PDA

View Full Version : koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu?

wingreen
26.05.2008, 07:57
Zanima me kad stigne druga koverta , pocnem da vadim dokumenta za dete , supruga i mene , pa prevodim, pa lekarski, pa vakcine, pa intervju u ambasadi,....koliko sam shvatila sve se placa i to prilicno i to nije problem ako sigurno dobijam zelenu kartu. Zanima me da li znate koji su kriterijumi za dobijanje vize, odnosno sta moze da koci da je ne dobijem? Ima li slucajeva da je nisu dobili?

srdjevic
26.05.2008, 09:32
Ako nisi osuđivana, terorista, prodavac ljudi, beskućnik.... Mislim da ima još par uslova... :D

landlord
26.05.2008, 18:50
Kako vam je srdjevic rekao, ako niste osudjivani, ako niste terorista ili ukoliko niste lagali kada ste popunjavali aplikaciju.. ako ste dobili poziv za intervju gotovo sigurno prolazite.. ja sam procitao za jedan slucaj da su covjeka vratili jer je imao vanredno zavrsenu srednju skolu..kao to ne priznaju.. ne znam jel na kraju dobio vizu..
Ali generalno ne biste trebali imati problema

Darko
27.05.2008, 18:14
Takodje tu spada i vanredno zavrsavanje 4. stepena srednje strucne spreme u slucaju da nemas 2 godine radnog staza u struci.
Traze strogo redovnu diplomu, mnogo su striktni po tom pitanju.

wingreen
01.06.2008, 11:09
Negde sam procitala da se 20 000 z.karti dodeljuje Evropi, pa kakve su onda sanse me ni kad mi je broj iznad 20 000 odnosno 23 7xx. Mislim, sta ako niko ne odustane? :(

landlord
01.06.2008, 11:30
Oko toga se uopste nemojte brinuti, evo trenutno za tekucu godinu na intervju su pozvali brojeve preko 25000 za Evropu..Mada niko ne moze da vam garantuje da ce isti slucaj biti i iduce godine..

Dosta ljudi iz Zapadne Evrope odustane od odlaska u Ameriku iz razloga trenutne recesije u Americi i sl. Tako da ce se taj trend nastaviti vjerujem i iduce godine i da bi ste trebali dobiti zelenu kartu..

Srecno...

steficacvek
01.06.2008, 20:28
ja sam procitala da je prosle godine kvota za evropu bila 26000

xeg
01.06.2008, 23:22
...Mislim, sta ako niko ne odustane? :(

Siguran sam da je nezanemarljiv i broj onih kojima su koverte poslate a nikada ne stignu - greska u posti (nije preporuceno), selidbe i sl. Mozda nekome cak i roditelji uzmu kovertu pa im nikada ne daju:)

V777
02.06.2008, 08:30
Negde sam procitala da se 20 000 z.karti dodeljuje Evropi, pa kakve su onda sanse me ni kad mi je broj iznad 20 000 odnosno 23 7xx. Mislim, sta ako niko ne odustane? :(

Pozdrav!

Jeste da sve to kosta, ali ce sigurno da se isplati...

U vezi brojeva ne brini nista, samo ti odradi svoj deo i cekaj kad ce da te zovu....znaju oni sta rade...ne brini nista....puno pozdrava i srecno!:)

wingreen
08.06.2008, 07:36
Vec sam ovo pitanje postavila ali na drugoj temi:cool:, nemojte zameriti!
Ali ako neko moze 100% da mi kaze: imam zavrsen treci stepen, pa vanredno cetvrti, pa visu pa dala razliku ispita i zavrsila fakultet! Bar ce videti da sam vredna!:D
Da li ce zbog ovog praviti problem?
Mislim traze li srednju kad imas fakultet?
To bi mi jedino pravilo problem:(

landlord
08.06.2008, 11:46
Ne ne traze srednju kada imate fakultet..
Njima je najbitniji najvisi stepen strucne spreme koju ste zavrsili.. Tako da to nece sigurno biti problem..
Gledace samo diplomu sa fakuteta..

Pozdrav.

wingreen
09.06.2008, 09:18
Hvala puno Landlord!:)

Dasi
10.06.2008, 15:30
Ne ne traze srednju kada imate fakultet..
Njima je najbitniji najvisi stepen strucne spreme koju ste zavrsili.. Tako da to nece sigurno biti problem..
Gledace samo diplomu sa fakuteta..

Pozdrav.

ja mislim da se pika i vanredno zavrseni 4 stepen ako ste ga zavrsili prije apliciranja za green card lottery

wingreen
10.06.2008, 15:38
Vanredni 4 stepen je davno zavrsen, nije za potrebe green card!

wingreen
02.07.2008, 16:20
Pitanje za one koji su vec otisli:
Koliko para (evra, dolara..) ste imali na deviznom racunu pre razgovora u ambasadi, ustvari koji je minimum da bi se proslo?

landlord
02.07.2008, 19:22
Ako nemas garanta u USA, onda bi trebao da imas kao principal applicant 10.000 plus svaki ostali clan oko 5.000. Ovo nisu zvanicne cifre, vec sam to nasao na nekom forumu.

Inace ako posjedujes stan, vikendicu, neko osiguranje ili bilo sta sl. mozes da prilozis papire kao dokaz..

landlord
02.07.2008, 19:23
Mene interesuje kada poslati u Kentucky mail sa upitom o statusu aplikacije? nekad u septembru ili? I sta tacno napisati u mailu?

tnx.

steficacvek
02.07.2008, 20:34
Ako nemas garanta u USA, onda bi trebao da imas kao principal applicant 10.000 plus svaki ostali clan oko 5.000. Ovo nisu zvanicne cifre, vec sam to nasao na nekom forumu.

Inace ako posjedujes stan, vikendicu, neko osiguranje ili bilo sta sl. mozes da prilozis papire kao dokaz..

ja kao da sam s Marsa pala! Stvarno moras da imas toliko para na racunu da bi prosao? Sta ako nemas, vec znam da nema sanse da imam 10000 dolara ili eura na racunu ...I sta znaci tacno garant? Ako ga imas, jel on treba neki dokument da posalje da ce da me izdrzava ili sta?

wingreen
02.07.2008, 21:06
Ne mogu da verujem! :confused:Tolike pare! Pa da ih imam ne bih isla tamo! Znaci meni treba 20 000 evra ili dolara (muz,dete i ja). Jeli to sigurna informacija? KOliko uopste kosta green card sve ukupno: dokumenta,prevodi,lekarski,vakcine,razgovor u ambasadi, karte plus to na racunu...:confused:
Ima li neko informaciju iz licnog iskustva?
Sad sam bas tuzna, gde da nadjem tolike pare,mislim stvarno....:(:(:(

landlord
02.07.2008, 21:38
Bolje nadji nekog garanta.. On se obavezuje da ce te pomagati par mjeseci kada dodjes.. dovoljno je da napise email u kojem to tvrdi. Takodjer, ako nemate nikoga u USA treba da razmislite i o tome, gdje cete dobiti GC i SSN tj. morate dati neku adresu u americi. Procitao sam negdje da se moze zakupiti neko sanduce, pa o tome mogu postaviti zaspebnu temu nasi koji su vec tamo..

Sto se tice troskova, 750$ je po clanu domacinstva za vizu, zatim troskovi ljekarskog (informacija iz Australije tamo je kostao pregled 125 AUD + x-ray za provjeru tuberkuloze, + test na sidu i sifilis 45 AUD + vakcinacija za ovo nemam podatke o cijeni) ovo je sve po clanu domacinstva, avio karte zavisi od doba godine od 400 Eura pa navise opet naravno po clanu domacinstva, plus svi troskovi koji ce ukljucivati prevod i ovjera dokumenata sto nije zanemarivo...

Tako da nakupi se..

steficacvek
02.07.2008, 22:21
Dobro, avio karte i ti troskovi zivota i odlaska su ipak nesto sto je planirano. I otkud sad 750 , zar nije oko 450 dolara viza?
Ja imam tamo decka i njegove, svakako bih kod njega i isla, ali znam da ni on nece imati bas 10000 dolara :) Znaci dovoljno je samo da potvrdi da ce se brinuti za mene? Treba li neki dokaz, njegovi bankovni izvjestaji, platna lista? Jel se dobije obavijest da je i to potrebno priloziti uz ostale dokumente? Nadam se da ce biti neko zvanicno obavjestenje.

xeg
03.07.2008, 00:22
Pitanje za one koji su vec otisli:
Koliko para (evra, dolara..) ste imali na deviznom racunu pre razgovora u ambasadi, ustvari koji je minimum da bi se proslo?

Evo preciznog odgovora:
Ukoliko nemas u USA nekoga ko zvanicno garantuje za tebe ili zvanicno osiguran posao onda moras za intervju da obezbedis potvrdu iz banke da na svom racunu imas minimum 125% od njihovog Poverty Guidelines za tekucu godinu. Evo linka za 2008 Poverty Guidelines (http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_1327.html), znaci - u zavisnosti od broja clanova koji idu u USA gleda se kolona 125%. Ponavljam, ako ti je novac garancija - na racunu moras imati minimum toliko. To je njihova procena koliko ti je para potrebno dok se ne snadjes da ne padnes na socijalu.
E sada, citaj izmedju redova, da bi dobila potvrdu banke o stanju racuna novac mora da bude na njemu 24h (tako je u Intesi i oni daju medjunarodnu potvrdu) ali ne i posle izdavanja potvrde.
Mi nemamo nikoga ko bi nam poslao garancije iz USA i ako ne nadjem posao unapred (male su sanse) mi idemo na varijantu para na racunu.

xeg
03.07.2008, 00:33
Mene interesuje kada poslati u Kentucky mail sa upitom o statusu aplikacije? nekad u septembru ili? I sta tacno napisati u mailu?

tnx.

Sacekas da tvoj broj 18xxx dodje na red, to se vidi u Visa Bulletin-u (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.html) za 2 meseca unapred, sacekas 10-15 dana da vidis dal' ce stici 2. koverta i ako ne stigne onda mozes da posaljes mail KCC-u kao sto je V777 negde rekla:

Znaci samo tvoje puno ime i prezime, broj pod kojim se vodis i datum
rodjenja. Ako to ne napises, vracaju ti email na dopunu s tim
podacima, ni ne citajuci pitanje. Znaci, velikim slovima odmah na
pocetku pisma stavi onaj deo po kome ce da ti pronadju fajl, i
odgovaraju veoma brzo. sa pitanjem za koji datum ti je zakazan intervju.
Evo svih njihovih podataka, mada ti je potreban samo e-mail

Kentucky Consular Center
3505 N Highway 25W
Williamsburg, KY 40769 USA
Phone: (606) 526 7500
Fax: (606) 526 7501
E-mail: [email protected]
www.travel.state.gov

Olivera
05.07.2008, 17:39
Sacekas da tvoj broj 18xxx dodje na red, to se vidi u Visa Bulletin-u (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.html) za 2 meseca unapred, sacekas 10-15 dana da vidis dal' ce stici 2. koverta i ako ne stigne onda mozes da posaljes mail KCC-u kao sto je V777 negde rekla:
[CODE]

Evo ja pala s marsa...

Na koji broj 18xxx mislis? :confused:
Dali mislis na case number?
Ja sam prvi koverat poslala u Kenacky 24Juna08 i jos nije stigla druga koverta. Traba li da posaljem mail Kcc-u?

xeg
05.07.2008, 23:00
Evo ja pala s marsa...

A ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=2517&posted=1#post2517) se vratila na Mars:D

wingreen
06.07.2008, 16:09
Kad dobijem drugu kovertu jeli to znaci da slobodno skupljam(placam:o) dokumenta da cu dobiti zelenu kartu? Ili to jos uvek nista ne znaci? Zbunjujete me, svi ovde imate manji broj od mene, moj broj je 23 7xx, kod mene izgleda postoje sanse jedino ako neko odustane! Samo da ne bude stigla druga koverta zaduzim se za dokumenta jer toliko na gomili nemam a onda izvinite niko nije odustao....mislim..koliko je to moguce da se desi?

landlord
06.07.2008, 21:23
Sa tim brojem vrlo vjerovatno da ces dobitizelenu kartu.
Troskovi oko prevoda su samo manji dio od onoga sto te ceka..
viza, karte, novac za par mjeseci zivtoa u USA dok ne nedjes posao.. i sl.
Planiraj da imas bar 7-8.000 EUR.

poz

wingreen
07.07.2008, 07:33
Mene zanima da li kad ti posalju drugu kovertu to znaci da dobijes z. kartu ili ako procene da ne treba da je dobijes uopste ne salju drugu kovertu, da li se to sada procenjuje ili je sve neizvesno do intervjua. A koliko sam shvatila na intervju dobijas z. kartu osim ako nisi dao lazne podatke?

landlord
07.07.2008, 08:16
To ti je sve tako kako si napisala...
Oni ce tebi poslati drugu kovertu..koja moze da ti ne stigne na vrijeme..
kada izadje visa bulletin ti im posaljes mail.. ako ne dobijes kovertu
do tada.. i oni ti napisu kada ti je intervju u mailul... ovo samo u slucaju da ne dobijes kovertu...
Na intervjuu ako nisi terorista ili nesto sl.. ili ako nemas sidu.. dobijas vrlo vjerovatno green card

xeg
07.07.2008, 08:51
Na intervjuu ako nisi terorista ili nesto sl.. ili ako nemas sidu.. dobijas vrlo vjerovatno green card

Bice da je tako jer ako su za prvu kovertu slucajno izvlacili (a mislim da su i tada bar malo birali) za drugu kovertu je kompletno procesuiranje i intervju je u sustini samo potvrda onoga sto je pisano u prijavi.

xeg
07.07.2008, 09:29
...Zbunjujete me, svi ovde imate manji broj od mene, moj broj je 23 7xx, kod mene izgleda postoje sanse jedino ako neko odustane...
Evo jednog ohrabrenja za tebe i sve ostale koji se pribojavaju da im je broj visok:
User alemitmee (http://boards.immigrationportal.com/showthread.php?t=282058), post #2, pogledajte hronologiju njegovih GC dogadjaja (u potpisu) - ukratko, broj mu je bio 25xxx za DV2008 i pre 20 dana prosao intervju.

stizeljeto
06.08.2008, 13:17
Ja neznam jel sam ja totalna zbunjola ili sta je, ali nista mi nije jasno u vezi ocekivanog datuma intervjua i gde se to gleda (gledala taj bulletin i nije mi jasno gde pise kad bi se moj broj 5xxx mogao pojaviti, tj. moj intervju)

Jel mi moze neko reci kada bi mogla ocekivati intervju ako mi je broj 5xxx i kada bi trebala doci druga koverta, pa ako ne dode da pisem u Consular center.
Hvala!

landlord
06.08.2008, 13:49
Brojevi do 5000 prosle godine su imali intervju vec u oktobru. Ti bi trebala u najgorem slucaju imati intervju u novembru.
Ja bih ti preporucio da polako pripremas papire, pogotovo ovo iz policijie.
Ako si zivjela negdje duze od 6 mjeseci i iz te zemlje.. ti treba policijski certifikat.

Sretno ti bilo.

EDIT: Kovertu bi trebalo da dobijes do 15. septembra. Ako do tada ne dobijes kovertu, a vec izadje tvoj broj, za oktobar posalji im mail tada i sve ce biti ok. Nista se ne sekiraj oko visa bulettina redovno cemo obavjestavati o brojevima koji izlaze.

stizeljeto
06.08.2008, 17:07
Hvala landlord.

Imamo sina koji ce uskoro 2 godine. Zanima me dali i on treba na lecnicki pregled prije intervjua. Do sada nisam procitala da je iko napisao nesto o tome.
Isto me zanima dali i njega trebamo povesti na intervju da ceka sve s nama. (pretpostavljam da ce s njim bit dosta tesko jer nije bas miran)

wingreen
06.08.2008, 17:50
Svi idu na lekarski pregled,a na intervju ne znam da li mora da ide, ali moras platiti i za njega istu cenu kao i za vas, a za lekarski mislim da deca ispod 15 godina placaju nesto manje.

landlord
06.08.2008, 19:03
Koliko je meni poznato morate i njega povesti na intervju...

xeg
07.08.2008, 13:51
Koliko je meni poznato morate i njega povesti na intervju...

...ali pazite da do tada ne nauci na Engleskom nesto sto ne treba:D

Macedonia Ohrid
13.08.2008, 17:16
Ne daj boze da se to desi sa drugom kovertom. Pozdrav svima, novi sam na ovaj post i vidim da odlicno funkcionise druzeljubivost. Nastavimo tako u istom duhu i jel neko zna kako bi prosao lekarski pregled (u vezi oziljke posle male hirurske operacije , herniju i sl.)
Pozdrav

landlord
13.08.2008, 22:50
Oko operacije se ne sekiraj... prolazi..

stizeljeto
13.08.2008, 22:54
Pitala sam u ambasadi i rekli su da svi clanovi koji idu za Ameriku treba da dodu na intervju, znaci i maleni.

xeg
13.08.2008, 23:00
@stizeljeto
Jesi li ti videla da vam je intervju oktobra!? Pisao ja ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=2740#post2740):)
Cini mi se da vi imate najmanji broj ovde pa je red da se prvi i pohvalite!

Olivera
14.08.2008, 00:36
Ne daj boze da se to desi sa drugom kovertom. Pozdrav svima, novi sam na ovaj post i vidim da odlicno funkcionise druzeljubivost. Nastavimo tako u istom duhu i jel neko zna kako bi prosao lekarski pregled (u vezi oziljke posle male hirurske operacije , herniju i sl.)
Pozdrav

E pa zemjak dobredojde na forumov ;)
Dobro je da sad nijam jedina iz Makedonije. :D

landlord
14.08.2008, 08:22
Olivera, sory ali nisam upratio jesi ti dobila prvu kovertu? Ako jesi mozes li molim te staviti u potpis svoj broj pod kojim si izvucena i sl. cisto da znamo ko ima koje datume.

Pozdrav i welcome na forum za Macedonia Ohrid

Olivera
14.08.2008, 22:22
Naravno da sam dobila a evo ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=23&page=6) si mi ti cestitao na moj super broj i pozeleo dobrodoslicu. http://s14.rimg.info/9e03ec81e4a7e2ae2b8639f3f9dc9d5b.gif

A potpis sam uredila i nadam se da je o.k. :cool:

landlord
14.08.2008, 22:38
Sorry puno clanova ima.. pa ne uspijem upratiti sve..

stizeljeto
14.08.2008, 23:33
Jao sad ste me uplasili sa svojim potpisom. Kakav email ste dobili kao potvrdu primitka koverte??????

Pa mi nismo nista dobili. Poslali smo pocetkom petog meseca nazad za Kentucky ali nismo dobili potvrdni email da su primili nase dokumente.:eek:

xeg
15.08.2008, 07:59
[email protected]:D

landlordhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/geptardrod.gif

Macedonia Ohrid
18.08.2008, 15:05
Evo ja sam jos jedan zemljak iz Makedonije. Cekam drugo pismo za intervju znam da je rano ali ga svaki dan ocekujem.Zanima me o vezi mog broja, 21xxx, jel moze da se desi da uopce ne dogje taj famozni drugi koverat? Pozdrav svima.:)

landlord
18.08.2008, 15:14
Pa nije ti bas naj sjajniji broj.. ali ako bude kao do sada.. ocekuj nekad na ljeto drugu kovertu.. Pregledaj malo starije visa bulletine za Evropu.. pa ces vidjeti kada je dolazio tvoj broj na red..

EDIT: Pogledao sam sada Visa Bulletin i tvoj broj je dolazio nekada u lunu-julu.. Ali svakako se nadaj koverti..

Macedonia Ohrid
18.08.2008, 15:19
Dobro ve najdov.Mnogu dilemi resiv na forumov.Prekrasen e.A tebe so sreka za USA. Mojot broj mi izgleda nekako gooolem, davaj nadezi zemjacke!!!Pozzz

Macedonia Ohrid
18.08.2008, 15:26
Samo jos nesto.Dali KKC obavezno vraca na mail sto sam napisao u formulare sa prvom kovertu (po postu) da bi potvrdile da su dobile koverat?

xeg
18.08.2008, 15:57
Ne, samo ako ih ti kontaktiras i trazis potvrdu (phone/mail), a nekada ni tada.

landlord
18.08.2008, 16:00
Xeg, mislim da ga nisi najbolje razumio.. On pita da li ce mu poslati iz KCCa, ono sto je on napisao na formularima koje je poslao..
Nece, trebao si ostaviti jednu kopiju ispunjenih formulara sebi.

Macedonia Ohrid
18.08.2008, 17:57
Hvala na oboje,ali Xeg je shvatio moje pitanje i odlicno odgovorio.Hvala i Landlord-u na paznji.Pozdrav iz Ohrida (koji je usput,prepun vasih zemljaka- turista)

landlord
18.08.2008, 18:07
mea culpa - sorry

xeg
19.08.2008, 08:44
Xeg, mislim da ga nisi najbolje razumio...

Eto... stalno me minirashttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/blow.gif

:p

landlord
19.08.2008, 08:48
Ma ne nista licno... samo pokusavam da doguram do 100-tog posta.. i onda odlazim u istoriju, ne nego u USA..:)

xeg
19.08.2008, 10:29
Ma ne nista licno... samo pokusavam da doguram do 100-tog posta...

Provaljen si, znaci hoces pohvalnicu za 100-ti post kao sto sam i ja dobio - e ne mozehttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/bb.gif
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/spamfrown.gif

wingreen
19.08.2008, 11:21
Ej, pa hocu i ja!:p

ikana
31.01.2009, 14:20
Vidim da ste pricali o novcu koji treba da stoji u banci 24h da bi ste dobili tu potvrdu.Ja sam prosle god isla za Ameriku iz agencije su mi rekli da se obratim Komercijalnoj banci i da kazem da mi treba potvrda o navodnom "racunu" u njihovoj banci oni tako cesto izdaju potvrde i to im je poznato,placa se samo nekih 200-300 din neka provizija...pa ko nema toliki novac moze da se obrati ovoj banci...:;D:

xeg
31.01.2009, 15:34
To se odnosilo na mnogo manje sume nego sto oni sada zele da vide a i ekonomska situacija je sada drugacija. Banke imaju cesce kontrole, mnoge su na ivici likvidnosti a neke cak i pod prinudnim upravama (iako se to javno ne prica) tako da je jako tesko (skoro nemoguce) danas dobiti fiktivnu potvrdu o kojoj pricas.
Potvrda kosta 200-600 dinara, kako u kojoj banci, najskuplja je bila potvrda na engleskom kod Intese 600din. ali to vise ne treba jer je dovoljna i na srpskom. Mi smo otvorili devizne racune (Euro i $) u Uni-kredit banci, na jedno ime a drugi je ovlascen i onda stavili novac da "prenoci". Sutradan smo uzeli potvrdu na kojoj pise da na racunima (jedno ime) po kojima je ovlascen (drugo ime) ima toliko Eura i toliko $$$. Nismo nista platili ni otvaranje racuna ni izdavanje potvrde. Nakon toga podignes pare i nista nije cudno jer smo mi svi navikli da pare ne drzimo po bankama, zar ne:grin:

kzs
28.06.2009, 23:05
Da li se pravi veliki problem ako je osoba jednom privedena i sudilo joj se al nije osudjivana a zavrsila je fakultet.da li je moguce i sa tim konkurisati uopste za zeleni karton,posto ne znam kako to ide????