PDA

View Full Version : brak za vizu

kowac
14.12.2009, 17:47
Pozdrav svim forumasima,citam vase postove vec duze vrijeme,pa odlucih da se i ja ukljucim u diskusije pa odmah da postavim temu vezanu za moj slucaj.Evo pitanja za sve koji imaju neke informacije i iskustva.
Rijec je o vec obradivanoj temi,ali nisam mogao naci bas ovo sto mene zanima.
Dakle posto vec tri godine podnosim za lutriju i nista:drool:,razmisljam o pokusaju da idem na opciju placanja braka u USA.Naravno imam prijatelja u USA koji je vec skoro citav zivot tamo i on i supruga su financiski jaki i uticajni ljudi i oni su mi predlozili ovu opciju, e sad kvaka je u tome sto sam ja ozenjen i imam dijete,tako da oni hoce da nam nadu u8 isto vrijeme ljude ili bracni par koji bi za odredenu sumu novca odradili taj dio za papire.Posto vidim da Vas ima dosta informisanih molim pomoc oko svih mogucnosti i problema koji bi se mogli pojaviti
Ovaj bracni par koji bi to radio je pouzdan, znaci nebih to radio napamet
Najvise me interesuje kad bih se odlucij na to,da li da se razvodim ovde ili tamo,da li da idem na turisticku vizu tamo pa da se tamo vijencam ili da to radim odavde .Molim pomoc.HVALA

landlord
14.12.2009, 19:40
Uzmite mene za kuma..:no:

kowac
14.12.2009, 20:01
Hocu zemljak,ako ti je to zelja nije problem

dejancic
15.12.2009, 00:11
Svako je koWac svoje srece :grin:
Moje dosadasnje iskustvo je da ljudi na ovom forumu nisu nailazili na pozitivne reakcije pri pominjanju nelegalnih varijanti odlaska u inostranstvo, ali ko zna, mozda i nadjes odgovore na svoja pitanja...

nevena
15.12.2009, 00:57
kao što dejančić reče, ovaj se forum odnosi isključivo na zvaničnu lutriju koju organizuje vlada USA. sklapanje fiktivnih brakova zarad dobijanja državljanstva spada u ilegalne metode, što svakako nije naš cilj

čisto sumnjam da ćeš među članovima ove zajednice lako pronaći sagovornike u ovoj diskusiji :no:

kowac
15.12.2009, 08:13
ok narode izvinjavam se na pitanju,ipak hvala

dejancic
15.12.2009, 12:19
ok narode izvinjavam se na pitanju,ipak hvala

Legendo, nisam ja hteo da ti odustanes od svojih ciljeva i pitanja vec da ti ukazem da ljudi ne vole preterano takve varijante odlaska. Samo se malko strpi i neko ko je upoznat sa tematikom ce ti nadam se odgovoriti.

kowac
15.12.2009, 12:44
brate, hvala ti,ja se isfuro kao da sam trazio partnera za prevaru vijeka,pa nisam valjda prvi koji se sjetio tog nacina odlaska,neznam sta sam toliko nezgodno pitao.

kowac
15.12.2009, 12:58
U principu ja i supruga bi u Americi htjeli hobi pretvoriti u posao,ali to su jos snovi,ali covjek bez maste nije covjek.Evo naseg hobija,i nasih ruku djelo,pa dajte svoje misljenje kako bi to proslo u Americi,a naravni i dalje su najvaznije informacije oko teme koju sam postavio.

dreamerns
15.12.2009, 19:01
brate, hvala ti,ja se isfuro kao da sam trazio partnera za prevaru vijeka,pa nisam valjda prvi koji se sjetio tog nacina odlaska,neznam sta sam toliko nezgodno pitao.

Naravno da su se i drugi setili, ali ako je nesto ilegalno...onda je ilegalno i ovaj forum se ne bavi takvim stvarima, jer moze imati negativne posledice.
Postavio si pitanje, ako neko nesto zna i hoce da ti pomogne, moze ti na private odgovoriti.

Inace, super ti je motor....svaka cast :-)

kowac
15.12.2009, 19:15
ok drugar nije problem ja sam pozitivan lik.ako ti se ne odgovara na moje pitanje,to je ok,ali nemoj me kritikovati nisam ja kriminalac drugar,a ako ti nije problem de mi objasni malo o tim posledicama i gdje je to granica izmedu ilegalnog i neilegalnog,ako se sve dobro odradi,i naravno ako se covjek neboji prici toj granici,a ne preci naravno.

kowac
15.12.2009, 19:16
i izvini nisam se zahvalio za kompliment za trike.Hvala

kowac
15.12.2009, 19:28
Da ti dam kratku definiciju mene da nemislis ko sam.Drugar ja sam samo bravar i varioc BOSANAC,koji misli da mu sin nema buducnosti u Bosni i hoce da mu da vise mogucnosti u zivotu.

dare_ns
15.12.2009, 19:32
evo drugar, nadam se da znash engleski, poshto sada nemam vremena da prevodim

If both the U.S. Citizen and Foreign National Spouse are in the U.S., the U.S. Citizen may apply for the Foreign National Spouse's Permanent Residence through Adjustment of Status with the USCIS.

Who Qualifies:

Any U.S. Citizen in the United States with a Foreign National Spouse who entered the U.S. legally with a visa or a visa waiver. It is OK if the visa or I-94 has expired. Canadian Citizens do NOT need to show proof of entry (visa or visa waiver).

An Overview of the Process:

Once the marriage has taken place, the couple files the following with USCIS:

1. Petition for Alien Relative (USCIS Form I-130)
2. Application to Register Permanent Residence (USCIS Form I-485)
3. Biographic Information (USCIS Form G-325A)
4. Affidavit of Support (USCIS Form I-864)
5. Permission for Work Authorization (Optional) (USCIS Form I-765)
6. Medical Examination Results (USCIS Form I-693)
7. Request for Travel Documents (Optional) (USCIS Form I-131)
8. The appropriate supporting documents
9. The USCIS filing fees ($1,010 to $1,365).

o The USCIS will contact you first regarding the Biometrics / Fingerprinting Appointment.

o The USCIS will then issue the work authorization and permission to travel approximately 90 days after filing.

o The USCIS will contact you next to schedule an interview. This will be anywhere from 6 months to 9 months after filing the initial application.

o Following a successful interview, the foreign national spouse will receive a stamp classifying him/her as a Conditional Permanent Resident.

o USCIS will mail the Permanent Resident Card (Green Card) approx 4-8 weeks after the successful interview.

o The Conditional Status may be dropped by applying for Removal of Conditional Status (USCIS Form I-751) within 90 days of the 2 year anniversary of the granting of Conditional Permanent Residency.

landlord
16.12.2009, 03:11
pa ti i djecu imas?
Morat ces alimentaciju placati..
A sta ako ti se vise svidi ta druga zena,, ili ako se tvojoj zeni svidi taj drugi muz?

Moje misljenje je da to sto ti hoces da uradis nije puno nelegalno.. mozda samo malo.. imas ovde dosta ljudi koji su se ozenili nakon sto su dobili prvu kovertu. Za njih niko ne misli da su to uradili radi papira :) Mozda je i to ilegalno? Ko ce ga znati...

kowac
16.12.2009, 07:49
Hvala puno,dare_ns,korisna infirmacija.

kowac
16.12.2009, 07:55
Da drugar recimo da se to desi,u pravu si,a moguce da se desi,sve je moguce,mora zakon imati slovo i za takve slucajeve,ali mislim da bi bilo pametno traziti savjet nekog advokata tamo koji je dobar na polju emigracije,ili neku agenciju,ako imate nekakvu agenciju,moze informacija

ljiljadule
16.12.2009, 09:57
Kowac,ja te necu osuditi,bez obzira sto je to mozda nelegalno,vec cu razumeti.Ne mozemo svi biti izvuceni na lutriji.Prosto razumem da zelis da odes,kako si rekao,naravno ako se ne predje odredjena granica.
Pozdrav,

kowac
16.12.2009, 12:20
Lijepo je cuti,rijeci podrske,hvala,pa sta cu drugo moram otici iz Bosne jer me gusi ova sredina,a sacekacu jos proljece posto sam podnio i za iducu godinu green card,ako nebude nista onda mi nema druge nego to odraditi na ovaj drugi nacin,jer mislim da cu izgorijeti u zelji da odem ako budem cekao jos na lutriju,a sve na forumu molim jos jednom za pomoc ako iko ima infotmacija tipa kako je kad prelazis iz statusa turisticke vize u bracnu ili ako ima bolja mogucnos,da predem na bracni status.Jos me zanima kako ide procedura ,da li je bolje da se ovde razvedem ili da odem tamo kao ozenjen pa tamo da se razvedem,jer mislim da bi lakse otisao tamo sa familijom kao turist.HVALA UNAPRED na informacijama.A sto se tice prelaska ove pomenute granice,nisam ja taj lik,ali sto nebih to uradio da izvucem familiju odavde,jer to je u principu ono sto zakon nebrani,sad je samo do ljudi koji sprovode zakon,a to je vec stvar srece na koga cu naletiti od sluzbenika

lenhi
16.12.2009, 12:57
OK druže postavio si pitanje, ako ima ljudi koji žele pomoći mogu to vidjeti i odgovoriti. Takođe mislim da imaš pravo na svoje razmišljanje i na takve postupke. Samo smiri se nemoj da bombarduješ toliko s porukama. Nisi otkrio toplu vodu sa tim razmišljanjima i nisu drugi glupi da ne znaju isto to što ti pokušavaš. Ako neko ima ko želi i može da ti odgovori i podijeli informacije javiće se na ovoj temi, a ako ne, onda potraži drugo mjesto za informacije.

ljiljadule
16.12.2009, 13:31
Slazem se kowac,treba pokusati,ako zelis da izvuces sebe i porodicu.

kowac
16.12.2009, 16:33
Ok drugar ja se samo trudim biti kulturan i objasniti svoju situaciju,a tebe ako je neko danas naljutio idi malo negdje u teretanu pa se istresi,a daleko od toga da sam ja nesto pametan,da sam pametan bio bi doktor a ne majstor.

kowac
16.12.2009, 16:35
ljiljadule, hvala na podrsci ima nas i susretljivih

lenhi
17.12.2009, 12:06
Nije poenta u tome da ja odem u teretanu na istresanje. Ja sam ti iz dobrih namjera htio reći sledeće:
Trebaš malo pročitati i druge teme. Oni koji čine okosnicu ovog foruma i oni koji imaju najviše informacija su ljudi koji su u poslednje 2-3 godine dobili vizu na lutriji i žive sad u USA. Ti ljudi žele podijeliti informacije sa svima jer najbolje znaju šta ovaj forum njma znači, pa samim tim ne treba ih moliti niti vršiti pritisak na njih. Onaj ko dosađuje obično je ignorisan ovde. A svakako da ti to nije cilj da udaljiš ljude sa tvoje teme.

kowac
17.12.2009, 14:04
Ok posto je iz dobrih namjera,izvini,ali nije tako izgledalo,malo si arogantnije to rekao,a ja pogresno shvatio,a ipak sam ja BOSANAC,mi se malo lakse palimo od ostatka svijeta,netreba nam mnogo.

dreadnot
17.12.2009, 15:28
Lenhi ti je dao dobar savet, postavio si pitanje i nadaj se da ce neko ko mozda ima iskustva u ovome da ti se javi privatnom porukom i da detaljnija obavestenja. Imali smo vec postove slicne sadrzine i reakcija je bila slicna kao kod tvog posta jer je, koliko sam razumeo, server na kome je ovaj forum je u USA, deo mora da bude na engleskom , predpostavljam zbog njihove kontreole (CIJA, snajka, upropastili pola sveta), a da ne bi bilo ikakvih problema za gazdu foruma, posledicno i sve nas koji smo na njemu, ljudi su malo oprezni kada su neke ovakve, kao sto je vec napomenuto ilegalne stvari u pitanju. Nije problem da li je to malo ili puno ilegalno, u svakom slucaju je planirano krsenje (izvrdavanje?) zakona i kao takvo nije bas za javnu diskusiju. Imaj to u vidu kada postujes, jednom si vec napisao, ljudi su videli, nema potrebe da ponavljas, ko zna da li je negde neki pratilac setovan da trazi reci "brak", "papiri", "dozvola", "ulazak", "viza", "drzavljanstvo" i sl.
Sad sam ja paranoican...

wrath:of:the:lich:king
17.12.2009, 23:57
Lenhi ti je dao dobar savet, postavio si pitanje i nadaj se da ce neko ko mozda ima iskustva u ovome da ti se javi privatnom porukom i da detaljnija obavestenja. Imali smo vec postove slicne sadrzine i reakcija je bila slicna kao kod tvog posta jer je, koliko sam razumeo, server na kome je ovaj forum je u USA, deo mora da bude na engleskom , predpostavljam zbog njihove kontreole (CIJA, snajka, upropastili pola sveta), a da ne bi bilo ikakvih problema za gazdu foruma, posledicno i sve nas koji smo na njemu, ljudi su malo oprezni kada su neke ovakve, kao sto je vec napomenuto ilegalne stvari u pitanju. Nije problem da li je to malo ili puno ilegalno, u svakom slucaju je planirano krsenje (izvrdavanje?) zakona i kao takvo nije bas za javnu diskusiju. Imaj to u vidu kada postujes, jednom si vec napisao, ljudi su videli, nema potrebe da ponavljas, ko zna da li je negde neki pratilac setovan da trazi reci "brak", "papiri", "dozvola", "ulazak", "viza", "drzavljanstvo" i sl.
Sad sam ja paranoican...

E sad sam i ja paranoicna :blink: Nemo' me odbiju za drzavljanstvo zbog lupanja na forumu!

kowac
18.12.2009, 12:05
Valjda nisam toliki baksuz,da me neko provali unapred

kowac
18.12.2009, 12:08
Mislim da se neko nebi trebao zabavljati sa takvim stvarima,kad imaju vecih problema,ako se i sa tim zabavljaju onda im svaka cast

City Lights
18.12.2009, 22:11
Iskreno, ovo si mogao pitati na nekom drugom forumu. Ovo je jedna vrlo pozitivna skupina ljudi koji se nadaju uspjeti preko zelene lutrije, dakle, legalno. Međusobno se bodre, podržavaju i savjetuju. Teme poput ove koju si postavio po meni samo bacaju sjenu na ovaj forum.

kowac
19.12.2009, 08:29
Pa sta bi,pitao sam,pa eto.Nemogu to promjeniti.Ako ti neodgovara City Lights,jedino rijesenje da neposjecujes ovu temu.

kowac
24.12.2009, 13:28
A kako je nelegalno ozeniti se i dobiti papire,tanka je granica za ove slucajeve

dreamerns
24.12.2009, 20:33
A kako je nelegalno ozeniti se i dobiti papire,tanka je granica za ove slucajeve

Jedno je ozeniti se i dobiti papire, drugo je ozeniti se iskljucivo zato da bi se papiri dobili. Ako te provale u ovom drugom slucaju, zabranice ti da ikada vise udjes u drzavu (verovatno postoje i jos neke kazne...nisam upucen toliko).

Meni nije jasno sto si ti zapeo da bas na taj nacin odes u USA. Postoje gomila drugih jednostavnijih i legalnih nacina da se ovde dodje. Rekao si da imas tog nekog rodjaka, koji ce ti "srediti" stvar i koji je ovde uspesan. Pa zar nije lakse (i jeftinije) da ti nadje neko sponzorstvo za J-1 itd. Ajd jos da si samac (i bez deteta), pa kud i kamo....ovako treba oboje da se razvedete, oboje da se vencate ovamo za neke strance....pa onda ponovo celu proceduru da prodjete, da bi se opet kroz pitaj boga koliko godina ponovo vencali. I uz sve to, da nikome ne bude sumnjivo.

kowac
25.12.2009, 08:16
U principu naisao sam na puno razlictih slucajeva vezano uz ovo,svakakvih slucajeva sam se naslusao i nije to toliko godina koliko ti spominjes,i sustina svega je da se sve dobro izdogovara i uveze prije pocetka procesa,svatko od Nas ima razlicita iskustva i slusao je razne price po pitanju ovog nacina odlaska,a za J-1 neznam nisam se informisao kako to fukcionise,kod mene su sve opcije otvorene,bila je jedina i ova sa zelenom lutrijom,ali vidim da se nemogu vise oslanjati samo na nju,jer je to ipak lutrija,a nesto nemam pozitivna iskustva sa lutrijama.

City Lights
25.12.2009, 13:12
Ako te provale u ovom drugom slucaju, zabranice ti da ikada vise udjes u drzavu (verovatno postoje i jos neke kazne...nisam upucen toliko).

Uz to ide i do 5 godina zatvorske kazne te $250,000 novčane kazne.

kowac
25.12.2009, 21:22
Hvala na informaciji,ali koji su to dokazi koji mogu pobiti moju tvrdnju da ja to nisam uradio iz pravih razloga

dare_ns
25.12.2009, 23:04
Probaj da ne gledash u svoj primer, nego da uzmeš (recimo) fiktivni primer osobe A i osobe B koje ću nazvati ''Marko'' i ''Marija'', koji pritom žele da urade isto što i ti, samo da bude lakše.

Početne predpostavke:
1. Marko i Marija su 10 godina u bračnoj zajednici proveli u SFRJ (biraj zemlju),
2. Marko i Marija imaju zajedničke dece u tom braku, neka ih bude dvoje.

Kako teče pokušaj (realno jeste) obmane sistema:
1. Marko i Marija se razvode u SFRJ i deca se dele, jedno jednom, drugo drugom, nije ni bitan taj deo, ona su i dalje zajednička,
2. Marko zatraži US turističku vizu, sa nadom da će prvo nju dobiti, a posle i da će promeniti status. S druge (iste) strane, Marija čini isti postupak, i takođe se nada da će mali plan u USA uspeti.
3. I Marko i Marija dobijaju vize, vode decu sa sobom, ali kao turisti.
4. Marko se na svojoj strani fotografiše i radi na stvaranju ''velike ljubavi'' sa novom američkom ženom, a Marija sve to isto na svojoj strani, sa novim američkim mužem.
5. Dolaze oboje, zapravo svo četvoro (i braća ameri), do momenta kada treba zatražiti promenu statusa kod USCISa (US Citizenship And Immigration Services), i zatražite Green Card na osnovu braka sa američkim državljaninom.

Sve dokaze, i sva vaša dokumenta koja tom prilikom predate, i pre samih ispitivanja, pregleda i proverava USCIS službenik, kom je već preko glave i meksoša i turaka i ostalih...

Da si ti službenik, i dobiješ slučaj Marka i Marije da rešavaš, kako bi ti izgledalo?
Ne bih da te obeshrabrujem, ali samo da znaš da ni to nije tako lako kao što se čini.

Pozdrav.

srdjevic
26.12.2009, 09:40
Cituckam ovu temu dok sam na odmoru, pa reko' da se prikljucim, kad vec bdim nocima... :twitch:

...kao što dejančić reče, ovaj se forum odnosi isključivo na zvaničnu lutriju koju organizuje vlada USA...

Uskoro cemo poceti polako da doticemo i ostale vidove imigracije, bar na glavnom delu sajta... onda ce i forum to verovatno pratiti... :;D:

Moje misljenje je da to sto ti hoces da uradis nije puno nelegalno.. mozda samo malo.. imas ovde dosta ljudi koji su se ozenili nakon sto su dobili prvu kovertu. Za njih niko ne misli da su to uradili radi papira :) Mozda je i to ilegalno? Ko ce ga znati...

A ne, to nikako. :D Ljudi se uzimaju dok jos nisu pod okriljem americkih zakona; zato konzul na intervjuu doooobro proverava da li ste se uzeli jer zelite zajedno da emigrirate ili se grbavite. Ako se otkrije da grbavite, gubite sva prava...

Imali smo vec postove slicne sadrzine i reakcija je bila slicna kao kod tvog posta jer je, koliko sam razumeo, server na kome je ovaj forum je u USA, deo mora da bude na engleskom , predpostavljam zbog njihove kontreole (CIJA, snajka, upropastili pola sveta), a da ne bi bilo ikakvih problema za gazdu foruma, posledicno i sve nas koji smo na njemu, ljudi su malo oprezni kada su neke ovakve, kao sto je vec napomenuto ilegalne stvari u pitanju. Nije problem da li je to malo ili puno ilegalno, u svakom slucaju je planirano krsenje (izvrdavanje?) zakona i kao takvo nije bas za javnu diskusiju. Imaj to u vidu kada postujes, jednom si vec napisao, ljudi su videli, nema potrebe da ponavljas, ko zna da li je negde neki pratilac setovan da trazi reci "brak", "papiri", "dozvola", "ulazak", "viza", "drzavljanstvo" i sl.
Sad sam ja paranoican...

Pa jesam li ti lepo rekao da ne otkrivas ljudima da ne piskaram vec neko vreme kad se ne mere to iz "Gitma", a? :lool:

Inace, dread je u pravu sto se tice jednog vrlo malog dela (jer Analytics kaze da nas sa .gov domena ne posecuju): necemo davati savete za krsenje zakona (cak sta vise, brisace se verovatno). Bas iz tog razloga sto ne zelimo da se vucemo po sudovima (nije to zdravo ovde, uopste!), kad se vec organizujemo kako bismo mogli da budemo od mnogo vece koristi posetiocima sajta... :;D:
2010-ta ce biti godina velikih promena. (al' zvucim ko politicar, iju!)

Kowac (svoje srece, lol, mlogo dobra fora), nazalost, ljudi su ovde u pravu. :smrc:
To o cemu pricas je krivicno delo, te odmah u startu moram da ti kazem da to ne preporucujem. Dreamer ti je dao koristan savet, da pokusate da potrazite neku drugu, legalnu varijantu... Krsenje zakona u SAD vodi samo na dva mesta: u tjorku ili na ulicu.

Ako ti (ili kome drugom) treba imigracioni advokat, mogu da ti posaljem info i naseg lika ako ti vise odgovara na nasem da se dopisujes, i amera. Drmni(te) me na PM ako treba (dok ne plate da ih oglasavamo na sajtu). :grin:
Ne zaboravite samo da su advokati ovde vrlo shturi u davanju saveta - jer to se placa. Tako da tesko da cete moci da ih "gnjavite" pitanjima bez nadoknade...

Vidimo se opet kad se vrnem. :;D:

Saludos desde México (http://www.youtube.com/v/GypvjyiCVSA&hl=en_US&fs=1)! :ludak:

kowac
26.12.2009, 21:01
dare ns hvala brate na savjetima postujem te sto hoces da me odgovoris od ovoga,i imam ja jos par opcija prije ovoga,ali mislim da ima jos verzija i redosleda tog postupka,ovo je jedna od najprovidnijih varijanti,ali hvala jos jednom na trudu.

kowac
26.12.2009, 21:04
srdjevic hvala znam brate koliko je nelegalno,a mozes mi poslati kontakte tih advokata,moze pomoci,ako ti nije problem.Hvala

milimelo
12.01.2010, 16:55
Hvala na informaciji,ali koji su to dokazi koji mogu pobiti moju tvrdnju da ja to nisam uradio iz pravih razloga

Proguglaj Stokes interview pa ces vidjeti kako se sve sazna. Onda najebe i imigrant i lazna/i mu USC supruznik.

nemili
12.01.2010, 20:36
Uz to ide i do 5 godina zatvorske kazne te $250,000 novčane kazne.

Ovo vazi za drzavljanina Amerike koji je svesno pristao na krsenje zakona! Sto se tice onog drugog, tj. stranca koji pokusava da dodje ili je dosao do green card, njemu se oduzima GC i biva deportovan.

kowac
13.01.2010, 20:08
Ok,hvala na informacijama znama ja u sta se upustam,ali ipak jos jednom hvala.

11.12.2010, 04:27
Pozdrav svima. Treba mi pomoc pa cu mozda malo skrenuti temu. Situacija je sledeca: ja sam dobio GC, dosao u NY, nasao dobar, stalni, legalan posao (IT). Video da mogu da se snadjem i zelim da dodevem u NY svoju buducu zenu. Marfi se tako lepo poigrao sa nama da nismo uspeli bracno stanje da regulisemo pre mog dobijanja GC-a te sam tako i dosao ovde sam da "opipam teren". Kakve sve opcije postoje za njen dolazak ovamo, konkurisala je za CG ali posto su verovatnoca i vreme jedno a nase zelje drugo... kako da aplicira za vizu i koju, da li brak moze da se zapocne ovde, kakav status bi imala po dolasku, itd.?

Hvala.