PDA

View Full Version : Cunami u CA!?

Score
11.03.2011, 11:03
I eto ti sad?! Bas kad mislis da si sve sredio i to, palis za Kaliforniju, a ono - najgori zemljotres koji je ikad pogodio Japan, proizvede cunami talas koji ce da ugrozi i Californiju?!
Od ovog momenta celi West Coast je pod Cunami warning:

A tsunami warning has been issued for the Northern and Central California coast, including the San Francisco area, after a magnitude-8.9 earthquake struck off the coast of Japan.

The National Weather Service’s West Coast/Alaska Tsunami Warning Center says the waves are projected to reach San Francisco around 8:08 a.m. Friday. High waves and dangerous currents can continue for several hours after the first wave hits.

RELATED: Tsunami warning from the National Weather Service
Authorities are warning people to stay away from low-lying coastal areas and out of the water. According to the WC/ATWC, a tsunami warning indicates “widespread dangerous coastal flooding accompanied by powerful currents is possible.”

Svakako mi je zao svih tih ljudi u Japanu i pogodjenih bilo gde, a onda se setis sebe i svojih planova i ... covek ne moze a da ne pomisli onu staru srpsku, " i za k..... da se uhvatis, i on bi se valjda osusio"... mada je meni u poslednje vreme sve islo i ide, osim ovog malog "detalja", vise nego fantasticno.

Pa valjda ce sve biti u redu, bar sa CA strane Pacifika :smrc::smrc::smrc:

libertas222
11.03.2011, 11:19
I eto ti sad?! Bas kad mislis da si sve sredio i to, palis za Kaliforniju, a ono - najgori zemljotres koji je ikad pogodio Japan, proizvede cunami talas koji ce da ugrozi i Californiju?!

Svakako mi je zao svih tih ljudi u Japanu i pogodjenih bilo gde, a onda se setis sebe i svojih planova i ... covek ne moze a da ne pomisli onu staru srpsku, " i za k..... da se uhvatis, i on bi se valjda osusio"... mada je meni u poslednje vreme sve islo i ide, osim ovog malog "detalja", vise nego fantasticno.

ahahaha...nego Score, neki dan sam naletila na neki post o Fremontu u kojem je opisan kao Sodoma i Gomora, i mislila ti ga poslat, ali se nikako ne mogu sjetit na kojem forumu sam citala- forum. hr ili krstarica :blink:. uglavnom, prenijela bih ti par stvari, ali bi mogla dobiti po usima od strane politicki korektnih :==D:..u svakom slucaju kad budem imala vremena potrazit cu opet...

Score
11.03.2011, 11:26
ahahaha...nego Score, neki dan sam naletila na neki post o Fremontu u kojem je opisan kao Sodoma i Gomora, i mislila ti ga poslat, ali se nikako ne mogu sjetit na kojem forumu sam citala- forum. hr ili krstarica :blink:. uglavnom, prenijela bih ti par stvari, ali bi mogla dobiti po usima od strane politicki korektnih :==D:..u svakom slucaju kad budem imala vremena potrazit cu opet...

E, to obavezno da mi posaljes, ako se setis gde si videla! Na PM ako je "skakljiva" tema. Hvala unapred!

P.S. Pa nemoj i ti jos na ranu da mi stajes,ko ova vodurina... kakva sad sodoma i gomora?? :wtf: Sto bre?

Zana
11.03.2011, 17:17
Da, sad ovde mozemo analize, definicije, objasnjavanje logaritamske funkcije, zemljutresi cunami i blah blah.... za nekih 30 minuta ocekuje se 12" talas posledica cunamija u Santa Monici...ne zaboraviti da storm warning pocinje u CA kad pocne da pada kisa, a da ne pricamo o krupnijim stvarima.

Sve u svemu, da jos jednom ponovim - ispod 5 se ovde i ne komentarise, ko se plasi ne treba ni da dolazi ovde jer je u poslednjih 24 sata bilo 69 (http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqscanv/Quakes/quakes_all.html) zemljotresa u CA. Mislim ono - "veliki" ce da se desi i toga smo svi svesni. Mozda sutra a mozda i za 150 godina, saznacemo svi kad pocne da trese. Sad imas izbor da zivis normalno ili da se treses svaki dan od SBBKBB. Moze avionu da se otkaci krilo i da ti padne na glavu, moze da te udari auto dok jedes u restoranu, moze budala da isprobava pistolj na tebi...

Koliko ranije mogu da te upozore pred zemljotres - 30 sekundi? Kako? Gde ces da budes da bi cuo upozorenje? I sta mozes da uradis? Jbg, ako je sudjeno bar ce da se desi u prelepoj i suncanoj Kaliforniji :)

Sve to na stranu - moje molitve danas idu za unesrecene u Japanu. Strasna tragedija :( Razmislite o ovom sledeci put kad vam pritisak poskoci zbog neceg sto ste culi na TV, kad vam zena presoli jelo, muz ostavi cipele na sred hodnika, a deca iscrtaju zid flomasterima... sve to gubi smisao, zar ne?

Orange
13.03.2011, 07:33

A tsunami warning has been issued for the Northern and Central California coast, including the San Francisco area, after a magnitude-8.9 earthquake struck off the coast of Japan.

The National Weather Service’s West Coast/Alaska Tsunami Warning Center says the waves are projected to reach San Francisco around 8:08 a.m. Friday. High waves and dangerous currents can continue for several hours after the first wave hits.

RELATED: Tsunami warning from the National Weather Service
Authorities are warning people to stay away from low-lying coastal areas and out of the water. According to the WC/ATWC, a tsunami warning indicates “widespread dangerous coastal flooding accompanied by powerful currents is possible.”

Mogu ti reci da sad kad se desilo ovo cudo u Japanu, uopste mi ne prija cinjenica da zivim u Kaliforniji. Nesto mi taj Japan odjednom izgleda skroz blizu. A ne smem ni da razmisljam o poredjenju njihove i ove ovde infrastrukture. Uposte mi ne funkcionise onaj siroki pogled na svet koji inace pali tipa isto tako moze da te zvekne grom ili padne cigla na glavu pa stvarno nema smisla brinuti bas zbog zemljotresa. Sve vreme razmisljam da sam se (u kontekstu cigle) doselila bas na gradiliste :blink:.

TheNenad
13.03.2011, 15:58
Tektonske ploče:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Plates_tect2_en.svg

Spisak epicentara zemljotresa od '63 do '98:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Quake_epicenters_1963-98.png
(pronađite Srbiju)

CIA World Factbook - Srbija:
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ri.html
Natural hazards: destructive earthquakes

Sad vam je bolje? :naughty:

Orange
14.03.2011, 04:48
Tektonske ploče:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Plates_tect2_en.svg

Spisak epicentara zemljotresa od '63 do '98:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Quake_epicenters_1963-98.png
(pronađite Srbiju)

CIA World Factbook - Srbija:
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ri.html

Sad vam je bolje? :naughty:

Nije jeste nije :udri:

Ali zato ovde imamo vecito bljestavo sunce i onda bas i da hoces, ne mozes dugo da se opterecujes takvim stvarima :bravo:.

Gugly
15.03.2011, 04:16
Sta bi sa tim cunamijem? Nije bio dovoljno jak?
A ostrva u Pacifiku, Hawai i gomila niskih koralnih ostravaca? Ni kod njih ocito nije nista bilo, inace bi u suprotnom vec culi..

olivera77
31.03.2011, 10:14
Hehehe ja mislim da zemljotres i cunami ima veze sa Dreamerom :))) Cim je otisao za Ca odmah uzbune,cunami...

dreamerns
31.03.2011, 18:17
Hehehe ja mislim da zemljotres i cunami ima veze sa Dreamerom :))) Cim je otisao za Ca odmah uzbune,cunami...

I mesec dana neprekidno padala kisa :-) Cak smo i tornado imali :-)
Ja vise nemam reci....

Score
31.03.2011, 18:33
I mesec dana neprekidno padala kisa :-) Cak smo i tornado imali :-)
Ja vise nemam reci....

Tornado? U Palo Altu?? Brate...
Ma nije sve do tebe, mora da sam i ja tu nekako umesao prste jer ja samo sto nisam stigao tu...(samo da ostali koji su tamo ne provale inace smo pukli!)

Odbrojavanje vec otpocelo, T-19 days and counting!

Orange
31.03.2011, 19:57
Evo stize leto u Kaliforniju polako ali sigurno, ja mislim da je sad definitivno to to 25 stepeni, subjektivni osecaj 30, znaci dreamerns je na putu :)

olivera77
31.03.2011, 23:39
Hhahah a kada se produzila zima u Srbiji i kada je danima i u martu bilo ispod nule sigurno je bio ovde :)))

Orange
01.04.2011, 01:23
:bravo: :bravo:
Jedno nezavisno istrazivanje nedavno je otkrilo neobicnu pojavu iznenadnih klimatskih promena sirom planete. Nezapamceno niske temperature pracene jakim mecavama zabelezene su sirom Ilinoisa a narocito u Cikagu, medjutim istrazivaci otkrivaju da se ovaj fenomen siri i suncanom Kalifornijom gde se osim ucestalih poplava desavaju se cak i tornada. Anonimni izvor nam je potvrdio da su istrazivanja radjena i na teritoriji Evrope kao i da se uzrok ovih cudnih pojava u ovom iztrazivanju vodi pod tajnom sifrom "zeleni".

kaneolopa
01.04.2011, 05:19
A da ne govorimo o kishi u Mojave pustinji.. koje nije bilo zdnjih 10-ak godina :)

dreamerns
01.04.2011, 19:27
Tornado je stvaro bio u Santa Rosa, a tornado warning je bio u Burlingame, CA (gde zivim). Bio se pojavio i na pacific beach :-)

No, ako je za utehu, "moj efekat" nije vecan....prodje nakon nekog vremena :-)
Inace, sada je stvarno jako lepo...kuc kuc kuc da ne ureknemo.

TheNenad
02.04.2011, 21:10
Ima tornada i u Čikagu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=F0m1BN4ZmAQ

Uživajte :naughty:

dreamerns
03.04.2011, 05:59
Ima tornada i u Čikagu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=F0m1BN4ZmAQ

Uživajte :naughty:

U Cikagu je to prirodna pojava, ko u CA zemljotresi...

TheNenad
03.04.2011, 16:14
Hteli mi to ili ne, uvek nešto želi da nas ubije od početka vremena, gde god se nalazili :cool:

olivera77
07.04.2011, 10:32
Dreamer ima konkurenciju :))

http://www.kurir-info.rs/planeta/gde-god-odu-nastane-katastrofa-84119.php

Score
07.04.2011, 10:41
Dreamer ima konkurenciju :))

http://www.kurir-info.rs/planeta/gde-god-odu-nastane-katastrofa-84119.php

Pa svedjani su to, kad oni nesto rade tu nema zajebancije...ne kao Dreamerns...malo kisice, pola kile snega, neki vetric, - takoreci poletarac, i misli gotova prirodna nepogoda.

Orange
07.04.2011, 22:39
Ne, ne, Dremernsa treba da podrzimo, da mu ojacaju moci pa da u Kaliforniji sledecu Novu godinu i Bozic slavimo uz sneg ko sav normalan svet :).

kaneolopa
08.04.2011, 00:59
Ima snega u kaliforniji samo treba znati gde da ga nadjes... sada na Thao-u bilo nekih 4m ;) i zadrzace se do kraja maja

Orange
08.04.2011, 01:14
Ma znam da ima imamo mi i planine sa snegom i sve to, nego mislila sam na praznicnu romantiku kod kuce ono okitis jelku pa pravis sneska belica pa kuvano vino..:inlove: