PDA

View Full Version : Dv 2010: Dali ima jos sansi za NL???

martinwerdel
17.06.2009, 16:27
Pozdrav svima,
Zelim da pitam: Postoje li jos neke sanse za prv NL???
Ili je sve vec gotovo...
Vec je 17 juni, pa zato i pitam...
Jel je mozda neko dobio svoj NL ovih dana???
Pozdrav,

mitar
17.06.2009, 18:20
Pozdrav svima,
Ili je sve vec gotovo...
Pozdrav,

Prosle godine je jedan decko iz Nisa dobio kovertu u septembru. Tako da je sve moguce!

almo
17.06.2009, 18:21
Ne vjerujem da ima jos sanse za dobiti NL. Ja cekam vec sedam godina i nista a prijavljivao sam neke osobe i izvucene su iz prvog ili drugog puta ali su uvijek dobili NL u maju. Sve znam o ovom ali me nikako nece. Ako bude DV 2011 bice mi to 8. put.

Sloba_Kg
17.06.2009, 19:58
Ne vjerujem da ima jos sanse za dobiti NL. Ja cekam vec sedam godina i nista a prijavljivao sam neke osobe i izvucene su iz prvog ili drugog puta ali su uvijek dobili NL u maju. Sve znam o ovom ali me nikako nece. Ako bude DV 2011 bice mi to 8. put.

Ja verujem da ima sanse, kao sto rekoste, sve je moguce. Sacekate jos malo i proverite online da li ste izvuceni.

Taji
18.06.2009, 08:51

Evo ponavljam se po ko zna koji put....ja sam dobila svoju prvu kovertu u [B]Decembru 2008 godine[/B, poslala dokumenta nazad u januaru, u martu mi zakazali intervju za 1 maj pa kasnije promijenli za 29 april zbog praznika i krajem aprila sve sam zavrsila, cak mnogo prije onih koji su dobili svoje prve koverte u julu prosle godine a imali su zakazan intervju tek sad, za juni:grin:
Tako, nema mjesta tolikom pesimizmu pobogu, pa tek je prosla prva polovina juna:wtf:
Jos samo da dodam, u prvoj koverti mi je pisalo da se dokumenta primaju nazad najkasnije do kraja jula 2009 godine. Znaci ni to sta sam ja dobila kovertu u decembru ni to sto sam poslala dokumenta nazad u januaru uopste nije bilo kasno, zato glavu gore i srecno svima:1081:

zoran80
18.06.2009, 09:57
Ljudi bezveze otvarate novu temu, pravite konfuziju od tema.
Jasno je da su šanse male, skoro nikakve. To što su pojedinci dobili u septembru ili decembru su pojedinačni slučajevi. Kad nisi izvučen među tolikima u maju ili početkom juna, glupo je zaluđivati se kako još ima nade.
Zar je problem sačekati jos 10 tak dana i provjeriti on-line jeli neko izvučen ili nije.
Pozdrav!

zoran80
18.06.2009, 10:06
Pozdrav
samo jedno pitanje za "almo"!
pošto vidim da se prijavljuješ već 7 puta, zanima me tvoje mišljenje šta ti misliš o periodu u kome se prijavljuješ (recimo oktobar ili decembar)? Jesi li u isto vrijeme prijavljivao ljude koji su kako kažeš dobili iz prvog ili drugog učešća?
Pitam te zato što je i meni ovo 5. ili 6. učešće.
Možda je glupo pitanje znam da je to lutrija, ali svakakve su mućke moguće. Jedno je ono što oni napišu zvanično, a možda nešto drugo u pozadini odrađuju. Jedan poznanik iz USA mi je rekao da je tamo upoznao nekoliko naših ljudi koji su stigli preko lutrije, i da su se oni svi prijavljivali u zadnjih 7 dana za učešće na lutriju, tad kad su dobili.
Pozdrav!

goranm
18.06.2009, 14:06
Pozdrav
pošto vidim da se prijavljuješ već 7 puta, zanima me tvoje mišljenje šta ti misliš o periodu u kome se prijavljuješ (recimo oktobar ili decembar)? Jesi li u isto vrijeme prijavljivao ljude koji su kako kažeš dobili iz prvog ili drugog učešća?
Možda je glupo pitanje znam da je to lutrija, ali svakakve su mućke moguće. Jedno je ono što oni napišu zvanično, a možda nešto drugo u pozadini odrađuju. Jedan poznanik iz USA mi je rekao da je tamo upoznao nekoliko naših ljudi koji su stigli preko lutrije, i da su se oni svi prijavljivali u zadnjih 7 dana za učešće na lutriju, tad kad su dobili.
Pozdrav!

Meni je ovo 3 prijava. Prvu sam uradio zadnja 2-3 dana, drugu bukvalno zadnji dan, a ovu trecu negde pocetkom novembra. Pravila nema, mada je neko vec rekao da je simptomaticno da dobar broj ljudi koji je vec u USA po bilo kom osnovu cesce dobija. Dakle nije to bas sve RND to je ipak poludirigovano. Sta mislite zasto vas pitaju za obrazovanje? Sta ce njima taj podatak ako nije poludirigovano? No kako bilo ja ni sa te strane nemam srece. Imam MAster diplomu, ali ne pomaze. Neki ljudi jednostavno budu izvuceni iz prvog puta. Srecnici i to ti je. Mnogi igraju 4-5 puta i posle odustanu, sto je logicno. Ipak je sansa oko 2,5%. neko je tu vec dao link sa brojem prijavljenih u Evropi i ukupnim brojem dobitnika i vidi se da je Evropski prosek oko 2,5%. Mi imamo mali broj odlazaka u USA, tako da imamo malo bolje kvote, verujem 4-5% za Srbiju. Ako igrate 4-5 puta imate sansu oko 20% da vas izvuku. Nada umire poslednja.
Pozdrav svima koji se jos nadaju i svima koji su vec imali srece!!! :beer:

almo
18.06.2009, 14:18
Pozdrav
Pozdrav!

Obicno sam pravio sve prijave na isti dan ukljucujuci i svoju, jer sam skontao da uvijek iz te grupe bude neko izvucen obicno je oko desetak prijava u roku od dva tri sata i to dva tri zadnja dana lutrije. Do sada su izvuceni ( od osoba koje sam ja prijavljivao) prijatelji ispod 27 godina i mladi bracni parovi. Pa sam zakljucio da i takvi imaju vise sanse nego samac kao ja od 32 godine.Naime, mladji muskarci do 27 godina koji dobiju green card moraju se prijaviti u USA rezervni sastav a za mlade bracne parove kontam da im podizu natalitet ili sta vec :). Tako mislim da ja nemam sanse ali eto nada zadnja umire. Inace mislim da je iza ove lutrije opet neka zavjera americke vlade i da neki budu eliminisani na samom startu :).

Taji
18.06.2009, 14:44
Godine starosti nisu presudne. Ja imam 47 godina (samica:grin:) i opet sam prosla i to od druge prijave izvucena, srednja skola najvise obrazovanje. Ima ovdje na forumu i tema "Najstariji dobitnik GC" pa vidite da i skoro 80-o godisnjaci mogu da budu izvuceni. Nema tu nikakve zavjere samo ispunjavanje osnovnih kriterijuma i.....sreca, sudbina, nafaka..nazovi kako hoces. Ako je sudjeno biti ce a ako nije i nece. Za 2009 je primljeno oko 9,100.000 prijava pa je i logicna eliminacija u samom startu, zar ne.
Strpite se jos malo, sad ce kraj jula pa provjerite na zvanicnom sajtu "ima li vas medju sretnima ili ne". Ja se od sveg srca nadam i zelim da svi vi budete na tom spisku, cuvam vam svima fige i navijam za vas.
:punk:

zoran80
18.06.2009, 15:27
Godine starosti nisu presudne. Ja imam 47 godina (samica:grin:) i opet sam prosla i to od druge prijave izvucena, srednja skola najvise obrazovanje. Ima ovdje na forumu i tema "Najstariji dobitnik GC" pa vidite da i skoro 80-o godisnjaci mogu da budu izvuceni. Nema tu nikakve zavjere samo ispunjavanje osnovnih kriterijuma i.....sreca, sudbina, nafaka..nazovi kako hoces. Ako je sudjeno biti ce a ako nije i nece. Za 2009 je primljeno oko 9,100.000 prijava pa je i logicna eliminacija u samom startu, zar ne.
Strpite se jos malo, sad ce kraj jula pa provjerite na zvanicnom sajtu "ima li vas medju sretnima ili ne". Ja se od sveg srca nadam i zelim da svi vi budete na tom spisku, cuvam vam svima fige i navijam za vas.
:punk:

A šta ti misliš da ako si dobila vizu da si uhvatila Boga za onu stvar!
Jel imaš nekog ko radi u Kentakiju i možeš da garantuješ da nema nešto?
Daj molim te, oladi, tebe nisam ni pitao. Ti ćeš da tvrdiš sve je regularno.
Možda i jeste ali sam pitao čovjeka iz njegovog iskustva kad predaje prijave i to je to.
Ne moraš ti biti svakom loncu poklopac kao da smo mi glupi i sad treba da kažemo "jeste u pravu si ti sve znaš"!

almo
18.06.2009, 18:32
Dobro je znati da neki od mojih zakljucaka padaju u vodu i da ima izvucenih i samaca/samica. Izgleda jednostavno da nema srece za mene... vec osam godina pokusavam da to dobijem i nikako ovdje ne poduzimam nista ozbiljno a zivot prolazi. Mozda sam jednostavno nakon osam godina cekanja postao ocajan i haluciniram. Drago mi je zbog svih koje sam tamo otpremio a i ostalih koji su otisli. Hajde vidjecemo u julu, mozda budemo medju onima koji su izvzceni ali posta zalutala :)

dejancic
18.06.2009, 18:50
Naime, mladji muskarci do 27 godina koji dobiju green card moraju se prijaviti u USA rezervni sastav

Jesi ti 100% siguran u ovo?

dejancic
18.06.2009, 18:55
A šta ti misliš da ako si dobila vizu da si uhvatila Boga za onu stvar!
Daj molim te, oladi, tebe nisam ni pitao. Ti ćeš da tvrdiš sve je regularno.
Ne moraš ti biti svakom loncu poklopac kao da smo mi glupi i sad treba da kažemo "jeste u pravu si ti sve znaš"!

Preziveli smo i 'super mirodjije' pa sto ne bi i lonce i poklopce. Pusti zenu da pise sta joj volja, nema potrebe za nervozom :;D:

Zana
18.06.2009, 19:12
Jesi ti 100% siguran u ovo?

Ja sam sigurna. Svaki muskarac mladji od 27 godina (bez obzira da li je rodjen ovde ili je imigrant) je duzan (by law) da se registruje sa Selective Service (opsta mobilizacija/draft, koja se za sada desila samo jednom). Ovaj dokument je neophodan pri mnogim aplikacijama a jedna od njih je i recimo dobijanje finansijske pomoci za skolovanje. Dosta poslodavaca trazi ovaj dokument takodje. Moze da se desi da se doselis u US dok si mladji i da ti niko ne trzi ovaj dokument – sto ne znaci da ne treba da se registrujes, jer to moze da uzrokuje problem kasnije sa drzavljanstvom iako si presao 27-mu godinu u vreme zahteva za drzavljanstvo (izvor USCIS: Failure to register for the Selective Service may make you ineligible for certain immigration benefits, such as citizenship). Cak i kad si stariji, na Univerzitetu vrlo cesto traze potvrdu da nisi obavezan da se registrujes. To otprilike znaci - ti pozoves Selective Service da ti izdaju tu potvrdu pa onda sve jedno zaglavis u njihovom sistemu (neregistrovan, ali te imaju u vidu) :)

almo
18.06.2009, 19:40
A da to je to ''opsta mobilizacija'' pogresno sam se izrazio za rezervni sastav. Uglavnom moj brat kada je prije 2 i pol godine izvucen odmah su mu na intervjuu rekli za to i da se mora registirirati za to. Naime svako ko se registruje za tu opstu mobilizaciju dobije broj i u slucaju rata opet ima neka lutrija i izvlaci se po tim borjevima za odlazak u rat. Ali hej, nije to nista i ovdje si u rezervnom sastavu a ako USA zaratuje onda ce sigurno svi ratovati jer ce biti Treci sv. rat.

Idemo na neke lakse teme :)

dejancic
18.06.2009, 21:12
Cudi me da se do sada niko od mladjih muskih forumasa nije dotakao ove teme, ali je svakako treba istraziti. Ne znam koliko menja stvari to da li je neko odsluzio vojsku i svojoj zemlji? I posto ispada da imam srece sa lutrijama koliko vremena cu imati da, posto me izvuku za rat, bezim iz USA? :udri:

almo
18.06.2009, 21:36
Ma nije to nista, ako si izvucen idi. A to da li si odsluzio vojsku ili ne nema veze za tu registraciju u ''opstu mobilizaciju'' bitno je za njih da si ispod 27 godina starosti.

Ja ipak mislim da mladji imaju vise sanse da budu izvuceni upravo zbog toga. Eto vidim da jos koverte dolaze, mozda mi iduca sedmica bude sretna.

dejancic
18.06.2009, 21:40
Ma nije to nista, ako si izvucen idi. A to da li si odsluzio vojsku ili ne nema veze za tu registraciju u ''opstu mobilizaciju'' bitno je za njih da si ispod 27 godina starosti.

Veruj mi, nije bilo jedne sekunde premisljanja. Samo sam hteo reci da sam prvi put cuo za tu, po meni, prilicno bitnu informaciju. I ici cu, ako Bog da da dodju do mog broja, sa osmehom :;D:

almo
18.06.2009, 21:47
A doci ce vidim da su u EU za dv lottery 2009 svi brojevi trenutno ''current''. Valjda ce tako biti i iduce godine :)

dejancic
18.06.2009, 21:53
A doci ce vidim da su u EU za dv lottery 2009 svi brojevi trenutno ''current''. Valjda ce tako biti i iduce godine :)

O tom 'current' sam vec poveo diskusiju, ali bez rezultata :grin:
Da li se on odnosi na to da su svi brojevi postali tekuci ili da je poslednji prikazan broj, a to je za ovu godinu 28000, i dalje tekuci. Pitanje je sad :;D:
I naravno hvala i iz tvoje tastature u ....

zoran80
19.06.2009, 09:53
almo
poslao sam ti pp ako hoćeš odgovori mi.

PaulGarrett
19.06.2009, 10:02
A da to je to ''opsta mobilizacija'' pogresno sam se izrazio za rezervni sastav. Uglavnom moj brat kada je prije 2 i pol godine izvucen odmah su mu na intervjuu rekli za to i da se mora registirirati za to. Naime svako ko se registruje za tu opstu mobilizaciju dobije broj i u slucaju rata opet ima neka lutrija i izvlaci se po tim borjevima za odlazak u rat. Ali hej, nije to nista i ovdje si u rezervnom sastavu a ako USA zaratuje onda ce sigurno svi ratovati jer ce biti Treci sv. rat.

Idemo na neke lakse teme :)

na ovom site-u imate text o Selective Service
http://www.immihelp.com/immigration/register-selective-service.html

martinwerdel
19.06.2009, 15:22
jOS 11 DANA...........
DO 1 JULA............
SRECNO SVIMA................

Zana
19.06.2009, 17:00

Ja nekako uvek volim direktno (http://www.sss.gov/) :)

dreadnot
24.06.2009, 10:06
Evo mog iskustva - ja saljem prijave vec jedno 15-ak godina, jos dok je bila ona papirna forma na kojoj nastampas osnovne podatke. Nikada nisam nesto posebno razmisljao o "taktici" - kada poslati. Niko od onih za koje sam slao zajedno sa svojom prijavom nije do sada dobio, a eto, mene strefilo ove godine, yapravo moju suprugu, a ja i klinja cemo da se slepujemo. Inace, 48 godina, visoko obrazovanje. Kako smo mi Srbi veoma skloni teorijama zavere, i ja sam poceo da mislim da biraju po nekim kriterijumima, ali izgleda da nije tako, da je sve zaista puka sreca...

martinwerdel
28.06.2009, 00:12
Pozdrav svima,
Ili je sve vec gotovo...
Pozdrav,
Jos samo 4 dana........
Do 1 jula............:)

zoran80
29.06.2009, 09:44
Ne znam čemu se toliko raduješ tom 1.julu i odbrojavaš.
Samo ćeš dobiti potvrdu da nisi dobitnik i to je to. Ne vidim šta će ti se spektakularno desiti tog 1.jula i čemu tolika euforija.
Oni su omogućili on-line provjeru, jer su im se na glavu popeli hiljade paćenika koji im godišnje šalju e-mailove i zamaraju pitanjem da li sam ja možda dobitnik a nisam dobio kovertu.

martinwerdel
29.06.2009, 15:09
Ne znam čemu se toliko raduješ tom 1.julu i odbrojavaš.
Samo ćeš dobiti potvrdu da nisi dobitnik i to je to. Ne vidim šta će ti se spektakularno desiti tog 1.jula i čemu tolika euforija.
Oni su omogućili on-line provjeru, jer su im se na glavu popeli hiljade paćenika koji im godišnje šalju e-mailove i zamaraju pitanjem da li sam ja možda dobitnik a nisam dobio kovertu.
To je samo tvoje razmislanje........
A ja imam pravo na moje, jel tako???
A znam, a i ubedjen sam, da ce se 1 jula dogoditi nesto spektakularno.......
Veruj mi............
Pozdrav,

zoran80
29.06.2009, 15:12
Hoće dogodiće ti se, AL ZAMALO! :grin:

Tarzan
29.06.2009, 15:40
Koliko mi se cini, bice to dan kada ce nam i poslednje ladje potonuti.
Od tada su oni bogovi, a mi i zvanicno ono drugo...Uh!
A toliko sam se nadao i entuzijazma ulozio.
:gun:

zoran80
29.06.2009, 16:21
Koliko mi se cini, bice to dan kada ce nam i poslednje ladje potonuti.
Od tada su oni bogovi, a mi i zvanicno ono drugo...Uh!
A toliko sam se nadao i entuzijazma ulozio.
:gun:

Vidjećeš ako ne dobiješ ni za 1-2 godine, onda ti se sve zgadi. Ja sam posle trećeg pokušaja zamrzao sve, ali sam shvatio da ne vrijedi tako razmišljati, ali to su faze kroz koje se mora proći. Čovjeku je u glavi vječita borba biće-neće vize, ali to moraš nekako da staviš pod kontrolu. Da nastaviš da živiš ovde, a da predaješ prijavu i ne brojiš pokušaje. Pa ako se desi onda se posvetiti planovima. Ovako čekati i gubiti godine u nadi, nema od toga ništa. Vidiš, čovjek se prije nekoliko dana oglasio, dobio je iz 12. ili 15. pokušaja. Nekada je čovjeku i kasno za dobitak posle toliko vremena, ali nemaš alternativu. Moraš da nastaviš da predaješ i "potajno" se nadaš. Znači predaješ a živiš ovde boriš se kao da i ne predaješ prijavu.Mislim da je to jedino ispravno razmišljanje, inače ode zdravlje. Znam po sebi kakav sam bio u početku. Treba biti realan ipak je ovo samo lutrija. Znaš i sam da ljudi usput igraju loto,bingo i ostalo pa ako se desi-desi.Tako je i sa ovom prijavom.
Druga je stvar da li je sve lutrija ili ima i neke "mućke" u odabiru kandidata, ali pošto na to mi ne možemo uticati, ne vrijedi se ni nervirati.
Pozdrav! :woohoo:

tomosaban
29.06.2009, 16:44
Evo meni je poštar prije 10 minuta donio "bijelu kuvertu" sa brojem 2010EU00012xxx!!! :grin:

stizeljeto
29.06.2009, 16:48
Tomosaban, cestitke za dobivenu kovertu :)

tomosaban
29.06.2009, 16:59
Tomosaban, cestitke za dobivenu kovertu :)

Hvala!
Međutim nije mi jasno na koji način se kuverte šalju, budući je moj broj 12xxx a koverta stigla ovako kasno, mada bolje ikada nego nikada!?!

stizeljeto
29.06.2009, 17:01
To nije uopce bitno. Bitno je da si ti dobio i da ti je broj vrlo nizak, sto znaci da ces vec u prvim mjesecima 2010 dobiti datum za intervju. Imas li nekog tamo ili ces iskusati srecu negdje gdje odlucis sam?

tomosaban
29.06.2009, 17:15
Imam rodbinu u Sacramentu, California pa ću za početak pokušati kod njih, ukoliko dobijem GC, a poslije tko zna...
U biti baš nisam siguran kako u USA vrednuju moj fakultet pa ću zavisno o tome kovati daljnje planove.

KanyeWest
29.06.2009, 18:42
Imam rodbinu u Sacramentu, California pa ću za početak pokušati kod njih, ukoliko dobijem GC, a poslije tko zna...
U biti baš nisam siguran kako u USA vrednuju moj fakultet pa ću zavisno o tome kovati daljnje planove.

Nek je sa srećom taj dobitak Sabane!

p.s. Drago mi je što si dobio jer si iz Splita, rodnog mista legende Dina Dvornika, a i inače je neviđeno lep grad, bio sam skoro tamo na Croatia Boat Show.

ljiljadule
29.06.2009, 21:19
I od mene cestitke,I to je zaista dobar broj.A i ja mislim da je Split divan grad,nekada sam letovala tamo.

wrath:of:the:lich:king
29.06.2009, 21:51
Split je predivan, ali Zadar je lepsi ;-)

ljiljadule
29.06.2009, 22:38
Ne sumnjam,u Zadru nisam bila,a Splitu jesam zato tvrdim da je lep.Inace Dalmatinsko primorje je lepo.Zapravo ja volim more.

tomosaban
30.06.2009, 10:04
Iako živim u Splitu 15 godina moram priznati da je i meni Zadar puno ljepši grad od Splita, nekako ima malo više "duše" od Splita, a Dino je Bio, Jeste i Bit će legenda Zauvijek, šteta što je prerano otišao.

30.06.2009, 15:35
Čestitam Tomo... :grin: :grin: :grin: :grin:
Sretno!

Pozdrav iz Zagreba...

Zana
30.06.2009, 19:07
Za sve koje zanima - Entrant Status Check (http://dvlottery.state.gov/esc/default.htm) je VEC OTVOREN ZA PROVERAVANJE!!!!!
Ja sam samo htela da vidim na kojoj se adresi proverava i ispalo je da je vec otvoreno za proveru iako su najavili od 1-og jula. Na zalost, niko od mojih nije izvucen ove godine... :smrc:

30.06.2009, 19:13
Hvala Žana...
Nažalost ni ja nisam izvučen... :no:
Više sreće drugi put...

stizeljeto
30.06.2009, 19:56
Inside, zao mi je sto nisi izvucen. Sa Status Check/om ce se mnogi direktno obradovati, no mnogo vise njih i razocarati. Ne gubite nadu, ako vam je to jos uvijek san, ustrajte i dalje i punite aplikacije u desetom mjesecu. Sretno!

Lotus Girl
01.07.2009, 00:56
Nisam ni ja. Sta je tu je, zivot ide dalje! :beer:

wingreen
01.07.2009, 09:24
Niko ni od mojih nije izvucen :smrc:
Ali opet cemo da apliciramo a i ove godine nam se povecao broj prijatelja koji ce aplicirati! :)

zoran80
01.07.2009, 11:09
Inside, zao mi je sto nisi izvucen. Sa Status Check/om ce se mnogi direktno obradovati, no mnogo vise njih i razocarati. Ne gubite nadu, ako vam je to jos uvijek san, ustrajte i dalje i punite aplikacije u desetom mjesecu. Sretno!

Ne znam zašto bi se neko sa status check razočarao?! Smiješno!
Pa svako ko nije dobio kovertu jasno mu je da nije ni izvučen. Status Check ima samo pozitivan smisao, odnosno da nas ne muči više neizvjesnost oko toga "da li je do pošte a možda sam izvučen".
Ne vidim kakvo razočarenje može doneti Status Check"?!
Pa svako prije nego što je otvorio taj status check nije imao šta da izgubi, samo da dobije.
Inače sistem ne može da se otvori puko je od opterećenja, tako da nemogu ni za koga da provjerim.

dreadnot
01.07.2009, 14:46
i ja imam problema sa proverom za neke drage mi osobe, potpuno je nemoguce doci do podataka... svi navalili...

dreadnot
01.07.2009, 14:50
Ukoliko ne mozete da proverite ili ste zagubili confirmation number, sansa da vam stigne koverta je do avgusta, barem tako kazu na sajtu...

blisk
01.07.2009, 14:51
meni je proslo maloprije. a bilo je zapelo....

ako se captcha(slika sa slovima) brzo pojavi, onda ce provjera vjerovatno proci do kraja....

zoran80
01.07.2009, 15:04
Sad normalno radi status check.
Baš sam provjeravao neke prijave.
Što se mene tiče ništa od vize ni za mene ni suprugu ni iz 5. pokušaja.
Više i neću pratiti forum do oktobra, svratiću tada možda bude nekih promjena u novoj godini prijavljivanja.
Treba se posvetiti preživljavanju na našim prostorima, jer pored ovih Amera čovjek može gladan hodati čekajući vječnost na njihov koverat.
Svim dobitnicima sve najbolje!
Pozdrav! :woohoo:

Good Spirit
01.07.2009, 17:46
Definitivno ništa ni za mene ni za devojku ...

Ništa, idemo dalje ... :papa:

statuscheck
01.07.2009, 17:52
ljudi prosao sam nemogu da verujem sta se radi
iz kentakija mi kazu da nece biti nikakve frke nakonprovere nocas na sajtu prosao sam i bez koverte
ovde je haos pijemo
ovde se roka do svanuca sad je ovo luda kuca rakija se pije sljiva i velika krigla....

statuscheck
01.07.2009, 17:55
spustila se gusta magla mala se po kofer sagla i rekla da odlazi otisla je mala kvragu vidimo se u cikagu.... veselooooooooooooo

wrath:of:the:lich:king
01.07.2009, 20:26
HHAHAHHAHAHA e tako se slavi imigracija ;-)))
Cestitke, vidimo se s ove strane dogodine!
Svima koji nisu prosli zelim vise srece u novoj prijavi... Good Spirit tebi ponajvise jer vidim da nam pratis blog :) pozdrav svima iz Ohio state

Sloba_Kg
02.07.2009, 03:40
ljudi prosao sam nemogu da verujem sta se radi
iz kentakija mi kazu da nece biti nikakve frke nakonprovere nocas na sajtu prosao sam i bez koverte
ovde je haos pijemo
ovde se roka do svanuca sad je ovo luda kuca rakija se pije sljiva i velika krigla....

Cestitke i od nas!!! Samo sad pametno i da sve bude ok.

dreadnot
02.07.2009, 09:00
Cestitke slavljenicima!

bibi
02.07.2009, 14:10
cuvala sam ovaj stoti post da se javim kad mi stigne NL...

ali nista ove godine, proverila sam i na "status check".

Pa dobro, prijavicu se ponovo na jesen.

A svima koji su ove godine dobili, od srca cestitam i zelim puno, puno, puuuuunoooo srece!:bravo:

Good Spirit
02.07.2009, 18:15
HHAHAHHAHAHA e tako se slavi imigracija ;-)))
Cestitke, vidimo se s ove strane dogodine!
Svima koji nisu prosli zelim vise srece u novoj prijavi... Good Spirit tebi ponajvise jer vidim da nam pratis blog :) pozdrav svima iz Ohio state

Hvala :)

Nisam se puno razočarao, iako sam se nadao ;)

Ipak ja radim i na drugim načinima odlaska u USA, tako da se nadam da ćemo se ipak sledeće godine naći na istor strani "bare". A GC će stići valjda u narednih 5 godina :)

PS. Puno sreće i snalažljivosti dobitnicima a i nama koji nismo dobili ...

ljiljadule
03.07.2009, 10:05
Cestitke svim dobitnicima.

Leona
03.07.2009, 12:49
Cestitke dobitnicima i od mene.:bravo::grin:
Kod mene nista ove godine:grin:

Tarzan
03.07.2009, 13:07
Za mene takodje vise nema sansi - mrka kapa.:drool:

Always look on the bright side of life - sto bi rekli Pajtonovci. Ko zna zasto je ovo dobro. Nama je izgleda mesto jos jednu godinu ovde - dok ta kriza jos malo mine.

Cestitke svim dobitnicima.
Cujemo se u oktobru.

buck
03.07.2009, 16:23
Drago mi je zbog svih koje sam tamo otpremio a i ostalih koji su otisli.

Zar ne smanjujes sebi sanse ako prijavljujes prijatelje? Sto manje ljudi zna za ovo, i zna kako da popuni, zar nisu vece sanse? Uostalom, ova kvota za Srbiju kao da je fiksirana.

zoran80
03.07.2009, 16:37
Trebaš pročitati uputstvo. Izvlačenje se formira na osnovu 6 geografskih cjelina u svijetu. Tako da ako mi spadamo recimo u grupu sa Turskom ili recimo Albanijom (uzimam samo za primjer ove zemlje), i recimo ako se prijavi više od pola Albanije oni su nama konkurencija pa će zbog njih naša zemlja dobiti manje dobitnika, a to nekoliko ljudi što svako od nas prijavi i nije neka katastrofa!
Bar sam ja tako doživio uputstvo, možda i nisam u pravu.
A šta bi ti odbio prijatelja kad te zamoli da i za njega da predaš prijavu?

Taj čovjek koji je to napisao u svojoj poruci već 7-8 puta predaje prijavu. Šta on treba da ćuti u svojoj okolini 7 godina i da krije svoje namjere.
Prijava se sad predaje preko interneta i milioni se prijavljuju.
Informacije se brzo šire, tako i o lutriji, to se nemože zaustaviti, krio ti ili ne.

buck
03.07.2009, 17:43
Pa kao sto rekoh, svake godine iz srbije ode oko 500 dobitnika. E sad, mozda je to zato sto se svake godine prijavi isti broj ljudi, mada mi je to cudno.

Ako bi smo napravili test, i sledece godine prijavili samo one ljude koji umeju da popune prijave mozda bi se odrazilo na rezultate, mozda bi srbiji otislo 300 karti, a mozda bi svi ovi koji igraju po 10 godina dobili... sta znam nisam pametan.

zoran80
03.07.2009, 17:55
To ti je kao na fakultetu imaš 5 smjerova. Na tvom smjeru se prijavi 100 ljudi a na drugom 800. Tebi da uletiš na među recimo 300 ljudi na budžet više prave problem onih 800 ljudi.
Tako i ova lutrija. Ne kažu oni Srbija 500 ljudi. BiH 150 itd.... pa izvlače za svaku državu. Nego strpaju sve u jedan koš, taj jedan geografski region gde smo svi mi i recimo Albanija, Turska, Bugarska.... jedna geografska cjelina. Tebi su problem milioni albanaca, turaka, rusa... a ne mi međusobno iz jedne zemlje. A postoje krajnje cifre iz jedne države a ne minimalne. Tako da višak tih albanaca, turaka... samo odsjeku do zadnjeg maksimalnog broja, ali nama je to problem što je njih više.
Ja mislim da je tako. Možda i nije.
I još nešto. Pa svih tih 500 ljudi koji prođu ove godine odmah prijave svoje ljude + mi redovni kandidati za sledeću godinu, i to tako samo se širi broj učesnika. A ne pominjem ljude iz prethodnih godina koji su dobili, ti prijavljuju sve svoje sa Balkana iz Amerike. To je druže nezaustavljivo!

Macedonia
03.07.2009, 22:08
onaj ko hoce da zna jeli dobio ove godine treba samo da proveri online jer od ove godine se to moze uraditi. Treba samo imati onaj confirmation number koji svi dobiju nakon popunjivanja e-Dv , prezime i godina rodjenja i to je to. zelim puno srece svima!
ovo je link za online check: http://immigration.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn=immigration&cdn=newsissues&tm=27&gps=305_173_1260_653&f=00&tt=12&bt=1&bts=0&zu=http%3A//www.dvlottery.state.gov/ESC/

lenhi
04.07.2009, 10:05
pozdrav svima na forumu
proverio sam status nista od vize ovde godine bice bolje dogodine

dreadnot
06.07.2009, 09:02
Tesko je pricati napamet, ali ja mislim da ipak ameri prave nekakve kvote za sve zemlje iz jednog regiona. Mislim da je tu u pitanju politika, stopa dosadasnje imigracije i ko zna sta jos, jer ne verujem da je samo broj prijava. Da li neko zaista misli da Albanija ima toliko kompjuterski obrazovanih i informisanih o ovoj lutriji da salje tri puta vise prijava nego Srbija, pa i dobiju tri puta vise viza??? Kvote se odredjuju za region (Evropi ide 40%), a onda se po nekakvom kljucu deli po zemljama, meni se cini...

dejancic
28.07.2010, 20:39
Ja sam sigurna. Svaki muskarac mladji od 27 godina (bez obzira da li je rodjen ovde ili je imigrant) je duzan (by law) da se registruje sa Selective Service (opsta mobilizacija/draft, koja se za sada desila samo jednom). Ovaj dokument je neophodan pri mnogim aplikacijama a jedna od njih je i recimo dobijanje finansijske pomoci za skolovanje. Dosta poslodavaca trazi ovaj dokument takodje. Moze da se desi da se doselis u US dok si mladji i da ti niko ne trzi ovaj dokument – sto ne znaci da ne treba da se registrujes, jer to moze da uzrokuje problem kasnije sa drzavljanstvom iako si presao 27-mu godinu u vreme zahteva za drzavljanstvo (izvor USCIS: Failure to register for the Selective Service may make you ineligible for certain immigration benefits, such as citizenship). Cak i kad si stariji, na Univerzitetu vrlo cesto traze potvrdu da nisi obavezan da se registrujes. To otprilike znaci - ti pozoves Selective Service da ti izdaju tu potvrdu pa onda sve jedno zaglavis u njihovom sistemu (neregistrovan, ali te imaju u vidu) :)

Ni luk jeo, ni luk mirisao, a dobio Registration Acknowledgment pre zelene karte. Po onome sto sam procitao u pismu koje su mi poslali, ne moram nista da radim, oni su vec sve uradili za mene :smrc:
Ako moja mama kojim slucajem cita ovo: majko ne brini, ako USA zarati eto mene u Srbiji :grin:

pekka
28.07.2010, 20:45
Kako to mislis "ako zarati"? Pa zar nisu permanentno u ratu. Opsta mobilizacija ce biti jedino ako nagrnu vanzemaljci.:grin:

Zana
28.07.2010, 21:18
Ni luk jeo, ni luk mirisao, a dobio Registration Acknowledgment pre zelene karte. Po onome sto sam procitao u pismu koje su mi poslali, ne moram nista da radim, oni su vec sve uradili za mene :smrc:
Ako moja mama kojim slucajem cita ovo: majko ne brini, ako USA zarati eto mene u Srbiji :grin:

Eto vidis :grin: cuvaj taj dokument, trazice ti cesto kopiju (da ne bude da se mantas non stop sa ovima iz Selective Service). Kao sto rekoh, kopija na uvid (ili u file) ce ti biti potrebna cesto.

Sto se tice khkhkh edit komentara :grin: pretpostavljam da ti je zapelo "AcknowledgEment " - al' i dalje ti fali jedno E hihihii :papa::grin:

dejancic
28.07.2010, 21:22
Eto vidis :grin: cuvaj taj dokument, trazice ti cesto kopiju (da ne bude da se mantas non stop sa ovima iz Selective Service). Kao sto rekoh, kopija na uvid (ili u file) ce ti biti potrebna cesto.

Sto se tice khkhkh edit komentara :grin: pretpostavljam da ti je zapelo "AcknowledgEment " - al' i dalje ti fali jedno E hihihii :papa::grin:

Vec sam pomislio da im uputim ostro protestno pismo kad ono http://en.wikipedia.org/wiki/Acknowledgment hihihihihi

Zana
28.07.2010, 21:29
Ijuuuu ja cu da saljem pismo ahahahah nedam E ni za zivu glavu!!! *ebo MS Word i njihov spell check! Ako njima nastavim da verujem, nece da valja :gun:

(evo ti link (http://www.thefreedictionary.com/) - mani spelling da proveravas na Wiki)

Smith6000
29.07.2010, 01:40
@Žana, nije do 27, već 26 godine. U Srbiji je do 27 za vojsku.

WHO MUST REGISTER
Almost all male U.S. citizens, and male aliens living in the U.S., who are 18 through 25, are required to register with Selective Service.

Kad sam isao na intervju imao sam 25, pa su mi dali da potpisem izjavu pred konzulom da sam upoznat sa time u ambasadi, ali pošto ulazim u SAD u 26 godini, pa ne moram da se reg. kad dodjem. :D

NON-CITIZENS
Some non-citizens are required to register. Others are not. Noncitizens who are not required to register with Selective Service include men who are in the U.S. on student or visitor visas, and men who are part of a diplomatic or trade mission and their families. Almost all other male noncitizens are required to register, including illegal aliens, legal permanent residents, and refugees. The general rule is that if a male noncitizen takes up residency in the U.S. before his 26th birthday, he must register with Selective Service. For a more detailed list of which non-citizens must register

Source: SSS (http://www.sss.gov/FSwho.htm)

Zana
29.07.2010, 02:51
Ja sam htela nesto drugo u stvari da kazem :grin: bez obzira da li ste u godinama za registraciju ili ne - potvrda mora vrlo cesto da se vadi od njih: mom dragom su do sada nebrojeno puta trazili dokaz da ne mora da se registruje :nene: U cemu je fora - ne znam! Meni bi bilo logicno da ako je neko stariji od propisanih godina da se podrazumeva da ne treba da se registruje... ali dzabe ubedjivanje: kako god da okrenes, oni priznaju samo zvanicnu potvrdu iz Selective Service, ne interesuje ih godina rodjenja u ID i slicno. Zato i mislim da oni popisuju sve jedno (iz ko zna kakvog razloga)...