PDA

View Full Version : treba mi pozivno pismo. obrazac I-134

Mare
12.05.2010, 00:42
nemam nikog da mi to posalje. a bez garancije nece da mi daju vizu. vredan sam, ne bas mnogo pametan(cim sam se u ovo upustio) i hocu da radim. pravi pionir:))) stvarno me ne interesuje da tamo odem i da se zivim od socijalne pomoci. odmah da napomenem da nemam para to da platim. bazira se sve na dobroj volji i velikodusnosti. ako neko hoce da mi ucini, unapred mu hvala i bicu mu dobar drug :)

DukaUSA
12.05.2010, 00:59
Ja se najiskrenije nadam da ce se naci neki od nasih dobrih forumasa koji su vec tamo, i koji ce biti u mogucnosti da ti pomogne! Srecno :)

dragance
12.05.2010, 01:05
ups moja greška nisam skontao koji je to obrazac

Mare
12.05.2010, 01:13
verovatnoca je minimalna, ali to sam pomislio i kad sam zavrteo taj americki zeleni rulet. samo da ne ostane na tome da kuca dobija 775 dolara. u svakom slucaju hvala na podrsci :)

nemili
12.05.2010, 01:38
samo da ne ostane na tome da kuca dobija 775 dolara

Kada "kuća" dobije 775$ ti si dobio mnogo više od toga...

Mare
12.05.2010, 01:43
Kada "kuća" dobije 775$ ti si dobio mnogo više od toga...

"kuća" je vec dobila 775$, pošto sam bio na razgovoru... ali vizu :no:

nemili
12.05.2010, 01:47
e jbg! izvučen si na lutriji ili...? daće ti kada doneseš taj obrazac!?

Mare
12.05.2010, 02:01
e jbg! izvučen si na lutriji ili...? daće ti kada doneseš taj obrazac!?
pa da, na lutriji. zato se i zezam sa "ruletom". kao daće mi kad donesem... jbt, skoro godinu dana čekam taj intervju, totalno popizdeo od sreće i onda se sve srušilo u minut, dva... zato ako nisi bio još na razgovoru nabavljaj to kako znaš, inače ćeš da se hvataš za slamku kao ja sad.

DukaUSA
12.05.2010, 02:04
Ja nisam u prvu ruku ukapirao a si izvucen na lutriji... auuu, pa znaci samo te taj obrazac deli od vize! Ma sigurno ce se naci neko ko je zainteresovan i u mogucnosti da ti pomogne! Ne brini!

nemili
12.05.2010, 02:12
Ma šta se bre srušilo? Nemoj da zezaš... Naćiće se već neko da ti pošalje!

Mare
12.05.2010, 02:15
Ja nisam u prvu ruku ukapirao a si izvucen na lutriji... auuu, pa znaci samo te taj obrazac deli od vize! Ma sigurno ce se naci neko ko je zainteresovan i u mogucnosti da ti pomogne! Ne brini!
teško Duka. u principu to može da mi napiše bilo ko ko ima green card, ali ne verujem da će iko to raditi zbog nekog koga nikad u životu nije video.

DukaUSA
12.05.2010, 02:33
Razumem te Mare, mozda si ti i u pravu, ali ja ipak verujem da jos uvek postoje ljudi koji zele da pomognu nekome da ostvari ono sto mu znaci!

Zana
12.05.2010, 02:47
Dakle ovako :smrc:

I-134 nema veze sa tim da li je neko dobar ili ne - to ima veze sa novcem i ostalim mnogo bitnim situacijama. Ja sam svojoj familiji (najblizoj) drzala predavanje sat vremena oko iste forme - dakle, neko je odgovoran za tebe dok ne dobijes drzavljanstvo (ili skoro deset godina ako ostanes na zelenoj karti, pod uslovom da radis sve vreme) i odgovoran je za sve tvoje troskove koje ne mozes da platis (stanarina, krediti, bolnicki troskovi). Pri tom - ako taj neko ko ti potpise, kasnije zeli da dovede nekog od svoje porodice - ti mu se racunas kao clan domacinstva i samim tim donji prag obaveznog prihoda se povecava...

Ja, a i mnogi drugi forumasi, smo dosli samo sa pismom od nekog drugog koji su nam obecali podrsku u trazenju stana, posla itd. To je bilo dovoljno. Jesi ti siguran da ti treba I-134? Iz koje drzave si konkurisao?

Zao mi je, ali izgledi da te neko sponzorise (a da nije bliza familija ili odlican prijatelj) su minimalni... Ja verujem da si ti vredan, ali u ovoj situaciji to nije dovoljno (na zalost). Mnogo je vrednih ljudi koji gube poslove, kuce, aute...

Sorry...

Mare
12.05.2010, 03:18
Dakle ovako :smrc:

I-134 nema veze sa tim da li je neko dobar ili ne - to ima veze sa novcem i ostalim mnogo bitnim situacijama. Ja sam svojoj familiji (najblizoj) drzala predavanje sat vremena oko iste forme - dakle, neko je odgovoran za tebe dok ne dobijes drzavljanstvo (ili skoro deset godina ako ostanes na zelenoj karti, pod uslovom da radis sve vreme) i odgovoran je za sve tvoje troskove koje ne mozes da platis (stanarina, krediti, bolnicki troskovi). Pri tom - ako taj neko ko ti potpise, kasnije zeli da dovede nekog od svoje porodice - ti mu se racunas kao clan domacinstva i samim tim donji prag obaveznog prihoda se povecava...

Ja, a i mnogi drugi forumasi, smo dosli samo sa pismom od nekog drugog koji su nam obecali podrsku u trazenju stana, posla itd. To je bilo dovoljno. Jesi ti siguran da ti treba I-134? Iz koje drzave si konkurisao?

Zao mi je, ali izgledi da te neko sponzorise (a da nije bliza familija ili odlican prijatelj) su minimalni... Ja verujem da si ti vredan, ali u ovoj situaciji to nije dovoljno (na zalost). Mnogo je vrednih ljudi koji gube poslove, kuce, aute...

Sorry...
nije dovoljno samo pismo. baš traže I-134. u prvi mah nisam skontao šta je u pitanju, a onda sam zagooglao i sve mi je bilo jasno. apsolutno sam svestan da to neće niko uraditi. ali samo mi je još ovo ostalo. bar znam da sam sve probao. svestan sam da se to svodi na to da ja kažem da ću poneti para za nekoliko meseci da preživim i ako se ne snađem za posao, vratiću se kući. i super. svi koji budu čitali će pući od smeha. jbg. verovatno mi je svež utisak da bih se pomirio sa činjenicom da od svega nema ništa. e da iz Srbije sam konkurisao.

dejancic
12.05.2010, 03:23
nije dovoljno samo pismo. baš traže I-134. u prvi mah nisam skontao šta je u pitanju, a onda sam zagooglao i sve mi je bilo jasno. apsolutno sam svestan da to neće niko uraditi. ali samo mi je još ovo ostalo. bar znam da sam sve probao. svestan sam da se to svodi na to da ja kažem da ću poneti para za nekoliko meseci da preživim i ako se ne snađem za posao, vratiću se kući. i super. svi koji budu čitali će pući od smeha. jbg. verovatno mi je svež utisak da bih se pomirio sa činjenicom da od svega nema ništa. e da iz Srbije sam konkurisao.

Ajde da pocnemo od samog pocetka. Kada si imao intervju i da li su ti dali neki rok da doneses dokumenta koja ti fale? Da li si nosio potvrdu iz banke da imas odredjeni iznos na racunu? Nekoliko forumasa je bilo u slicnom problemu zbog nedostatka adrese u USA i ocigledno su imali vise srece pa im nisu trazili I-134. Ako ti nije tesko napisi nam kako je tekao razgovor kada su videli da nemas adresu i sta su ti tacno rekli. Hvala unapred

Mare
12.05.2010, 03:51
Ajde da pocnemo od samog pocetka. Kada si imao intervju i da li su ti dali neki rok da doneses dokumenta koja ti fale? Da li si nosio potvrdu iz banke da imas odredjeni iznos na racunu? Nekoliko forumasa je bilo u slicnom problemu zbog nedostatka adrese u USA i ocigledno su imali vise srece pa im nisu trazili I-134. Ako ti nije tesko napisi nam kako je tekao razgovor kada su videli da nemas adresu i sta su ti tacno rekli. Hvala unapred
problem je nastao zato što ja nemam ni dan radnog staža upisan u radnoj knjižici, a faks sam završio pre nekoliko godina. a radim na "crno" (kao i mnogi u Srbiji) od kako sam upisao faks što je sad već 12 godina i to ne mogu da dokažem. i konzul mi kaže da sam ja neradnik i da hoću da odem u Ameriku i da im se navučem na socijalnu pomoć. nisu mi tražili račun iz banke. naveo sam adresu kod koga ću biti, ali ti ljudi su mi u startu rekli da mogu kod njih da živim i da će mi pomoći oko svega, ali da nikakve garancije neće da mi daju. verovatno iz razloga koje je Žana navela. tražili su mi i mejl od tih ljudi da se slažu da ću biti kod njih i da mi neko popuni I-134. još mi službenik kaže kad je konzul otišao: ma to može da ti popuni bilo ko ko ima green card, nema taj zbog toga nikakve zakonske odgovornosti!!!!???!?!?!?! eeejjj!!! i kad nabavim to da ih zovem i da će mi zakazati novi intervju. nisu mi dali nikakav rok. ne znam da li postoji šansa da zaobiđem garanciju? da ponesem mejl od prijatelja i da probam da nađem neki posao preko neke agencije.

dejancic
12.05.2010, 04:04
problem je nastao zato što ja nemam ni dan radnog staža upisan u radnoj knjižici, a faks sam završio pre nekoliko godina. a radim na "crno" (kao i mnogi u Srbiji) od kako sam upisao faks što je sad već 12 godina i to ne mogu da dokažem.
Ako imas zavrsenu cetvorogodisnju skolu, a potom fakultet ne vidim potrebu za dokazivanjem radnog staza.
i konzul mi kaže da sam ja neradnik i da hoću da odem u Ameriku i da im se navučem na socijalnu pomoć.
Izvini, ali ovo mi zvuci neverovatno. Sva dosadasnja iskustva, ukljucujuci i moje, su susta suprotnost.
nisu mi tražili račun iz banke. naveo sam adresu kod koga ću biti. tražili su mi i mejl od tih ljudi da se slažu da ću biti kod njih i da mi neko popuni I-134.
Nisu ni meni trazili izvod iz banke, ali sam ga svejedno doneo. U kom obliku si naveo adresu? Ja sam imao adresu odstampanu na praznom papiru. Jedino sto su me pitali je ko je taj covek. U pitanju je rodjak, sto sam ja i rekao. Pri tome se ne prezivamo isto. Nikakvih vise pitanja nije bilo.
Izvini sto te davim, ali pokusavam da shvatim sta se to desilo na tvom intervjuu, pa je sve krenulo u pravcu u kome nije trebalo...

Mare
12.05.2010, 04:29
Izvini sto te davim, ali pokusavam da shvatim sta se to desilo na tvom intervjuu, pa je sve krenulo u pravcu u kome nije trebalo...[/QUOTE]
i meni nije jasno šta se desilo. ja sam u aplikaciji gde stoji: your present occuation, ostavio sam prazno. i kad su me pitali zašto nisam ništa napisao, ja sam rekao zato što radim na crno, i verovatno da sam tu puk'o. a konjina iskrena i glupa. napisao sam na praznom papiru i ime i prezime i adresu i broj moba od tih ljudi. i rekli su da im taj papir ne treba pošto sam to već naveo u aplikaciji. e da. i još su me pitali da li sam našao posao u Americi???!!! i ja kažem da nisam zato što ne znam da li ću dobiti vizu, ali da sam gledao oglase preko neta i da ima posla koji sam tražio. i to baš u mestu u kom su ti ljudi. inače ta žena mi je ex komšinica i otišla je 85 za Ameriku, pa su rekli da je to odavno i da donesem mejl da vide da sam u kontaktu sa njom. a ja samo što nisam i njenu krvnu grupu napisao. i tako ja dođoh do I-134. sve mi zvuči neverovatno. pogotovo sto sam na forumu pročitao 1000 postova i svi su dobro prošli. ako misliš da imaš neki predlog šta da probam slobodno napiši.
sad već pišem bez ikakvog reda. idem da probam da spavam pošto krećem na posao za sat i po. ako imaš još neko pitanje, odgovoriću ti sutra veče.

goranm
12.05.2010, 08:24
A uuuu!!! Ali si ti upao u "nemilost" nadleznih. Prosto neverovatno. Jos je smesnije u celoj situaciji sto kao uslov za prijavu na Green Card Lottery nigde, ali nigde ne stoji:
1. Da moras imati npr. fakultet ili visu, dovoljna je srednja
2. Da moras imati para na racunu tj. neki dokaz os "sredstvima"
3. Da moras imati garanciju ili pozivno pismo bilo koga, a ponajmanje I-134.

Strasno kako sami gaze svoje reci. lepo odes ti tamo, zakazes novi intervju i kada dodjes kod "konzula" lepo objasnis stvari:
1. Da imas skolu, ali nemas UPISANO radnos iskustvo u RADNU KNJIZICU jer se u Srbiji vrlo cesto radi na crno
2. Da imas eto neke prijatelje u USA, cisto da znas gde ces spavati, okupati se i pojesti nesto
3. Da imas neka "sredstva", makar i 2-3 hiljade
4. Da nisi Abdulah al .... neki ,bla bla, kojih im je prepuna drzava i posle se cude sta im se dogadja i da hoces da:
-radis
-osnjes porodicu
-da si vredan
-da hoces da ostvaris svoj "americki san" (malo ofucano, ali onda ide onaj puppy eye pogled i...)

Lepo objasni coveku da si posteno prijavio sebe na lutriju, posteno si izvucen, da eto neces biti na ulici niti an socijalnoj pomoci, da si u zivotu radio svakakve poslove i da ces i tamo raditi ako nista drugo sve sto treba samo da budes svoj covek jer eto vec ti je 30 i ne vidis sebe kao klinca koji se zeza... znas ono ozbiljan si i tako to.

Ako i pored toga nece da ti da vizu, lepo se zahvali na razgovoru, na velikodusnoj podrsci i reci da si mislio da je USA najdemokratskija zemlja na svetu i da nisi ocekivao da sami gaze svoje reci i da ne ispunjavaju ono sto su u uslovima lutrije sami naveli. Da u prijavi na lutriju nigde nije stajalo da treba imati I-134 garanciju. Takodje ga pitaj sta misli koliko dobitnika ima ovu garanciju, 1-2%, ako i toliko i da razumes da sve od NJEGA ZAVISI I DA JE ON TAJ KOJI TI TRAZI PAPIR I DA ON ODLUCUJE, A NE NEKO DRUGI I DA ETO MISLIS DA ZASLUZUJES NJEGOVO POVERENJE. Znam da zvuci pateticno, ali ako ti ni posle ovoga ne kaze... "cekaj, stani pa vidi, mozda bi mogli..." onda tamo u USA stvarno nemas sta ni da trazis i bolje gledaj onda neku drugu zemlju.

Ako te vec ovde u BG u ambasadi nece onda ti nije ni "sudjeno", tj. tek bi tamo imao p*zdarije.

lanas
12.05.2010, 09:05
Mislim da će ovo zadnje upaliti. Treba ostati smirem i ne treba paničiti, jer ti ljudi imaju iskustva i znaju da "pročitaju" znakove neverbalne komunikacije.

Možda nije loše da malo uvežbaš šta ćeš reći. Možda zvuči glupo, ali tako su nas učili na fakultetu(iz predmeta Razvoj veština) da to primenimo kada imamo neki važan razgovor ili intervju. Čak je to bio uslov(imali cmo intervju pred kamerama) da se izadje na ispit.

Neverhood
12.05.2010, 12:19
Mare, daj zovi tu komsinicu. Obecaj kule i gradove, masiranje tabana itd, da ti popuni taj obrazac i posalje pismo. I ponesi bilo kakve dokaze da imas radnog iskustva i da radis. Potvrdu da imas koju zutu banku na racunu. Ne daj se, grebi rukama nogama.

Good Spirit
12.05.2010, 12:37
Ja možda sada lupam, ali negde sam pročitao da ljudi koji nemaju tu garanciju treba da pokažu da na računu imaju $20 000

Pretpostavljam da nemaš te pare, jer retko ko ima, ali ako je dovoljno da se pokaže samo kao potvrda (izvod) sa računa, probaj da od nekoga pozajmiš na jedan dan dok ne izvadiš tu potvrdu, pa mu odmah vrati :S

Čisto nabacujem ideje ... :rubikt4i:

lanas
12.05.2010, 13:11
Sad sa mse setila. Pokušaj od firme da tražiš potvdu da si zaposlen. Neka stave peča i ako može da bude na memorandumu.

Ne verujem da će ih američka ambasada prijaviti što zapošljavaju radnike na crno.

dare_ns
12.05.2010, 13:14
U srednjoj školi, kada smo išli na exkurzije, negde smo morali da imamo potvrdu o 500EUR minimum na računu, kao dokaz da možemo da se izdržavamo tamo. I tu potvrdu sam ja vadio kod Delta banke. Sada je to valjda Intesa?! To su naplaćivali oko 5EUR.

Verovatno još uvek postoje banke koje daju te fantomske potvrde, bez otvaranja računa kod njih, a košta 10ak EUR. Proveri i tu mogućnost.

dragance
12.05.2010, 14:00
Ako i pored toga nece da ti da vizu, lepo se zahvali na razgovoru, na velikodusnoj podrsci i reci da si mislio da je USA najdemokratskija zemlja na svetu i da nisi ocekivao da sami gaze svoje reci i da ne ispunjavaju ono sto su u uslovima lutrije sami naveli. Da u prijavi na lutriju nigde nije stajalo da treba imati I-134 garanciju. Takodje ga pitaj sta misli koliko dobitnika ima ovu garanciju, 1-2%, ako i toliko i da razumes da sve od NJEGA ZAVISI I DA JE ON TAJ KOJI TI TRAZI PAPIR I DA ON ODLUCUJE, A NE NEKO DRUGI I DA ETO MISLIS DA ZASLUZUJES NJEGOVO POVERENJE. Znam da zvuci pateticno, ali ako ti ni posle ovoga ne kaze... "cekaj, stani pa vidi, mozda bi mogli..." onda tamo u USA stvarno nemas sta ni da trazis i bolje gledaj onda neku drugu zemlju.

Ako te vec ovde u BG u ambasadi nece onda ti nije ni "sudjeno", tj. tek bi tamo imao p*zdarije.
Ništa USA neće pregazati, lepo u pravilima stoji
IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAINING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S.

GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE U.S., PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE

HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM

FULLY SETTLED?

No, applicants who obtain a DV visa are not provided any type of assistance such as airfare, housing

assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV visa, you will be required, before you are issued

a visa, to provide evidence that you will not become a public charge in the United States. This evidence may

be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or

friend residing in the United States, and/or an offetr of employment from an employer in the United States

Prema tome, to što si rekao da si radio na crnjaka te je baš pokopalo, ali svejedno verujem da se može naći neko rešenje.

Ivan33
12.05.2010, 14:46
Auhh Mare, baš nezgodna situacija. Probaću da se ne ponavljam jer su ti mnogi već odgovorili, dali predlog, savet.... ali sad je gotovo sa pismom od nekog iz USA, sad će insistirati na striktno definisanom obrascu. Ostaju još dve opcije 1) potvrda firme iz USA da te tamočeka posao (verovatno nikakva verovatnoća da obezbediš) 2) odgovarajuća sredstva na računu (već pisano o pozajmljivanju i donošenju izvoda banke - sredstva po viđenju). Probaj sa ovom drugom varijantom + potvrda iz firme gde radiš (na memorandumu, overena i potpisana od strane ovlašćenog lica za zastupanje) - od kada radiš, na kom mestu, kolika su ti primanja (malo, ali samo malo povećaj)...kad sve obezbediš nazovi ih i reci šta sve imaš, spremi se psihički za razgovor i srećno!

ps. bilo bi dobro ako bi imao i neku pokretnu/nepokretnu imovinu na svoje ime (auto, stan, lokal, plac..) koju bi ''kao prodao''.

lenhi
12.05.2010, 18:02
Auuu kako je ovo poražavajuće sa ovim obrascem, što čovjeka vozaju!
Ako su uveli novi standard i počnu svima da traže taj obrazac mnogi mogu da kažu "good bye America"!
Meni je čudno što se to dešava jer je čovjek samac, pa logično je da nema nikoga na grbači i da će se lakše sam snaći. Šta sa ljudima poput mene koji imaju 2 ili 3 člana porodice sa sobom da povedu? Takvi su po toj logici teški socijalni slučajevi, i bez obrasca I-134 ne treba im ni slučajno dati vizu! :nene:

dragance
12.05.2010, 20:46
Ako su uveli novi standard i počnu svima da traže taj obrazac mnogi mogu da kažu "good bye America"!

Opet, nisu to nikakva nova pravila već je oduvek tako, samo što niko ne čita zvanična pravila i uzda se u ono što se napiše na forumu.Sad to što nisu tražili mnogima je druga priča, ali da pišu pišu.Verovatno bi sve prošlo u najboljem redu da Mare nije pomenuo da radi na crno, to je krivično delo, mora se razumeti i konzul a ne samo optuživati.

Zana
12.05.2010, 21:13
Opet, nisu to nikakva nova pravila već je oduvek tako, samo što niko ne čita zvanična pravila i uzda se u ono što se napiše na forumu.Sad to što nisu tražili mnogima je druga priča, ali da pišu pišu.Verovatno bi sve prošlo u najboljem redu da Mare nije pomenuo da radi na crno, to je krivično delo, mora se razumeti i konzul a ne samo optuživati.

Slazem se. Da to nije spomenuto bas ispred konzula, verovatno bi bila druga prica. A nije moralo zaista - jer pitanje ne glasi po kom zakonskom osnovu radis, nego sta radis. Pa svi koji su ovde znaju sta "raditi na crno" znaci - potkradati drzavu za porez. Ko sad Amerikancu da objasni da u Srbiji to rade poslodavci - kad je u Americi to obaveza pojedinca? To se i ne spominje, niko to i nije pitao... a potvrda je mogla od poslodavca da se uzme, to je trebalo da mu se objasni da je to za potrebe druge zemlje kao dokaz radnog iskustva i ama bas nikakve posledice nema za njega u Srbiji. A ako pravi probleme - pripretiti inspekcijom, i ovako je plan ziveti ovde. Sta tu lose moze da se desi?

No, bilo bi dobro da se na drugi nacin dokaze sposobnost "prezivljavanja" ovde. Mozda bi trebalo komsinica da pozove da vidi sta bi prihvatili sa njene strane jer cisto sumnjam da ce potpisati I-134. Mogu u Ambasadi da komentarisu sto god hoce u fazonu "nema to nikakve zakonske posledice" - djavola nema. Ti konkurises za benefits, oni naplate sponzoru... Isto ko zirant za kredit - mozes ti da ne platis, jurice ziranta.

lenhi
12.05.2010, 21:39
Ja i nisam rekao da taj obrazac nije propisan, da će biti nešto novo. Ja sam se zapitao "novi standard" u smislu da će se to i primjenjivati?!
Treba još dodati da se taj obrazac ne pominje nigdje u zvaničnom upustvu za prijavu koje se godišnje pojavi u pdf-u, ali se posle u daljoj proceduri kad te izvuku pominje.

goranm
12.05.2010, 21:57
Ništa USA neće pregazati, lepo u pravilima stoji

Prema tome, to što si rekao da si radio na crnjaka te je baš pokopalo, ali svejedno verujem da se može naći neko rešenje.

ovo je opet "misljenje" konzula ili sluzbenika. Dakle moze traziti a i ne mora, sve zavisi. dakle ovo NIJE DEO PISANOG PRAVILA DV Green Card Lottery programa vec neko "interno" tumacenje. Sve zaviis da li si sretne ruke ili ne i kako je konzul raspolozen kada proverava "papire". sama mogucnost da on bira sta hoce, potvrdu za posao, pismo poznanika, pare na racunu ii I-134 jasno govori o tome da ovo NISU PISANA PRAVILA DV Lottery jer se kod takvih stvari uvek tezi unifikaciji i izostavljanju mogucnostim manipulacije.

dragance
12.05.2010, 22:11
ovo je opet "misljenje" konzula ili sluzbenika. Dakle moze traziti a i ne mora, sve zavisi. dakle ovo NIJE DEO PISANOG PRAVILA DV Green Card Lottery programa vec neko "interno" tumacenje. Sve zaviis da li si sretne ruke ili ne i kako je konzul raspolozen kada proverava "papire". sama mogucnost da on bira sta hoce, potvrdu za posao, pismo poznanika, pare na racunu ii I-134 jasno govori o tome da ovo NISU PISANA PRAVILA DV Lottery jer se kod takvih stvari uvek tezi unifikaciji i izostavljanju mogucnostim manipulacije.
Gorane, aj evo opet cu nije problem,
If you are selected to apply for a DV visa, you will be required, before you are issued a visa, to provide evidence that you will not become a public charge in the United States. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United So tates, and/or an offetr of employment from an employer in the United States
Znači po pisanim pravilma konzul bi trebao to da traži, ali na njemu je da proceni da li bi neko mogao postati "public charge" i na osnovu toga traži jednu od te 2 boldovane stvari.Mi još nismo čuli ovde da je nekom to traženo, ali evo primer nekom ko jesu i on je izneo da je počinio krivično delo, nema tu nikakvih gaženja svojih reči nego sasvim normalno da konzul samo radi svoj posao.

nemili
12.05.2010, 22:37
Ne razumem kakve garancije traze kada po zakonu green card holder nema prava na dve stvari: socijalnu pomoc i da glasa na izborima. Jer sam u pravu, ili to ne vazi za svih 50 drzava?

Mare
12.05.2010, 23:07
Hvala vam na podršci i savetima!!! Stvarno nisam očekivao da će vas ovoliko biti. Ako ništa drugo, bar će neko znati šta definitivno ne treba da pominje :) Realno nema šanse da im donesem trženi obrazac. Sve i da ima neko ko hoće da garantuje, ja ne bih pristao. I to iz više razloga. Probaću bez toga, pa šta bude. Za prvi intervju nisam znao šta da očekujem i kako funkcionišu stvari. Sad znam. Probaću da se spremim što bolje. Samo da stignem do konzula, pošto, koliko mi se čini on samo radi kako službenik proceni. Jer kad sam ulazio u kabinu konzul je već odmahivao glavom i znao je da radim na crno, a to sam pomenuo službeniku kad sam predavao dokumenta, jer je on pokrenuo to pitanje. Još mi posle kao najbolji ortak nabaci da nema tu nikakve zakonske odgovornosti i da se ne brinem. Što ti možeš da poveruješ dok ne znaš šta je to što su ti tražili, ali kad otvoriš pdf i vidiš...
Pričao sam sa direktorom firme i rekao je da će mi napisati sve što treba. Čak postoji neka šansa da je i napravio neke ugovore o delu pre par godina pošto smo u to vreme radili za neku Hrvatsku firmu i tu su morali svi papiri da budu ok. Probaće da nađe. Uglavnom smo ih mi sve ove godine potpisivali blanko u slučaju da dođe inspekcija, da bi knjigovođa mogao na brzinu da upiše datume i da svi budu "čisti". E sad, šta je zaveo, videćemo za koji dan. Možda čak postoji i neka šansa neđem tamo neki posao i da dobijem pozvno pismo, ali za sad je to samo možda. I tu moram da sačekam koji dan. Pa sačekaću. Nije mi teško :) Ali najgore mi je što je ispalo da sam ja počinio krivično delo, koji sam išao pošteno da zaradim svaki dinar, potpisivao papire a moj diša nije odrađivao zakonski deo. Znači nisam krao, nisam džabalebario, radio sam isto što radi i 50% ljudi u ovoj zemlji. Zar treba i ovde da budem žrtva zemlje Srbije? Dovoljna mi je žrtva straćenih 30 i nešto malo preko godina. Besan sam.

Ivan33
12.05.2010, 23:16
Mare,

Probaj samo da ''požuriš polako'' jer mislim da postoji i krajnji rok za podelu tih 20000 viza za Evropu...ako grešim već će me neko ispraviti. Dreadnot je odložio viziranje za određen period da bi sebi dao dodatno vreme za pripremu odlaska, ali čini mi se da mu je rečeno da to ne bi trebalo da se oduži. U svakom slučaju držim ti palčeve, i želim puno sreće.

greenie
13.05.2010, 01:44
zanimljivo...znaci moze da se desi da za par nedelja bacim 2700 USD (nas troje, viza i lekarski) zato sto se nekom tamo nakrivilo da mi trazi I-134? zanimljivo... vracaju li oni pare ako ne izdaju vizu...deluje mi da bi to bilo posteno?

dragance
13.05.2010, 02:00
zanimljivo...znaci moze da se desi da za par nedelja bacim 2700 USD (nas troje, viza i lekarski) zato sto se nekom tamo nakrivilo da mi trazi I-134? zanimljivo... vracaju li oni pare ako ne izdaju vizu...deluje mi da bi to bilo posteno?
Koliko je meni poznato, nema povratka.Zato se valjda Mare i brine "da kući ne ostane".

dejancic
13.05.2010, 05:00

Nema vracanja, prvo salter za placanje, pa tek onda konzul.

pekka
13.05.2010, 07:42

Definitivno je tom izjavom o radu na crno sebi skocio u stomak, a konzulu stavio prst u oko. Konzul je mogao samo jedno da zakljuci - ako radi u svojoj rodjenoj zemlji na crno, sta li ce tek kada ode u USA, iako to nije njegova odluka nego odluka njegovog poslodavca, koji zapravo krsi zakone ove zamlje.
Iskrenost je vrlina koja izumire, kako na ovim prostorima, tako i na svim meridijanima sveta.
Stvarno mi je zao, jer mogu samo da zamislim kako se sada oseca.:no:

pekka
13.05.2010, 08:04
Dao bih jedan savet, da ne bude da samo kritikujem, a bez konstruktivnog ucesca u diskusiji. Mislim da Mare treba da zaboravi sve te varijante sa direktorom firme u kojoj je zaposlen na crno, jer je cela ta prica debelo kompromitovana. Sta moze da mu napise i garantuje covek koji zaposljava ljude na crno i drzi u firmi neke blanko potpisane papire za slucaj da uleti kontrola i sta ti ja znam sta sve jos mulja . . . Mislim da je resenje u pokusaju da preko te komsinice, koja prilicno dugo zivi u USA pokusa da obezbedi bilo kakav posao i samim tim potvrdu o tome da ga posao ceka odmah po sletanju u USA. Predpostavljam da komsinica moze tako nesto da izvede bez preteranog deranziranja, a uz objasnjenje nekom tamo potencijalnom poslodavcu kakvu ce time uslugu uciniti jednom mladom coveku. Mislim da su ljudi u Americi uglavnom cestiti i da su voljni da pomognu u nevolji, sto se za ovdasnju populaciju i ne moze reci, pa smo stoga veoma skepticni.:==D:

Zana
13.05.2010, 09:31
Da, treba biti konstruktivan. Evo sta bih ja uradila da je u pitanju moj komsija - prvo bih pozvala (kao sto vec rekoh) telefonom: na broj za drzavljane kako to obicno radim i odradila svoje uobicajeno blah, blah (mnogo sam nenormalna s njima kad pricam :) a Bogami se do sad i isplatilo... da ne lajem previse, ali to je islo do mere da nam je izdata viza za slucaj kad se prezime nije poklapalo u dokumentima niti bracni status - samo treba biti fin i nasmejan sa njima, zamoliti lepo i prikazati se da zavisis od njih i da bi im bio zahvalan do kraja zivota ako odrade korak vise). Tu bih rekla da na zalost ne mogu da popunim I-134 jer spremam peticije za roditelje, ali da bih komsiju primila na stan koliko god je potrebno i dala sve od sebe da se snadje u novoj sredini. Tu bih rekla da se u mojoj firmi otvaraju radna mesta ali da je policy firme da nikoga ne zaposljavaju bez nekoliko prethodnih intervjua i testiranja ali da su velike sanse da jedno od tih mesta upravo moj komsija popuni. Osim toga, i u firmama prijatelja ima nekoliko pozicija koje su u iscekivanju za popunjavanje, a par prijatelja ima i privatne firme te ako nista drugo ne uspe tu bi smo sigurno pronasli nesto za pocetak dok se ne - ZAVRSI JOS NEKO SKOLOVANJE /SERTIFIKAT/CASOVI ENGLESKOG... Komsija je otvoren prema svim opcijama i vec smo gledali sta mu jos dodatno treba da bi nastavio karijeru u Americi... pa bih sve to lepo napisala i u pismu sa sve cell telefonom i emailom da mogu da me kontaktiraju u bilo koje doba. Onda bih ih pitala da li postoji jos nesto sto bi ih ubedilo da mu daju vizu.

Dakle Mare - ne znam odakle si i u koji si se grad namerio, ali ako dolazis u LA evo ja cu da ih pozovem i da ti posaljem pismo da cu ti pomoci da se snadjes ovde - a ti smisli nekako da im pokazes da na racunu imas bar za dva meseca obezbedjen novac. Ja sam isto prosla na foru da su ljudi koji su mi poslali email "prijatelji od prijatelja" i da se nikad nismo sreli ranije ali da razumeju kroz sta su oni prosli i da su voljni da pomognu. Ja cu i da dokazem kroz sve sto uradih grdna na ovom forumu da sam "willing to help"... valjda se i to racuna za nesto :grin: a ako neko razume probleme za I-134 onda je to konzul. Nasi sluzbenici u ambasadi nisam bas sigurna, ali on bi razumeo...

Eto ovo ti je konkretno - vise od toga ne mogu, a ti razmisli pa nam svima dojavi sta planiras...

nemili
13.05.2010, 09:38
Mislim da je pakka u pravu što se tiče potvrde iz firme. To apsolutno ništa ne znači. Zna se šta kako se dokazuje zaposlenje i staž. Jedini validan dokument je kopija radne knjižice ili (i) original na uvid.
Bolje vidi da preko nekoga nadješ bilo kakvog poslodavca pa makar te primio na nekoliko dana.

dreadnot
13.05.2010, 10:24
Mare,

Koliko sam mogao da zakljucim iz svih postova, Zanina ponuda je do sada najbolja varijanta, a i najbliza onom sto se trazi. Ona poznaje i razume procedure znatno bolje od tvoje bivse komsinice, te ako je voljna da ti na ovaj nacin pomogne to je prava stvar. Naravno stepen neizvesnosti je i dalje veoma visok, nikad ne znas kako ce kozul da tumaci sve izlozeno, ali vredi pokusati. Ako bih ja morao da biram, odabrao bih tu varijantu.

Sto se tice vremena - sve procedure oko izdavanja viza za DV 2010 MORAJU da budu zavrsene do 30. septembra ove godine, dakle nista iza tog datuma. Po recima sluzbenika, a imajuci u vidu da su vec uveliko krenuli "rezervni" brojevi, dobro bi bilo pozuriti jer im iskustvo govori da vec u avgustu ispucaju sve brojeve i nema vise slobodnih viza. Ko do tada ne obavi posao ostaje kratkih rukava...

Neverhood
13.05.2010, 11:00
I ja glasam za Zaninu ponudu(Mada ja bih ipak pitao komsinicu za taj formular, pa makar rekla ne). Ipak mislim da i papiri da si radio pa makar na memorandumu su vise nego nista. Znaci po meni sve sto te Zana savetuje plus i neki dokaz da radis i sta.

Mare
14.05.2010, 03:04
Da, treba biti konstruktivan. Evo sta bih ja uradila da je u pitanju moj komsija - prvo bih pozvala (kao sto vec rekoh) telefonom: na broj za drzavljane kako to obicno radim i odradila svoje uobicajeno blah, blah (mnogo sam nenormalna s njima kad pricam :) a Bogami se do sad i isplatilo... da ne lajem previse, ali to je islo do mere da nam je izdata viza za slucaj kad se prezime nije poklapalo u dokumentima niti bracni status - samo treba biti fin i nasmejan sa njima, zamoliti lepo i prikazati se da zavisis od njih i da bi im bio zahvalan do kraja zivota ako odrade korak vise). Tu bih rekla da na zalost ne mogu da popunim I-134 jer spremam peticije za roditelje, ali da bih komsiju primila na stan koliko god je potrebno i dala sve od sebe da se snadje u novoj sredini. Tu bih rekla da se u mojoj firmi otvaraju radna mesta ali da je policy firme da nikoga ne zaposljavaju bez nekoliko prethodnih intervjua i testiranja ali da su velike sanse da jedno od tih mesta upravo moj komsija popuni. Osim toga, i u firmama prijatelja ima nekoliko pozicija koje su u iscekivanju za popunjavanje, a par prijatelja ima i privatne firme te ako nista drugo ne uspe tu bi smo sigurno pronasli nesto za pocetak dok se ne - ZAVRSI JOS NEKO SKOLOVANJE /SERTIFIKAT/CASOVI ENGLESKOG... Komsija je otvoren prema svim opcijama i vec smo gledali sta mu jos dodatno treba da bi nastavio karijeru u Americi... pa bih sve to lepo napisala i u pismu sa sve cell telefonom i emailom da mogu da me kontaktiraju u bilo koje doba. Onda bih ih pitala da li postoji jos nesto sto bi ih ubedilo da mu daju vizu.

Dakle Mare - ne znam odakle si i u koji si se grad namerio, ali ako dolazis u LA evo ja cu da ih pozovem i da ti posaljem pismo da cu ti pomoci da se snadjes ovde - a ti smisli nekako da im pokazes da na racunu imas bar za dva meseca obezbedjen novac. Ja sam isto prosla na foru da su ljudi koji su mi poslali email "prijatelji od prijatelja" i da se nikad nismo sreli ranije ali da razumeju kroz sta su oni prosli i da su voljni da pomognu. Ja cu i da dokazem kroz sve sto uradih grdna na ovom forumu da sam "willing to help"... valjda se i to racuna za nesto :grin: a ako neko razume probleme za I-134 onda je to konzul. Nasi sluzbenici u ambasadi nisam bas sigurna, ali on bi razumeo...

Eto ovo ti je konkretno - vise od toga ne mogu, a ti razmisli pa nam svima dojavi sta planiras...

Evo mi suza u oku :bravo:

ZeljkoUSA
17.05.2010, 01:57
Zanin predlog zvuci totalno razumno..., svaka cast...!!!

Neverhood
31.05.2010, 13:50
Jel Mare, ima li kakvog napretka?

Mare
31.05.2010, 18:06
Jel Mare, ima li kakvog napretka?
Ima :obrva: Sredice mi sve papire za koji dan i onda cekam da mi stignu pa da zovem ambasadu. Sad je samo problem da ne zakasnim. Nadam se da necu.

dragance
31.05.2010, 18:21
Ohoho svaka čast! Uspećeš Mare, verujem.

lanas
31.05.2010, 19:11
Bravo Mare, piši nam posle intervjua kako je bilo. Držim ti palčeve i samo hrabro:bravo:

almo
31.05.2010, 19:32
Ja sam sada totalno zbunjen, ovaj obrazac I-134 je uvijek naveden na check listu dokumenata koje treba donijeti na intervju, kad se dobije druga koverta iz Kentucky-ija. Vec duze vrijeme popunjavam drugima koji su izvuceni i uvijek je naveden i taj obrazac I-134 da treba donijeti na intervju (a radi se o BiH). Jeste li vi sigurni da se moze otici bez toga ?????

lanas
31.05.2010, 19:52
Mnogi na forumu pišu da im to nije bilo potrebno. Medjutim, kada strancima pomene tako nešto svi kažu "Nema šanse", što potpuno razumem. Da li to znači da će mali broj ljudi moći da ode van, a da u ambasadi mogu da uzmu 775$? Pretpostavljam da su u ambasadi potpuno svesni toga.

almo
31.05.2010, 19:58
Mnogi na forumu pišu da im to nije bilo potrebno. Medjutim, kada strancima pomene tako nešto svi kažu "Nema šanse", što potpuno razumem. Da li to znači da će mali broj ljudi moći da ode van, a da u ambasadi mogu da uzmu 775$? Pretpostavljam da su u ambasadi potpuno svesni toga.

Ili da se nikako ne ide u ambasadu bez toga ako su vec u drugoj koverti naveli da treba I-134...Ko ce znati? Osobe koje se prijavljuju a koje ja znam su oni koji imaju rodjake u USA a oni bez takvih veza o tome i ne razmisljaju ...

lanas
31.05.2010, 20:12
Neki ljudi imali su samo pozivno pismo, ali ne i I 134. Pretpostavljam da oni koji nemaju rodjake koji će da garantuju za njih(a takvih ima dosta) imaju finansijska sredstva. Zanima me koliki je minimum? Neki kažu 10 000, 12 000, a možda i 20 000.

lenhi
31.05.2010, 21:22
Ja sam sada totalno zbunjen, ovaj obrazac I-134 je uvijek naveden na check listu dokumenata koje treba donijeti na intervju, kad se dobije druga koverta iz Kentucky-ija. Vec duze vrijeme popunjavam drugima koji su izvuceni i uvijek je naveden i taj obrazac I-134 da treba donijeti na intervju (a radi se o BiH). Jeste li vi sigurni da se moze otici bez toga ?????

Pa jedno je to da je obrazac naveden kao obavezan, a drugo je to da li ga prikazuju!
Kažeš da im popunjavaš i da treba da ga ponesu, a ne navodiš nikog od tih ljudi da je "konkretno" odneo?!
Ima ovde ljudi na forumu i iz HR, BiH.. pa ne vidim da su oni nosili. Nisu svi prošli intervju u Beogradu.
Druga je stvar šta će biti za dalje. Za ovu godinu ljudi nisu prikazivali i nije im traženo i to je to. Šta će biti vidjećemo!
Lično ako to uvedu svjesni su da će mnogi odustati. Po meni će ga možda tražiti u slučajevima kad žele dodatne garancije, i nisu potpuno sigurni u osobu.
Zapitajte se kome bi ste vi potpisali sve ono što je Žana navela da taj neko ko popuni I-134 treba za vas da garantuje 10 godina?!
To nije opcija došao na tri mjeseca i nije frka, vratiće se brzo će da prolete 3 mjeseca. Naravno da će teško neko da popuni za recimo četvoročlanu porodicu i da drhti 10 godina, ako se ovi ne snađu, ili se predaju nekom proplaom načinu življenja. Jedno je pomoći u nevolji, a drugo je biti spreman na veće rizike zbog drugog! Ne možemo ni najrođenije kriviti ako ne žele, jer svako se mora boriti za svoj američki san.

Inače slažem se sa tobom da je ova nedelja ključna za dolazak koverti, i rekao bih sledeća nedelja. Mislim uvijek postoje teorija i čuda, ali čuda se ne dešavaju svaki dan!

spectra
31.05.2010, 21:23
Neki ljudi imali su samo pozivno pismo, ali ne i I 134. Pretpostavljam da oni koji nemaju rodjake koji će da garantuju za njih(a takvih ima dosta) imaju finansijska sredstva. Zanima me koliki je minimum? Neki kažu 10 000, 12 000, a možda i 20 000.

Na nekoj temi ranije su spominjali sljedecu racunicu:
treba imati 10 000$ (+ 5000$ po svakom clanu iz porodice ukoliko ne ides sam).

lenhi
31.05.2010, 21:30
Ljudi da imaju te pare to bih naveli ovde, i sad već imali svi kuće tamo!

spectra
31.05.2010, 21:40
Ljudi da imaju te pare to bih naveli ovde, i sad već imali svi kuće tamo!
Ja samo prenosim sta sam procitala ranije http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=297
(http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=297)
Ali takodjer mozes primijetiti da ne traze svima taj bankovni izvod.
Neki su samo nosili adresu i mail poznanika iz USA i prosli s tim bez problema, a nekome traze jos dodatne garancije..

Neverhood
04.06.2010, 12:02
Ima Sredice mi sve papire za koji dan i onda cekam da mi stignu pa da zovem ambasadu. Sad je samo problem da ne zakasnim. Nadam se da necu.

E to. To je znak da se nikada ne treba predati.:bravo::bravo::bravo:

Bockyman
15.06.2010, 16:06
шта је даље било? баш ме интересује...
маре,не дај се,сви смо уз тебе!
а жани свака част!

tataprase
16.06.2010, 18:29
kakve sad garancije su potrebne da bi se otislo???zar nije ova lutrija kao i svaka ... dobijes i proslavis?Zar ne?Interesuje me da li ako budem srecan i dobijem na lutriji green card,da li mogu da idem u ameriku ili mi treba tolika lova s kojom ovde super mozes proci?Mislim da 10000$ niko od nas nema...da ima otisao bi na laksi nacin,a ne na ovaj...:wtf:

dragance
16.06.2010, 18:32
Pročitaj bar ovaj ceo topik, i pravila lutrije ako ništa drugo.Niko nema snage da svaki put iz početka piše ono što je 13 puta napisano, osim možda ovih novih članova.

tataprase
16.06.2010, 18:32
:smrc:sta je ustvari taj obrazac I 134???treba mi detljnije objasnjenje,da ne trazim...ksad mi stosta nije jasno...sta je ustvari potrebno da se ode pomocu lutrije???za srecu znam i sam...,a dalje?

lenhi
16.06.2010, 22:14
:smrc:sta je ustvari taj obrazac I 134???treba mi detljnije objasnjenje,da ne trazim...ksad mi stosta nije jasno...sta je ustvari potrebno da se ode pomocu lutrije???za srecu znam i sam...,a dalje?

Pa uz sreću ako te izvuku da bi otišao treba ti avionska karta, putna torba za stvari, pasoš, itd. :grin:

dragance
17.06.2010, 00:01
Ali zato kad stigneš te čeka posao i stan.Samo moraš na aeorodromu prvo da popuniš neke formulare u vezi toga u kojem delu grada bi voleo da živiš(zato se dobro raspitaj preko interneta za to, gde ima najmanje krimanala npr., jer kontam da nećeš da ideš u East New York, ako izabereš NYC), koji tip posla bi želeo da radiš i još neke sitnice.To se onda predaje vozaču(kojeg je angažovala američka vlada, ista ova sa lutrije) koji ćete čekati na aeorodromu sa podignutom tablom u vis sa tvojim prezimenom da ga možeš prepoznati.Kada mu predaš taj formular on te vozi do hotela u kojem ćeš odsesti prvu nedelju dana dok se ne obradi onaj formular, i posle toga dobićeš poštu sa daljim instrukcijama u vezi stana i posla.Nadam se da sam bio od neke koristi.Sad još samo da te izvuku..

milena_ns
17.06.2010, 02:46
Ali zato kad stigneš te čeka posao i stan.Samo moraš na aeorodromu prvo da popuniš neke formulare u vezi toga u kojem delu grada bi voleo da živiš(zato se dobro raspitaj preko interneta za to, gde ima najmanje krimanala npr., jer kontam da nećeš da ideš u East New York, ako izabereš NYC), koji tip posla bi želeo da radiš i još neke sitnice.To se onda predaje vozaču(kojeg je angažovala američka vlada, ista ova sa lutrije) koji ćete čekati na aeorodromu sa podignutom tablom u vis sa tvojim prezimenom da ga možeš prepoznati.Kada mu predaš taj formular on te vozi do hotela u kojem ćeš odsesti prvu nedelju dana dok se ne obradi onaj formular, i posle toga dobićeš poštu sa daljim instrukcijama u vezi stana i posla.Nadam se da sam bio od neke koristi.Sad još samo da te izvuku..

:lool: A jel plaćen i taj hotel? :naughty: Mislim, nije fora da polome noge oko tebe, a nece da iskeširaju tu siću. Ipak si ti njima potrebniji, nego oni tebi.

P.S. Al' gde nađe šofera sa tablom? :lool:

lenhi
17.06.2010, 10:17
Neko će reći nemoj odmagati ako nećeš pomoći, i da je moja poruka bezvrijedna.Pa možda je i nečija druga poruka bezvrijedna. Čovjek histeriše oko osnovnih stvari a ima JOŠ POLA GODINE DO SAME PRIJAVE! Može Bibliju da prouči a ne upustvo!
Treba svakom pomoći kad je ograničen sa vremenom oko informacija, kad mu gori oko popunjavanja formulara, i tome slično, ali za ovakvo pisanje po forumu šta drugo nego se zezati!

nemili
17.06.2010, 10:23

Pa čekaj kakva je to lutrija kada ne dobijaš pare? Ja sam čuo da su neki ljudi tamo na lutriji dobili 200 miliona $. Opet tu nas Balkance neko hoće da zezne! :RRofl:

dragance
17.06.2010, 11:38
P.S. Al' gde nađe šofera sa tablom? :lool:
Šta ćeš, gledam mnogo filmova :)
Ova tema sa pozivnim pismom uopšte nije za zezanje, ali stvarno šta reći čoveku kojeg mrzi da bilo pročita vezano za lutriju i postavlja pitanja koja su odgovorena x puta.Predlažem da moderator/admin prebaci ove naše postove u novu temu

tataprase
17.06.2010, 13:21
eeee,pa necemo sad da se zezamo...nisam sve ja ono pitao...samo za taj obrazac...ne mogu naci pa sam se malo zabrinuo,jbg,ali ako je tesklo napisati ok,snacemo se na tezi nacin...Vi neki ste na toj lutriji od 2004,a ja od neki dan,pa nisam video da se o tome pise X puta...sorry sto nisam video.E,a sad pitanje,ako se ne ljutite...ako ovde covek radi u uniformi da li postoji nacin da se i tamo zaposli u istoj toj bransi?(Valjda nije pitano ovo x puta)

celestine
17.06.2010, 14:53
eeee,pa necemo sad da se zezamo...nisam sve ja ono pitao...samo za taj obrazac...ne mogu naci pa sam se malo zabrinuo,jbg,ali ako je tesklo napisati ok,snacemo se na tezi nacin...Vi neki ste na toj lutriji od 2004,a ja od neki dan,pa nisam video da se o tome pise X puta...sorry sto nisam video.E,a sad pitanje,ako se ne ljutite...ako ovde covek radi u uniformi da li postoji nacin da se i tamo zaposli u istoj toj bransi?(Valjda nije pitano ovo x puta)

police officer, ako na to mislis, moze biti samo drzavljanin Amerike, sto ti sa zelenom kartom nisi...

dare_ns
17.06.2010, 15:10
jeste da je ovo offtopic, ali da pomognem čoveku:

pogledaj ovde zahteve po državama:
http://www.copcareer.com/basicrequirements.htm

moraš proći obuku. Njima apsolutno ništa ne znači to što si ti bio pandur u Srbiji, Tadžmekistanu, Pakistanu... Moraš imati diplomu njihove akademije. Pritom, neke agencije traže kao minimum i 2 godine nekog koledža. Obično je to neko Kriminalno Pravo. A za većinu ti je uslov da si državljanin USA. Za Aljasku i Californiu ti recimo ne trebaju ništa više osim da imaš: permanent resident (GC), high school degree, i kurs.

Za vojsku... imaš lepo sajt USArmy, mada svi kažu da je bolje USAF (US Air Force), ne možeš baš odmah biti pilot, ali ako završiš neki koledž, vrlo je moguće.

tataprase
17.06.2010, 16:21
hvala,pomoglo mi je.Kad bi me izvukli bar znam gde bih,a ne volim bas zimu...a imam high school degree...a znaci da bih morao tamo na neki kurs,ako sam dobro shvatio...ne zamerajte ako nisam.......Gospodja moja je pekar i ima i diplomu,ali nasu...kako bi ona mogla s poslom u toj struci da se snadje?Hvala unapred...

milena_ns
17.06.2010, 23:37
Predlažem da moderator/admin prebaci ove naše postove u novu temu

Mislim da bi tema trebala da nosi naziv "Niđe veze". Krajnje je vreme za takvu temu. :wtf::udri::lool:

Bockyman
19.06.2010, 16:55
маре,где си? шта има ново?

lanas
24.06.2010, 14:04
Mare, da li ima novosti? Zanima nas tvoje iskustvo, jer može još nekom da se dogodi slično i verovatno možeš da nas posavetuješ šta ne treba da radimo ili kažemo.

Mare
20.08.2010, 01:28
nekoliko godina kasnije...
danas mi je konacno stiglo pismo. sutra zovem ambasadu i nadam se da nece biti kasno. nije obrazac I-134 koji su trazili, nego nesto drugo. javicu sta i kako je bilo, mozda nekom pomogne.

lavex
20.08.2010, 08:18
Mare, srećno ti bilo! Nadam se da će sve biti u redu.

lanas
22.08.2010, 16:52
Srecno Mare

Mare
23.08.2010, 16:31
HVALA DRUGARI! Bio sam danas u ambasadi i konzul nije bio tamo, pa ce me obavestiti sta je odlucio. Spanska serija :gun:

lanas
23.08.2010, 20:47
Oni su u avgustu na godisnjem odmoru. Ako te ne pozovu, zovi ti njih, nemoj da odustaneš sada kada si na korak od vize.

Srecno i sve najbolje:wee:

Neverhood
18.09.2010, 08:56
Mare, ima li sta novo?

Mare
27.09.2010, 15:40
Zvali me danas i rekli da donesem pasos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

celestine
27.09.2010, 16:42
Sounds like good news......at last!

Neverhood
27.09.2010, 19:15
E najzad!:1081::beer:

TheRealRocknRolla
28.09.2010, 10:19
Zvali me danas i rekli da donesem pasos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mare pricaj sta si odneo ako nisi pomenuti obrazac [kako je proslo] .....

Mare
28.09.2010, 17:32
odneo sam pismo koje su mi poslali prijatelji iz NJ u kom su napisali da me znaju od kad sam se rodio i da su nase porodice u najboljim odnosima na svetu i da ce mi pomoci oko svega sto me ceka tamo(primiti kod njih koliko god da treba, da nadjem posao, socijalizujem...). glavna fora je da su napisali da ako budem ostao bez posla i ne budem nasao drugi, ili iz nekog drugog razloga budem zeleo da odem kuci a ne budem imao para da ce mi oni platiti kartu! to su overili u notarnici i sa pecatom i potpisom poslali.
i sve je to super da mi sluzbenik iz ambasade nije danas rekao da je sve proslo i da nema vise brojeva i da mu je jako zao i da probam opet da konkurisem sledece godine!!!!!!!!
sve u svemu dzaba sam krecio :smrc:

wrath:of:the:lich:king
30.09.2010, 05:29
odneo sam pismo koje su mi poslali prijatelji iz NJ u kom su napisali da me znaju od kad sam se rodio i da su nase porodice u najboljim odnosima na svetu i da ce mi pomoci oko svega sto me ceka tamo(primiti kod njih koliko god da treba, da nadjem posao, socijalizujem...). glavna fora je da su napisali da ako budem ostao bez posla i ne budem nasao drugi, ili iz nekog drugog razloga budem zeleo da odem kuci a ne budem imao para da ce mi oni platiti kartu! to su overili u notarnici i sa pecatom i potpisom poslali.
i sve je to super da mi sluzbenik iz ambasade nije danas rekao da je sve proslo i da nema vise brojeva i da mu je jako zao i da probam opet da konkurisem sledece godine!!!!!!!!

ooooo bas mi je zao :no: e jeee....

Score
30.09.2010, 09:38

Oh, brate....pa katastrofa....:no: :nene: pa probaj ponovo, sta ces drugo? Mozda ti opet uspe...mislim, bolje nego ovaj put

Neverhood
30.09.2010, 11:27
E bas mi je zao.:no:

celestine
30.09.2010, 14:44
Ne mogu da verujem............ Da li je moguce. A zasto su ti sve to uopste i trazili...........U vecini slucajeva sam cula da je bilo dovoljno doneti obican mail od ljudi kod kojih ides, koje si naveo u prijavi.....

spectra
30.09.2010, 18:36
:nene: fakat mi je zao.... :no:

cile
30.09.2010, 19:09
Mare,mnogo mi je zao sto si morao sve ovo da prodjes....strasno:no:
nemoj da odustajes...oladi malo,ne misli na ovo,pa ponovo apliciraj,nema druge:;D:

pekka
30.09.2010, 22:00
Ako je za utehu, mogu ti reci da je na forumu bilo slucajeva da su ljudi dobijali dve godine uzastopno, tako da mozes sve ovo da stavis iza sebe i lepo se prijavis za naredni krug. Nemoj samo odustajati ako zaista zelis da odes.

Mare
30.09.2010, 22:25
a sta da radis kad se cika zabunio i nije prvo proverio da li su sva mesta popunjena pre nego sto mi je zakazao randes. malo mi je sve to neodgovorno! kompletna prica mi sad izgleda tako. kao babe na pijaci.
na kraju mogu reci da mi je stvarno jako zao. znam da sam sve probao i gurao do kraja. ako nista drugo, bar znate kako da zaobidjete Form I-134 :)
mislim da mi vise nece pasti na pamet da ponovo apliciram. nemam vise ni zivaca ni zelje da kroz sve to prolazim. a boga mi ni para. ni ove ne znam kako cu da vratim.(sad ovde treba da stoji smajli u obliku magarca!)
u prosloj poruci sam objasnio sta smo napisali u tom pismu, ali ako neko ima nekih nejasnoca, slobodno neka pita. pomocicu koliko god mogu.

lanas
03.10.2010, 19:28
Mare, bas mi je zao. Pokusaj da se malo odmoris od svega i apliciraj ponovo. Nista te nece kostati, pa ako ne budes zeleo da ides dalje u proceduru(ako te izvuku), mozes da odustanes.

Ars_1980
06.10.2010, 20:52
Mare zaista mi je zao nisi samo ti u ovakvoj situaciji ,ako to uopste pomaze.
Ja sam sa Kosova ,zaista mi je zao kad cujem kroz sta ljudi prolaze samo da bi doziveli Americki san :realmad::realmad:
I ja sam u slicnu situaciju kao Mare ,nemam I-134 ,pokusavam da nadjem nekog tamo jos od Maja 2010 i kazu za nas Albance smo vrlo velikodusni epa videlo se da nismo jer svima sam tamo u US objasnio ,ja licno imam radno iskustvo Radim vec 6 godina ,i imam para i necu biti nikom teret ,i trazicu posao od prvog dana ako treba ,ali niko nece da cuje .Dosad sam mogao samo kopiju pasosa kod jednog frenda kod kojeg idem i njegovu adresu a malo pre mi javio da nema uslova za I-134 ,do sad ovaj moj prijatelj se pokazao dosta dobar prema meni ,no to je sve sto covek moze da ucini .
ja necu otici na intervju ako do Novembra-2010 (tad je zakazan intervju u Skopje) ne dobijem formular sponsora (I-134) jer znam kako cu ispasti kao magarac i pritom izgubicu 775 € ,
ne mogu vise da podnesem vec 5 godina ovako ,i kad jedan Yankee tu na dan intervjua kome mu je dosao nesto na ruku da odluci da mi yebe san koji imam jos od detinjstva ,
ako ovaj put ne dobijem GC kad sam toliko blizu onda nek ide i taj americki san u k... ne boli me k... vise . izvinite za recnik ali besan sam
" Yankees should know that people are not That rich thats why they apply for DV Lottery to live their dream ,for a better life , for their American Dream .You know what ? World sucks .Its Based on materialism " .
uz pozdrav i svima srece .cujemo se posle intervjua . ako odlucim da idem .

olivera77
07.10.2010, 02:36
Mare zaista mi je zao nisi samo ti u ovakvoj situaciji ,ako to uopste pomaze.
Ja sam sa Kosova ,zaista mi je zao kad cujem kroz sta ljudi prolaze samo da bi doziveli Americki san :realmad::realmad:
I ja sam u slicnu situaciju kao Mare ,nemam I-134 ,pokusavam da nadjem nekog tamo jos od Maja 2010 i kazu za nas Albance smo vrlo velikodusni epa videlo se da nismo jer svima sam tamo u US objasnio ,ja licno imam radno iskustvo Radim vec 6 godina ,i imam para i necu biti nikom teret ,i trazicu posao od prvog dana ako treba ,ali niko nece da cuje .Dosad sam mogao samo kopiju pasosa kod jednog frenda kod kojeg idem i njegovu adresu a malo pre mi javio da nema uslova za I-134 ,do sad ovaj moj prijatelj se pokazao dosta dobar prema meni ,no to je sve sto covek moze da ucini .
ja necu otici na intervju ako do Novembra-2010 (tad je zakazan intervju u Skopje) ne dobijem formular sponsora (I-134) jer znam kako cu ispasti kao magarac i pritom izgubicu 775 € ,
.

Ars,ako nije problem da nam kazes zasto su ti trazili I-134 ako si izvucen preko lutrije i da li to vazi za sve sa Kosova ili samo sporadicno kako koga zadesi?

Ars_1980
07.10.2010, 06:14
olivera77 ,
Pa meni nisu trazili jos ali ja sam se zapitao u jednoj kancelariji u Pristini koja se bavi uglavnom prijavom u lutriji ,i kazu "mi nashe kliente savetujemo da najpre obezbedjuju I-134 jer kako oni kazu ,verovatnocha da dobijes vizu bez tog papira je mala skoro do nikakva" .I da ja sam dobio u lutriji .
Imam interview u Novembru 2010 u Skopje a za tebe ne znam zavisi ,gde si ti trazila da imas interview ,ali koliko ja znam gradjani Kosova imaju svoj Post u Skopje jer se to ne moze u Pristini obavljati .A za Kosovare kazu da im traze I-134 ,ko zna mozda nekima i ne traze ali oni koji prodju tako ,znaci da oni imaju mnogo srece,jer kako sam saznao oni traze ove I-134 jer vise i ne veruju visa confirmation ili bankovski racun ,zato sto ljudi koji nemaju para rade ovako: bace neku hiljadu u svoj ziro racun pa dan posle intervjua izvade novac da vrate gde su to i uzeli* ali izgleda da tome je dosao kraj ,nazalost ,za nas balkance moramo imati i-134 ,sto znaci da ce sve manje nas dobiti GC jer malo nas je tamo voljnih da nam pomazu ispune taj i134 i tako ispadne da samo bagatasi iz zapadnih krajeva evrope dobiti vize ,to je vrlo tuzno ,zaista ovim stavljaju nam u znanje da Vas ne zelimo tamo i ako nismo dobro dosli tamo pitam se zar se treba boriti za tako nesto ?
" Bolje je biti prvi u selo ,nego posljedni u grad "

Zana
07.10.2010, 06:49
Ars, razumem da si razocaran ali probaj da se stavis u situaciju nas koji smo drzavljani kada je u pitanju I-134.

Nije tu samo u pitanju materijalna odgovornost vec i druge stvari. Broj clanova domacinstva je uvecan narednih deset godina - samim tim i minimum zahtevanog prihoda u pravnom smislu je uvecan za sto god da se aplicira. To utice na buduce peticije porodice - roditelja, brace i sestre. Jednostavno, niko nece dati I-134 nekom ko mu nije rod rodjeni.

I da - mani se tih kancelarija, zovi direktno ambasadu. Ako imas skolovanje i iskustvo (i dobru struku), kao i pismo od bliskih prijatelja da ce ti pomoci - mozes da prodjes ja sam sigurna.

Ars_1980
07.10.2010, 10:38
Zana ,razumem te rizik je veliki ,kao prvo ne znas coveka i uvalis sebe u to ,ali ja sam neke i poznao preko mojih bliskih i ipak nisu hteli . No ,da li me vi razumete ,ja sam video u Pristini dolazi jedan kinez u ponedeljak ostane do petka ide i vrati se u subotu vidis u isto mesto jos 20 kineza ,i kako sad to ,pa verovatno oni pomazu jedne druge ...zar ne? Za SVOJE se treba zrtvovati .
imam ja struku, imam samo jos 9 ispita pa ide fakultet Informatike ali oni nece to, oni zele da vide pismo u kojoj neko je garant da ja necu biti public charge .i koliko ja znam " pisma " od prijatelja i nisu bash od neke pomoci ,evo sad mi malo pre vratili mi ovi iz consular skopje
"please note that he/she needs to complete an I-134 form. Besides the form, he should also provide you with a copy of his 1040 tax returns for the latest year. The documents should be mailed directly to you."
eto ne kaze obicno pismo, nego I-134 .
Tu je ona tacka gde se nada izgubi ,i bolje da ja sacuvam neke pare koje samo ja znam kako sam tesko zaradio nego da bacam kod nekog debelog Yankee-a koji ce na dan interviewa prodati meni razum ...
i uzeti mi 775 USD :no::no:

olivera77
07.10.2010, 14:31
@Ars
Ja sam samo informativno pitala da li si igrao lutriju.Bilo bi dobro kada bi se javili i ovogodisnji dobitnici da nam daju info da li i u Bg,Skoplju,Zagrebu,Sarajevu,Ljubljani... isto traze I-134.Ja se tek ove godine prvi put prijavljujem,inace sam u Beogradu.

Pozovi ti ipak ambasadu pa popricaj sa njima,znaces da li ima nade da prodjes i bez I-134.
A sto se tice pomoci nasih bliskih ljudi oko I-134 ja ih ipak razumem.Nije to 3 meseca,godinu dana,vec 10,a za 10 godina ko zna gde ce ko biti i u kakvoj situaciji.Kinezi se vuku i pomazu jedni drugima,ali kada pogledas njih niko posebno i ne dira nesto,bar ja nisam cula da su iz Srbije deportovali Kineze,napisu im po neku kaznu zbog neizdavanja fiskalnog racuna,mozda zbog neplacanja poreza itd.A i Srbija,a ni Kosovo ne traze takve garancije tipa I-134.

spectra
07.10.2010, 22:54
@Ars

Kad bi dobio negdje u USA posao to bi ti bilo jace od bilo kakvog I-134.
Da pokusas naci nesto preko neta? Imas mjesec dana, i valjda bi s informatikom trebalo ici lakse...

Ars_1980
08.10.2010, 12:52
pa jeste posao je dobro ,ali niko ne da posao coveku koji je 10 000 miles van zemlje , pomaze job offer , ali ...

Dajana_84
19.10.2010, 21:34
Pozdrav svima,
Zamolila bih Bosance da napišu nešto više o iskustvima sa I-134 u ambasadi u Sarajevu. Da li su i tu tako "rigorozni" kao u Makedoniji i Kosovu?

P.S. Mare, jako tužna priča, ali ne odustaj. Sve najbolje!

amella
17.01.2011, 12:05
Pozdrav svima

Moze lli neko pomoci oko I-134,osoba koji garantuje pita me za pitanje broj 11 u formi I-134 sta da se napise I Intend ili do not intend

1.I Intend
2.do not intend to make specific contributions to the support of the person named in item 3.

(If you Check "intend" indicate the exact nature and duration of the contributions.For example if you intend to furnish room and board ,state for how long and ,if money ,state the amount in US dollars and whether it is to be given in a lump sum, weekly or monthly,and for how long).
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ____________________________________________

Vangelistexas
07.03.2013, 20:59
EJ :) otvaram ponovo ovu temu, da vidimo kakvih je napredaka/nedostataka bilo na ovom polju :) Da li je jos neko imao slican problem kao Mare, da mu traze kvalifikacije sa posla (jer nije na formularu imao posao na kom je zapravo prijavljen), ili I-134 naknadno?

cukoni
08.03.2013, 01:51
nekoliko godina kasnije...
danas mi je konacno stiglo pismo. sutra zovem ambasadu i nadam se da nece biti kasno. nije obrazac I-134 koji su trazili, nego nesto drugo. javicu sta i kako je bilo, mozda nekom pomogne.

evo ovdje pise da nisu trazili I-134 sta su onda trazili,u cemu je bilo pitanje? Znaci sad cemo morat nosat i izvod iz banke sa 20 000 dolara plus obrazac hehe,ja mislim posto sam ovo sve procitao da je ipak trebao reci da ne radi nista,jer uslov da se ode nije radno iskustvo vec srednja skola,a jos im kazes radim na crno tesko da se prodje!