PDA

View Full Version : Koje formulare poslati, sa neta ili iz koverte (i kako ih popuniti)

zed
07.05.2008, 00:44
Dobio sam kovertu 30 aprila! redni broj 49**
ovo mi je druga prijava preko interneta za tri godine
(prosle godine sam zaboravio :) a pre toga sam poslao jednom papirnu prijavu

Nisam nigde video da je neko o ovome pricao pa da pitam:

da li se formulari mogu popunjavati rukom ili mora print/pisaca masina?
posto jos uvek pise: print or type your answers..
jel slao neko rucno popunjene formulare? bas mi je smor da centriram stampac..

Pozdrav!

zed
07.05.2008, 01:38
OK, nasao sam Pdf formulare koji se mogu popunjavati.. :)

Hvala na svim informacijama koje ste svi vi dobitnici velikodusno podelili sa nama.

V777
07.05.2008, 04:56
OK, nasao sam Pdf formulare koji se mogu popunjavati.. :)

Hvala na svim informacijama koje ste svi vi dobitnici velikodusno podelili sa nama.

Gde si nasao Pdf formulare???? Ako si nasao na netu, NEMOJ NJIH DA POPUNJAVAS, AKO SU TI STIGLI U PRVOJ KOVERTI ORIGINALI!!!! TVOJI ORIGINALI IMAJU U POZADINI GODINU....ZNACI DV2009, DOK ONI SA NETA NEMAJU...CAK MOGU I DA SE RAZLIKUJU...ONI NA NETU SI TI DA VIDIS KAKO TO SVE IZGLEDA...A I OVE STO SI DOBIO FORMULARE, UDENI U KUCACU MASINU PA TERAJ...Video si da je Milosh svoje popunio preko pisace masine, tako da sam i ja ubacila papire u pisacu masinu i odradila za par sati....tako da i ti mozes da nadjes negde masinu za kucanje - po mogucstvu mehanicku, i odradis posao za nekoliko sati...

U svakom slucaju, srecno i sve najbolje...i da dodjes ovde sto pre...

Puno pozdrava i sve najbolje!:)

Matchkytza88
07.05.2008, 15:28
@ zed

CESTITAM!!!!!!!!! :)

Nadam se da ces sve uspeti lepo da ispunis, vratis na vreme i da ces kroz celu proceduru proci bez po' muke! (nema ni razloga da ne bude tako!) :)

Jos jednom, cestitam, pa pisi kako stvar tece! :)

PozZz

dmi
08.05.2008, 09:50
Gde si nasao Pdf formulare???? Ako si nasao na netu, NEMOJ NJIH DA POPUNJAVAS, AKO SU TI STIGLI U PRVOJ KOVERTI ORIGINALI!!!! TVOJI ORIGINALI IMAJU U POZADINI GODINU....ZNACI DV2009, DOK ONI SA NETA NEMAJU...CAK MOGU I DA SE RAZLIKUJU...ONI NA NETU SI TI DA VIDIS KAKO TO SVE IZGLEDA...A I OVE STO SI DOBIO FORMULARE, UDENI U KUCACU MASINU PA TERAJ...Video si da je Milosh svoje popunio preko pisace masine, tako da sam i ja ubacila papire u pisacu masinu i odradila za par sati....tako da i ti mozes da nadjes negde masinu za kucanje - po mogucstvu mehanicku, i odradis posao za nekoliko sati...

U svakom slucaju, srecno i sve najbolje...i da dodjes ovde sto pre...

Puno pozdrava i sve najbolje!:)

Ne znam za te pormularee u pdf-u ali na netu postoje i oni koji mogu da s eodstampaju i popune bez obzira da li imaju tu oznaku za godinu.
Ja sam prosle godine pogresila jedan formular, poslala mail u Kentucky i oni mi odgovorila da mogu slobodno da odstampam te sa neta i popunim ih.
sve je bilo u redu, vize dobii, kao i SSN i zelene karte.
pozdrav i srecno

asmiki
08.05.2008, 21:02
Da kazem i ja moje iskustvo sa formularima.

Ja sam popunio na originalnim formularima, ali ne masinom, nego citko, stampanim slovima, hemijskom olovkom i sve je proslo ok.

V777
09.05.2008, 18:04
Ja sam napomenula da postoji razlika izmedju originalnih papira i onih sa neta...te ako je u pitanju samo kucanje na masini, onda bolje da se ne rizikuje...a takodje znam da i ambasada ima te obrasce. A posto smo videli da mogu i da se popune hemijskom, onda nema problema.

U svakom slucaju, svima zelim puno srece i sve najbolje.

Pozdrav!

zed
09.05.2008, 20:51
Stvar tece tako da sam sad skroz zbunjen, formulare sam skinuo sa zvanicnog sajta vlade USA i ne vidim razlog sto ih ne bi primili.. SEM sto ne mogu da nadjem papir formata LETTER!!! :)

ajd da pitam i ovo posto nisam 100% siguran :)
u drugom delu DS-230 formulara ima polje "name of the petitioner"..
Posto je dobila moja zena a idemo i ja i beba pretpostavljam da svi treba da pisemo njeno ime, ili gresim?

Pozdrav!

V777
09.05.2008, 21:24
E sad sam ja zbunjena: u cemu je problem da ne mozes da popunis papire koje si dobio? Plus tacno je to da su papiri drugacijeg formata...ja ti predlazem da, ukoliko si u zabuni, lepo pozoves ambasadu USA u Beogradu, imigracioni deo, te ce oni najbolje da ti kazu i koje dokumente trebas da popunis i na koji nacin (pisaca masina, rucno, preko kompa)...oni cak mogu da ti odgovore i na pitanja oko popunjavanja aplikacija...

Ja sam moje dokumente popunila apsolutno isto kao Milosh, originale pisacom masinom na isti nacin na koji je i on popunio, i sve je proslo odlicno...

Upravo gledam obrazac drugi deo DS-230, taj obrazac treba da se popuni jedan za nosioca aplikacije i svaki ponaosob za osobe koje idu s nosiocem aplikacije, to ti kaze u gornjem delu obrasca...znaci sada, posto je tvoja zena nosilac aplikacije, ona popunjava prvo jedan za sebe, a onda bi trebalo da isti ovakav obrazac se popunjava i za tebe i za bebu...koliko ste obrazaca dobili u originalu, mislim na obrazac DS-230...Ovde ima clanova na forumu koji su dobili zelene karte, a prosli su proceduru kao bracni parovi sa decom....ja cu da ih kontaktiram i zamolim da ostave svoj odgovor ovde...u medjuvremenu, ja bih ti preporucila da pozoves USA ambasadu i pitas ih o ovome, dobices najtacniji i najbrzi odgovor na sva pitanja....I ne zaboravi da stavis na svakom obrascu u gornjem desnom uglu tvoj broj...2009EU.....

Broj telefona:
Immigrant Visa Information
call + 381 11 306 4660 or + 381 11 306 4662
Working hours: 09:00-16:00
E-mail: [email protected]

Puno pozdrava i srecno!

asmiki
10.05.2008, 00:09
Mislim da bi moderatori trebali dobar deo ove konverzacije (od #5 posta) da prebace u Formulari, posto bi ovo trebalo da bude deo za obavestenja o prvim kovertama, a sad se prica razvija u pogresnom smeru

I da obrisu ovaj moj komentar :)

cinderella_man
10.05.2008, 08:25
Y polju petitioner upisujete ime nosioca zelene karte.Mi smo bebu dobili cetiri meseca posle poslatih koverata u Kentaki.Rodjenje bebe smo prijavili direktno u ambasadu i formulare za bebu sam odneo direktno u Bg ambasadu.

Formulare za bebu sam skinuo sa interneta i popunio jos kuci.U ambasadi mi je sluzbenik ponudio formular za bebu ali sam mu rekao da sam ga skinuo sa interneta i vec popunio.
Naravno da nije pravio nikakav problem.

Formulare smo popunili citkim stampanim slovima i kada smo slali kovertu u Kentaki i kada sam odneo bebin formular u ambasadu.Ne morate se ljudi maltretitirati sa pisacom masinom ako Vam to predstavlja problem.

Samo opusteno!

V777
10.05.2008, 22:39
Moze ovde slobodno, ako se nesto promeni, mi cemo vec da prebacimo u drugi thread. Cestitamo i sve najbolje!

Puno pozdrava!

zed
15.05.2008, 22:32
ja sam moje formulare na kraju odstampao popunjene iz pdf dokumenta sa interneta.. srecom koverta je jutros stigla u williamsburg i sad samo ostaje da oni prihvate te formulare kao validne.. frka oko popunjavanja je bila neverovatna :) a ne mogu sigurno ni da zamislim kako oni imigranti mexikaneri i slicni popunjavaju to..

puno srece svima koji su dobili kovertu, samo polako i saljite obavezno fedex-om ili dhl-om.. kod fedex-a imate opciju da pratite kovertu preko net-a kako se cekira na raznim mestima do tamo :)

asmiki
16.05.2008, 09:04
.. frka oko popunjavanja je bila neverovatna :) a ne mogu sigurno ni da zamislim kako oni imigranti mexikaneri i slicni popunjavaju to..

ne verujem bas da mexosi popunjavaju papire, imaju oni druge nacine da stignu ovamo :) po podacima sa dvlottery.state.gov nije im ni dozvoljeno da igraju lutriju zato sto su jedna od drzava sa velikim brojem emigranata u USA

Brazil, Canada, China (mainland-born, excluding Hong Kong S.A.R. and Taiwan), Colombia, Dominican Republic, El Salvador, Haiti, India, Jamaica, Mexico, Pakistan, Peru, the Philippines, Poland, Russia, South Korea, the United Kingdom (except Northern Ireland) and its dependent territories, and Vietnam

wingreen
18.05.2008, 10:00
Dobila sam kovertu 15. maja!
Molim vas recite mi sta da radim, popunila sam formulare hemijskom olovkom, citko, stampanim slovima! Da li sam diskvalifikovana? Sta da radim? Ima li neko iskustva sa tim? Molim vas odgovorite sto pre!

srdjevic
18.05.2008, 10:45
Wingreen, citaj temu pazljivije, na tvoje pitanje je asmiki vec odgovorio u 6toj poruci u ovoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=1975).

wingreen
19.05.2008, 07:34
Hvala izvini, panika je ucinila svoje!

wingreen
19.05.2008, 14:45
Ovo pitanje sigurno nema:
Kako da formulisem u prijavi to sto sam zavrsila treci stepen srednje skole, onda vanredno zavrsila cetvrti, zatim upisala visu skolu a onda dala razliku ispita i zavrsila fakultet? Da li ce to biti problem?

V777
20.05.2008, 03:22
Ovo pitanje sigurno nema:
Kako da formulisem u prijavi to sto sam zavrsila treci stepen srednje skole, onda vanredno zavrsila cetvrti, zatim upisala visu skolu a onda dala razliku ispita i zavrsila fakultet? Da li ce to biti problem?

1) Mozes da pozoves USA ambasadu i da ih pitas za odgovor na ovo pitanje - ja znam da oni ne priznaju vanredno zavrsenu srednju, ALI, ti imas i visu i faks iza svega toga, tako da po meni, ti ne bi trebalo da imas problema s time:confused:
2) Sa kojom skolom si se prijavljivala u prvoj koverti: ako si prijavila faks, onda mislim da oni nece ni da traze da gledaju srednju ili visu skolu (ja imam zavrsenu i srednju - doduse sve je bilo redovno - imam zavrsenu i visu i faks), ali sam prijavila samo najvisi stepen koji je zavrsen, tj. faks, prijavila sam i specijalizaciju koja nije zavrsena, Ambasada mi je trazila, pored uverenja o diplomiranju i spiskova ocena, i originalnu Diplomu faksa na uvid ili overenu kopiju, ali mi niko nije trazio dokaz o zavrsenoj srednjoj skoli.....ovo je moje iskustvo...mozda sam pomogla malo?

Puno srece!:)

wingreen
20.05.2008, 07:15
Hvala puno V777, pomogla si puno! Prijavila sam se sa fakultetom tako da cu te poslusati i napisati samo to!
Koji je rok da se vrate dokumenta u Kentaki?

srdjevic
20.05.2008, 08:44
Rok za vracanje prve koverte? Odmah. :p

V777
20.05.2008, 20:43
Tacno, sto se tice vracanja prve koverte, cim je popunite, vratite je u Kentaki. Sto je pre oni dobiju, pre ce poceti rad na vasem slucaju, te ce pre i da se odredi vreme za intervju. Znaci, saljite sto pre...

Pozdrav i srecno!

steficacvek
20.05.2008, 23:30
uh ... poludjela sam ispunjavajuci formulare! Naravno, pogrjesila sam na onom originalnom, ali sam nekako uspjela to da kao popravim. Onda sam nasla formulare na internetu, njih ispunila i odstampala i sad nemam pojma koje da posaljem. Na originalnim formularima koje smo dobili u koverti ne pise godina, ali se ipak malo razlikuju od ovih sa interneta. Na kraju cu da poludim i strpam i jedne i druge u kovertu :)

p.s.
vjerovatno niko nema konkretan odgovor, a ovaj post je ionako vise da se ispusem...

srdjevic
21.05.2008, 05:01
Po čemu se razlikuju?

steficacvek
22.05.2008, 00:03
Po čemu se razlikuju?

pa ne puno, format papira je malo drtgaciji i nisu bas isto poredana polja. Stvarno ne znam da li da saljem tu odstampanu verziju ili originalnu ispunjenu rukom. Mada mislim da nisu tako striktni oko formulara kako mi mislimo, svakakve isarane zahtjeve za vizu sam vidjela koji su prosli na kraju. Al kako god, moji dokumenti sutra idu FedExom!

srdjevic
22.05.2008, 03:44
Upravo tako, potpuno si u pravu. Isti je to formular, nemoj da brineš. U međuvremenu sam počeo da sastavljam FAQ stranicu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=59), tako da odgovor na ovo pitanje može sada i tamo da se vidi. ;)

steficacvek
25.05.2008, 23:26
Ok, sad mozda pretjerujem, ali vjerujem da cete razumjeti :) Kad sam pisala datum rodjenja, greskom sam prvo stavila dan, to sam skontala na vrijeme i prekrizila i pored napisala kako treba. I jos sam na jednom mjestu gdje treba puna adresa i ime, napisala ć umjesto c u prezimenu i jos na jednom mjestu gdje treba napisati skolu, ja sam stavila naziv i adresu (tu se adreda ne trazi). Sad citam da ukoliko se primjete greske, moguce je poslati ponovo kopiju dokumenata. U biti nisu ovo pogresne informacije, sve je jasno i citko, al moram da se smirim malo i trazim second opinion.
sorry ako zamaram i hvala unaprijed :)

landlord
25.05.2008, 23:47
Stefice, koliko sam ja uspio upratiti.. bitno je da si ti taj datum rodjenja.. prepravila i poslie ga ispravno napisala.. a to sto ti se zaletilo ć umjesto c u nekom nazivu ili adresi nije velika stvar. Ako si stavila adresu skole tamo gdje nisi trebala ni to nije greska.. Super sto si stavila.. nisi dala pogresnu informaciju u svakom slucaju..

Znam kako ti je.. ja sam svoje papire stampao tri puta do sada, zadnji put sam otkrio da sam ostavio neka polja prazna umjesto da sam stavio N/A...
Naravno i da sam ih ostavio prazna ne bi bio problem.. Ali toliko sam cekao da dobijem ovo pismo, da sada jednostavno pretjerujem..i zelim da je sve savrseno..

Nek nam je srecno..:)

steficacvek
26.05.2008, 00:39
upravo to! Toliko razmisljam o svemu tome, mislila sam da cu poludjeti vise od razmisljanja prije nego sto sam poslala papire! I ja kontam, nisam nigdje stavila pogresnu informaciju, sve je citko i nije zamrljano. Nece cjepidlacit. Sad pokusavam da se opustim i zaboravim na to, al ne ide bas jednostavno :)
U svakom slucaju, nek nam je sa srecom ... :D

srdjevic
26.05.2008, 03:33
Upravo tako, sve će biti u redu, dakle srećno vam oboma! Vidimo se za nekoliko meseci u onom drugom forumu. ;)

mariags
26.05.2008, 03:58
Ok, sad mozda pretjerujem, ali vjerujem da cete razumjeti :) Kad sam pisala datum rodjenja, greskom sam prvo stavila dan, to sam skontala na vrijeme i prekrizila i pored napisala kako treba. I jos sam na jednom mjestu gdje treba puna adresa i ime, napisala ć umjesto c u prezimenu i jos na jednom mjestu gdje treba napisati skolu, ja sam stavila naziv i adresu (tu se adreda ne trazi). Sad citam da ukoliko se primjete greske, moguce je poslati ponovo kopiju dokumenata. U biti nisu ovo pogresne informacije, sve je jasno i citko, al moram da se smirim malo i trazim second opinion.
sorry ako zamaram i hvala unaprijed :)

ja sam bila u haosu oko primljene koverte tako da te potpuno razumem oko svega:) sta vise, kucajuci na masini i meni je na jednom mestu (u imenu ulice) uletelo ć ... ali ulica se pominje na vise mesta gde je napisano sa C ...
ukapirace :D

steficacvek
26.05.2008, 08:01
Hvala svima. Ovaj support forum stvarno spasava da ne poludim! :)

landlord
26.05.2008, 18:45
Molba za moderatora da u FAQ dio vezan za prvu kovertu stavi,
spisak stvari koje treba da budu u koverti koju vracamo u Kentucky.

Dakle taksativno:

- DS122 koji popunjava samo dobitnik lutrije
- DS 130 koji popunjavaju svi clanovi porodice i dobitnik
- slika 5 sa 5 koja se spajalicom zakaci za DS 130
- Papir sa Bar kodom.

Na kovertu zalijepiti naljepnicu koja je dosla u koverti, na kojoj je adresa KCC-a.

Ovo molba je iz razloga sto sam 15 puta provjerio sadrzaj prije nego sam poslao nazad kovertu i 15 puta sam precesljao forume da vidim ima li jos nesto sto sam trebao poslati.

Anci Komanci
08.06.2008, 23:09
Propustili smo da posaljemo stranicu sa bar kodom. Da li da saljemo sve ponovo?

HVALA UNAPRED NA ODGOVORU.

V777
09.06.2008, 04:15
Odgovor na prethodnoj temi u okviru obavestenja o prvoj koverti.

Olivera
14.07.2008, 19:53
Evo i moje iskustvo u vezi org. formulara i onih sa net-a.

Ja sam prvo kopirala formulare, kako bih kopirane popunila hemiskom olovkom i tek onda otstampala org.

Ali "Marfi je proradio i nisam ni primetila pa sam rucno popunila originale, a kopirane ostavila blanko. :eek:
Onda posto nisam mogla da pronadjem letter format, otisla sam kod prijatelja koji se bavi stampanjem i on je meni porezao hartiju u letter formatu i tako sam popunila pdf na net-u i otstampala u pravom formatu. :D
Ali problem sa formularima sa net-a je da recimo to dto u polje u kome treba da popunite period zivljenja na sadasnju adresu nemozete da u drugom polju napisete "still living". Na primer ja na svoju adresu zivim od 1989 i jos zivim.
To "still living" ne prihvata jer trazi da format bude strogo datum.
Onda sam ja tu napisala datum na koji sam popunjavala formular.