PDA

View Full Version : Master studije i ostanak u USA

nelson
13.01.2009, 12:03
Evo ovako...Na netu sam trazio, trazio i trazio i nasao nesto zanimljivo. Gledao sam kakve su Master studije (Computer Science je u pitanju), koji su uslovi, mogucnosti...itd.Dosta univerziteta u USA daju mogucnost da iako si internacionalni student nakon zavrsenih Master studija radis u USA-to je kao obavezno da bi magistrirao, kao neka vrsta prakse. Koje su mogucnosti za pronalazenje takve vrste posla? Da li postoji mogucnost da nakon odradjene te tako zvane prakse od godinu-dve da se dobije posao za stalno? Da li neko ima takvih iskustava?

dreamerns
13.01.2009, 17:19
Imam druga koji je tako ovde doktorirao. Ima takvih mogucnosti, ali moras znati da ti treba mnogo para....jer je tesko, te prakse nisu dovoljno placene. U svakom slucaju, moze se i kasnije ostati ovde, ali ti treba 6 godina da bi dobio zeleni karton, i onda jos 5 da bi dobio drzavljanstvo. OKo detalja svega toga, nisam upucen...jer (na zalost) nisam studirao ovde. Ako nadjes bilo sta, moj savet ti je da to iskoristis, jer za computer science fakulteti i skole u srbiji ne vrede nista.