PDA

View Full Version : ukupna cena dolaska u USA

ivkodrg
12.03.2010, 07:42
Zanima me da li je neko vodio preciznu racunicu koliko ga je kostala kompletna procedura do dolaska u USA.Pri tom mislim sve takse oko vize , lekarski, plus avionska karta, znaci bukvalno sve do sletanja.

dreadnot
12.03.2010, 09:08
taksa za vizu - 775 USD
lekarski pregled - 110 USD + 3500 RSD za vakcine (60 USD za dete)
avionska karta - zavisi od destinacije, agencije, doba godine, da li je povratna ili u jednom pravcu, 500 - 1500 USD grubo
ostali troskovi - za raznorazne izvode, uiverenja i sl, 1 - 2000 RSD (preterano, ali za svaki slucaj)
Ako je vise clanova porodice sve se mnozi njihovim brojem

Ja za sada jos nemam celu racunicu ali cu je svakako postovati kad odletimo

made711
12.03.2010, 12:14
Super tema, ja sam vec postavila ovo pitanjce negde... :)

Sto bi se reklo ( sto bih ja rekla :) ), male pare da promenis sebi zivot iz korena... Ovde ne mozes ni dobar polovan auto da kupis za tu sumu novca! :nene:

Pozdravljam sve forumase! Drago mi je da sa vama mogu da prekratim dane cekanja prve bele koverte... :1072:

amilio
12.03.2010, 14:45
Oko 4k za nas dvoje sa detetom. Uracunate karte do LA u jednom pravcu.

greenie
13.03.2010, 00:22
@dreadnot
Sta ti znaci ono "odlozeno viziranje" u potpisu?

lenhi
14.03.2010, 22:08
taksa za vizu - 775 USD
lekarski pregled - 110 USD + 3500 RSD za vakcine (60 USD za dete)
avionska karta - zavisi od destinacije, agencije, doba godine, da li je povratna ili u jednom pravcu, 500 - 1500 USD grubo
ostali troskovi - za raznorazne izvode, uiverenja i sl, 1 - 2000 RSD (preterano, ali za svaki slucaj)
Ako je vise clanova porodice sve se mnozi njihovim brojem

Ja za sada jos nemam celu racunicu ali cu je svakako postovati kad odletimo
Da li ima nekih troškova oko prevođenja nakon što ste rekli da se više ne moraju prevoditi dokumenta koja su na EX-Yu jezicima?
U principu ako su školska dokumenta, potvrda iz policije itd. sa naših prostora da li ima nešto što treba prevoditi?
Pozdrav!

dreadnot
15.03.2010, 10:29
@dreadnot
Sta ti znaci ono "odlozeno viziranje" u potpisu?

Znaci da sam se sa ljudima u ambasadi dogovorio posle intervjua da nam ne zalepe vize u pasos odmah, vec da se javimo kasnije i dogovorimo o datumu kad cemo doci i doneti pasose da nam daju vize. Tip sa kojim sam razgovrao je bio jako ljubazan i rekao da nema nikakvih problema, samo da vodimo racuna da ne okasnimo previse jer mogu da razdele sve brojeve. Najverovatnije cemo tokom sledece nedelje da zovemo i zakazemo. Naravno, sve u cilju odlaganja krajnjeg datuma odlaska da bismo obezbedili malo vise vremena za zaokruzivanje finansijske situacije.

@ lenhi - za beogradsku ambasadu sigurno i provereno nema nikakvog prevodjenja ukoliko su dokumenti na srpskom. Ako si kojim slucajem dobio diplomu na nekom drugom jeziku, a da nije engleski, to moras da prevodis, inace nema tih troskova. Predpostavljam da se hrvatski i bosanski tretiraju kao srpski, ali ne mogu da tvrdim 100%. Ipak nasi ljudi pregledaju dokumenta, a verujem da su dovoljno pismeni da procitaju sve sto je pisano na BHS-u

amilio
16.03.2010, 10:46
Predpostavljam da se hrvatski i bosanski tretiraju kao srpski, ali ne mogu da tvrdim 100%. Ipak nasi ljudi pregledaju dokumenta, a verujem da su dovoljno pismeni da procitaju sve sto je pisano na BHS-u

Da, tretiraju se kao dokumenta za koja ne treba prevod. Supruga je imala izvode iz hrvatske i nismo nosili prevode.

magic
03.05.2011, 20:24
Za DV 2012 cena vize i svih taksi je 819$. Mislim da je toliko iznosila i za dobitnike u DV 2011. Dakle, to je novac koji se uplaćuje u ambasadi prilikom intervjua u američkim dolarima ili srpskim dinarima (po nenormalnom kursu:) ).

Lekarski je bio 110$ za svaku odraslu osobu, odnosno 60$ za svako dete. Da li se cena menjala, nemam informaciju. I da jeste kontam da nije skuplje za 100%. Osim lekarskog, potrebno je primiti i još jednu, dve ili tri vakcine koje iznose sve skupa do 3.500rsd. Cene za vakcine sam saznao iz druge ruke tako da to treba uzeti sa rezervom.

Bockyman
03.05.2011, 21:10
za dv 2012 cena vize i svih taksi je 819$. Mislim da je toliko iznosila i za dobitnike u dv 2011. Dakle, to je novac koji se uplaćuje u ambasadi prilikom intervjua u američkim dolarima ili srpskim dinarima (po nenormalnom kursu:) ).

Lekarski je bio 110$ za svaku odraslu osobu, odnosno 60$ za svako dete. Da li se cena menjala, nemam informaciju. I da jeste kontam da nije skuplje za 100%. Osim lekarskog, potrebno je primiti i još jednu, dve ili tri vakcine koje iznose sve skupa do 3.500rsd. Cene za vakcine sam saznao iz druge ruke tako da to treba uzeti sa rezervom.

за dv-2011. :

- визе 819$ (курс долара у амбасади на дан 20. април 2011. је био 80дин)
- лекарски преглед 110$ + 3.600дин за две вакцине које се морају примити (тако ми је бар рекла докторка. покушали су нам наплатити по 8.800дин за преглед уместо 110$ али се нисам дао преварити...). наравно,ово је цена за одрасле особе, цену за децу не знам.
- трошкови набавке документације: уверење из суда 290дин, уверење из суп-а 580дин (+ провизије банака или поште). осталу документацију не рачунам (уверење о држављанству, извод из матичне књиге рођених, извод из матичне књиге венчаних, пасош коме треба...) јер то ипак остаје и не вади се само због интервјуа
- трошкови пута за београд и боравак (ноћење) у истом- различито за сваког, али и то су трошкови...
- трошкови авио-карата за уса, зависи од много фактора, али нека буду отприлике 1.000$ по особи...

значи, само да се "удахне" амерички ваздух, потребно је минимум 2.000$ по особи (може да варира на горе или на доле, али не много). ту треба додати и неку цифру за почетак у уса, без обзира да ли имате некога тамо ко ће да помогне или немате...

тако да ова лутрија уопште није дечја игра...

наравно, сви очекујемо да се то што пре врати,али....

Taji
04.05.2011, 01:55
-- ту треба додати и неку цифру за почетак у уса, без обзира да ли имате некога тамо ко ће да помогне или немате...

тако да ова лутрија уопште није дечја игра...

наравно, сви очекујемо да се то што пре врати,али....

A ta neka cifra za pocetak u USA moze da bude visestruko veca nego ona koju ste dobili racunajuci samo do "udahnuca vazduha u USA", tako da dolazak ovamo stvarno nije djecija igra i dobro se morate pripremiti.....bilo da dolazite a da nemate nikoga ovdje ili da ces vas neko docekati. Razliika nije prevelika s obzirom da je uvijek vazila ona stara "svakog gosta..." i morat ce te se svakako brzo i osamostaliti....pa recimo otprilike troskovi za prvih 10-ak dana po dolasku:
-iznajmljivanje stana (bez posla ste, nemate kreditnu istoriju, SSN-a...ne postojite u USA i ugovorom vas vezu na najmanje godinu dana) recimo da je $800x3 mjeseca unaprijed, plus Safety deposit isto jedna mjesecna rata,znaci 4x= $3,200.00
-stan prazan, treba namjestaj..moze polovni a moze i novi, sta ko moze da plati....... =$1,000.00
-obicno u vecini USA se bez auta ne moze...zakljucno sa taksama i registracijom, 10-ak godina staro, oko....$2,500.00-$3,000.00
- gorivo, pun rezervoar za prvih 350 milja = $60.00
- hrana u prazan frizeider za prvu ruku= $200.00
- i vec naredni mjesec racuni za struju, vodu, smece, TV, internet, telefon, mobilni.....

Taksi sluzba je u Colorado Springs-u bila veoma skupa...$40 za voznju od 10 milja:smrc:,tako da se ne isplati vozati okolo na taj nacin, a gradski prevoz postoji, ali jako je rijedak, autobusne stanice su na svakih 1.5 do 2 milje....:no:, tako da stvarno ostaje samo da se sto prije kupi auto i da se postane mobilan jer i ako se dobije brzo posao, moze da bude veoma udaljeno od mjesta stanovanja i jedini sigurna nacin prevoza bi bilo sopstveno vozilo....

Tesko da ce se pocetno ulozeni novac ikad vratiti (mozda nekad) .....zivot ide dalje a sa njim i troskovi.....koja bi visina plate mogla da dozvoli odvajanje novca na stranu da bi se ovaj brzo povratio ????

Racunica cista k'o sunce i ne bi trebalo da se izignorise misleci "nekako cu se snaci kad tamo stignem", nego da se shvati veoma ozbiljno.

Srecno svima.

kaneolopa
04.05.2011, 02:24
Cena viza $$,
Overa dokumenata $
karta $$$

Zivot u Americi neprocenjivo :;D:

MikiMickey
02.02.2012, 16:13
Cao ljudi!Jeste culi da je cena vize smanjena sa 819$ na 440$?Upravo sada su me obavestili iz ambasade!To je veliki plus za nas jel da?:1081:

zeleni1122
02.02.2012, 16:46
Cao ljudi!Jeste culi da je cena vize smanjena sa 819$ na 440$?Upravo sada su me obavestili iz ambasade!To je veliki plus za nas jel da?:1081:

Ne razumijem,ko te je obavijestio?kad imaš razgovor ili si ga već imao?gdje se može provjerit ta informacija?

ja imam razgovor u pon. pa me zanima točnost tog podatka.

Neverhood
02.02.2012, 16:52
Ne zelim nikoga da vredjam ali meni to zvuci jako nelogicno. U sred sezone...

zeleni1122
02.02.2012, 16:55
Ne zelim nikoga da vredjam ali meni to zvuci jako nelogicno. U sred sezone...

ali na oficijalnoj stranici stoji 440$,sad ne znam da li je to ukupna cijena ili još ima nekih dodataka

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1263.html#perm

Neverhood
02.02.2012, 17:22
Pa drago mi je ako je to tako. To je bas lepa vest.

mikiSA
02.02.2012, 17:22
ali na oficijalnoj stranici stoji 440$,sad ne znam da li je to ukupna cijena ili još ima nekih dodataka

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1263.html#perm

Diversity Visa applicants pay the $305 visa application fee, plus the $440 diversity visa fee, and the $74 security surcharge. All fees are non-refundable. All immigrant visa fees may be paid in dollars, or the equivalent in BAM (local currency). We do not accept personal checks. You can pay with the following credit cards: Visa, Master Card, Discover, and American Express.

Ovo je sa US embassy Sarajevo stranice, napola ste upravu, samo ste zaboravili dodati $305 visa application fee i $74 security surcharge za total od $819 :)@Neverhood, vidi ovaj post :)

zeleni1122
02.02.2012, 18:46
Ovo je sa US embassy Sarajevo stranice, napola ste upravu, samo ste zaboravili dodati $305 visa application fee i $74 security surcharge za total od $819 :)@Neverhood, vidi ovaj post :)

Immigrant visa security surcharge (per person applying for any immigrant visa category, except for a Diversity Visa) $74

a ovo sto pise except for a Diversity Visa

sad mi nije nista jasno

mikiSA
02.02.2012, 18:56
Adnan sutra ima intervju u SA, hajde da njega sacekamo da vdimo. tacno. Koliko se sjecam sa teme Intervjui 2012 svi su placali po $819 po osobi...

MikiMickey
02.02.2012, 19:58
Zeleni1122,nisam imao razgovor vec sam samo aplicirao za GC.Obavestenje je od Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia a glasi ovako:

BREAKING NEWS: DV Lottery fee reduced from $819 to $440!
Effective today, February 2, 2012, Diversity Visa Lottery applicants will pay reduced processing fee. The new fee will be $440 per applicant.

Nisam uspeo da nedjem ovu vest na njihovom sajtu,ali se nadam da je tako.Uostalom ti ces vec u ponedeljak to znati iz prve ruke i nadam se da ces nas obavestiti.Srecno na razgovoru!!!

jovke
02.02.2012, 20:28
Zeleni1122,nisam imao razgovor vec sam samo aplicirao za GC.Obavestenje je od Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia a glasi ovako:

BREAKING NEWS: DV Lottery fee reduced from $819 to $440!
Effective today, February 2, 2012, Diversity Visa Lottery applicants will pay reduced processing fee. The new fee will be $440 per applicant.

Nisam uspeo da nedjem ovu vest na njihovom sajtu,ali se nadam da je tako.Uostalom ti ces vec u ponedeljak to znati iz prve ruke i nadam se da ces nas obavestiti.Srecno na razgovoru!!!

Ja jos nisam cuo da ucesnike (ne dobitnike) lutrije putem emaila neko obavjestava o bilo kakvim promjenama (osim proslogodisnjeg obavjestavanja o ponavljanju izvlacenja), a narocito ne iz lokalne ambasade!
Na koju foru bi eto bas tebi a ne nekom drugom obicnom ucesniku iz Srbije poslali to obavjestenje?
Po meni dva moguca odgovora:
1. Prevara tj. zloupotreba tvoje email adrese na netu i iz same prijave.
2. Diskriminacija od strane zvanicnika i sumnja u regularnost i jednake sanse, brljanjem na ovaj nacin po bubnju.
Ne bi me iznenadila ni jedna ni druga varijanta.
Jesi li bas tu email adresu ostavio u onom polju za email adrese u obrascu prijave (aplikacije) prilikom zvanicnog prijavljivanja?

Moje misljenje je da ako je istina ovo za smanjenje troskova vize u ambasadi, vrlo moguce da ce onda naplacivati prijavljivanje na lutriju. To bi doslo ko neka kompenzacija. Placate prijavu ali su troskovi u ambasadi manji ako vas izvuku, pa je to opet vid stimulacije da se ljudi prijavljuju a ne da odustanu od prijavljavanja zbog placanja prijave.

MikiMickey
02.02.2012, 20:46
jovke,ja nisam reko da su mene licno obavestilli vec da su izdali obavestenje,ali sam ja to tako odkucao(jer vozim)da moze da se shvati drugacije,znaci moja greska u kucanju.Obavestenje je objavljeno na njihovom face stranici i svako moze to da vidi.Pozz Evo linka:

https://www.facebook.com/usaconsblg?sk=wall

zeleni1122
02.02.2012, 21:04
u svakom slucaju najbolje cemo saznati sutra od adnana ili u pon.mislim da je sve po starom,nismo mi te srece a u najboljem slucaju mozda je smanjena cijena vize ali najvjerovatnije za dv2013 jer ne bi bilo posteno da mi u februaru platimo manje a svi prije plate skoro duplo.

mikiSA
02.02.2012, 21:07
jovke,ja nisam reko da su mene licno obavestilli vec da su izdali obavestenje,ali sam ja to tako odkucao(jer vozim)da moze da se shvati drugacije,znaci moja greska u kucanju.Obavestenje je objavljeno na njihovom face stranici i svako moze to da vidi.Pozz Evo linka:

https://www.facebook.com/usaconsblg?sk=wall

Gledam a ne vjerujem, mislim super bi bilo da je cijena manja, ali opet mi nekako nije fer prema dobitnicima od novembra- do sad 2.2. (a i zato sto su cijene u svim ambasadama iste ili bi bar trebale biti) Ali eto, sacekacemo do sutra, javice se nadam se jedan dobitnik koji ima intervju sutra, pa ce nam objasniti...

oskark
03.02.2012, 09:10
Al, gle stvarno stoji i na sajtu US ambasade. I sad sam gledao na zvanicnom sajtu, i pise da je 440.

http://serbia.usembassy.gov/dv.html

mijan
03.02.2012, 11:17
Kako to da se ova vest objavi samo na sajtu ambasade u BG i nigde vise u regionu po sajtovima americkih ambasada?
Zasto ove informacije nema kao "news" negde na zvanicnim stranicama lutrije?

smexor
03.02.2012, 11:55
Bas fino za aplikante koji svoje intervju bi trebalo da odrade u ambasadu u Beograd nakon 2 Fevruar. Nadajmo da se to da uskoro biti praksa na celi Balkan, a ne samo u tu ambasadu. A sto se tice smanjenje na taksu, i dali mi sto smo vec prosli intervju, a ipak deo od DV 2012 program, ne bi trebo niko ni zamerati niti ljubomoriti zato sto smo mi platili 819$, a oni ce 440$, jer takve odluke vaze retroaktivno, odnosno od datuma donosenja pa nadalje. U svakom slucaju, odlicna stvar! http://serbia.usembassy.gov/dv.html

oskark
03.02.2012, 16:32
Bas fino za aplikante koji svoje intervju bi trebalo da odrade u ambasadu u Beograd nakon 2 Fevruar. Nadajmo da se to da uskoro biti praksa na celi Balkan, a ne samo u tu ambasadu. A sto se tice smanjenje na taksu, i dali mi sto smo vec prosli intervju, a ipak deo od DV 2012 program, ne bi trebo niko ni zamerati niti ljubomoriti zato sto smo mi platili 819$, a oni ce 440$, jer takve odluke vaze retroaktivno, odnosno od datuma donosenja pa nadalje. U svakom slucaju, odlicna stvar! http://serbia.usembassy.gov/dv.html

Da si bar znao pa da si odlozio intervju, i ti bi sada platio manje :naughty:
Al vazno stvar je da je u pasosu GC...:grin:

Jel znas kada ides, i gde ces?

smexor
04.02.2012, 11:54
Da si bar znao pa da si odlozio intervju, i ti bi sada platio manje :naughty:
Al vazno stvar je da je u pasosu GC...:grin:

Jel znas kada ides, i gde ces?

Oskark, planiram da idem sredinu Aprila, definitivno ce biti drzava Florida, mozda Tampa ili St.Petersburg ili neko malo mesto u blizini.

jovke
04.02.2012, 20:10
Da li je jos negdje objavljeno kao vijest da su smanjili cijene viza osim na stranici americke ambasade u Beogradu?

oskark
04.02.2012, 22:11
Oskark, planiram da idem sredinu Aprila, definitivno ce biti drzava Florida, mozda Tampa ili St.Petersburg ili neko malo mesto u blizini.

Znaci dosta ti je zime na ovim prostorima? Posle ovog snega i ja bi negde gde nema zime, al treba docekati dok me izvuku.

Jel imas nekog tamo pa zato ides?

NadjaM
05.02.2012, 00:38

Stvarno je smanjena cena sa 819$ na 440$ :bravo:

NOTE: As of February 2, 2012, DV Lottery visa fee has been reduced from $819 to $440 per applicant.

shanzy
05.02.2012, 21:33

Stvarno je smanjena cena sa 819$ na 440$ :bravo:
da li to mozda znaci da ce duplirati broj izvucenih, da povrate novce? :grin:

(zezam se)

NadjaM
05.02.2012, 23:42
Ja bih pre rekla da verovatno imaju puno odustajanja zbog velikih troskova.

Kriza je...:ajojoj:

mijan
06.02.2012, 09:55
Pre bih rekao da ce naplacivati prijavu na lutriju pa na taj nacin zgrnuti ukupno vise novca nego pre ovog umanjenja! Vize godisnje plati 100.000 ljudi dok ce za prijavu milioni ljudi dati novac:;D:

NadjaM
06.02.2012, 17:06
Moguce,ali jos nisu objavili da ce naplacivati prijavu.
Nisu imali razloga da sada smanje cenu vize,mogli su da smanje sledece godine,posto prvo zgrnu lovu od prijave:;D:

mijan
06.02.2012, 18:02
Morali su prvo da smanje cene viza pre prijave da se ljudi oraspoloze, da ne pobegnu, i tako lakse prihvate kao zamenu ovo smanjenje za naplacivanje prijavljivanja. :;D:

NadjaM
07.02.2012, 23:16
Mislila sam da ti ozbiljno diskutujes,a ti bi da budes zanimljiv,iako nisi duhovit.
Ajd zdravo.

mijan
08.02.2012, 00:50
A sta si ti kao ozbiljnija nesto od mene?! Tvoj zakljucak se takodje svodi na istu pricu SBBKBB! :1060:

AnDREAM
13.02.2012, 21:32
Zanima me da li je neko vodio preciznu racunicu koliko ga je kostala kompletna procedura do dolaska u USA.Pri tom mislim sve takse oko vize , lekarski, plus avionska karta, znaci bukvalno sve do sletanja.

Putujem sama, sva papirologija (izvodi, uverenja, kopije, slike, slanje u Kentaki onih prvih formulara), lekarski, jedna vakcina, snizena viza, karta do Cikaga u jednom pravcu...sve to za 1000 EUR. Pozdrav!

Ninovranje
13.02.2012, 21:42
Putujem sama, sva papirologija (izvodi, uverenja, kopije, slike, slanje u Kentaki onih prvih formulara), lekarski, jedna vakcina, snizena viza, karta do Cikaga u jednom pravcu...sve to za 1000 EUR. Pozdrav!

Ako moze samo info koliko te je kostala karta i preko koje agencije je kupljena? Pozdrav

nemili
13.02.2012, 22:35

Ponesi tople garderobe! Jeste da je ove godine blaga zima, ali nikad se ne zna. Ovde moze da udari sneg i u martu, aprilu... Srecan put i dobrodosla! :bravo:

AnDREAM
14.02.2012, 02:04
Ako moze samo info koliko te je kostala karta i preko koje agencije je kupljena? Pozdrav

Najjeftiniju sam nasla preko Unidea agencije u Drzicevoj ulici, 550 EUR preko Varsave, sam kraj februara. Inace sasvim slucajno sam usla u agenciju, nakon lekarskog u IOM-u koji se nalazi u zgradi do agencije...kada sam preko sajta gledala, bile su znatno skuplje. Moj savet je da se svakako trazi upit, pozove agencija ili ode licno. Pre toga sam kontaktirala Vizu Travel (ta ista karta je 750 EUR), zatim Biser Tours, kod njih se krecu oko 57 000 RSD (nisu mi precizirali jer su se bazirali na poletanje iz Budimpeste, a nude i razne povlastice za studente), takodje FLY FLY travel, koji su imali za 60 500 RSD, ali dva sletanja, Dizeldorf i Dablin sa minimalnim pauzama od 30min sto je rizik, zatim Sonju iz Value Air za koju sam cula na forumu, ali mi je samo poslala opet polazak iz Budimpeste. Ako te to zanima najnize sto sam nasla je za 412 evra sa sve mini busom preko Biser Toursa. To je sve sto sam ja pronasla. Srecno!

AnDREAM
14.02.2012, 02:06
Ponesi tople garderobe! Jeste da je ove godine blaga zima, ali nikad se ne zna. Ovde moze da udari sneg i u martu, aprilu... Srecan put i dobrodosla! :bravo:

Hvala puno i bolje vas nasla! Bila sam vec tamo, ali nekako uvek izbegnem zimu, mada posle ovakve u Srbiji, izgleda idem da se ugrejem u Cikago:grin:

Ninovranje
14.02.2012, 15:58
AnDREAM hvala ti puno, :inlove: si :grin::grin::grin:
Još jednom provereno da Biser ima najbolje ponude.
Želim ti sve najlepše i piši nam od tamo, pozz.

mayas
29.05.2012, 16:49
Moze li neko stvarno da potvrdi,da je viza samo 440$?! Ima li nekog ko je bio ambasadi i platio samo toliko?

mikiSA
29.05.2012, 17:54
Moze li neko stvarno da potvrdi,da je viza samo 440$?! Ima li nekog ko je bio ambasadi i platio samo toliko?

CIjena vize do 12.4 je bila $440.
Od 13.4.2012 cijena je $330 (Predlazem da procitate temu intervjui 2012, sve tamo pise)

mayas
30.05.2012, 15:36
CIjena vize do 12.4 je bila $440.
Od 13.4.2012 cijena je $330 (Predlazem da procitate temu intervjui 2012, sve tamo pise)

Hvala! Srecan put sutra!:harmonik:
javi te se da cujemo utiske!

Molloh
05.06.2012, 01:11
Pozdrav svima :D Da li moze neko onako odprilike da zaokruzi i kaze koliko para poneti sa sobom za zivot, ako se izuzme sve ovo navedeno (viza i troskovi lekarskog,avionske karte)? S obzirom da me ne ceka ni posao ni stan tamo, znaci koliko treba za neku "prvu ruku" poneti dok se ne snadjes? Da znam odprilike da isplaniram finansije. Hvala puno :)
P.S. Nadam se da ce ova snizena taksa za vizu i sledece godine ostati na 440$ :==D:

nemili
05.06.2012, 01:50
Sve je to individualno. Kako se ko i koliko brzo snadje za posao.
Sto vise to bolje. Moj savet je bar 4000$.

Molloh
05.06.2012, 02:03
Hvala na odgovoru :) Ta cifra mi se taman uklapa u budzet :D

nemili
05.06.2012, 02:09
Poenta je da kada dodjes sto pre nadjes bilo kakav posao (nema mnogo biranja na pocetku).
U suprotnom nije dovoljno ni 10.000$.

Molloh
05.06.2012, 02:11
Da to mi je jasno, ne planiram da biram, nego 'vatam sve sto naidje (ako naidje :smrc:)..Nego mi je trebala neka odokativna cifra, da znam da isplaniram do tad.

Photographer
05.06.2012, 08:03
Nije vazna cifra nego gde ides. Imas sela gde je 1BR $400 mesecno a imas i SF gde je to oko $1200 :)

Treba izracunati i poneti bar za 3-4 meseca. Dakle dovoljno novca da se zivi min 4 meseca bez posla...

dreadnot
05.06.2012, 23:46
Pozdrav svima :D Da li moze neko onako odprilike da zaokruzi i kaze koliko para poneti sa sobom za zivot, ako se izuzme sve ovo navedeno (viza i troskovi lekarskog,avionske karte)? S obzirom da me ne ceka ni posao ni stan tamo, znaci koliko treba za neku "prvu ruku" poneti dok se ne snadjes? Da znam odprilike da isplaniram finansije. Hvala puno :)
P.S. Nadam se da ce ova snizena taksa za vizu i sledece godine ostati na 440$ :==D:

Kao sto su ljudi rekli, sve zavisi gde ides. U velikim gradovima stanovi su skupi, ali ima mnogo vise posla, pa moze da se desi da ga brzo pronadjes. U manjim mestima verovatno mozes za iste pare da se duze skrpis, ali je teze naci posao. Takodje, sta trazis, koju vrstu posla, da li je dobra ponuda ili je nesto sto slabo prolazi. Poslove tipa "Daj sta das" neces moci da dobijes jer su rezervisani za nize slojeve koji ni pod razno nemaju skolu, nece koliko sutra da gledaju da zbrisu na bolji posao, jer ne mogu ni da ga dobiju. I mi smo imali tu ideju, pa je moja supruga konkurisala u targetu, Wallmartu i sl., i nigde je nisu pozvali na razgovor. Ona se grdno ubedacila, jer smo videli kakvi sve rade u tim prodavnicama, ali je poenta da gazde ni nece da zaposljavaju skolovane belce, jer to nije za njih.
Sto se tice stana, moze da bude frka ako u medjuvremenu ne nadjes posao, moraces da das depozit od barem jedne do dve kirije, plus kiriju, sto u startu moze da bude i preko $2000. Cak i sa poslom, niko te ne zna, ne postojis za sistem, nemas kreditnu istoriju ni preporuke prethodnih stanodavaca, pa si u neku ruku rizicna grupa, nikakvi popusti, sve po najvisim cenama. Takodje, racunaj da iznajmljujes prazan stan, pa ce ti trebati barem osnovni namestaj i posteljina, ukoliko neces da spavas na podu ili duseku na naduvavanje ($20 - 30, ima gde oces).
Velika je verovatnoca da ce ti odmah trebati kola, jer je inace jako tesko obilaziti i traziti posao ili ici na posao i vracati se, osim u par retkih izuzetaka (Chicago, New York i sl.), gde gradski prevoz zaista funkcionise. najcesce ga nema ili je los i ne vredi ti da se oslonis na njega. Dakle, to je jos par hiljada, recimo da za 2 - 4000 mozes da nadjes nesto sto ce te pristojno sluziti. Ako nemas nekog da ti bude garant, zaboravi na kredit i placaj u kesu.
Ostali troskovi nisu tako strasni, ali se nakupi - klopa, racuni, ako ti zatreba sta od garderobe (mada uvek postoje jeftine varijante tipa Goodwill).

Molloh
06.06.2012, 04:04
Dreadnot, hvala na tako opsirnom odgovoru , sve sto si napisao je logicno i jasno. Sad samo treba skupiti sve te novce, s obzirom da idemo momak i ja, tako da bas i nemamo sta da prodamo i tako skupimo pare, al nace se valjda neki kredit il tako nesto, uglavnom ne odustajemo :grin:

Milosdv
06.06.2012, 13:20
Dreadnot, hvala na tako opsirnom odgovoru , sve sto si napisao je logicno i jasno. Sad samo treba skupiti sve te novce, s obzirom da idemo momak i ja, tako da bas i nemamo sta da prodamo i tako skupimo pare, al nace se valjda neki kredit il tako nesto, uglavnom ne odustajemo :grin:

Nema odustajanja. Inače svi su se cimali neki manje neki više, para nikad dosta.

Aj upišite dobitak ovde http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1071&page=22

dreadnot
02.07.2012, 23:14

A propos kredita, mi smo uzeli onaj Dinkicev kredit sa odlozenim vracanjem od godinu dana, 300.000 dinara u to vreme, i to nam je bas dobro doslo. Za godinu dana rada ovde, pored normalnog zivota, uspeli smo da posaljemo lovu u Srbiju, da nam uplate na racun, pa smo ga skoro celog otkacili. Ako ima neki tako povoljan kredit sa fiksnom i ne prevelikom kamatom, svakako treba uzeti tu opciju u razmatranje.

sonofamom
03.07.2012, 00:20
"ukupna cena dolaska u USA"

mnogo kume, mnogo...

;)

Vladan Zivkovic
08.07.2012, 10:44
Ako vas iz ambasade pozovu da se uplati neka suma novca, da li to znaci da ste sigurno dobili vizu. Mislim koliko novca propada ukoliko je ne dobijete. Da li je ukoliko odete na razgovor u ambasadu i uplatite te pare sigurno da cete dobiti vizu. Da li je isto da li si sam ili ozenjen, mislim da li i oni koji nisu ozenjeni mogu dobiti vizu. Hvala unapred.

Vladan Zivkovic
08.07.2012, 10:51
Zanima me da li je ukoliko pocnete sa uplatama sigurno da ce te dobiti vizu Mislim kada znate da sigurno dobijate vizu, Mislim oni te izvuku ti uplatis odes na razgovor oni te odbiju, da li je to moguce. I da li postoji razlika ako si neozenjen mislim da li izvlace iz bubnja pa onda boduju ili... Molim te pomozi ako mozes da mi objasnis celu proceduru posto ne znam. Hvala unapred.

milosx
09.07.2012, 06:29
Ako si izvucen, ides. Nikoga jos nisu odbili. Nista se ne boduje, bracno stanje je nebitno. Kompletna procedura je objasnjena mnogo puta ovde, ali svake godine je drugacije, tako i ove, tako da ti mnogo ne znaci sto ces znati u detalje kako je bilo prosle godine. Ja sam i zaboravio pola toga jer se u medjuvremenu 1000 stvari izdesavalo.
Ukupni troskovi za nas dvoje su nas izasli ovako okvirno (vec sam zaboravio)

400 EUR vozanje kroz 3 drzave sredjivanje papira
100 EUR dokumenti, pasosi, prevodi
??? Lekarski
$330 x 2 za vize
70 EUR Prevodi jos nekih dokumenata za nas dvoje
550 EUR x 2 za avion

vrhunski
11.07.2012, 21:05
Ovako to izgleda kad ne idete kod nekoga u US :)

Nasi (nas dvoje) ukupni troskovi odlaska u US.
Slanje dokumentacije - 100$
Slike kopiranje i slicno - 40$
Viza 440$
Aviokarte - 3047$ - u sezoni Lufthansa ili United time iskljucivo putujemo :)
Stan (security depozit, application fee, conviniance fee) - 2000$
Stan prvi mesec - 1660$
Prevoz Aerodrom do stana 60$
krevet + dusek + 560$ (stanovi se izdaju nenamesteni) narucis online preko amazona krevet LOL :) a da ne pricam sto biling i shipping adresa treba da se poklapaju :)) al ajd i to smo nekako resili.
Full zdravstveno osiguranje za 6 meseci 600$
----
polazak
-----
na raznim aerodromima 100$ - + transfer Beograd do Aerodroma.
tmobile - 120$ (dva telefona family plan)
Hrana za prvi mesec - 700$
rent-a-car dok ne dodje SSN i driver licence - 800$
gorivo 150$
ADSL - 55$
State id 60$
to je to za 30 dana u US.
Kupovina ostalog namestaja, HDTV, sudovi, ovo ono ludilo jos 2000$.

Dakle ukupni pocetni troskovi 12.492$ plus procenjeni mesecni troskovi za ubuduce oko 3000$ za dvoje.

Btw da bi Vam rentirali stan traze da dokazes da imas 3 puta veci prihod od cene stana. Dakle za stan od 1660$ mi smo morali da 'dokazemo' prihod od 5000$ mesecno ili Job offer (koga jos nemamo) ali onda kada popunjavas molbu da ti izdaju stan ti kazu ali posto prihod nije job related onda mora 5 puta veci prihod nego sto kosta stan. Show. Cak ne pomaze ni da im ponudis da platis svih 12 meseci unapred nego ti ipak moras da imas prihod veci barem 3 puta nego sto kosta stan.

vrhunski
11.07.2012, 22:04
Samo da dodam da je to bez kola :) Imigracija treba tako da se organizuje da mozete barem 12 meseci da prezivite dok ne nadjete posao (za svaki slucaj). Tj barem nama treba u 'steku' 50.000$ i to bez kola + auto neki 20.000$ znaci realno 70.000$ za godinu dana da mozemo da prezivimo a da ne radimo :) Btw ovaj stan je Studio tj garsonjera tako da nemojte da mislite da je nesto posebno ali moze da se "upgrade" u 1br/1ba. Samo sto je na dobroj lokaciji. Izabrali smo da kupimo namestaj jer rentirati namestaj je po meni glupo kad moras minimum 330$ mesecno da placas za neki osnovni namestaj.

ps: sto se nas tice bilo je tu i gomilu drugih troskova tipa neki sertifikati (trebace Vam u US) medicinski pregledi, zubari i razne druge gluposti koje nisu uobicajene a ni toliko neophodne za imigraciju u US a nas su kostale prilicno :)

E sad moglo je to da prodje i nesto nize jer najvise tu vuce stan od 1660$+komunalije 200$ mesecno sto je 24.400$ godisnje (sa sve depozitom) samo za stan ali u tom slucaju bi lokacija bila znatno losija. (200km losija), mozda i auto bi mogao losiji ali za ostale stvari ne verujem da moze previse da se ustedi na periodu od godinu dana.

Bockyman
12.07.2012, 00:03
Samo da dodam da je to bez kola :) Imigracija treba tako da se organizuje da mozete barem 12 meseci da prezivite dok ne nadjete posao (za svaki slucaj). Tj barem nama treba u 'steku' 50.000$ i to bez kola + auto neki 20.000$ znaci realno 70.000$ za godinu dana da mozemo da prezivimo a da ne radimo :) Btw ovaj stan je Studio tj garsonjera tako da nemojte da mislite da je nesto posebno ali moze da se "upgrade" u 1br/1ba. Samo sto je na dobroj lokaciji. Izabrali smo da kupimo namestaj jer rentirati namestaj je po meni glupo kad moras minimum 330$ mesecno da placas za neki osnovni namestaj.

ps: sto se nas tice bilo je tu i gomilu drugih troskova tipa neki sertifikati (trebace Vam u US) medicinski pregledi, zubari i razne druge gluposti koje nisu uobicajene a ni toliko neophodne za imigraciju u US a nas su kostale prilicno :)

E sad moglo je to da prodje i nesto nize jer najvise tu vuce stan od 1660$+komunalije 200$ mesecno sto je 24.400$ godisnje (sa sve depozitom) samo za stan ali u tom slucaju bi lokacija bila znatno losija. (200km losija), mozda i auto bi mogao losiji ali za ostale stvari ne verujem da moze previse da se ustedi na periodu od godinu dana.

Чик да видим после овог поста и овакве рачунице да неки јунак помисли да емигрира у УСА! :naughty::naughty:

vrhunski
12.07.2012, 00:27
Moze to da se resi i sa 20.000$-30.000$ godisnje troskova za dvoje ali da se ode u neko 'selo' ili neko bas malo mesto gde su rente za stan dosta nize ali neke stvari tesko mogu da se izbegnu osim naravno u slucajevima gde ides kod nekoga i gde zelis da odes u US bez zdravstvenog osiguranja itd itd. tj sa malo rizika i nade :) al iskreno mi ne zelimo da bankrotiramo ako neko od nas polomi nogu.

Ja sam napisao samo nas slucaj koji je vrlo realan i cak mislim da je vrlo prosecan u smislu necemo mi sad sa 3000$ mesecno troskova ziveti bog zna kako posebno. Cak se moze reci vrlo prosecno. Sve ispod te cifre je mnogo teze za obaviti. Tj moze ali ce taj prvi stepen osamostaljivanja trajati 3-4 god dok se ne pristedi malo itd.
Poceo sam sve da belezim u Mint.com pa bi bilo interesantno videti i druge kako su prosli.

Barbosa
12.07.2012, 00:50

E sad moglo je to da prodje i nesto nize jer najvise tu vuce stan od 1660$+komunalije 200$ mesecno sto je 24.400$ godisnje (sa sve depozitom) samo za stan ali u tom slucaju bi lokacija bila znatno losija. (200km losija), mozda i auto bi mogao losiji ali za ostale stvari ne verujem da moze previse da se ustedi na periodu od godinu dana.A jel ostane nesto da se stavi u stek i da se potrosi na svoje hirove?

vrhunski
12.07.2012, 01:13
A jel ostane nesto da se stavi u stek i da se potrosi na svoje hirove?

:) pa malo smo 'nategnuti' u pocetku, salim se. Doduse ovo je tema samo o troskovima u US. Tako da jednostavno ne mozes da stekas iz steka.
Naravno situacija je totalno drugacija kada se nadje barem solidan posao. Treba pitati nekoga ko je u US par godina i koliko trosi mesecno. Ne verujem da cu biti daleko od toga.

Loperamid
12.07.2012, 01:32
... znaci realno 70.000$

Pa da imam toliko para, ne znam koliko bih bio zainteresovan da emigriram :D

vrhunski
12.07.2012, 01:47
Pa da imam toliko para, ne znam koliko bih bio zainteresovan da emigriram :D

lol. Cini ti se veruj mi. Mada mislim da je to individualno :)
Resio sam da Vam ko Score napisem blog. Samo se plasim da me Score ne proglasi ludim :D

noki
12.07.2012, 03:44
Pa dobro ne mora bas da je tako.Vecinom nas smo dosli ovde u potrazi za boljim zivotom a ne iz nekog luksuza ili hira,tako da smo se naucili da zivimo i sa malo tesnijim budzetom.Ako imate bilo koga ovde ne mora ceo proces da vas kosta toliko.Nas je kostalo oko 10 000 dolara,koje smo uzeli na kredit,Kad smo tek stigli u Ameriku 10 tak dana smo prosli kod moje sestre dok nismo nasli povoljan stan,moj zet je posredovao za nas apartman i nismo imali nikakvog problema,kupili smo najosnovnije stvari ,posle nekoliko nedelja moj suprug,se zaposlio a odma posle toga i ja.Tako da smo polako kupili sve sto nam je bilo potrebno,pa i kola.Sada posle jedne godine u Americi je vec mnogo bolje i evo za 10-tak dana idemo nazad u domovinu na prvi odmor

olivera77
12.07.2012, 08:31
Au Vrhunski kakve cifre kod tebe,da to vide novi clanovi koji zele da se prijave odmah bi odustali :grin: :;D:

vrhunski
12.07.2012, 10:38
Pa dobro ne mora bas da je tako.Vecinom nas smo dosli ovde u potrazi za boljim zivotom a ne iz nekog luksuza ili hira,tako da smo se naucili da zivimo i sa malo tesnijim budzetom.Ako imate bilo koga ovde ne mora ceo proces da vas kosta toliko.Nas je kostalo oko 10 000 dolara,koje smo uzeli na kredit,Kad smo tek stigli u Ameriku 10 tak dana smo prosli kod moje sestre dok nismo nasli povoljan stan,moj zet je posredovao za nas apartman i nismo imali nikakvog problema,kupili smo najosnovnije stvari ,posle nekoliko nedelja moj suprug,se zaposlio a odma posle toga i ja.Tako da smo polako kupili sve sto nam je bilo potrebno,pa i kola.Sada posle jedne godine u Americi je vec mnogo bolje i evo za 10-tak dana idemo nazad u domovinu na prvi odmor

Ok pazi i 10.000$ nije malo a eto bili ste kod nekog. Hocu reci nemaju svi prilike da odu kod nekog. Treba ljudi da znaju i troskove kad se sve organizuje u solo reziji :). Zato ambasada i trazi da obavezno imate nekoga u US.

Evo detaljno nasih troskova pre odlaska. Samo za vreme dok smo se pripremali. U ovo nisu ukljucene cene stana (1660$ depozit + security depozit 250$ + 1660$ prvi mesec+ 2500$ namestaj + 200$ komunalije) Samo za stan za prvi mesec nam treba 6270$ ali i to cu napisati u sledecem postu detaljno :)

Evo kako su izgledali nasi troskovi detaljno (nema sta da krijemo lol) dakle do odlaska na aerodrom Nikola Tesla. :) http://vrhunski.blogspot.com/

vuxanne
12.07.2012, 13:44
Au Vrhunski kakve cifre kod tebe,da to vide novi clanovi koji zele da se prijave odmah bi odustali :grin: :;D:

Vala bas, mene je toliko kostalo moje americko obrazovanje za 4.5 godine (a primala sam platu od njih).

vrhunski
12.07.2012, 16:39
Dodata stranica oko rentiranja stana :) tj July 2012.
http://vrhunski.blogspot.com/2012/07/072012-kako-prolazi-july.html
Mogli bi osim kritika kako sam rasipnik da malo pohvalite moju pocetnu fazu :D

vuxanne
12.07.2012, 17:13
Dodata stranica oko rentiranja stana :) tj July 2012.
http://vrhunski.blogspot.com/2012/07/072012-kako-prolazi-july.html
Mogli bi osim kritika kako sam rasipnik da malo pohvalite moju pocetnu fazu :D

Svidja mi se tvoja metodicnost i procena troskova. E ja sam izgleda po tom principu 5 x veca plata za kiriju da nema zime hehe...

Deluje lep stan i dobra lokacija.

vrhunski
12.07.2012, 17:16
a pa onda si dobra :) super. Nadam se da cemo i mi obicni uskoro tako :)
Nasi troskovi jesu veliki ali realno to se sve moze povratiti sa nekom relativno ok platom tipa @vuxanne posle izvesnog vremena. Pogotovo sto ce ta pocetna investicija
da posluzi da se stvari ubrzaju tj da se preskoci jedan deo koji vecina emigranata u US prolazi a koji nije jednostavan na pocetku.

vrhunski
12.07.2012, 17:33
Svidja mi se tvoja metodicnost i procena troskova. E ja sam izgleda po tom principu 5 x veca plata za kiriju da nema zime hehe...

Deluje lep stan i dobra lokacija.

Samo pazi da ne preteras jer ako ti je primanje preko 7 puta u odnosu na to koliko placas stan onda opet nisi "eligable" ili tako barem racunaju za ovaj stan :)
U fazonu kao mozete da zivite tu dok se neko od Vas ne zaposli...al posle morate da uzmete veci

LOL
---------------------------------------------------------------------
Affordable Housing Qualifications
Your income must be below certain income levels to qualify. Contact this property for details
---------------------------------------------------------------------

Photographer
12.07.2012, 20:32
Samo jedan tip za blog, cene u dolarima se pisu sa znakom ispred cifre. ;)

Dakle ne 300$ nego $300.

vrhunski
12.07.2012, 20:43

Dakle ne 300$ nego $300.

pa dok nisam krenuo onda 300$ a kad sam tamo onda $300 :D

noki
12.07.2012, 22:15
Ja i moj suprug zajedno imamo samo 3 puta vecu platu od vrednosti rente ali nije bilo nikakvog problema

vuxanne
12.07.2012, 23:37
a pa onda si dobra :) super. Nadam se da cemo i mi obicni uskoro tako :)
Nasi troskovi jesu veliki ali realno to se sve moze povratiti sa nekom relativno ok platom tipa @vuxanne posle izvesnog vremena. Pogotovo sto ce ta pocetna investicija
da posluzi da se stvari ubrzaju tj da se preskoci jedan deo koji vecina emigranata u US prolazi a koji nije jednostavan na pocetku.

Hehe, nemoj da ti je moja uzor, moze to deleko bolje, sa mojom u Kaliforniji nisi nigde. Tu bez 80 K nista.

vuxanne
12.07.2012, 23:43

Dakle ne 300$ nego $300.

Da ako pise na Engleskom. Na Srpskom je ipak pravilno 300 dolara a ne dolara trista.

Hehe, sledece cu da se i ja skucim, samo da mi daju zelenu kartu...

vrhunski
13.07.2012, 01:12
greska .

vrhunski
13.07.2012, 01:15
Da ako pise na Engleskom. Na Srpskom je ipak pravilno 300 dolara a ne dolara trista.

Hehe, sledece cu da se i ja skucim, samo da mi daju zelenu kartu...

Pa zar nisi vec? Mislim dugo si tamo?

Ja i moj suprug zajedno imamo samo 3 puta vecu platu od vrednosti rente ali nije bilo nikakvog problema

Jedna stvar je kad imate posao u US ali za nas koji dolazimo iz Srbije preko DV Lutrije mi dolazimo bez konkretnog job offera pa je zato takva situacija.

Hehe, nemoj da ti je moja uzor, moze to deleko bolje, sa mojom u Kaliforniji nisi nigde. Tu bez 80 K nista.

Heheh nadamo se i mi :)

vuxanne
13.07.2012, 01:48
Sest godina sam ovde, nisam dosla preko lutrije.

A prvi posao mi je bio 2 x renta. Prosli stan mi je bio 10 x.

Ja samo ne volim da bacam pare u vetar, mislim preskupa kirija, kao da cu biti tu 24/7 uvek pa da mora da je sve naj naj naj... A gazdama kazem da necu da kupujem kucu dok ne dobijem zelenu kartu jer sam ovde na privremenoj vizi i nema frke. A jeste da se cude. I necu da kupujem kucu na H1B. Ako dobijem tenure onda mogu da se ustolicim negde. Za sad sam ptica selica.

Photographer
13.07.2012, 09:29
Nazalost izgleda da ce da zeznu debelo sve sa H.R. 3012...

http://www.govtrack.us/congress/bills/112/hr3012

I najnovija vest:

http://www.grassley.senate.gov/news/Article.cfm?customel_dataPageID_1502=41746

vuxanne
13.07.2012, 11:30
Nazalost izgleda da ce da zeznu debelo sve sa H.R. 3012...

http://www.govtrack.us/congress/bills/112/hr3012

I najnovija vest:

http://www.grassley.senate.gov/news/Article.cfm?customel_dataPageID_1502=41746

Ima onda da bude 99.99% Indokineza................

Photographer
13.07.2012, 12:02
Ajde to, to i nije toliki problem i latino populacije ima u velikom procentu, problem je sto ce cekanje za one koji su u USA i apliciraju biti nekoliko godina (procenjuje se 6-7) sto je preterano...

vrhunski
13.07.2012, 14:36
Firma moze dotle da propadne. Mislim ko ce da ceka toliko?

vuxanne
13.07.2012, 15:57
Ajde to, to i nije toliki problem i latino populacije ima u velikom procentu, problem je sto ce cekanje za one koji su u USA i apliciraju biti nekoliko godina (procenjuje se 6-7) sto je preterano...

Plus si svo to vreme u braku za firmu koja ti je dala H1B. Tako je Indokinezima i sad. Toliko cekaju. A mislim da to gura Bil Gejts i oni IBM-ovci najverovatnije, nemam pojma... Jel H1B daju i tim outsoursing i offshore radnicima a njih je zilion.

mimarko85
14.07.2012, 08:53
novi sam na forumu u ovoj ludnici ne treba ostati bavim se cvecarstvom i nista slomim se od rada i nista za ameriku i kanadu vec 3 godine tragam treba otici nista nije skupo za odlazak tamo ja ako ne odem preko lutrije oticu ilegalno

vrhunski
14.07.2012, 11:11
novi sam na forumu u ovoj ludnici ne treba ostati bavim se cvecarstvom i nista slomim se od rada i nista za ameriku i kanadu vec 3 godine tragam treba otici nista nije skupo za odlazak tamo ja ako ne odem preko lutrije oticu ilegalno

Lepo od tebe sto si udario na sva zvona o tome. Moj savet je da ipak pogledas neke legalne nacine za odlazak. Lutrija nije jedini.

ps: dobrodosao na forum.

vrhunski
23.07.2012, 22:45
Objasnio score :)
http://rszoran.blogspot.com/2012/07/pare-nisu-vazneto-svi-znaju.html

vuxanne
24.07.2012, 05:36
Vrhunski, dobrodosli vi nama u ove krajeve.

Pa vala kad su cene tako astronomske, ja bi zivela u hotelu stvarno. Plus ti menjaju posteljinu i ciste tako da i to uracunaj.

prasica
09.11.2013, 23:50
Ono o čemu razmišljam ovih dana je kako nemamo dovoljno para :grin:

I, kontam, šta ako budemo izvučeni, kako ćemo se snaći za pare? Meni je olakšavajuća okolnost jer imam ujaka u Denveru, koji bi nas prihvatio koliko god da je potrebno.
Mene interesuju inicijalni troškovi: ljekarski pregled, karte, viza fee... Onako minimalna, odokativna cifra.

cape011
10.11.2013, 00:13
Pa čitajuci forum zaključio sam da lekarski bude po osobi oko 3000 din, karte, zavisi gde ides, kada kupiš i za koji termin , ali to je duži proces traženja pa uglavnom uspeju ljudi da nađu jeftinije tako da sam primetio da su do sad plaćali od 350 do 500 evra = ~400 .
Visa fee ti je 330 dolara po osobi , i još trebaš da platiš izradu zelene karte pre dolaska , to je još 165 dolara.

lekarski $35 + avio karta $550 + visa fee $330 + zelena $165 = $1080

Znači manje više treba 1000 dolara.

Ali tu ti treba isto jos dosta stvari; dokumetni koje bi ponela (međunarodni izvod iz m.k. rođenih, međunarodna vozačka, prevedene diplome, itd) , možda ako bi uložili u sebe pre odlaska u vidu nekog kursa engleskog, ili nekog specifičnog kursa (računari napr.) sve što može da ti pomogne pri dobijanju posla.

Članovi koji su već dobili z.k. i već su godinama tamo, mogu još mnogo stvari da se sete, što bi značilo zaista.

Čitaj blogove onih koji su izvučeni, pa mnoge sitnice koje pomenu mogu da znače puno.

via
10.11.2013, 01:19
Ne mogu sad da tražim koliko je ljekarski u Srbiji, ali sigurna sam da nije 3000 din.

Ostali troškovi su ok, 330 USD po osobi za vize, 165 USD USCIS fee, a obzirom da si iz BL, ljekarski ćeš raditi u SA (ako vas izvuku), odrasli 150 KM, djeca 70 KM. E sad, imaš odlazak u SA tri puta, uvjerenja o nekažnjavanju 10 KM, uvjerenja da se ne vodi krivični postupak 15 KM, svaki rodni/vjenčani list 2KM, Uvjerenje o odsluženju vojnog roka je besplatno (vjerovali ili ne). Dalje, cijene karata zavise od grada u koji idete, avioprevoznika, sezone kad putujete (visoka/niska) itd. Ovo su, da tako kažem, "sitniji troškovi". Big bucks treba ponijet preko bare.

Green2014
10.11.2013, 02:10
Lekarski u Srbiji je 150 USD plus vakcine 3000-4000 rsd. Ja sam racunao skoro i mene je sve kostalo oko 700 usd sto je po nekom prosecnom kursu u poslednjih mesec dana oko 520 EUR

prasica
10.11.2013, 11:41
Hm...
Za prosječnu porodicu to uopšte nisu male pare, ali opet kažem, olakšavajuća okolnost je moj ujak.

aspirin
11.11.2013, 09:09
Kao sto rekose 1000 dolara je za jednu osobu, i to bez obzira da li je dete ili odrasla osoba, uglavnom nema neke vece razlike. Za porodicu to je 1000 x3 ili x4. Bez obzira sto imate ujaka tamo, racunaj da ti treba neki auto kada dodjes i neke potrebe koje sam moras da regulises, osim smestaja kod njega. Otprilike, porodica bez 10 hiljada tesko da ce proci proceduru i poceti novi zivot u USA.
Ja imam neki manji privatan posao sa kojim prezivljavam, i verovatno bih digao kredit 3-5 hiljada evra na osnovu radnje pre zatvaranja i odlaska, koji bih iskoristio za odlazak, a banci precutao te planove. Drugacije ne vidim sebe u USA, dzaba mi dobitak u Maju. Mnogo je, ali tako je, nije sve u lutrijskom izvlacenju, ima nesto i u novcu. Ili ga imas ili nemas.

petar.ilic
11.11.2013, 09:41
Cao svima! Da li moze supruga kao dobitnik da uvede mene kao muza u USA odmah po dobitku viza ali da idemo bez dece, te da se odmah vrati u Srbiju i nakon nekoliko meseci kao nosilac procedure dodje sa decom?
Nisam procitao da je neko konrektno to uradio sa foruma. Zamisao je da se tako smanje troskovi, gde bi se kiksnula suprugina povratna avio karta, ali bi ja mogao sam da pripremim teren sa minimalnim troskovima u USA za dolazak ostatka porodice u tih 6 meseci. Koliko bi se supruga morala zadrzati? Da li bih ja bez nje kao nosioca price imao nekih problema u tim prvim mesecima u USA? Da li bi deca imala problem kasnije da udju sa njom u USA prilikom njenog drugog ulaska? Hvala svima unapred.

IgorMAD
11.11.2013, 10:46
Mozete samo ti i supruga zajedno da udjete (ne mozes ti sam ako je ona nosilac), ona se onda vrati, ti ostanes. Ali u roku od sest meseci od lekarskog pregleda moraju i deca da udju. Znaci najbolje odmah posle intervjua da to uradite da bi imao bar pet, do pet i po meseci da sredis sve a onda oni svi da dodju.

petar.ilic
11.11.2013, 13:21
Mozete samo ti i supruga zajedno da udjete (ne mozes ti sam ako je ona nosilac), ona se onda vrati, ti ostanes. Ali u roku od sest meseci od lekarskog pregleda moraju i deca da udju. Znaci najbolje odmah posle intervjua da to uradite da bi imao bar pet, do pet i po meseci da sredis sve a onda oni svi da dodju.

Nisi citao sta sam napisao. Fino sam pitao da li moze supruga da uvede mene i da se vrati a ne da zelim da idem sam. Znam svu proceduru treba mi konkretna informacija oko eventualne problematike ulaska surpuge i dece te moj status bez nje u prvih 6 meseci u USA, ako je neko tako uradio. Nista novo nisi rekao.

IgorMAD
11.11.2013, 15:29
Izvini sto nisam procitao lepo, samo sam presao preko toga :)
Pa naravno da ne bi imao problema. Ti kada udjes zajedno sa nosiocem i dobijes zelenu kartu, imas potpuno isti status kao i nosilac. Po meni supruga cim preda za SSN i GC moze da se vrati.
Mada mislim da ona bukvalno moze sa tobom da doleti do aerodroma (USA), prodjete pasosku kontrolu i odmah da se vrati nazad.
Neka me neko ispravi za ovo poslednje ako gresim.

petar.ilic
11.11.2013, 15:42
Supruga bi ostala tih 30 dana do kompletiranja SSN i GC. Plasim se da bi posle deca imala problema za ulazak, i supruga eventualno na aerodromu sa njima.
Razmisljam i da li je bolje da precutim taj plan u ambasadi, jer ako se izjasnim bojim se da nece reci zasto to radite sigurno nemate novca, daj neki dokaz o novcu, i da bezveze narusim standardnu pricu samo sa pozivnim pismom.

IgorMAD
11.11.2013, 16:01
Nema sta da bude problem. Mozete slobodno i u ambasadi to da kazete. To je sasvim normalan plan koji ce svakom normalnom coveku delovati normalno.
Mada nema sta o tome da pricas u ambasadi, nikakvog uticaja nece imati na dobijanje vize i da im kazete ili da im ne kazete to. Niste jedini koji su tako nesto radili, bar jos nekoliko ljudi je ovde pisalo o necemu slicnom.

holmes
11.11.2013, 17:06
Petre, to nije problem. Stavise, meni su upravo tako i objasnili u ambasadi, da mozemo zena i ja da udjemo prvi, pa da se vratim po djecu ako tako zelim, a da cak nisam to ni pitao. Sve sto te interesuje mozes da pitas tamo slobodno.

petar.ilic
11.11.2013, 17:56
Ti si verovatno i bio dobitnik i nosilac procedure. Tada je stvar jasna.
Forum citam vec godinu dana i citao sam da muskarci odlaze sami kao dobitnici, pa kasnije dolazi ostatak porodice. Ipak nisam procitao da je neko to ucinio kada je supruga dobitnik. Uglavnom su u tom slucaju isli svi zajedno, i nisu rizikovali da kasnije dolaze po decu sa tim naknadnim ulaskom.

IgorMAD
11.11.2013, 18:33
Ne znam zasto uopste pominjes "rizik". Jedini rizik moze da bude to da ti zena i deca ne udju u USA u roku od sest meseci. Drugi rizici ne postoje! Nemoj da se cimas bez razloga...

Zana
11.11.2013, 18:46
Cak i da ne udju u roku od 6 meseci, kako sada stvari stoje (sto ne znaci da nece da se promeni), brze zavrsis proces imigracije za supruznika i decu ako si nosilac zelene karte (obradjuju septembar 2013) nego ako si USA drzavljanin (novembar 2006). Znaci suludo totalno, dodje mi da uletim u onaj USCIS i da im objasnim par stvari :nene:

IgorMAD
11.11.2013, 18:56
Zanimljiv podatak.
U cemu li je problem, da li je moguce da je toliko veliki broj zahteva americkih drzavljana. Amerikanci bas i ne vole da se mesaju :D

benefactor78
17.11.2013, 02:58
Cak i da ne udju u roku od 6 meseci, kako sada stvari stoje (sto ne znaci da nece da se promeni), brze zavrsis proces imigracije za supruznika i decu ako si nosilac zelene karte (obradjuju septembar 2013) nego ako si USA drzavljanin (novembar 2006). Znaci suludo totalno, dodje mi da uletim u onaj USCIS i da im objasnim par stvari :nene:

Zaista cudno i pomalo neverovatno, ali birokratija je cudo. Ne uleci molim te, ode mas' u propas' :grin: