PDA

View Full Version : kako da zapocnem prijavu

Jovana24
02.10.2008, 19:08
pozdrav svima,evo ja pokusavam vec skoro 1h da se se prijavim za green card na sajtu www.dvlottery.state.gov
ali mi izlaze samo instrukcije i da idem na sajt travel.state.gov i neke bulletine...
kazite mi ljudi kako da otvorim aplikaciju da popunim!!!!
hvala unapred...

steficacvek
02.10.2008, 19:28
Pa kad otvoris link koji si navela, nemoj ici na DV2010 Instructions ni Photo validator, vec klikni Begin standard entry i kreni! Sretno!

srdjevic
02.10.2008, 22:01
Predlažem da se koristi SSL Entry link...sigurniji je protok podataka.

landlord
02.10.2008, 22:26
Ja kad sam se prijavljivao isto sam imao dosta problema.. u vecrnjim satima da pristupim siteu jer je bio prezauzet...

pokusaj u neka nebulozna vremena da se prijavljujes.. ili rano ujutro.. ili u podne..

poz

zoran80
03.10.2008, 11:05
ljudi kako ne shvatate niko nije slep da pokrene aplikaciju za prijavu, jovana24 vam fino kaze jos nisu otvorili opciju da se pokrene aplikacija i zanima je zastzo nije kad je danas evo vec 3.oktobar.
vodite šuplju raspravu.
NEMA OPCIJE DA SE POKRENE APLIKACIJA ZASTO?

xeg
03.10.2008, 11:14
Jel da!?
A sta je onda OVO:
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/DV2010.jpg

Bas kao sto je Stefica rekla.

landlord
03.10.2008, 11:46
ljudi kako ne shvatate niko nije slep da pokrene aplikaciju za prijavu, jovana24 vam fino kaze jos nisu otvorili opciju da se pokrene aplikacija i zanima je zastzo nije kad je danas evo vec 3.oktobar.
vodite šuplju raspravu.
NEMA OPCIJE DA SE POKRENE APLIKACIJA ZASTO?

Laki je malo nervozan.. jel to do pantelije?

beli1991
03.10.2008, 12:56
Ljudi meni ne radi ovaj photo validator sta cu sad??'

xeg
03.10.2008, 13:03
hehehe...
A nekada je bilo prosto prijaviti se:rolleyes:
Probaj kasnije, ako ne - jos malo kasnije, moze i sutra:D

landlord
03.10.2008, 13:21
Ne znam sta je problem.. ja sam sada pokusao da se prijavim i sve je proslo OK

beli1991
03.10.2008, 13:23
a joj.....ma ja cu postaviti ove slike pa me valjda nece radi njih diskvalifikovati!sta vi preporucujete??

landlord
03.10.2008, 13:29
Ne, mislim u biti nece ti ni proci aplikacija ako slike nisu ok
ali svakako probaj sa validatorom..

Ako ne budes mogao ako oces posalji meni slike pa cu da ja probam da ti validiram sa svog kompa

mirjana
03.10.2008, 13:33
Zdravo svima,
Interesuje me da li je photo validator sasvim merodavan.Fotografije koje bih postavila su 2x2 inches, wideth 600 pixels height 600 pixels, resolutions 600 pixels.Photo validator je pokazao da su te fotke ok ali ja opet nisam sigurna ...
Pozdrav svima, i izvinjavam se ukoliko je ovo pitanje postavljeno bar 1000 puta...
Srecno!!!!

beli1991
03.10.2008, 13:38
hajde mi daj svoj msn ili nesto mail adresu!posalji mi na pm

landlord
03.10.2008, 13:41
Zdravo svima,
Interesuje me da li je photo validator sasvim merodavan.Fotografije koje bih postavila su 2x2 inches, wideth 600 pixels height 600 pixels, resolutions 600 pixels.Photo validator je pokazao da su te fotke ok ali ja opet nisam sigurna ...
Pozdrav svima, i izvinjavam se ukoliko je ovo pitanje postavljeno bar 1000 puta...
Srecno!!!!

Naravno da nije mjerodavan.. imas jos fore oko oosvjetljenja.. fokusa..
ako imas naocale kapu ako je grupna slika i sl..
foto validator to n emoze da otkrije..

zoran80
03.10.2008, 13:44
ja nisam nervozan, i nisam lupao bezveze kada sam rekao da nema aplikacije za pokretanje na sajtu dvlottery.state.gov.
na mom kompjuteru jos uvek stoji da prijava pocinje uskoro "start soon", a to je verovatrno problem i kod jelene24.
ja pratim milosev forum godinama,i ranije su ljudi imali taj problem gde im ostane da kazem "zaleđen" sajt sa pricom da pocinje uskoro a prijava pocela odavno.
molim ljude koji su upuceni u to da pojasne zbog cega se to desava.
da li je to do podesavanja na kompjuteru ili sta?
pozdrav svima

landlord
03.10.2008, 13:45
ja nisam nervozan, i nisam lupao bezveze kada sam rekao da nema aplikacije za pokretanje na sajtu dvlottery.state.gov.
na mom kompjuteru jos uvek stoji da prijava pocinje uskoro "start soon", a to je verovatrno problem i kod jelene24.
ja pratim milosev forum godinama,i ranije su ljudi imali taj problem gde im ostane da kazem "zaleđen" sajt sa pricom da pocinje uskoro a prijava pocela odavno.
pozdrav svima

Probaj pobrisati kolacice, probati otvoriti drugim browserom.. ili nesto sl.
Prvi put cujem za ovaj problem..

beli1991
03.10.2008, 13:46
pretpostavljam da koristis internet explorer probaj sa nekim drugim npr sa mozilomili operom jer taj problem sam vec negdje procitao i to bas na ovom forumu!znaci ima neka opcija ali probaj sa drugim poretrazivacem!

beli1991
03.10.2008, 13:47
landlord daj mi svoj mail da ti posaljem sliku

landlord
03.10.2008, 13:49
poslao sam ti PP

xeg
03.10.2008, 13:49
Zdravo svima,
Interesuje me da li je photo validator sasvim merodavan...

Merodavan je sto se tice dimenzija, okolnih kontrasta, odredjene pixelizacije i sl. Sve ostalo mozete vizuelno odrediti sami po zahtevima i primerima
Photo (http://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx)

E sada, verujem da bi validator pozitivno ocenio i sliku Paje Patka ako ispunjava sve zahteve:D

Jedan savet, ovaj application software je prvi put u upotrebi ove godine tako da je bolje da ne trcite u apliciranje prvih par dana dok sve to ne bude sigurno provereno i doterano.
Verujem da ste svi imali probleme sa prikazom raznih stranica koje ste ovde i naveli ali se to desavalo u raznim trenutcima. Znaci moguce je da je aplikacija malo nestabilna i da je "pritezu".

Datum prijavljivanja ne daje nikakvu prednost u izboru.

beli1991
03.10.2008, 14:02
landlord jesi li primio sliku??

zoran80
03.10.2008, 14:02
hvala ti landlord.
koristio sam internet explorer pobrisao sam kolačiće i sada je pocetna stranica stvarna i u internet exploreru.
to je savet i jeleni24 da uradi.
takođe mislim da je nebitno u kom se periodu covek prijavi, ali iz nekih iskustava sa foruma i od ljudi koje licno poznajem, vise je ljudi dobilo koji su se pri kraju prijavljivali.
tako da cu se i ja prijaviti pred kraj onako za promenu, mada kazem mislim da to nije presudno.
pozdrav svima veliki!

xeg
03.10.2008, 14:04
landlord jesi li primio sliku??

Jeste, evo sad je poslao meni na doradu:D

beli1991
03.10.2008, 14:06
pa hajde imam jos 3 slike ako ti nije problem da ih doradih!

mirjana
03.10.2008, 14:22
Merodavan je sto se tice dimenzija, okolnih kontrasta, odredjene pixelizacije i sl. Sve ostalo mozete vizuelno odrediti sami po zahtevima i primerima
Photo (http://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx)

E sada, verujem da bi validator pozitivno ocenio i sliku Paje Patka ako ispunjava sve zahteve:D

Jedan savet, ovaj application software je prvi put u upotrebi ove godine tako da je bolje da ne trcite u apliciranje prvih par dana dok sve to ne bude sigurno provereno i doterano.
Verujem da ste svi imali probleme sa prikazom raznih stranica koje ste ovde i naveli ali se to desavalo u raznim trenutcima. Znaci moguce je da je aplikacija malo nestabilna i da je "pritezu".

Datum prijavljivanja ne daje nikakvu prednost u izboru.

Hvala na iscrpnom odgovoru:)

landlord
03.10.2008, 14:34
beli.. vidio sam ti sliku i puno je veca od 62KB ..
tvoja slika je preko 170KB tako da to nije OK...

Moj savjet ti je da odes kod profi fotografa.. i da te on slika.. reci mu da ti treba slika za americku visu..dimenzija 5 puta 5 CM.. i onda je scanniraj.

beli1991
03.10.2008, 14:35
Pk hvala ti za informacije

mirjana
03.10.2008, 14:41
Jos jedno pitanjce:), suprug i ja zivimo u vanbracnoj zajednici. Kako da definisem svoje bracno stanje:confused: jer bih i njega navela, normalno, kao clana porodice:rolleyes:.Sve je regularno samo nismo zvanicno vencani, dete je na suprugovom prezimenu.Mozda je malo komplikovano ali je tako:).
Pozdrav

beli1991
03.10.2008, 14:47
pa ako niste vjencani nemoj ga ni navoditi u aplikaciji!bolje ti je jednu popuniti za sebe a jednu za njega i koga izvuku!i kasnije se samo uzmete!

xeg
03.10.2008, 14:49
Ma kakvo skeniranje, svi fotografi sada imaju digitalnu opremu. Ponesi flash i to ce biti to, kuci je samo smanji na trazene dimenzije.

beli1991
03.10.2008, 14:53
hej hvala vam svima puno puno sta bih ja bez vas!

srdjevic
03.10.2008, 22:58
pozdrav svima

Postoji još jedna varijanta...

Nakon što ste probali da ubijete:
-kukije
-cache (temporary internet files u Internet Exploreru)

Pokušajte još i sledeće: idite na adresu dvlottery.state.gov, ali sa malom izmenom: dodajte nešto na kraj URLa nakon upitnika, da bi browser poslao novi zahtev za drugom stranicom. Onda proxyji neće povući keširanu stranicu jer misle da tražite nešto drugo. Znači, onda biste išli na link:

http://www.dvlottery.state.gov/?test123

Deluje šašavo, ali zaista deluje. (možda neće pomoći u ovom slučaju, ovo je više iz internet iskustva neg' zbog tog sajta...)

selma
11.10.2008, 17:21
Ja sam nova, pa ako nije problem par instrukcija mi treba.

Pod rednim brojem 6, koliko sam uspijela da shvatim pita me da li apliciram iz zemlje u kojoj sam rođena( rođenda u Srbiji, apliciram iz BIH)

POd rednim brojem 8, nisu mi jasne sve ove adrese, ne bih htjela da nešto uprskam prvi put

Hvala unaprijed :)

xeg
11.10.2008, 18:27
Pod rednim brojem 6, koliko sam uspijela da shvatim pita me da li apliciram iz zemlje u kojoj sam rođena( rođenda u Srbiji, apliciram iz BIH)
Ne za apliciranje, eligibility se odnosi na to na osnovu koje zemlje apliciras za vizu, ti apliciras na osnovu zemlje u kojoj si rodjena i ovde stavis Yes a u polju ispod ne biras nista.

POd rednim brojem 8, nisu mi jasne sve ove adrese, ne bih htjela da nešto uprskam prvi put

Nisu to adrese nego samo jedna, tvoja, ona na koju ce ti poslati NL (kovertu) ako te izvuku. U Address Line 1 pises adresu npr. Paje Patka 24/5 a u Address Line 2 nista ili n/a. Ako hoces mozes da upises u prvo polje Paje Patka a u drugo 24/5, kako god hoces. Zamisli samo to napisano na koverti, ako mislis da bi se postar snasao - to je to.
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/welcome.gif

Macedonia Ohrid
11.10.2008, 21:10
pozdrav svima
Zorane, nemas samo ti ovaj problem. I kod mene se desava isto! Probao sam aplicirati za moju necaku ali ne ide, evo pokusavam dva-tri dana.Mislim da jedini problem je o prebukiranom sajtu, jer pretpostavljam da u svakom trenu ima bar po nekoliko stotina aplikanata celog sveta.http://www.websmileys.com/sm/comp/comp26.gif
Mozes uspeti samo ako probas konstantno nekoliko puta u razlicitem vremenu u toku dana.http://www.websmileys.com/sm/country/flag47.gif
Pozz

selma
12.10.2008, 11:56
hvala puno :pozz: