PDA

View Full Version : Intervju u ambasadi?

orsolya
13.10.2010, 15:34
Nakon dobijanja poziva za intervju u ambasadi mene zanima da li je intervju na engleskom ili na srpskom?
Unapred hvala na odgovorima

celestine
13.10.2010, 16:11
Hm, dobro pitanje i nisam razmisljala na tu temu.... Ako neko zna neka napise. Takodje me interesuje kada je u pitanju porodica na intervjuu da li su svi istovremeno na njemu ili jedan po jedan. A sta je sa maloletnim detetom, u 2. koverti je pisalo da svi moraju doci, ali sta mogu da pitaju klinca?!

Smith6000
13.10.2010, 16:40
Ide se porodično na intervju, i može na srpskom ili engleskom. Mislim da nemaju puno šta da pričaju sa detetom, ali kapiram da moraju da ga vide. :==D:

pekka
13.10.2010, 18:19
Na razgovoru se prica na onom jeziku koji vi sami izaberete, sto znaci da tu nikakvi uslovi ne postoje, sto opet znaci da ne umanjujete svoje sanse za dobijanje vize ako u trenutku razgovora u ambasadi ne znate bas ni rec engleskog jezika. Opste je poznato da ljudi (neki lakse, neki teze) savladavaju druge jezike kada se nadju u sredinama van svog govornog podrucja.
Sa decom se razgovara, ali cito formalno i u zavisnosti kog su doba. Konzul je sa nasom cerkom razmenio svega par reci, cisto da je nebi zaobisao u komunikaciji, obzirom da je ona takvog uzrasta da moze gotovo ravnopravno da komunicira sa odraslima.
Da rezimiram - sve je veoma opusteno i prijatno, naravno ako se sve krece u dobrom pravcu, a to najvise zavisi od vas samih. Srecno:grin:

Gugly
29.10.2010, 11:48
Mene zanima u vezi sa dokumentima koje treba poneti na intervju..Koliko vidim definitivno ne treba nositi prevode, jer je u nasoj zemlji legitimno doneti sve na srpskom..(To je rekao i tip iz ambasade na prezentaciji lutrije za 2012. u American corner-u)

A da li treba nositi kopije istih? (i jos overene?!)
To mi nekako isto zvuci suvisno..Kapiram da im to treba samo na uvid, a ne da zadrzavaju..Mozda eventualno izvod iz maticne knjige i tako to..ne verujem da im treba tvoja skolska diploma...

I zanima me koliko treba da budu sveza ta dokumenta..izvod iz mat. knjige, nalaz lekarskog pregleda itd...Posto cu ja odloziti intervju na bar 3 meseca, pa ne znam ima li smisla da sada vec nabavim neke od tih dokumenata, mislim da im ne istekne 'rok trajanja'?

Zna li neko da li i onaj ko nije u braku treba da nosi potvrdu da nije vencan? A potvrde iz suda i iz SUP-a su 2 stvari? prvo sam mislio da je to isto..Cek', iz suda je valjda ono da nisi osudjivan..A iz policije je kakva potvrda?

VonTuzni
18.11.2010, 20:03
Mene zanima kakvi su u ambasadi u Zagrebu? S obzirom da cu ove godine biti izvucen moram to znati.... :naughty::1081::1081::1081:

VonTuzni
22.11.2010, 12:50
Zar nema nikoga iz Zagreba tko je izvucen ili barem netko tko je bio na intervju-u u Zagrebu?

libertas222
22.11.2010, 13:32
Imaš na forum.hr ženu koja je bila izvučena za 2010, nick joj je velika jabuka. Koliko sam shvatila iz zg je...Izvučen je i 2008 onaj novinarčić Ivica Kovačević- ako ga se sjećaš, sad je u New Yorku..

martinwerdel
24.11.2010, 11:49
Ma daj....Nije moguce da niko iz Makedonije nije bio na intervju u Skoplju u proteklih par meseci...
Molim vas, podelite svoje iskustvo sa nama:blink:
Pomocice te drugima:bigkiss:

amella
24.11.2010, 14:46
Ma daj....Nije moguce da niko iz Makedonije nije bio na intervju u Skoplju u proteklih par meseci...
Molim vas, podelite svoje iskustvo sa nama
Pomocice te drugima

Amella
Zdravo i ja cekam drugi koverat za intervju u Skopje pa bilo bi super ako neko da neka iskustva iz Makedonije za DV2011 :==D:

martinwerdel jell si dobio drugi koverat . Kako ti pocinje case number
Pozz

Case No: 2011EU00008xxx
Koverta poslana iz KCC: 22.04.2010.
Prva koverta stigla: 09.08.2010.
Prva koverta vracena: 27.08.2010.
Stigla koverta u KCC: 01.09.2010.

martinwerdel
24.11.2010, 15:59
Pomocice te drugima

Amella
Zdravo i ja cekam drugi koverat za intervju u Skopje pa bilo bi super ako neko da neka iskustva iz Makedonije za DV2011 :==D:

martinwerdel jell si dobio drugi koverat . Kako ti pocinje case number
Pozz

Case No: 2011EU00008xxx
Koverta poslana iz KCC: 22.04.2010.
Prva koverta stigla: 09.08.2010.
Prva koverta vracena: 27.08.2010.
Stigla koverta u KCC: 01.09.2010.

Zdravo Amella,
Ja ne cekam drugi koverat (nisam preko lutrije), ja sam preko "employed based" program-a...
Ali, sveisto, i ja zelim da se neko javi i podjeli sa nama iskustva sa intervjua u Skoplju...
Zeli da znam sta traze, kako ide procedura i sl.
Zelim ti puno srece...

Pozdrav,

amella
03.01.2011, 20:55
Poz svima ,

Interesujeme jedno pitanje ako KCC pitate za vash proces i oni odgovore da vi imate zakazan interviju u ovaj mesec i datum bla bla ,u toku doce datum intervijua a posta sa notification letter nije dosla jell mozete da se printuje email od KCC pa stime u ambasadi ili treba da se javi ambasada ?

blisk
04.01.2011, 05:10
Meni nikad nije dosla druga koverta, ali sam od KCC saznao kad je poslata druga koverta i za koji dan je zakazan intervju. Pokusao sam kontaktirati ambasadu emailom, ali ni jednom nisam dobio odgovor. Nakon toga sam nazvao ambasadu i potvrdio (promijenio) datum intervjua.

Ivana MS
04.01.2011, 08:27
Ta druga koverta je nebitna(nekim ljudima nije nikada ni stigla),jer u ambasadi znaju kada ti je zakazan razgovor...Ali ako ti je lakse ,pozovi ambasadu gde ti je zakazan razgovor i raspitaj se direktno kod njih

amella
04.01.2011, 16:16
Ivana MS,
blisk,

Hfala vam na odgovore i ja tako mislim ako ne stigne treba da se pozove ambasada nekoliko dana pre intervjua ,

Pitance : Ako stigne druga ne treba da se zakazuje nista u ambasadi samo idete u to vreme i u taj dan jell tacno illi?

Pozzz

Ivana MS
04.01.2011, 21:15
Kada nam je stigla druga koverta ,mi smo nazvali ambasadu nedelju dana pred razgovor,cisto da se raspitamo oko procedure...medjutim,oni su nam rekli da nismo morali da se javljamo,navodno je sve automatski to zakazano.Ali ti ,naravno,nazovi ...mozda je kod vas nesto drugacije :)

amella
05.01.2011, 16:46
Ivana MS

Hfala Ivana neka vam bude sve sa srecnom u toku odlazka :)

pozzz

Slavko92
05.01.2011, 17:11
Caos svima!!!Da li postoji neko na ovom forumu ko moze da mi pomogne sa mojim slucajem?!Posto svi vi ovde uglavnom imate nekih iskustava sa lutrijom molio bih bar nekog da mi odgovori na jedno moje pitanjce...E ovako,imam 19 godina i zavrsenu cetvorogodisnju srednju skolu(Elektrotehnika),odlicno baratam engleskim jezikom i manje vise sam normalan :) ...E sad.pitanje je kakve su moje sanse za dobijanje vize kao samca i da li postoji nesto sto bih mogao da promenim pa da malo podignem te sanse,osim zenidbe naravno :) ...Voleo bih da cujem savet nekog ko je otisao kao samac u SAD,ali naravno mogu i drugiSve je od pomoci! Unapred Hvala!

ZeljkoUSA
05.01.2011, 18:06
Caos svima!!!Da li postoji neko na ovom forumu ko moze da mi pomogne sa mojim slucajem?!Posto svi vi ovde uglavnom imate nekih iskustava sa lutrijom molio bih bar nekog da mi odgovori na jedno moje pitanjce...E ovako,imam 19 godina i zavrsenu cetvorogodisnju srednju skolu(Elektrotehnika),odlicno baratam engleskim jezikom i manje vise sam normalan :) ...E sad.pitanje je kakve su moje sanse za dobijanje vize kao samca i da li postoji nesto sto bih mogao da promenim pa da malo podignem te sanse,osim zenidbe naravno :) ...Voleo bih da cujem savet nekog ko je otisao kao samac u SAD,ali naravno mogu i drugiSve je od pomoci! Unapred Hvala!
Slavko, sto se tice lutrije potpuno je svejedno da li si samac ili imas porodicu. Sto se tice snalazenja to je druga stvar koja nema veze sa lutrijom.

Znaci: Lutrija-nema problema ukoliko te izvuku
Snalazenje-To je duza tema....

Puno srece na lutriji :;D:

Slavko92
06.01.2011, 03:57
Zeljko hvala brate moj! :)))) To sa porodicom me je kopkalo,dobro je da mi je bar neko razjasnio to................................................ .................................................. .................................................. .................................................. ..........................................

Ars_1980
06.01.2011, 22:05
[QUOTE=amella;19812]Ma daj....Nije moguce da niko iz Makedonije nije bio na intervju u Skoplju u proteklih par meseci...
Pomocice te drugima

Amella

Pozdrav Amella ,taj drugi koverat mozes uzeti kad hoces na e-mail ,samo zatrazis od KCC , tako sam ja dobio moj ,inace ovaj sto je trebalo stici na obicnu kucnu adresu nikad nije stigla ,mozda ostala negde u Srbiji ,jeli nasa posta dolazi kroz Srbiju pravac Kosovo .

martinwerdel
07.01.2011, 11:29
[QUOTE=amella;19812]Ma daj....Nije moguce da niko iz Makedonije nije bio na intervju u Skoplju u proteklih par meseci...
Pomocice te drugima

Amella

Pozdrav Amella ,taj drugi koverat mozes uzeti kad hoces na e-mail ,samo zatrazis od KCC , tako sam ja dobio moj ,inace ovaj sto je trebalo stici na obicnu kucnu adresu nikad nije stigla ,mozda ostala negde u Srbiji ,jeli nasa posta dolazi kroz Srbiju pravac Kosovo .

Zdravo Amella i Ars_1980,

Koga imate zakazano??? Kako e procedurata???
Se nadevam nekoj ke se javi i ke spodeli iskustvo so nas...
Pozdrav,

martinwerdel
09.01.2011, 11:47
Zdravo Amella???

Te molam, kazi mi, koga imas zakazano vo Skopje i do kade si so pripremite???

Pozdrav,

amella
09.01.2011, 17:51
martinwerdel

Imam zakazan inteviju vo Februar ...A ti kede imas zakazan pa ko pervi bude taj nek pokaza iskustva

oligoce
12.04.2011, 23:08
treba li da se najavis vo ambasada pred intervjuto? kolku sto znam nasite podatoci tie gi imaat tamu...na 19 april 08.00h...dali treba i telefonski da go potvrdime toa? neka pisat onie koi pominale na intervju vo skopje. fala...

SUNCI
12.04.2011, 23:17
Eve i mene mi stigna vtoroto pismo so zakazan intervju vo maj mesec.veke pocnav so spremanje na dokunentite samo ne mi e jasno koj go zakazuva lekarskiot pregled i kade treba da se obratam.ako nekoj od mkd ima informacija molam za odgovor.pozfrav na site i so sreka.

noki
13.04.2011, 03:46
Eve i mene mi stigna vtoroto pismo so zakazan intervju vo maj mesec.veke pocnav so spremanje na dokunentite samo ne mi e jasno koj go zakazuva lekarskiot pregled i kade treba da se obratam.ako nekoj od mkd ima informacija molam za odgovor.pozfrav na site i so sreka.

Lekarskiot pregled ce go obavite vo Remedika,vo Skopje,ce se javite vo klinikata da prasate koga vi e zakazan pregledot(bidejki tie samite gi zakazuvaat vrz osnov na toa koga imate intervju vo ambasada).Koga ce se javite tamu ce mu gi kazite licnite podatoci i datumot sto e zakazan vo ambasada i tie ce vi kazat koga treba da odite vo Remedika.Jas imav razgovor vo ambasada na 22 feb. ovaa godina,a pregledot tie mi go zakazaa na 15 feb,edna nedela pred razgovorot,sabajleto pred da odam vo ambasada vo 7 satot si gi zedov rezultatite kompletirani i zaminav na razgovor.Srecno!!

oligoce
19.04.2011, 21:00
zdravo na site eve jas ke go spodelam naseto iskustvo vo ambasada denes pa se nadevam deka ke pomognam....
vo princip na site vi e zakazano vo 08.00h...tamu bevme ( jas i soprugot) vo 07.55h...i na kulturen nacin dodeka cekavme nadvor dojde eden sluzbenik so eden spisok i nas ne procitaa prvi :) i rekoa zastanete ovde i cekajte da ve povikame vnatre...;) i za nepolni 2-3 minuti bevme povikani vnatre na kontrola na cantite gi ostavivme mobilnite i Cd-ata sto ke gi dobiete od remedika i prodolzuvate od drug izlez vo druga zgrada ( konzularno oddelenie) tamu gi imaat vasite podatoci i samo se vodite na instrukciite na sluzbenicite.Potoa dojde eden sluzbenik i gi sredi dokumentite koi gi nosevme ( ovde sakam da napomenam deka nemavme i-134 samo e-mail adresa, i nikoj ne pobara nisto drugo). gi naredi dokumentite i rece da pocekame...za nepolni 15 minuti bevme povikani na skeniranje na dlankite ( sekoj aplikat zadolzitelno e da se skenira) i potoa pak pocekavme nekoi 10 minuti koga bevem povikani na salter.Razgovorot so sluzbenickata bese na makedonski jazik i traese nekoi 20-tina minuti....znaci opsti podatoci za vas...nisto strasno...potoa rece da cekame da bidime povtorno povikani...za nepolni 15 minuti bevme povikani na drug salter kaj amerikanski sluzbenik i razgovorot bese na angliski jazik...znaci nisto posebno...prasa dali sme vozbudeni sto sme dobitnici, kade ke odime, i napomna deka nema sto da razgovarame samo da gi proveri dokumentite...ni cestitase i rece v cetvrtok po 16.30 da pojdime po vizite i ni dade 2 kartoni so datum 21.04 na koj pisuva deka sme za iselenicka viza...i tolku bese veke vo 10.45 izlegovme od ambasada...ako nekoj ima prasanje slobodno neka pisi...pozz i srekno na site i samo napred i hrabro :bravo::bravo::bravo:

voyager
19.04.2011, 22:17
zdravo na site eve jas ke go spodelam naseto iskustvo vo ambasada denes pa se nadevam deka ke pomognam....
vo princip na site vi e zakazano vo 08.00h...tamu bevme ( jas i soprugot) vo 07.55h...i na kulturen nacin dodeka cekavme nadvor dojde eden sluzbenik so eden spisok i nas ne procitaa prvi :) i rekoa zastanete ovde i cekajte da ve povikame vnatre...;) i za nepolni 2-3 minuti bevme povikani vnatre na kontrola na cantite gi ostavivme mobilnite i Cd-ata sto ke gi dobiete od remedika i prodolzuvate od drug izlez vo druga zgrada ( konzularno oddelenie) tamu gi imaat vasite podatoci i samo se vodite na instrukciite na sluzbenicite.Potoa dojde eden sluzbenik i gi sredi dokumentite koi gi nosevme ( ovde sakam da napomenam deka nemavme i-134 samo e-mail adresa, i nikoj ne pobara nisto drugo). gi naredi dokumentite i rece da pocekame...za nepolni 15 minuti bevme povikani na skeniranje na dlankite ( sekoj aplikat zadolzitelno e da se skenira) i potoa pak pocekavme nekoi 10 minuti koga bevem povikani na salter.Razgovorot so sluzbenickata bese na makedonski jazik i traese nekoi 20-tina minuti....znaci opsti podatoci za vas...nisto strasno...potoa rece da cekame da bidime povtorno povikani...za nepolni 15 minuti bevme povikani na drug salter kaj amerikanski sluzbenik i razgovorot bese na angliski jazik...znaci nisto posebno...prasa dali sme vozbudeni sto sme dobitnici, kade ke odime, i napomna deka nema sto da razgovarame samo da gi proveri dokumentite...ni cestitase i rece v cetvrtok po 16.30 da pojdime po vizite i ni dade 2 kartoni so datum 21.04 na koj pisuva deka sme za iselenicka viza...i tolku bese veke vo 10.45 izlegovme od ambasada...ako nekoj ima prasanje slobodno neka pisi...pozz i srekno na site i samo napred i hrabro :bravo::bravo::bravo:

Oligoce, Vi cestitam od se srce :), super....cestitki na Vas.....sigurno ste uste povozbudeni sega, sega ke treba da se spremate za nov zivot...:)
Pozdrav, i se nadevam ke se sretneme nekogas i nie vaka srekni kako Vas...:bravo:

kimaa
29.04.2011, 21:03
Pozdrav svima,
od prosle godine pratim ovaj forum, tj od kad je stigla prva koverta, ali je pre par dana stigla druga koverta pre par dana, broj 23xxx..., zakazan intervju, pa sam resio i da se obratim.
Veoma sam se iznenadio, jer sam odgovor poslao sa velikim zakasnjenjem...prva stigla 04.2010 a ja odgovorio u 01.2011... pa se nisam ni nadao,(a planirao sam da se opet prijavim ove godine, i poceo da se spremam za sledecu...) ni spremio finansijski kako treba, ali se snalazim nekako... student sam, sve papire sam odneo na fax, trazi se diploma srednje skole, da li moram da vadim ili je dovoljan index?
Papire mislim da ne treba prevoditi (ispravite me ako gresim),ako su na srpskom jer je srpski sluzbeni jezik, a ako nisu, da se prevedu na Engleski.
(All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.)

Da li se plaća nesto pre ulaska u ambasadu (ako ne gresim, za turisticku se plaća pre razgovora)?

Imam 1000 pitanja, pozvacu i ambasadu sledece nedelje, zakazati pregled... u maju cu se pripremati, citati textove sa ovog foruma... i nadam se,u junu, dobiti vizu :)

Bockyman
29.04.2011, 22:03
Pozdrav svima,
od prosle godine pratim ovaj forum, tj od kad je stigla prva koverta, ali je pre par dana stigla druga koverta pre par dana, broj 23xxx..., zakazan intervju, pa sam resio i da se obratim.
Veoma sam se iznenadio, jer sam odgovor poslao sa velikim zakasnjenjem...prva stigla 04.2010 a ja odgovorio u 01.2011... pa se nisam ni nadao,(a planirao sam da se opet prijavim ove godine, i poceo da se spremam za sledecu...) ni spremio finansijski kako treba, ali se snalazim nekako... student sam, sve papire sam odneo na fax, trazi se diploma srednje skole, da li moram da vadim ili je dovoljan index?
Papire mislim da ne treba prevoditi (ispravite me ako gresim),ako su na srpskom jer je srpski sluzbeni jezik, a ako nisu, da se prevedu na Engleski.
(All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.)

Da li se plaća nesto pre ulaska u ambasadu (ako ne gresim, za turisticku se plaća pre razgovora)?

Imam 1000 pitanja, pozvacu i ambasadu sledece nedelje, zakazati pregled... u maju cu se pripremati, citati textove sa ovog foruma... i nadam se,u junu, dobiti vizu :)

Прочитај мало форум и наћи ћеш одговоре на сва питања.

Ево укратко: диплома средње школе (оригинал) ти је потребна а обичну копију задржавају (подигни је са факултета на реверс).
Не треба превод на енглески.
Пре одласка на интервју мораш одрадити лекарски преглед (већина је то урадила у ординацији у Смиљанићевој 22). Лекарски се завршава за пар сати, кошта 110$ и 3.600дин за две вакцине (које су обавезне, осим ако немаш доказа да си нешто од те две вакцине скоро примио).

У амбасади плаћаш визу 819$ непосредно пре одласка на интервју. Пре интервјуа ће ти неко од службеника амбасаде узети потребну документацију а то је:

- Диплома средње школе или факултета (оригинал на увид а обичну фотокопију задржавају)

- Извод из матичне књиге рођених (оригинал на увид а обичну фотокопију задржавају)

- Уверење о држављанству (пише да треба, али мени и супруги нису узели)

- Пасош и две слике формата 5x5 цм

- Уверење из СУП-а о некажњавању

- Уверење из суда да ниси под истрагом

- Извод из матичне књиге венчаних (ако си ожењен)

- Коверта са лекарског прегледа

-Може и позивно писмо из Друге коверте

Ако сам нешто заборавио, прочитај моје искуство и надам се да ће ти све бити много јасније: http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=770&page=28

Твој случај је потврда оне народне: Роди ме мајко срећног, па ме у ђубре баци!

kimaa
26.05.2011, 14:36
Завршен преглед у Смиљанићевој, у 9h вадио крв, па до ординације испод на "ренгелене", и онда шетња до 12:45, јер тад долази докторка...она што вади крв уопште није нежна :nene: , али зато докторка нежно даје вакцине :grin:

Папири спремљени:

- Диплома средње школе или факултета (оригинал на увид а обичну фотокопију задржавају)

- Извод из матичне књиге рођених (оригинал на увид а обичну фотокопију задржавају)

- Уверење о држављанству (пише да треба, али мени и супруги нису узели)

- Пасош и две слике формата 5x5 цм

- Уверење из СУП-а о некажњавању

- Уверење из суда да ниси под истрагом

- Извод из матичне књиге венчаних (ако си ожењен)

- Коверта са лекарског прегледа

- Може и позивно писмо из Друге коверте

Да ли је лош нешто потребно, пише на сајту да се припремимо за интервју :blink:
Каква питања да очекујем? :wtf:

Још само недељу дана.... :udri:

Orange
26.05.2011, 22:36
Jos novac i osmeh to je to.
Pitanja:
Da li razgovor mozemo da vodimo na engleskom?
Gde planirate da idete tj. da zivite?
Imate li nekoga tamo?
Sta planirate da radite?
Na kraju pitanje koje su nama postavili - koliko je ljudi bilo na vencanju? :grin:
.... i posle toga, dodjite sutra po vizirane pasose. Sve ukupno manje od 10 minuta, bezbolnije od primanja vakcine. Srecno! :)

Taji
27.05.2011, 03:43
Srecno i samo budi cooooooool, samouvjeren i opusten, osmijeh od uva do uva i sve ce da bude ok:grin:

Bockyman
27.05.2011, 13:29
jos novac i osmeh to je to.
Pitanja:
Da li razgovor mozemo da vodimo na engleskom?
Gde planirate da idete tj. Da zivite?
Imate li nekoga tamo?
Sta planirate da radite?
Na kraju pitanje koje su nama postavili - koliko je ljudi bilo na vencanju? :grin:
.... I posle toga, dodjite sutra po vizirane pasose. Sve ukupno manje od 10 minuta, bezbolnije od primanja vakcine. Srecno! :)

нас нису питали на ком језику да водимо разговор, и наш човек и американац (службеници амбасаде) су говорили на српском.

када мало боље размислим, као да нас ништа нису питали,ха-ха-ха.

да, само опуштено и све ће бити у реду.
и даље ми је невероватно да је неко ко је послао документа тј одговор на прву коверту у јануару 2011. на крају добио интервју у амбасади...

Orange
27.05.2011, 19:36
Da, da obicno pitaju pa ti onda biras dal ces na srpskom ili na engleskom.

A to je onaj slucaj koji je odgovorio na prvi koverat posle vise od 6 meseci? :grin: Neverovatno kakav srecnik. Ali sigurno im nije bila ispunjena kvota pa su imali prostora, jer od svih koji dobiju prvi koverat, pitanje je koliko njih stvarno zeli da ide preko, verovatno mnogi u medjuvremenu promene planove, ili jednostavno odustanu i ko zna koliko tih prvih koverata propadne. I onda su u igri i oni koji nisu zurili...

highvoltage84
24.07.2011, 10:54
Jedno pitanje,ja kada sam aplicirao naveo sam mene i zenu,u medjuvremenu smo dobili sina,jel treba da ponesem samo njegov rodni list ili jos nesto,zna li neko?

jovke
24.07.2011, 14:29
Jedno pitanje,ja kada sam aplicirao naveo sam mene i zenu,u medjuvremenu smo dobili sina,jel treba da ponesem samo njegov rodni list ili jos nesto,zna li neko?
Ako se dobro sjecam sa foruma dobitak djeteta treba da signaliziras njima u Kentaki prije razgovora u ambasadi. Mislim da je bio na forumu slucaj kao tvoj i da je uz prvu kovertu i obrasce vec ide za njega obrazac 230 i rodni list uz to. Nema potrebe paniciti nisi nista nelegalno uradio. Mozes to i naknadno uraditi ali mislim da trebas reagovati informacijom o dobitku djeteta u Kentaki prije razgovora.

highvoltage84
25.07.2011, 07:23
I ja se isto sećam da je na forumu imao sličan slučaj ali nisam mogao da nadjem,ali se sećam kroz maglu da se onda treba poslati i za dete ds-230 takodje pa da naknadno na intervju,daće Bog,se nosi samo i njegov rodni list.

jovke
25.07.2011, 08:42
I ja se isto sećam da je na forumu imao sličan slučaj ali nisam mogao da nadjem,ali se sećam kroz maglu da se onda treba poslati i za dete ds-230 takodje pa da naknadno na intervju,daće Bog,se nosi samo i njegov rodni list.

Ti nisi rekao da si poslao 230 za dete. Zato sam rekao da treba kontaktirati Kentaki i poslati 230 obrazac i za dijete. A u ambasadu za dijete pasoš i rodni list, to je regularno za svako dijete bez obzira da li se rodilo pre ili posle prijave.

highvoltage84
25.07.2011, 09:26
Reko sam čini mi se da sam poslao ukupno 12 papira ds-230 tako nekako što je naravno logično da sam poslao i za dete,što sam i uradio,samo ne znam na kojoj temi to beše, tako da u ambasadi nosim za njega rodni list i kao što si ti reko pasoš to mi je promaklo. :;D:

MrDax
26.07.2011, 00:27
Da li su vam u ambasadi u BG trazili tacnu adresu kod koga idete? Za sada nisam siguran tacno.
Hvala.