PDA

View Full Version : Dvojno državljanstvo

sanjin
13.10.2010, 01:51
Kada dobijem američko državljanstvo, da li zadržavam i staro? Čuo sam da mogu imati samo jedno. Ima li netko konkretnu informaciju ili da se obratim u svoju ambasadu?

Hvala!

Zana
13.10.2010, 02:13
Ukoliko tvoja maticna zemlja dozvoljava dvojno drzavljanstvo, neces imati nikakav problem. USA nema nista protiv (izuzev ako ne pocnes da radis za drzavne sluzbe u maticnoj zemlji, ili odes u vojsku - samo sa Israel-om postoji sporazum o tome) :)

nikita61
30.10.2010, 18:41
Jedno pitanje.....Prijavili smo se za Lutriju ove godine. Moj muz ima i Slovenacki pasos.Da li moze da se prijavi i na taj nacin i kakve su sanse za Slovence uopste oko dobijanja papira za useljenje u USA?

Legenda_Pijace
20.10.2011, 18:43
takodje imam pitanje u vezi dvojnog drzavljanstva :)

ove godine sam ucestvovao na w&t programu i zeleo bih ponovo naredne godine, ali me zanima da li mi je pametnije (zbog situacije na kosovu itd) da se prijavim sa madjarskim pasosem i da li je procedura mnogo komplikovanija/skuplja u tom slucaju :)

cak sam nacuo da u jednom trenutku madjarima nije bila potrebna viza, ali su im opet uveli, posto su se svi zaleteli za ameriku :grin:

hteo sam ovo pitanje da posaljem "score"-u na mail, posto vidim da je on iz madjarske, ali nisam uspeo da mu izcupam mail

ZeljkoUSA
21.10.2011, 00:35
takodje imam pitanje u vezi dvojnog drzavljanstva :)

ove godine sam ucestvovao na w&t programu i zeleo bih ponovo naredne godine, ali me zanima da li mi je pametnije (zbog situacije na kosovu itd) da se prijavim sa madjarskim pasosem i da li je procedura mnogo komplikovanija/skuplja u tom slucaju :)

hteo sam ovo pitanje da posaljem "score"-u na mail, posto vidim da je on iz madjarske, ali nisam uspeo da mu izcupam mail

Ne mozes kako ti hoces, prvenstvo ima zemlja rodjenja. Procedura kosta isto, a Score je otisao preko lepse polovine.

Nemoj da brines zbog Kosova: Sto gora atmosfera ovde, to bolje za lutriju (moje misljenje) :naughty: