PDA

View Full Version : Pomoć oko fotografije!!???

Pavel
25.10.2010, 10:39
Potrebna mi je pomić oko dimenzionisanja fotografije za aplikaciju...
Naime evo u čemu je problem. Svoju fotografiju nikako ne mogu da podesim na zahtevanu rezoluciju 600x600 piksela. Kada pokušam u Office Picture Manager-u on mi uvek na ručno zadatu dimenziju 600x600 piksela automatski podesi fotku na 600x450. Skinuo sam "Image Resizer" i pokušao preko njega on mi isto odrađuje. Pa vas molim da mi pomognete... Gde grešim? Šta ne radim dobro?:smrc:
Pozdrav svima!!!

Alex016
25.10.2010, 14:13
Fotografija treba da bude sa odnosom strana 1:1, a tvoja je izgleda sa odnosom 3:4.

Dakle, ili crop (ako je moguće) ili izrada nove fotke koja bi zadovoljila uslove (prema uputstvu).

american muscle
25.10.2010, 14:41
ako imaš problema, pošalji meni na mail, pa ču ti je smanjit!

user_90_CRO
25.10.2010, 21:14
Pozdrav svima!
Imam jedan problem sa fotografijom.
Ovako danas baš sam se otišao slikati i skenirao sam ju i stavio u komp i kod provjere mi kaže da slika ne smije biti u nekom CMYK , GRAY I YCCK formatu valjda nego u RGB ILI YCBCR e sada što moram napraviti? Slikati ponovno ili mogu ovo ispraviti nekako? Hvala vam

Score
25.10.2010, 21:22
Pozdrav svima!
Imam jedan problem sa fotografijom.
Ovako danas baš sam se otišao slikati i skenirao sam ju i stavio u komp i kod provjere mi kaže da slika ne smije biti u nekom CMYK , GRAY I YCCK formatu valjda nego u RGB ILI YCBCR e sada što moram napraviti? Slikati ponovno ili mogu ovo ispraviti nekako? Hvala vam

Pa nemoj se slikati i praviti papirnu fotku koju moras da skeniras, trazi fotku odgovarajuce velicine u pikselima i na pen drajvu od fotografa i eto resenja...inace napravi je u .JPG formatu, najbolji odnos velicina fajla/kvalitet

Vuvuzela
26.10.2010, 02:29
Ha, ha!!:==D: Nikad kraja ovome sa slikama! Teško za povjerovati!:grin:

Score
26.10.2010, 10:56
Ha, ha!!:==D: Nikad kraja ovome sa slikama! Teško za povjerovati!:grin:

Pa mislim stvarno, toliko si u pravu, da ja ono, ne znam sta da kazem...?:blink::blink:

Amra Huric
26.10.2010, 12:40
[QUOTE=Pavel;19133]Potrebna mi je pomić oko dimenzionisanja fotografije za aplikaciju...

Pozz svima rekoh da vam malo pomognem oko slika!
Ja licno sam otisla da se slikam kao za pasos, samo sto sam zamolila da mi cijelu moju sliku snimi na cd a ne da mi izradi sliku. Kod kuce sam isjekla sliku kako tacno treba da bude i podesila rezoluciju uz pomocu PhotoScape programa koji sam skinula sa interneta.
Evo vam link preko kojeg sam skinula program:
http://www.photoscape.org/ps/main/download.php
Nadam se da ce vam pomoci ;)
I ja sam se prijavila po prvi put i vjerujem da ce biti uspjeha hihi :naughty:
Pozz svima

user_90_CRO
26.10.2010, 14:36
Meni ona je u jpg formatu, evo skinuo sam ovaj program pa sam u njemu odmah vidio to štima, mene samo zanima mogu li ovu sliku popraviti nekako? Problem je u tim pikselima to nikako ne mogu namjestiti , a format bi trebao sada štimati.

AntaresNS
26.10.2010, 18:45
Meni ona je u jpg formatu, evo skinuo sam ovaj program pa sam u njemu odmah vidio to štima, mene samo zanima mogu li ovu sliku popraviti nekako? Problem je u tim pikselima to nikako ne mogu namjestiti , a format bi trebao sada štimati.

Bitno je da prvo crop-ujes sliku da bude istih dimenzija, npr. 1581x1581px pa tek posle toga ides na resize u ukucas 600x600px. Ovo je bitno jer ako ti slika nije jednakih stranica pre resize-ovanja, dobices razvucenu sliku koja je, naravno, neprihvatljiva.

dare_ns
27.10.2010, 00:06
ajd ponovo:

ko ima photoshop, najlakše će rešiti svoj problem tako što napravi novi fajl koji će biti dimenzija 600x600px, 300dpi.
U taj fajl kao prevuče fotografiju sa DV sajta koja služi kao primer kako treba da izgleda fotografija.
Onda prevuče svoju sliku, samo je proporcionalno smanjuje dok se ne poklope otprilike visine i oči. (to se vidi kada fill te slike koju ubacite stavite na oko 80%)

posle toga samo jedan "flatten image" i imate svoju sliku u formatu koji je potreban.

user_90_CRO
27.10.2010, 12:30
E hvala ti ajde sada da ne dosađujem više samo mi još reci koji bi najbolji program bio da sa neta skinem za to i idem to odraditi tnx još jednom :)

user_90_CRO
28.10.2010, 13:06
Koji mi program točno treba i koji je najbolji da to sve napravim preko njega? Tnx

dare_ns
28.10.2010, 13:26
okači sliku na www.dodaj.rs i pošalji mi link za sliku u privatnoj poruci.
napraviću ti je kako treba, da se ne mučiš.

(1.000.000 puta prežvakane teme...)

SevenByEight
02.11.2010, 19:15
Da li bi neko mogao da mi cekira slike prije nego ih posaljem?
Trebalo bi da su ok, ali jos jedna provjera nije na odmet :)

City Lights
02.11.2010, 23:10
ajd ponovo:

ko ima photoshop, najlakše će rešiti svoj problem tako što napravi novi fajl koji će biti dimenzija 600x600px, 300dpi.
300 dpi je za skeniranu fotografiju, ne za digitalnu.

dare_ns
03.11.2010, 01:43
al` ne bi trebalo da smeta za digitalnu, s obzirom da ne piše ništa koliko je za digitalnu.

Arminho
25.06.2012, 01:16
Sorry ali i ja imam problema oko toga ... pokusavao sam si napraviti sliku u 600x600 pixels ali nije islo ...da neko kaze adekvatan program koji bi mi bio od pomoci .. ili da mi neko od vas proba napraviti

vuxanne
25.06.2012, 03:06
Probaj ovo: Department of State’s free photo tool (http://travel.state.gov/passport/pptphotoreq/digitalimagereq/digitalimagereq_5306.html), klikni na "Start photo tool". Oni to skeniraju, ne koriste direktno sliku pa sto je glava manja to bolje... Mislim bolje da je manja, bliza tom manjem ovalu nego da je knap na vecem ovalu. Sad sam cerci pravila pasos pa sam ovo koristila, odlicno radi, slika je valjala kad sam je odstampala. U centru slike (presek dijagonala), treba da se nalazi zamisljena tacka na nosu izmedju zenica. Znaci tu nekako da nacentriras oci, na polovini slike vertikalno.

dulobar
07.08.2012, 16:16
Prvo pozdrav svima, pratim već neko vrijeme ovaj forum, tek sam se sad registrirao, upravo sam se slikao kod fotografa i zanima me jel bi mogao nekom od vas poslati sliku samo da vidi jel sve u redu, netko tko baš zna (da budem 100% siguran - možda sam malo paranoičan, danas sam morao kroz čak tri fotografa proći da bi dobio sliku kako treba, problemi vamo, tamo), malo me neke stvari ipak bune pa eto samo da netko vidi i ocjeni situaciju, unaprijed hvala.

mijan
07.08.2012, 18:03
S obzirom da nemas dovoljno poruka na forumu ne mogu ti poslati privatnu poruku. Ako hoces ostavi svoj email ovde pa cu ti se ja javiti da mi posaljes sliku na moj email.

dulobar
07.08.2012, 18:14
Ok, nema problema, moj e-mail je: [email protected] Ti se javi pa ti ja pošaljem sliku, hvala.

Mea
26.09.2012, 15:11
Bok forumaši :)

Ovaj tjedan se s dečkom slikam za prijavu za lutriju. S obzirom da sam paničarka po prirodi, želim da sve super prođe, tako i slika, da ne bi imali problema s njom. Čitala sam sve teme, i sve vezano za sliku. Napravila sam točne upute koje ću dati fotografu kad me bude slikao, ali me strah da neću znati je urediti kako treba, jer se ne služim baš fotošopom i to. Pa da li je netko voljan urediti naše slike, da budu ok za prijavu? Naravno, ako netko ima malo slobodnog vremena i volje za to? Hvala puno dragim forumašima :)

jovke
26.09.2012, 16:37
Ako ćeš precizno reći fotografu instrukcije onda nemaš šta sređivati više tu sliku u fotošopu. Ne treba ti samostalna obrada slike u fotošopu dobićeš od fotografa sređenu sliku. Ako ne bude znao na osnovu datih instrukcija da sredi sliku onda i nije nikakav fotograf.

Mea
26.09.2012, 23:32
Ako ćeš precizno reći fotografu instrukcije onda nemaš šta sređivati više tu sliku u fotošopu. Ne treba ti samostalna obrada slike u fotošopu dobićeš od fotografa sređenu sliku. Ako ne bude znao na osnovu datih instrukcija da sredi sliku onda i nije nikakav fotograf.

Ok :) Isprintat ću mu primjere slika sa službenih stranica. Nadam se da će biti ok fotografija i da će je znati srediti. U slučaju da budem sumnjiva ili da je ne bude sredio kako treba, pokušat ću zatražiti pomoć ovdje, barem da mi netko provjeri da li je u redu :) Hvala ti na odgovoru svakako :)

vuxanne
27.09.2012, 10:34
Probaj ovo: Department of State’s free photo tool (http://travel.state.gov/passport/pptphotoreq/digitalimagereq/digitalimagereq_5306.html), klikni na "Start photo tool". Oni to skeniraju, ne koriste direktno sliku pa sto je glava manja to bolje... Mislim bolje da je manja, bliza tom manjem ovalu nego da je knap na vecem ovalu. Sad sam cerci pravila pasos pa sam ovo koristila, odlicno radi, slika je valjala kad sam je odstampala. U centru slike (presek dijagonala), treba da se nalazi zamisljena tacka na nosu izmedju zenica. Znaci tu nekako da nacentriras oci, na polovini slike vertikalno.

Probajte ovo da koristite, ja sam tako cerki napravila sliku za americki pasos, isti je format ko slika za prijavu za lutriju. Ubacis sliku unutra i pomeras facui zumiras i samo ti kropuje, lako za koriscenje. A ima to sto oni koriste da vide jel slika dobra.

Amra Huric
01.10.2012, 18:03
Ljudi imate na stranici americke ambasade program i automatski vam kropuje i upute sa strane kako da e isjecete, u slucaju da vam ne valja slika obavjesti vas tj. nece vam sliku croppovati
evo link:

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

Pozz i sretno svima :suure:

vuxanne
02.10.2012, 00:55
Ljudi imate na stranici americke ambasade program i automatski vam kropuje i upute sa strane kako da e isjecete, u slucaju da vam ne valja slika obavjesti vas tj. nece vam sliku croppovati
evo link:

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

Pozz i sretno svima :suure:

E pa to je isti link koji sam i ja postavila. Ja sam tako cerci sredila sliku za pasos.

SilvestreTamara
02.10.2012, 00:58
Zdravo! Jel mogu nekom poslati sliku moje cerke da samo proveri jel ok?

kovac80
02.10.2012, 20:57
Propustio sam fotku kroz validator i odobrio je, pisalo je photo is valid ili sl. Ostale podatke sam ispravno uneo ali sam se zeznuo za sliku, mislio sam ako je validator odobri to je dovoljno. Tek sad vidim da nije odgovarajuca slika jer ima pozadinu koja nije jednobojna. Sad, da li mi je cela aplikacija zbog slike propala? Ako jeste, sta da radim, mogu li da kucam drugu aplikaciju za 2014 ili mi je prijavljivanje za 2014 propalo?

pcelica
02.10.2012, 21:17
Oskark je pisao u temi prijava za lutriju 2014 da mu je pozadina bila plava, a on je čovek izvučen. Ja sam ubedjena da je cela ta frka oko slike dignuta bez veze, da je bitno da se lepo vidiš i da je dobra rezolucija (jer tako program zahteva) i to je to. Ja bi se opustila da sam na tvom mestu :)

Mangis
02.10.2012, 21:27
Ako jeste, sta da radim, mogu li da kucam drugu aplikaciju za 2014 ili mi je prijavljivanje za 2014 propalo?

Ni slučajno nemoj da kucaš ponovo, tako bi sigurno bio diskvalifikovan! Ako prihvataju sliku sa mobilnog, onda ne bi trebalo ni da pozadina bude presudna.

Mirzek
02.10.2012, 23:35
Fotografiju je bas jednostavno napraviti, ako ne nadjite neki foto studio i ne kosta skoro nista da vam da digitalnu fotku bez ikakvih problema :;D:

Vangelistexas
03.10.2012, 03:32
Mirzek, slazem se :) Tako sam ja uradio. Otisao u foto radnju, rekao da zelim format slike kao za americku vizu, da mi prebace na usb kad zavrse i to je to. Tu sliku sam uploadovao.

kovac80
03.10.2012, 08:31
Propustio sam fotku kroz validator i odobrio je, pisalo je photo is valid ili sl. Ostale podatke sam ispravno uneo ali sam se zeznuo za sliku, mislio sam ako je validator odobri to je dovoljno. Tek sad vidim da nije odgovarajuca slika jer ima pozadinu koja nije jednobojna. Sad, da li mi je cela aplikacija zbog slike propala? Ako jeste, sta da radim, mogu li da kucam drugu aplikaciju za 2014 ili mi je prijavljivanje za 2014 propalo?

vrhunski
03.10.2012, 08:33

pa 100 puta su upozorili da se ne aplicira duplo i da se pazi sa fotografijom ima i detaljno uputstvo :(

kovac80
03.10.2012, 08:53
pa 100 puta su upozorili da se ne aplicira duplo i da se pazi sa fotografijom ima i detaljno uputstvo :(
jbg, ja sam nov u ovome i pozurio sam da apliciram a mislio sam da je dovoljno da je validator odobri, na zalost tek kasnije sam naisao na ovaj forum :(

natural
03.10.2012, 09:46
Nece nista biti bio je vec takav slucaj i kandidat je prosao

Mirzek
03.10.2012, 15:33

Nevjerujem da ces imati problema sa tim.Bitno je da ti se vidi ostro lice i da ne nosis naocale :)

bigas13
03.10.2012, 15:50
Nevjerujem da ces imati problema sa tim.Bitno je da ti se vidi ostro lice i da ne nosis naocale :)

kakve veze ima ako imas naocare??? bitno je samo da se ne vidi refleksija kod slikanja...

Mirzek
03.10.2012, 17:06
kakve veze ima ako imas naocare??? bitno je samo da se ne vidi refleksija kod slikanja...

Hajde kako god ti mislis... :ohman:

Ja znam sta sam procitao u upustvu slikanje za GCL. Malo bolje razmisli dali i u jendom dokumentu se nose naucale (Bitnom dokumentu).

oskark
03.10.2012, 17:53
Hajde kako god ti mislis... :ohman:

Ja znam sta sam procitao u upustvu slikanje za GCL. Malo bolje razmisli dali i u jendom dokumentu se nose naucale (Bitnom dokumentu).

Recimo u vozackoj dozvoli, ako nosis naocare, moras i tako da se slikas.

Evo sta kaze inace zvanicna istrukcija...
Eyeglasses worn on a daily basis can be worn for the photo. However, there should be no reflections from the eyeglasses that obscure the eyes. Glare can be avoided with a slight downward tilt of the glasses or by removing the glasses or by turning off the camera flash

nidal
03.10.2012, 17:58
Glare on glasses is not acceptable. Glare can be avoided with a slight downward tilt of the glasses or by removing the glasses or by turning off the camera flash.
Znaci mogu naocare, ali da nema bljesak od njih.

oskark
03.10.2012, 18:01
Glare on glasses is not acceptable. Glare can be avoided with a slight downward tilt of the glasses or by removing the glasses or by turning off the camera flash.
Znaci mogu naocare, ali da nema bljesak od njih.

Upravno tako. Nisu dozvoljene samo samo naocare za sunce

Mirzek
03.10.2012, 18:23
Upravno tako. Nisu dozvoljene samo samo naocare za sunce

Upravu ste :)

(Fotografije na kojima osoba koja se slika nosi sunčane
naočale ili neke druge stvari koje odvlače pažnju od lica
neće biti prihvaćene.) Evo tako pise :)

valigia
03.10.2012, 22:16
I ja sam se pitala sta i kako sa 'corama' i odlucih se za najsigurniju opciju: slikam se bez. :grin:

vesni
03.10.2012, 22:35
Mirzek, slazem se :) Tako sam ja uradio. Otisao u foto radnju, rekao da zelim format slike kao za americku vizu, da mi prebace na usb kad zavrse i to je to. Tu sliku sam uploadovao.

Kazi mi molim te gede si uradio fotografiju,ako je radnja u Beogradu.Ne mogu da jurim po gradu foto radnje.Hvala unapred :grin:

Vangelistexas
03.10.2012, 23:37
Nisam iz BG, iz Novog Sada sam, pise u gornjem desnom uglu mojih postova na forumu ;) u BG svaka opremljena foto radnja ima takve uslove. Procackaj po netu foto radnje u Beogradu, sigurno ces naci jednu :)

draskoni
04.10.2012, 10:41

I ja preporucujem ovaj nacin,najlaksi nacin da sliku dovedete u odgovarajuce dimenzije,samo "start tool",izaberete sliku i nacentrirate,ostalo sami odrade!

Dome
06.10.2012, 22:42
Treba li tacno da navedem fotografu sledece:
Da mi fotografija bude:
600x600
jpeg. format
do 240kb
i do 20:1.

Ili samo da mu kazem da bude 600x600 a ovo ce doci po svom?

NightSky
07.10.2012, 01:42
Treba li tacno da navedem fotografu sledece:
Da mi fotografija bude:
600x600
jpeg. format
do 240kb
i do 20:1.

Ili samo da mu kazem da bude 600x600 a ovo ce doci po svom?

Neće doći po svom, sve se mora namjestiti posebno. Ne zaboravi i da rezolucija min. mora biti 300 dpi (dots per inch) i image color depth 24 bit.

Evo i nama slike neočekivano zadaju problem koji nismo imali ranijih godina. Fino se danas uslikali, ali ispade problem sa skeniranjem. Na žalost, kopirnica gdje smo ranije skenirali bez problema zatvorena, pa smo pokušali na drugom mjestu. Zapravo, na dva mjesta, i to bezuspješno: na prvom skener namješten na 32 bit, pa ako se prebaci slika na 24 bit potpuno je neupotrebljiva, a na drugom skener namješten da skenira "spljošteno" (izgledamo k'o da imamo po 10 kg manje).
Sad smo u potrazi za normalnim skenerom, tako da će prijava još malo sačekati.

zdravko80
07.10.2012, 23:01
Dragi forumaši o slikama se svake godine priča i opet problemi na žalost... Moj prijateljski savet je da kad odete u fotografsku radnju kažete osnovne parametre i sliku uzmete ili na CD-u ili ponesete USB pa neka vam nasnime... zašto se mučiti sa skeniranjima pa onda smanjuj sliku pa format koji skener ostavlja nije odgovarajući pa prebacuj u koji treba,pa senka koju je skener napravio... kome sve ovo treba??? zna se da je potrebno slika da bude 600x600 piksela,do 240 kb...svaka iole ozbiljnija fotografska radnja zna šta je potrebno za sliku green card ... Ok nemam ništa protiv svako ko zna da se sam slika i sredi sliku ali moj savet je da ko nije siguran uradi kako sam naveo... puno pozdrava i igrajmo se :)
Ja doduše čekam taj famozni 22. octobar drugo izvlačenje ali možda ipak odigram pre tog datuma... pozzz

Dome
08.10.2012, 13:08
Ljudi,ja odem kod forografa malopre,sve se dogovorimo,samo dimenzije ne znamo,ja hocu da mi on to prebaci na flesku,al ne znamo dimenzije,ja sam njemu objasnio sledece:
600x600 pikseli
24 bit
JPEG format
do 240 kilobajta velicina
do 20:1 kompresija
i jos dimenzije????

AllenJohnJohnson
08.10.2012, 13:28
Ljudi,ja odem kod forografa malopre,sve se dogovorimo,samo dimenzije ne znamo,ja hocu da mi on to prebaci na flesku,al ne znamo dimenzije,ja sam njemu objasnio sledece:
600x600 pikseli
24 bit
JPEG format
do 240 kilobajta velicina
do 20:1 kompresija
i jos dimenzije????

Pa dimenzije su valjda 600x600 piksela, ne znam za druge.

Dome
08.10.2012, 13:39
Pa dimenzije su valjda 600x600 piksela, ne znam za druge.

On kaze da ima 3 vrste dimenzija

ta 600x600
onda velicina do 240 kb
i ta dimenzija,on me pita kolko cu,on me pita jel 5x5 3x5 nemam pojma.

AllenJohnJohnson
08.10.2012, 14:26
On kaze da ima 3 vrste dimenzija

ta 600x600
onda velicina do 240 kb
i ta dimenzija,on me pita kolko cu,on me pita jel 5x5 3x5 nemam pojma.

Pitaj ga nek ti objasni na što misli. Možda na izradu fotografije (koje ti ne treba za prijavu).

Dome
08.10.2012, 14:59
Pitaj ga nek ti objasni na što misli. Možda na izradu fotografije (koje ti ne treba za prijavu).

Ne znam da nije ovo,sta mislis?
http://travel.state.gov/passport/pptphotoreq/pptphotoreq_5333.html

to : 2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size

fetus
08.10.2012, 15:01
prvo u photoshopu otvorite vasu fotku da proverite dimenzije.

to se radi na image-image size.

peto polje od gore je resolution(ostalo vas ne zanima) i treba da bude 300 pixels/inch.ispod toga sve striklirajte da bude otkaceno,tj ukljuceno.

zatim kad ste postavili na 300 i stisnuli ok(ili ostavili ako je vec bilo 300),zapamtite sliku sa promenama i zatvorite je.

zatim otvorite novu,praznu sliku na file-new.

na preset postavite custom,i upisite dimenzije width-600,height-600 i resolution-300,i stisnite enter.

zatim iz nekog drugog programa(moze i win explorer) prevucite fotku do task bara na ikonicu photoshopa i sacekajte da se podigne,i zatim je spustite u tu praznu belu fotku sto ste otvorili.
drzeci sift dugme stalno,odoka namestite da vam lice bude kao na primerima fotki,i kada ste zadovoljni stisnite enter,pa zatim zapamtite sliku,i to je kraj.

upravo sam to uradio i proverio fotke na validatoru,kaze ok.oko 205 kb je velicina,600x600pix i 2x2 inca,sto je 5x5cm,koliko su i trazili ranije fotke za vize.

nadam se da je svima jasno sad kako da se ovo uradi.

Milosdv
08.10.2012, 15:15
Evo zvaničnog upustva kao i svake godine, pa pročitajte

http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf

Što se fotografije tiče sve je isto samo pročitajte upustvo.

Primer slike: http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html

Technical Specifications
The submitted digital photograph must conform to the following specifications or the system will automatically reject the E-DV entry form and notify the sender.
 Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:
 Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
 Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
 Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width). ------- Tražite 5x5cm
 Image Color Depth:
Image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted.

Scanning a Submitted Photograph. Before a photographic print is scanned, it must meet the compositional specifications listed above. If the photographic print meets the print color and compositional specifications, scan the print using the following scanner specifications:
 Scanner Resolution:
Scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi).
 Image File Format:
 Image File Size:
 Image Resolution:
600 by 600 pixels.
 Image Color Depth:
24-bit color. [Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]

Pozdrav

Dome
08.10.2012, 16:01
[U][B]Tražite 5x5cm

To je to ja mislim. .

08.10.2012, 21:40

Primer slike: http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html

Technical Specifications
The submitted digital photograph must conform to the following specifications or the system will automatically reject the E-DV entry form and notify the sender.
 Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:
 Image File Format:
 Image File Size:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width). ------- Tražite 5x5cm
 Image Color Depth:
Image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted.

Scanning a Submitted Photograph. Before a photographic print is scanned, it must meet the compositional specifications listed above. If the photographic print meets the print color and compositional specifications, scan the print using the following scanner specifications:
 Scanner Resolution:
 Image File Format:
 Image File Size:
 Image Resolution:
600 by 600 pixels.
 Image Color Depth:
24-bit color. [Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]

Pozdrav
posto je bilo price,kao moraju svake godine biti nove slike,a ja sam sacuvao moje od prosle god,mogu li njih da koristim

AllenJohnJohnson
08.10.2012, 22:49
posto je bilo price,kao moraju svake godine biti nove slike,a ja sam sacuvao moje od prosle god,mogu li njih da koristim

Čini mi se da piše da ne smiju biti starije od 6 mjeseci.

citizenx
09.10.2012, 13:37
Ako ne zna da edituje fotografiju, moze da je posalje meni, rado cu pomoci. sertifikovani Adobe Photoshop profesionalac

Malyna
10.10.2012, 14:26
Suprug i ja smo se prvi put ove godine prijavili na lutriju, poslali slike koje smo snimili digitalnim fotoaparatom, JPEG format i 600 x 600 mp, prošle su photo validator i nismo imali nikakvih problema uploadati ih u prijavi.
Tek smo slijedeći dan listajući po ovom forumu za kojeg nismo ranije znali uočili problematiku veličine od ' 240 kb ', naše se na koncu oko 300 kb.
:no:

Ovo je pretpostavljam uvjet za diskvalifikaciju?
Ima li netko sa sličnim iskustvom?

Hvala unaprijed na odgovoru..nemojte osuđivati neznalice..:inluv:

MiCemoProbati
10.10.2012, 17:31
Pa da covjek ne povjeruje. Da se ne bi cimali sa slikanjem bebe (pokusali pa nije islo) a i jednostavno nije to to, odemo kod fotografa danas da se slikamo. Sve mu izdiktiram, i on kaze ma ok sve znam radim to svaki dan. Dodjemo kuci, provjerim kad ono 591x591 :wtf:, pa da ga covjek udavi.Kud platih kud opet moram popravljati, i cak i da provjerim ono 24-bit jel dobro uradio.

ivanmilosavljevic
10.10.2012, 18:10
Cisto da se ukljucim,posto sam ovih dana pomagao rodjacima i drugarima oko apliciranja.Veoma je jednostavno sa slikom,idite na photoshop online.Znaci i ne treba vam instalacija.Opcija image size i 600X600.To je to.

MiCemoProbati
10.10.2012, 18:20
Zna li neko da li ima veze sto na slici beba nije zatvorila usta, na nekom od validatora pise da je to obavezno, pa sad pojma nemam je li to ima veze ili ne, ne mozes bas sa djetetom sve pod konac. Mada sad ponovo citam zvanicno uputstvo i tamo se to ne spominje

curlika
10.10.2012, 19:15
Bili kod fotografa i svi troje se slikali, dosao kuci...sad proveravam a ona (kao zna) pa napravi 500x500 pxl. J...m je u d...e. Sad sam u Corel photo paintu samo promenio na 600x600. Ostalo je ok. Prolazi i validator.Veceras kad mala zaspe natenane cu da ispunim prijave. Idemo dalje... :)

lafayette
10.10.2012, 19:34
... Sad sam u Corel photo paintu samo promenio na 600x600. ...

A da li imaš zadovoljavajući kvalitet.
Pogledaj na ovom linku:

http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html#resolution

Low Quality: Discernible Pixels - taj efekat dobiješ kad povećavaš bitmapu, odnosno sliku ...

NightSky
10.10.2012, 21:08
A da li imaš zadovoljavajući kvalitet.
Pogledaj na ovom linku:

http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html#resolution

Low Quality: Discernible Pixels - taj efekat dobiješ kad povećavaš bitmapu, odnosno sliku ...

K'o bi rek'o za ove slike, naoko banalna stvar, a toliko problema, k'o da sklapamo space shuttle. :ohman:

I meni su slike pogrešno skenirane, rezolucija 72 dpi (naravno vidjela tek kad sam došla kući, a ponovila tipu 5-6 puta da mi treba 300 dpi), ali sam u Photoshopu uspjela namjestiti na Image - Image size - Resolution tu umjesto 72 ukucala 300. To mi je povećalo dimenzije slike na 2500x2500 pixela. Zatim dimenzije smanjila na 600x600, a ostalo mi 300 dpi. Sad je valjda ok.

Jedno pitanje, obzirom da se slike ne smiju obrađivati u Photoshopu: smije li se povećati kontrast (Image - Auto Contrast), pošto su slike dosta blijede?

MiCemoProbati
10.10.2012, 21:44
Ma to je da covjek poludi od tih samozvanih strucnjaka. Meni se cak i cini da nas je previse uzumirao ali nemam stvarno zivaca vise da se nerviram oko toga, saljem ovako kako jeste pa sta bude da bude.

lafayette
10.10.2012, 21:52
I meni su slike pogrešno skenirane, rezolucija 72 dpi (naravno vidjela tek kad sam došla kući, a ponovila tipu 5-6 puta da mi treba 300 dpi), ali sam u Photoshopu uspjela namjestiti na Image - Image size - Resolution tu umjesto 72 ukucala 300. To mi je povećalo dimenzije slike na 2500x2500 pixela. Zatim dimenzije smanjila na 600x600, a ostalo mi 300 dpi. Sad je valjda ok.

Nije problem smanjivati rezoluciju, ali ako se rezolucija povećava slika gubi kvalitet (pojavljuju se kvadratići kao na navedenom linku).

chombe_bg
11.10.2012, 00:11
Nisam dugo dolazio na forum pa sad citam postove i ne mogu da verujem! Da li je moguce da ste od najobicnijeg slikanja napravili toliku filozofiju? Jedni skeniraju slike,druge muci kako im je beba ispala na slici i slicno.A to sto se tice pitanja tipa,a sta ako se ozenim/udam u medjuvremenu,stiglo mi je da sam izvucen i traze mi 899,99 $,jel to prevara neka,jel mogu da se prijavim sa 3-godisnjom srednjom,da ne pricam...
Idite kod je*enog fotografa,trazite da vas slika u nekoliko primeraka tako da pozadina bude bela i da nema senki,totalno je nebitna rezolucija fotke u kojoj ce vas slikati,snimite slike na flash i posle sami cropujete slike,ima milion linkova na forumu za to.Da li moze jednostavnije od ovoga?:wtf:

NightSky
11.10.2012, 06:51
Nije problem smanjivati rezoluciju, ali ako se rezolucija povećava slika gubi kvalitet (pojavljuju se kvadratići kao na navedenom linku).

Definitivno ne izgleda kao na linku, sve izgleda jasno i ok, nema kvadratića, tačkica, nije mutno. Mislim da je to to. Hvala!

dare_ns
11.10.2012, 23:11
Nisam dugo dolazio na forum pa sad citam postove i ne mogu da verujem! Da li je moguce da ste od najobicnijeg slikanja napravili toliku filozofiju? Jedni skeniraju slike,druge muci kako im je beba ispala na slici i slicno.A to sto se tice pitanja tipa,a sta ako se ozenim/udam u medjuvremenu,stiglo mi je da sam izvucen i traze mi 899,99 $,jel to prevara neka,jel mogu da se prijavim sa 3-godisnjom srednjom,da ne pricam...
Idite kod je*enog fotografa,trazite da vas slika u nekoliko primeraka tako da pozadina bude bela i da nema senki,totalno je nebitna rezolucija fotke u kojoj ce vas slikati,snimite slike na flash i posle sami cropujete slike,ima milion linkova na forumu za to.Da li moze jednostavnije od ovoga?:wtf:

Hey buddy! :D da si ti meni živ i zdrav, tako će nam na ovom forumu biti dok je lutrije i gugla. A baš zbog toga se dešava da neko ko postavi u takvim temama pravo pitanje, na koje nema odgovora u nekim temama, bude zanemareno, jer mene npr. mrzi da čitam o fotografijama već godinama ista pitanja i ista ubeđenja.

Tako da čim pogledam u nove poruke, jasno mi je da neke teme preskačem :)

oskark
11.10.2012, 23:19
Hey buddy! :D da si ti meni živ i zdrav, tako će nam na ovom forumu biti dok je lutrije i gugla. A baš zbog toga se dešava da neko ko postavi u takvim temama pravo pitanje, na koje nema odgovora u nekim temama, bude zanemareno, jer mene npr. mrzi da čitam o fotografijama već godinama ista pitanja i ista ubeđenja.

Upravo to sto kazes, a i to sto me mrzi iskreno da odgovara na pitanje za koje sam vec dao ogovor 3-4 posta pre. A drugo je to sto se toliko novih tema otvara sa sve istim pitanjima...:gun:

chombe_bg
12.10.2012, 00:26

Ma znam ja sve to,al ranije se skoro nije desavalo da ikome padne na pamet,da pored slanja fotografije u dig.formatu,uzme i skenira slike!?! I ako nekom padne na pamet da to i uradi pa pomene,gomila ljudi takvu ideju odmah izhejtuje a sad se diskutuje o tome nasiroko uz pljuvanje "profesionalaca" koji im to nisu odradili kako treba.I sto je najgore,vise njih muci isti problem!To mi je fascinantno :blink:
Poenta je u tome da se forum preterano zatrpava temama i postovima koji nemaju nikakvog smisla i da postaje totalno nepregledan...

MiCemoProbati
12.10.2012, 13:16
Ma znam ja sve to,al ranije se skoro nije desavalo da ikome padne na pamet,da pored slanja fotografije u dig.formatu,uzme i skenira slike!?! I ako nekom padne na pamet da to i uradi pa pomene,gomila ljudi takvu ideju odmah izhejtuje a sad se diskutuje o tome nasiroko uz pljuvanje "profesionalaca" koji im to nisu odradili kako treba.I sto je najgore,vise njih muci isti problem!To mi je fascinantno :blink:
Poenta je u tome da se forum preterano zatrpava temama i postovima koji nemaju nikakvog smisla i da postaje totalno nepregledan...

Osjecam se prozvanim pa moram da ti odgovorim. Ako neko kaze da nista ne brines (pri tom mu bez obzira na to sve izdiktiras) i onda ti ne uradi kako treba i pri tom mu platis, ne znam zasto ga ne bih pljuvao. To je isto kao da odem nekome da popravim racunar, kazem mu nista ne brini, uzmem pare, userem mu se u racunar i odem dalje. Sta treba on, da me hvali i slavi, a ne da me pljuje??? ili je potpuno normalno da se podrazumjeva da on poslije toga uzme racunar i sam se muci da ga popravi i ako je nekome ko se sa tim bavi uredno plati? Izvini ali bas smijesno.
Sama informacija o tome da te mogu diskvalifikovati zbog slike koja nije po njihovome, je dovoljna da ljudi pocnu da panice (naravno ne opravdavam, gomilanje stalno jednih te istih pitanja bez da se procita forum) i da se pitaju da li im je i na kraju beba ispala kako treba na slici, jer oni ocigledno vode racuna o tim slikama.

chombe_bg
12.10.2012, 13:39
Osjecam se prozvanim pa moram da ti odgovorim. Ako neko kaze da nista ne brines (pri tom mu bez obzira na to sve izdiktiras) i onda ti ne uradi kako treba i pri tom mu platis, ne znam zasto ga ne bih pljuvao. To je isto kao da odem nekome da popravim racunar, kazem mu nista ne brini, uzmem pare, userem mu se u racunar i odem dalje. Sta treba on, da me hvali i slavi, a ne da me pljuje??? ili je potpuno normalno da se podrazumjeva da on poslije toga uzme racunar i sam se muci da ga popravi i ako je nekome ko se sa tim bavi uredno plati? Izvini ali bas smijesno.
Sama informacija o tome da te mogu diskvalifikovati zbog slike koja nije po njihovome, je dovoljna da ljudi pocnu da panice (naravno ne opravdavam, gomilanje stalno jednih te istih pitanja bez da se procita forum) i da se pitaju da li im je i na kraju beba ispala kako treba na slici, jer oni ocigledno vode racuna o tim slikama.

Tacno tako!Zato odes da te slika,posle sam iseces te slike prema propozicijama,posaljes i gotovo.Nema potrebe za komplikovanjem oko skeniranja i slicno.Poenta je da to uopste niste trebali ni da pocinjete to da radite.Da ste citali postove vezane za tu problematiku od prethodnih godina,videli biste da niko ziv nije skenirao slike jer je to mnogo veca zajebancija.Zato sam se zacudio odakle sad silnim ljudima ideja da se pored jednostavnog cropovanja slika odluce za skeniranje...
Slazem se sa tobom da za svoje pare hocu da mi sve bude kako treba ali opet nikad ne bih ovako ozbiljnu stvar prepustao nekom drugom da mi radi i posle cupao kosu ako vec postoji nacin da maltene sve sam odradim.:;D:

MiCemoProbati
12.10.2012, 14:26
Tacno tako!Zato odes da te slika,posle sam iseces te slike prema propozicijama,posaljes i gotovo.Nema potrebe za komplikovanjem oko skeniranja i slicno.Poenta je da to uopste niste trebali ni da pocinjete to da radite.Da ste citali postove vezane za tu problematiku od prethodnih godina,videli biste da niko ziv nije skenirao slike jer je to mnogo veca zajebancija.Zato sam se zacudio odakle sad silnim ljudima ideja da se pored jednostavnog cropovanja slika odluce za skeniranje...
Slazem se sa tobom da za svoje pare hocu da mi sve bude kako treba ali opet nikad ne bih ovako ozbiljnu stvar prepustao nekom drugom da mi radi i posle cupao kosu ako vec postoji nacin da maltene sve sam odradim.:;D:

A gdje sam ja to napisao da sam sliku skenirao? A da ne bih kosu cupao sa glave otisao sam kod covjeka koji drzi foto studio, i na kraju opet cupao kosu sa glave :;D:, tako da obrni okreni , kose ce da fali :grin:

NightSky
12.10.2012, 20:04

A izvini, odakle "isječeam te slike prema propozicijama", kad ih dobijem onako starinski na foto papiru, komada 4, a ne u digitalnoj formi? Možda da te slike recnem malo makazicama i nalijepim na monitor kad popunjavam formular pa tako pošaljem??? :realmad:
Normalno da ću ih skenirati, kao što piše u pravilima da je dozvoljeno, i prema specifikacijama. I onda mi "stručnjaci" na 3 mjesta zeznu stvar na vrlo kreativne načine, tako da ja moram kod kuće popravljati. Normalno ako imam pitanje da ću pitati nekoga na forumu ko se razumije u Photoshop za mišljenje oko pixela, bitova i ostalih zezancija. Forum i služi da jedni drugima pomognemo korisnim informacijama i kada samo u nedoumici.

NightSky
12.10.2012, 21:07
Btw, greške se jednako mogu dogoditi i u digitalnom formatu, ako fotograf nije namjestio sve prema zadatim specifikacijama (što se također spominjalo na ovoj temi), pa opet moraš popravljati.

Ne vidim razlog da se omalovažava ičije pitanje. Ako ti je mrsko odgovarati, zaobiđi, niko ovdje nema nikakvu obavezu, odgovorit će neko drugi ili će admin počistiti ako smatra da pitanju/temi nije mjesto na forumu.

chombe_bg
13.10.2012, 01:05
A izvini, odakle "isječeam te slike prema propozicijama", kad ih dobijem onako starinski na foto papiru, komada 4, a ne u digitalnoj formi? Možda da te slike recnem malo makazicama i nalijepim na monitor kad popunjavam formular pa tako pošaljem??? :realmad:
Normalno da ću ih skenirati, kao što piše u pravilima da je dozvoljeno, i prema specifikacijama. I onda mi "stručnjaci" na 3 mjesta zeznu stvar na vrlo kreativne načine, tako da ja moram kod kuće popravljati. Normalno ako imam pitanje da ću pitati nekoga na forumu ko se razumije u Photoshop za mišljenje oko pixela, bitova i ostalih zezancija. Forum i služi da jedni drugima pomognemo korisnim informacijama i kada samo u nedoumici.

:bravo::bravo::bravo:
Taj koji ti izradjuje fotografije te nije slikao aparatom koji u sebi ima film pa da mora da razvija slike kao pre 20 godina nego digitalcem koji te iste slike moze da ti snimi na usb memoriju,posalje na mail,nareze na cd... Jel treba da nabrojim jos neki nacin?Samo je trebalo da trazis!
Fotograf i ne mora da zna sve specifikacije,u tome i jeste stvar!Da ne bi rizikovao sa slikama,da ti neka neznalica prcka,trazis nekoliko dig.fotografija sa belom pozadinom i bez senke (napisao sam to ovde milion puta),nebitna ja rezolucija tih slika,pa lepo posle sam to dovedes u red.Imas i mogucnost da sve parametre proveris po 100x ako treba,al barem mirno spavas

NightSky
13.10.2012, 09:33
:bravo::bravo::bravo:
Taj koji ti izradjuje fotografije te nije slikao aparatom koji u sebi ima film pa da mora da razvija slike kao pre 20 godina nego digitalcem koji te iste slike moze da ti snimi na usb memoriju,posalje na mail,nareze na cd... Jel treba da nabrojim jos neki nacin?Samo je trebalo da trazis!
Fotograf i ne mora da zna sve specifikacije,u tome i jeste stvar!Da ne bi rizikovao sa slikama,da ti neka neznalica prcka,trazis nekoliko dig.fotografija sa belom pozadinom i bez senke (napisao sam to ovde milion puta),nebitna ja rezolucija tih slika,pa lepo posle sam to dovedes u red.Imas i mogucnost da sve parametre proveris po 100x ako treba,al barem mirno spavas

Pa dobro, možda je kriva procjena s moje strane, ranijih godina sam skenirala i nije bilo nikakvih problema. A skenirala sam iz razloga što sam svejedno morala uzeti 4 fotogarfije (tj, morala sam ih platiti, taman ih tamo pred njim bacila u smeće), a snimanje na CD istih je naplaćivao dodatnih 5-6 eura. Pošto je skeniranje 10 puta jeftinije, a nije atomska fizika :ohman:, odlučivala sam se za tu varijanu, ne volim da me neko ucjenjuje i pravi budalom za moj novac, kad znam da mu je snimanje na moj CD nečeg što sam već platila trošak 0 KM.

U svakom slučaju, forum je bio koristan, kao i uvijek, pa čak i komentari vas što me naružiste :argue: , drugi put možda promijenim fotografa. :grin:

wladinho
13.10.2012, 10:09
Pozdrav svima :grin: Posto sam nov ovde po pitanju postova (ali citam sve redovno kako ne bih postavljao nepotrebna pitanja) red je da Vas na startu pozdravim.
Ja sam svoje slike zavrsio kod lokalnog fotografa. Trazio sam da mi da slike na USB-u i on me je odmah pitao da li je to za americku vizu. Znaci, dobio sam gotovu sliku na USB-u, platio 300 dinara, ubacio je onaj tool (http://travel.state.gov/passport/pptphotoreq/digitalimagereq/digitalimagereq_5306.html) za slike na sajtu vlade i kada sam nacentrirao lepo odnos glave i tela onda sam je sacuvao.
Sada ostaje u ponedeljak da slikam zenu i decu, jer nisam znao da trebaju i njihove slike, pa da polako saljemo prijavu!

oskark
13.10.2012, 10:38
Pozdrav svima :grin: Posto sam nov ovde po pitanju postova (ali citam sve redovno kako ne bih postavljao nepotrebna pitanja) red je da Vas na startu pozdravim.
Ja sam svoje slike zavrsio kod lokalnog fotografa. Trazio sam da mi da slike na USB-u i on me je odmah pitao da li je to za americku vizu. Znaci, dobio sam gotovu sliku na USB-u, platio 300 dinara, ubacio je onaj tool (http://travel.state.gov/passport/pptphotoreq/digitalimagereq/digitalimagereq_5306.html) za slike na sajtu vlade i kada sam nacentrirao lepo odnos glave i tela onda sam je sacuvao.
Sada ostaje u ponedeljak da slikam zenu i decu, jer nisam znao da trebaju i njihove slike, pa da polako saljemo prijavu!

Pozdrav i tebi, dobro ti nama dosao, i usput pozeleneo :==D:
Tako sam i japrosao kad sam se slikao. Devojka koja me je slikala, odmah me je pitala jel za americku vizu. A rekao sam samo da mi trebaju 51x51cm :D A sto se tice slike za prijavu, sam sam se slikao.

mardam
13.10.2012, 12:10
mogu li nekom poslati sliku da je obradi u photoshopu, nesto mi ne ide..

hvala unapred

wladinho
13.10.2012, 12:16
A sto se tice slike za prijavu, sam sam se slikao.
Ja nesto razmisljam da moje devojke (zenu i dve cerkice) slikam sam, tj. da od drugara koji je profi fotograf uzmem aparat da ih slikam i da onda skinem senku i pobelim pozadinu u Photoshopu, a onaj tool ce vec sve ostalo da odradi :)

pedjolino
13.10.2012, 15:03
Posto sam nov treba mi mala pomoc danas smo bili kod fotografa on je slike odradio mislim kako treba (600x600x300nekih inc) nego ih je sredjivao u photoshopu ono pozadinu belu pa je ostalo neke tackice oko glave dali uopste sme da se tako sredjuje slika ili je trebao da ostavi pozadinu belo njegovo platno??:inluv:

vrhunski
13.10.2012, 15:17
Ja nesto razmisljam da moje devojke (zenu i dve cerkice) slikam sam, tj. da od drugara koji je profi fotograf uzmem aparat da ih slikam i da onda skinem senku i pobelim pozadinu u Photoshopu, a onaj tool ce vec sve ostalo da odradi :)

i samim tim cinom bi sebe diskvalifikovao .

Maruko
13.10.2012, 16:15
Ja sam se za prijavu slikao sam, kasnije posvetleo sliku jer je bila mracna, podesio kontrast i ostale kvacice da bi bila cistija, isekao na odgovarajuce dimenzije jer nije bila kvadratnog vec pravougaonog oblika, i posle toga zapoceo popunjavanje prijave. Bez problema sam prosao dalje, i evo sad cekam intervju. Mislim da je samo bitno da slika prodje "photo validator", i to je to :)

zdravko80
14.10.2012, 00:20
Zdravo forumaši :)
Evo i ja nešto da pitam... Negde sam pročitao da slika od prošle godine ne može da se ponovo koristi... Opet jedna devojka je rekla da je čak jednu sliku tri puta koristila i kad je izvučena sve je bilo ok...jel zna neko nešto ? Hvala

oskark
14.10.2012, 00:56
Zdravo forumaši :)
Evo i ja nešto da pitam... Negde sam pročitao da slika od prošle godine ne može da se ponovo koristi... Opet jedna devojka je rekla da je čak jednu sliku tri puta koristila i kad je izvučena sve je bilo ok...jel zna neko nešto ? Hvala

Pa po principu ne bi trebalo. Slika ne sme da bude starija od 6 meseci.

(ali dal je starija ili ne to samo ti znas):grin:

Ali ako mene pitate, ne vidim razloga zasto je toliko tesko uzeti fotoaparat u ruke i slikati se, to je par minuta posla. samo mojih 2¢

zdravko80
14.10.2012, 01:02
Pa po principu ne bi trebalo. Slika ne sme da bude starija od 6 meseci.

(ali dal je starija ili ne to samo ti znas):grin:

Ali ako mene pitate, ne vidim razloga zasto je toliko tesko uzeti fotoaparat u ruke i slikati se, to je par minuta posla. samo mojih 2¢

U pravu si! Ipak ću se slikati da ne rizikujem :-D

Maruko
14.10.2012, 01:12

Tako je, ako mogu nafurane mawe i bahate tigrice sa fb-a po ceo dan da se skljocaju za novu profilnu, ne vidim razlog zasto neko ne bi mogao jednom da okine za mnogo vazniju svrhu :)

chombe_bg
14.10.2012, 03:37
Ja sam se za prijavu slikao sam, kasnije posvetleo sliku jer je bila mracna, podesio kontrast i ostale kvacice da bi bila cistija, isekao na odgovarajuce dimenzije jer nije bila kvadratnog vec pravougaonog oblika, i posle toga zapoceo popunjavanje prijave. Bez problema sam prosao dalje, i evo sad cekam intervju. Mislim da je samo bitno da slika prodje "photo validator", i to je to :)

Photo validator nije bas merodavan.Ti si ocigledno dobro obradio sliku,al slikaj traktor u rezoluciji 600x600 i da je manja od 240kb pa ce i to proci...

strale016
14.10.2012, 22:29
Nosim naocare za vid pa me interesuje da li je obavezno da se slikam sa naocarima? Slikao sam se vise puta uspeo nekako da izbegnem odsjaj na od stakla ali se senke od okvira primecuju (ne toliko) pa me interesuje da li ce te male senke da istolerisu ili najsigurnije da se slikam bez naocara?

valigia
15.10.2012, 00:35
Nosim naocare za vid pa me interesuje da li je obavezno da se slikam sa naocarima? Slikao sam se vise puta uspeo nekako da izbegnem odsjaj na od stakla ali se senke od okvira primecuju (ne toliko) pa me interesuje da li ce te male senke da istolerisu ili najsigurnije da se slikam bez naocara?

http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html

Pogledaj primere fotografija. Kod one sa naocarima za vid je receno da se odsjaj moze izbeci na vise nacina, izmedju ostalog - ne nosenjem naocara za vid.

Ja nosim naocare i slikala sam se bez njih.

curlika
15.10.2012, 11:43
Ja nosim naocare za vid i na svim dokumentima sam sa njim. Otisao sam lepo kod fotografa i slikao se, super fotka ispala, vide se i zenice i boja-ko da ih nemam. Moze mislim u principu i bez njih...samo ih skines ako te neko ne prepoznaje :) (vazno ih je imati za vozacku dozvolu, pogotovo ako imas ogranicenje vaznosti zbog nestabilne dioptrije).

mario1989
16.10.2012, 16:50
Kojoj dobroj dusi mogu poslati svoju fotografiju da vidi da li je dobra slika...

bojim se da zbog kvalitete ne spada u skupinu valjanih.

BAXI
16.10.2012, 19:14
mogu li nekom poslati sliku da je obradi u photoshopu, nesto mi ne ide..

hvala unapred
mogu ja da je odradim, pod uslovom da je pozadina slike čista, znači bele boje ili prljavo bela, jer takva šminkanja mogu dovesti do diskvalifikacije.
a za ostale specifikacije garantujem!!!
poz

BAXI
16.10.2012, 19:18
[QUOTE=mario1989;32705]Kojoj dobroj dusi mogu poslati svoju fotografiju da vidi da li je dobra slika...

bojim se da zbog kvalitete ne spada u skupinu valjanih.[/QUOpošalji na privat ili kako već.
ako treba e mail adresa poslaću ti naknadno.
poz

mario1989
16.10.2012, 19:54
Mozes li mi poslati mail na privat jer nemam ovlasti da saljem poruke privatno

dalas
17.10.2012, 17:05
http://www.greencardphotocheck.com/en/index.php

Odličan sajt za proveru slike, pokriva sve zahteve, ne samo dimenzije.

BAXI
17.10.2012, 18:33
http://www.greencardphotocheck.com/en/index.php

Odličan sajt za proveru slike, pokriva sve zahteve, ne samo dimenzije.nije bas odličan, ispunjava minimalne zahteve, a to je odnos lica i tela , ašto se tiče kvaliteta, oštrine slike i kompresije ravan je nuli.

BAXI
17.10.2012, 21:57
Mozes li mi poslati mail na privat jer nemam ovlasti da saljem poruke privatno
Odgovorio sam ti na e-mail.
pogledaj pa odluči kako ćeš?
Poz

milana85
19.10.2012, 23:10
Pozdrav svima,evo i mene po prvi put...elem hocu da se prijavim za lutriju,al eto pitanja u vezi slika,posto cu se ja prijaviti a ne mislim da palim preko bez supruga i dece,znaci moram priloziti i njihove slike.....najmanji problem bi mi bio slika nas odraslih ali deca....moram i njih voditi kod fotografa zar ne????to bi mi bila sigurica....porodicno pojedinacno slikanje :)

BAXI
20.10.2012, 00:02
Pozdrav svima,evo i mene po prvi put...elem hocu da se prijavim za lutriju,al eto pitanja u vezi slika,posto cu se ja prijaviti a ne mislim da palim preko bez supruga i dece,znaci moram priloziti i njihove slike.....najmanji problem bi mi bio slika nas odraslih ali deca....moram i njih voditi kod fotografa zar ne????to bi mi bila sigurica....porodicno pojedinacno slikanje :)

Tako je, strogo pojedinačno slikanje i pridržavaj se specifikacija, kako za odrasle tako i za decu.

Ako bude negde zapelo, znači ako ne možete da odradite slike kako treba, slobodno se javite, rado ću vam pomoći.

Pozdrav

milana85
20.10.2012, 00:40
hvala BAXI,ako uspem da ulovim muza odmah u ponedeljak idemo na slikanje.....samo jedino mi nije jasno kako ce slikati malog,on ima 15 meseci,mada to je njihov posao :) nek se snadju,ako treba neka ga stave na pod da sedne umesto na stolicu,samo da resimo to famozno fotografisanje....

BAXI
20.10.2012, 00:52
hvala BAXI,ako uspem da ulovim muza odmah u ponedeljak idemo na slikanje.....samo jedino mi nije jasno kako ce slikati malog,on ima 15 meseci,mada to je njihov posao :) nek se snadju,ako treba neka ga stave na pod da sedne umesto na stolicu,samo da resimo to famozno fotografisanje....

Znaju fotografi svoj posao, odradiće već nekako :), nije ništa teško, ili što bi rekli sve je lako kad se hoće.
Samo polako, kad popunjavate prijave, smireno, prvo sve proučitea "TRI PUT MERI JEDNOM SECI" a ako je nešto nejasno slobodno pitajte, sve što znam reći ću vam.

Jelena Koprivica
20.10.2012, 09:59
Da li neko moze da nam odgovori- ako Photo Validator kaze da je slika VALID, da li mozemo da smatramo da je sve OK? Tj, ako nije mutna, i lice se lepo vidi, da li oko necega tu jos mogu da prave problem??? Ovo posebno pitamo zato sto slikamo i bebu...HVALA UNAPRED

dulobar
20.10.2012, 10:30
Da li neko moze da nam odgovori- ako Photo Validator kaze da je slika VALID, da li mozemo da smatramo da je sve OK? Tj, ako nije mutna, i lice se lepo vidi, da li oko necega tu jos mogu da prave problem??? Ovo posebno pitamo zato sto slikamo i bebu...HVALA UNAPRED
Photo Validator samo pregledava tehničke specifikacije, dakle jel slika 600x600, manje od 240 kb i da li je JPEG format. Ništa drugo, samo to.
Ti sama naravno moraš da se pobrineš da slika nije mutna i da se lice vidi ko i sve druge navedene stvari u uputama, svakako odite kod fotografa, odnesi mu upute i primjere slika i ne bi trebalo biti problema.
Kad je u pitanju beba tu nisu toliko strogi kao kad je u pitanju slika za odrasle jer naravno bebu ne možeš slikati jednako kao odraslu osobu, imaš više o tome na ovoj temi pa pogledaj:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1154goto=newpost

milana85
20.10.2012, 12:19
Ja kontam da ces morati drzati bebu u narucju kad se slika,tipa kao i za pasos,tako je bar moja kuma....

curlika
20.10.2012, 16:51
Podaci za sliku (mada je vec napisano): 50x50mm, 600x600pixela, 300dpi, do 240kb...i uzmes od fotografa na sticku-flashu, dodjes kuci i proveris i to je to...Ucenu koju ti naplate spada i da dobijes bar 2 fotografije. Obicno znaju da to eskiviraju ali ja sam i to trazio (kad je za istu cenu trebace mozda za nesto drugo). Pratis instrukcije sto je Srdjevic davno napisao http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/uputstvo.php i nema zabune. Kad se sve odradi odstampas podatke koje si dobio-la (sa konfirmation number) ili ga kopiras u word ili negde drugde gde ti zgodno pa mozes sebi poslati na email. (ako nemas stampac da odstampas) - ja sam odstampao i stavio medju dokumente. Nema puno mudrosti.

milana85
21.10.2012, 13:47
Sutra idemo na "Fotosesion" obavestih muza da slucajno ne zbrise negde,pa da se najzad prijavimo i mi.....onda bi najbolje bilo da prijavim posebno sebe sa decom i muza sa decom zar ne...vece bi nam bile sanse?

NightSky
21.10.2012, 15:56
Sutra idemo na "Fotosesion" obavestih muza da slucajno ne zbrise negde,pa da se najzad prijavimo i mi.....onda bi najbolje bilo da prijavim posebno sebe sa decom i muza sa decom zar ne...vece bi nam bile sanse?

Svakako, ako se prijavite oboje, imate dvostruko veće šanse! Prijaviš se ti kao glavni aplikant, a navedeš u prijavi i muža i djecu. U drugoj prijavi se prijavi on kao glavni aplikant, a navede i tebe i djecu. Obavezno morate navesti jedno drugo kao bračne partnere i oboje djecu obavezno.
Sretno! :)

milana85
22.10.2012, 19:16
Preziveli smo slikanje :) veceras kad uspavam decu prijavljujem sebe i supruga pa nek nam je sa srecom .....:1072: valjda necu zeznuti nesto....ovi iz foto studija kazu da su sredili slike bas kako treba,bas im cesto dolaze za lutriju da se slikaju .....

milana85
22.10.2012, 20:57
sve sam proverila oko slike dimenzije bas kako je i napisano 50x50mm, 600x600pixela, 300dpi, al mi prelazi 240,tako su uradili u fotostudiju....sta da uradim?

wladinho
22.10.2012, 20:59
Ubaci sliku u tool za slike (http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#) na njihovom sajtu i samo prati dalje instrukcije.

milana85
22.10.2012, 21:04
ok,ubacila odradila al se sad odokativno vidi da je rezolucija losija,bukvalno je prepolovio rezoluciju...hm hoce li to biti problem,vise nije ravna crta lica vec po ivicama vidim kockice???

curlika
22.10.2012, 21:33
ok,ubacila odradila al se sad odokativno vidi da je rezolucija losija,bukvalno je prepolovio rezoluciju...hm hoce li to biti problem,vise nije ravna crta lica vec po ivicama vidim kockice???

Posalji mi je na [email protected] pa cu ti je doterati i vratiti odmah. Za racunarom sam veceras.

milana85
22.10.2012, 21:46
poslala sam vam ja i zahtev na skajpu pre jedno sat vremena...poslat mail

BAXI
22.10.2012, 21:50

Ako želiš mogu ja di vam proverim slike, uradiću ih kako treba.
pozz

milana85
22.10.2012, 21:55
poslala sam sada korisniku curlika....sliku koju mi je program uradio na stranici koju je postavio korisnik....cisto da vidi da li tako moze da prodje....al je crnjak sto sam ja takvu sliku prikacila u svojoj prijavi...mislim dete je u pitanju valjda ne bi bio problem :(

BAXI
22.10.2012, 22:07
poslala sam sada korisniku curlika....sliku koju mi je program uradio na stranici koju je postavio korisnik....cisto da vidi da li tako moze da prodje....al je crnjak sto sam ja takvu sliku prikacila u svojoj prijavi...mislim dete je u pitanju valjda ne bi bio problem :(

Znam, sajtovi (programi) koji obradjuju slike su užasni, takav je program i na zvaničnoj stranici GC lutrije.
Po mom mišljenju, služe čisto da čovek vidi kako bi fotografija od prilike trebalo da izgleda ali zato Photoshop CS 5 je zakon.

milana85
22.10.2012, 22:11
pa divno,sto znaci da je moja aplikacija propala :smrc: cekam sad curliku jos ga nema da se javi sa komentarom na sliku

BAXI
22.10.2012, 22:14
pa divno,sto znaci da je moja aplikacija propala :smrc: cekam sad curliku jos ga nema da se javi sa komentarom na sliku

Jel izašlo na kraju da si se uspešno prijavila i Confirmation Number?

milana85
22.10.2012, 22:17
jeste i zapisano i ostavljeno na sigurno mesto...cccccccc samo da ne zaboravim gde je to sigurno mesto....curlika kaze da je foto ok idemo dalje da prijavim i supruga:1072:

curlika
22.10.2012, 22:17

Odgovorio sam ti na email. Sve je kako treba. Skype mi nije ukljucen. Pozz.

BAXI
22.10.2012, 22:19
jeste i zapisano i ostavljeno na sigurno mesto...cccccccc samo da ne zaboravim gde je to sigurno mesto....curlika kaze da je foto ok idemo dalje da prijavim i supruga:1072:

Onda je sve OK, mirno spavaj i čekaj 1. maj, kao mi sa foruma koji smo čekali ovaj 22. oktobar i na kraju............... ili već sutra možda i bude nešto, nikad se ne zna, pusti snovi.

oskark
22.10.2012, 23:58
Svoju sliku sam obradjivao u ACDSee-ju, smanjio sam rezoluciju fotografije na 600x600, a kada nije prslo velicinu, smanjio sam oet i to je bio ceo posao koji je odradjen sto se tice fotografije.

milana85
23.10.2012, 08:14
Ma bas se iznervirah kad sam videla da jednu nece da prihvati,al eto sve je dobro proslo....
drago mi je da vidim da ima ovde i mojih sugradjana

oskark
23.10.2012, 11:53
Ma bas se iznervirah kad sam videla da jednu nece da prihvati,al eto sve je dobro proslo....
drago mi je da vidim da ima ovde i mojih sugradjana
Da, i ja sam se iznenadio kad sam video broj ljudi ove godine iz ZR-a :grin:

leblona
01.11.2012, 13:37
Je l' moze fotografija sa naocarima za vid?? Imam naocare na svim dokumentima: u novom pasosu, u licnoj, na vozackoj. Uvek ih nosim. Slika je skroz nova (dakle, isti okvir kao sto sada nosim). Hvala!

veko
01.11.2012, 13:49
Moze fotografija sa naocarima, samo vidi da na fotografiji ne bude onaj odsjaj na staklima naocara.

Evo ti na adresi za prijavu imas kako fotografija treba da izgleda i dosta primjera kako ne treba da izgleda (skroluj na dole kad otvoris), a mozes na istoj stranici i da upload-ujes fotografiju i da je provjeris na CHECK PHOTO. Ako je dobra pisace ti VALID

https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx

leblona
01.11.2012, 14:06
Hvala ti! A znas li mozda da mi objasnis kako da smanjim kilobajte? Slika mi ima 252 kb, a nije dozvoljeno preko 240.

leblona
01.11.2012, 14:18
Hvala ti! A znas li mozda da mi objasnis kako da smanjim kilobajte? Slika mi ima 252 kb, a nije dozvoljeno preko 240.

Skontala sam vrlo jednostavan nacin... samo sam je opet sacuvala u paint-u. :)

veko
01.11.2012, 14:30
Upravo sam to htio da ti napišem to za paint. Ma nema na čemu
Srećno sa prijavom i izvlačenjem!

curlika
01.11.2012, 14:56
Pokusavajuci da se kod kuce"uslikam" sa digitalnim a da nemam odbljesak na staklima naocara - nije urodio plodom...pa sam otisao kod fotografa koji je (bez blica naravno, ali sa dosta svetla u studiju), mogao da me super slika da se sve vidi ko i da nemam cvikere. Dakle, nista blic...ili stalno jako svetlo ili fotograf.

dekac12
01.11.2012, 20:10
A jel problem za fotografiju ako se vidi malo senke oko glava od blica?

redovnica
01.11.2012, 20:54
A jel problem za fotografiju ako se vidi malo senke oko glava od blica?

Koliko sam ja skuzila da smeta. Osjetljivi su na tu fotku. Odi u foto i slikaj se. Nek ti sliku stavi na stick i to je to. Ne moze ti to ne znam kako naplatiti ako ne radi slike. Meni je svotu kave naplatila. Sutra je zadnji dan pa pozuri..

Amra Huric
02.11.2012, 01:25
ljudi nemojte se bezveze previse frkati oko slika....receno je i da mora biti bijela pozadina, a kad sam se prvi puta prijavila na forumu covjek je prosao za GC koji je imao plavu pozadinu....tako da vjerujte da slika toliko nije ni bitna, napravljena je beli samo da malo ljude optereti i nista vise. najvaznije ti je visina glave, velicina slike i da si ti na slici

sretno svima :suure:

sasabrankovic
04.11.2012, 10:28

Technical Specifications
 Image File Format:
 Image File Size:
 Image Color Depth:

 Scanner Resolution:
 Image File Format:
 Image File Size:
 Image Resolution:
600 by 600 pixels.
 Image Color Depth:

Pozdrav

Eto i ja sam to sve rekao fotografu...i on uradi sve tako dok nismo dosli do 24-bitnog kolora...covek izbeli pozadinu...sve je ostalo super samo kaze 24-bitni kolor ne postoji...i stvarno digitalna slika, obradjena u PhotoShop-u ima samo mogucnost u tom programu na 8, 16, i 32 bit-a...tako da je ostala u 32 bit...I stvarno ne znam da li to vazi za skenirane slike...ali slike u digitalnom formatu nemaju taj kolor...:drool:?!

dulobar
04.11.2012, 10:53
Eto i ja sam to sve rekao fotografu...i on uradi sve tako dok nismo dosli do 24-bitnog kolora...covek izbeli pozadinu...sve je ostalo super samo kaze 24-bitni kolor ne postoji...i stvarno digitalna slika, obradjena u PhotoShop-u ima samo mogucnost u tom programu na 8, 16, i 32 bit-a...tako da je ostala u 32 bit...I stvarno ne znam da li to vazi za skenirane slike...ali slike u digitalnom formatu nemaju taj kolor...:drool:?!

Slika po uputama mora biti 24-bitni color (bilo da je u pitanju nova digitalna slika ili skenirana slika).
Mislim da samim čuvanjem slike u JPEG format bi trebalo biti 24 bitni color, ne znam, ako si se prijavio sa 32 bit slikom ne znam kako će to proći.

olivera77
04.11.2012, 13:46
Nije mi jasno kako nema 24-bitni color.Bas pogledah neke svoje slike sa digitalca i pise 24 bit i pogledah slike sa moba,isto 24.:confused:

hope
08.11.2012, 15:47
stvarno mi nisu jasna sva ova pitanja i nejasnoće oko fotke.
ako vam je fotka sačuvana kao JPG ili JPEG ona je 24bit obavezno. ne može biti ni jedan drugi color depth nikako, jer jpg ne podržava ni jednu drugu. tako da cela ova frka oko toga ne drži vodu.
windows i mac os danas koriste kao 32 bit. al to je to: 24 bit + 8 bits alpha channel. al to nema ama baš nikakve veze sa vašom fotografijom.

nema potrebe niko da izbeljuje pozadinu. bitno samo da nije crna, smeđa, teget i da nije šarena. ne mora da bude bela ko sneg. što više manipulišete to gore.

a ovi što skeniraju mi tek nisu jasni.

ASSI
08.11.2012, 18:13
Sto komplikovati? Odes lepo kod fotografa i za sitne novce ti islika celu porodicu profi i posalje na mail. Sve fotke iz prve budu validne i nema da te boli glava. Sta je tih 200 dinara naspram troskova koji te cekaju ako izguras sve do kraja i odes u ameriku.

cukoni
08.11.2012, 20:39
kako mogu provjeriti jel moja slika koju sam stavio ima 24 bita,gdje i kako to mogu provjeriti? Inace slikao sam se kod fotografa,i cim sam sliku postavio kad sam popunjavao aplikaciju pisalo je da je validna!

olivera77
09.11.2012, 00:00
Desni klik na sliku properties pa summary,naci ces na spisku ostalih info o slici.

cukoni
09.11.2012, 01:32
Desni klik na sliku properties pa summary,naci ces na spisku ostalih info o slici.

bith dep 24 ok je izgleda hvala ti na brzom odgovoru

mveruovic
10.11.2012, 01:53
ако је валидатор прифватио фотку шта сад има да расправљате даље?

peja
13.11.2012, 12:37
Ima na netu dobar sajt, uradite Upload i centrirate sliku, kasnije uradite download i to je to. Slika spremna i podešena automatski!

Link:
GC Photo (http://egreencardphoto.com/)

danijel m.
25.12.2012, 23:49
...pozdrav svima na forumu! :)...e,da sam znao za ovaj sajt ranije sada se ne bih brinuo...
...naime,aplicirao sam za DV2014,dobio confirmation number,znaci prijava primljena i sve je ok oko prijave---i oko fotografije-samo sto je bila malo! mutna...
...da li to znaci da cu biti diskvalifikovan? :(

dulobar
26.12.2012, 11:40
...pozdrav svima na forumu! :)...e,da sam znao za ovaj sajt ranije sada se ne bih brinuo...
...naime,aplicirao sam za DV2014,dobio confirmation number,znaci prijava primljena i sve je ok oko prijave---i oko fotografije-samo sto je bila malo! mutna...
...da li to znaci da cu biti diskvalifikovan? :(

Teško je reći ovako napamet, pogledaj primjere fotografija na službenoj stranici gdje je točno opisano što je prihvatljivo, a što nije prihvatljivo pa ocjeni jel situacija alarmantna. http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html

Veliš malo mutna, jel ti se vide oči, glava, lice, pozadina, itd...? Jel tokom obrade fotografije ispala malo mutna ili već u startu kad si se fotografirao je nastala greška? Jel si se fotaparatom slikao ili mobitelom?

Osobno mislim da ako je malo mutna da ne bi trebalo biti problema (samo moje neko razmišljanje), jer mi se čini da progledaju oni kroz prste i ako je pr. fotografija s mobitela, ako ima recimo malo sjenke, osvijetljenje nije jednako, itd...

danijel m.
26.12.2012, 13:32
Teško je reći ovako napamet, pogledaj primjere fotografija na službenoj stranici gdje je točno opisano što je prihvatljivo, a što nije prihvatljivo pa ocjeni jel situacija alarmantna. http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html

Veliš malo mutna, jel ti se vide oči, glava, lice, pozadina, itd...? Jel tokom obrade fotografije ispala malo mutna ili već u startu kad si se fotografirao je nastala greška? Jel si se fotaparatom slikao ili mobitelom?

Osobno mislim da ako je malo mutna da ne bi trebalo biti problema (samo moje neko razmišljanje), jer mi se čini da progledaju oni kroz prste i ako je pr. fotografija s mobitela, ako ima recimo malo sjenke, osvijetljenje nije jednako, itd...

.....hvala :)....izgleda da ce fotka ipak proci test :)
...

dulobar
26.12.2012, 16:54
.....hvala :)....izgleda da ce fotka ipak proci test :)
...

Nema na čemu, drago mi je čuti da je fotka ipak u redu, sad ostaje samo čekati 1. Maj i nadati se najboljem, sretno! :)

danijel m.
26.12.2012, 22:10
Nema na čemu, drago mi je čuti da je fotka ipak u redu, sad ostaje samo čekati 1. Maj i nadati se najboljem, sretno! :)

...hvala! :)...takodje!....:)
...bicemo valjda sretne ruke!