PDA

View Full Version : prijava, mogući problemi

mrgud79
28.10.2010, 09:35
Ćao svim forumašima,
imam jedno pitanje, svaka pomoć je dobro došla,početkom oktobra sam se prijavio za DV 2012 i dobio CN ali krajem istog meseca sam dobio meil od Zelenalutrija.com sa pozivom da se prijavim do 3.11.2010. kada se završava prijava za DV 2012. učinio sam to i opet dobio CN ali ovoga puta drugi, novi. Prilikom prijave nisam unosio dodatne podatke o svojim generalijama pa piitam : da li je moguće da me izbrišu sa ovogodišnje lutrije zato što sam se dva puta prijavio?
Hvala unapred:;D:

dare_ns
28.10.2010, 10:04
ako imaš 2 CN-a, obe prijave si popunio na svoje ime i prezime, možeš da se slikaš sa lutrijom. Ne smeju se duplirati prijave, jer se time ne dupliraju šanse, već naprotiv, diskvalifikujete se odma.

miki_s1986
28.10.2010, 17:15
kako to mislis do 3.11 zar nije do kraja novembra ??? jel moze neko da objasni ?

olivera77
28.10.2010, 17:21
Miki nema sta puno da se objasnjava,na zvanicnom sajtu pise da lutrija traje od 5.oktobra do 3.novembra,mesec dana krace nego proteklih godina.

Ako si se dva puta prijavio bices,na zalost,diskvalifikovan.

mrgud79
28.10.2010, 21:52
ma razumem sve to ako se dva puta prijaviš da te kao diskvalifikuju ali ja nisam menjao podatke prilikom druge prijave da bi me diskvalifikovali?
ne znam više ni sam...?:no:

olivera77
28.10.2010, 21:55
Svaka dupla prijava povlaci diskvalifikaciju i to je to na zalost.

mrgud79
28.10.2010, 22:03
ajd videćemo, malko sam skeptičan u vezi svega ovoga. koliko ima samo likova sa istim imenom...

olivera77
28.10.2010, 22:55
Ima puno istoimenika,ali ne bas da su rodjeni istog dana,iste godine i zive na istoj adresi :))

mrgud79
28.10.2010, 23:12
daj olivera malko pozitivnog duha :)
možda budu gledali kao duplu rezervaciju avio karte preko online :)

dare_ns
28.10.2010, 23:14
izvini, ali istina je surova. Lepo piše i u uputstvu za lutriju, koje čak postojii na srpskom jeziku, da duple prijave automatski znače diskvalifikaciju.

TheNenad
29.10.2010, 04:06
Jasno. Piše i na kraju prijave da se ne prijavljuješ ponovo jer će te 100% diskvalifikovati. Ja se lično ne slažem sa takvim pristupom, jer će se možda jednog dana naći neki zlobni ljudi koji će da se prijavljuju na lutriju sa tuđim imenom i podacima, te praviti belaja na svetskim razmerama. U međuvremenu je najbolji lek da se prijavi samo JEDNOM, a zatim da se o dotičnoj prijavi ĆUTI ko zaliven. Na forumu ne treba otkrivati svoj identitet.

Već sam rekao i na drugoj temi, i ne nameravam da pametujem, ali otvorite četvoro očiju i pročitajte sve što piše. Sve. Makar bilo i 10 stranica - čitajte i čitajte, sve će vam biti mnogo jasnije.:book:

City Lights
03.11.2010, 22:13
Mene bi više zabrinjavalo ovo iz instrukcija -
People submitting more than one entry will be disqualified, and an electronic record will be permanently maintained by the Department of State.

Score
03.11.2010, 22:21
Jasno. Piše i na kraju prijave da se ne prijavljuješ ponovo jer će te 100% diskvalifikovati. Ja se lično ne slažem sa takvim pristupom, jer će se možda jednog dana naći neki zlobni ljudi koji će da se prijavljuju na lutriju sa tuđim imenom i podacima, te praviti belaja na svetskim razmerama.....:

Ljudi zaboravljate da i IP number (vase internet konekcije) mora da se podudara, a to je malo tesko ili nikako moguce...morao bi vas taj nekako prijaviti sa vaseg kompjutera. Nemajte brige, nisu oni blesavi...

dragance
03.11.2010, 22:31
@Score
Stani hoćeš da kažeš da prijava poslata sa istim podacima ali sa različitih IP adresa se ne tretira kao ista? Odakle ti to ? Tom logikom ja mogu sebe da prijavim više puta sa različitih ip adresa i neću biti diskvalifikovan što mislim da nema nikakvog smisla.Tako da, gledajte da ne govorite nekom kome ste se zamerili da učestvujete na lutriji :)

Score
03.11.2010, 22:50
@Score
Stani hoćeš da kažeš da prijava poslata sa istim podacima ali sa različitih IP adresa se ne tretira kao ista? Odakle ti to ? Tom logikom ja mogu sebe da prijavim više puta sa različitih ip adresa i neću biti diskvalifikovan što mislim da nema nikakvog smisla.Tako da, gledajte da ne govorite nekom kome ste se zamerili da učestvujete na lutriji :)

Pa cuj, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim kako taj sistem funkcionise, ali sam debelo uveren da IP broj igra veoma vaznu ulogu u celoj stvari. Tacno se moze utvrditi identitet osobe na koju je registrovan internet prikljucak na osnovu IP broja i vremena prikljucenja, itd. A onda je vec lako utvrditi ko se igrao vatrom i zasto.

dragance
03.11.2010, 23:08
Pa cuj, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim kako taj sistem funkcionise, ali sam debelo uveren da IP broj igra veoma vaznu ulogu u celoj stvari. Tacno se moze utvrditi identitet osobe na koju je registrovan internet prikljucak na osnovu IP broja i vremena prikljucenja, itd. A onda je vec lako utvrditi ko se igrao vatrom i zasto.
Bojim se da ne razumeš neke stvari...preko IP broja najbliže što neko može saznati o tom broju bez sudskog naloga je ime ISP-a i grad.IP adresa može imati ulogu u prepoznavanju duplih prijava ako pošalješ jednu prijavu iza druge, znači sa istih IP adresa za istu osobu.

Naravno da oni neće utvrdjivati ko se zapravo krije iza koje IP adrese a i zašto bi, nije njihov problem i to ostavlja prostora da diskvalifikuješ nekoga koga dovoljno dobro poznaješ.