PDA

View Full Version : eto, i ja stigoh...

Score
27.04.2011, 09:00
..pa rekoh, da napisem koju. Pocelo je sa letom do Minhena, koji protece u miru I bese prilicno kratak I neimpresivan. Leteli smo Luftikom I umesto rucka Nam uvalise neke zacelofanovane sendvice..has be veze, nismo in ni otvorili.
Pre sledeceg Leta, kontrole, moralli smo da se kurtakisemo svh sendvica I napitaka, osim mineralne code koju su svuda PO aerodromu delili dzabe?! Probaj to kod has da nades, dzabe kiselu, I to na aerodromu...kod has to kosta ko pivo..
Sledecil et je trajao nekih 11,5 sati I bas negde kada je vec dosadilo I Bogu I narodu, bill smo negde na pola puta. Srecim, sistem monitora preko kojih smo gledalu fimove u specijalno losoj rezoluciji je has negde u to vreme pao, pa nam je ta vsta utehe bila nedostupna sledecih par sati.
Negde pred kraj Leta su Nam podelili formulare koje trazi Imigration, Ali znajte da nama ne treba ni jedan od tih sem onog plavkastog koji se odnosi stvari koje unosite u zenlju I novac, nista drugo.
PO dolasku u USA idete u red za citizens and residents, I ako ima, a Nama je bilo, u podkategoriju, new Imigrants.Nedajte se zbuniti cinjenicom, bar ovde u CA, sto su I vecina putnika, I carinskog osoblja - ,Policije uglavnom kinezi, skoro svi do jednoga, cudo jedno, sa retkim izuzecima a I onda su ili korejanci ili avgani ili indijci, reeetko ameri belci.
Mi smo moralI da menjamo adresu gde cemo biti pa smo se zadrzali oko pola sata inace bi bilo brze.
Sutradan smo otisli u socijalno I mica haubica has je ladno I veoma ljubazno otkacila kao, nije jos proslo deset Dana od kako smo dosli pa treba da sacekamo, mozda karta dodje be extra prijave. To has naravno nine sprecilo da sutradan odemo u drugu kancelariju I tamo sve zavrsimo za 15 Minuta.
Sad a se bakcemo trazenjem stan a I katastrofa je koliko je nemoguce naci bilo sta. pristojno. Ne luksuz, pristojno?! I Dale radimo NA tome sa nadom...
Izvinjavam se za stotinak gresaka u pisanju, ovo sastavljam NA tablet-u koji menja moje rec I I kapitalizaciju PO nekim svojim pravilima I vodi neki svoj tajni zivot pa nije lako sve ispraviti. A I ponoc je a danas smo se bas nasetali tako da ovo sve posmatram sa pola.jednog oka. Pa soda do sledeceg put a... pozdrav

ZeljkoUSA
27.04.2011, 09:27
@Score

Pocelo je zanimljivo..., od leta do sluzbenica i stana...:obrva:
Ocekujem sledeci post sa terase pristojnog stana uz jutarnju kafu :;D:

Pozdrav, puno srece i pisemo se... :bravo:

Zoxy
27.04.2011, 10:09
Odlican post...Ako moze malo detaljnije, sledeci post, o trazenju stana.
Pozdrav i puno srece u novom zivotu.

jedan.od.nas
27.04.2011, 10:39
Pratim vaše postove od samog početka, ali nisam baš rad ostvaljati mnogo komentara. Prvo, mnogo hvala za sve do sada napisano, jer je toliko slikovito da mislim da sam prošao celu proceduru. Drugo, mnogo sreće i očekujem i dalje redovne izveštaje bar do 01.05. da ublažim ovaj stres čekanja rezultata ...
Sve najbolje ;-)

libertas222
27.04.2011, 11:32
bas mi je drago da je sve proslo u redu. puno srece sa trazenjem stana :)

ivkodrg
27.04.2011, 12:39
Svaka cast, majstore, to se i ocekivalo od CA.
Kad stignes napisi gde si trazio i za kolike su apartmane bile otprilike cene.

AntaresNS
27.04.2011, 13:17
Druze, nek si ti nama stigao na odrediste, manje vise za te sendvice, zanimljiv let i Micu, sve to covek posle zaboravi :;D: Jos stan da nadjete i da se malo opustite i uzivate! Cekamo naredni izvestaj :obrva:

Score
27.04.2011, 18:21
Malo sam se dogovarao sa mojim novim pad-om pa ce ce ovaj post valjda biti pismeniji.nesto ne voli mnogo srpski?
Dakle posle sinocneg rostilja u basti i litara vina koje popismo za moj rodjendan, danas mi malo orkestrira u glavi ali procice ce...
Da se nastavim.
Cim stigosmo, ja se dadoh u potragu za prevoznim sredstvom, tj. rent a car-om i nadjosmo lep SUV koji teta u office htede da nam uvali za mesec dana za 2,700 $ ali posle kratkog pregovaranja dade popust od 700$ (?!) dolara sa sve osiguranjima. Ovaj narod ovde je poludeo od tri miliona vrsta osiguranja i ma koliko da ih i as mozea biti uveren da kad ti bude trebalo, e, bas za to nisi totalno ili nikako pokriven...cudo jedno.
Uzesmo osiguranje za njihov auto i od odgovornosti i krenusmo...U San Franciscu mozes da iznajmis trosoban stan u zgradi koja je bar 20 godina stara, koji ce na nesto da izgleda, za oko 4,500 mesecno, sto normalno otpada u momentu. Tako da gledamo okolna mestasca kao Palo Alto, Mountain View, Santa Clara. Ovde gde smo sada u Fremontu, nije lose ali nema nekog izbora. Cene su otprilike od 1,800 do 3,000 za veli:cinu koju mi trazimo.
Evo malo drugih podataaka o cenama:
Galon mleka (3,8 l) 4$, Ako volite razmasceno moze i dolar jeftinije.
800 grama batak fileta, 10$
Banane 0,25 $ komad
200 gr, Nesscaffe 7$
u pristojnom restoranu 4-oro ne prolazi bez 70 dolara za rucak sa picem, parking je oko 15 dolara na dan....
Benzin je upola cene bukvalno nego kod nas...
Strpah sve na gomilu sto mi je trenutno palo na pamet pisacu posle jos...:grin:

spectra
27.04.2011, 22:48
Score, ajde ako mogu koju da pitam.. koliko sam skuzila ni vi nemate nikoga tamo, pa bi me interesovalo s obzirom da jos niste nasli stan, jeste li to mogli dati na aerodromu adresu hotela gdje ste odsjeli (ako ste odsjeli u hotelu?!)? Pitam, posto i ja kontam neku takvu varijantu ako ne uspijemo odavde iznajmiti stan.
I da, koliko "beds" su ti stanovi od 1800-3000$?

All the best druze, i sretan start u novoj sredini! :beer: :bravo::1081:

Bockyman
27.04.2011, 23:02
Срећан рођендан, Ал! Са мало закашњења! :beer:
И наравно, све најбоље у новој средини (мада, колико сам схватио из ранијих постова, сада остајеш само око месец дана...)

katarina
28.04.2011, 00:02
Napisite jos nesto o cenama.Koje su cene u hotelima, za prenociste.

Score
28.04.2011, 01:21
Mi zapravo imamo prijatelje koji Su nas primili za prvo vreme i koristili smo njihovu adresu. Nemam pojma moze li hotelska adresa?
Iznajmiti stan odatle ovde bi bilateral vraski neozbiljna stvar obzirom na kvalitet ovih ovde.
Nikako ne preporucujem, a I neverujem da je prakticki izvodljivo.
Stanovi Su bili tri bedroom.
Takodje nisam bas upoznat sa cenama hotel, nazalost.

Score, ajde ako mogu koju da pitam.. koliko sam skuzila ni vi nemate nikoga tamo, pa bi me interesovalo s obzirom da jos niste nasli stan, jeste li to mogli dati na aerodromu adresu hotela gdje ste odsjeli (ako ste odsjeli u hotelu?!)? Pitam, posto i ja kontam neku takvu varijantu ako ne uspijemo odavde iznajmiti stan.
I da, koliko "beds" su ti stanovi od 1800-3000$?

All the best druze, i sretan start u novoj sredini! :beer: :bravo::1081:

Bode
28.04.2011, 03:05
Dobro nam dosli ovde :1081:... I ja sam poceo sa trazenjem stana tako da znam kroz sta prolazite...Samo polako i bice sve u redu...Puno srece:bravo:

NadjaM
28.04.2011, 09:43
Dobro nam dosli ovde :1081:... I ja sam poceo sa trazenjem stana tako da znam kroz sta prolazite...Samo polako i bice sve u redu...Puno srece:bravo:

Izvinjavam se sto ovako jurim Bodea po temema,ali vidim da je bio na foromu a nije mi odgovorio pa mislim da mozda nije ni video moje pitanje na temi SSN.

Bode,molim te procitaj pitanje u vezi polaganja za kamione.Procitala sam diskusiju o tome od ranije,ali me interesuje tvoje iskustvo,kao i sadasnja situacija,da malo updateujemo pricu...Odgovori na temi "vozacka"...

Vidim da si u Chicago,kakva je tamo situacija sa stanovima?

Puno srece i unapred hvala na odgovorima!

Taji
03.05.2011, 00:05
Dobro nam dosli i neka vam je sa srecom:grin::bravo:

Score
06.05.2011, 06:07
Ok, situacija se poboljsava, videli smo dva dobra smestaja, konacno, jedan je manji i totalno u blizini radnog mesta, u Mountain View-u, ali je manji, oko 1,400 sqf, dok je drugi skoro za iste pare udaljen 37 milja ali je 4,000 sqf, ima 5 soba i isto toliko kupatila, opremljen, jedino treba putovati sat vremena do posla...Bas sam pomislio kako od svega ovoga nece biti nista ukoliko firma ne da ponudu koja se ne moze odbiti i- oni uradise bas to! Cudo jedno..
Bili smo da otvorimo racun u Wels Fargo-u danas, sve se razmisljam iskasirace nas na zadnja vrata po ekspres metodu, ali odvazno udjoh kad me spopade neki tip jos na pragu kaze, sta mozemo da uradimo za vas danas? Rekoh, mi bi da otvorimo racun, polomi se covek oko nas, kao, ja sam asistent manager ove banke, izvolite sedite, donese jos dve stolice za decu i neki papir da skrabaju, donese djus kad smo rekli kako je vruce (91F, valjda oko 32C?), i onda nam je objasnjavao kako sta radi u vezi racuna i otvorio nam saving, checking racun, debit i secured credit card, iako jos nemamo SSN (you'll bring it later..), i naravno sve totalno besplatno (ok, secured CC kosta 18 $ godisnje!)! U Madjarskoj sve to kosta!!? A ovde nista? Svasta...
Bili smo i u BMW predstavnistvu i covek nas je saleteo iako sam mu rekao sta i kako, ma jok, nema problema, cak imaju special deal sa firmom od koje je stigla ponuda za posao? I kamata ne zavisi od toga koliko ucesce uplatis, nego, kako te procene...Ide na bolje...

Jos nista od GC ni za koga, samo je moja cerka dobila SSN pre par dana i to je to za sad. Mi palimo za Madjaroniju 11 i vracamo se nazad do kraja juna, al tada ce vec firma da plati kao relokaciju, 30 dana u korprativnom stanu dok se nas ne finalizuje...
Nije lose, nije lose.... bice ovde dobro! :naughty::==D:

ZeljkoUSA
06.05.2011, 10:18
Bravo Score... :bravo: :bravo: :bravo:

Eeeeeee, ovo je izvestaj koji sam ocekivao od tebe. BAS mi je drago da se situacija poboljsava i bice to jos mnoooogo bolje. Svi moraju proci kroz period prilagodjavanja i prihvatanja nove sredine i nacina zivota, dobro to vama ide (pu, pu). Znam da ces pisati i dalje i da cu biti u pravu. Sve najbolje do ponovnog pisanja... :==D:

Orange
06.05.2011, 10:44
Nije lose, nije lose.... bice ovde dobro! :naughty::==D:

TO smo hteli da cujemo :beer::bravo::bravo: (inace ja sam pasionirani obozavalac relocation packege-a :1072:)

Score
07.05.2011, 04:28
I tako odosmo mi da vidimo onu 5-bed nenormlnu kucu od 4,000 sqf skoro iz zajebancije, a kad ono...covece, palata, jbt! Jos uvek drveni zidovi, kind of, ali unutra...e, kupatilo u master spavacoj je oko 60 kvadrata i kad udjes u kupatilo ono ima svoje posebne tri prostorije sa nekim glupostima a po jacuzzi kadi mogu da se ganjam sa zenom, he, he, he... Dnevna soba....kratkovidi garant ne vide kraj sobe sa jednog kraja na drugi, ja sam 189 cm i da sam pljosnat ladno bi stao u televizor koji tamo stoji?! Katastrofa, ako se ovde uselimo moracu da koristim GPS za po kuci :1060:! Evo slike spolja dole. Jedini je problem sto je kuca dleko od office-a ali ima kompanijski shuttle koji krece nedaleko od kuce (i ima wi-fi ) i vozi direktno do firme i to dzabe, otpada trosak na benzin i mozda nam nece trebati drugi auto, tako da uzimajuci skuplju kucu, bar za pocetak, stedimo (a sve smo u fazonu stednje u p...)! Bar ne mora brinemo o racunu za grejanje :grin:
Mozda jos i bude stvarno nesto od onog BBQ partija o kome sam govorio...jeste, ima i bazen koji deli par kuca kao i par teniskih terena.

Posle toga svratismo ovde u Monterez nebi li se malo odmorili i improvizovali nesto kao godisnji, ali jedino sto smo uspeli do sada je da sedimo u hotelskoj sobi posto smo se na napustenoj plazi kojom propirkava orkan smrzli ko dupeta. Neka, pa ne moz sve da uspe od prve..ili mozda i moze?
Verujem da je samo pitanje stava...:;D:

Orange
07.05.2011, 08:56
Pet soba i pet kupatila ko ce to bre da odrzava :==D:? - mislim ako iz shuttle-a ujutru iskace latino kucna pomocnica onda je ok :grin:

dragonn
07.05.2011, 18:51
Extra Score :)). Citao sam tvoje postove od kada si stigao ovamo al nisam hteo nista da komentarishem posto sam pretpostavljao da ce sve doci polako na svoje mesto :D. Sto neko vec rece svi moraju proci kroz tu pocetnu fazu, nekom treba vishe a nekom manje vremena da se prilagodi, jbg-a. Ajd uzdravlje, ja sam sada u L.A.-u i krecem nazad za Chicago... ko zna mozda se uskoro i preselim ovde, nekako mi je lepsa klima :))).

batiša
08.05.2011, 12:22
I tako odosmo mi da vidimo onu 5-bed nenormlnu kucu od 4,000 sqf skoro iz zajebancije, a kad ono...covece, palata, jbt! Jos uvek drveni zidovi, kind of, ali unutra...e, kupatilo u master spavacoj je oko 60 kvadrata i kad udjes u kupatilo ono ima svoje posebne tri prostorije sa nekim glupostima a po jacuzzi kadi mogu da se ganjam sa zenom, he, he, he... Dnevna soba....kratkovidi garant ne vide kraj sobe sa jednog kraja na drugi, ja sam 189 cm i da sam pljosnat ladno bi stao u televizor koji tamo stoji?! Katastrofa, ako se ovde uselimo moracu da koristim GPS za po kuci :1060:! Evo slike spolja dole. Jedini je problem sto je kuca dleko od office-a ali ima kompanijski shuttle koji krece nedaleko od kuce (i ima wi-fi ) i vozi direktno do firme i to dzabe, otpada trosak na benzin i mozda nam nece trebati drugi auto, tako da uzimajuci skuplju kucu, bar za pocetak, stedimo (a sve smo u fazonu stednje u p...)! Bar ne mora brinemo o racunu za grejanje :grin:
Mozda jos i bude stvarno nesto od onog BBQ partija o kome sam govorio...jeste, ima i bazen koji deli par kuca kao i par teniskih terena.

Posle toga svratismo ovde u Monterez nebi li se malo odmorili i improvizovali nesto kao godisnji, ali jedino sto smo uspeli do sada je da sedimo u hotelskoj sobi posto smo se na napustenoj plazi kojom propirkava orkan smrzli ko dupeta. Neka, pa ne moz sve da uspe od prve..ili mozda i moze?
Verujem da je samo pitanje stava...:;D:

Koliko vidim @Score za tebe nema zime......samo napred i ne menjaj "STAV" (Pošto si očigledno zauzeo onaj pravi...onaj koji dobija) :grin:

dreadnot
09.05.2011, 17:18
Dva su razloga zasto pisem ovaj post - prvi je, naravno, da ti cestitam na dolasku i pozelim puno srece u zivotu i radu, pa makar morao da se mucis u tolikoj kucerini :-)))

Drugi, potpuno lican, je da je ovo moj 500. post na forumu, tako reci mali jubilej, pa ko rekoh da ga obelezim skromno i radno (da nam zivi, zivi rad!). Doslo je i do promene statusa, pa sam i ja postao Pravi "Amer" :-)))))

Score
15.05.2011, 09:01
Ok, ja sam malo spor u poslednje vreme ali reagujem. Hvala, hvala, snaci cu se valjda nekako ako se stvarno dokopam "kucerine". E, sa tim u vezi...
Vlasnik kuce je, naravno, Kinez (kao i, pa brat bratu, jedno 70 posto svih ljudi koje sam ja sreo u CA) sto nema ama bas nikakve veze sa pitanjem koje sam hteo da postavim ovde, i to verujem nasoj dragoj Zani, jer ona ce verovatno imati odgovarajucu bazu znanja sa tim u vezi.

Dakle, taj Kinez hoce, posto mi nemamo nikakvu kreditnu istoriju, da mu kopiram sva moja moguca i nemoguca dokumenta: pasos, GC, SSN BROJ, vozacku-Kalifornijsku...mislim nije trazio jedino clansku kartu biblioteke.... :wtf:
Sad, moje pitanje je, on je privatna licnost, ako mu dam sve te podatke, on moze da mi ukrade "identity", zatrazi izdavanje kreditne karte u moje ime i ojadi me na taj nacin, a s druge strane ako mu ne dam (ne znam da li je to praksa?),a "vlasti" su mi objasnili da taj broj treba drzati sto je moguce vise tajnim i da retko ko ima legalno prave da ga trazi, ne treba ga nositi sa sobom i to...:smrc:

Sad sta covek da radi? Gde god smo trazili stan nigde nas nisu odbili svi su bog zna kako ljubazni i svi nas hoce za stanare (?!)...Valjda zbog ove kompanije koja stoji iza nas? Ili niko nista ne iznajmljuje jer niko nema para? Ko bi ga znao...:suure:

I da li je ok ako ja od njega trazim dokaz da je on stvarno vlasnik kuce i koja dokumenta mogu da mu trazim? Obzirom da ne znam da li je on US gradjanin, da li ja njemu mogu-treba da trazim njegov SSN i GC i tapiju na kucui...sta ti ga ja znam? :ohman::book:
Hvala unapred na pomoci!

kaneolopa
15.05.2011, 21:51
Ono sto je obicno standard jeste da ti trazi dve forme identifikacije to je ssn kartica i licna karta. Koliko se secam jos u IL nisam sigurna da li to vazi i ovde u CA on nema pravo da pravi bilo kakvu fotokopiju tvojih dokumenata (kao sto smo mi navikli donesi mi kopiju licne karte, to je u IL krivicno delo nisam citala zakon ali su mi tako rekli). Kalifornija je malko zeznutija za iznamnjivanje, to stoji, ali ako i dalje imate problema onda se obratite firmi za pomoc jer sam sigurna da oni imaju vise iskustva sa time. Ono sto ovde nije toliko ne obicna stvar jeste da ti provere kreditnu istoriju, to mozes i sam da uradis i podneses odstampani papir od tih i tih kreditnih institucija.

Prvi stan u Chicago-u smo mi preko neta iznajmili, bez kreditne istorije i bez icega... i ono dosli i usli u stan. Za drugi su nam trazili da nam provere kreditnu istoriju. U CA ako mogu da ti urade i DNK analizu bilo bi pozeljno ;).

Uzmi lepo i sastavi jedno pisamce u kojem objasnis gde si, ko si odakle dolazis i ti i tvoja porodica o svakome po dve recenice.

Napravi svoj kreditni izvestaj i te brojeve koje ti trazi broj LK i SSN ces morati dati to nema da omane.

I tako za svaki stan koji gledas ovde... po jednu kopiju pismo, izvestaj i sve po redu jer necete uspeti da iznajmite bilo sta.

Ako zelis jos malko da predupredis stvari ti lepo uzmi i nadji na netu imas forme application for rent genericki formular i popuni za sebe i zenu i decu pa ce ti biti lakse da sve odma predas na licu mesta.
Da moras napisati da li imas dugovanja, gde ste prethodno radili, ostaviti broj svoga ID-a i SSN ali to je otprilike to... mislim da u CA nema niko pravo osim imigracione sluzbe i poslodavaca da ti trazi GC.

Score
17.05.2011, 16:24
Ljudi sta nam radi ova lutrija...pa kazu lepo pametni ljudi da kockanje nije zdravo kad covek ne moze da se kontrolise.
Dobro neko bi mogao da kaze, lako je tebi da zajebavas...i imao bi pravo!! :grin:

Ma samo se malo salim...:woohoo:

Isabelle
17.05.2011, 17:56
Ljudi sta nam radi ova lutrija...pa kazu lepo pametni ljudi da kockanje nije zdravo kad covek ne moze da se kontrolise.
Dobro neko bi mogao da kaze, lako je tebi da zajebavas...i imao bi pravo!! :grin:

Ujedaj, ujedaj nema problema...:belj:

Doci cemo i mi tamo kad tad, a sad znamo i u kojoj kuci zivis, oho ti se....:naughty::naught

olivera77
17.05.2011, 18:21
Ujedaj, ujedaj nema problema...:belj:

Doci cemo i mi tamo kad tad, a sad znamo i u kojoj kuci zivis, oho ti se....:naughty::naught

Hahaha Score uselicemo ti se u kucu,zasto da sobe zvrje prazne :woohoo:

Score
17.05.2011, 20:05
Hahaha Score uselicemo ti se u kucu,zasto da sobe zvrje prazne :woohoo:

Koje prazne, bre, sto rek'o NinoVranje, ce gi napunim sa razni elementi, kao, Zena, jedno dete, drugo mi dete, ja, pa sobarica (:naughty::naughty:), pa, iha, ce se nadje...a i gosti ce primam :beer:, pa u jednu radim, u drugu ne radim...i tako...(jednu sobu i za :bigkiss: :grin:)..sta, pa ljudi smo...

olivera77
17.05.2011, 20:49
Koje prazne, bre, sto rek'o NinoVranje, ce gi napunim sa razni elementi, kao, Zena, jedno dete, drugo mi dete, ja, pa sobarica (:naughty::naughty:), pa, iha, ce se nadje...a i gosti ce primam :beer:, pa u jednu radim, u drugu ne radim...i tako...(jednu sobu i za :bigkiss: :grin:)..sta, pa ljudi smo...

Hhahah evo ja i Isabelle mozemo biti sobarice,nase jace polovine mogu da kose travu,nose namestaj,kese iz prodavnice tvojoj gospodji,pa da budu batleri,otvaraju ti vrata kada izadjes iz auta,mozda i soferi hahaahahah

Ninovranje
17.05.2011, 20:55
A posto i mene ovde pomenuse :belj: mogao bi i ja da gi punim tej sobe sas razni elementi, sto viseci sto sedeci, a mogao bi i lezeci :grin::grin::grin:

Isabelle
17.05.2011, 22:19
Hhahah evo ja i Isabelle mozemo biti sobarice,nase jace polovine mogu da kose travu,nose namestaj,kese iz prodavnice tvojoj gospodji,pa da budu batleri,otvaraju ti vrata kada izadjes iz auta,mozda i soferi hahaahahah

Ja da budem sobarica, pa da se kasnije ispostavi da sam mu majka, ali je zamijenjen u bolnici :):):):) Spanske sapunice...jah..:grin:
Zaboravila si dvije zgodne maserke, a u slobodno vrijeme da mu bacaju latice ruza ispred nogu..:obrva::obrva::obrva:

Ja nemam nikakve nade, iskreno , strah me razocarenja, pa ni ne smijem da se nadam..Ako ne budem izvucena, vec sam pripremljena na to...Ako budem, castim pivom sve...:woohoo:

nataly
18.05.2011, 00:22

a ja bi mogla da budem dadilja tvojim divnim klincima :;D: a moj dragi da ti bude telohranitelj :==D:

Score
18.05.2011, 09:26
Vidim ja da cu morati da pravim interview face to face :bigkiss: za pozicije sobarice i maserke, i sl.... pa da proverim "kvalifikacije"
(:srbinguz: ) :srbinsti: i obecavam da cu ozbiljno da razmotrim sve argumente! :RRofl:

olivera77
18.05.2011, 14:37

Ja nisam normalna,Score napisao koga sve ima da useli u kucu i zena je napisao velikim slovom i ja razumela Zana i razmisljam otkud ona kod njega hahahah

batiša
18.05.2011, 16:21
Vidim ja da cu morati da pravim interview face to face :bigkiss: za pozicije sobarice i maserke, i sl.... pa da proverim "kvalifikacije"
(:srbinguz: ) :srbinsti: i obecavam da cu ozbiljno da razmotrim sve argumente! :RRofl:

Ha Ha Ha..........i svima će čika Score dati po jednu Bonu!

jovke
18.05.2011, 21:28

Score, nisi nam rekao koliko kosta ta tvoja rezidencija na mjesec dana za iznajmiti kod tog kineza?! :obrva:

Score
19.05.2011, 08:36
Score, nisi nam rekao koliko kosta ta tvoja rezidencija na mjesec dana za iznajmiti kod tog kineza?! :obrva:

Ne pitaj...kosta u p.....vic je u tome sto to ne uzimam iz luksuza, kao sto neki mogu pomisliti. Kuce i uopste stanovi koji su vredni bilo kakve paznje, osrednji i sa dve-tri sobe u Palo Alto i bliskoj prihvatljivoj okolini velicine oko 1,500 sqf (oko 130 sqm) su oko 2,500-3,000 $US. A ako se mrdnes malo iz te zone, recimo 40 milja severo-istocno, tu dobijam u potpuno novom naselju fantasticno uredjenu, bazen i tenisko igraliste, sa odlicnim skolama i situiranim komsijama - znaci bezbedan komsiluk - za iste pare 4,000 sqf (oko 360 sqm), 5 spavacih soba plus trpezarija, study, laundry, par soba umesto ormana, "nose powdering room" :no:, mislim...onakvu palatu da se us......! A ima i dzaba prevoz kompanijskim vanom do firme... Stvarno je tesko da se covek odluci, jel da? Kosta oko 3,200 al' se nadam da pregovaramo cim se vratim. Problem je sto taj kinez ima social skills kao orangutan pa me malo brine nasa zajednicka buducnost.

Score
19.05.2011, 08:37

odgovor ovde, da ne offujemo bas previse...
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=23335#post23335

jovke
19.05.2011, 09:55
Ne pitaj...kosta u p.....vic je u tome sto to ne uzimam iz luksuza, kao sto neki mogu pomisliti. Kuce i uopste stanovi koji su vredni bilo kakve paznje, osrednji i sa dve-tri sobe u Palo Alto i bliskoj prihvatljivoj okolini velicine oko 1,500 sqf (oko 130 sqm) su oko 2,500-3,000 $US. A ako se mrdnes malo iz te zone, recimo 40 milja severo-istocno, tu dobijam u potpuno novom naselju fantasticno uredjenu, bazen i tenisko igraliste, sa odlicnim skolama i situiranim komsijama - znaci bezbedan komsiluk - za iste pare 4,000 sqf (oko 360 sqm), 5 spavacih soba plus trpezarija, study, laundry, par soba umesto ormana, "nose powdering room" :no:, mislim...onakvu palatu da se us......! A ima i dzaba prevoz kompanijskim vanom do firme... Stvarno je tesko da se covek odluci, jel da? Kosta oko 3,200 al' se nadam da pregovaramo cim se vratim. Problem je sto taj kinez ima social skills kao orangutan pa me malo brine nasa zajednicka buducnost.
Ja sam vec pomislio da je u pitanju teski luksuz! :==D:
Pomislih hoce covjek da promijeni zivot, da se zabavlja sa zenama po Kaliforniji pa mu treba prostor za harem! :grin: Samo naprijed i da doneses pravu odluku!

ZeljkoUSA
19.05.2011, 23:33
Ja glasam za to SI naselje..., miran kraj, fine skole, ipak treba nekog primiti u goste :==D:

Score
01.06.2011, 22:25
I evo nama novog pitanja.
Dobro, znam da je glavna frka sad sa ovim dobio-nije dobio, al sta cu kad me to nekako bas i ne pogadja, da se ne lazemo, a i ne mogu bas nekako tu nikom ni da pomognem, nego mene brine druga muka.
Stigla ovih dana ponuda poslodavca:1072: - ugovor o transferu koji treba prihvatiti ili ne (ma nije tema uopste, jbt. kad bih vam rekao koju sumu su ponudili sa relocation package :naughty: veci od necijih godisnjih primanja, valjda bi me iskljucili sa foruma - mrak!!) Nego, sto vise imas, valjda bi vise da stisnes, mislim od taxe, to je valjda neko prokletstvo, pa me zanima da li se odbija kirija od ukupnih godisnjih primanja na koju treba platiti godisnji porez? Mislim jel se racuna kao trosak, pa onda platis porez na manju sumu, cini mi se da sam tako nesto cuo?
Ili to ide samo na rate za kucu kad je kupujes?

Ajde ko je pametan i informisan, ja sam malo krstario netom a i opet cu, al rekoh da priupitam...

Ajd hvala!

wrath:of:the:lich:king
02.06.2011, 04:22
Porez se placa na prihod? Ne na rashod? Mozes otpisati odredjene troskove, ali rent ne... Zana potvrdi :-)

Btw, cime se ti bavis? Koja pozicija je u pitanju, bas me zanima jer cesto pominjes $$$$, pa da se i mi prekvalifikujemo :D

Score
02.06.2011, 10:39
...............

Btw, cime se ti bavis? Koja pozicija je u pitanju, bas me zanima jer cesto pominjes $$$$, pa da se i mi prekvalifikujemo :D

Ja sam ti druze u Real Estate, ali posao na osnovu koga planiramo celu ovu relokaciju je posao koji je moja supruga dobila, i nije sta radis nego gde radis...dve nevidjene "slucajnosti" su se desile u isto vreme, totalno nezavisno jedna od druge. Posao u jednoj od najboljih firmi na svetu i moj GC. Haleluja!

@Misa: Hvala za bas dobre informacije!

wrath:of:the:lich:king
04.06.2011, 03:05
Drugarice :-) Aj, neka je sa srecom u google ;)

Miso, daj vise informacija o ovom odbijanju troskova - avion, viza, itd. to prvi put cujem?!

Score
17.06.2011, 23:29
O kupovini kola

Ok, ja ovde pruzam ruzicastu sliku kako stvari mogu da budu i odrzavam americki san u zivotu. Ja sam zivi primer da se cuda jos uvek desavaju i da postoje uprkos surovoj realnosti koja nam sve manje dozvoljava da sanjamo.

I uveren sam da nisam jedini, znaci sutra bi to mogao biti bilo ko od vas! Ja vam dodjem kao soap opera....

Danas sam se, na primer, ceo dan "patio" po internetu pokusavajuci da se odlucim koja dva auta da kupim. :naughty: Da da..Buduca firma nas je stavila u kontakt sa njihovim partnerom koji isporucuje iskljucivo nova kola, premoscuje problem no credit history -therefore big interest rates or no car kind of thing. Pazi sta kazu u pismu:

Lowest Price Guaranteed: We guarantee that you will pay the absolute lowest price possible on the vehicle(s) of your choice. You will be offered the same price that a dealer in the U.S. pays to the factory for the vehicle (Invoice Price). If a dealer claims to offer the same vehicle for a lower cost, simply provide the quotation in writing to us and we will exceed that price. You can be sure when placing your order that you are receiving the lowest price available in the U.S. for your vehicle(s).

Low Rate Financing and Leasing: If you do not have an excellent credit rating in the United States, it is now more difficult than ever to obtain credit in the U.S. due to the current economic situation here. Through our service, we offer the only solution to have you approved for a loan or lease for your vehicles at preferential rates as long as you can show proof of an employment assignment in the United States.
You have been approved for credit for the loan or lease of your new vehicle(s), and this will 'open the doors' to establishing a credit history here which will help you to obtain credit cards, other types of loans and mobile phone contracts.
You are eligible to participate in an insurance program that will allow you to use your overseas driving history to your advantage. This will save you hundreds of dollars, possibly thousands, when compared to the rates that a new driver will pay without a U.S. driving history.

Eto ti...jedina mu kvaka sto moram da porucim kola jos dok sam ovde jer kad se pojavim tamo, onda kao nemas vise taj status...? Kao, Executive Expatriate moving to the States status. Dakle "Moving", ne "Moved".

E da, al ne moz' da biras sta ti hoces, oni ti odedili brandove pa biraj izmedju toga: Audi, VW, Linkoln, Nisan, i jos par...bas bez veze...al ajde, usrecicu se valjda sa nekim Audicem...uvek sam ih gotivio a nisam jos nikad vozio Q7...:woohoo:
Moja draga zapela, al bas, Mustang Cabrio ili ode svet...400 konja, V6 4 litra motor najmanji, sta ce to njoj..ma neka, nek je ziva i zdrava ona meni..:bravo::bigkiss:

ivkodrg
18.06.2011, 01:31
Score,
kakve ti brige brines.
Prosto da ti nije covek u kozi.
Salim se , kralju, samo guraj...

ZeljkoUSA
18.06.2011, 18:53
Treba sto vise ovakvih prici... Mada, ne verujem da ce svako izvuci pouku i nesto pozitivno iz nje, ali.... Ko razume - shvatice!

Samo gurajte... :bravo:

I sta si zapeo, pusti zenu da tera cabria :belj:

Score
30.06.2011, 08:35
Dakle sutra popodne- dovidjenja Madjarska, ovaj put na mnogo duze....
Evo sedim ovde u polupraznom stanu, nema TV-a, Hi-Fi-ja, ni PC, nemam astal, ma nemam ni ljudski krevet...sve su odneli ovi sto sele za pare, pre 4-5 dana (ovde popakuju, bukvalno, svaku stvar u posebnu plasticnu foliju, onu puckavu, i bicikle su zavili? i rastave sta se moze, a tamo kad dodjes u drugi stan sve raspakovano, slozeno u orman, ko da si tamo vec bio).
Sta rade pare, ovako bi se isteglio ko budala, ko kad sam se selio, privremeno, za Beograd tamo neke 2003-e....

Danas prodajem auto pa cu ostati i bez transporta.....:blink: 'bem ti sirotinju...:grin:

Sutra u podne na avion i.... vozi Miško!

Pozdrav Evropi, malo je tužno...sto rece Djole, odlazi cirkus iz naseg malog grada...bilo je lepo glupirati se za vas...

Vuvuzela
30.06.2011, 17:01
Ajde Score, i nek ti je sa srećom! :bravo::bravo::bravo:

ZeljkoUSA
01.07.2011, 09:32
Sad kad citam ovako...., stvarno nije lako kad dodje taj trenutak :smrc:, ali svi mi ovde to zelimo :naughty:

Sve najbolje pa sta da ti kazem, javi se sa novim iskustvima....:papa: