PDA

View Full Version : Women's Department

wrath:of:the:lich:king
03.12.2008, 13:03
:grin: Interesuju me cene garderobe i kozmetike, nisam nikakav freek niti frajla, samo me zanima kako se krecu cene kozmetike tipa gel za tusiranje, sampon, kreme, dezodorans, puder, maskara i tako te musko/zenske (:blink:) gluposti, jer to necem da nosim a moracu da kupim cim pre!
sisanje, feniranje :bravo: ?
Gym?
pregled kod ginekologa, zubar?
Imate li vremena za sebe pored takvog (ubrzanog) tempa zivota?

srdjevic
04.12.2008, 04:49
1. kad stigneš, prvo ćeš ići u Walgreens (http://www.walgreens.com/), jer su na svaka 3 bloka... izbegavaj 7-eleven, white hen, pumpe, market stores i slično.... kasnije ćeš balansirati, pa ćeš videti... nešto će nekad biti jeftinije u Target (http://www.target.com/)-u, nekad u Walgreens-u, nekad u Jewel-Osco (http://www.jewelosco.com/)-u (ako ideš u Chi), itd... svi ovi veliki lanci imaju sniženja, i ako nije hića, kupuj takve stvari samo kada su na sniženju... 2/5.00 znači da je jedan 2.5, ne moraš uzeti dva, i tako...

2. ovo ti zavisi od toga gde ćeš živeti, ako hoćeš da ti neko predloži neko ime... u suprotnom, nađeš najbliži Hair Cuttery (http://www.haircuttery.com/), isto lanac...

3. isto zavisi od toga gde ćeš živeti. Odeš na GoogleMaps i ukucaš "gym near 21000" (to ti, je li, zip code kad dođeš) i nađeš ih k'o pleve... ima i tu lanaca, ali mislim da to zavisi od regiona, nema svih svuda...

4. kod ginekologa najbolje je da ideš kod dr. ........... :lool:

5. za zubara isto moraš prvo reći gde ideš... pa onda u priču ulazi imaš li osiguranje ili ne. tek onda idu predlozi... :smrc:

6. nemamo... :ludak:

Zana
04.12.2008, 05:48
1. Za ovo prvo (garderoba) nisam prava osoba da odgovorim... cisto zbog stava "jedan je zivot" te ovo bolje da skip :grin:

2. Ja koristim Clinique make up i Neutrogena ostalo, sampon Nioxin... nemam pojma zavisi sta koristis... Kazi ti bolje sta konkretno pa cu da ti nadjem cene.

2. Frizeri - vecina su losi, jer zavrsavaju kurseve od 3 meseca. Oni naplacuju od $15 do $30. Ako hoces dobar hair cut: ako imas straight kosu kao ja ides kod asian hair stylist (avarage hair cut $65, relaxer pakovanje $50 phyto anti frizz - traje pakovanje oko 8 meseci na srednju duzinu, japanese termal ironing traje do 6 meseci na srednju duzinu $250 - za CA vrlo bitno zbog vazduha i vode koji malo promene kosu). Sunce mu, izgleda da je trebalo i ovo da skip :grin: opet - shishanje moze i u Super Cut za $15. Ako imas kovrdzavu kosu - niko sem onih koji rade black hair nece znati da te oshishaju.

3. Manikir i pedikir $20, uglavnom dva puta mesecno, ako radis silk jednom nedeljno - pls don't do acrylic :grin:

4. Kozmeticki tretman - ja idem strogo chinese $65 ili jeftinije ako kupis paket

5. Tanning - Sunset tan, extra usluga pa i extra cena hahah level 4 tanning sa 1.5 UV $20 po tretmanu, level 5 sa 0.5 UV je $66 po tretmanu plus mystic tan (spray) dolazi besplatno, odrzavanje tan na ovim levelima je jednom mesecno (sto po meni opravdava cenu). Ostalo - moze mesecno unlimited za $49 zimi, $29 leti ali moras da ides 3-4 puta nedeljno za odrzavanje, kreveti su 1 i 2 level sa 5-7 UV (poredjenja radi, u LA na plazi je UV 9-11 zavisno od godisnjeg doba i doba dana). Mozda je i ovo trebalo da skip...

6. Depilacija - eto ubacih ti ja i ekstra :grin: katastrofa i uzas, rade samo sa tecnim voskom i trakama... laser je skup... tako da ja imam warmer i kupujem prirodan vosak na e-bay - sama svoj majstor :grin: cene ako odes kod njih (sa tim odvratnim tecnim voskom): noge (cele) $45, prepone $25, brazilian :grin: $60, ruke $20 etc etc obrve $15 each plus 15% tip, total moze za $120...(tip racunaj sto i za frizere i kozmeticare) :grin:

7. Gym - biras u komsiluku ili blizu posla. Obrati paznju da li imaju programe (casove) jer samo sa spravama i ne mozes bas nesto da uradis... Meni je bitno i da je cisto i da imaju dobre trenere... Ja idem u Bodies in Motion, $55 mesecno, ugovor na godinu dana.

8. Kod ginekologa - kad dobijes osiguranje ako je HMO jednom godisnje imas placen pregled na svoj zahtev u okviru godisnjeg redovnog pregleda (plus PAP smear i HPV test included), ako ne daj Boze imas problema i to je sve pokriveno naravno ali ne mozes bez razloga da trazis pregled vise od jednom godisnje. Tvoj lekar radi pregled a ako nesto nije u redu onda salje kod specijaliste; ako imas PPO osiguranje mozes kad hoces i kod koga hoces. Ako nemas osiguranje onda opet ides gde hoces ali sama sve placas.

9. Isto kao gore - zavisi od osiguranja. Ja biram PPO i placam sa Deltom 20% od svega do $2500 godisnje. HMO malo drugacije radi ali svakako imas ciscenje zuba besplatno jednom godisnje i uglavnom se nista ne placa za plombiranja i sitnije intervencije. Ako ga nemas, onda sve placas - dobra varijanta je da onda ides na univerzitetsku kliniku jer je jeftinije i do 50% ali rade residents koji imaju mentore sa strane.

10. Naravno - mogu da nemam vremena za druge ljude, pranje sudova il pranje prozora :grin: za sebe uvek imam vremena :grin:

Ijuuuu - pa koliko ja sad brojeva imam ovde :woohoo:
Strasno, sta da ti kazem...
Ma, jesam li ja to pogresno razumela da je ova tema za cice samo?????

04.12.2008, 17:10
2. Moze npr max factor, clinique isto, revlon? Puder, maskara, sjaj za usta? Bas me zanimaju cene, koliko sam skontala nije jeftino biti negovann u Americi :obrva:

2. 65 $ sisanje :blink::blink::blink: kuku da se ja osisam do glave pre nego sto krenemo za USA...

4. kakav je to chinese kozmeticki tretman :wtf: ?

5. Nije zdravo :no:

6. Posto brijac :grin:

8. Moze li ukratko kakvo je to HMO i PPO osiguranje? Dovoljno je jednom godisnje ici kod ginekologa, ako nemas nikakve smetnje, ali ipak je 2x godisnje preporucljivo!

Hahahha, nije procitao dobro natpis na vratima :bravo:
Hvala ti puno za opsiran odgovor!!

Zana
04.12.2008, 17:37
2. max factor nisam skoro videla around - valjda ima po radnjama :smrc:, to nije skupo, kao ni revlon. clinique je skuplji...

2. hahahha - sad videh ima dva broja 2 :grin: naci frizera koji ti odgovara bice pravo umece, videces... ja se napatih u sred LA. bas i ne verujem da sam toliko razmazena - pa u vrscu sam kod istog frizera isla 5 godina i nikad nisam previse zvakala (covek zna svoj posao). ovo ovde sacuvaj me Boze i sakloni - ali kazem ti, ako ne trazis nista ekstra (to jest ako te kosa slusa, a ne kao kod mene da hoce na sve strane ako nije dobro oshishana), onda prodjes i sa daleko manje para.

4. nemam pojma kakav je - ali je dobar... ako ja vidim lice bez koje kakvih cuda, i da izgleda 20 godina mladje nego sto jeste e ja idem tamo. mene je odvela koleginica (chinese) kod kozmeticarke na preporuku i super sam zadovoljna...

5. znas kako, pusenje nije zdravo, nije zdravo jesti hranu sa dodatkom pesticida, voda iz cesme nije zdrava, nije zdravo piti iz obojenih casa i solja, nije zdravo jesti masnu hranu.... pa sad ako krenemo gde bi nam bio kraj....

6. nije mnogo - opet zavisi koji hoces ahahah extreme nesto-sto-ja-ne-mogu-da-izgovorim-a-prepoznam-u-radnji sa 3 blades i alojom je totally cool.

8. ne moze ukratko :grin::grin::grin: a i dodje mu kao posebna tema... svasta je preporuceno - ako ne budes imala osiguranje, neces ici ni jednom... sorry :smrc:

srdjevic
04.12.2008, 18:40
Hahahha, nije procitao dobro natpis na vratima :bravo:

Eh sad... :smrc: pa to što mi ne koristimo te usluge/proizvode ne znači da ne treba da budemo upućeni u iste... ume to i da pomogne katkad. :grin:

A i vidim ceo dan nema odgovora a očekivao sam već pune 2 stranice, kad ono - ništa.... Pa ja reko' ajd' jedan bump da odradimo. :grin:

U svakom slučaju, ja se odjavljujem, gave my 2c... :pozz: hehehe

steficacvek
04.12.2008, 20:37
jako mi se svidja ova tema :grin:

zana, daj nam jos kakvih informacija ... sve sto ima veze sa iracionalnom stranom zenskog mozga :;D:

Olivera
05.12.2008, 00:21
Odlicna tema! :1072::1072::1072:

Zana daj nam vise detalja o krpicama i cipelama a da pri tom zadrzis stav "jedan je zivot"

:bravo: Hakunamatata :bravo:

Zana
05.12.2008, 06:43
Eh moze onda!!!!! Ja taman htedoh da se ne javljam vise zbog stava "nek ide zivot" ali ako nije problem....

Nego, pisem posle vise - jer "domacica" mora da sredjuje kujnu (jer'bo nikad ne znas sta sve u kujni moze da se desi, te uvek treba da bude spremna:grin:) a do tad evo jedan hint!!!!

Moja omiljena radnja za posle radnog vremena (ovo objasnjavam naknadno - ima dve Zane: jedna do pola pet a jedna posle) je Abercrombie & Fitch - skupo ali sexiiiiiiiiiii!!!!! Pa kad udjes a ceka te ovo:

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=3&pictureid=132

E i nije lutka - model, nego pravi cican (nije stvar u abs nego jeans je dobar, kunem se). Ovo pored je moja zaova koja prstom pipnula abs misleci nije ziv covek ahahahaha i sva se izvinjavajuci pravdala da ovako nesto nema po Austrijama!

I sad nek neko meni kaze kako se onda ne ostavlja pola pay-check na krpice? Ah! Suknjice - extra (duzine 10cm), stoji ludilo $70; trenerka (bela - donji deo ispod piercing, a gornji iznad - i nije za gym nego za... :1072: ih razumemo se vec) $120! Ma nek ide zivot!

Pisem posle do detalja!

I muski - FAJRONT sa zenske strane!!!!! Kako poglednem, neki cican nam svrcka po strani!!!!!!

05.12.2008, 10:30
i liiike this :)

Zana
09.12.2008, 09:23
Eh evo mene najzad. Ludilo neko ovih dana pa ne mogu da stignem ni da spavam (ali literally sam skip subotu na nedelju) a i moram da se hvalim da sam sinoc bila na acoustic Keane (http://www.keanemusic.com/) svirku koja je napravljena za nekih 200 ljudi i to je bilo fenomenalno – toliko da jedva zaspah i sinoc… :1081: i opet - hvala mojoj cici Jeleni :KISS:

No, da se malo vratimo na kozmetiku… toliko proizvoda ima naokolo da ja ne mogu da propagiram ni jedan posebno, jer sve zavisi od budget koliko moze da se potrosi na kozmetiku a i od vrste koze i ostalog. Ja objasnjavam onda sta ja koristim tek cisto da dobijete ideju…

Lakovi za nokte, manikir i pedikir proizvodi
Nije sto sam ja svojevremeno radila za OPI, ali zaista imaju po mom misljenju najkvalitetnije lakove. U svim salonima ih koriste (niko ne koristi Revlon i max factor jer ne moze kvalitetan manikir da se uradi, odnosno ne drzi se lak nedelju dana). Proizvodi jesu skuplji od drugih ali definitivno vredi. Dok sam bila sa kompanijom radila sam testiranja proizvoda (zato i ne preporucujem acrylic po savetu kompanijinih kozmeticarki) i evo preporuka: oni imaju u opticaju lakove sa nekoliko cetkica (http://www.opi.com/trNenvy.asp)– (click on link "exclusive pro wide brush") round je za izbegavanje na prirodne nokte. Obicna zaobljeno cetvrtasta je ekstra, lepo nanosi boju i moze lepo da se kontrolise.

OPI lakovi se nanose sa podlogom (http://www.opi.com/trPremium.asp) i preko ide top nanos. Podloga je blago roze obojena i predivno ide na french (podloga, beli, pa top coat). Izgleda fenomenalno. Postoji i posebna podloga sa strengthener ali mora da se skida posle 7 dana obavezno zato sto je jak i moze malo da osteti nokte u smislu da im promeni boju. Top coat ima da se kupi i sa dodatkom za susenje (http://www.opi.com/trQuikDry.asp) (suvo za 20 sekundi) ali ja to ne radim vec posebno uzmem sprej u bocici koji ima isto dejstvo a ujedno ima i vitamine za nokte. Imaju fenomenalna ulja za zanoktice (http://www.opi.com/Avoplex.asp) – deluje posle nekoliko dana. Ja ih drzim i na poslu i kod kuce kod kompjutera tako da se uvek setim da stavim. Stavi se po jedna kap na svaki nokat i ne radi se nista sem toga, ulje se samo raspodeli kako treba i gde treba. Cene su malo vise, recimo da su lakovi oko $8. Ja ih jos uvek nabavljam po employee ceni za $1.50 a sada za Bozic po $0.50 ili kutiju od 8 komada za $2. Sve moje cice sam snabdela a bogami i naseg postara jer neke boje ne koristim…. Paleta moze da se vidi ovde (http://www.opi.com/opi/opistudio.aspx).
Imaju i super turpije ali sam uspela da pronadjem na sajtu samo ovu (http://www.opi.com/Feet.asp).

Lice
Ja za lice koristim Neutrogena scrub (http://www.neutrogena.com/ProductsDetails_350.asp?lProductLineID=13) i masku (http://www.neutrogena.com/ProductsDetails_153.asp?lProductLineID=13), i njhov moisturizer (http://www.neutrogena.com/ProductsDetails_45.asp?lProductLineID=13) bez ulja za svaki dan i ispod sminke. Za celo i za oci koristim Strivectin (http://www.strivectin.com/) i mnogo sam zadovoljna. Probala sam Vic i Clinique ali nisam bila odusevljena rezultatima. Vecina mojih koleginica sada koristi isto sto i ja – hocu reci rezultati se i te kako primecuju pogotovu sa ocima (sto je vrlo bitno zbog make up). Jeste skuplje ali nalazim sa popustom (unapred naravno a ne kada je frka) u Costco i na eBay tako da onda ispadne ok. Ja je koristim tek oko 2 meseca ali se rezulati vide vec posle dve nedelje.

E sad moje licno misljenje :grin:– ja definitivno antiaging preporucujem posle 30-te u kombinaciji sa more invasive procedures ali o tome mogu nesto vise da vam kazem tek u februaru kad cu definitivno znati sta i kako. Za sada promatram kako ovo ide (po savetu dermatologa) pa u januaru idem ponovo na konsultacije i onda cu znati detalje. Hint: opsta je laz da botox lice napravi nepokretno. Da – ali posle 50-te kad se skoka 300 units u lice. Imam koleginicu koja je sad uradila (po 10 units oci i 3 units celo) i izgleda fenomenalno. Moj doctor naplacuje $12 po unit. Ona (koleginica) je inace 27. Zadovoljna je kako izgleda, nije zadovoljna sto je muvaju likovi ne stariji od 20. :bigkiss:

Nazad na kremu – ja sam je nabavila za $100 duplo pakovanje u Costco - to za lice moze da traje ja bih rekla mozda i vise od godinu dana, ali ja je koristim i za druge delove tela pa ne verujem da ce potrajati toliko. Ovako je u prodaji jedno pakovanje (malo vece od jednog koji sam ja uzela) oko $130. Isto u Costco treba da uzmem kombo opet dve kreme, i jednu za oci i jos nesto sto dolazi sa tim (ali ne znam sta) i to je $90. Za oci je u prodaji oko $50. Mogu antiaging da se nadju za male novce u regularnim radnjama – poenta je da je to bacanje novca jer nista ne rade (bar ne kod mene). Dalje – za podocnjake koristim Clinique (http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY4899&PRODUCT_ID=PROD11195)(kad mi se zatvore oci od ne spavanja, iskreno cesto se desava u poslednjih par godina) i Neutrogena korektor (http://www.neutrogena.com/CosmeticsDetails_210.asp) koji ja koristim bez pudera preko (ne stavljam puder preko dana). Nema teorije da se primeti da ga ima ako se ne pretera sa kolicinom naravno. A must have – Deep Cleansing Pore Strips (http://www.biore.com/usa/products/productInfo.asp?productId=9) za nos i celo. Tu ne treba posebna prica – navlazis kozu, stavis strip, sacekas da se osusi, povuces jako i to je to. Pre toga se lice dobro ocisti scrub-om i stavi se maska da omeksa kozu.

Eto… nastavak sledi. Ja ovo iz licnog ugla ali mogu da se raspitam za drugo ako treba…

pence
12.12.2008, 20:17
Evo ja sam skorojevicka i da cujes mog soka. Dakle, u Beogradu sam redovno isla na depilaciju, pramenovej jednom nedeljno feniranje a Amerika je ucinila da postane sam svoj maistor. Prvi put sam posle 10 godina obrijalanoge, prvi put me je farabao moj muz, prvi put sam sisala muza masinicom (kupili je za 19$ a ovde je musko sisanje 16$) ispalo je super. kao sto su ti rekli ovde je frizer jako skup ali ne samo sto je skup nego u te salone da ne udjes, njima je presa extra naplata a ja kupila presu i sama se presujem (eto ustede:bravo:). Eto i ja sam sam svoj mistor. Gardaroba je barem ovde u Kaliforniji skupa nije ko u Njujorku gde je bila stvarno dzabe i mnogo, mnogo bolji izbor. Sminku jos nisam kupovala, traju mi zalihe ali to i nije nesto skupo koliko sam gledala. Ja sam ovim nasim pocela da kukam ali su mi se zene smejale jer sam ih podsetila na njih kada su dosle. Na sve se covek navikne.:ludak:

pence
12.12.2008, 20:21
Zana kako ja da postanem tvoja cica pa da kupim lakove po toj ceni?:ajojoj:

22.12.2008, 17:44
how about lingerie?

Zana
22.12.2008, 17:52
What about it? :)

23.12.2008, 12:05
how muuuuch :bravo:

Zana
23.12.2008, 17:25
Ah :da: pa zavisi what you are looking for :inluv: ili šta neko drugi voli da gleda ahahahah cene su razne, naravno što je bolja marka veća i cena što ne garantuje uvek i ekstra design i dobar kvalitet. U većini slučajeva da - ali ne mora da znači. Ja i ovako skidam sve etikete i sve što može da "žulja" ili "grebucka" tako da mi je name nebitan. Nije nešto naročito skupo, a i Victoria Secret non stop ima neke sales. Nakačiću ti neke linkove ovih dana, pa možeš da pogledaš i vidiš kako stoje stvari :book:

24.12.2008, 11:16
thank you very much :naughty:

a koliko su kucni uredjaji, sudovi, tj sve te kuhinjske zaje.ancije??

moj dragi voli meso, moracu da kuvam heheh, neka mu je Bog u pomoci!

tamo su stanovi opremljeni sporetom, friziderom, ves masinom, je l?

Moracu da postanem 1/3 svog bica domacica :smrc:

Leona
06.05.2009, 13:15
Zenskice da pitam nesto:grin:
rekose mi da je odlazak na fitnes, u teretanu i slicne cake u USA nepreporucljiv jer ti dodje ciko na kucu i zaljepi obavjest da moras placati kao porez i na to, jer cim imas pare za to bogat si, a navodno se vjezbanje tamo smatra luksuzom:wtf:

jel to istina fakat?:grin:
meni nekako djeluje nadrealno

Jer koliko ja znam tamo vecinom kompleksi imaju i teretane, bazen itd... pa mi je malo nelogicno

kaneolopa
06.05.2009, 15:03
Za clanarinu u teretani uglavnom potpisujes godisnji ugovor, ali sa ovakvim stanjem u ekonomiji moja je topla preporuka da to ne radite, vec od meseca do meseca. Jeste kada trebas da bljunes kes za godinu dana skupo, ali vidi u Srbiji da trebas da platis clanarinu za god dana pa razimisli koliko je to.
Fora je da mnoge luksuzne zgrade imaju teretanu, mi smo tako iznajmili u zgradi koja to ima, e sada u nekim zgradama se to naplacuje dodatno, a u nekima je to za dz.

Ono sto najvise kosta jeste imati svog trenera, koji ce ti dati tacno vezbe i obim vezbi koji tebi sada treba, i pratiti tvoj napredak.

dreamerns
06.05.2009, 15:43
U nasem kraju svi trce ili vozaju bajs. Vecina zgrada ima sopstvenu teretanu. Naravno, imas i atletske centre (ili kako se to vec zove) koji su veci kompleksi sa bazenima i sl. Tu je cena malo zesca, pogotovo ako hoces trenera. Nije to tako samo sa teretanom, tako je sa svakim sportom. Sve sto u americi zahteva ljudski rad....izuzetno je skupo. Tako te i ping pong izadje jako skupo (nema tu SPENS i sportski klub Vojvodina koji se finansiraju od drzave).
A vezbanje se smatra luksuzom i u Srbiji....pa ne vidim zasto bi ovde bilo drugacije. Ovde nema skrnavih teretana na kakve smo mi tamo navikli, gde udjes i igras se sa spravama koje su u polu raspadnutom stanju. I u Srbiji te napucane teretane kostaju jako skupo.

landlord
06.05.2009, 16:20
Kako mislis placati porez na teretanu? To mi nije bas jasno?
Zar se porezi ne placaju samo na dohodak koji ostvarujes?

dreamerns
06.05.2009, 17:59
E da....ne znam ni ja da ima neki specijalni porez za teretanu...

Leona
07.05.2009, 13:42
I ovdje je to luksuz hajmo reci. Pristojnu teretanu/fitnes centar neces naci ispod 25-30 €. Ali ono sto je velikiiiiii minus je sto ni u jednom tom fitnes centru nemas nekoga ko ce ti bar objasniti neke osnove, pa covjek ne zna sta treba da radi, koji dio tijela je "problematican" isl. Tako ljudi idu mjesecima i daju grdne pare a ne skinu ni kilu.
Ovdje je opet ja mislim premija naci trenera, nemaju ni pojma sta je to, a to zadovoljstvo bi kostalo malo bogatstvo ja mislim.
Ovdje bi morao dati bubreg za godisnju clanarinu, ali opet vjerujem da je to tamo malo pristupacnije.
Ali na kraju krajeva uvijek se moze trcati, Amerima to nije strano, pa mi nece niko nista opsovati valjda:grin:

Sto se tice poreza, definitivno ne znam.
Tako mi rece mamina prijateljica, ona ima sestru u Ohio-u, i pricamo nesto tako, i rece mi ona bas tim rijecima placa se porez pa je ostadoh zbunjena, reko da vidim ovdje sa vama:blink:
Mozda bi Zana to znala bolje, ali trenutno je "odsutna":grin: pa nista onda

07.05.2009, 14:28
ja nemam pojma o tome.. mi idemo na tenis besplatno, imas kao neke javne terene, samo poneses opremu.. bili smo na golfu, to ti je oko 20$ da iznajmis opremu ako nemas svoju..
A ako budes trcala nece ti niko nista, samo, molim te, nemoj da hodas ako ti je zivot mio!

dreamerns
07.05.2009, 16:56
I ovdje je to luksuz hajmo reci. Pristojnu teretanu/fitnes centar neces naci ispod 25-30 €. Ali ono sto je velikiiiiii minus je sto ni u jednom tom fitnes centru nemas nekoga ko ce ti bar objasniti neke osnove, pa covjek ne zna sta treba da radi, koji dio tijela je "problematican" isl. Tako ljudi idu mjesecima i daju grdne pare a ne skinu ni kilu.
Ovdje je opet ja mislim premija naci trenera, nemaju ni pojma sta je to, a to zadovoljstvo bi kostalo malo bogatstvo ja mislim.
Ovdje bi morao dati bubreg za godisnju clanarinu, ali opet vjerujem da je to tamo malo pristupacnije.

Ja ne znam kako kod tebe, ali u Novom Sadu imas 2-3 teretane gde dobijes trenera koji je 3 dana sa tobom da ti pokaze kako se radi na spravama, imas svoj karton...i on te redovno kontrolise sta i koliko radis (povecava tezine vremenom, pravi program i sl).

Ali na kraju krajeva uvijek se moze trcati, Amerima to nije strano, pa mi nece niko nista opsovati valjda:grin:

Ovde mnogo Amera trci...tacnije, ja imam osecaj da svi trce, ali to je valjda moja okolina takva (kako ona gde zivim, tako i na poslu).
Sto se hodanja tice, ako dodjes u Cikago, NYC, Boston i sl. neces imati problema sa hodanjem....to i jesu gradovi gde se vecina ljudi vozi javnim prevozom do posla i sl.

Leona
07.05.2009, 20:21
A ako budes trcala nece ti niko nista, samo, molim te, nemoj da hodas ako ti je zivot mio!
hahaha znala sam da ces napisati ovo:grin:

@Dreamer- ja sam kod nas u Sa. dosta fitnes centara obisla, hoce oni pokazati ono kako da pokrenes aparate i to, ali nesto vise jok...lipsi magarce sam.
cak i u "napucanim" je takva situacija.
Ja bih platila trenera vala da neko radi sa mnom, da me uputi sta trebam raditi, za koji dio tijela isl., nije svacije tijelo isto, svako treba neke druge vjezbe, al nema toga ovdje kod nas, ni za lijeka:nene:

a ako dodjem, ih svako jutro cu bit redovna sto se tice trcanja:grin:

ikana
18.04.2010, 16:00
Kad smo vec kod cena,a kako se krecu cene stomatoloskih usluga,ako neko zna?:)

pekka
18.04.2010, 18:55
Uopste se ne krecu. Stalno su veoma visoke.:grin:

ikana
18.04.2010, 20:07
:) hvala na iscrpnom odgovoru ;)

pekka
19.04.2010, 11:02
To je bila samo mala sala, ali bojim se da nije daleko od istine. Primetio sam da mnogi nasi poznanici vrebaju godisnji odmor u Srbiji da bi, izmedju ostalog, posetili zubara. To upucuje na zakljucak da su zubarske usluge visestruko skuplje u USA, sto se moze i ocekivati. Za konkretne cenovnike se moramo obratiti onima koji vec duze zive u US, a najbolje je nemati potrebu za zubarom.:==D:

ikana
19.04.2010, 22:55
pa ok,nista nisi slagao,visoke su svakako :D Ali informativno me je interesovalo,pa eto ako neko zna slobodno neka napise ...:papa:

milena_ns
20.04.2010, 00:07
Na ovom sajtu imas prosecne cene stomatoloskih usluga po drzavama u USA.
http://www.bracesinfo.com/dentalcosts/. E sad neka neko od forumasa koji su vec u USA kaze da li su ovi podaci relevantni.

A ovde imas prosecne cene za stomatoloske usluge, ali i sve ostale usluge koje ti mogu pasti na pamet. http://www.costhelper.com/.

Evo jedne koja mi je zapala za oko. :;D:

Dog Walker Cost
Typical costs:
A 15- to 20-minute walk usually costs between $15 and $17 for one dog.
A 30- to 40-minute walk usually costs between $18 and $22 for one dog.
And a 40-minute to an hour-long walk usually costs between $22 and $27 for one dog.

steficacvek
20.04.2010, 01:13
Ne mogu tacno da ti odgovorim ali jedan drug ovdje je nedavno imao problema sa zubima, sto je prije svega njegova krivica jer nije brinuo dovoljno. Uglavnom uz jako dobar dental plan koji ima, popravka nekih 8 zuba (ciscenje kanala i popravka) bi ga kostala 15000 $ (da ne bude zabune, 15k iz njegovog dzepa, ne smijem ni zamisliti koliki bi bio cijeli racun). Uglavnom, kako god okrenes skupo je ...

Zana
20.04.2010, 03:22
To moze da bude cena za 8 implanta samo, osiguranje ne pokriva te radove. Svako osiguranje pokriva 2 ciscenja zuba godisnje (celokupni iznos), ciscenje kanala - pretpostavljam da je to vadjenje zivca, je maksimalno $200 od kojeg osiguranje pokriva veci deo. Cena od $15k za popravku samo je - ja se izvinjavam, ali naucno fantasticna... I da je 8 krunica to je oko 4 hiljade i osiguranje pokriva nekih 60% do 1,500 ili 2,000 (godisnji maksimum). E, sad... ako je u pitanju kozmeticki rad (navlake, itd.) kod nekog od poznatih dentista, onda je moguce...

Ne kazem ja da covek laze, ali to nije samo za popravku. Ako treba da nosi protezu, operacije, navlake i ko zna kakve jos stvari onda je zaista moguce. Ali ako je kanal i popravka 8 zuba - tesko.

steficacvek
20.04.2010, 07:52
Stvarno nisam pitala za detalje, on kaze da je dobio estimate na 15k. Bas cu da ga pitam sljedeci put sta je tacno bilo. Znam da je na kraju odlucio da izvadi sve te zube i to je bila neka povoljnija opcija. Sad kad razmislim vrlo je moguce da su u pitanju bili implanti ili mostovi ... Nemam pojma, raspitacu se svakako!

30.04.2010, 06:56
Ja moram da izvadim umnjake, sto je mnogo skupo ovde, tako da Srbijo here I come!! (Again:) Samo, kad pomislim da cu od 10 dana odmora, provesti 7 sa koncima i mirisom apoteke u ustima, povraca mi se :(

ja .
30.04.2010, 14:42
Ja moram da izvadim umnjake, sto je mnogo skupo ovde, tako da Srbijo here I come!! (Again:) Samo, kad pomislim da cu od 10 dana odmora, provesti 7 sa koncima i mirisom apoteke u ustima, povraca mi se :(

Gledaj na to pozitivno, nece te posle bo0leti i jesces tih 10 dana puno sladoleda:)

ja .
30.04.2010, 14:46
Zana videh da si rekla da je tvoja koleginica isla na Botox, jel mozes da je pitas gde je isla? Ja gledam neke klinike koje daju kurseve toga pa me zanima da cujem necije iskustvo ?

steficacvek
30.04.2010, 19:04

Uh ... sa srecom! Ja sam se sa tim patila taman pred polazak i bilo je patnje. Ali barem ides da vidis drage ljude usput, vjerujem da to olaksava! Sretan put!

dreamerns
30.04.2010, 23:22

Pa skuplja ti je varijanta da ides u Srbiju i izvadis...

Zabica
01.05.2010, 01:11
Mog muza je pre nekih pola godine zadesilo hitno vadjenje umnjaka u NYC-u. Bio je toliko ocajan od bolova, ni morfijum nije vise pomagao.... Otisao je kod zubara spreman da da bubreg samo da to prestane, i jako se prijatno iznenadio kad ga je izaslo 300$ :bravo:

dare_ns
01.05.2010, 03:33
Pa skuplja ti je varijanta da ides u Srbiju i izvadis...

Ako bi došla samo da vadi, onda je neisplativo. Bolje u Mexico :D
Ako pak dolazi da vidi porodicu, na redovni trošak puta i darova, vađenje umnjaka je oko 6.500 RSD. Odnosno oko $90.
Toliko je platila moja devojka na medicinskom fakultetu (Novi Sad) pre 2 meseca.
Jedino što može biti gadno je koliko je zapravo umnjak izašao, da li će moći da ga uhvate klještima, ili moraju da seku desni... pa konac... gaza u rupu... vađenje prve gaze, vađenje konca. Samo to :)

01.05.2010, 03:41
Ako bi došla samo da vadi, onda je neisplativo. Bolje u Mexico :D
Ako pak dolazi da vidi porodicu, na redovni trošak puta i darova, vađenje umnjaka je oko 6.500 RSD. Odnosno oko $90.
Toliko je platila moja devojka na medicinskom fakultetu (Novi Sad) pre 2 meseca.
Jedino što može biti gadno je koliko je zapravo umnjak izašao, da li će moći da ga uhvate klještima, ili moraju da seku desni... pa konac... gaza u rupu... vađenje prve gaze, vađenje konca. Samo to :)

Dare hvala sto si odgovorio umesto mene. Plus, ja nemam dental osiguranje.A i tacnu dijagnozu si mi dao! Izasao jedan mangup HORIZONTALNO, tako da mora hirurski :( bice cupavo.

Stefice, ne znam jos kada cu u Srbiju ponovo, nemam nikakve bolove sto se tice umnjaka, rastu ali ne bole.. Nadam se u avgustu da cu ici, posto imam i neku svadbu. Zamalo da odem pre 10 dana, nazalost losim povodom, ali nije bilo dovoljno vremena... To je ono najstrasnije sto se moze desiti kada si tako daleko od onih koje volis :((

dare_ns
01.05.2010, 03:55
Nisam zubar, ali ono što znam je da ako ti ne raste pravilno ili nema mesta gde da izraste, može uzrokovati mnogo problema kasnije (5, 10, 20 godina kasnije).

Samo ti to vadi kada dođeš. Pogotovu ako ti raste ukrivo, počećeš da se grizeš za obraz i dok pričaš.
A najgore što može da se desi, ako ostanu umnjaci koji nemaju mesta, je da poguraju ostatak zuba, nakon toga sledi paradentoza, pa mah mah zubima. Džaba ih četkao i 10x dnevno :(

p.s. neću više da glumim zubara :D

01.05.2010, 04:57
Nisam zubar, ali ono što znam je da ako ti ne raste pravilno ili nema mesta gde da izraste, može uzrokovati mnogo problema kasnije (5, 10, 20 godina kasnije).

Samo ti to vadi kada dođeš. Pogotovu ako ti raste ukrivo, počećeš da se grizeš za obraz i dok pričaš.
A najgore što može da se desi, ako ostanu umnjaci koji nemaju mesta, je da poguraju ostatak zuba, nakon toga sledi paradentoza, pa mah mah zubima. Džaba ih četkao i 10x dnevno :(

Nemoj vise, u redu je. Ne grizem obraz ali eto moraju napolje da ne guraju ostale zube. Skrenusmo sa teme :-) Citam sad sta sam sve pitala na pocetku ove teme, i smesno mi iz ove perspektive... Sisanje $40, pramenovi >$100 :wtf: a bar da mi ih je uradila kako treba... Sto se tice svega ostalog (kozmetika, sminka) - vise nego pristupacno sa ovim primanjima. Steta samo sto nemam gde da idem, a po kuci se ne sminkam :inluv: Ohio smor!!!

steficacvek
01.05.2010, 07:32
Dare hvala sto si odgovorio umesto mene. Plus, ja nemam dental osiguranje.A i tacnu dijagnozu si mi dao! Izasao jedan mangup HORIZONTALNO, tako da mora hirurski :( bice cupavo.

Isti slucaj bio kod mene! Samo su kod mene oba donja umnjaka bila horizontalno. I moram ti reci da su me bas ispatili. Ali jednom kad ih izvade i zavrsi se operacija, nema nekih vecih problema. Osim sto ces biti bucka par dana.

Stefice, ne znam jos kada cu u Srbiju ponovo, nemam nikakve bolove sto se tice umnjaka, rastu ali ne bole.. Nadam se u avgustu da cu ici, posto imam i neku svadbu. Zamalo da odem pre 10 dana, nazalost losim povodom, ali nije bilo dovoljno vremena... To je ono najstrasnije sto se moze desiti kada si tako daleko od onih koje volis :((

Znam sta mislis ... Meni se najstrasnije moguce desilo 3 mjeseca nakon dolaska i srecom uspjela sam hitno otici kuci. Tek tad shvatis koliko je Amerika zapravo daleko. Mada sa druge strane meni je i dobro doslo da ne zivim vise dole, nekako sam se lakse nosila sa gubitkom najdraze i najvaznije osobe u zivotu kad nisam u toj depresivnoj svakodnevnici. I jos uvijek ne znam da li je lakse ili teze kako vrijeme prolazi ...

Zana
01.05.2010, 08:21

Nisam ni ja zubar, ali evo situacije:

mom dragom raste umnjak (donji, levi) unutra prema kutnjaku. Nije ni znao za to, vec otisao za gornji umnjak sa suprotne strane. Snimano sa svake strane i detaljno (sticajem okolnosti, zbog drugih stvari vilica je snimana u 3d za precizna merenja - btw ne pokriva ni jedno osiguranje)... muza stavili u stolicu i ponudili mu sledece opcije: treba da se vadi zub - to je preporuka. Medjutim, takvo vadjenje iz donje vilice moze da izazove ostecenje zivca koje moze da izazove paralizu polovine donje usne. I jos mnogo drugog bla, bla (znaci napismeno i o drugim komplikacijama). Oni ce da vade ako dragi potpise "oslobadjajucu" formu. Druga opcija je da se ne radi nista - osim u slucaju da bude hitno, odnosno da pocne da pravi velike probleme. Kazu - moze da se nikada i ne desi. To je bilo pre oko godinu dana. Zub nije izbio napolje. Dragi nema nikakve probeme sa tim (kuc u drvo).

Ne znam kakva je praksa i konsultacije u Srbiji, koliko opcija ponude i sta rade - da li upozore na probleme, ali budite oprezni kod radjenja bilo kakvih hiruskih intervencija. Ne daj Boze da dodje do komplikacija - onda ste ovima ovde u nemilosti, sve tako bez osiguranja. Ovde prvenstveno mislim na hirurske intervencije koje se "zbutaju" za vreme odmora, a proces bi trebalo da traje po nekoliko meseci (vadjenje, krunice, mostovi, implanti, itd.).

Postoje razlicite opcije za dental osiguranje (jedna od njih je i Delta Dental HMO u Costco). Mesecna premija za dental osiguranje nije velika - nekad se za neke radove i ne isplati imati osiguranje jer to svakako nije pokriveno. Na primer - nijedno osiguranje koje sam ja imala nije pokrivalo korektivne proteze. To moze da kosta i do $5,000 jer nosenje traje od godinu i po do nekoliko godina. U svakom slucaju, postoje razni planovi za placanje i vecina njih je beskamatna. Mnoge ordinacije pristanu na finansiranje i placanje u ratama. I ovako je gornja granica koje osiguranje pokriva obicno $2,000-$2,500 i procentualno je pokrivanje.

Prosek cena mozete proveriti ovde (http://www.bracesinfo.com/dentalcosts/), samo izaberite vasu pribliznu lokaciju (Toledo, Ohio se nalazi na spisku :)). Ne mislim da se isplati ici u drugu zemlju za intervencije (osim ako stvarno nemate katastrofu u ustima). Ako nemate svog dentistu sa kojim mozete da se dogovarate ili nekog da vam preporuci dentistu - pozovite 800.dentist i oni ce vam naci lekare po uslovima koje imate.

Na sopstvenom iskustvu se uci - mozda zato i ovoliko ponekad "zvocam". Ja sam poverovala "nasim" ljudima u kuknjave na zubarsku skupocu (moram da priznam bez prethodnih konsultacija kod zubara, znaci samo bla bla) i iskoristila sam boravak u Srbiji da za deset dana izvadim zub, izbrusim dodatna dva pored i napravim most - znaci sve to za 10 dana. Radila sam u najprestiznijom zubarskoj ordinaciji u Vrscu po preporuci dosta ljudi. Ne mogu da kazem da je bilo jeftino - jer nije. Ja sam mislila da je jeftinije nego ovde. Nepunu godinu posle toga dobijem osiguranje i nadjem mog dentistu ovde. Covek gleda i "prepozna" rad :) Kaze, posluzice naravno ali to treba da razbijamo i pravimo novi. Steta za zdrave zube pored. Iako se meni cinilo da je sve u redu, kaze da se boja ne slaze i da iznutra ne leze uz desni jer nije ostavljeno dovoljno vremena nakon vadjenja da se desni povuku. Uz to je rekao da bi oni ovde radili implant - tako ide kod osoba mladjih od 40 :(

Radio mi je root canal na kutnjaku i rekao da ne moze bez krunice. Root kanal je pokrilo osiguranje, jer vecina potpise ugovor sa osiguranjem da "match" njihove cene (to je bitno da pitate, znaci kad vam kazu 80% ili 100% do $200 treba da pitate da li zubar prati cenovnik osiguravajuce kompanije ili ne, a ne da posle bude kuknjava na prevare i ostale stvari). Krunicu je moje osiguranje pokrivalo 50% do $400. Cena mog zubara je bila $800 - dogovorili smo se da razliku platim po $200 mesecno. Od trenutka kada je krunica stavljena, pa dok je on ispostavio racun osiguranju, oni resili pa on poslao meni racun za ostatak - proslo je vise od dva meseca. Sasvim dovoljno vremena da se orgnizujem sa novcem.

Evo cenovnika sa UCLA Dental klinike (napomena: univerzitetska klinika ima bolje cene, mnogo dobar rad, samo je procedura malo duza) - implant je $800. Ako radi profesor koj ima i svoju privatnu ordinaciju onda je $1850 ali i dalje jeftinije nego kod njega u ordinaciji :) Snimanje (ono 3d, ili panoramic -vrag bi ga znao kako se zove :) je bilo $250. To sluzi da se precisno izmeri debljina vilicne kosti ako treba da se radi presadjivanje, sto posebno kosta - ne znam sad tacno ali mislim da je to oko $500. Na to ide krunica koja je oko $600. Sve osim implanta pokriva osiguranje. Rad na implantu traje preko godinu dana jer sve mora lepo da zaraste, tako da su male sanse da se prekardasi maksimalna suma. E sad, moguce je da nema dovoljno mesta za implant pa da mora proteza jedno godinu dana - sto UCLA daje da se plati beskamatno na 12 meseci i ne zavisi od kreditne istorije.

Eto. Ja mislim da je skupo, ali ne nedostizno i da je bolje nego da se ide u Srbiju. Da ne bude samo kako kazu kod nas u CA "Lo barato sale caro" ili Cheap things turn out to be expensive, ili Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari :)

Vise o Dental osiguranju mozete procitati ovde (http://www.zelenalutrija.com/imigracija/osiguranje/).

Svako najbolje zna svoju racunicu - ali preracunajte se nekoliko puta pre nego sto donesete odluku. Bas me udarile ove poslovice xoxo dakle - tri put meri, jednom seci.

Evo cenovnik (http://uclasod.dent.ucla.edu/divisions/index.asp?id=244) sa UCLA za Oral Surgery, za druga odeljenja kao i za cenovnik profesora pretraziti ovde (http://www.dent.ucla.edu/patientcare/current.asp). Pogledajte kakve su usluge i cene na Univerzitetu blizu vas. I da ovoliko pisanije skratim u jednu recenicu :grin: - ispitajte sve opcije pre nego sto donesete odluku. Donesite odluku na osnovu razgovora sa onima koji pruzaju usluge, a ne rekla-kazala.

pekka
01.05.2010, 09:05
Zana, jedno pitanje u kontekstu. Nasa cerka je pocela da nosi fiksnu protezu posle nove godine i posto planiramo odlazak u avgustu svakako do tada nece biti resena situacija sa njenim kljovicama. Imas li neku ideju oko nastavka tretmana u Californiji ako bi se ponela kompletna dokumentacija (snimci i beleske ovdasnjeg dentista). Nadam se da je to moguce, jer bi bilo besmisleno raditi sve ponovo kada smo se ovde vec obratili najboljima koji rade po najnovijim tehnikama u oblasti fiksnih aparata.:smrc:

Zana
01.05.2010, 11:05
Zana, jedno pitanje u kontekstu. Nasa cerka je pocela da nosi fiksnu protezu posle nove godine i posto planiramo odlazak u avgustu svakako do tada nece biti resena situacija sa njenim kljovicama. Imas li neku ideju oko nastavka tretmana u Californiji ako bi se ponela kompletna dokumentacija (snimci i beleske ovdasnjeg dentista). Nadam se da je to moguce, jer bi bilo besmisleno raditi sve ponovo kada smo se ovde vec obratili najboljima koji rade po najnovijim tehnikama u oblasti fiksnih aparata.:smrc:

Ne verujem da ce to da bude problem, pogotovo sto imate svu dokumentaciju. Treba samo da nadjete dobrog specijalistu koji ce sve to da prati i koriguje ako je potrebno. To znaci da cete placati konsultacije i ono dodatno sto je potrebno. Kad se doselite (cini mi se da si rekao San Diego) pricacemo o tome. Vi cete imati izbor - ako ti jedan dentist kaze da proteza ne valja, ti odes kod drugog. Ako i taj drugi kaze isto (u sta sumnjam zaista), onda vidis sta treba da se radi. Dobri su zubari ovde, uvericete se i sami. Inace ja sam pratila par devojcica pre i posle proteza :grin: divna promena, da covek ne poveruje sta naprave :) sta je par godina za predivan osmeh, pogotovo sto im sad prave proteze u boji, pa sa nekim kamencicima, pa svasta nesto :)

Zana
01.05.2010, 11:08
Zana videh da si rekla da je tvoja koleginica isla na Botox, jel mozes da je pitas gde je isla? Ja gledam neke klinike koje daju kurseve toga pa me zanima da cujem necije iskustvo ?

Ona vise nije sa nama, ali isla je na Westwood Plaza na par bocki (ima 30-nesto, ne previse posla - linija na celu i par oko ociju).

dejancic
01.05.2010, 13:24
Da ne bude samo kako kazu kod nas u CA "Lo barato sale caro" ili Cheap things turn out to be expensive, ili Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari :)

Nisam dovoljno bogat da ne moram da lizem eurokremom umazanu foliju eurokrema :grin:

pekka
01.05.2010, 20:33
Ne verujem da ce to da bude problem, pogotovo sto imate svu dokumentaciju. Treba samo da nadjete dobrog specijalistu koji ce sve to da prati i koriguje ako je potrebno. To znaci da cete placati konsultacije i ono dodatno sto je potrebno. Kad se doselite (cini mi se da si rekao San Diego) pricacemo o tome. Vi cete imati izbor - ako ti jedan dentist kaze da proteza ne valja, ti odes kod drugog. Ako i taj drugi kaze isto (u sta sumnjam zaista), onda vidis sta treba da se radi. Dobri su zubari ovde, uvericete se i sami. Inace ja sam pratila par devojcica pre i posle proteza :grin: divna promena, da covek ne poveruje sta naprave :) sta je par godina za predivan osmeh, pogotovo sto im sad prave proteze u boji, pa sa nekim kamencicima, pa svasta nesto :)

Pricaj mi o tome. Vec smo izmenjali sve zive boje tih plocica, a sada je uletela i neka mocna opruga. Poenta je da se promena vidi vec posle 3-4 meseca, ali prethodile su tri operacije (vadjenje donjih umnjaka i jos tamo nekih rezervnih kljovica), tako da smo se svi namucili onoliko, a nasa mala ajkulica najvise.:no:

dreamerns
02.05.2010, 03:55
Ja sam svojevremeno u Srbiji vadio umnjak, koji je zarastao duboko u desne i moralo se operisati. Ceo cirkus je izasao oko 150eura pre 7 godina doduse. Ne vredi govoriti kakve su cene u drzavnoj ambulanti i na fakultetima, jer ljudi koji zive ovde uglavnom nisu vise osigurani u Srbiji. Da ne kazem da su se konci skidali nakon nekih nedelju i vise dana itd. Zbog celog cirkusa sam kasnije dobio neku zescu upalu (ne vezano za zube), od koje sam bolovao vise od mesec dana i primio gomilu inekcija. Stvari umeju da se zakomplikuju, tako da stvarno treba dobro razmisliti. Licno, ako budem odlazio u srbiju otici cu da me moj zubar pogleda, cisto zato sto u njega imam poverenja jer me vec godinama radi....ali nikakvi ozbiljniji zahvati. Razlog zasto bih voleo da me pogleda je jer znam da ce mi reci tacno sta mi fali (bez onog...a mogli bi ovo ovde, a vidis ne bi bilo lose ni ovo vamo...pa to sve milion dolara...jbg...jednostavno ne verujem zubarima mnogo).

ja .
03.05.2010, 13:50
OK, hvala puno, probacu da ih nadjem:)

ja .
03.05.2010, 14:22
Na sopstvenom iskustvu se uci - mozda zato i ovoliko ponekad "zvocam". Ja sam poverovala "nasim" ljudima u kuknjave na zubarsku skupocu (moram da priznam bez prethodnih konsultacija kod zubara, znaci samo bla bla) i iskoristila sam boravak u Srbiji da za deset dana izvadim zub, izbrusim dodatna dva pored i napravim most - znaci sve to za 10 dana. Radila sam u najprestiznijom zubarskoj ordinaciji u Vrscu po preporuci dosta ljudi. Ne mogu da kazem da je bilo jeftino - jer nije. Ja sam mislila da je jeftinije nego ovde. Nepunu godinu posle toga dobijem osiguranje i nadjem mog dentistu ovde. Covek gleda i "prepozna" rad :) Kaze, posluzice naravno ali to treba da razbijamo i pravimo novi. Steta za zdrave zube pored. Iako se meni cinilo da je sve u redu, kaze da se boja ne slaze i da iznutra ne leze uz desni jer nije ostavljeno dovoljno vremena nakon vadjenja da se desni povuku. Uz to je rekao da bi oni ovde radili implant - tako ide kod osoba mladjih od 40 :(

Radio mi je root canal na kutnjaku i rekao da ne moze bez krunice. Root kanal je pokrilo osiguranje, jer vecina potpise ugovor sa osiguranjem da "match" njihove cene (to je bitno da pitate, znaci kad vam kazu 80% ili 100% do $200 treba da pitate da li zubar prati cenovnik osiguravajuce kompanije ili ne, a ne da posle bude kuknjava na prevare i ostale stvari). Krunicu je moje osiguranje pokrivalo 50% do $400. Cena mog zubara je bila $800 - dogovorili smo se da razliku platim po $200 mesecno. Od trenutka kada je krunica stavljena, pa dok je on ispostavio racun osiguranju, oni resili pa on poslao meni racun za ostatak - proslo je vise od dva meseca. Sasvim dovoljno vremena da se orgnizujem sa novcem.

E na ovo moram da ti kazem da gresis i to debelo, ja sam stomatolog i imala sam prilike da radim sa pacijentima koji su mi dolazili iz uglavnom iz Amerike i Nemacke. Prvo ne poznajem te klinike u Vrscu ali ako se vec rade zubi onda se rade u Beogradu (mozda se ovo nekome i nece dopasti ali ovde ih ima najvise i rade sa modernom tehnologijom jeste imaju vece cene nego u Vrscu i okolini ali zato rade napredne stvari koje verujte mi da odete kod obicnog zubara bilo gde u US ne mozete dobiti, a izaci ce vas manje)
Zana tvoj doktor iz Vrsca je trebao da te upozori na to da rana posle vadjenja zuba isto kao i kad se poseces se skuplja i kako se ona skuplja tako se dizu malo po malo desni i moze da se desi da ti se vidi ivica krune to nije strasno ali moze da izgleda bez veze, jos pogotovo ako nije radjena samo od keramike nego je metalo keramicka kruna/most (a verujem da jeste). Idealno resenje kad ti fali jedan zub jeste da stavis implant ali mozda oni u Vrscu to ne rade? to neznam? i to je najbolje resenje bez obzira da li osoba ima 30 ili 60 godina. Sto se tice lecenja zuba (root canal) u Americi se to radi jako lose za razliku kod nas iz prostog razloga sto oni to napune mekanim punjenjem koje ima manji da kazem rok trajanja i desavalo mi se da moram to da vadim jer je krenula vec parcijalna nekroza, izgleda kao lov u mutnom? Kod nas se to radi tvrsim punjenjem i ako se dobro uradi (a sve zavisi kod oga odes i sa cim ti radi, sad postoje i laseri za to) zub moze i da ti se sacuva monogo duze nego tu jer njima je cilj da ti ga sto pre izvade (svi leceni zubi su kad tad osudjeni na vadjenje) da ti stave implant jer koliko sam cula to osiguranje ne pokriva nego moras sam da platis? a za tvog muza jedino kad moze da se osteti mandibularni zivac su 2 varijante a to je da je zivac prosao izmedju korenova zuba a da su korenovi dole srasli(znaci bukvalno prevedeno kroz sredinu zuba) a druga varijanta je da sam koren zuba lezi na zivcu (pa kad se izvadi da se osteti ) ali i to moze brzo da se sanira i prodje.. kod nas ima isto taj 3d snimak i to bi sve trebalo da se vidi na tome jasno. Inace evo ako nekog zanima ko je davno otisao cene u dobrim klinikama u Beogradu:
implant 700-800 eura + suprastruktura 70-200 eura
kruna metalo keramicka 100-125eura
kruna bezmetalna 200-250 eura
lecenje zuba 30 eura po kanalu
kompozitni ispun 25-50 eura
vadjenje umnjaka 100-150 eura
ako vas zanima jos nesto pitajte....

P.S. Ovo iznad je odgovor na Zaninu zubnu problematiku, valjda je napisano da moze lako da se shvati?

Zana
03.05.2010, 16:10
Moze lako da se shvati :)

Mozda i gresim - ali meni implant nije ponudjen. I da jeste, iz ove perspektive - ne bih ga radila tamo jer kao i vecina Amerikanaca imam odmor 15 dana. Kad uracunam troskove karte i ostalog, zasto bih putovala 15 sati kod zubara? Jos vise bi mi bilo komplikovano da jurim zubara po BG ili NS, jer mi nije krajnja destinacija. Dragom za sada nista ne smeta, a iskreno - ja nisam prisustvovala njegovom razgovoru u UCLA, ali im verujem da znaju sta rade. Kad se okrenem oko sebe, sve sami lepi zubici :grin: Svako svoje brani, tako da ja razumem tebe - ne ide cela Srbija kod jednog zubara, niti kao sto ti kazes u Americi rade lose. Meni samo racunica "odmor plus karta plus kasnija nedostupnost lekara" ne odgovara...Iz perspektive nekoga ko zivi u Evropi pa za sitne pare sada sa low-cost kompanijama moze da doleti svaki vikend - razumem. Ja iz LA - tesko, zaista.

Sto se tice mosta - ok je za sada, problem je "iz unutra", ali menjacemo to kad dodje na red... za sada se ne zalim :grin: ono sto me brine je sto oboje treba da radimo ono o cemu nasi roditelji nisu razmisljali na vreme a to je ispravljanje zuba - o cemu jos uvek razmisljam, jer kind of nigde ne gori trenutno. Videcemo... ako se obogatim iznenada (lottery je ove nedelje $266 mil), eto mene kod tebe :1081::1081:

04.05.2010, 02:55
Moze lako da se shvati :)

Mozda i gresim - ali meni implant nije ponudjen. I da jeste, iz ove perspektive - ne bih ga radila tamo jer kao i vecina Amerikanaca imam odmor 15 dana. Kad uracunam troskove karte i ostalog, zasto bih putovala 15 sati kod zubara? Jos vise bi mi bilo komplikovano da jurim zubara po BG ili NS, jer mi nije krajnja destinacija. Dragom za sada nista ne smeta, a iskreno - ja nisam prisustvovala njegovom razgovoru u UCLA, ali im verujem da znaju sta rade. Kad se okrenem oko sebe, sve sami lepi zubici :grin: Svako svoje brani, tako da ja razumem tebe - ne ide cela Srbija kod jednog zubara, niti kao sto ti kazes u Americi rade lose. Meni samo racunica "odmor plus karta plus kasnija nedostupnost lekara" ne odgovara...Iz perspektive nekoga ko zivi u Evropi pa za sitne pare sada sa low-cost kompanijama moze da doleti svaki vikend - razumem. Ja iz LA - tesko, zaista.

Sto se tice mosta - ok je za sada, problem je "iz unutra", ali menjacemo to kad dodje na red... za sada se ne zalim :grin: ono sto me brine je sto oboje treba da radimo ono o cemu nasi roditelji nisu razmisljali na vreme a to je ispravljanje zuba - o cemu jos uvek razmisljam, jer kind of nigde ne gori trenutno. Videcemo... ako se obogatim iznenada (lottery je ove nedelje $266 mil), eto mene kod tebe :1081::1081:

Zana, de zini da mi to pogledamo, zbunjuje me text bez slike :grin:

Zana
04.05.2010, 04:29
Zana, de zini da mi to pogledamo, zbunjuje me text bez slike :grin:

Kako vreme odmice, sve cudniji zahtevi stizu iz tog Ohio?! Ipak, zao mi dodje da budes zbunjena...

http://images2.layoutsparks.com/1/104078/vampire-teeth-mouth-open.jpg

:woohoo::woohoo::woohoo:

dmi
04.05.2010, 08:29
odlicna ti je boja zuba LOL

ja .
04.05.2010, 13:14
Hahaha dobro, vazi :) odlicni su ti zubi i boja im je dobra ali karmin mi se nikako ne dopada..... :)))

Neverhood
04.05.2010, 13:29
Tuča, tuča, tuča, tuča:trouble::67:

05.05.2010, 02:44
Hahah Zana!! Bila sam pre 2 godine u Pripyat-u pa se posledice sada tek primecuju! I svetlim u mraku!