PDA

View Full Version : Intervjui - iskustva od ranije

Stranice : [1] 2

landlord
19.08.2008, 20:15
S obzirom da smo proslu temu ukakali, dobrim dijelom i mojom krivicom, ajd da krenemo ponovo. S obzirom da se oktobar priblizava i da cemo imati dosta clanova koji imaju intervju, potrudit cu se i ovde zalijepiti iskustva sa onog velikog posta. Neka iskustva su samo sa intervjua neka su i intervju i ljekarski pregled.

landlord
19.08.2008, 20:17
Od clana ASMIKI

Evo naseg iskustva vezanog za DV od pocetka do kraja

Ja i supruga smo prosli intervju i dobili imigracione vize. Da ne ostanemo anonimni ja sam Miljan(27), supruga Jelena(22). Jelena je izvucena na lutriji i ona je nosilac imigracione vize.

1. APLIKACIJA. Poslali smo odvojene aplikacije (nismo se bili vencali tada) na http://dvlottery.state.gov poslednjeg dana za aplikaciju za DV2008. Inace slikali smo se sami digitalnim aparatom ispred belih ulaznih vrata. Meni je to bio treci put, a njoj drugi.

2. PRVA KOVERTA. Prva koverta je stigla 26. aprila (poslata iz KCC 26. marta) na moju kucnu adresu posto je Jelena moje ime i adresu upisala u "In Care Of" polje na aplikaciji. Po trazenoj proceduri iz KCC vratili smo njene popunjene obrasce u nazad posle nekoliko dana. Poslali smo ih DHL-om i stigli su za 2-3 dana tamo.

3. PROMENA STATUSA. Posto smo hteli zajedno da idemo sledeci korak je bio da se vencamo kako bi zajedno usli u ceo proces. Vencanje i svadbu smo obavili 4. avgusta. Nase sledece razmisljanje je bilo kada i kako da obavestimo KCC o ovome jer smo se plasili da nesto ne podje naopako. Sada kada gledam sa ove distance mislim da treba ici sve posteno, jer nije njima u interesu da diskvalifikuju bilo koga bezveze. Mail KCC-u smo poslali 27. avgusta gde smo ih obavestili o vencanju i promeni prezimena. Kada saljete mail pored onih vasih podataka obavezno dodajte i datum rodjena da vas ne bi vracali zbog nedostatka te informacije. Mailove koje je Jelena slala su imali ovakav potpis posle teksta poruke:

-----------------------------------------------------------
Case Number: 2008EU0000XXXX
PA Name: LAST NAME, FIRST NAME
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA

Birth Date: Month Day, Year
-----------------------------------------------------------

Odgovor smo dobili 28. avgusta gde nam traze vencani list i obrazac DS230 za mene. 4. septembra smo poslali skenirano na njihov mail vencani list i prevod od sudskog tumaca, ds230 obrazac popunjen i potpisan i moju sliku. Sledeceg dana smo dobili obavestenje da je intervju zakazan za 9. oktobar, a da je druga koverta poslata 29. avgusta i da se za sve informacije na dalje obracamo nasoj ambasadi u BG. Takodje su rekli da ce sve sto stigne kod njih posle slanja druge koverte oni proslediti BG ambasadi, sto se kasnije ispostavilo da nisu uradili Pozvali smo tih dana nasu ambasadu i rekli su nam da donesemo sto pre vencani list. Kada smo odneli rekli su nam da je to to i da spremimo papire i da dodjemo zajedno u zakazani termin na intervju.

4. DRUGA KOVERTA. Stigla 12. septembra. Poslata 29. avgusta iz KCC

5. LEKARSKI PREGLED. Na redu je bio lekarski pregled. Zvali smo obe ove ustanove da se raspitamo. Odlucili smo se za privatnu u Smiljanicevoj posto smo mogli na pregled da dodjemo i van radnog vremena i subotom, a to nam je odgovaralo zbog poslova. Na pismu iz USA je pogresan telefon za privatnu kliniku, treba dodati 2 ispred broja koja je naveden. Jedan dan smo otisli ujutro da damo krv i snimimo pluca. Taj dan smo platili osnovni deo pregleda koji je $85 po osobi. Posle smo se dogovorili sa doktorkom i dosli jedno popodne na pregled i vakcinaciju. Prema godistu su nam dali po dve vakcine neki MMR (valjda set vakcina) i tetanus i kostale su 3400 din. po osobi. Poznajemo jos tri osobe koje su potpuno isto prosle sa po dve vakcine. Sve se zavrsava veoma brzo. Pregled traje 10-15 min. Na kraju dobijete lekarski pregled zapecacen u koverti (na obrascu koji ste dobili od KCC ili dodatne obrasce mozete uzeti u nasoj ambasadi, mada i na lekarskom treba da imaju te obrasce). Takodje i snimke pluca cuvate ako vam zatraze na intervjuu.
6. DOKUMENTA. Ponesite tacno ona dokumenta koja vam pisu u pismu iz KCC-a i tu nema greske. Jedna napomena za slike. Kad smo bili u ambasadi da dostavimo vencani list, sluzbenik nam je rekao da ili donesemo jos jednu istu sliku koja je poslata u KCC zajedno sa obrascima ili druge dve iste slike. Sad ne znam da li to bas mora tako, ali nije vam tesko jos jednom da se slikate i donesete dve nove slike.

Jelena (nosilac) je ponela sledeca dokumenta:
- Pozivno pismo iz Kentakija, iz druge koverte, gde pise kad je zakazan razgovor u ambasadi
- Pasos
- Dve slike
- Izvod iz maticne knjige rodjenih (kopija, original na uvid) prevod
- Potvrda iz suda (original) prevod (neki kazu da ne treba, ali nama su uzeli)
- Potvrda iz SUP-a (original) prevod
- Diploma o zavrsenoj srednjoj skoli (kopija, original na uvid) prevod (Jelena je ponela i diplomu sa vise skole, pa su joj nju uzeli, a iz srednje vratili)
- Lekarski pregled zapecacen u koverti
- Snimak pluca (uglavnom ne traze na uvid, ali moze da se desi)
- Vencani list (kopija, original na uvid) prevod (naravno ovo samo za ozenjene/udate)

Ja sam spremio sledece dokumente:
- Pasos
- Dve slike
- Izvod iz maticne knjige rodjenih (kopija, original na uvid) prevod
- Potvrda iz suda (original) prevod (neki kazu da ne treba, ali nama su uzeli)
- Potvrda iz SUP-a (original) prevod
- Lekarski pregled zapecacen u koverti
- Snimak pluca (uglavnom ne traze na uvid, ali moze da se desi)
- Potvrda iz vojnog odseka prevod (ovo mi nisu uzeli, iako ljudi kazu da ne treba ja sam je poneo za svaki slucaj, jer pise u onom prvom pismu da treba da se ponese "military records")
- Popunjen DS230 obrazac posto sam naknadno ukljucen u proces.

Kao dokaz o finansijkoj podrsci poneli smo:
- Garanciju prijatelja iz USA (I-134)
- Dokument iz banke na kom pise da Jelena ima 10.000 evra na deviznom racunu (ovaj novac je na tom racunu bio samo jedan dan)
Za finansijsku podrsku stvarno ne mogu da kazem sta je dovoljno ili potrebno da imate da biste prosli. Ivana (koja je vec pisala na ovom blogu) nosila je email od prijatelja i dokaz o 10.000 evra na racunu i prosla je. Mozda je i samo email dovoljan. Mozda i nista nije potrebno, ako imate plan kako da se snadjete za pocetak tamo. Uglavnom, ako imate od koga da pozajmite, stavite neke pare na devizni racun samo da biste uzeli tu potvrdu i neka vam neko odande posalje mail da ce vas primiti u stan dok se ne snadjete. Inace Banca Intesa izdaje potvrdu na engleskom jeziku koju ne morate prevoditi. Za tu potvrdu neophodno je da pare budu bar 24h na racunu.

Ako imate isti slucaj kao i mi (uzeli smo se u medjuvremenu) ponesite slike sa svadbe i neke stare slike kao dokaz o vezi.

To je to za dokumenta...nadam se da nisam nesto izostavio.

7. INTERVJU. Dosli smo ispred ambasade nekih 15-ak minuta ranije (u 8.30 smo imali zakazano). Oko 8.30 pocelo je prozivanje sa spiska za turisticke i druge neimigracione vize, nama je rekao da se pomerimo malo sa strane. Oko 8.45 nas je prozvao (taj dan je bio jos jedan momak dobitnik DV lutrije). Usli smo u ambasadu, ostavili mobilne, sisli u cekaonicu. Prvi put smo prozvani oko 9h da odemo do saltera koji je kao mala sobica. Otisli smo kod sluzbenika koji je nase, vec lepo slozene papire, slozio onako kako njemu odgovara, pitao nas neka pitanja onako neformalno tipa cime cemo se baviti tamo, jel smo bili nekad u americi i slicno...skroz opusteno i pricali smo sve na srpskom. Ako zapocnete pricu na srpskom niko vas nece terati da pricate engleski. Jednu rec nismo engleskog progovorili. Taj prvi razgovor je trajao 5-10 minuta. Rekao nam je da necemo imati pauzu pre razgovora sa konzulom i da cemo sacekati u cekaonici. Sledece prozivanje je bilo placanje, nesto posle 10 sati. Jelena je otisla sama do saltera 5 i obavila to. Ukupno $1550 dolara za nas dvoje. Tu su joj rekli da ce ubrzo biti razgovor sa konzulom. Na razgovor sa konzulom smo prozvani oko 11h. Zena/devojka konzul je bila jako prijatna, nije nas previse pitala, opet slicne stvari, kod koga idemo, ko je taj sto smo ga naveli u obrascu, sta planiramo da radimo, jesmo bili u americi i na svaki nas odgovor je odgovarala "odlicno" na simpatcno srpskom jeziku. Zakleli smo se da je sve istina sto smo pisali i pricali, zatim potpisali obrasce i to je bilo to. Rekla nam je da dodjemo sutradan u 15 po pasose sa vizama i da ne moramo oboje da dolazimo. Jelena je sama otisla po to posto sam ja imao posla u to vreme. Sve u svemu jedno skroz prijatno iskustvo u prvom kontaktu sa Amerikancima i ljudi u ambasadi (posebno devojke) su mnogo simpaticni kad govore srpski, videcete o cemu pricam kad odete tamo.

landlord
19.08.2008, 20:19
Iskustvo od druga clana [email protected]:

Supruga i ja smo dobili vize pre tačno tri nedelje (03.10.2007) i evo pokušaću ukratko da napišem neka naša iskustva i savete u postupku dobijanja green card mada je moja osnovna preporuka da je potrebno samo pratiti uputstva koja se dobiju u kovertama i cela procedura će uspešno biti završena... Po dobijanju notification letter potrebno je formulare čitko popuniti štampanim slovima i crnom hemijskom olovkom. Nisam siguran ali misli i da je dozvoljeno skinuti formulare sa net-a ( http://www.state.gov/m/a/dir/forms/ ), popuniti ih na računaru i odštampati na nekom laserskom štampaču. Savetujem svima da prilikom popunjavanja formulara napišu samo tačne i istinite podatke. Istina ma koliko bila crna je uvek bolja nego laž. Popunjene formulare je potrebno što pre poslati u KCC. Najbolje i najsigurnije je koristiti DHL ili FedEx. Cena je oko 2.700 din. i koverta stiže u KCC za samo dva dana. Transport koverte svo vreme možete pratiti putem interneta. Mišljenja sam da ako su vas izvukli na lutriji i dobili ste priliku o kojoj sanja bar pola planete, a vi onda formulare pošaljete za KCC običnim pismom da bi prošli što jeftinije i time rizikujete da ti formulari možda nikada nestignu – vi po meni sa takvim postupkom i razmišljanjem nezaslužujete da dobijete green card. Nas (supruga i ja) je cela procedura dobijanja GC koštala 2.000 Eura, a planiramo da ponesemo još 5.000-7.000 Eura neračunajući u pomenutu cifru karte koje u jednom pravcu sa svim taksama koštaju oko 1.100 Eura. Sami procenite svoje želje i mogućnosti. Netvrdim da je za prvo vreme neophodna gore pomenuta suma novca. Neko ko je snalažljiviji a pogotovo oni koji imaju rođake i prijatelje u USA koji će im pomoći mogu da računaju da im je potrebno daleko manje novca. Počnite blagovremeno sa prikupljanjem i prevođenjem dokumenata. Ako imate neku nekretninu na svom imenu obavezno uzmite izvod iz katastra i takođe prevedite sa ostalim dokumentima. Za lekarski nazovite neku od ordinacija par nedelja pre intervjua i sam pregled zakažite oko nedelju dana pre intervjua. Procedura u IOM-u je sledeća: na dan pregleda možete normalno doručkovati i popiti jutarnju kafu... Nemorate se suzdržavati za mokrenje jer mokraća nije potrebna za pregled. Ako ste imali bilo kakvu operaciju obavezno ponesite medicinsku dokumentaciju. Prvo veoma kratko uzmu vaše podatke i odmah potom vade krv za analizu. Ima jedan veoma komunikativan i krajnje prijatan lik i jedna nakrivo nasađena gospođa. Obratite pažnju jer sam mišljenja da je jedan od njenih zadataka da provociranjem proveri koliko ste vi stabilna odnosno labilna ličnost. Nakon toga imate kratku pauzu a zatim idete na pregled kod lekarke. Opet napominjem da budete potpuno iskreni i da je istina ma kakva bila uvek bolja od laži. Lekarka vas veoma kratko pregleda, posluša srce i pluća, pregleda da li imate neki ožiljak ili neku tetovažu, ukratko popriča sa vama i ako je sve u redu pošalje vas da primite vakcine (Gradski Zavod za Zaštitu Zdravlja) i snimite pluća (privatni Rö kabinet - Južni Bulevar). Odmah vam kaže da li će rezultati biti gotovi isti dan ili neki drugi, i kada da dođete po rezultate. Rezultate dobijate u velikoj zapečaćenoj koverti koju tako nosite sa sobom na intervju. Ispred ambasade dođite 15 min. pre zakazanog vremena. Valjda to svi znate ali hajde par saveta iz bontona. Ma kolika gužva bila ispred ambasade i kada radnik obezbeđenja dođe da formira redosled po kom će se ulaziti u zgradu vi se nikada nemojte gurati jer će vas jasno i glasno prozvati i reći vam gde da stanete i kada da uđete u zgradu. Ako ste sa svojom lepšom polovinom nemojte dozvoliti da ona sama otvara vrata. Uvek vi ulazite i izlazite prvi i držite vrata dok ona prolazi. U čekaonici nemojte glasno razgovarati, glasno se smejati, češkati ili čačkati nos ili uho... Kada vas pozovu da platite taksu nemojte biti seljak i vaditi izgužvani novac iz zadnjeg džepa pantalona. Oslovljavajte službenike i konzula sa gospodine ili gospođo. Na pitanje (bilo na srpskom ili engleskom) : kako ste? – obavezno odgovarajte: dobro, hvala na pitanju gospodine/gospođo. Kada vam se službenik ili konzul obraća nikako mu ne upadajte u reč. Kada službenik ili konzul pita nešto vašu suprugu/supruga vi nemojte upadati njoj u reč i obrnuto. Nikada nemojte uglas oboje odgovarati na neko pitanje već zapamtite šta ste hteli reći pa kada vaša supruga/suprug završi tražite odobrenje da i vi nešta kažete po tom pitanju. Budite ubeđeni da je neko plaćen da prati svako vaše ponašanje i na osnovu njega daje svoju preporuku dali ste između ostalog i na osnovu vašeg ponašanja podobni da vam se izda GC. Prvo će te biti prozvani po prezimenu u kabinu na intervju sa službenikom na srpskom. Po meni je taj deo najvažniji. Tražiće od vas dokumenta koje ste doneli i rezultate (kovertu) lekarskog pregleda. Jedan savet vezano za dokumenta: u knjižari kupite neku jednostavnu (jednobojnu, nikako šarenu) i kvalitetnu fasciklu (oko100 din) i 10-20 onih tankih providnih fasciklica (neznam im tačno naziv a cena im je oko 5din/kom) što ih proizvode u raznim bojama. Te providne fasciklice uzmite u jednoj boji koja vam se najviše sviđa. Svaki dokument sa njegovim prevodom i fotokopiom stavite u jednu providnu fasciklicu i na kraju sve fasciklice sa dokumentima u fasciklu. Kada službeniku tako "servirate" dokumenta budite ubeđeni da ste 50% posla uspešno uradili. To mnogo govori o vama i to da ste pre svega sistematični, pedantni ... jednostavno da ste prava osoba da vam se odobri GC. Supruga i ja smo se veoma razočarali u čekaonici gledajući koliko su ljudi nemarni u pogledu oblačenja, ponašanja i u kakvim su sve nakaradnim fasciklama donosili izgužvana dokumenta. �*to je najzanimljivije dok smo čekali da nas prozovu niko od njih koji su bili prozvani na intervju nije bio odbijen. Službenik će pregledati vaša dokumenta i ako je sve u redu krenuti razgovor sa vama. Pretpostavljam da ako imate nekoga u USA ko će vam pomoći za početak da razgovor neće trajati dugo. Mi nemamo nikoga i razgovor je trajao oko 20 min. Zbog vas je veoma važno da napravite plan šta će te raditi po dolasku u USA , a ujedno je to i jedno od glavnih pitanja od kojeg vam po mom mišljenju zavisi da li ćete dobiti GC. Odgovori tipa: videćemo kada stignemo u USA, neznam snaćemo se nekako – nikako vam neće obezbediti GC. Još jednom ponavljam napravite plan i budite pre svega realni u vašim željama i mogućnostima. Po mom mišljenju odluka dali će vam biti izdata GC pada upravo tokom razgovora sa ovim službenikom, a on kasnije svoje mišljenje iznosi konzulu. Posle ovog razgovora idete na pauzu (mi smo imali pauzu oko 90 min.) u međuvremenu platite taksu i ponovo vas prozivaju u kabinu na razgovor ali ovaj put sa konzulom. Naš razgovor sa kozulom nije trajao duže od 5 min. i stekli smo utisak da je odluka da li ćemo dobiti GC već doneta, a da je intervju sa njim čisto zbog toga da se ispoštuje neka procedura. Pitanja su bila tipa: koliko se dugo poznajete, kada ste se venčali... Zaboravio sam da pomenem za sve one koji nisu naveli adresu u USA na koju će im stići GC da će im u slučaju da prođu intervju viza biti izdata uz obavezu da naknadno dostave poštansku adresu u USA neke njima pouzdane osobe, ili će im viza biti odobrena ali ne i izdata sve dok ne dostave adresu. Za kraj svim ljudima koji su dobili GC supruga i ja želimo mnogo uspeha na drugom kontinentu, onima koji tek treba da idu na intervju da se opuste i samo prate uputstva iz koverti, a onima koji igraju DV2009 mnogo sreće u izvlačenju.

landlord
19.08.2008, 20:23
Uz moj 100ti post stavljam Nikolni iskustvo:

Ja i supruga smo imali intervju u ambasadi pre neki dan i sve je u principu proslo bez problema,vise godina smo bili u SAD,zavrsili fakultet,garanci-je,potpisali smo papire i kada smo ocekivali da privedemo kraju ispostavilo se da mi nedostaje policijska potvrda iz Pristine i to iz vremena kada sam studirao dole.Pokusao sam da im objasnim kako dole stoje stvari medjutim moram da to naknadno nabavim i odnesem u ambasadu.
Inace pasosi su tamo ostali i sada jurim na sve strane da nabavim to uverenje a da vam ne pricam kakav je haos dole u administraciji i da policija dole uopste to ne izdaje vec sud a sud je vec 5 dana u strajku!!!

P.S. Da, da..xeg znam da ces reci da mi se ovi postovi ne racunaju jer stavljam tudja iskustva, ali post je post..:)

landlord
19.08.2008, 20:25
Uh, ovo je iskustvo od clana Prika, ovde moze naci clan iz Makedonije mozda nesto sto joj moze pomoci, jer treba da ganja potvrdu iz policije iz Hrvatske:

Nikola,
probaj da dobijes broj telefona od Umnika na Kosovu.
Nazovi direktno i reci kakakv imas problem.
Zamoli ih da ti dostave to uverenje postom.
Kada im kazes o cemu se radi ne verujem da ce neko da te odbije.
Malo da razjasnimo.
Tebi treba izvod iz kaznene evidencije.
Taj izvod se vadi u Mupu bilo na Kosovu ili u Srbiju.
Ustvari tebi treba jedan sa Kosova a jedan iz Srbije.
Dokument iz suda i iz policije nisu dva ista dokumenta i onaj iz suda ti moze samo dati da se protiv tebe
ne vodi nikakav krivicni postupak trenutno, a onaj iz policije ti je naj bitniji jer on potvrduje da
nisi bio u zatvoru, da nemas neku kriminalnu istoriju itd...
S toga proveri jos jedan put gde se to vadi verovatno je isto za celu bisu Jugu.
Ovo ti govorim iz razloga sto ja vadim uverenje iz Srbije i iz BIH.
Razlika izmedju Srbije i Bosne je u tome sto se izvod iz kaznene evidencije iz Bosne vadi po mestu rodenja,
bez obzira gde si prijavljen i u kojoj drzavi zivis.
U nekoj doglednoj buducnosti ce da se vade ti papiri o nekaznjavanju i kod nas po mestu rodjenja.
Druga stvar je uverenje iz suda koje ja ne mogu da dobijem iz Bosne. iako sam rodjen i ziveo tamo do svoje 18 godine.
Ne mogu da dobijem to uverenje upravo iz razloga sto oni daju uverenje iz suda samo trenutno i ako si prijavljen u Bosni.
Posto ja nisam prijavljen u Bih ja ne mogu da dobijem to iz suda.
Iz policije nema problema da se dobije.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao
bojim se da ako dobijes uverenje iz suda sa Kosova da ce da ti kazu da im treba i iz policije
Koliko sam ja video to iz policije je najbitnije.
Samo jos da ti kazem da kada sam zvao Ambasadu povodom dokumenata da mi je lik iz ambasade rekao da mi iz BIH ne treba nista kada sam mu rekao da sam bio tamo do 1992.
Ipak ja cu da nabavim sve sto je potrebno za ne daj boze.

landlord
19.08.2008, 20:33
Ovo je od nase V777 koju nisam vidio na forumu jos od pada Vizantije:

Evo I mene s izvestajem o tome kako sam uspesno okoncala svoje dobijanje useljenicke vize za USA.

Prvo I najvaznije: Milose, svaka ti cast na postavljanju ovog bloga. Meni je veoma veoma mnogo pomogao, bila sam pripremljena super za gotovo kompletan postupak.

Ja nemam generalno nista mnogo vise da dodam u odnosu na sve napred navedeno mojih prethodnika, a da se ne ponovim.

Lekarski pregled: zakaz dan ranije u Smiljanicevoj, uradjen izuzetno efikasno, brzo, sve za jedan dan, 85$ pregled 3400 din. 2 vakcine. Vadjenje krvi ujutro, moze se doruckovati pre dolaska, zatim odlazak u Studentsku polikliniku koja je u ulici Prote Mateje, (druga paralelno od Smiljaniceve, 2 minuta hoda), dolazak u zakazano vreme na pregled, dobijanje vakcina, odlazak…

Intervju: dolazak malko ranije od 8 I 30 ujutro. Kad sam ja bila na intervjuu, osim mene, bio je jos jedan stariji bracni par za useljenicku vizu, I dosta ljudi za turisticke vize. Predaja dokumenata (ja sam imala originale I po jednu kopiju od svega), ukoliko imate zavrsen faks, ponesite I Diplomu, ne samo Uverenje o diplomiranju (ja sam prevela Uverenje, ne Diplomu, jer mi je do sada uvek trazeno Uverenje, a ne Diploma, slucajno sam ponela Diplomu tj. Overenu kopiju iste na srpskom jeziku, koja mi je kasnije vracena)), ponela sam I spisak ocena, ali mi je vracen, uzeta je i diploma srednje (naravno prevodena na engleski) Medjunarodni izvod iz MK Rodjenih, moze onaj s vise jezika, uzeta mi je kopija, vracen original, izvodi iz kaznenih evidencija (ukoliko ste ziveli u nekoj drugoj zemlji duze od 6 meseci, obavezno pribavite Izvod I iz te zemlje), samo su izvodi iz kaznene evidencije uzeti originali, a vracene kopije, svi ostali dokumenti su uzete kopije I vraceni originali. Garanciju sam imala I-134, (davalac garancije poslao mi je I izvod s bankovnog racuna kao I document – potvrdu od poslodavca da radi u toj companiji), nisam imala potvrde od banaka koliko imam novca na racunu, niti mi ih je ko trazio.

Vizu sam platila $755.

Intervju s visa officerom: krajnje opusten I kulturan, u veoma vedrom duhu, nekoliko minuta, prvo na Srpskom, kasnije na Engleskom, o dokumentima (koja je vec ujutro pregledao nas sluzbenik u ambasadi I koji je takodje bio prisutan u toku intervjua), o mojim planovima cime zelim da se bavim u USA, gde cu da idem za prvo vreme, kada cu da idem, uzimanje otisaka prstiju I to je to…Vizu sam dobila narednog dana u 15 sati po podne, a intervju je bio negde oko 11 I 30 pre podne prethodnog dana.

Pri dobijanju vize, dobila sam I zapecacen koverat, koji treba da se odnese u rucnom prtljagu, ne otvara se, I predaje se na aerodromu, dobila sam I obavestenje o dobijanju SSN-a, gde se navodi da, ukoliko ne stigne SSN u roku od 3 nedelje, treba da se ode I vidi gde je, te ukoliko jos nije stigao, da ce se poslati, u roku od 2 nedelje po predaji sve potrebne dokumentacije…Znaci, SSN najkasnije za 5 nedelja.

Moji utisci iz USA ambasade I celokupne organizacije oko dobijanja useljenicke vize su izuzetno pozitivni, tako da nemam apsolutno nikakvih zamerki ( u poredjenju s nekim drugim ambasadama), svi zaposleni su krajnje opusteni, prijatni i predusretljivi. Zelim jos jednom da se zahvalim Milosu na postavljanju ovog bloga, a svim ostalima koji tek treba da prodju ceo ovaj process, da pozelim da prodju kao ja pa I jos bolje.

Ukoliko neko ima dodatnih pitanja slobodno moze da mi postavi pitanje, odgovoricu sve sto mogu. Izvinjavam se zbog izostavljanja mozda jos nekih detalja…ako se setim, sigurno cu da ih dopisem.

landlord
19.08.2008, 20:34
Jedno tuzno iskustvo covjeka koji je vanredno zavrsio srednju skolu:

Danas sam bio u ambasadi na razgovoru kod sluzbenika, pregledao je sva dokumenta i rekao da sacekam do 11 casova, nakon samo 15 minuta (bilo je pola deset) sluzbenik me je ponovo prozvao kako bi hteo da me "posavetuje" da kako kaze ne bacam 755 dolara za razgovor sa konzulom jer sam cetvorogodisnju srednju skolu zavrsio vanredno, a to kod njih po njihovim zakonima ne postoji, tako da po tom osnovu nisam mogao da se kvalifikujem. Ja zaista prvi put cujem za ovako nesto, s obzirom da je u uputstvu koje se dobija u prvoj koverti navedeno da mogu da se kvalifikujem na osnovu zavrsene srednje skole IV stepena, odnosno dvanaestogodisneg skolovanja, ja sve to imam, i na fakultetu sam regularno bio upisan, na diplomi nigde i ne pise da sam zavrsio vanredno, ali sta da se radi. Rekao mi je da mogu da uplatim novac, pa potom da razgovaram sa konzulom, ali da ce mi gotovo sigurno odbiti vizu i da za za tu varijantu "bacanja para" mogu da se odlucim do 30 septembra 2008, cak mi je i rekao da zbog vanrednog skolovanja su mi daleko vece sanse da dobijem sedmicu na lotou nego vizu. I tako vam ja smoren odoh kuci, za jedan minut mi se razbio san :-(

wingreen
21.08.2008, 10:03
Nije mi jasno za ovo lose iskustvo, da li je covek zavrsio fakultet ili ga je samo upisao?
Kad sam zvala ambasadu rekli su mi da nije vazno sto je srednja zavrsena vanredno ako imas zavrsen fakultet,trazi se samo najvisi zavrsen stepen, a srednja je minimum.
Pretpostavljam da ako imas samo srednju da je onda bitno da nije zavrsena vanredno?!:confused:

landlord
21.08.2008, 10:16
Bogme si tu u pravu, ako imas zavrsen faks, nije ti bitno kako je zavrsena srednja.. Mada i pored toga ja bih ti savjetovao da doneses na razgovor samo diplomu faksa.. diplomu srednje ostavi kod kuce..

wingreen
21.08.2008, 10:29
Tako sam i mislila....vidim i ovde na forumu uvek uzimaju diplomu viseg stepena a diplomu srednje vracaju....kad postoji visi stepen.

landlord
21.08.2008, 10:39
Samo mala napomena.. Ponijeti diplomu, a ne uvjerenje o diplomiranju.. jer oko ovoga zezaju, takodjer za svaki slucaj ponijeti i papir sa ocjenama, jer nekada sumnjaju da se radi o fake diplomi

wingreen
21.08.2008, 11:27
Kakav sad papir sa ocenama?:confused:
Da trazim to na fakultetu?

landlord
21.08.2008, 11:35
Ne znam, vidio sam to na Velikoj temi da su to nekome trazili..Valjda da vide da li je prava diploma.. ali je taj enko mislim rekao kao nesto u stilu pa niste to naveli da treba i mislim da je bilo ok
...

wingreen
21.08.2008, 11:43
Zvacu ambasadu pa cu se raspitati...

dreamerns
22.08.2008, 12:12
Ja sam nosio diplomu faksa (original) i prevod diplome. Diplomu mi nisu ni uzeli (jer je bila prevelika da se provuce kroz onaj salter), tako da im je prevod bio bitan. Uverenje o diplomiranju vazi samo dok ti ne izdaju zvanicnu diplomu. Koliko sam citao komentare na Milosevom blogu (pre ovog foruma), bilo je tu raznih problema. Izrada diplome se ceka dugo (6 meseci do godinu dana), samo zato sto toliko treba vremena sluzbenicima da ih ispisu. Da sam na tvom mestu, ja bih otisao do faksa i objasnio situaciju i zamolio da mi sto pre izrade diplomu jer se iseljavam iz zemlje. Znam ljude koji su to radili i faks im je izasao u susret (malo castis sluzbenika na salteru :)). Meni nisu trazili nikakav spisak ocena (e sada, ja sam zavrsio drzavni faks, ako si zavrsio/la neki megatrend ili sl. onda mozda nije lose i to poneti).

wingreen
22.08.2008, 14:45
Ako si na mene mislio ja imam diplomu i to odavno, tako da cu nju poneti,ne treba mi nikakvo uverenje.To nose oni kojima jos nije izdata diploma...

malenaaa
24.08.2008, 20:24
Cao svima, ja imam jednu dilemu, nadam se da cete mi svojim savetima pomoci...
Dakle, nisam nikada aplicirala za lutriju, ali ove godine planiram da to uradim.
Vec tri godine radim kao medicinska sestra, problem je u tome sto sam prve dve godine srednje zavrsila redovno, a trecu i cetvrtu vanredno. Za sest meseci cu diplomirati na visoj. Citajuci vase postove vidim da je to problem...
Znaci, mene zanima, u slucaju da budem takva srecnica i dobijem sansu, da li ce moja aplikacija biti odbijena ili ne?
Pozz

landlord
24.08.2008, 20:56
Ako imas visu skolu zavrsenu do tada.. nikakav probelm nece biti. Samo poneses diplomu te vise skole.
poz.

Zana
24.08.2008, 21:19
Aplikacija ce ti biti prihvacena na osnovu dve godine radnog iskustva u poslednjih 5 godina. Diploma vise skole nece biti prihvacena jer nece biti stecena u vreme aplikacije. Koliko razumem, diplomiraces u Februaru - a apliciranje je u Novembru. Vanredno zavrsena cetvrta godina srednje skole je ok ako je zavrsena pre zanicne aplikacije.

landlord
24.08.2008, 22:00
Uh Zana, ne bih se bas slozio sa tobom u vezi sa ovim. Ljude sa zavrsenom srednjom skolom su odbijali. Tako da mislim da bi i nju odbili koja ima zavrsena vanredno dva razreda srednje skole.

Takodje, ne bih se slozio ni sa ovim da nece primiti diplomu koju je stekla poslije apliciranja. Citao sam par slucajeva da su ljudi donijeli diplomu faksa na intervju a aplicirali su dok jos nisu imali zavrsen faks. I naravno da su im uzeli samo diplome faksa. Ova diskusija bi se mogla voditi oko toga da je djevojka aplicirala za Kanadu. u tom slucaju bi to bio problem. Jer oni zahtijevaju u trenutku slanja aplikacije da imas odredjen broj bodova, a bodovanje se odnosi i na zavsenu skolu. Ovde je to mnogo opustenije i ako si u medjuvremenu zavrsila odredjenu skolu nosis diplomu zadnje zavsene skole i ne sekiraj se.

Oko radnog iskustva se slazem sa Zanom. Potrebno je imati 2 godine radnog iskustva ako nemas redovno zavrsenu srednju skolu ili neku visiu skolu. Mislim da ove dvije godine radnog staza nije bas jednostavno dokazati. Ali o tome cemo pisati ako nekome ta varijanta nekada zatreba.

Poz.

Zana
24.08.2008, 22:25
Ja samo prepricavam svoje iskustvo sa intervjua - na svakom kandidatu ipak ostaje da sve dva puta proveri sa Ambasadom jer pravila se izgleda menjaju iz godine u godinu. Moj suprug je izvucen dok smo se zabavljali i po savetu iz Kentakija vencali smo se pre nego sto smo poslali formulare nazad. Iskopirali smo njegove forme i popunili i za mene i nije bilo nikakvih problema. Aplicirali smo 2000-te, on je vanredno zavrsio 4-ti stepen 2001 a intervju je bio u maju 2002-ge (kasnio prilicno zbog 9/11). Kad su proverili njegove dokumente (moje nisu ni razmatrali) rekli su nam da sacekamo jer ne mogu da mu priznaju 4-ti stepen jer nije bio zavrsen u vreme aplikacije. Znaci, samo prenosim sta se desilo. Iskustvo sa tadasnjeg posla nisu mogli da prihvate iako je radio 4 godine jer je menjao poziciju nekoliko puta u okviru firme pa ni na jednom od njih nije bio vise od dve godine. Na kraju (posle vise od sat vremena proveravanja dokumentacije i konsultacija sa konzulom, resili su da mu izdaju vizu na osnovu posla koji je radio pre vise od 7 godina od datuma intervjua ali mu je poslednji mesec na tom poslu ulazio u 5 godina od dana intervjua. Dakle ne nagadjam - prenosim sta je nama receno i kako smo mi dobili vizu ali i dalje ne iskljucujem da su se pravila promenila u medjuvremenu. Dakle, moj savet je da se pozove Ambasada i proveri sa njima koju diplomu prihvataju. Hvala, Zana

Seekimo
26.08.2008, 00:09
Pozdrav svima,prvi put sam na ovom forumu,moj CN je,......4xxx,zvao sam KCC da vidim da li je i kada zakazan intervju u ambasadi i rekli su mi da se javim za 7-10 radnih dana i da ce tada imati raspored,eto jedne informacije za sve sa brojevima koji su tekuci u Oktobru.Javicu kada mi zakazu razgovor.
Cao svima

stizeljeto
26.08.2008, 13:37
Seekimo i ja sam im pisala (broj 5xxx) i dobila istu poruku. Drago mi je da nisam jedina. Nadam se da ta poruka znaci da smo u proceduri. Jer nisu mi nikad javili da su dobili moje dokumente.

wingreen
26.08.2008, 13:48
Mislim da u slucaju da ih nisu dobili, u odgovoru bi verovatno pisalo da nema tvojih dokumenata u bazi, tako da su sigurno tvoja dokumenta stigla:)

Seekimo
26.08.2008, 23:23
Hvala na dobrodoslici,sjajni ste zaista,posto za sada nemam nista novo da dodam samo da odgovorim Stizeljeto,da ja sam pitao KCC da li su dobili moja dokumenta i odgovorili su mi da jesu i da pratim Bilten,eto toliko na intervju cekam u Beogradskoj ambasadi inace.Pozdrav svima.

-----------------------
CN4xxx

Seekimo
04.09.2008, 19:08
Interview zakazan za 29.Okt,drugu kovertu poslali 27.Avg.ali nisam je jos dobio.

CN 4xxx

srdjevic
04.09.2008, 19:12
Stiće ti koverta krajem iduće nedelje. ;)

dreamerns
05.09.2008, 09:54
Sto se tice ovih skola i vencanja...ti status menjas sve do intervjua. To znaci da, mozes zavrsiti faks i promeniti status kada odes na intervju (mada bolje bar jedan-dva dana pre toga), mozes se vencati i sl. Takodje, intervju moze i da se pomeri, moja zena i ja smo to uradili i nikakvih problema nije bilo. Trebali smo da budemo u januaru, a pomerili smo dok se ne vencamo. Na kraju smo imali intervju u maju (zbog onog napada na ambasadu, pa nije radila jedno vreme...). Ono sto je bitno (pogotovo kod vencanja) je da status menjate do intervjua, ne posle.

15xxx
22.09.2008, 19:47
Seekimo da li bi mogla da mi das link gde mogu da pogledam Bilten.

Na koji nacin vas je KCC obavestio o prijemu dokumenata i ako nisam nista dobio od njih znaci li da nesto nije u redu.

Hvala svima....

Seekimo
23.09.2008, 00:28
http://travel.state.gov/,ovde se nalazi bilten,ako ti je broj 15xxx prati bilten i sve ces znati ili prati ljude na forumu koji imaju priblizan broj.Mozes da pises KCC-ju da ih pitas za tvoj broj takodje.Procitaj sve treadove pa ces sve provaliti.

xeg
23.09.2008, 08:30
Seekimo da li bi mogla da mi das link gde mogu da pogledam Bilten...

007 Seekimo je http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/Laie_30B.gif a ne http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/Laie_30A.gif

:D

Dobro dosao na forum, neki info?

Seekimo
23.09.2008, 15:22
Nema veze,Seekimo ili Seekima,razlika je samo jedno slovo!!!!!Vazno da je 15xxx dobio ili dobila!!!!!...odgovor.

15xxx
28.09.2008, 20:37
Nema veze,Seekimo ili Seekima,razlika je samo jedno slovo!!!!!Vazno da je 15xxx dobio ili dobila!!!!!...odgovor.

Ups ... :)

Hvala sto sam DOBIO od tebe ovaj odgovor ...:)

Ukratko, ja sam dobio prvu kovertu i poslao odmah potrebna dokumenta. Pre nekoliko dana sam dobio info iz KCC da je sve u redu i da pratim na bulletinu u vezi intervjua. Otprilike ocekujem da to bude januar - februar.
Cuo sam da je intervju puka formalnost za one koji su fakultetski obrazovani, imaju nekog ko stoji iza njih u USA i koji su boravili vise puta u USA. Ako Vas ima takvih ocekujte da bude sve laganica.

Ja pripadam ovoj grupi, pa da ne cuje zlo, nadam se da ce biti opusteno.

Takodje imam pitanje za sve Vas.

Sobzirom da cu biti u Miamiu u periodu intervjua, sad sam u Srbiji, moracu biti prinudjen da doletim u Bgd da obavim to.
Koji vremenski period je potreban da se uradi lekarski u Beogradu?
Naime ja radim za jednu americku kompaniju i imam lekarski i sve vakcinacije ali nisam siguran da li to prihvataju ovi u BGD-u.
Takodje moram da doletim da odradim sve to pa se nadam da ce mi 4-5 dana zavrsiti posao. Work Break bi bio u pitanju a ameri bas ne vole kada neko uzima tako nesto i odobravaju ti max 7 dana.

Hvala Vam pa ako neko ima neko pitanje bicu rad da podelim ...

xeg
28.09.2008, 21:30
Ti si mogao iz USA da radis AOS umesto CP u Beogradu. Ne bi morao da pravis Work Break, manje bi te kostalo (mada mislim da ti to nije bitno) samo bi duze trajalo.
Mozes CP da menjas za AOS ako ti odgovara, kontaktiraj KCC.
Mozes vise o tome da saznas na Immigration Portal (http://boards.immigration.com/forumdisplay.php?f=38), nisam ti ja bas kompetentan, cisto info:)

Seekimo
29.09.2008, 21:45
15xxx,od koga si to cuo da ,,ako imas fakultet,nekog iza sebe u Americi i ako si vec bio u Americi,,da je intervju samo formalnost???To su potpune dezinformacije i nemoj da ih siris zbog ljudi koji neispunjavaju te ,,uslove,,,Dakle to je potpuno netacno.Konzul ili konzularni sluzbenik donosi konacnu odluku na osnovu tvoje podnete dokumentacije i lekarskog pregleda,ako je i jedno i drugo OK,onda je intervju formalnost i to je cela filozofija.Inace korektno je da prvo procitas sve tread-ove pa da onda postavljas pitanja ako nenadjes odgovor na ono sto te zanima.

landlord
29.09.2008, 23:56
15xxx,od koga si to cuo da ,,ako imas fakultet,nekog iza sebe u Americi i ako si vec bio u Americi,,da je intervju samo formalnost???To su potpune dezinformacije i nemoj da ih siris zbog ljudi koji neispunjavaju te ,,uslove,,,Dakle to je potpuno netacno.Konzul ili konzularni sluzbenik donosi konacnu odluku na osnovu tvoje podnete dokumentacije i lekarskog pregleda,ako je i jedno i drugo OK,onda je intervju formalnost i to je cela filozofija.Inace korektno je da prvo procitas sve tread-ove pa da onda postavljas pitanja ako nenadjes odgovor na ono sto te zanima.

Potpisujem..

srdjevic
03.10.2008, 07:16
Sobzirom da cu biti u Miamiu u periodu intervjua, sad sam u Srbiji, moracu biti prinudjen da doletim u Bgd da obavim to.
Koji vremenski period je potreban da se uradi lekarski u Beogradu?
Naime ja radim za jednu americku kompaniju i imam lekarski i sve vakcinacije ali nisam siguran da li to prihvataju ovi u BGD-u.
Takodje moram da doletim da odradim sve to pa se nadam da ce mi 4-5 dana zavrsiti posao. Work Break bi bio u pitanju a ameri bas ne vole kada neko uzima tako nesto i odobravaju ti max 7 dana.

Hvala Vam pa ako neko ima neko pitanje bicu rad da podelim ...

OK, ja sam malo zaboravio kako to tačno ide, ali koliko se ja sećam, ovako je nekako bilo za DV-2005: u prvoj koverti dobiješ i formular (sa manjim cenovnikom) za promenu statusa u imigraciji unutar USA ako si. Takođe, ako imaš radnu dozvolu, ti si već morao da obaviš lekarski kad si prvi put došao, ne? Ako jesi, zato je taj formular samo menjao status u permanent resident, nema šta drugo da se radi (mislim da je bilo nekih $100, mogu da pogledam)...

E sad, moje pitanje je: koliko sam ja ovde sad izgrešio? Je li to isto ono što xeg pominje? :o

DaneBGD
09.12.2008, 15:00
pozdrav od novih clanova koji su dobili.nas cetvoro smo danas prosli intervju i dobili vize.samo da se pohvalimo ,ne zamerite,sve vreme sam pratio forume i teme i jedva cekao priliku da posaljem ovu poruku.srecno i ostalima.

Sloba_Kg
09.12.2008, 15:18
pozdrav od novih clanova koji su dobili.nas cetvoro smo danas prosli intervju i dobili vize.samo da se pohvalimo ,ne zamerite,sve vreme sam pratio forume i teme i jedva cekao priliku da posaljem ovu poruku.srecno i ostalima.

Dane cestitam tebi i tvojoj porodici na vizi. Molim te napisi kako je bilo (opusteno ili ne) sta su trazili od dokumenata na salteru i tako.
Jos jednom cestitam i sa srecom.

sober
11.12.2008, 04:06
uskoro me ocekuje razgovor u ambasadi interesuje me da li mi moze neko reci da li na razgovoru postavljaju pitanja o clanovima porodice? ovo pitam jer mi mladji brat ilegalno u americi. istekla mu turisticka viza pre mesec dana.

Zana
11.12.2008, 05:05
Iskreno, ja imam nekog ko je imao identicnu situaciju i pitacu veceras - ali nisam bas sigurna da ce ti pomoci jer je situacija od pre vise od 10 godina (isto dv lottery slucaj) a i tada interviews nisu bili u BGDvec u Madjasrskoj. Mislim da se svasta promenilo od tad... ali pitacu...
Poz, Z

Sloba_Kg
11.12.2008, 11:26
uskoro me ocekuje razgovor u ambasadi interesuje me da li mi moze neko reci da li na razgovoru postavljaju pitanja o clanovima porodice? ovo pitam jer mi mladji brat ilegalno u americi. istekla mu turisticka viza pre mesec dana.

Pa ja mislim da ne bi trebalo da bude problema ukoliko si ozenjen/udata jer onde pise da u porodicu spada suprug/a i deca ako ih imas. E sad ako si single, mozda te i pitaju u kontekstu zasto ides sam i koga imas ovde. Ne secam se da je bilo gde u dokumentima pisalo bilo sta za brata/sestru.
A ako mislis da imaju dokumentaciju da je on jos tamo pa da proveravaju na osnovu toga, moje misljenje je da je to moguce ali ne mora da znaci da ce to uraditi. Ovo kazem zato sto sam 3 puta odlazio i vracao se i sva 3 puta su me zvali da pitaju kad sam dosao do kad mi je bila viza i zasto sam ostao duze (ako sam ostajao) i to je sve.
Esad, ti mozes da im kazes (ako pitaju) da je upisao fax,neku skolu engleskog ili tako nesto.
Ovo je samo moje misljenje i nadam se da ce da pomogne makar malo a ne mora da znaci da ce biti kako sam napisao.
Kad ti je intervju?
Pozdrav

Seekimo
11.12.2008, 23:20

Bez brige niko te ne pita za familiju,mislim na bracu ,sestre,majku,oca,tetke,strine,ujne,svastike,zaove ,pašenoge,šurnjaje,punice,punce,stričeke....bab e,dede,...samo opusteno.Poz

DaneBGD
12.12.2008, 19:19
evo da probam detaljno:da se ne ponavljam,poslali smo prijavu zadnjeg dana za prijavljivanje 2007.I koverta nas je sokirala ,ja mislim negde krajem aprila,pocetkom maja.odmah smo poslali odgovor nazad,DHL-om (sto je sigurno,sigurno).pratili smo je dhl-om preko interneta.nismo dobili njihov odgovor da su je dobili,niti meil.drugu kovertu smo cekali do novembra,pocetkom smo poslali poruku u Kentaki i pitali kad cemo vise.i stigao nam odgovor da smo u ambasadi u beogradu na rasporedu 9.12. u pola devet.e onda se vec malo lakse disalo.koverta je stigla negde oko 10. 11.a lekarski smo zakazali 21,u smiljanicevoj,iznad slavije.adresa je naravno data u II koverti.intervju:u pola devet su nas prozvali,mi za iseljenje koliko sam ja razumeo smo odmah usli,jos jedna porodica od 4 clana i jedna posebna zena.(malo zurim sa pisanjem ,pa mi oprostite mozda gramatiku).nije sigurno da je ona bila lutrija.unutra su nam pogledali sta imamo od dokumenata u fasciklama i kesi i pustili nas unutra.cekali smo dok nas nisu prozvali na salter i tu je nas covek pogledao sta imamo od dokumenata.vratio nam ih je i rekao da smo slobodni do 15-11.izasli smo i otisli na kafu.vratili smo se u ugovoreno vreme i posle nekog vremena su nas prozvali da platimo vize.4 novcanice su im bile sumnjive pa su morali prvo da ih provere.kako me je samo zena pogledala,ono kao ,gde si ove zamenio.ali bilo je sve u redu.naplatili su i rekli das cekamo dalje.ponovo prozivka na neki drugi salter:uzeli su nam otiske,samo meni i zeni.onda smo usli u posebnu prostoriju,2 sa 2..sa nasim covekom smo pregledali sva dokumenta.dodavali smo mu jedno pojedno.na kraju je zaboravio na lekarski ,pa sam ga ja podsetio.snimke nam je vratio.vratio nam je i originale diploma.moja zena je vise pricala jer je ona nosioc.meni je odgovaralo,jer su mene zadnja tri puta za turisticke vize odbijali,pa mi stvarno nije bilo svejedno.pitali su je da li ce zeleti socijalni broji rekao da odgovori sa da ,normalno.pitao nas je za planove kad dodjemo tamo,kod koga idemo,sta cemo raditi.ko nam je poslao garanciju,i td.mi cemo sacekati da deca zavrse skolsku godinu,pa bi onda krenuli ,i zbog njih i zbog vremena i zbog posla,mislim da tada ima vise prilika.zato nas je savetovao da nam jos ne udaraju vize u pasose,da nam ne bi istekle pre zavsetka skole.toliko za sad,cekanje dalje.konacno smo prozvani po poslednji put,u istu tu malu prostoriju,i onda smo pricali sa konzulom,mladoliko deluje,cetrdesetak godina mozda.izbegli smo kulturno pricu na engleskom,jer je moja zena tako zelela,a meni rekla da ne pocinjem na engleskom.proverio nam je nasumicno opet otiske,samo nasumice neke prste.pitao sta cemo raditi,da li smo bili ranije.moja zena jedanput,a ja (malo se nasmejao kada je video spisak na A4 formatu,jer nije moglo da stane na formular),puno puta,neznam preko 30-40.pa radio sam u jatu,sta cu ja,kao stjuart a i cale mi je bio pilot.ali nista specijalno u vezi toga.nesto se kasnije konsultovao sa nasim covekom,koji je napominjem od pocetka pratio nas slucaj,ali sve je bilo ok.to sad kazem,a onda mi je bio zent.rekao je da se dogovorimo sa nasim covekom ,kad izadjemo iz te sobice ,na salteru u vezi udaranja viza ,zbog trajanja od sest meseci,zbog decje skole.malo sam se razocarao jer nije bilo onog zvanicnog"congratulations(neznam da li sam dobro napisao,ne mogu da se vracam)ali nema veze ,u stvari,vazno da smo dobili.e da, da ne zaboravim,bilo je podizanje ruke i zakletva ,da sve sto pise u formularima koje smo poslali ,koji su inace stajali ispred njega,da je tacno.onda smo se potpisali,zena i na decje formulare i time je razgovor bio zavrsen.sa nasim covekom smo se na salteru,dogovorili da cemo ipak ,nevezano od skole vec verovatno sledece nedelje doci po vize.sto je sigurno -sigurno.mani me veresije.lako ce deca da skrate neku nedelju u skoli,da mi imamo vize u pasosu ,pa cemo lako.
NAPOMENE CEGA SE SETIM:
vize smo platili 3100 $,za nas cetvoro,deca isto placaju.
od dokumenata smo spremili sve zivo,i vise verovatno,ali nije za zezanje,nisam hteo da zalim posle za necim.
-krstenice
-vencanica
-potvrde iz suda
-potvrde iz policije
-potvrda iz vojske(uzima se u opstini,sluzio sam)
-potvrda sa posla
-diplome iz srednje skole i fakulteta
-Jos pored toga prevodi svega toga,sudski tumac naravno,obezbedio nam je po dva prevoda za svaki dokumenat,svaki je pecatiran.
fotokopija svakog dokumenta.slike smo poneli po dve za svakog ,nase je zamenio a samo je zeninu ostavio onu poslatu sa formularima.slike su iste kao one koje smo slali.
fotokopije dve saobracajne
ugovor za stan
potvrda iz banke,mi smo obezbedili preko 12000 e i nesto dolara.Banka inteza daje potvrdu za 24 sata.
garancija iz amerike,zajedno sa njihovim izvodima iz banke i sa posla i o nekretninama.
J a se stvarno nadam da nista nisam zaboravio.
P.S.PONELI SMO OBE KOVERTE,JER VALJDA U PRVOJ IMA ONAJ LIST SA BROJEM PREDMETA.
Nadam se da vas nisam ugusio,meni su mnogo znacila ranija iskustva sa foruma,pa sam zato bio ovako opsiran,ne zamerite.za dokumenta,ponavljam,ponelii smo verovatno i vise nego sto treba.ali jedan je razgovor u ambasadi i nisam hteo da rizikujem nimalo.Ja sam inace takav da vise volim da pretekne nego da zafali.Planovi su nam znaci sledeci. :da negde u junu palimo i to za cikago,jer tamo imam dve sestre od tetke,koje su mi ustvrari kao rodjene.
ako nekom trebaju adrese gde smo radili slike,prevode,i ne znam sta jos neka slobodno pita.znam samo da foto radnja od koje sam ocekivao najvise ,jer se nalazi otprilike preko puta ambasade,nema pojma o slikanju za lutriju,najgori su ,kao ne radi nam stampac,pao nam je sistem,sto lepo ko ljudi ne kazu da ne znaju da slikaju za lutriju i gotovo.drustvo,sad nam samo preostaje da skupimo pare za karte ,jer sam se za ovo do sad zaduzio do guse,bilo bi dobro ako neko zna kakve kombinacije su najbolje za kupovinu karata.
Jos jednom, srecno svima,cirovici.

DaneBGD
12.12.2008, 19:20
znam samo da smo imali 16 dokumenata za prevod,sva sreca da smo nasli prijateljicu koja nam je to povoljno zavrsila.toliko.cao

DaneBGD
12.12.2008, 19:24
ako neko smatra da je ovo za neku drugu temu,molim vas prebacite tamo,samo se trudimo da pomognemo.nama je sve puno znacilo.a i brze prolazi vreme do intervjua.

landlord
12.12.2008, 19:44
Ma dane sve je za 5.. Svaka cast na iscrpnom postu..
Itekako si pomogao nama koji jos cekamo intervjuu..

steficacvek
12.12.2008, 21:12
joj ja sam se bas pogubila, prilicno su razbacane teme po threadovima ... znam da je odgovoreno vec hiljadu puta, ali koliko tacno je visa fee i koliko tacno je ljekarsko? u biti, koliko kosta sve dok ne dobijes vizu (osim prevoda, formulara i tako, znaci samo fees)?

xeg
12.12.2008, 21:25
Viza je $775 a lekarski $110 + vakcine. Sve je to po osobi a za vakcine se daje oko $10 - $50, zavisi od godina i jos koje-cega.

Sloba_Kg
17.01.2009, 01:18
E pa evo i nas. Pre sat vremena smo stigli u Kg, umorni jer je bus blago receno krsina.

E sad, ono sto sve vas najvise zanima-INTERVJU. Trudicu se da budem sto detaljniji pa ne zamerite ako se negde ponovim ili budem malo opsirniji.

Elem, ispred ambasade smo bili u 8.30 bas kako i pise u pismu. Odmah je izasao jedan jako ljubazan lik i pitao ko je za useljenje i ostale vrste viza. Pustali su nas unutra jedan po jedan (nas oboje kao par).
Usli smo i seli. Bio je jos jedan momak iz Mladenovca isto dobitnik ali nije bio raspolozen za pricu sa nama jerbo je bio jako nervozan i isao 28 puta u wc :D
Pre nego smo usli u cekaonicu predali smo pismo uz druge koverte gde pise kada je zakazan intervju.

Prvo su poceli da prozivaju ove za turisticke vize, a onda su prozvali prvo njega pa nas. Intervju (prvi deo) se odvijao u sobi br 8 sto je i jedina soba u ambasadi, ostalo su salteri.
Tamo nas je docekao vrlo ljubazan covek koji je trazio prvo moja pa onda Jelenina dokumenta. Sve sto su rekli telefonom ispostavilo se kao tacno. Davali smo jedan po jedan dokument, medju njima i one koji ne pisu u pismu a to su slike kao dokaz veze, izvod iz banke i pozivno pismo od frienda iz USA. Vojnu knjizicu nije uzeo, rekao je to ne treba. Takodje ni snimke ni jeleninu diplomu (kopiju). Od dodatnih dokumenata sam nosio i kopiju SSN-a posto ga ja vec imam od ranije, to je rekao da pokazem konzulu.
Onda nam je rekao da nam slike 5x5 nisu dobre i da trebamo da idemo da se slikamo opet (kaze prevelika mi glava hahaha) :udri:
Pitao je koliko se dugo poznajemo, pitao je takodje za vencanje da li je bilo samo u opstini na sta sam mu ja odgovorio da nije bilo u crkvi jer je bio post i on je rekao ok.
Pitao je sta planiramo da radimo tamo, mi smo rekli svako u svojoj struci.
Ah da, u mom DS formularu sam imao jednu adresu a u jelenin smo napisali drugu i pitao je zasto je to promenjeno, a mi smo objasnili da je ta porodica dobila malu bebu i da mi ne bismo da smetamo pa smo iscimali ovog drugog lika. Onda je on pitao ko je on i koliko se znamo i tako i ja sam mu ispricao ukratko sve kao i ono sto je Dan napisao u pismu.
Pitao je da li Jelena zna engleski i da li imamo rodjake u USA.
Na sva pitanja smo odgovorili totalno iskreno i opusteno, cak smo se i smejali.
E da pitao nas je i da li smo mozda vec pokusali da nadjemo posao preko interneta.
Onda nam je rekao da sacekamo i da taman iskoristimo to vreme da se opet slikamo.

Otisli smo i to zavrsili, vratili se. Posle nekog vremena nas je zvao da mu damo slike (ovog puta dobre) i opet rekao da sacekamo. Onda smo davali otiske.Jelena je morala da ide da pere ruke jer je mazala kremu tog jutra i nisu mogli da se ocitaju svi otisci. Dakle dame, ne mazite kremu :)
I opet smo seli da cekamo.

Posle nekog vremena su nas zvali na salter 5 da platimo. E tu sam se ufrkisao jer mi aparat nije prihvatio jednu novcanicu od 100$ pa sam dao druge dve od po 50$. Ja sam toj zeni za kasom rekao da su to pare iz USA a ona je rekla da oni imaju svoje metode i da ne moze da je primi. Dakle, ponesite extra kesh.

Opet smo seli da cekamo i onda je konacno prozvan taj Uros a onda i mi.

Kao sto sam malopre napisao, sluzbenik ambasade zaduzen za nas slucaj nije posmatrao intervju sa konzulom tako da se ovaj totalno pogubio.
Pitao nas je kako smo na jako simpaticnom srpskom jeziku i rekao da sednemo. Isto smo bili u sobi br 8. Tu nam je prvo trazio da damo otiske jelena od dva prsta ja od kaziprsta samo, valjda se nisu lepo videli tamo.
Onda je pitao ko je Dan koji nam je poslao pismo i ja sam ponovio istu pricu kao sto sam rekao njegovom kolegi u prvom delu intervjua. On je pitao da li planiramo da zivimo kod njega i mi smo rekli ne, samo dok se ne sredimo i ne snadjemo. Onda je rekao sve je okej, dobili ste vize i zamolio nas da se oboje podignemo desne ruke i da su svi podaci koje smo dali istiniti. I mi smo to uradili. Onda je rekao da dodjemo sutra u 3 sata u ambasadu, da udjemo i da ce vize biti spremne I VRATIO JELENI SVA NJENA DOKUMENTA (sto nije trebao) pa nas je njegov saradnik (kako sam vec napisao) zvao i zamolio da to donesemo sutra i rekao da je sve ok sto se viza tice.
Ah da, konzul meni nije vratio pasos u kome su tri americke vize a vratio mi je jedan (isto plavi sa kojim sam letos isao u Grcku) i ja sam se malo istripovao da je to zbog neke provere ali je on i to zaboravio tako da je moja briga bila bezrazlozna a i nisu imali sta da nadju.

Danas smo u 3 dosli do ambasade, kucnuli, oni su vec znali ko smo, malo cekali, onda nas je pozvao na salter da predamo dokumenta koja nam je konzul greskom vratio i rekao da sacekamo i da ce vize biti za 20-ak minuta.
Posle toliko vremena pozvao nas je na salter 6 i predao koverte i pasose i objasnio da njih nosimo u rucnom prtljagu kada budemo putovali i predajemo sa sve pasosem na imigracionom.
Rekao je da ce zelena karta i SSN automatski da stignu na adresu koji smo dali za neke tri nedelje i pozeleo nam sve najbolje.
Eto to je cela prica od juce i danas a ako neko ima neko pitanje, pitajte slobodno a ja ako se setim jos necega, napisacu.

P.S.Ceo intervju je bio gotov negde oko 2 popodne. Za to vreme su oni zavrsili 53 osobe koje su trazile sto turisticke sto radne vize za brodove. SVI SU DOBILI VIZE.
P.S.II. tokom celog cekanja smo gledali tv (RTS1) koji je bio ukljucen na dva velika televizora tako da se nismo smorili.
U svakom slucaju, svima zelimo sve najbolje i kazemo da se opuste (iako znam da je to uglavnom nemoguce)
prezentujte papire koje traze, budite iskreni i nema frke.
Toliko od mene nadam se da nisam udavio :)
Pozdrav

sober
17.01.2009, 02:13
Pitao je da li Jelena zna engleski i da li imamo rodjake u USA.

ovo pitanje me muci vezano za rodjake u usa jer ne znam kako bih na to odgovorio. kao sto sam ovde vec jednom napisao imam rodjenog brata u usa koji je tamo ilegalno. neko mi je ovde odgovorio da niko nece pitati za familiju sto me je obradovalo ali koliko vidim moze da se desi i da pitaju. moj brat je vise puta je produzavao turisticku vizu (tamo) sad je vec par meseci ilegalac. on se nigde ne spominje u formularima samo roditelji. kad bi mi postavili ovo pitanje ne znam stvarno sta da kazem, ako neko zna neko slicno iskustvo ili savet puno bi mi znacilo. da li postoji nekakva mogucnost da na osnovu njihove dokumentacije znaju da je on jos tamo? nisam ozenjen i sam bih isao u usa.

landlord
17.01.2009, 09:25
Slobo, ajd molim te smao par pitanja...
Zaboravio sam kad sste se vi uzeli? Poslije prve koverte? Pa ste iz tog razloga nosili slike?

I jos jedna molba, da napises tacno koje tvoje dokumente, a koje JElenine ste predali i koje su uzeli. Niste nosili prevode na negleski?
I da fotokopije? Jeste li ih ovjeravali? ako jeste gdje? Hvala.

Zivkovic_NIS
17.01.2009, 09:40
I ja se slazem sa dopunama ,prethodnog navedenog gore
Pitao bi slobo jos,

osim da nam otkrijes detaljnosti o svim dokumentima koje si nosio,
npr(da li ti je izvod iz maticne knj. bio inostrani koji mozemo izvaditi u opstini, ili na srpskom i samo tako odneo ,sa overenom kopijom) ?

I kako ste prijavili jelenu,direktno u KCC, posle vencanja , ili u ambasadi ste odneli njen DS form , na dan intervjua !?

seticu se jos nesto , ti si nam sada predmet za ispitivanje :grin:

Sloba_Kg
17.01.2009, 10:19
Slobo, ajd molim te smao par pitanja...
Zaboravio sam kad sste se vi uzeli? Poslije prve koverte? Pa ste iz tog razloga nosili slike?

I jos jedna molba, da napises tacno koje tvoje dokumente, a koje JElenine ste predali i koje su uzeli. Niste nosili prevode na negleski?
I da fotokopije? Jeste li ih ovjeravali? ako jeste gdje? Hvala.

Vencali smo se 14.decembra. E da pitao je (ne konzul nego ovaj prvi) da li je ovo (zelena karta) ubrzala nase vencanje i mi smo rekli da jeste. Slike bi nosili svakako. Na pitanje koliko se znamo ja sam rekao dve i po godine a od toga smo dve godine i tri meseca u vezi, na sta se on malo nasmejao.

Moji dokumenti:
-pismo iz druge koverte (uzeli odmah na ulazu)
-Kopija diplome(original na uvid-nisu trazili)
-Lekarski
-snimke sa rendgena (nisu trazili)
-slike - dokaz veze (uzeli pa vratili)
-2 slike 5x5 (morali smo da se slikamo opet)
-pasos (novi i dva prethodna)
-pozivni mail od prijatelja (odstampan)
-izvod iz maticne knjige rodjenih (uzeli)
-potvrde iz suda i supa (uzeli)
-potvrda iz banke (vratili)
-vojna knjizica(nije trebala)

Jelenini dokumenti:
-DS-230 popunjen za Jelenu(uzeli)
-Lekarski(uzeli)
-snimak(nisu uzeli)
-2 slike 5x5 (isli smo opet da se slikamo)
-pasos (nov i stari, ovaj stari su joj odmah vratili)
-izvod iz maticne knjige rodjenih(uzeli)
-potvrde iz suda i sup-a(uzeli)

Vencani list su imali od ranije i to nije trebalo ali smo mi imali za svaki slucaj.
Njenu kopiju diplome smo takodje nosili i nisu je uzimali
Kopije nismo overavali a nesto smo i dali originale (ako imamo vise komada) Prevode nisu ni trazili.
Nadam se da sam na sve odgovorio

landlord
17.01.2009, 10:20

Kakvo ispitivanje, ovo je isljedjivanje...:)

Sloba_Kg
17.01.2009, 11:48
I ja se slazem sa dopunama ,prethodnog navedenog gore
Pitao bi slobo jos,

osim da nam otkrijes detaljnosti o svim dokumentima koje si nosio,
npr(da li ti je izvod iz maticne knj. bio inostrani koji mozemo izvaditi u opstini, ili na srpskom i samo tako odneo ,sa overenom kopijom) ?

I kako ste prijavili jelenu,direktno u KCC, posle vencanja , ili u ambasadi ste odneli njen DS form , na dan intervjua !?

Svi dokumenti su bili na srpskom, nista nismo prevodili samo je pismo od prijatelja iz usa bilo na engleskom.
Kopije nisu bile overene, sve smo kopirali kuci kod nas u boji ili crno-beli svejedno

vlatkojo
17.01.2009, 16:20
Evo kako je red da se i ja javim sa informacijama od mog uspesnog intervjua.
Imeno intervju mi je bio zakazan na 13 januar u 08:00h u Skopju.
Stigli smo nesto ranije pred ambasade i zauzeli red.Bilo je vise ljudi koji su bili za turisticke i radne vize a za iselenicke bili smo mi(ja i moja zena) i jedan albanac sa Kosova. Isto tako procitali su dvoje, koje nisu bili prisutni, a neznam dali su se i pojavili kasnije.
Usli smo u ambasadu drugi u 08:10h i odma nas je pozvao jedan sluzbenik koji je uzeo sva potrebna dokumenta slozio kako treba i rekao da sednemo i da sacekamo.Za mene kako nosilac aplikacije :
- izvod od MKR (internacionalni) kopiju nije uzeo;
- izvod od MKV (internacionalni) kopiju nije uzeo;
- potvrdu od vojnog otseka sa prevodom bez kopije;
- potvrdu iz policije sa prevodom bez kopije;
- potvrdu iz suda sa prevodom bez kopije;
- lekarski pregled bez rendgenski snimak;
- diplomu od srednu skolu kopiju i orginal na uvid.Ja sam nosio i uverenje sa prevodom od polozenih ispita na fakultet i to su uzeli;
- I-134 plus potvrda gde radi i cek od njegove supruge( to mi je poslao covek koji ga ja licno ne poznajem a koji je otisao preko lutrije pre 5 god.);
- jednu sliku(5x5) ;
Za moju suprugu uzeli su samo:
- izvod od MKR (internacionalni) kopiju nije uzeo;
- potvrdu iz policije sa prevodom bez kopije;
- potvrdu iz suda sa prevodom bez kopije;
- lekarski pregled bez rendgenski snimak;
- jednu sliku(5x5) ;
- ona je nosila uverenje o zavrsenom fakultetu ali nisu ga uzeli.
Cekali smo oko pola sata i pozvali su nas na salter 2 i pitali dali imamo neki dokaz o nasoj vezi (slike od neki godisni odmor,od vencanje i td.) Ja sam nosio 20 slika od prosla dve odmora kojih je sluzbenik uzeo.Posto u Ds formulare nisam naveo adresu gde da mi posalju SSN i GC sluzbenik je rekao da moram da dam neku adresu i rekao da odem da platim na kasu.Covek koji radi na salteru dvaput je prebrojavao novac i detaljno pregledao svaku banknotu.Posle svega sluszbenik nam je rekao da sednemo i da ce nas pozvati.Cekali smo negde do 10:45 i onda nas je pozvao konzul, jedan vrlo ljubazan i nasmejan lik, koji se trudio da prica makedonski. Poceo je sa ista pitanja, koliko se poznajemo,kako smo se upoznali dali smo planirali da se uzmemo i dali nas je lotarija ubrzala da stupimo u brak. Pitao je odakle poznajemo coveka koji nam je poslao garanciju, gde planiramo da idemo, sta planiramo da radimo a posto ja imam jos 2 spita do diplomski i posto sam ja vec nekoliko godina apsolvent pokusao da mi isplanira kako da pre diplomiram i ako ne diplomiram sad da idem u USA da aktiviram GC i da se posle vratim da zavrsim. Na kraju nas je oboje pitao nekoliko pitanja na engleski i uzeo otisak prstiju.Samo smo potpisali formulare i nismo podizali desnu ruku da se zakunemo.Onda nam je cestitao i rekao “ pobedili ste lutriju” i rekao da moze bilo ko da podigne vize na 15 januar u 16:30.
Na 15.01 u zakazano vreme na kapiji pred ambasade dali su nam vize u pasosu i koverte koje trebamo nositi sa nama.

Eto to je moja prica oko intervjua iz Makedonije.
Jos jednom da se zahvalim Milosu, moderatorima sajta i svim clanovima koji su se nesebicno trudili da pomognu kako mogu i zelim puno srece ostalim koji tek trebaju da prodju kroz intervju.
Izvinite na moj srpsko-hrvatski-crnogorsko-bosanski:grin:
Pozdrav i svako dobro svima gde god bili.:woohoo:

2009EU000144xx
17.04.2008 - poslana koverta iz Kentucky
09.05.2008 - stigla prva koverta
22.05.2008 - poslato nazad
13.01.2009 - zakazan intervju
15.01.2009 - viza u pasosu
Reply With Quote

tanik
18.01.2009, 10:33
Zdravo svima,
Hocu da vam napisem kako je meni bilo na intervjuu i kako sam lako mogao da se okliznem, ali srecom nisam! :suure:
Prvo sto je mogao da mi bude problem jesto sto sam se ja dvoumio dal' da prevedem i diplomu srednje skole s obzirom da imam zavrsen fakultet, pa sam isao logokom da se srednja skola samim tim podrazumeva. Zlu ne trebalo, preveo sam i diplomu srednje skole i ispostavilo se da im je samo ona bitna, fakultetsku diplomu su mi vratili.
Drugi dokument koji mi nije dao da spavam nekoliko noci pre intervjua bila je potvrda iz policije stara 6 meseci i 20 dana. Priznajem, propust je bio u mojoj organizaciji sto nisam izvadio novu potvrdu po dobijanju druge koverte. Medjutim na intervjuu niko nije pomenuo taj datum, izgleda da njima to i nije bitno.
Inace celokupan razgovor je trajao 7 minuta (5 sa nasim likom i 2 sa konzulom, btw fini neki ljudi). Nas lik mi je samo uzeo dokumenta i ja sam ga pitao da li moze da promeni adresu na koju ce mi stci GC i SSN, sto je on i uradio. E sad, ja sam u formularu naveo da imam sestru od tetke na Floridii da planiram da kod nje budem kad dodjem, izgleda da mi je to bio najjaci adut, posto me je konzul pitala da li cu ostati kod nje na sta sam ja potvrdno odgovori i posle toga mi je rekla da podigne desnu ruku i da se zakunem da je sve sto sam rekao, uradio i napisao istina. I to je bio ceo moj razgovor, sutradan sam dobio vizu.
Znaci nisu mi trazili nikakve potvrde iz banke, nisu me pitali sta tamo planiram da radim... ma nista, skoro da sam bio razocaran! :==D:
Pozdravljam vas sve

wingreen
18.01.2009, 10:58
Cestitam Tanik, koliko se secam ti si prvi kome su vratili fakultetsku diplomu a uzeli diplomu srednje skole...mislim da su ranije pisali da im se desilo obratno...
Gde ides na Floridu, koje mesto?

tanik
18.01.2009, 12:18
Vidis za ovaj forum sam saznao kad sam isao na lekarski od jednog para iz Nisa (ovom prilikom ih pozdravljam i zelim im srecu, posto koliko se secam intevju bi trebalo da im bude ovih dana), sajt je super, mada koliko vidim po vasim postovima situacija u Americi je dosta cupava.
Pa trebalo bi da prvo odem na Floridu, jer sam tamo dao adresu, medjutim ja se za sad necu zadrzavati u Americi :no: jer moram da zavrsim nesto sto sam poceo ovde ali cu se do kraja ove godine definitivno preseliti u USA.
A ta moja sestra na koju sam se pozvao da zivi u Americi se pre neki dan vratila u Srbiju (iz samo noj znanih razloga, siguran sam da nisu finanijske prirode, nesto mulja, nece da kaze) tako da cu tamo morati da se snalazim sam (sto mi i nije neki problem, volim izazove :naughty:)
Intervju sam imao pred katolicki Bozic (mozda me zato i nisu smarali:suure:), a za diplomu ne znam sta da ti kazem, imam diplomu medicinskog fakulteta, BG univerzitet, a ona tamo nista ne vredi (mada i ovde je slaba vajda od nje :naughty:) pa je mozda to razlog, a mozda su oni bili malo zbunjeni.

Veronika
18.01.2009, 13:27
Pa tek sad vidim da su vas trazili da podignete desnu ruku i da se zakunete da je sve istina ,pa mene nitko to nije pitao,svasta !?

wingreen
18.01.2009, 14:55
Tanik, zanima me kako mislis neces se za sada zadrzavati u Americi, mislis da odes, dobijes zelenu i vratis se nazad, pa kasnije opet u Ameriku?

tanik
18.01.2009, 18:20
Pa tek sad vidim da su vas trazili da podignete desnu ruku i da se zakunete da je sve istina ,pa mene nitko to nije pitao,svasta !?

Pa Veronika izgleda da su tebi bezuslovno verovali! :grin: Veruj mi i meni je bilo cudno kad su trazili da se zakunem i to sa podignutom desnom rukom, ali sto da ne, nista ne boli! :naughty:

Za Wingreen-a: Planiram da odem negde u maju i ostacu jedno mesec dana da dobijem GC i SSN na ruke pa moram nazad u Srbiju da zavrsim zapoceto sto ce mi uzeti jos jedno 6 meseci, a onda definitivno i za stalno u Ameriku. Ne bih ja da se vracam u Srbiju ali obecao sam! :;D:

Za Xeg-a: O pa gde si kolega sto su nas zajedno zracili na lekarskom! :;D: Hvala za palceve, upalilo je glatko. Vizu je dobio i onaj lik sa lekarskog sto ide kod zene, secas se skinite jedne, i druge, i trece... :grin:
Kad vi imate razgovor? I kad put putujte?

xeg
18.01.2009, 18:52
Vizu je dobio i onaj lik sa lekarskog sto ide kod zene, secas se skinite jedne, i druge, i trece... :grin:
Hahaha... kakav je to lik bio, sa vise pari gaca:RRofl:
fino da je dobio vizu, bas mi je bio pozitivan.

Mi imamo intervju u cetvrtak, u sredu uvece dolazimo u Bgd.
Nemamo ti mi nista isplanirano za States, cekaj da cetvrtak bude uspesan pa krecemo u planiranje:papa:

bibi
18.01.2009, 18:54
Izgleda da samo u Srbiji vazi to sa zaklinjanjem...

xeg
18.01.2009, 19:09
Bibi jedva cekam da se zakunem, majke mi:grin:

Lande, pa ima ovde jos Sarajlija koji su prosli intervju a nikako da se jave!
Jel tako Dida (http://www.zelenalutrija.com/forum/member.php?u=377)?:obrva:

landlord
19.01.2009, 12:46
uh i ja osjecam nervozu za tebe Xeg.. ko da je meni intervju 22.og..

Sloba_Kg
20.01.2009, 01:27
sitno brojim ne mogu da stojim:grin:
Jos 3 dana:w00t:

Ajde drugari drzite se!!
Samo da to prodje pa po dogovoru kod AMERIKANCA!
Ali kao sto ti rece, prvo se zakuni pa onda ce da se planira dalje hehe

sober
20.01.2009, 04:12
-2 slike 5x5 (morali smo da se slikamo opet)

Slobo, zamolio bih te da mi odgovoris da li te slike za ambasadu treba da budu iste kao ona 5x5 slika sto smo poslali sa prvim formularima u kcc?

landlord
20.01.2009, 08:35
Pa da istog formata, dizajna i sl.
Ali kako oni naglasavaju te slike ne smiju da budu starije od 6 mjeseci. Tako da se opet trebamo slikati.

poz

steficacvek
20.01.2009, 09:38
Poslala sam mail za datum intervjua u petak uvece, jos nema nikakvog odgovora ...
Da li da panicim ili dam jos koji dan, sta predlazete?

landlord
20.01.2009, 09:45
Naravno da treba da panicis..

ma opusteno samo polako odgovrit ce..
Ako ti se ne jave do sutra, posalji ponovo. Po mojim info nisu jos poslali nama koverte..

Ja bih ti savjetovao da ih nazoves, ili zamoli momka da nazove za tebe, samo mu daj podatke, tipa tvoj broj onaj 2009EU000**** i datum rodjenja.
I odmah ce mu reci kad ti je zakazan intervju.

Sa srecom neka bude

Zivkovic_NIS
20.01.2009, 10:28
Ma da najbolje je , da ih telefonom nazoves , ako slabo govoris engleski (kao moj slucaj), zamolis nekoga umesto tebe, ili nekog ko je vec u USA(moj slucaj), pa on nazove odande !
Ljubazno ti sve kazu sta te interesuje....

mariags
20.01.2009, 15:40
Poslala sam mail za datum intervjua u petak uvece, jos nema nikakvog odgovora ...

nema potrebe da brines.. meni su odgovorili posle 5 dana jer je isto tako uhvatio vikend.. verovatno ce ti stici odgovor danas ili sutra :)

Misa
20.01.2009, 17:37

I ja sam im poslao mail za vikend i jos nisam dobio odgovor.
Oni su ionako par sati iza nas, tako su sada tek na pola drugog radnog dana u nedelji...Ja cu cekati do cetvrtka uvece, pa ako ne bude informacija, cimam ih na telefon u petak...

steficacvek
20.01.2009, 23:21
Dobila sam mail, intervju je 20.3.2009!!!!

Uh ... frka, trka, panika .... :grin:

Amerikanac2009
20.01.2009, 23:29
Kao sto vidis nema potrebe za panikom....
Mada sam ja bio gori....Prvo sam im poslao mail pa ih sutradan zvao telefonom i dobio odgovor. Dva sata posle toga stigne i potvrda mailom. Sa srecom tog 20.03.:obrva:

steficacvek
20.01.2009, 23:33
Hehehehe, nista ne brini, mislim da svi razumijemo taj osjecaj!
Hvala, takodjer i tebi sretno Amerikanac, a i svim ostalim!!! Nek se svima zazeleni!

Vidis, nesto kontam, meni se cini da oni i zakazu intervju onda kad ti pitas. Sigurno to ima neke veze. Npr. landlord je po broju poslije mene, a intervju mu je prije ...

mariags
21.01.2009, 01:52
Hehehehe, nista ne brini, mislim da svi razumijemo taj osjecaj!
Hvala, takodjer i tebi sretno Amerikanac, a i svim ostalim!!! Nek se svima zazeleni!

Vidis, nesto kontam, meni se cini da oni i zakazu intervju onda kad ti pitas. Sigurno to ima neke veze. Npr. landlord je po broju poslije mene, a intervju mu je prije ...

Mislim da to nema veze jer kad sam ja pitala za datum intervju-a oni su meni vec bili poslali kovertu i to 8 dana pre nego sto sam im ja poslala mail sa pitanjem. ;)

xeg
21.01.2009, 07:47
BRAVO STEFIII:bravo:
hahaha al' ce da ti prolete ta 2 meseca, videces:grin:

xeg
23.01.2009, 23:16
Evo mene, malopre dosao iz Bg-a sa pasosima u kojima su divne sarene nalepnice na kojima pise IMMIGRANT VISA:1081:

Opisacu ukratko kako je bilo u nasem slucaju:

-8:30 pozvali nas da udjemo u ambasadu, prvo svi mi za iseljenicke vize a posle nas turisticke, radne i ostale.

~9h prozvao nas je sluzbenik da predamo dokumenta. Vratio je moju potvrdu da sam sluzio vojsku rekavsi da ne treba, nisu nam bili potrebni stari pasosi (verujem zato sto nikada nismo bili u USA) a osim standardnih dokumenata predali smo potvrdu iz banke na kojoj je pisalo da je racun moje supruge i da sam ja ovlascen i odredjeni iznos eura i dolara i pozivni mail prijatelja (na Srpskom) ciju smo adresu stavili za slanje GC i SSN-a. Odmah nas je pitao ko je on i imamo li neke rodjake u Americi na sta smo mi odgovorili da nemamo bas nikoga osim par prijatelja tu i tamo. To je bilo sve nakon cega nam je rekao da mozemo da izadjemo iz ambasade ako imamo potrebe ali da se vratimo oko 10h.

~11h su nas prozvali da damo otiske, bez ikakve price i pitanja

~11:30 smo prozvani da platimo vize i ako smo do tada bili "smireni" tada je krenula panika iako to jos nismo pokazivali. Od 15 novcanica od $100 cetiri nisu prosle proveru, sreca pa smo poneli extra $500 bas za taj slucaj. Znajuci da se to desava nismo postavljali nikakva pitanja vec se svo vreme smiskali a onda nam je blagajnica rekla da ce nas konzul pozvati na intervju za minut ili 2. E tada nam je nervoza kulminirala jer to nije bilo za minut-2 kako je rekla vec za pola sata! To cekanje nam je bilo najgore... i svakakve misli nam prolazile, da nije to zbog $400 koji su po njihovom aparatu lazni, da se mozda konzul ne dvoumi oko naseg slucaja... ma svakakve gluposti...

~12h pozvao nas je konzul, izuzetno kulturan i prijatan covek 35-40god. Pozdravio nas je i pitao hocemo li da razgovaramo na srpskom ili engleskom na sta smo mu mi odgovorili - kako god on zeli. E tada se on nasmejao i rekao da su se bas malopre smejali kada su citali nase DS-230 papire jer smo za jezike koje znamo napisali samo Engleski (nismo naveli maternji) pa su oni iz sale zakljucili da srpski ne pricamo :grin:
Prvo sledece je bila zakletva da sve sto smo napisali i predali je istina i onda poceli razgovor. I on nas je pitao ko je taj sto nam je poslao pozivni mail i imamo li rodjake u USA. Dao je mojoj dragoj da prepravi DS-230 koji smo slali u KCC jer tada se ja kao siva eminencija nisam spominjao.
Procaskali smo jos nesto ne obavezno i onda nam je dao da se potpisemo. E tada sam ja usi spojio osmehom i 2 dana ga nisam skidao! Rekao je da sutra dodjemo u 15h po vizirane pasose tj. da moze samo jedan od nas dvoje sto nam je i odgovaralo jer je moja draga imala neizostavne poslovne obaveze. To je bilo to - pozdravio nas je i pozeleo srecu, mi mu se zahvalili i jedva pogodili vrata od uzbudjenja!
Ceo razgovor sa njim je bio na engleskom, svega par puta je nesto guknuo na nasem a odlicno ga zna.

Nije nas pitao o poslovima koje radimo ovde niti sta bi radili tamo, ni gde bi ziveli a mi smo u polje za nasu adresu u States stavili N/A. Tu je samo povukao strelicu iz susednog polja gde smo upisali prijatelja za prijem papira i napisao SAME.

Odoh sada jer jedva stojim a tek sto ne mogu da gledam:sleeping:

Sloba_Kg
24.01.2009, 18:20
E pa mislim da je xeg imao bas lagan intrervju... Prosto ne mogu da verujem da je sve tako jednostavno i lagano u ambasadi. Daj Boze da svi ovako lagano prodjemo.

:;D:Cestitam xeg!

Ma sve ce da bude ok i vama koji tek treba da idete, samo ponesite extra novcanice od 100 $ jer se i meni i Xeg-u isto dogodilo...
"Ili je struja slaba, ili je pec pokvarena"

steficacvek
24.01.2009, 20:27
Xeg mozes li napisati u kojoj formi je to pozivno pismo od prijatelja? Sta pise u njemu?

landlord
25.01.2009, 20:36
Xeg mozes li napisati u kojoj formi je to pozivno pismo od prijatelja? Sta pise u njemu?

Mislis da ce se on pojaviti opet na forumu? Nema ti tog vise ovde.. Dobio je vizu i sad sta ga briga za nas..:)

xeg
25.01.2009, 20:51
Hvala, lagano kad se prodje a dok ocekujes i prizeljkujes sasvim je drugacije:grin:

Nas pozivni mail je bio na srpskom jer je nas covek slao. Objasnicu formu pa vi slobodno pustite masti na volju.

Prvo nam cestita na obavestenju da nam je zakazan intervju i kaze da je veoma srecan zbog nas i drzi nam palceve da prodjemo i sto pre dodjemo. Kaze da mu je veoma drago sto smo odabrali njegov grad za dolazak i nudi nam smestaj kod njega dok se ne snadjemo i svu potrebnu pomoc u pronalazenju posla.
Bitno je da ubaci neku recenicu koja apsolutno nema veze sa ambasadom vec pokazuje da se vi stvarno znate, neka spomene neki dogadjaj ili sasvim levu osobu ali neka sve bude u kontekstu, npr. "Cuo sam se sa Petrom i on je odusevljen vasim dolaskom!"
Neka napise da njegov mail mozete odstampati i poneti na razgovor i dozvoljava da ga iz ambasade kontaktiraju ako iz bilo kog razloga bude bilo potrebno.
Na kraju da svoje ime i prezime, punu adresu i telefon.

Nas mail je bio bas takav i na intervjuu su nas samo pitali ko je to, na sta smo mi odgovorili - prijatelj, nisu nas cak pitali za njegov status ni posao a on covek nema drzavljanstvo vec je tamo sa nekom vizom na doktorskim studijama i uz to radi u nekoj firmi. To nigde nije pisalo a niko nije ni pitao.

kolja
27.01.2009, 20:49
e pozdrav svima koji su prosli intervjue i dobili vize -ja se raspisao na drugoj leksiji ko dlu pa zakasnio sa cestitkama -znaci svima cestitke i puno uspeha u ''obecanoj'' zemlji -posebne cestitke ''to my main man ''XEQ ciji se dolazak u zemlju dembeliju zeljno ocekuje -TANIK plivaces super sa medicinom ovde -mislim odradices ponovo studije tu nema zbora ali te ceka SIX FIGURE plata garant -doktori su ti ''odje yaro ko fusbaleri ''-dobiju bonus samo da potpisu za neku bolnicu -tu se ''ubije''o'ma oko 100 000 samo na bonusu+ dobiju kredit za gajbu bez ucesca (downpayment)-mogu da ti nabace i neka kola -to se uglavnom desava van nekih vecih urbanih centara -a plata ti je u startu od 250 000+ naravno prvo odradis residency od dve godine -ako ti nije mrsko ubaci se na patologiju -tu ce sve ici brze a lova je jos i veca !!!!!tu nemas frke tek -pacijent ti je vec knorio - ovde u usa strance zbog lability/insurance problematike lakse pustaju na takva mesta

Amerikanac2009
27.01.2009, 21:40
ko je sledeci za intervju? jel ima neko u februaru ili smo svi u martu?

Dida
31.01.2009, 11:15
Intervju nam je bio zakazan za 12.1., do tada smo uspjeli prikupiti sve dokumente koji su bili na listi potrebnih (već navedeno mnogo puta na forumu). Jedini problematični je bila potvrda suda/policije o nekažnjavanju iz Italije, gdje sam živjela 2 godine..srećom uz pomoć prijatelja dobila sam i to, tako da su svi potrebni dokumenti bili na broju (prevedeni, i ovjerene kopije) i spremni već krajem decembra.

Na intervju smo došli ranije 15 minuta, džabe :) pustili su nas tačno u 2:00 kad je i bilo zakazano.

Prvo je išao muž (principal), jedna pravo fina djevojka ga je prozvala, i zamolila da pristupi šalteru, i počela: dajte mi pasoš, pa rodni list, pa potvrdu od suda, pa potvrdu od policije, pa potvrdu od vojske, pa vjenčani list, diplomu, pa imate li možda afidavit (imali smo)...pa imate li neku potvrdu o kontinuitetu veze za vašom ženom (eh, sad - mi smo za svaki slučaj izradili slike sa naših putovanja zadnjih pet godina..i to one na kojima se nekim slučajem našao datum ili godina - ili digitalni...ili kao neki plakat od starih SFF(slučajno u kadru) ili par fotki sa različitim prijateljima na planini/moru itd - par sa vjenčanja. To su nam tražili zato što smo se vjenčali u aprilu 08. i što nam je brak u povoju)
Onda je njemu rekla da plati troškove vize - samo za sebe, dalje da da otiske prstiju, i da sačeka da ga konzulica primi - ako razgovor s njom bude ok, onda ću ja platiti i proći proceduru predavanja dokumenata...
Konzulica je došla, sva mlada i nadobudna, žaleći se kako je neko natjerao da pojede kolač, bad bad girl, i počela sa ispitivanjem: šta imate od škole, kad ste se prijavili, kad ste se oženili, kod koga idete, šta radi taj kod koga idete...
cca 5 minuta razgovora, na engleskom, jer ona pravo slabo govori lokalni jezik..na kraju "čestitamo, dobrodošli, gjde vam je žena da i s njom završimo"
Meni su tražili nešto manje dokumenata, nije trebala moja diploma, trebao je vjenčani list, rodni list, potvrde od suda i policije (domaće i strane)..skeniranje otisaka, plaćanje i pravac u kabinu 3 na razgovor.
Na razgovoru me pitala šta imam od škole, od kad znam muža, imamo li djece, kod koga idemo... i hvala što ste pričali na engleskom, you made my job so easy... vrlo opušteno..
Sve u svemu proveli smo 1 sat u ambasadi... uključujući i pretresanje i vađenje mobitela, usb-a, cd (to se ne smije unijeti u ambasadu)...
Sve je bila puka formalnost... srklet free. Svi su bili jako fini, uljudni, nasmješeni...definitivno najbolje iskustvo u odnosu na ostale ambasade u Sa..

landlord
31.01.2009, 12:21
Super iskustvo i bas mi je drago da ste tako super prosli.
Cestitam vam jos jednom. Interesuje me zasto ste nosili prevode dokumenata?
Niste znali da ne trebaju ili? Jesu Vam ih stvarno trazili da ih imate?
I nisam znao da fotokopije moraju biti ovjerene. Gdje ste ih ovjeravali u opstini ili?
Da li ste se vjencali nakon prve koverte ili prije? Mi smo se vjnecali u januaru pa ne znam da li da nosimo slike.. Nase slike su uglavnom u digitalnom formatu i to bez datuma..

Hvala ti puno, meni mnogo znaci tvoje iskustvo, jer i mene ocekuje uskoro na istom mjestu..:)

Dida
31.01.2009, 12:39
Mi smo razumjeli da trebaju prevodi. Nismo primjetili da je njoj bilo mrsko što smo mi sve to prikupili :) čak nas je pohvalila za ažurnost, i vratila nam original rodnog lista a uzela kopiju.
Mi smo se vjenčali mjesec dana prije prve koverte.
U papirima je bilo kao - ponesite nešto što dokazuje vašu vezu sa supružnikom.. listing telefona, slike...ne znam šta još... Nama su slike bile najjednostavnije...spremili smo albumčić, i pravo da ti kažem, nisu ih sad nešto detaljno zagledali... više onako letimično i na brzinu.

landlord
31.01.2009, 12:47
a gdje ste ovjerili fotokopije dokumenata?
Jesu prevodi bili od sudskog tumaca?
poz

Amerikanac2009
31.01.2009, 12:53
Ovo je stvarno bilo brzo na intervjuu. I meni su rekli u ambasadi odogovarajuci na milion mojih pitanja, da sudski i uopste prevod dokumenata od 2009. god vise nije potreban. Ali za overu kopija to cu morati da opet proverim. Mozda se pravila razlikuju izmedju ambasada u Beogradu i Sarajevu, ali cisto sumnjam....

cestitke na uspesno zavrsenom intervjuu!!!!:bravo:

Dida
31.01.2009, 13:05
Prevode ovjerili u opštini (bilo kojoj), a prevode je uradio sudski tumač. Nađi na google listu sudskih tumača, imaš mali milion telefona, nije nikakav problem.

xeg
31.01.2009, 13:10
Ono sto je 100% tacno je da za Bosnu i Srbiju vise NE TREBAJU prevodi i OVERENE kopije vec ako zelite da vam vrate originale napravite najobicnije fotokopije ili kuci skenirajte pa stampajte.
Ko ne veruje neka pozove svoju ambasadu, pre neki mesec ja nisam verovao i pozvao sam da cujem to od njih.:book:

Dida
31.01.2009, 13:39
eh.. hvala na info :) mi smo mišljenja - od viška glava ne boli, i svakako smo planirali prevoditi te dokumente jer predpostavljamo da će nam prevodi trebati kad dođemo u usa.. nama je u drugoj koverti pisalo originali i/ili ovjerene kopije... i jednostavno nismo htjeli ostaviti prostora za bilo kakve manjkavosti, plus što kad smo u decembru zvali ambasadu - žena nam je rekla da nam trebaju prevodi... ne znam :) nek svako radi kako misli da treba. i hvala na čestitkama :), stvarno, svakome želim da prođe kroz ovo lako (i još lakše) kao mi.

Anci Komanci
08.02.2009, 23:44
Bili smo na inrervjuu i strefilo nas neprijatno i neplanirano iznenadjenje.Naime preko agencije smo aplicirali jos 2006. i platili da nas prijavljuju naredne 3 godine.Druge god. smo izvuceni,odnosno moj muz je izvucen.Te 2006. nismo bili vencani i u medjuvremenu 16.11.2007.smo se vencali i naravno tada jos nismo znali da ce on biti izvucen.Sada u ambasadi traze neki CONFIRMATION NUMBER da bi se uverili da je suprugova aplicija (agencija je aplicirala) pre tog 16.11.2007. i da je informacija da je neozenjen kako stoji u aplikaciji tacna.Ta agencija je aplicirala za njega i 2008.za lutriju 2010.koja je sad aktuelna i za nju sada na sajtu vlade SAD vidino taj confirmation number i stoji datum 24.11.2008. ali nikako ne mozemo da dobijemo retroaktivno taj broj za 2009.god.Specifican je slucaj,pisali smo centru u kentakiju i kazu da nemaju mogucnost da nam kazu kog datuma im je stigla aplikacija a ovi iz agencije takodje.S obzirom da smo prvi put aplicirali toj agenciji 18.10.2006. uvereni smo da su oni prosledili te podatke pre novembra ali kako da to dokazemo poima nemamo.Ako neko ima ideju kako da nam pomogne,unapred hvala...

xeg
09.02.2009, 00:14
A ja sam mislio da placate agencijama da vas prijave bas iz razloga da bi sve bilo u redu... ali dzabe sada.
Na kraju svake aplikacije, bar je tako bilo 2006. i 2007. je pisalo da se sacuva ili odstampa ta konfirmaciona strana na kojoj pise da je (ime i prezime) tog datuma u toliko sati uspesno popunilo aplikaciju za DVxxxx i tu je taj CONFIRMATION NUMBER. Mi smo to cuvali svake godine a vama je to trebala da cuva agencija kao dokaz da su vas prijavili. Oni to moraju da cuvaju za slucaj da ih neko tuzi ukoliko sumnja da su odradili za sta su placeni. Taj dokaz ce vam obezbediti vize, naravno ako je aplicirano pre 16.11.2007.
Stvarno mi je zao ali ne verujem da bi iko drugi osim njih mogao da vam pomogne:no:

Edited:
Setio sam se nesto, a da nadjete vezu kod nekog maticara da vam promeni datum vencanja tj. samo mesec - umesto nov. da bude dec.? To se vodi kompjuterski tako da je potrebna samo jedna prosta izmena i automatski dobijate izvod iz knjige vencanih na "novi" datum.

Zana
09.02.2009, 02:42
Anci, a da im napises lepo pismo - agenciji to jest, gde im zahtevas dokaz prijave u roku od 7 radnih dana - jer su to verovatno obavezni po ugovoru koji ste potpisali da dostave. U suprotnom reci im da ces da upotrebis sva zakonska sredstva za nadoknadu stete ukoliko ti se desi da zbog njihovog propusta ne dobijes zelenu kartu. Koja je to agencija? Prosto je nemoguce da nemaju tu confirmation page jer je to jedini dokaz da su uradili ono za sta si ih platila. Ako su locirani u USA, javi nam podatke na private i broj telefona koji imas pa da vidimo o cemu se radi. Inace, razumem ambasadu - oni samo moraju da budu sigurni da su svi podaci za vreme aplikacije bili tacni. Jesi ti uopste dojavila toj agenciji promenu svog statusa?

landlord
09.02.2009, 08:23
Bas mi je zao, to sto vam se desilo je priti šiti..
Nemam nista novo da kazem osim sto je Zana vec rekla da im trazite confirmation no.
Mada, koliko je meni poznato ni USAFIS ne dostavlja confirmation no.
E sad, da li ga oni cuvaju ili ne to ne znam.

Amerikanac2009
09.02.2009, 16:06
Anci,
s obzirom da smo i mi isli preko agencije koja naplacuje svoje usluge (USAFIS), koji su bili veoma ljubazni, molim te napisi preko koje agencije ste vi aplicirali...

Mi smo od Usafis-a dobili Invoice koji je trebalo odstampati ili sacuvati i pristupni pass za nas nalog
Tu se nalaze nasi podaci i upload-ovane fotke...
Ukoliko je Usafis u pitanju, moraju ti dostaviti trazene podatke.
A Zana je apsolutno upravu za savet koji ti je dala i predlozila!
Uradi kako je ona napisala i nema greske.
Ako je Usafis tvoja agencija - javi da trazimo resenje

Anci Komanci
11.02.2009, 21:08
Jao hvala vam svima, bas te divni. Probali smo skoro sve, slali smo mail agenciji, kentakiju, vladi i svi su nam odgovorili da nemaju tu informaciju. Agencija nam je poslala sledeci mail:
Thank you for your inquiry.

After the application is submitted, we immediately post the submission receipt on the account so the user can verify their submission. Once the application is submitted for the following lottery, the submission receipt is automatically deleted and the new one is placed in the account. Each applicants are free to save and store those receipts for future use.

We only store current submission receipts.
:no:
Posle toga smo im trazili da nam bar posalju informaciju kad su poslali, ali nema odgovora.
Agencija se zove USAGCLS i mislim da su iz L.A.

Zana, ako mozes pozovi ih, poslacu ti nas info.

U svakom slucaju ljudi hvala svima.

Zana
11.02.2009, 21:13
Will do - pozvacu ih preko vikenda ili ranije ako posaljes podatke. Mislim da ovaj lik (Iranac) sa BH drzi sve te agencije. Po CA propisima moraju da cuvaju paperwork od transakcija 7 godina. Posalji info pa da vidimo sta moze da se uradi. Poz.

Anci Komanci
11.02.2009, 21:23
Will do - pozvacu ih preko vikenda ili ranije ako posaljes podatke. Mislim da ovaj lik (Iranac) sa BH drzi sve te agencije. Po CA propisima moraju da cuvaju paperwork od transakcija 7 godina. Posalji info pa da vdimo sta moze da se uradi. Poz.

Hvala puno, poslala sam ti info na private!

steficacvek
11.02.2009, 21:37
Ej vi iskusni intervjuaši, pitanje. Uglavnom vidim da konzul svakoga pita šta namjerava da radi tamo. Šta ste odgovarali? Mislim, svakako namjeravam da radim, šta će to biti u početku nemam pojma, od McDonaldsa pa nadalje sve je moguće ... Jel više usmjereno na "kako namjeravate da se snađete" ili "koje su vam životne ambicije"? :grin:

dreamerns
11.02.2009, 22:03
Ja sam vec imao posao, pa nisam imao tih problema. Mislim da je pitanje usmereno negde izmedju...mislim, ako ti je san da budes holivudska diva, ne bih preporucio bas to da kazes, ali isto tako ne treba govoriti ni za te "bilo kakve" poslove (koje je inace i nemoguce dobiti kao belac koji nije student i pri tom nije ilegalno u drzavi). Znaci ono....kazi neko redovno zanimanje...ne treba se ustrucavati, jer ces zvucati nesigurno (ono kao "pa za pocetak bilo sta...pa onda...")....odmah iz neba pa u rebra "nameravam tim i tim da se bavim" :grin:.

xeg
11.02.2009, 23:04
Mi smo spremali odgovor na to pitanje ali nije nas pitao.
Kao sto ti dreamer kaze, nema ustrucavanja i razmisljanja, takodje ne pricaj ni bilo sta, svasta... Smisli nesto sto ili ima veze sa tvojom strukom ili nema ali da je konkretna delatnost o kojoj si se vec informisala preko neta i znas i neke firme u Phoenix-u koje ces da kontaktiras kad stignes.

steficacvek
12.02.2009, 22:19
hvala vam ...
to svakako moze da bude trik pitanje, kako god da odgovoris moze negativno da se okrene ...

ali nece :grin:

Sloba_Kg
12.02.2009, 23:33
Ma nece nista to da odluci. Mi smo rekli da planiramo da nadjemo posao u struci (pa onda rekli struke) i ja sam dodao ako je moguce ili "to bi bilo idealno" i to nas je pitao konzulov pomocnik a ne konzul sam. Njega je najvise interesovao Dan koji je poslao invitation letter

Dida
15.02.2009, 13:00
Nas (u Sarajevu) nisu ni pitali čime planiramo da se bavimo, samo su pitali šta smo po struci i šta trenutno radimo. Također su najveće interesovanje pokazali za mog ujaka koji nam je poslao affidavid... I tu smo umalo kixali... ja i dan danas nemam pojma šta moj ujak radi :D i od čega on&familija zapravo žive... Uglavnom, odgovor na konzulicino pitanje je bio vrlo mrljav i tipa: He works for some company. Ja sam samo pomislila: koji smo mi debili da padnemo zbog pitanja koje je najočitije... Međutim, strahovi (al baš svi koje smo imali vezano za proceduru do sada) su se pokazali neopravdani :)

mariags
18.02.2009, 23:55
Hey narode, samo da vam se javim da sam dobila vizu :==D: tako da "utefterite" i mene u onu listu da sam prosla.. Upravo sam stigla iz Beograda nisam dve noci spavala malo kasnijem pisem detalje :)

mariags
19.02.2009, 01:36
Pre svega hvala na cestitkama :) Evo da napisem moje iskustvo vezano za intervju. Tu noc oka nisam sklopila od nervoze mada ako imate sva dokumenta koja su potrebna i koja su u redu nema sta da se brinete sve je sama formalnost. Imala sam zakazano u 8:30 ja sam ispred ambasade vec bila u 8:00 :==D: Taj dan sam ja jedina bila kada je lutrija zelene karte u pitanju bilo je jos nekoliko starijih ljudi za iseljenicke vize. Tacno u 8:30 izasao je sluzbenik i mene prvu prozvao. Na ulazu vam uzmu mobilni telefon zatim odete do drugog sluzbenika koji vam trazi papir iz druge koverte i udjete u salu gde su salteri i cekaonica. Tad me nisu prvu prozvali, ne znam po kom su posle redu isli. Cekanje se malo oduzilo i posle sat vremena cekanja sluzbenik me je pozvao na salter 7, trazio mi je sva dokumenta po redu prvo pasos naravno, (dokumenta nisam prevodila niti overavala kopije) izvod iz maticne knjige rodjenih, potvrda iz suda i supa, lekarski, a snimak pluca ne traze, dala sam kopiju diplome ali i original i sluzbenik je zadrzao sve, zatim trazio dve slike, a sliku koju sam poslala sam prvim formularima mi je vratio u nekoj providnoj kesici. Pitao me je da li sam bila nekad u usa, da li imam nekog tamo, i da mu dam neku adresu (posto sam u prvom formularu ostavila prazno polje). Ja sam mu dala adresu gde da mi se posalje green card i pitao me par pitanja o toj osobi ali izgleda da u mom slucaju nije bila dovoljna samo adresa on mi je trazio jos nesto jos nekakav dokument tj. garantno ili sl (mozda zato sto nemam nikakav racun u banci, niti radno iskustvo kao ni bilo kakve nekretnine)... U svakom slucaju ja sam imala affidavit of support tako da sam to predala i on je rekao odlicno... Zatim je rekao da ipak ne izlazim nigde da malo sacekam jer ce me uskoro prozvati da platim. Posle pola sata me sluzbenica pozvala na salter 5, gde sam uplatila 775 dolara, sve su novcanice bilo po 50 dolara tako da ih uopste nisu proveravali kako sam ovde citala da proveravaju novcanice od 100 $. Pitala sam sluzbenicu da li mogu da izadjem van zgrade ona je rekla da ne, jer ce me uskoro prozvati konzul, tako da sam sve vreme provela u cekaonici negde oko 11 konzul me je pozvao u prostoriju br 8, nije me pitao da li cu da razgovoramo na engleskom ili sprskom on je sve vreme pricao srpski a nijedan sluzbenik nije bio sa njim.. Vrlo ljubazan i vedar covek prvo me je pitao kako sam zatim ko je osoba koja mi je poslala affidavit of support, kakvi su mi planovi, gde idem i cime bih se bavila, vratio mi moj original diplome i dao mi formular da potpisem zatim je on potpisao isti i rekao da dodjem na salter 2 da mi uzme otiske. Na tom salteru dok sam stajala konzul je gledao dugo nesto u kompjuter jedno 5 - 10 minuta tu me je malo uhvatila nervoza pomislila sam da mozda nesto nije u redu a i mislila sam da sluzbenici uzimaju otiske prstiju pa mi bilo cudno da to radi konzul. Zatim mi je rekao da sacekam 2 minuta i otisao. Posto njega nije bilo ja sam prisla stolici gde sam onako u prolazu ostavila svoje stvari, moju original diplomu i jos neka dokumenta koja su bila razbacana htedoh samo da ih ubacim u fasciklu nisam ni primetila da se konzul vratio na salter a ja mu okrenula ledja :grin: on me je pozvao imenom i nasmejao se ja mu rekoh "Oh I'm sorry" :==D: a on meni sa osmehom "Nema veze, nema veze"... hahaha bila mi je smesna situacija :grin: , uzeo mi je otiske i rekao to je to, dodjiite sutra u 3 po pasos iz ambasade sam izasla oko pola 12. Danas sam pokupila viziran pasos i zapecacenu kovertu a vec sam stigla i avionsku kartu da kupim... :==D:

moni
19.02.2009, 09:34
:bravo:, super.
Znaci novcanice od 50 dolara je najbolje poneti :obrva:?

steficacvek
19.02.2009, 09:41
Cestitam!!! Tako je super slusati pozitivna iskustva.
Nego ja sam izvisila za Affidavit od osobe koja je obecala :smrc: Sad pokusavam da nadjem alternative... Btw zna li neko koji je minimum primanja koje osoba koja salje Aff mora da ima?

Dosadila sam i Bogu i narodu i sebi vise sa Affidavitom... Istrpite me jos mjesec :1072:

xeg
19.02.2009, 11:10
Dosadila sam i Bogu i narodu i sebi vise sa Affidavitom... Ko ti to rekao:ohman:
:;D:
Pazi ovako, ti tamo imas momka ili verenika, jel tako? - Tako!
On legalno boravi u USA cak mislim i da ima drzavljanstvo, jel tako? - Tako!
Ti ides kod njega da zivis da se cuvate, mazite i pazite:1072:, jel tako? - Tako!

Pa kakav dokaz vise trazis!?
Neka on lepo sve ovo gore sroci u jedan mail a ti to lepo poneses na intervju i... tadaaa... dobijes vizu lakse nego mnogi drugi!:obrva:

Ja mislim da se ti previse brines, samo ti uradi tako i ako te konzul pita "Ko ti je rekao da ce ti ovo biti dovoljno?" - Ti slobodno spomeni mene:grin:

Amerikanac2009
19.02.2009, 15:50
Bravo Maria!!!
Nadam se da ce i nama biti tako lagano na intervjuu u martu..Cestitam
Vidim da si i kartu kupila
ko nije problem, napisi preko koje agencije i ako ti je pravac mozda Chicago koliko te kosta karta?
Hvala unapred i sve najbolje!!!

Anci Komanci
27.02.2009, 13:40
Ljudi, samo da javim da smo posle niza peripetija konacno dobili useljenicke VIZE :bravo:

Za one koji su bili upuceni u nas slucaj, na kraju nismo uspeli da nabavimo papir koji su nam trazili, ali su se oni u ambasadi angazovali i trazili od Kentakija tu informaciju. Inace dve nedelje je trajala nasa agonija, dok nas nisu konacno zvali iz ambasade i rekli da je sve uredu.

Pozdrav i puno srece svima, vidimo se preko bare:)

Amerikanac2009
02.03.2009, 12:47
mene zvali malopre iz ambasade, bili fini i kulturni. pitali kako napreduje prikupljanje dokumentacije. Zasto koristim mobilni BiH (objasnim da radim u Bosni). I pitaju me da li je izvodljivo da moj datum intervjua (27.mart) pomere za 16.mart? S obzirom da smo skupili sva dokumenta nema razloga da cekamo, tako da smo prihvatili novi datum. Ima li ko iskustva da se ovo desavalo ranije?:wtf:

Zivkovic_NIS
02.03.2009, 13:34
Bas je zanimljiv slucaj , prosto ali neverovatno , ali u svakom slucaju radovaces se ranije nego sto si planirao ;)

Amerikanac2009
02.03.2009, 14:00
Daj Boze da se radujem!!!!!:beer:

Misa
10.03.2009, 20:46
Eve i nas da podelimo lepe vesti sa Vama. Sutra u 15 casova idemo da pokupimo vize! :1081:

Sta reci sto vec xeg nije rekao? Razgovor identican, osim sto su nama sve novcanice prosle, zena nije morala da popunjava svoje papire i sto smo razgovor vodili na srpskom:). Iako je pre nas bila jedna mladja bakica na razgovoru sa konzulom u sobi broj 8, mi smo nas razgovor sa konzulom obavili na salteru broj 6 (kada su im osobe sumnjive, zakletva mora da ide pred publikom ;).

Prvi razgovor u sobi broj 8 je prosao sa standardnim pitanjima (nas covek, isto jako ljubazna osoba). Predali smo mu prvo sve moje papire. Cuveni AOS (nije I-134, vec obican; samo smo njega nosili, nista drugo) nije ni pogledao, samo mi ga je vratio. Potvrdu o odsluzenju vojske isto.

Nije znao gde je Carlsbad (tamo mi sestra zivi). Kada sam mu rekao da je to jedno od predgradja San Diega, prisetio se i rekao da je mesto jako lepo (mi mu odgovorili da smo i mi tako culi :)). Pitao nas je kod koga cemo biti, od kada je ona u Americi i kako je tamo otisla. Na kraju razgovoru nam je rekao da veruje da cemo proci...

Posle toga pauza od sat vremena (bili u kaficu preko puta od ambasade). Kada smo se vratili, uzeli nam otiske prstiju (kada Vam kazu da jace pritisnite prstima, cinite to celom njihovom povrsinom, a ne samo jagodicamo kao neki ;)). Posle toga kesirali 1550 dolara (novcanice sve prosle; jedna sluzbenica u menjacnici mi je rekla, kada sam trazio da mi umesto novcanica od 100 dolara daje novcanice od 50 dolara, da sa novcanicama koje su evidentirane (sve novcanice od 1996 pa na gore) ne bi trebalo da imamo problema. Pokazalo se, bar u nasem slucaju, da je bila u pravu).

Na kraju i razgovor sa konzulom na salteru. Jako fina i ljubazna osoba. Na njegovo dobar dan je usledilo i nase dobar dan, posle toga kurtoazno kako ste, na sta mi fino, a vi i ode ceo razgovor na naskem :). Inace, dok smo slusali razgovore ljudi koji su trazili turisticku vizu, naslusali smo se razgovora sa svim mogucim kombinacijama srpskog i engleskog (moja omiljena kombinacija je bila kada sluzbenik prica na engleskoom, a aplikant odgovara na srpskom :)). Dali zakletvu, par kurtoaznih pitanja i odgovora, potpis i dodjite sutra u 15 casova da pokupite vizirane pasose...

Inace, jutros smo ustali u 4 i 15. Prebijen sam od umora (Milica drema); poslednja 4 sata samo razgovaram sa prijateljima, javljam lepe vesti i primam cestitke. Nema boljeg tripa ;)...

Javljam se jos sutra kada preuzmem pasose...:pozz:

xeg
10.03.2009, 23:49
Bravo Miso:bravo:
Nego kad si vec spomenuo $$$ imam $400 (4x100) po extra povoljnom kursu... pa ako je neko zainteresovan:obrva:

Amerikanac2009
11.03.2009, 00:01
daj meni pa da uvaljam dilerima u bijeljini. oni ovde jos uvek postoje i rade. :;D:

landlord
11.03.2009, 09:42
Nego kad si vec spomenuo $$$ imam $400 (4x100) po extra povoljnom kursu... pa ako je neko zainteresovan:obrva:

Sta je problematicno sa tim $$$? Koje da kupim? Kako da znam da ce biti OK?

xeg
11.03.2009, 12:04
Sta je problematicno sa tim $$$? Koje da kupim? Kako da znam da ce biti OK?

Ma nista ne brini drugar, recice ti u Ambasadi koje ti novcanice nisu dobre:;D:
Pazi, sve smo $$$ kupili u menjacnici osim par koje smo dobili iz USA (mozda su to bas te) ali su apsolutno sve bile u banci da bi izvukli potvrdu i prosle su bez problema. Slobi isto nije prosla novcanica koju je doneo iz States pa je bez problema zamenio u menjacnici. Sve su razlicito godiste i sve sam ponovo kasnije proveravao tako da sam ih na kraju pomesao sa ostalima da me ne nerviraju i da ne znam vise koje su.
Ti samo ponesi par novcanica preko i nece biti problema, mi smo nosili $500 preko a zatrebalo nam $400.

Sloba_Kg
11.03.2009, 17:23

Te novcanice su komplet dobre kao sto znas, samo, meni je ona u ambasadi na moje "taj novac je iz donet iz USA" rekla "odakle god daje imamo mi svoje metode.
Dakle bice dobar i u americi i u menjacnici, a kao sto Xeg rece, ponesite par stotina preko, cisto ako aparat opet izbaci neku da nije dobra

Misa
12.03.2009, 01:06
Zahvaljujemo na cestitkama! :1072:

Danas sam samo ja bio u Bg-u da pokupim pasose (Milica je radila). Receno nam je da dodjemo u 15 casova po njih. Ja sam dosao 15-ak minuta ranije, prepoznao jednu devojku koja je juce bila sa nama u ambasadi. Posle par minuta nam se pridruzila jos jedna devojka i mladja bakica koja je isla pre nas u jucerasnjem proputovanju kroz saltere. Zapricali se mi ispred onih stepenica na ulazu (jedna od one 2 devojke nam je rekla da su njoj rekli da ce nas prozvati, kao i prethodnog dana, 5 minuta pre ugovorenog vremena), kada nam dodje jedan od onih pandura s coska i kaze nam da moramo da cekamo pored zardinjera. Kroz pricu saznah da smo samo Milica i ja bili izvuceni na lutriji.

Prva devojka se udala za lika u Americi i dobila je k3 vizu (cekala je 10 meseci na razgovor), druga devojka ima verenika u Americi (ona je cekala 4 meseca, s tim sto je njen verenik angazovao advokata u Americi da sve to pogura) i dobila je k4 vizu, dok je mladjana baka Andjelka (dobio sam njen broj telefona u Americi ;)) dobila zelenu kartu na osnovu drzavljansta svoje cerke (bila je u procesu 3 godine). Ovo navodim, jer se secam da je bilo pitanja koliko traju procesi dobijanja prethodno navedenih viza...

Cekali smo do 3 i 5 i onda smo otisli do vrata ambasade, gde smo pokucali i posle toga su nas pustili unutra (tako je to kada ides sa 3 zene, svaka ima svoju pricu, a red je da svaku ispostujes. Ispalo je da je bakica Andjelka bila u pravu i da nismo morali nikoga da cekamo). Unutra smo jos cekali pola sata i onda smo sve cetvoro zavrsili u roku od 5 minuta (dokumenta nam je predao nas ljubazni sluzbenik sa jucerasnjeg razgovora). Meni je bilo samo receno da moramo da udjemo u Ameriku najkasnije do 10. septembra i da zena moze da udje sa mnom ili posle mene, ali nikako pre mene i da koverte ne smemo da otvaramo, vec ih kao takve predajemo priliskom ulasku u Ameriku.

Posle toga sam se sreo sa Zivkovic_Nis i njegovom boljom polovinom (oni su danas bili na lekarskom tako da smo to iskoristili da se upoznamo), preneo im nasa iskustva i pozeleo im svu srecu sledeceg utorka i da nam sledeci susret bude u San Diegu (i oni idu tamo). Zanimljivo je da se i nasi garanti poznaju u Americi...

Sto se tice garantnog pisma, njega cu morati da prekucam (poslali su mi ga skeniranog), a dobrano sam umoran, tako da cu ga sutra postovati u formi u kojoj sam ga i ja dobio...

steficacvek
12.03.2009, 10:05
Bravo Misa!!! Nek vam je sa srecom i dalje! :)
Jeste li vi isli sa skeniranim garantnim pismom u ambasadu? Kod nas u ambasadi kazu da garantno mora biti original, ne vrijedi fax niti scann, mada naglasavaju da sam AoS nije neophodan.

Dida
12.03.2009, 11:19
Iskrene čestitke Miša!

Imam jedno pitanje, za bračne parove koji su otišli..tiče se zajedničkog ili odvojenog ulaska u USA. Nama nisu ništa slično rekli:

i da zena moze da udje sa mnom ili posle mene, ali nikako pre mene

Da li je iko bio u situaciji da ne-principal, dođe u USA nakon principala? Ili ste obično išli na varijantu "zajedno do kraja". Nama je malo gutavo to oko zajedničkog odlaska, što zbog privatnih obaveza što zbog nekih drugih stvari koje se ne dešavaju u isto vrijeme...pa me čisto zanima da li bih ja imala problema da dođem nakon najdražeg...ako sam dobro razumjela na vizi mi piše valid only if acc with xxxxxxx(njegov br) tako da ne znam da li mi viza uopšte važi ako nisam s njim???

xeg
12.03.2009, 11:44
Ako ti na vizi pise samo acc onda mozes uci samo sa suprugom a ako pise acc/FTJ (accompanying or following to join) onda mozes bez problema i posle njega jer ce oni imati evidenciju da je on vec usao u States.

Zana
12.03.2009, 17:34
Bravo Misa!!! Nek vam je sa srecom i dalje! :)
Jeste li vi isli sa skeniranim garantnim pismom u ambasadu? Kod nas u ambasadi kazu da garantno mora biti original, ne vrijedi fax niti scann, mada naglasavaju da sam AoS nije neophodan.

A jel' moze meni neko da objasni sta je to garantno pismo? :nene:

Amerikanac2009
12.03.2009, 17:56
Garantno pismo je taj AoS Affidavit of Support odnosno popunjen formular I-134 od strane USA drzavljanina koji svojim materijanim i imovinskim stanjem garantuje da potencijalni kandidat za GC nece postati socijalni slucaj odnosno da nece pasti na teret budzeta SAD. Postoje u druge varijante te garancije. Neki su imali pozivno pismo tamo nekog prijatelja,... itd. U principu ambasada ne zahteva tu garanciju ali uzmu u obzir ukoliko je kandidat poseduje prilikom odlaska na intervjuv bla-bla-bla

Zana
12.03.2009, 18:07
Ajoj, pa sto onda pricate o tome kao da su dve razlicite stvari :) zbunjujete moderatora (jel' vas nije stid hihihhihihi)

xeg
12.03.2009, 18:20
Nije isto proci na I-134 i bez njega. Bez njega mozes dobiti neke pomoci (skolske, lekarske, finansijske...) a sa njim mislim da se potpisnik obavezuje da ce obezbediti sve potrepstine.
Ispravite me ako gresim.

Zana
12.03.2009, 19:01
Gresis sinko :grin::grin: AoS ti je garancija da onaj koji emigrira nece biti od public charge - sto ti je sve jedno uslov za dobijanje karte preko lutrije, tako da ce te odbiti za benefits of public charge sve jedno... Za drugi vid immigracije ne postoji ta stavka pa je uvode kros AoS koji je obavezan deo peticije za imigraciju... O tome smo vec pisali - sta sve spada u public charge (to su uglavnom tipa pare na ruke, sve ostale pomoci gde ti sedaju services ili direktno uplacuje nekoj ustanovi novac je sasvim ok sa AoS ili bez).

Amerikanac2009
12.03.2009, 20:22
Mislim da Zana dobro kaze... Njima nije u interesu da u svoju zemlju uvode socijalne slucajeve... Ili imas svoj depozit u banci ili AoS. Ako se desi da ostanes bez kinte potpisnika AoS-a vataju za gusu:drool:

xeg
13.03.2009, 00:39
Ako se desi da ostanes bez kinte potpisnika AoS-a vataju za gusu:drool:

Da, to je ono sto mi se ne svidja u celoj prici jer valjda se AoS daje na 3 godine, bar sam tako cuo.
Kako god, verujem da ko resi da ide ne zeli da padne na public charge ali ako npr. treba da se zena porodi tamo a znamo da klasican, normalan porodjaj moze da kosta $25K-$30K ako se u tom trenutku nema osiguranje sta da se radi nego trazi pomoc? Ne samo da se trazi nego da se grebe i rukama i nogama:;D:
E sada, ko ima AoS i tako nesto se desi a on nije osiguranik kome ce drugom da naplate nego garantu, zar ne?

landlord
13.03.2009, 10:12
To sto se tice AoS-a da vazi 3 godine, ja sam procitao na Miloshevom blogu. Ali kod mene na AoS-u pise da to vazi dok supruga i ja ne nadjemo tamo posao.

Tako da vjerovatno ima razlicitih vrsta AoSa.

Sto se tice poroda.. pa ima uvijek varijanta poroda kod kuce..:)
Salim se naravno..:)

landlord
13.03.2009, 11:07
Koliko slika treba ponijeti na intervjuu? jednu ili dvije?

Misa
13.03.2009, 11:39
Koliko slika treba ponijeti na intervjuu? jednu ili dvije?

Mislim da im treba jedna. Ja sam se ponovo slikao (rek'o, gledaju da bude mladja od 6 meseci). Na tim novim slikama glava mi je bila malo sitnija, pa mi je ljubazni sluzbenik rekao da mi nova slika mozda nece proci i da li mozda imam jednu od onih koje smo slali u KCC (po tome ispada da moze i starija od 6 meseci). Nova slika je ipak prosla. Slika koju im doneses na razgovor se skenira i stampa, zajedno sa drugim tvojim licnim podacima, na jedan papir koji se potom zahefta za kovertu koju dobijes od njih.

Ja sam inace predao sve cetiri slike koje sam dobio od fotografa i nisu mi vratili nijednu (mislim da su ostale 3 zadrzale sluzbenice :;D:)...

Zivkovic_NIS
13.03.2009, 17:18
Drugovi i drugarice imam jedno pitanje koje je vezano za intervju, i molim ako ima neko slicnog iskustva, da mi to i kaze ;

Posto sam naravno bio neozenjen , pre prve koverte , a posle koverte ozenjen, supru gu sam naknadno i prijavio i ukljucio u proces, tako mi je potvrdjeno jos u KCC , e sad posto znam, da ima slucajeva, da se u ambasadi ne nadje na listi supruznik , tj. ne bude iz neznam kog razloga , mozda ne stigne ili iz KCC posta, ili bilo sta , da li na dan intervjua, moze supruga sa DS obrascem i ostalom dokumentacijom da bude ukljucena !
Evo zasto to pitam, jer imam sumlju da je mozda tako , a zvao sam ambasadu da proverim i niko mi se ne javlja , i poruku ostavio, i nista, frka je u tome, sto je nama intervju u utorak, nemam vremena da reagujem na vreme , ako budu rekli da pre intervjua dostavim njen DS obrazac , a posto nisam iz beograda , necu moci da reagujem na vreme , mozda cu ja i dobiti informaciju iz Bg-a , ali to ce biti u ponedeljak ! Ako ima nesto neko da pise , na ovu temu , unapred bih mu se zahvalio !?

Zana
13.03.2009, 17:24
Pa nicije iskustvo ne moze da ti otkloni sumnju da li oni imaju sve za tvoju suprugu ili ne - to moze samo ambasada. Dakle, budi uporan i zovi na svakih 10 minuta dok neko ne pokupi slusalicu. Btw, oni rade od 9 do 4 a telefoni su (u slucaju da imas pogresne) 011.306.4660 i 011.306.4662

Zivkovic_NIS
13.03.2009, 17:26
Pa te telefone zovem ceo dan !!! I nista, javlja mi se govorna posta i ostavljao sam poruke , ali nista !?

Zana
13.03.2009, 17:30
Govorna posta (voicemail) ili govorni menu? Izaberi opciju ako je menu... ja sad samo nagadjam, ovde govorni menu ja uglavnom over-ride tako sto ili ne pritisnem 1 engleski pa ne znaju sta hocu, ili non stop okrecem 0 dok ih ne izludim pa me prebace kod operatora... probaj nesto!

kaneolopa
13.03.2009, 17:34
Drugovi i drugarice imam jedno pitanje koje je vezano za intervju, i molim ako ima neko slicnog iskustva, da mi to i kaze ;

Posto sam naravno bio neozenjen , pre prve koverte , a posle koverte ozenjen, supru gu sam naknadno i prijavio i ukljucio u proces, tako mi je potvrdjeno jos u KCC , e sad posto znam, da ima slucajeva, da se u ambasadi ne nadje na listi supruznik , tj. ne bude iz neznam kog razloga , mozda ne stigne ili iz KCC posta, ili bilo sta , da li na dan intervjua, moze supruga sa DS obrascem i ostalom dokumentacijom da bude ukljucena !
Evo zasto to pitam, jer imam sumlju da je mozda tako , a zvao sam ambasadu da proverim i niko mi se ne javlja , i poruku ostavio, i nista, frka je u tome, sto je nama intervju u utorak, nemam vremena da reagujem na vreme , ako budu rekli da pre intervjua dostavim njen DS obrazac , a posto nisam iz beograda , necu moci da reagujem na vreme , mozda cu ja i dobiti informaciju iz Bg-a , ali to ce biti u ponedeljak ! Ako ima nesto neko da pise , na ovu temu , unapred bih mu se zahvalio !?

Pripremi sva dokumenta koja su neophodna za suproznika, znaci DS obrazac, vencani list i prevod, iz supa da nije osudjivana i prevod i diploma i prevod i mislim izvod iz maticne knjige rodjenih i prevod ako se ne vara. I naravno neki dokaz da ste vi duze vreme zajedno i da ste nameravali da se vecnate tada kada ste se vencali. Povedi dragu sa sobom ... ali ono sto rece zana postaraj se da okrenes ove iz ambasade.

Zivkovic_NIS
13.03.2009, 17:46
Hvala , ali sam resio misteriju , javili se napokon, i rekli mi informaciju koja je u nasu korist !!!!! :) :) :) :)

HVALA ZANA , HVALA kaneolopa.

Amerikanac2009
13.03.2009, 17:57
e druze, neko iz ambasade ti se mora javiti sigurno. Sada je vec kasno da ih zoves... Moras probati u ponedeljak i biti uporan. U svakom slucaju poslusaj savete Kanelope i Zane. Ponesi formular DS skini ga sa neta: jednu verziju popunite a drugu ostavite blanko, ponesi neke fotke zajednicke i mozda jos nekog dokaznog materijala, ali najbolje su fotke od ranije, jos ako je na njima insertovan datum tim bolje. Nadam se da si vec pripremio sva neophodna dokumenta i za suprugu. Moje iskustvo nije isto ali je donekle slicno. Moja beba se rodila po dobijanju NL-a pa sam im naknadno sve poslao. Moj prijatelj iz Srbije 2006 je osvojio DV i na intervju je otisao sa devojkom poneli gomilu fotki i rekli su im da ce im viza biti izdata ukoliko se vencaju u sto kracem roku. rekao mi je da je tada konzulica cak komentarisala na osnovu fotki da njegova devojka obavezno mora da vrati boju kose koju je imala godinu dana ranije jer joj lepse stoji:grin: Ali to je njihovo iskustvo iz aprila 2007. god. Mozda se vidimo u utorak ako budemo dolazili po vizirane pasose!!!! Sa srecom i tebi i nama!:woohoo:

Amerikanac2009
13.03.2009, 18:00
eh ala ja kasnim sa komentarom.... Tako je kada si na poslu pa na kasicicu koristim komp. Sve lepo napisao, al zaboravio da kliknem submit":;D:

Amerikanac2009
13.03.2009, 18:01
Sta li je sa Landom? Dokle u Sarajevu traju intervjui, s obzirom da pocinju u 14h?:wtf:

landlord
13.03.2009, 18:03
Poz, evo sad smo dosli iz ambasade.. i sta da vam kaze.. toliko sam razocaran da je to strasno.. Nismo uspjeli zavrsiti ovo za vize.
Dosli smo u dva i mi i jos jedan decko iz Doboja smo bili samo za imigracione vize. I ja sam bio prvi na redu i dok je gdja zavrsila sve za mene i suprugu proslo je 45 minuta. Nakon toga je taj decko dosao na red.. i ovo ce mozda nekome pomoci. Naime decko je zavrsio trogodisnju skolu redovno, a 4-ro godisnju vanredno. Dakle zavrsio je dvije skole. Ova ga je pustila da plati vizu, tako da pretpostavljam da ce proci na razgovoru.

Onda nam je rekla da sjedenmo i cekamo. I mi smo cekali i cekali.. pa sigurno jedno sat vremena. Oni su za to vrijeme popravljali aparate za uzimanje otisaka. Od dva aparata ni jedan nije radio. Kad su napokon uspjeli popraviti te aparate, pozvali su tog decka i uzeli mu otiske prstiju. Onda je mene ta zena pozvala i dala mi broj telefona ambasade i lokal i kao da je nazovem u ponedeljak da mi rezervise novi termin za razgovor sa konzulom.. jer on kao nema vise vremena. A samo ce primiti tog decka jer je on iz Doboja.. pa kao da ne putuje vise puta.
E pa ne mogu da vjerujem kako sam se smorio..

poz.

P.S. Hvala svima na cestitkama i lijepim zeljama.. koje su mi uputili..

Zana
13.03.2009, 18:08
E pa stvarno :nene:! Pa ja mislila da ce Friday the 13th da bude srecan....

Gringo
13.03.2009, 18:13
Ne mogu da vjerujem! Sjetio sam se situacija kad dodjes na ispit poslije par neprospavanih noci a profesor od tog dana na bolovanju i ne zna se kad ce doci!
Neispravni aparati za otiske!!! Hej, pa koliko se meni cini to je nekakav skenercic, mozda je trebalo da se ponudis da im popravis. Bolje bi im bilo da su se drzali tinte i kartona...

Ako nista, iz ove tvoje price me tjesi samo to sto imaju razumijevanja za nas iz sela bez trolejbusa ;-)

E, da, danas je petak 13. Nadam se da se konzul ne zove M. Myers ili tako nesto.

Taji
13.03.2009, 18:21
Kako prodje danasnji intervju landlord?
Nadam se da je sve bilo lako i glatko:grin:

Zana
13.03.2009, 18:23
Ajooooj Taji - nazad na radjenje domaceg :smrc: citaj gore!!!!!

Taji
13.03.2009, 18:25
Izvini land, sad tek vidjeh gore tvoj post. Zao mi je sto si tako prosao danas ali bit ce to sve u redu u ponedjeljak....vjerujem 100%
Sretno i drzim ti fige..

Taji
13.03.2009, 18:27
Ajooooj Taji - nazad na radjenje domaceg :smrc: citaj gore!!!!!

Joj Zana ja vec uputila izvinjenje nasem landu.....kraj radnog dana pa i ne vidim vise nista..:smrc:

kaneolopa
13.03.2009, 18:50
Ja jednostavno ne mogu da verujem da tako nesto u US ambasadi bude... ali sta je tu je... bice u ponedeljak mozda je ambasador sujeveran :D. Trebao si insistirati da ti tu na licu mesta zakazu za drugi dan intervju da znash kada da se vratish.

Amerikanac2009
13.03.2009, 18:52
Kad poceh citanje prve Landove recenice sledio sam se!!! Al opet sta je tu je. Sacekaj druze. Strpljenja!!! To je njihova administracija. Ako je zapelo zbog otisaka ti si vec vidjen zelen!!!

xeg
13.03.2009, 18:53
Auuu drugar... mislim da znam kako se osecas... ali sta da se radi, to je samo odlaganje vize i slavlja:;D:
Hajde vracaj ono raspolozenje i za par dana da dobijete slicice u pasosima :beer:

Amerikanac2009
13.03.2009, 18:55
Pa da se slavi iduce sedmice:beer:

srdjevic
13.03.2009, 19:01
Baš nesreća! :fist:

Drž' se lande, ko zna zašto je i ovo dobro... da je neko sujeveran, ovo bi mu bilo k'o kec na desetku. :srbinosm:

Gledaj na to kao na par extra dana koja možeš da provedeš u otadžbini (6 meseci isteka vize se broji od datuma izdavanja). :ziveli2:

Ma ti si već pravi amer (bez navodnika), nemo' se jediš uopšte! :punk:

steficacvek
13.03.2009, 19:52
Joj .... lande stvarno mi je zao. Tako sam se razocarala citajuci. Bas sam mislila na vas i bila sigurna da cete sve zavrsiti uspjesno. Inace, danas je tako grozan i tezak dan i niko nije normalan ... bice bolje sljedece sedmice! Pozdrav!!!

landlord
13.03.2009, 20:15
Joj .... lande stvarno mi je zao. Tako sam se razocarala citajuci. Bas sam mislila na vas i bila sigurna da cete sve zavrsiti uspjesno. Inace, danas je tako grozan i tezak dan i niko nije normalan ... bice bolje sljedece sedmice! Pozdrav!!!

Ej da znam dobio sam sms.. Hvala ti puno..

poz

PaulGarrett
13.03.2009, 20:38
Danasnji
http://img9.imageshack.us/img9/2082/friday13th.jpg

je bio srecan za mene. Bio sam ispred ambasade u 7:45, oko 8:10 su nam rekli da se sklonimo sa ulaza, u pratnji obezbedjenja usao je
http://www.state.gov/cms_images/serbia_munter_140.jpg

prvo su mene prozvali oko 8:45 jer sam danas samo ja bio za GC. Ostali (oko 20) su cekali turisticke vize i J-1 vize. Predao sam mobilni na ulazu i dobio broj za njega,
pitali su da li mozda imam neki digitalni aparat u jakni.

U prostoriji broj 8 sam predao dokumenta i jednu sliku (istu kao sto sam predao prvi put). Uzeli su original diplomu, overenu fotokopiju diplome i prevod diplome, vratili su mi potvrdu iz vojske i snimak. Pitao me covek sta cu da radim u USA, sta radim trenutno, gde planiram da idem i da li sam ranije bio u USA.

Posle toga na salteru broj tri su uzeli otiske. Cekao sam oko 10 min, pozvali su me na salter broj 5 da platim 775$, imao sam sve novcanice od po 50$. Ova novcanica iz 2004 nije prosla
http://img11.imageshack.us/img11/264/fiftydollars.jpg
Zamenio sam je novcanicom iz 1996 i sve je bilo u redu.

Ponovo su me prozvali u prostoriju broj 8, konzul mi je vratio original diplomu, dao mi je racun da sam platio vizu, 80.00 CSD = 1 US Dollar.uzeo otisak srednjeg prsta leve ruke. Podigao sam desnu ruku i dao zakletvu da su podaci koje sam naveo u prijavi tacni. Nije me nista pitao. Potpisao sam prijavu. Sacekao sam jos 10min. i dobio sam viziran pasos i zutu kovertu. Vratili mi mobilni na izlazu. Sve sam zavrsio do 11.
:woohoo:

Nisam imao potvrdu iz banke, nisam nosio AoS, predao sam samo tri obicna pozivna pisma
p.s. Ostali ljudi treba da dodju po vize u ponedeljak u 16h. Odbili su dve turisticke vize...

xeg
13.03.2009, 21:36
Bravo PG:bravo:
:ziveli2:

Pazi sad kad krenu price: "Jaooo pa ja imam istu ovakvu novcanicu:blink:"
Administracija i moderacija foruma je odlucila da mene ovlasti da na prostoru ExYU sakupim sve ovakve novcanice i da ih unistim na nalozen mi nacin.
Znaci, svi koji imate $50 bills kao na slici posaljite ih na moju adresu i ja cu vam svima izaci u susret i unistenje obaviti besplatno:suure:

wingreen
13.03.2009, 21:36
Cestitam:bravo: Paule!
Pa evo da se i ja pohvalim, juce sam poslala mejl KCC-u i danas sam dobila odgovor da je intervju zakazan za 15. maj :1072:

xeg
13.03.2009, 21:43
Uuuu super wingreen!!!
Znaci uskoro i Uzice ide u States:grin:

Sloba_Kg
14.03.2009, 00:26

Druze Niski, samo ti lepo (za svaki slucaj) popuni DS i za nju pa ako ti tamo kazu da je imaju u procesu ti ne daj to, ako je kojim slucajem nema ti samo kulturno izvadi formular i nema frke
Normalno, nosite toliko puta pominjane dokumente i to je to. Nemoj da brines nista
Aj srecno!

Sloba_Kg
14.03.2009, 00:28
Pripremi sva dokumenta koja su neophodna za suproznika, znaci DS obrazac, vencani list i prevod, iz supa da nije osudjivana i prevod i diploma i prevod i mislim izvod iz maticne knjige rodjenih i prevod ako se ne vara.

Samo ako su dokumenta na srpskom ne treba prevod!

Amerikanac2009
14.03.2009, 00:34
Mi imamo dodatno potvrde iz suda/MUP-a BiH. Valjda razumeju bosanski - nadam se da to ne treba prevoditi na english?!

Sloba_Kg
14.03.2009, 00:36
dobio sam viziran pasos

E na zdravlje!!
I da je lepo iskoristis, bas onako kako si i isplanirao.
Bas su bili expeditivni danas!!
Cestitamo i sve najbolje

Sloba_Kg
14.03.2009, 00:43
Evo ja kasno stigao kuci i kasno saljem odgovore :)
Mislim da ne treba prevoditi to sa bosanskog.
U svakom slucaju, sve ce biti ok.

@ Landlord:
Sto se tvog slucaja tice, ne brini, tehnicke greske se desavaju, pozovi kad su ti rekli i javi nam novi datum :)

Amerikanac2009
14.03.2009, 01:10
Dace Bog! Mi sutra popodne:konjanik:za Srbiju... u karantin kao fudbaleri pred derbi, pa se javljamo u ponedeljak - popodne. sigurno sa nekim vestima - kakvim videcemo!:smrc:

PaulGarrett
14.03.2009, 09:34
Hvala, hvala, hvala na cestitkama.

Cestitam Paul!!! Nadamo se istom u ponedeljak! Neobicno da su ti danas dali viziran pasos?! Extra! Sve najbolje:beer:

Moglo je i brze. konzul je rekao da mi nije doneo viziran pasos i da sacekam jer mora nesto pre toga da zavrsi. Posle 10-15 min. prozvao me na s.br.3. isti covek koji je preuzeo ujutru dokumentaciju, predao mi je pasos, koverat i papir da procitam text o social security za U.S. Permanent Residents.

p.s. cekajuci autobus za BG ugledao sam Falling Star

http://img16.imageshack.us/img16/1880/shootingstar.gif

Zivkovic_NIS
14.03.2009, 09:34
Slobo , hvala na odgovoru i i savetima, uz neznam kakvu srecu sam ih dobio u ambasadi, i posle radnog vremena , sigurno se portir javio , i proverio u racunaru da je i supruga na spisku !!!!:naughty:
I tako resio tu dilemu, a za sve je kriv nas Misa, koji mi je rekao "pa ti nisi proverio za suprugu da li su njena dokumenta stigla u ambasadi" ,zovi zovi odmah....To su njegove reci, i ja zovem, petak zadnji dan, ne mogu da dobijem informaciju , javljaju se govorni automati....strasno.... Bio sam cak rezervisao bus kartu za ponedeljak da ih pitam lino , jer je intervju u utorak ! !! ! I tako , jos vikend da prodje ....

Sta jos reci , cestitam ,PaulGarrett , za landa znam , da ce sve biti u redu i samo nisam video odakle je PaulGarrett , jer citajuci , ne lici mi na ambasadu u Beogradu , ispravite me ako gresim !

PaulGarrett
14.03.2009, 09:45
...
Sta jos reci , cestitam ,PaulGarrett , za landa znam , da ce sve biti u redu i samo nisam video odakle je PaulGarrett , jer citajuci , ne lici mi na ambasadu u Beogradu , ispravite me ako gresim !

ambasada je u BG-u (nisi prepoznao Ambassadora, Cameron Munter (http://belgrade.usembassy.gov/embassy/ambassador/index.html) na slici). Ja sam iz Knjazevca, 43°30′N 22°26′E, http://en.wikipedia.org/wiki/Knjazevac

Zivkovic_NIS
14.03.2009, 09:52
Pa kako da neznam gde je Knjazevac , pa zivim u Nisu PaulGarrett ! A za ambasadora nikad nisam ni cuo ni video, tek sada !

Cu ga "iscelivam" kad ga vidim i u msto tebe , sto ti dao tolko brzo vizu !:bigkiss:

Misa
14.03.2009, 10:56
Slobo , hvala na odgovoru i i savetima, uz neznam kakvu srecu sam ih dobio u ambasadi, i posle radnog vremena , sigurno se portir javio , i proverio u racunaru da je i supruga na spisku !!!!:naughty:
I tako resio tu dilemu, a za sve je kriv nas Misa, koji mi je rekao "pa ti nisi proverio za suprugu da li su njena dokumenta stigla u ambasadi" ,zovi zovi odmah....To su njegove reci, i ja zovem, petak zadnji dan, ne mogu da dobijem informaciju , javljaju se govorni automati....strasno.... Bio sam cak rezervisao bus kartu za ponedeljak da ih pitam lino , jer je intervju u utorak ! !! ! I tako , jos vikend da prodje ....

E, Zivkovicu, Zivkovicu, svakakvim ti budalama verujes :;D:.

Zaboravio si da kazes ljudima da ti se zena u drugoj koverti nije nalazila na spisku...

Amerikanac2009
14.03.2009, 12:10
Nije los ovaj Manter, ali mi je Montgomeri (ko ga se seca) bio car. 2006. radeci tada za jedu poznatu bgd medijsku kucu dobijem poziv za radni rucak koji organizuje ambasador SAD jer su oni bili domacini sajma knjiga te godine. Medjutim u medjuvremenu meni uleti kombinacija odlaska u USA i bas na dan tog rucka ja morao u avion za Chicago... A mogli smo da procaskamo...:beer:

steficacvek
14.03.2009, 21:22
PaulGarret, svaka cast! Bas mi je drago da je sve proslo tako glatko i brzo. Kakvi su ti dalji planovi? Jesi li odlucio gdje ces?
wingreen, super za datum, spremaj se vec, to ce tako zacas da proleti

moni
16.03.2009, 11:44
Lande jesi li zvao ambasadu? Koji je novi datum?

landlord
16.03.2009, 12:03
Cao Moni.

Jesam zvao sam i novi datum je 17.3 tj. sutra.

Hvala na pitanju.. i interesovanju..:)

Zivkovic_NIS
16.03.2009, 12:05
Landu je sutrasnji datum intervjua , 17 , u 13.30 h !

Amerikanac2009
16.03.2009, 22:28
Dragi moji i mi smo danas uspesno zavrsili intervju. Sutra u 15h po vize!!!! Evo ukratko kako je bilo (nismo kod kuce pa nemamo puno vremena da koristimo racunar):
U 8:35 stigli ispred ambasade (kasnili zbog guzve) - dodatni stres bez potrebe!!!! ja sam naravno kriv....:drool:

tridesetak ljudi na stepenicama ispred ambasade, mi ulazimo prvi ostali cekaju. Suprugu i bebu su odveli na poseban ulaz zbog kolica, ja sam usao regularnim putem stepenicama. Unutra su me odmah poslali prema cekaonici izatrazili pozivno pismo. Pitao sam ih jer pismo iz prve ili druge koverte - rekli su svejedno.
Potom smo u cekaonici bili do 8:50h. opusteno sa bebom koja se u medjuvremenu ukakila i moju suprugu su poslali u poseban odeljak WC-a namenjen za bebe!!! tada su me pozvali na salter broj 8 u zasebnu prostoriju. Gospodin na salteru je zatrazio sva dokumenta i od toga mi vratio 2/3 donetih dokumenata (u sredu vam pisem detaljniji spsak donetih dokumenata. Pita me za AoS (dobio ga od sadasnjeg poslodavca kod kojeg radim vec dve godine a covek ima zapazen biznis i u USA i u BiH) Stavio visemilionski iznos da poseduje na racunu... Pitali su za moj boravak u Americi jer sam ostao mese ipo duze ali nisu pravili problem uopste jer mi je na aerodromu u cikagu stavljeno D/S sto znaci da smem daostanem duze (valjda). potvrdu iz vojske nisu trazili. amo je prokomentarisao impresivno poredjana dokumenta i izadjite u cekaonicu i sacekajte sat vremena. U 10:40 su nas pozvali na salter tri da damo otiske supruga i ja bebu nisu dirali... U 10:45h pozvali su me na salte za placanje. znos tacno spremljen 2.325$ novcanice po 50$ i doneo sam potvrdu iz banke u kojoj sam podigao dolarcice. Sluzbenica na salteru je samo prebrojala novac i rekla ok, uskoro cete na intervju kod konzula. U 11:00h smo otisli ponovo u sobu 8 i razgovarali sa konzulom. Pricao je skoro sve vreme na srpskom, suprugu je samo pitao da li je ikada bila u Americi i to je sve. Mene je pitao oko coveka koji mi je dao AoS i sta planiram da radim u USA. S obzirom da mi je posao vec obezbedjen sve je bilo ok. Posle mi je par pitanja postavio na engleskom i cini mi se da mu je bilo drago sto sam odgovorio na engleskom (nekakvom...) Posle tri minuta razgovora samo je rekao da dignemo desnu ruku i da se zakunemo. Nasali se sa bebom i njoj rekao "vi gospodjice kao hocete" (htela je beba da mu pokloni cuclu)... na sta se on tako slatko smejao..:grin:
Toliko za sada... Previse smo uzbudjeni i pogubljeni i pomalo alkoholisani.. Pozdrav i hvala svima na savetima. Moj spisak dokumenata nije pravljen na osnovu pisma iz prve koverte vec na osnovu ovog foruma..:woohoo::beer:

zokipoki76
17.03.2009, 07:58
od 1 april pregledi ke se pravat vo remedika i pregledite ke kostaat 3600 denari za deca neznam koga ke doznaam ke napisam.iom veke ne pravat pregledi pozdrav zokipoki76

Gringo
17.03.2009, 10:07
Cestitam, Ameri!

Nislija i Lande (jos jednom), puno srece danas! Lande, kad sam pricao prijatelju o tvom slucaju od proslog petka komentar je bio: "Only in Bosnia!"

PS: za poruke ovog tipa trebalo bi ubaciti smajlija koji se poliva vodom za onima koje pratimo na intervju ili u USA ;-)

steficacvek
17.03.2009, 10:34
PS: za poruke ovog tipa trebalo bi ubaciti smajlija koji se poliva vodom za onima koje pratimo na intervju ili u USA ;-)

Hahaha! Ovo mi se bas svidja!
Sretno i od mene, hajde jos malo pa da se radujemo!

Sloba_Kg
17.03.2009, 11:54
[QUOTE=Amerikanac2009;8507] i mi smo danas uspesno zavrsili intervju. Sutra u 15h po vize!!!!

Cestitke i od nas!!!
Sa srecom!

landlord
17.03.2009, 11:56
Svaka cast.. cestitke..
Kako bi? Sta su pitali?

Macedonia Ohrid
17.03.2009, 14:34
od 1 april pregledi ke se pravat vo remedika i pregledite ke kostaat 3600 denari za deca neznam koga ke doznaam ke napisam.iom veke ne pravat pregledi pozdrav zokipoki76

Dobra informacija Zoki. Imam dosta prijateli doktori koi rabotat tamu.Pozz

landlord
17.03.2009, 15:24
Drugovi, prijatelji, braco.. kao sto znate meni je ostao bio jos samo razgovor i davanje otisaka prstiju.

Prvo smo dali otiske, a onda nas je prozvao konzul. Usli od njega dobar dan dobar dan. On nama rijec mi nje,mu rijec..:)ma za hranu ga pitaj... za hranu ga pitaj..
I pita nas covjek sve na nasem, kad ste aplicirali, kad ste se vjencali, kad ste saznali da ste dobili vizu? i mi odgovorimo na ova tir pitanja, potpisemo se na DS-230 i kaze covjek sto se mene tice sve je OK, dodjite sutra u 4 sata po pasose. I cestitam Vam. I to je to rodjaci...
Ne mogu da vjerujem. A tako sam se danas bio utrtio.. to je nevjerovatno..

Stvarno nemam rijeci. Konzul je krajnje profesionalan i korektan. jedno super iskustvo.

poz.

Leona
17.03.2009, 15:31
to kod vas nesto plaho brzo bilo i lagano:grin:
cestitam jos jednom:bravo: :):1081:

steficacvek
17.03.2009, 15:38
Cestitam!!!! Bas mi je drago lande! I meni nesto odmah lakse :)
Znas li mozda ime konzula? Je li Henry nesto mozda?

landlord
17.03.2009, 15:46
Uh imao je covjek akreditaciju
ali nemam pojam kako se zove
celav.. je i visok se cini..

Gringo
17.03.2009, 15:51
"celav.. je i visok se cini.. "

Nije dobro. Mogao bih pomisliti da gledam u ogledalo :nene:

Misa
17.03.2009, 15:57
Cestitamo landlord!

Pustili te, iako si pao na testu ;)...

Javio mi se i Zivkovic_Nis putem mobilnog;i on je prosao. Zamolio me je da Vam javim, dok ce Vam on kasnije preneti detalje...

steficacvek
17.03.2009, 15:59
Uh imao je covjek akreditaciju
ali nemam pojam kako se zove
celav.. je i visok se cini..

Onda to nije taj na kojeg ja mislim. Ovaj je bio mladji i nije bio celav. Vec sam se pribojavala je li i dalje isti konzul, da mi ne kaze opet sta sad hoces :D

Cestitke i za Zivkovica!!! Danas je bas super pozitivan dan! :grin:

xeg
17.03.2009, 17:04
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/Fireworks-10-june.gif
E i to docekasmo :grin:
Bravo Lande!!! Vala vec sam poceo da planiram u koji kofer da te ubacim ako ti jos jednom odloze:;D:

Jedva cekam da cestitam i Niskom, rece mi Misa a i on mi javio da nikako nisu glatko prosli vec je bilo povuci-potegni... ali vazno je da su pozeleneli :D

landlord
17.03.2009, 17:23
Kako povuci potegni ???
Pa sta mu je bio problem? ajd valjda ce se javiti uskoro..

Sloba_Kg
17.03.2009, 17:54
Cestitamo Landlord!
Taj vas konzul bas na vrzinu odradjuje posao.

Cestitamo i Niskom. Ajde napisi kako je bilo.

Sve najbolje zelimo !!:bravo:

steficacvek
17.03.2009, 18:43
I mene bas zanima kakve su to komplikacije kod Niskog bile. Zna li neko o cemu je rijec dok on ne dodje

zokipoki76
17.03.2009, 19:03
golemi cestitki od zokipoki76 za dobienite vizi i se najdobro vi pozeluvam pozdrav do site na forumot .oa aj i na nas vaka da ni cestitaat

zex
18.03.2009, 17:17
Ovako ujutru sam se pojavio 15 min ranije. U pola 9 je izashao lik i poceo da proziva. prvo je prozvao neke likove(nisu bili tu ) pa mene i prvog me pustio unitra i rekao da kazem da sam za imigracionu. |Ostavio sam mobilni i sishao u podrum. Cekao samo oko pola sata do 40 min. Onda me prozvali u zasebnu sobu shalter 8 i tamo sam dao dokumenta i malo me shalterusha(srbin pitao opshta pitanja) narocito to sto sam sam i da li imam nekoga devojku... da odmah prijavim jer ce posle biti komplikovanije da dobije vizu. Onda mi rekli da sachekam pa sam za jedno 40 min do 1h prozvan da platim na shalteru . Paltio sam kreditnom. Odmah posle dao sam otiske i rekli mi da chekam.Za nekih 40 min su me prozvali da razgovaram sa konzulom. Inche konzul je MNOGO mlad ja sam mislio da je potrckao cak da je mladji od mene.Mislim ne znam oko 30-32 maximum. Zajebant. Odmah je pocheo na engleskom nije me ni pitao za srpski :) Pitao me da li nece zena da iskochi za mesec dana ili neko dete. Nasta sam ja odgovorio da nemam tj. as far as i know:). Onda me pitao da li je istina sve sto sam na formularu popunio.Potpisao sam ga zakunuo se(ali ono sve pro forme i sa jeah jeah -njegovim komentarima|) Onda sam zamolio da mi porduzi vazenje vize nasta je rekao da ne moze ali moze da mi odlozi izdavanje(ja sam se dvoumio nasta je rekao (c'mon Nish is just 1.5 h away) I dali su mi br tel da se javim za npr za 1m na telefon da zakazem jedno 5-6 dana ranije i samo cu da dodjem da mi zalepe vizu :).
I to je to
Konzul je cool i lujka

bibi
18.03.2009, 19:47
cestitke svima :1081:

@zex

jesi li platio dinarskom ili deviznom karticom?

zex
18.03.2009, 23:23
cestitke svima :1081:

@zex

jesi li platio dinarskom ili deviznom karticom?
Devizna Master card standard na kojoj mi je limit 1000e a ovo je oko 500 evra. mislim da ce da zaduzi to kao da je provucena kartica u inostranstvu. ali neka pozove i raspita se. Pre nego sto sam hteo da platim rekao sam da cew karticom i on je proverio da li sve radi i da li moze(verovatno ako ne dace ti foru da trknesh do banke) ja sam izabrao taj oblik placanja jer je lakshi komotniji i a da ne nosim devize i sekiram se da li ce da odbiju neku novcanicu

Sloba_Kg
19.03.2009, 00:17
ne znam da li je neko kod njega bio ali brate meni mnogo bilo smeshno jer je mnogo mlad?:1060:

Pa svi smo bili kod njega, i jeste mlad ali ne nesto mnogo, bar po mom sudu.
Prijatan u svakom slucaju, bas kao i njegov kolega sluzbenik koji je vise pitanja imao nego sam konzul.

Zivkovic_NIS
19.03.2009, 09:01
Pozdrav svima , izvinjavam se na kasnjenju , ali znate kako je kad dodjete iz BG-a , pa dok se ispricate sa svojima itd.
U svakom slucaju hvala svima koji su nas bodrili , koji su pomogli sa bilo kojim informacijama , jer su bili zlata vredni ! Ono naj vaznije je da smo dobili vize , cini mi se sa velikom mukom ! ! !

Ja cu vam drugari moji , docarati koliko god mogu ,nase iskustvo !
Prvo moram da vam kazem, da mi je 17 mart , skratio 20 god. Zivota, i da mi je bio naj gori dan u zivotu koji postoji , mozda je kod nekih obrnuto , ali toliko , su nas u ambasadui kinjili, da sam sada srecan, ali jos pod utiskom, da je moglo sve da bude , "nedaj boze drugacije"

sto se tice intervjua ,
kao i svi ostali , ulaz u ambasadi, u 8:30 , oko 9 , nas je prozvao tip sa naocarima, na salteru 3 , nam je pokupio dokumenta , i rekao da su kompletna dokumenta ,rekao je san diego ili ce vam se dopasti ili ce te se razocarati u njega i rekao nam je slobodni ste do 10 sati , moram da napomenem , za sve koji neznaju , ja aleksandar, imam
23,5 god, moja supruga, pre dve nedelje napunila, 20 , i cela problematika je bila u tome sto smo veoma mladi......(mladi i vencani veoma rano) !
Kako i zasto neznam, ali da nastavim, sledeca prozivka je bila, tek oko 12 sati, za placanje i otiske prstiju, i placanje na blagajni $ 1550, sto je unelo dotatnu nervozu, jer od 9 do 12 da cekate u cekaonici i da pritom niko ne pominje vase ime ! Razmisljao sam , misam me je zvao posle intervjua, njegovog, bilo je cinimi se 12:10 , xeg , takodje kada je dobio vizu u tom nekom vremenu.....znaci od stara je bilo kasnjenja ,tako da je nervoza bila neminovna !

I sada ono najgore !!!! Posle 12 , neznam vise tacno vreme, ali oglasava se konzul iz sobe, 8 , i proziva samo suprugu anju, na razgovor , sa njom je pricao vise od pola sata , a zamislite , tih pola sata mi je bilo , pa zasto pa kako , pa to nije svakidanjica, to se kosi sa nasim forumom , to nije pravilo naseg foruma, i tako, e tu je bila frka kako i zasto....uf ne smem ni da se prisecam svega !!!
Nakon kzem vise od pola sata , proziva konzul mene, ja i supruga se mimoilazimo na vratima, (boze me sacuvaj imao sam osecaj da mi se sudi smrtna presuda) unakrsno ispitivanje , i to nije praksa jeli , do sada.... I dobro , konzul me je ispitivao takodje pola sata, i koliko mogu da se prisetim, pitao je sledece.....
Dakele sve o nasoj vezi !!! Drugo nikokg nije interesovalo ,
-----------------------------------
dakle,
kada smo se upoznali, kako se zvao kafic, kafana , disco, ili sta vec, koliko se znamo , stalno je ponavljao , vi ste mladi, kako da se ona uda u 19 god (avgust 2008) , sto se tice slika, nemate slike sa roditeljima, kako da nemate slike , sa vencanja, kako se zovu kumovi, kako da nisam imao kuma, (muskarca,) , vec dve zene su nam bile kume, pa zasto ovo pa zasto ono, pa je izlazio iz sobe cekao sam ga minutima da se vrati....pre nego sto je poceo razgovor, zakleo sam se da cu govoriti istinu pa tek onda pocela ispitivanja, kao osudjeniku, pa sta jos....pa zasto sam odabrao nju da je zenim, pa , neznam ni javise , sta nije pitao, ali to ispitivanje je delovalo , verujte mi na rec, kao da smo krivi sto smo se vencali, rano, i zelimo zajedno u americi ! Anju, isto u vezi, veze su sve i svasta pitali , ali naj vaznije je bilo to , da su u medjuvremenu , zvali nase roditelje, u nisu, i njih ispitivali....to smo tek saznali kad smo izasli iz ambasade !!!! Eto to j eneka novina !!!! Cinimi se u nasim iskustvima !
Konzul nam i posle mog razgovora sa njim, nije, rekao, dali odobrava vizu ili , ne, nego rekao, ok, izadjite i cekajte u cekaonici, to se tako oteglo bogami preslo je 1:00 ,tezilo je cak i prema 1:30, vise se nesecam kada sam i obavestio naseg prijatelja misu, kasnije i xeg-a !!!

Neznam sta reci , naj vaznije da smo dobili vize , ali nisam se nadao takvom iskusvu, a zasto je to tako bilo , kako, sta su mislili , sta im je bilo sumljivo, zbog cega je to tako bilo...zaistavoleo bi da nikad ne saznam ,

posle svega , tog istog dana nisam moga da se pribere, sto ja sto supruga ,i neznam, ali poslednjih meseci nisam imao sna, sto se i sada desava posle vize u pasosu, i dalje nemam sna, nekako sam se umorio od svega...

Ali prijatelji moji , sve se zavrsilo lepo , sto zelim da svaki buduci dobitnik, i uzne u ambasadi ono po sta je i dosao , hvala, hvala , hvala, hvala , zaista svima, svi ste bili meni dragi i divni , i rado cu se secati, ovog foruma ako ga ikad zaborvim ! :no:

zaboravih da kazem , da smo ostali sami (tj. Poslednji toga dana koji su dosli po vizu )u cekaonici , pre nas tj. Predposlednji, momak koji je bio za turisticku vizu, odbili su ga, zatoi sto je mlad po proceni tu od 20, do 25 god , a imao po njegovim recima sve, samo su mu rekli kako je kazao , postoji sumlja da ce da emigrira i nisu mu dali !

A onda onako sami u onoj rupi, cekamo nas ishod, to je bilo vec siv ili mrtav, sve je moglo da se desi sto bi bilo to da bi bio istorija, ovog foruma koji nije dobio vizu a dobitnik zelene lutrije ! :woohoo:

drugari moji , prijatelji i prijateljice , pitajte sve sto mislite da nisam rekao ili objasnio, rado cu preneti svoje informacije i znanje svima !

Hvala svima na podrsci, ziveli vi meni dugo dugo,
i sto je novina vidimo se u usa, za nekih 15 dana :bravo:
:1081:

landlord
19.03.2009, 09:39
Uh prijatelju prosli ste golgotu..
Vjerovatno za ubuduce, kad se ljudi tako rano vjencaju. tj tako mladi, je da ponesu sto vise slika. Nije ni meni jasno zasto nemate slike sa roditeljima i sl?
Dakle sto vise dokaza trajnosti veze ponijeti.

Ajd sad neka je sa srecom, zaboravi na intervjuu i slavi i uzivaj u narednim danima.

poz.

PaulGarrett
19.03.2009, 11:28
... ne znam da li je neko kod njega bio ali brate meni mnogo bilo smeshno jer je mnogo mlad?:1060:

ja sam negde procitao da je on '76.
Nikolas Trendowski, chief consul for Visa Affairs at the U.S. Embassy in Belgrade.

nigde na net-u nisam pronasao njegovu sliku

Zivkovic_NIS
19.03.2009, 12:01
Hvala, hvala , svima ,na cestitkama, i ja takodje cestitam, dobitnicima, od juce i prekjuce !!! I te sada imam , polako, se bistrim i shvatam sta smo dobili !!!

Nedoumice oko slika , je samo to sto, smo mi poneli slike, na kojima smo samo mi, i ranijem privatnom izdanju, jer su se slike zasnivale na samo nas dvoje !!! Nije bila , neznam familija, ocevi majke braca sestre ,i tako dalje !

Deset fotografija, samo nas dvoje ! To smo odabrali , ja sam mogo ceo hard , da im odnesem pa nek gledaju !!! :wtf:

Jos jednom , SVIMA SVE NAJBOLJE ZELIMO ! Svi ste mi podjednako dragi i mili !
A nama jebio neki konzul koji ne lici , na predhodno navedene ljude, koje ste opisivali na forumu ! Naravno , vazi za ambasadu u Beogradu !

xeg
19.03.2009, 12:36
Niski je.es zajebancije kad ste vi na kraju dobili vize:bravo:
Odmorite se, saberite... pa na put:;D:
Srecno!

Leona
19.03.2009, 13:15
Zex cestitke.
Zivkovicima takodjer cestitke, bas su vas ispeglali:blink:
Sada sam se zabrinula i ja, jest da nisam udata ni nista slicno, ali imam 20 god, ako bih dobila samo mi treba da mi prave probleme sto sam mlada:smrc:

steficacvek
19.03.2009, 13:25
Ma ne prave njima probleme sto su mladi, vec sto su se mladi vjencali. Da budu sigurni je li zbog GC ili iz ljubavi :1072:
Jedino ako se zaljubis i odlucis udati, budi spremna da dokazujes. Ovako opusti se, uzivaj i cekaj 1.kovertu :D

Leona
19.03.2009, 13:27
Ma ne prave njima probleme sto su mladi, vec sto su se mladi vjencali. Da budu sigurni je li zbog GC ili iz ljubavi :1072:
Jedino ako se zaljubis i odlucis udati, budi spremna da dokazujes. Ovako opusti se, uzivaj i cekaj 1.kovertu :D
Ma znam zasto prave problem, al ko zna sta sve Amerima moze pasti na pamet i kakve cake...:grin:

landlord
19.03.2009, 13:28
Eh, znao sam da ce krenuti sada ljudi da se brinu oko intervjuua. Nemojte molim vas da se sekirate. Nema frke. Ako ste se tek uzeli i mladi ste, onda se samo spremite na pravi nacin.
Dakle evo sta bi trebali sve da uradite, cak i ako jos niste aplicirali ili ste aplicirali a jos niste dobili green card, ovo je kao savjet za ove nove ljude koj ece ove godine doci na forum:

- otvorite sto prije zajednicki racun u banci, na kojem ne morate imati uopste nesto puno novca
- Kad odete na more, posaljite par razglednica prijateljima i oboje se potpisite na iste. Poslije pokupite od prijatelja te razglednice.
- Vec sada ostavljajte listinge koje dobijate od Telecoma, na kojima su brojevi vaseg dragog/drage

- Takodjer saljite mailove koje cete cuvati
- Ponesite i zajednicke slike, i slike drugih clanova porodice, pogotovo se trudite da na svim slikama stavite opciju da vam prikazuje datum na slici. Takodjer grupnu neku fotku sa vjencanja i sl.

Eto to su neke sitnice koje bi trebali pripremiti prije intervjua, da se ne bi nasli u situaciji u kojoj su Zivkovici bili..

poz.

Dida
19.03.2009, 13:44
Super ti je lista prijedloga Lande.

Dodala bih i usaglašenost kao bitan faktor.

Iz ličnog iskustva: ja tvrdim da se moj muž i ja poznajemo od 2001., SFF, Meeting point i gomila piva.
On tvrdi: taj susret se možda desio ali mi nije u sjećanju, al pika onaj od 2004 - Mash i (opet) gomila piva. :)

Na pitanje o tome kad smo se upoznali ja sam rekla 2001, a on 2004. Srećom, u našem slučaju nisu previše obraćali pažnju na detalje (ipak nam je po 30) a može biti da nas je izvukla i moja konstatacija "we started dating 2004)

Hajd ga znaj...

Leona
19.03.2009, 13:51
Joj sada sam se sjetila onog filma ako je ko gledao sa Gerardom Depardieu-om, kada se on zeni sa Amerikankom pa moraju na razgovor i sve tako.
Koja je to komedija bila:grin:

landlord
19.03.2009, 14:09
@Dida - to sam nekako podrazumijevao..:)
a sto se tice filma.. ja sam svoju suprugu pitao a koji ti ono dezodorans koristis..:)

Dida
19.03.2009, 15:06
@ Land ti i tvoja satira ;)

nije da se palim ali mislim da to "podrazumjeva se" nažalost ostavlja previše prostora za različita tumačenja...
ja sam podrazumjevala jedno, moj muž drugo... naše iskustvo za primjer drugima :)

nama se podrazumjeva da se vjenčavamo iz ljubavi dok konzuli prvo predpostave da smo se vjenčali zbog papira...

pa kome je suvišno nek izostavi...a valjda će i nekom valjati

landlord
19.03.2009, 15:19
@ Land ti i tvoja satira ;)

nije da se palim ali mislim da to "podrazumjeva se" nažalost ostavlja previše prostora za različita tumačenja...
ja sam podrazumjevala jedno, moj muž drugo... naše iskustvo za primjer drugima :)

nama se podrazumjeva da se vjenčavamo iz ljubavi dok konzuli prvo predpostave da smo se vjenčali zbog papira...

pa kome je suvišno nek izostavi...a valjda će i nekom valjati

Uh nije bila sada satira.. nego stvarno sam mislio.. da se ljudi pripreme ..
Ja sam pregledao sva iskustva dosadasnja sa intervjuua, i popisao sva pitanja i na nasem ovom forumu i na drugi forumima, i na papiru napisao neke odgovore i sa suprugom prosao te odgovore. I naravno prosli smo sve faze od toga kako i gdje i ko nas je upoznao, ali nama to niej zatrebalo.
Tako da slazem se sa tobom, sve treba usaglasiti.

Sloba_Kg
19.03.2009, 15:44
ja sam negde procitao da je on '76.
Nikolas Trendowski, chief consul for Visa Affairs at the U.S. Embassy in Belgrade.

nigde na net-u nisam pronasao njegovu sliku

Pa ako je '76 onda i ne izgleda nesto mlado...

Sloba_Kg
19.03.2009, 15:53
Druze Niski ne znam sta da kazem.
Jedina slicnost sa nasim intervjuima je sto smo i mi cekali ko debili do skoro pola 2.
Nas su sve ispitivali zajedno ali smo imali i slike sa vencanja. Pitali jesu da li je dobitak ubrzao donosenje odluke, i mi rekli jeste ali nista vise od toga.
To je sve pitao konzulov pomocnik (sa naocarima) vrlo prijatan i ljubazan.

Konzula je jedino interesovao pisac AOS-a i to je sve.

Eto za nauk ubuduce, slike, svadbe, veselja i slicno.
Takodje, slazemo se sa Landovom listom sta treba pripremiti, bolje nego da se muca tamo.

A da je ono dole rupa, jeste!! Mada mene bas i ne zanima kako izgleda, vazno je da smo mi posao zavrsili, a nadamo se da ce lista pozeleneti do kraja.

Zana
19.03.2009, 17:21
Cestitke Zivkovicu :)

"Cimanja" na intervjuu nemaju veze sa godinama koje imate - jednostavno su imali sumnju da ste se uzeli zbog "papira". Ja sam to obavila pre slanja prve koverte nazad (iskopirali dokumenta po njihovom savetu). Prekasno im je javljeno za promenu statusa - sto izaziva sumnju. Da je prekasno dokazuje i cinjenica da par dana pred intervju niste bili sigurni da je supruga na njihovom spisku. Zato i sve provere. Iskreno - ocekivano, pretpostavljala sam da je to bio razlog prvi put kad smo culi da je bilo problema.
Ali sada nema veze, zar ne :) Srecno!

Amerikanac2009
19.03.2009, 19:45
tek sada postajem svestan sta nam se otprilike dogodilo. Sumiramo utiske i svako jutro pogledam vize u pasosu da se uverim da nije san. Cestitke Landlordu, Zivkovicu koji je nepotrebno prosao taj stres (meni su se toliko tresle ruke da su mi jedva uzeli otiske)... Bitno je da su svi do sada bili uspesni i pozeleneli. To naravno od srca zelim svima koje u narednom periodu ocekuju intervjui. Mislio sam cim dobijem vizu da cu zaboraviti na stres i nespavanje, ali jos nas pomalo to drzi. Valjda je to sve normalno. Hvala svima na pomoci i sugestijama. Moja supruga posebno cita Zanine postove na temama hrana, kuhinja i lekovi i naravno puno je pozdravlja!!! :beer::grin:

zokipoki76
19.03.2009, 21:31
juce mi se javili od ambasade u skople i pomerili datum za 30 april .neznam zasto
malo mi je strah

zokipoki76
19.03.2009, 21:36
moja supruga je nosilac ima zavrseno visoko VII/1 prof.odbrane ali nema radno iskustvo.reci mi jel treba jas da nosim diplomu ili ne

xeg
19.03.2009, 21:42
Samo onaj koji je izvucen nosi ILI diplomu najmanje srednje skole ILI potvrdu o radnom iskustvu (ako nema srednju) a ostali koji ga prate ne nose diplome niti potvrde.

Ajd' neka neko prebaci sve ovo vezano za AoS u odgovarajucu temu pls.

zokipoki76
19.03.2009, 21:45
hvala puno .izvini moze sam ti dosadio ali znas kako je i sam

xeg
19.03.2009, 21:50
Nisi dosadio Zoki samo ti pitaj sve sto te interesuje, kako god mogu pomocicu:;D:

zokipoki76
19.03.2009, 21:53
ako moze da otvoris skype bilo bi bolje

landlord
20.03.2009, 15:59
Evo samo da vam javim da je Stefica uspjesno prosla na intervjuu. Dakle oko sat vremena joj je sve trajalo.

Evo da joj prvi cestitam.

PaulGarrett
20.03.2009, 16:29
Evo da joj prvi cestitam.

Evo da joj drugi cestitam :bravo:

stizeljeto
20.03.2009, 16:44
Cestitam Stefice!!! Sretno planiranje :))

kaneolopa
20.03.2009, 18:31
Cestitamo :1081:

Zana
21.03.2009, 09:58
E Stefice, rekoh ti ja kad ti prodje interview, pada pice....
Cestitam i srecno :1081::1081:

228 229

steficacvek
23.03.2009, 19:05
E ljudi, hvala vam! Stvarno ste ogromna podrska. Iako svi vec znate, moram ponoviti da ovaj forum zlata vrijedi i meni je definitivno najvrjednija stvar u cijelom procesu.
Ja sam jos u Sarajevu, detalje o intervjuu pisem cim dodjem kuci. Jos uvijek ne mogu sebi doci kako je proslo glatko i brzo. I naravno, AoS jos stoji "neotpakovan" u fascikli, niko nista nije trazio :grin:
Hvala landu sto je javio i hvala vama svima na podrsci i cestitkama!

steficacvek
24.03.2009, 22:47
Opet ja :naughty:
Napokon sam se docepala svog kompjutera, pa da vam opisem i svoj brzopotezni intervju.
Ispred ambasade sam bila u 13:55. Kad nas je policajac pustio do ulaza, pojavila su se i dva covjeka da pokupe turisticku vizu. Ja sam se prijavila na portirnici, da imam intervju za useljenicku vizu. Cuvaru nista nije bilo jasno, otkud, kako, sta ... kasnije mi je objasnio da im obicno unaprijed najave kad neko dolazi na razgovor povodom lutrije, a sad nisu pa je mal zatecen bio. Onda standardna sigurnosna procedura ... i prolazim dalje. U cekaonici nigdje nikog. Ja sama. Na salterima nikog. Nakon par minuta se pojavila gospodja koja me zovnula, sa mojim fajlom. Stvarno je super bila, skroz opustena i prijatna. Pitala me jesam li se ranije prijavljivala i prokomentarisala da bih obavezno trebala igrati loto :D Onda je nabrajala dokumente, a ja dodavala iste. Uzela je original diplome, kopirala je i vratila mi nazad. Onako malo je djelovala zbunjeno, da sam ja na kraju sama dodala jos slike i rodni list. Rekla je da sacekam, onda se sjetila jedne sitnice, da trebam platiti. Platila sam na salteru pored, izbrojala 775 dolara, djevojka ih je samo uzela bez apsolutno ikakve provjere. Poslije toga je dosao neki lik koji je uzimao otiske, amerikanac, isto jako ljubazan. Poslije toga, opet malo cekanja dok ne dodje konzul. Za 5-6 minuta sam vidjela kako prolazi neki mladji lik koji mi je mahao da udjem u sobu za razgovore. Po landovom opisu, mislim da to nije bio konzul, mozda zamjenik ili tako nesto, ne znam. Pricao je na nasem i jedva sam ga razumjela. Prvo mi je dao da potpisem DS formular, da potvrdjujem da je sve napisano istina. Pitao me jesam li udata, jesam li zavrsila fakultet u medjuvremenu. Jako je fino odreagovao kad je cuo da zavrsavam ruski :grin: Dalje pitao ko je Damir, rekla sam da mi je zarucnik i da cemo zivjeti u Arizoni. Cijelo vrijeme je listao dokumente iz mog fajla i usput kako koji vidi, tako postavlja pitanja. Sva pitanja su bila usput i totalno neobavezna. Razgovor je trajao manje od 10 min, samo mi je na kraju rekao: OK, to je to, dodjite u ponedjeljak u 4 po vizu. Nije me pitao niti za AoS, niti za bilo kakvu garanciiju, predala sam samo one dokumente koji su na spisku, kako mi je ona prva gospodja trazila. I to je to. Ukupno sve je trajalo oko 45 minuta.
Jucer sam dobila pasos i kovertu i sad sam tek zbunjena i sretna!!! :1072:

landlord
24.03.2009, 23:32
Super Stefi.. kao sto sam ti bio i napisao.. ne mozes da vjerujes koliko ce to jednostavno biti..

Super.. sada uzivaj..
i nemoj biti kao Xeg.. otkad je dobio vizu skoro pa ga nema na forumu..

xeg
24.03.2009, 23:49
...i nemoj biti kao Xeg.. otkad je dobio vizu skoro pa ga nema na forumu..
:belj:
ima ga... ima ga:grin:

Amerikanac2009
25.03.2009, 00:14
U pravu si Lande! Intervju je skroz opusten i deluje kao cista formalnost koliko da se ispostuje procedura.. Al ajde to objasni coveku dan - dva pre nego sto je intervju? Ja sam citao postove prethodnih srecnika koji su uspesno zavrsili intervju. Ali posle toga isto pitanje: Da li cu i ja tako lagano da prodjem? I onda razmisljaj, razmisljaj i tako sve do 17.marta:grin:

Cestitam Stefice jos jednom!!!

steficacvek
25.03.2009, 00:19
E bas tako! Ja sam se ubjedjivala da ce biti opusteno, ali nista nije pomagalo. A zato poslije sam sama sebi bila smjesna kad se sjetim svih panicarenja ... ali neka, ne zalim ni to. Nek' je viza u pasosu :grin:
I hvala jos jednom :D

Leona
25.03.2009, 17:27
Nije me pitao niti za AoS, niti za bilo kakvu garanciiju, predala sam samo one dokumente koji su na spisku, kako mi je ona prva gospodja trazila. I to je to.
:blink: bogami ja da sam bila na tvom mjestu ja bih na silu im dala AoS:grin:

Amerikanac2009
26.03.2009, 01:39
Hvala puno. Nadam se da ce se i ti obradovati ove godine. To ti zelim od srca...:==D:

bibi
26.03.2009, 19:46
jos gringo u martu?
u svakom slucaju, cestitamo celoj "martovskoj klasi" :beer:

Amerikanac2009
27.03.2009, 01:21
Jel Gringo 27.marta? I meni je trebalo da bude 27.mart dakle sutra, ali zvali iz ambasade i pomerili 11 dana ranije- skratili muke. Uh, ala bih sada bio nervozan... A sve je tako lagano na intervjuu. A ko to moze da dokaze nekome ko tek treba da ide... Hiljadu pitanja i razmisljanja, sto puta pregledavanje dokumeta, strah da se ne zaboravi nesto... Ali vredi cimanja!

Gringo
27.03.2009, 11:25
Hvala svima!
Nego, Lande, trci gore na "Da se prebrojimo" i prekreci moje ime u zeleno jer je sve vec obavljeno...jedan dan prije roka!!!

Dakle, 25. marta oko 9 sati dobio sam poziv iz ambasade kojim me mole da ako je ikako moguce na razgovor dodjem 26. umjesto 27. kako je ranije bilo zakazano. Zbog posla i slobodnih dana nisam mogao odmah povrditi da pristajem pa sam na brzinu obavijestio suprugu da namoljaka svoje pretpostavljene za dan, ja sam kod sebe sve vec bio sredio i tako smo se juce obreli u SA. Poslije,sudeci po iskustvima forumasa iz BiH, klasicne dvosatne setnje oko ambasade, po Ciglanama, ispijanja kafa i cajeva dodje i nulti sat.

Tacno u 2 su nas pustili unutra, dobro nas islikavali rendgenom i privremeno zadrzali sve stvari organskog porijekla koje smo imali kod sebe, sto je u slucaju moje supruge znacilo, osim flasice vode i nekih keksica i punu kesu ruzeva, rumenilai kako se vec ta cuda sve zovu ;-)

Nakon toga, ja sam na salteru predao sve dokumente, jedan po jedan, ukljucujuci i diplomu iz srednje skole i s fakulteta i AoS. Posebno pitanje je bilo dokazi o nasoj vezi na sta sam je prilozio gomilu fotografija i papira jer moja draga ima divnu naviku da cuva racune o placenom ljetovanju iz 2006, 2007 itd. :bravo:

Nakon toga sam ja otisao na salter da platim, i na treci salter da mi uzmu otiske prstiju dok je supruga predavala svoja dokumenta i cavrljala sa sluzbenicom na tom salteru.
U medjuvremenu su prozvali deckica koji je bio, osim nas, jedini autsajder u toj prostoriji, i onda je krenulo...
Koliko smo skontali iz razgovora koji se jasno cuo, deckonja se ozenio nekom koja ima americko drzavljanstvo pa je dosao da ide na spajanje porodice. Problem je u tome sto decko, pored toga sto ne govori engleski zvuci kao da se sa tom svojom mladom u zivotu cuo par puta SMS-om. Ovi su mu postavljali pitanja tipa "Kako joj se zove najbolja drugarica; koliko soba ima u stanu; sta voli da gleda na TV-u..." sto je izgleda sve ostalo bez odgovora. Na kraju, poslije vise od pola sata pitali su ga (koristim mnozinu jer smo mi culi glas koj je prevodio konzulova pitanja) "Reci nam bilo sta o svojoj supruzi". Nedugo zatim, mladac izadje crven u licu, s pasosom u ruci.

Dok je sve to trajalo mi smo poceli jedno drugo da propitujemo slicnim pitanjima, a draga mi pokaza kako trenutno okolnosti uticu na percepciju: tvrdi da je tablu na kojoj pise "Sacekajte da budete prozvani" u momentu procitala kao "Sacekajte i budite nervozni" :smrc:

U medjuvremenu su i mene pozvali kod konzula- mislim da je to isti onaj mladi i visoki koji je bio kod Landa- koji je cim me je vidio konstatovao "So, you won the lottery...this'll be easy!" Rekao mi je da odmah pozovem suprugu i onda nam, bukvalno, u par minuta postavio pitanja o tome gdje radimo, kad smo se vjencali, koliko dugo smo zajedno (iza ledja su mu bile one nase fotografije) i zakljucio "I'm satisfied, congratulations".

Ja nisam mogao da vjerujem, malo je falilo da ga zamolim da nas pita jos nesto :inlove:, ali sam ga umjeto toga pitao da li je moguce da vize dobijemo istog dana. Na to se u njegovoj kabini cuo glas sluzbenice koja je primala dokumente na onom prvom salteru i koja me je, btw, zvala da pomjeri intervju koji mu je rekao da nismo iz SA pa eto, mozda... Zamolio nas da je sacekamo pola sata ali da nije siguran da ce i tada biti gotovo....i nije bilo. Poslije vise od pola sata receno nam je da nisu zavrsili provjeru (!!!, naknadno smo skontali da vjerovatno provjeravaju otiske prstiju koje jedine nisu imali prije intervjua). I tako, vize ce nam biti gotove u ponedeljak, mi smo jos u soku a ako neko ima pitanja- samo izvolite!

steficacvek
27.03.2009, 11:29
:bravo:
Svaka cast gringo!!! Cestitam vam! Nevjerovatno koliko je sve opusteno, pocevsi od one prve sluzbenice pa do konzula!
Ajmo sad po jedno :beer: za martovsku klasu! :obrva:

landlord
27.03.2009, 11:31
Gringo, ja nemam pitanja.. nego imam samo cestitke....
Svaka cast majstore na super obavljenom razgovoru.. i na dobijenim vizama..
Idem sada da prekrecim i tebe..:)

P.S. Odakle si ti? Mislim iz kojeg grada?

jelenche
27.03.2009, 12:51
cestitam Gringo?!!!
cestitamo i svima koji ste pozeleneli! ala ste udarili u prolecnu boju!
ko ce sa nama jadnicima da se dopisuje kada svi otputujete?
da li neko ima informacije za povoljne cene avionskih karata, ako imate iskustva u tome javite se gde da jurim, koje su agencije najpovoljnije, u bgd. i sta mislite o polasku iz budimpeste?
ja najverovatnije sa porodicom putujem u junu turisticki!
ima nesto na delu ,, avionske karte ,, ako neko ima jos neko iskustvo, neka pise....

steficacvek
27.03.2009, 12:59
Jelenche ne brini, bicemo mi tu i dalje, sa informacijama iz USA! :)
Sto se tice aviokarti, imas na temi "Kako naci najpovoljniji let". Ja sam sve upite slala e-malom, na adrese agenata spomenutih na toj adresi. Preporucujem Sonju, agenciju Sky i Biser turs, oni su mi dali dobre ponude. Osim toga sam jako dobru ponudu dobila od Axiomatravel, njihovu adresu i stranicu mozes naci na netu.
I da ne spamamo, molim moderatore da prebace ove postove u odgovarajucu temu.

jelenche
27.03.2009, 13:16
da li su sky iz Jagodine?
da li imas mail te Sonje ili neki kontakt