PDA

View Full Version : Cura dobila prvu kovertu. Kada da se vencamo, sada ili kasnije

Visitors
30.05.2010, 22:25
Pozdrav.

Izvinjavam se sto postavljam pitanje koje je najverovatnije vec bilo na forumu, ali cura mi je upravo javila da je dobila prvu kovertu, a ja sam negde na putu po Evropi, pa nemam puno vremena da pregledam stare teme. Hvala na razumevanju.

Elem, mi smo vec 4 godine zajedno, pre 3 godine smo bili i USA, usli smo zajedno u USA, imamo pecate u pasosima, imamo gomilu slika iz USA gde se vidi da smo u vezi, plus jos mnogo ovako privatnih slika. Ne bi bio problem dokazati da smo duze u vezi i da se ne vencavamo samo zbog GC.

Ona je dobila prvu kovertu i ovih dana ce poslati podatke. U slucaju da ja ne dobijem kovertu, tj. da nisam izvucen, kada je potrebno da se vencamo kako bi zajedno otisli. Da li je to bolje uraditi sada ili mozemo i za mesec-dva ili pre razgovora u ambasadi.

Hvala unapred i nadam se da nije problem sto sam postavio pitanje umesto da pogledam u starijim temama, stvarno sam u zurbi ;)

Hvala unapred.

Pozdrav.

nemili
30.05.2010, 22:46
Cestitam! Potrebno je da obavite to pre razgobora u ambasadi. Sto pre to bolje.

mitar
30.05.2010, 22:49
Morate se vencati. Najbolje je sto pre, da ne bude neposredno pre razgovora jer je pitanje koliko brzo mozete da promenite dokumenta tvoje devojke jer ako se vencate i ona uzme tvoje prezime ona mora da promeni licnu kartu i pasos i mora da upise prezime u izvod iz knjige rodjenih ili obratno. Neka me neko i ispravi ko je bio u ovu situaciju, ako ona i zadrzi svoje prezime ili koje mogucnosti vec postoje, pre neki dan sam na tv gledao da su mladenci zadrzali svako svoje prezime, mislim da ce jedno od vas u svakom slucaju morati da promeni adresu stanovanja tako da to povlaci i menjanje isprava. Tako da za sad imate vremena do oktobra mada ne znam koji vam je Case Number ali imate vremena da se raspitate o svemu.

Zana
30.05.2010, 23:30
Mi smo se vencali pre nego sto smo poslali formulare nazad.

nemili
30.05.2010, 23:39
Mi smo se vencali pre nego sto smo poslali formulare nazad.

Jaooo pa cestitam! :==D:

spectra
30.05.2010, 23:57
Mi planiramo za koji mjesec, tako da mozemo na vrijeme obavijestiti KC i updejtati DS-230 formular i da bude sve spremno za intervju. :da:
Inace, sutra saljemo formulare nazad (u kojima je jos uvijek single ;)).

Visitors
31.05.2010, 00:09
@nemili

Razgovor u ambasadi je oktobra, jel tako ? Dakle, ona bi sada mogla da posalje njena dokumenta, stigne joj druga koverta, zavrsi sta treba, a vencamo se pre njenog razgovora u ambasadi i ona samo njima kaze da je udata :)) ili to ne ide tako. Ne kontam taj deo sa vencanjem, kada je najbolje vencati se. Mi smo ovo planirali zajedno jos pre 3 godine i ne idemo odvojeno :)

@mitar

Da li je bolje d aona promeni prezime, tako ce iz ambasade misliti da smo ozbiljan par. Mislim, mi ustvari i jesmo ozbiljan par :)

@zana

Vencali ste se pre nego sto ste poslali prvu kovertu nazad.

Ja jos ne znam sadrzaj koverte, moracu da je pitam da mi posalje kako bih znao sta treba da se radi.

nemili
31.05.2010, 00:17
Datum intervjua ce vam stici u drugoj koverti. Ona vraca sada prvu, vecate se i idete na intervju zajedno. Naravno u medjuvremenu ona obavesti ambasadu ili KCC da nije vise single. Sve radite zajedno, i intervju i odlazak.

Visitors
31.05.2010, 00:20
Ok, znaci ne moramo da se vencamo sada, ona moze da posalje prvu kovertu, pa da se u medjuvremenu vencamo ? Jel tako ? Ili je bolje ako se vencamo pre nego sto ona posalje prvu kovertu.

nemili
31.05.2010, 00:24
Verovatno da je lakse odmah, ali koliko sam cuo nije problem ni kasnije. Jedino posle moze biti stiska sa vremenom oko vadjenja dokumenata. Redovi za pasose i licne karte su katastrofalni, bar u Beogradu je tako...

mitar
31.05.2010, 00:27
@nemili

Razgovor u ambasadi je oktobra, jel tako ? Dakle, ona bi sada mogla da posalje njena dokumenta, stigne joj druga koverta, zavrsi sta treba, a vencamo se pre njenog razgovora u ambasadi i ona samo njima kaze da je udata :)) ili to ne ide tako. Ne kontam taj deo sa vencanjem, kada je najbolje vencati se. Mi smo ovo planirali zajedno jos pre 3 godine i ne idemo odvojeno :)

@mitar

Da li je bolje d aona promeni prezime, tako ce iz ambasade misliti da smo ozbiljan par. Mislim, mi ustvari i jesmo ozbiljan par :)

@zana

Ja jos ne znam sadrzaj koverte, moracu da je pitam da mi posalje kako bih znao sta treba da se radi.

Nema to nikakve veze. Trazice vam par slika da potvrdite da ste dugo u vezi, znaci slike od ranih godina sa letovanja ili slicno. A oko prezimena sam samo pomenuo da znas sta vas ceka i sama situacija oko dokumenata se dosta pisalo po novinama da se ceka dugo i mukotrpno tako da sto pre krenete u realizaciju spremnije cete docekati intervju.

spectra
31.05.2010, 00:31
@nemili

@mitar

@zana

Evo, na neka pitanja mogu i ja odmah da ti odgovorim, posto sam u slicnoj situaciji :).
Mjesec kada cete biti pozvani na razgovor zavisi od Case Number (to je onaj broj sto svi ostavljaju u potpisu :) ). Sto je broj nizi, to ocekujte ranije razgovor, s tim da prvi razgovori pocinju od oktobra (pocevsi od broja 00000001 pa nadalje).
Mozes vidjeti u potpisima ostalih clanova kada su isli na razgovor, i uporediti sa njihovim brojevima (naravno nije svake godine isto, ali "vrti se" tu negdje).

Najbolje je da se vjencate sto prije (tj par mjeseci prije nego sto stigne 2. koverta), i da nakon vjencanja odmah obavijestite KCC o promjeni statusa, tako da oboje zajedno u 2. koverti budete pozvani na intervju i zajedno prolazite kroz proces.
Posto je razmak izmedju 2. koverte i razgovora prilicno kratak, trebate voditi racuna da djevojka ima vremena promijeniti dokumenta, tako da na intervju imate sve "updejtano". ;)

Za pocetak i planove, najbitniji iz koverte ti je taj Case Number, na osnovu kojeg mozete otprilike zakljuciti kad dolazite na red.

Nadam se da sam barem nesto pomogla. :)

Visitors
31.05.2010, 00:38
Sorry again sto postavljam isto pitanje :) ali nikako da dobijem odgovor na njega :) Nemojte pogresno da me shvatite ;)

Da li cura moze da posalje prvu kovertu sada, a da se posle toga vencamo ili da se vencamo pre nego sto posalje prvu kovertu.

Mada kontam da kad posalje prvu kovertu, mozemo da se vencamo i da ona menja podatke i sl.

spectra
31.05.2010, 00:45
Sorry again sto postavljam isto pitanje :) ali nikako da dobijem odgovor na njega :) Nemojte pogresno da me shvatite ;)

Da li cura moze da posalje prvu kovertu sada, a da se posle toga vencamo ili da se vencamo pre nego sto posalje prvu kovertu.

Mada kontam da kad posalje prvu kovertu, mozemo da se vencamo i da ona menja podatke i sl.

Gledaj :),
Opcija 1. ako biste se sada odmah vjencali, i ona tako slala formulare, onda biste se odmah vodili zajedno.

Opcija 2. Ako se vjencate nakon sto ona posalje prvu kovertu, ona ce o tome obavijestiti KCC i samo poslati updejtane dokumente, a na razgovor donosite par slika od ranije, slike za vjencanja itd.

Licno, ja sam izabrala drugu opciju, da se sad ne bismo navrat-nanos vjencavali, jer nema neke razlike ako na vrijeme o svemu obavijestis KCC.

Za ono prethodno pitanje, zaista ne znam sta bih ti odgovorila.. pogledaj nesto slicno na ovoj temi http://www.elitesecurity.org/t212496-USA-viza-na-meseci-studentska

dragance
31.05.2010, 08:23
Čestitam Visitors za kovertu.Ako može samo info kad ti je devojka primila i gde pošto kruže glasine da su prestali za ovu godinu.

Neverhood
31.05.2010, 08:40
Čestitam Visitors za kovertu.Ako može samo info kad ti je devojka primila i gde pošto kruže glasine da su prestali za ovu godinu.

Pregrizi jezik!!! Ne odustajem ja jos!!!

Mv2Player
28.06.2010, 23:39
Ja bih se vratio na prvobitnu temu vezanu za "pravo vreme" vencavanja i "changing status". Ono sto sam mogao da procitam na ovom i drugim forumima, kao i na zvanicnom sajtu travel.state, dovoljno je da zakljucim da promena statusa iz SINGLE u MARRIED nije nikakav problem, ali ono sto nisam mogao da zakljucim su sledece stvari:

Sta se desava i da li se promenom statusa iz SINGLE u MARRIED "ugrozava" izdavanje vize cak i nosiocu aplikacije ako:

- se ne "odabere pravo vreme vencavanja" pa KCC ne dobije na vreme informaciju o promeni statusa, te druga koverta stigne sa single statusom a ti si married?

- npr. posumnjaju da je status promenjen zbog para, zbog vencanja obavljenog neposredno pred interviju?

- procene da je brak "neozbiljan" jer ih slike ne ubede dovoljno?

- ovaj drugi ko nije nosilac aplikacije ne ispunjava neki kriterijum (osudjivan, hapsen....)?

- ovaj koji nije nosilac slucaja ne stigne da izvadi svu potrebnu dokumentaciju do intervijua (recimo fali pasos ili lekarsi pregled)?

Dakle, interesuje me da li se moze desiti da se nosiocu izda viza a drugom aplikantu ne ili obratno?
Da li ove navedene stvari mogu da budu neke od razloga za to?
Da li je neko cuo za slicnu situaciju?
Da li moguce da i nosioca odbiju zbog gore navedenih razloga?

spectra
29.06.2010, 07:48
Ja bih se vratio na prvobitnu temu vezanu za "pravo vreme" vencavanja i "changing status". Ono sto sam mogao da procitam na ovom i drugim forumima, kao i na zvanicnom sajtu travel.state, dovoljno je da zakljucim da promena statusa iz SINGLE u MARRIED nije nikakav problem, ali ono sto nisam mogao da zakljucim su sledece stvari:

Sta se desava i da li se promenom statusa iz SINGLE u MARRIED "ugrozava" izdavanje vize cak i nosiocu aplikacije ako:

- se ne "odabere pravo vreme vencavanja" pa KCC ne dobije na vreme informaciju o promeni statusa, te druga koverta stigne sa single statusom a ti si married?

- npr. posumnjaju da je status promenjen zbog para, zbog vencanja obavljenog neposredno pred interviju?

- procene da je brak "neozbiljan" jer ih slike ne ubede dovoljno?

- ovaj drugi ko nije nosilac aplikacije ne ispunjava neki kriterijum (osudjivan, hapsen....)?

- ovaj koji nije nosilac slucaja ne stigne da izvadi svu potrebnu dokumentaciju do intervijua (recimo fali pasos ili lekarsi pregled)?

Dakle, interesuje me da li se moze desiti da se nosiocu izda viza a drugom aplikantu ne ili obratno?
Da li ove navedene stvari mogu da budu neke od razloga za to?
Da li je neko cuo za slicnu situaciju?
Da li moguce da i nosioca odbiju zbog gore navedenih razloga?
Pa, ja mislim da se o tome svemu mora na vrijeme misliti, a ne cekati zadnji momenat i poziv na intervju. Ako vec osoba zeli da povede djevojku/momka, treba se sto prije vjencati, i onda nema ovih gore rizika.
Ne znam zasto komplikovati, i davati neke sumnje. I meni samoj bi bilo sumnjivo da se neko vjenca 5 dana pred intervju, a da ne bude konzulatu..

I da, mislim da na ovom forumu niko jos nije bio tako neozbiljan da ceka zadnji tren i da se dovede u takvu situaciju. Neka me neko ispravi ako grijesim. :)

vannycasatoo
25.02.2011, 01:01
Prvo bih htio da se izvinem ako se ova tema ponavlja,pokusao sam da je nadem ali nisam uspio nigdje,pa ako nije problem ako mozete da mi objasnite.

Dobio sam na lutriji,i curu sa kojom sam skoro 3 godine,i naravno nas je san da odemo odavde i zapocnemo zivot negdje drugo,e sad je problem ona nije bila prijavljena na lutriju. Ako se ja sa njom ozenim prije intervjua da li cu je moci nadovezati na svoj dobitak pa da i ona dobije kada i ja kartu? Jer stvarno je previse da cekam do 5 godina dok ona ne dobije zelenu kartu drugim putem,i da napomenem financijska mi je situacija odlicna tako da nemaju sta sumnjati da radi novca ovo radim.

Hvala vam puno,i oprostite jos jednom!

wrath:of:the:lich:king
25.02.2011, 01:08
Da, uzmite se obavezno pre intervjua i ona ce dobiti papire u isto vreme kad i ti...

dare_ns
25.02.2011, 01:23
A kada si dobio, za DV2011 ili za DV2012 (da se nisi napecao na "onaj" mail)?

p.s. nisi dovoljno gledao, ali postoji nekoliko opširnijih threadova sa tematikom tvog pitanja.

vannycasatoo
25.02.2011, 03:07
A kada si dobio, za DV2011 ili za DV2012 (da se nisi napecao na "onaj" mail)?

p.s. nisi dovoljno gledao, ali postoji nekoliko opširnijih threadova sa tematikom tvog pitanja.

Nisam se na onaj lazni upecao hehe,ma trazio sam i na stranim forumima ali niko detaljno ne pise kao ljudi na ovom forumu.