PDA

View Full Version : Prvi intervju za DV-2009 - 3. oktobar 2008.

kolja
03.10.2008, 14:18
dobili vize i ja i zena danas ; nisu nam trazlili AFFIDAVIT OF SUPPORT niti bilo kakve papire iz banke itd niti garancije od nekog tamo (da ce mo biti privremeno smesteni kod nekog );bilo je sve prilicno "smorno" cekanje se oteglo od 8 i 30 jutros do 12 i 30 kad smo konacno prosli razgovor sa konzulom ;nije bilo stresa -konzul je najvise pitao u vezi naseg braka (koji je sklopljen POSLE 1 NL-a) ;takodje vidim da je svima bilo interesantna razlika u godinama izmedju mene i moje zene (ona ima 18 godina manje nego ja 24/42) premda to nisu jasno rekli ali se iz pitanja videlo da ih interesuje ;sve u svemu proslo je bezbolno ;:)

xeg
03.10.2008, 14:19
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/congratulations_red_white_blue_glit.gif

BRAVOOO!!!
:D:D:D

kolja
03.10.2008, 14:26
HVALA SVIMA NA PODRSCI /SAVETIMA I INFORMACIJAMA -znao sam da neko "dezura" na forumu pa sam pozurio da se "oglasim" ;svima puno uspeha u dobijanju viza :)

beli1991
03.10.2008, 14:26
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!svaka cas!znao sam!samo jedno pitanje koliko ste novaca danas potrosili u ambasadi molim te da mi napises

kolja
03.10.2008, 14:30
viza je kostala 1550 DOLLARA:eek:za nas DVOJE odnosno 775 pojedinacno ;slobodno me pitajte sve sto vam padne napamet ;);bio je jos jedan momak iz Nisa na primer koji je dosao bez policijskog i sudskog uverenja pa je i on cak prosao proceduru (pozdrav Mateji ako cita ovo)

beli1991
03.10.2008, 14:33
jesu li vam gledali lekarski pregled dok ste pricali s njim(konzolom)

kolja
03.10.2008, 14:35
lekarski smo dali jos na pocetku "nasem "coveku koji je onda sve to sortirao konzulu ?-konzul nas nije pitao nista u vezi sa time -to nije ni bilo u fascikli sa nasim dokumentima koje je kozul imao ispred sebe tokom razgovora sa nama;mislim da je to odvojeno negde drugde u medjuvremenu

landlord
03.10.2008, 14:37
Kolja sve cestitke..
super jako mi jedrago..

Kolja ajde molim te da te ne zapitkujemo..
napisi od 8:30 kad ste dosli pred ambasadu pa sve sto se desavalo tokom tog smornog cekanja..

beli1991
03.10.2008, 14:38
koliko je trajao razgovor sa konzolom??i kada idete po vize(pasose) ili ste vec dobili danas??

Olivera
03.10.2008, 14:39
Iz sveg srca:
http://i525.photobucket.com/albums/cc337/helen3_album/congratsteddies.gif KOLJA!

You're the man! ;)

Ajt sad daj Boze da svima tako lako ide. :cool:

kolja
03.10.2008, 14:55
Hvala LANDLORD & OLIVERA &HEG & BELI -uh evo izpocetka :stigli smo oko 8 i 30 i tu je izasao jedan sluzbenik koji nas je odmah prozvao (GC ima prednost;) nad ostalim vizama ) ;usli smo u ambasadu -prosli kroz security -silsi opet na prizemlje -tu su nam pred ulazak u cekaonicu trazili 2 PISMO sa datumom za razgovor -usli smo onda u cekaonicu (bez broja ) i cekali da nas prozovu -prozvali su nas oko 9 na jedan od prijemnih saltera gde su nam trazili sve papire "po spisku" -prvo lekarski pa zatim srednjoskolsku diplomu mail aplicant -a (moja zena ) ; pa zatim policijsku /sudsku potvrdu -pa onda vencani list i na kraju izvode iz maticne knjige rodjenih -nama su dodatno trazili i fotografije kao dokaz nase veze pre braka (fotografije nisu ni takli inace -kako sam ih slozio tako smo ih dobili nazad );to je bilo I poluvreme ;oko 10 sti su nas pozvali na salter za uzimanja otisaka prstiju i posle jedno pola sata smo isli da platimo vize (cash u dolarima )na opet posebnom salteru (broj 5);e onada je nastalo "zatisije" od preko sat vremena kad smo pozvani u salu 8 (mala sobica) gde smo potpisali nase izjave i zatim se zakleli da je sve sto smo napisali istina ;sledila su pitanja oko naseg braka i poznanstva -koliko se znamo ,kako smo se "smuvali" itd :cool:; to je trajalo oko 15 minuta (u pozadini je bila jedna simpaticna postarija zena koja je pratila "akciju" );na kraju je konzul rekao viza vam je odobrena -dodjite u pon po pasose :)

beli1991
03.10.2008, 14:59
jao pa to je super!svaka cas jos jednom i puno puno srece!

Olivera
03.10.2008, 15:02
Koje fotke nisu taknuli? Trazili su 1 ili 2 fotke 5x5 za svakoga?
I dali ste imali neke druge troskove u ambasadi osim onih 775$ za svakoga?

xeg
03.10.2008, 15:03
Koje fotke nisu taknuli?

Njihove zajednicke, kao dokaz veze i sl.

kolja
03.10.2008, 15:19
da zajednicke fotografije -one za vizu -2X2 X 5cm su nam uzeli i upotrebili (zalepili su na neke formulare koje nisam video sta su ) i mislim da su downlodovali zajedno sa otiscima u neki fajl na svom sistemu ;inace konzul je pricao Srspki svo vreme sa nama ali smo ga veoma tesko razumeli (pricao je brzo i sa jakim US naglaskom)+ mikrofon se iskljucivao povremeno

kolja
03.10.2008, 15:21
nikakve druge troskove nismo imali osim sto smo pukli pare za neke bajate kifle koje smo kupili u "pauzi" u nekoj pekari preko puta ambasade :mad:

wingreen
03.10.2008, 15:28
Kolja cestitam od srca!:):):)
Daj Boze da i mi ostali prodjemo tako "bezbolno"!

Gringo
03.10.2008, 15:31
Cestitam, Kolja, svaka cast! Znaci, naredni 8. mart se slavi u USA ;).

beli1991
03.10.2008, 15:52
iz ovog smo naucili vaznu lekciju!ne kupujte kifle u pekari pored ambasade!hahah

landlord
03.10.2008, 15:55
Kolja kako ste prekratili vrijeme? jeste mogli izlaziti iz ambasada?
mogu li se ponijeti sendvichi i sokovi?

Jeste li nosili mobilne telefone? jesu li vam ih uzeli?

kolja
03.10.2008, 15:56
video sam da su neke stare "kuke" dosle sa gomilom novina i svezim burekom u ambasadu -to su oni sto su vec prosli "proceduru":)

kolja
03.10.2008, 16:39
moze da se izadje iz ambasade -covek koji je primio dokumenta nam je rekao kad da se vratimo + nismo nzalost nista poneli za citanje (inace moze da se unese sve -sokovi + sendivic itd);mobilni su morali da se predaju i ostali su kod security-a na ulazu

Veronika
03.10.2008, 18:20
Čestitam kolja ! Sad polako propreme za odlazak ...

Olivera
03.10.2008, 18:29
...mogu li se ponijeti sendvichi i sokovi?

Ne moze sendvice, al mozes pecenje i rakiju. http://www.milenici.com.mk/images/smiles/hahahahahaha.gif http://www.milenici.com.mk/images/smiles/hahahahahaha.gifhttp://www.milenici.com.mk/images/smiles/hahahahahaha.gif
Ja cu da ponesem sudoku i vilerov goblen "4 godisnja doba" da ga izbuckam dok chekam. http://s14.rimg.info/ab9256880fa47ad8685b539693289994.gif

steficacvek
03.10.2008, 19:26
Kolja čestitam od srca! Svaka čast!!! Nadam se da ćemo se svi ovako radovati, jedno po jedno. Bas djeluje bezbolno .... :)

Seekimo
03.10.2008, 22:06
Kolja,sve cestitke i najvaznije je da si se pojavio,ja rek'o ,,uhapsile te neke strane sluzbe da neodes na intervju,,...i hvala bogu da smo konacno razresili famozni affidavit of suport,muka mi je vise bila od te price, treba li ili ne.A i oko para smo resili problem,koliko treba,da li treba itd,itd...Bar sto se tice Srbije.Jos jednom puno srece i sada ti samo preostaje da nadjes galeristu u New York-u i sve si resio.

moni
03.10.2008, 22:25
:)cestitam:cool:

neky
03.10.2008, 22:32
Cestitam;)

srdjevic
03.10.2008, 22:43
Ma id' u peršun Kolja, proglasismo te za MIA u međuvremenu, sad mora otkazujemo expediciju..... :D

ČESTITAM NA DOBIJENOJ VIZI, SVAKO DOBRO TI ŽELIM U POTRAZI ZA BOLJIM ŽIVOTOM.

P.S. Izmestio sam ovo u posebnu temu, jer je tamo landlord pominjao primere iz sveta (čak sam dodao to "iz sveta" u naslov, da se zna da nije naše), mislim da je bolje da imamo ovo u posebnoj temi... Ako se ne slažete, vičite pa da vrćem. ;)

zokipoki76
03.10.2008, 23:02
cestitam kolja za vize i srecno u usa u bolji zivot.pozdrav od skopje

stizeljeto
03.10.2008, 23:05
Najljepse cestitke Kolja za dobivanje vize. Neka vam i tranzicija i pocetak zivota u Americi krene ovako glatko. :)

kolja
03.10.2008, 23:34
hvala svima na lepim zeljama i cestitkama -i ja i moja zena svima zelimo sve najbolje na intervjuima -realno ako sam ja prosao moze svako !!!kad su mene ovako matorog pustili onda mladji nece imati nikakvih problema -ja se inace "vratio "na fax i dao dva ispita prosle godine (nije da mi je nesto tezak fax al me bas mrzelo ) -ostala mi jos dva do diplome ;ponude stranih obavestajnih sluzbi sam odbio (slabo placaju ) privatni sektor je majka !!

V777
06.10.2008, 15:46
Sve cestitke Kolja tebi i supruzi...kad ovako citam sve po redu kako ste vi prosli na intervjuu sada, kao sebe da gledam od prosle godine...sve je APSOLUTNO isto...znaci nije se nista promenilo....super....

Ljudi, nista se ne bojte, ja sam na intervju otisla sa pripremom i iscitavanjem Miloshevog BLOGA (u to vreme, sve je bilo na blogu jos, Milosh se seca, sada je sve razvrstano i super organizovano na forumu, tako da je mnogo lakse i za pracenje i za pretragu) i prosla bez problema, kao da sam vec sto puta dolazila....(toliko je bilo iskustava drugih ljudi na blogu, te kad se procita jedno, to je kao da smo mi bili, pa onda drugo pa tako redom...)..takodje valja napomenuti da je osoblje Ambasade veoma kulturno i prijateljski raspolozeno...svesni su oni cinjenice da i mi hocemo da idemo, da zelimo tu vizu i da ako smo vec prosli sve kontrole u USA, da smo samo na korak od dobijanja vize...

Sve cestitke i svima puno puno srece i dobro dosli! :pozz:

kolja
06.10.2008, 18:14
hvala puno ;vidimo se u US ; danas smo ja i zena otisli do ambasade da "pokupimo" vize -viza vazi od trenutka izdavanja + 6 MESECI -dobili smo krace uputstvo u vezi SOCIAL SECURITY number(s) + uputstva kad i gde stize GC itd i zapecaceni koverat koji predajemo immigration-u na aerodromu (point of entry ) za "aktivaciju" GC-a ;

steficacvek
06.10.2008, 18:29
super kolja! cestitam jos jednom! i kako teku pripreme? kad planirate da idete?

V777
06.10.2008, 19:55
hvala puno ;vidimo se u US ; danas smo ja i zena otisli do ambasade da "pokupimo" vize -viza vazi od trenutka izdavanja + 6 MESECI -dobili smo krace uputstvo u vezi SOCIAL SECURITY number(s) + uputstva kad i gde stize GC itd i zapecaceni koverat koji predajemo immigration-u na aerodromu (point of entry ) za "aktivaciju" GC-a ;

Cestitamo jos jednom i sve najbolje...oko informacija za SSN I GC: znajte da variraju od drzave do drzave, mozda i od grada do grada...sve zavisi kakva je koordinacija izmedju te dve ustanove...ali u svakom slucaju u gradu gde budete dosli, u port of entry ce vam sve to reci...

Srecno!!!

kolja
10.10.2008, 22:47
paznja svima koji prolaze intervju -proverite obavezno sve podatke na vizi i na kovertima koje dobijete za US IMMIGRATION u ambasadi od sluzbenika ili direktno od konzula -mi smo tek u cetvrtak otkrili gresku na vizi pa smo morali OPET da idemo u ambasadu da to isprave (zavrsili su za dan ali ipak je bilo krajnje frustrirajuce );

beli1991
10.10.2008, 23:10
kolja ako mozes da kazes koja je greska bila ako nije neka tajna!

kolja
11.10.2008, 01:06
nije tajna -stavili su greskom u zeninu vizu pod "gender" ili "sex" MALE odnosno samo M ;navodno je greska bila u KCC -u (nemamo pojma kako se to desilo )internet prijava je bila ok (female ili F ) i u svim formularima je stajalo F a na vizi M ; taman kad smo poislili da smo glatko prosli ono .....salim se naravno sve je bilo uredu na kraju (zvali smo ambasadu i sredili sve to za 2 sata uz izvinjenje )ali ipak kao sto rekoh obratite paznju Milos bi mogao vise o tome da kaze s obzirom da ima vec podosta iskustva u USA -igrom slucaja moj dobar drug je bas sad dosao iz US na duze i bas sam ga pitao u vezi takvih gresaka i on mi je rekao da su gresili veoma u vezi njegovog imena i prezimena cesto tokom godina kad je "jurio " papire u Americi-stalno su ga prekrstavali i da se te greske se veoma cesto desavaju (stizu cak i GC sa pogresnim podacima) -naravno onda je "pain in the ...." da se sve to izmeni i naravno sve se placa ;moj savet jos jednom proverite sve na vizi (broj ,podatke ,datum itd.) odmah jos u ambasadi ;a u US sve po 3X -njima strana imena zvuce cudno i ne mogu da zakljuce da li je musko zenso ili ....pa do toga da ih nije ni briga verovatno (slaba plata + puno posla ) tako da ubace na "autopilota " i zeznu stvar

4thman
15.10.2008, 00:23
prvo,
CESTITAM kolja...

drugo, posto sam nov ovde, i mlad(kao tvoja supruga), jos uvek citam, i razmisljam...

trece, moram naci zenu, pa da imam pricu kao ti, uspesnu :)

and, cetvrto, videcemo sta ce biti...

cestitam jos jednom...:pozz: