PDA

View Full Version : Sta mislite da radite

mvp977
11.09.2008, 10:00
u USA , tj koje je vase zanimanje ?

Ja sam recimo kuvar , imam solidno iskustvo , tako da mislim da necu imati problema da nadjem posao.

Ze Srdjevica : mozes li mozda saznati kolika je satnica za entry level cook.

landlord
11.09.2008, 10:27
Dok srdjevic dodje na forum evo da ti ja probam odgovoriti.. To ti varira od drzave do drzave.. tako da navedi drzavu u koju planiras da ides...

Evo ti recimo za Chicago, Il satnice..

Low - 9,68
Typical - 11,11
High - 12,82

A ovo je generalno za USA:

The average salary for Cooker jobs is $47,000. Average Cooker salaries can vary greatly due to company, location, industry, experience and benefits.

poz..

Google je cudo..

dreamerns
11.09.2008, 10:53
u USA , tj koje je vase zanimanje ?

Ja sam recimo kuvar , imam solidno iskustvo , tako da mislim da necu imati problema da nadjem posao.

Ze Srdjevica : mozes li mozda saznati kolika je satnica za entry level cook.

Ja sam developer i pre nedelju dana sam potpisao ugovor sa odeljenjem u Chicagu kompanije u kojoj radim (tj. ostajem u istoj firmi, samo menjam lokaciju i platu :)) Moram priznati da je to veeeeliko olaksanje, pogotovo kada nemas nikoga tamo (kao ja) i kompanija ti pomaze u svemu (nalazenjem stana, garancije i sl.), a i imas neku dozu sigurnosti i jednu veliku brigu manje.

xeg
11.09.2008, 11:01
IT Service Technician, ne mora da znaci da cu raditi to (ili samo to), nikada ne znam sta moze da iskrsne.

wingreen
11.09.2008, 11:09
Ja sam ekonomista a suprug radi kao menadzer prodaje u jednoj firmi koja prodaje auto delove. Mi pretpostavljamo da cemo u pocetku raditi poslove koje nemaju veze sa nasim strukama ali dobro spremni smo na sve, od necega treba krenuti...

landlord
11.09.2008, 11:35
Ja radim kao developer, u zadnje vrijeme radim na ERP sistemima..

Nadam se da cu naci neki poslic u struci..

@dreamerns - koja je firma u pitanju? Ako ti je beze ovako moze na PM?

zed
11.09.2008, 15:20
@dreamerns: brate, al' je tebe uke...o nemam reci.. koje su sanse da te ovako nesto snadje.. :D

ajd stvarno mogao bi mozda da pripomognes malko ostalim programerima koji se sele.. we're in terrible pain.. :D

da nam kazes ako ima potraznje u toj firmi za jos kadrova..

ja radim kao programer u osiguravajucem drustvu :) i zaboli me glava kad vidim prognoze na forumu da cu u pocetku tesko naci posao placen vise od 1600$ mesecno.. pa ja skoro toliko imam ovde! (imao bih i vise da ostanem jos malo..)
naravno ja sam ocekujem barem oko 3k za pocetak.. ajd me barem ti malo ohrabri i reci da imas preko toga (jer ipak ides provereno-mogu lakse da procene tvoje znanje itd.)

Olivera
11.09.2008, 15:51
Ja sam Customer and Ticketing Service Agent u aviokompanii.
Imam 11 godina iskustva u 3 evropske aviokompanije, ali kako vidim
to je u USA slabo placen posao, tako d izgleda da cu i ja da budem jedna
od onih koji ce da menjaju struku.
A bas volim svoj posao. :(

mvp977
11.09.2008, 18:38
Dok srdjevic dodje na forum evo da ti ja probam odgovoriti.. To ti varira od drzave do drzave.. tako da navedi drzavu u koju planiras da ides...

Evo ti recimo za Chicago, Il satnice..

Low - 9,68
Typical - 11,11
High - 12,82

A ovo je generalno za USA:

The average salary for Cooker jobs is $47,000. Average Cooker salaries can vary greatly due to company, location, industry, experience and benefits.

poz..

Google je cudo..

Hvala ,

mislim ne vjerujem bas site-ovima ali ima logike za entry level. I ja sam nasao slicne podatke. S tim da ja nisam cook vec chef ali do toga otom potom.
Eto , kad otvorim restoran (za jedno god.-dvije vidimo se svi kod mene :))

srdjevic
11.09.2008, 18:42
Će nam praviš crevca? :D

mvp977
11.09.2008, 21:50
Će nam praviš crevca? :D

lol , i susena , i tripice i kaurmu

srdjevic
11.09.2008, 22:19
Pa tooooooo, lutkooooooo!!! :D

Imaš garantovanu bar jednu mušteriju (ako budeš u Chicago, naravno).:cool: A kako ne sumnjam da će klopa bit' fenomenalna, je će da lobiram da i 5godišnjicu foruma tamo obeležimo. :)

xeg
11.09.2008, 22:28
Crevca... gdeee :eek:
Vec se pravi drustvo iz coska:D

dreamerns
12.09.2008, 11:44
@dreamerns - koja je firma u pitanju? Ako ti je beze ovako moze na PM?

Ma ok je...counterpath (www.counterpath.com)

@dreamerns:
ja radim kao programer u osiguravajucem drustvu :) i zaboli me glava kad vidim prognoze na forumu da cu u pocetku tesko naci posao placen vise od 1600$ mesecno.. pa ja skoro toliko imam ovde! (imao bih i vise da ostanem jos malo..)
naravno ja sam ocekujem barem oko 3k za pocetak.. ajd me barem ti malo ohrabri i reci da imas preko toga (jer ipak ides provereno-mogu lakse da procene tvoje znanje itd.)

Ja radim kao C/C++ developer (razvoj VoIP aplikacija za embedded uredjaje (npr. pocket pc, Windows Mobile platforma). Generalno, firma za koju radim je kupila par kompanija, izmedju ostalog i Bridgeport Networks u Chicagu.

Sto se plata tice...ja koliko sam gledao oglase...nigde nije bilo tako nisko...
Uostalom, zavisi koliko si dobar i sl. Ako ti nesto znaci...ja imam vise od toga :-)

By the way, u kom osiguravajucem drustvu radis, ako nije tajna (ja sam bio radio u DDOR-u).

srdjevic
12.09.2008, 21:42
Drimeru, bacio sam ti pogled na sajt firme, deluju vrlo profi, na odlicnom su mestu, svidece ti se lokacija, i blizu si svega.

Gledaj samo da budes dovoljno daleko od downtowna da imas kod kuce di da se parkiras, gadjaj gajbu blizu stanica za Metra voz (veliki brzi voz, nije gradski saobracaj, odlicna varijanta, a stanica ti na blok i po). Pazi samo, neke linije (recimo sa juga) ne idu na tu stanicu...

Naravno, ako si vec nekad bio u Chi, ili ti je sve ovo na neki drugi nacin poznato, onda zanemari sve ovo... :)

Ako te interesuje nesto konkret, vikni me na private

dreamerns
15.09.2008, 13:54
Drimeru, bacio sam ti pogled na sajt firme, deluju vrlo profi, na odlicnom su mestu, svidece ti se lokacija, i blizu si svega.

Gledaj samo da budes dovoljno daleko od downtowna da imas kod kuce di da se parkiras, gadjaj gajbu blizu stanica za Metra voz (veliki brzi voz, nije gradski saobracaj, odlicna varijanta, a stanica ti na blok i po). Pazi samo, neke linije (recimo sa juga) ne idu na tu stanicu...

Naravno, ako si vec nekad bio u Chi, ili ti je sve ovo na neki drugi nacin poznato, onda zanemari sve ovo... :)

Ako te interesuje nesto konkret, vikni me na private

Pa ja sam nesto bacio oko na Lakeview za pocetak. Nisam nikada bio u Chi, pa sam to tako odabrao....iz iskustva drugih sa foruma i sl. Genralno, kada trazim stan, ukucam na google maps adresu, pa adresu firme i kako stici CTA-em :) Onda vidim sve :)

Sada trazim sublet-e, na par meseci...cisto dok se ne snadjemo, a onda cemo videti gde i sta. Za sada vidim da su busevi nekako najblizi firmi kada ides sa severa (red line deluje dosta daleko). Sta ti mislis o lakeview?