PDA

View Full Version : "Confirmation number" problem!

DarkoDunjic
26.10.2010, 16:23
Ej ljudi,imam problem...kada sam krenuo da stampam stranicu sa Confimation Numberom,zabagovao mi je Firefox i program se blokirao,kasnije kada sam isao na "Recover tabs" nije mogao da mi prikaze stranicu sa conf.number tako da sada nemam broj...ako neko moze da mi pomogne ili zna kako da ga dobijem,i da li je uopste toliko bitan,neka kaze.

P.S.Ako ste krenuli da postavljate odgovore tipa "nisam siguran","pa trebalo bi da ga imas","ja sam moj sacuvao na taj i taj nacin" molim vas nemojte,recite mi samo ako znate tacno sta treba da uradim.

Hvala:suure::beer:

dragance
26.10.2010, 16:39
Ako nisi uspeo da sačuvaš broj bojim se da možeš da se oprostiš ove godine od lutrije žao mi je.

Dajana_84
26.10.2010, 17:06
Bez confirmation number nećeš biti u mogućnosti da provjeriš da li si izvučen. Od ove godine to je jedini način...:no:

AntaresNS
26.10.2010, 18:40
Sorry Darko, ne znam da li ti je partnerka igrala, ako jeste to je onda jedina mogucnost bar za lutriju 2012. CN je bitan jer se od 01.05. jedino preko neta moze saznati da li si izvucen a za to ti treba upravo CN. Ne postoji nacin da dodjes do njega ako ga nisi na vreme zapisao...Stvarno mi je zao...

DarkoDunjic
26.10.2010, 20:18
A zar odgovor ne stize na kucnu adresu,postom? Tako je tamo pisalo...nevermind,smislicu nesto,sigurno nisam jedini.

Score
26.10.2010, 20:40
A zar odgovor ne stize na kucnu adresu,postom? Tako je tamo pisalo...nevermind,smislicu nesto,sigurno nisam jedini.

Ok, u firefoxu, idi na file i odaberi work offline. Onda idi na history, i izaberi show all history, i onda today. Tu bi trebalo da se nalazi ta strana koju trazis. Ako ti to ne pomogne, postoji jos jedna sansa. Ta strana je definitvno zabelezena u cashu tvog kompjutera, ali ti fajlovi su "hidden", tako da ne mozes da radis pretragu. Vidi dal ce ovo da ti pomogne.

american muscle
26.10.2010, 20:43
ako sam dobro skužio, od ovog puta više nešalju poštu, nego treba provjerit na sajtu!

btw ništa te nekošta probat poslat mail dali ti mogu pronač sa podacima!

AntaresNS
26.10.2010, 21:08

Ne, od ove godine ucesnici lutrije sami proveravaju da li su izvuceni od 01.05. na istoj adresi na kojoj su se i prijavljivali (www.dvlottery.state.gov) a da bi proverio unosis CN i godinu rodjenja (ne salje se vise prva koverta postom)

Ps. Probaj da uradis to sto ti je Score napisao (pametno Score, pametno :;D:) pa nam javi sta si uradio

blok64
26.10.2010, 22:04
Darko, ne znam da li si primetio ali na stranici za prijavljivanje pise velikim boldovanim slovima (jos je pride i uokvireno crvenim pravougaonikom) sledece: This web site only supports Internet Explorer 6.0 and Internet Explorer 7.0.
Jedan programer me je savetovao da obaveznom skinem noviji explorer i da sa njega obavim registraciju tako da mozda da probas ponovo sa tog pretrazivaca. Pozz

AntaresNS
26.10.2010, 22:22
Registracija se moze obaviti i preko mozile, ovo je provereno jer je sam covek koji radi u ambasadi na predavanju u American Corner-u to rekao! Stvar je u tome da neki browser-i nece da otvore stranicu za registraciju, svi oni koji otvore se mogu koristiti za registraciju!

spectra
26.10.2010, 22:24
Darko, ne znam da li si primetio ali na stranici za prijavljivanje pise velikim boldovanim slovima (jos je pride i uokvireno crvenim pravougaonikom) sledece: This web site only supports Internet Explorer 6.0 and Internet Explorer 7.0.
Jedan programer me je savetovao da obaveznom skinem noviji explorer i da sa njega obavim registraciju tako da mozda da probas ponovo sa tog pretrazivaca. Pozz

Ovdje uopste nije bio problem popunjavanje aplikacije s Firefox, vec se problem desio nakon toga.. Tacno je da se preporucuje IE, ali ako se i s Firefox dobije CN, onda bi ponovno apliciranje samo rezultiralo automatskom diskvalifikacijom, jer bi imao dvije prijave..tako da, @Darko, ovo nikako ne pokusavas!

Nego, probaj to sto ti je napisao Score, to je jedini moguci nacin da nadjes izgubljeni CN.

TheNenad
27.10.2010, 01:19
Pre nego što išta budeš radio, nemoj da koristiš Firefox kao redovan browser, samo ćeš napraviti još više problema (ako prepuniš keš, Firefox će početi da ga briše)!

Otvori firefox, upiši "about:cache" a zatim klikni na "List Cache Entries" u sekciji "Disk cache device".

Pritisni CTRL+F kako bi otvorio toolbar za pretragu. Upiši "state.gov" i ono što pronađeš, klikni i POLAKO PRETRAŽI SADRŽAJ (polako = nemoj da, kada vidiš gomilu koda, da se uzje*eš i prekineš sa potragom), koristi opet CTRL+F da bi među tim kodom našao nešto što je tebi bitno (tipa "Thank you" ili šta se već ispisalo na toj stranici, ne znam ni ja)

Score
27.10.2010, 10:16
Pre nego što išta budeš radio, nemoj da koristiš Firefox kao redovan browser, samo ćeš napraviti još više problema (ako prepuniš keš, Firefox će početi da ga briše)!

Otvori firefox, upiši "about:cache" a zatim klikni na "List Cache Entries" u sekciji "Disk cache device".

Pritisni CTRL+F kako bi otvorio toolbar za pretragu. Upiši "state.gov" i ono što pronađeš, klikni i POLAKO PRETRAŽI SADRŽAJ (polako = nemoj da, kada vidiš gomilu koda, da se uzje*eš i prekineš sa potragom), koristi opet CTRL+F da bi među tim kodom našao nešto što je tebi bitno (tipa "Thank you" ili šta se već ispisalo na toj stranici, ne znam ni ja)

Bravo nenade, to je ta "jos jedna sansa" o kojoj sam govorio, ali je relativno komplikovana za ljude koji nemaju dovoljno iskustva sa kompjuterima, ali to je poslednja sansa ukoliko cash nije vec overwritten.

DarkoDunjic
27.10.2010, 12:39
Score,pokusao sam oboje...ovo sa "work offline" i history ne uspeva,mogu da otvorim sve ostale strane ali ne i tu,verovatno je zasticena il tako nesto...na "cache" memoriji imam oko 7-8 strana sa state.gov ali ni na jednoj nema kljucnih reci (confirmation,thaky you,save,print this page,cak sam kucao i moje ime). Pokusacu da nadjem u "cache" ako nije pod state.gov,mozda je neki drugi domen...hvala ljudi.

Score
27.10.2010, 13:59
Score,pokusao sam oboje...ovo sa "work offline" i history ne uspeva,mogu da otvorim sve ostale strane ali ne i tu,verovatno je zasticena il tako nesto...na "cache" memoriji imam oko 7-8 strana sa state.gov ali ni na jednoj nema kljucnih reci (confirmation,thaky you,save,print this page,cak sam kucao i moje ime). Pokusacu da nadjem u "cache" ako nije pod state.gov,mozda je neki drugi domen...hvala ljudi.

probaj da pogledas sve strane koje imaju extention .gov sa tim datumom? A mozda se ta strana nije cashirala jer je islo (ako je islo) preko secured network (SSL)?

pekka
27.10.2010, 17:18
probaj da pogledas sve strane koje imaju extention .gov sa tim datumom? A mozda se ta strana nije cashirala jer je islo (ako je islo) preko secured network (SSL)?

Ne mora biti neminovno problem vezan za SSL. Ja sam svake godine nakon prijave prvo odmah zapisivao CN na neki papir, a zatim ga i stampao odmah nakon toga, kako bih bio apsolutno siguran da cu ga imati. Uvek nesto moze da podje naopako kada se radi sa racunarima, pa opreza nikad dosta, a oni su vrlo jasno napomenuli da stranicu treba odmah odstampati. Verovatno postoji razlog za takvu eksplicitnu preporuku.

Sve ovo sto pisem ne znaci da mislim da je sve beznadezno u vezi ovog problema, samo nemam vise ideja kako bih pomogao.

Neka se oglase programeri, kojih ovde ima nekoliko, pa ako oni nemaju nekih ideja za pomoc onda ne znam ko ih moze imati.

Srecno!

AntaresNS
27.10.2010, 17:23
Ja sam svake godine nakon prijave prvo odmah zapisivao CN na neki papir, a zatim ga i stampao odmah nakon toga, kako bih bio apsolutno siguran da cu ga imati.

A ja sam obavezno jedan klik na print screen i u jpg formatu sacuvao na kompu...za svaki slucaj, zlu ne trebalo! ;)

oktobar10
27.10.2010, 18:12
Da li se ovaj uslov o minimalnom obrazovanju odnosi samo na aplikanta ili i na supruznika?

pekka
27.10.2010, 22:04
Da li se ovaj uslov o minimalnom obrazovanju odnosi samo na aplikanta ili i na supruznika?

Samo na aplikanta, a ostali putuju u paketu taman da nemaju ni jaslice zavrsene. :grin:

Neverhood
27.10.2010, 22:15
Prvo print screen pa sve ostalo. :naughty:
Prosle godine sam jos i stampao CN a ove samo elektronska verzija.

DarkoDunjic
28.10.2010, 00:09
Najgore od svega je sto se to deilo dok sam stampao,tada je sve zabagovalo...jbg,desava se.Zna li neko na koji mail se mogu obratiti?Ja nigde nisam nasao "contact info".

HVALA VAM LJUDI,pokusali ste da mi pomognete.

Neko je napomenuo da je napomenuto da se koristi Explorer.Da,isto tako sam i ja napomenuo da mi ovde treba pomoc a ne soljenje pameti.U uputstvu na srpskom pise da se moze koristiti i Firefox.Sa ove instance znam isto tako da bih prvo pritisnuo PrntScr,i odgovori tipa TREBALO JE mi stvarno ne pomazu.Bez namere da ulazim u raspravu,hvala svima koji imaju ideju sta bih SADA MOGAO da uradim.

Hvala jos jednom.:grin:

dare_ns
28.10.2010, 00:22
Rečima konzuja sa prezentacije u AC NS: "ako izgubite Confirmation Number, možete da zaboravite na lutriju za ovu godinu".

probaj u srč na forumu da ukucaš "KCC mail". Bilo je ljudi koji su slali mail Konzularnom centru, ali ne znam da li će ti moći pomoći. Srećno.

tinkulina
29.10.2010, 01:13
MOLIM VAS ZA POMOC!!JA NISAM ODSTAMPALA PRIJAVU JER NEMA STAMPAC ALI SAM SACUVALA TU STRANICU.I TAJ BROJ UPISALA ZA SVAKI SLUCAJ.SAD MALO LISTAM OVUDA I AJ KAO DA PROBAM TAMO I UPISEM ONIH 16 BROJEVA-SLOVA KAD ONO PISE OVO

Invalid Confirmation Number: Please enter the correct confirmation number which is 16 characters long (example: 20111O0DZWY3DOV9).

* Required Fields
STA SAD DA RADIM???? POMAGAJTE MOLIM VAS

Zana
29.10.2010, 01:20
Izvini, a gde si ti to ubacila "te" brojeve?! Ajd' probaj pre ubacivanja "tih" cifara u "to" polje, da vidis na kojoj si strani, procitaj za koju godinu moze da se proverava prijava i sve ostale stvari koje su napisane na toj strani - pa nam javi da li ti jos uvek treba pomoc...

I - molim te, NEMOJ DA VICES NA FORUMU.

TheNenad
29.10.2010, 03:54
MOLIM VAS ZA POMOC!!JA NISAM ODSTAMPALA PRIJAVU JER NEMA STAMPAC ALI SAM SACUVALA TU STRANICU.I TAJ BROJ UPISALA ZA SVAKI SLUCAJ.SAD MALO LISTAM OVUDA I AJ KAO DA PROBAM TAMO I UPISEM ONIH 16 BROJEVA-SLOVA KAD ONO PISE OVO

Invalid Confirmation Number: Please enter the correct confirmation number which is 16 characters long (example: 20111O0DZWY3DOV9).

* Required Fields
STA SAD DA RADIM???? POMAGAJTE MOLIM VAS

1. Tu stranicu što si sačuvala otvori i zapiši broj negde na papir, za svaki slučaj
2. Verovatno proveravaš da li si izvučena ovde: http://www.dvlottery.state.gov/ESC/
To NIJE, i ponavljam NIJE mesto gde trebaš da proveriš tvoj confirmation number jer lepo piše:

Please check back at this link http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ on or after May 1, 2011 for Entrants who applied for DV-2012.

Ti si se prijavila (kao i svi mi) za DV Lottery 2012, a ne za 2011. Logično je da izvlačenje još nije počelo i da ti se konfirmacioni broj (koji počinje sa 2012, a ne 2011) neće moći upotrebljavati sve do maja sledeće godine. Broj koji si dobila je validan i sačuvaj ga do maja.

3. Smiri se, sve je ok :==D:

Edit: Narode, znamo svi za šta forum služi - za pitanja i razmenu mišljenja... Ali ako ne možete da pročitate ono osnovno na engleskom što piše čitko i jasno u uputstvima za rad na GOV sajtovima, imaćete mnogo više problema u buduće. DV lutrija nije zahebancija već stvar koja može da promeni život. Zbog toga sve učesnike molim da pristupaju svim procedurama i formalnostima sa krajnjom ozbiljnošću i obrazrivošću, za vaše dobro.

jelenche
29.10.2010, 15:27
Poslala sam administratoru PREKO NALOGA MOJA PRIJAVA prijavu na srpskom sa slikama na moje ime, na proveru. NIKO mi ne odgovara, a mailom sam dobila sledeci odgovor>

Tue, October 26, 2010 9:56:24 PM[84158-4126101323] Nova prijava za DV-2012 od clana jelenche
From: ZelenaLutrija.com - Korisnička Podrška <[email protected]>
To: [email protected]

--------------------------------------------------------------------------------

This message is to notify you that your ticket has been submitted.

Ticket ID: 84158-4126101323

sta ovo znaci, da li neko pregledao moju prijavu, jer mislim da nije jer kad kliknem na MOJE PRIJAVE na sajtu Zelena lutrija, javlja mi da moja prijava nije pregledana.
MILOS mi se ne javlja mailom , pa ne znam sta se desava... da li da se sama prijavljujem posto me niko nije kontaktirao...
MILOSE< GDE SI... plasim se da se ne prijavim dva puta...HELP:1072:

jelenche
29.10.2010, 15:39
sada vidim da sam dobila pre ovoga jos jedan mail, dan pre ovoga

sadrzaj >

Mon, October 25, 2010 7:38:18 PM[84151-4125101116] ZelenaLutrija.com Site Contact

--------------------------------------------------------------------------------

Ticket ID: 84151-4125101116

To check the status of this ticket, visit:
http://www.vuxys.com/desk/zelenalutrija/index.php?action=ticket&id=ODQxNTEtNDEyNTEwMTExNg==&ide=Z29nYWplbGVuQHlhaG9vLmNvbQ==

tek sada mi nije nista jasno, jer su brojevi Ticket ID razliciti! MOLIM POMOC
da li me je neko prijavio vec, i to dva puta ili sta se desava?

wrath:of:the:lich:king
29.10.2010, 16:41
sada vidim da sam dobila pre ovoga jos jedan mail, dan pre ovoga

sadrzaj >

Mon, October 25, 2010 7:38:18 PM[84151-4125101116] ZelenaLutrija.com Site Contact

Ticket ID: 84151-4125101116

To check the status of this ticket, visit:
http://www.vuxys.com/desk/zelenalutrija/index.php?action=ticket&id=ODQxNTEtNDEyNTEwMTExNg==&ide=Z29nYWplbGVuQHlhaG9vLmNvbQ==

tek sada mi nije nista jasno, jer su brojevi Ticket ID razliciti! MOLIM POMOC
da li me je neko prijavio vec, i to dva puta ili sta se desava?

Tacan odgovor moze da ti da Srdjevic, nadam se uskoro! Ali mislim da te nisu prijavili, vec je ticket id samo broj pod kojim su primili tvoj zahtev (tj pitanje), ne verujem da bi te prijavili tek tako?? Ne brini se!

Zana
29.10.2010, 17:01
ZelenaLutrija.com ne vrsi usluge prijavljivanja na DV Lottery, vec samo pomaze svojim clanovima u proveri podataka i kvalifikacija.

Ninovranje
29.10.2010, 22:33
Poslala sam administratoru PREKO NALOGA MOJA PRIJAVA prijavu na srpskom sa slikama na moje ime, na proveru. NIKO mi ne odgovara, a mailom sam dobila sledeci odgovor>

Tue, October 26, 2010 9:56:24 PM[84158-4126101323] Nova prijava za DV-2012 od clana jelenche

Ticket ID: 84158-4126101323

sta ovo znaci, da li neko pregledao moju prijavu, jer mislim da nije jer kad kliknem na MOJE PRIJAVE na sajtu Zelena lutrija, javlja mi da moja prijava nije pregledana.
MILOS mi se ne javlja mailom , pa ne znam sta se desava... da li da se sama prijavljujem posto me niko nije kontaktirao...
MILOSE< GDE SI... plasim se da se ne prijavim dva puta...HELP:1072:

Zdravo Jelenche, nemas potrebe da se brines jer te niko nece prijaviti sa ovog foruma, link ''Moja prijava'' je sluzio, (napominjem ''sluzio'') da se clanovima koji zele provere prijave pre slanja i ukaze na eventualne probleme, i nekada davno se nudila mogucnost da vas Admini sa ovog foruma prijave umesto Vas ako to posebno zatrazite, mada nije ni bitno, jer ima veliki broj clanova a verujem da nema ko to da odradi pa smatram da je ta opcija sad suvisna na ovom forumu.

Dakle, to sto si popunila prijavu na ovom forumu i delu za članove ''Moja prijava'' nema nikakve veze da Onom Pravom Prijavom na zvaničnom sajtu i to ces morati sama da se prijavis, ili da platis nekoj agenciji da to uradi umesto tebe.

To sto si dobila ta dva broja znaci da je to samo broj pod kojim je zaveden tvoj zahtev na koji ti jos niko nije odgovorio, a sumnjam i da ce ti odgovoriti.

Razumem sta znaci nestrpljenje i uplasenost za prijavu da se nesto ne pogresi, poucen slicnim, da ne kazem istim iskustvom, i ja sam se obratio Milosu, meni je odgovorio ovo sto ti pisem gore, tako da razloga za brigu nema, slobodno se sama prijavi na lutriju, obavezno zapisi svoj broj prijave i srecno ti bilo na izvlacenju.

P.S. I dalje ne mogu da razumem ljude koji nece ili ne zele da pomognu u ovakvim situacijama, jer niko se ne radja sa iskustvom i znanjem, a uostalom ovaj forum je i tome namenjen, pa ako taj neko ne zeli da pomogne nemoj ni da kritikuje.

Pozz

srdjevic
29.10.2010, 23:43
Jos jedan savet, koji bi mogao da pomogne, za one koji imaju Total Commander:

- Ukljucite "show hidden files" opciju (Configuration => Options => Display => Show hidden/system files)
- Idite u folder "Temporary Internet Files" (ili koji je vec cache folder vaseg browsera)
- Pokrenite Search opciju (Alt+F7 otvara prozor)
- Izaberite "Find text"
- ukucajte "confirmation" (ta rec je 100% na stranici)

Stranice otvorene preko SSLa su i dalje kesirane na klijentskoj strani, samo je konekcija enkriptovana. Doduse, moze da se desi da se pri gasenju browsera cisti cache isto...
Najbolje je ovo uraditi odmah, dok je sve jos frishko.

I da: popunjavanjem bilo kog formulara sa ovog sajta (zelenalutrija.com) necete biti automatski prijavljeni na Lutriju.

jelenche
01.11.2010, 11:45
hvala svima koji su mi pomogli, bilo savetima, bilo bodrenjem.

Submission Confirmation: Entry Received
2 komada

Milose, nadam se da se vidimo sledece godine u States

dukees86
01.11.2010, 19:33
Jooooooj i meni se zagubio CN, neverovatno! Slao sam sa internet explorera, pre 2 sata na faxu, pa cu sutra ujutru proveriti mogu li spasiti stvar. Moze li neko da mi pojasni kako da isproveravam, explorer je u pitanju?

TheNenad
01.11.2010, 21:40
Kao prvo, trči koliko te noge nose do faxa. Drugo, nemoj dozvoliti da iko koristi bilo kakve alatke za brisanje suvišnih podataka na disku (CCleaner i sl.)

Kao treće...
Otvori internet explorer, idi na File > Work offline, a zatim pritisni CTRL+H (da bi dobio History view). Pronađi www.dvlottery.state.gov.

Ako ne uspeš, možeš probati plugin za Total Commander: http://www.totalcmd.net/plugring/msie_cache.html
Ili ovaj program (besplatan na 15 dana):
http://www.lanesoft.com/iecv/iecv.htm

Srećno! :fist:

PS: Probaj i ono što je Srđević poslao

CONfucie
02.11.2010, 17:35
Moze li mi neko reci kolko je sigurno sacuvati CN na netu, recimo kao attachment ili slicno, moze li neko doci do broja i zloupotrebiti ga!???

dragance
02.11.2010, 17:50
Ja sam recimo osim što sam sačuvao CN u tekst fajlu poslao sam sebi email što smatram veoma pouzdanom metodom za čuvanje takve informacije.

TheNenad
03.11.2010, 00:16
Moze li mi neko reci kolko je sigurno sacuvati CN na netu, recimo kao attachment ili slicno, moze li neko doci do broja i zloupotrebiti ga!???
Mora da se na sajtu state.gov unese još i prezime, kao i godina rođenja, pored confirmation broja da bi se nešto uradilo, tako da je teško da će ga neko zloupotrebiti tek tako. (što ne znači da nije pametno čuvati ga na sigurnom mestu)

Ja sam lično moj broj uploadovao na Windows SkyDrive i stavio kao private, jer tamo čuvam bitne podatke koji su živi čak iako mi rikne HDD :)
http://explore.live.com/windows-live-skydrive

Takođe je i dobra praksa poslati sebi na e-mail taj broj i staviti ga u arhivu, ali u svakom slučaju - uvek svoj broj čuvajte na više mesta.

tinkulina
05.11.2010, 04:58
jaooo...covece sacuvam jer nemam stampac onu stranicu u jedan folder i napisem VAZNO!!!! zamisli obarali mi sistem sacuvaju to ali je sad zelenim slovima i nikako ne mogu da otvorim! zna li neko sta da radim???

dragance
05.11.2010, 05:22
Da li možeš malo više podataka o "ali je sada zelenim slovima"...

TheNenad
05.11.2010, 06:28
jaooo...covece sacuvam jer nemam stampac onu stranicu u jedan folder i napisem VAZNO!!!! zamisli obarali mi sistem sacuvaju to ali je sad zelenim slovima i nikako ne mogu da otvorim! zna li neko sta da radim???
Zelena slova u Windows NTFS fajl sistemima znače da ti je taj folder/fajl enkriptovan (tj. šifrovan)! To znači da ga ne možeš otvoriti bez SAM (Security Access Management) podataka, a ti podaci su ti se nalazili u starom Registry-ju, kojeg nažalost više nemaš.

Enkripcija se koristi tako što uradiš desni klik na određeni folder ili fajl i u "advanced" delu čekiraš "encryption"... ako ti to nisi uradio, neko drugi jeste. Ta funkcija služi baš toj svrsi koja će te sada za*ebati - da ne možeš pristupiti određenim podacima ako nisi ušao u Windows preko redovnog korisničkog naloga. Sada kada imaš novi Windows, sistem je drugi i podataka sa dekripciju tvojih fajlova nema nigde. Probaj odčekirati u properties-u "encryption" i vidi šta će Windows da kaže, čisto radi reda, mada iskreno šanse za oporavak su nula. :no:

http://img638.imageshack.us/img638/2622/encryption.jpg

Kao što vidiš, nisi jedini koji je izgubio broj ove godine... zato uvek zapišite na papir broj, pre nego što se išta desi (problem sa štampačem, nestanak struje, crkavanje diska, itd.). :smrc:

dare_ns
05.11.2010, 11:00
ja sam i ovaj, 3. put prijave na lutiju, svoj broj čuvao na iste načine:

1. kopiram u *.txt dokument (ime, prezime, CN, godina rođenja) - šta god da se desi hard disku, uvek možeš izvući *.txt u zdravom stanju :)
2. odštampam onu celu stranu na kojoj piše CN, i stavim u fioku u kojoj stoji čak i prijava iz 2007. :)

TheNenad
05.11.2010, 15:21
^
Amen, brother!
Ja sam lično, pored desktopa, uzeo na laptopu da radim prijavu... za "ne daj bože", jer znajući našu elektrodistribuciju, ugasili bi me onog trenutka kada bi dobio broj na ekranu :naughty:

spectra
08.11.2010, 00:08
^
Amen, brother!
Ja sam lično, pored desktopa, uzeo na laptopu da radim prijavu... za "ne daj bože", jer znajući našu elektrodistribuciju, ugasili bi me onog trenutka kada bi dobio broj na ekranu :naughty:
Svaka cast! Ova mi je najbolja do sad! :bravo:
Cudi me da se i ja nisam toga sjetila, tj pobrinula i za taj slucaj! :grin:

Inace, ja sam printala i slala na mail. :)

Isabelle
08.11.2010, 01:08
Ja sam mozda ipak malo pretjerala...Isprintala, spasila na Print Screen, spasila u Word-u, i napisala na tri papirica i stavila na razlicita mjesta u kuci...ako se koji slucajno zagubi ili baci....:grin:

lover
09.11.2010, 23:20
Ja sam takodje uradio slicno kao Isabelle, snimio sa Print Screen, pa prebacio u Word, ali sam za razliku od nje poslao sebi na e-mail, za svaki slucaj.:grin:

Isabelle
10.11.2010, 01:27
Ja sam takodje uradio slicno kao Isabelle, snimio sa Print Screen, pa prebacio u Word, ali sam za razliku od nje poslao sebi na e-mail, za svaki slucaj.:grin:

E lover, vidis i to cu uraditi za svaki slucaj, ko zna gdje cu biti 01.05, a mail se moze provjeriti i sa moba...:obrva::obrva:

Score
10.11.2010, 10:23
E lover, vidis i to cu uraditi za svaki slucaj, ko zna gdje cu biti 01.05, a mail se moze provjeriti i sa moba...:obrva::obrva:

Posalji kopiju i meni na cuvanje, ono, za svaki slucaj, covek ne moze nikad da bude previse oprezan...:lool:

Ne, stvarno...:bigkiss:

VonTuzni
10.11.2010, 15:28
Zahvaljujem se na informacijama gdje i kako spremiti svoj SRETNI broj! Mozda je u tome fol ako ga vise puta spremis ili napises da ce te onda izvuci...
:naughty::naughty::naughty::naughty::naughty:

Isabelle
10.11.2010, 22:25
Zahvaljujem se na informacijama gdje i kako spremiti svoj SRETNI broj! Mozda je u tome fol ako ga vise puta spremis ili napises da ce te onda izvuci...
:naughty::naughty::naughty::naughty::naughty:

U svakom slucaju zelim ti srecu da te izvuku :;D: Da budes ''Vonsretni''..:grin:

VonTuzni
10.11.2010, 22:38
U svakom slucaju zelim ti srecu da te izvuku :;D: Da budes ''Vonsretni''..:grin:

hahaha... Bas si me nasmijala!! I meni je prvi put da se prijavljujem i nadam se da necu imat problema sa svojim tzv. sretnim brojem. Za sada sam ga spremio samo na jednom mjestu ali mozda ako pocnem vjeroavti u caralo baralo onda cu ga zapisati 100 puta ako treba..
Sretno i tebi i vidimo se u USA... :wee::bravo:

Isabelle
10.11.2010, 22:43
hahaha... Bas si me nasmijala!!i je prvi put da se prijavljujem i nadam se da necu imat problema sa svojim tzv. sretnim brojem. Za sada sam ga spremio samo na jednom mjestu ali mozda ako pocnem vjeroavti u caralo baralo onda cu ga zapisati 100 puta ako treba..
Sretno i tebi i vidimo se u USA... :wee::bravo:

Drago mi je da sam barem nekom izvukla osmijeh danas :):):bravo::bravo:

lover
12.11.2010, 00:14
Jesi li kontala da pored skrivenih brojeva po kuci, mail-a, stampanja, podijelis i familiji na cuvanje a ujedno i ovdje pojedinim forumasima:grin:

olivera77
12.11.2010, 09:07
Ne bi bilo lose zakupiti par sefova po razlicitim bankama i ostaviti papire sa CN u njima :RRofl::RRofl:

Isabelle
12.11.2010, 12:03
ZNAM!! Istetovirat cu si broj !!! Tako je uvijek uz mene, a nece mu se nista desiti..taman ce da stane pored vile na ledjima :obrva::obrva::obrva: Hahah salim se naravno, Olivera uzela si mi recenicu iz usta :)

Lover, jesi li to mislio na sebe pod ''pojedinim forumasima'':grin::grin::grin:

lover
13.11.2010, 20:38
ZNAM!! Istetovirat cu si broj !!! Tako je uvijek uz mene, a nece mu se nista desiti..taman ce da stane pored vile na ledjima :obrva::obrva::obrva: Hahah salim se naravno, Olivera uzela si mi recenicu iz usta :)

Lover, jesi li to mislio na sebe pod ''pojedinim forumasima'':grin::grin::grin:
Ma nije problem da i kod mene bude CN. Ima tu jos forumasa, npr. i Score se ponudio. :grin:
Imam super prijedlog. Izbaci ga na topic, da ga svi vide, tako ga nikada neces zaboraviti:lool::rofl:

Isabelle
13.11.2010, 23:45
Broj je na sigurnom, a mi lagano odosmo od teme, da nas ne optuze za OT, necemo vise zauzimati temu:;D::;D::;D:

lover
14.11.2010, 17:59
Broj je na sigurnom, a mi lagano odosmo od teme, da nas ne optuze za OT, necemo vise zauzimati temu:;D::;D::;D:

Ok, necu vise!
Nego, ove godine je nesto manje ljudi prijavljeno zbog skracenog vremena prijavljivanja ili mi se to cini!?:wtf:

TheNenad
15.11.2010, 05:13
Vrlo moguće, a i manje njih će prihvatiti zelenu kartu jer se više koverta ne šalje, te će se samo oni istinski zainteresovani setiti da je "pokupe".

Isabelle
15.11.2010, 17:29
Meni bi puno znacilo da bude prvog maja, a ne jula...:blink::blink:

chombe_bg
15.11.2010, 18:35
Meni bi puno znacilo da bude prvog maja, a ne jula...:blink::blink:
Meni bi najvise znacilo da me izvuku,pa kad god to bilo! :grin:

tinkulina
22.04.2011, 02:32
e,ljudi....ja sve do sad mislila nemam broj i pozdravila se....KAD ONO!!!ja upisala br u word! xaxaxaxax yes! samo jedno pitanje! da li je obavezno da pored 2012 stoji EU?Jer meni nije...
2012236xxxxxxxxx

dejancic
22.04.2011, 05:18
e,ljudi....ja sve do sad mislila nemam broj i pozdravila se....KAD ONO!!!ja upisala br u word! xaxaxaxax yes! samo jedno pitanje! da li je obavezno da pored 2012 stoji EU?Jer meni nije...
2012236xxxxxxxxx

EU ce ti pisati na broju koji ces dobiti kada ti jave da si izvucena, a na konfirmacijskom broju moze svasta da pise... Srecno :)

tinkulina
22.04.2011, 16:53
kada mi jave da sam izvucena...uuuu al bi to bilo superiskaaaa....Daj boze..:)
srecno svima

nikita61
25.04.2011, 08:32
Verovatno sam negde nesto preskocila, pa da pitam na ovaj nacin. Kada od 1. maja pocnemo da proveravamo broj na zvanicnom sajtu, kojim tempom se to radi? Da li je svaki dan od prvog maja postavljeno nekoliko brojeva ili je to periodicno ili.....? Kako to ide da li zna neko?

citizenx
25.04.2011, 09:27
aj da i ja napisem nesto, mozda pomognem nekom ubuduce:
najbolje je da aplikaciju radite sa lap top racunara, ili preko obicnog desktop racunara koji ima UPS, odnosno koji moze da radi i u slucaju nestanka struje, sto je kod nas cesta pojava.
kad dobijete Confirmation Number, u daljem tekstu CN, prvo sto mozete uraditi je da stisnete dugme PRT SCR, sto znaci Print Screen, zatim kombinaciju 2 tastera (WIN + R), taster WIN se nalazi dole levo pored CTRL. kad se otvori run polje, tu upisite MSPAINT, moze i malim slovima, namerno pisem velikim kako bi bilo uocljivije, stisnete enter i onda CTRL + V, i zatim sacuvajte tu sliku kao jpg, ili bmp nebitno.
jos bolji metod, ali malo komplikovaniji je da pre nego popunite aplikaciju preuzmete program koji moze da generise PDF dokumenta. ukucajte u google bullzip pdf i instalirajte. kad sve to uradite popunite obrazac i u prozoru koji dobijete pritisnite CTRL + A, kako bi selektovali sve, otvorite word, CTRL + V, mozete da ga sacuvate i onda CTRL + P, da bi stampali dokument, i u listi izaberite Adobe PDF. kad dobijete pdf, sacuvajte ga i najbolje odmah posaljite sebi na mejl.

Ninica
15.10.2012, 20:47
Pozdrav svima! Ja se juce prijavila i nazalost nisam sacuvala Confirmation Number jer mi je nestala struja :nene: a probala sam neke od predloga koji ste vi napisali kao ono sa history i tako to, ali nista ne pomaze :no: Zanima me da li treba da se oprostim sa lutrijom za ovu godinu ili postoji neko drugo resenje? (da li oni obavestavaju da si izvucen putem emaila ili samo postoji ta opcija sa CN?)Sva sreca pa se i decko prijavio tako da ako nema nista od moje prijave, barem cu moci da idem sa njim, naravno ako ga izvuku, hehe :==D:

Amerashi
15.10.2012, 21:16
Pozdrav svima! Ja se juce prijavila i nazalost nisam sacuvala Confirmation Number jer mi je nestala struja :nene: a probala sam neke od predloga koji ste vi napisali kao ono sa history i tako to, ali nista ne pomaze :no: Zanima me da li treba da se oprostim sa lutrijom za ovu godinu ili postoji neko drugo resenje? (da li oni obavestavaju da si izvucen putem emaila ili samo postoji ta opcija sa CN?)Sva sreca pa se i decko prijavio tako da ako nema nista od moje prijave, barem cu moci da idem sa njim, naravno ako ga izvuku, hehe :==D:

Ako Confirmation Number nisi sacuvala , a nemozes ga naci u historiji ,Da
Nema nista od ove godine :blink:

oskark
15.10.2012, 21:18

Na zalost ne postoji drugi nacin da se proveri nego smo preko CN. Probaj jos jednom da precackas history ali detaljno. Eventualno ako te ne mrzi da odes u history files. CN samo ti vidis i samo je ti dobijas, zato i ne moze da se uradi nista po tom pitanju ako izgubis

Ninica
15.10.2012, 21:38
Na zalost ne postoji drugi nacin da se proveri nego smo preko CN. Probaj jos jednom da precackas history ali detaljno. Eventualno ako te ne mrzi da odes u history files. CN samo ti vidis i samo je ti dobijas, zato i ne moze da se uradi nista po tom pitanju ako izgubis

Pa kazem isla sam u history vec juce kada mi se to desilo i nista..:no: izgleda da je zasticeno :no: samo mi ne ulazi u glavu kako ne postoji drugi nacin, nego samo ti sam moras da proveravas..bezveze..ne znam zasto smo u prijavi ostavljali svoje emailove.. ali dobro..MOJA GRESKA..

valigia
15.10.2012, 21:48

Ako history ne sadrzi stranicu sa CN i imajuci u vidu da je u toku slanja prijave nestala struja - da li postoji sansa da njena prijava nije ni zabelezena? Mislim, nemam pojma da li je to opcija, samo razmisljam naglas... Steta da zbog ovoga devojci propadne ovogodisnje 'igranje'. :(

Ninica
15.10.2012, 22:31
Ako history ne sadrzi stranicu sa CN i imajuci u vidu da je u toku slanja prijave nestala struja - da li postoji sansa da njena prijava nije ni zabelezena? Mislim, nemam pojma da li je to opcija, samo razmisljam naglas... Steta da zbog ovoga devojci propadne ovogodisnje 'igranje'. :(

Prijava je zabelezena posto mi se otvorila stranica sa CN, ali nisam stigla da je sacuvam jer je nestala struja.. ne mogu da verujem sta mi se desava.. mislim ko zna da li bi i bila izvucena, ali nikad se ne zna.. krivo mi je sto mi je sve propalo..:nene: A da se opet prijavim ne vredi, jer bi automatski bila diskvalifikovana..STRUJA JE KRIVA ZA SVEEE:grin:

oskark
16.10.2012, 01:08
Prijava je zabelezena posto mi se otvorila stranica sa CN, ali nisam stigla da je sacuvam jer je nestala struja.. ne mogu da verujem sta mi se desava.. mislim ko zna da li bi i bila izvucena, ali nikad se ne zna.. krivo mi je sto mi je sve propalo..:nene: A da se opet prijavim ne vredi, jer bi automatski bila diskvalifikovana..STRUJA JE KRIVA ZA SVEEE:grin:

Da razumem te u potpunosti....sad na zalost ne mozemo nista. Al dobro , bar se decko prijavio, mozda je bas on srecnik.

Imas nacina da otvoris i pegledas Temporary Internet Files. Ako koristis Internet Explorer. Kazi mi koji Browser koristis, pa da mogu konkretnije da ti pomognem, tj da probam:grin:

Ninica
16.10.2012, 13:36
Da razumem te u potpunosti....sad na zalost ne mozemo nista. Al dobro , bar se decko prijavio, mozda je bas on srecnik.

Imas nacina da otvoris i pegledas Temporary Internet Files. Ako koristis Internet Explorer. Kazi mi koji Browser koristis, pa da mogu konkretnije da ti pomognem, tj da probam:grin:

Da, to bi bilo sjajno da njega izvuku.. Koristim Mozilla Firefox.. pa sada ako smislis nesto, javi :naughty:

Milosdv
16.10.2012, 14:12
Da, to bi bilo sjajno da njega izvuku.. Koristim Mozilla Firefox.. pa sada ako smislis nesto, javi :naughty:

Nisam nikad koristio Mozilu ali evo ovo može da ti pomogne.

Ti možeš malo da pročešljaš njihov forum i da postaviš pitanje adminima ovde:
http://forums.mozillazine.org/
i
http://support.mozilla.org

Tražiš temu ili post "history over ssl ili https history" ili već nešto slično. Prijava ide preko https (kriptovane sigurne konekcije) tako da u IE9 u većini slučajeva može da se nađe...

Pozdrav

Ninica
16.10.2012, 16:38
Nisam nikad koristio Mozilu ali evo ovo može da ti pomogne.

Ti možeš malo da pročešljaš njihov forum i da postaviš pitanje adminima ovde:
http://forums.mozillazine.org/
i
http://support.mozilla.org

Tražiš temu ili post "history over ssl ili https history" ili već nešto slično. Prijava ide preko https (kriptovane sigurne konekcije) tako da u IE9 u većini slučajeva može da se nađe...

Pozdrav

E hvala puno! Poslala sam pitanje, cekam odgovor.. ali na nasem sajtu Mozille.. Nadam se da ce biti od pomoci.. :grin:
Pozdrav

oskark
16.10.2012, 19:18
E hvala puno! Poslala sam pitanje, cekam odgovor.. ali na nasem sajtu Mozille.. Nadam se da ce biti od pomoci.. :grin:
Pozdrav
Bas gledao po netu kako da nadjem, ali na zalost ne mogu. Sve se svodi na history. Cak sam i instalirao mozillu.

outer_space
16.10.2012, 20:09
@Ninica trebalo je da ti se po ponovnom pokretanju Mozilla-e prikaže prozor, Session Manager - Restore after crash, iz kojeg se izabere zadnja sesija (Last Session), pre nestanka struje, odnosno prozor sa stranicom na kojoj ti se nalazio tvoj CN. U slučaju da ne postoji opcija Session Manager pod menijem Tools, možeš da ga instaliraš kao add-ons, za ubuduće.

pozdrav.

jovke
16.10.2012, 20:13
Ako nekom znači kao savjet reći ću da ja pre nego što kliknem poslednji korak za Confirmation number pripremim u drugoj ruci fotoaparat okrenut u monitor. Jednom rukom kliknem da mi prikaže Confirmation number a drugom odmah uslikam Confirmation number. Tek onda ide čuvanje na hard disk, štampanje, zapisivanje na papir ili ko šta voli. To bi bio moj savjet. Odmah fotoparatom u sekundi slikati Confirmation number, tako da tu ni nestanak struje ne može biti brži od vas. :;D:

Ninica
16.10.2012, 22:04
@Ninica trebalo je da ti se po ponovnom pokretanju Mozilla-e prikaže prozor, Session Manager - Restore after crash, iz kojeg se izabere zadnja sesija (Last Session), pre nestanka struje, odnosno prozor sa stranicom na kojoj ti se nalazio tvoj CN. U slučaju da ne postoji opcija Session Manager pod menijem Tools, možeš da ga instaliraš kao add-ons, za ubuduće.

pozdrav.

Nista od mog CN-a..:no: Sve zivo sam probala.. a ovo sto si predlozio je trebalo da uradim kada mi je nestala struja, tj. posle kada sam ukljucila komp, jel tako? Sada je kasno:no: Hvala u svakom slucaju..
POZZ

NightSky
16.10.2012, 22:05
Ako nekom znači kao savjet reći ću da ja pre nego što kliknem poslednji korak za Confirmation number pripremim u drugoj ruci fotoaparat okrenut u monitor. Jednom rukom kliknem da mi prikaže Confirmation number a drugom odmah uslikam Confirmation number. Tek onda ide čuvanje na hard disk, štampanje, zapisivanje na papir ili ko šta voli. To bi bio moj savjet. Odmah fotoparatom u sekundi slikati Confirmation number, tako da tu ni nestanak struje ne može biti brži od vas. :;D:

Ha ha ha, sjajno! Sjajno! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Ovo je do sada najorginalniji način spašavanja Confirmation numbera!
10 za kreativnost! :grin:

Ninica
16.10.2012, 22:12
Samo jos jedno pitanje? jel ima neko mail ambasade ili broj pa bi mogla njima da se obratim..ako mogu da dobijem CN ili kako vec..:suure: Bar cu sledeci put znati kako da sacuvam svoj CN ako nestane struja ili tako nesto, ima dosta predloga na forumu, hehe.. SRECNO SVIMA.. POZZ:beer:

lafayette
16.10.2012, 22:36
Odmah fotoparatom u sekundi slikati Confirmation number, tako da tu ni nestanak struje ne može biti brži od vas. :;D:

Pa bolje je snimiti video (kamerom ili fotoaparatom) - onda nema greške :)
Doduše meni taj problem rešava UPS ...

jovke
16.10.2012, 22:40
Da, u ambasadi samo čekaju tvoj poziv. Pročitaj malo zvanično upustvo i vidjećeš da je naglašeno da ambasade neće davati informacije o dobitnicima, o confirmation number i slično.

Ninica
16.10.2012, 22:44
Da, u ambasadi samo čekaju tvoj poziv. Pročitaj malo zvanično upustvo i vidjećeš da je naglašeno da ambasade neće davati informacije o dobitnicima, o confirmation number i slično.

Znam, sada sam videla.. ali znas kada se covek nada:suure: nista onda.. hvala u svakom slucaju..:grin:

jovke
16.10.2012, 22:46
Pa bolje je snimiti video (kamerom ili fotoaparatom) - onda nema greške :)
Doduše meni taj problem rešava UPS ...

Ja nisam rekao da je moja ideja najoriginalnija, pa neka drugi smisle i nešto kreativnije i efektnije pa to podijele sa drugima na forumu, ja neću imati ništa protiv.
Šalim se, neka misli ko šta hoće, meni je bitan cilj a to je siguran Confirmation number.

wladinho
01.05.2013, 21:33
Ako niste znali, proveru možete odraditi i ako ste izgubili Confirmation Number. Kada odete na zvaničnu stranicu, malim slovima ispod mesta gde se CN upisuje imate Forgot Confirmation Number. Kada tu kliknete, od vas se traže lični podaci, ali moraju biti identični kao i u prijavi. Ako ste sve tačno napisali onda će vas automatski redirektovati na stranicu za proveru na kojoj su već upisani svi potrebni podaci, a na vama je samo da upišete kod i vidite da li ste izabrani.

OVO PROVERENO RADI, JA SAM PROVERIO PRE 5 MINUTA!

oskark
01.05.2013, 22:58
Stvarno radi. I ja sam proverio. Ovo je stvarno dobra stvar sto su uradili.:grin:

vrhunski
01.05.2013, 23:51
Ja nisam rekao da je moja ideja najoriginalnija, pa neka drugi smisle i nešto kreativnije i efektnije pa to podijele sa drugima na forumu, ja neću imati ništa protiv.
Šalim se, neka misli ko šta hoće, meni je bitan cilj a to je siguran Confirmation number.

Ja sam svake godine slao sam sebi email i onda u archive sa kljucnim recima u tekstu

DV Lottery 2012
Lutrija
green card
i CN broj

posle toga samo uradim search i to je to :)

Zana
02.05.2013, 04:06
Ako niste znali, proveru možete odraditi i ako ste izgubili Confirmation Number. Kada odete na zvaničnu stranicu, malim slovima ispod mesta gde se CN upisuje imate Forgot Confirmation Number. Kada tu kliknete, od vas se traže lični podaci, ali moraju biti identični kao i u prijavi. Ako ste sve tačno napisali onda će vas automatski redirektovati na stranicu za proveru na kojoj su već upisani svi potrebni podaci, a na vama je samo da upišete kod i vidite da li ste izabrani.

OVO PROVERENO RADI, JA SAM PROVERIO PRE 5 MINUTA!

Ovo je super nadogradnja i lepa vest, ali meni naravno djavolak ne da mira pa su mi i druge, manje pozitivne stvari, pale na pamet: ovo sada znaci da ce svako ko ima vase podatke moci da se uloguje (sto za nas region i nije neki problem, ali u pojedinim zemljama to stvarno i nije dobra ideja). Drugo - ako ovo sada znaci da i ambasade sada mogu ovako lako da provere da li ste u DV sistemu, onda srecno svima koji konkurisu za vizu u dokazivanju da nemaju imigracione namere. 214(b) ima da radi samo tako...

Dome
02.05.2013, 11:28
Haj ako moze neko da posalje link,da vidim jesam li upao da proverim?:obrva:

I,dal treba samo preko Mozzile i Internet Explorer-a ??