PDA

View Full Version : Nick-ovi!

steficacvek
04.11.2008, 10:48
Da bih ja zadovoljila svoju radoznalost, a i da nas dragi clan xeg napokon moze objasniti svoj nick, da se ne desi opet da mu se obracamo sa hede, glavo, xed ili stagod, otvaram ovu temu! Da ne bude zabune, tema se odnosi na sve, ne samo na xeg-a :grin:

Znaci ovdje objasnite znacenje svog nicka, da se jos malo bolje upoznamo. Evo da ja pocnem, mislim da je moj nick prilicno jasan svim ljubiteljima jugoslovenske knjizevnosti i/ili filma. "Stefica Cvek u raljama zivota" je jedna od drazih knjiga, a Stefica Cvek definitivno spada u top 5 najdrazih knjizevnih likova. Eto toliko :1081: (ovaj smajli mi je prekul)

xeg
04.11.2008, 11:19
Hahaha... drago mi je da sam ja kriv za nastanak jos jedne dobre teme:grin:
Ja sam ti oduvek obooozavao video igre, bio sam (i ostao) zaludjenik jos od starog debeljuce C64 pa preko svih mogucih konzola i dalje
Revoluciju u svetu igara napravio je Sony PlayStation, da..da.. taj stari, sivihttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/gamer.gif
Aj' da skratim - najomiljeniji lik mi je na Sony-ju bio guster iz porodice Gekona - Gex
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/Gex.jpg
Taj lik je bio parodija svega i svacega, filmova, politike, sporta, muzike...
5-6 godina smo ortak i ja drzali Sony i PC igraonice koje su se naravno zvale Gex i Gex 2000 tako da sam i ja dobio nadimak uz ime - Gex.
Nekako je paralelno s tim dosao i moj nick xeg (gex - xeg) za online games, forume, mail...
Eto... znaci nema veze sa glavom, nema veze ni sa mozgomhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/crazy-1.gif

Olivera
04.11.2008, 15:38
D...Znaci ovdje objasnite znacenje svog nicka, da se jos malo bolje upoznamo....

Kad smo vec kod toga mozda mozemo ovde pored objasnjenja svojih nickova, da postavimo linkove nasih profile pages-a kao MySpace, Facebook, blogovi.... sve u svrsi kao sto rece "knjizevni lik" Stevica Cvek da se malo bolje upoznamo, pored onih koji imaju blogove, pa ih svakodnevno pratimo i skeniramo im zivote, kao sto su Milos, dreamer...

Inace moj nick je jako komplikovan, tako da cu ga objasnjavati u nekoj drugoj prilici. :grin:

stizeljeto
04.11.2008, 16:29
Fora tema! Evo moj nick je nastao tako sto sam se ulogirala na forum za mrsavljenje i kao ono stize ljeto pa moram na dijetu :) No, sad nemojte mislit da sam stokilasica, samo par kilica vise nakon bebice :)

Olivera
04.11.2008, 16:45
Al svakao je interesantan za pamcenje. Nemoj sad da se smejes, al kada sam pokusavala
da smislim password koji Luka ne bi mogao da ga probije i da sedi ceo dan na kompjuteru umesto da uci, prvo sto mi je palo na pamet (a njemu nikad ne bi) je bio tvoj nick.
Tako da znas da si mi pass za kompjuter. :==D:

stizeljeto
04.11.2008, 16:54
hahahahha! Smjesno! Samo nemoj da sad ovo procita pa da ti skuzi pass!!!!

wingreen
04.11.2008, 19:44
Ja sam spojila win green... sve je jasno!:;D:

srdjevic
04.11.2008, 22:09
Eto... znaci nema veze sa glavom, nema veze ni sa mozgomhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/crazy-1.gif

Sa cime? :clap::nananana::laugh1:

dejancic
04.11.2008, 23:20
Ukoliko ja promenim nick u wingreen n.2 dal' cu imati vise srece ove godine :naughty:?

V777
05.11.2008, 03:44
Moj nick je veoma jednostavan: V777, V - pocetno slovo mog imena, 777 - srecan broj, te to je to...:1081:

Pozdrav!

chicagopn
05.11.2008, 15:27
chiago pn sto znaci moje dve relacije chicago i paracin, drage su mi i jedna i druga,mada mi je draza prva zato nije pnchicago:;D:

wingreen
05.11.2008, 15:57
Dejancicu, moguce, probaj, vidis da je provereno!:;D:

landlord
05.11.2008, 15:58
Heh, ja sam svoj uzeo jos odaaavno..
a mazno sam ga iz rare pjesme Nirvane... Landlord is a piece of shit from hell...

Lucky
05.11.2008, 21:32
Moj nick je jednostavan prevod mog imena na engleski :da:

Olivera
05.11.2008, 23:15
... Landlord is a piece of shit from hell... :RRofl::RRofl::RRofl::RRofl::RRofl::RRofl::RRofl:

dejancic
06.11.2008, 00:50
Ja sam samo jako mali Dejan:1081:

srdjevic
06.11.2008, 08:00
Meni je ovo skraćeno od Sredojevic.... :RRofl:

xeg
17.11.2008, 12:01
A sto prekinuste sad kad je pocelo da biva interesantno!?
poking --> Seekimo, D$D, mvp977 ...

Good Spirit
23.11.2008, 18:05
Evo ja i da objasnim moj ... jeste da me niste zapazili na dorumu jer samo čitam :) Mada sam član pod rednim brojem 2! :D
Slučajno sam otišao na tadašnji blog Sredojevića i videh da je napravio forum, i eto ja se registrovao kao drugi :D

Nego što se tiče user-a

Pre mnogo godina shvatio sam da mi treba neki nadimak a koji nije ime i dazum rođenja .. hteo sam da bude originalnije ... i dosta sam razmišljao da bi na kraju odlučio da bude neki cheerful. Good Spirit je bio izbor, iako me sada svi na Internetu zovu u šali Spirit ili Dobri duh, moja namera je bila na Spirit a ne na ghost ... ali nema veze ...

Nadam se da ste me skapirali :pozz:

wrath:of:the:lich:king
27.11.2008, 18:18
evo po molbi objasnjavam nick, mada verujem da svi znaju :blink:
naziv expanzije za cuvenu igru world of warcraft koju moj dear, jelte, igra (dok jos moze :bravo: )

mvp977
27.11.2008, 19:05
Ajd kad sam krenuo ,

MVP = most valuable player (obozavam sport , pogotovo kosarku) , a MV su i moji inicijali ; 977 god. rodjenja , i voila

Sloba_Kg
28.11.2008, 01:35
Evo i ja da se ukljucim.
Moj nick je nadimak i lokacija (Kragujevac).
P.S. neko negde spomenu 72 sata svadbu a ja sam veceras verio devojku :):bravo:

Zana
28.11.2008, 01:42
Veridba? To se jos uvek radi tamo? :grin: A ja mislila da je sada normalno da se k'o ja vencas za vreme pauze za rucak hahahah

Sloba_Kg
28.11.2008, 01:53
Pa kao da, da ispunimo sve formalnosti, dobila je prsten, rekli smo njenom ocu, sestrama i bratu, dobili blagoslov, sutra cemo mojima i to je veridba.
Posto joj je majka out of town moracemo da cekamo 7.12. i kasnije ali nije u frci.
Mi smo bili za to da se samo pojavimo u opstini sa dva svedoka ali ipak, nisu ni moji ni njeni roditelji tako mladi, pa smo se plasili da ih ne strefi nesto :)

Ah da tu ce biti i neizostavno upoznavanje nasih roditelja :) to ce da bude veselo hahah

A vasara naaravno da nece biti, to veridba ja podrazumevam ozvanicenje, a i posto je ona cerka mog prof. iz srednje moram malo da ispostujem coveka hahaha
Inace, danas sve lepe vesti, drugu zena trudna, friend diplomirao i tako...
Valjda ce tako i da se nastavi.

landlord
28.11.2008, 09:03
Uh s obzirom da ovde na forumu imamo dosta vjeridbi, zenidbi itd..
predlaztem da otvorimo posebnu temu.. zelje i pozdravi sa nekim muzickim podlogama i sl.

Eto nek je i tebi slobo srecna vjeridba..

wrath:of:the:lich:king
28.11.2008, 11:33
Slobo cestitam :grin:
Ali znas kakav je feeling kad u utorak zakazes vencanje za cetvrtak! Neopisivo!!!
Koliko imate godina?

Sloba_Kg
28.11.2008, 13:12
Hvala,
ja imam 30 a Jelena 28.
Sinoc smo rekli njenom ocu, veceras cemo mojima, ok su ali mi necemo tako brzo jer ovde mora da se zakaze 10 dana unapred.
Najveci stos je sto mi druga koverta nije jos stigla :)
Necemo sigurno pre 10.12. jer joj majka nije tu.
Definitivno je da cemo biti samo moji i injeni to je vec dogovoreno.
A taj feeling znam, sestra mi se tako udala.

Cestitam i ja vama. Koliko vi godina imate?
P.S.mogli bi da otvorimo temu "vencanja" ili tako nesto :D

steficacvek
28.11.2008, 15:50
wrath king, slicno je bilo i kod mene. dragi trebao da dodje i i vec smo sve dogovorili bili. niko od prijatelja i rodbine nas nije shvatio ozbiljno, a sve je bilo spremno. nazalost, dogodila se nesreca koja nas je sprjecila u tom naumu, ali otprilike stoji zakazano vjencanje 2 dana nakon sto se vidimo :grin:
meni su bas super ta iznenadna vjencanja i odluke. nema nista gore nego planiranja od 2 godine ... bljak!

Gringo
13.12.2008, 00:12
Au! Ja sad, citajuci sve ovo skontah da s njenima nisam nikad ni rijeci progovorio o nasem vjencanju. Kod nas je to nesto sto se podrazumijeva, a ona im je to sama zvanicno saopstila...valjda :=V:

A ovo za nick: u obzir je dolazila i verzija Greengo. Svako ko je u ranom djetinjstvu (ili kasnije) citao Zlatnu seriju ili Lunov magnus strip zna sta taj pojam oznacava. A i dobar prijatelj koji je sad u SAD mi je moju na poruku o prvoj koverti odgovorio mailom ciji je subject bio Gringo Bingo.

asmiki
13.12.2008, 02:36
Eh...meni moja draga ne moze da oprosti sto je nisam verio..ali sad se to ne da popraviti :( Sad svaki put kad prodjemo pored Robbins Brothers (http://www.robbinsbros.com/) ona se rastuzi :udri:

Nick...
Brat i ja smo nekada imali softversku firmu koja se zvala AkroSoft. E posto moj nadimak Miki uglavnom nije nigde slobodan po forumima, samo sam dodao AS ispred.

chidzi
15.12.2008, 02:18
Moj (nas) nick je naprosto kovanica nasih nasih internih nick-ova, tako da nista mnogo zanimljivo :) Nije feng shui definitivno..

xeg
15.12.2008, 09:19
Nice to meet you Chicky & Dzicky:papa:
GOTCHAAA:grin:

xeg
23.12.2008, 00:12
Jel'te... a da ja nesto priupitam (odavno nisam)... koja je sad pa ova Žana i gde nestade Zana:a014:
Pa kako bi bilo da se Srdjevic sada preimenuje u Šrdjevic, a!?:lovac:

Zana
23.12.2008, 01:14
Tu su obe, nego nešto su u zavadi od jutros :w00t: ovoj prvoj sve nešto smeta pa veli dosta joj je što je ameri zovu Cana, Janna, Yana, Zhanna i ostalo joj po spisku, nego su i iz otadžbine počeli da je Nimani-šu...:1060: jutros je pitam "aman Zano šta ti je" ona kaze "Kvit"! I nema više! :ludak:

P.S.
Misliš da se preimenuje u Sređević? hihihihi

srdjevic
23.12.2008, 02:09
Pa ja više volem da sam na spisku... hihihihi :nananana:

Zana
23.12.2008, 02:18
Jao sunce mu žarkovo :argue: pa kako će sad cicani da me nađu????? Turi tamo neki link za Ž pleaseeeeeeee :KISS: 'Ćem ti pošaljem najveću Milka čokoladu za Božić!!!!!!

PaulGarrett
17.03.2009, 19:30
Ja download-ujem 24/7. Koristim za registraciju na torrent site-ove likove iz BBC serija Spooks (http://www.bbc.co.uk/drama/spooks/episodeguide.shtml), Hustle (http://www.bbc.co.uk/drama/hustle/episodeguide.shtml)

Paul Garrett je lik iz prve epizode 4tog serijala serije Hustle. U trenutku kada sam pronasao site zelenalutrija.com koristio sam za registraciju ovaj nick.

p.s. Koristim i sledece nick-ove: Brian Hill, Duncan Ross, Gordon Bennett, John Doe...

dreamerns
17.03.2009, 20:37
A ja sam imao razne nickove Nobody i sl...i onda sam sebi nadenuo ovaj, kao sanjar...medjutim imao sam problema, posto dreamer nema pol, gomila idijota me kontaktiralo po raznim kanalima, a i dreamer je uvek jos neko koristio...tako sam nabio napred ns, kao Novi Sad....eto :-) Ovaj nick koristim vec oko 10 godina.

xeg
17.03.2009, 20:42
p.s. Koristim i sledece nick-ove: Brian Hill, Duncan Ross, Gordon Bennett, John Doe...

Nekada davno koristio sam John Doe za mail account, razne prijave i registraciju Windows-a i to je bilo sve dok nisam naisao na neki site koji mi je bas trebao a u startu me je zablokirao rekavsi mi da pristupam sa PC-ja koji je vlasnistvo John Doe-a a u USA je to ime kao sto znamo rezervisano za NN lica te mi je iz tog razloga zabranjen pristup:blink:
Zalila mi se Jane Doe da joj se isto desilo:grin:

Taji
18.03.2009, 12:19
Trenutno radim u ovoj vojnoj bazi i bilo mi je nekako logicno dati sebi nik sa tim imenom:

Taji or Al Taji (Arabic: التاجي‎) is a rural region approximately 60 miles north of the city of Baghdad in the Baghdad Governorate, and the site of a large U.S.-controlled military base.

xeg
18.03.2009, 12:31
Hmmm... znao sam da ima spijuna medju nama:ohman:

kidding:;D:

Taji
18.03.2009, 12:39
:==d:
:1081:

dreadnot
06.07.2009, 12:51
Ajde i ja da se objasnim... dreadnot mi je nick na svim mogucim sajtovima, forumima, pricaonicama i gde vec ne, a predstavlja slobodan prevod mog imena - Nebojsa

Siberian
08.07.2009, 01:42
Siberian?

Tesko ga je objasniti. Uvek sam se osecao kao siberian...i sad da me pitate neznam zasto ni kako. :smrc:

saskaraz
08.07.2009, 13:01
saskaraz je akronim mog nadimka i imena članova moje porodice:baloni:

zex
13.07.2009, 21:24
Zeljko pa dubokoumno skraceno zex

nemili
30.10.2009, 14:18
Nemanja Ilic - nemili (postoji i istoimeno mesto u Indiji, ali nije zbog njega).

KanyeWest
30.10.2009, 19:57
KanyeWest je zapravo sigil magic za: 'I wish someone finally helped our poor nemili pull his head out of his butt'.

nemili
30.10.2009, 20:14
Interesantan si ti mladic, kao i tvoji idoli... :woohoo:

amilio
31.10.2009, 13:38
Prvi natpis koji sam ugledao kada sam bio u procesu prijavljivanja na forum bio je Fujitsu Siemens Amilio.

miki_s1986
01.11.2009, 13:26
miki=Milan
s= prvo slovo prezimena
1986= godina rodjenja

ko ima FB http://www.facebook.com/miki1986 da se druzimo i tamo....

TheNenad
01.11.2009, 14:54
Nick "Nenad" je već bio zauzet, pa sam ubacio engleski prefiks kako bih bio the one and only :)

Bane
17.11.2009, 19:01
Sta da vam kazem .... kako da vam objasnim ......
Ja sam samo na rodjenju bio Branimir. :udri::udri:

nevena
26.11.2009, 18:57
Nemanja Ilic - nemili (postoji i istoimeno mesto u Indiji, ali nije zbog njega).

uf. opako :==D:

steelers
30.01.2010, 23:34
Pa evo da vas pozdravim i na ovom zaista zanimljivom topicu, i sta da kazem, mislim da svi vi koji zivite tamo odlicno znate sta predstavlja moj nick. Mada je navijam za Ravense :wtf: Medjutim kad sam poceo da pratim NFL Steelersi su bili popularni i tako sam ja na svim mogucim i nemogucim forumima, online igrama ostao Steelers.

nemili
31.01.2010, 00:02
E lepo da ima ljubitelja NFL! Inace ja sam poceo aktivno da pratim uz Ramse, ali sam veliki navijac Tampa Bay Bucs-a.

steelers
02.02.2010, 02:11
Eh da i pozdrav za sve iz Nisa, vidim da vas ima.

curlika
06.11.2012, 19:50
Naidjoh na ovu interesantnu i saljivu temu pa ajde da je malo obnovimo kako kaze Stevica na pocetku - da se malo upoznamo po nikovima.
Moj nik curlika imam vec od 1994 godine. To mi je nadenuo Zika harmonikas iz Sida kad smo zajedno svirali - posto ja sviram izmedju ostalog klarinet (kao glavni istrument) pa ono - ....ćurlika.
Po informacijama nadjenim na Netu, to je narodni duvacki istrument koji je karakteristican za hrvatsko mesto Žegar, gde se proizvodio. Engleski bi se moglo prevesti kao "warble".
Prva primena tog nika na kompj. je bila prilikom registracije na Sezam Internet, kad je trebalo putem dial-up nazvati br. u Beogradu pa pokusavati cesto i po pola sata da se nakacim. Pa placas medjugradski poziv + internet. Eeee, sta se i koliko toga promenulo za skoro 20god. A sta je tad bilo na Internetu...mislim da bi me trebalo hipnotisati pa bih se valjda setio! :)

veko
06.11.2012, 20:27
Veko, to je moj nadimak od kako znam za sebe, od imena Velibor

Maruko
06.11.2012, 22:13
Veliki sam ljubitelj Japana i njihove kulture, pa mi je drugarica (tada student japanskog, u medjuvremenu diplomirala) jednom prilikom uradila moje ime na jpn, sastavljeno od tri njihova karaktera: MA-RU-KO.

valigia
06.11.2012, 23:07
Ova tema je bas simpaticna :grin:

Moj nick je bez tradicije, prvi put sam ga upotrebila na ovom forumu. Kada sam htela da se registrujem bilo je "kako da se zovem, kako da se zovem..?" i prsti su sami krenuli... Poslednjih godinu dana ucim italijanski i simbolicno mi pade na pamet italijanska rec "valigia" - u prevodu: kofer. :==D: U italijanskom je taj kofer u zenskom rodu pa mi se i taj deo uklopio, jos je samo jedna stvar ostala: da se sto pre u njega spakujem.

ikac89
07.11.2012, 01:34
Moj nick je izveden od imena Ivan (Ivan>>Ika>>Ikac), mada me niko ne zove tako... :) A 89 je godina mog rodjenja, naravno.

@curlika

Mi smo moze se reci i kolege. Ja sam zavrsio nizu muzicku skolu, smer klarinet, ali nazalost ne pamtim kada sam poslednji put uzeo klarinet da sviram. :ajojoj:

curlika
07.11.2012, 02:10
Moj nick je izveden od imena Ivan (Ivan>>Ika>>Ikac), mada me niko ne zove tako... :) A 89 je godina mog rodjenja, naravno.

@curlika

Mi smo moze se reci i kolege. Ja sam zavrsio nizu muzicku skolu, smer klarinet, ali nazalost ne pamtim kada sam poslednji put uzeo klarinet da sviram. :ajojoj:

Mladi moj kolego Ikac! Nikad nije kasno za nesto sto hoces. Ja sam davnih 80-tih zavrsio srednju muzicku - klarinet a sad pre 3 meseca sa 51. god zivota diplomirao klarinet na Akad. u B.Luci. (ne znaci da sam ceo zivot studirao vec 2008 upisao). :) Tokom zivotas izmedju ostalog sam, i tezgario stalno. Moj brat je isto tako kao i ti zavrsio nizu muz. klarinet, i nikad ga vise nije uzeo u ruke (usta). To tako to ide u zivotu, ne znas kad ce ti i sta dunuti u glavu - samo neka je pozitivno. :)
Nemoj da zalis sto nisi nastavio ako si se pronasao u necem drugom...a svakako si jos dosta mlad pa mozes sta hoces. (kad i ja mogu). :)

vuxanne
07.11.2012, 03:08
Kad sam davnih dana registrovala svoju e-mail adresu nisam mogla sa licnim imenom, pa sam probala svaku varijantu nadimka vezanog za njega. I na kraju kad mi je bas bilo dozlogrdilo probala sam i ukucala ovaj (palo mi na pamet ono Roxanne mislim da se Sting vrteo) pa reko daj vuxanne to garant ime na postoji. I ako kome trebam na fejsbuku nek me potrazi sa gmail dodatkom iza njega. I neki mi pise na yahoo i gmail, pod vuxanne sam. Pravo ime pocinje isto, evo na slici imam i tu zivotinju doduse bele boje.

cape011
07.11.2012, 04:18
Zanimljiva tema :)
ovo mi je mislim 4. post do sad al nema veze :)

nadimak : jednostavno, satrovacki od nadimka + pozivni za grad odale sam :)

redovnica
07.11.2012, 05:37
Ja sam htjela mail bez tockica, crtica, brojeva, samo rijec. To je bilo prije par godina. Zasto mi je to palo ne pamet, ne sjecam se, nije bilo zauzeto. I od tada na vecini mjesta nije zauzeto. Ugl znaci casna sestra.

peja
07.11.2012, 07:36
Pozdrav svima,

Ovo mi je prvi put da sam upotrebio ovaj nadimak. Inače zašto Peja ... to je nadimak koji je naš košarkaš Stojaković dobio u Americi jer je Amerikancima bilo teško da izgovaraju njegovo ime, a pošto ja imam isto ime odlučio sam se da upotrebim taj nadimak...

Hurricane
07.11.2012, 08:14
Svi znaju onu pesmu od Scorpions-a - Rock you like Hurricane + film Hurricane mi se dosta svideo i eto...:woohoo:

zvercica
07.11.2012, 08:53
Zvercica (Zverčica) je nadimak koji sam imala jedno vreme na poslu i koji najbolje oslikava moj karakter. Počelo je od toga što sam za ono za šta mi je jako stalo usmerena kao zver, ali to radim na neki nežan način pa sam onda Zverčica.

I kada sam kasnije smišljala naloge za e-mail ili user svugde je prolazilo, bez tački, zareza, brojeva...

wladinho
07.11.2012, 09:25
A moj nadimak Wladinho je nastao kao posledica rekreativnog fudbala, praveci poredjenje sa Ronaldinhom :) Iako sam netalentovan za fudbal, morao sam nesto da smislim jer smo imali neku varijantu utakmice Ozenjeni Muzicari vs. Neozenjeni, pa tako iz zezancije ostade mi Vladinjo!

NinaPetra:)
07.11.2012, 10:22
Ja sam izabrala najneoriginalniji na svetu: imena svoje dece:1072: Ince bi bio DOLCEAGONIA, po jednoj od moji omiljenih knjiga

cvale
07.11.2012, 19:21
Nadimak koji koristim kako u virtuelnom tako i u stvarnom zivotu datira iz čak, vjerovali ili ne 19 vijeka:naughty:.
Moj čukun djed bio covjek seoska lola pa je non stop za reverom svog sakoa ima cvijet odnosno narodski rečeno CVATKU.
Iz ovoga slijedi veći niz petmutacija kao cvatkić, cvaka, cvale itd.
Da dodam da je cijela moja familija poznata kao cvatkići.
:grin:

mikiSA
07.11.2012, 19:35
mikiSA:
miki - moj nadimak, jos od malih nogu, SA za Sarajevo (bivse auto tablice su bile SA ) Inace zeMsko sam.

oskark
07.11.2012, 22:01
A moje je svakako standardno. Ime Oskar a k mi je pocetno slovo prezimena :grin:

oki9
07.11.2012, 22:37
oskar?...jako lepo ime, jedno od meni omiljenih, btw..gledala sam ono sto si napisao o odustajanju zbog škole - ne luduj, teraj dalje! videćeš da će sve biti ok
daš im svoju diplomu više škole i ćuti, svakako je to stepen više obrazovanja od onog koji je tražen.
srećno u daljoj proceduri :)

petrojka1980
08.11.2012, 11:38
Evo i ja da se oglasim ovde. Jos u srednjoj skoli smo drugarica i ja pri pisanju dijaloga iz francuskog koristile stara srpska imena: Petronije, Milojko, Petrojka... a onda se pre par godina pojavila ona domaca serija (Selo gori a baba se ceslja - valjda) i videh tu Petrojku (koja apsolutno nema nikakih dodirnih tacaka samnom). I tako iz zezanja za razne registracije poceh da koristim ime Petrojka... A 1980 je naravno moja godina rodjenja...
I tako nastade Petrojka1980...

MiCemoProbati
08.11.2012, 14:39
Nas nick oznacava MI- (brojcano stanje) tj. da nas je vise i CemoProbati - nasu rijesenost da okusamo srecu :grin:

ivanmilosavljevic
08.11.2012, 14:41
Ja da ne duzim IVAN MILOSAVLJEVIC puno ime i prezime!

pcelica
08.11.2012, 21:28
Svi ste verovatno gledali crtani Pčelica Maja.. Ja Maja, dakle logično :)
p.s. sjajna tema!!!

american muscle
08.11.2012, 21:46
a šta reč o mom nicku kad sve piše!

veliki ljubitelj USA vozila i ponosni vlasnik 6 takvih, pa stoga je i nick takav!!

NightSky
09.11.2012, 18:37
Od kada znam za sebe, voljela sam gledati noćno nebo. Uvijek me je inspiriralo, poticalo na razmišljanje, ali i na sanjarenje. A zvijezda padalica na slici na mom profilu je podsjetnik da treba željeti i sanjati, jer to je put da se želje i snovi ostvare :)

ASSI
09.11.2012, 19:17
A Aleksandar-ja
S Snezana-zena
S Sladjana-starija cerka
I Isidora-mladja cerka

BAXI
09.11.2012, 23:20
Jednom davno(1992) , zimske noći u vreme sankcija i nestašice struje, hleba i svega što je potrebno za život, dok smo sedeli u tami sobe Srednjoškolskog internata, odvalio sam neke reči (po uzoru jedne osobe iz našeg mesta koji je slično tako pričao a bio je poznat po nadimku BAX) koje tada niko živi ne bi mogao ni da zamisli, svi su se naglas smejali , bilo je nas sigurno 10-tak, a nakon kratkog vremena sve se obistinilo do najmanjeg zareza, Ja sam dobio nadimak BAX(I).

shljivovica
08.08.2013, 18:44
mislim da je moje jasno-omiljeno pićence :beer: :drool:

Cosmo
09.08.2013, 20:34
Au! Ja sad, citajuci sve ovo skontah da s njenima nisam nikad ni rijeci progovorio o nasem vjencanju. Kod nas je to nesto sto se podrazumijeva, a ona im je to sama zvanicno saopstila...valjda :=V:

A ovo za nick: u obzir je dolazila i verzija Greengo. Svako ko je u ranom djetinjstvu (ili kasnije) citao Zlatnu seriju ili Lunov magnus strip zna sta taj pojam oznacava. A i dobar prijatelj koji je sad u SAD mi je moju na poruku o prvoj koverti odgovorio mailom ciji je subject bio Gringo Bingo.

U naprijed pomenutim romanima svaka peta rijec je bila 'Gringo'. A Gringo je bio i napitak kojeg se sjecam iz prve polovine 80-ih, slican Flav-or-aid ili kako se vec pisalo. Mi djeca smo ga najcesce uporebljavali tako sto smo ga lizali onako iz kesice, niko ga nije ni mutio kao sok :)

Cosmo
09.08.2013, 20:50
Moj nick Cosmo je skracenica od Cosmopolitan, koja moze oznacavati kosmopolitu, 'gradjanina svijeta' kakvim se osjecam, kao i kosmopolitizam, stav prema svijetu koji imam a koji su izgradili kako nemili dogadjaji u zadnjih 20 godina tako i zelja i teznja za onim sto zelim, da zivim negdje gdje mogu da se tako i osjecam. Stavio sam skracenicu jer na pomen Cosmo svima prvo na pamet pada zenski casopis, sto mi je izgledalo malo zeMskasto :)

Sa wikipedie>>>
Kosmopolitizam (od grčkog: kosmos = svet i polites = građanin) je ideja po kojoj humani i prosvećeni ljudi uspostavljaju odnose bez obzira na nacionalne, verske i državne granice i unapređuju opšteljudske odnose; zagovaranje zajedništva, sloge ljudi i naroda celoga sveta kao nadvladavanje nacionalnih, međunacionalnih i drugih podela. To je stav po kojemu su svi ljudi pre svega „građani sveta“, a ne pripadnici različitih kolektiva poput lokalnih, regionalnih, nacionalnih i drugih zajednica. Pristalica kosmopolitizma se naziva kosmopolita.

via
10.08.2013, 08:22
via... prilično jednostavno, Vedran i Andrej, moji klinci :1072:

dekintirani
10.08.2013, 13:44
Cista glupost,bejah bez idejel,pa da docaram nasu trenutnu situaciju u momentu kad sam se registrovala i prijavila nas za lutriju...nazalost...i ne izvukose nas...bude li nas jos terao maler po tom pitanju okrivicu nick name da nas malerise :==D: Inace prvi put uzet nadimak! I zadnji !!! By the way,rado cu ga menjati u winer , succes, advance ili slicno :)

Isend
20.04.2015, 14:17
Dosta stara tema ali saljiva i zanimljiva, pa ajde da je osvezim malo :)

Objasnicu ukratko - ljubitelj sam tehnike, kompjutera, mob.telefona i...jabuka :) tacnije "Apple" uredjaja...kao sto znate uglavnom im svaki proizvod pocinje sa "i" (iPad, iPhone, iPod, iMac, iOS...)

Zasto isend - prvo moze da ima veze sa slanjem prijave (ono kao, i send = ja saljem - pa sta bude) :) , a drugo, ako malo izmesate slova dobijete i moje ime :)

srecica
20.04.2015, 17:54
Kod mene prvo bilo Nike,pa Nika...moje zensko dete kaze tako se zove ćerka Karleuše...e tad ja po srpski i još zveknemo sličicu šaljive deteline...inače jeste fengšui...pozitivna asocijacija,snove nam ne mogu oduzeti:1072:

Teddy
21.04.2015, 13:21
Teddy ,.... kao Teddy Bear . Nadimak koji sam dobio od moje lepse polovine. LOL :bigkiss:

ggtron
21.04.2015, 23:57
Ja nemam bas neko logicno objasnjenje za moj nick. :)

Lupao sam slova po tastaturi, ispalo je nesto sto moze da lici na nesto drugo i to sam ostavio. :)

DDAmkd
22.04.2015, 15:41
DDAmkd, prva slova imena od mog deteta,suprug i ja... i naravno mkd je Makedonija 😘