PDA

View Full Version : POtreban savet oko odlaska u USA

maltese
14.02.2011, 11:57
Pozdrav svima,
Igram lutriju vec par godina i ove sam izvucen, imam intervju zakazan pocetkom marta i blizi se trenutak kada cu morati da odlucim da li idem ili ne.

Interesuje me misljenje ostalih forumasa o eventualnom razvoju dogadjaja na ovaj nacin. Naime, posto apsolutno nemam nikakvog rodjaka ili prijatelja u USA, sto veoma otezava sam odlazak (iskreno i plasim se da odem tek tako)
Da li mislite da je dobra ideja da se prijavim u neku od agencija koja vodi studente na rad u USA, platim im sve, sem proces izdavanja vize i sl (posto cu to vec imati) i odem sa grupom Srba (od kojih cu verovatno neke poznavati i od raniej jer dosta ljudi ide). Odem dakle sa ljudima, u stan koji je agencija vec nasla i posao, i tamo radim tih 4 meseca ili koliko vec, taman dok se malo snadjem.

Dobra ideja? Ne? Da odustanem od GC-a?

Marko3
14.02.2011, 14:40
Pozdrav svima,
Igram lutriju vec par godina i ove sam izvucen, imam intervju zakazan pocetkom marta i blizi se trenutak kada cu morati da odlucim da li idem ili ne.

Interesuje me misljenje ostalih forumasa o eventualnom razvoju dogadjaja na ovaj nacin. Naime, posto apsolutno nemam nikakvog rodjaka ili prijatelja u USA, sto veoma otezava sam odlazak (iskreno i plasim se da odem tek tako)
Da li mislite da je dobra ideja da se prijavim u neku od agencija koja vodi studente na rad u USA, platim im sve, sem proces izdavanja vize i sl (posto cu to vec imati) i odem sa grupom Srba (od kojih cu verovatno neke poznavati i od raniej jer dosta ljudi ide). Odem dakle sa ljudima, u stan koji je agencija vec nasla i posao, i tamo radim tih 4 meseca ili koliko vec, taman dok se malo snadjem.

Dobra ideja? Ne? Da odustanem od GC-a?

prijatelju to si trebao misliti prije nego sto si se prijavio.Kako si mislio idem se prijavit pa cu razmislit jel mi se ide ili ne?!Ako nemaš neki jeb.. dobar razlog da ostaneš ovdje kupi stvari i seli!

dare_ns
14.02.2011, 15:12
Možda i možeš izvući nešto preko agencija, ali ti bi u tom slučaju morao da tražiš posao iz h2b kategorije, a išao bi sa useljeničkom vizom.

Probaj sa nekom agencijom, ali računaj da je to duplo više novaca...

(mene W&T na j-1 vizu izlazi 2000EUR, tačnije 1900 + nekoliko poseta BG, kopiranja, taxe, provizije...)

maltese
14.02.2011, 16:03
Dobro nema veze, kapiram da je i siguran h2b posao bolji nego nikakav posao.
A za ta 4 meseca koliko agencije obezbedjuju rabljenje studenata valjda cu uspeti da se snadjem za nesto bolje...
A da kosta vise (i to poprilicno) i toga sam svestan, ne znam, kontaktirao sam w&t pa cu videti sta ce odgovoriti.

Zana
14.02.2011, 17:14
Dobro nema veze, kapiram da je i siguran h2b posao bolji nego nikakav posao.
A za ta 4 meseca koliko agencije obezbedjuju rabljenje studenata valjda cu uspeti da se snadjem za nesto bolje...
A da kosta vise (i to poprilicno) i toga sam svestan, ne znam, kontaktirao sam w&t pa cu videti sta ce odgovoriti.

M'da - tegoba je snaci se ovde sa Zelenom Kartom, bolje se ti fokusiraj na W&T. Mislim stvarno - ko ce tu sad da se zeza sa SSN, dozvolama i trazenjem posla i stanova, kad ti agencija sve to sredi na 4 meseca. Pa da.

:devil::devil::devil::devil:

maltese
14.02.2011, 18:44
Nema potrebe za ironijom a i cini mi se da si promasila poentu.. Lakse je ici kada znas gde ides i sta te ceka, umesto da stavim ranac na ledja ledja, kartu u dzep i tako sletim u novo i nepoznato... Nesto sumnjam da si ti tako otisla ili da je bilo ko sa ovog foruma otisao tako, umesto kod nekog prijatelja ili poznanika za pocetak...

Bode
14.02.2011, 19:26
Maltese, nisi mi nesto jasan!!! Na koju vizu ti mislis da udjes ovde? Na Gc ili H2B? Koliko znam ako vec neces da odustanes od GC onda moras na razgovor u nasu ambasadu po istu. Ako hoces da uzmes H2B i dodjes da radis, sta ces onda sa GC? Gde mislis da obavis razgovor? Viza za GC je 819$, lekarski 110$ i karta u JEDNOM pravcu oko 400-500e, zavisi od destinacije.

Jedino ako ti je bas frka vidi sa agencijom da ti nadju posao pa radi par meseci preko njih. U svakom slucaju moraces nesto da im platis za tu uslugu a i karte idu preko njih. Obicno povratne, neznam da li bi ti izasli u susret i uzeli u jednom pravcu.

Ako vec znas neke drugove koji ce tako otici onda ti je najlakse da sam dodjes, smestis se kod njih u stanu i potrazis posao preko njihove kompanije. Obicno su to poslovi spasioca na bazenu i sl. Za ovo moras proci obuku i dobiti licencu Americkog crvenog krsta. uglavnom se to zavrsava u Srbiji ili u zemlji odakle si, mada moze i ovde. Nije problem. U svakom slucaju moras da uzmes SSN tako da ti je lakse da se prijavis i dobijes regularan broj sa GC nego sa radnom vizom, gde ce ti pisati da mozes da radis samo sa dozvolom INS-a.

Sedi razmisli dobro i stavi sve na papir koliko bi te kostale obe varijante.

maltese
14.02.2011, 22:42
Mislim da udjem na GC, znam da moram u ambasadu i da je platim oko 800eur.. Sto bih uzimao h2b kad cu sa ovom moci sve isto a i vise...
Mislio sam da sam bio jasan, uzmem GC a odem preko t&w agencije, kojoj sve platim, sem h2b vize koja mi je nepotrebna, odem tamo na gotov posao i gajbu, koja ce da mi kupi vreme dok se stvarno ne snadjem.
Inace znam sve oko obuke i papirologije sto se tice poslova spasioca, intervjui pocinju uglavnom sad u martu za te poslove...
Ta varijanta bi me kostala nekih 1500eur vise, nego da idem u svojoj reziji kod nekog (pod uslovom da taj neko postoji a ne postoji) ali novac mi nije glavni faktor odlucivanja.

dejancic
15.02.2011, 00:58
Mislio sam da sam bio jasan, uzmem GC a odem preko t&w agencije, kojoj sve platim, sem h2b vize koja mi je nepotrebna, odem tamo na gotov posao i gajbu, koja ce da mi kupi vreme dok se stvarno ne snadjem.
Inace znam sve oko obuke i papirologije sto se tice poslova spasioca, intervjui pocinju uglavnom sad u martu za te poslove...
Ta varijanta bi me kostala nekih 1500eur vise, nego da idem u svojoj reziji kod nekog (pod uslovom da taj neko postoji a ne postoji) ali novac mi nije glavni faktor odlucivanja.

Nisam razumeo iz tvojih postova da li si ti pitao za ovo u agenciji. Razumem ja da bi tebi odgovaralo da ides preko njih, ali je pitanje da li oni imaju pravo da daju posao nekome ko ne ide na H2B vizu. Ako ih nisi pitao, ajde prvo da cujemo sta ce ti oni reci umesto da lupamo glavom sta bi bilo kad bi bilo...

TheNenad
15.02.2011, 10:01
Nesto sumnjam da si ti tako otisla ili da je bilo ko sa ovog foruma otisao tako, umesto kod nekog prijatelja ili poznanika za pocetak...
Prelistaj malo forum, iznenadićeš se. A dolazak u sasvim novo okruženje na sasvim novom kontinentu nije lak, to se podrazumeva. Srećno u svakom slučaju sa W&T programom, ako te prime sa GC.

prijatelju to si trebao misliti prije nego sto si se prijavio
Vaistinu...

libertas222
15.02.2011, 10:33
Mislim da udjem na GC, znam da moram u ambasadu i da je platim oko 800eur.. Sto bih uzimao h2b kad cu sa ovom moci sve isto a i vise...

maltese, imas forum http://forum.burek.com/ , tu decki raspravljaju o work and travel programu i h2b vizama. Na 86 strani ( to jos provjeri) imas linkove na neke hotele po americi koje traze sezonske radnike, tako da se ti sa gc mozes direktno njima javit...

Razumijem da ti je tesko otici sam, i ja osobno mislim da ti za pocetak rad sa studentima dok se malo ne ufuras i ne skontas sto i kako dalje, uopce nije losa ideja...

Moj jedan poznanik je prije 10 god. dobio gc i otisao sam samcat..malo je rec da mu je pocetak bio paklen :smrc:

I zato mi fakat nisu jasni ovi koji se iscudjavaju tvojoj ideji :nene:

sretno:beer:

olivera77
15.02.2011, 13:16
Ja isto mislim da ti je ideja odlicna,nadam se da ces moci preko neke agencije srediti posao i stan za pocetak,taman 3-4 meseca dok upoznas malo i mesto u kome ces biti,u medjuvremenu trazis sledeci posao,stan,kupis auto ...

Ne razumem komentare "o tome si trebao razmisljati pre nego si se prijavio"-kao da svi imaju vec obezbedjen stan,posao ceka samo njih da dodju itd.

Marko3
15.02.2011, 16:12
Ja isto mislim da ti je ideja odlicna,nadam se da ces moci preko neke agencije srediti posao i stan za pocetak,taman 3-4 meseca dok upoznas malo i mesto u kome ces biti,u medjuvremenu trazis sledeci posao,stan,kupis auto ...

Ne razumem komentare "o tome si trebao razmisljati pre nego si se prijavio"-kao da svi imaju vec obezbedjen stan,posao ceka samo njih da dodju itd.

Nije to čuđenje.Sad je gotovo dobio si i to je to!Imao si tu sreću!Da će ti bit teško hoće!Malo je njih došlo na gotovo tamo s ovog foruma!Ništa loše nisam mislio!Pozdrav!

TheNenad
15.02.2011, 16:30
To je super savet i to veoma koristan za ubuduće. Prelazak na sasvim drugi život na sasvim drugoj lokaciji nije lak i potrebna je jaka odluka da se pođe tim putem. Ako se neko prijavi na GC, treba da bude svestan da će tu biti puno problema i planiranja kao i troškova, a ako nije u stanju da se izbori sa svim time, onda treba da svoju prijavu prepusti nekome drugome.

Ideja za W&T program je super, i nadam se da će maltese biti prihvaćen, ali ne treba zaboraviti da kada prođe W&T moraće se negde drugde zaposliti, a neće se moći nastaviti živeti sa 6 ljudi u jednoj sobi i raditi kao "spasilac" na bazenu, dakle, treba razmišljati na vreme o svojoj karijeri i životu. Sad ako ovi iz W&T agencija ne budu hteli da ga prihvate, onda mrka kapa i propade GC :(

botexag
15.02.2011, 18:20
@maltese...

niko ne može znati šta ga čeka u novoj zemlji, praktično novom životu...
neko će se lakše a neko teže izboriti sa svim mogućim problemima, emotivnim i ekonomskim izazovima

stoga u potpunosti podržavam ovaj plan:bravo:
ako uspeš da dobiješ posao na taj način, jednostavno ćes sa više opuštenosti i samouverenosti da se privikneš na novu zemlju, usavršiš jezik i pravila ponašanja.

neki od forumaša su tu tvoju nameru prorumačili kao slabost, to jest da nisi spreman za tako ekstreman korak u svom životu.

ja se ne slažem sa time, samo napred odličan ti je plan, naročito ako nikoga ne poznaješ tamo za prvu pomoć

novac ti je potreban u oba slučaja, tako da to ne treba da bude razlog za odluku

dreadnot
18.02.2011, 17:13
Pridruzujem se onima koji misle da je ovo dobar startni plan. Ako imas mogucnost da odes i da te ceka posao, ma kakav da je, svakako to i uradi. Nema veze da li ce firma da te globi u prvo vreme i da li ces da radis za minimalac, ipak ces da radis i da zaradjujes, a to je najvaznije. Kada drugima istekne viza, oni se vracaju, a ti legalno ostajes. Budi dobar radnik i eto motiva gazdi da te zadrzi jer imas ciste papire i ne mora da se petlja sa onima koji dolaze na radnu vizu. Ili, osmotri, vidi sta jos ima, prijavljuj se na oglase, i mozda za par meseci nadjes nesto drugo. Sanse su daleko vece nego da sedis i cekas da ti se nesto desi. Posao moze da se nadje preko noci, ali moze i da potraje. ja radim vec dva meseca, a jos mi stizu odgovori na aplikacije koje sam slao pre dva, tri meseca - dakle, moze da se oduzi dok neki lenji HR cinovnik pregleda dokumentaciju i probere ko je za intervju a ko ne. Vrlo brzo nakon dolaska ces videti da je osnovno imati priliv sredstava, jer ne verujem da ces doci sa desetinama ili stotinama hiljada dolara, pa da mozes laganica da trazis sta ti se svidja.

Zvoncica
19.02.2011, 12:11
Eh,pa evo ako ti je za utehu...I ja imam uskoro intervju,i isto me pitanje mucilo prvih par dana kada mi je stigao poziv ...Ali onda sam skapirala da moram da odem da probam ili cu se posle kajati ceo zivot! Ne samo sto sam zensko i imam 26 godina,nego i nemam apsolutno nikog svog u "belom svetu",ali to me nece spreciti da iskoristim svoju sansu!

maltese
19.02.2011, 18:07
Ljudi, hvala vam na podrsci, otprilike bas ovo sto je 'drednot' napisao sam i planirao da uradim... inace, kako mi nijedna w&t agencija nije odgovorila na mail, u ponedeljak kada budem bio u bgu na lekarskom, oticicu do neke od agencija licno i videti kakva je situacija. U medjuvremenu vizu uzimam, pa u krajnnjem slucaju imam jos 6 meseci da vidim sta i kako (u najgorem slucaju ako ne odem, propasce mi oko 800eur za vizu, a na sta sam sve do sad bacao novac u zivotu do sad, onda i nije steta) ...

@Zvoncice, nista, idemo zajedno ;)

olivera77
19.02.2011, 18:51
@ maltese
Ako ne stignes da odes do W&T agencija ovde u BG provericu ti ja.Ostavi mi na PM neki kontakt.

Zvoncica
21.02.2011, 10:37
@ maltese, ako iskopas neku pouzdanu agenciju za posao,javi!

botexag
13.04.2011, 08:24
pored ovih poslova koje sam naveo ...znam da radim jos desetak poslova...NPR:HAUSMAJSTOR POSLOVI,AUTOMEHANIKA,AUTOELEKTRIKA,BRAVARIJA,RADIO DIFUZIJA,KABLOVSKA TELEVIZIJA,SERVISER KOMPJUTERA(NE ZNAM DA PRAVIM PROGRAME)HARDVER SOFTVARE INSTALACIJE ,SVE VEZANO ZA RADIO SISTEME I JOS PO NESTO......POSAVETUJTE ME STA DA UBACIM ILI DODAM U PRIJAVI,ILI MOZDA DA NE DODAJEM NISTA SEM ONOG KONKRETNOG STO IMAM KAO DOKAZ?....POZDRAV SVIMA I POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE.....

ako te interesuje da se prijavis za zelenu lutriju nemas nikakve sanse tj nisi kvalifikovan, jer minimum koji traze u vezi obrazovanja je 4 razreda srednje skole.

zato ako zelis zelenu kartu, mozes samo razmatrati razne opcije odlaska koje su ovde vec opisane na forumu, samo malo pretrazi forum
nijedna od tih opcija nije laka i realno su sve teze ostvarljive, ali ko zeli taj i proba

lenhi
13.04.2011, 08:39
pored ovih poslova koje sam naveo ...znam da radim jos desetak poslova...NPR:HAUSMAJSTOR POSLOVI,AUTOMEHANIKA,AUTOELEKTRIKA,BRAVARIJA,RADIO DIFUZIJA,KABLOVSKA TELEVIZIJA,SERVISER KOMPJUTERA(NE ZNAM DA PRAVIM PROGRAME)HARDVER SOFTVARE INSTALACIJE ,SVE VEZANO ZA RADIO SISTEME I JOS PO NESTO......POSAVETUJTE ME STA DA UBACIM ILI DODAM U PRIJAVI,ILI MOZDA DA NE DODAJEM NISTA SEM ONOG KONKRETNOG STO IMAM KAO DOKAZ?....POZDRAV SVIMA I POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE.....
Pored ovog što ti je rečeno da moraš imati završenu redovnu a ne vanrednu četorogodišnju srednju školu, jasno ti je da svo znanje i zanati nisu neka prednost za ovaj način odlaska. Vidim da si majstor za sve i svašta. Radiš kao taksista a uz to rasturaš i sve oblasti elektrotehnike! Svaka čast!

DragancePancevo
14.04.2011, 03:39
razumeo sam da traze 4. stepen ali sam shvatio da moze i varijanta 3. stepen plus iskustvo....hajde neka mineko kaze nesto o toj varijanti....

DragancePancevo
14.04.2011, 03:40
videh da je neko napisao ,vezano za ono o poslovima u kojima imam iskustva gledaju neke kategorije iz reda 4 i 5...pa hajde ako neko zna nesto o tome neka mi pomogne....

DragancePancevo
14.04.2011, 04:33
imam nekoliko pitanja koje moram da razjasnim,a vas molim da mi pomognete ako mozete.imam treci stepen tekstilne skole MEHANICAR ZA SIVACE MASINE.tekstilnu srednju sam zavrsio redovno.a imam i treci stepen srednje saobracajne skole VOZAC MOTORNIH VOZILA,koju sam zavrsio vanredno,polaganjem razlike ispita..naravno to je bilo vanredno i dosta godina kasnije.radnog iskustva imam kao taxi vozac 17 godina.....znamda postoje spiskovi poslova u USA ali jos isam uspeo da se snadjem i da vidim kakve su mi sanse sa mojim iskustvom oko dobijanja zelene karte.....usput ,razveden sam i imam dve cerke koje zive samnom.jedna imam 18 a druga 14....mladja hoce da ide samnom a starija nije sigurna da bi isla......starija je zavrsila za frizera i vec radi....hajde narode pomagajte oko informacija kako da sve ovo slozim nebi li dobio zelenu kartu...... pored ovih poslova koje sam naveo ...znam da radim jos desetak poslova...NPR:HAUSMAJSTOR POSLOVI,AUTOMEHANIKA,AUTOELEKTRIKA,BRAVARIJA,RADIO DIFUZIJA,KABLOVSKA TELEVIZIJA,SERVISER KOMPJUTERA(NE ZNAM DA PRAVIM PROGRAME)HARDVER SOFTVARE INSTALACIJE ,SVE VEZANO ZA RADIO SISTEME I JOS PO NESTO......POSAVETUJTE ME STA DA UBACIM ILI DODAM U PRIJAVI,ILI MOZDA DA NE DODAJEM NISTA SEM ONOG KONKRETNOG STO IMAM KAO DOKAZ?....POZDRAV SVIMA I POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE.....

Zana
14.04.2011, 05:19
Da li si ti bre normalan?!!!!!!! Pa jel' ti mislis da smo mi slepi pa moras da 50 puta postujes isto?

dejancic
14.04.2011, 05:36
Za ovonedeljne spamere ce Srdjevic morati da smisli mnogoooo ozbiljniji algoritam...

botexag
14.04.2011, 08:01
videh da je neko napisao ,vezano za ono o poslovima u kojima imam iskustva gledaju neke kategorije iz reda 4 i 5...pa hajde ako neko zna nesto o tome neka mi pomogne....

dragance...

prvo nije u redu sto kopiras poruku na druge teme, koje uopste nemaju veze sa tvojim pitanjem...
samo time iritiras ljude koji zele ovde svima pomoci...

drugo, ne znam sta si ti razumeo ili ne...nikakvo iskustvo ili vrsta posla ili stepen ti ne pomaze ako nisi zavrsio redovnu srednju skolu od 4 razreda...
to je minimum minimuma....

TheNenad
14.04.2011, 08:28
Ajde bre, kako te nije sramota...
Nisi se još ni prijavio na lutriju, a već tražiš najhitniju pomoć. Šta će biti kada se nađeš tamo čoveče?

kaneolopa
14.04.2011, 08:45
Sve nesto mislim da se nece bas naci osim ako mu starija cerka ne dobije i povede tatu.
DragancePancevo, prestani da budes nekulturan i objavljujes na svakoj temi isto. Nemas dovoljno obrazovanja da zadovoljis uslov prijave na lutriju, a radno iskustvo je jako diskutabilno. Nema smisla spamovati toliko bezobrazno ceo forum.
I ja znam da pevam, peglam, shtrikam, perem, heklam, kuvam, pisem SQL komande, koristim Linux, Mac i Windows, objavljujem blogove, instaliram programe, pokrenem memory test za testiranje hardvera i poneku komandu ukucam u terminal, mnozim trocifrene brojeve bez kalkulatora, googlam perfektno i jos ponesto, ali i dalje ne spopadam ljude sa jooooj pomozite ODMA SADA O'MA!
Mozda si mogao dobiti neku lepu rec saveta, ali ovako ces verovatno fasovati ban i hejt od vecine clanova (samo pretpostavljam).

TheNenad
14.04.2011, 08:53
Može varijanta sa prethodnim isksutvom, ali osim ako se možeš predstaviti kao profesionalac u oblasti "Zelenih" tehnologija, nijedan od navedenih poslova koje si naveo nije kvalifikovan za zelenu kartu na osnovu iskustva. Za zelenu kartu na osnovu iskustva se prijavljuje samo za one poslove za koje je broj radnika veoma mali.

ZeljkoUSA
14.04.2011, 09:13
Sta je ljudi ove nedelje...., sta se ovo desava :wtf:

@Dragance - covece, ne ispunjavas uslove za lutriju... :book:

lenhi
14.04.2011, 12:18
Čovjek je vidio kako ste brzo pisali postove kad je mikimax (onaj motenigers) postavio pitanja, a njega kulirate 24 sata. Morao je da eksplodira! :grin:
I ovo sa 30 postova što je neko rekao da bi se mogle slati privatne poruke je previše. Moje mišljenje da je 10 poruka sasvim dovoljno, da ne bude ni zatrpavanja foruma, a da se vidi da neko ima želju da ostane na forumu.

olivera77
14.04.2011, 14:53
Sve nesto mislim da se nece bas naci osim ako mu starija cerka ne dobije i povede tatu.

Ne moze ni tako,zanimanje frizer je III stepen strucne spreme.

botexag
14.04.2011, 16:28
možda svojim neobičnim šarmom i simpatičnim porukama osvoji srce neke od forumašica koja je ili će upravo dobiti na lutriji...:1072:

i eto njega za čas u usa :==D:

olivera77
14.04.2011, 17:44
možda svojim neobičnim šarmom i simpatičnim porukama osvoji srce neke od forumašica koja je ili će upravo dobiti na lutriji...:1072:

i eto njega za čas u usa :==D:

hhaha ako i Isabelle i njen decko dobiju Gc jos mogu i da zarade,ona povede nekoga,on povede neku :))):;D:

dreadnot
15.04.2011, 18:47
Na stranu to sto ne ispunjavas osnovni uslov, svastarenje ti je mana a ne vrlina. U Srbiji moze da prodje majstor svih zanata, ovde mnogo vise vole strucnjaka koji zna da radi jednu stvar, ali je radi najbolje na svetu.

DragancePancevo
16.04.2011, 03:17
Izvinjavam se svima....nije mi bila namera da vredjam..zasluzio sam kritike i prihvatam sve grdnje....necu vise.....

DragancePancevo
19.04.2011, 03:38
dreadnot....hvala na razumevanju,a i to sto me nisi grdio a zasluzio sam.....ali evo malo sam se smirio...pa hajde sad da postavim neka pitanja .....znam da je svastarenje mana sa njihove tacke gledista ,ali to svastarenje sam predstavio vama koji znate mnogo vise od mene sta bi bilo naj bolje predstaviti tamo kada se budem prijavljivao....treba mi savet .a moram da naglasim da sam u tom svastarenju neke stvari jako lepo usavrsio.....imam cak iskustva oko nekih stvari koje se ticu ekologije,ovo napominjem jer sam video da mi je TheNenad napiso da iskustvo igra samo u poslovima gde ima malo radnika ili ako je vezano za "zelene",sto sam shvatio da mora da ima veze sa ekologijom.konkretno radi se o ugradnji instalacije za gas...kako u kuci tako i u automobile,samo sto nisam nigde video da oni tamo koriste autogas ,tako da sam taj detalj zanemario.a druga stvar za koju sam cuo da je tamo trazena je poznavanje kompjuterske tehnike..e sad...ja sam veoma dobar u svemu sto se tice servisiranja i odrzavanja kompjutera i ima iskustva dugogodisnjeg u vezi hardvera i programa vezanih za hardver ali ne znam sta se tamo konkretno trazi i sta je to sto vezano za kompjutere sto bih trebao da naglasim u prijavi a da ne ispadnem majstorsvasta .......i jos jednom vas molim da moje svastarenje shvatite kao znanje koje hocu da izkoristim kako bih pronasao ,u celoj gomili poslova koje sam godinama naucio,zanimanje koje bih mogao da ponudim u aplikaciji a da to ima nekog efekta...hvala na razumevanju i jos jednom veliko izvinjenje svima koje sam iznervirao ili uvredio mojim ispadom na forumu....

botexag
19.04.2011, 08:20
nisi razume sustinu....:no:

osnovni uslov za dobijanje zelene karte preko lutrije je da imas zavrsenu cetvorogodisnju srednju redovnu skolu

to znaci i da imas znanja i u hirurgiji, bez skole nemas prava aplicirati... jednostavno moras naci drugi nacin da dodjes do usa, pa ce ti tamo koristiti tvoja prakticna znanja

TheNenad
19.04.2011, 18:27
osnovni uslov za dobijanje zelene karte preko lutrije je da imas zavrsenu cetvorogodisnju srednju redovnu skolu
Ili to ili iskustvo u jako usko određenom delu zanimanja, kao što je već 1000 puta rečeno.

Dakle: Ako znaš išta o "zelenim tehnologijama", moraćeš to da dokažeš. Ako si nekome ugradio par puta gas, to se ne računa. Trebaju ti reference, ugovori o poslovima i sl. Ako budeš njima rekao da si nešto radio sa gasom, i to na crno (znači bez dozvola, papira i zvaničnih kvalifikacija), ima da te prvo tuku tamo a zatim da te izbace napolje i da ti uzmu 900$ za prijavu, pa da ti kažu "thank you". Poenta je da svako može da kaže da je radio ovo/ono, ali bez važećih dokumenata i referenci to nećeš moći dokazati. Pitanje je i da li gas spada u toliko "zelenu" tehnologiju, pošto je sada trend solarna, vetrovna i geotermalna energija.

Da li si razmišljao o Kanadi ili Australiji? Nisam siguran kako tamo idu procedure, ali definitivno je lakše nego da se ovde njakaš za zelenu kartu...

DragancePancevo
21.04.2011, 07:23
hvala...imam neke varijante za australiju...mada pravo da vam kazem nesto mi se jako mota po glavi florida ali nepitajte zasto...ne znam ni ja.... svakom slucaju hvala svima ...pokusau da apliciram pa kako bude a maravno pokusavam da nadjem odskocnu dasku za odlazak preko.....a sto se solarnih i vetrovnih tehnologija tice znam dosta o tome ali o geotermalnim nemam pojma.....ali hvala za ideju obzirom da se strujom i frekvencijom bavim od malena....moram negde da vidim sta konkretno prolazi od ovih stvari pa d uporedim sa mojim znanjem ...a sto se dokaza tice to cu morati da razmislim ,jer imam neka takmicenja i kurseve vezane za struju i pomenute tehnologije ,mada ne znam koliko to sve moze da mi pomogne oko ulaska u SAD.....u svakom slucaju Australija ili Kanada su mi rezervne destinacije....hvala na savetima pozdravljam vas sve ....bicu prisutan i uporan dok neuspem da odem negde tamo......a kad odem obeavam da cu pomoci svakom kome budem mogao ako nikako drugacije onda bar savetima kao sto vi pomazete meni....