PDA

View Full Version : Keep eye on passport!

Gugly
08.03.2011, 13:33
Zamisli dobijes iseljenicku US vizu u pasos, i imas 6 meseci fore da odes.. i 'oces da odes tek pred kraj isteka tog roka.. To znaci da za to vreme moras pasos da cuvas ko oci u glavi.. pod kljucem, u sefu, sta god.. :)
A sta ako neko 'oce pre Amerike da putuje jos negde u Evropi, na more negde na primer? ..Uhhh..Eto paranoje..(bar bi meni bila frka)
Sta ako neko, ne d'o Bog, izgubi pasos ili mu ga neko mazne?! :( Koji bi to bedak bio! :no:
Novi pasos moz' se izvadi..Al sta sa vizom? Znaci li to..nepovratno izgubljenu priliku?! ..:smrc:
Sta mislite o tome?

Score
08.03.2011, 17:08
Zamisli dobijes iseljenicku US vizu u pasos, i imas 6 meseci fore da odes.. i 'oces da odes tek pred kraj isteka tog roka.. To znaci da za to vreme moras pasos da cuvas ko oci u glavi.. pod kljucem, u sefu, sta god.. :)
A sta ako neko 'oce pre Amerike da putuje jos negde u Evropi, na more negde na primer? ..Uhhh..Eto paranoje..(bar bi meni bila frka)
Sta ako neko, ne d'o Bog, izgubi pasos ili mu ga neko mazne?! :( Koji bi to bedak bio! :no:
Novi pasos moz' se izvadi..Al sta sa vizom? Znaci li to..nepovratno izgubljenu priliku?! ..:smrc:
Sta mislite o tome?

Mislio sam i ja o tome. Ja sam svoju vizu skenirao u visokoj rezoluciji, sacuvao u kompu, isprintao u boji i sacuvao na pen-drive-u. Odn'o vrag salu, sto je sigurno to je sicher...
A sa druge strane, siguran sam i da izgubis pasos i nemas nikakvu potvrdu pri sebi o vizi, siguran sam da su nasi podaci upisani na toliko mesta i prosli katastrofa provere, da nije problem dobiti kopiju...koja opet, moze dodatno da kosta... a i ne mora. Tako da, nemas brige, bar ja kontam...

Gugly
08.03.2011, 18:31
Mislio sam i ja o tome. Ja sam svoju vizu skenirao u visokoj rezoluciji, sacuvao u kompu, isprintao u boji i sacuvao na pen-drive-u. Odn'o vrag salu, sto je sigurno to je sicher...
A sa druge strane, siguran sam i da izgubis pasos i nemas nikakvu potvrdu pri sebi o vizi, siguran sam da su nasi podaci upisani na toliko mesta i prosli katastrofa provere, da nije problem dobiti kopiju...koja opet, moze dodatno da kosta... a i ne mora. Tako da, nemas brige, bar ja kontam...

Hehe, nisam ni sumnjao u tvoju predostroznost.. ;) Ako, ako..
Pa slazem se da je to zapisano na gomili mesta, al mislim da svaka viza ima svoj jedinstveni broj...A da li je moguce da izdaju kopiju iste, nemam pojma.. Bilo bi dobro znati da moze, cisto da se ljudi sigurnije i opustenije osecaju..

Score
08.03.2011, 21:17
Hehe, nisam ni sumnjao u tvoju predostroznost.. ;) Ako, ako..
Pa slazem se da je to zapisano na gomili mesta, al mislim da svaka viza ima svoj jedinstveni broj...A da li je moguce da izdaju kopiju iste, nemam pojma.. Bilo bi dobro znati da moze, cisto da se ljudi sigurnije i opustenije osecaju..

Pa cuj, ta matrica sto je imas u pasosu nije zlatnik, pa ako je izbubis, puko si...to je samo potvrda tvog statusa, a ne sama nominalna vrednost. Ti ne gubis status, ako izgubis potvrdu o svom statusu, jednostavno odes i trazis potvrdu-duplikat ili sta vec, ali ono sto kazu, don't pain the devil on the wall, it might appear.

Gugly
09.03.2011, 01:35
Pa cuj, ta matrica sto je imas u pasosu nije zlatnik, pa ako je izbubis, puko si...to je samo potvrda tvog statusa, a ne sama nominalna vrednost. Ti ne gubis status, ako izgubis potvrdu o svom statusu, jednostavno odes i trazis potvrdu-duplikat ili sta vec, ali ono sto kazu, don't pain the devil on the wall, it might appear.

Ima smisla to sto pricas, nadajmo se da je tako..
Da, da..pssssst... Puj-puj, daleko bilo!
kuc-kuc-kuc!:)

kaneolopa
09.03.2011, 01:47
Smesno je na takav nacin razmisljati... u americkoj ambasadi, ako ste prosli proces imate jako dobro dokumentovano sve po redu... mislim da u slucaju kradje pasosa nije nikakv problem vadjenja i novog pasosa i nove vize... postoje neke druge stvari koje ako se izgube mogu da vam zeznu sve vezano za ameriku tipa da ti neko ukrade, ssn samim tim i identitet ili jos gore zelenu kartu... takve stvari je preporucljivo u sef i ne razmishljas.

Zana
09.03.2011, 04:56
A kakva viza u pasosu? Nije kod mene nista stajalo u pasosu, samo imam pecat sa Port of Entry koji evidentira useljenje. Imigraciona viza mi je bila zalepljena na kovertu u kojoj su bila sva dokumenta i to sam predala imigracionom na aerodromu ovde.

steficacvek
09.03.2011, 04:59
Sad stavljaju vizu u pasos a posebno dobijas kovertu sa dokumentima za imigraciono.

kaneolopa
09.03.2011, 06:43

Ja sam putovala po evropi ponosno sa imigracionim vizom, ... more i sve po redu nista se nije dogodilo.... kao sto vec rekoh sve se ponovo moze izvaditi samo sto kosta.... a i u svakom pristojnijem hotelu imas sef gde mozes ostaviti pasos.

Bockyman
09.03.2011, 08:15
само бих додао на ову тему, да ко има могућности да у року од 6 месеци од веома битног догађаја у животу, као што је исељење за уса (које са собом вуче и огромне трошкове и обавезе,многа планирања, страхове...), планира још и море и слична путовања, онда њему свака част...

тај ће се снаћи и за непредвиђену ситуацију губитка пасоша и слично...
што рече ал паћино, тиме се не губи статус, само се компликује ситуација...

Gugly
09.03.2011, 23:25
Ja sam putovala po evropi ponosno sa imigracionim vizom, ... more i sve po redu nista se nije dogodilo.... kao sto vec rekoh sve se ponovo moze izvaditi samo sto kosta.... a i u svakom pristojnijem hotelu imas sef gde mozes ostaviti pasos.

Sta ima da se ponosim..Nisam nista uradio svojom zaslugom..Samo sam imao malo srece..(tj. bar se nadam da cu imati, kad dodje intervju :) ) Pa divno sto se nista lose nije dogodilo..Ni meni se prosli put kad sam bio na moru nije nista takvo dogodilo.:) But you never know...
Ok, kao sto rekoh i ja, imaju smisla te pretpostavke, jos samo da ih neko proveri u ambasadi.. Hmm, mozda ih bas ja to pitam:)

Auuuu, tek green card i SSN..Kako to cuvati po Americi..:blink: Za to ce mi onda tek trebati neki hirurski zahvat...implant, chip-ovanje, or something ;)

E, da - Ja ne odsedam po pristojnijim hotelima, zato i pitam :)

dare_ns
09.03.2011, 23:55
paranoja je čudo, majke mi (a vi, kako te?) :D

kako čuvaš ovde ličnu kartu? pasoš? vozačku?
pa siguran sam da ćeš isto i tamo čuvati ;)

kaneolopa
10.03.2011, 02:38
Sta ima da se ponosim..
Eh da zaboravih da sada nema tolikih problema za dobijanje shengena.... u moje vreme:dedica1: si se morao maltretirati po ambasadama... te kada ti vide iseljenicku vizu za ameriku u pasosu malko te "normalnije" i lepse tretiraju, odatle ponos ;)

Gugly
10.03.2011, 03:54
Eh da zaboravih da sada nema tolikih problema za dobijanje shengena.... u moje vreme:dedica1: si se morao maltretirati po ambasadama... te kada ti vide iseljenicku vizu za ameriku u pasosu malko te "normalnije" i lepse tretiraju, odatle ponos ;)

Aaaaaaaaaaaaa..:) Ok, malo ponosa ne moz' da ti skodi..cak sta vise - godi! ;)

Gugly
30.03.2011, 15:24
Proverih i licno u ambasadi, pri urucivanju viziranog pasosa:
Moguce je, ukoliko dodje do nesrecnog gubitka pasosa sa DV vizom, ponovno viziranje istog.
Tj. ako se taj bedak bas nekom i dogodi, ipak nije sve propalo! :)

Trix01
03.04.2011, 18:24
Baš sam razmišljao o ovome, i mislim da je najvažnije da se dobije viza :) Za ostalo ćemo lako ;)
Što se tiče odlaska, baš pričamo supruga i ja i razmišljamo - ne bih nikada čekao da se približi datum isteka roka, čim dobijemo vizu išli bi u roku od 10 dana :)
Ovaj put dobijamo, vidjet cete:) Sretno svima ! :D :D Samo pozitivne misli, hehe !

Good Spirit
03.04.2011, 18:53
Kada sam dolazio prvi put u SAD dobili smo brošurice u kojima je jedan od prvih saveta bio da se iskopira prva strana pasoša i strana sa vizom, takođe i bilo koja druga dokumentacija i da se to ne nosi sa sobom već da se ostavi kod kuće osobi od poverenja.

Tako da u slučaju gubitka istih, vi imate sve to kod nekoga i vrlo brzo možete da dokažete sve.

Mi od tada, svaki put kada dolazimo, napravimo kopije važnih dokumenata i to ostavimo kod svojih kući.