PDA

View Full Version : Agencije za prijavu GC!

V777
25.04.2008, 01:34
Evo da ja pocnem sa agencijama koje rade prijavu za Zelenu kartu.

Napomenucu prvo USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145), preko koje sam ja dosla u USA. Ja sam ovom agencijom prezadovoljna, odradili su svoj posao maximalno profesionalno, tako da bih je svakom preporucila.

Druga agencija je www.greencardserbia.com preko koje znam ljude koji su dobili zelenu kartu, jeftinija je od USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145), ali i manje poslova obavlja u odnosu na USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145).

Toliko za sada o ovim agencijama. Za vise informacija, slobodno pitajte. Ukoliko se neko od vas prijavljivao preko drugih agencija, javite se i podelite sa nama vasa iskustva. Zelimo da cujemo sve komentare, kako dobre, tako i lose.

Puno pozdrava!:)

srdjevic
25.04.2008, 04:00
Veko, sećam se da si pisala u temi onoj malo o proceduri preko te USAFIS agencije... Ako naletiš na taj svoj post pre mene, otvori novu temu ovde samo za USAFIS i prebaci to ovamo. ;-)

Dasi
11.06.2008, 16:36
Veko, sećam se da si pisala u temi onoj malo o proceduri preko te USAFIS agencije... Ako naletiš na taj svoj post pre mene, otvori novu temu ovde samo za USAFIS i prebaci to ovamo. ;-)

na kojoj temi se to nalazi?

srdjevic
12.06.2008, 19:52
ovaj forum je nastao iz bloga koji je imao jednu temu sa oko 950 komentara (dugo nam trebalo da s'vatimo da treba ovo se napravi). Tamo je V777 jos pre godinu-dve pisala o svojim iskustvima....

Tema se nalazi u forumu Vasa Strana, pod nazivom Zelena lutrija - retro. Najlakse ces naci njene poruke ako bilo gde na forumu (evo, mozes ovde) kliknes na njeno ime, pa kad ti se otvori meni, onda udri link "prikazi sve poruke korisnika V777" i citaj. ;-)

landlord
13.06.2008, 18:33
Ma ljudi molim Vas ne bacajte beze pare na agencije.. To sve sami popunite kada za to dodje vrijeme. Ako neko ima problem sa aplikacijom uvijek ovde moze postaviti pitanje i svi cemo mu pomoci. Ko bas ne zna ni rijeci engleskog, ja cu za njega popuniti besplatno, samo nemojte dozvoliti da neko zaradjuje novac na necemu sto je besplatno.

poz

srdjevic
15.06.2008, 08:26
Ma ljudi molim Vas ne bacajte beze pare na agencije.. To sve sami popunite kada za to dodje vrijeme. Ako neko ima problem sa aplikacijom uvijek ovde moze postaviti pitanje i svi cemo mu pomoci. Ko bas ne zna ni rijeci engleskog, ja cu za njega popuniti besplatno, samo nemojte dozvoliti da neko zaradjuje novac na necemu sto je besplatno.

poz

eh, da mi je po novcic svaki put kad sam ovo izjavio.... :D

da te zovem onda u oktobru da se prikljucis? :D planirao sam vec da nesto uradim po tom pitanju, da pomognemo malo ljudima.... ;)

landlord
15.06.2008, 18:25
Svakako, tu sam da pomognem, koliko god mogu i znam.. Ne samo na ovom forumu, vec i na drugim.. Jako dobro sam upucen oko procesa iseljenja u Australiju i Kanadu..

Dasi
15.06.2008, 22:28
Svakako, tu sam da pomognem, koliko god mogu i znam.. Ne samo na ovom forumu, vec i na drugim.. Jako dobro sam upucen oko procesa iseljenja u Australiju i Kanadu..

haj ziv bio pomagaj. sto se mene tice moze i kanada a autralija jos bolje i dalje od balkana :)

landlord
15.06.2008, 23:37
Emigracija, je ozbiljan proces koji kosta (novca i zivaca)..
Preporucujem ti da prvo procesljas www.immi.gov.au za info o Australiji i www.cic.ca za info o Kanadi.
Kada vidis sve o mogucnostima i odlucis se za jednu, imat ces dosta pitanja i onda cu se potruditi da ti odgovorim, koliko budem mogao i znao, ali najprije procesljaj ove siteove.

Poz.

srdjevic
16.06.2008, 20:21

... i eto uleti ti amerika.... ma milina... ovo drugo je pre-daleko/hladno. :cool:

Antonina
28.07.2008, 13:34
Emigracija, je ozbiljan proces koji kosta (novca i zivaca)..
Preporucujem ti da prvo procesljas www.immi.gov.au za info o Australiji i www.cic.ca za info o Kanadi.
Kada vidis sve o mogucnostima i odlucis se za jednu, imat ces dosta pitanja i onda cu se potruditi da ti odgovorim, koliko budem mogao i znao, ali najprije procesljaj ove siteove.

Poz.

Zdravo, ja sam ovde nova. Dosla sam zbog hvala preko krstarice pa reko da probam. I bas me zanima kad vec spomenu da emigracija kosta para i zivaca Zanima me jer mozes da mi kazes koliko to moze da kosta. Htela bih ( nisam jos) da probam preko lutrije i ove agencije sto je svi hvale USAFIS , pa me zanima ako mozes da m i kazes koliko toa sve moze da me kosta, sa kojim rokom placanja i da l i je potrebno da sam zaposlena za prijavu( jer sto bi bilo to vazno ako je iseljenicka )?
Ako imas vremena i kad budes imao napisi i molim te koju rec. Hvala ti, puno.
Pozdrav!

landlord
28.07.2008, 14:29
Placanje agenciji vrsis putem kartice (debitna), cijena je oko 150 Eura, i cini mi se da je ova cijena za 4 godine da te oni prijavljuju. Za ovu cifru nisam stvarno siguran (to je ono odoka). Dakle nije bitno da si zaposlena, ali je bitno da imas tu karticu i novac na njoj da to platis. Cijeli iznos moras odmah platiti.

Kako si rekla za iseljenicku lutriju nije bitno da si zaposlena, vec je bitno da si zavrsila bar srednju skolu (12 godina skolovanja, dakle 8 +4). Ili da imas radno iskustvo na odredjenom poslu, ukoliko ne ispunjavas ovaj uslov oko skolovanja. O tome ne znam mnogo pa necu sada ni pisati.

Ovo sto mozes uraditi preko ovog USAFISa mozes i sama uraditi i to potpuno besplatno. Dakle ispunjavanje aplikacije je jedan obicni formular, u koji upises osnovne podatke o sebi, ime prezime, adresu, koju si skolu zavrsila i o muzu, i djeci ako ih imas. Uploadas sliku u formatu koji oni zahtjevaju i to je to. Ustedila si ovih 150 Eura. :)

Ono sto je skuplje jeste kada te izvuku i odes na intervju, placas neku taksu, i vizu i to dodje po osobi oko 750 Dolara. Prije toga treba da odes na pregled kod doktora i to kosta nekih 150 dolara cini mi se (Za ovo bi bilo dobro da neko potvrdi ko je obavio vec ljekarski poziv).

Naravno moras da platis i avionske karte, i prevod diploma i ovjeru kod sudskog tumaca, svih dokumenata sto isto tako nije jeftino.

Za Australiju je to jos skuplje, a boga mi i treba dosta zivaca. Jer tu prvo moras da nostrifikujes diplomu, u zavisnosti od toga koje si zanimanje, pa da dobijes dobre ocjene na IELTSu, (koji isto tako dosta kosta)...

Eto nadam se da je dosta za pocetak. Ako ti jos nesto treba pitaj.

Antonina
28.07.2008, 16:56
E, hvala ti mnogo. Bas si brz!
Naravno da sam zavrsila skolu visu ali nemam ni muza ni decu , pa valjda ni to nije problem kad znaju da bih ostala. :)
Ali te nisam dobro razumela to oko te aplikacije da je na 4 godine. Sta je to na 4 god? I postoji li mogucnos da dovedem kasnije svoju sestru jednojajcanu bliznakunju? Jer bih ja, bez nje, cini mi se umrla brzo. :D Mada nju to ne zanima uopste, ma ja bih je dovukla kako znam i umem :)
A gde to mogu sama da popunim bez placanja tih 150$ ? I jel brze i bolje preko agencija? Ili mozda sigurniji pozitivan odgovor? Ili su neke druge stvari papiroloske npr. lakse - tako nesto prica narod ovde na forumu - da to oni sve ( nesto) odrade, ukoliko ides preko njih? A sta je to nesto pojma nemam? Ako je to papirologija onda se isplati. Posto je to u nasoj zemlji haos!

landlord
28.07.2008, 17:24
Da dovedes sestru ne znam bas.. nije jednostavno i jako puno traje...

E sad, sto se tice te papirologije, to je jedan on line formular koji se popuni na stranici www.dvlottery.state.gov i to je totalno besplatno. Ova stranica je online samo u periodu novembar - decembar, kada traje prijava za lutriju. Dakle na toj stranici samo popunis obrazac, toliko je jednostavno da nemozes da vjerujes.

E sad ove agencije tipa USAFIS, ti nude da te prijave na lutriju u ovom periodu novembar-decembar, ali oni cijele godine skupljaju prijave od ljudi, i u ovom periodu prijave ljude. Na njihovoj stranici kada im sve to platis, ispunis gotovo identican formular kao sto je na dvlottery.state.gov stranici. i isto tako upoloadas slike bas kao sto bi to ucinila na gorenavedenoj stranici.
Dakle i za jedno i za drugo ti treba da popunis isti formular samo na jednom mjestu to uradis besplatno a na drugom platis.

Ko god ti kaze da ako platis da su ti vece sanse - laze te. Dakle i sto se brzine tice oni isto cekaju ovaj period i tada te prijave.
Papirologija nase zemlje ti ne treba da bi se prijavila na lutriju. Zato opusti se i uzivaj i pametnije potrosi te pare.

Antonina
30.07.2008, 18:11
Aha... A kako neka devojka sa krsarice koja se javlja iz Cikaga kad su je ostali sa foruma iz USA pitali kad je i kako od dosla u Cikago ? Ona kaze: "preko lutrije dobili smo greeen card tu sam sa porodicom od ..." ne znam ni je kad . A devojka je 80 i neko godiste.
A i ostali ovde na forumu pitaju ko treba da se potpuse ja ili suprug i pitaju za neku rec na formularu na "P" a ovi im objesne da je to onaj ko je podneo prijavu , ko je podnosioc lutrije a ovi ostali su , pa neka rec na "S " valjda.
Jel to znaci da kad jedan dobije moze porodica da ide sa tobom ili ja nisam razumela.

Olivera
30.07.2008, 18:35
Ovako znaci:
Aplikant koji je izvucen na lutriji se zove Principal Applicant (onaj na rec "P" koji je podnosilac)
Ostala najbliza rodbina deca, zena, nevencani partner(ako je prijavlen) ili ako Principal Aplikant u medzuvremenu ostvari bracnu vezu naknadno prijavljuje partnera, svi oni automatski dobijaju GC.
Oni koliko ja znam se zovu Familly mambrs (rec na "S" meni zvuci nepoznato).

E sad dali svi clanovi pojedinacno mogu da apliciraju za DV-2010 kao Principal Applicants, to neznam, ali ja bih pokusala, pa ako sistem prihvati, super. :D
Onda su vece sanse da bude neko iz poodice izvucen.
To mozda mogu odgovoriti oni koji su aplicirali, a u porodici imaju vise punoletnih clanova. Ja sam aplicirala sama (kao jedini punoletni clan moje obitelji). Moj sin automatski dobija GC pored mene.

asmiki
30.07.2008, 19:50
Mogu aplicirati svi clanovi porodice pojedinacno i u tom slucaju se povecavaju sanse za dobitak. Ako bar jedan dobije on je nosilac i moze povesti ostale clanove porodice (zenu/muza i decu mladju od 18 god). Ne znam da li je bilo slucajeva da dvoje iz iste porodice dobiju.
Isto tako, ako u trenutku prijave apliciras sam/sama, a kasnije se ozenis/udas ili dobijes decu...sve njih mozes povesti sa sobom, s tim da po dobijanju prve koverte moras obavestiti organizatore lutrije da ti se status promenio kako bi se ostali clanovi novonastale porodice ukljucili u proces.

Antonina, prosunjaj malo po forumu, mnoge ces odgovore naci pre nego da cekas da ti neko odgovara.

landlord
30.07.2008, 22:34
Samo da nadopunim asmiki,
dakle mogu aplicirati svi clanovi porodice koji su stariji od 18 godina. Dakle ako imas muza, moze i on aplicirati i on je u svojoj aplikaciji principal applicant, a tebe prijavljuje i djecu ako ih imate kao ostale ukucane.

Takodje i ti saljes svoju aplikaciju i u tvojoj aplikaciji ti si principal aplikant a muz i djeca su ostali clanovi porodice.

poz.

V777
02.09.2008, 01:52
Cao Antonina!

Ja sam se prijavila preko USAFIS agencije, dobila green card, vec sam u US neko vreme, tako da cu da pokusam da ti prenesem moje iskustvo.

Za pocetak, da li bi mi rekla koliko imas godina, koliko imas godina radnog iskustva u struci, koji ti je najvisi stepen strucne spreme (cini mi se da si navela da nisi udata i da nemas dece)...? Ovo te sve pitam iz razloga sto je mnogo lakse da se da konkretan odgovor na konkretno pitanje. Davanjem uopstenih odgovora, samo jos vise mozemo da te zbunimo, a to nam nije cilj.

Ja sam se za moju Green card lutriju (GC) prijavila preko agencije USAFIS jos krajem 2005. godine, tada sam platila oko 50-ak evra za dve godine, tj. uplatila sam jednu, ali je agencija imala u tom vremenskom periodu kao neki poklon, te su mi dali jos jednu godinu gratis: po principu platis jednu, dobijes dve godine! Ja sam se takodje u tom periodu prijavila kao jedini nosilac aplikacije, tj. single, bez muza i dece, sto takodje ulazi u cenu aplikacije preko agencije. Sto se tice slanja dokumenata, ja sam na sajtu Agencije dala sve podatke koji su bili potrebni, sliku sam poslala na njihov email, te su je oni prilagodili potrebama lutrije, kasnije sam dodala jos nekoliko informacija koje su trazili, sve preko emaila, a oni su sve to prosledili za lutriju kada je doslo vreme. Ono sto je meni odgovaralo i sto bih svakom preporucila ko se ozbiljno razmislja o odlasku u stranu zemlju putem imigracije, a sto se tice prijave preko agencije, je to, da neke profesionalne stvari treba prepustiti profesionalcima. To je moje misljenje. U vezi sa USAFIS agencijom, postoji potpuni vid komunikacije, bilo putem emaila, telefona, znaci kad god sam imala bilo kakvo pitanje, u roku od nekoliko sati dobijala sam odgovor i putem emaila, a i preko telefona...jer nakanada koja se placa Agenciji ne odnosi se samo na prijavu, vec i na sve pre i posle toga...Kada se prijavljujes preko USAFIS agencije, oni imaju (kao i sve druge agencije ukoliko si proveravala), opcije na koliko godina hoces da se prijavljujes, da li za jednu, dve, tri, deset, koliko clanova porodice su ukljuceni u proces apliciranja, kao i mogucnost posebne prijave bracnih parova, (koji imaju popust), gde se naravno povecavaju sanse za dobijanje GC duplo!

Ja moju GC nisam dobila prve godine, ali mi je ta gratis godina bila srecna, jer sam je dobila u drugoj godini, tj. 2006. Ja sam u vreme prijave zivela u inostranstvu, a u 2006. sam ponovo bila u Srbiji, tako da su me pronasli, naravno prvo obavestili putem emaila o dobijanju broja odmah nakon izvlacenja (sto su isto uradili i u prethodnoj godini kada su mi u telefonskom razgovoru i putem emaila rekli da nisam dobila broj za tu godinu). Znaci ja sam znala da sam dobila broj vec u martu mesecu (jer USAFIS vodi racuna o svojim aplikantima), tako da sam zaobisla proces razmisljanja celog leta i iscekivanja koverte i t.d. (moras da budes operzna kad biras agenciju, jer neke angencije ne nude ovu opciju, vec nude samo da te prijave i to je to). Ja sam naravno dala i novu adresu u Srbiji gde je trebala da mi stigne bela koverta, koja je stigla tacno za onoliko dana za koliko je i bilo receno da ce da stigne...nakon toga, ja sam u svojoj prvoj koverti dobila pored obrazaca i ponudu USAFIS agencije da mi proces celokupnog popunjavanja dokumenata, pripreme za intervju u Ambasadu i drugih stvari (sve ono sto vama mi pomazemo sada), odrade njihovi advokati, te da, ako se opredelim za tu opciju, ja dobijam kasnije besplatnu avionsku kartu u jednom pravcu za zeljenu destinaciju u US. Obizrom da sam ja iste struke kao i njihovi advokati, nisam imala potrebe za kolegijalnom pomoci, te sam taj deo odradila sama. Moram da napomenem da je USAFIS agencija svetskog nivoa, tako da mnogi ljudi sirom sveta koriste njihove usluge, pogotovo ako se radi i o ljudima koji ne znaju Engleski jezik (jedan od posetilaca ovog foruma naveo je da je u telefonskom razgovoru sa USAFIS agencijom trazio prevodioca, jer neke stvari nije razumeo, te da su za veoma kratko vreme pronasli osobu koja je govorila nas jezik i komunikacija je mogla da se nastavi bez problema). Mislim da sam u ovom delu tvog pitanja bila dosta opsirna, ako nisam, slobodno pitaj jos, a ja samo mogu da svakom preporucim USAFIS, jer mislim da se nece pokajati uopste. Svoj posao rade maximalno profesionalno i trude se oko klijenta u potpunosti. Mnoge osobe znam koje su imale problema sa prijavom u toku regularnog prijavnog roka, bilo da se radilo o prezauzetosti sajta US vlade, bilo da se radilo o nemogucnosti prebacivanja slike u odgovarajuci format, te nakon toga izbacivanja iz sistema, zatim se postavljalo pitanje da li moze da se ponovo pocne sa prijavom, jer po pravilu, samo jednom se prijavljuje za godinu dana, ako se pokusa ponovna prijava, moze doci do diskvalifikacije itd...po mom misljenju nepotrebne stresove treba eliminisati, ali naravno, svako ima pravo da odlucuje sta mu vise odgovara.

Sledeci deo tvog pitanja odnosio se na dovodjenje sestre u US na osnovu tvoje GC. Nazalost, to je nemoguce, cak i ako imas drzavljanstvo US, a ne samo permanent resident status (Green Card). Po pravilu, GC je dobar samo za tebe; za supruga i decu ukoliko su prijavljeni zajedno s tobom do vremena odlaska na intervju u Ambasadi; ali nakon toga to sve ide veoma tesko, sve dok se ne dobije drzavljanstvo (za koje ti treba 5 godina). Na sajtu USCIS imas taksativno nabrojanu listu clanova porodice koje mozes da dovedes u zavisnosti od tvog statusa u US. Da ne bih sirila temu nepotrebnim podacima za tebe u ovom trenutku, sto se tice sestre, ona preko tvoje GC ne moze da dobije GC, a cak ne moze ni ako si ti drzavljanin. Jedino sto moze sestra da uradi jeste da se prijavi nezavisno od tebe, pa ako dobije GC da ide i ona, ili da ode na neki drugi nacin u US (studije, udaja, posao itd) ali to su sve varijante apsolutno nevezane sa tobom i tvojim statusom u US. Druga je stvar ukoliko bi se npr. tvoji roditelji prijavili za GC, te da neko od njih dobije GC, a da ste vas dve jos uvek do 18 godina u vreme odlaska u US (postoje situacije i do 21 ako niste udate), ali to su sada sve neke varijante, a i cini mi se da si ti napisala da imas zavrsenu visu skolu, te sigurno imas vise od 18 godina.

U svakom slucaju, nadam se da sam ti malo rasvetlila situaciju, a ti pitaj slobodno jos sta te interesuje, mi smo tu da pomognemo.

Puno pozdrava i srece i sve najbolje!

nataly
17.07.2010, 15:46
da li je neko konkurisao mozda preko ove agencije ?
http://www.greencardserbia.com/main/index.php

Sloba_Kg
18.07.2010, 05:34
da li je neko konkurisao mozda preko ove agencije ?
http://www.greencardserbia.com/main/index.php

meni je nekada davno stigao mail u spam i ja sam im poslao mail nazad sa nekoliko pitanja i sa kontakt telefonom da mi se jave ali nikada nisam dobio odgovor.
Ja se ne bih igrao, zasto bi njima placala kad je GC lutrija DZ

nataly
18.07.2010, 13:21
meni je nekada davno stigao mail u spam i ja sam im poslao mail nazad sa nekoliko pitanja i sa kontakt telefonom da mi se jave ali nikada nisam dobio odgovor.
Ja se ne bih igrao, zasto bi njima placala kad je GC lutrija DZ

ok, hvala ti punoooooooo:bravo:

curlika
18.04.2012, 11:10
Vise puta su me nervirala pisanja ljudi koji kazu da su agencije koje naplacuju prijavu za DV Lutriju nelegalne i prevarantske. Ja licno smatram da nisu, nego da one imaju svoje "cake" kako da za svoje klijente "izvuku" broj. A svaka usluga se placa jer te neko zastupa. Neko je pisao na ovom forumu da je posle par neuspesnih godina, placenom prijavom na nekom sajtu, dobio broj i regulisao kompletnu proceduru kao i oni koji su to besplatno uradili i dobili. Tako pozivam sve one, KOJI SU UPLATILI PREKO NEKE AGENCIJE a DA SU BILI IZVUCENI a isto tako pozivam da nesto napisu i oni KOJI SU UPLATILI PREKO NEKE AGDENCIJE - A NISU BILI IZVUCENI! (ako ih ima).
Da vec razbijemo taj mit sta je prevara a sta ne.

vrhunski
18.04.2012, 11:41
Vise puta su me nervirala pisanja ljudi koji kazu da su agencije koje naplacuju prijavu za DV Lutriju nelegalne i prevarantske. Ja licno smatram da nisu, nego da one imaju svoje "cake" kako da za svoje klijente "izvuku" broj. A svaka usluga se placa jer te neko zastupa. Neko je pisao na ovom forumu da je posle par neuspesnih godina, placenom prijavom na nekom sajtu, dobio broj i regulisao kompletnu proceduru kao i oni koji su to besplatno uradili i dobili. Tako pozivam sve one, KOJI SU UPLATILI PREKO NEKE AGENCIJE a DA SU BILI IZVUCENI a isto tako pozivam da nesto napisu i oni KOJI SU UPLATILI PREKO NEKE AGDENCIJE - A NISU BILI IZVUCENI! (ako ih ima).
Da vec razbijemo taj mit sta je prevara a sta ne.

Postoje ljudi koji su izvuceni preko agencija ali CAKE NE POSTOJE. Ko god to kaze i ko god tako nesto reklamira Vas laze. Potpuno je ista mogucnost samo sto ambasada vise puta napominje da ne koristite agencije vec da se direktno prijavite bez agencije sto i ja mislim da je mnogooo pametnije.

Zaobilazite agencije koliko god mozete.

curlika
18.04.2012, 12:07
Misljenja su jedno, praksa je drugo...Sacekajmo da se javi neko ko ima direktna iskustva a ne nagadjanja i pretpostavke. :)

vrhunski
18.04.2012, 12:53
Misljenja su jedno, praksa je drugo...Sacekajmo da se javi neko ko ima direktna iskustva a ne nagadjanja i pretpostavke. :)

Bavim se ovom lutrijom 14 godina i to "aktivno". Ne znam gde ces bolju referencu od toga. Osim toga iz ambasade je dosta puta pomenuto da agencije nemaju vecu nego manju sansu jer obicno ne pustaju da prodje 1000 aplikacija sa jedne iste IP adrese itd..itd.

Zato savet svima koji ce igrati za DV-2014. Izbegavajte agencije!! Igrajte sami besplatno i sacuvajte broj za sledecu godinu (ja uvek posaljem taj broj sam sebi na Email sa jasnim informacijama u telu poruke da mogu lako da nadjem kad pretrazujem) tako da ja imam sve brojeve od kada su pocele online prijave :)

.

NightSky
18.04.2012, 16:22
Do sada sam muža i sebe prijavila 2 puta, oba puta samostalno na zvaničnom web site-u američke vlade.
Nikada, ali stvarno nikada, taj posao ne bih povjerila nekoj agenciji, a za to je nekoliko razloga, bila prevara ili ne:

1. nikada ne plaćam ono što mogu uraditi sama, nemam novca na bacanje, nego sjednem za kompjuter, ako treba progooglam, skupim informacije i odradim, a prijava za DV lutriju je jednostavnija od 99% obrazaca s kojima sam se u životu susrela;

2. ako se prijavim preko agencije, onda oni imaju moje podatke, adresu, sliku i mogu me prijaviti bez moje kontrole koliko god hoće puta i na taj način me diskvalificirati i te i narednih 10 godina;

3. neko tamo meni potpuno nepoznat dobiva moj konfimacijski broj kojim me može ucjenjivati za koju god želi sumu novca, a i ako im platim, nikako ne mogu biti 100% sigurna da su mi dali ispravan broj.

Vjerojatno ima još dobrih razloga zašto ne ići preko agencije, ali ovi mi padaju na pamet onako na prvu.

dreamerns
18.04.2012, 18:21

Pa upravo ovo sto si ti rekao je nista drugo nego pretpostavka bez ikakvih dokaza. Osudjujes da je lutrija na neki nacin namestena, a da pri tom nemas nijedan dokaz za tako nesto. No, ako cemo ici tim postupkom (kriv si dok ne dokazes suprotno), i da pretpostavimo da je Amerika ista ko bosna i srbija (gde se sve zivo moze podmititi), onda ajdemo prvo da ukljucimo zdrav razum. Da Amerika hoce da naplati lutriju, uradil bi to sami...ne treba im neki majmun iz Izraela, niti neki Pera Peric iz Bosne sa njihovim agencijama. Stvarno ne vidim odakle ti to da preko agencije imas vecu sansu, ali ako tako mislis....samo napred, niko te ne sprecava da im das pare :-)
Uostalom, eto ti moj burazer koji je igrao preko tog izraelca (usafis) 3x i nije dobio, dok smo mi igrali besplatno i dobili.

landlord
18.04.2012, 19:52
@curlika - mozes meni da platis i ja cu te prijaviti. Nije nikakav problem.

I ja znam jednu osobu koja je jednom paltila preko usafis-a i nije bila izvucena.

curlika
18.04.2012, 20:51
He, he...al ste se ko vukovi bacili na mene a ja samo postavio temu. :) Izgleda da jos niko nije shvatio sustinu ovog posta. Ne omalozavam ja nista, pobogu, nego samo trazim cinjenice...zaista sad ne mogu satima da trazim gde je jedna cura pisala da je par godina prijavljivala se besplatno pa tek 3 put kad se prijavila preko agencije dobila je.
To znaci da nije prevara drugovi! To znaci da mozes biti izvucen i preko njih mada si doduse platio. Onaj drugi nije platio a isto je izvucen...tacno tako.
Jer mislite da svako zna za ovaj forum i kad su besplatne prijave? Pa ja prvi nisam znao kad je prijava do pre 2 meseca a unazad 14 godina sam svakodnevno na internetu.
Da se opet razumemo. Nikoga ja ne branim i ovo nije post za moja i vasa razmisljanja nego za konkretne ljude koji su imali iskustva sa agencijama. Pa tako, budite kolegijalni pa sacekajte da se tako neko javi "ko je prevaren" ili ko je bio izvucen.
To bih mogao porediti sa recimo situacijom: Imam band koji super svira, sa super muzicarima i sad trazim misljenje od ljudi koji su nas slusali....a javljaju se ljudi koji nisu slusali vec su slusali ko zna koje amatere kako sviraju i onda ih porede sa mojim band-om. Pogotovo kad neko kaze....svi vi muzicari ste isti!
Ne znam da li je to pravo poredjenje ali sustina na koju mislim je tu. Dakle, i dalje cekamo one koji su se prijavljivali preko agencije i bivali ili ne bivali izvuceni. Mene ostavite na miru, i ja se ko i vi ovde zabavljam i kupim informacije. Sto znam napisem, sto ne znam...ne pisem. :)

NightSky
18.04.2012, 21:43
"Ja samo čitam vijesti!", reče dr. Nele Karjlić početkom 90-tih. :grin: Ma sve je to ok, ima nas još koji ovdje ćakulamo i liječimo živce do 1. maja :;D: samo ja lično ne želim ohrabrivati ljude da se prijavljuju preko agencija, jer je sve jednostavno i džaba.

Vidi, ni ja nisam znala za ovaj forum kad sam se prvi put prijavila na lutriju. Nisam zanala ni za DV lutriju 10 dana prije nego sam nas prvi put prijavila.

A za čitavu priču sam saznala tako što, kad smo razgovarali o varijanti odlaska vani, suprug mi je rekao da mu je nekada davno stigao mail da je dobio green card, ali on tada nije bio zaiteresiran za tu priču. Onda sam ja pitala kako misli da mu je stigao mail da dobiva takvo nešto, kako to USA dijeli zelene karte, a on mi je odgovorio da USA organizuje lutriju i da ne bi bilo loše da to malo istražimo.

I, eto, to su bile moje početne informacije.

Isti dan sam otišla na stranicu ambasade u Sarajevu, našla to o čemu mi je pričao i odmah vidjela upozorenje o prevarama. Pošto je upravo bio otvoren period za prijavu, čim smo se slikali prijavila sam nas prema uputstvima sa zvanične stranice (i znam da sam nas dobro prijavila, jer mi je u maju stigao mail o poništavanju izvlačenja i o novom izvlačenju). Ubrzo nakon toga sam otišla na lokalni "mahalski" forum, na odjel o dijaspori i saznala za ovaj forum.

Ne treba biti "rocket scientist" da se nađu bar osnovne informacije, ako nekoga nešto stvarno zanima, Google je čudo (fala mu ko ga izmisli), a preseljenje na drugi kontinent je prevelika odluka da se u nju srlja zatvorenih očiju.
Za sve ostalo tu je forum! I hvala Srđeviću koji ga pokrenu i svima koji ostaviše neprocjenjivo vrijedne informacije! :bravo:

P.S.
Neću više kvariti temu, evo šutim :grin:

ZeljkoUSA
18.04.2012, 23:59
Cisto da dodam moje iskustvo, skoro kao @vrhunski, igram lutriju 12god. :no:

Prvo, agencije koje rade prijave umesto vas NISU prevara. Posaljes im podatke, oni to unesu u online prijavu, dobiju broj i cekaju 01.05. Bilo je iskustava, takodje na forumu, da su ljudima trazili da kupe neke "kurseve engleskog" za 200-300$ da im posalju njihov CN.

Vezano za vece sanse za dobitak preko agencije JESTE prevara ili zabluda, kako se uzme.

Ko nije u toku sa proslogodisnjem izvlacenjem kad se digla ogromna frka kako su dobitnici slali prijave 5 i 6.10. Da je velika sansa da se dobije preko agencija brujali bi forumi o tome. Cak su i na Ruskom forumu agencije davale svoje procente izvucenih, sve to ulazi u prosek.

Zakljucak: Ko ima osnovnu kompjutersku pismenost neka SAM popuni svoju prijavu i srecno mu bilo :bravo:

mijan
19.04.2012, 18:35
Ovde treba jednom zauvek rasjasniti da agencije nisu nikakvi prevaranti, nego da ih nazovem firme koje za novac cine usluge prijavljivanja na lutriju za Ameriku. Jasno se zna cena preko njih pre nego sto se njima poveri prijava na lutriju, i ko voli nek izvoli. To sto je negde na zvanicnom sajtu dzaba, pa sta?! Uvek je bilo i bice placanja za nesto sto je besplatno jer nas mrzi cekanje, nismo dovoljno informisani itd.
Svako od nas ima pravo da po sopstvenoj savesti sumnja ili ne u vece sanse za dobitak preko agencija, ali istinu o vecim sansama nece saznati. Svi znamo procitati zvanicna saopstenja, informacije i tvrdnje da su nam sanse jednake, ali znamo i da mnoge stvari u praksi nisu onakve kakve se mogu procitati.
Zasto moramo slepo da verujemo u nesto ili ja ili bilo ko samo zato sto se to zove zvanicna verzija?! Mnogi ne poveruju ni u zvanicne verzije o smrti clana porodice, pa nakon nekog vremena dokazu da zvanicna verzija nije bila tacna.

Ja znam bracni par iz moje blizine koji su se prijavili preko agencije i iz prvog pokusaja bili izvuceni. Znam i da su imali mogucnost da preko agencije plate avio karte u tom paketu prijave i da su i to uplatili. Koja je agencija u pitanju ne znam jer nisam imao novca da se tako prijavim pa me nije ni zanimao naziv agencije.
Do sad nisam cuo ni video nikog ko se hvali da se preko agencije prijavio 10 puta dok nas ostalih sa sopstvenim prijavljivanjima ima sa 10 pokusaja. S obzirom da im je sistem za izvlacenje busan kao sir i nepouzdan (sto smo videli), vrlo je moguce da tu ima zajednicke saradnje i dobre zarade izmedju agencija i amerikanaca, ali je to otkriti za nas nemoguca misija. :;D:

zdravko80
19.04.2012, 21:53
Cao svima :)
Evo i ja malo na ovu temu koju reč da prozborim :naughty:
U pitanju su iskustva mojih daljnih rođaka(dva rođena brata) ... Prvi rođak se prijavio preko agencije prvi put nije dobio, prijavio se drugi put takođe preko agencije i bio je izvučen ... Posle dve godine njegov brat se prijavi sam i izvuku ga iz prve :) Danas sam se čuo sa njihovim ocem i potvrdio mi je da je prvi plaćao ... Znači nema pravila ... Moja komšinica iz ulice prijavila se sama i izvučena iz prve ... U Americi je od 2009-te i živi u Majamiju ... Čujemo se povremeno i kako ona kaže nije joj padalo na pamet da plati kad je prijava besplatna :)))
Svako ima pravo da odabere način prijave. Ja sam se prijavio ove godine prvi put i očekujem 1. Maj :)
Izvlačenje se bliži i svim forumašima koji su igrali puno sreće i naravno da pozelenimo i kažemo Srbiji :papa:

dreamerns
20.04.2012, 20:24
Agencije jesu prevara...a sada cu reci i zasto. Govorim iskljucivo o najpoznatijoj zvanoj usafis ili usa123.com ili jos jedan od njihovih 100 domena. Kao prvo, oni se predstavljaju tako da su oni lutrija, a ne biro koji unosi podatke umesto tebe. Mnogi ljudi koji su se prijavili preko agencije, ucinili su to jer nisu znali da postoji i zvanican sajt. Agencija hoce popuniti za tebe podatke i uzeti pare za tu uslugu....sa tim da ti iste te podatke moras popuniti na sajtu agencije. Znaci ti popunis na sajtu agencije, oni to prenesu i naplate ti. Kada dobijes, umeju da izvlace jos para na najprljaviji moguci nacin. Reklamiraju se po televiziji i jos jednom da ponovim "predstavljaju se da su oni lutrija". Verujem da oni iz Izraela nalaze na neki nacin rupe u zakonu i da jesu legalni, ali meni se od njih svakako bljuje.
Moj burazer je igrao preko usafis nekoliko puta (jer je uplatio onaj djavo da te tri godine prijavljuju) i nije dobio. Toliko o namestanju. Ja verujem da neko mozda ovde i ima neki interes iz tih agencija, cim toliko govorite o tome kako su vece sanse da se preko njih dobije.

dreadnot
20.04.2012, 21:56
Ja sam igrao 12 puta i pozeleneo, a da mi ni jednog jedinog puta nije palo na pamet da dajem pare nekakvoj agenciji za ono sto mogu sam da uradim. Sad, ima ljudi koji vole komoditet i nije im zao da plate samo da se ne bi malo pomucili. To je isto kao da kupujes karte od tapkarosa umesto da dodjes malo ranije i sam stanes u red. Agencije jesu tapkarosi, mozda malo umivenije i verovatno legalne, ali ti u stvari prodaju maglu i lazna obecanja. Neke od njih cak nude da ako igras preko njih imas i besplatnu akrtu za USA ako te izvuku. Sad izracunajte sami kako im se to isplati ako namestaju i ako je dobitak siguran? Desetine naivnih plate kartu tom jednom srecniku koji ce mozda da bude izvucen. Da li je to dobar argument da agencije nemaju nikakvu vezu i da su zapravo zainteresovane da ne budete izvuceni, da biste i sledece godine igrali preko njih i dali im jos malo para da za vas urade nesto sto je besplatno?
BTW, zar niste videli u delu "Prijava na lutriju" podsekciju "Agencije za prijavu"? Ovo treba da ide tamo, jer je vec dosta pisano o agencijama...