PDA

View Full Version : Ovog leta 2011, direktni letovi za SAD

Score
01.04.2011, 10:39
Ovo dobro zvuci, nisko tarifni letovi sa “Rajan internešnal ervejz” dolaze!

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=26&nav_id=488343 :bravo:

Good Spirit
01.04.2011, 18:21
Nema ništa od toga

http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/nece_biti_letova_za_ameriku.4.html?news_id=212646

Plus:

Od 1. Aprila: raskid ugovora "United & Croatia"; kraj ugovora "Lufthansa & Jat"

Ne toliko prijatna, ali sigurno najudarnija vest za ovo izdanje Axioma Travel Newsletter je ukidanje ugovora izmedju "United Airlines" i "Croatia Airlines", koji je dugo vremena bio aktuelan za putovanja u Zagreb, Sarajevo i Skopje. Da podsetimo, 1. januara ukinut je ugovor izmedju "United Airlines" i "Jat Airways", a od 1. aprila takav epilog takodje ocekuje i saradnju "Croatia Airlines" i ove vodece americke avio kompanije. Raskidanjem ovog ugovora automatski se suzavaju opcije za putovanja po najjeftinijim cenama, sto se u praksi moglo videti ukidanjem ugovora "United & Jat".
Ugovor izmedju "Lufthansa" i "Jat Airways" istice takodje 31. marta pa je vazno da, ukoliko vec niste, do tada obezbedite vase karte kako biste ustedeli novac. Jos uvek je pitanje da li ce se ovaj ugovor produziti ali ono sto je sigurno je da ce cene biti znatno skuplje obzirom na drasticno poskupljenje goriva na globalnom nivou!

Izvor: Axioma Travel Newsletter

dreamerns
01.04.2011, 19:28
Nema ništa od toga

http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/nece_biti_letova_za_ameriku.4.html?news_id=212646

Plus:

Izvor: Axioma Travel Newsletter

Da nije prvoaprilska sala? Razni sajtovi imaju prvoaprilsku salu kao vest

Good Spirit
01.04.2011, 19:37
Videćemo :)

Ali vest nije od danas tako da mislim da je merodavna ;)

pero26
01.04.2011, 22:46
nesto su govorili da ce biti direkt letovi Zg-Sad sad vidjet cemo ..

tataratira84
01.04.2011, 23:18
nesto su govorili da ce biti direkt letovi Zg-Sad sad vidjet cemo ..

I to bi bilo fantasticno takodje.
http://www.croatiantimes.com/news/Business/2010-12-06/15661/Zagreb_airport_negotiating_direct_flights_to_New_Y ork

nemili
02.04.2011, 01:45
Ovo dobro zvuci, nisko tarifni letovi sa “Rajan internešnal ervejz” dolaze!

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=26&nav_id=488343 :bravo:

Vest je stara! O tome se prica od januara ali jos uvek nije pocela prodaja karata. Prijatelju su u jednoj agenciji ovde rekli da saceka jos par dana...

Positive Vibe
10.04.2011, 13:42
Upravo to. U narednih desetak dana ce se definitivno razresiti da li ce biti letova ili ne. Za sada jos uvek nista nije sigurno.

dejancic
10.04.2011, 20:21
Upravo to. U narednih desetak dana ce se definitivno razresiti da li ce biti letova ili ne. Za sada jos uvek nista nije sigurno.

Odakle ta informacija za desetak dana? Da li je to neko zvanicno saopstio ili ce posle 10 dana biti jos 10 i jos...

Positive Vibe
10.04.2011, 22:23
Niko nije zvanicno saopstio.
Tako sam cuo na poslu.
Verovatno ce i biti kao sto si rekao.
Nakon deset jos deset...

dejancic
10.04.2011, 23:11
Niko nije zvanicno saopstio.
Tako sam cuo na poslu.
Verovatno ce i biti kao sto si rekao.
Nakon deset jos deset...

Daj Boze da smo i ti i ja pogresili pa da nas sve lepo za desetak dana iznenade sa zvanicnim saopstenjem :)

nemili
11.04.2011, 06:43
Posto drug forumas Bode nije trenutno u mogucnosti da pristupa forumu prenosim vam vest da je prodaja karata za pomenuti direktan let pocela i da je on svoje kupio preko agencije Unidea koja ima office u CHI i BG.

Bockyman
11.04.2011, 07:34
posto drug forumas bode nije trenutno u mogucnosti da pristupa forumu prenosim vam vest da je prodaja karata za pomenuti direktan let pocela i da je on svoje kupio preko agencije unidea koja ima office u chi i bg.

ако није проблем, може ли инфо о ценама? до града чикага... мислим на тренутне цене (и шта све улази у цену,таксе и сл), јер ће надам да ће бити ниже крајем септембра,почетком октобра...

nemili
11.04.2011, 07:45
ако није проблем, може ли инфо о ценама? до града чикага...

Jedna odrasla osoba i dvoje dece oko 2300$ ukupno za jedan pravac.

Score
11.04.2011, 10:03
Jedna odrasla osoba i dvoje dece oko 2300$ ukupno za jedan pravac.

Pa nisu se bas ubili od jeftinoce....:suure:...............

Bockyman
11.04.2011, 12:34
Pa nisu se bas ubili od jeftinoce....:suure:...............

Mogu da Vam ponudim direktan let Beograd Cikago za 830 eur total sa svim taksama.
aviokompanija Air Plus od 19 Juna 2011 godine uspostaviti direktan let iz Beograda za Cikago.
Letovi ce se obavljati sa tipom avionom BOEING 767-200ER kapaciteta 235
sedista.

Za dodatne informacije i prodaju karata molimo da se obratite
na nase telefone:

Ово је одговор на мој упит за цену карата. Не да није јефтино,него...
Једино морам да разјасним јер сам у упиту ставио 2 одрасле особе. Ако је цена за две карте онда је ОК, али ако је за једног...

ZeljkoUSA
11.04.2011, 14:24
Jel neko kontaktirao Biser, jel oni pricaju o direktnim letovim i po kojoj ceni...?!

Bockyman
11.04.2011, 14:55
mogu da vam ponudim direktan let beograd cikago za 830 eur total sa svim taksama.
Aviokompanija air plus od 19 juna 2011 godine uspostaviti direktan let iz beograda za cikago.
Letovi ce se obavljati sa tipom avionom boeing 767-200er kapaciteta 235
sedista.

Za dodatne informacije i prodaju karata molimo da se obratite
na nase telefone:

ово је одговор на мој упит за цену карата. не да није јефтино,него...
једино морам да разјасним јер сам у упиту ставио 2 одрасле особе. ако је цена за две карте онда је ок, али ако је за једног...

цена је за једну особу (једна карта). нисам упознат са ценама,још нисам нешто почео да се распитујем,али ми се ово чини много....
пријатељица код које ћемо бити у чикагу, а долази почетком јула за србију је купила повратну карту (наравно,купила је у уса) и кошта 1099$ (сад, не знам да ли је са таксама или без), и зато ми ових 830 евра делује поприлично...

katarina
11.04.2011, 17:01
Hvala informacije su vrlo bitne i nadam se da ce pomoci mnogima a i meni.

Good Spirit
11.04.2011, 18:06
Imajte na umu da su karte dosta poskupele od prvog aprila kako zbog cene goriva tako zbog ulaska u sezonu.

Evo ja gledam sada karte Beograd - Hjuston $1400 sa jednim presedanjem. Pre koji mesec je moglo da se nađe i za $1000.

Znam da je Čikago bolje povezan i da su cene niže, ali opet tih 830 evra je oko $1200 i sobzirom da nema presedanja rekao bih da je relativno ok cena, možda za jedno $200 skuplja od varijante sa presedanjem.

dejancic
11.04.2011, 18:32
Imajte na umu da su karte dosta poskupele od prvog aprila kako zbog cene goriva tako zbog ulaska u sezonu.

Evo ja gledam sada karte Beograd - Hjuston $1400 sa jednim presedanjem. Pre koji mesec je moglo da se nađe i za $1000.

Znam da je Čikago bolje povezan i da su cene niže, ali opet tih 830 evra je oko $1200 i sobzirom da nema presedanja rekao bih da je relativno ok cena, možda za jedno $200 skuplja od varijante sa presedanjem.

Sad sam zbunjen. Kolege forumasi su naveli cenu od 800-tinak evra za kartu u jednom pravcu tako da ili ja gresim ili to nikako nije jeftino u poredjenju sa cenom od 1500$ koju ja trenutno dobijam za povratnu kartu za jun sa jednim presedanjem.

Good Spirit
11.04.2011, 18:43
Sad sam zbunjen. Kolege forumasi su naveli cenu od 800-tinak evra za kartu u jednom pravcu tako da ili ja gresim ili to nikako nije jeftino u poredjenju sa cenom od 1500$ koju ja trenutno dobijam za povratnu kartu za jun sa jednim presedanjem.

To je baš skupo što si ti dobio, evo ja sam sada preko kayak.com pogledao, dobio sam cenu od $994 preko Alitaliie za period 4 jun - 12 jun.

Jun mesec ti je jedan od najskupljih perioda za letove, ali opet ta cifra od $1500 za Čikago je ogromna.

Evo još jednog ok sajta za letove hipmunk.com

botexag
11.04.2011, 18:50

probaj pretragu sa povratnom kartom sa fiksnim datumom povratka (koji ce ti propasti jer se ne vracas :naughty:)

iz nekog razloga karte u jednom pravcu znaju da budu skuplje od povratne

botexag
11.04.2011, 18:56
evo kombinacije da razmislis

iz budimpeste poleces, na primer 8 jun. a vracas se sredinom novembra, do chicago 880 usd

jedno presedanje u nemackoj, luhthansa

iz bgd kombi do budimpeste oko 40 eur.

dejancic
11.04.2011, 18:58
probaj pretragu sa povratnom kartom sa fiksnim datumom povratka (koji ce ti propasti jer se ne vracas :naughty:)

Tacno je da sam dobio nekoliko pretnji da ce me zatvoriti cim se vratim za Srbiju i da me nece pustati dok mi ne propadne zelena karta, ali se ja ipak nadam da cu se vratiti u USA :grin:

Trazio sam povratnu kartu, probao sve pretrazivace i nisam nasao nista jeftinije od $1500. Sad su na redu agenti, pa cemo videti koliko jeftiniju ponudu ce oni naci...

botexag
11.04.2011, 19:01
Tacno je da sam dobio nekoliko pretnji da ce me zatvoriti cim se vratim za Srbiju i da me nece pustati dok mi ne propadne zelena karta, ali se ja ipak nadam da cu se vratiti u USA :grin:

Trazio sam povratnu kartu, probao sve pretrazivace i nisam nasao nista jeftinije od $1500. Sad su na redu agenti, pa cemo videti koliko jeftiniju ponudu ce oni naci...

cekaj, da ja tebe nesto nisam razumeo?
beograd chicago, pocetak juna? (nisam sve postove citao, samo par zadnjih)

ako je tako, idi na lufthansa sajt, stavi da letis iz budimpeste i povratna karta na jesen (na pr. novembar (radni dan))
za tu razliku se vredi pomuciti do budimpeste

dejancic
11.04.2011, 19:07
evo kombinacije da razmislis

iz budimpeste poleces, na primer 8 jun. a vracas se sredinom novembra, do chicago 880 usd

jedno presedanje u nemackoj, luhthansa

iz bgd kombi do budimpeste oko 40 eur.

Isprobao licno, skroz ok stvar i zagarantovana usteda. Sada letim iz Chicago-a za Beograd i onda posle dve nedelje povratak. Dobio sam i ponudu za let do Madjarske od agenta, pa cu uskoro u zavisnosti od najboljeg termina odluciti koju ponudu da izaberem. Hvala na savetima :)

lenhi
11.04.2011, 20:19
Momci mene zanima jedno info pitanje kratko ću u ovoj temi, jer vidim da razrađujete sve varijante i legalne i nelegalne :woohoo:
Dobiješ na lutriji i ideš u jednom pravcu prvi put a ponude ti povratnu kartu zato što je jeftinija od karte u jednom pravcu može li se ona na neki način iskoristiti, s obzirom da je uzeta samo kao jeftinija opcija putovanja a ne zato što treba?
Recimo kažu ubacićemo vam i povratnu kartu Newark-London da bi bila jeftinija opcija? Može li se nekom utrpati ta povratna karta putem interenta li je na neki pametan način iskoristiti?

dejancic
11.04.2011, 20:36
Momci mene zanima jedno info pitanje kratko ću u ovoj temi, jer vidim da razrađujete sve varijante i legalne i nelegalne :woohoo:
Dobiješ na lutriji i ideš u jednom pravcu prvi put a ponude ti povratnu kartu zato što je jeftinija od karte u jednom pravcu može li se ona na neki način iskoristiti, s obzirom da je uzeta samo kao jeftinija opcija putovanja a ne zato što treba?
Recimo kažu ubacićemo vam i povratnu kartu Newark-London da bi bila jeftinija opcija? Može li se nekom utrpati ta povratna karta putem interenta li je na neki pametan način iskoristiti?

Moze je najnormalnije iskoristiti osoba na cije ime je karta. To sto su je agenti ubacili da bi dobio jeftiniju kartu ne umanjuje legitimnost tvoje povratne karte. Koristis je kao i bilo koju avio kartu.

Score
11.04.2011, 21:10
Moze je najnormalnije iskoristiti osoba na cije ime je karta. To sto su je agenti ubacili da bi dobio jeftiniju kartu ne umanjuje legitimnost tvoje povratne karte. Koristis je kao i bilo koju avio kartu.

...ama 'oce covek da je proda nekom jer se sam ne vraca pa da izvuce stetu. Ne znam koliko to moze da uspe, s obzirom na sve silne kontrole kroz koje moras da prodjes na putu do sedista u avionu. Cisto sumnjam da moze bez prepisivanja karte na ime toga koji putuje, a to opet kosta, tako da pojeo ćar vajdu. Zaboravi...

dmi
11.04.2011, 21:42

ja sam kupila karte za 9. jun LA-BG-LA za cifru od $1015 za mene i $848 za dete. letimo preko londona. ovo preko pretrazivaca bas deluje jezivo skupo.
a sto se tice agencije koja prodaje direktan let CHI-BG ja bih dva puta razmislila pre nego kupim tu kartu. :no:

lenhi
11.04.2011, 21:55
...ama 'oce covek da je proda nekom jer se sam ne vraca pa da izvuce stetu. Ne znam koliko to moze da uspe, s obzirom na sve silne kontrole kroz koje moras da prodjes na putu do sedista u avionu. Cisto sumnjam da moze bez prepisivanja karte na ime toga koji putuje, a to opet kosta, tako da pojeo ćar vajdu. Zaboravi...

Upravo ovo što si ti napisao ne vraćaš se nazad. Ideš prvi put u jednom smeru a prikačili su ti je da bi prošao jeftinije. Zanimalo me jer vidim da ljudi dobijaju takve ponude po agencijama. Verovatno i nije neka vrednost te karte kad sletiš prvi put i ugledaš svetla velegrada i dotakneš tlo obećane zemlje. Opet nije loša opcija ako te iznevere svetla velegrada i propadne američki san da se imaš čim vratiti kući, bar do Londona recimo! :grin:

nemili
11.04.2011, 22:12
Svako ko je malo cesce leteo avionom i kupovao karte verovatno je upoznat da na formiranje cena utice mnogo faktora poput: perioda, popunjenosti aviona (ili odredjene klase), cene kerozina, broja presedanja, mesta presedanja itd. Bitan podatak je i za koliko putnika se kupuju karte.
Ono sto malo ljudi zna je da ekonomska klasa ima cesto u sebi nekoliko pod klasa i to su vam ona slova B,C,K,N. Npr. ako se kupuju 3 karte moze se desiti da dve karte budu dostupne za najjeftiniju klasu, dok ce treca morati da bude bukirana na skupljnoj klasi koja moze znacajno da poveca cenu. Kada se sa agentima prica o ceni ona je uvek sa svim uracunatim taksama. Samo mnogo neozbiljne agencije i agenti ce vam dati cenu bez dodatnih taksi, doplata za gorivo itd. Tim trikom se uglavnom sluze sajtovi za online prodaju karata koji na drugom koraku dodaju takse ili ih napisu sitnim slovima pored cene karte.
Moj savet svima je da posle cekiranja online pretrazivaca karata OBAVEZNO KONTAKTIRAJU NEKOG OD AGENATA koji ce vam cesto naci povoljnije karte jer ne radi po unapred predodredjenom algoritmu (kao online masine) vec iz iskustva zna koje konekcije mogu biti povoljnije. Zato treba imati dobrog agenta koji ce se malo potruditi da vam da nadje povoljnu varijantu a ne prvu na koju naleti. Jos jedna razlika u cenama je cesto u sistemima za obradu karata. U svetu se danas koristi Amadeus i Sabre. Sabre se koristi pretezno u S.Americi, dok na ostalim kontinentima dominira Amadeus.

Sto se tice direktnih letova iz Beograda za Chicago svako i malo upucen je ocekivao visoku cenu karata jer je u pitanju carter kompanija koja nije ni u jednoj vecoj alijansi (Star Alliance, One world, SkyTeam...) cime se gubi mogucnost code shareing-a i konekcija sa drugim kompanijama i destinacijama. Cena od oko 900-1000$ za jedan pravac jeste visoka ali nekome ce i ona odgovarati, pogotovo zbog izbegavanja presedanja, trcanja po aerodromu sa malom decom i skracivanja vremena putovanja od minimum 2 sata. Sa druge strane neko ce mozda zeleti da dovede roditelje, rodjake koji ne znaju engleski ili neki drugi strani jezik i nece biti problem da plati malo vise kako se ljudi ne bi gubili po aerodromu kao sto je frankfurtski ili londonski Heatrow.

Meni licno pomenuti faktori nisu bitni ako je usteda veca od 200$. Mene je povratna karta Budapest - Brussel - Chicago (Chicago-London-Budapest) izasla 490 evra (660$ u tom trenutku). Cak i kada se doda 40e kombi prevoz BG-BUD cena je veoma povoljna.

Good Spirit
11.04.2011, 22:13
ja sam kupila karte za 9. jun LA-BG-LA za cifru od $1015 za mene i $848 za dete. letimo preko londona. ovo preko pretrazivaca bas deluje jezivo skupo.
a sto se tice agencije koja prodaje direktan let CHI-BG ja bih dva puta razmislila pre nego kupim tu kartu. :no:

@dmi: Jel možemo da dobijemo kontakt agenta/agencije preko koje si kupila karte, da vidim da li za Hjuston ima nešto povoljnije. Hvala!

nemili
11.04.2011, 22:18
Može li se nekom utrpati ta povratna karta putem interenta li je na neki pametan način iskoristiti?

Ne postoje ni teoretske sanse! Promena imena za povratak je zabranjena medjunarodnim zakonom.

dmi
11.04.2011, 22:42
@dmi: Jel možemo da dobijemo kontakt agenta/agencije preko koje si kupila karte, da vidim da li za Hjuston ima nešto povoljnije. Hvala!

sto se mene tice moze, samo neka moderatori kazu da li je to u skladu/protiv pravila foruma (reklamiranje i sl.)
ja nemam nikakave veze sa tom agencijom ali poznajem zenu koja radi

Good Spirit
11.04.2011, 23:20
Vec su ostavljani kontakti agenata ovde, tako da slobodno podeli sa nama ;)
Čak možda ne bi bilo loše napraviti temu sa svim kontaktima i zaključati i dodavati samo sa novima.

dmi
12.04.2011, 03:00
Vec su ostavljani kontakti agenata ovde, tako da slobodno podeli sa nama ;)
Čak možda ne bi bilo loše napraviti temu sa svim kontaktima i zaključati i dodavati samo sa novima.

OK.
ovo je agencija
Unlimited World travel
7851 W Ogden Ave.
Lyons,IL 60534
agent se zove Mima (nasa zena)
telefon: 708-442-7715

nemili
12.04.2011, 05:32
OK.
ovo je agencija
Unlimited World travel
7851 W Ogden Ave.
Lyons,IL 60534

Hvala DMI. Ovakvi kontakti su korisni pre ili kasnije. Prolazio sam pored ove agencije nekoliko puta i nisam znao da je nasa. U blizini je nas popularan restoran Zupa.

dmi
13.04.2011, 00:20
Hvala DMI. Ovakvi kontakti su korisni pre ili kasnije. Prolazio sam pored ove agencije nekoliko puta i nisam znao da je nasa. U blizini je nas popularan restoran Zupa.

nema na cemu, nadam se da ce jos nekome moci da pomognu sa super cenom karata :bravo:

dejancic
18.04.2011, 18:08
OK.
ovo je agencija
Unlimited World travel
7851 W Ogden Ave.
Lyons,IL 60534

Hvala puno, karta kupljena, oni su mi u ovom momentu ponudili najpovoljniju opciju. :)

dmi
19.04.2011, 02:36
Hvala puno, karta kupljena, oni su mi u ovom momentu ponudili najpovoljniju opciju. :)

nema na cemu, i meni su nasli najpovoljniju kartu, srecan put

ivana10yu
19.04.2011, 11:16
ja sam se sada informisala,agencija Unidea,Bg-Chicago direktan let 19.juna 895$...

Zana
22.04.2011, 23:36
Malo se rasusmo sa kartama svud naokolo, ja nemam veze sa Chicago ali uzeli smo povratnu za mamu:

BEG-LAX-BEG, JAT/Virgin Atlantic, 05/07-08/07 (US format), $932.

Ove godine prvi put ne kupujemo putnicko u SRB, vec ovde: tri meseca ne-preventivno, polisa na milion dolara, $100 deductible, $647.35, underwritten by IMG, pokrice 80/20, max out-of-pocket $5k. Odlicna varijanta cak i za ljude ovde dok se ne snadju. Ako se kupi na tri meseca moze da se obnovi. Mogu da se izaberu polise od 50, 100, 500k ili milion, sa od 0-2,500 deductible. Dodaje se oko $100 za riskantne aktivnosti i sportove.

Primera radi, za osobu 58 godina, polisa 500k, $1,000 deductible je $410. Moze da se kupuje po danu ako je potrebno. Za mladje osobe je jeftinije - primer: female 30, no deductible, $1 mil - $341.25 za tri meseca, no waiting period.

Mi smo se za ovo odlucili jer u SRB kupljeno osiguranje pokriva samo $50k i ne moze u sve ustanove, a cesto mora mnogo da se zivka - tako da nam ova varijanta daleko vise odgovara. Ne daj Boze da se nesto desi sa poslovima, ova varijanta bi nam vise odgovarala i za nas od COBRA ili regularnog osiguranja (naravno kao privremena varijanta).

Oterah temu gde joj nije mesto... sorry :no:

Bockyman
26.04.2011, 12:33
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Od-polovine-juna-direktni-letovi-Beograd-Cikago.sr.html

У овом чланку не пише, али видех на ТВ-у да је цена ПОВРАТНЕ карте 1197$. Сад, нисам сигуран да су у то урачунате и таксе, па ако неко зна, нека допуни ову информацију...

Tinigio
25.05.2011, 12:06
Kupili smo karte za prvi let (19.jun), preko agencije Unidea u Bg, nas troje (dvoje odraslih i jedno dete) za 2390$. Povratna karta, sve takse uračunate.

Good Spirit
09.06.2011, 01:44
Avionom za SAD samo preko Zagreba

Beograd -- Američki „Svift er“ koji je nedavno dobio dozvolu za direktnu liniju Čikago - Beograd podneo je u sredu novi zahtev Direktoratu civilnog vazduhoplovstva Srbije.

Ova kompanija traži spajanje linija za Beograd i Zagreb. Tako će od 17. juna do 29. decembra saobraćati na relaciji Čikago - Zagreb - Beograd - Zagreb - Čikago.

"Dobiće dozvolu na osnovu ove aplikacije jer nema razloga da ih odbijemo", kaže Katarina Andrić-Milosavljević, savetnik za odnose sa medijima u Direktoratu.

Ona dodaje da "ova avio-kompanija neće prevoziti putnike koji bi želeli da lete samo od Beograda do Zagreba ili od Zagreba do Beograda".

Iako su se predstavnici Svifta pre oko mesec dana predstavljajući dve nove direktne linije Čikago - Beograd i Čikago - Zagreb pohvalili odličnom prodajom karata, ispostavilo se da to baš i nije tako, sudeći po obrazloženju zahteva, koji su podneli Direktoratu.

Naime, u aplikaciji navode da nemaju dovoljan broj putnika za odvojene letove ka srpskom i hrvatskom glavnom gradu pa iz ekonomskih razloga traže da se linije spoje.

Početna cena povratne karte sa taksama je 795 evra kada se kupuje u Beogradu, a 1.250 dolara ako se kupuje u SAD. Svift će iz Čikaga leteti petkom, a iz Beograda nedeljom.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=06&dd=09&nav_id=517646

aco
09.06.2011, 11:00
Na sajtu agencije aerogaga pise da ce direktni letovi na relaciji Beograd-Cikago-Beograd obavljati kompanija Airplus i to od 19.06. do 09.09.2011. Dok se u nasoj stampi pominje samo Swift Air i to od 17.06. do 29.12.2011.

Ne razumem, otkud sad i Airplus, a Swift hoce da spoji polaske iz Beograda i Zagreba zbog slabe prodaje?!

wrath:of:the:lich:king
11.06.2011, 18:22
Na sajtu flyswiftair http://www.flyswiftair.com/
kaze For information regarding AirPlus flights to Croatia and Serbia
please contact [email protected] or 877.849.5002

Tinigio
14.06.2011, 14:35
Iskreno se nadam da će ovi direktni letovi zaživeti u budućnosti, ali mi smo odustali od putovanja sa kompanijom Airplus.

Naime, 10 dana pre polaska saznali smo putem medija (tv) da se direktan let pretvorio u let sa stop over-om u Zagrebu i sletanjem na aerodrom u gradu Rockford koji je oko 68 milja udaljen od Čikaga. Niko iz agencije se nije potrudio da nas obavesti o promenama, tek kada sam ih nazvala rekoše da je to "novo", da su tek saznali, itd..Dakle, osim dodatnog produžavanja leta za stajanje u Zg (po planu 40min), sletanja na aerodrom od koga se opet vozimo sat vremena do Čikaga, i pomeranja vremena polaska za 5h unapred, još se nisu ni potrudili da nas obaveste nedelju dana pred put!

Epilog cele priče je da smo pronašli let preko Lufthanse za 100$ skuplji, da smo otkazali Airplus i svoje pare dobili nazad.

Nadam se da će neko imati lepše iskustvo od našeg i zaista im želim sreću u daljem radu, ali moralo bi to malo ozbiljnije..

Ukoliko je nekome ova informacija bila od značaja, ja sam happy!

:)

Tinigio
14.06.2011, 14:38
Ne razumem, otkud sad i Airplus, a Swift hoce da spoji polaske iz Beograda i Zagreba zbog slabe prodaje?![/QUOTE]

Swift je avio kompanija koja iznajmljuje avione Airplus-u koji je, u stvari, organizator ovih letova. Karte se prodaju preko nekoliko agencija u Beogradu, Zagrebu i Chicagu.
Što se tiče spajanja, zaista su to i uradili i zaista je razlog slaba prodaja u Zagrebu (tako nam rekoše u agenciji).

15.06.2011, 04:57
Iskreno se nadam da će ovi direktni letovi zaživeti u budućnosti, ali mi smo odustali od putovanja sa kompanijom Airplus.

Naime, 10 dana pre polaska saznali smo putem medija (tv) da se direktan let pretvorio u let sa stop over-om u Zagrebu i sletanjem na aerodrom u gradu Rockford koji je oko 68 milja udaljen od Čikaga. Niko iz agencije se nije potrudio da nas obavesti o promenama, tek kada sam ih nazvala rekoše da je to "novo", da su tek saznali, itd..Dakle, osim dodatnog produžavanja leta za stajanje u Zg (po planu 40min), sletanja na aerodrom od koga se opet vozimo sat vremena do Čikaga, i pomeranja vremena polaska za 5h unapred, još se nisu ni potrudili da nas obaveste nedelju dana pred put!

Epilog cele priče je da smo pronašli let preko Lufthanse za 100$ skuplji, da smo otkazali Airplus i svoje pare dobili nazad.

Nadam se da će neko imati lepše iskustvo od našeg i zaista im želim sreću u daljem radu, ali moralo bi to malo ozbiljnije..

Ukoliko je nekome ova informacija bila od značaja, ja sam happy!

Ja sam provela ceo jucerasnji dan na telefonu sa Airplus-om. Zvala sam u vezi specijalne ponude od $1099. Uputili su me na agenciju ovde u Ohaju. Zena pojma nije imala o promociji, pa sam zvala opet Airplus - imaju 20ak karata po ovoj ceni za letove u avgustu. Brine me sva ta muljaza - spojili su letove za ZG/BG, covek je objasnio da su pomerili letove u Rockford da bi ispostovali ljude koji su vec kupili karte - da im ne pomere datum polaska previse: O'Hare je bio zauzet, pa su morali da premeste u to mesto Bogu iza tregera. Imaju organizovan prevoz od O'Hare do Rockforda, u oba pravca. Putuje se nekih sat vremena. Kaze covek letovi ce ici na vreme 99% (brinulo me sto je charter...), inace agencija ima 98.8% flights on time (kaze covek, fin neki mladic - Dusan)

To je sve sto sam saznala.

dreamerns
15.06.2011, 11:51
Ja sam provela ceo jucerasnji dan na telefonu sa Airplus-om. Zvala sam u vezi specijalne ponude od $1099. Uputili su me na agenciju ovde u Ohaju. Zena pojma nije imala o promociji, pa sam zvala opet Airplus - imaju 20ak karata po ovoj ceni za letove u avgustu. Brine me sva ta muljaza - spojili su letove za ZG/BG, covek je objasnio da su pomerili letove u Rockford da bi ispostovali ljude koji su vec kupili karte - da im ne pomere datum polaska previse: O'Hare je bio zauzet, pa su morali da premeste u to mesto Bogu iza tregera. Imaju organizovan prevoz od O'Hare do Rockforda, u oba pravca. Putuje se nekih sat vremena. Kaze covek letovi ce ici na vreme 99% (brinulo me sto je charter...), inace agencija ima 98.8% flights on time (kaze covek, fin neki mladic - Dusan)

To je sve sto sam saznala.

Mislim da sto se tice ovog "direktnog" leta, presedanje u Londonu ili Frankfurtu i ne zvuci tako lose :-)

Tinigio
16.06.2011, 15:24
i konačno...

Swift Air cancels flights to Belgrade and Zagreb due to low interest

EX-YU Aviation News - 16.06.2011
Swift Air , which was to begin services from Chicago to Belgrade via Zagreb tomorrow, has cancelled its inaugural flight due to low interest, the CEO of Zagreb Airport , Tonči Peović, announced. The service, to be operated by a Boeing 767-200ER is now set for takeoff on June 24, although things are not looking too good for the Air Plus tour operator organising the summer charters. The operator has also transferred its operations from Chicago’s O’Hare International Airport to Rockford Airport.

Originally, flights to Zagreb and Belgrade were to be separate services, operated each once per week. It will be the first time Zagreb and Belgrade will see flights to Chicago in 20 years. The Swift Air flights are set to run until the end of September, although with little interest shown by passengers they could be pulled earlier. Only a month ago the company claimed to be selling large amounts of tickets.

jovke
16.06.2011, 16:12
Neka kazu da je slabo interesovanje zbog visokih cijena karata. Za te pare bi me i Air Pink vozio carter letom gde god pozelim... :==D:

17.06.2011, 04:45
i konačno...

Swift Air cancels flights to Belgrade and Zagreb due to low interest

EX-YU Aviation News - 16.06.2011
Swift Air , which was to begin services from Chicago to Belgrade via Zagreb tomorrow, has cancelled its inaugural flight due to low interest, the CEO of Zagreb Airport , Tonči Peović, announced. The service, to be operated by a Boeing 767-200ER is now set for takeoff on June 24, although things are not looking too good for the Air Plus tour operator organising the summer charters. The operator has also transferred its operations from Chicago’s O’Hare International Airport to Rockford Airport.

Originally, flights to Zagreb and Belgrade were to be separate services, operated each once per week. It will be the first time Zagreb and Belgrade will see flights to Chicago in 20 years. The Swift Air flights are set to run until the end of September, although with little interest shown by passengers they could be pulled earlier. Only a month ago the company claimed to be selling large amounts of tickets.

Moze li link do vesti? E pa stvarno, kakve su to muljaze...

Na njihovom FB pise da je avion spreman za poletanje... Postovano pre 11 sati (trenutno je 11pm)

Tinigio
17.06.2011, 09:27
http://www.balkans.com/open-news.php?uniquenumber=108841

Score
17.06.2011, 09:49
Neka kazu da je slabo interesovanje zbog visokih cijena karata. Za te pare bi me i Air Pink vozio carter letom gde god pozelim... :==D:

Aj' sto je skupo nego nije mnogo direktno, mislim, let..Direktno, al' sa stajanjem u Zagrebu? Pa ako stanem u Zagrebu, mogu isto tako da stanem i u Frankfurtu, koja je razlika? A taj se ne racuna kao direktni let.

Bio interest, pa ga vise nema...kao i let, bio direktan, pa vise nije...

dreamerns
17.06.2011, 16:28
Aj' sto je skupo nego nije mnogo direktno, mislim, let..Direktno, al' sa stajanjem u Zagrebu? Pa ako stanem u Zagrebu, mogu isto tako da stanem i u Frankfurtu, koja je razlika? A taj se ne racuna kao direktni let.

Bio interest, pa ga vise nema...kao i let, bio direktan, pa vise nije...

Ajd sto staje u Zagrebu, nego sto on ustvari i ne ide za Chicago, nego slece bogu iza tregera (nekih vise od 100 milja od O'Hare aerodroma), pa se jos busom klackas.

Score
17.06.2011, 16:39
Ajd sto staje u Zagrebu, nego sto on ustvari i ne ide za Chicago, nego slece bogu iza tregera (nekih vise od 100 milja od O'Hare aerodroma), pa se jos busom klackas.

Dakle da rezimiramo: nije jeftin, nije direktan, ne ide za Chicago...a mozda I nije avion?! :==D:

17.06.2011, 18:14
Dakle da rezimiramo: nije jeftin, nije direktan, ne ide za Chicago...a mozda I nije avion?! :==D:

Hahahah, upravo tako! To su ta nasa balkanska posla!

jovke
17.06.2011, 20:22
Kod srbina ne moze nista normalno pa to ti je. Samo ako ima veze sa srbinom neki posao i tome slicno, tu su odmah problemi, prevare, neodgovornost...
I posle se cudimo sto vise od pola nacije zeli da ode iz domovine... :no:

18.06.2011, 06:08
Kod srbina ne moze nista normalno pa to ti je. Samo ako ima veze sa srbinom neki posao i tome slicno, tu su odmah problemi, prevare, neodgovornost...
I posle se cudimo sto vise od pola nacije zeli da ode iz domovine... :no:

Ipak polete ovaj nas fantom... http://www.beg.aero/putnici/letovi.231.html?flightId=94741 Pitam se zasto je direktor Aerodroma ZG izjavio ovo sto je izjavio?

Score
18.06.2011, 08:46
Ipak polete ovaj nas fantom... http://www.beg.aero/putnici/letovi.231.html?flightId=94741 Pitam se zasto je direktor Aerodroma ZG izjavio ovo sto je izjavio?

Gde polete? Pa pise lepo "otkazan"?! Ili sam ja nesto propustio?

dreamerns
18.06.2011, 15:01
Ma otkazan je :-)
Meni stvarno nije jasno kako nema zainteresovanih. Evo sada sam leteo iz San Franciska za Frankfurt, bar 50 ljudi je islo za Beograd. Mogu misliti kako je tek iz Cikaga. Jedino sto moraju napraviti normalan let, a ne sacuvaj me boze. I to bi trebalo biti JAT, jer on se nalazi u Star Alliance ako se ne varam, pa covek moze da kupi milje. Sigurno bi bilo zainteresovanih, ali moras imati ili normalan transport, ili daleko jeftiniju cenu. Ova varijanta nije bila ni jedno ni drugo.

18.06.2011, 17:04
AirPlus
On June 17, 2011 the FAA grounded all flights by Swift Air, the carrier with whom AirPlus contracted, without any notice to Air Plus. As of now all scheduled Air Plus flights are cancelled. AirPlus is very distressed by this development and the inconvenience this may cause our customers. AirPlus will begin refunding passengers on Monday, June 20, 2011. AirPlus will update this announcement as we get more information.

Izvor: AirPlus Facebook (http://www.facebook.com/flyairplus)

Pa onda:

15 minutes before departure with all passengers allready checked and all of the luggage stored into aircraft, we recieved information that Swift Air will not be able to operate our flight due to FAA decision beyond our control. We are still trying to find out details for abruptive stop of our operation. As of current, all flights are canceled, and all passenger funds will be refunded starting Monday 10 AM. We are currently waiting for official announcement by Swift Air in order to understand the actual reasons of this abruptive stop of our operations. We will inform public with official statement when we recieve more details from our Direct Operating Carrier. Until then Air Plus will work with 221 stranded passengers and protect their rights. We are all shocked with these circumstances, and will do our best to refund all funds to passengers as soon as possible to allow them to still book their flights on other airlines.
(agent iz amerike, 18. jun 2011 15:28)

Izvor: B92 (http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=06&dd=18&nav_id=519713)

18.06.2011, 17:08
Gde polete? Pa pise lepo "otkazan"?! Ili sam ja nesto propustio?

Pisalo je on time pre :-)

A sta reci, a ne zaplakati!?

Score
18.06.2011, 18:10
"...We are all shocked with these circumstances, and will do our best to refund all funds to passengers as soon as possible to allow them to still book their flights on other airlines...."

Ovo ne zvuci ni malo obecavajuce...zvuci pomalo i kao scam? "Our best" i "as soon as possible" -definitivno mnogo los znak!

ZeljkoUSA
18.06.2011, 18:48
Da nije tuzno ovo bi stvarno bilo smesno... Da covek poludi kakvi mesetari i biznismeni ovde pokusavaju da nas oderu..., ko zna ko stoji iza ovoga, UZAS !!!

nemili
18.06.2011, 20:45
Prvo prebacivanje na aerodrom u Rokford koji je 60 milja od Cikaga, pa spajanje sa letom iz Zagreba i sada otkazivanje. Stvarno nemam reci...

dreamerns
20.06.2011, 18:09
I sta da ti vrate pare? Ti si vec zeznuo sebi tesko zaradjeni godisnji, a da kupis kartu za sutradan ima duplo da te izadje...pogotovo leti. Treba tuziti bagru.

jovke
20.06.2011, 20:27
Balkan Balkan Balkan ovo je Balkan come on... :naughty:

jovke
21.06.2011, 13:11
Ponedeljak, 20. Jun, 2011.| Autor: Agencija TANJUG

Agencija "ErPlas" koja je prodala karte za otkazani let saopštila da je 15 minuta pre uzletanja, kada su putnici već bili u avionu, obaveštena da neće moći da obavi let!

Aviokompanija "Svift er", koja je u subotu otkazala prvi let iz Čikaga za Zagreb i Beograd, saopštila je da se na taj korak odlučila pošto je u poslednjem trenutku dobila informaciju od američkih vazduhoplovnih vlasti koja se tiče zahteva za obuku pilota.

Federalna administracije za avijaciju (FAA) je u januaru ove godine uvela strožija pravila za pilote oko 1.600 američkih čarter i avio-taksi kompanija. Zbog bezbednosnih razloga, od tih pilota se zahteva da prođu specijalnu obuku.

"Svift er" napominje da je uveren da će ova situacija biti uskoro razrešena, ali da trenutno ne može da kaže u kom roku.

Agencija "ErPlas" (AirPlus) koja je prodala avionske karte za otkazani let iz Čikaga je saopštila da je 15 minuta pre uzletanja, kada su putnici već bili ukrcani u avion, obaveštena da avioprevoznik "Svift er" neće moći da obavi let "odlukom FAA".

U toj kompaniji naveli su da su šokirani zbog toga i da čekaju zvanično obaveštenje "Svift era".

Vidim da kruze price da ovo oko direktnog leta opstruisu velike kompanije. Mislim da se oni protiv konkurencije prvenstveno bore spustanjem cijena avio karata, a mozda i opstruisu ovu pricu. Sad je i ovo sve udrobljeno i odmah naravno u mom okruzenju i po internetu pocinju price kako nas srbe svi mrze, narocito ameri...

dreamerns
21.06.2011, 18:41
Vidim da kruze price da ovo oko direktnog leta opstruisu velike kompanije. Mislim da se oni protiv konkurencije prvenstveno bore spustanjem cijena avio karata, a mozda i opstruisu ovu pricu. Sad je i ovo sve udrobljeno i odmah naravno u mom okruzenju i po internetu pocinju price kako nas srbe svi mrze, narocito ameri...

Jao....znao sam da ce to sada biti razlog. Uvek nas "srbe" nesto ne vole i zajebu....pa to ti je :-)

Score
21.06.2011, 22:56
Jao....znao sam da ce to sada biti razlog. Uvek nas "srbe" nesto ne vole i zajebu....pa to ti je :-)

Ma nema to nikakve veze sa nasom nacionalnoscu, to je cist biznis. Veca riba jede manju ribu, na razne nacine (npr. lobira kod vlasti za nove zakone koji ogranicavaju konkurenciju, i sl), nekad direktno a nekad indirektno, to u slucaju kada je "fer" trzisna borba u pitanju, ali kada je scam, e, pa ni onda ne biraju koga ce da skenjaju, samo traze pogodne zrtve koje ne mogu mnogo, efektivno, da se bune.

Pitanje je koja je situacija ovde u pitanju, ali u principu, izgubljenicima se isto 'vata...

25.06.2011, 18:43
UPDATE FROM SWIFT

June 18, 2011

Swift Air was presented information by the FAA concerning training requirements that we are currently reviewing. During this process, Swift Air management decided that voluntary suspension was in the best interest of our customers and Swift. Even though the FAA had previously approved the training manuals, Swift Air will continue to answer, address and satisfy by internal review, the questions that have been raised by the FAA and fully comply with the inquiry.

Contrary to any other reports, this measure was initiated by Swift Air Management. Swift Air will be delivering updated manuals to the FAA on Monday June 20, 2011. While we are confident this situation will be resolved soon, a timetable is not currently available. We sincerely regret any inconvenience to our clients affected by this action

For AirPlus passengers affected during this review, please contact AirPlus directly at:
[email protected] or
877.849.5002
877.849.500

http://www.flyairplus.com/images/banners/obavestenje.jpg
Imaju i problema sa e-mail komunikacijom... Jadni

Inace, na njihovom FB je zesca rasprava... smrdi sve do Ohaja ova prica.

spectra
19.08.2011, 03:19
Koga jos uvijek interesuje ova tema, jedan mali update.. (http://www.vecernji.hr/vijesti/propali-izravni-letovi-zagreb-chicago-jer-piloti-nisu-kvalificirani-clanak-319318)