PDA

View Full Version : Da li 2. koverta ili tek interviju garantuje vizu u pasosu?

blok64
24.10.2010, 13:42
Iscitala sam forum ali mi i dalje nije jasno - koja koverta (1., 2. ili tek interviju) garantuje vizu u pasosu? Da li je 2. koverta ta koja zaisgurno obezbedjuje vizu, a interviju postoji samo reda radi ili se tek posle intervijua saznaje da li je osobi odobrena viza?
Zasto pitam? Sa deckom sam u vezi 4 godine i aplicirala sam samo za sebe. Ako mi posalju 1. kovertu (znam da ih vise fizicki ne salju ali neka ostane taj naziv) kada treba da se vencamo (i dokazujemo 4-godisnju vezu preko slika itd.) - pre dobijanja 2. koverte ili pre intervijua (tj. kada je aplikant siguran da dobija vizu)? Da napomenem - vencali bi smo se samo zbog te vize. Zato i pitam da li 2. koverta ili tek interviju obezbedjuju vizu u pasosu (da se ne uzimamo prerano ako jos nisam sigurna da mi je odobrena GC).

Imam i podpitanje - on radi vec 3 godine na crno. Kada bih bila izvucena i uspesno prosla celu proceduru i kada bi smo se vencali, da li bi taj podatak (da nije prijavljen 3 godine) ugrozio moju vizu ili ne (s'obzirom da sam ja 'glavni' nosilac iste, a on ide preko mene)?

Hvala svima unapred na odgovorima :KISS: :ziveli2:

spectra
24.10.2010, 15:03
Intervju ti je odlucujuci, sve do tada niko nista ne garantuje.
Ali, naravno postoji velika vjerovatnoca da ces dobiti ako su te izvukli i ako ne podlijezes nekim eliminirajucim faktorima (to uglavnom ukljucuje teske nelegalne radnje...).
Bitno je da ne odugovlacite s vjencanjem bas par dana pred intervju, cisto da bi imali vremena sabrati sve dokumente na vrijeme..

Sto se tice tog drugog dijela pitanja, to ne bih znala odgovoriti...

spectra
24.10.2010, 15:18
Tek sad vidim da si se tek prijavila za DV2012.
Pa zasto ne bi uduplali sanse da se prijavi i on (ako ispunjava uslove za prijavu)?
Uglavnom, sto se tice rada na crno, znam da su pravili probleme jednom clanu s foruma (mozes vidjeti temu ovdje (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=669goto=newpost))..ali nisu ga odbili, samo su trazili obrazac I-134, koji nije mogao odmah da zbavi...
I na kraju su mu ipak htjeli dati vizu, ali je bilo prekasno, svi brojevi su vec bili potroseni...

blok64
24.10.2010, 17:10
Veliko hvala na odgovoru Spectra! Zaista cenim to :)!

Velike su sanse da dobijem GC samim tim ako sam izvucena (1. koverta) ili to vazi tek ako me pozovu na interviju? Naravno da ne podlezem 'eliminarujucoj kategoriji', uzoran sam gradjanin ;).

Znaci najbitnije je vencanje pred interviju? Ne prave probleme sto sam se prijavila pod jednim imenom (i solo), a na interviju dolazim pod drugim i jos pride dovodim i supruga?

Sto se tice mog momka i njegove prijave i kad bi ga izvukli, ne znam kako bi proslo ispunjavanje 1. koverte jer radi na crno (iako ima super posao koji je u USA izuzetno trazen). Znam za slucaj koji si mi poslala, prelistala sam ga celog.

I da li mozda neko zna koliko je bitan taj obrazac I-134, tj. da li su ga u BG ambasadi svim prijavljenima (za DV 2010 i 2011) trazili na uvid ili moze da se prodje i bez toga? Hvala jos jednom :)

lenhi
24.10.2010, 17:30
Garantujem da nisi pročitala forum, jer postavljaš elementarna pitanja!
Kakve veze ima što je on radio na crno, kad ne objašnjavaš u kom smislu forsiraš taj rad na crno kao da će ga neko tjerati da pominje svoj rad na crno?!
Uslov za prijavu je školska sprema završena srednja škola, a kao drugo jak je problem dokazati da si sa nekim u braku, na intervju poneseš vjenčani list i to je elementarni podatak koji svako može pronaći na forumu.

spectra
24.10.2010, 17:55
Veliko hvala na odgovoru Spectra! Zaista cenim to :)!

Velike su sanse da dobijem GC samim tim ako sam izvucena (1. koverta) ili to vazi tek ako me pozovu na interviju? Naravno da ne podlezem 'eliminarujucoj kategoriji', uzoran sam gradjanin ;).

Znaci najbitnije je vencanje pred interviju? Ne prave probleme sto sam se prijavila pod jednim imenom (i solo), a na interviju dolazim pod drugim i jos pride dovodim i supruga?

Sto se tice mog momka i njegove prijave i kad bi ga izvukli, ne znam kako bi proslo ispunjavanje 1. koverte jer radi na crno (iako ima super posao koji je u USA izuzetno trazen). Znam za slucaj koji si mi poslala, prelistala sam ga celog.

I da li mozda neko zna koliko je bitan taj obrazac I-134, tj. da li su ga u BG ambasadi svim prijavljenima (za DV 2010 i 2011) trazili na uvid ili moze da se prodje i bez toga? Hvala jos jednom :)

Nema nikakvih problema sto ces biti married i pod drugim imenom.
I ne traze bas svima taj I-134.
Ali otom - potom...za pocetak da te izvuku :;D:

blok64
24.10.2010, 19:02
@ Lenhi

Pominjem rad na crno jer otkad je zavrsio srednju nema radnu knjizicu (kao i pola BG-a). Koliko sam videla, jednog clana (Mareta) su bas izmaltretirali oko toga. Po tome ispada da od srednje (zavrsene pre 10 god.) nista nije radio. Ako ga pitaju na intervijuu zato nema nikakav papir koji dokumentuje sta je radio zadnjih 10 god. sta da odgovori - da je radio a da nije bio prijavljen ili da se pravi mutav i odgovori: 'nista'?!?
Zato i pitam - da li to umanjuje moju aplikaciju ako bude isao preko mene (kao gl. nosioca).

Ono za vencani list sam videla da i nije bas tako - treba dokazati pred konzulom da smo stvarno duze u vezi (preko slika ili jos bolje pecata u pasosima sa zajednickih putovanja).

@spectral

Hvala jos jednom. Citam po forumu da su u nekim zemljama bas zaguljeni po pitanju I-134 - uvek ga traze, a u BG ambasadi ispada da ga traze kako kad sto je prosto neverovatno! Mislim... ili je obavezan ili nije! Kako je moguce da nekom traze, a neko drugi bude drugacije srece??

spectra
24.10.2010, 19:47
Vjerujes da ni meni nije jasno to za I-134.. Nekome traze, nekome je i mail dovoljan... Valjda kako procijene situaciju u tom momentu...
Medjutim, sigurna sam u kojem slucaju ti nece traziti: ako nadjes posao prije intervjua! - to ti je najbolja garancija koju mozes ponijeti na intervju

lenhi
24.10.2010, 19:54
Sve odgovore možeš pronaći na forumu kad bi pročitala, kao i osnovne uslove za učešće na lutriji. Niko ga i neće pitati šta je i gdje je radio ako ispuni osnovni uslov i donese 12 godina škole (osnovna + srednja škola) na intervju. Da li je on brao gljive 10 godina ili bio zamjenik Bila Gejtsa nema uticaja na tvoju prijavu pa ni na njegovu.
Kada se vjenčate kontaktiraćete Kentaki tamo gdje se šalju podaci iz prve koverte, poslati dokaz o sklapanju braka taj vjenčani list i on će na razgovor sa tobom doći sa već pripremljenim terenom za to u ambasadi.
I smanji malo nervozu i frku, ne mogu se svi odgovori histerično pokupiti za 15 minuta, nego sjedi isčitaj pa će ti biti jasnije!

celestine
24.10.2010, 19:58
Bode je nedavno obavio intervju u Bg ambasadi, uspesno. Covek je poneo samo i iskljucivo dokumenta sa spiska - dkle izvod iz maticne knjige rodjenih, izvod iz maticne knjige vencanih, lekarski, izvod iz kaznene evidencije, potvrdu iz vojnog odseka, diplomu zavrsene skole (fakulteta) i apsolutno nista vise od toga. Ni pismo, ni izvestaj sa racuna - nista! razgovor obavio za 2 minuta, postavljena mu standardna 3 pitanja - da li si pre bio u USA, kod koga ides, cime planiras tamo da se bavis. I to je to. Mada stekla sam utisak da porodice manje cimaju od single ljudi, mada nije pravilo. Mare jeste imao tu pricu sa radom na crno ali ne mislim da je to iskljuciv razlog sto su mi trazili taj I134 obrazac. Na kraju je on nabavio obicno pozivno pismo i hteli su mu dati vizu ali je bilo too late...

Bockyman
26.10.2010, 10:00
Да ли имам разлога за бригу?
Можда ова тема није право место за моје питање,али не бих да отварам другу тему...

Мојој девојци је Прва коверта стигла 24.маја,нашу коверту смо послали 3.јуна у Кентаки и стигла је тамо мало касније (не знам тачан датум,али имамо потписану повратницу,што значи да је сигурно стигла на одредиште).

Видим да су неки са форума већ обавили интервју (или им је већ заказан) а нама још није стигла ни Друга коверта...
Бринем...:wtf:

Чак помишљамо да неко није узео коверту јер су у њеној згради поштански сандучићи разбијени па свако практично може да узме туђу пошту..
Ако би то био случај,како би смо могли то да проверимо?
Иначе,број није превисок,око 21000.

Унапред свима хвала на одговорима!

Score
26.10.2010, 10:37
Да ли имам разлога за бригу?
Можда ова тема није право место за моје питање,али не бих да отварам другу тему...

Мојој девојци је Прва коверта стигла 24.маја,нашу коверту смо послали 3.јуна у Кентаки и стигла је тамо мало касније (не знам тачан датум,али имамо потписану повратницу,што значи да је сигурно стигла на одредиште).

Видим да су неки са форума већ обавили интервју (или им је већ заказан) а нама још није стигла ни Друга коверта...
Бринем...:wtf:

Чак помишљамо да неко није узео коверту јер су у њеној згради поштански сандучићи разбијени па свако практично може да узме туђу пошту..
Ако би то био случај,како би смо могли то да проверимо?
Иначе,број није превисок,око 21000.

Унапред свима хвала на одговорима!

Bocky,

Imas visok broj, jos niko sa tim brojem nije dobio drugu kovertu. Prati brojeve koji izlaze u biltenu ako hoces da budes u toku, ali mislim da nema potrebe da se brines. Verovatno ces dobiti kovertu negde u februaru? Ako bas hoces da se umiris, posalji e-mail u Kentaki pa ce ti oni reci.

Good Spirit
26.10.2010, 12:34
@Bockyman

Broj ti je super, nije previsok, ali je još rano da ti stigne druga koverta. Ako bi se rukovodili dinamikom od prošle godine, intervju ti pada u februaru a koverta ti stiže decembar/januar.

Ovo pričam jer je ove godine dinamika prozivanja brojeva slična, čak i brža trenutno nego prošle godine.

Samo prati Visa bulletin (http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html) i kada se približi tvoj broj, ako ti nema koverte okreni Kentaki ili lokalnu ambasadu i sve će ti reći, a do tada polako gledaj šta ti treba od dokumentacije, para, itd ...

Bockyman
26.10.2010, 18:08
људи хвала,баш сте ме умирили.... ускоро планирамо венчање (тачније,регистрацију,ха-ха-ха),па ћемо све завршити,надам се пре друге коверте...

иначе,и ја мислим да број није висок,а и не жури нам се много,него када сам видео да су неки завршили интервјуе,почео сам да се бринем...

још једном,хвала пуно!

cile
27.10.2010, 15:30
I sta ti to znaci oko broja, tj. da nije visok? Jesu li to neke vece sanse za dobijanje GC i mimo intervijua?

Komsija,e moj komsija:udri:da se pripomognemo,razumem te,bar sam ja bila prosle godine sludjena totalno:grin:
1.po prijavi se dobija *confirmation number*,koji se obicno zavrsava slovima(bar je kod mene tako)
2.po izvlacenju *iz bubnja* dodeljuje se *case number*,koji se zavrsava tim famoznim brojevima (koje svi zeljno iscekujemo),pod kojim smo evidentirani u ambasadi
3.ovde, http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html, imas mogucnost da pratis, kojom dinamikom nas obradjuju i u kom mesecu ce tvoj broj doci na red,a sa njim i intervju.

Bice mi drago,ako sam ti bar malo pomogla.......i ajd da se malo nasmejemo zajedno,sto se tice onog *mimo intervjua*,mislim da i pokojnike intervjuisu!:grin:

pozdrav:;D:

amella
27.10.2010, 20:12
Moze li neko da mi kaze poslata prva koverta u Kentucky sa berzom postom stigla koverta u Kentucky 1 Septembra .

Jell zna neko da mi kaze kad stize 2 koverta sa datum na interviju, da li sigurno stize ? ,i do kad je zdnji datum da moze stici .

DV2011
Case No: 2011EU00082xxx
Koverta poslana iz KCC: 22.04.2010.
Prva koverta stigla: 09.08.2010.
Prva koverta vracena: 27.08.2010.
Stigla koverta u KCC: 01.09.2010.

blok64
27.10.2010, 22:27
@cile

Komsinica :suure:

Aha, skapirala sam. Posto za EU izdaju 20000 viza, ako upadnes ispod tog broja imas velike sanse za prolaz (ako je, naravno, sva ostala papirologija ok). Ako si preko 20000 i npr. imas br. 25000 jel svejedno saljes 2. kuvertu i ides na razgovor u ambajadu pa si onda na nekoj listi cekanja ako neko odustane od onih prvih 20000? I ima li neka statistika koja pokazuje koliko ljudi odustane koji spadaju u tih 20000, tj. do kog broja preko 20000 ima sanse da se dobije viza (npr. sledecih 5000 ili manje)? Trazila sam po forumu ali ne nadjoh takav post. Ako postoji, molim vas da me uputite. Hvala

Ivana MS
27.10.2010, 23:20
Moze li neko da mi kaze poslata prva koverta u Kentucky sa berzom postom stigla koverta u Kentucky 1 Septembra .

Jell zna neko da mi kaze kad stize 2 koverta sa datum na interviju, da li sigurno stize ? ,i do kad je zdnji datum da moze stici .

DV2011
Case No: 2011EU00082xxx....

Amelija, drugu kovertu salju posle obradjivanja koverti .Svakog meseca obradjuju do odredjenog broja....a da bi znala koji se brojevi trenutno procesuiraju pratis visa bulletin..mislim da je za decembar 13600(nisam sigurna)....
Ako je tvoj broj 82xxx,a vize dobija prvih 55000,potrebno je dosta njih da odustane da bi ti dosla na red.Iskreno ja jos nisam cula da je neko sa tako visokim brojem stigao na razgovor u ambasadi.
Nadam se da gresim...neka me slobodno neko ispravi ako je tako.

spectra
27.10.2010, 23:47
Ako je tvoj broj 82xxx,a vize dobija prvih 55000,potrebno je dosta njih da odustane da bi ti dosla na red.Iskreno ja jos nisam cula da je neko sa tako visokim brojem stigao na razgovor u ambasadi.
Nadam se da gresim...neka me slobodno neko ispravi ako je tako.
Ni ja nikada nisam cula za takav broj. Vjerovatno joj je broj 28xxx, pa je greskom upisala "82".

dare_ns
27.10.2010, 23:59
samo da dodam, s prezentacije iz AC:

- dobija se 50.000 DV viza, a onih 5.000 je rezervisano za dobitnike koji su već u USA (oni odrade AOS)
- CN vam ne označava nužno kada je vaš datum. To je samo kvota viza koje State Department šalje u ambasade (po Evropi, Aziji... ostalim kontinentima) na mesečnom nivou. Ukoliko se ta kvota ne ispuni (kao kad neko pomeri intervju ili izdavanje vize), taj broj se "vraća" u USA.

tako je objasnio gosn' iz Ambasade.

Zana
28.10.2010, 01:14
samo da dodam, s prezentacije iz AC:

- dobija se 50.000 DV viza, a onih 5.000 je rezervisano za dobitnike koji su već u USA (oni odrade AOS)
- CN vam ne označava nužno kada je vaš datum. To je samo kvota viza koje State Department šalje u ambasade (po Evropi, Aziji... ostalim kontinentima) na mesečnom nivou. Ukoliko se ta kvota ne ispuni (kao kad neko pomeri intervju ili izdavanje vize), taj broj se "vraća" u USA.

tako je objasnio gosn' iz Ambasade.

Ne znam kako su oni objasnili, ali tih 5000 je za Deportante iz Nikaragve, Gvatemale Kube i El Salvadora, kao i za azilante iz bivse USSR... ovako objasnjeno ispada da se aplikacije ovih koji su u USA posebno izvlace i da je za njih 5000 zagarantovana zelena karta. Ovi ljudi ne ucestvuju u lutriji, samo se 5 hiljada alocira od lutrije i sprecava se deportacija ukoliko im odbiju azil (po odluci Kongresa iz 1997). znaci, u pitanju je neka vrsta pardona... e sad da li i njihova imena "izvlace iz bubnja" ne znam, posto ih sve skupa ima garant vise od 5000...

dare_ns
28.10.2010, 01:51
Videh ja davno šta piše za tih 5.000, ali ovo je čika iz ambasade rekao pre 2 dana. To se nas ovde zapravo i ne dotiče, kako god ga okreneš.

blok64
28.10.2010, 07:33
Ako je tvoj broj 82xxx...

Zar ne idu brojevi za EU do 40000 (duplo vise od koliko primaju)???

Da je u pitanju npr. broj 28000, jel to znaci da 8000 njih treba da odustane da bi ta osoba mogla da upadne u 'kombinaciju'?

amella
28.10.2010, 21:48
Izvinite pogresila sam na broj , moj konacan broj je

Case No: 2011EU00008xxx

U visa bulten kako mogu znat koji je broj po redu sada ?

Proslo pitanje :

DV2011

olivera77
28.10.2010, 21:58
Amella ti imas nizak broj,pozovi ambasadu i raspitaj se da li ti je vec zakazan intervju,moguce da vec jeste,ne moras cekati drugu kovertu,mozda bude problem sa postom pa je dobijes kasnije nego sto bi trebalo.

Ivana MS
28.10.2010, 22:00
Posalji mejl u KCC i oni ce ti reci kada ti je zakazan razgovor u ambasadi (u slucaju da je zavrseno procesuiranje)ili ce ti reci da je tvoj slucaj jos uvek u procesu.

Kasnije si poslala obrasce u KCC od ostalih ,zato ces i malo kasnije dobiti drugu kovertu.

amella
01.11.2010, 19:33
Postovani poslala sam mail pa onisu su mi odgovorili za 3 dana.

Visa bulletin u toku Novembra pise da je u EUROPE 12,500 jell tacno ili ja gresim? jell zna neko tacno .

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. If you are scheduled for an interview, you will receive a notification letter via postal mail from KCC. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of each month to locate the current numbers being processed.

DV2011

Mv2Player
02.11.2010, 00:38
Amella, imas nizak broj i sigurno ces docii na red. I ja sam bespotrebno brinuo pa me umirise dobri ljudi ovog foruma koji su prosli vec kroz to. Ne znam zasto si toliko kasno poslala kovertu u KCC ali zbog toga ce ti druga koverta i intervju biti kasnije. Moja pretpostavka je da ce to biti februar - 2. koverta, mart - intervju. Inace krajnji rok do kada ti moze stici druga koverta je (teoretski) kraj avgusta 2011. a zakazan intervju kraj decembra 2011. U praksi (citajuci ovaj forum) dosao sam do zakljucka da je krajnji rok da ti stigne druga koverta kraj aprila 2011. i zakazan intervju za kraj maja 2011.

amella
02.11.2010, 01:20
Mv2Player- hfala ti na podersku cestitam i tebi za 2 kovertu ,kasno mi dosla 1 koverta za to i kasno sam poslala ,ja kako vidim u forumu ljudi posle primjene 1 koverte od KCC saluti 2 polse 4 meseci je diferencija mozda i gresim .Zasto mislis da u Februar ?

Mv2Player
02.11.2010, 09:46
Hvala, hvala.Pa mozda ti druga koverta stigne i ranije. Stvarno ne znam koji ce to mesec da bude pa samo nagadjam da je februar posto mi deluje logicno (gledaju oni i datum kad im posaljes a i Case Number). Bitno je da stigne i da ces doci na red. Da li si ti isla preko neke agencije pa ti je zato prva koverta toliko kasnila ili zivis negde gde se postari tesko snalaze? Jel je Srbija u pitanju ili ...?

amella
02.11.2010, 12:47
Pozdrav pa da dosla mi preko agencije USAFIS za to i kasno dosla.