PDA

View Full Version : Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi

greenie
02.10.2009, 01:58
Ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=189) se baš razvezla priča o dokumentaciji koja je potrebna za razgovor u ambasadi, kojom se potvrđuje da imamo gde i od čega da živimo u USA. Pominju se I134, I186, pisma od rođaka, prijatelja, pozivna pisma od budućeg poslodavca, dokaz o xx kila dolara na računu u banci...

Zbunjen sam. Otkud sve ovo? Informacija o ovoj dokumentaciji stiže u drugoj koverti?
Da podsetim, u prvoj koverti stoji (evo ga papir pored mene i prepisujem):
Required Documents:

Birth certificates
Police certificates
Passports
Deportation papers
Court and prison records
Military records
Marriage certificates
Termination of prior marriages
Translations
Evidence of required education or work experience

Ništa mi ne liči na "pare u banci" ili "nekretnina".

Do sada su baš bili organizovani, ne bi bilo lepo da nam u drugoj koverti stigne: Ups, zaboravili smo da Vam kažemo, da biste bili eligible, pored svega onog što smo napisali u prvoj koverti, morate još da imate $20 000 ili rođake u Americi.

Pitanje: Da li je neko dobio green card a da je na razgovor u ambasadu poneo ono i samo ono što je navedeno gore u listi? Ili nas u drugoj koverti čeka neko iznenađenje? Ili je "običaj" da se na razgovor u ambasadu ponese sve što misliš da može da ti pomogne da dobiješ green card (pa možda čak i 100g grand kafe za konzula :)

Hvala!

Zana
02.10.2009, 04:07
Pise ti u Instructions (http://travel.state.gov/pdf/T1026V-DV-2010bulletin(3).pdf) for DV, pitanje 32, page 12:

IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAINING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S. GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE U.S., PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM FULLY SETTLED?

No, applicants who obtain a DV visa are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV visa, you will be required, before you are issued a visa, to provide evidence that you will not become a public charge in the United States. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.

greenie
02.10.2009, 11:29
Da li ce u drugoj koverti da stigne i neko "zvanicno" obavestenje da treba da ponesem neki od tih dokumenata? Mislio sam da je dokumentacija koja je navedena u prvoj koverti dovoljna. Da li je neko dobio vizu samo sa onom dokumentacijom koja je navedena u prvoj koverti, bez nekih dodatnih potvrda iz banke, ili pozivnih pisama?

tamacharly
02.10.2009, 14:50
u drugoj koverti nema popisa dokumenata koje trebas to su ti dali u prvoj. kod svakog tipa vize imas nuznu i dodatnu dokumentaciju. spisak iz prve ti je nuzna dokumentacija a sve ovo sto gore navodis je dodatna koju ti konzul moze traziti ako smatra da treba po njegovoj slobodnoj procjeni. mozes proci i samo sa nuznom dokumentacijom ali od viska glava ne boli.

greenie
02.10.2009, 19:23
Hvala Žana i tamacharly. Ako dobro razumem ovo sto tamacharly prica, odem na razgovor, ponesem tacno ono sto mi je navedeno u prvoj koverti. Popricamo u ambasadi sa konzulom i on nam onda (mozda) kaze da treba da donesemo jos A, B i C u roku od X dana. Tu se lepo pozdravimo i vratimo za X dana sa A, B i C, i onda nam odobre vizu. Nadam se da je tako...
Ako recimo konzul zatrazi od nas potvrdu da imamo dovoljno novca, da li je dovoljan dokaz o "posedovanju" nekretnine (nekih 40k evra) pod hipotekom (stambeni kredit), ili treba da imam nesto "jace"?

tamacharly
02.10.2009, 21:21
poneses dokumente navedene u prvoj koverti , ali poneses i nesto sto mozes nabaviti i od ovih drugih papira , pa ako te pitaju ti pokazes. koliko ja znam nekretnine su ok.samo pripremi sve za razgovor mozda konzul nebude raspolozen cekati te x dana za dodatne papire.

Zabica
02.10.2009, 22:07
Tamacharly, ne zaboravi da nam hitno referises u ponedeljak kako je prosao intervju! Ti probijas led koliko mi se cini :grin:

greenie
02.10.2009, 22:31
nisam ni primetio datum, stvarno ponedeljak... zelim ti da se konzul zaljubi u tebe :grin:
bas bi mi znacilo kad bih znao da nekretnina pod hipotekom moze da bude dovoljan garant...da je barem neko prosao sa tim...
Znam da je najbolje da pozovemo ambasadu i da se lepo raspitamo o tome, ali bih voleo da cujem i necije iskustvo.

Sloba_Kg
03.10.2009, 04:32
Ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=189) se baš razvezla priča o dokumentaciji koja je potrebna za razgovor u ambasadi, kojom se potvrđuje da imamo gde i od čega da živimo u USA. Pominju se I134, I186, pisma od rođaka, prijatelja, pozivna pisma od budućeg poslodavca, dokaz o xx kila dolara na računu u banci...

Zbunjen sam. Otkud sve ovo? Informacija o ovoj dokumentaciji stiže u drugoj koverti?
Da podsetim, u prvoj koverti stoji (evo ga papir pored mene i prepisujem):
Required Documents:

Birth certificates
Police certificates
Passports
Deportation papers
Court and prison records
Military records
Marriage certificates
Termination of prior marriages
Translations
Evidence of required education or work experience

Ništa mi ne liči na "pare u banci" ili "nekretnina".

Do sada su baš bili organizovani, ne bi bilo lepo da nam u drugoj koverti stigne: Ups, zaboravili smo da Vam kažemo, da biste bili eligible, pored svega onog što smo napisali u prvoj koverti, morate još da imate $20 000 ili rođake u Americi.

Pitanje: Da li je neko dobio green card a da je na razgovor u ambasadu poneo ono i samo ono što je navedeno gore u listi? Ili nas u drugoj koverti čeka neko iznenađenje? Ili je "običaj" da se na razgovor u ambasadu ponese sve što misliš da može da ti pomogne da dobiješ green card (pa možda čak i 100g grand kafe za konzula :)

Hvala!

Sve sto je napisano apsolutno stoji, ali meni i mojoj supruzi niko na intervjuu nije rekao ovo nije trebalo nego su lepo sa paznjom pregledali i pismo od prijatelja amerikanca, i bankovni racun i zajednicke slike i onda pitali ko je Dan koji je poslao pismo i uglavnom su za njega i pitali.
A onda su i pitali da li znamo sta cemo da radimo i da li smo vec nesto trazili preko neta.
To je moje iskustvo, ne bih rekao da sve to sto je van liste je obavezno treba ali nama je forum pomogao .
Da ga nije preporucio jedan prijatelj ne bih znao ni 10% od onoga sto je trebalo a pitanje je da li bi i vize dobili.
E sad tvoje je da li ces da pratis listu ili ces da ih ubedis da neces biti na socijali kad stignes tamo.
U svakom slucaju puno srece

Sloba_Kg
03.10.2009, 04:36
nisam ni primetio datum, stvarno ponedeljak... zelim ti da se konzul zaljubi u tebe :grin:
bas bi mi znacilo kad bih znao da nekretnina pod hipotekom moze da bude dovoljan garant...da je barem neko prosao sa tim...
Znam da je najbolje da pozovemo ambasadu i da se lepo raspitamo o tome, ali bih voleo da cujem i necije iskustvo.

I ako pozoves nece ti reci. Meni su rekli da razgovor/intervju upravo za to sluzi, da se vidi da li imas sve sto oni smatraju da treba pa ako treba jos nesto konzul ce traziti dodatnu dokumentaciju.

greenie
03.10.2009, 17:59
Ok, hvala!

tamacharly
03.10.2009, 18:54
Tamacharly, ne zaboravi da nam hitno referises u ponedeljak kako je prosao intervju! Ti probijas led koliko mi se cini :grin:

o da ako prezivim ponedjeljak odma se pisemo:smrc::nene::smrc:

srboljub89
03.10.2009, 20:23
srecno, i drzim ti fige.:obrva::grin:

tamacharly
05.10.2009, 14:36
:bigkiss::bigkiss:kako smo lako pozelenili!!!
sve proslo prelako sad idem proslaviti a poslije pisem detaljno!!!
:1081::grin::woohoo::obrva:

cile
05.10.2009, 15:35
Sve cestitke i puno,puno uspeha !!! :bravo::bravo::bravo:

Sloba_Kg
05.10.2009, 15:42
E neka je sa srecom!!!

Bane
05.10.2009, 16:38
Cestitamo.:1081:

tamacharly
05.10.2009, 18:32
HVALA LJUDI SVIMA PUNO!
dosli smo u ambasadu u 10 i 30 odmah usli,predali papire teta jako ljubazna. vec sam joj ranije poslala kopije pasosa i slike da sve pripremi jer nas je 4 pa tu ima puno posla(tako smo se dogovorili kad sam je zvala telefonom),prvo je uzela suprugovu diplomu jer je on izvuceni sretnik a mi se slepamo pa onda druge papire koji su bili na spisku u prvoj koverti,zatim moje i od klinaca sve je iskopirala, otisli platiti dali otiske, ja je pitam jer treba AOS a ona kaze aj kad bas hocete dajte.posto je bila guzva sa turistickim vizama kaze nam da se vratimo u 1 na razgovor da necekamo. i mi lijepo u provod do 1.kad smo se vratili sami mi u ambasadi jer od 1 rade samo sa amerima pa smo se i mi tako osjecali.pozvao nas konzul postavio 2-3 pitanja, i kaze super ste ,kad putujete, sacekajte 30min da vam stavimo vizu u pasose. i tako i bilo izasli u 1 i 30 sa vizom.
svi koji idu na razgovor bez straha ako imate sve potrebne dokumente sa spiska sve ce biti ok
:bigkiss:

Zabica
05.10.2009, 18:59
Pa to je fantasticno!
Cestitam i da nam svima ovako krene! :1072:
:bravo:

mitar
05.10.2009, 19:32
Cestitam!!!!

srboljub89
05.10.2009, 20:15
:bigkiss::bigkiss:kako smo lako pozelenili!!!
sve proslo prelako sad idem proslaviti a poslije pisem detaljno!!!
:1081::grin::woohoo::obrva:

Cestitam od sveg srca, i zelim Vam lijep zivot u USA.:bravo::bravo::bravo:

Misa
05.10.2009, 20:16
Cestitamo! :1081:

tamacharly
05.10.2009, 20:18
Hvala! Hvala!

greenie
05.10.2009, 22:51
Cestitamo! :woohoo:

tamacharly, visestruko si nas obradovala: dobili ste vizu, svidja nam se kako je bilo na razgovoru, saznali smo da vas je cetvoro :) brojniji ste od nas :)))

Mislim da cemo ipak da odemo na razgovor bez potvrde iz banke (sta ce nam, pisalo bi 0 :) ), ali sa nekim pisamcetom od nekog (nacicemo ga vec) amera, i mozda kupoprodajnim ugovorom za stan...Videcmo...mozda se javi jos neko nakon razgovora u ambasadi, 19xxx po svemu sudeci nece skoro da dodje na red.

dejancic
05.10.2009, 22:57
Jos jedna cestitka, pa da svi nastave vasim stopama...

dreadnot
06.10.2009, 09:10
Ovo je toliko lepa vest da i ja moram da se pridruzim cestitkama!!!
Led je probijen, nas prvi brucos iz generacije 2010 je polozio ispit i sada je "Zelembac"

Tamacharly, puno srece i daj Boze da se sretnemo u Chicagu :-)))))

lenhi
06.10.2009, 10:47
Čestitke i od mene!
Želim svim ostalim izvučenim dobitnicima da lako prođu na razgovoru.
Treba uzeti u obzir da ne idu svi na isto mjesto na razgovor.
To ne znači da će te svi tako lako proći i u BGD i Sarajevu itd...
Vjerovatno postoji i faktor trenutnih okolnosti. Može neko i da bude nervozan tamo, pa izmišlja ovaj pa onaj papir, ne idu na razgovor svi kao četvoročlana porodica, sa istim diplomama, istim stanjem na računu u banci, istim pismom iz SAD itd....
U svakom slučaju, svima puno sreće!

tamacharly
06.10.2009, 13:36
hvala jos jednom! da ne idu svi na isto mjesto ali ako izvucena osoba ima min 12 god skole i sve papire sa spiska, mislim da ce proci bez problema. ako nama 4 niko nije nista trazio od novca ,itd. onda vjerovatno nece ni drugima. kao sto neko prije rece znaju oni da mi zelimo da odemo svim srcem i ako smo imali srecu da nas izvuku na lutriji nece nam otezavati. samo ono minimum mora da se ispuni.
ja iskreno zelim svima da produ kao mi!!!:papa:

vesnicica
06.10.2009, 13:37
hvala! Hvala!

bravo!!!čestitke i od mene!kad krećeš i znaš li gde ćeš?

tamacharly
06.10.2009, 13:38
bravo!!!čestitke i od mene!kad krećeš i znaš li gde ćeš?

mart , chicago

tomosaban
06.10.2009, 15:22
Čestitam i puno sreće dalje!!!!!!!!:bravo:

ja .
17.11.2009, 12:03
tamacharly cestitam!!!!
Posle koliko vremena najkasnije mozete da udjete u USA kad vam odobre vizu?
I jos jednu stvar, jel ova dokumenta izvod iz maticne knjige rodjenih i to iz policije i suda ima neki rok vazenja tipa nesme biti starije od mesec dana ili ne?

dreadnot
17.11.2009, 13:34
Viza mora da se aktivira najkasnije 6 meseci od dana izdavanja. Za dokumenta ne znam, ali verovatno je i za njih dovoljno ono cuveno "ne starije od 6 meseci"...

vesnicica
15.07.2010, 13:34
POSKUPEO FEE, NIJE VIŠE 775$ VEĆ JE 819$.INFORMACIJA OD DANAS IZ AMBASADE.I JOŠ JEDNA NOVINA, NE RADI SE TESTIRANJE NA HIV JER JE OBAMINA ADMINISTRACIJA PROGLASILA TO ZA DISKRIMINACIJU.RADI SE TEST KRVI SAMO NA SIFILIS.(OVA INFORMACIJA JE OD 13.7.)
Pozdrav za sve forumaše i svima puno sreće!
Dread IN GOD WE TRUST! Želim ti da mnogo puta pročitaš prethodnu rečenicu i da te onda ne brine da li ćeš kuću kupiti ili iznajmit ili ćeš voziti japanca ili amerikanca....ili šta već.

Neverhood
15.07.2010, 13:39
Sto se mene tice mogli su ostaviti test za HIV a da FEE takodje ostane po starom.
Ma ustvari samo da me izvuku....

celestine
30.10.2010, 11:27
Interesuje me da li je obavezno doneti izvod iz banke (devizni) i vlasnicki list o nekoj nekretnini, i da li ukoliko se to ne donese a oni traze (iako nigde nisam videla da pise da se to mora doneti na intervju) da li se to moze doneti naknadno ili................? Automatski te odbuju?

Score
30.10.2010, 12:10
Interesuje me da li je obavezno doneti izvod iz banke (devizni) i vlasnicki list o nekoj nekretnini, i da li ukoliko se to ne donese a oni traze (iako nigde nisam videla da pise da se to mora doneti na intervju) da li se to moze doneti naknadno ili................? Automatski te odbuju?

Mislim da previse brines. Ukoliko nisu "narucili" neki dokumenat da ga doneses, onda ne mogu, niti ce ocekivati da ga imas na interview-u.

Jedan moj prijatelj, takodje dobio GC preko lutrije, Beogradjanin, je bio pre neki dan na interview-u, i nisu mu trazili ni diplomu, samo doktorski i policijski izvestaj?! I prosao, glatko... Ma nema nikakve frke...

celestine
30.10.2010, 13:23
Ja sam ti worrying kind.... :( Srecom te ima ljudi poput tebe Score koji su tu da unesu optimizam i positive attitude! Thanx!
PS kako se kod tebe stvari razvijaju?

Score
30.10.2010, 13:45
Ja sam ti worrying kind.... :( Srecom te ima ljudi poput tebe Score koji su tu da unesu optimizam i positive attitude! Thanx!
PS kako se kod tebe stvari razvijaju?

Pa sta da ti kazem... meni su problem bile jedino vakcine, sve ostalo je vise nego perfektno - obezbedjen executive position u jednoj od najboljih US kompanija, dobar smestaj na super lokaciji, svi cetvoro smo super sa engleskim.... pa sam na kraju prihvatio i to:smrc:...sad sta bude bice...

Imam odlozen intervju za kraj novembra...ajd' nek nam je sa srecom!

Bode
30.10.2010, 13:48
celestine, brines bez razloga. Samo ponesi ono sto traze i po 2 slike za svakog clana. Razgovor je opusten i brzo se zavrsava.

Samo polako i smireno i bice sve u redu.

Gugly
30.10.2010, 13:57
Ja se nesto razmisljam..tj. brinem pomalo..
Znam da je bio onaj primer kad su decka odbili za vizu jer je rekao da je radio na crno, a ima i fax i sve... Doduse na kraju su ga pustili, al je bilo prekasno..

Ja imam 30 godina i jos sam student (ok, stidim se..)..Nemam dana radnog staza, pa reko' mozda oni u ambasadi pomisle da cu tamo da im budem na teretu drzave i da necu moci da nadjem sljaku, pa mi naprave neki problem na intervju-u..

Mislite da ce mi biti dovoljno samo neformlani pozivni mail?
Imam drugaricu u NY, udatu za Amera, imaju love..Mogu oni taj mail da nakite, obecaju ne znam sta..to nije problem..Samo pitanje da li ce mi to biti dovoljno..

Gugly
30.10.2010, 14:05
Izvinjavam se administratorima sto dupliram svoje post-ove, ali sam ih izgleda stavio medju teme koje niko ne otvara, pa sam ih iskopirao u ove 'aktivne' :)

Naime, zanima me u vezi sa dokumentima koje treba poneti na intervju..Koliko vidim definitivno ne treba nositi prevode, jer je u nasoj zemlji legitimno doneti sve na srpskom..(To je rekao i tip iz ambasade na prezentaciji lutrije za 2012. u American corner-u)

A da li treba nositi kopije istih? (i jos overene?!)
To mi nekako isto zvuci suvisno..Kapiram da im to treba samo na uvid, a ne da zadrzavaju..Mozda eventualno izvod iz maticne knjige i tako to..ne verujem da im treba tvoja skolska diploma...

I zanima me koliko treba da budu sveza ta dokumenta..izvod iz mat. knjige, nalaz lekarskog pregleda itd...Posto cu ja odloziti intervju na bar 3 meseca, pa ne znam ima li smisla da sada vec nabavim neke od tih dokumenata, mislim da im ne istekne 'rok trajanja'?

Zna li neko da li i onaj ko nije u braku treba da nosi potvrdu da nije vencan? A potvrde iz suda i iz SUP-a su 2 stvari? prvo sam mislio da je to isto..Cek', iz suda je valjda ono da nisi osudjivan..A iz policije je kakva potvrda?

essential
30.10.2010, 14:32
I zanima me koliko treba da budu sveza ta dokumenta..izvod iz mat. knjige, nalaz lekarskog pregleda itd...Posto cu ja odloziti intervju na bar 3 meseca, pa ne znam ima li smisla da sada vec nabavim neke od tih dokumenata, mislim da im ne istekne 'rok trajanja'?

Izvod iz maticne knjige rodjenih, vencanih, drzavljanstvo sada vaze dozivotno (dakle sad kad ih budes vadio vadis ih poslednji put jer nema vise ogranicenja "ne starije od 6 meseci". Ko god da ti trazi ove dokumente ti kopiras original i dajes im kopiju, a original nosis samo na uvid).

celestine
30.10.2010, 15:15
Ja sam shvatila da je potreban samo izvod iz kaznene evidencije koji se dobija u sup-u. To iz suda ne treba, to je samo neka potvrda da trenutno nisi pod istragom i to se izdaje na licu mesta. Ovo iz sup-a je ozbiljnija stvar, podnosi se zahtev pa se ceka i do 15 dana.

Gugly
30.10.2010, 15:28
Ja sam shvatila da je potreban samo izvod iz kaznene evidencije koji se dobija u sup-u. To iz suda ne treba, to je samo neka potvrda da trenutno nisi pod istragom i to se izdaje na licu mesta. Ovo iz sup-a je ozbiljnija stvar, podnosi se zahtev pa se ceka i do 15 dana.

A ta dokumenta moraju da budu bas firshka..Tipa ako im odnesem to iz SUP-a staro 3 meseca, da l' im to ne bude too old?

Gugly
30.10.2010, 15:38
Izvod iz maticne knjige rodjenih, vencanih, drzavljanstvo sada vaze dozivotno (dakle sad kad ih budes vadio vadis ih poslednji put jer nema vise ogranicenja "ne starije od 6 meseci". Ko god da ti trazi ove dokumente ti kopiras original i dajes im kopiju, a original nosis samo na uvid).

Znaci ipak treba i kopije da se nose? Svih dokumenata ili...? Moraju overene ili ne?
A dali mi treba potvrda da nisam ozenjen? Mislim da sam to video tamo na njihovom sajtu, a ovde nisam ni cuo da postoji nesto slicno.. ?!?!?!

celestine
30.10.2010, 15:58
Bode:

"Ovako:
Dolare sam uzeo u banci i proverio nekoliko puta da li su Ok. Medjutim oni imaju svoj skener koji je validan i prihvataju samo onaj novac koji prodje kroz isti.

Pozivno pismo nisam imao. Nosio sam samo ona dokumenta koja su objavljena na sajtu. Razgovor nije bio sa konzulom vec sa radnicom na salteru (amerikanka). Kad smo se zakleli da su sva dokumenta verodostojna poceo je intervju koji je trajao par minuta. Pitala me je da li sam i koliko puta bio u USA. To je pitala i moju suprugu.

Drugo pitanje je bilo ko je osoba koju sam naveo u adresi u dokumentima.

Trece: sta planiram da radim tamo.

I na kraju je rekla da su vize odobrene. Razgovor je bio na engleskom, mada je sa "turistima" uglavnom pricala na srpskom jeziku. Na kraju joj nije bilo najjasnije zasto hocu da odlozim dobijanje viza za ostatak porodice pa je pozvala kolegu, koji je nas covek, i sa njim sam dogovorio vreme dolaska za svoj vizirani pasos i oko odlaganja za ostale.

Nije pitala ni za kakve pare ili pozivno pismo!"

celestine
30.10.2010, 16:59
Police Record

Available. Citizens of Serbia may obtain police certificates (Izvod iz kaznjene evidencije) from the Ministry for Internal Affairs (MUP - Ministarstvo unutrasnjih poslova); that is, the police authority, at a person's permanent residence. People who reside in the same district where they were born will have the fastest service, as all civil records are maintained at the citizen's place of birth. For citizens born in a different district from where they reside, the police authority will request information from the person's town of birth, and the response time will vary. Based on input from the place of birth, police at the place of residence will issue the final official version of the certificate.

The police certificate documents whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law involved. Note that in many cases, convictions can be expunged after ten years. Thus, the record may not be complete beyond ten years, but it is the best and only record available. It should include any convictions in other former Yugoslav republics prior to their independence, so that if someone lived in one of those republics after their independence they must also obtain a police record from that country. This certificate should not be confused with the certificates issued by courts (Sudsko uverenje) that cover only the period of the past six months and indicate the absence of any investigation, charge or conviction in that period.

NOTE: A second party, such as the Embassy, may not request police certificates on individuals to independently verify someone's background. Consular officers must rely on certificates requested by the individual in person. The potential for fraudulent documentation exists, but is not common; if there is doubt about the authenticity of the certificate, the police station that issued it can usually confirm whether a document it purportedly issued is authentic.

According to the Ministry of Internal Affairs, non-citizens who once resided in Serbia, and are now in their native country, may apply for police certificates with their local Ministry of Foreign Affairs who will then, through diplomatic channels, contact the Embassy of Serbia in that country.

Military Record

Unavailable.
Other Records

Identity card

Available. All residents of Serbia who have reached their eighteenth birthday must carry an identity card (Licna Karta) issued by the Secretariat for Internal Affairs (Sekretarijat za Unutrasnje Poslove). It contains the photograph, date and place of birth, and address of the bearer.

Statement of Unmarried Status

The civil registrar having jurisdiction over a person's residence will issue a certificate (uverenje) stating that the applicant is not married.

Gugly
30.10.2010, 19:33

The civil registrar having jurisdiction over a person's residence will issue a certificate (uverenje) stating that the applicant is not married. [/QUOTE]

Bas na to sam mislio..Civil registar..Sta mu to dodje? Opstina? :)
A ovaj military record verovatno moze da se izvadi u vojnom odseku..

celestine
30.10.2010, 19:58
To je maticar u opstini. Military u vojnom odseku kom pripadas sa vojnom kjnjizicom se pojavis i daju ti potvrdu. Police record odes u sup, predas zahtev za izvod iz kaznene evidencije, uplatis nekih 600 din i kazu ti da ce to da potraje dok provere. Ako si rodjen i ziveo u istom gradu sve vreme provera krace traje. Meni rekli da ce mi biti gotovo za 3 dana jer sam sve prijave stana imala samo u BG.

Score
30.10.2010, 20:29

Bas na to sam mislio..Civil registar..Sta mu to dodje? Opstina? :)
A ovaj military record verovatno moze da se izvadi u vojnom odseku..

Ja izvadio u vojnom odseku u opstini, potvrda da sam odsluzio vojsku? Drugo u vezi vojske ionako ne mogu da dobiju ni oni, a ni ja. To im je sto im je, stim u vezi...

Mv2Player
08.12.2010, 21:58
Ja znam da kod nas ima "Vencani list" ali nisam cuo da ima "Uverenje da nisi u braku". Na zvanicnom sajtu (travel.state) ipak pise da u Srbiji postoji dokument "Statement of Unmarried Status" tj. Uverenje (ovo sto je Gugly kopirao). Verovatno je to neka izjava maticara da nisi u braku i verovatno se taj papir vadi u opstini?

1.Da li je neko vadio ovo uverenje pa da zna kako je tacan naziv dokumenta?
2.Da li se placa i koliko?
3.Koliko se ceka na izdavanje?
4.Takodje me interesuje da li je to "Uverenje (potvrda, izjava...) da nisi u braku" potrebno za intervju za one koji su singl ili ne?

Gugly
29.01.2011, 13:57
Ljudi, kontam da se o ovome dosta pricalo, ali i dalje nisam siguran..Da li na intervju pored originalnih dokumenata treba poneti i kopije? (overene?)
Voleo bih da mi odgovori neko ko je vec bio na intevjuu, ili neko ko je siguran 100%...
Za sada znam da definitivno ne treba nositi prevode, rekao covek iz ambasade na prezentaciji lutrije u American corner-u..Ja cuo!

noki
29.01.2011, 14:10
Ja sam se juce javila u ambasadu ,ovde u Skoplju.Ne treba nista sto nije napisano na zvanicnoj strani 'dvselectee"-ako ti je lakse na google mozes da je prevedes na srpski i tamo ti lepo pise da treba da poneses originale od svih dokumenata,a u slucaju da nemas original onda ti treba kopija zaverena od tog dokumenta.A za prevod -prevode se samo dokumenti sto nisu na maternjem ili engleskom jeziku,sto znaci sve sto je na srpskom ne treba da ga prevodis:grin:

Gugly
29.01.2011, 14:23
Hvala Noki!
I ja mislim da je tako..Secam se da je vrlo simpaticni tip iz ambasade na promociji DV-lottery programa rekao da je poenta svih tih dokumenata da ti njih ubedis da si to ti, i da su sva dokumenta licno tvoja, vazeca dokumenta..
Kontam i ja da im kopije istih nisu od znacaja..

lenhi
29.01.2011, 18:39
Osim diplome o završenoj školi, ostali originali ti i neće trebati nakon razgovora i da ostanu kod njih! Zato ne vidim problem da iskopiraš diplomu i ovjeriš kopiju. Zato nemoj da ti bude mrsko jer te i ne košta puno, a i da štetuješ jebeš tu siću kad posle toga imaš vizu i dobijaš time mnogo više. To je po meni jedino što ti treba nakon razgovora ta diploma. Potvrde iz policije, suda, rodni listovi, koji će ti to moj i da ti uzmu, zaboli te to ti ne treba više u životu kad sjedneš u avion.
To je moje mišljenje da treba ovjeriti kopiju diplome da te ne bi vozali ako žele nešto zadržati kod sebe, a ostalo i da ti uzmu originale zaboli te za potvrde i rodne listove!

Gugly
29.01.2011, 20:22
Osim diplome o završenoj školi, ostali originali ti i neće trebati nakon razgovora i da ostanu kod njih! Zato ne vidim problem da iskopiraš diplomu i ovjeriš kopiju. Zato nemoj da ti bude mrsko jer te i ne košta puno, a i da štetuješ jebeš tu siću kad posle toga imaš vizu i dobijaš time mnogo više. To je po meni jedino što ti treba nakon razgovora ta diploma. Potvrde iz policije, suda, rodni listovi, koji će ti to moj i da ti uzmu, zaboli te to ti ne treba više u životu kad sjedneš u avion.
To je moje mišljenje da treba ovjeriti kopiju diplome da te ne bi vozali ako žele nešto zadržati kod sebe, a ostalo i da ti uzmu originale zaboli te za potvrde i rodne listove!

Ne verujem da ce zadrzavati skolske diplome..Nema potrebe..Njima treba samo dokaz da si zavrsio..Ali ajde..Ok.mozda si u pravu..Nije na odmet.. To treba overvati negde ili samo iskopiras i tako poneses?

mijan
30.01.2011, 15:02
Prikupljanje dokumentacije ti je obicna sitnica u citavoj proceduri ako znas unapred da regularno mozes dobiti sve potrebne papire.
Pripremaj ti teren za odlazak (gde, sa kojim novcem, moguci novi posao tamo,...). Prikupljaj novac za vize i novac za prvi period tamo. To je najbitniji dio lutrijske price, a dokumentacija je aktuelna jedan dan na razgovoru u ambasadi i to je to!

Gugly
30.01.2011, 17:37
Prikupljanje dokumentacije ti je obicna sitnica u citavoj proceduri ako znas unapred da regularno mozes dobiti sve potrebne papire.
Pripremaj ti teren za odlazak (gde, sa kojim novcem, moguci novi posao tamo,...). Prikupljaj novac za vize i novac za prvi period tamo. To je najbitniji dio lutrijske price, a dokumentacija je aktuelna jedan dan na razgovoru u ambasadi i to je to!

Pa jeste..Ali uredno i tacno pripremljena dokumentacija je preduslov za sve to..Prva prepreka..Bez toga nema nicega posle..
A problematika koja me, ako eventualno odem, tamo cega je skroz druga prica..od koje me, iskreno, zaboli glava kad samo pomislim :)

Mv2Player
18.02.2011, 01:51
U medjuvremenu sam sam licno istazio i raspitao se oko ovog dokumenta "Statement of Unmarried Status - Uverenje" (izjava da nisi u braku) pa cu sam odgovoriti na svoje pitanje a mozda ce to sutradan nekom zatrebati na ovom forumu.

1. Dokument se zove "Uverenje o bracnom statusu" i moze se izvaditi u opstini kod maticara tj. u maticnoj sluzbi opstine.
2. Placa se 870 dinara.
3. Moze da se izvadi odmah istog dana.
4. Svi koji su singl i koji nikad nisu bili u braku, NE TREBA da vade ovaj dokument za intervju u ambasadi.

Na sve ovo mogao bih da dodam i zasto se nekoliko nas bunilo oko toga da li je potreban ili nije ovaj dokument. Na zvanicnom sajtu stoji uputstvo ZA IZVUCENE NA LUTRIJI korak po korak ( http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html ). Pod korakom br.3 ( http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html ) nalazi se spisak potrebnih dokumenata za intervju i peto po redu je "Marriage Certificate" u kome pise da je to potrebno SAMO ZA OZENJENE I UDATE, a 6. po redu "Marriage Termination Documentation" govori o tome da je taj dokument potreban SAMO ZA RAZVEDENE. Zabunu pravi link "Reciprocity by Country"( http://www.travel.state.gov/visa/fees/fees_3272.html ) koji se nalazi pri dnu stranice i koji za cilj ima da pojasni dokumenta za svaku zemlju posebno. Na ovom linku izaberes "drzavu" Srbiju i tu su opisana skoro sva dokumenta koja se u Srbiji mogu da vade a koja mogu, ali ne moraju biti od znacaja za ambasadu. Ovde su dokumenta nazvana i nacionalnim imenima pa se na srpskom moze procitati "uverenje, izvod, vencanje, licna karta..." Pri samom dnu nalazi se i Statement of Unmarried Status a to je dokument koji sam gore opisao po stavkama i koji je pravio zabunu. Znaci, taj dokument u Srbiji postoji i oni ga opisuju na svom sajtu ali taj dokument NIJE POTREBAN za DV Vize (za neke druge vize je mozda potreban ali za "lutrijaske" nije) sto i pise na sajtu (ako ne kliknes na pomeniti link koji opisuje dokumentaciju svake zemlje), a ovo sam danas proverio i u ambasadi tako da sa sigurnoscu mogu jos jednom da kazem da dokument "Statement of Unmarried status" tj. "Uverenje o bracnom statusu" NIJE POTREBNO za podnosioce DV vize.

ZeljkoUSA
18.02.2011, 12:37
U medjuvremenu sam sam licno istazio i raspitao se oko ovog dokumenta "Statement of Unmarried Status - Uverenje" (izjava da nisi u braku) pa cu sam odgovoriti na svoje pitanje a mozda ce to sutradan nekom zatrebati na ovom forumu.

1. Dokument se zove "Uverenje o bracnom statusu" i moze se izvaditi u opstini kod maticara tj. u maticnoj sluzbi opstine.
2. Placa se 870 dinara.
3. Moze da se izvadi odmah istog dana.
4. Svi koji su singl i koji nikad nisu bili u braku, NE TREBA da vade ovaj dokument za intervju u ambasadi.

Na sve ovo mogao bih da dodam i zasto se nekoliko nas bunilo oko toga da li je potreban ili nije ovaj dokument. Na zvanicnom sajtu stoji uputstvo ZA IZVUCENE NA LUTRIJI korak po korak ( http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html ). Pod korakom br.3 ( http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html ) nalazi se spisak potrebnih dokumenata za intervju i peto po redu je "Marriage Certificate" u kome pise da je to potrebno SAMO ZA OZENJENE I UDATE, a 6. po redu "Marriage Termination Documentation" govori o tome da je taj dokument potreban SAMO ZA RAZVEDENE. Zabunu pravi link "Reciprocity by Country"( http://www.travel.state.gov/visa/fees/fees_3272.html ) koji se nalazi pri dnu stranice i koji za cilj ima da pojasni dokumenta za svaku zemlju posebno. Na ovom linku izaberes "drzavu" Srbiju i tu su opisana skoro sva dokumenta koja se u Srbiji mogu da vade a koja mogu, ali ne moraju biti od znacaja za ambasadu. Ovde su dokumenta nazvana i nacionalnim imenima pa se na srpskom moze procitati "uverenje, izvod, vencanje, licna karta..." Pri samom dnu nalazi se i Statement of Unmarried Status a to je dokument koji sam gore opisao po stavkama i koji je pravio zabunu. Znaci, taj dokument u Srbiji postoji i oni ga opisuju na svom sajtu ali taj dokument NIJE POTREBAN za DV Vize (za neke druge vize je mozda potreban ali za "lutrijaske" nije) sto i pise na sajtu (ako ne kliknes na pomeniti link koji opisuje dokumentaciju svake zemlje), a ovo sam danas proverio i u ambasadi tako da sa sigurnoscu mogu jos jednom da kazem da dokument "Statement of Unmarried status" tj. "Uverenje o bracnom statusu" NIJE POTREBNO za podnosioce DV vize.

Mv2, hvala puno na zaista iscrpnim informacijama, kako na ovom tako i na drugom postu. Sigurno ce mnogima biti mnogo jasnije neke stvari, hvala jos jednom :bravo: :bravo: :bravo:

batiša
18.02.2011, 16:23
Da li neko može da mi pomogne?
na sajtu Travel.state.gov u spisku potrebnih dokumenata za interviju ( linku "Reciprocity by Country") pod stavkom Military Record piše
Unavailable.....a neki članovi su vadili ovaj dokument?dali je on potreban tj dali je neko prošao interviju bez tog dokumenta?

Score
18.02.2011, 16:27
Da li neko može da mi pomogne?
na sajtu Travel.state.gov u spisku potrebnih dokumenata za interviju ( linku "Reciprocity by Country") pod stavkom Military Record piše
Unavailable.....a neki članovi su vadili ovaj dokument?dali je on potreban tj dali je neko prošao interviju bez tog dokumenta?

Ja sam im odneo potvrdu da sam odsluzio vojsku i to im je bilo dovoljno. Drugo ionako ne mogu da dobiju, ni ja ni oni.

Gugly
10.03.2011, 16:03
E da, umalo da zaboravih..Sto se tice intervjua u ambasadi u Beogradu, da li je neophodno nositi neki dokaz o imovini (racun iz banke i sl.)?
Znam da neki ljudi to nose, iako kod nas to zvanicno ne traze (za razliku od Budimpeste ocito)...
Ne znam da li bi to mozda moglo da mi napravi problem na intervjuu? (tipa da pomisle da necu imati zute banke kad/ako odem u USA..)

Orange
10.03.2011, 23:52
E da, umalo da zaboravih..Sto se tice intervjua u ambasadi u Beogradu, da li je neophodno nositi neki dokaz o imovini (racun iz banke i sl.)?
Znam da neki ljudi to nose, iako kod nas to zvanicno ne traze (za razliku od Budimpeste ocito)...
Ne znam da li bi to mozda moglo da mi napravi problem na intervjuu? (tipa da pomisle da necu imati zute banke kad/ako odem u USA..)

To ti ne treba. Mi smo poneli za svaki slucaj dokaz da imamo stan i to su nam odmah vratili, nisu ni gledali. U stvari njih uopste ne zanima tvoje imovinsko stanje.

Gugly
11.03.2011, 02:03
To ti ne treba. Mi smo poneli za svaki slucaj dokaz da imamo stan i to su nam odmah vratili, nisu ni gledali. U stvari njih uopste ne zanima tvoje imovinsko stanje.

Ja sam nezaposlen, pa sam mislio da im ne budem sumnjiv or something...E ako ne treba, tim bolje!:) Bas mi se nesto nije cimalo oko toga..
'Fala puno nandzarasti! ;)

Orange
11.03.2011, 20:25
Ja sam nezaposlen, pa sam mislio da im ne budem sumnjiv or something...E ako ne treba, tim bolje!:) Bas mi se nesto nije cimalo oko toga..

:) bilo je jos nosilaca vize koji su bili nezaposleni u vreme intervjua, tako da "ne beri brigu".

Score
11.03.2011, 21:34

E, pa ako si nezaposlen onda mogu da posumnjaju da...sta? Da hoces da ostanes? Pa i hoces! Da ces da trazis posao? Pa naravno da hoces...

Mislim, sta mogu da sumnjaju? Ti brkas ovaj interview za GC sa onim za turisticku vizu gde stvarno moras da dokazes da ces da se vratis i da neces tamo da radis...totalno druga prica...nemas brige, ako im treba nesto dodatno, nedaj boze, reci ti na samom intervjuu i cekati te da doneses (kao sto su meni :argue:)

Gugly
11.03.2011, 23:31
E, pa ako si nezaposlen onda mogu da posumnjaju da...sta? Da hoces da ostanes? Pa i hoces! Da ces da trazis posao? Pa naravno da hoces...

Mislim, sta mogu da sumnjaju? Ti brkas ovaj interview za GC sa onim za turisticku vizu gde stvarno moras da dokazes da ces da se vratis i da neces tamo da radis...totalno druga prica...nemas brige, ako im treba nesto dodatno, nedaj boze, reci ti na samom intervjuu i cekati te da doneses (kao sto su meni :argue:)

Hehe, ma ne to..:) Nego ono da ne budes soc.slucaj, klosar, teret za drzavu blah blah.. :)

Znam, i ja se nadam da je tako, i da to ne bi trebalo da bude problem kod ove DV priče.. ;)
To je dobra fora to sa cekanjem, to kad sam video da praktikuju, bas me je obradovalo.. :)

dreamland
09.10.2011, 14:30
Citajuci forum primjetio sam da su pojedinci prilikom odlaska na intervju nosili i dokaze o vlasnistvu nad nekretninama. U vezi sa tim imam par pitanja pa bih bio zahvalan ako bi neko odgovorio ili dao komentar.
1) Da li su u pitanju nekretnine u USA ili ex YU ili obe dolaze u obzir?
2) Da li je neophodno da se nosi kupoprodajni ugovor ili je dovoljna potvrda o vlasnistvu? Vlasnik sam stana (zapravo 1/2 kuce) koji bih prodao tek nakon dobijene vize, kupac vec postoji (vlasnik druge polovine kuce).
3)Da li ima neko da je dobio vizu samo na osnovu toga sto posjeduje nekretninu, dakle bez novca na racunu ili rodjaka u Americi?

Hvala unaprijed!

smexor
10.10.2011, 12:44
Odlicno pitanje za onih koji cekaju tu fazu, t.e. intervju. I naravno mogucnost da oni koji su uspesno prosli na intervju i sad su negde u SAD, podjele iskustva na forumu.:bravo: Strplivo cekamo Vase odgovore! :woohoo:

jovke
10.10.2011, 16:24
Citajuci forum primjetio sam da su pojedinci prilikom odlaska na intervju nosili i dokaze o vlasnistvu nad nekretninama. U vezi sa tim imam par pitanja pa bih bio zahvalan ako bi neko odgovorio ili dao komentar.
1) Da li su u pitanju nekretnine u USA ili ex YU ili obe dolaze u obzir?
2) Da li je neophodno da se nosi kupoprodajni ugovor ili je dovoljna potvrda o vlasnistvu? Vlasnik sam stana (zapravo 1/2 kuce) koji bih prodao tek nakon dobijene vize, kupac vec postoji (vlasnik druge polovine kuce).
3)Da li ima neko da je dobio vizu samo na osnovu toga sto posjeduje nekretninu, dakle bez novca na racunu ili rodjaka u Americi?

Hvala unaprijed!
Ja koliko pratim niko po ambasadama na ex yu prostorima nije otpao zato sto nije imao nekretninu ili novac da prikaze! Na forumu jeste o novcu i nekretninama diskutovano, ali vise iz straha da li ce mi to neko traziti a ne o tome kako su ljudi otpadali zato sto nisu imali novac i nekretnine da prikazu na razgovoru. Tvoja pitanja su uglavnom postavljena sa nabojem kao da su nekretnine i novac uslov za izdavanje vize?! Iz iskustava forumasa smo vidjeli da to nisu uslovi, a cak nekima nisu ni htjeli da uzimaju na razgovoru dokaze (potvrde) o novcu i nekretninama i pored toga sto su imali kod sebe. Dakle, viza se izdaje i bez toga a da li ces ti te dokaze poneti i uopste imas li tako nesto u svom vlasnistvu moze samo biti neki dodatni papir na razgovoru a ne uslov za izdavanje vize!

dreamland
10.10.2011, 17:24
IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAINING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S. GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE U.S., PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM FULLY SETTLED?

No, applicants who obtain a DV visa are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV visa, you will be required, before you are issued a visa, to provide evidence that you will not become a public charge in the United States. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.

jovke, do sada nisam davao puno komentara ali forum citam vec nekoliko mjeseci i shvatio sam da kada je neko izvucen na lutriji to mu ne garantuje vizu, vec samo pravo da aplicira na vizu, koju ce dobiti ako ispuni odredjene uslove. Jedan od uslova, koji propisuje svaka iole ozbiljna zemlja, je da osoba koja trazi vizu podnese dokaz da prilikom dolaska u zemlju nece biti na teretu budzeta (bar ne odmah :woohoo: ).
Citajuci forum primjetio sam da su nekima trazili odredjene dokaze (obicno Form I-134), dok su drugi nosili izvode sa bankovnog racuna, ali bilo je i trecih koji su prosli intervju samo sa tim sto su prosli ljekarski pregled i imaju zavrsenu srednju skolu. Dakle bilo je raznih slucajeva.
Iz tog razloga sam postavio pitanje koje se odnosilo na vlasnistvo nad nekretninom (koja se moze prodati i prodavcu omoguciti da dodje do novca) kao dokazu da podnosilac vize prilikom dolaska u SAD nece biti na teretu budzeta.

todorovskimkd
10.10.2011, 17:44
Jel ima neko koj je dobio otkaz za vizu na intervju ovde na forumu ima samo jedan takov za koj sum cital ja misli da 90%prolazu na intervju malo oko tome da pricamo

jovke
10.10.2011, 18:35
jovke, do sada nisam davao puno komentara ali forum citam vec nekoliko mjeseci i shvatio sam da kada je neko izvucen na lutriji to mu ne garantuje vizu, vec samo pravo da aplicira na vizu, koju ce dobiti ako ispuni odredjene uslove. Jedan od uslova, koji propisuje svaka iole ozbiljna zemlja, je da osoba koja trazi vizu podnese dokaz da prilikom dolaska u zemlju nece biti na teretu budzeta (bar ne odmah :woohoo: ).
Citajuci forum primjetio sam da su nekima trazili odredjene dokaze (obicno Form I-134), dok su drugi nosili izvode sa bankovnog racuna, ali bilo je i trecih koji su prosli intervju samo sa tim sto su prosli ljekarski pregled i imaju zavrsenu srednju skolu. Dakle bilo je raznih slucajeva.
Iz tog razloga sam postavio pitanje koje se odnosilo na vlasnistvo nad nekretninom (koja se moze prodati i prodavcu omoguciti da dodje do novca) kao dokazu da podnosilac vize prilikom dolaska u SAD nece biti na teretu budzeta.
Jedno je sto si ti procitao to sto zvanicno pise, a drugo su iskustva forumasa u realnosti i iskustva direktno iz ambasade. Niko nije odbijen (mislim na ambasade Beograd, Sarajevo i Zagreb) zato sto su ga na razgovoru ucijenili posjedovanjem novcem ili nekretninama jer se to pravilo za I-134 striktno ne primjenjuje u nasim ambasadama. Ti se obezbijedi nekretninama koliko hoces za svaki slucaj, a vecini forumasa su iskustva drugih forumasa sa razgovora zlata vrijedna u odnosi na neka pisana pravila. Ja znam da iskustva govore da niko nije odbijen a ti kako hoces. Mozda su nekima kroz razgovor pominjali I-134 ili posjedovanje novca ali niko nije odbijen a to je za mene sustina jer onda to nije uslov bez kog nema vize. Toliko od mene.

smexor
10.10.2011, 18:52
Pa nije valjda presudno dali radis ili ne da bi ti odobrili vizu? Do sad to niko nije spomenuo kako iskustvo na forumu.

todorovskimkd
10.10.2011, 19:24
Pa nije valjda presudno dali radis ili ne da bi ti odobrili vizu? Do sad to niko nije spomenuo kako iskustvo na forumu.
drugar od kaj si ti i dai imas zakazano intervju seuste ?

noki
11.10.2011, 05:12
To sto treba da vide sluzbenici u ambasadi je to da pred njima stoji resiteljna osoba,sa planom sta ce gde ce kad stigne u USA,meni nisu nista posebno trazili,ali ih je interesovalo cime ja planiram da se bavim kad stignem u Ameriku,a isto i moj muz,ja sam mu iskreno odgovarala,kako ja planiram celu selidbu i nisam imala nikakvih problema u dobivanju vize.:grin:

albertas
11.10.2011, 22:46
Kakve nekretnine pa onda bi samo oni koji imaju kesa dobijali green card....ako neko ima nekretnina ne znam ni ja koliko na svoje ime i kesa njemu lutrija ni ne treba nego samo ode u ambasadu i kaze da hoce da se iseli i pokrene neki privatni biznis u USA ne znam tacno kolika je cifra od 100 000 dolara pa nadalje lako se raspitati u ambasadi:naughty:samo fora je ta sto takvima ne pada na pamet da idu u neku tamo ameriku gdje ih niko ne zna i ne vidi ih u njihovim mercedesima bmw-ovima audijima porseima ,vip separeima po klubovima itd...naravno cast izuzecima kojih ima mozda 1 posto...:;D:

caspero
16.10.2011, 20:31
a sta ako nemas nikog u usa da ti posalje adresu gdje ces da budes. ima li tu neko rjesenje?

noki
16.10.2011, 22:59
a sta ako nemas nikog u usa da ti posalje adresu gdje ces da budes. ima li tu neko rjesenje?

Ima,treba da ubedis sluzbenika u ambasadi da imas dovoljno finansiskih sredstava,za pocetak u Americi,tako da neces postati socijalni slucaj kad dodjes ovamo

poshtica
02.11.2011, 12:30
Cao,ljudi! Cestitamo od srca svima koji su uspesno obavili intervju i pozeleneli :bravo: Nadam se da cemo i mi,ali imamo jednu pitanjce pre nego sto odemo u ambasadu na intervju. Moj suprug je nosilac zelene karte i on ima pripremljenu kompletnu dokumentaciju i zvali smo ambasadu i pitali sta je potrebno za mene i covek nam je rekao. Ali,cisto da proverim sa nekima od vas-da li mi treba dokaz o skolovanju? Diploma iz srednje ili nesto sa fakulteta? Cika iz ambasade nista nije rekao :) Unapred hvala
Inace intervju nam je zakazan za sledecu sredu :;D:

mikiSA
02.11.2011, 16:32
Poshtica,
ako je muz nosilac dv, ( on je izabran) onda samo on treba da dokaze da ima dokaz o skolovanju. Da su tebe izvukli ti bi trebala da pokazes da imas sve kvalifikacije, ovako ne moras. Sretno jos jednom i javite nam iskustva sa intervjua. Kad je intervju zakazan, jeste li uradili ljekarski...

Cao,ljudi! Cestitamo od srca svima koji su uspesno obavili intervju i pozeleneli :bravo: Nadam se da cemo i mi,ali imamo jednu pitanjce pre nego sto odemo u ambasadu na intervju. Moj suprug je nosilac zelene karte i on ima pripremljenu kompletnu dokumentaciju i zvali smo ambasadu i pitali sta je potrebno za mene i covek nam je rekao. Ali,cisto da proverim sa nekima od vas-da li mi treba dokaz o skolovanju? Diploma iz srednje ili nesto sa fakulteta? Cika iz ambasade nista nije rekao :) Unapred hvala
Inace intervju nam je zakazan za sledecu sredu :;D:

poshtica
02.11.2011, 17:25
Hej,hvala na brzom odgovoru i na resenju mojih nedoumica :)
9.novembra u 8:30 ujutru idemo na razgovor a pregled cemo obaviti u ponedeljak. Javljamo vam kako je proslo. Hvala jos jednom! Pozdrav :beer:

wolf
02.11.2011, 23:37
Sve najbolje na Intervjuju. Obavezno javi kako ste prosli. I ako nije tajno odakle ste?
Hej,hvala na brzom odgovoru i na resenju mojih nedoumica :)
9.novembra u 8:30 ujutru idemo na razgovor a pregled cemo obaviti u ponedeljak. Javljamo vam kako je proslo. Hvala jos jednom! Pozdrav :beer:

poshtica
03.11.2011, 13:38
Hvala! :) Sve vam javljamo..ako prezivim vadjenje krvi :( Iz Novog Sada smo :)

poshtica
09.11.2011, 20:19
Evo naaaas! Obavili smo sve i POZELENELI! :bravo: :1081: Sad nam samo ostaje da isplaniramo sve ostalo :;D: Srecno svima koje ocekuje intervju!

mikiSA
09.11.2011, 20:57
Cestitam poshtica,
ako nije problem da malo napises o ljekarskom, najvise me zanima jeste li nosili stare knjizice sa onim pecatom o vakcinacijama (ja sam to izgubila, pa sam malo zabrinuta), jeste li morali primiti neku vakcinu, ako jeste koju i tako to....
Cestitam jos jednom i javite se nekada!

Evo naaaas! Obavili smo sve i POZELENELI! :bravo: :1081: Sad nam samo ostaje da isplaniramo sve ostalo :;D: Srecno svima koje ocekuje intervju!

poshtica
10.11.2011, 13:45
Eh i mene je pregled kod lekara vise brinuo od svega ostalog,jer mrzim igle i redovno panicim :) Bili smo u Smiljanicevoj 22,veoma su brzi i prijatni. Prvo su nam vadili krv :( pa smo posle toga isli na snimanje pluca i onda su nam rekli da dodjemo kasnije na pregled i vakcinaciju. Ja sam ponela svoj stari karton gde su mi bile upisane sve vakcine i revakcinacije, pa sam primila samo jednu,ali iskreno ne znam koja je. Znam samo da vec dva dana ne mogu da koristim levu ruku jer sam izgleda imala snaznu reakciju na tu vakcinu. Ali to je od osobe do osobe,jer mom muzu nije nista. On je,btw,primio dve vakcine. U sustini,koju ces i koliko vakcina primiti zavisi od godina,pola i koliko sam ja skontala i od toga da li si trudna,operisana ili imas neku bolest. Ova pitanja postavljaju pre nego sto vakcinisu. Takodje su nam merili visinu,tezinu,pritisak i malo nas ''ispipkali'':==D: profesionalno,naravno :)

poshtica
10.11.2011, 13:49
I da,nije potrebno da nosis knjizicu,to ne traze. Ja sam svoj karton ponela cisto zato sto sam htela da izbegnem vakcine..ili bar jednu :))) I uspela sam. Ali eto priznajem ja, koja mrzim igle iz dna duse,svarno nisam nista osetila. Uopste ne boli,ako te to brine :)

Silvija29
14.11.2011, 15:29
Cestitam poshtica, mi smo isto iz N.Sada, i nadam se da ce se i nama sreca osmehnuti :-), koliko ste puta aplicirali?

poshtica
14.11.2011, 16:35
I ja se nadam da ce vam se osmehnuti :) Pa,kod nas izgleda vazi ono-treca sreca :)))) Tri puta smo aplicirali,sto i nije tako lose :)

koce
22.10.2012, 21:34
Zdravo, ja sam Koce i prvi put se javljam.Pre neki dan sam poslao za zeleni karton ( prvi put ) i interesuju me neke stvari ako me izvuku iz bubnja.U prijavu sam naveo zenu i decu.
1. intervju u ambasadi da li je na engleskom ili srpskom jeziku
2. da li trebam da imam obezbedjen posao tamo i ako nemam da li nam oni u tome pomazu
3. da li je neophodno da se jezik zna dobro ili moze da se " natucuje "

ivanmilosavljevic
22.10.2012, 22:13
Zdravo, ja sam Koce i prvi put se javljam.Pre neki dan sam poslao za zeleni karton ( prvi put ) i interesuju me neke stvari ako me izvuku iz bubnja.U prijavu sam naveo zenu i decu.
1. intervju u ambasadi da li je na engleskom ili srpskom jeziku
2. da li trebam da imam obezbedjen posao tamo i ako nemam da li nam oni u tome pomazu
3. da li je neophodno da se jezik zna dobro ili moze da se " natucuje "
Procitaj pazljivo forum,i naci ces sve odgovore i vise od toga...Srecno

hope
22.10.2012, 22:20
@koce:

1. možeš da biraš srpski ili engleski.
2. ako imaš obezbeđen posao u USA onda se ne bi prijavljivao na lutriju za zelenu kartu, nego bi bio tamo i radio bi. nije logično? ne pomažu ti u tome. ne zanima ih to ni malo.
3. poželjno je da se zna što bolje. recimo kako bi se u Srbiji snašao neki imigrant koji zna pomalo da natuca srpski? nikako. ne bi našao posao, ne bi našao društvo, ne bi našao devojku, stan.

Dome
23.10.2012, 14:37
Recite mi kad za VOJSKU traze te neke dokaze,gde to da izvadim da ja nisam sluzio vojsku,jer me nije zapala uopste da je sluzim,hoce li to stagnirati proces dobijanja GC ili je sad to normala?

american muscle
23.10.2012, 19:04
nema ti šta pravit probleme ako te nije vojska spadala!
nisi ti kriv što su ukinuli redovno služenje!

Milosdv
23.10.2012, 23:45
Recite mi kad za VOJSKU traze te neke dokaze,gde to da izvadim da ja nisam sluzio vojsku,jer me nije zapala uopste da je sluzim,hoce li to stagnirati proces dobijanja GC ili je sad to normala?

Dome

"Ne treba nikakva potvrda iz vojske. Ja nisam ništa nosio, išao sam u civilnu."

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1145&page=7

tema: Intervju (interview) - Ambasada

Homer Simpson
23.10.2012, 23:50
nema ti šta pravit probleme ako te nije vojska spadala!
nisi ti kriv što su ukinuli redovno služenje!
To da li ga je vojska ili neko drugi spopadao se vidi iz onih potvrda iz suda i policije, tako da nista dodatno nije potrebno.

Dome
24.10.2012, 00:05
Hvala vam dobri ljudi :) .

Zmiana
13.09.2013, 05:46
Da li neko zna u slučaju dvojnog državljanstva, da li su potrebna dokumenta iz obe države, uverenje o neosuđivanosti i potvrda da se ne vodi istraga, bračni status?

Taty2
13.09.2013, 10:23
Za dvojno državljanstvo, odabere se jedna zemlja, bilo koje od te dvije ako su obje zemlje "elegible" za učešće na DV lottery.
Bračni status: marriage certificate za one koji su vjenčani
Uvjerenja:
od suda: prema mjestu posljenjeg prebivališta
Od policije: prema mjestu rođenja
Dokumentacija se ne duplicira, ali se u aplikaciji trebaju navesti mjesta gje je osoba starija d 16 g. živjela duže od 6 mjeseci (pitanje broj 30 S-230 Dako se ne varam)

Taty2
13.09.2013, 10:34
Aha još ovo: potvrda od policije ja bih uzela od obje države

Zmiana
14.09.2013, 01:02
Hvala, muž ima dvojno državljanstvo ali nikada nije živeo u hrvatskoj ni dana, ja kao da sam negde pročitala da je potvrda iz policije potrebna samo ako si duže od 6 meseci imao prebivalište u toj državi, ali više ne znam ni gde sam to pročitala :)

Zvoncica88
06.01.2014, 23:45
Da li je za intervju u ambasadi dovoljna samo overena kopija diplome iz srednje skole? Original je na fakultetu i ne mogu da ga uzmem dok ne diplomiram, sto ce biti par dana nakon intervjua.. Pokusala sam da nadjem odgovor na ovo pitanje i nisam uspela, ako ipak postoji sorry..

IgorMAD
07.01.2014, 05:32
Pa uzmi diplomu na nekoliko dana, tako im reci! Moraju da ti je daju na revers na par dana.
To je tvoje, a ne njihovo, ako ti je potrebno uzimaj!

Zvoncica88
09.01.2014, 05:23
Znaci tvoj je savet da ne idem samo sa overenom kopijom :ajojoj:

familly
09.01.2014, 11:02
Znaci tvoj je savet da ne idem samo sa overenom kopijom :ajojoj:
Sigurno mozes da uzmes diplomu srednje sa faksa, ja sam to uradila jednom prilikom. U sustini njma nije potrebna osim kod upisa na fakultet.
Pisi obavezno koja dokumenta i kakva (mislim prevedena, overena, kopije) nosis na intervju. I vidimo se u Bostonu nadam se :beer:

IgorMAD
09.01.2014, 16:41
Ma kakva overena kopija. Uzimaj originalnu diplomu, ko bre moze da ti zabrani da uzmes svoju diplomu na par dana? To je tvoje!

macodlak
08.02.2014, 13:24
Na formularima nisam naveo famoznu adresu, a borbu vodim za pismo poznanika ili nekoga iz USA. Dajte mi iskustva da li je neko imao problema zbog toga, i šta su tražili... pozZ veliki

via
08.02.2014, 16:15
Ja ti mogu samo reći da smo mi imali mail od prijatelja koji uopšte nisu uzeli u ambasadi, gospođa na šalteru je doslovce odvojila taj papir i vratila nam. Još sam joj naglasila jel' sigurna da im to ne treba, rekla je da ne. To pismo/mail nigdje službeno nije navedeno kao neophodno, nego nekako svi idu na to, ako možeš da obezbjediš bolje je imati, sigurno ne može odmoći.

IgorMAD
08.02.2014, 16:29
Ni nama u Beogradu nisu trazili pozivno pismo. Kada smo predali sva dokumenta (zajedno sa pozivnim pismom) na salteru, sluzbenik nam je vratio to zajedno sa nekim drugim papirima koji im nisu bili potrebni.
Ali to je samo nase iskustvo, ne znaci da nekom drugom mozda i nece traziti... Svaki intervju je prica za sebe i ko zna od cega jos zavisi sve to...

macodlak
09.02.2014, 00:02
Hvala vam na odgovorima ali ja nisam ni na formularima naveo adresu!!! Niti imam pismo prijatelja. Da li je to problem, i gdje i kako će mi poslati GC i SSN? Kako to dalje ide i da li je problem u ambasadi jer niti sam naveo adresu niti imam pismo prijatelja!!!

mikiSA
09.02.2014, 01:50
macodlak, na intervju moras imati adresu spremnu da upises na formular, kako mislis da dobijes gc i ssn ako nemas adrese?

antonio
09.02.2014, 03:18
mene isto zanima za tu adresu, dal to moze biti adresa od hotela, od nekog prijatelja ili bilo cija al da si u kontaktu s tom osobom kasnije dok to stigne?

i dal ima neko primjer pozivnog pisma? za svaki slucaj...
a pozivno pismo mora biti od rodbine ili? ili moze od nekog poslodavca?

macodlak
09.02.2014, 12:07
macodlak, na intervju moras imati adresu spremnu da upises na formular, kako mislis da dobijes gc i ssn ako nemas adrese?

To i mene zanima, znači onaj ko nema nikoga u USA tj nema na čiju adresu poslati papire taj ne nemože ići u USA... To mi je nelogično...

mikiSA
09.02.2014, 16:19
Ja sam stavila adresu drugarice. Nisam planirala ostajati kod nje, ali sam je pitala da li mogu da stavim njenu adresu (ono sa c/o).
Nakon dobijene vize sam nasla smjestaj privremeni preko craigslista, i na aerodromu sam promijenila tu adresu u ovu novu.

mitrama
12.02.2014, 18:12
Da li je osim izvoda iz knjige rodjenih potrebno za ambasadu I uverenje o drzavljanstvu???

Taji
12.02.2014, 18:59
To i mene zanima, znači onaj ko nema nikoga u USA tj nema na čiju adresu poslati papire taj ne nemože ići u USA... To mi je nelogično...

Macodlak, dat cu ti ja moju adresu da je prijavis u Ambasadu ako se ne snadjes za neku drugu do intervjua, nije problem. Mogu i primiti tvoje dokumente pa ti ih poslati na tvoje odrediste, zavisi gdje si vec planirao da ides. Eto, rijeseno i to, nemoj da se sikiras, imas nas forumase u USA :grin:

Slobodno mi se javi na PP.....

macodlak
12.02.2014, 19:59
Macodlak, dat cu ti ja moju adresu da je prijavis u Ambasadu ako se ne snadjes za neku drugu do intervjua, nije problem. Mogu i primiti tvoje dokumente pa ti ih poslati na tvoje odrediste, zavisi gdje si vec planirao da ides. Eto, rijeseno i to, nemoj da se sikiras, imas nas forumase u USA :grin:

Slobodno mi se javi na PP.....

Zaista sam iznenađen, od srca ti hvala! Hajde ti meni ostavi privatnom porukom neki svoj kontakt, fb ili nešto što tebi odgovara...

Hvala i pozZ

Hurricane
13.02.2014, 09:34
Svaka cast na gestu. Jos jedna potvrda da je ovaj forum najbolji!:bravo::bravo:

mytweety.com
16.03.2014, 00:43
mene isto zanima za tu adresu, dal to moze biti adresa od hotela, od nekog prijatelja ili bilo cija al da si u kontaktu s tom osobom kasnije dok to stigne?

i dal ima neko primjer pozivnog pisma? za svaki slucaj...
a pozivno pismo mora biti od rodbine ili? ili moze od nekog poslodavca?

Antonio lani moj poznanik napisa adresa od hotel, mislam deka treba da nosis I dokaz za rezervacija

sazi
19.03.2014, 10:01
Da li neko zna koliko max mogu biti stara dokumenta koja se predaju, tu mislim na ove potvrde iz policije, suda i izvode iz knjige rodjenih? Da li je to 60, 90 ili mozda vise dana?

ZliZec
30.04.2014, 21:54
Pošto se bliži datum razgovora u ambasadi, tj. za osam dana je, a imao sam nekoliko nerazjašnjenih pitanja, pozovem ja danas američku ambasadu. Verovatno već postoje odgovori na sva ova moja pitanja na ovom forumu, ali hteo sam da proverim direktno i evo napisaću ono što je meni rekao službenik, možda će nekome pomoći. Na moje pitanje koja tačno dokumenta treba da donesem, rekao je da sakupim onako kako je pisalo kada sam izvučen, tj. supruga, a da konzul ima pravo, ako smatra da treba, da mi traži još 501 dokument. Baš tako mi reče čovek. Što se tiče starosti dokumenata, kaže da donesem onako kako ja smatram da treba, a da će oni, nakon što platim takse za vizu, da to razmotre i da provere da li je sve to važeće i odgovarajuće, pa ako nije dobiću dodatni rok da donesem. Kopije dokumenata ne moraju da budu overene, znači uz original najobičnija fotokopija. Plaćanje vize u dolarima ili dinarima. I na kraju, na pitanje da li je razgovor na engleskom, rekao je da ne mora da bude već da može i na srpskom. Kažem opet, o svemu ovome je već pisano, ali evo još jednom iz prve ruke.

mikagrubinen
03.05.2014, 23:55
ZliZec
Aj kad prođe razgovor napiši kako je bilo, šta ste sve predali od papira, da li su tražili nešto što nije navedeno (kao npr pozivno pismo) i ostalo.
Srećno na razgovoru.

Spartacus
04.05.2014, 09:56
Bilo bi odlicno zlizec kada bi nam ispricao svoju pricu od ulaska do izlaska iz ambasade! Srecno!

ZliZec
04.05.2014, 12:13
Hvala!
Napisaću sve detalje, u svakom slučaju sam planirao. Imate već dosta informacija na forumu i opisanih intervjua, pretpostavljam da je svima procedura manje-više ista.
Od papira, pored pasoša, planiramo da nosimo sledeće: potvrde iz suda i policije, koverte sa lekarskog pregleda sa snimcima, diplome, izvode iz matične knjige rođenih, venčani list, štampanu onu stranicu gde piše gde i kada je intervju i videću sa bratom večeras da mi pošalje nekakav mejl gde piše da ćemo biti kod njega za početak. Mislim da je to sve što im treba.
Sinoć videh da nam trebaju još po dve fotografije, pa ćemo i to da završimo do četvrtka.

sunflower87
21.05.2014, 18:36
Ja imam jedno pitanje. Intervju mi je zakazan za tri tjedna, i imam sve spremno. Samo me nesto interesira.Ja zivjela u Kanadi godinu dana, na radnoj vizi, sad da li bih trebala na intervju ponjeti kanadsku policijsku potvrdu? Naime do same potvrde se malo teze dolazi, treba slat otiske prstiju i ceka se nekoliko tjedana. Sad je li bolje da odgodim datum intervjua dok mi ne dodje potvrda ili da odem bez nje?Jel imao tko slicnu situaciju? Zahvaljujem.

SEEUSAIC
21.05.2014, 18:49
Ja imam jedno pitanje. Intervju mi je zakazan za tri tjedna, i imam sve spremno. Samo me nesto interesira.Ja zivjela u Kanadi godinu dana, na radnoj vizi, sad da li bih trebala na intervju ponjeti kanadsku policijsku potvrdu? Naime do same potvrde se malo teze dolazi, treba slat otiske prstiju i ceka se nekoliko tjedana. Sad je li bolje da odgodim datum intervjua dok mi ne dodje potvrda ili da odem bez nje?Jel imao tko slicnu situaciju? Zahvaljujem.

Korisnici su videli i prvi put kad je postavljeno pitanje. Copy/Paste na raznim temama nije dozvoljeno na Forumu Zelena Lutrija. Hvala na razumevanju.

zanesena
08.09.2014, 18:11
ja sam iscitala svih 13 strana i vidim da se ovde ne precizira da li je potrebna diploma iz osnovne skole?
potrebno je da konzul vidi da imamo 12 godina skolovanja u kontinuitetu.
cini mi se da u drugim temama isto niko nije spomenuo da je potrebna diploma osnovne skole sto znaci da nije potrebna?

SRBghost
08.09.2014, 21:59
Upravu si. Diploma osnovne skole nije potrebna, jer te kvalifikuje 4-godisnja srednja skola. Isto tako nije potrebna diploma srednje skole nekome ko ide na razgovor sa fakultetskom diplomom.

ismailjekperic
20.09.2014, 19:46
Moze li neko da mi kaze sto treba od dokumenata za intervju, ako je neko prosao ovo neka me kontaktira u moj email [email protected]

Hvala!

IgorMAD
20.09.2014, 22:53
Mislim da do sada nije niko prosao to, tako da ces morati sam da se snalazis :)

Mica88
21.09.2014, 09:31
Mislim da do sada nije niko prosao to, tako da ces morati sam da se snalazis :)

IgorMAD, slatko si me nasmejao!!!! :grin:
ismailjekperic, ceo forum se zasniva na tome, samo iscitas i sve ce ti biti jasno!:obrva:

elefteros
23.09.2014, 21:52
Da li se menjalo nešto u vezi sa potvrdama o neosuđivanju i sl. koje se vade u sudu i mupu? Za sud je laganica, znam da se to brzo završava, ali što se tiče Mupa, za one koji nisu rođeni u Beogradu npr., čak iako su tamo negde bili u tranzitu :) mora da uzima potvrdu iz mesta rođenja?!

A svodi se skoro na isto, ako sam dobro razumeo.

Da li ste imali sličnih situacija, ili se niste bavili ovim? :)

familly
23.09.2014, 22:37
Da li se menjalo nešto u vezi sa potvrdama o neosuđivanju i sl. koje se vade u sudu i mupu? Za sud je laganica, znam da se to brzo završava, ali što se tiče Mupa, za one koji nisu rođeni u Beogradu npr., čak iako su tamo negde bili u tranzitu :) mora da uzima potvrdu iz mesta rođenja?!

A svodi se skoro na isto, ako sam dobro razumeo.

Da li ste imali sličnih situacija, ili se niste bavili ovim? :)

Suprug i ja živimo u Novom Sadu 7 godina i uzeli smo uverenja iz supa u Novom Sadu, nije nam ni palo na pamet da uzimamo iz pređašnjih mesta stanovanja ili iz mesta rođenja.

NS2015
23.09.2014, 23:10
Suprug i ja živimo u Novom Sadu 7 godina i uzeli smo uverenja iz supa u Novom Sadu, nije nam ni palo na pamet da uzimamo iz pređašnjih mesta stanovanja ili iz mesta rođenja.

Koliko ste cekali uverenje iz NS supa?Akoda Bog srece i nas ceka ista sudbina :)

elefteros
23.09.2014, 23:41
Ok, ali ja živim u Beogradu od rođenja, ali kada mi je trebalo isto zbog druge stvari pre dve godine, oni su mi rekli da moraju da traže od Mupa iz grada gde sam se rodio?

Mene je samo zanimalo, pošto se ovo iz Suda praktično svodi na isto kao i ovo iz Mupa, da li je neko išao samo sa jednim?

Samo pitam. Svakako ću ići da izvadim jedno i drugo.

mikagrubinen
24.09.2014, 08:31
Sto se tice tog uverenja iz mupa. Ja sam otisao u MUP koji mi je bio najblizi poslu. Znaci nije mup na mojoj opstini i nije neki centralni MUP. Ni zena ni ja nismo rodjeni u Beogradu, a tu smo dobii te potvrde tako da opusteno sa tim. To gde oni salju i od koga traze da im dostave podatke to nas ne treba da zanima. Jedino je bitno da to moze da potraje i do 10ak dana. Ja sam rodjen u Hrvatskoj pa je trajalo tako, oko 10 ak dana.

familly
24.09.2014, 08:43
Koliko ste cekali uverenje iz NS supa?Akoda Bog srece i nas ceka ista sudbina :)

NS2015,
oko nedelju dana smo čekali.

elefteros,
mi smo nosili oba (sud i sup) i oba originala su uzeli.

elefteros
24.09.2014, 10:57
Ok. Danas sam završio Sud, a u Mupu su mi rekli 5 do 7 dana. Samo su stavili papir u svesku i onako nezainteresovano rekli da ne mogu da ubrzaju za kakve god da je potrebe.

Sud daje uverenje na osnovu podataka iz Prvog, Drugog i Trećeg osnovnog suda, kao i nekih Tužilaštva, izuzev Tužilaštva za organizovani kriminal. Uverenje je 190 dinara + poštanski troškovi

Mup daje uverenje na podataka iz Višeg osnovnog suda. Uverenje je 780 dinara + poštanski troškovi.

NS2015
24.09.2014, 13:07
NS2015,
oko nedelju dana smo čekali.

elefteros,
mi smo nosili oba (sud i sup) i oba originala su uzeli.

Hvala. Puno mi znace ove informacije da bi mogli blagovremeno sve da spremimo.

zanesena
05.11.2014, 22:13
Dobila sam odgovor iz ambasade na pitanje da li priznaju ova 2 uverenja kad su izdata za potrebe posla a ne intervjua za zelenu kartu tj ambasadu:

"Bitno je da uverenje ne bude starije od 12 meseci. Neophodno je da pripremite originale, a ne očekuje se od Vas da prevodite dokumenta koja su na srpskom.

S poštovanjem,
Immigrant Visa Section
American Embassy Belgrade
+381 11 706 4000
+381 11 706 4481 (fax)"

Da li je neko nosio uverenja koja su izdata za potrebe posla? iako su mi lepo odgovorili, ipak se ne bih igrala sa tim

familly
06.11.2014, 10:05
Dobila sam odgovor iz ambasade na pitanje da li priznaju ova 2 uverenja kad su izdata za potrebe posla a ne intervjua za zelenu kartu tj ambasadu:

"Bitno je da uverenje ne bude starije od 12 meseci. Neophodno je da pripremite originale, a ne očekuje se od Vas da prevodite dokumenta koja su na srpskom.

S poštovanjem,
Immigrant Visa Section
American Embassy Belgrade
+381 11 706 4000
+381 11 706 4481 (fax)"

Da li je neko nosio uverenja koja su izdata za potrebe posla? iako su mi lepo odgovorili, ipak se ne bih igrala sa tim

Ja sam nosila uverenje iz suda za potrebe posla i nije bilo problema.

SasaVA
09.11.2014, 22:00
Zna li neko koliki je vremenski period od dobijanja vize do momenta kad morate uci u USA, mislim za koliko se mora uci u zemlju od momenta dobijanja vize ?!

Kuguar
09.11.2014, 22:56
Zna li neko koliki je vremenski period od dobijanja vize do momenta kad morate uci u USA, mislim za koliko se mora uci u zemlju od momenta dobijanja vize ?!

Mislim da sam pročitao negde da je 6 meseci, max 6 meseci posle urađenog lekarskog. Ispravite me ako grešim...

mikiSA
09.11.2014, 23:53
Kuguar je upravu, imas 6 mjeseci da udjes (tacan datum do kad traje viza je na vizi)

SasaVA
10.11.2014, 00:14
HVALA na informaciji Kuguar i mikiSA nikako da vidim i nadjem koliki je period. Zahvaljujem jos jednom...

Andrija89
10.11.2014, 09:53
Pa nije bas 6 meseci, imas foru dok ti vazi lekarski, a to obicno bude koji dan ranije.

sneskic
10.11.2014, 12:40
Ako sam dobro razumjela ako imam diploma fakulteta ne treba mi diploma srednje skole? Mislim nije moguce zavrsiti fax bez srednje skole :D . Problem je sto sam izgubila diplomu srednje skole kao I svjedocanstva pa ne znam da li da ih opet izvadim ako su potrebni.

SRBghost
10.11.2014, 13:25
Vadi to pod obavezno! Ljudi su pisali da su nosili diplome sa faksa, a da su im uyimali samo kopije svdeocanstava i diploma iz srednje skole!

IgorMAD
11.11.2014, 01:20
Ako sam dobro razumjela ako imam diploma fakulteta ne treba mi diploma srednje skole? Mislim nije moguce zavrsiti fax bez srednje skole :D . Problem je sto sam izgubila diplomu srednje skole kao I svjedocanstva pa ne znam da li da ih opet izvadim ako su potrebni.

Ma ako imas diplomu faksa ne treba ti diploma srednje skole, meni su je odmah vratili, nisu ni pogledali. Ako bas bude trebala reci ce ti da je doneses za par dana.
Ja sam prosao to pa ti kazem iz nekog iskustva, ali da opet treba sve da prolazim a da ne znam sta me ceka, spremio bih i sta treba i sta ne treba :D

sneskic
12.11.2014, 13:24
Pa u pravu ste. bolje da sve to pripremim. Nadam se da nije neka slozena procedura. :nene:

Amerika44
20.11.2014, 00:19
Zanima me jedna informacija,a mislim da je u redu ovde postaviti pitanje. Naime,radi se oko potvrde iz policije da nisi krivnicno gonjen. Znam sta je to,ali me hipoteticki zanima da li je mozda problem to dobiti ako ste se pojavljivali kao svedok na sudu u vezi nekih tuca i bili u procecu pred sudom koji se vodio protiv vas, ali niste nikada bili osudjeni. Sve to se desilo pre recimo 10 godina,da li postoji mogucnost da mi ne daju to uverenje? Molim samo one koji imaju iskustva da mi odgovre.

mikiSA
20.11.2014, 01:08
Amerika44, brines se bez razloga, sam kazes da nisi osudjivan, To je to. Sretno.

Amerika44
21.11.2014, 18:32
[QUOTE=mikiSA;50443]Amerika44, brines se bez razloga, sam kazes da nisi osudjivan, To je to. Sretno.[/QUOTE

Hvala na odgovoru, nije mi jasno jer sam imala proces neki na sudu odavno,ali nisam zbog toga osudjena i nisam platila nikakvu novcanu kaznu zbog toga ,pa mi nije jasno da li bi mozda to mogao biti problem.

Memena
21.11.2014, 23:45
[QUOTE=mikiSA;50443]Amerika44, brines se bez razloga, sam kazes da nisi osudjivan, To je to. Sretno.[/QUOTE

Hvala na odgovoru, nije mi jasno jer sam imala proces neki na sudu odavno,ali nisam zbog toga osudjena i nisam platila nikakvu novcanu kaznu zbog toga ,pa mi nije jasno da li bi mozda to mogao biti problem.

Pa, sama si dala odgovor :) iz sup-a se dobija uverenje da nisi osudjivan...znaci..protiv tebe se vodio postupak, ali nisi osudjena...i to je to...nema tu nikakvog problema :)

zanesena
08.12.2014, 11:44
Pozdrav svima,

izvod iz maticne knjige rodjenih mi je star 4godine ali ima hologram. Treba li da vadim novi? u opstini mi rekose da je trajan a ne znam ovi izambasade kako gledaju na to?

hitno potreban odgovor

Spartacus
08.12.2014, 12:29
moje misljenje je da treba da izvadis novi!s obzirom da nije skupa investicija uradi to jer u ambasadi poseban akcenat daju na pedantnost i preciznost dokumenata koje nosis sa sobom!

zanesena
08.12.2014, 12:37
hvala ti na brzom odgovoru. Zvala sam ambasadu i niko se nije javio pa sam poslala email i odgovorili mi u roku od pola sata da nema potrebe da izvadim nov izvod !!!

kreta
08.12.2014, 14:24
hvala ti na brzom odgovoru. Zvala sam ambasadu i niko se nije javio pa sam poslala email i odgovorili mi u roku od pola sata da nema potrebe da izvadim nov izvod !!!

Zanesena, ono sto ti Ambasada kaze jeste za postovanje, ali otkud znas, mozda ce konzul da zapne sto nije novijeg datuma. Uostalom, teoretski, za 4 godine moze svasta da se dogodi. Daleko bilo, da ti to bude problem... Ne bih da te sad ubedacim, ali mislim da je Spartakus u pravu. Razmisli, imas vremena...

srecica
08.12.2014, 15:26
@zanesena

Imaš dve mogućnosti,ili da izvadiš novi,mada sam i ja čula da je sa hologramom trajan...ili da odštampaš mejl od ambasade gde su ti odgovorili da je ok,...po meni ni to nije loše...

animal
08.12.2014, 22:21
Službenica ambasade iz Sarajeva mi je u telefonskom razgovoru rekla da obavezno prevedem diplomu sa fakulteta. Da li je još neko prevodio?

mikiSA
08.12.2014, 22:46
Animal : ja sam nosila prevod diplome (ovjeren) i to su mi uzeli na intervjuu. (2012 godine)

zanesena
08.12.2014, 22:50
ja za ovo prvi put cujem a ceo forum sam iscitala! a intervju mi je sutra i nemam overen prevod diplome....

Spartacus
08.12.2014, 23:14
Evo vam jedan dobar savet od>OD VISKA PAPIRA GLAVA VAS NECE BOLETI<
na mom primeru kada sam bio u ambasadi prilikom predaje uverenja iz suda konzularni radnik uzima papir i gleda ga i kaze :"hm gospodine ovo mi nesto nedeluje kao original"!? Na moje zaprepascenje da nisam slucajno dao kopiju on odgovara :"Ne ovaj pecat je malo taman"!Laknulo mi,i odgovorio sam mu evo izvolite kopiju koju sam poneo pa uporedite sa njom da vidite kako ona izgleda!
Znaci nije mi nista bilo tesko da kopiram donesem sa novim datumom bilo
sta(indekse,trenersku licencu itd itd...iako nije potrebno da se donese,ia sam lepo sve spakovao u tvrdu fasciklu i pravac ambasada) sve sto bi moglo da olaksa posao na intervjuu i potvrdi da ono sto sam naveo u DS-260 obrascu (i ostalim dokumentima) da je to sve tacno i istinito! Tako da ulazete 1500-2000dinara ili 10-20eura naspram vize i green card-a to je smesna investicija! Srecno svima od srca!

animal
08.12.2014, 23:53
ja za ovo prvi put cujem a ceo forum sam iscitala! a intervju mi je sutra i nemam overen prevod diplome....

nisam imao namjeru da te prepadam, ali i meni je bilo čudno jer sam takođe pročitao skoro čitav forum za intervju... Opet da naglasim da je ovo slučaj iz BiH, ali su ovdje ljudi i ranije nosili neprevedenu diplomu i nije bilo nikakvih problema, tako da sam se i ja zapitao kako sad to odjednom. Najbolje je da opet svako za sebe provjeri, ali kako Spartacus kaže od viška glava ne boli, pa valjda je bolje diplomu svakako prevesti, bez obzira da li treba na razgovoru ili ne.
Sretno!!

NS2015
09.12.2014, 00:24
Službenica ambasade iz Sarajeva mi je u telefonskom razgovoru rekla da obavezno prevedem diplomu sa fakulteta. Da li je još neko prevodio?

Imam jedno pitanje za tebe . Gde si diplomirao/la?

animal
09.12.2014, 23:56
Imam jedno pitanje za tebe . Gde si diplomirao/la?

Diplomirao sam u Banjoj Luci. Nije problem, prevešću diplomu al eto vidim da je zanesena dobila vizu i da nisu pravili problem. Kažem opet ću ima poslati mail, pa da imam napismeno da li treba ili ne.

via
11.12.2014, 01:56
Diplomirao sam u Banjoj Luci. Nije problem, prevešću diplomu al eto vidim da je zanesena dobila vizu i da nisu pravili problem. Kažem opet ću ima poslati mail, pa da imam napismeno da li treba ili ne.

Posalji im mail svakako, mislim da je nesporazum u pitanju. Ako ti je od pomoci; mi smo iz BL, suprug je bio nosilac i diplomirao je u BL; nismo prevodili diplomu, nosili smo samo kopiju i original na uvid, ali nisu ni trazili.

sneskic
23.12.2014, 13:56
Inace sam zvala juce ambasadu i kazu da nije potreban prevod sa Crnogorskog na srpski jezik.
Htjela sam samo da pitam da li ste nosili Affadavit of support? I da li moze poyivno pismo ili ima neki poseban formular da se popuni. Nesto sam citala po forumu ali odavno niko nije pisao na ovu temu.

Hvalaaaa :)

markoni
01.04.2016, 16:16
Ima li neko ko je bio na intervjuu u Beogradu, a da nije sluzio vojsku?

Ako ima, zanima me da li se u Beogradu na razgovoru, trazi uverenje iz vojnog odseka, cak i ako vojni rok nije sluzen, da li pitaju zasto nije odsluzena vojska na razgovoru ili sl...

markoss
01.04.2016, 20:34
markoni brate 10x smo rekli ako nisi sluzio vojsku onda vvrtno nisi stavio u ds260 da si sluzio...samim tim nema potrebe za bilo kojom potvrdom

markoni
02.04.2016, 22:44
Da, nisam stavio u DS-260 jer zaista nisam sluzio, ali rekoh jos jednom da pitam ovako, mozda procita neko ko je bio u slicnom... ne bi skodila i takva informacija ako se pojavi, a i ako se ne pojavi, nije strasno :)

oskark
04.04.2016, 08:49
Ne treba uverenje o sluzenju vojnog roka. Ja sam stavio u DS-260 a nisam nosiio potvrdu, niti su mi trazili. Slao sam im mail za to pitanje, pa su rekli da ne treba.

NIP
17.04.2016, 18:36
Dali na intervju traze svedocanstvo za sve 12 godine ili je dovoljna samo diploma za zavrseno sredno obrazovanje ?

B&V
17.04.2016, 19:22
Dali na intervju traze svedocanstvo za sve 12 godine ili je dovoljna samo diploma za zavrseno sredno obrazovanje ?

Svedocanstava + diploma srednje (cetvorogodisnje) skole su obavezni dokumenti koji se moraju priloziti sluzbeniku u ambasadi. Ako si u kontinuitetu zavrsio te cetiri godine tipa 2008/09,09/10,10/11 i na kraju 11/2012. I to domah nakon osnovne skole mislim da neces imati problema ali najbolje bi bilo da okrenes ambasadu, trazis konzularno i pitas sta ti je ciniti.

Varijanta sakrivanja papira ili ne znam ni ja cega je glupost. Istina i sve ce doci na svoje.

NIP
17.04.2016, 20:52
Svedocanstava + diploma srednje (cetvorogodisnje) skole su obavezni dokumenti koji se moraju priloziti sluzbeniku u ambasadi. Ako si u kontinuitetu zavrsio te cetiri godine tipa 2008/09,09/10,10/11 i na kraju 11/2012. I to domah nakon osnovne skole mislim da neces imati problema ali najbolje bi bilo da okrenes ambasadu, trazis konzularno i pitas sta ti je ciniti.

Varijanta sakrivanja papira ili ne znam ni ja cega je glupost. Istina i sve ce doci na svoje.
Moj je problem posledno svedocanstvo jer mogu da vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?
Inace obrazovanje mi je u kontinuitetu 12 godina bez prekida

Tikica
18.04.2016, 12:10
Moj je problem posledno svedocanstvo jer mogu da vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?

NIP ja razumem da si u frci, ali cekati nedelju intervjua pa onda mahnito postovati jedno isto pitanje po svim mogucim temama... nije ok. Svi uglavnom pratimo sve teme tako da za tim zaista nema potrebe.

B&V i ostali su ti vec odgovorili. Dakle OBAVEZNO nosi svedocanstva jer bez svih dokumenata definitivno ides na AP gde ces svako morati da doneses i to poslednje svedocanstvo. Ovako lepo poneses sve i kada je vec skolovanje u kontinuitetu nemas brige.

Srecno!

jasmin_nikol
18.04.2016, 14:52

I ja sam misljenja da treba nositi sve,koliko dugo citam forum. A ti uvek mozes reci (ili smisli valjan razlog ako ga nemas) zbog cega je samo ta jedna godina bila vanredno. MOzda i upali. Oni su vrlo uvidjajni i puni razumevanja. Ali, sa druge strane, kao sto su ti rekli--- bez prikrivanja dokumenata koji su neophodni i nekog krupnog laganja, oni su maheri da provale sve.... Srecno!!!

gajger111
03.08.2017, 17:59
Imam 12 godina skolovanja,da li da se prijavljujem ili ne?Zasto pitam?Naime jednu godinu sam ponavljao 2010/2011 sve posle toga je redovno diplomu i sva cetiri svedocanstva imam.Prijavljivati se ili ne sta da radim u dilemi sam velikoj?

03.08.2017, 19:53
Imam 12 godina skolovanja,da li da se prijavljujem ili ne?Zasto pitam?Naime jednu godinu sam ponavljao 2010/2011 sve posle toga je redovno diplomu i sva cetiri svedocanstva imam.Prijavljivati se ili ne sta da radim u dilemi sam velikoj?

Pozdrav :) Moj savet vam je da se prijavite posto imate 12 godina skole kako je odredjeno Us zakonima. Sva 4 svedovanstva i diplomu. U svakom slucaju mozete kontaktirati Ambasadu ukoliko niste sigurni :) Uslov je 12 godisnje skolovanje,ili ukoliko ste zaposleni 2 godine radnog iskustva u poslednjih 5. Puno Srece vam zelim :1072:

gajger111
03.08.2017, 20:21
Pozdrav :) Moj savet vam je da se prijavite posto imate 12 godina skole kako je odredjeno Us zakonima. Sva 4 svedovanstva i diplomu. U svakom slucaju mozete kontaktirati Ambasadu ukoliko niste sigurni :) Uslov je 12 godisnje skolovanje,ili ukoliko ste zaposleni 2 godine radnog iskustva u poslednjih 5. Puno Srece vam zelim :1072:

Sve gore kako ste naveli posedujem 12 godina skolovanja i diplomu i svedocanstvo samo eto tu godinu sam ponavljao 2010/2011 sve ostalo u roku i vremenu .E sad ono sto mene brine da u ambasadi onaj sa kim radim intervju ne uporedi datum rodjenja i kada sam zavrsio skolu i pita me sta je sa godinom 2010/2011 toga se plasim.

04.08.2017, 03:21
Sve gore kako ste naveli posedujem 12 godina skolovanja i diplomu i svedocanstvo samo eto tu godinu sam ponavljao 2010/2011 sve ostalo u roku i vremenu .E sad ono sto mene brine da u ambasadi onaj sa kim radim intervju ne uporedi datum rodjenja i kada sam zavrsio skolu i pita me sta je sa godinom 2010/2011 toga se plasim.

U svakom slucaju nazovite ambasadu i recite im o cemu se radi, Mislim da nece biti problema ali ih ipak pozovite zbog vas,da budete sigurni,veoma su ljubazni u ambasadi i verujem da ce vam dati odgovor na vase pitanje :)

BetterFuture
04.08.2017, 07:01
Prijavite se, naravno. Na svakom svedocanstvu bi trebalo da pise da li je godina zavrsena redovno ili vanredno....bar je ranije tako bilo. U svakom slucaju, ponavljanje godine (jednom) se i dalje smatra kao redovno skolovanje, mislim da se to nije promenilo. Potrazite Zakon o obrazovanju, ako zelite.

04.08.2017, 15:31

Pronasla sam neke korisne linkove :) Ali ipak kontaktirajte ambasadu pa ce vam oni reci odgovor na pitanje :) Prvi se odnosi na Minesotu,ali je uopsteno mislim :)

https://isss.umn.edu/publications/USEducation/2.pdf

http://www.euroeducation.net/prof/usa.htm

Veliki Pozdrav :1072: