PDA

View Full Version : Programer u Americi

greenie
27.06.2009, 23:12
Čitam ovde na forumu ovaj "Vodič za emigrante" i na postove koji se tiču poslova nailazim na rečenice tipa: "Ne očekuj da ćeš moći odmah da nađeš posao u struci", "Zaposlio sam se kao programer, ali još u Srbiji, pa sam upao u istu firmu u Americi". Kao da je tamo ultra teško za programere da nađu posao...Pored toga stekao sam utisak da tamo od jedne programerske plate, porodica sa jednim detetom jedva može da preživi (nisam siguran da sam dobro pohvatao, ali pominju se cifre < $50k bruto, btw. slabo se na ovom forumu piše o porodicama sa decom, moracu po tom pitanju da potegnem poseban thread). Najviše me je pogodilo: stanac si, pa moraš da stisneš guzu...
Poređenja radi, da malo objasnim kako stvari stoje ovde (još uvek smo u Srbiji, tek prva koverta). Ako bi se neki stranac pojavio u firmi u kojoj trenutno radim, mislim da bismo ga oberučke prihvatili (da ne kažem izljubili), što znači da nikako ne bi morao da stiska guzu, već bi bio potpuno ravnopravno plaćen i prihvaćen. Radim već nekih 4-5 godina (8-9 sati dnevno) kao Software Developer (.NET, Java...ma svašta), žena dete i ja živimo od plate od koje može mesečno da nam ostane nekih 300e, što za Srbiju nikako nije loše. Ako sutra u 15h dam otkaz, novi posao (u IT-u, naravno) bih našao najkasnije do 18h sutradan (trebala bi mi jedna noć jer bih se verovatno mislio da li uopšte da tražim posao ili da se bacim na freelancing).
Recite mi, molim vas, da pogrešno tumačim ono što čitam ovde na forumu. Zamišljao sam tu Ameriku kao raj za programere... :smrc:

dreamerns
28.06.2009, 14:27
Ok...tvoja firma da oglas da trazi programera i jave se njih 150. Od tih 150 imas jednog koji je u turkmenistanu zavrsio "ahmu dabu taba" univerzitet u Balkanabatu. Zna javu i .net i svasta nesto, radio je u "dzama gaba saba" kompaniji tri godine i dve u "Turkmen banci". Ne zna srpski bas najbolje, a engleski ne zna uopste. Pored tog gospodina imas npr. ljude koji su zavrsili elektro u bg-u, radili 10 godina u srbiji u nekim tebi poznatim firmama, za koje znas da su ok. Imas nekog svabu koji je radio pitaj boga gde, potom nekog naseg jugovica koji je zavrsio pmf u ns-u, pa radio 10 godina u nekim stranim kompanijama i ostalo. Koga ces primiti? Ja verujem da gospodin iz turkmenistana nece biti prvi izbor. Mi docekujemo strance oberucke ako su iz nemacke, danske, engleske, usa itd....ali ne verujem da bi gospodin iz turkmenistana dobio istu dobrodoslicu. E sada, posto ti zivis u sibiru ili siriji (kada procitaju srbija, ameri misle na jedno od ta dva)...imaces isti problem, osim ako nisi radio za neku njima poznatu kompaniju. Naravno, u americi ima puno posla za programere (zato i kazu da je raj), pa i mi iz sirije imamo sanse. U pocetku je teze dobiti vecu platu upravo zato sto je teze upasti u neke jace firme. Isto je tako kod nas, sef dobije cv i odmah ako je zainteresovan pita programere u koje ima poverenja....da li ga neko zna i kakav je. Nije tacno da programeri tako malo zaradjuju...ako si jako dobar, mozes dobiti super lovu. U google plate krecu od 150k, pa ti vidi.
E sada, sve ovo sto sam ja napisao nema nikakve veze sa zivotom...jer u pocetku sve zavisi od toga koliko si dobar (30%) i tvoje srece (70%).

greenie
28.06.2009, 17:58
dreamerns, hvala na odgovoru! Naravno, potpuno si u pravu za ovaj odnos prema strancima. Istina je da je čoveka koji se ne snalazi baš sa Srpskim i radio je ko zna gde, verovatno (ma sigurno) ne bi ni zaposlili. Zato u Srbiji i nema programera iz tih egzotičnih zemalja :) Teši me to što u Americi ipak ima programera iz Srbije, što znači da ima i puno posla, pa firme zapošljavaju i ponekog iz Sirije.
Što se plata tiče i pretpostavio sam da su veće, tako barem kaže indeed http://www.indeed.com/salary?q1=software+developer&l1=&tm=1 (šteta što indeed nema odvojenu statistiku za plate stranaca :)
U suštini, ne očekujem raj (daleko od toga), ali su mi pojedini postovi na forumu delovali baš crno, pa sam želeo da čujem par reči (s nadom da će da budu ohrabrujuće) i od ljudi koji su u USA i bave se IT-jem.

landlord
28.06.2009, 18:01
@dremeru ko da sam ja pisao ovaj tvoj post. U svemu dijelim tvoje misljenje u pogledu trazenja programserskog posla.

@greenie zavisi u kojem dijelu USA zivis. Ali plata od 40K do 50K je skroz ok i troclana porodica moze sasvim normalno da zivi od nje. A sto se tice programera iz ex-yu imas ih dosta po USA, od kojih su mnogi na jako dobrim pozicijama, tako da nemoj da te to iznenadjuje.

dragance
29.06.2009, 19:53
@dreamerns
koliko je pouzdana ta informacija za plate u google? :)

Inace verno pratim ovaj i slicne topike o poslovima,zivotu,uslovima za programe u usa pa mi svaka iskrena recenica zlata vredi

dreamerns
01.07.2009, 02:55
Nacuo sam iz vise izvora, a i znam nekog francuza ciji je burazer tamo. Takodje sam cuo od coveka koji je stigao do zadnjeg kruga (navodno), a posle je odbio intel za 120k. U svakom slucaju, imas tamo "pocetnicke" pozicije za sve i svasta. Verovatno je na nekim pozicijama tako.
Ali ako manemo google, ja znam za neke pozicije (zahtevaju 5-10 godina radnog iskustva) iz Chicaga za C++ programere koje se krecu od 130k pa navise. Takodje znam da 80-90k za senior programera nije tesko naci. Naravno, ja govorim o C++ programerima. Takodje, linux server side programer je jace placen od npr MFC programera. Realno ocekivati u zivotu sa 5-10 godina radnog iskustva (u USA) ako si ok programer je 80-100k. Za vise od toga moras biti extra.....ali bas extra.

U svakom slucaju, sto se tice onoga sa strancima...to je tako u pocetku. Kada jednom nakupis 5+ godina u americi, nisi vise stranac. Tada ces biti i drzavljanin, a i imaces 5 godina americkog iskustva u rezimeu i bices gledan isto kao i bilo koji amer. Ja licno mislim da se za to vredi truditi, pa makar i ako zbog toga prvu godinu-dve dobijas platu ispod proseka za programera (iako vredis vise).

greenie
01.07.2009, 23:11
dreamerns, ohrabrujući odgovor, naročito onaj deo da posle nekoliko godina nisi više stranac...to je fer. Imate li neki tip za traženje posla još iz Srbije (da li je to moguće uopšte?)? Neki dobar HR sajt? Agencija? Hit gradovi gde ima puno posla? Već ima previše upitnika u ovom postu, tako da ću da prekinem :)

dreamerns
02.07.2009, 05:29
imas craiglist i imas dice.com
Generalno, ima zilion sajtova...ja znam da je dice.com ok....on je bas specijalizovan za IT poslove. Odatle sam ja dobijao dosta ponuda....doduse uvek neki contract :-(

srboljub89
28.08.2009, 18:34
Diplomirani inzenjer informatike. Smjer programer.
Da li bih ja imao sanse za posao u Americi sa ovim mojim fakultetom?

dreamerns
28.08.2009, 19:18
1. To ti niko ne moze odgovoriti
2. J**o fakultet. Sta znas da radis?

srboljub89
28.08.2009, 19:23
programiranje, multimedija i web design, hardware...

dreamerns
28.08.2009, 22:47
programiranje, multimedija i web design, hardware...

Ne znam sta da ti kazem, napravi rezime i prijavi se na neke oglase i vidi kolike su ti sanse.

srboljub89
28.08.2009, 23:35
hvala na odgovoru

dreadnot
31.08.2009, 09:19
Koliko sam ja do sada uspeo da shvatim, sta god da znas da radis, imas sanse, samo je pitanje kolike i gde. Znas ono, da se sretnete ti i sreca u pravo vreme i na pravom mestu. Sto rece dreamerns, pocni da gledas oglase za radna mesta, posalji im CV kao probni balon, da vidis kakav je odgovor. A zasto ne bi pokusao da nadjes posao preko Neta, rad od kuce, to ce ti em dobro koristiti, em dati dodatne reference?

srboljub89
31.08.2009, 22:08
hvala vam na odgovorima.
pokusacu nesto.

landlord
24.09.2009, 00:46
Razlika izmedju threda i processa?

Sta je windows service, i kako se njegov life cycle razlikuje od EXE?

Razlika izmedju EXE i DLL

Sta je novo u windows serveru 2008 i nekim njegovim komponentama (ne sjecam se bas tacno kako je ovo isli pitanje)

Napisati algoritam kojim se obrce red rijeci u recenici. (Tipa Danas je lijep dan Treba da bude: Lijep Dan je danas)

Napisati algoritam koji: Computes and prints the first N Fibonacci numbers

Razlika izmaedju abstract, sealed and interfaces?

Public, protected, private, internal?

Ovo su bila neka od laksih pitanja koja sam imao na intervjuu. Test je trajao nekih 2 sata. Ako se sjetim jos nekog pitanja dodat cu. sorry ako sam naprabvio neku gresku jer sam kucao po sjecanju..

dreamerns
24.09.2009, 15:56

Sta je novo u windows serveru 2008 i nekim njegovim komponentama (ne sjecam se bas tacno kako je ovo isli pitanje)

Napisati algoritam kojim se obrce red rijeci u recenici. (Tipa Danas je lijep dan Treba da bude: Lijep Dan je danas)

Ovo su bila neka od laksih pitanja koja sam imao na intervjuu. Test je trajao nekih 2 sata. Ako se sjetim jos nekog pitanja dodat cu. sorry ako sam naprabvio neku gresku jer sam kucao po sjecanju..

Ok...ajd i ja mogu dodati neka pitanja:

Sta radi copy constructor u c++? (ovde ide zilion primera gde moras da objasnis sta ce tacno u datoj situaciji uraditi)
Razlika izmedju hash tabela i listi u stl. Kako bi optimizovao map u stl?
Razlika izmedju UDP i TCP?
Kako bi projektovao protokol za DNS server?

dreamerns
24.09.2009, 16:00

Pretpostavljam da su ovo bila pitanja za poziciju C# programera (sealed :-)) ?
Nego gde si ti covece, nema te sto godina? Sta se desava?

landlord
24.09.2009, 16:25
ma tu sam.. iz prikrajka gledam..:)

Nista specijalno novo. Jos nemam posao u IT. Imao sam ovaj intervjuu i trebam danas imati jos jedan. Osim toga radim u health industry. :) Zavrsio sam neki kurs za nurse assistant i to sljakam. Super mi je sto u toku 8 sati aktivno radim neka 3-4 sata i ostalo vrijeme provodim spremajuci se za certifikate i slanje CVijeva. Nije mi ovo neki dream job, ali placa racune sto je najbitnije.

Nego da se vratimo na temu programera i poslova..
Ja u biti nikad nisam imao pravi intervjuu za posao. U Bosni sam otisao na par intervjua i uvijek iz prve dobijao posao. Ovde na intervjuima ima toliko pitalica i mozgalica koje nisam radio jos od faksa. Vidim da cu morati podsjetiti se low level programiranja..:)

el magico
10.11.2009, 16:57
Srboljube, jesi li uspeo nešto sa poslovima, ima li nekih odgovora od poslodavaca?
kako prolaze sistemaši i mrežaši?? imam 1-2 iskustva sa mrežama (Cisco CCNA i CCDA, počeo CCNP, Check Point...) i serverima (IBM, HP, 3 IBM cert za system X i blade seriju, VMware, Win 2k3 srv i malo Linuxa), radio sam Sales mngr u distribuciji itd.
po vašem mišljenju, da li ima poslova za kadar ovog profila?

hvala unapred za info

srboljub89
11.11.2009, 23:04
skroz slabo
poslao sam 2-3 mail i odgovori nisu pozitivni, tako da sam odustao od toga.

dreamerns
12.11.2009, 03:31
skroz slabo

Auuu....lako ti nesto odustajes.

dejancic
12.11.2009, 10:58
skroz slabo

Nema potrebe ni da odustajes, ni da se nerviras, a ni da zuris...
Kada stigne koverta imaces dovoljno vremena da probas da nadjes posao online, ali ako si hteo da se putem posla docepas USA onda ne vidim cemu odustajanje. Mozda da probas da saljes prijave i dalje, ali da za to vreme radis na sebi u svemu sto ti je manjkalo na prvim prijavama, pa ce vremenom ili neki poslodavac ''popustiti'' ili ces ti zadovoljiti sve njihove zahteve...

wrath:of:the:lich:king
12.11.2009, 17:06
skroz slabo

Jao ja ne mogu da se ne nasmejem. 2-3? Da si rekao 20-30 pa i ajde. Ali nekad je potrebno i 200-300. Ako si vec odustao, kako ces tek kad bude gorelo pod tabanima?

Zana
12.11.2009, 17:20
Hmmm, osim ako neka firma nema on-going oglas za posao (kao sto se recimo FBI oglas za prevodiocima nikad ne zatvara - to je samo jedan primer), zasto bi jedna kompanija zatrazila i phone screening? Jer, ne znam da li je navedeno u Cover Letter da ces eventualno imati Green Card, ali ako nije - ja verujem da se tvoja prijava odmah odbacuje jer vecina firmi je privremeno zablokirala sponzorisanje radnih viza. Ako ne naglasis da imas legalno pravo da radis u USA, njima se podrazumeva da isto nemas ukoliko aplikacija stize iz druge zemlje. Drugo, njima treba (uglavnom) covek odmah, a ne za 8 meseci...

Ne znam, zvuci mi malo verovatno u slucaju prosecnih skills. E sad, experte nadju oni i sami, ne treba ni aplikacije ni nista.... kad im treba, okrenu i nebo i zemlju (a i novcanik) za takav kadar.

dreamerns
13.11.2009, 20:26
Jao ja ne mogu da se ne nasmejem. 2-3? Da si rekao 20-30 pa i ajde. Ali nekad je potrebno i 200-300. Ako si vec odustao, kako ces tek kad bude gorelo pod tabanima?

U kaneolopinom slucaju preko 2000, a cak ima i papire....i jos nista...

Misa
19.12.2009, 20:48
U nastavku slede pitanja, uglavnom u vezi sa javom, malo sql-a i web servisa, koja su meni bila postavljena:

1. What is RunTimeException?
2. Which method is supposed to be implemented by Thread class?
3. What is the difference between JDBC PreparedStatement and JDBC Statement?
4. Types of isolation levels?
5. What is the difference between checked and unchecked exceptions?
6. What is the difference between pass by value and pass by reference?
7. What is the difference between serialization and externalization?
8. What is reflection?
9. What is the difference between abstract class and interface?
10. What is singleton pattern and an example of use?
11. What is the difference between session and entity bean?
12. Architecture of web services.
13. What do you know about WSDL protocol?
14. What is transaction and what are ACID properties?
15. What is foreign key?
16. What are stored procedures?

Pored ovih pitanja, oba razgovora su vecim delom bila fokusirana na moje iskustvo na prethodnom poslu. Na kraju razgovora uglavnom idu opsta pitanja (ovo ide na naskom :)):

1. Koje su vase pozitivne osobine?
2. Koje su vase negativne osobine?
3. Da li ste nekada bili u konfliktnoj situaciji sa nekim od kolega na poslu?
4. Kako se ponasate u konfliktnim situacijama?
5. Da li vise volite da radite u timu ili individualno?
6. Na koji nacin cete pristupiti obavezama na novom poslu?
7. Gde sebe vidite za 5 godina?
8. Navedite situaciju u kojoj ste se po vasem misljenju istakli.

Sto se tice strucnih pitanja na intervjuu, topla preporuka http://www.techinterviews.com .

landlord
20.12.2009, 16:09
Miso, cestitke na dobijenom poslu.
Neka bude sa srecom..

MissT.
14.07.2010, 12:15
Pozdrav svima!! Jeste da je ovo malo starija tema, ali rekoh bolje da nastavim tu posto je tema manje vise ista... Imam pitanje za kolege programere koji su u USA. Planiram da trazim posao koji bi mi obezbedio H1B, Green Card ili neku drugu vizu s kojom bih mogla da radim. Programer sam po struci (FTN, Racunarstvo i automatika, sa vrlo visokim prosekom) i sa 5+ godina iskustva u raznim oblastima od web developmenta, preko testiranja i razvoja embedded sistema. Pitanje bi bilo, da li je neko od vasi poznanika, prijatelja ili rodbine sa slicnim iskustvom uspeo da iz Srbije pronadje posao i zapali u USA na rad. Ako jeste kako, preko kojih sajtova se trazi posao (znam za Dice.com, Craigslist, CarierBuilder)? Znam da svi pisu da je tesko naci posao iz Srbije ali ja planiram da ne odustajem ma koliko bude trajalo, tako da oni koji ce pokusati da me obeshrabre, please dont. Trenutno sam u fazi izrade Resume, i upoznavanje sa situacijom pa mi je svaka pomoc dobrodosla :) Location: not important :) A krajnji cilj naravno CA :)
Pitanje se narocito odnosi na dreamerns, landlord, Misa, ali i sve ostale naravno.

dreamerns
14.07.2010, 18:43
Pozdrav svima!! Jeste da je ovo malo starija tema, ali rekoh bolje da nastavim tu posto je tema manje vise ista... Imam pitanje za kolege programere koji su u USA. Planiram da trazim posao koji bi mi obezbedio H1B, Green Card ili neku drugu vizu s kojom bih mogla da radim. Programer sam po struci (FTN, Racunarstvo i automatika, sa vrlo visokim prosekom) i sa 5+ godina iskustva u raznim oblastima od web developmenta, preko testiranja i razvoja embedded sistema. Pitanje bi bilo, da li je neko od vasi poznanika, prijatelja ili rodbine sa slicnim iskustvom uspeo da iz Srbije pronadje posao i zapali u USA na rad. Ako jeste kako, preko kojih sajtova se trazi posao (znam za Dice.com, Craigslist, CarierBuilder)? Znam da svi pisu da je tesko naci posao iz Srbije ali ja planiram da ne odustajem ma koliko bude trajalo, tako da oni koji ce pokusati da me obeshrabre, please dont. Trenutno sam u fazi izrade Resume, i upoznavanje sa situacijom pa mi je svaka pomoc dobrodosla :) Location: not important :) A krajnji cilj naravno CA :)
Pitanje se narocito odnosi na dreamerns, landlord, Misa, ali i sve ostale naravno.

Ne moze ti posao obezbediti Green Card....to mozes dobiti nakon 6 godina boravka sa radnom vizom. Sto se tice poslova, ja licno znam samo jednu osobu koja je tako dosla u USA. Uglavnom ostali nastave studiranje ovde, pa nadju neke poslove i ostanu ovde. Nije nemoguce, ali recimo da moras biti toliki strucnjak u nekom polju, da oni ne mogu da nadju takvog u americi. Mozda bi ti najbolje bilo da probas kod velikih firmi tipa google, microsoft, motorola i sl. jer oni imaju dovoljno para i volje da uvezu ljude. Naravno, moras biti dovoljan strucnjak da bi oni to uradili. Sa malim firmama, tesko da ces to uspeti. Stavi sebe na mesto tog gazde i vidi da li bi: 1. uzela osobu iz usa, 2. outsourceovala za jeftine pare u srbiju, 3. pukla zesce pare da nekog iz srbije dovuces (a da pri tom mozes naci takve u americi).

MissT.
15.07.2010, 10:41
Hvala ti mnogo. Tako nekako sam i mislila, da probam kod velikih pa da vidim sta ce biti. A za green card, nisam sigurna da si u pravu, viidi ovo: http://www.myvisajobs.com/Top_Visa_Sponsors.aspx u tabeli ima i broj GC, izgleda da firma ipak moze da ti i to sredi. Ne verujem da bi ja upala u tu kategoriju, al nije nemoguce :))

dreamerns
15.07.2010, 16:40
Hvala ti mnogo. Tako nekako sam i mislila, da probam kod velikih pa da vidim sta ce biti. A za green card, nisam sigurna da si u pravu, viidi ovo: http://www.myvisajobs.com/Top_Visa_Sponsors.aspx u tabeli ima i broj GC, izgleda da firma ipak moze da ti i to sredi. Ne verujem da bi ja upala u tu kategoriju, al nije nemoguce :))

Ne znam....mozda je i moguce, ali ja ne znam zivi primer.

Marko3
06.08.2010, 16:45
Evo da ne otvaram novu temu ja ću postat ovdje pa ako je to ipak krivo mjesto vi premjestite!

Dali netko zna nešto o ovoj akademiji iz Srbije:
http://www.it-akademija.com

Imaj nekakav princip učenja na daljinu pa mi se to čini privlaćno!

Hvala

dreamerns
06.08.2010, 18:00
Ja nisam nista cuo, ali sam sada izdvojio malo vremena da pogledam njihov program i moj zakljucak je da je tesko sranje....

Magelan
07.08.2010, 00:53
Ta IT-akademija je cista "navlakusa". Uzmu ti grdne pare, a taj papir ti ovde ne vredi bas bas nista (a koliko znam iz iskustva jednog poznanika ni u Srbiji mu nije pomogla).

Americki i neki najnizi sertifikat ti je nebrojeno puta vredniji nego bilo koja diploma iz Srbije. Ako vec planiras usavrsavanje na tom polju, onda je najbolje da to odradis u USA.

Marko3
07.08.2010, 20:55
Hvala vam puno na odgovoru...malo mi je falilo da posaljem pare....imate neku preporuku možda?Ali da se može odraditi online...želim to napraviti dok ne stigne kuvertica da ne lapim bezveze...

dreamerns
06.03.2011, 06:30
Ajde da se nadogradim na ovu temu, posto sam prosle godine imao par intervjua u silikonskoj dolini.
Mislim da je neko vec pomenuo, ali knjiga Programming Interviews Exposed moze mnogo da pomogne. Najverovatnije neces dobiti pitanja iz te knjige, ali makar da referencu na oblasti koje treba da ponovis. Ja je smatram mnogo korisnom.
U principu vecina intervjua ovde ide ovako:
1. Razgovor sa rekruterom (bilo da je direktno iz firme ili agencije). Cisto neko utvrdjivanje rezimea i priprema na ono sta te ceka.
2. Phone screening - 2x poziv telefonom po pola sata (meni je jednom bilo i jedanput po sat). Prolazenje kroz rezime, razna pitanja vezana za tvoje iskustvo. Razna tehnicka pitanja (neka su ovde vec navedena). Negde je ovaj deo blazi, negde je tezi....stvarno zavisi od osobe koja te ispituje.

Kada se to prodje, onda ides u firmu na intervju (on-site). U slucaju da firma nije u istom gradu, plate ti put, hotel i troskove.
Uglavnom imas unapred spisak ljudi koji ce te intervjuisati. U principu, bude 4-5 osoba, svaka po 45 minuta sa 5 minuta pauze izmedju. Cesto je tu i jedna pauza za rucak, gde te odvedu na rucak....i tokom rucka takodje ispituju :-)
Odavde pa na dalje vise nema pravila, sve zavisi od ljudi koji te ispituju.
Svaki od njih ima pravo da te srusi...odnosno, svi moraju da ti daju prolaznu ocenu da bi prosao dalje.
U principu se nalazis u jednoj prostoriji svo vreme, a osobe koje te intervjuisu se smenjuju. Neki vole vise tablu, neki papir...uglavnom je tabla :-) Vecina pitanja je vezana za tzv hard skill. Ko sto rekoh, moze biti svasta...paterna nema. Od sintakse jezika, preko lista, grafova (redje), binarnog stabla, kojekakvih operacija nad stringovima, niti (threads)....sta god ovom padne na pamet. Nekada zadatak ume da bude poprilicno zeznut i da se uopste i ne ocekuje da ga resis u zadatom vremenu, nego cisto da vide kako razmisljas. Moj savet je razmisljajte naglas....nemojte se zablenuti u tablu i blokirati. Toliko od mene za sada :-)

Neverhood
06.03.2011, 14:18
Sto se tice IT-akademije, ja se apsolutno ne slazem sa vama. Mislim da se bas trude oko ljudi. Kakvo god pitanje da imas mozes nazvati i pitati. Naravno ni ne mislim da je njihova diploma nesto sto je cenjeno ali ako zelis da ucis programiranje i imas toliko para sigurno ce te uputit i biti veoma korektna podrska. Naravno kao sto je i svuda moras da se interesujes jer dzaba i najbolji prof sveta ako tebe ne interesuje i ne ulazes napore da steknes znanje i iskustvo.

dreamerns
06.03.2011, 21:30
Sto se tice IT-akademije, ja se apsolutno ne slazem sa vama. Mislim da se bas trude oko ljudi. Kakvo god pitanje da imas mozes nazvati i pitati. Naravno ni ne mislim da je njihova diploma nesto sto je cenjeno ali ako zelis da ucis programiranje i imas toliko para sigurno ce te uputit i biti veoma korektna podrska. Naravno kao sto je i svuda moras da se interesujes jer dzaba i najbolji prof sveta ako tebe ne interesuje i ne ulazes napore da steknes znanje i iskustvo.

Ja sam svoj zakljucak doneo na osnovu njihovog programa (http://www.it-akademija.com/ITAkademija-Programming-Department_43_2_77_). Pogledaj malo ozbiljne univerzitete i njihov program i onda ces videti zasto je takav zakljucak.

Neverhood
06.03.2011, 23:05
Ja sam svoj zakljucak doneo na osnovu njihovog programa (http://www.it-akademija.com/ITAkademija-Programming-Department_43_2_77_). Pogledaj malo ozbiljne univerzitete i njihov program i onda ces videti zasto je takav zakljucak.

Pa zar mislis da je realno uporedjivati ozbiljan univerzitet sa kursom? Radi se o kursu od godinu dana.

Neverhood
06.03.2011, 23:40
Molim administratora da obrise moje postove iz ove teme jer su skroz od lutali. Izvinjavam se i hvala.

Mirko86
08.03.2011, 11:44
Pozdrav,

vidim ovde ima dosta programera, sto me raduje.Zanima me koliko je tesko naci entry level posao u USA sa 1-2 godine iskustva i gde je najbolje poceti traziti(New York/Silicon Valley/?)? Prvenstveno mislim na Android app developera, a koliko znam Android je sad u povoju.Zelim da napomenem da nemam nikog u USA kod koga bih otisao i da verovatno nikakve sanse ne bih imao da nadjem posao dok sam u Srbiji, tako da izbor mesta bih zasnovao na vasim informacijama.

dreamerns
13.03.2011, 04:27
Mislim da ti je bolji silicon valley. Ovde ima daleko vise firmi koje se bave mobilnim aplikacijama. NYC je skuplji za zivot i vise okrenut finansijskom svetu (isto vazi za Chicago).

Cunami
28.01.2015, 20:43
Ajde da malo oživimo ovu temu...

S obzirom da je sve veća potražnja za programerima, kakva je šansa zaposliti se u USA (Denver) kao Entry Level ili Junior PHP programer?

vuxanne
29.01.2015, 06:38
Sansa ti je 9 %. Kakvo pitanje na koje ne postoji tacan odgovor....

Cunami
29.01.2015, 07:49
Ajde onda ovako...

Recimo za nas koji imamo neko znanje , ali nemamo radnog iskustva...

Da li dozvoljavaju volontiranje?

Da li bi primili radnika koji bi prihvatio da radi za mnogo manju platu samo da radi i napreduje?

Kako su prihvaćeni novi članovi tima?

Znam da je sve ovo individualno od poslodavca do poslodavca?

johnywalker
29.01.2015, 09:16
kao i svugdje, pa tako i u Denveru, bitno je šta znaš i koliko. Sve ostalo ne igra toliko bitnu ulogu. Posla ima. Evo primjer:

http://jobsearch.monster.com/search/php_5?where=denver