PDA

View Full Version : kada se moze ocekivati prva koverta ?

ivkodrg
02.04.2010, 12:08
Evo april stigao a jos niko da se oglasi i pohvaliu.
Da li neko zna oytprilike neki datum kada se salje ili kad bi trebalo poceti da stizu te famozne koverte ?

pekka
02.04.2010, 19:42
Ovih dana sam vec napisao u nekoj od tema vezanih za DV 2011, da sam ja bio taj srecnik koji je otvorio sezonu "belih koverata" prosle godine za DV 2010.
Bilo je to tacno 12.05.2010., sa veoma niskim brojem dosijea (case num.2XXX).
Samo jos malo strpljenja i pocece da stizu. Srecno:grin:

dreadnot
06.04.2010, 09:43
dakle, jos najmanje mesec dana cekanja, nestrpljenje raste... Do sada nisam cuo za slucaj da je prva koverta stigla u aprilu...

lenhi
06.04.2010, 15:46
Ma biće još otvaranja novh tema ovog tipa! Ljudi se zalete, ništa ne čitaju, a hoće da sazanaju na prvu sve! Kad dobiju informaciju onda kidnu bez "hvala" sa foruma, a onda se vrate kao dobitnici u maju-junu pored nas koji čučimo i čitamo stalno al ostanemo praznih ruku! :book:

milena_ns
06.04.2010, 16:30
Ma biće još otvaranja novh tema ovog tipa! Ljudi se zalete, ništa ne čitaju, a hoće da sazanaju na prvu sve! Kad dobiju informaciju onda kidnu bez "hvala" sa foruma, a onda se vrate kao dobitnici u maju-junu pored nas koji čučimo i čitamo stalno al ostanemo praznih ruku! :book:

Tako to obicno biva, ali se iskreno nadam da ce se nekima od nas isplatiti ovo cucanje na forumu.

nemili
06.04.2010, 17:06
Svako se potajno nada da ce pre ili kasnije biti izvucen. Ali ipak ne treba previse ocekivati i "loziti se" jer su sanse ipak male (oko 2%). Jeste da je i to bolje realnije nego loto, ali nazalost vecina nas ce i ove godine cestitati nekim novim forumasima koji su posle dobitka prve koverte googlajuci naleteli na ovaj forum.
Moja deviza je da informacija, saveta i iskustava iz prve ruke nikada nije na odmet i da ce nadam se znaciti. Mozda ne sada, mozda za 2, 3, 5 godina, a mozda se neko otisne u USA i na neki drugi nacin pa opet moze da izlista dosta korisnih tema vezano za zivot sa one strane okeana!

dreamerns
06.04.2010, 17:18
Ja stvarno ne vidim razlog zasto nam treba 5 tema da diskutujemo o istoj stvari? Ako je neko lenj da pogleda temu od juce....ne vidim poentu nastavljati se, granati se na sve strane i praviti veci posao administratorima.

dmi
06.04.2010, 19:20
dakle, jos najmanje mesec dana cekanja, nestrpljenje raste... Do sada nisam cuo za slucaj da je prva koverta stigla u aprilu...

evo jednog dobitnika kome je pismo stiglo aprila 2007 :==D:

stiglo je oko 20tog aprila a datum je bio pocekatk aprila

moj broj je bio bas nizak i intervju je bio zakazan za kraj oktobra.

srecno svima koji iscekuju

pekka
06.04.2010, 19:55
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prvobitno poslao korisnik DREAMERNS
Ja stvarno ne vidim razlog zasto nam treba 5 tema da diskutujemo o istoj stvari? Ako je neko lenj da pogleda temu od juce....ne vidim poentu nastavljati se, granati se na sve strane i praviti veci posao administratorima.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pa zar nam neracionalnost nije tako prokleto svojstvena ?:==D:

dreadnot
07.04.2010, 10:28
evo jednog dobitnika kome je pismo stiglo aprila 2007 :==D:

stiglo je oko 20tog aprila a datum je bio pocekatk aprila

moj broj je bio bas nizak i intervju je bio zakazan za kraj oktobra.

srecno svima koji iscekuju

Mala digresija... da li si znao da je 20 april Hitlerov rodjendan? Igrom slucaja i moja keva je rodjena na taj dan, pa znam... nije da ima neke slicnosti, nego onako... :-)))

pekka
07.04.2010, 10:39
Mala digresija... da li si znao da je 20 april Hitlerov rodjendan? Igrom slucaja i moja keva je rodjena na taj dan, pa znam... nije da ima neke slicnosti, nego onako... :-)))

Mislim, . . . . sta reci? :blink:

dmi
07.04.2010, 11:04

nisam znala, ali sad svakako necu ni zaboraviti :==D:

ferrigno
07.04.2010, 21:46
Svaki dan od početka mjeseca gledam u poštanski sandučić (makar A4 koverta ne stane u njega). :D

I have a good feeling! ;)
Sretno svima.

PS: čak sam i curu pomalo naviknuo na ideju o mogućem (zajedničkom) odlasku.

eva
13.04.2010, 17:05
Evo i mene pocinjem da obilazim forum redovno kao i prosle godine u ovo vreme. Nadam se pismu. Prijavljujem se vec nekoliko godina. Drzim nam palceve svima!

ISTRIJANKA
14.04.2010, 23:11
Ovih dana sam vec napisao u nekoj od tema vezanih za DV 2011, da sam ja bio taj srecnik koji je otvorio sezonu "belih koverata" prosle godine za DV 2010.
Bilo je to tacno 12.05.2010., sa veoma niskim brojem dosijea (case num.2XXX).
Samo jos malo strpljenja i pocece da stizu. Srecno:grin:

Puno hvala na utjehi jer sam stvarno napeta ZAHVALJUJEM:bigkiss:

landlord
16.04.2010, 16:08
Iduce sedmice mozete ocekivat koverte.

Poceli su slati iste juce.

poz.

Marko3
16.04.2010, 16:30
Hvala na inf.Sretno svima!

milena_ns
16.04.2010, 17:43
Iduce sedmice mozete ocekivat koverte.

Poceli su slati iste juce.

poz.

E sad tek pocinje nestrpljenje i 24/7 opsedanje postanskog sanduceta. :da:

P.S. A gde pise taj info?

dragance
16.04.2010, 19:56
Verovatno je mislio na ovo

Just called the KCC and Yes they told me the same...
They started to send the Nl for all regions (AS/SA/OC/EU/AF) in same time yesterday ....
So next week We might have some great news coming from the US......!!!!
Keep it up !!!! POSITIVITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mada ja mislim da ce prvi srecnici malo vise cekati od nedelju dana da pristignu koverte.

pekka
16.04.2010, 20:40
Svakako u sledece dve ili tri nedelje treba ocekivati prve rezultate.:bravo:

dragance
16.04.2010, 20:58
Da da :) .Samo da ne bude još neki delay zbog ovoga sa vulkanom

barajevo31
16.04.2010, 22:03
Zašto sam totalno ravnodušan? Trebao bih da skačem sav happy isčekivajući koverat ali meni onako, svejedno. Nemam pojma šta mi je. :==D: Želim vam svima ugodno rešenje iako najverovatnije nećemo svi da se usrećimo pošiljkom iz Kentakija. :papa:

cile
16.04.2010, 22:48
:obrva::obrva::;D:

dragance
17.04.2010, 00:59
Zašto sam totalno ravnodušan? Trebao bih da skačem sav happy isčekivajući koverat ali meni onako, svejedno. Nemam pojma šta mi je. :==D: Želim vam svima ugodno rešenje iako najverovatnije nećemo svi da se usrećimo pošiljkom iz Kentakija. :papa:
to i ja govorim svo vreme :)

chombe_bg
17.04.2010, 04:35
Ista situacija,ali u potpunosti!Koliko sam se lozio prosle godine u ovo vreme,prosto je neverovatno da sam sad toliko ravnodusan prema tome...:blink:

dobrad66
17.04.2010, 09:32
narode treba se nadati jer nada umire zadnja iako svi znamo šta je nada po zanimanju:naughty:PUNO SREĆE SVIMA

milena_ns
17.04.2010, 14:46
narode treba se nadati jer nada umire zadnja iako svi znamo šta je nada po zanimanjuPUNO SREĆE SVIMA

E bas tako. Nadam se da ce se vecina ovde obradovati. Srecno svima!

pekka
17.04.2010, 17:20
Moram da priznam da mi bas nije jasna ova ravnodusnost o kojoj neki potencijalni dobitnici koverte govore. Pa zar situacija u drzavi nije mnogo losija nego prosle godine kada ste se "lozili" mnogo vise? Cinjenica je da je i u USA situacija teska, ali njihova najveca moguca kriza bi se eventualno mogla uporediti sa klimaksom naseg drustva i ove nesrecne zemlje. Ja bih cak bio sklon da i to dovedem u pitanje, naravno na nasu stetu. Treba biti na prvome mestu objektivan.:==D:

ikana
17.04.2010, 17:24
Svi su sad u iscekivanju,ja jedva cekam da se prvo neko javi da je stigla prva koverta kod nas,a posle ce valjda zaredjati......:)

chombe_bg
18.04.2010, 04:46
Moram da priznam da mi bas nije jasna ova ravnodusnost o kojoj neki potencijalni dobitnici koverte govore. Pa zar situacija u drzavi nije mnogo losija nego prosle godine kada ste se "lozili" mnogo vise? Cinjenica je da je i u USA situacija teska, ali njihova najveca moguca kriza bi se eventualno mogla uporediti sa klimaksom naseg drustva i ove nesrecne zemlje. Ja bih cak bio sklon da i to dovedem u pitanje, naravno na nasu stetu. Treba biti na prvome mestu objektivan.:==D:

Ravnodusan sam zato sto su realne sanse da budem izvucen prilicno male.To ne znaci da se i dalje ne nadam i da sam digao ruke od toga,jer da je tako,ne bih se ni prijavljivao.Jednostavno od onog proslogodisnjeg lozenja na kraju nisam imao nista nego samo razocarenje,pa sam ove godine resio da malo opustenije pristupim celoj prici :;D:

barajevo31
18.04.2010, 16:07
Treba biti na prvome mestu objektivan.:==D:

Objektivan i realan. Osvojiti zelenu kartu znači isto kao i upisati se na fakultet. To može svako da uradi ali ne može svako da završi fakultet. Dobiti zelenu kartu ne znači da te tamo čeka stan, posao i kvalitetan život. Pogotovo u ovo vreme sada, da sam igrao lutriju pre jedno 10 ili 5 godina pa ajde ali danas je tamo loše kao svuda po Evropi i svetu i u ekonomskim krizama uvek na površinu izbijaju socijalne tenzije. Ne kažem da tamo mlate imigrante nego da u ekonomskih krizama najviše ispaštaju imigranti koji su u većini primera otišli tamo da rade "sve i svašta". Kada se steže budžet onda to "sve i svašta" rade oni na višim pozicijama, a jeftina radna snaga ostaje bez posla. A ukoliko ste malo kvalifikovaniji onda se takmičite sa domaćom radnom snagom a uz to ne zaboravite da karieru počinjete od nule.

Ja mislim ovako. Svugde se može uspeti pa i u Srbiji, samo treba biti snalažljiv, uporan i vredan. Kao takav nema države ni grada u svetu gde ne možeš da uzmeš komad pite koji ti pripada ali ako digneš ruke onda ti ni Amerika neće pomoći. Ako se više usmeravate ka nekom "običnom" životu i sebe vidite kao nekog ko će ceo život da bude radnik u firmi i to vam je sve onda je normalno lakše postići takav život u zemlji koja više nudi običnom gradjaninu. Kao Amerika.

Meni novac ni neki status nisu prioriteti u životu, ja bih želeo da odem u Ameriku da vidim tu zemlju, da upoznam ljude i njihovu kulturu, da steknem neka životna iskustva. Meni je novac poslednji na spisku. Isto tako imam želju da živim i radim u nekoliko EU zemalja, da vidim svet, da naučim nešto novo. Zato ako osvojim GC ove godine ili ne, kako kaže Žika, isto mi se 'vata. Ne idem tamo da započinjem novi život zato mi se valjda i ne žuri pa sam verovatno zato toliko ravnodušan prema lutriji. Ako ne ove godine, onda sledeće. Ali po drugoj strani razumem ljude kojima je inostranstvo jedini spas i ovde ostavljaju sve kako bih tamo negde uspeli. Problem je samo u tome što većina misli da ih tamo negde sve čeka gotovo pa se onda vraćaju razočarani.

Ja imam rodbinu prosutu po svetu, najviše po Evropi, i bio sam van Srbije pre dok smo još morali da čekamo 2h u redovima za vize, a išao sam i sada i ići ću ako bog da i naučio sam da trava nije zelenija preko ograde, to je samo iluzija. Zato na sve ovo (lutriju i odlazak u SAD) gledam nekako sa distance, pažljivo i ravnodušno. Više kao na biznis nego na privatnu stvar i zbog toga ne dozvoljavam sebi mešanje emocija jer zbog emocija biznis propada.

pekka
18.04.2010, 18:51
Objektivan i realan. Osvojiti zelenu kartu znači isto kao i upisati se na fakultet. To može svako da uradi ali ne može svako da završi fakultet. Dobiti zelenu kartu ne znači da te tamo čeka stan, posao i kvalitetan život. Pogotovo u ovo vreme sada, da sam igrao lutriju pre jedno 10 ili 5 godina pa ajde ali danas je tamo loše kao svuda po Evropi i svetu i u ekonomskim krizama uvek na površinu izbijaju socijalne tenzije. Ne kažem da tamo mlate imigrante nego da u ekonomskih krizama najviše ispaštaju imigranti koji su u većini primera otišli tamo da rade "sve i svašta". Kada se steže budžet onda to "sve i svašta" rade oni na višim pozicijama, a jeftina radna snaga ostaje bez posla. A ukoliko ste malo kvalifikovaniji onda se takmičite sa domaćom radnom snagom a uz to ne zaboravite da karieru počinjete od nule.

Ja mislim ovako. Svugde se može uspeti pa i u Srbiji, samo treba biti snalažljiv, uporan i vredan. Kao takav nema države ni grada u svetu gde ne možeš da uzmeš komad pite koji ti pripada ali ako digneš ruke onda ti ni Amerika neće pomoći. Ako se više usmeravate ka nekom "običnom" životu i sebe vidite kao nekog ko će ceo život da bude radnik u firmi i to vam je sve onda je normalno lakše postići takav život u zemlji koja više nudi običnom gradjaninu. Kao Amerika.

Meni novac ni neki status nisu prioriteti u životu, ja bih želeo da odem u Ameriku da vidim tu zemlju, da upoznam ljude i njihovu kulturu, da steknem neka životna iskustva. Meni je novac poslednji na spisku. Isto tako imam želju da živim i radim u nekoliko EU zemalja, da vidim svet, da naučim nešto novo. Zato ako osvojim GC ove godine ili ne, kako kaže Žika, isto mi se 'vata. Ne idem tamo da započinjem novi život zato mi se valjda i ne žuri pa sam verovatno zato toliko ravnodušan prema lutriji. Ako ne ove godine, onda sledeće. Ali po drugoj strani razumem ljude kojima je inostranstvo jedini spas i ovde ostavljaju sve kako bih tamo negde uspeli. Problem je samo u tome što većina misli da ih tamo negde sve čeka gotovo pa se onda vraćaju razočarani.

Ja imam rodbinu prosutu po svetu, najviše po Evropi, i bio sam van Srbije pre dok smo još morali da čekamo 2h u redovima za vize, a išao sam i sada i ići ću ako bog da i naučio sam da trava nije zelenija preko ograde, to je samo iluzija. Zato na sve ovo (lutriju i odlazak u SAD) gledam nekako sa distance, pažljivo i ravnodušno. Više kao na biznis nego na privatnu stvar i zbog toga ne dozvoljavam sebi mešanje emocija jer zbog emocija biznis propada.

Cini mi se da prilicno slicno razmisljamo. Da se ne bih ponavljao, mozes sve to proveriti u nekim mojim predjasnjim postovima, naravno ako te zanima.:grin:

ferrigno
19.04.2010, 18:41
@ barajevo31
Svaka čast na ovom postu.
Isto razmišljamo.

barajevo31
19.04.2010, 19:39
Great minds think alike, hahaha. :grin:

lukau13
20.04.2010, 18:43

ijuuu potpuno isto razmisljanje! Svaka cast! ;)

spectra
20.04.2010, 19:32

Toliko slicno razmisljanje, da evo pitam co'eka da se to on nije registrovao! :==D:

viki95
22.04.2010, 20:25
Posedujem diplomu sa zavrsenim trecim stepenom strucne spreme hemijsko tehnoloske skole sa zanimanjem izradjivac pneumatika i imam radno iskustvo vise od 10 godina u struci u kojoj imam diplomu, te me stoga interesuje ukoliko budem izvucen i dobijem prvu kovertu da li da nastavim sa procesom ili (kako sam vec ovde na forumu saznao da sa trecim stepenom nemam sansi) odustanem od daljeg toka. Zamolio bih da mi neko pomogne u iznalazenju odgovora. Unapred zahvalan!

lanas
23.04.2010, 14:23
Treba ti ili četvorogodišne srednje obrazovanje ili 2 godine radnog iskustva. Ništa te ne košta da se prijaviš.

dragance
23.04.2010, 15:08
Ako idete na radno iskustvo pa vas zanima da li će vaše zanimanje biti priznato evo kako da proverite:
1.Idite na adresu: http://online.onetcenter.org/find/
2.Izaberite kojoj kategoriji pripadate u Job Family listi i kliknite Go
3.Dobićete listu zanimanja, odaberite u kojoj imate minimum 2 godine radnog iskustva
4.Kada tu stranice otvorite kliknite na Job Zone
5.Da bi vaše zanimanje bilo priznato, title treba da sadrži "Job Zone Four" ili "Job Zone Five" a SVP Range 7.0 ili više

dragance
26.04.2010, 05:36
A evo i šta narednih nedelja uz mnogo sreće možete zateći u poštanskom sandučetu

http://img121.imageshack.us/img121/9026/dv2011.jpg

cile
26.04.2010, 06:34
Pa, ko je to nama dobio koverticu!!!!:obrva:
Neka je sa srecom dragance:bravo:, otvorio si sezonu:bravo::bravo::bravo:

Zana
26.04.2010, 07:48
[QUOTE=dragance;15215]A evo i šta narednih nedelja uz mnogo sreće možete zateći u poštanskom sandučetu

Ne bre Dragance da strecas ljude sa tim re-postovanjem :grin:... mislis ti nekog srcka da strefi?! :smrc:

jelenche
26.04.2010, 09:09
draganche, bas si nas strecnuo?!
zasto svi pricamo o beloj koverti kad je na tvojoj fotki zuta,
ili sam ja to dlatonista.
zbilja, da li je ovo nova od ove godine koverta??
odakle vam, ko je dobio?:;D:

dreadnot
26.04.2010, 09:26
Pogledajte datum na pismu, po tome se da zakljuciti da je od ove godine... U tom slucaju sve cestitke!

pekka
26.04.2010, 09:43
Cestitke dobitniku.:bravo:
Koliko mogu da vidim, broj je 9 hiljada i nesto.
Prilicno visok broj za april mesec, ili oni imaju
neki samo njima znani redosled slanja.:blink:

ljubilica
26.04.2010, 10:02
da da to je koverta sa ovog linka http://forums.immigration.com/showthread.php?309747-DV-2011-Winners-Report-Here!/page37 od clana baobab .

procitajte naravno celu stranu sa ovog linka . :;D:

dragance
26.04.2010, 13:14
haha ljudi ja se stvarno izvinjavam sto ste pomislili da je moja koverta kao sto rece ljubilica to je sa tog linka :) ali da od ove godine to je izgleda ta koverta tog oblika

Ivan33
26.04.2010, 14:25
Dragance, dobro je da si se javio...ubiše se svi od čestitanja a podnosioci iz klase 2011od razmišljanja da li da već linčuju poštara kad ga vide ili da ugrade web kamericu u sanduče... :-)

cile
26.04.2010, 18:41
dragance,svaka ti cast!:grin:ispade jos dobra fora...a ja se toliko obradovala sto si povuko nogu,pa mi pade na pamet da si ceo vikend bio sasav od srece i ovako sabajle smogao snage da nam kovertu i pokazes!!!
ok,ovo je laznjak,al sledeca nek bude prava tvoja:;D:

dragance
26.04.2010, 18:53
Zaista mi nije bila namera da prikazem kovertu kao da je moja, posto mislim prve koverte nece kod nas dolaziti jos za minimium 2 nedelje, ove godine su poceli kasnije slati a i plus ova strava sa vazdusnim saobracajem.Jos se niko nije javio po forumima da je iz Evrope dobio.Lepo od vas za cestitke, al imam neki osecaj da je bolje da se saceka sledeca godina i ovo vreme za njih.

lukau13
02.05.2010, 18:52
sto dragance hoce da nas srcka strefi! :P

ferrigno
03.05.2010, 17:57
Nikad nisam vidio kako koverta iz kentuckija izgleda. Nisam znao da je smeđa A5 formata. Zamišljao sam je kao A4 bijelu.

Evo jedna anegdota:
Prije par dana dolazi poštar do mene i daje mi a4 bijelu kovertu, moram vam priznat da toliko isčekujem to pisamce, da mi je srce iskočilo kad sam vidio nesvakidašnju kovertu u njegovim rukama...uzimam je pažljivo ko da je bomba unutra, okrećem polako da vidim pošiljatelja...kad ono...neka reklama i poziv za neki sajam...:-_-;: Ostao sam ko posran (oprostite na izrazu).
Sada barem znam kako izgleda.
Sretno svima.
Nastavljam s čekanjem...

dragance
06.05.2010, 09:38
Pristigle prve koverte u Nemačku, znači sad je već pitanje dana da se javi neki srećni forumaš :)

Nikolica014
06.05.2010, 12:20
Pristigle prve koverte u Nemačku, znači sad je već pitanje dana da se javi neki srećni forumaš :)

Dragance, bas si informisan sa svih strana :grin: Sad sve zavisi kako ce od Nemacke ka nama. Bolje je da idu na Hrvatsku, kod Madjara guzve na granici :grin::grin::grin::grin::grin::grin:

dreadnot
07.05.2010, 09:11
Da vise ne cekate, stigla je prva... vidi u susednom threadu...