PDA

View Full Version : Da li moze da se dobije viza ako je osoba osudjivana

Visitors
12.10.2008, 04:03
Pozdrav.

Heh, eto, zabrljao sam u proslosti, prodavao diskove i sl. Nisam jos osudjen, ali je sudjenje u toku, vec 3 godine, stalno se odlaze ponistava i sl.

Da li ce mi dati vizu ako sam osudjivan ili da odugovlacim sudjenje i presudu sto duze mogu, a da kasnije izvadim uverenje da nisam osudjivan pre nego sto donesu presudu pa da se nadam da cu u narednih 6 meseci sve da zavrsim pre nego sto mi bude trebalo novo uverenje.

Da li neko ima iskustva sa ovim i sta raditi u tom slucaju.

Samo da napomenem da sam sa ovim "statusom" isao u USA prosle godine na program Work and Travel (znate sta je to).

D$D
12.10.2008, 15:31
Mislim da ne treba da se brines za to.
Dokumenat koji je naj bitniji jeste onaj iz policije da nisi osudjivan, ili narodski receno da nisi robijao.
Iz policije dokument da nisi bio na robiji mozes da dobijes to ti je najbitnije.
Drugo u policiji se nalaze samo podatci ako si pravosnazno bio osudjivan za neka dela.
Sada samo prepreka moze da bude to sto se proces vodi ( mislim za potvrdu iz suda) .
Mada mislim da ti taj papir nece ni traziti.
Doduse stoji u papirima da ti treba ali meni su taj papir iz suda vratili odmah na salteru bukvalno ni ne pogledavsi ga.

Visitors
12.10.2008, 16:09
Proverio sam vec za nesto drugo i rekli mi da u policiji mogu da mi daju, ali iz suda ne, jer je proces u toku, kao sto si ti rekao.

Samo, pitanje je, sta ako mi taj papir zatreba za godinu-dve, a tad vec budem osudjivan. U pitanju je neka sitna kazna, novcana, uslovna ili 5-6 dana zatvora. Jeste da to nije nista, ali oni to mogu pogresno da shvate :)

stizeljeto
12.10.2008, 21:45
Cudno mi je da ti ''ne mogu dati'' tu potvrdu iz suda. Ko zna sto su time mislili. Ameri za vizu traze taj dokument upravo zato da vide dali si osudivat ili se protiv tebe vodi proces. To im je i te kako bitno. Tako da ako su D$D-u vratili, to je sigurno zato sto nisu vidjeli nista zabrinjavajuce na papiru. Mislim da ukoliko vide da se vodi proces protiv tebe na potvrdi iz suda da ce se zainteresirati o cemu se radi. Mislim da ti nema druge nego da ides na srecu, pa sta bude.

Visitors
20.11.2008, 02:10
Pozdrav.

Ja sam Nikola. Prosle godine smo se ja i cura prijavili na greencard, svako za sebe, ali sam prijavu poslao sam mog kompjutera u rasponu od 5 minuta. Da li mogu da me banuju za tako nesto ili je to dozvoljeno ?

Prijavio sam se danas 20.11.2008. a nju cu malo kasnije, zbog malopre navedenog razloga. Sto je sigurno, sigurno je ;) Pitam, jer vidim da se pominju neki brojevi, d aoni ustvari izvuku 100.000 dobitnika, pa neki odustanu, ali na kraju podele tih 50.000 GC-a. Da li sam se kasno prijavio, 20.11.2008. ili to nema veze sa datumom prijave.

E, sada, nesto sto me jako zanima. Pre par godina imao sam malih problema sa zakonom :) Prodavao sam, u to vreme veoma popularne, diskove (filmovi, muzika). Uhvatili me, klasika :) i proces sudjenja je trajao 3 i po godine, nista spektakularno, oni su odugovlacili, inace je moglo za 3 meseca da se zavrsi.

Dobio sam presudu, uslovna kazna 3 godine. Zanima me da li oni to proveravaju i sl. Da li cu imati problema sa tim.

Naime, prosle godine sam isao u USA preko Work and Travel i nisu mi pravili nikakvih problema, a bio sam u procesu sudjenja.

Hvala unapred svima.

Pozdrav i svako dobro.

dejancic
20.11.2008, 02:51
@Visitors
E, sada, nesto sto me jako zanima. Pre par godina imao sam malih problema sa zakonom :) Prodavao sam, u to vreme veoma popularne, diskove (filmovi, muzika). Uhvatili me, klasika :)

Nisi trebao ovo da pises na forumu, sad ce Srdjevic ispod nick-a umesto member da ti lupi PIRAT:grin:
I ono sto malo sto znam je da:
Gleda se krajnji datum prijave iliti do kraja novembra i ko se do tada prijavi u bubnju je isto kao i neko ko se prijavio prvog dana, a tek ako te izvuku treba da brines o svom broju koji ces tek tada i dobiti.
A za probleme sa zakonom je verujem neko vec pisao, pa malko prevrti postove i naci ces. Ja bih trazio:;D:, ali budimo realni: do sad sam se javljao samo da bih se sprdao:woohoo:, ovo mi je prvi post da se bar trudim nekome da pomognem :1081:

Visitors
20.11.2008, 03:13
Ja se izvinjavam, zaboravio sam da sam vec ovde pitao za ovo, a evo, posytavio sam slicno pitanje i ovde
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=5604

Nadam se da ce postupak da se zavrsi dok ne pocnu provere iz USA ambasade i sl. Nemam pojma, videcemo, kako bude-bice, u svakom slucaju, mogu da apliciram za turisticku vizu kada budem zeleo da idem u Ameriku.

Visitors
20.11.2008, 04:49
Hvala za odgovor.

Zana
20.11.2008, 06:42
Napomena:
Visitors - nova tema je prebacena ovde jer je isti problem u pitanju.
Nisi naveo da li si na pocetku ovoga svega bio uhapsen - to je ono sto stoji u policijskom uverenju, ne presuda. Uverenje iz suda ce ti traziti ukoliko policijsko uverenje kaze da si bio hapsen. sve u svemu, neznam sta da ti kazem - piraterija je ovde nimalo nije naivna stvar. Dobija se mnogo vise od tri meseca uslovne, i prekrsaj je daleko veci nego tamo.

steficacvek
20.11.2008, 08:35
ja mogu samo da ti kazem da sam se prijavila nekih 5 dana prije zavrsetka (mucila se sa slikom 10 dana :grin:) i izvukli su me. tako da za to nemoj da brines :D

xeg
20.11.2008, 09:47
Prosle godine smo se ja i cura prijavili na greencard, svako za sebe, ali sam prijavu poslao sam mog kompjutera u rasponu od 5 minuta. Da li mogu da me banuju za tako nesto ili je to dozvoljeno ?

Evo odgovora iz prve ruke za sve koje muci ovo pitanje - ja sam slao prijave za nas dvoje zadnje 2 godine sa mog PC-ja jednu za drugom i prosle godine je moja draga izvucena. Jedino sto je zabranjeno je dupliranje prijava, znaci 2 i vise prijava za jednu osobu.

Dobija se mnogo vise od tri meseca uslovne, i prekrsaj je daleko veci nego tamo.
Nije Zana ni ovde naivno, on ima 3 god.
Dobio sam presudu, uslovna kazna 3 godine.

Zana
20.11.2008, 10:09
Ijuuuuuu!!!! Vidis kako meni godine predju u mesece :1072: Nije ni cudo kad se u jedan ujutro getting high sa Freddie King (http://www.youtube.com/watch?v=16AnGcB7MHA&feature=related) i padam u plavo (http://www.youtube.com/watch?v=GGLmZCZ1sXY&feature=related)... Hilarious! Totally!

p.s. da neko ne daj Boze ne razume pogresno - music and only music is enough to get high - no substance abuse over here! Just the good old Blues!

Visitors
20.11.2008, 14:39
Hvala jos jednom na odgovorima.

Ma znam da njima piraterija nije naivna stvar, ali su valjda i oni svesni da je to danas postalo svakodnevnica i da svi skidaju sve sa neta. Cudo modernog doba :)

Ja sam se prijavio, a sad, ako me izvuku, onda cu da gledam sta dalje, da ne razbijam glavu mnogo oko toga, a mzoda ionako ne bude nista.

Nego, zanima me jos jedna bitna stvar. Sta ako neko od nas dvoje, cura ili ja, dobije zelenu kartu. Jel mozemo nesto da iskombinujemo pa da oboje odemo, recimo da se vencamo ili tako nesto ili bi neko od nas dvoje morao posebno da aplicira za vizu. Primera radi, ona dobije zelenu kartu, a ja apliciram za turisticku vizu, pa odemo zajedno, a tamo produzavam vizu ili upisem neki faks. Znam da ima mali milion opcija ostanka u USA.

steficacvek
20.11.2008, 15:12
ima ljudi i koji ce ti to iz prve ruke odgovoriti :grin: ali jedino mozete da se vjencate nakon sto stigne prva koverta i onda zajedno idete.

xeg
20.11.2008, 15:26
ima ljudi i koji ce ti to iz prve ruke odgovoriti :grin::belj:

Moras da malo pretrazis po forumu, bitne su ti informacije onih koji su dobili vize. Sva iskustva su pozitivna ali moras da znas da su to sve slucajevi veza od par godina. Konzulu je bitno da se ne vencavate zbog vize i da na intervju dodjete vencani sa dokazima o ranijem zabavljanju. Ukoliko bi se vencali posle intervjua onoga koji je izvucen bile bi to Tantalove (http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB_(%D0%BC%D0%B8 %D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%98%D0%B0)) muke za dobijanje druge vize.

steficacvek
20.11.2008, 15:45
:bigkiss:

ajde sta si se nalozio tako :twitch: ... samo sam sretna zbog vas :baloni:

:wee:

xeg
20.11.2008, 16:08
... samo sam sretna zbog vas :baloni:

i ja sam presrecan:1072:...she is my sunshine (http://www.zelenalutrija.com/forum/member.php?u=173)...:inlove:...my only sunshine...:inluv:
:ludak:

Visitors
21.11.2008, 02:33
Ok, mi se zabavljamo vec duze vreme, preko 3 godine. Generalno, mi i zelimo zajedno da idemo u USA, ne bi isli odvojeno, nesto bi smislili usput. Ok. Ako neko od nas dvoje dobije kovertu i uzmemo se da bi zajedno isli, izvodljivo je ? Samo me to zanima. Prelistacu forum u potrazi za odgovorima, ali ako se neko javi ovde, svaka pomoc je dobrodosla.

Hvala jos jednom na odgovorima.

edit:

Setih se necega. Imamo dokaz da se zabavljamo bar dve godine, tj. u to vreme bi bilo dve. Imamo slike kad smo prosle godine bili u usa, to mogu da provere po nasim vizama i mestima koje smo posetili :) Eto ;) Samo jos da neko dobije prvu kovertu, juhuu :))

landlord
21.11.2008, 08:23
Eh, ovako.. ako neko od vas dvoje dobije prvu kovertu onda imate fore da se vjencate do intervjua.. i nema nikakvih problema.. ok morat cete doniejti zajednicke slike i sl.

Sloba_Kg
21.11.2008, 12:37
skoro sam siguran da moze. Znam druga koji nije poneo sa sobom na intervju (doduse za drugu vizu) dokument iz suda i prosao je.
E sad posto ti ides na useljenje onda je to moguce drugacije. Nas su tada prilicno zbrzili tako da ga nisu ni pitali za to.
Nadam se da ces uspeti i dobiti vizu.
Upravo sam saznao da mi je intervju 15.januara.
Posto sam nov ovde zelim srecu svima na razgovoru sto i sebi (nama) selim :==D:

landlord
21.11.2008, 12:41
Dobrodosao..

a koji si broj i sl?

Sloba_Kg
25.11.2008, 12:44
Hvala na dobrodoslici.
Broj je EU00011XXX
ali znaj da je pri kraju 11xxx dakle blize 12xxx
Dobio sam i potvrdni email od KCC da mi je intervju 15.januara. Bili su veoma brzi samo je prosao vikend i odmah su odgovorili na mail poslat u petak.
E sad ja imam jedan problem. Mislim, nije to problem ali se nadam vasim savetima. Devojka i ja smo u vezi vec 2 god.(za neki dan) i hocemo da se vencamo da bismo jelte(ako mi odobre vizu) zajedno otisli.
Moje pitanje je sledece, da li cekati drugu kovertu pa zvati ambasadu radi njenog ukljucenja u process ili to mogu odmah oni da odrade(cim se vencamo, bez da mi je stigla druga koverta, poslata 13.nov)
Nama u sustini nije frka, imamo i slike od samog pocetka veze i tako ali bi bilo lepo da mi neko to kaze.
I jos nesto, da nece da prave problem sto cemo se takoreci bas pre intervjua vencati?
Da li se moze prolongirati intervju za nekih 10-15 dana (ovde u Kragujevcu su jako spori sa izdavanjem dokumenata, a zamislite kad ona promeni prezime)
Hvala svima i takodje svima puno srece (sto i nama zelim) :beer:
danas cekamo GODO-a (drugu kovertu)
:==D:

landlord
25.11.2008, 13:54
E sad ja imam jedan problem. Mislim, nije to problem ali se nadam vasim savetima. Devojka i ja smo u vezi vec 2 god.(za neki dan) i hocemo da se vencamo da bismo jelte(ako mi odobre vizu) zajedno otisli.
Moje pitanje je sledece, da li cekati drugu kovertu pa zvati ambasadu radi njenog ukljucenja u process ili to mogu odmah oni da odrade(cim se vencamo, bez da mi je stigla druga koverta, poslata 13.nov)

Sta je tu problem? Pa vjencajte se ako se volite? :)
Ma bitno je da se vjencate prije intervjua. A Cim to uradite posaljite njima update. I naravno one formulare 230 (cini mi se)

Pa pozurite sa vjencanjem.. do januara.. ima da ona promjeni sve papire.. mada cini mi se da ni to nije bitno.. Bitno je da ima validan pasos..
Da svakako ce vas pitati i bit ce im sumnjivo.. sto ste se sada vjencali..
Ali kada im pokazete slike .. bankovni izvod.. zajednicki i sl. Sve ce biti ok..

Eto pa nek nam je srecno

moni
25.11.2008, 19:45
Odgovor za Slobu_kg:

Sto se tice pasosa to je u celoj srbiji oko 13 radnih dana. Nove pasose izradjuju u zavodu za parice. Svaki SUP elektronskim putem salju zahteve u zavod.Mi smo nove biometrijske pasose napravili jer stari vaze do kraja 2009.
Dok smo cekali u redu za podizanje bilo je i pasosa i LK sa tudjom slikom i sl. Nasi su na svu srecu bili uredu. Kome je napravljena greska ceka jos 13 radnih dana.Mislim da vam se to ne isplati da u poslednji cas sve sredjujete. Moj savet Vencanje odmah, svadba po dogovoru. A jesmo li i mi pozvani?:grin: Izvod iz MK rodjenih vaditi sa izvodom vencanih.Moraju svi podaci da budu tacni trenutno - novonastali. U vasem slucaju ako dodje do promene prezimena ili u napomeni ako nije menjano prezime. Za ambasadu nije lose i za tebe uzeti nov izvod( zbog napomene).

draskoni
26.04.2012, 12:21
Pozdrav svima!Hteo sam da postavim jedno pitanjce u vezi sa osudjivanjima,i tako to...Naime,pre 8 godina sam imao problema(citaj,glupirao se),sa ortakom smo pozajmili komsijin auto!I onda baksuz,policija naisla u rutinsku kontrolu,i slucajno naidje na nas!Pa onda pravac stanica,otisci i tako dalje!Proces je trajao godinu dana,kad se doslo na presudu,ja sam u medjuvremenu napunio 18 god,samo su mi rekli caozdravo!Tu se zavrsilo!Sad me interesuje da li ce mi to praviti probleme ako bih bio izvucen na lutriji??

vrhunski
26.04.2012, 15:25
odes u policiju i zatrazis da ti izdaju dokument potvrdu da nisi osudjivan ako ti oni izdaju da nisi onda neces a ako ti izdaju da jesi onda mozda.

Dome
26.04.2012, 23:44
A da li je veca verovatnoca da dobijete na lutriji npr. ovako:
Ako imate rodjenu sestru,koja je udata,i ako je udata u inostranstvo i ona igra lutriju i vi i ako imate jos brace i sestara rodjenih da si igraju lutriju,i ako npr. dobiju da li mogu da je prepisu vama i sl. i da li je opet pitam veca verovatnoca da se tako dobije ?

dare_ns
26.04.2012, 23:54
Ako imate rodjenu sestru,koja je udata,i ako je udata u inostranstvo i ona igra lutriju i vi i ako imate jos brace i sestara rodjenih da si igraju lutriju,i ako npr. dobiju da li mogu da je prepisu vama i sl. i da li je opet pitam veca verovatnoca da se tako dobije ?

nemoguća misija. Igraš samo za sebe, eventualno devojku (ženu), decu. Niko drugi ne može da ti "pokloni tiket".

Tako da i pitanje o većoj verovatnoći automatski pada u vodu.

i definitivno moraš pročitati ovo: http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf i ostatak foruma.

mikiSA
26.04.2012, 23:56

Ne. Ako sestra dobije na lutriji, samo ona i (ako je udata) njen muz i njena djeca mogu da idu (pod uslovom da ih je navela u prijavi na lutriju).
Ne postoji opcija prepisivanja lutrije na bilo koga, pa ni na rodjenog brata.

Milosdv
27.04.2012, 00:06
Pozdrav svima!Hteo sam da postavim jedno pitanjce u vezi sa osudjivanjima,i tako to...Naime,pre 8 godina sam imao problema(citaj,glupirao se),sa ortakom smo pozajmili komsijin auto!I onda baksuz,policija naisla u rutinsku kontrolu,i slucajno naidje na nas!Pa onda pravac stanica,otisci i tako dalje!Proces je trajao godinu dana,kad se doslo na presudu,ja sam u medjuvremenu napunio 18 god,samo su mi rekli caozdravo!Tu se zavrsilo!Sad me interesuje da li ce mi to praviti probleme ako bih bio izvucen na lutriji??

Ma jok bre opušteno nemoj da se paranoišeš, neće ti praviti problem.

Odeš u sud i uzmeš potvrdu da se protiv tebe ne vodi krivični postupak, to dobiješ za 3 do 5 minuta. Nakon toga odeš u sup (opština gde živiš) i tražiš potvrdu da te nema u evidenciji. To dobiješ za 15 dana.
Za obe platiš neke sitne takse i to je to.

Inače ako si napravio neko delo i osuđen si na 2 godine uslovno, posle te 2 godine i jednog meseca (ako nisi prekršio uslovnu) možeš da tražiš potvrdu da nisi osuđivan (brisanje iz evidencije) i dobićeš bez problema kao da se nikad ništa nije desilo. Inače posle 3 godine se automatski briše.
Čak i kada te zaustavi policija ona ne može da proveri na licu mesta da li si ti osuđen ili ne već samo privođen...

Sve što sam ti napisao je tačno možeš i sam da proveriš, prvi deo u pomenutim institucijama a drugi u krivičnom zakonu ili već...

Sve već ima na forumu, nemoj da te mrzi da čitaš.

Pozdrav :grin:

vuxanne
27.04.2012, 02:20
Ovde hapse mnogo brze i efikasnije (cak i ako si npr pijan na ulici). Meni se bivsi sef cudio sto nisam nikad hapsena, on jeste par puta (studentska pijanstva).

draskoni
19.05.2012, 12:06

Odeš u sud i uzmeš potvrdu da se protiv tebe ne vodi krivični postupak, to dobiješ za 3 do 5 minuta. Nakon toga odeš u sup (opština gde živiš) i tražiš potvrdu da te nema u evidenciji. To dobiješ za 15 dana.

Inače ako si napravio neko delo i osuđen si na 2 godine uslovno, posle te 2 godine i jednog meseca (ako nisi prekršio uslovnu) možeš da tražiš potvrdu da nisi osuđivan (brisanje iz evidencije) i dobićeš bez problema kao da se nikad ništa nije desilo. Inače posle 3 godine se automatski briše.
Čak i kada te zaustavi policija ona ne može da proveri na licu mesta da li si ti osuđen ili ne već samo privođen...

Sve što sam ti napisao je tačno možeš i sam da proveriš, prvi deo u pomenutim institucijama a drugi u krivičnom zakonu ili već...

Tek sad sam video odgovor,hvala puno,bolju i opsirniju informaciju nisam mogao da pozelim!Bas si stari vuk! :)

peja
07.11.2012, 07:21

Da li si siguran u ove navode, za SUD znam da se sigurno briše (automatski posle određenog perioda ili na sopstveni zahtev), a za SUP, kakva je procedura, da li se sigurno briše? (tj. da li možeš dobiti potvrdu ako si bio uslovno osuđen)

Ja sam čitao nešto da zavisi od krivičnog dela koje je učinjeno, da se na osnovu toga odlučuje..ali nigde nisam našao pouzdan podatak za SUP!

Da li ima neki pravnik da odgovorio na ovu temu tačno ili neko sa iskustvom?

redovnica
07.11.2012, 10:02
Probaj sada izvaditi da vidis na cemu si, ako nesto pise saznaj kako bi se to obrisalo. Imas vremena. Pisem uz pretpostavku da se to moze izvaditi bez nekog razloga. Nisam jos to vadila.

merkurije
21.08.2017, 01:01
Pozdrav,
imao bih jedno pitanje koje se odnosi na dobijanje vize i razgovor sa konzulom u slučaju da budem izvučen.
Naime, 2008 godine sam boravio u Americi , službeno i desio mi se jedan peh. Jedne večeri sam uhapšen i optužen za DUI. Nakon obavljenog sudskog postupka optužnica mi je preinačena i osuđen sam za RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI.
Nakon ovog događaj boravio sam u SAD u dva navrata po petnaest dana, takođe službeno. Prvi put su me pozvali u ambasadu gdje sam razgovarao sa konzulom i tom prilikom me kratko pitao da li sam imao problema sa policijom tokom mog posljednjeg boravka i kada (tačan datum), ukratko sam odgovorio za šta sam osuđen i kada. Ostali detalji ga nisu interesovali i viza mi je bila odobrena. Drugi put me je telefonom pozvala službenica iz ambasade u ime konzula i postavila ista pitanja kao i konzul tokom predhodnog razgovora za vizu. Takođe me je pitala da li tokom svoje posjete namjeravam upravljati automobilom, našto sam odgovorio da nemam namjeru jer priroda moje posjete je bila takva da nisam ni imao uslova za to. Poslije obavljenog razgovora viza mi je odobrena.
Mnogi bi rekli da nemam razloga da se brinem jer mi je viza odobrena u dva navrata nakon presude suda u Americi. Ono što mene brine je što mislim da ako budem izvučen na lutriji u Ameriku bih išao sa drugim tipom vize i mislim da bi postupak odobravanja vize bio drugačiji od postupaka prije predhodnih posjeta. Priroda mojih dosadašnjih posjeta je bila edukacija a išao sam sa A2 vizom.
Molio bih one članove foruma koji su imali slična iskustva ili pozanaju ovu tematiku da podijele svoja iskustva.

SEEUSAIC
21.08.2017, 02:37
Pozdrav,
imao bih jedno pitanje koje se odnosi na dobijanje vize i razgovor sa konzulom u slučaju da budem izvučen.
Naime, 2008 godine sam boravio u Americi , službeno i desio mi se jedan peh. Jedne večeri sam uhapšen i optužen za DUI. Nakon obavljenog sudskog postupka optužnica mi je preinačena i osuđen sam za RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI.
Nakon ovog događaj boravio sam u SAD u dva navrata po petnaest dana, takođe službeno. Prvi put su me pozvali u ambasadu gdje sam razgovarao sa konzulom i tom prilikom me kratko pitao da li sam imao problema sa policijom tokom mog posljednjeg boravka i kada (tačan datum), ukratko sam odgovorio za šta sam osuđen i kada. Ostali detalji ga nisu interesovali i viza mi je bila odobrena. Drugi put me je telefonom pozvala službenica iz ambasade u ime konzula i postavila ista pitanja kao i konzul tokom predhodnog razgovora za vizu. Takođe me je pitala da li tokom svoje posjete namjeravam upravljati automobilom, našto sam odgovorio da nemam namjeru jer priroda moje posjete je bila takva da nisam ni imao uslova za to. Poslije obavljenog razgovora viza mi je odobrena.
Mnogi bi rekli da nemam razloga da se brinem jer mi je viza odobrena u dva navrata nakon presude suda u Americi. Ono što mene brine je što mislim da ako budem izvučen na lutriji u Ameriku bih išao sa drugim tipom vize i mislim da bi postupak odobravanja vize bio drugačiji od postupaka prije predhodnih posjeta. Priroda mojih dosadašnjih posjeta je bila edukacija a išao sam sa A2 vizom.
Molio bih one članove foruma koji su imali slična iskustva ili pozanaju ovu tematiku da podijele svoja iskustva.

Edukacija u USA sa A-2, diplomatskom vizom? Koliko je nama poznato, diplomatske vize se izdaju za drugacije svrhe. Takodje, posledice ne zavise od razloga hapsenja i optuznice, vec od presude koju vi ni jednom jedinom recju niste objasnili (probation, zabrana upravljanja vozilom...). Bitno je i da li je "influence" uzrokovan alkoholom ili kontrolisanom supstancom. Kako na osnovu nepotpunih podataka ocekujete da bilo ko proba da vam pomogne? U svakom slucaju, ukoliko budete izvuceni, treba da im se dostavi sva dokumentacija (hapsenje i presuda), a mozda je i potrebno popuniti i Application for Waiver (https://www.uscis.gov/i-601).

Tesko da clanovi Foruma imaju slicno iskustvo, ali mozemo da probamo da rastumacimo Grounds of Inadmissibility za vas slucaj.

Sup.Mod.

merkurije
23.08.2017, 01:18
Naravno da postoji i taj vid edukacije sa diplomatskom vizom! Dipolmatska viza A-2 se izdaje za potrebe edukacije vojnih lica iz zemalja partnera USA vojske godinama.
Presuda koja je protiv mene donešena glasi: RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI Degree of Offense: 2nd Deg Misdemeanor Offense Activity. Influence je uzrokovan alkoholom a naplaćena je kazna, Fines: 250.00 dolara. Takođe ukoliko bih polagao i za vozačku dozvolu u državi Florida, predhodno bih trebao prisustvovati obuci u DUI školi (DUI SCHOOL Miscellaneous Sentencing Option: ATTEND VICTIM IMPACT PANEL). Vozačka dozvola mi nije oduzeta jer sam upravljao vozilom sa vozačkom dozvolom iz svoje zemlje.
Hvala Vam na smjernicama i odgovoru.

SEEUSAIC
23.08.2017, 03:41
Naravno da postoji i taj vid edukacije sa diplomatskom vizom! Dipolmatska viza A-2 se izdaje za potrebe edukacije vojnih lica iz zemalja partnera USA vojske godinama.
Presuda koja je protiv mene donešena glasi: RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI Degree of Offense: 2nd Deg Misdemeanor Offense Activity. Influence je uzrokovan alkoholom a naplaćena je kazna, Fines: 250.00 dolara. Takođe ukoliko bih polagao i za vozačku dozvolu u državi Florida, predhodno bih trebao prisustvovati obuci u DUI školi (DUI SCHOOL Miscellaneous Sentencing Option: ATTEND VICTIM IMPACT PANEL). Vozačka dozvola mi nije oduzeta jer sam upravljao vozilom sa vozačkom dozvolom iz svoje zemlje.
Hvala Vam na smjernicama i odgovoru.

To ne bi trebalo da je problem, svakako ne ako ne postoje slicni problemi u zemlji zivljenja. Budite iskreni u aplikaciji, isto kao i sa turistickom, uz prilozenu dokumentaciju bi sve trebalo da je u redu. Osiguranje sa DUI na record-u je vec druga stvar... ali, otom potom. Pozdrav.

Sup.Mod.

superkikoslav
23.08.2017, 07:39
Koliko sam shvatio kod tebe je pitanje prekrsaja,a ne krivicnog djela. I kod nas u ambasadi ti ne traze izvod iz prekrsajne evidencije,nego potvrdu da nisi osudjivan(za krivicno djelo) i sa suda da se ne vodi krivicni postupak. Mozda grijesim,ali cini mi se da je to u pitanju. U svakom slucaju koliko znam,treba biti iskren