PDA

View Full Version : Black Friday iliti Shop 'til You Drop

Zana
16.10.2008, 22:29
Prvi petak nakon Thanksgiving Day jer dan kad ja kupih mnoge stvarcice u mojoj kuci za male novce :naughty: Samo jedne godine sam cekala ispred Best Buy od 8 uvece prethodnog dana (i bila 81-va u redu - tad sam kupovala lap top, hard diskove i graficke kartice) a ostalih godina sam samo skitala od radnje do radnje i kupovala sta mi zapadne za oko...

Ove godine se nameracih na Sony PlayStation i Blu Ray Player (znam, znam... station ima blu ray ali mi je mrsko da cekam u redu samo za jednu stvar a ovo drugo mozda dobro prodje na e-bay ha ha)...

I eto, ako nemate sta drugo da radite... pravite planove i proveravajte oglase ovde (http://www.blackfriday.info/)!
Note: Best Buy 5-noon sale ad izlazi nekoliko dana pre Thanksgiving!

Srecan shopping!

xeg
16.10.2008, 23:15
Uuuh... dje me nadje:naughty:
Ja sam ti mnogo slab na takve prodaje, u pola cene bih i magarca kupio a tek tehniku...http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/HomeTheather.gif
:grin:

Zana
17.10.2008, 00:18
Sta da ti kazem :naughty: radujem se k'o malo dete kad mi dodju Thanksgiving i Christmas xoxo sve na rasprodajama, pa 12 dana slobodno, pa onda nas Bozic i dva dana slobodno, pa rodjendancic i produzen vikend.... iiiih! Milina!

srdjevic
17.10.2008, 08:45
ma mene uvek mrzi da se cimam sa tim čekanjima, pa na kraju završim na onim after-party rasprodajama, samo što tada naći medium, zna se: misaona imenica... zato uvek čekam kupone, sve online, znam svoje dimenzije, ne mogu da promašim pa da hoću.... :)

4thman
21.10.2008, 04:50
treba biti pametan kupac/potrosac...

a ne kao kod nas, vide rasprodaja i stvarno misle da je rasprodaja..haha..

javi nam sta si pazarila...

kakva je atmosfera pred izbore?

chicagopn
29.10.2008, 17:31
Ja sam prosle godine bio u Chicagu na taj black friday i naravno kao sto rece Zana gde bi drugde nego u Best buy,isao sam da kupim kompjuter desktop i neki dobar LCD monitor.Mi smo krenuli od kuce u 3 sata posle ponoci kad smo stigli ispred nisam mogao da verujem bilo je jedno 2000-3000 ljudi.Oni koju su prvi pred vratima bili su ogrnuti cebadima i jorganima sa mali stolicama sede i cekaju otvaranje je bilo ako se dobro secam u 4:30 dosle su 3 patrole policije ,kad su otvorili bogami je bio dobar stampedo i sve je to uslo unutra za nekih 10 minuta mislio sam da nema svrhe cekati onda mi je tip iz sektora za kompjutere rekao dodji bre popodne ima ce toga jos .Kupio sam samsung
22" lcd i komp sve ukupno za 600$ i epson stampac 3 u 1 za 25$ na drugim mestima nisam bio ali mozda i sad skoknem do tad imam vreme:naughty:

Zana
18.11.2008, 18:11
http://bfads.net/eMachines-Laptop-with-AMD-Athlon-2650e-Processor-at-Best-Buy

http://bfads.net/This-Weekends-299-Laptop-Battle

Olivera
18.11.2008, 18:21
Super Zana.
I sta sad mi odavde da radimo?
Da puknemo od muke dok ne udjemo u States. :udri::drool::rofl:

Zana
18.11.2008, 18:35
Pa da hahahah :papa:

Zana
28.11.2008, 22:25
SAD: U stampedu poginuo radnik
28. novembar 2008. | 20:53 | Izvor: Beta
Njujork -- Jedan radnik američkog lanca "Volmart" poginuo je kada su kupci nagrnuli i u stampedu uleteli u radnju na početak rasprodaje u predgrađu Njujorka.

Povređeno je najmanje četvoro ljudi, a prodavnica je odmah nakon incidenta zatvorena. Radnik je poginuo kada je oko 200 ljudi naletelo na njega. Policija je saopštila da se nesreća dogodila u 5 ujutru, kada su kupci nagrnuli kroz vrata.

Kupci su širom SAD od ranog jutra čekali ispred radnji na rasprodaje koje slede nakon Dana zahvalnosti.

Mnoge prodavnice se na tzv.crni petak rano otvaraju i rade do kasno uveče, a najveći popusti se odnose samo na određene količine proizvoda.

dreamerns
28.11.2008, 23:49
Mi fino ustali u 8h i otisli u BestBuy i nasli sve ono sto smo trazili (doduse tv je bio zadnji...imali smo srece).
:-)

Zana
29.11.2008, 10:13
Jaooo, ja sam upala u Abercrombie danas... sad moram da krijem bank statements od muza hahahaha :grin::grin: ovi crni petkovi su katastrofa :grin:

olivera77
26.11.2010, 18:21
Hajde "ameri" da cujemo sta ste kupili ovog Black Friday-a :))

TheNenad
26.11.2010, 19:42
Mene interesuje da li je sada jednostavnije odraditi Black Friday kupovinu online nego da se upuštate u guriškanje? :)

Aura
26.11.2010, 19:48
Kupila sam samo dvoje cipelice i ne smijem vise nista, jer se ozbiljno pripremam za predbozicna i novogodisnja snizenja.:1072:

Usput da pitam, kako nabaviti ili dobiti kupone za popuste u shopinzima, kao npr. macy's, target, dillards itd...bas bi mi bilo drago kad bih imala poneki do Bozica.
U Dicks-u ti sami salju na kucnu adresu, bas smo neki dan dobili od njih bonus karticu od 20 dolara.
Kroger nam takodjer salje neke kupone i vecinu ih iskoristimo pri kupovini hrane.

olivera77
26.11.2010, 20:16
Aura kupone mozes nabaviti online,imas puno sajtova na kojima mozes da chekiras koje kupone zelis,pise ti do kada traju i samo ih odstampas.

http://www.couponmom.com/

dreamerns
26.11.2010, 23:58
Posto se selim nisam nista pazario, medjutim to sedenje ispred radnji celu noc je danas stvarno nepotrebno. Odes lepo ujutru i sve ces naci.

dejancic
28.11.2010, 00:28
Posto se selim nisam nista pazario, medjutim to sedenje ispred radnji celu noc je danas stvarno nepotrebno. Odes lepo ujutru i sve ces naci.

Potpisujem. Microcentar je poceo da radi u 8h. Ja sam stigao u 8:15. Umesto da cekam u redu na zimi, popio sam jednu kafu u Starbucks-u i reda vise nema. Doduse, morao sam da cekam u redu na kasi, ali tamo bar nije bilo vetra i zime:)

wrath:of:the:lich:king
28.11.2010, 20:38
Potpisujem. Microcentar je poceo da radi u 8h. Ja sam stigao u 8:15. Umesto da cekam u redu na zimi, popio sam jednu kafu u Starbucks-u i reda vise nema. Doduse, morao sam da cekam u redu na kasi, ali tamo bar nije bilo vetra i zime:)

Ne zelite da znate sta smo mi pazarili :grin: Nama je ovo prakticno prvi crni petak da smo imali love za trosak, posto smo prosle godine jos bili u stednja fazi, tako da smo malo poludeli... Otisli smo u 5 ujutru cisto da vidimo kako je. evo dve slike... vratili se kuci, naspavali i sutradan u podne otisli opet, sve iste cene i roba, samo bez guzve. :1072:

http://img507.imageshack.us/img507/4276/img20101126041839.jpg (http://img507.imageshack.us/i/img20101126041839.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img404.imageshack.us/img404/8572/img20101126040130.jpg (http://img404.imageshack.us/i/img20101126040130.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Zana
02.09.2013, 06:23
Mada nije Black Friday, bas i nisam htela da otvaram novu temu :grin:

Obicno su svuda naokolo posebni popusti tokom drzavnih praznika, pa ni ovaj 2013 Labor Day nije izuzetak. Koga interesuje, Home Depot ima specijalno finansiranje tokom praznika (poslednji dan je September 4, 2013) na belu tehniku: uobicajeno finansiranje je za kupovinu preko $299 beskamatni kredit od 6 meseci (na qualified purchases), a tokom praznika nude finansiranje na 12 meseci za iznos od $299-$998, na 18 meseci od $999-$1,998 i na 24 meseca na iznos od $1,999 i na vise. Pored toga, daju popust od 10% na sve uredjaje za kucu.

Mi smo iskoristili ovaj popust da kupimo washer/dryer combo, koji je idelna varijanta za one koji iznajmljuju stan a ne zele da koriste zajednicke masine. Combo moze da bude portable (uz naknadno kupljen kit) ili moze da se prikljuci kao normalan uredjaj. Uredjaj je elektricni, tako da nisu potrebni hook-ups i ventilacija.

Pored toga, svaka drzava ima neke rebates za highly efficient uredjaje, tako da povrh ovog popusta moze da se dobije i rebate od drzave: u nasem slucaju (operativni godisnji trosak je $14), rebate je $300. Ko zivi u Kaliforniji, moze da proveri modele koji kvalificiraju za rebate na sajtu SoCal Water $mart (http://www.socalwatersmart.com/). Na istom sajtu se podnosi i zahtev za rebate. Proverite u vasem gradu ili drzavi sta se nudi (obicno mozete pronaci informacije na sajtu kompanije kojoj placate struju i vodu).

Ako je jos neko kao i mi u situaciji da iznajmljuje stan i ne zeli da koristi zajednicke masine, a nema prikljucke u stanu, preporucujem masinu koju smo mi kupili: LG Washer/Dryer Combo (http://www.homedepot.com/p/LG-Electronics-3-6-cu-ft-DOE-High-Efficiency-All-in-One-Washer-and-Electric-Dryer-in-White-WM3987HW/202336996#.UiQQXz-O67s).

Na kraju upozorenje za one koji nemaju slicno iskustvo sa beskamatnim kreditima: ukoliko ne isplatite ceo iznos u promotivnom periodu, kamata se retroaktivno naplacuje na celi iznos, od dana kupovine. Home Depot ima besplatnu dostavu, postavljanje uredjaja (ne instalaciju, znaci sve mora da bude spremno da samo prikace), i takodje besplatno odnose stari uredjaj.

Eto, ako nekog interesuje - srecna kupovina. Ja odoh da zalijem novi washer/dryer :grin:

vuxanne
02.09.2013, 19:13
E i ja sam prosle godine za Dan nezavisnosti kupila isto ves masinu i susac. Isto bilo nesto na popustu, cini mi se da je bilo 1350 obe masine. Evo vidim i danas slicnokostaju klikni (http://www.sears.com/kenmore-3.7-high-efficiency-front-load-washer-with/p-026CO52555412B?prdNo=6&blockNo=6&blockType=G6) Nemam ih vise, morala sam se prodati kad smo se preselili u ovaj znatno manji stan koji nema prikljucke.

holmes
02.09.2013, 20:17
morala sam se prodati
I...posto si bila?:==D:

Sorry, bilo je jace od mene:obrva:

vuxanne
02.09.2013, 20:19
I...posto si bila?:==D:

Sorry, bilo je jace od mene:obrva:

Haha, morala sam ih prodati naravno eh ta tastatura na touchscreen i moji prstici hehe

chicagopn
01.12.2013, 09:09
Pa nije valjda da se niko nije guzvao za neki tv,laptop ili sta vec, za black friday
ja se dograbio za neki delonghi espreso aparat macy's ga ima za 360$
Ja ga ulovio za 80$
nisam nista planirao da kupujem samo sam zevao sta se nudi ,ali ovome nisam mogao da odolim ,cak sta kupio sam 4 poslednja komada sa palete ...treba nesto i da se zaradi :)

Salec
01.12.2013, 14:34
Wow, koja razlika u ceni!!!! Nisam znala da budu baš takve razlike!

Taji
01.12.2013, 17:01
Ovaj "crni petk" sam preskoccila s obzirom da bi bas nista posebno nije potrebno. Mozda se malo "isprsim" za Christmas:grin:

Cijene znaju da budu toliko povoljne da cisto ne mozes da vjerujes. Ja sam 2010 godine za Christmas kupila set kofera za $39 a puna cijena kad se razuna po kamadu izasla je (po etiketama na svakom) $840. Prodavnica je bila JC Penny. To treba da zahvalim svojoj sestri koja mi je tad bila u posjeti i dok sam ja bilna poslu ona je lovila reklame na TV. Bez znanja engleskog jezika ipak je mogla da skonta sve sto reklamiraju i pricaju o popustima, stara skola :bravo:
Inace, ovdje kod mene ima veoma dobra prodavnica namjestaja, Ashley Furniture, koja je sad za crni petak nudila kredit ....u zadnjih 36 sati na 36 mjeseci, bez kamate.

http://www.ashleyfurniturehomestore.com/events/36HR2013.aspx?gclid=CJ7lip6yj7sCFWUV7Aod13YAcg

Taji
01.12.2013, 17:18
Isto tako, mnoge dilerske kuce za prodaju auta nudile su popust cak i do $8000 na kupovinu auta i beskamatni kredit do 60 mjeseci, sto se mora reci da je vema povoljno.
Kad se kupuje prvo novo auto ili prva kuca u USA u kojoj se planira zivjeti, sav porez koji se tad plati vrati se naredne godine prilikom pravljenja prijave poreza za minulu godinu. Do sada, svake godine kad sam radila porez pitali su me za te dvije stavke. Tu se prilicno fino para moze dobiti nazad.
Nazalost, ja sam kupila polovno auto, sto se ne vazi, a kucu jos nisam, tako da eto, ozda nekad u buducnosti iskoristim tu povoljnost:beer:

oskark
04.12.2013, 08:30
Pa nije valjda da se niko nije guzvao za neki tv,laptop ili sta vec, za black friday
ja se dograbio za neki delonghi espreso aparat macy's ga ima za 360$
Ja ga ulovio za 80$
nisam nista planirao da kupujem samo sam zevao sta se nudi ,ali ovome nisam mogao da odolim ,cak sta kupio sam 4 poslednja komada sa palete ...treba nesto i da se zaradi :)

Gde si kupio aparat za kafu?

ja sam kupio samo jaknu I to dan posle jer sam bio zauzet za grand happening:beer::grin:

I naravno jos ponekih stvarcica.Moj cimer je kupio TV 34" za $160.

vuxanne
04.12.2013, 15:21
Ja sam kupila igracku za 14.5 dolara - one plasticne stvari da se dete igra lekarke.

mikiSA
04.12.2013, 21:24
Uzela tri stvari:
jeans i samtane pantole u american eagle .com na sale 50% plus free shipping
i danas uze za penjanje, ovo staro vec mi se smiju da je staro (a ima mu samo 4 godine) na sale, bez poreza i sa 2-day free shipping.

chicagopn
05.12.2013, 20:02
Gde si kupio aparat za kafu?

ja sam kupio samo jaknu I to dan posle jer sam bio zauzet za grand happening:beer::grin:

I naravno jos ponekih stvarcica.Moj cimer je kupio TV 34" za $160.

Aparat sam kupio u MEIJER 10138 Indianapolis Blvd, Highland, IN
nikad do sad nisam usao u ovu prodavnicu i ako imam jednu blizu mene na Golfu u Niles ,ali definitivno u buduce cu svracati,mada je ovaj na golfu manji od ovog u Indiani.
Samo sam usao da kupim mleko i neke sitnice i ovaj dovuce paletu sa aparatima.
tako da sada uzivamo u dobroj kavi :grin:

macodlak
23.12.2013, 22:17
Kakve su cijene Laptopa uobičajno a kakve s popustima???

Taji
24.12.2013, 01:19

Cijene variraju u zavisnosti kakav laptop zelis, koje velicine, snage, marke....

Evo ti link od jedne prodavnice pa ces na lijevoj strani da vidis po ponudjenim modelima I cijenama od-do koliko koji kosta I ako ima popust, pisat ce ispod slike originalana cijena I cijena koju ces ti platiti (plus porez).....Izbor je stvarno veliki a ova prodavnica (ako uzmes njihovu kreditnu karticu) daje robu na beskamatni kredit do 18 mjeseci za kupovinu preko 500 dolara....

http://www.bestbuy.com/site/olstemplatemapper.jsp?id=abcat0502000&type=category&qp=q70726f63657373696e6774696d653a3e313930302d3031 2d3031~~cabcat0500000%23%230%23%2311a~~cabcat05020 00%23%230%23%23o~~f1174%7C%7C*&sp=-bestsellingsort+skuid&ref=30&loc=KW-4322&k_clickid=538bda24-ce9d-e4a9-b32a-00000d92d97e

loreley
24.12.2013, 22:15
Cene su u svakom slucaju mnogo manje nego ovde kod nas. A popuste obavezno gledaj, nisu beznacajni. Ja sam nedavno gledala laptop kome je redovna cena bila preko 800$, potom je bio na akciji za 600, pa je skocio na 760, pa je pao na 560$. Ako uhvatis pravi momenat da ga imaju na lageru, ustedi se tu dosta.

vuxanne
25.12.2013, 02:23
Aparat sam kupio u MEIJER 10138 Indianapolis Blvd, Highland, IN
nikad do sad nisam usao u ovu prodavnicu i ako imam jednu blizu mene na Golfu u Niles ,ali definitivno u buduce cu svracati,mada je ovaj na golfu manji od ovog u Indiani.
Samo sam usao da kupim mleko i neke sitnice i ovaj dovuce paletu sa aparatima.
tako da sada uzivamo u dobroj kavi :grin:

Dobar je taj Highland, IN. Lepa neka predgradja. Bila sam tu kod druga nekoliko puta...

Taji
25.12.2013, 17:05
Najbolja, tj najjeftinija kupovina je poslije praznika. kad prodje Bozic I NG, recimo nakit za jelku I jelke su budi zasto. Tako se za male pare moze obezbjediti sve sto treba za iduci Bozic I NG. Sve je oko 80% jeftinije.
Po meni to je veoma isplatna investicija koju vise ne moras ponavljati jer odjednom mozes sve da kupis. Naravno, ne govorim o skupim jelkama I jos skupljim nakitima koji I kada se snize i dalje su skupi, nego ono, jednostavno, dostupno svima. Jer kad tek covjek dodje je jedna prica a posve druga kad se nakon par godina smjesti u svoju kucu/stan. Tad moze da razmisli da li ce I dalje da koristi staru, jeftinu dekoraciju za praznike ili je doslo vrijeme da se kupi nesto bolje, ljepse, skuplje....sve je stvar ukusa I odnosa prema novcu, velicine ega, sujete...ja mogu, ja hocu ili necu...sve je individualno.

chicagopn
25.12.2013, 19:14
Dobar je taj Highland, IN. Lepa neka predgradja. Bila sam tu kod druga nekoliko puta...
Jeste meni je ovo drugi put ...mogu ti reci i ljudi su nekako drugaciji nego u Chicago na to sam bas obracao paznju ,fale latinosi a i nasi.

vuxanne
25.12.2013, 22:59
Najbolja, tj najjeftinija kupovina je poslije praznika. kad prodje Bozic I NG, recimo nakit za jelku I jelke su budi zasto. Tako se za male pare moze obezbjediti sve sto treba za iduci Bozic I NG. Sve je oko 80% jeftinije.
Po meni to je veoma isplatna investicija koju vise ne moras ponavljati jer odjednom mozes sve da kupis. Naravno, ne govorim o skupim jelkama I jos skupljim nakitima koji I kada se snize i dalje su skupi, nego ono, jednostavno, dostupno svima. Jer kad tek covjek dodje je jedna prica a posve druga kad se nakon par godina smjesti u svoju kucu/stan. Tad moze da razmisli da li ce I dalje da koristi staru, jeftinu dekoraciju za praznike ili je doslo vrijeme da se kupi nesto bolje, ljepse, skuplje....sve je stvar ukusa I odnosa prema novcu, velicine ega, sujete...ja mogu, ja hocu ili necu...sve je individualno.

Jos ako slavis Bozic 7. januara, taman na vreme ti je sve jeftino. :xmas1:

Taji
27.12.2013, 01:02
Jos ako slavis Bozic 7. januara, taman na vreme ti je sve jeftino. :xmas1:

Da, u pravu si:xmas1: za Bozic 7 januara, pa NG 14 januara....iha, ima prilika:grin:

vuxanne
27.12.2013, 10:22
Ja sam za to da se slave svi redom... Dodjoh ovde iz Novog Sada, navike su navike :1081:

Taji
27.12.2013, 18:00
Navike su cudo. Moja porodica je navikla da sve okiti vec poslije 1 decembra i da se sve to skida poslije 15 januara. Godinama je vec tako. Tu naviku sam zadrzala i evo, iako sam sama u USA opet sve okiceno "po obicaju". Volim kad je tako, nekao je kuca veselija a i svi ti praznici redom (dupli:grin:) nista mi ne skode, bas uzivam u tom sarenilu i svjetlosti, svaki dan:1072:

kreta
28.11.2014, 23:10
Drustvo iz USA! Kako ste se proveli za Black Friday? :obrva:

vuxanne
29.11.2014, 03:04
Drustvo iz USA! Kako ste se proveli za Black Friday? :obrva:

U Toys R Us - kupili plastelin - 15 dolara, kupila sebi stolicu onu direktorsku za 99 u BJs-u - standardna cena, i kupili normalno stvari za kucu, klopa i slicno. Sta god da videh usput, cene iste kao i pre nedelju dana, stavili onako svaki stoti artikal za jeftino, ali to je neki bofl totalni. Svi uzareno love sta ce da ubace u korpe, totalna groznica. Tolika groznica da mi je neko ogrebao kola dok su bila parkirana.

vuxanne
29.11.2014, 03:06

Obicno ima za 400 dolara laptopova koji ce obicno da potraju, 2-3 godine maximalno... Komponente iste kao u skupljim, ali kuciste neka reciklirana plastika, obicno lose se hladi i slicno...

kreta
28.11.2016, 16:05
Cao drustvo!
Ne znam kako i pod cijom direktivom, neki nasi trgovci (mislim na Beograd, ne znam za ostatak Srbije i ex-Yu) su nekoliko dana ranije objavili snizenja do 70% tako sto su uveli Black Friday. Tih 70% je sirok pojam. Nigde nisam videla (ili mi je promaklo) da je bas taj neki artikal snizen za toliko, ali vise verujem da je cena podignuta pa kao snizena...
Samo oni sto su bili/ziveli/zive u USA u vreme BF znaju kakvi su to popusti i kakva je to ludnica za kupovinu...
Posto se izgleda nisu omrsili za Petak, produzili su ga i za Subotu i Nedelju i to u uobicajenom radnom vremenu.
Neki trgovci su to u potpunosti ignorisali, kao sto to rade i kada su npr. "Shopping Night-ovi": drze svoje prve cene i stare popuste. Npr. majica od materijala koji se moze kupiti u radnji tipa "Sve na kilo", kosta 2000,00 ili cipele od plastike 4200,00.
Ne znam koliko su se oni, a koliko kupci omrsili, ali sve mi je to mahanje sargarepom. Ne smatram ja sebe velikim kupcem niti mi je sve i svasta neophodno, samo mislim da to nije to. Osim toga koliko god zelela da odem u USA i koliko god sam za napredak nasih zemalja, ne dopada mi se taj uvoz trgovackih momenata, manifestacija, praznika...
Izvinite ako zvucim ljutito ili kako vec i jeste da mi tema nije o emigraciji, ali samo sam htela da iznesem svoje zapazanje prvog BF kod nas.
Pozdrav.
P.S. Nadam se da se drustvo u USA u Petak dobro provelo...

Gandy77
29.11.2016, 10:02
Cao drustvo!
Ne znam kako i pod cijom direktivom, neki nasi trgovci (mislim na Beograd, ne znam za ostatak Srbije i ex-Yu) su nekoliko dana ranije objavili snizenja do 70% tako sto su uveli Black Friday. Tih 70% je sirok pojam. Nigde nisam videla (ili mi je promaklo) da je bas taj neki artikal snizen za toliko, ali vise verujem da je cena podignuta pa kao snizena...
Samo oni sto su bili/ziveli/zive u USA u vreme BF znaju kakvi su to popusti i kakva je to ludnica za kupovinu...
Posto se izgleda nisu omrsili za Petak, produzili su ga i za Subotu i Nedelju i to u uobicajenom radnom vremenu.
Neki trgovci su to u potpunosti ignorisali, kao sto to rade i kada su npr. "Shopping Night-ovi": drze svoje prve cene i stare popuste. Npr. majica od materijala koji se moze kupiti u radnji tipa "Sve na kilo", kosta 2000,00 ili cipele od plastike 4200,00.
Ne znam koliko su se oni, a koliko kupci omrsili, ali sve mi je to mahanje sargarepom. Ne smatram ja sebe velikim kupcem niti mi je sve i svasta neophodno, samo mislim da to nije to. Osim toga koliko god zelela da odem u USA i koliko god sam za napredak nasih zemalja, ne dopada mi se taj uvoz trgovackih momenata, manifestacija, praznika...
Izvinite ako zvucim ljutito ili kako vec i jeste da mi tema nije o emigraciji, ali samo sam htela da iznesem svoje zapazanje prvog BF kod nas.
Pozdrav.
P.S. Nadam se da se drustvo u USA u Petak dobro provelo...

Ovo nase ni blizu nije popustima. Konkretno u Jysk-u su podigli pa onda kao snizili cene. Pre nedelju dana krevet koji sam gledao je bio 24000, a sada sa popustom 26000 :wtf: Brat i mama su bili da uzmu jakune i patike i gore su prosli nego da su redovno kupovali. Cene su bile konfuzne, jedna cena na artiklu a druga na kasi i onda kao neki popust. Ma haos. Samo su napravili buku i guzvu oko toga a od popusta ni traga.

stanema
29.11.2016, 13:35
Prodorom interneta i sve vecim reklamiranjem Crnog petka na TV-u, gde svake godine prikazuju kako sve to izgleda, pre svega, u SAD. Onda mnogi nasi trgovci to zloupotrebljavaju koristeci se upravo tim jeftinim marketingom sa TV-a kako bi barem nekog pokusali da prevare. Jer kada ljudi gledaju TV i vide kako tamo u nekim SAD toliko mogu da spustaju cene gde se masa ljudi grabi, pitaju se zasto tako nesto ne bi bilo moguce i kod nas. Onda nasi trgovci probude tu radoznalost, stavljajuci u izlog papir sa natpisom tipa "Crni petak i kod nas". Da bi onda shvatili da su bili meta prevare.

Poz.