PDA

View Full Version : Potrebne Vakcine

nocturno
20.10.2009, 21:29
Zdravo ljudi!!! :obrva:

Da li znate koje je vakcine potrebno primiti?
Ja sam primio sve vakcine koje je trebalo i koje su predvidjene zdravstvenim propisima u Srbiji.

Nazalost, ne posedujem nikakvu evidenciju o tome.
Na linku http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3745.html#_What_vaccinations_are_1

sam nasao sledeci spisak vakcina:

* Acellular pertussis
* Hepatitis A
* Hepatitis B
* Human papillomavirus (HPV)
* Influenza
* Influenza type b (Hib)
* Measles
* Meningococcal
* Mumps
* Penumococcal
* Pertussis
* Polio
* Rotavirus
* Rubella
* Tetanus and diphtheria toxoids
* Varicella
* Zoster

Hvala puno!!!!!

Good Spirit
21.10.2009, 00:25
Ako ne znaš gde ti je karton a neko ti zahteva da imaš sve vakcine (npr. mojoj devojci su tražili šta je primila jer radi u labaratoriji sa virusima), jednostavnom analizom krvi oni će videti koja antitela imaš a koja ne.

Mada čak i da imaš evidenciju moraš da ideš kod lekara koji će da ti napše nazive i datume kada si prmio na latinskom ili engleskom i da overi.

tamacharly
21.10.2009, 11:20
Zdravo ljudi!!! :obrva:

Da li znate koje je vakcine potrebno primiti?
Ja sam primio sve vakcine koje je trebalo i koje su predvidjene zdravstvenim propisima u Srbiji.

Nazalost, ne posedujem nikakvu evidenciju o tome.
Na linku http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3745.html#_What_vaccinations_are_1

sam nasao sledeci spisak vakcina:

* Acellular pertussis
* Hepatitis A
* Hepatitis B
* Human papillomavirus (HPV)
* Influenza
* Influenza type b (Hib)
* Measles
* Meningococcal
* Mumps
* Penumococcal
* Pertussis
* Polio
* Rotavirus
* Rubella
* Tetanus and diphtheria toxoids
* Varicella
* Zoster

Hvala puno!!!!!

kad ides na ljecnicki doktor ce po godinama odrediti sto ti treba. ja ni supreg nismo imali kartone . suprug je preko 40 i primio je samo tetanus a ja sam ispod 40 tako da sam morala i tetanus i polio i mpro. za klince sam imala kartone ali zenska djeca od 15-25 moraju primiti hpv.

dmi
21.10.2009, 18:17
i MM i ja smo bili ispod 40 kad smo primali vakcine i oboje smo dobili tetanus i hepatit B.
cerka nije primila nista, tada je imala 2 godine samo su joj prepisali iz kartona za vakcinaciju sve sto je do tada prmila
pregled je radjenu u beogradu

nocturno
22.10.2009, 19:06
Hvala vam mnogo na informacijama!!!! :-)
Uzivajte!

Smith6000
17.02.2010, 08:04
Ja sam pokusao da se raspitam šta mi sve treba od vakcina, da ne bih morao da platim više od 110$, ali na kraju mi dala MMR, iliti MRP kod nas koja kosta 2800 :ohman:

Koliko sam se raspitao kod doktorice, MMR i tetanus se daju svima, tetanus se ne prima ako ste ga primili u zadnjih 10 godina.

MMR vakcina se daje sa 12-18 meseci, a revakcinacija sa 4-6 godina. Ja sam primio 2x, ali mi je rekla da ako nisam primio u zadnjih 10 godina, onda moram; iako ta vakcina nema nikakav efekat, pošto se to jedino daje deci.

Ja sam pre lekarskog hteo da se raspitam kod moje doktorice da li ja to mogu da primim, ali mi je rekla da se u Srbiji odraslima to ne daje.... tako da se spremite da je dobijete... iako je debilmo uopće da je daju, kad efekta nema. :wtf:

...moj savet je da pitate doktoricu da je dobijete, kao i tetatus, da platite manje. ;)

dreadnot
23.02.2010, 10:06
Ja sam pokusao da pitam i da se ubedjujem, ali sta to vredi kad ona popunjava vakcinalnu potvrdu i ako ne primis moze da ti pravi problem kod ulaska. Predpostavljam da je i tebi, kao verovatno i svima napomenuti da se ta potvrda sa primljenim vakcinama cuva kao oko u glavi jer bez nje ides u karantin po ulasku i samo pravis sebi komplikacije. Zato odvojte dodatne parice, pa makar vam dali destilovanu vodu, tako je jednostavnije jer propisi to zahtevaju. Ili, ako imate nekoga u zdravstvu, izvadite potvrdu da ste vakcinisani protiv tetanusa pre par godina i eto olaksice...

mitar
23.02.2010, 16:29
Ja sam pokusao da pitam i da se ubedjujem, ali sta to vredi kad ona popunjava vakcinalnu potvrdu i ako ne primis moze da ti pravi problem kod ulaska. Predpostavljam da je i tebi, kao verovatno i svima napomenuti da se ta potvrda sa primljenim vakcinama cuva kao oko u glavi jer bez nje ides u karantin po ulasku i samo pravis sebi komplikacije. Zato odvojte dodatne parice, pa makar vam dali destilovanu vodu, tako je jednostavnije jer propisi to zahtevaju. Ili, ako imate nekoga u zdravstvu, izvadite potvrdu da ste vakcinisani protiv tetanusa pre par godina i eto olaksice...

I meni je doktorka posle pregleda iskopirala onaj papir iz zapecacene koverte u kome pise koje vakcine sam primio i rekla mi da ga cuvam, stim sto sam primio dve vakcine i rekla mi je da ako ne primim te dve ovde da cu morati da primim na aerodrom stim sto se po njenim saznanjima iz proslosti to moze da traje i par sati cekanja. Jos mi je rekla da ga nosim sa sobom kad god budem iso kod lekara u pocetku da mi unesu u karton.

Smith6000
02.03.2010, 16:27
Bez uvrede za doktoricu, ako cita ovo.. ali taj formular je "ofrlje" odradjen. Prvo, napisala je da je "Vaccine history incomplete", sto nije tacno, posto sam joj doneo ceo karton, + treba da u taj formular upise sve te vakcine koje sam dobio u proslosti, ali nije.... dala mi samo one koje bas bas traze.

Ako imate karton vakcina, ponesite ga, radi svoje arhive, ako vam u nekoj buducnosti doktor bude trazio, a onaj papir sto nam je dala, nek vam bude blizu pasosa u licnoj prtljazi pri ulasku u SAD. :suure:

Mihajlo
02.03.2010, 20:04
Ja sam pokusao da pitam i da se ubedjujem, ali sta to vredi kad ona popunjava vakcinalnu potvrdu i ako ne primis moze da ti pravi problem kod ulaska.

Zdravo dreadnot!
Hteo bih da te pitam u vezi cega si pokusao da se ubedjujes, je li u vezi toga da ti ne daju vakcine koje si, kako u kartonu stoji, vec primio? Ja kapiram da je njima verovatno u interesu da ti "prodaju" neku vakcinu i ja bih rado njima platio recimo tih par vakcina koje uglavnom svima daju kako sam procitao ali da mi ne ubrizgavaju u krvotok ko zna kakva sranja. Da li mislis da bi takav dogovor bilo moguce postici racunajuci da im takve stvari sigurno nisu strane pogotovo sto je u pitanju privatna klinika?

pekka
02.03.2010, 20:53
Zdravo dreadnot!
Hteo bih da te pitam u vezi cega si pokusao da se ubedjujes, je li u vezi toga da ti ne daju vakcine koje si, kako u kartonu stoji, vec primio? Ja kapiram da je njima verovatno u interesu da ti "prodaju" neku vakcinu i ja bih rado njima platio recimo tih par vakcina koje uglavnom svima daju kako sam procitao ali da mi ne ubrizgavaju u krvotok ko zna kakva sranja. Da li mislis da bi takav dogovor bilo moguce postici racunajuci da im takve stvari sigurno nisu strane pogotovo sto je u pitanju privatna klinika?

Iako pitanje nije bilo upuceno meni moram nesto da primetim. Ne verujem da bi bilo ko normalan rizikovao da zbog par hiljada dinara izgubi tako lepo namesten posao kao sto je petnaestominutno pregledanje buducih useljenika u USA za 110$ po glavi. Mene recimo interesuje sta to kosta 60$ za decu ispod 15 godina, kada njih rengenom ne slikavaju i ne vade im krv za test na HIV.

Mihajlo
02.03.2010, 21:13
pekka,
Meni je drago sto ne mogu iz licnog iskustva da ti potvrdim koliko u bolnicama (i drzavnim i privatnim) uzimaju pare za sve i svasta, ali mozes da pitas bilo koga ko je usled vecih zdravstvenih problema bio prinudjen da obilazi brojna vrata po raznim bolnicama i apsolutno sam siguran da ces dobiti isti odgovor a to je da bez para (ne racunajuci konkretne troskove lecenja) mozes samo da se "slikas".

dreadnot
03.03.2010, 09:45
Mihajlo, ne ubrizgavaju u krvotok vec u misic... mada zavrsi u krvotoku... ali ne brigaj, sve da je i destilovana voda, nije strasno. Navukao narod straha od svih ovih prica sa vakcinom protiv novog gripa, pa se svega boji. Nema potrebe. Ne verujem da je moguce da ispregovaras da platis a da ti nista ne daju, sta ce im takva zajebancija, posle da izgube ovako dobar izvor prihoda. Ono sto kosta je lekar i njegovo znanje i moc da popuni potrebnu dokumentaciju.
E, sad ono najlepse - iako pise da te testiraju na HIV i to ti naplate, radi se samo test na sifilis, a doktorka te pita "Da li ste bili na bilo koji nacin izlozeni mogucij infekciji HIV virusom?" Eto, to je test na HIV!!!!????

Zana
03.03.2010, 16:00
Mihajlo, ne ubrizgavaju u krvotok vec u misic... mada zavrsi u krvotoku... ali ne brigaj, sve da je i destilovana voda, nije strasno. Navukao narod straha od svih ovih prica sa vakcinom protiv novog gripa, pa se svega boji. Nema potrebe. Ne verujem da je moguce da ispregovaras da platis a da ti nista ne daju, sta ce im takva zajebancija, posle da izgube ovako dobar izvor prihoda. Ono sto kosta je lekar i njegovo znanje i moc da popuni potrebnu dokumentaciju.
E, sad ono najlepse - iako pise da te testiraju na HIV i to ti naplate, radi se samo test na sifilis, a doktorka te pita "Da li ste bili na bilo koji nacin izlozeni mogucij infekciji HIV virusom?" Eto, to je test na HIV!!!!????

Nisam sigurna zasto je test radjen jer su od 4. januara na snazi nova pravila (http://travel.state.gov/visa/laws/telegrams/telegrams_4631.html) za HIV testiranje, odnosno HIV test vise nije obavezan za izdavanje imigracione vize niti HIV virus moze biti razlog za odbijanje vize. Moguce je da nisu stigli da za kratko vreme obnove procedure, ili da je dopis bio upucen pre izglasavanja zakona prosle godine. U svakom slucaju mislim da ce vrlo brzo ovaj deo biti izuzet iz medicinskih pregleda.

Mihajlo
03.03.2010, 19:54

Ma mene je samo zanimalo oko cega si ti konkretno pokusao da se ubedjujes (na sta mi nisi ni dao odgovor) cisto da vidim koliko su "zategnuti", a ovo sto sam posle pisao o eventualnoj mogucnosti da i te neophodne vakcine budu tretirane kao i HIV test (kako si opisao da ga tretiraju) je samo moje razmisljanje i naravno da nisam mislio na zvanicni dogovor sa glavom klinike ili nesto tako vec znas kako to obicno ide, "ispod ruke", interni dogovor sa tim ko ti daje vakcinu i upisuje i sl.

dmi
04.03.2010, 08:55
Iako pitanje nije bilo upuceno meni moram nesto da primetim. Ne verujem da bi bilo ko normalan rizikovao da zbog par hiljada dinara izgubi tako lepo namesten posao kao sto je petnaestominutno pregledanje buducih useljenika u USA za 110$ po glavi. Mene recimo interesuje sta to kosta 60$ za decu ispod 15 godina, kada njih rengenom ne slikavaju i ne vade im krv za test na HIV.

deci se meri visina, tezina, radi se palpatorni pregled zlezda,meri pritisak.
mislim da joj nista vise nisu radili, ne mogu da se setim bije bilo tako skoro. tada je imala dve godine.vakcine su joj samo prepisali iz kartona vakcinacije, nista nije primila. deci se ne vadi krv niti im se slikaju pluca.

dreadnot
04.03.2010, 10:21
Pokusao sam da je ubedim da sam relativno skoro (unutar 10 godina) dobio vakcinu protiv tetanusa, ali se nisam previse trudio da istrajem u tome, jer nisam imao nikakvih dokaza

@Zana - verovatno znaju za nova pravila, ali kada bi objavili da vise zvanicno nema testa na HIV, verovatno bi morali da smanje cenu... a zasto bi?

Mv2Player
17.09.2010, 09:01
Procitao sam skoro sva iskustva sa lekarskog pregleda i hvala onima koji su to iskustvo napisali na forumu jer je mnogo lakse spremiti se za pregled na kome odprilike znas sta te ocekuje. Jos nemam zakazan intervju, a ni lekarski ali hocu da se informisem na vreme. Ostalo mi je nerazjasnjeno oko vakcina?
- Neko je napisao da Vakcinacioni karton nije neophodan za lekarski pregled jer doktori analizom krvi mogu da utvrde koja antitela imas u krvi tj. koje si vakcine primio i da ti daju samo one koje nisi.
- Drugi su napisali da je bolje imati vakcinacioni karton da ti ne bi davali vakcine koje si vec primio jer ne veruju na rec.

Najmerodavnije je da pozovem kliniku i pitam da li je vakcinacioni karton neophodan, ali svejedno sta mi oni odgovorili ja taj karton nemam i ne mogu da ga pribavim pa me interesuje iskustvo onih koji su uspesno zavrsili lekarski pregled bez vakcinacijskog kartona.

- Sta je stvarno potrebno za lekarski pregled (pasos? knjizica? zdravstveni karton? vakcinacioni karton? novac u dinarima ili dolarima ili uplatnica?)
- Sta se desava ako mi na lekarskom zatraze vakcinacioni karton a ja kazem da to nemam? Da li to onda "komplikuje" stvari i na koj nacin?
- Da li ce mi zbog toga sto nemam taj karton doktor dati sve vakcine kako bi on sebe osigurao ili cu proci kao i oni koji imaju taj karton?
- Koliko, i da li je stetno, primiti 2 puta istu vakcinu?

Score
01.10.2010, 19:43
I meni to deluje ok, ali najbolje da sama procenis.
Score, srecno na lekarskom!

Hvala, eto i to ja sada iza nas...

Uradismo X-ray, vadili krv (iz prsta samo, kakvo DIVNO inznedenje!!?) radi testa na sifilis, kuckakli pipkali, ispitivali i... htedose da nam svima, pa cak i deci (!?) dalu vakcine - hepatitis B i jos nesto. I tu ja napravim potez koji mozda preokrene celu ovu moju "dobitnicku" pricu u gubitnicku, ali sta je tu je, drugacije se nije moglo.

Pise lepo da je moguce traziti izuzece iz religijskih i moralnih razloga i mi to uradismo. Neki ljudi, kazu, traze waiver za X-ray...

Dobismo cetiri lepe zapakovane koverte, "out of limits", znaci ne otvaraj inace...
Bas me zanima sta je unutra osim kopije lekarskog izvestaja? A sa lekarkom sam se sit ispricao o milion stvari koje i imaju i nemaju nekiakve veze sa njenim poslom. Prijatna neka zena, mada veoma professionalna....

Pa sad, ako je amerima najbitnija stvar dal cu ja da trazim waiver za vakcine ili ne, a nista drugo pozitivno (a ima i toga koliko hoces) ne igra ulogu, onda mogu lepo da uzmu tu svoju GC i da je strpaju u odredjeno mracno mesto.. .nije meni lose ni ovde... ali nadajmo se da su razumni ljudi i da ce sve biti u redu.

Videcemo, cuce se!

Vuvuzela
02.10.2010, 00:31
Uradismo X-ray, vadili krv (iz prsta samo, kakvo DIVNO inznedenje!!?) radi testa na sifilis, kuckakli pipkali, ispitivali i... htedose da nam svima, pa cak i deci (!?) dalu vakcine - hepatitis B i jos nesto. I tu ja napravim potez koji mozda preokrene celu ovu moju "dobitnicku" pricu u gubitnicku, ali sta je tu je, drugacije se nije moglo.

ee Score nisi me poslusao! U onom DS 230 (ili koji je vec broj) medju skupinama koje ne mogu dobiti vizu jasno je navedeno da oni koji ne prilože dokaze o primljenim vakcinama koje propisuju US zakoni, nisu podobni za izdavanje vize (zajedno s osudjenicima, dilerima i teroristima). nije mi jasno?? Pa znao si od pocetka sto sve treba proci za GC!? Uistinu mislim da si sad sve bacio u vodu!
Iskreno se nadam da sam u krivu i zelim ti svu srecu, ali... Hm, ne znam sto te ceka

Score
02.10.2010, 10:05
ee Score nisi me poslusao! U onom DS 230 (ili koji je vec broj) medju skupinama koje ne mogu dobiti vizu jasno je navedeno da oni koji ne prilože dokaze o primljenim vakcinama koje propisuju US zakoni, nisu podobni za izdavanje vize (zajedno s osudjenicima, dilerima i teroristima). nije mi jasno?? Pa znao si od pocetka sto sve treba proci za GC!? Uistinu mislim da si sad sve bacio u vodu!
Iskreno se nadam da sam u krivu i zelim ti svu srecu, ali... Hm, ne znam sto te ceka

Ne znam ni ja , brate, ali smatrao sam a i dalje smatram da je cena bila prevelika.
Mislim, ako postoji legalizovani waiver, onda znaci postoji i sansa da se cela stvar uradi i bez vakcina. Inace, zasto samo ne reci nema waiver, uzmi sa vakcinama ili ostavi? Zar ne? Ili je ceo waiver u DV samo farsa? Ne verujem...mada ko zna? Ma videcemo za ...23 dana!

lenhi
02.10.2010, 10:51
Ne znam šta je razlog odbijanja za vakcine?! Da li je to neki strah od posledica, princip ili šta već? Preglede tog tipa ili vakcine ti mogu bilo gdje zatražiti i kad dođeš tamo, ako si ne daj bože bolestan, tako da ne vidim svrhu čuvanja od nečeg što je realnost u svijetu medicine.

Score
02.10.2010, 12:43
Ne znam šta je razlog odbijanja za vakcine?! Da li je to neki strah od posledica, princip ili šta već? Preglede tog tipa ili vakcine ti mogu bilo gdje zatražiti i kad dođeš tamo, ako si ne daj bože bolestan, tako da ne vidim svrhu čuvanja od nečeg što je realnost u svijetu medicine.

Ako ne razumes zasto sam to uradio pored sve ove diskusije ovde na tu temu, ne verujem da ti mogu bolje objasniti. Dalje, u DS-230 Part II, se kaze:

"Except as Otherwise Provided by Law, , Aliens Within the Following Classifications are Ineligible to Receive a Visa. - ...who has failed to present documentation of having received vaccination in accordance with the US Law....."
"Otherwise provided by law" je legal waiver, zar ne? Tako da sam jos uvek u zakonom dozvoljenoj "teritoriji"...druga stvar je da li ce se njima to svideti pa ce me odbiti jer pametujem, ili ce mozda misliti da su neki drugi kvaliteti ili osobine koje posedujemo vaznije od toga...

lenhi
02.10.2010, 14:35
Svakako da je to tvoje pravo da činiš što želiš. I sam mislim da farmaceutska mafija vlada na sve strane, samo ne znam kako želiš ići u tu zemlju koja te tjera na nešto "nemoralno" a u startu se boriš protiv toga. Onda ćeš po toj logici stalno imati otpor i probleme tamo smatrajući nešto zavjerama, iskorišćavanjem i tome slično. Ko može nešto takvoj sili?! Ili prihvatiti ili se povući. Dobro ti i sam kažeš da ne mora sve po svaku cijenu.
Pozdrav!

Bode
02.10.2010, 14:43
Konacno je zavrsen i lekarski pregled. Bili smo u Smiljanicevoj. Juce smo zena i ja dali krv i snimali pluca. Nosili smo nase i decije pasose i slike i dali 340$. Danas smo svi isli da uradimo ostatak pregleda. Za decu sam imao kartone o primljenim vakcinama, a nas dvoje smo dobili po dve vakcine. To zadovoljstvo nas je kostalo "samo" 7200 dinara. Ko moze, bolje da nabavi neke dokaze o vakcinama da bi izbegao dobijanje i placanje istih.

Score
02.10.2010, 15:20
Konacno je zavrsen i lekarski pregled. Bili smo u Smiljanicevoj. Juce smo zena i ja dali krv i snimali pluca. Nosili smo nase i decije pasose i slike i dali 340$. Danas smo svi isli da uradimo ostatak pregleda. Za decu sam imao kartone o primljenim vakcinama, a nas dvoje smo dobili po dve vakcine. To zadovoljstvo nas je kostalo "samo" 7200 dinara. Ko moze, bolje da nabavi neke dokaze o vakcinama da bi izbegao dobijanje i placanje istih.

Mi smo platili juce 245 US$ za nas cetvoro (Budimpesta)!? Bre, ala deru kod nas! I plus vakcine? Stvarno...

Nama su hteli i deci da daju Hepatitis B vakcine, iako su imali uredne vakcinacijske knjizice....kaze, datumi nisu bili citljivi?!?

dmi
02.10.2010, 21:35

mislim da to nema veze sa kartonom vakcinacije, jer ranije generacije nisu dobijale vakcinu protiv hep B koju ste vi sad primili i drugu ste dobili protiv tetanusa
tako da to svakako ne moze da se izbegne

srecno!!!

Score
02.10.2010, 21:57
..... jer ranije generacije nisu dobijale vakcinu protiv hep B koju ste vi sad primili i drugu ste dobili protiv tetanusa
tako da to svakako ne moze da se izbegne

srecno!!!

...ne bih bio tako siguran...ja ovde pokusavam da postanem (ili vec jesam) singularity.

Zana
02.10.2010, 22:30
Ja bih zamolila clanove foruma da osim svog licnog misljenja sta je dobro a sta ne, malo cesce podele konkretne informacije. Da, ovo jeste prebacivanje - jer smo imali ovde sledece slucajeve:

Clan Foruma: Dobili smo u Kaliforniji osiguranje za decu posle nedelju dana
Clanovi Foruma: Molimo te kazi kako i sta je sve potrebno
Clan Foruma: Ne znam, ne secam se sad forme, otisli smo znate tamo gde se to predaje, nisam ja to popunjavala
Zana: Jel' mozes da pitas tog ko ti je pomogao samo koji deo Socijalnog je u pitanju pa cemo da nadjemo dodatne informacije sami?
Clan Foruma: Ne mogu stvarno, ne znam...

Tako isto u vezi ostalih stvari (poslovi vozaca, nalazenje poslova, etc.).
Mene iskreno bas briga sta ce ko da kaze na ovo - cinjenicno stanje je da neki ljudi pokupe na ovom forumu sta im treba, a onda ih nema nigde da malo "uzvrate" pa pomognu onima koji dolaze a i nama koji smo ovde a jos nismo "upali" u takve situacije... Naravno, ovo nije policija i svako moze kako hoce i sta hoce - ali malo nije fer. "Stariji" clanovi verovatno znaju i potpuno razumeju o cemu pricam... Super je da svako od nas ima svoje misljenje i argumente, ali ovaj forum ne postoji samo zbog toga, vec prevashodno da podelimo informacije (zvanicne).

No, da se vratim na ono zbog cega se javih na ovu temu...

Waiver je nesto sa cime cete se susretati skoro svakog dana u USA. Nekad i necete biti svesni toga - kad platite racun, "potpisali" ste waiver da je roba ili usluga u redu, kad odete kod lekara, potpisete waiver da ste svesni rizika od procedura kojima se izlazete, kad potpisete isporuku namestaja u stanu potpisali ste waiver da ste proverili namestaj i da je sve u redu... dakle, to je nesto sa cime cete imati posla skoro svakog dana.

Score, iz tvojih postova nisam razumela da li mislis da je razgovor sa lekarom dovoljan da se odradi waiver, ili nekako to nisi objasnio kako treba. Ne iskljucujem da ti nisu objasnili...

Sto god da je u pitanju, to sto je doktorka zaokruzila na dokumentu o vakcinaciji nije dovoljno - to samo uslovljava dodatnu formu koja treba da se preda pre intervjua u Ambasadi.

Dakle, ono sto je bitno jeste:

Treba da se vidi sa ambasadom koja Forma treba da se popuni: I-690, ili I-601, ili I-602. Trebalo bi da je I-601, proverite.

Imajte u vidu da ne mozete da izbegnete jednu vakcinu, vec ili sve ili nista. Takodje, ako postoji prethodni rekord vakcinacije (pogotovo sa skorasnjim datumom) - pripremite argumente. Vas odgovor mora da bude napisan na formi, a pretpostavljam da cete i na intervjuu odgovarati na njihova pitanja.

Takodje, imajte u vidu da se forma I-601 za svakog clana porodice naplacuje po $545.
Toliko od mene...

Score
02.10.2010, 23:31
Ja bih zamolila clanove foruma da osim svog licnog misljenja sta je dobro a sta ne, malo cesce podele konkretne informacije. Da, ovo jeste prebacivanje - jer smo imali ovde sledece slucajeve:

Clan Foruma: Dobili smo u Kaliforniji osiguranje za decu posle nedelju dana
Clanovi Foruma: Molimo te kazi kako i sta je sve potrebno
Clan Foruma: Ne znam, ne secam se sad forme, otisli smo znate tamo gde se to predaje, nisam ja to popunjavala
Zana: Jel' mozes da pitas tog ko ti je pomogao samo koji deo Socijalnog je u pitanju pa cemo da nadjemo dodatne informacije sami?
Clan Foruma: Ne mogu stvarno, ne znam...

Tako isto u vezi ostalih stvari (poslovi vozaca, nalazenje poslova, etc.).
Mene iskreno bas briga sta ce ko da kaze na ovo - cinjenicno stanje je da neki ljudi pokupe na ovom forumu sta im treba, a onda ih nema nigde da malo "uzvrate" pa pomognu onima koji dolaze a i nama koji smo ovde a jos nismo "upali" u takve situacije... Naravno, ovo nije policija i svako moze kako hoce i sta hoce - ali malo nije fer. "Stariji" clanovi verovatno znaju i potpuno razumeju o cemu pricam... Super je da svako od nas ima svoje misljenje i argumente, ali ovaj forum ne postoji samo zbog toga, vec prevashodno da podelimo informacije (zvanicne).

No, da se vratim na ono zbog cega se javih na ovu temu...

Waiver je nesto sa cime cete se susretati skoro svakog dana u USA. Nekad i necete biti svesni toga - kad platite racun, "potpisali" ste waiver da je roba ili usluga u redu, kad odete kod lekara, potpisete waiver da ste svesni rizika od procedura kojima se izlazete, kad potpisete isporuku namestaja u stanu potpisali ste waiver da ste proverili namestaj i da je sve u redu... dakle, to je nesto sa cime cete imati posla skoro svakog dana.

Score, iz tvojih postova nisam razumela da li mislis da je razgovor sa lekarom dovoljan da se odradi waiver, ili nekako to nisi objasnio kako treba. Ne iskljucujem da ti nisu objasnili...

Sto god da je u pitanju, to sto je doktorka zaokruzila na dokumentu o vakcinaciji nije dovoljno - to samo uslovljava dodatnu formu koja treba da se preda pre intervjua u Ambasadi.

Dakle, ono sto je bitno jeste:

Treba da se vidi sa ambasadom koja Forma treba da se popuni: I-690, ili I-601, ili I-602. Trebalo bi da je I-601, proverite.

Imajte u vidu da ne mozete da izbegnete jednu vakcinu, vec ili sve ili nista. Takodje, ako postoji prethodni rekord vakcinacije (pogotovo sa skorasnjim datumom) - pripremite argumente. Vas odgovor mora da bude napisan na formi, a pretpostavljam da cete i na intervjuu odgovarati na njihova pitanja.

Takodje, imajte u vidu da se forma I-601 za svakog clana porodice naplacuje po $545.
Toliko od mene...

Hey, to je neverovatno korisna informacija, koju mi zaista nisu objasnili kod lekara. Takodje mislim da je neopevani bezobrazluk da se jedan takav waiver naplacuje i to vise od 500 dolara po osobi i da mi ne pada na pamet da u jednoj takvoj farsi ucestvujem, ukoliko je to zaista slucaj. Obzirom da si veoma obavestena osoba nemam razloga da sumnjam (iako se duboko u sebi nadam da nisi u pravu). Sta to zapravo znaci, da ako platis, onda vise nisi u obavezi da stitis ni sebe ni dete i svi njihovi dusebrizni pokusaji da nas zastite od nas samih vise nisu vazni? Imas pravo na svoju slobodnu volju ako mozes da je kupis? Kakvo nevidjeno licemerje...

Ako neces da platis za vakcinu, ti ili osiguranje, plati za waiver i steta je izvadjena...I posle neka mi neko kaze da nije sve oko para..?

Ukoliko je to istina, meni takva nova zemlja, takav novi dom ne treba, i to cu im i reci i necu im platiti za waiver.

A tebi puno hvala na ovoj informaciji. Nekad su donosioce losih vesti ubijali, ali, eto vremena se menjaju, a i ne verejum da bi meni to bas nesto pomoglo po ovom pitanju, tako da - oprastam ti! :;D:

Ne, stvarno, hvala...

batiša
03.10.2010, 00:14
Mi smo platili juce 245 US$ za nas cetvoro (Budimpesta)!? Bre, ala deru kod nas! I plus vakcine? Stvarno...

Nama su hteli i deci da daju Hepatitis B vakcine, iako su imali uredne vakcinacijske knjizice....kaze, datumi nisu bili citljivi?!?

Pozdrav Score
Kog su uzrasta tvoji klinci? Shvatio sam da sobe mladje od 16 ne snimaju pluća.....a za vakcine mi baš nije jasno postoji li neka starosna granica?Ja imam klinca od 3god a supruga mi je u 7mesecu trudnoće pa se nadam da neće ništa primati

Zana
03.10.2010, 00:27
Hey, to je neverovatno korisna informacija, koju mi zaista nisu objasnili kod lekara. Takodje mislim da je neopevani bezobrazluk da se jedan takav waiver naplacuje i to vise od 500 dolara po osobi i da mi ne pada na pamet da u jednoj takvoj farsi ucestvujem, ukoliko je to zaista slucaj. Obzirom da si veoma obavestena osoba nemam razloga da sumnjam (iako se duboko u sebi nadam da nisi u pravu). Sta to zapravo znaci, da ako platis, onda vise nisi u obavezi da stitis ni sebe ni dete i svi njihovi dusebrizni pokusaji da nas zastite od nas samih vise nisu vazni? Imas pravo na svoju slobodnu volju ako mozes da je kupis? Kakvo nevidjeno licemerje...

Ako neces da platis za vakcinu, ti ili osiguranje, plati za waiver i steta je izvadjena...I posle neka mi neko kaze da nije sve oko para..?

Ukoliko je to istina, meni takva nova zemlja, takav novi dom ne treba, i to cu im i reci i necu im platiti za waiver.

A tebi puno hvala na ovoj informaciji. Nekad su donosioce losih vesti ubijali, ali, eto vremena se menjaju, a i ne verejum da bi meni to bas nesto pomoglo po ovom pitanju, tako da - oprastam ti! :;D:

Ne, stvarno, hvala...

Molim. Jos jednom bih samo da podvucem da licna razmisljanja i stavovi ne bi trebalo da uticu na konkretne informacije kad je citav proces u pitanju. Zato je sve to i odvojeno na drugu temu... No, ne mislim zaista da placanje neke forme podvlaci automatsko odobrenje. Konkretno, to sto uplatis za waiver ne mislim da znaci da ce biti odobren - placas razmatranje situacije. Isto kao i za bilo koji intervju - platis, ali to ne znaci da ce ti odobriti vizu. Svakako te molim da nas obavestis sta se desava, da bi ljudi koji zele isto da urade znali kakav je proces.

Pozdrav Score
Kog su uzrasta tvoji klinci? Shvatio sam da sobe mladje od 16 ne snimaju pluća.....a za vakcine mi baš nije jasno postoji li neka starosna granica?Ja imam klinca od 3god a supruga mi je u 7mesecu trudnoće pa se nadam da neće ništa primati

Trudnoca je validan razlog da se ne prime vakcine i to lekar posebno naglasava na formi I-693. Evo sta USCIS (http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=3384cc5222ff5210VgnVCM100000082ca60aRCR D&vgnextchannel=6abe6d26d17df110VgnVCM1000004718190a RCRD) kaze o procedurama koje zahteva CDC:

I am pregnant and do not wish to receive any vaccinations. Do I still have to get them to be able to obtain permanent resident status in the United States? If you are pregnant, the CDC's Technical Instructions direct the civil surgeon how to evaluate the vaccines you are able to receive during pregnancy. If the civil surgeon cannot safely administer a required vaccine, he/she will annotate the Form I-693 by marking the vaccine as contraindicated.

CDC Guidelines (http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/preg-guide.htm) for Vaccinating Pregnant Women

Zana
03.10.2010, 00:41
Ovde je Forma I-601 (http://www.uscis.gov/files/form/i-601.pdf) koja se popunjava u ovim okolnostima. Taj deo je na prvoj strani - druga opcija pod "Check All That Apply" - I seek an exemption from the vaccination requirement... Takodje ovde (http://www.uscis.gov/files/form/i-601instr.pdf) su i pojasnjenja uputstva o istoj, za vakcinaciju na strani 4.

Bilo bi dobro da svi koji planiraju da ovo urade pronadju nekog ko ima iskustva u ovom procesu i provere koliko je tesko/lako dobiti waiver. Pretpostavljam da negde na internetu moze da se nadje blog ili nesto slicno na tu temu.

Score
03.10.2010, 10:48
Pozdrav Score

Moji su klinci 4 i 7 godina. Nisu primili hepatitis B kao obaveznu vakcinu jer ona u Madjarskoj nije obavezna ali u US jeste, zato su hteli da im daju.

Sto se tice trudnih zena, Zana ti je vec odgovorila, ja ti mogu reci samo sta ovde kazu o tome kod doktora: automatski "waiver" vise ne vazi ni za X-ray ni za vakcine, sve mora da se posebno trazi i, kako je ispalo, najverovatnije papreno plati, i to bez obzira da li ce oni prihvatiti tvoje razloge za trazenje waiver-a ili ne.
Kada odbijes/ne ispunjavas bilo koji deo uslova koji su propisani, automatski si "inadmissible" i moras da popunis poseban formular "application of Waiver on Grounds of Inadmissibility", i u njemu objasnis sta i kakav je tvoj problem i kako ih molis da te prihvate sa tvojom "greskom", sta god ona bila.
Tuzna prica...

batiša
03.10.2010, 17:37
Moji su klinci 4 i 7 godina. Nisu primili hepatitis B kao obaveznu vakcinu jer ona u Madjarskoj nije obavezna ali u US jeste, zato su hteli da im daju.

Sto se tice trudnih zena, Zana ti je vec odgovorila, ja ti mogu reci samo sta ovde kazu o tome kod doktora: automatski "waiver" vise ne vazi ni za X-ray ni za vakcine, sve mora da se posebno trazi i, kako je ispalo, najverovatnije papreno plati, i to bez obzira da li ce oni prihvatiti tvoje razloge za trazenje waiver-a ili ne.
Kada odbijes/ne ispunjavas bilo koji deo uslova koji su propisani, automatski si "inadmissible" i moras da popunis poseban formular "application of Waiver on Grounds of Inadmissibility", i u njemu objasnis sta i kakav je tvoj problem i kako ih molis da te prihvate sa tvojom "greskom", sta god ona bila.
Tuzna prica...

....znači ženu trudnu(8mesec) na X-ray+vakcine ili da popunim "waiver" I 601 i platim 545$....možda mi je bolje da odložim interviju za januar.....

Score
03.10.2010, 17:59
....znači ženu trudnu(8mesec) na X-ray+vakcine ili da popunim "waiver" I 601 i platim 545$....možda mi je bolje da odložim interviju za januar.....

Da, ja licno bi ih najradije poslao zbog toga, ko sto rekoh, tamo gde sunce ne sija, ali cu izgleda morati da progutam i ovo sa najvecim nezadovoljstvom zbog familije koji su vec u glavi izgradili 20 miliona $ vrednu "kucicu" u Malibuuuu, ali cu i ja ponovo odloziti moj intervju ovaj put za par meseci, verovatno takodje za januar.

Pitanje je isto koliko vremena treba da se taj waiver odobri?

Žana, da li ti mozda znas, bar otprilike? Mislim, bar u mom slucaju, ne postoje dokumenti koji se mogu priložiti da bih dokumentovao moje verovanje? Na osnovu kojih elementata ce odluciti da li da mi dozvole waiver ili ne?

batiša
03.10.2010, 18:20
Da, ja licno bi ih najradije poslao zbog toga, ko sto rekoh, tamo gde sunce ne sija, ali cu izgleda morati da progutam i ovo sa najvecim nezadovoljstvom zbog familije koji su vec u glavi izgradili 20 miliona $ vrednu "kucicu" u Malibuuuu, ali cu i ja ponovo odloziti moj intervju ovaj put za par meseci, verovatno takodje za januar.

Žana, da li ti mozda znas, bar otprilike? Mislim, bar u mom slucaju, ne postoje dokumenti koji se mogu priložiti da bih dokumentovao moje verovanje? Na osnovu kojih elementata ce odluciti da li da mi dozvole waiver ili ne?

Kako funkcioniše to odlaganje,odem lično,telefonom.....ja odredim datim u mesecu ili oni kad je slobodno?

Score
03.10.2010, 18:40
Kako funkcioniše to odlaganje,odem lično,telefonom.....ja odredim datim u mesecu ili oni kad je slobodno?

Ukoliko ti je odredjen tacan datum intervjua, znaci sve kompetencije su prenesene sa KCC na ambasadu, pozoves ambasadu telefonom i kazes im svoj broj i za kada zelis da odlozis intervju -to je sve.
Ako si izvan USA, onaj waiver se podnosi u ambasadi, pa bi mogao u isto vreme da ih pitas kakva je procedura za predavanje istog, ukoliko ti je to namera, kako se placa i kakva su dokumenta potrebna da se priloze u tvom slucaju, i koliko traje odobravanje waivera. Postoje i neke situacije kada se waiver fee ne placa ali ne znam u kojim slucajevima.

batiša
03.10.2010, 19:06
Ukoliko ti je odredjen tacan datum intervjua, znaci sve kompetencije su prenesene sa KCC na ambasadu, pozoves ambasadu telefonom i kazes im svoj broj i za kada zelis da odlozis intervju -to je sve.
Ako si izvan USA, onaj waiver se podnosi u ambasadi, pa bi mogao u isto vreme da ih pitas kakva je procedura za predavanje istog, ukoliko ti je to namera, kako se placa i kakva su dokumenta potrebna da se priloze u tvom slucaju, i koliko traje odobravanje waivera. Postoje i neke situacije kada se waiver fee ne placa ali ne znam u kojim slucajevima.

Hvala Score
Meni ustvari više odgovara da odložim interviju.Nezračim trudnu suprugu,uštedim 545 $ i na miru (krajem NOV početkom DEC) sačekam prinovu,pribavimo potrebnu dokumentaciju za novorodjenče (da i njega uvedemo u proces) i krajem JAN ili početkom FEB interviju!...naravno prethodno lekarski,tada će i supruga moći na x-ray....iiii.....NEMA PROBLEMA:bravo:

Score
03.10.2010, 19:21
Hvala Score
Meni ustvari više odgovara da odložim interviju.Nezračim trudnu suprugu,uštedim 545 $ i na miru (krajem NOV početkom DEC) sačekam prinovu,pribavimo potrebnu dokumentaciju za novorodjenče (da i njega uvedemo u proces) i krajem JAN ili početkom FEB interviju!...naravno prethodno lekarski,tada će i supruga moći na x-ray....iiii.....NEMA PROBLEMA:bravo:

Dakle, time je tvoj problem resen! Sretno ti bilo! :;D:

batiša
03.10.2010, 19:24
Dakle, time je tvoj problem resen! Sretno ti bilo! :;D:

UPRAVO TAKO :beer:

Zana
03.10.2010, 23:59

Nisam sigurna za dokumente jer mislim da je izjava o tvojim razlozima dovoljna, medjutim mislim da ce tebi nesto drugo da bude problem a to je "inconsistency". Oni imaju svoje tumacenje u vezi sa waiver-om; oni razumeju tvoja prava i odluke, takodje ocekuju i od tebe da razumes da imigracija nije pravo vec privilegija. Kao sto ti ocekujes da onaj ko ti ulazi u kucu postuje tvoja pravila, isto ocekuju i oni.

Ti si sam napomenuo da deca imaju uredan rekord vakcinacije, s tim da je jedan datum nejasan. Stavi se sada u njihovu situaciju: oni zele da znaju sta se to promenilo u medjuvremenu, u tom periodu od poslednje vakcinacije - a da ne izgleda kao da se pritivis samo jednoj vakcini vec svakoj i da ne izgleda kao da samo hoces da se provuces za intervju. Oni kazu da mozes da si protiv svega ili niceg - sta treba da se desi ako ti daju waiver a ti ili deca kasnije primite neke vakcine ovde?

Na kraju ce sve da se svede na njihovu analizu toga sto ti kazes: da li si iskren ili ne. Jer, po njihovom tumacenju:

"Even if these beliefs accurately reflect the applicant's ultimate conclusions about vaccinations, they must stem from religious/moral convictions, and must not have been framed in terms of a particular belief so as to gain the legal remedy desired, i.e. , a waiver under section 212(g)(2)(C) of the Act. While an individual may ascribe his or her opposition to vaccinations to a particular religious belief or moral conviction that is inherently opposed to vaccinations, the question then turns to whether that claimed belief or moral conviction is truly held, i.e. , whether it is applied consistently."

Na osnovu svega ovoga, ti njima treba da dokazes da sve to ne pricas samo da bi dobio waiver vec zato sto to zaista mislis i delujes u skladu sa tim. Kako to dokazati ako ti deca imaju skorasnji rekord - zaista ne znam. Ako od tog datuma od poslednje vakcinacije imas dokaz da ste odbili nekoliko vakcinacija to mozda moze da pomogne...opet dolazimo do onog njihovog "sve ili nista".

Ne znam stvarno sta da ti kazem, jer je njihovo tumacenje kao sto smo vec diskutovali:

"Case law notes that the individual's religious beliefs must be balanced against the benefit of society as a whole."

Sta da ti kazem: ako zaista mislis da Hep B i Tetanus vakcina su takvo zlo, onda probaj da to odradis i imaj u vidu da je njihovo pravo da odlucuju ko ce da se useli u zemlju. Mozda im ove dve vakcine nisu bitne, a mozda i njih spopadnu "principi". Procitah juce da je jedan tip (http://immigrate2us.net/forum/archive/index.php/t-50100.html) unajmio advokata i uspeo, a isto tako procitah da niko od onih koji je na jednom forumu (http://www.visajourney.com/forums/topic/269164-form-i-601-for-religious-objection-to-vaccines/) probao da dobije waiver nije uspeo.

Ovde (http://www.uscis.gov/ilink/docView/AFM/HTML/AFM/0-0-0-1/0-0-0-18922/0-0-0-18926.html#0-0-0-627) ti je USCIS tumacenje, pa vidi sta ti je raditi.

Znam da me ne pitas za licno misljenje, ali ja bih ih primila (kao sto i jesam, ne dve vec SVE) i zavrsila tu pricu... a kasnije se ovde bori za svoje principe, ko ti brani. Nisu to ne znam kakve vakcine - Hep B i Tetanus, aj' sad pa stvarno sta moze da ti se desi?! Stvarno mi nije jasno, ovde nisu u pitanju ne znam kakve vakcine, nije mi jasno zasto ides toliko glavom kroz zid...

johnywalker
08.04.2015, 10:04
Za one koji se dvoume oko vakcina šta i kako, evo zvaničnog stava:

http://i59.tinypic.com/bi5kcw.jpg

NS2015
08.04.2015, 11:43
Za one koji se dvoume oko vakcina šta i kako, evo zvaničnog stava:

http://i59.tinypic.com/bi5kcw.jpg

Svaka cast na informaciji. Samo bi da dodam moje iskustvo. Imali smo zakazan intervju tako da na dan intervjua beba nije jos uvek napunila 6 meseci i u Smiljanicevoj su nam rekli da je to dobro jer bi morali bebi da daju vakcinu za sezonski grip. Ovako smo je postedeli bockanja.

wakalu
08.04.2015, 14:10
Ne razumijem se baš u engleski,po ovome što vidim svi koji dobiju vizu bi trebali nekoliko vrsta cjepiva primiti ili....?

mikiSA
08.04.2015, 14:38
Ne razumijem se baš u engleski,po ovome što vidim svi koji dobiju vizu bi trebali nekoliko vrsta cjepiva primiti ili....?
ako se nisi dugo vakcinisao i nemas dokaz o vakcinaciji (knjizica, karton vakcinacije) onda da, ali samo odredjene vakcine.
DTaP, Influenza (ako je vrijeme gripe) su najcesce koje se daju. I dodatno naplacuju na ljekarskom za vizu, znaci provjeri, ako ti sta fali prema spisku primi u domu zdravlja prije ljekarskog jer ce te doci jeftinije.

Andrija89
08.04.2015, 15:20
Ne znam da li je bilo ovo receno ali ajde da kazem u slucaju da nije. Oni koji nemaju svoje kartonce vakcinisanja, mogu da izvade potpuno besplatno u svom domu zdravlja. Tamo vam daju papir koje ste vakcine primili i stave pecat i potpis tako da mislim da bi to trebali da uvaze u ambasadi.

SRBghost
10.04.2015, 20:37
Ne znam da li je bilo ovo receno ali ajde da kazem u slucaju da nije. Oni koji nemaju svoje kartonce vakcinisanja, mogu da izvade potpuno besplatno u svom domu zdravlja. Tamo vam daju papir koje ste vakcine primili i stave pecat i potpis tako da mislim da bi to trebali da uvaze u ambasadi.

U ambasadi se uvazava samo papir iz ordinacije u kojoj radite lekarski, pa sve da ga je potpisao i ministar zdravlja :) Ako niste nikada primili ni jednu vakcinu/nemate dokaz, ono sto cete sigurno i samo primiti je:
1. Tetanus
2. MMR
3. Vakcina protiv gripa

Svaku od ovih vakcina mozete dobiti u svom DZ i nema potrebe placati ih 6.000 dinara, kuna, KM ili sta vec...

Nadam se da sam malo pomogao i pojasnio. Sve u svemu - nista strasno.

Iva75
11.04.2015, 03:11
Meni su rekli prilikom zakazivanja lekarskog pregleda da su potrebne sledece vakcine:
1. MMR
2. Tetavax
Ili dokaz (kartoncic iz knjizice), da ste primili vakcine. A sto se tice vakcine protiv gripa, ona ne treba da se primi ako imate lekarski pregled posle 1. maja. Jer u to vreme vise ne postoji epidemija gripa. Tako su mi rekli.

oskark
11.04.2015, 18:08
kada sam ja obavljao pregled u Smiljanicevoj, poneo sam zdravstveni karton sa sobom u kome su bile sve vakcine. Kod mene su vakcine istekle pa sam zbog toga primio obe vakcine. Mada iskreno bolelo me je dupe sta treba da primim i sta ne treba od tih vakcina. daj bockaj sta god samo da odem odatle :naughty::grin:

GreenM
25.04.2015, 10:26
Meni je doktorica u BL rekla da ne treba da primim nijednu vakcinu... Revakcinacija za MMR mi je obavljena 1998. ali doktorica nije spominjala ništa o obnavljanju te vakcine, nego je rekla da je to sve završeno. Da li ipak treba da primim MMR ili ne?

mebely
06.05.2015, 14:45
Nase iskustvo na lekarskom pregledu u Skenderbegovoj vezano za vakcine...Ko nije primio za tetanus i MMR u zadnjih deset godina,primice.Sto se dece tice,tu je bilo malo frke.Zapravo,starije dete(12god) je trebala dobiti vakcinu za hepatitis B,koja je obavezna od 2005.U skoli je pocela vakcinacija dece prosle nedelje ali je ona bila bolesna i nije primila.Zvali smo ordinaciju u Skenderbegovoj i rekla nam zena da se sastoji iz tri doze i da je bolje da primimo sve tri doze u USA jer planiramo u junu da idemo. Kada smo dosli na lekarski,doktorka nije mogla da zavrsi njenu dokumentaciju bez primljene bar prve doze te vakcine.Tako da smo danas primili i poslali mailom, a naknadno cemo pokupiti dokumentaciju sa lekarskog za dete.Eto,cisto da znate...

margos13
06.05.2015, 17:56
Ja sam danas išao u Gradski zavod za javno zdravlje u 29. Novembra i tamo sam primio vakcinu za tetanus i u Instut Batut u Beogradu za MMR vakcinu. Antitetanus vakcinu sam platio oko 1200 din, a MMR 1515 din. U Batutu mi je popunjen karton o primljenim vakcinama i u kartonu je upisana i vakcina koju sam primio u 29. novembra.

U Batutu je nekoliko momaka pre mene takođe primilo MMR i u pitanju su ljudi koji bi trebalo da idu da rade na brodovima (za rad na brodu takođe traže MMR).

mebely
06.05.2015, 18:29
Mi smo u Skenderbegovoj platili 4050 din. za dva MMR i jedan tetanus...mislim da su jeftiniji od Smiljaniceve.

Mrs.Ryan
08.05.2015, 22:46
Sta rade sa decom koja zbog alergije na jaja ne mogu da prime MMR?

Tomislav1970
09.05.2015, 05:12
Sta rade sa decom koja zbog alergije na jaja ne mogu da prime MMR?

Mislim da sam negdje procitao da postoje vakcine koje se ne uzgajaju na jajima. Mada, mozda i grijesim.

U svakom slucaju javis se ovlascenim ordinacijama i konsultujes se sa njima.
Ljubazni su i spremni da pomognu i objasne

Mrs.Ryan
09.05.2015, 09:05
Hvala puno.
Moram jos videti sa nasom doktoricom da dete primi sve sto treba, jer smo malo kasnili, i da mu ne skrkaju sve odjednom.

Jelenadejanbogdan
16.10.2015, 01:03
Cao svima, nova sam ovde pa me neke stvari nisu bas jasne :nene: Tek smo aplicirali, jos uvek nismo izvučeni. Moj sin nije primio MMR vakcinu,zapravo potpisala sam saglasnost da je ne primi zbog mogucnosti da izaziva autizam kod dece. Zanima me tada ce ( ukoliko nas izvuku) imati oko 3god da li ce insistirati da mu je daju (ona se prima sa 12m) i da li uopste imamo sanse za imigraciju ukoliko dete nema jednu vakcinu? Da li je neko imao sličan slučaj? :smrc:

tijana2401
16.10.2015, 14:19
Zdravo drugari, evo i ja da stavim nase sveze iskustvo u vezi vakcina. Suprug i ja imamo 23 i 24 godine i prema zakonu nase drzave smo redovno vakcinisani. Medjutim, Americki zakon je drugaciji i vakcine vaze 10 godina i ako nam je isteklo ove godine, moramo opet da primimo. Dom zdravlja ne moze da nam da vakcine jer po zakonu to nije moguce i poslali su nas u javni zavod za zdravlje. Tamo su nam rekli da mozemo da dobijemo vakcine i da ih platimo, naravno. Takodje, isli smo i do apoteke po vakcine za grip i odneli njima da nam apliciraju. Cena sve tri vakcine je 2500 po osobi, takodje daju potrebnu potvrdu. Eto, mozda nekom pomogne nase iskustvo. :naughty: :grin:

Mrs.Ryan
03.01.2016, 12:10
Evo jednog saveta za sve koji treba da prime vakcine i spremaju se za intervju - primajte vakcine sto pre, da ne biste prosli kao mi!

Ja sam valjda od onih retkih koji su imali reakciju na vakcinu, i dobila grip od vakcine protiv gripa! Temp oko 39, upala grla, uzas...
Nisam bila u stanju da odem na lekarski kada smo imali zakazano, a moja dr mi je rekla da nikako ali nikako tako bolesna ne primam jos i mmr, tako da smo morali da odlozimo lekarski, ali i intervju. :smrc:

Tomislav1970
03.01.2016, 23:22
Ukoliko niste prelezali ovcije boginje/vodene kozice/varicele/chickenpox cijepite se protiv njih jer je ovdje vakcina prilicno skupa

Chickenpox series (Varicella)1 ages 7+ $145.99 per dose, 2 dose series

Nerina
12.04.2016, 23:54
vezano za MMR vakcinu..jel se bez nje ne moze ici u slucaju da nas izvuku?moje dijete je nije primilo :/

Magelan
13.04.2016, 08:47
vezano za MMR vakcinu..jel se bez nje ne moze ici u slucaju da nas izvuku?moje dijete je nije primilo :/

Pitanje/post pomeren u vec postojecu temu o vakcinama.

Tikica
19.04.2016, 21:47
Nazalost ne, bez vakcinacije se ne moze proci intervju. Naravno ukoliko kalendarski vase dete jos uvek nije u obavezi da primi vakcinu onda je sve ok.

Aki93
14.10.2016, 21:25
Cao, znam da je jos rano za nas koji smo se prijavili za DV2018 ali ja bi na vreme da se informisem da ne bude posle zuri juri :) ... Citam predhodne poruke i nikako da nadjem neku gde je neko izracunao punu cenu lekarskog pregleda a i sad je 2016 a poruke su iz predhodnih godina.Pa me zanima ukupna cena lekarskog pregleda ljudi koji su isli 2016 ono kapiram da cena vakcina moze da varira u zavisnosti gde dobijete ali me zanima koliko je pregled u Smiljanicevoj? Hvala :)

BetterFuture
14.10.2016, 21:29
Cao, znam da je jos rano za nas koji smo se prijavili za DV2018 ali ja bi na vreme da se informisem da ne bude posle zuri juri :) ... Citam predhodne poruke i nikako da nadjem neku gde je neko izracunao punu cenu lekarskog pregleda a i sad je 2016 a poruke su iz predhodnih godina.Pa me zanima ukupna cena lekarskog pregleda ljudi koji su isli 2016 ono kapiram da cena vakcina moze da varira u zavisnosti gde dobijete ali me zanima koliko je pregled u Smiljanicevoj? Hvala :)
Clanovi koji su radili lekarski pregled u septembu su nam preleli informaciju da je pregled poskupeo od 1.oktobra i da iznosi $200 za odrasle i $100 za decu.

R_I_B
17.10.2016, 09:23
Cisto informativno

Vo MKD, ako ne mozete da go najdete kartonceto so vakcini (staroto), novo se izdava vo Centar za javno zdravje i se naplajka 500 denari na suvo :nene:

Svezo info:
Od provereni izvori , vakcinata za sezonski grip (Seasonal Influenza) seuste ne e pristignata vo MKD (iako site veke sme griposani) kasnele so dostava od Ministerstvoto za zdravstvo.
Pretpostavuvam deka ako voopsto uste ne e stignata vo drzavata ke ja nemaat i vo Remedika. :/

Jakinajaki
17.10.2016, 19:08
Cisto informativno

Vo MKD, ako ne mozete da go najdete kartonceto so vakcini (staroto), novo se izdava vo Centar za javno zdravje i se naplajka 500 denari na suvo :nene:

Svezo info:
Od provereni izvori , vakcinata za sezonski grip (Seasonal Influenza) seuste ne e pristignata vo MKD (iako site veke sme griposani) kasnele so dostava od Ministerstvoto za zdravstvo.
Pretpostavuvam deka ako voopsto uste ne e stignata vo drzavata ke ja nemaat i vo Remedika. :/

a dali se informiravte koi vakcini gi baraat vo remedika da se primeni?

R_I_B
18.10.2016, 09:05
a dali se informiravte koi vakcini gi baraat vo remedika da se primeni?

Tie sto se osnovni mora da gi imate primeno
nezz koi bea rubella MMR tetanus difterija polio tuberkuloza itn
mislam deka site gi imame primeno do 14 godini

Na upatstvoto od ambasada ( https://travel.state.gov/content/dam/visas/Medical/SKO%20-%20Skopje ) pisuva deka vo zavisnost od sostojbata na pacientot, negovoto minato, dosie medicinsko lekarot sam ke utvrdi koi vakcini treba da se doprimat
Moze i nisto da ne primis dopolnitelno

Slusav eka mnogu barale za sezonski grip da imas osobeno mislam ako odis vo usa vo esenskiot/zimskiot period koga vladeat gripovi i virusi, mada nikoj ne znae da ti kaze, lani sopruznici prijateli zaminaa vikaat nas nisto ne ni stavija

Donacii ima vo Centar za javno zdravje od Hepatitis B ako sakate da si primite i se besplatni
sezonski grip nema uste
a za monokoka i steptokoka i varicela nema kaj nas vakcina

Jakinajaki
18.10.2016, 20:25
Tie sto se osnovni mora da gi imate primeno
nezz koi bea rubella MMR tetanus difterija polio tuberkuloza itn
mislam deka site gi imame primeno do 14 godini

Na upatstvoto od ambasada ( https://travel.state.gov/content/dam/visas/Medical/SKO%20-%20Skopje ) pisuva deka vo zavisnost od sostojbata na pacientot, negovoto minato, dosie medicinsko lekarot sam ke utvrdi koi vakcini treba da se doprimat
Moze i nisto da ne primis dopolnitelno

Slusav eka mnogu barale za sezonski grip da imas osobeno mislam ako odis vo usa vo esenskiot/zimskiot period koga vladeat gripovi i virusi, mada nikoj ne znae da ti kaze, lani sopruznici prijateli zaminaa vikaat nas nisto ne ni stavija

Donacii ima vo Centar za javno zdravje od Hepatitis B ako sakate da si primite i se besplatni
sezonski grip nema uste
a za monokoka i steptokoka i varicela nema kaj nas vakcina

jas kolku sto sum informiran potrebni vakcini se MMR, influenca i tetanus

a sega mislam deka se pristignati za sezonskiot grip.

dali vie se javivte vo remedika da se informirate koi vakcini se potrebni?

R_I_B
18.10.2016, 21:31
jas kolku sto sum informiran potrebni vakcini se MMR, influenca i tetanus

a sega mislam deka se pristignati za sezonskiot grip.

dali vie se javivte vo remedika da se informirate koi vakcini se potrebni?

Ne,
Zadutre sme vo remedika ke vidime sto ke se sluci

toske10
16.12.2016, 11:16
Nama, u Novom Sadu, nisu hteli da daju tetanus i MMR u domu zdravlja. Te za čega vam treba, te jel imate napismeno da vam to treba, pa ne znam ja kako sad da vam dam tek tako, bla, bla... Mi kažemo - onda nam dajte tetanus na osnovu obavezne (redovne) vakcinacije svakih 10 godina - odgovor je nemamo trenutno vakcina. Mislimo se, čoveče, reci lepo ne dam i doviđenja. Dao nam je samo uput epidemiologu, pa da tamo vidimo šta možemo. Odemo do Instituta za javno zdravlje Vojvodine (Higijenski), gde je doktor bio veoma ljubazan, dao nam samo vakcinu protiv sezonskog gripa i rekao da će nam u domovima zdravlja teško dati tetanus i MMR jer to čuvaju za decu i hitne slučajeve, jedino da malo "pritisnemo" doktore i da se ubeđujemo sa njima ili da odemo do Beograda u Batut. Rekoh, lepo ću ja da platim k'o čovek u Smiljanićevoj sve što treba. Eto ukratko naše iskustvo sa vakcinama u Novom Sadu.

Nikolacar
09.05.2017, 18:52
Pozdrav svima, cestitke izvucenim clanovima foruma. Imam neke nedoumice prilikom popunjavanja DS 260 formulara.

Naime nemam karton o primljenim vakcinama kod sebe, ne znam da li se to moze izvaditi u domu zdravlja , bolnici, ili slicno ...sta da stavim kod ovog polja ?

Da li je moguce na osnovu uzorka krvi u privatnim klinikama dobiti spisak vakcina koje smo primili i da li ce to biti validno na lekarskom pregledu ?

Inace sam primio sve vakcine

Dukeduki
09.05.2017, 19:29
Pozdrav svima, cestitke izvucenim clanovima foruma. Imam neke nedoumice prilikom popunjavanja DS 260 formulara.

Naime nemam karton o primljenim vakcinama kod sebe, ne znam da li se to moze izvaditi u domu zdravlja , bolnici, ili slicno ...sta da stavim kod ovog polja ?

Da li je moguce na osnovu uzorka krvi u privatnim klinikama dobiti spisak vakcina koje smo primili i da li ce to biti validno na lekarskom pregledu ?

Inace sam primio sve vakcine
Nikola, idi na temu lekarski pregled i iščitaj polako, mislim da ćeš naći sve odgovore koji ti trebaju

DzokicaMicev
23.05.2017, 15:09
Nikola, idi na temu lekarski pregled i iščitaj polako, mislim da ćeš naći sve odgovore koji ti trebaju

I da nisu primljene sve vakcine kada odes na pregled tamo ce ti staviti sve sta treba. budi bez brige i ne sekiraj se bitno je da odneses karton na pregled.

Tia
24.05.2017, 21:34
Ja sam zvala ordinaciju u Smiljanicevoj i rekli su mi da ne treba da donosim nikakav karton o vakcinaciji za nas odrasle niti ima potrebe da trazim to, samo ukoliko smo primili MMR i tetanus u prethodnih 10 godina treba potvrda o vakcinaciji a ako nismo primili tamo ce nam dati vakcinu. Za decu karton o vakcinaciji i to je sve. Nema nikakve potrebe brinuti za to.

Tia
24.05.2017, 21:37
Zvala sam i zavod za javno zdravlje u bgd u i rekli su mi da MMR i tetanus u kombinaciji sa jos necim ukupno kostaju 3100 din i oni ti daju karton o vakcinaciji.

Svenson
26.05.2017, 21:05
Ja sam zvala ordinaciju u Smiljanicevoj i rekli su mi da ne treba da donosim nikakav karton o vakcinaciji za nas odrasle niti ima potrebe da trazim to, samo ukoliko smo primili MMR i tetanus u prethodnih 10 godina treba potvrda o vakcinaciji a ako nismo primili tamo ce nam dati vakcinu. Za decu karton o vakcinaciji i to je sve. Nema nikakve potrebe brinuti za to.

E, ovo su lepe vesti. Pitao sam se šta da radim pošto su moj karton zagubili nakon krečenja. :smrc:

Hvala :bravo:

damagon
29.05.2017, 16:04
Imam pitanje vezano za karton vakcinacije.
Naime ja sam to zagubio negde jos kao dete, u domu zdravlja su mi dali karton imunizacije(a4papir) na kome je odstampan spisak primljenih vakcina i udarena 2 pecata.
Da li mozda kada primim tetanus i mmr dobijem novi karton vakcinacije kao potvrda samo za te vakcine ili kako vec ?:wtf:

Dukeduki
29.05.2017, 23:04
Imam pitanje vezano za karton vakcinacije.
Naime ja sam to zagubio negde jos kao dete, u domu zdravlja su mi dali karton imunizacije(a4papir) na kome je odstampan spisak primljenih vakcina i udarena 2 pecata.
Da li mozda kada primim tetanus i mmr dobijem novi karton vakcinacije kao potvrda samo za te vakcine ili kako vec ?:wtf:
Njih interesuje i racunaju samo u zadnjih deset godina sta si primio, sve pre toga je nebitno, na lekarskom ces dobiti nov karton sa upisanim akutelnim vakcinama koje zahtevaju.Ja sam imao karton bukvalno jos od kad sam beba bio, ne bitno je ono ranije

tile83
12.09.2017, 09:48
Hvala Tia sto si podelila info sa nama. I ja sam brinula kako cu pronaci svoj karton vakcinacija I drago mi je da za tim nema potrebe. Pozzz

12.09.2017, 15:17
Ja sam skoro za supruga i za mene izvadila karton vakcinacije,mislila sam da mi je to bilo potrebno :suure: a zaista su upisane sve vakcine od rodjenja. MMR takodje. Ali cu pokusati da primimo te dve vakcine u nasem domu zdravlja ako je moguce :suure:
Na MMR i Tetanus mislim :)
Ali imam jedno pitanje : Nema veze ako su vec primljene te dve vakcine,morace da se dobiju ponovo? Posto znam da se Tetanus daje periodicno :/ pa mi je nejasno ...
Hvala na odgovoru :)

misternice
22.09.2017, 10:30
Ja sam skoro za supruga i za mene izvadila karton vakcinacije,mislila sam da mi je to bilo potrebno :suure: a zaista su upisane sve vakcine od rodjenja. MMR takodje. Ali cu pokusati da primimo te dve vakcine u nasem domu zdravlja ako je moguce :suure:
Na MMR i Tetanus mislim :)
Ali imam jedno pitanje : Nema veze ako su vec primljene te dve vakcine,morace da se dobiju ponovo? Posto znam da se Tetanus daje periodicno :/ pa mi je nejasno ...
Hvala na odgovoru :)

Za Tetanus I MMR je bitno samo da je primljena prva doza, to su mi rekli kad sam zakazivao pregled. Dakle, ko nije primio u zadnjih 10 godina te vakcine, sada kada ih primi u DZ ili u ordinaciji gde se radi lekarski nema nikakve potrebe za drugom dozom.
I jos jedan dodatak, ko bude imao intervju u sezoni gripa (pocevsi od novembra pa na dalje), morace da ima primljenu I vakcinu protiv sezonskog gripa

25.09.2017, 00:40
Za Tetanus I MMR je bitno samo da je primljena prva doza, to su mi rekli kad sam zakazivao pregled. Dakle, ko nije primio u zadnjih 10 godina te vakcine, sada kada ih primi u DZ ili u ordinaciji gde se radi lekarski nema nikakve potrebe za drugom dozom.
I jos jedan dodatak, ko bude imao intervju u sezoni gripa (pocevsi od novembra pa na dalje), morace da ima primljenu I vakcinu protiv sezonskog gripa

Hvalaaaaa na odgovoru :) To znaci da cemo ipak morati da primimo obe :/ i Tetanus i MMR ako se ne racunaju iz kartona o vakcinaciji :suure:
Mi smo ih oboje dobili po rodjenju na MMR mislim. Posto ce nam intervju biti kasnije,pretpostavljam da nas ocekuje i vakcina protiv sezonskoh gripa :suure:
Hvala :)

Tia
25.09.2017, 14:35
Danas sam primila vakcine Tetanus i MMR u zavodu za javno zravlje. Nema guzve, za cas se obavi, nista sem licne karte ne treba. Ako nekoga zanima platila 2240 din za obe.

25.09.2017, 23:24
Danas sam primila vakcine Tetanus i MMR u zavodu za javno zravlje. Nema guzve, za cas se obavi, nista sem licne karte ne treba. Ako nekoga zanima platila 2240 din za obe.

Hvala Puno Tia :) :1072: I mi cemo primiti obe takodje,najsigurnije. Hvala na Informacijama :1072::1072::1072:

EMIGRANT
30.10.2017, 17:43
Vakcine za sizonski grip i tetanus sam dobio u svojoj ambulanti, u razmaku od po 7 dana.

Pošto sam ranije u sekciji lekarski pregledi često puta pročitao reč 'karton' za vakcine doktorici sam rekao da treba nekakav karton, pa su mi dali mali kartonić dimenzija 7 x 9.3 cm, na prvoj strani je odštampano 'Lični karton o izvršenim imunizacijama', od popunjenih podataka: prezime, ime, datum rođenja, br. vakcionalnog kartona i na kraju jmbg broj. Na toj prvoj strani je pečat koji je ostavio loš otisak i nema potpisa, a sa druge strane je tabela sa primljenim vakcinama takođe ručno popunjena sa nazivima primljenih vakcina i bez pečata.

Sada sam u dilemi da li će uopšte ovaj kartonić da mi uvaže u Smiljanićevoj, a ne znam kome da se obratim da mi izda tu potvrdu o kojoj pišu članovi foruma i koja je možda validnija.

MMR ću da primim u Zavodu za javno zdravlje jer je tamo jeftinija, u Institut za javno zdravlje Batut sama MMR vakcina košta 2730 dinara.

Članovi koji misle da treba platiti punu cenu u ambulantama koje vrše pregled za imigraciju jer su dobitnici izvukli premiju pa treba da plate koliko god da košta neka mi ne odgovaraju na poruku!

Treba preživeti do odlaska ovde u srbiji gde se crvena teško zaradi a za čas potroši, moraću da pozajmim novac za intervju a i da mi se nađe za početak u USA :)

BetterFuture
30.10.2017, 18:08
Vakcine za sizonski grip i tetanus sam dobio u svojoj ambulanti, u razmaku od po 7 dana.

Pošto sam ranije u sekciji lekarski pregledi često puta pročitao reč 'karton' za vakcine doktorici sam rekao da treba nekakav karton, pa su mi dali mali kartonić dimenzija 7 x 9.3 cm, na prvoj strani je odštampano 'Lični karton o izvršenim imunizacijama', od popunjenih podataka: prezime, ime, datum rođenja, br. vakcionalnog kartona i na kraju jmbg broj. Na toj prvoj strani je pečat koji je ostavio loš otisak i nema potpisa, a sa druge strane je tabela sa primljenim vakcinama takođe ručno popunjena sa nazivima primljenih vakcina i bez pečata.

Sada sam u dilemi da li će uopšte ovaj kartonić da mi uvaže u Smiljanićevoj, a ne znam kome da se obratim da mi izda tu potvrdu o kojoj pišu članovi foruma i koja je možda validnija.

MMR ću da primim u Zavodu za javno zdravlje jer je tamo jeftinija, u Institut za javno zdravlje Batut sama MMR vakcina košta 2730 dinara.

Članovi koji misle da treba platiti punu cenu u ambulantama koje vrše pregled za imigraciju jer su dobitnici izvukli premiju pa treba da plate koliko god da košta neka mi ne odgovaraju na poruku!

Treba preživeti do odlaska ovde u srbiji gde se crvena teško zaradi a za čas potroši, moraću da pozajmim novac za intervju a i da mi se nađe za početak u USA :)
Vama ne treba nikakav karton ni potvrda jer ste sada vec primili dve a uskoro i trecu potrebnu vakcinu. Potvrda o izvrsenoj imunizaciji je potrebna u slucaju da ste u prethodnih 10 godina primili bar jednu od ove tri vakcine.

A zasto mislite da bi Vam iko odgovorio da je najbolje/najpametnije primiti vakcine kod panel physicians? To sto neko stavlja svoj komfor ispred ustede ne znaci da omalovazava ikoga ko ima manje ili drugacije razmislja. Srecno.

misternice
30.10.2017, 18:43

Taj kartoncic o kome pricate, koji ste dobili prilikom vakcinisanja protiv sezonskog gripa i tetanusa zapravo jeste potvrda o primljenim vakcinama i vazeci je. Verujem da to sto se slabo vidi pecat nece predstavljati problem.
Takodje, u Zavodu za javno zdravlje mogu Vam na taj kartoncic dodati i potvrdu o prijemu MMR vakcine sa sve pecatom Zavoda i potpisom i faksimilom lekara. Isto tako mogu Vam izdati i novi kartoncic gde ce onda biti samo potvrda od njih za MMR i onda oba kartoncica nosite u Smiljanicevu.
Jos samo mali dodatak u vezi sa cenama - mislim da je ono sto rade u Batutu bezobrazno jer oni naplacuju dve stvari - vakcinu oko 1400 plus potvrdu koja je jos nekih oko 1100. Tako da za skoro upola manje novca u Zavodu dobijete sve sto Vam je potrebno.

misternice
30.10.2017, 18:46
Vama ne treba nikakav karton ni potvrda jer ste sada vec primili dve a uskoro i trecu potrebnu vakcinu. Potvrda o izvrsenoj imunizaciji je potrebna u slucaju da ste u prethodnih 10 godina primili bar jednu od ove tri vakcine.
.

Pod potvrdom je verovatno mislio na ovo sto je dobio sada pri vakcinaciji protiv sezonskog gripa i tetanusa (zaista se zove Potvrda o izvrsenim imunizacijama) I ta potvrda je jedini dokaz da ih je i primio, dakle neophodna je.

EMIGRANT
30.10.2017, 19:00
@BetterFuture

Tako je, primio sam te dve vakcine, ali to moram i da dokažem u ordinaciji u Smiljanićevoj 22 i nisam siguran da li će ovaj mali kartonić sa poluvidljivim pečatom biti dovoljan dokaz, zbog toga se brinem, ali sutra ću ih nazvati da se konsultujem.

Meni treba pomoć nekomfornih, što sam uglavnom i pronašao na forumu :book:

@misternice

Nadam se da ste u pravu za kartonić, proveriću za svaki slučaj.

Batut sam danas zvao telefonom i rečeno mi je da je cena za tu jednu MMR vakcinu 2730 dinara, nema dileme, jer kada sam saznao da je u Zavodu u pola jeftinija ponovo sam zvao Batut da vidim da nije došlo do nesporazuma i da možda cena nije za sve tri vakcine, ma neee kaže mi žena 'Samo MMR je 2730 dinara.'.

Preguraćemo i to nekako.

BetterFuture
30.10.2017, 20:17
Pod potvrdom je verovatno mislio na ovo sto je dobio sada pri vakcinaciji protiv sezonskog gripa i tetanusa (zaista se zove Potvrda o izvrsenim imunizacijama) I ta potvrda je jedini dokaz da ih je i primio, dakle neophodna je.
Da, u pravu ste, naravno da treba potvrda za tek primljene vakcine. Ja sam mislio da clan Emigrant govori o potvdi za ranije primljene vakcine. Moja greska, izvinjavam se.

EMIGRANT
13.11.2017, 20:29
Samo da javim, da sam bio u Gradskom zavodu za javno zdravlje u Beogradu.

Kada se popnete uz stepenice zavoda i prođete kroz ulazna vrata, sa desne strane je soba sa šalterima, čim kažete sestri na šalteru da ste došli zbog vakcinacije ona vam ekspresno odgovori 'četvrti sprat, soba 81'. U sobi 81. su ljubazni i sve ide veoma brzo.

Vakcinisali su me sa MMR vakcinom (1480 dinara) i dali su mi karton koji je skoro identičan kao i onaj prvi što sam dobio kod reonskog doktora. Takođe se zove 'Lični karton o izvršenim vakcinacijama'. Doktorica iz zavoda mi je rekla da je namena oba kartona ista, samo su različite štamparije štampale kartone. Na prvoj strani kartona je pečat zavoda, a na drugoj strani je upisana MMR vakcina i ponovo udaren pečat zavoda ali i lični pečat doktorice, tamo je i njen potpis.

Tako da sam, kada sam to video, otišao do svoje reonske doktorice i ona je takođe na drugoj strani onog prvog kartona sa vakcinama za tetanus i grip udarila pečat doma zdravlja, pečat sa njenim imenom i potpisala se, a ojačan je i pečat doma zdravlja na prednjoj strani :).

Tako da mogu bezbrižno na pregled.

aleksandarzz
16.11.2017, 17:48
Jutros smo bili u institutu za javno zdravlje. Vec opisana soba 81. Nazalost, nema vise MMR vakcina :no:
Sad raspisuju tender i nemaju pojma kad ce ih biti. Na moju opasku da sumnjam i da ce mi trebati pre aprila, covek rece da ih mozda ni tad nece biti.

ikac89
16.11.2017, 23:12
A jel postoji opcija da se ta vakcina kupi na nekom drugom mestu, neka privatna apoteka ili sl.?

EMIGRANT
16.11.2017, 23:18
@aleksandarzz

Žao mi je vas i svih ostalih koji neće primiti vakcinu tamo gde žele i gde je razumna cena.

Ja sam bio na početku novembra meseca u zavodu, odmah nakon onih mojih poruka. 31.10.2017. sam ih nazvao telefonom i osoba koja se javila pitala je nekog drugog u pozadini 'Da li imamo još MMR vakcina? Taj neko je odgovorio da ima i osoba koja se javila mi je rekla 'Ima vakcina i možete je primiti od 08:00h - 13:00h'. Zbog 'IMA - NEMA' mi je bilo jasno da je trenutna zaliha pri kraju, te sam požurio da to hitno uradim, jer nisam iz Beograda i ne mogu svaki čas da dolazim i rizikujem. A pošto u poslednjih nekoliko godina nemam baš puno sreće kada su slične stvari u pitanju i sve mi izmakne u zadnjem trenutku, čak sam i u čekaonici strepio da li će tih čestoro ljudi koji su stigli pre mene potrošiti trenutnu zalihu vakcina, a uz sve to u poslednje vreme sve više dece oboleva od boginja.

Kada su me pozvali u sobu i ja im rekao šta mi treba, pa doneli vakcinu i stavili je na sto, obradovao sam se kao malo dete :)

Da dodam samo još nešto, danas sam ponovo pogledao račun koji su mi izdali u Zavodu, MMR vakcina je pod nazivom Priorix i košta 1001 dinar a njihova usluga davanja vakcine je 480 dinara. Pretpostavljam da kada neko prima i za grip i tetanus da se naplaćuje samo jedna usluga za davanje sve tri vakcine.

Možda se MMR vakcina može nabaviti i u apoteci pa odneti kod njih da vam daju, koga interesuje može ih nazvati telefonom i proveriti. Jedan mladić je istog dana kad i ja bio tamo i trebalo je da primi neku drugu vakcinu (NE MMR!) koju trenutno nisu imali, ali mu je neko od osoblja objašnjavao gde da ode po nešto i da dođe ponovo, ja mislim da mu je objašnjavao u kojoj apoteci da kupi vakcinu.

Svima nama koji idemo na pregled za zelenu kartu je bitno da nam Zavod izda karton sa upisanom vakcinom. Ako možete sami nabaviti vakcinu i ako vas oni vakcinišu i izdaju vam karton uštedeli ste. Mada mislim da sam doneo MMR vakcinu i u svoju reonsku ambulantu da bi mi dali na moj zahtev i upisali u karton koji su mi oni izdali, ali eto neka bude pečat zavoda jer je jači.

Ja sam zvao neke privatne apoteke u Zrenjaninu i rekli su mi da nikad nisu imali MMR vakcinu, a u državnoj apoteci se niko nije javljao na telefon čitav dan, tako da sam izgubio strpljenje i uputio se za Beograd u Zavod.

САВЕТОВАЛИШТЕ ЗА ИМУНИЗАЦИЈУ - ВАКЦИНЕ
http://www.zdravlje.org.rs/index.php/radno-vreme

Tia
16.11.2017, 23:50
Da, zelela bih da dodam da na Batutu vakcine tetanus i mmr kostaju oko 4300 dinara jer oni izdaju nekakve zute internacionalne knjizice o vakcinaciji , zato, idite u Zavod za javno zdravlje ako zelite da ustedite.

freetodecide
05.01.2018, 22:04
Ja konkretno nisam u mogućnosti doći do toga kartona vakcinacija, jer mi je potvrdjeno da je ta dokumentacija uništena u prethodnom ratu u BiH. To je u mom slučaju tako a za suprugin karton smo još uvijek u potrazi. Ne znamo koliku ulogu igra sam taj karton, može li to biti neka začkoljica? Za djecu imamo naravno, s tim da za starijeg sina takodje imamo jednu specifičnu situaciju... naime kada je trebao da krene u školu nije primio tu vakcinu jer smo se preselili iz jedne u drugu državu pa smo u svoj toj frci nekako zaboravili a ni škola nas ovdje ne podsjeti na to. Propust ali ništa što ne možemo ispraviti. Medjutim, tu vakcinu treba da primi iz dva dijela u razmaku od šest nedjelja. Ljekarski imamo zakazan za 23.01. Nadamo se da nam neće to praviti problem takodje. Nisam naišao na ovakav slučaj pa da pitam nekog od vas zna li nešto o tome?

damagon
05.01.2018, 22:37
Njima je bitan MMR,tetanus i sezonska protiv gripa. Meni je isto bila neka frka oko tog kartona vakcinacija, ali sam na kraju pozvao ordinaciju, oni su mi lepo objasnili sta je bitno i rekli da ponesem taj karton vakcinacije koji imam, i kada sam doso tamo, pregledali su samo datume navedenih vakcina , bez briga oko toga ....

10.01.2018, 00:05
Njima je bitan MMR,tetanus i sezonska protiv gripa. Meni je isto bila neka frka oko tog kartona vakcinacija, ali sam na kraju pozvao ordinaciju, oni su mi lepo objasnili sta je bitno i rekli da ponesem taj karton vakcinacije koji imam, i kada sam doso tamo, pregledali su samo datume navedenih vakcina , bez briga oko toga ....

Pozdrav Damagon,jedno pitanje :) Vi ste primili vakcine na lekarskom pregledu ili ne? Da li bih ja mogla da primim vakcine,i oni samo da mi upisu datume ispod? ili kako vec to ide,ili dobijete novi karton vakcinacija za te 3 vakcine koje su potrebne? a karton svakako donosite na lekarskom pregledu. Hvala na odgovoru :) :) :)

damagon
10.01.2018, 13:42
Ovako ja sam nosio karton vakcinacije koji sam dobio u domu zdravlja(odstampana lista primljenih vakcina na a4 papiru)

Posto nisam ni pogledao sta sam od vakcina primao ja sam poneo novac za sve 3 vakcine, ali kad su sestra i doktorka u ambulanti pogledale rekle su da sam primio tetanus i mmr pre manje od 10 godina te da nije potrebno opet, pa sam primio samo vakcinu protiv gripa. Tamo dobijete nov karton vakcinacije, tj papir na kome je stiklirano sta ste primili sve i kada , ako imas jos neko dodatno pitanje tu sam :doctor:

Supernaut
10.01.2018, 14:04
Pozdrav,

izvinjavam se ako ponavljam pitanje, ali nisam primetio nigde odgovor... Da li je neko ko je preležao male boginje kao dete u obavezi da se vakciniše? Ili je dokaz o postojanju antitela u organizmu dovoljan/ prihvatljiv dokaz? Da li je neko imao ovakav slučaj?
Ponovo, izvinjavam se ako ponavljam nešto rečeno

damagon
10.01.2018, 15:04
Pa mislim da je jedini dokaz karton vakcinacije, ukoliko niste primili MMR u zadnjih 10 godina ,verovatno ce vam dati na lekarskom

10.01.2018, 18:26
Ovako ja sam nosio karton vakcinacije koji sam dobio u domu zdravlja(odstampana lista primljenih vakcina na a4 papiru)

Posto nisam ni pogledao sta sam od vakcina primao ja sam poneo novac za sve 3 vakcine, ali kad su sestra i doktorka u ambulanti pogledale rekle su da sam primio tetanus i mmr pre manje od 10 godina te da nije potrebno opet, pa sam primio samo vakcinu protiv gripa. Tamo dobijete nov karton vakcinacije, tj papir na kome je stiklirano sta ste primili sve i kada , ako imas jos neko dodatno pitanje tu sam :doctor:

Hvala :)))) Ja sam vec izvukla karton o vakcinaciji,i tu pise da sam MMR vakcinu primila kao dete,i da se ona ne daje ponovo :blink::blink::blink::gun:
Tetanus cu primiti u nasem domu zdravlja ovamo,kao i vakcinu protiv gripa :) Samo mi je nejasno to za MMR vakcinu :blink:
Hvala jos jednm na odgovoru :1072:

damagon
10.01.2018, 18:53
Meni takodje nesto nejasno oko tog MMR-a, jer sam ja to primio u dva navrata, ili kako je sestra na lekarskom rekla revakcinacija...ali kako god, bitno je da se zavrsi taj lekarski, puno srece na lekarskom i na intervjuu posle :1072:

ikac89
10.01.2018, 19:01
Pa da. Mislim da se MMR vakcina prima na 10 godina tj. na 10 godina se radi revakcinacija, tako da ukoliko je niste primili u poslednjih 10 godina, moraćete da je primite.

10.01.2018, 19:09
Meni takodje nesto nejasno oko tog MMR-a, jer sam ja to primio u dva navrata, ili kako je sestra na lekarskom rekla revakcinacija...ali kako god, bitno je da se zavrsi taj lekarski, puno srece na lekarskom i na intervjuu posle :1072:

Ja pitala i tako mi je receno :blink::blink::blink:
ali ako je potrebno moracu da je primim :) Hvala puno :) Januar leti,i sve me veca euforija hvata kako se priblizava :grin::1072:

10.01.2018, 19:11
Pa da. Mislim da se MMR vakcina prima na 10 godina tj. na 10 godina se radi revakcinacija, tako da ukoliko je niste primili u poslednjih 10 godina, moraćete da je primite.

Primila sam je odavno bas :grin: Nisam u poslednjih 10 godina,tako da cu morati da se revakcinisem,Hvala vam puno :1072:

Svenson
10.01.2018, 21:48
Pozdrav,

izvinjavam se ako ponavljam pitanje, ali nisam primetio nigde odgovor... Da li je neko ko je preležao male boginje kao dete u obavezi da se vakciniše? Ili je dokaz o postojanju antitela u organizmu dovoljan/ prihvatljiv dokaz? Da li je neko imao ovakav slučaj?
Ponovo, izvinjavam se ako ponavljam nešto rečeno

Ja sam preležao male boginje i nisam preležao zauške (mumps).

Zbog aktuelnih događaja (epidemija malih boginja oko nas), raspitivao sam se da li bih mogao ponovo da se zarazim, ako dođem u kontakt sa zaraženom osobom. Odgovor je bio potvrdan. :smrc: Dakle, sleduje mi vakcina, što me jako raduje. :obrva:

Zbog toga je, verovatno uvedena obavezna vakcinacija, za one što nisu primili vakcinu pre više od 10 godina.

11.01.2018, 16:25

Zbog aktuelnih događaja (epidemija malih boginja oko nas), raspitivao sam se da li bih mogao ponovo da se zarazim, ako dođem u kontakt sa zaraženom osobom. Odgovor je bio potvrdan. :smrc: Dakle, sleduje mi vakcina, što me jako raduje. :obrva:

Zbog toga je, verovatno uvedena obavezna vakcinacija, za one što nisu primili vakcinu pre više od 10 godina.

I ja sam takodje boginje sve prelezala kao dete,ali nisam zauske :suure: Tako da je bolje da se revakcinisem :grin:

vojkaninho
11.01.2018, 18:57
J asma danas primio tetanus u domu zdravja, za grip treba da se kupi jer nemaju, a MMr cu u Batunu, doduse lekarski planiram krajem janaura, kapiram da je ok da odradim sve sam pre toga?

Supernaut
12.01.2018, 10:13

Ovakav odgovor medicinskog radnika samo govori u kakvom stanju je naše društvo i zašto treba pobeći odavde...

12.01.2018, 14:06
Ja sam danas u nasem domu zdravlja primila Vaxigrip i Tetanus,a MMR vakcinu cu primiti na lekarskom,pitala sam danas kad sam zakazivala lekarski pregled u Smiljanicevoj :) I za Tetanus dobijete posebnu potvrdu da ste ga primili,a Vaxigrip vam upisu u Karton Vakcinisanja koji odnesete ( ja sam karton vakcinisanja izvadila ranije,posto mi je bio potreban zbog lekarskog pregleda ) :)

misternice
12.01.2018, 14:48
Ovakav odgovor medicinskog radnika samo govori u kakvom stanju je naše društvo i zašto treba pobeći odavde...

Sta ne valja u odgovoru medicinskog radnika?
Zaista mozes da se zarazis iako si primio vaksinu, zato I postoje revakcine I ponovno vakcinisanje..

koming
16.01.2018, 03:50
Bojim se da puno ljudi ne shvata o kojim malim boginjama se radi. Mi koji smo rodjeni posle 1970, nismo prelezali MORBILE! Morbili se "ne leže", oni se "boluju".
U nase vreme su se malim boginjama zvale RUBEOLE i one nemaju kriticnu klinicku sliku.
Moja supruga je pre tri godine "zakacila" morbile i zvali su je iz zavoda za javno zdravlje da joj kazu da je ona 82 registrovani slucaj u Srbiji, da pitaju da li je vakcinisana, da li zna gde ih je dobila, da li je putovala... Bila je "rupa" u vakcinaciji 90-ih u Bosni i odatle je krenulo pre par godina(Bliski istok-Bosna-N.Sad-Beograd) - uglavnom studenti razneli virus. Reki su nam da ako vakcinisani i dobiju, imaju bas blagu klinicku sliku. Proverili smo u kartonu i ona je vakcinisana i revakcinisana.
Medjutim, odmah posle vakcine je sa roditeljima isla na odmor i imala je strasnu temperaturu i celo letovanje se lose osecala. Po povratku u Beograd,roditelji su je odveli kod lekara i lekar tada nije povezao te simptome sa vakcinom, vec je to proslo kao suncanica. Ta vakcina se nije dobro primila i imala je "rupu" u imunitetu, zato je i "nadrljala".
Ja sam non stop bio pored nje i nisam se zarazio. Epidemija se stravicno siri - ako se jedan zakaslje u autobusu, zarazi ceo autobus (dakle, mene je zastitila moja draga vakcina od pre 40 godina!).
Mesec dana se "dusa rastaje od tela", bez preterivanja. Morbili razore organizam i posle toga imunitet se vraca tek nakon godinu dana... STRASNO!!! Kod "malih boginja", "mala" je samo ospa, a sve ostalo je "veliko".
Dramu oko vakcine prave samo oni koji to nisu videli i doziveli, sto nikome ne zelim.
Primajte sve sto traze i bezite odavde! Ziveli!

Supernaut
16.01.2018, 11:52
Sta ne valja u odgovoru medicinskog radnika?
Zaista mozes da se zarazis iako si primio vaksinu, zato I postoje revakcine I ponovno vakcinisanje..

Šta ne valja u odgovoru medicinskog radnika? Ako je neko preležao male boginje, on je imun, ne može da se zarazi.

3put
16.01.2018, 15:32
zivim na teritoriji opstine Pancevo,
jel neko moze da mi kaze gde mogu vaditi taj krton sa istorijom vakcina vakcina?

16.01.2018, 17:28
zivim na teritoriji opstine Pancevo,
jel neko moze da mi kaze gde mogu vaditi taj krton sa istorijom vakcina vakcina?

Pozdrav :) Karton Vakcinisanja izvadite u vasem domu zdravlja gde imate karton. Recite vasem izabranom lekaru da vam treba karton vakcinisanja i izdace vam kopiju koja je verna originalu,meni je takva izdata :) Tu vam pisu sve vakcine koje ste dobili po rodjenju i dalje :)

3put
16.01.2018, 18:06
Pozdrav :) Karton Vakcinisanja izvadite u vasem domu zdravlja gde imate karton. Recite vasem izabranom lekaru da vam treba karton vakcinisanja i izdace vam kopiju koja je verna originalu,meni je takva izdata :) Tu vam pisu sve vakcine koje ste dobili po rodjenju i dalje :)

Hvala! Moracu da vidim da smislim neki razlog ako me pitaju za shta cemi ;) ne mora celo selo da zna sta planiram hehehe :P

eee i SRECNO na interview! da nam javish kako je bilo! :)

misternice
16.01.2018, 18:23
Hvala! Moracu da vidim da smislim neki razlog ako me pitaju za shta cemi ;) ne mora celo selo da zna sta planiram hehehe :P

Da napomenem jos jednu stvar koja verovatno mnogima nije bas najjasnija:
Karton vakcinacije je relevantan samo ukoliko moze da potvrdi da ste u skorije vreme primili MMR (posl. 10 godina) i Tetanus (tj Tetalpan i Tetabulin). Ukoliko znate da niste nema potrebe da gubite vreme da prikupljate ceo karton sa vakcinama jer je doktorima na pregledu bitno samo da imate primljene te dve vakcine (+vaksigrip ukoliko idete u sezoni gripa). U tom slucaju, vi pre lekarskog primite te vakcine i onda samo kartoncic sa tim potvrdama koje dobijete u trenutku kad primite potrebne vakcine (naglasite da vam treba karton pa vam upisu) nosite na pregled, ne treba vam.karton sa vakcinama iz doma zdravlja od pre 10 i vise godina. Nadam se da je sad jasnije.

30.01.2018, 23:19

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom :) Ja sam im rekla da su mi potrebne za imigratsku vizu. Ovako bih morala da sacekam 7 dana izmedju jedne i druge vakcine ( nije bio doktor tu tada,zbog toga ) :suure: tako mi rekose,ali vidim da je procedura u Smiljanicevoj potpuno drugacija tj.odmah se dobiju sve 3 odjednom :) Srecno vam bilo,i obavezno javljam ;) :1072:

LxAxKxI
06.03.2018, 13:31
Pozdrav,
Krecu pripreme za Intervju, pa imam pitanje u vezi vakcina. Naime kada smo pre par godina hteli klinca da vakcinisemo u domu zdravlja, medicinska sestra nam je rekla da bolje kupimo vakcinu u apoteci posto ove koje oni imaju su uvoz iz Irana.
E sada moje pitanje je za MMR, da li bolje odraditi u Smiljanicevoj ili u Gradskom zavodu za javno zdravlje .
Hvala

aleksandarzz
03.04.2018, 10:17
Malopre su mi u zavodu za javno zdravlje rekli da nemaju MMR vakcine, ali da mogu da mi ih oni daju, a da ih sam kupim u apoteci.
Zna li neko u kojim apotekama ih ima i koja im je cena?

Botanika1
03.04.2018, 12:52
Malopre su mi u zavodu za javno zdravlje rekli da nemaju MMR vakcine, ali da mogu da mi ih oni daju, a da ih sam kupim u apoteci.
Zna li neko u kojim apotekama ih ima i koja im je cena?

Moj savet je da je ne kupujes u apoteci, vec zoves Batut i pitas za vakcinu.
Tamo je malo skuplja, ali mnogo povoljnije nego u apoteci (zvala sam ja par apoteka, ili nemaju ili kosta 95 evra).
U Batutu je oko 2700 (ja mislim, ne secam se najbolje) i dobije se neka medjunarodna potvrda, a u Zavodu u 29.novembra je 1400 din. Na lekarskom je oko 3000, tako da su sve ove opcije bolje nego apoteka :)

Naravno, za sve ove ustanove telefonom sve moze da se proveri, cisto da li imaju na stanju i koja je cena :)

ikac89
03.04.2018, 19:21
Ja sam bio prošle nedelje u Zavodu za javno zdravlje (ili kako se već zove) u Kruševcu i rekli su mi da nema vakcina, da dobijaju samo onoliko koliko je potrebno za redovno vakcinisanje dece. Pitao sam da li mogu u apoteci da kupim, pa da mi je oni daju i posle da izdaju karton i rekli su nam da ne može, da je za to zadužen Batut tj. da postoji na Batutu odeljenje za vakcinisanje putnika u međunarodnom saobraćaju i da samo tamo mogu da odradim to. Takođe su mi rekli da je trenutno nestašica tih vakcina i da ću ih teško naći po nekoj normalnoj ceni u apotekama.

U Batutu MMR vakcina košta oko 2700 dinara, u Smiljanićevoj je 3000, tako da se realno ne isplati da se prima tamo tj. ne isplati se nama koji nismo iz Beograda. A i lakše je da se i pregled i vakcinacija završi na jednom mestu.

aleksandarzz
04.04.2018, 10:43
I meni su nešto slično rekli u Požarevcu u ZZZZ-u. Da se šetam po Beogradu za par stotina dinara - ne isplati se. Lakše je primiti vakcine na pregledu.
A u novembru smo za jedan dan zakasnili - nestalo ih. :smrc:

newpain01
24.05.2018, 13:42
Neko je ranije u temu spomenuo da treba nositi karton vakcinacije s vama u avion i da proveruju na aerodrom.
Dali to znaci da treba uraditi prevod na Engleskom?

slucajni_prolaznik
25.05.2018, 00:30
Neko je ranije u temu spomenuo da treba nositi karton vakcinacije s vama u avion i da proveruju na aerodrom.

U avion nosite CD i papir (izvestaj) sa lekarskog pregleda koji je vec na engleskom.

25.05.2018, 00:48

Karton vakcinacije se nalazi u Zutoj koverti koju vam Zapecacenu predaju na Intervjuu :) Ne treba vam nikakav prevod ;) Dr vam (tamo gde cete raditi lekarski pregled) vec ubacuje u File potrebne vakcine i vama ce dati jednu kopiju koju uz CD nosite sa vama u avion :) Nikakav prevod nije potreban,tj prevedeno je sve ;)