PDA

View Full Version : Odslužen vojni/civilni vojni rok i popunjavanje stavke "Previous Military Service"

Milosdv
27.07.2009, 02:51
Pozdrav svima pa da se i ja javim po prvi put i da prokomentarisem nesto.

Nisam video na forumu da je bilo reci o ovome "Previous Military Service" i odsluzenom civilnom vojnom roku (ako gresim molim da me ispravite).
Ja sam pre neku nedelju zavrsio sa sluzenjem (na jednom od beogradskih fakulteta gde sam radio sve i svasta i odlicno prosao...) i gledam kako je najbolje popuniti gore pomenutu stavku.

Branch/Ogranak: ustanova gde ste sluzili i dodati "bez oruzija" (valjda)
Rank/Cin: nema cina (da li ostaviti prazno)
Dates of Service: ok...
Military Speciality/Vojna specijalnost, zanimanje: u ovoj knjizici za civilnu sluzbu tako nesto nema ali ima strana sa naslovom osposobljenost gde meni stoji "osposobljen za zastitu i spasavanje" sto koliko sam primetio kod drugih ljudi nije slucaj, jel nije svako isao na tu obuku i program sluzenja se razlikovao po ustanovama.
Meni je jasno... ali sta da napise onaj ko nema nista u tom delu, da ostavi prazno ili ?
Dajte neki komentar, sta mislite....:grin:

Da li je njima jasna i koliko ta nasa "civilna vojska" i jeli ovo uopste bitno...:wtf:

Pozdrav:;D:

dreadnot
27.07.2009, 08:33
Mislim da oko toga ne treba da te boli glava, ako im bas i bude nesto nejasno uvek mozes da pojasnis na intervjuu, ali predpostavljam da konzul ima informacije o tome, pa ga nece biti briga da detaljise.
Rank - mozda da stavis private (obican vojnik)? Ja bih ostavio prazno Military Speciality, mada moze i ovo sto si naveo, kao nekakva obuka...

dmi
28.07.2009, 00:07
branch je rod u vojci (npr. pesadija, artiljerija, itd)

zex
29.07.2009, 09:43
ja sam stavio :

State required military service completed as a civilian. (no rank)

nije me pitao nista. cak i ne uuzima one kopije vojne knjizice i ne gleda je tj ne zanima ga.

pekka
18.10.2009, 09:35
Mislim da oko toga ne treba da te boli glava, ako im bas i bude nesto nejasno uvek mozes da pojasnis na intervjuu, ali predpostavljam da konzul ima informacije o tome, pa ga nece biti briga da detaljise.
Rank - mozda da stavis private (obican vojnik)? Ja bih ostavio prazno Military Speciality, mada moze i ovo sto si naveo, kao nekakva obuka...

Drede, imam pitanje za tebe u vezi vojske jer smo veterani u odnosu na ostele sa foruma. Koji datum si naveo prilikom popunjavnja formulara za KCC, a vezano za sluzenje vojnog roka. Posto traze samo jedan datum, a ne od kada do kada se sluzio vojni rok, imam dilemu koji datum napisati???
Unapred hvala.:grin:
p.s.: imam jos nekih pitanja koje bih bas tebi postavio, pa ako nemas nista protiv obratio bih ti se na private.:grin:

dreadnot
19.10.2009, 09:18
Ja mislim da sam stavio od do iz vojne knjizice, ali nisam siguran. U svakom slucaju sam stavio pocetak sluzenja, a kako je to bilo davne 1980 (pre nego sto su neki ovde i rodjeni, heh...), i to im je vise nego dovoljno, da se vidi da je bilo odavno.
Mislim da sam ti vec odgovorio da ti stojim na raspolaganju za sva pitanja, pa izvoli...

celestine
28.05.2010, 15:09
Ja mislim da sam stavio od do iz vojne knjizice, ali nisam siguran. U svakom slucaju sam stavio pocetak sluzenja, a kako je to bilo davne 1980 (pre nego sto su neki ovde i rodjeni, heh...), i to im je vise nego dovoljno, da se vidi da je bilo odavno.
Mislim da sam ti vec odgovorio da ti stojim na raspolaganju za sva pitanja, pa izvoli...

Koja je varijanta sa tim odlozenim viziranjem ili odlozenim intervjuom. Da li treba da imas neki sprecial reason za to? i da li to utice na tvoju dalju proceduru - u negativnom smislu? Da li ti umanjuje sanse da ti odobre GC?
Hvala :1072:

dreadnot
07.06.2010, 13:27
Odlozio sam viziranje da bih kupio vreme do odlaska, kako bismo skupili sto vise parica za poneti. Nije imalo nikakvog uticaja jer je jos uvek bilo dovoljno viza na raspolaganju. U ovom trenutku tako nesto bi vec bilo rizicno jer se blizi kraj izdavanju, pa moze neko da ispuni sve uslove ali da izvisi jer su sve predvidjene vize vec izdate.

celestine
07.06.2010, 14:46
Hvala dread, ja sam tek sad u maju dobila prvu kovertu znaci DV2011. Imam relativno visok broj 11xxx, pa sam, iz istih razloga kao ti (prikupljanje novca), zainteresovana da prolongiram intervju. Interesovalo me da li to moze i da li negativno utice na proceduru.
Bolje odloziti intervju ili viziranje?

pekka
08.06.2010, 09:08
Hvala dread, ja sam tek sad u maju dobila prvu kovertu znaci DV2011. Imam relativno visok broj 11xxx, pa sam, iz istih razloga kao ti (prikupljanje novca), zainteresovana da prolongiram intervju. Interesovalo me da li to moze i da li negativno utice na proceduru.
Bolje odloziti intervju ili viziranje?

Celestine, ako si za avanturu imas moj primer. Ja sam smislio da odgodim datum intervjua tako sto cu poslati formulare mnogo kasnije nego ostali normalni ljudi. Imao sam CN 20xx, a papire sam poslao polovinom novembra meseca, dakle mesec dana nakon sto sam trebao imati razgovor u ambasadi (sudeci po niskom CN-u). Napadose me svi redom sa foruma kada sam napisao sta uradih, ali je na kraju bilo sve u najboljem redu, tako da smo pocetkom aprila tekuce godine opusteno dobili vize.:grin:

dreadnot
08.06.2010, 09:09
S obzirom da postoje obe mogucnosti, meni je nekako bilo draze da zavrsimo intervju, da odmah znamo na cemu smo, a da odlozimo viziranje. Toliko su ljubazni i predusretljivi bili u ambasadi da mislim kako ni jedno od ta dva ne moze ili ne bi trebalo da ima ikakvog uticaja.

pekka
08.06.2010, 09:10
Ali da budem korektan, moram reci ono cuveno sto izgovore svi oni silni ludaci sa televizije kada prave razne vratolomije: "NEMOJTE OVO PROBATI KOD KUCE":grin:

celestine
08.06.2010, 09:37
[QUOTE=pekka;16471]Ali da budem korektan, moram reci ono cuveno sto izgovore svi oni silni ludaci sa televizije kada prave razne vratolomije: "NEMOJTE OVO PROBATI KOD KUCE":grin:[/QUO

Papire sam vec poslala tako da cu po dread-ovom receptu :grin:

nataly
03.05.2011, 20:04
drugari zna li neko sta da stavim sto se vojnog roka tice,ako je momak bio oslobodjen vojske,kao odsluzeni ili neodsluzeni vojni rok ??

Milosdv
03.05.2011, 20:38
drugari zna li neko sta da stavim sto se vojnog roka tice,ako je momak bio oslobodjen vojske,kao odsluzeni ili neodsluzeni vojni rok ??

Evo linka za vojni rok (redovno ili civilno)
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=504

milos
03.05.2011, 20:42
Pa naravno da cekiras NO, nije covek bio, oslobodjen je i sta sad... znaci NO! Neka pribavi potvrdu da je bio oslobodjen za svaki slucaj i to je to....

Pa ja ne vidim kako drugacije ga napisati, a mora se napisati na svakom formularu, na svakoj strani formulara..nemojte samo na pocetnoj, pogotovo kod DS230 jer ima 4 strane....Ili masinom za kucanje, sto sumnjam da danas iko ima kuci, ili hemijskom olovkom citko..Ja cu hemijskom....

Moze u foxit readeru da se upise gde god hoces i sta god hoces u .pdf dokumentu, mozes preko njega ili napisi rucno, nece da te odbiju!!

Ne mogu da verujem oko kojih se sve sitnica pravi fama?!

nataly
03.05.2011, 20:45
Pa naravno da cekiras NO, nije covek bio, oslobodjen je i sta sad... znaci NO! Neka pribavi potvrdu da je bio oslobodjen za svaki slucaj i to je to....
hvala ti puno na brzom odgovoru,nadam se da to sto je bio oslobodjen nece biti neki problem a potvrdu ima!

Milosdv
03.05.2011, 20:52
nadam se da to sto je bio oslobodjen nece biti neki problem a potvrdu ima!

Ma nece nemoj da se tripujes. Cak i bolje sto nije sluzio.
Na linku koji sam ti dao pise da nisu gledali ni knizice onima koji su sluzili.

Opusteno samo :grin:

Javi ako posaljete sutra ili prekosutra koliko ste platili, posto rece da necete obicnom postom.

milos
03.05.2011, 20:52
Ljudi su odlazili u USA preko GC Lottery dok je vojska bila obavezna nije bilo civilne, a nisu imali odsluzen vojni rok... tako da nemoj da brines tu brigu!

nataly
03.05.2011, 21:00
Ljudi su odlazili u USA preko GC Lottery dok je vojska bila obavezna nije bilo civilne, a nisu imali odsluzen vojni rok... tako da nemoj da brines tu brigu!

Sad mi je mnogo lakse,bar da oko toga ne brinemo...HVALAAAAAAA!

milos
03.05.2011, 21:04
Molim i drugi put, i smanjite malo tenziju i napetost bice to sve u redu ;)

skiner_x
05.05.2011, 18:31
Pozdrav svima pa da se i ja javim po prvi put i da prokomentarisem nesto.

Nisam video na forumu da je bilo reci o ovome "Previous Military Service" i odsluzenom civilnom vojnom roku (ako gresim molim da me ispravite).
Ja sam pre neku nedelju zavrsio sa sluzenjem (na jednom od beogradskih fakulteta gde sam radio sve i svasta i odlicno prosao...) i gledam kako je najbolje popuniti gore pomenutu stavku.

Branch/Ogranak: ustanova gde ste sluzili i dodati "bez oruzija" (valjda)
Rank/Cin: nema cina (da li ostaviti prazno)
Dates of Service: ok...
Military Speciality/Vojna specijalnost, zanimanje: u ovoj knjizici za civilnu sluzbu tako nesto nema ali ima strana sa naslovom osposobljenost gde meni stoji "osposobljen za zastitu i spasavanje" sto koliko sam primetio kod drugih ljudi nije slucaj, jel nije svako isao na tu obuku i program sluzenja se razlikovao po ustanovama.
Meni je jasno... ali sta da napise onaj ko nema nista u tom delu, da ostavi prazno ili ?
Dajte neki komentar, sta mislite....:grin:

Da li je njima jasna i koliko ta nasa "civilna vojska" i jeli ovo uopste bitno...:wtf:

Pozdrav:;D:

Ja sam mozda malo i pogresio ali se nadam da mi nece uzeti za zlo, napisao sam:

Branch: Civilian service
Rank/Position: Operative
Dates of Service: 09.03.2008. - 06.03.2009.
Military Speciality: Protection and rescue of civilians

Milosdv
06.05.2011, 12:05
Ja sam mozda malo i pogresio ali se nadam da mi nece uzeti za zlo, napisao sam:

Branch: Civilian service
Rank/Position: Operative
Dates of Service: 09.03.2008. - 06.03.2009.
Military Speciality: Protection and rescue of civilians

Ma nisi pogresio, opusteno i ja sam slicno stavio.

:grin:

cile
08.05.2011, 12:44
Drustvo,moze li pomoc u vezi ove potvrde o odsluzenju vojske? :nene:
Sin je '91 godiste i po novom nece sluziti vojsku - 2007.je uveden u vojnu evidenciju,izjasnio se da ce sluziti civilku.2010 je dobio drugi poziv(tada se bas donosila odluka u vezi obaveznog sluzenja).Tada se pojavio tamo,samo potvrdio sluzenje u civilnoj(inace je student na budzetu),poslali ga kuci i rekli da ih obavesti,ako ako nastanu promene u statusu sa skolovanjem i to je to!
Ubrzo, nakon toga je definitivno doneta odluka da nema obavezne vojske,a oni ga vise nisu zvali......Tada je ostao i rebus,da li ce ga zvati za civilno sluzenje....jer nigde nismo uspeli decidirano da se informise,za presek od kog godista pocinje dobrovoljno profi :book:
S obzirom da treba da pribavimo dokument za intervju - sta nam je ciniti?:wtf:
Nije sluzio vojsku,al je ipak evidentiran:blink: - pa je nelogicno da se bez ikakvog papira pojavimo na intervjuu,za njega:no: ili gresimo?
Volela bih da cujem i vase misljenje,mada cemo i njih zvati:smrc:
Molim vas,ako neko zna....hvala puno:inlove:

olivera77
08.05.2011, 13:49
Cile,mislim da je najbolje da odes licno u vojni odsek u kojem je evidentiran sin i raspitas se.Mozes i pitati mogu li da izdaju potvrdu u kojoj ce na primer pisati da je sin uveden u evidenciju 2007,da se izjasnio za sluzenje civilnog vojnog roka,ali da je u medjuvremenu stupio na snagu zakon po kome je vojska profesionalna i da nema redovnog sluzenja vojnog roka.

Zadnja klasa vojnika koja je poslata na sluzenje vojnog roka je bila u decembru ako se dobro secam i to znaci da od tada prestaje sluzenje vojnog roka.

cile
08.05.2011, 14:17
Hvala puno na brzom odgovoru:bigkiss:,to cemo svakako uraditi,nego reko,vise glava-vise pameti:;D:

Milosdv
09.05.2011, 23:55
Drustvo,moze li pomoc u vezi ove potvrde o odsluzenju vojske? :nene:
Sin je '91 godiste i po novom nece sluziti vojsku - 2007.je uveden u vojnu evidenciju,izjasnio se da ce sluziti civilku.2010 je dobio drugi poziv(tada se bas donosila odluka u vezi obaveznog sluzenja).Tada se pojavio tamo,samo potvrdio sluzenje u civilnoj(inace je student na budzetu),poslali ga kuci i rekli da ih obavesti,ako ako nastanu promene u statusu sa skolovanjem i to je to!
Ubrzo, nakon toga je definitivno doneta odluka da nema obavezne vojske,a oni ga vise nisu zvali......Tada je ostao i rebus,da li ce ga zvati za civilno sluzenje....jer nigde nismo uspeli decidirano da se informise,za presek od kog godista pocinje dobrovoljno profi :book:
S obzirom da treba da pribavimo dokument za intervju - sta nam je ciniti?:wtf:
Nije sluzio vojsku,al je ipak evidentiran:blink: - pa je nelogicno da se bez ikakvog papira pojavimo na intervjuu,za njega:no: ili gresimo?
Volela bih da cujem i vase misljenje,mada cemo i njih zvati:smrc:
Molim vas,ako neko zna....hvala puno:inlove:

Opusteno i lagano samo.
U vojnom odseku neka trazi potvrdu da nije bio u vojsci i zavrsena prica, ja mislim da mu ni to ne treba posto nije sluzio ali ajde ako ce lakse da vam bude i opet ako vas budu slucajno pitali.
Iz prethodnih postova mozes da vidis da nisu cimali ljude koji su bili u regularnoj vojsci...

cile
10.05.2011, 22:12
Opusteno i lagano samo.
U vojnom odseku neka trazi potvrdu da nije bio u vojsci i zavrsena prica, ja mislim da mu ni to ne treba posto nije sluzio ali ajde ako ce lakse da vam bude i opet ako vas budu slucajno pitali.
Iz prethodnih postova mozes da vidis da nisu cimali ljude koji su bili u regularnoj vojsci...

Hvala drug:;D:
Pa i mi smo slicno razmisljali,da nista nece trebati,ali opet je bilo uvodjenja u evidenciju:blink:,pa ne bismo *vezbali*da idemo na intervju bez potpune dokumentacije...javicemo ishod,mozda neko bude imao isti rebus:book:

NS2015
14.05.2014, 15:07
Danas sam zvao ambasadu u Beogradu i pitao ih sta treba da napisem u obrascz DS-260 u slucaju da sam sluzio civilnu vojsku. Dobio sam odgovor da stavim N/A.

subman
16.05.2017, 10:21
Da li treba potvrda neka da niste sluzili vojni rok?

markoss
16.05.2017, 14:15
Ja kolko znam ne treba, osim ako ste sluzili. Odete u opstinu gde zivite i iz vojnog odseka uzmete potrvrdu gde ste i kad sluzili

kristinamiskic
21.05.2017, 23:53
I mene nesto muci vezano sa tim. Godiste sam 1981. i pripadam generaciji koja je trebala da odsluzi vojni rok. Ja sam izbegao tako sto sam studirao par godina a posle se nisam javljao dok ga nisu ukinuli. Da li mi to moze predstavljati problem?

markoss
22.05.2017, 02:36
I mene nesto muci vezano sa tim. Godiste sam 1981. i pripadam generaciji koja je trebala da odsluzi vojni rok. Ja sam izbegao tako sto sam studirao par godina a posle se nisam javljao dok ga nisu ukinuli. Da li mi to moze predstavljati problem?

Ko je sluziio vojsku uzima potvrdu da je sluzio, ko nije sluzio ne uzima nista i to je sve. Zabole bas amere zasto neko nije sluzio vojsku

DzokicaMicev
22.05.2017, 10:21
Ko je sluziio vojsku uzima potvrdu da je sluzio, ko nije sluzio ne uzima nista i to je sve. Zabole bas amere zasto neko nije sluzio vojsku

Kod nas u Makedoniji u vojnom odseku u svakom gradu izdaju potvrde da niste sluzili vojni rok zbog prekida obaveznog vojnog roka, i svi sto su isli do sada na intervju su nosili takve potvrde i nikome nisu dosad pravili probleme zbog toga, tako da ne brinite se to nije uopste tako strasna stvar.

NYCB
23.05.2017, 09:14
Ja sam nekim cudom bio "ispod radara" za vojni odsek. Nikada mi nije stigao poziv, a onda me izvuku za GC. Odem u vojni odsek, tamo mi naprave neko zaduzenje za rezervu/raspored i izdaju mipotvrdu da mi je regulisana
vojnao baveza

Odneo samm tu potvrdu u ambasadu, a ostalo je (sto bi rekli) istorija :suure:

damagon
29.08.2017, 15:58
Skupio sam vecinu dokumenata, ali me muci to da li treba potvrda o nesluzenju vojnog roka? Nekako mi je logicno da se ta potvrda izdaje jedinko ako smo sluzili vojni rok ?

slucajni_prolaznik
29.08.2017, 18:25
Skupio sam vecinu dokumenata, ali me muci to da li treba potvrda o nesluzenju vojnog roka? Nekako mi je logicno da se ta potvrda izdaje jedinko ako smo sluzili vojni rok ?

Moj savet: skupi sve potvrde sto mozes, napravi kopije, ali ih nemoj predavati, sem ukoliko n ebudu trazili. Mislim da ja nisam ni predao potvrdu o sluzenju, ali sam ih imao spremne (potvrdu i kopiju).

damagon
29.08.2017, 19:38
Hvala na odgovoru, takodje jos jedno pitanje iz ove oblasti.

Svi muskarci starosti izmedju 18 i 26 godina duzni su da se registruju u selective service system po dolasku u USA.
Nasao sam taj dokument na internetu:

https://ceac.state.gov/ivapp/ivapp/esign/ds-1810.pdf

Da li je neko ovo popunjavao? da li trebam sva polja da popunim pre odlaska u ambasadu ?

Takodje ovo nisam video prilikom popunjavanja DS obrasca, tek danas sam slucajno naleteo ...

ibraga36
11.10.2017, 17:00
Pozdrav,
Pretpostavljam da je ovo prava tema za informaciju koja mi treba. Da li je neko od aplikanata ili supruznik sluzio vojni rok u JNA prije 1991, imam nedoumicu sta staviti u drzavu na DS-260, posto kao opcija ne postoji SFRJ.

Svenson
18.10.2017, 21:00
Pozdrav,
Pretpostavljam da je ovo prava tema za informaciju koja mi treba. Da li je neko od aplikanata ili supruznik sluzio vojni rok u JNA prije 1991, imam nedoumicu sta staviti u drzavu na DS-260, posto kao opcija ne postoji SFRJ.

Jedina opcija, po meni, je "Serbia". Mislim da niko neće pitati o vojsci one koji imaju više od 26 godina.