PDA

View Full Version : Obama to Push Immigration Bill as One Priority

Macedonia Ohrid
10.04.2009, 11:57
While acknowledging that the recession makes the political battle more difficult, President Obama plans to begin addressing the country’s immigration system this year, including looking for a path for illegal immigrants to become legal, a senior administration official said on Wednesday.

klik ovde (http://www.nytimes.com/2009/04/09/us/politics/09immig.html?_r=1&th&emc=th)

Sloba_Kg
10.04.2009, 13:04
zanimljivo vrlo ali pitanje je da li i kada ce se desiti ovo sto pise.
Mada s druge strane, sumnjam da postoje amerikanci koji bi sisali travu i sekli granje (makar ne veliki broj njih) tj.radili poslove koje (mahom) rade mexikanci.
Zbog toga mislim da mu je plan dobar, jer jednom kad se registruju morace da placaju porez a to sad nije slucaj.
E onda je to priliv velikog novca...

landlord
10.04.2009, 13:33
Mislis da bi Mexikanci sisali travu da dobiju green card?

steficacvek
10.04.2009, 13:42
Briga njih za green card, dok god dobijaju lovu. Vjeruj, ne bi ih puno trazilo zahtjevnije poslove, ovako je isplativije.

Sloba_Kg
10.04.2009, 13:46

pa ne mislim, ali mislim da to dobijenje green card-a moze da izazove diskriminaciju i da budu odbijani za posao na "normalnim" poslovima.
A sto se sisanja trave tice gledao sam ugovore koje je moja menadzerka placala njima (cak je i vlasnik firme ilegalac) tako da bi mozda i radili, za vecu lovu normalno.

Tarzan
10.04.2009, 13:47

Sa Green Card bi mozda sa sisanja presli na duvanje trave :naughty:

Shalu na stranu - svesna je Amerika broja ilegalnih emigranata i njihovog udela u privredi, tako da oni balansiraju sa tim "problemom".