PDA

View Full Version : DV2010 prijavljeni

Lotus Girl
05.12.2008, 10:39
Evo da se i ja javim na forum. Javljam se iz USA, tu radim magisterij i prijavila sam se 5 do 12 što bi rekli, zadni dan 2,5 sata prije isteka roka. Jedva sam skuckala sliku kako valja :blink:

Ovdje sam čisto podrške radi i zbog razmjene iskustava. Ne uzimam nikome spot u Srbiji jer sam aplicirala na osnovu BiH državljanstva! Zanima je jedna statistika. Gledala sam broj izvučenih za BiH i HR za prošlu godinu i BiH je imala 158 a HR samo 75. Jel to do broja prijavljenih ili broju stanovništva?

Tražila sam po netu prijavljene iz BiH, neki sličan forum ili temu negdje, nema. U Hrvatskoj to ima na forum.hr... tako da nisam sigurna o kojoj populaciji prijavljenih govorimo i jel' većina prijavljenih kao ja, već u USA na studijama i raznoraznim vizama. Koliko zapravo ljudi u BiH znaju o DV Lottery?

Pozz
Lotus Girl :pozz:

dejancic
05.12.2008, 10:49
thanks to Zana i opciji copy paste:==D:
Kvote se odredjuju po broju primljenih imigranata iz tih zemalja u proteklih 5 godina. Ukoliko je emigriralo vise od 50 hiljada, ta zemlja nema pravo ucesce. Sto je vise imigranata iz te zemlje, manje prijavljenih izvlace iz te zemlje u okviru DV programa. Mozda postoje jos neki parametri, nisam sigurna. To je njihov zvanicno objasnjenje, a mozda postoji i nesto drugo...
Pozz

steficacvek
05.12.2008, 11:38
Ovo nije forum samo za prijavljene iz Srbije. Ima nas i iz BiH!
Pozdrav!

steficacvek
05.12.2008, 12:02
Ne uzimam nikome spot u Srbiji jer sam aplicirala na osnovu BiH državljanstva!

:a014:
...

landlord
05.12.2008, 12:28
eh, da ima nas dosta iz Bih.. Makedonije, Hrvatske..

Lotus Girl
05.12.2008, 12:44
:a014:
...

pa dobro štefice ovima iz BiH jedno manje mjesto/šansa sa mojom prijavom! :skviz:

steficacvek
05.12.2008, 12:54
:obrva:

zasto jedno manje. fino kad ti dobijes sljedece godine, bice jedna bosanka vise koja je dobila :D
nikom ne uzimas spot, imas pravo kao i svi drugi!

nego, dobrodosla u nasu malu, veselu, zelenu zajednicu :grin:

Lotus Girl
05.12.2008, 13:18
Kakve su nam šanse Bosancima? :1072:

landlord
05.12.2008, 13:41
A bosancima ko bosancima...

U srcu bosna, a u glavi fosna..:)

Lotus Girl
05.12.2008, 14:23
A bosancima ko bosancima...

U srcu bosna, a u glavi fosna..:)

pa nije baš tako druže landlord :grin:

dejans
21.01.2009, 20:46
Zdravo,

Ja sam novi na ovom sajtu. Prijavio sam se na lutriju preko nekok americkog sajta (http://www.usagcls.com) za DV2010. Da li neko zna procentualno koliko ljudi iz Srbije ce dobiti zelenu kartu. Na njihovom sajtu sam nasao da je u DV2009 izvuceno 656 ljudi iz Srbije. Pretpostavljam da nece svih 656 dobiti zelenu kartu. Da li neko zna koliko se ukupno ljudi iz Srbije prijavilo za DV2009? Negde sam procitao da je verovatnoca da neko bude izvucen 1/60 sto bi znacilo da je za DV2009 iz Srbije bilo prijavljeno oko 39360. Ja licno ne verujem da je toliko ljudi prijavljeno pa me interesuje da li neko zna koliko procentualno ce biti izvuceno ljudi iz Srbije u odnosu na broj onih koji su se prijavili.

landlord
21.01.2009, 23:28
niko ne zna koliko se ljudi iz koje zemlje prijavilo.. Tog podatka nema..

Koliko si platio prijavu na lutriju? Srecno sa tim.
poz

Sloba_Kg
22.01.2009, 00:47
niko ne zna koliko se ljudi iz koje zemlje prijavilo.. Tog podatka nema..

A da li se mozda zna ukupan broj prijavljenih za nasu (tekucu) godinu... Cisto me zanima procenat... :D

dejans
22.01.2009, 01:18
Platio sam $100 i nesto dolara za 5 godina. Uz to sam dobio i neke pdf knjige za Green Card i H1 vizu.

Zana
22.01.2009, 08:13
Dejane, dobrodošao na forum :) šteta što nam se nisi pridružio malo ranije, uštedeo bi koji dolar... u svakom slučaju - srećno i želim ti da budeš jedan od srećnih dobitnika.

dejans
22.01.2009, 08:32
Hvala. Ovde sam nasao puno korisnih informacija. Mislim da bi trebalo jos dodati uputstva vezano za nalazenje sponzora za H1 i Green Card na osnovu zaposlenja. Ja licno bih prihvatio da radim u USA za malu platu (ili bar prvu godinu) samo da dobijem vizu.

Tarzan
22.01.2009, 12:24
Dejane,
dobro ti nama dosao. Ja sam se takodje ove godine prvi put prijavio (za DV2010). Da li bi zeleo da okacis na forum (ili eventualno posaljes na Private), te PDF fajlove koje si dobio? Koliko sam shvatio to nema direktne veze sa lutrijom? Ipak, svaka info. je dobro dosla. Mi (za DV2010) za sad nemamo sta da brinemo (sve je u bozijim rukama:;D:).

Puno srece.

dejans
22.01.2009, 15:22
Dokumente koje sam dobio kada sam se registrovao za DV2010 su iskljucivo vezani za proces lutrije i kao dodatak dokument vezan za dobijanje H1 vize to nema veze sa predhodnim mojim odgovorom. Predhodni odgovor je predlog da se daju neke smernice kako naci sponzora za Green Card ili H1 i za to ne postoji dokument nego jedino neko ko zna kako to funkcionise da nas uputi. Jer pored lutrije do je za nas jedini alternativni nacin da dodjemo do zelene karte. Ja sam nasao sajt www.h1base.com i www.greencardbase.com ali nisam se jos registrovao na njima, probacu ove ili sledece godine. Ono sto sam saznao je da mnogi rade (globalno gledano) je sledece: nadju sponzora za H1 (to je radna viza) koja traje 6 godina i dok su u americi i rade onda pokusavaju da dobiju Zelenu kartu jer H1 viza to dozvoljava. Tada iliposlodavac aplicira za zelenu kartu na osnovu zaposlenja a ako to ne uspeju igraju lutriju. Nisam cuo ni za jedan drugi nacin za dobijanje vize. I to ako si programer konsultantske firme ti nude sredjivanje H1 vize (meni su nudili) ali ti moras da je platis i kosta $3000. Kada odes tamo oni ti organizuje razgovore za posao i kada te angazuje neka firma tada radis za tu firmu preko konsultatnske fire koja ti je sredila vizu. Konsultantska kuca ti nudi da posle nekoliko godina aplicira za zelenu kartu na osnovu zaposlenja ali ima slucajeva prevare tako da to sadzi odredjenu dozu rizika ali ko hoce po svaku cenu da ode u USA mora rizikovati.

Jalle007
23.03.2009, 15:20
Zna li ko nešto više o www.h1base.com i www.greencardbase.com ?
Vidim da oni šalju aplikacije za posao za ljude koji još uvijek nemaju GC.
Ali to i naplaćuju.
Isplati li se ovo platiti ?

Radja
24.03.2009, 23:21
Pozdrav svima koji su za DV2010 prvi put konkurisali a pozdrav i mojim kolegama veteranima! :lool:

Ljudi ovo je nasa godina, Ameriko eve nas!!!

Lotus Girl
31.03.2009, 22:04
Kad pocinju slati prve koverte? :rolleyes:

ljiljadule
01.04.2009, 07:00
Ovih ranijih godina u Aprilu su pocinjali bez obzira sto pise u zvanicnom obavestanju Maj-Jun.E sad moguce je tamo negde od 10 Aprila.

pekka
01.04.2009, 10:30
Ja sam jutros zatekao veliku belu kovertu, ali nazalost iz Slovenije(neki katalozi koje sam narucio). Svakako sam se na trenutak uzbudio pomislivsi da je to ono sto godinama cekam, ali . . .:smrc: Treba preziveti nastupajuce dane u nadi da ce nam se svima ostvariti ono o cemu mastamo.:grin:
Pozdrav i srecno svima !

Leona
01.04.2009, 11:59
Ja sam jutros zatekao veliku belu kovertu, ali nazalost iz Slovenije(neki katalozi koje sam narucio). Svakako sam se na trenutak uzbudio pomislivsi da je to ono sto godinama cekam, ali . . .:smrc: Treba preziveti nastupajuce dane u nadi da ce nam se svima ostvariti ono o cemu mastamo.:grin:
Pozdrav i srecno svima !
isto kao ja nekidan:grin: kao da ono namjerno te neko provocira:blink:

pekka
01.04.2009, 16:11
Velika je pogodnost sto od ove godine mozemo sami da proverimo jesmo li usli u uzi krug za GC ili nismo. Neko je vec ranije na blogu izneo misljenje da je kod nas moguce da ti posta i ne stigne na adresu, sto bi bilo ravno katastrofi kada su ovakve stvari u pitanju. I ja sam ranijih godina pomisljao na takav scenario, ali isto tako nisam znao sta se moze poduzeti po tom pitanju. Kako covek moze to da proveri kod nas i kome nakon toga da se eventualno pozali. Moram priznati da mi bude cak i prijatno kada vidim da i neko drugi razmislja o nekim stvarima o kojima i sam razmisljam (kao sto je ovaj slucaj). To mi je dokaz da nisam postao totalni paranoik u ovoj nasoj nesrecnoj zemlji Srbiji, a to se ipak mora smatrati svojevrsnim uspehom.:grin:

bibi
01.04.2009, 16:15
Ovih ranijih godina u Aprilu su pocinjali bez obzira sto pise u zvanicnom obavestanju Maj-Jun.E sad moguce je tamo negde od 10 Aprila.

bas bi mi tog datuma odgovaralo... to bi mi bio najlepsi poklon za rodjendan :1072::1081::1072:

bibi
01.04.2009, 22:32
nisam postao totalni paranoik u ovoj nasoj nesrecnoj zemlji Srbiji:grin:

pekka,
ne znam u kakvom okruzenju ti zivis, ali evo mog iskustva sa "velikim kovertama":

nedavno sam narucivala prilicno veliki broj Travel guides za razlicite drzave i gradove u USA. E sad, buduci da zivim u zgradi sa 20tak stanova, i imamo postansko sanduce iz koga velike koverte uvek nekako vire, nekoga od mojih komsija je zanimalo sta ja to dobijam postom svaki dan... pa sam jednu kovertu zatekla otvorenu, iz nje izvadjen Travel guide, zguzvan, i bacen na pod hodnika ispred lifta. A na koverti je jasno pisalo moje ime i prezime...:no:
jednom drugom prilikom je jedan komsija pozvonio na vrata i urucio mi dve otvorene koverte (opet su bili Travel guides - jasno adresirani na mene) i "ljubazno" mi objasnio da je postar "greskom" to ubacio u njegovo sanduce, i "zamolio" me da postaru skrenem paznju da vodi racuna, jer "sledeci put nece on da izigrava postara".

Tako da ja negde osecam da imamo potpuno pravo da budemo i paranoicni, nadam se da se slazes sa mnom...
Za mene je ova mogucnost provere statusa prijave kao dar :woohoo: sad vise ne moram da sumnjam...

dreamerns
01.04.2009, 23:01
Hahaha....jao, ja sam se zato jedno vreme zajebavao i narucivao preko neta "Israel My Glory" i sl. casopise :-)

bibi
01.04.2009, 23:35
hi,hi,hi

ma dosadilo ljudima da vode svoje zivote, pa ih zanima sta se desava u tudjim :naughty:

pekka
02.04.2009, 10:25
pekka,
ne znam u kakvom okruzenju ti zivis, ali evo mog iskustva sa "velikim kovertama":

nedavno sam narucivala prilicno veliki broj Travel guides za razlicite drzave i gradove u USA. E sad, buduci da zivim u zgradi sa 20tak stanova, i imamo postansko sanduce iz koga velike koverte uvek nekako vire, nekoga od mojih komsija je zanimalo sta ja to dobijam postom svaki dan... pa sam jednu kovertu zatekla otvorenu, iz nje izvadjen Travel guide, zguzvan, i bacen na pod hodnika ispred lifta. A na koverti je jasno pisalo moje ime i prezime...:no:
jednom drugom prilikom je jedan komsija pozvonio na vrata i urucio mi dve otvorene koverte (opet su bili Travel guides - jasno adresirani na mene) i "ljubazno" mi objasnio da je postar "greskom" to ubacio u njegovo sanduce, i "zamolio" me da postaru skrenem paznju da vodi racuna, jer "sledeci put nece on da izigrava postara".

Tako da ja negde osecam da imamo potpuno pravo da budemo i paranoicni, nadam se da se slazes sa mnom...
Za mene je ova mogucnost provere statusa prijave kao dar :woohoo: sad vise ne moram da sumnjam...

Bibi, ja kao srecom zivim u kuci ali se u kucu ulazi direktno sa ulice(nemamo dvoriste ispred kuce posto smo u centru), tako da kada stigne neki veci koverat postar i ne moze da ga ubaci u sanduce nego iskljucivo da ga licno uruci. Sta se desava kada nikoga nema kod kuce, hoce li ostaviti obavestenje za podizanje posiljke na salteru u posti ili . . . Dakle nije ni ovo idealno. Ulica je veoma prometna tako da ostavljanje bilo cega ispred vrata ne dolazi u obzir. Nestalo bi istoga trena, jer nasem coveku sve treba, a posebno ono sto je tudje odnosno besplatno.
Ja ti iskreno zelim da te postar obraduje za rodjendan, moj je upravo prosao ali ako nesto stigne narednih dana i za mene ce to bit rodjendanski poklon(malo kasnjenja je ovde kod nas normalna stvar, nemojmo sitnicariti).
Samo obrati paznju koliko ce puta postar zazvoniti . . .:obrva:

goranm
02.04.2009, 10:59
Bibi, ja kao srecom zivim u kuci ali se u kucu ulazi direktno sa ulice(nemamo dvoriste ispred kuce posto smo u centru), tako da kada stigne neki veci koverat postar i ne moze da ga ubaci u sanduce nego iskljucivo da ga licno uruci. Sta se desava kada nikoga nema kod kuce, hoce li ostaviti obavestenje za podizanje posiljke na salteru u posti ili . . . Dakle nije ni ovo idealno. Ulica je veoma prometna tako da ostavljanje bilo cega ispred vrata ne dolazi u obzir. Nestalo bi istoga trena, jer nasem coveku sve treba, a posebno ono sto je tudje odnosno besplatno.
Ja ti iskreno zelim da te postar obraduje za rodjendan, moj je upravo prosao ali ako nesto stigne narednih dana i za mene ce to bit rodjendanski poklon(malo kasnjenja je ovde kod nas normalna stvar, nemojmo sitnicariti).
Samo obrati paznju koliko ce puta postar zazvoniti . . .:obrva:

Da, ako nema nikoga kuci u sanduce ce ti ubaciti mali papiric sa porukom da posiljku mozes preuzeti u toj i toj posti.

moni
02.04.2009, 11:49
Ne bih rekla da ," ako nema nikoga kuci u sanduce ce ti ubaciti mali papiric sa porukom da posiljku mozes preuzeti u toj i toj posti". Nama su obe koverte bile u sanducetu t.j. vise napolju nego unutra. Malo se sprijateljite sa postarom, te mu kazite da treba da vam stigne vazna posta:grin:i naravno pratite ako se pojavi postar na zameni jer je njegov kolega na G.O. ili bolovanju...

dreamerns
02.04.2009, 15:35
Nama je postar u zgradi ostavio postu na sanducicima, jer u sanduce nije stalo.
Generalno, posto je stiglo 10 dana nakon sto je zakazan intervju, vise nam nije bilo ni bitno...vec smo imali u pdf-u kopiju tog pisma. Tu su stvarno bili azurni....kako im je zena javila da nama nista nije stiglo, u roku od pola sata je stigao email iz kentucky-a.

bibi
02.04.2009, 17:16
pa da.
posle ovih "incidenata" smo mi seli, popili kafu sa postarom, i dogovorili se da nam ubuduce za velike koverte ostavlja "obavestenje o prispecu"

i to za sada funkcionise...

ali po Murpfy -ju, kad postoji i najmanja mogucnost da nesto krene naopako, sigurno ce krenuti, tako da nam je super sto cemo negde zvanicno moci da proverimo kako stoje stvari.

@pekka
"kada stigne neki veci koverat postar i ne moze da ga ubaci u sanduce nego iskljucivo da ga licno uruci. Sta se desava kada nikoga nema kod kuce, hoce li ostaviti obavestenje za podizanje posiljke na salteru u posti ili . . . "

ovo ti je bas nezgodno...

E, a sinula mi je ideja (iako pretpostavljam da ste se toga i sami setili, ali da iz nekog razloga nije izvodljivo): mozda da ugradite vece sanduce?

jelenche
03.04.2009, 13:28
ja se iskreno nadam da ce ove godine na moj rodjendan, i veliki praznik Uskrs 19. aprila, zabeleti moje sanduce - konacno....
ako mi neko od znatizeljnih komsija ne <<izvuce<< iz sanduceta kovertu.
zbilja sta se desi ako je ne primimo, a posle ( cini mi se od 01.07.09.~ neka mi neko potvrdi datum, ako zna ) preko neta saznamo da smo srecnici!?
veliki pozdrav svima koji cekaju!

bibi
03.04.2009, 16:17
jeste, jelenche, posle 1. jula.
ovo sam pronasla na sajtu US Department of state:

http://travel.state.gov/visa/immigra...es_1322.html#4

WILL ENTRANTS WHO ARE NOT SELECTED BE INFORMED?
Starting with DV-2010, all entrants, including those NOT selected, will be able to check the status of their entry through the E-DV website and find out if their entry was or was not selected. Entrants should keep their own confirmation page information from the time of their entry (October 2, 2008, to December 1, 2008) until they may check the status of their entry online. Status information for DV-2010 will be available online from July 1, 2009, until June 30, 2010. All notification letters are sent to the address indicated on the entry within five to seven months from the end of the application period.

i ja ti zelim da koverta stigne, a ako se "zagubi" pa posle jula proverom utvrdis da je tvoj broj ipak izvucen, onda pretpostavljam, zoves KCC i kazes:
"cujte, moj broj je taj i taj, ja proverila i videla da sam izvucena, a koverta mi nije stigla. Sta sad da radim?"
ili nesto slicno...

pekka
04.04.2009, 09:49
Kako sporo prolaze dani, pocevsi od prvog aprila. Valda je uvek tako kada covek nesto ceka.
Razlog za moju prijavu za DV lutriju nije bio inspirisan ekonomskim razlozima, mada nemam nista protiv imanja sto vece kolicine para. Razlog je totalno razocarenje u drzavu i narod, dakle kontekst u kojem se nalazim. Aktuelne vesti samo pojacavaju gadjenje (slucaj Miladina Kovacevica-vrhunac kretenizma u ovoj nesrecnoj zemlji). Onda kao odem sinoc da se promuvam po gradu i da prisustvujem otvaranju cetvrtog po redu jazz&blues festivala u mojoj rodnoj Sremskoj Mitrovici. Zvuci sasvim pristojno za svakoga ko oseca nesto prema toj vrsti muzike. Medjutim sve se odvija ponovo u polusrusenom domu omladine, zvuk katastrofa, izvodjaci vise nego skromni, zagusljivo kao u nekoj industrijskoj pusnici . . . A oko mene nekolicina lokalnih funkcionera sa blazenim izrazima na licima, ocigledno prezadovoljni jos jednim trijumfom svoje superiorne inteligencije, rafiniranosti i organizacionim sposobnostima (naime, grad je pokrovitelj ove manifestacije). Zadrzao sam se mozda pola sata i zatim pobegao glavom bez obzira. Mislim da sam nestrpljiviji nego ikad da se katapultiram odavde - AMERI, SALJITE PAPIRE AKO BOGA ZNATE.
Nadam se da vas nisam ugnjavio ovim krajnje licnim pogledima i komentarima, a koji su samo trebali da pojasne u kakvom iscekivanju zivim ovih dana.
Puno srece svima koji su nestrpljivi ovoga proleca.:woohoo:

ljiljadule
04.04.2009, 23:44
Pozdrav Pekka,nisi nas ugnjavio,bar ne mene,svojim licnim pogledima i izlaganju.Saosecam se sa tobom,jer i ja tako nekako osecam.A sto se iscekivanja tice, o tome i da ne pricam.Ja osecam tako,kako ti sad osecas vec cetiri godine.I sta reci.Nadam se da cemo ove godine imati vise srece.Pozdrav tebi i svima koji iscekuju rezultate.

Killerclick
05.04.2009, 12:48
Pozdrav svima! Long time lurker, first time poster.

Prijavio sam se poslednjeg dana i jedva sam uspeo jer preko SBBa nije moglo da se pristupi sajtu pa sam morao preko proxy-ja. Kasnije sam našao ovaj sajt i pročitao da su mnogi drugi imali probleme u vezi toga. Zanima me da li će to imati bitan uticaj na smanjenje broja prijavljenih iz Srbije. Nije da se radujem što neko drugi nije znao kako da se prijavi ali dok sam ja ucio sta su proxy serveri oni su igrali fudbal tako da mi to dođe kao mala dividenda.

Uglavnom da sam znao da su sanse za dobijanje 2-3% ne bih se ni prijavljivao a sada kada sam prijavljen stalno gledam ono sanduče kao da su mi šanse fifti-fifti. Koliko znam nikad u životu nisam učestvovao u nekoj nagradnoj igri niti se kladio tako da sam ubeđen da ću da budem izvučen. :suure: Debil. :==D:

Puno sreće svima!

Tarzan
06.04.2009, 08:58
Sad sam shvatio da je ta famozna PRVA koverta toliko velika da ne moze da stane u malo sanduce kakvo je u mojoj zgradi (gradjenoj pre 40 godina). Sto znaci da ne vredi da gledam u sanduce, vec okolo tj. da gledam da budem dobar sa svim bakicama iz moje zgrade, jer njihov smisao zivota je pracenje ko je usao u zgradu i kod koga ide...pa cesto one preuzmu da predaju novce koje je postar doneo i poljubio vrata:nene:

Tim povodom mi je palo na pamet: zamisli da vracajuci se sa posla zateknem veliku kovertu iz Kentakija postavljenu odozgo - iznad svih sanducica (kako to postar obicno radi, kad je nesto veliko), a koverta nije adresirana na mene, vec na nekog komsiju...

Pretpostavljam da je u ovom slucaju najkorektnije odneti mu tu kovertu licno, jer je ona toliko znacajna, da je rizik ostaviti je da se ne zagubi... a mozda te komsija pocasti i picem - u to ime:obrva:

pekka
06.04.2009, 09:20
Pozdrav svima! Long time lurker, first time poster.

Prijavio sam se poslednjeg dana i jedva sam uspeo jer preko SBBa nije moglo da se pristupi sajtu pa sam morao preko proxy-ja. Kasnije sam našao ovaj sajt i pročitao da su mnogi drugi imali probleme u vezi toga. Zanima me da li će to imati bitan uticaj na smanjenje broja prijavljenih iz Srbije. Nije da se radujem što neko drugi nije znao kako da se prijavi ali dok sam ja ucio sta su proxy serveri oni su igrali fudbal tako da mi to dođe kao mala dividenda.

Uglavnom da sam znao da su sanse za dobijanje 2-3% ne bih se ni prijavljivao a sada kada sam prijavljen stalno gledam ono sanduče kao da su mi šanse fifti-fifti. Koliko znam nikad u životu nisam učestvovao u nekoj nagradnoj igri niti se kladio tako da sam ubeđen da ću da budem izvučen. :suure: Debil. :==D:

Puno sreće svima!

Nemoj biti tako strog prema sebi. Koliko se ljudi iz Srbije prijavilo i kolike su nam sanse to niko ne zna i o tome ne treba razmisljati.
Sto se tice srece i igara na srecu evo jedne lepe pricice, pa ti vidi ko je . . .
Prosle godine spakujemo se mi i krenemo na more. Dok smo cekali na granici ja se setim da nisam uplatio svoj loto listic koji igram vec dugi niz godina (par kombinacija koje stalno uplacujem). Nije bila neka guzva pa smo brzo prosli i ja sam imao zanimaciju da vozim te sam ubrzo zaboravio na loto (ionako nikada nije bilo nista od tih mojih kombinacija). Kada smo se vratili sa mora, proslo je nakoliko nedelja i ja sam jedno jutro onako bez veze otisao na sajt lotrije Srbije cisto da se uverim da nije nikakva steta sto nisam recimo javio tati da mi uplacuje loto. Kad me nije slog udario. Upravo to prvo promaseno izvlacenje je bilo kobno za moju malenkost. Izvukli su 6 brojeva sa jedne od mojih kombinacija. Nije bilo sedmice u tom kolu, ali ja cifra za ovih 6 pogodaka bila oko 5.500 eura. Ja sve gledam pa ne mogu da verujem. Nisam neki 'alav na pare ali mogao sam da pokrijem troskove odmora i jos da kupim po neki CD i jos malo da . . . . . . :no:
Tako da sam oko GC lutrije potpuno opusten jer sam se i prijavio.
Pozdrav i puno srece svima !:grin:

steficacvek
06.04.2009, 09:29
Nemojte se sekirati unaprijed i razmisljati o kombinacijama i mogucnostima za dobijanje. Lutrija je, ako te izvuku super, ako ne, sta se moze. Idemo dalje. Mislim da kalkulacije bas ne pomazu. Sto se tice sanduceta, i moje sanduce je malo, ne bas kao ona stara sanducad, ali opet malo za ovoliku kovertu. Na kraju je postar to nekako presavio i malo gurnuo unutra, tek da je zaglavi da ne ispadne. Ako poznajete postara, mozda nije lose da porazgovarate sa njim oko svega. Sa druge strane, opet rezultati ce biti online, tako da cete i u najgorem slucaju vidjeti jeste li dobili ili ne. Dakle i ne zavisi sve toliko od koverte i postara.
Jos jednom sretno svima!

Leona
06.04.2009, 20:08
Ja ne razmisljam previse, optimista sam, pa sta Bog da:grin:

Safe_Traveler
13.05.2009, 19:03
Jos jedna iz Srbije u iscekivanju bele koverte. Zelim vam svima srecu narode. :smil42d2:

scum
14.05.2009, 00:08
Sa druge strane, opet rezultati ce biti online, tako da cete i u najgorem slucaju vidjeti jeste li dobili ili ne.

gde mogu, odn. gde ce moci da se provere rezultati?

steficacvek
14.05.2009, 08:19
Ja licno nisam trazila, ali vjerujem da je preko njihove zvanicne stranice, sa koje samo se i prijavljivali.
http://http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html
Negdje tu ce se moci vidjeti spisak ali cini mi se tek od juna (ili jula, nisam sad bas sigurna 100%).

beresmed
14.05.2009, 10:44
gde mogu, odn. gde ce moci da se provere rezultati?

U ovoj temi, na stranici 4 je pisano o tome: link (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=9331&postcount=36)
a ovdje sam ja pisao o tome: link (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=7805&postcount=12)

dejancic
14.05.2009, 11:08
Jos jedna adresa koja se provlaci po forumima kao adresa na kojoj cemo moci proveriti svoju prijavu je http://www.dvlottery.state.gov/ , s tim sto adresa vec par nedelja ne radi :(