PDA

View Full Version : Pitanje vezano za tehničke stvari...

Smith6000
18.02.2010, 09:11
Ili ja nisam dugo bio na forumima, ili na ovom sajtu baš nije lako sve naći, u svakom slučaju blam me što moram postaviti ovu temu :no:

Pitanja:

:wtf:

1. Kako podesiti potpis na forumu?
2. Kako odgovoriti na privatnu poruku? Jbt, nigde ne mogu naći Reply ?

Hvala na odgovoru :==D:

nemili
18.02.2010, 11:19
1.Klikom na privatnu poruku u donjem desnom uglu postoji reply.
2. U gornjem levom delu svake strane na forumu prva opcija je Kontrolna tabla. Kada tu kliknes dobices ceo novi menu za upravljanje i promenu svog naloga. Jedna od opcija je i IZMENI POTPIS.

Smith6000
18.02.2010, 14:38
OMG! :wtf:

To se pojavilo tek sada, pre nisam imao te opcije... znam da sam pažljivo gledao, i gledao. :1060: :do'h:

wrath:of:the:lich:king
20.02.2010, 02:04
OMG! :wtf:

To se pojavilo tek sada, pre nisam imao te opcije... znam da sam pažljivo gledao, i gledao. :1060: :do'h:

Ja ne mogu da nadjem kako da posaljem privatnu poruku!

dare_ns
20.02.2010, 02:25
kliknesh na korisnika kome zhelish da poshaljesh, idesh na "contact info" i onda "poshalji privatnu poruku korisniku xxy"

;)

wrath:of:the:lich:king
20.02.2010, 02:35
Ah, hvala ti :-) Mnogo mi nesto stvari ima ovde.

nemili
20.02.2010, 11:51
Laze Dare, korisnik xxy ne postoji! Evo ja probao... :smrc:

dare_ns
20.02.2010, 13:38
ajme mene :(
provalio si da sam veshtac... nishta, krecjem ja polagano na lomachu... :(

Zelenka
20.05.2010, 13:58
Ajme, evo ni ja ne znam kako poslati PP. Niti vidim contact info.. :o
Jel to mozda zbog broja postova.. ili sam stvarno corava?

nemili
20.05.2010, 14:07
Klikneš na nadimak člana i otvori ti meni u kome je jedna od stavki "Pošalji privatnu poruku...".

Nikolica014
20.05.2010, 15:01
Zelenka, tek posle 30 postova na forumu mozes slati privatne poruke. Do tada samo mozes odgovarati na dobijene. Pozz

Zana
20.05.2010, 16:53
Trebalo bi da je 10 za privatne poruke a 30 za chat.

thrice
01.06.2010, 12:22
slazem se sa Zanom, ne znam sto bi pp bile luksuz...

Zana
01.06.2010, 17:07
To je skorasnja izmena, ranije nije bilo tako...ali, postalo je ucestalo da se prijave novi clanovi i krenu da zasipaju druge clanove privatnim porukama bez daljeg (ili prethodnog) ucestvovanja na forumu. Vecina privatnih poruka moze da bude odgovorena javno... :) ja to iz perspektive onog ko ih dobija u prilicnom broju, a vecina poruka je u vezi svega onog o cemu diskutujemo na forumu. Nema nikakvog razloga da se sve to ne podeli sa drugima.

Zelenka
02.06.2010, 23:12
Hvala!
Znaci 30 za PP? Auuu.. previse, brate. :)

Ali ima Zana pravo, naknadnim citanjem/trazenjem sam nasla odgovore na sve nedoumice. Sve pohvale!!

miroslav chicago
10.04.2011, 08:07
Pitanje za administratore:
1. Koji se mineral me nalazi zajedno sa olivinom u ultramafitima?
2. Sta su to diasistne stene?
3. Koliki je preocenat kslije u granitu?
E vidite to su laka pitanja za ljude iz moje struke. A komplikovana za vas. Isto tako su vasa objasnjenja komplikovana za ljude iz moje a vidim i drugih struka. Sve genijalne stvari su jednostavne. Elam. Ako sa tri - cetiri klika misem ne mogu da nadjem sta mi treba, onda vi niste dobro obavili posao. Forum je nepraktican i nepregledan a pretrazivac-truba. Na 15-tak sam foruma ucestvovao i aktivno polemisao i znam sta vam pricam. Ovo mora da bude mnogo jednostavnije i razumljivije. Hvala na razumevanju

kaneolopa
10.04.2011, 08:28
Sve to komsho mozes lepo proguglati isto kao sto i odgovore na sva pitanja tako da ko voli nek izovoli ako ti se ne svidja uredjenje a ti nadji drugi sajt ;)

Zana
10.04.2011, 08:46
Pitanje za administratore:
1. Koji se mineral me nalazi zajedno sa olivinom u ultramafitima?
2. Sta su to diasistne stene?
3. Koliki je preocenat kslije u granitu?
E vidite to su laka pitanja za ljude iz moje struke. A komplikovana za vas. Isto tako su vasa objasnjenja komplikovana za ljude iz moje a vidim i drugih struka. Sve genijalne stvari su jednostavne. Elam. Ako sa tri - cetiri klika misem ne mogu da nadjem sta mi treba, onda vi niste dobro obavili posao. Forum je nepraktican i nepregledan a pretrazivac-truba. Na 15-tak sam foruma ucestvovao i aktivno polemisao i znam sta vam pricam. Ovo mora da bude mnogo jednostavnije i razumljivije. Hvala na razumevanju

Dyslexia or something else?

Udruzeno smo proverili (google, wikipedia) tvoja pitanja (u stvari ono sto smo mislili da si hteo da pitas) i nasli odgovore (Ultramafic Rock, Silica)... nije ti neka fora (mada je nama bilo dobro zezanje), ako nisi nasao sta ti treba, trazi covece dalje - tek posle ovakvog posta srecno u dobijanju odgovora od forumasa.

Tako da nije problem... forum je ok, osim sto su svuda rastrkane zelje, cestitke i pozdravi. Sigurna sam da mozes pronaci neki forum koji ti vise odgovara.

dejancic
10.04.2011, 20:31
Sve to komsho mozes lepo proguglati isto kao sto i odgovore na sva pitanja tako da ko voli nek izovoli ako ti se ne svidja uredjenje a ti nadji drugi sajt ;)

Komsho?!? Vratili se, a? Potrosili zalihu kreme za suncanje i ajd' nazad... :grin:

kaneolopa
10.04.2011, 22:12
Hahahah dobro bivshi komshiluk ;) Kreme za suncanje josh uvek ima ono shta me fascinira ovde su SF faktori zastite... 70SFP????? na kojoj lestvici??? kako??

Magelan
11.04.2011, 15:08
Ma kakvo crno nazad :grin:

Kako bih rado menjao dugacke gace za taj faktor 70 :grin: Jedva cekam da se ispune uslove i migriram na jug :grin:

miroslav chicago
12.04.2011, 23:39
Zadivljen sam brzinom odgovora, i spremnoscu da se pozabavite stranim i nepoznatim terminima, sto me navodi na pomisao da ste ozbiljno predani ovom poslu ( sto je za svaku pohvalu ) ili sam vac bocnuo gde vas boli a kazu da je istina bajbolnija. Elem. Errare humanum est. Prihvatam na sebe kritiku za preostru reakciju upucenu vama, ali mi se ucinilo da sam osetio blagu dozu pretnje od buducih odgovora forumasa. ZENO! Nihil homine est miserius aut superbus.

kaneolopa
13.04.2011, 01:00
Optimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit.

ZeljkoUSA
13.04.2011, 09:42
Kakvom crnom poslu..., imamo internet :wtf:

Vasa vacua maxime sonant. Tempora mutantur nos et mutamur in illis.Cessante causa cessat effectus.

Ti to, kao, iz glave...:obrva:

Score
13.04.2011, 10:29
Sve sam go Cezar, jbt!? ili google translator? Tja, djavo bi ga znao...

Ave!

ZeljkoUSA
13.04.2011, 10:44
Sve sam go Cezar, jbt!? ili google translator? Tja, djavo bi ga znao...

Ave!

Xexe, spikamo ovaj latinski...:;D:

Da li sam ja sam djavo ili ne..., ali mozes i ti veruj mi, izvoli (http://hr.wikiquote.org/wiki/Latinske_izreke) :book:

nemili
13.04.2011, 20:30
Ljudi bolje ucite spanski, trebace vam ovde! :==D: :grin:

milos
03.05.2011, 21:13
Koliko uopste postova treba da bi se otvorila opcija za menjanje potpisa, da imam podatke kao i svi drugi clanovi?!

Minny
27.07.2011, 11:03
Ja opet sa novim pitanjem :==D: Imamo dilemu,superug je masinski inzenjer,i u stalnom radnom odnosu,postoji mogucnost da predje u za nijansu bolju firmu ali na neodredjen vreme, na 6meseci...koliko je pametno sada to uraditi? Mislim,koliko znaci uopste u ambasadi da li je u stalnom radnom odnosu ili je na neodredjeno? Ja bih licno odustala od te price,smatram da je bolje da je u stalnom radnom odnosu kad smo vec u prici za USA..ali me bas zanima vase misljenje.....tnx unapred svima!

wolf
27.07.2011, 17:48
Postavljate pitanja na pogresnom mestu!!!!! Zasto administratori ne reaguju, forum postaje konfuzan. :wtf:

Zana
27.07.2011, 18:10
Postavljate pitanja na pogresnom mestu!!!!! Zasto administratori ne reaguju, forum postaje konfuzan. :wtf:

Nije forum konfuzan. Forum je vrlo dobro organizovan - e sad, to sto nekim ljudima slanje DHL-om spada u iskustva sa intervjua to vise ima veze sa onim koji pise i postuje nego forumom.

Sta bi ti - da administratori po vazdan idu i pomeraju postove naokolo jer je nekom mrsko da ukljuci mozak? Jer je kao fora da se lupaju tackice kad se nema 50 karaktera (mislim ono - AKO NEMAS BRE STA DA KAZES - CUTI! Bas me briga za tackice i 'Hvala Moki, Doki, Piki")? Jer "what the f***" ikonica je nekim clanovima zastitni znak (pogotovo kad se koristi uz recenice tipa "srecno svima pa da nas izvuku")? Jer neko jos uvek ne zna da ne stize prva koverta? Jer je nekom ok da copy/paste na 10 tema?

Nije forum konfuzan.

wolf
27.07.2011, 18:22
Molim administratora da postavi pravilnik za nove korisnike tako da bi mogli svi da ga procitaju pre nego sto se registruju. Forum pocinje da se razvodnjava!! I sa ove teme treba da se izbrisu dve poslednje strane.
Slazem se sa tobom Zana.

jovke
27.07.2011, 18:49
Licno mislim da nikome nista ne treba odgovarati ko postavlja po 5-6 uopstenih pitanja o obradjenim temama na jednoj temi. Ko se potrudi, sazna nesto i procita pa na odgovarajucoj temi napise "zapelo mi je oko toga, nije mi ovo najjasnije itd." to je ok i treba pomoci. Pitanja tipa "za koliko cu se ja mjeseci snaci u Americi" ma dajte ljudi pa ko moze to da vam odgovori a nema o vama pojma ni ko ste ni sta ste?! Nego ovako eto izvukose me, daj da nalupam pitanja pa po tim odgovorima da procjenim da li da uopste idem u Ameriku mrzi me da citam!
Forum je prevazisao formu dobre organizovanosti. To jeste bio i trebalo bi da je takav ali pitanje je da li je to vise ovaj forum?! Ne trebaju administatori da prebacuju postove po temama svaki dan ali treba nesto da reaguju da kaznjavaju. Administratori treba nekog da iskljucuju za primjer drugima pa kad se ponovo bude registrovao mislice kako da postavi pitanje koje ce biti od koristi i na koje moze dobiti odgovor. To je isto kad bi ja svome malom djetetu samo govorio "nemoj to radis, nemoj, nemoj", i kad ce ono prestati ako samo ostane na mojoj molbi. Nikad! Ispada da se mi na forumu trebamo stidjeti takvih neodmjerenih padobranaca i duzni smo ih trpjeti, a oni su kao pametni. Ma otresi takvog odmah pa da je moj brat!
Administatori, mozete vi moliti korisnike kao malu djecu koliko god hocete, ali dok nekoga konkretno ne klepite po usima nista od promjena na forumu! Od price nema vajde.

wolf
27.07.2011, 18:59
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=628&page=3

wolf
27.07.2011, 19:02
Temu u vezi pravilnika foruma mozemo nastaviti ovde.

jovke
27.07.2011, 19:09
Doci cemo u poziciju da jedan ozbiljan forumas ima konkretno pitanje a da ga nema vise gdje postaviti od ukrstenih polu-tema, odnosno da njegovo pitanje nece biti primjeceno kao ozbiljno i konkretno pa samim tim nema ni odgovora na stetu svih nas! Da li je to korisno za sve nas? :wtf:
Da li su jednom fudbalskom sudiji krivi igraci ako on izgubi kontrolu nad utakmicom a odgovoran je za nju?! Zato administratori reagujte konkretno pa se mozda nesto i promijeni.

highvoltage84
28.07.2011, 08:13
Hm Wolf ti od svih svojih 12 postova mozda ti je samo 1 nevezan za "jao temi nije mesto ovde,jao ovo ide off topic,jao ovo se razvodnjva jao ovo jao ono",ako nemas sta pametnije da kazes onda bar malo budi razumljiv jer naravno svako zeli da celokpunu proceduru odradi kako treba i ova lutrija se ne igra svaki dan pa da mozes biti izvucen X puta,i da vrhunski lepo sam pitao za koliko dana stize postom preporuceno(naravno avionom),a ne za DHL i ostale stvari,a i ne mislim da bi mi nesto posebno ubrzalo proces,pitanje sam postavio na ovoj temi zato sto je najsvezija i poslednja sto se tice iskustva, sa ljudima koji su izvuceni i koji su citav proces zavrsili,eto jos jednom se izvinjavam nista licno niti sam nekog hteo da uvredim i neka admin,slazem se, izbrise poslednje 2 strane ako su off topic i unose nepreglednost i konfuziju u temi.

@milosx Hvala na preciznom odgovoru,a sad admine brisi ovo sve :)

Maybach
13.10.2015, 20:31
Kako se salje privatna poruka nekome? Bez obzira i ako mi je prijatelj, ne mogu da posaljem. Hvala

USABIH
13.10.2015, 20:58
Kako se salje privatna poruka nekome? Bez obzira i ako mi je prijatelj, ne mogu da posaljem. Hvala

Kad budes imao više od 10 postova, moći ćeš to, pa zato se daj na posao ;-)

Maneken
09.05.2016, 10:49
Da li je realno da ne možeš da pošalješ poruku nekome ako nemaš 10 postova na forumu?
Čak nisam ni pokušao da ja prvi pošaljem poruku nego mi je član forma poslao privatnu poruku a ja ne mogu da mu odgovorim... Totalno neozbiljno postavljena opcija na forumu.:wtf:
Da li to znači da treba da postavim nekih bezbeznih postova samo da bih mogao da šaljem privatne poruke?

FluffyBunnyJ
09.05.2016, 11:11
Ne razumem potrebe vas mnogih koji uvek morate da odgovarate sa konstantnom drskoscu. Ja dosla ovde pre dve godine prvi put i sva uzbudjena,puna neke nade i entuzijazma odmah postavila pitanje i umesto da naidjem na nekoga ko ce iole da mi pruzi malo nade i iole me uputi i kaze "sve ti pise u toj i toj temi" i "ovako i ovako radi forum"(posto dodjoh prvi put nisam znala sve sta i kako)ja naisla na negativnost,koja me nekako ubedacila u trenutku i koje je meni izgledalo kao da se neko dere na mene. Sad kad vidim taj post,smesno mi,jer ga ne shvatam tako i licno. Navikne se covek da su ovde ljudi neki konstantno negativni i nervozni. Ako nemate odgovor na dato pitanje bolje lepo ili ignoristite pitanje ili uputite nekog. Stvari kao "IMAS OVDE SVE,NADJI SAM,NECU JA DA TROSIM SVOJE VREME NA VAS LENJE i MALTENE RETARDIRANE" nece ama bas nikome da pomogne. Paf,vec je izgubljeno vreme na pisanje hejt posta umesto na neki dobronameran savet. Vidim ljude koji svake godine ovde postave isto pitanje(jer,jel,svaki dan dolaze novi) ali boze moj,prvi put su dosli i ne znaju kako ovde things work i treba im koja smernica, iako ih smatrate glupim i nepotrebnim pitanjima..

Magelan
09.05.2016, 16:33
Da li je realno da ne možeš da pošalješ poruku nekome ako nemaš 10 postova na forumu?
Čak nisam ni pokušao da ja prvi pošaljem poruku nego mi je član forma poslao privatnu poruku a ja ne mogu da mu odgovorim... Totalno neozbiljno postavljena opcija na forumu.:wtf:
Da li to znači da treba da postavim nekih bezbeznih postova samo da bih mogao da šaljem privatne poruke?

Dobro dosao na forum :)

Pravila "kuce" su takva. Minimum 10 smislenih postova, bez spamovanja, je potrebno kako bi novi clan bio u mogucnosti da salje privatne poruke.

bojago
22.05.2017, 21:09
Dobro dosao na forum :)

Pravila "kuce" su takva. Minimum 10 smislenih postova, bez spamovanja, je potrebno kako bi novi clan bio u mogucnosti da salje privatne poruke.

Slazem se sa Manekenom. Nalog sam napravio jos 2010 godine, pratio forum, pratio teme, izvukao puno korisnih infomacija, bio srecan da me izvuku na lutriji, doselio se u USA, prosao kroz sve ono kroz sta svi imigranti prolaze i evo za neki dan ce biti sesta godina naseg boravka ovde. Za svo to vreme niti jedan post nisam postavio jer sam bukvalno na svako moje pitanje uspevao da pronadjem odgovor, na sta vi ustalom i apelujete. Sada kada sam dosao u situaciju da nekom novom imigrantu na forumu mozda pomognem i ponudim posao za laksi pocetak, ne postoji nacin da stupimo u kontakt jer ovde ne preporucujete ostavljanje licnih podataka a takodje nisam u stanju da saljem i primam privatne poruke jer nemam potreban broj objavljenih postova. Da li imate neki predlog kako bih to mogao da uradim? Hvala

Vjeko
22.05.2017, 23:11
Slazem se sa Manekenom. Nalog sam napravio jos 2010 godine, pratio forum, pratio teme, izvukao puno korisnih infomacija, bio srecan da me izvuku na lutriji, doselio se u USA, prosao kroz sve ono kroz sta svi imigranti prolaze i evo za neki dan ce biti sesta godina naseg boravka ovde. Za svo to vreme niti jedan post nisam postavio jer sam bukvalno na svako moje pitanje uspevao da pronadjem odgovor, na sta vi ustalom i apelujete. Sada kada sam dosao u situaciju da nekom novom imigrantu na forumu mozda pomognem i ponudim posao za laksi pocetak, ne postoji nacin da stupimo u kontakt jer ovde ne preporucujete ostavljanje licnih podataka a takodje nisam u stanju da saljem i primam privatne poruke jer nemam potreban broj objavljenih postova. Da li imate neki predlog kako bih to mogao da uradim? Hvala
Pa opisi neke situacije kroz koje si prosao tokom dobijanja ili o kakvom je poslu rijec, gdje si u USA i sl. Na nekoliko tema, napises 10 postova i moci ces da pises i primas privatne poruke.

slucajni_prolaznik
23.05.2017, 07:45

Ako vam se bas ne ostavlja 10 poruka: otvorite neki privremeni e-mail, njega ovde objavite, iskoristite ga samo za kontakt, pa ga posle deaktivirate.

kreta
04.06.2017, 15:22
Cao drustvo!
Imam jedno pitanje i pretpostavljam da bi neko od IT clanova mogao da mi odgovori. Radi se o tome da sam do pre 1 - 2 meseca mogla bez problema da posecujem jedan americki sajt, a sada redovno dobijam obavestenje:
Access Denied
You don't have permission to access "..........." on this server.
Reference #..........
Zbog cega nemam dozvolu? Da li mogu nesto da uradim? Da li je nasa teritorija izuzeta?
Hvala unapred.
Pozdrav.

BetterFuture
04.06.2017, 15:48
Cao drustvo!
Imam jedno pitanje i pretpostavljam da bi neko od IT clanova mogao da mi odgovori. Radi se o tome da sam do pre 1 - 2 meseca mogla bez problema da posecujem jedan americki sajt, a sada redovno dobijam obavestenje:
Access Denied
Reference #..........
Zbog cega nemam dozvolu? Da li mogu nesto da uradim? Da li je nasa teritorija izuzeta?
Hvala unapred.
Pozdrav.
Preko kod pretrazivaca pokusavate da pristupite tom sajtu? Da li ste probali drugi pretrazivac? Obicno pomaze ako obrisete cache i uradite reser pretrazivaca. I da u podesavanjima za network izaberete No proxy.

slucajni_prolaznik
04.06.2017, 21:10
Cao drustvo!
Access Denied
Reference #..........
Hvala unapred.
Pozdrav.

Ukoliko mislite da je do teritorije, probajte da tom sajtu prisupite sa Tor Browser-om https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en. Ukoliko sa Tor-om radi, a sa nekim uobicajenim ne radi, sve je jasno.
P.S. Jedan od sajtova kojima nije moguce pristupiti sa domacom IP adresom je Port Authority of New York & New Jersey https://www.panynj.gov/.

BetterFuture
04.06.2017, 21:56
P.S. Jedan od sajtova kojima nije moguce pristupiti sa domacom IP adresom je Port Authority of New York & New Jersey https://www.panynj.gov/.
Ja mogu da pristupim ovom sajtu. Evo sada probao. Beograd, Ikom kablovski Internet.
Mogu i preko mobilnog telefona, MTS mreza.

slucajni_prolaznik
04.06.2017, 23:51
Ja mogu da pristupim ovom sajtu. Evo sada probao. Beograd, Ikom kablovski Internet.
Mogu i preko mobilnog telefona, MTS mreza.

Izvinjavam se, nisam proveravao druge mreze, ali preko SBB-a ne moze.

kreta
05.06.2017, 09:32
Hvala BF i SP na brzim odgovorima. Uvek koristim Google Chrome, a probala sam i preko Microsoft Edge. Cache mi je uvek oznacen za brisanje, a No Proxy je uvek na Off. Jedino, trazila sam kako da uradim reset pretrazivaca, ne bih znala. Plasim se da nesto ne poremetim. :grin: Preko Radius Vektora mogu da pristupim onom sajtu sto SP prilaze.
Hvala puno.
Pozdrav.

Svenson
02.08.2017, 23:37
Izvinjavam se, nisam proveravao druge mreze, ali preko SBB-a ne moze.

Radi SBB. Upravo pišem odgovor koristeći SBB mrežu.

Proverite da li vam je koliko-toliko svež browser, zatm proverite da li idete preko nekog proksi servera, onda roverite da niste možda zabranili sami sebi pristup sajtu (slučajno ili nakon svađe sa članovima :naughty: )

Ako ništa ne radi, opzovite prijatelja/cu koji/a je IT-jevac da vam namesti računar. Ako dotični/a neće da dođe, namamite ga/je pričom da ste izvučeni na Lutriji. Na to će sigurno pasti. :grin:

anajaksic77
12.09.2017, 09:16
Zanima me da li me mozete uputiti na neku temu na forumu gde mogu saznati nesto više o tome šta je potrebno za upis dece u srednju i osnovnu školu u US.Mi smo izvučeni na DV 2018 i ako sve bude u redu,sledece godine bi moje starije dete tamo krenulo u srednju skolu.Zanima me da li ce morati da polaze neke ispite za upis(kao prijemni kod nas),neki test iz Engleskog itd.
Hvala unapred...

12.09.2017, 15:21
Zanima me da li me mozete uputiti na neku temu na forumu gde mogu saznati nesto više o tome šta je potrebno za upis dece u srednju i osnovnu školu u US.Mi smo izvučeni na DV 2018 i ako sve bude u redu,sledece godine bi moje starije dete tamo krenulo u srednju skolu.Zanima me da li ce morati da polaze neke ispite za upis(kao prijemni kod nas),neki test iz Engleskog itd.
Hvala unapred...

Na ovom forumu mozete naci sve sto vas interesuje :) Pozdrav vama :1072:

http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=6

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1300

Ggaga
12.09.2017, 16:43
Hvala unapred...

Ja moram da kazem da sam pretrazila ceo forum i da je to najslabije pokrivena tema, cak sam apelovala da se reaktivira svezim informacijama ali nema znacajnijeg napretka od tada.
Naime ja nemam nikakvog iskustva jer se tek spremam za intervju kao i ti ali sam se raspitivala van foruma i pisala nekim skolama u USA. U State of Maryland npr postoji ustanova koja se bavi upisom internacionalne dece u skolu i koja procenjuje u koji razred treba dete da se upise. Moja kcerka je na granici elementary i middle school (5th ili 6th grade) pa mi je to veoma znacajano zbog izbora skole gde ce je primiti.Odgovorili su mi da se rade se neki testovi za koje procenjujem da nisu formalni testovi vec vise procena strucnog lica kakvo je znanje engleskog jezika i matematike i stekla sam utiska da nisu birokrate po tom pitanju vec ce odrediti razred deteta u cilju sto boljeg uklapanja. Od prijatelja saznajem da su veoma fleksiblni oko skolovanja uopste i da deca ukoliko imaju kapaciteta mogu i da preskacu razrede i/ili polazu pojedine predmete iz starijih razreda, a takodje svake godine decu iznova dele u odeljenja prema nivou znanja i u skladu sa tim prilagodjavaju nastavu. Sve ovo se odnosi na state of Maryland i DC area. Zato ja moju kcerku gledam da osposobim sto vise u znanju engleskog da bi se lakse prilagodila i stimulisem da uci na njihov nacin online (ex.www.khanacademy.org)

Pozdrav

anajaksic77
13.09.2017, 07:34
Ggaga,hvala veliko.To je do sada najkonkretnije sto sam čula vezano za upis u škole tamo.Možeš li mi poslati svoj email ili mi reći makar kako si pronašla tu ustanovu?
Hvala unapred.

Ggaga
13.09.2017, 10:48
Ggaga,hvala veliko.To je do sada najkonkretnije sto sam čula vezano za upis u škole tamo.Možeš li mi poslati svoj email ili mi reći makar kako si pronašla tu ustanovu?
Hvala unapred.

Ana da se ne bi ovde rasplinjavali na ovu temu prebacujem nasu prepisku i moj odgovor na temu koja vec postoji u tu svrhu pa racunam i da ce veca aktivnost tamo rasplinuti siru raspravu:-)

ps. poslacu ti mail putem priv. poruke

Ggaga
13.09.2017, 11:15
Tema upisa dece je na
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1300&page=3

Raducojo
03.10.2017, 11:24
Ne mogu da nađem opciju potpis? Ima li to veze sa brojem poruka?
Ima :)

slucajni_prolaznik
03.10.2017, 14:14
Ne mogu da nađem opciju potpis? Ima li to veze sa brojem poruka?
Ima :)

http://www.zelenalutrija.com/forum/profile.php?do=editsignature

tobi
03.10.2017, 14:31
Zdravo ljudi! Kada popunjavam prijavu,tj.mami da popunim.Ja imam 21 godinu i da li kod mamine prijave stavljam da ima djece ili da nema?Jer sebe ne stavljam u prijavu,koliko znam.

Svenson
14.11.2017, 22:05
Pitanja za moderatore:
Da li postoji mogućnost da se teme sortiraju po najnovijim postovima?
Da li postoji mogućnost da se filtriraju teme koje imaju postove koji su postavljeni nakon poslednjeg prijavljivanja na forum?

Sve mi je teže da pratim teme koje su mi interesantne :smrc:, pa vas molim za pomoć.

Hvala

BetterFuture
14.11.2017, 23:01
Pitanja za moderatore:
Da li postoji mogućnost da se teme sortiraju po najnovijim postovima?
Da li postoji mogućnost da se filtriraju teme koje imaju postove koji su postavljeni nakon poslednjeg prijavljivanja na forum?

Sve mi je teže da pratim teme koje su mi interesantne :smrc:, pa vas molim za pomoć.

Hvala
Sve ovo sto ste napisali vec postoji. Kada se nalazite na pocetnoj/glavnoj stranici (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php) Foruma, mozete videti da postoji 5 glavnih grupa i u okviru njih podgrupe sa svojim pripadajucim temama. I vec ovde mozete videti u kojoj temi je napisan poslednji post za tu podgrupu. ulaskom u odredjene podgrupe, imate uvid u sve pripadajuce teme, koje su poredjane hronoloski, nakon prvih nekoliko zakljucanih tema.

Vi, u svakom trenutku, mozete klikom na Nove Poruke (http://www.zelenalutrija.com/forum/search.php?do=getnew) (levo od opcije Pretraga) da vidite nove poruke od svog poslednjeg prijavljivanja.

Tadodje, postoji mogucnost da se prijavite (subscribe) za pracenje odredjenih tema koje Vas zanimaju, tako sto cete, dok ste u toj temi, kliknuti na Thread tools i izabrati Subscribe to this thread. Pretpostavljam da bi trebalo da dobijate obavestenje na mail o novim postovima unutar odabrane teme, ali ja to nisam testirao tako da ne mogu da Vam kazem da li to tako radi.

Svenson
15.11.2017, 10:19
Hvala na brzom odgovoru. Sve sam pronašao. Sad će mi biti lakše. :book:

Svenson
19.12.2018, 08:10
Da li je samo meni juče bio nedostupan sajt, ili se to događalo svima?

VectorZz
19.12.2018, 09:13
Izgleda svima, ni ja nisam mogao da pristupim. Moguce je da je server imao down time, ili neki server maintenance

Svenson
20.12.2018, 08:13
Već sam mislio da su mi ruski hakeri upali u računar. :grin: