PDA

View Full Version : Stigla druga koverta, ...

mvp977
08.11.2008, 17:15
... intervju kao sto su me i obavijestili 05.12. u 2PM , ambasada Sarajevo.

E , sad papir na kojem pise slijedece :

Konzul nece moci odobriti vasu vizu ako nemate slijedece dokumente :

-Vazeci pasos
-Kompletno popunjen formular DS part I i II
-2 fotografije na kojima se jasno vidi lice, bez sesira kape ili marame , na svijetloj podlozi
-U prilogu se nalaze informacije o ljekarima , ... da ne duzim ,ljekarski
-Original vaseg rodnog lista , ne stariji od 12 mj.
-Original vjencanog lista (ako ste bili prije ozenjeni) , ...
-Originalnu potvrdu iz MUP-a i suda
-Potvrda od Ministarstva odbrane o sluzenju vojnog roka
-Ako imate maloljetnu djecu koju vodite sa sobom , .... itd
-GARANTNO PISMO (FORMULAR AoS I 864 ??????) OD OSOBE KOJA JE PODNIJELA ZAHTJEV ZA VASE USELJENJE U SAD ???????

SVA DOKUMENTA KOJA NISU U ORIGINALU NAPISANA NA BOSANSKOM ILI ENGLESKOM JEZIKU MORAJU BITI PREVEDENA NA ENGLESKI JEZIK I PREVODI OVJERENI OD STRANE SUDSKOG TUMACA.

Mislim ovo za AoS mi je tootalno nebulozno , I 864 ima bar 8 stranica , nazvacu i pitati za I 134. I drugo , pa ja sam majku mu osoba koja je podnijela zahtjev za useljenje !!!!! Mislim lutrija je , valjda.

Skeniracu papir u pon, pa cu i to staviti.

Veronika
09.11.2008, 10:25
Koji si broj ?

Mozda je doslo do zabune , pa to je lutrija !?

mvp977
09.11.2008, 12:02
Broj mi je 9xxx , interesuje me , da li su ostali dobili takav papir preveden na
nas jezik ; e da, i jos pise na njemu :
Uz sve neophodne dokumente za useljenicku vizu , priozite ovaj formular i donesite na razgovor.
Skeniracu sutra

Veronika
09.11.2008, 12:50
Ja jos nista nisam dobila .Najbolje zvrcni ambasadu da ti pojasne .

landlord
10.11.2008, 12:05
Uvijek kod nas u Bosni nesto drugacije mora biti...

Ajd da te pitam redom stvari koje mi nisu bas najjasnije iz tvog prvog posta...

- -Kompletno popunjen formular DS part I i II
Ovo treba ponovo skinuti sa neta,popuniti i poniejti sa sobom u ambasadu?

-U prilogu se nalaze informacije o ljekarima , ... da ne duzim ,ljekarski
Jel imas ljekara u Banja Luci ili su samo ovi koje smo naveli, a koji su iz Sarajeva?

-Potvrda od Ministarstva odbrane o sluzenju vojnog roka
Sta je sa nama koji nismo sluzili vojni rok? Jel ne nosimo nista ili treba otici i nabaviti potvrdu da nismo sluzili vojni rok?

-GARANTNO PISMO (FORMULAR AoS I 864 ??????) OD OSOBE KOJA JE PODNIJELA ZAHTJEV ZA VASE USELJENJE U SAD ???????
Javi sta si saznao o ovome.. Moze li I-132?

Nisi naveo nista za diplome.. jel to ne pise ili si zaboravio?
I jos mi niej jasno ovo Dokumenti koji nisu na bosanskom ili engleskom..
pa jel to znaci da ja ne moram prevoditi rodni list, vjencani list, diplomu i ostalo.. sto je na bosanskom?

Hvala.. i sorry na ovoliko pitanja..

Veronika
10.11.2008, 13:17
Stvarno u svakoj drzavi drugacije .Kod nas netreba prijevod ,treba afidativ, cak na lijecnickom,koji su bili, nisu trebali niti jedno cijepivo primiti .

steficacvek
10.11.2008, 16:52
ovo sam nasla na stranici americke ambasade u sarajevu, checklist dokumenata potrebnih za imigrantske vize

Evidence of Support: Form I-864, a contractual affidavit of support, must be submitted for most family-based applicants and employment-based applicants when a relative is the petitioner or has ownership interest in the petitioning business. Other applicants must show evidence that they are not likely to become public charges while in the United States. Applicants chosen through the Diversity Immigrant Visa Program who present an affidavit of support from a sponsor in the U.S., should advise them to use form I-134, not form I-864.

:wtf:
i hajde ne budi zbunjen onda ...

edit: za military records pise "if applicable and obtainable"

edit 2: za prijevod dokumenata kazu "Translations: All documents not in English or local language must be accompanied by certified translations."
Znaci fakticki sve originalne dokumente koji su na bosanskom ne moramo prevoditi :grin:

landlord
10.11.2008, 17:37
edit 2: za prijevod dokumenata kazu "Translations: All documents not in English or local language must be accompanied by certified translations."
Znaci fakticki sve originalne dokumente koji su na bosanskom ne moramo prevoditi

Jebi ga.. ovo je toliko dobro da ne mogu da vjerujem..:)

mvp977
11.11.2008, 07:19
ovo sam nasla na stranici americke ambasade u sarajevu, checklist dokumenata potrebnih za imigrantske vize

:wtf:
i hajde ne budi zbunjen onda ...

edit: za military records pise "if applicable and obtainable"

Znaci fakticki sve originalne dokumente koji su na bosanskom ne moramo prevoditi :grin:

Sve sto si navela znam od ranije. Ali papir koji sam dobio je nesto drugo. Cini mi se da je uobicajena forma koja se salje osobama koje idu na spajanje porodica i to salju po defaultu. Nadam se da sam u pravu i provjeravam.
Prevodi dokumenata ; ja zivim u Republici Srpskoj , moj rodni list je na cirilici kao i diploma , potvrde na latinici. Iako su local languages Bosanski/Srpski/Hrvatski , ja cu naravno sve prevesti , just in case.

BOSANSKI LONAC

steficacvek
11.11.2008, 08:11
mislim da nema potrebe da trosis pare, zvanicni jezik u bosni je bosanski/hrvatski/srpski. znaci i jezik na kojem su tvoje diplome je zvanican ... makar to bio i srpskohrvatski. da sam na tvom mjestu, ja bih za svaki slucaj nazvala ambasadu i provjerila. ako sve budes prevodio, kostace te dosta

Veronika
11.11.2008, 10:33
Dobila sam odgovor od KKC.

Your case number is now current for interview processing .You may contact KCC after 7 to 10 business days for information about a possible interview date.
One the interview date has been scheduled ,you will receive a notification letter from KCC.

landlord
11.11.2008, 11:01
Ma standardno Veronika..
tako uvijek odgovore.. dok ti ne zakazu intervju...
Uradi tako kako su ti rekli

Veronika
11.11.2008, 11:05
Hocu ,napravit cu , nije da se zurim ,meni je ok i ako treba poslije Nove Godine ,zanima me datum zbog organizacije .

stizeljeto
11.11.2008, 21:58
I ja dobila isti odgovor. Pisala sam im za deset dana i dobila datum intervjua. :)

Veronika
12.11.2008, 10:20
Odlicno ,znaci sve ide po planu i programu :)

mvp977
12.11.2008, 11:01
Ljudi iz ambasade SAD su stvarno ljubazni , customer care na najvisem nivou.
Evo sta sam saznao :
Prevod koji sam dobio sa spiskom dokumenata se salje po defaultu i nema
veze sa GC.

Famozni AoS : ne treba, ali bilo pi pozeljno ako imate nekog prijatelja ili rodjaka
da vam posalje E-mail ili pismo , eventualno I 134 , znacajno cete skratiti proceduru.(adresa mora postojati)

Novac na racunu : moze , isto kao i gore , skracujete proceduru.

Prevodi dokumenata : nije neophodno , ali bilo bi pozeljno.

steficacvek
12.11.2008, 11:04
Ljudi iz ambasade SAD su stvarno ljubazni , customer care na najvisem nivou.
Evo sta sam saznao :
Prevod koji sam dobio sa spiskom dokumenata se salje po defaultu i nema
veze sa GC.

Famozni AoS : ne treba, ali bilo pi pozeljno ako imate nekog prijatelja ili rodjaka
da vam posalje E-mail ili pismo , eventualno I 134 , znacajno cete skratiti proceduru.(adresa mora postojati)

Novac na racunu : moze , isto kao i gore , skracujete proceduru.

Prevodi dokumenata : nije neophodno , ali bilo bi pozeljno.

:ludak:

odlicno! hvala na informacijama, za 5+ su! :)
samo sta mu znaci skratit cete proceduru? zar se ne rjesava sve odmah na intervjuu?

mvp977
12.11.2008, 11:17
Vjeroatno misli na razgovor sa konzulom ako ga uopste bude :grin:

steficacvek
12.11.2008, 11:38
pu pu pu. ne baksuziraj sad, bice.
ma mozda misli da ne peglaju da ponovo dolazis i donosis dokumente

mvp977
12.11.2008, 13:42
mislio sam vise figurativno kolega Demiđiću.

Ako vide na salteru da dolazis prespreman-a mozda ne bude ni razgovora sa konzulom , to sam mislio.

landlord
12.11.2008, 13:49
Da prevedete diplomu skole.. nece vas doci puno novca..
ostale dokumente mozete pokupiti i na engleskom jeziku tipa rodni list, vjencani..
Takodjer.. ovo iz suda i polsicije je po jedan A4 list.. oko 10 KM po listu...
zajedno sa diplomom ce Vas doci do 40 KM... mozda bolje to prevesti..

Poz.

mvp977
12.11.2008, 13:56
Gdje je to prevod 10 KM ? Ovdje 25 KM po listu , :67::argue: lihvari !!!!
Ja prevodim za svaki slucaj .

steficacvek
12.11.2008, 13:57
sta god i kako god si mislio, ne baksuziraj. to je zadnje sto nam treba :grin:

bas lihvari ... ne znam sta da ti kazem, ovaj konzul koji je trenutno u BiH jako dobro govori bosanski ...

Sloba_Kg
01.12.2008, 18:38
Danas mi je stigla druga koverta. Sutra vam pisem vse detalja.:bravo:

landlord
01.12.2008, 21:46
Nek je sa srecom

xeg
01.12.2008, 22:23
Evo stigla druga i nama:grin::grin::grin:
Putovala 18 dana.
U koverti 4 lista: Official Note, Reminders i kontakt Ambasade u Bg-u, Case number & name i jedan list na Srpskom o medicinskim ustanovama. Mislim da nam fali spisak potrebnih dokumenata ali to je isto ono sto je vec stiglo u prvoj koverti.

landlord
02.12.2008, 08:38
Ej pa cestitam..

vlatkojo
02.12.2008, 12:59
Evo da vam cestitam i ja i da vam pozelim puno srece.
Inace posto smo xeg i ja tu negde sa brojevim i ja ocekujem da dobijem drugu kovertu ovih dana. Poslao sam mail pre niki dan i dobio onaj odgovor automata.
22.05.2008 - poslato nazad

Sloba_Kg
02.12.2008, 16:31
Evo stigla druga i nama:grin::grin::grin:
Putovala 18 dana.
U koverti 4 lista: Official Note, Reminders i kontakt Ambasade u Bg-u, Case number & name i jedan list na Srpskom o medicinskim ustanovama. Mislim da nam fali spisak potrebnih dokumenata ali to je isto ono sto je vec stiglo u prvoj koverti.

Fali i meni, ima 4 lista koja si ti napisao pa da se ne ponavljam. Spisak je onaj iz prve koverte.
Nego u prvoj je pisalo da onaj bar kod treba da se nosi na intervju tako da je moje pitanje da li su to trazili a predlog svima nama da ga ne zaboravimo, just in case.
Da li se nekad desilo da su nekog pitali nesto na engleskom? Cisto pitam, nije problem nikakav.

xeg
02.12.2008, 16:41
Da li se nekad desilo da su nekog pitali nesto na engleskom?
Razgovor sa konzulom moze da bude na maternjem, Eng. ili ako konzul ne zna maternji kandidata a on ne zna Eng. onda koriste prevodioca.

steficacvek
02.12.2008, 17:26
eeej cestitam vam!
taman ima vremena polako da sve dokumente mjenjate i vadite!

Sloba_Kg
02.12.2008, 17:40
Razgovor sa konzulom moze da bude na maternjem, Eng. ili ako konzul ne zna maternji kandidata a on ne zna Eng. onda koriste prevodioca.

Znaci svejedno, mislio sam da ima neko pravilo, kao za radne vize da mora na engleskom ( a i tu prave izuzetke)
Meni je u redu dok ne moram francuski da pricam...hahaha:grin:

steficacvek
02.12.2008, 18:19
nema striktnog pravila. u BiH konzul prica bosanski, ali ako ti potvrdis da znas engleski, nastavak je na engleskom.

wrath:of:the:lich:king
02.12.2008, 21:00
Mi smo pricali sa konzulom na srpskom, mada covek natuca, jedino kad me pitao da li govorim engleski -malo smo procaskali na english.

landlord
02.12.2008, 23:58
pa super ako mozes pricati maternji jezik...

vlatkojo
09.12.2008, 14:04
Stigla druga koverta, 4 lista, datum intervjua, koliko kosta, gde obaviti lekarski .....
Ima jedan mali problem, fali zadnje slovo od prezime moje supruge ali mislim da to ne pretstavlja nikakav problem, ILI?

22.05.2008 - poslato nazad