PDA

View Full Version : Stigla druga..ali problem

Bibinomad
08.11.2010, 22:50
Stigla i meni druga koverta,medjutim buduci da sam poprilicno prelistavao forum kao i zvanicni sajt za GC..bas sam na mukama..naime citao sam na ranijem postu kako su lika odbili jer mu nisu prihvatili zanimanje http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=510&page=2 .Pa sad buduci da sam planirao da idem na tu soluciju(treci stepen) a gledao sam http://online.onetcenter.org/link/summary/33-9032.00 ,tu imam radnog iskustva,jednostavmo neznam,dali uopste ima neke sanse?Ako neko zna nesto vise o takvim slucajevima kod nas,nek napise nesto.

dragance
08.11.2010, 23:40
U kom poslu imaš radno iskustvo i da li možeš da ga dokažeš? (ako je na crno odma zaboravi)

Bibinomad
09.11.2010, 00:16
Bas kao na linku,Guard, Security.Uredno sam prijavljen i imam vise od dve godine radnog iskustva.

dragance
09.11.2010, 00:26
Pogledao sam..nažalost moram da te razočaram, taj posao pripada zoni 2 a oni traže minimum 4...

have two years of experience in an occupation that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.

Bibinomad
09.11.2010, 00:31
Iskreno receno,malo sam se ponadao,kada mi je stigla koverta ali sam i pretpostavio da tu nemam nekakvih sansi.

ZeljkoUSA
09.11.2010, 09:43
Iskreno receno,malo sam se ponadao,kada mi je stigla koverta ali sam i pretpostavio da tu nemam nekakvih sansi.
Ne bi da ti stajem na muku, ali istrazivanje je trebalo uraditi pre prijavljivanja, kako ne bi dolazio u ovakvu situaciju...
Da ne pominjem da je mogao biti izvucen neko ko ispunjava uslove, umesto tebe... :udri:

nemili
09.11.2010, 14:59
Da ne pominjem da je mogao biti izvucen neko ko ispunjava uslove, umesto tebe... :udri:

Zato se izvlači više od predviđenog broja. Niko nije u ovakvim situacijama oštećen, sem ljudi kao Bibinomad koji se ponadaju pa se razočaraju...

dragance
09.11.2010, 15:54
Zato se izvlači više od predviđenog broja. Niko nije u ovakvim situacijama oštećen, sem ljudi kao Bibinomad koji se ponadaju pa se razočaraju...
Željko je verovatno mislio na to da je neko ko zadovoljava uslove bio na Bibinomadovom mestu sada bio sa zelenom kartom.Teorijski, što više aplikacija koje ne ispunjavaju uslove -> manje šanse za nekoga ko ispunjava

steelers
09.11.2010, 16:37
kako ja da se pronadjem na ovom O. Netu bas me zanima, posto sam ovo tek sad otkrio :-_-;:

nemili
09.11.2010, 16:45
Željko je verovatno mislio na to da je neko ko zadovoljava uslove bio na Bibinomadovom mestu sada bio sa zelenom kartom.Teorijski, što više aplikacija koje ne ispunjavaju uslove -> manje šanse za nekoga ko ispunjava

Od broj aplikacija varira i broj dobitnika. Ako se ne varam prošle godine je bilo oko 400 a godinu dana ranije oko 500. Mi naravno ne možemo da znamo koje su tačno kvote u odnosu prijavljenih i izvučenih.

ZeljkoUSA
09.11.2010, 22:47
Od broj aplikacija varira i broj dobitnika. Ako se ne varam prošle godine je bilo oko 400 a godinu dana ranije oko 500. Mi naravno ne možemo da znamo koje su tačno kvote u odnosu prijavljenih i izvučenih.
Dragance je napisao bas ono sto mislim. Naravno da je on najvise ostecen, zato sam zapoceo sa ne bi da ti stajem na muku...
Moje misljenje je da mnogi ljudi igraju lutriju kao Bingo (samo besplatan). Naravno da imaju pravo na to, ali neki salju prijave bez trunke razmisljanja sta to sa sobom nosi.
Polazi se od toga "ma nece mene" pa se ne razmislja mnogo sta ako (kad) budem izvucen. Imam i ja par prijatelja koji igraju godinama, a SIGURNO ne bi otisli ukoliko ih izvuku, mada ni oni sami to jos uvek ne znaju.
Osnovna stvar - proveriti da li ispunjavas uslove da ucestvujes na lutriji. To toga se dodje tako sto se (barem prvi put) procita uputstvo za ucestvovanje.
Druga stvar - tek kad se dodje do toga pocinje razmisljanje o realnim stvarima: novac za vize, lekarski, karte, za prvo vreme tamo... Roditeljima (ipak je to kod nas vrlo nezgodna stvar) treba saopstiti da odlazite u "tu tamo Ameriku", a patetika kuca na vasa vrata istog momenta: nikada te vise necemo videti,.... Sve ovo je mnogo teze ukoliko imate decu....
Mislim da o svemu ovome treba razmisljati pre nego sto se pritisne "CONFIRM"...

City Lights
09.11.2010, 23:35
Naravno da je on najvise ostecen,

Po čemu je oštećen? Ne zadovoljava uvjete koji su jasni. Ne smatram da je "oštećen".

nemili
10.11.2010, 09:28
@ZeljkoUSA
Slazem se ali ipak je to odluka svakog pojedinca da li da aplicira ili ne. Ispostavilo se da Bibinomad nije bio informisan i da je hteo da rizikuje i igra na kartu iskustva...

Po čemu je oštećen? Ne zadovoljava uvjete koji su jasni. Ne smatram da je "oštećen".

Nije ostecen, vec razocaran.

celestine
10.11.2010, 09:48
@Zeljko je toliko u pravu da ja nemam reci. Sve ovo sto je opisao mi prolazimi vec od maja od kad je stigla prva koverta a intenzitet se pojacava kako se intervju primice (cak smo ga i odlozili pre neki dan). Uz sve to mi smo odrasli, imamo neku ustedjevinu, porodicni ljudi, a opet sve isto-kako saopstiti roditeljima, strahovi, zebnje, preispitivanja...........

cile
13.11.2010, 18:07
@Zeljko je toliko u pravu da ja nemam reci. Sve ovo sto je opisao mi prolazimi vec od maja od kad je stigla prva koverta a intenzitet se pojacava kako se intervju primice (cak smo ga i odlozili pre neki dan). Uz sve to mi smo odrasli, imamo neku ustedjevinu, porodicni ljudi, a opet sve isto-kako saopstiti roditeljima, strahovi, zebnje, preispitivanja...........
Kao po nepisanom pravilu,svaka dilema je naizgled teska!Sustina je ipak surova,sve je ekstremno jednostavno,jer se radi o izboru koji svako ima.Problem lezi u prihvatljivom,a nepoznatom ishodu!(strah)Tu nam,odgovornost uskladjuje zelje i mogucnosti i tada donosimo prave odluke,shodno energiji koju nosimo.Zivot je uzrocno-posledicno desavanje!Da ne biste pomislili,da sam :blink:-zelim da kazem,da od svojih snova,nikada ne treba odustati!Vazno je,da ono sto nam je najbitnije,u nekom trenutku da ne postane nebitno(jer se to podrazumeva da imamo)-ali, nije isto ziveti i biti ziv!Uz sav optimizam,trud,rad,nadu,veru,snalazljivost i pamet,zelim svom detetu da pronadje svoju zvezdu na drugom mestu,a sebi makar malo manje brige i vise vazduha!
Nisam zelela da filozofiram,da otkrivam *rupe na saksiji* i otvaram *trece oko*:obrva:,vec da ovo podelim sa vama,jer sam i ja aplicirala i nadam se i strahujem...Ali svaku pricu*izvucenih i zelenih* prozivljavam kao svoju.Treba biti *lud* i hrabar-njih ipak prati i malo srece:;D:U to ime:ziveli2:zelim vam puno srece,a nama koji cekamo,da nam se ista osmehne:;D:

lanas
14.11.2010, 13:09
Ne bi da ti stajem na muku, ali istrazivanje je trebalo uraditi pre prijavljivanja, kako ne bi dolazio u ovakvu situaciju...

Kada sam bila na prezentaciji, jedan decko je rekao da poznaje jednog taksistu, koji ima 7-moro dece, sto znaci da nema potrebne kvalifikacije. Izvukli su ga, dobio je vizu i sada sa porodocim zivi i radi u USA. Sluzbenik iz ambasade nista nije rekao.

lanas
14.11.2010, 13:16
Izvinjavam se, pritisnula sam pogresan Quite........................

dragance
14.11.2010, 14:37
A odakle tebi da taksista nema kvalifikacije? Samo zato što radi taj posao ? :smrc:

olivera77
14.11.2010, 19:30
Najverovatnije da je taxista imao minimum zavrsenu cetvorogodisnju skolu,a moguce da i nije bio on nosilac GC,mozda je supruga itd.Informacije nisu potpune,mozemo samo da nagadjamo,ali sigurno je da nije otisao na intervju sa minimumom od 2 god radnog staza kao taksista.

lenhi
14.11.2010, 21:13
Možda mu je supruga izvučena pa je otišao preko nje.
Druga stvar on radi kao taksista a ti ne znaš šta on od škole ima završeno tj. koji stepen obrazovanja?!

DukaUSA
16.11.2010, 12:01
Tacno tako... Poznajem par ljudi koji rade kao taksisti a imaju fakultetsko obrazovanje... U nedostatku odgovarajucih radnih mesta, sve vise ljudi ide u taksiste! Zalosno je dokle je stigla nasa drzava kada skolovani ljudi nemaju radna mesta na kojima bi mogli da upotrebe svoje znanje!

VonTuzni
16.11.2010, 14:06
Zasto ne raditi neki *losiji* posao dok se covjek ne snade? Mislim da to stvarno ne igra ulogu. Tko zeli raditi, za njega ima posla, ali nekad se mora svasta raditi dok se ne otvori prilika za ono sto smo kvalificirani.Mislim da se to odnosi i na green card. Mozda bas netko tko nema 4-godisnju skolu ode raditi neki posao koji ce mu poslije omoguciti GC!

lanas
17.11.2010, 01:50
Decko koji je pricao o taksisti je rekao da su on i njegova zena i osmoro dece romskog porekla.

Zana
17.11.2010, 04:11
Decko koji je pricao o taksisti je rekao da su on i njegova zena i osmoro dece romskog porekla.

Usledicno-posledicno :grin: pokusavam nekoliko dana da provalim sta pokusavas da kazes... odnosno, sta je 'taj decko" hteo da pita na toj promociji, jer:

Broj dece ne utice na ishod intervjua.
Nacionalna pripadnost i/ili religija ne uticu na ishod intervjua.
Imati Romsko poreklo ne znaci nemati zavrsenu srednju skolu.
Imati osmoro dece ne znaci nemati srednju skolu.
Imati Romsko poreklo ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci sporije pronaci posao od Mastera (naprotiv, pogotovo u NYC).

Ako je "romsko poreklo" nespretno umetnuto u pitanje, uopste me ne cudi sto sluzbenik ambasade nije odgovorio...

Ako sam bila nerazumljiva, ja samo pokusavam da kazem da uopste ne vidim razlog zasto "covek, taksista, Rom, sa osmoro dece" ne bi dobio Zelenu kartu a iskreno ne vidim ni razlog zasto bi takvo pitanje bilo postavljeno na promociji (iz ovog izrecenog na forumu, moguce da sve to nije dobro preneto)... ako je covek striktno naglasio da dobitnik nema zavrsenu srednju skolu niti iskustvo u poslu koje je u cetvrtoj ili petoj grupi, onda je to sasvim druga prica (ali to nije nigde na ovoj temi pomenuto).

nemili
17.11.2010, 10:14
Nije čudo pomisliti da ne ispunjava uslove, a posebno mu ne ide u prilog činjenica da je školovanje neophodno za vozača (taksistu) 3. stepen.
Prekjuče (dan pre Međunarodnog dana tolerancije) objavljen je zvaničan podatak po kome je 70% Roma u Srbiji elementarno nepismeno, tj. nemaju ni osnovnu školu završenu. Nažalost...

lanas
17.11.2010, 11:18
Usledicno-posledicno :grin: pokusavam nekoliko dana da provalim sta pokusavas da kazes... odnosno, sta je 'taj decko" hteo da pita na toj promociji, jer:

Broj dece ne utice na ishod intervjua.
Nacionalna pripadnost i/ili religija ne uticu na ishod intervjua.
Imati Romsko poreklo ne znaci nemati zavrsenu srednju skolu.
Imati osmoro dece ne znaci nemati srednju skolu.
Imati Romsko poreklo ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci sporije pronaci posao od Mastera (naprotiv, pogotovo u NYC).

Ako je "romsko poreklo" nespretno umetnuto u pitanje, uopste me ne cudi sto sluzbenik ambasade nije odgovorio...

Ako sam bila nerazumljiva, ja samo pokusavam da kazem da uopste ne vidim razlog zasto "covek, taksista, Rom, sa osmoro dece" ne bi dobio Zelenu kartu a iskreno ne vidim ni razlog zasto bi takvo pitanje bilo postavljeno na promociji (iz ovog izrecenog na forumu, moguce da sve to nije dobro preneto)... ako je covek striktno naglasio da dobitnik nema zavrsenu srednju skolu niti iskustvo u poslu koje je u cetvrtoj ili petoj grupi, onda je to sasvim druga prica (ali to nije nigde na ovoj temi pomenuto).

Mislim da sustina nije poreklo. Po meni to uopste nije bitno. To je rekao momak koji je pitao, ne znam zasto je to naglasio.
Konkretno mislim da se radilo o zanimanju. Sluzbenik iz ambasade je rekao da nije tacna informacija da prolazi samo zanimanje kao sto je inzenjer elektrotehnike. Zatim je jedan decko pitao za taksistu i opisao njegovu porodicnu situaciju...

Ne zelim da me niko pogresno shvati,ali sam samo napisala ono sto sam cula.
Licno mislim da razlike poput fizickih karakteristika i ostale(da sada ne nabrajam) nisu bitne, vec je najvaznije da li je neko dobar covek ili ne.

lanas
17.11.2010, 11:21
Izvinjavam se samo da dodam. Sto se tice grupa zanimanja na prezentaciji u Beogradu su rekli da oni imaju neke tabele koje su komplikovane i da nas to ne opterecuje. Neko je pitao i to,ali smo dobili ovakav odgovor.

dreamerns
17.11.2010, 15:51
Bio rom ili ne, taksista ili ne, da bi platio samo vize za osmoro dece, pa jos i avionske karte...pa onda imao i ovde za pocetak....mora mnogo brale da budes bogat :-)

raddee
02.01.2011, 23:24
pozdrav bibinomad sasvim slucajno sam pronasao ovu temu vezano za drugu kovertu.Moje neko misljenje je da ipak treba da pokusas i da prikupis sva dokumenta koja su ti neophodna za dalji proces bez obzira na to sto imas trogodisnju skolu ja sam bio u istoj situacii samo sto sam sve radio ovde u americi AOS i na kraju dobio papire iskustva su razlicita ali ako ne pokusas nikad neces znati .....

Bockyman
08.02.2011, 08:50
pozdrav bibinomad sasvim slucajno sam pronasao ovu temu vezano za drugu kovertu.moje neko misljenje je da ipak treba da pokusas i da prikupis sva dokumenta koja su ti neophodna za dalji proces bez obzira na to sto imas trogodisnju skolu ja sam bio u istoj situacii samo sto sam sve radio ovde u americi aos i na kraju dobio papire iskustva su razlicita ali ako ne pokusas nikad neces znati .....

да,треба покушати... само што покушај кошта око 1.000$. па,ко може,нека покуша...

raddee
28.03.2011, 18:18
bockyman pokusaj mozda kosta toliko ali ako ne ide dalje ja onda ne vidim svrhu njegovog prijavljivanja za lutriju....???