PDA

View Full Version : DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti?

kovacevs
02.05.2011, 00:15
Cestitke svim dobitnicima ove godine :bravo:

Koliko sam shvatio iz instrukcija za prijavu, ove godine ne salju nikakve koverte na nasu adresu nego skinemo neke formulare sa linka www.dvselectee.state.gov (http://www.dvselectee.state.gov) i to im popunjeno posaljemo. Interesuju me prvo datumi, kada savetujete da to saljemo, odmah sutra :grin: ?

Sta se sve salje: sve odjednom sa tim formularima i oni dokumeti iz suda, vojske, izvod iz maticne i ostalo sto je navedeno ili to ide u drugoj koverti?

Bilo bi jako korisno da prepravite uputstva na forumu da odgovaraju novim promenama i da bude sve na jednom mestu, korak po korak.

Pozdrav svima

djon
02.05.2011, 11:37
Sve je jasno objašnjeno na sledećem link-u:

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html

Dakle... Nigde se ne spominje koverta i iste neće biti. No, to je već ranije jasno definisano, još prošle godine u samom uputstvu za prijavu na DV2012.

Tvoj (I moj) sledeći korak je, popunjavanje dokumenata DS-122 i DS-230 i slanje istih klasičnom poštom (Ne e-mail-om) na dobro poznatu adresu (Možeš je naći na stranici dva, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a). Osim ovih dokumenata potrebno je da pošalješ (Tj. pošaljemo) i dve fotografije (Naravno iste moraju zadovoljavati sve kriterijume) kao i štampanu stranicu (Onu koja ti se otvori kada proveravaš svoj status i na kojoj piše da si izabran za dalje procesuiranje) na kojoj se nalazi tvoj bar kod.

Sve ostale dokumente treba da prikupiš (I prevedeš kod sudskog tumača) ali ne i da ih šalješ (Please do not send any civil documents to the Kentucky Consular Center. Jasno piše na stranici tri, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a), njih ćeš jednostavno poneti na razgovor u ambasadu, kada isti bude zakazan.

Dakle ukratko, ti sada jedino treba da odradiš STEP 2 (Koji možeš naći na stranici dva, koju ćeš otvoriti putem gore navedenog link-a).

I to je sve. Nakon toga čekaš (Tj. čekamo).

After all of your forms have been received and approved by the Kentucky Consular Center (KCC), based on visa availability (http://www.travel.state.gov/visa/visa_4764.html), you MAY receive an interview appointment letter indicating the date, time, and location of your visa interview.

Note: The completed original Form(s) DS-230, Form DS-122 and photographs you submitted in Step 2, will be sent by KCC to the U.S. Embassy or Consulate where you will be interviewed.

Dakle sve je jasno da jasnije ne može biti.

P.S.
Sve ostale informacije, koje mogu biti kontradiktorne sa gore datim, nemoj slediti i nemoj dozvoliti da te zbune. Prati samo ona uputstva koja se nalaze na stranici koju ćeš otvoriti putem link-a gore (Jer si isti taj link mogao da pronađeš i na stranici putem koje si informisan da si dobitnik (Na kojoj se nalazi i tvoj bar kod)).

TheRealRocknRolla
02.05.2011, 11:50
12. januar 2011

Vecernje Novosti (http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:314816-Paketi-ne-idu-preko-okeana)

MNOGOBROJNE institucije i kompanije zatrpane su pošiljkama koje spremne čekaju da odlete za Sjedinjene Američke Države, ali ne mogu zbog poslednjih antiterorističkih mera koje je ova zemlja propisala. Naime, zbog straha od terorizma, Amerikanci su zabranili prijem paketa težih od 453 g . Zabrana, koja je počela još 17. novembra, trebalo je da bude obustavljena početkom decembra, pa do Nove godine, a sada je produžena do 8. februara.

milos
02.05.2011, 14:09
Pa 7 papira i 2 fotografije sa sve kovertom ne mogu da iznesu vise od 100-150g pa da se okrenes naglavacke!

Bockyman
02.05.2011, 14:19
sve je jasno objašnjeno na sledećem link-u:

dakle... Nigde se ne spominje koverta i iste neće biti. No, to je već ranije jasno definisano, još prošle godine u samom uputstvu za prijavu na dv2012.

Tvoj (i moj) sledeći korak je, popunjavanje dokumenata ds-122 i ds-230 i slanje istih klasičnom poštom (ne e-mail-om) na dobro poznatu adresu (možeš je naći na stranici dva, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a). Osim ovih dokumenata potrebno je da pošalješ (tj. Pošaljemo) i dve fotografije (naravno iste moraju zadovoljavati sve kriterijume) kao i štampanu stranicu (onu koja ti se otvori kada proveravaš svoj status i na kojoj piše da si izabran za dalje procesuiranje) na kojoj se nalazi tvoj bar kod.

Sve ostale dokumente treba da prikupiš (i prevedeš kod sudskog tumača) ali ne i da ih šalješ (please do not send any civil documents to the kentucky consular center. jasno piše na stranici tri, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a), njih ćeš jednostavno poneti na razgovor u ambasadu, kada isti bude zakazan.

Dakle ukratko, ti sada jedino treba da odradiš step 2 (koji možeš naći na stranici dva, koju ćeš otvoriti putem gore navedenog link-a).

I to je sve. Nakon toga čekaš (tj. čekamo).

After all of your forms have been received and approved by the kentucky consular center (kcc), based on visa availability (http://www.travel.state.gov/visa/visa_4764.html), you may receive an interview appointment letter indicating the date, time, and location of your visa interview.

note: the completed original form(s) ds-230, form ds-122 and photographs you submitted in step 2, will be sent by kcc to the u.s. Embassy or consulate where you will be interviewed.

P.s.
Sve ostale informacije, koje mogu biti kontradiktorne sa gore datim, nemoj slediti i nemoj dozvoliti da te zbune. Prati samo ona uputstva koja se nalaze na stranici koju ćeš otvoriti putem link-a gore (jer si isti taj link mogao da pronađeš i na stranici putem koje si informisan da si dobitnik (na kojoj se nalazi i tvoj bar kod)).

да ли је ово нешто ново или ја нисам у току?

у амбасади у београду ништа нисмо преводили, апсолутно ништа. ако се нешто по том питању мења за 2012. саветујем да се прво та информација провери, а онда да се приступи превођењу, јер у мору трошкова који следе, превођење код званичног тумача за енглески језик уопште није јефтино, поготово ако је непотребно...

JoMan
02.05.2011, 14:24
I meni se cini da sam procitao ovde na forumu da su ljudi na onoj prezentaciji rekli da nema potrebe za prevodima. Ali za saki slucaj to dobro treba proveriti! Svakako bi bio glup razlog za odbijanje...

milos
02.05.2011, 15:02
Prosle godine nije trebalo apsolutno nista prevoditi!

cile
02.05.2011, 16:21
Koliko sam ja citala:book:,a citala sam oci mi ispale - prevod ne treba!I to vazi od 1.1.2009:;D:
Na intervjue se nose originali i overene kopije - onih dokumenata,koje hoces da zadrzis........ljudi koji su to prosli su pisali......ajd pogledajte i Vi,mozda sam omanula:;D:

CONfucie
02.05.2011, 16:51
Moze li mi neko reci nakon sto smo saznali da smo izvuceni, ovi formulari DS230 i DSP 122 zajedno sa slikama pri prvom slanju, saljemo samo za nocioca ili i za suprugu i decu?

Bockyman
02.05.2011, 16:54
koliko sam ja citala:book:,a citala sam oci mi ispale - prevod ne treba!i to vazi od 1.1.2009:;d:
Na intervjue se nose originali i overene kopije - onih dokumenata,koje hoces da zadrzis........ljudi koji su to prosli su pisali......ajd pogledajte i vi,mozda sam omanula:;d:

хајде да поновим по 50-ти пут: не требају оверене копије, већ обичне фотокопије оригинал докумената!

оверене копије коштају папрено, па када већ нису обавезне, не треба их ни оверавати...
ја сам једном у општинском суду платио оверу једне стране неког документа око 450дин, тако да... не оверавајте без потребе оно што не треба да се оверава.

поздрав!

skiner_x
03.05.2011, 10:54
Sve je jasno objašnjeno na sledećem link-u:

Dakle... Nigde se ne spominje koverta i iste neće biti. No, to je već ranije jasno definisano, još prošle godine u samom uputstvu za prijavu na DV2012.

Tvoj (I moj) sledeći korak je, popunjavanje dokumenata DS-122 i DS-230 i slanje istih klasičnom poštom (Ne e-mail-om) na dobro poznatu adresu (Možeš je naći na stranici dva, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a). Osim ovih dokumenata potrebno je da pošalješ (Tj. pošaljemo) i dve fotografije (Naravno iste moraju zadovoljavati sve kriterijume) kao i štampanu stranicu (Onu koja ti se otvori kada proveravaš svoj status i na kojoj piše da si izabran za dalje procesuiranje) na kojoj se nalazi tvoj bar kod.

Sve ostale dokumente treba da prikupiš (I prevedeš kod sudskog tumača) ali ne i da ih šalješ (Please do not send any civil documents to the Kentucky Consular Center. Jasno piše na stranici tri, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a), njih ćeš jednostavno poneti na razgovor u ambasadu, kada isti bude zakazan.

Dakle ukratko, ti sada jedino treba da odradiš STEP 2 (Koji možeš naći na stranici dva, koju ćeš otvoriti putem gore navedenog link-a).

I to je sve. Nakon toga čekaš (Tj. čekamo).

After all of your forms have been received and approved by the Kentucky Consular Center (KCC), based on visa availability (http://www.travel.state.gov/visa/visa_4764.html), you MAY receive an interview appointment letter indicating the date, time, and location of your visa interview.

Note: The completed original Form(s) DS-230, Form DS-122 and photographs you submitted in Step 2, will be sent by KCC to the U.S. Embassy or Consulate where you will be interviewed.

P.S.
Sve ostale informacije, koje mogu biti kontradiktorne sa gore datim, nemoj slediti i nemoj dozvoliti da te zbune. Prati samo ona uputstva koja se nalaze na stranici koju ćeš otvoriti putem link-a gore (Jer si isti taj link mogao da pronađeš i na stranici putem koje si informisan da si dobitnik (Na kojoj se nalazi i tvoj bar kod)).

Dakle dva formulara, slike i ostampana ona strana sa case number-om i to je to? A u obrascu DS-0230 ima da se popuni adresa gde planiram da zivim "Permanent address in the United States where you intend to live, if
known (street address including ZIP code). Include the name of a person
who currently lives there." i adresa na koju da mi posalju zelenu kartu "Address in the United States where you want your Permanent
Resident Card (Green Card) mailed, if different from address in item #10
(include the name of a person who currently lives there)." a ja iskreno nemam pojma ni gde cu ziveti jos uvek pokusavam da stupim u kontakt sa drustvom, da li su ova polja obavezna i da li treba da se nazivi skola i zanimanja pisu na srpskom ili na engleskom?

IvanS
03.05.2011, 13:54
Eh svi , pogledajte jos 1om , NEMORA DA SE IMAJU originali citaj pazljivo:
Passport(s) valid for six months beyond the intended date of entry into the U.S. for you and each family member applying for a visa.
Original documents or ]certified copies of all applicable civil documents listed in the Step 3 instructions.
Original Document Requirements
The applicant and each family member who will accompany the applicant to the United States will need to submit original documents or certified copies of the documents listed in section Step 3 from an appropriate office (authority, or issuing entity) in your country.

Translation Requirements

i dalje , morate imati prevode kod ovlascenoh sudskog tumaca
kao sto vam je rekao Bockyman

Bockyman
03.05.2011, 15:45
eh svi , pogledajte jos 1om , nemora da se imaju originali citaj pazljivo:
Passport(s) valid for six months beyond the intended date of entry into the u.s. For you and each family member applying for a visa.
Original documents or ]certified copies of all applicable civil documents listed in the step 3 instructions.
Original document requirements
the applicant and each family member who will accompany the applicant to the united states will need to submit original documents or certified copies of the documents listed in section step 3 from an appropriate office (authority, or issuing entity) in your country.

Translation requirements

i dalje , morate imati prevode kod ovlascenoh sudskog tumaca
kao sto vam je rekao bockyman

не морате, а не: морате....

није потребан превод ако су документа на енглеском језику, или службеном језику земље у којој се обавља интервју.
а српски језик (као и хрватски и босански у хрватској и бих) је званични језик у нашој земљи...

ваљда је сада свима јасно...

IvanS
03.05.2011, 15:55
eh , a sto se tice slanja,

jel ima neke veze ako se salje DHL - om na preporuceno,
i dali je nasa posta sigurna , il ne,
Nasa - srpska, (ne americka jos)

Isabelle
03.05.2011, 17:19
Mi sutra saljemo Fedex-om, ima i tracking number, i lijepo pratimo gdje nam je posiljka, i kad onaj sluzbenik preda u Kentaki, odmah po predavanju koverte ce nas nazvati..Dakle sto je sigurno, sigurno je...

IvanS
03.05.2011, 17:22
Sve je ok , - a gde ste nasli fedex, - ja samo dhl , koja je cifra za fedex

Bockyman
03.05.2011, 17:24
eh , a sto se tice slanja,

jel ima neke veze ako se salje dhl - om na preporuceno,
i dali je nasa posta sigurna , il ne,
nasa - srpska, (ne americka jos)

наша пошта је врло,врло сигурна...
ми смо послали прошле године авионско писмо,са повратницом, коштало нас је око 350дин, писмо је стигло за 11 дана (то знамо са датума на повратници која нам је стигла).

не сумњам ја ни у dhl ни у fedex, али ми нешто говори да су бар 10 (десет) пута скупљи, ако не и више...
па ко воли...

ко шаље dhl-ом или fedex-ом нека јави колико кошта...

skiner_x
03.05.2011, 17:43
Jel moze neko da mi kaze da li moram da popunim adrese gde cu stranovati i na koju da mi posalju green card i da li moze neko da mi kaze da li trebam da popunjavam pitanje 34. u DS-230 obrascu o prethodnim vojnim sluzbama posto sam sluzio vojsku civilno i da li mi je potrebna potvrda iz vojnog odseka za intervju?

lukau13
03.05.2011, 17:54
Jel moze neko da mi kaze da li moram da popunim adrese gde cu stranovati i na koju da mi posalju green card i da li moze neko da mi kaze da li trebam da popunjavam pitanje 34. u DS-230 obrascu o prethodnim vojnim sluzbama posto sam sluzio vojsku civilno i da li mi je potrebna potvrda iz vojnog odseka za intervju?

Ako vec znas kod koga ces bit, onda upisi sve podatke tacno, u suprotnom samo N/A! :D

A sto se tice, pitanja 34. DS-230, mislim da treba bez obzira sto je bila civilka i potvrda ti je onda neophodna!

milos
03.05.2011, 18:02
Sve je ok , - a gde ste nasli fedex, - ja samo dhl , koja je cifra za fedex

Drugar je moj slao ove godine dhl-m u usa i za jednu kovertu sa 7-8 papira,u njoj da kazemo ne materijalne vrednosti platio je 3800 dinara ili 38€, pa ko voli nek izvoli, lepo je neko rekao pismo sa povratnicom 350 dinara i dovidjenja prijatno!

skiner_x
03.05.2011, 18:40
ako vec znas kod koga ces bit, onda upisi sve podatke tacno, u suprotnom samo n/a! :d

a sto se tice, pitanja 34. Ds-230, mislim da treba bez obzira sto je bila civilka i potvrda ti je onda neophodna!

ок, хвала, што се тиче адресе поставићу адресу од пријатеља да на његову адресу стигне зелена карта а трајно место боравка нећу попуњавати

Isabelle
03.05.2011, 19:01
Ja saljem u cetvrtak ujutru Fedex-om, jer Fedex ti dodje na vrata da pokupi postu..i napisat cu cijenu..ja saljem onim express avio mailom, koji je najbrzi, jeste da je skup, ali volim biti sigurna, pogotovo zbog tracking number-a..u svakom momentu vidim gdje je posijka, cak i ako je autu do lokacije, pise: In car for delivery....Imam iskustvo s njima i prezadovoljna sam, a sa postom bas i nemam...pa...:;D:

smexor
04.05.2011, 12:41
Najprije pozdrav svima i cestitke na one koji sum izvucene za DV lottery 2012 (megju kojima jas i ja) :bravo:. Jucer sam doznao za ovaj Vas sajt (forum), odlicna prilika za prave informacije, pa tako i ja imam nekoliko pitanja sto se tice slanje ovih prva dva formulara, 2 slike i vtora strana od dokument koji otstampate kada se logirate da provjerite dali ste izvucen (gde stoi Ime prezime, adresa, onda onaj broj 2012.......... i pod njega BAR Code, gde pise "Please return this sheet with the DSP 122 and DS 230 (part I&II) to the Kentuky Consular Center. Dali ova vtora strana treba cisto da stoji u pliku sa ostalih 2 formulara i 2 slike, ili se ona zalepi vrz plika, kako bi se videli taj broj pod kojim ste izvucen i BAR code? Mozda je pitanje i malo smesno, ali bolje da pitas neko ko zna, nego da slusas neke price ko uopste nije ni poslao aplikaciju za DV lottery. Ili treba ta vtora strana najnormalnije da se ubaci kao list, sa ova dva formulara i dve slike i da se posalje? Sto se tice slanje, dali ima veze ako se to posalje sto prije da dobies ova vtora koverta ili ne menja nista ako primer posaljem krajem meseca Maja 2011?Jer sam cuo, kao ako odma posaljes onda 100% dobijes pozitivan odgovor. Ali sta je odma? (1 nedelja, 2,3... mesec). Jer sva pitanja su mi popunjeni, samo imam problem sa to 10-to pitanje i ta adresa gde treba da navedes gde ce da stanujes i gde da pristigne Zelena karta. Video sam neke skenirane dokumente na forumu gde je lik napisao N/A i na 10-tom i na 11-tom pitanje pa opet dobio drugi koverat i na kraju vizu da ide. Tako da, jel ta adresa presudna ili da posaljem kao on, sa N/A? Inace apllicirao sam kao samac, 25 mi je godina, nezenjen, ako to uopste igra neku ulogu za ova vtora selekcija. Hvala puno unapred za ponudjene odgovore. Pozz

lukau13
04.05.2011, 14:02
@smexor:
Dobrodosao na forum! :)
Sto se tice bar koda i one status stranice, isprintaj sve i stavi zajedno sa formularima!

Popunjavanje adrese boravka u USA, samo ako trenutno znas kod koga ces da boravis ili ko ce da ti pomogne dok se ne sadjes, u suprotnom ako nisi siguran (tj ako jos nisi pronasao osobu) ostavi prazano (N/A) pa kada budes isao na interview u ambasadu ponesi im odstampan e-mail od osobe koja te poziva i koja ce ti pomoc oko smjestaja i pronalska posla ! vecina je tako radila i svima je proslo!

Druga stvar, bilo bi pozeljno (radi tebe) da prvu kovertu posaljes sto prije, jer nema puno papirologije, samo slike i formulari! Znaci sto prije to bolje, neki rok 7 dana od trenutka kada si saznao da si izvucen!

Bockyman
04.05.2011, 14:20
Najprije pozdrav svima i cestitke na one koji sum izvucene za DV lottery 2012 (megju kojima jas i ja) :bravo:. Jucer sam doznao za ovaj Vas sajt (forum), odlicna prilika za prave informacije, pa tako i ja imam nekoliko pitanja sto se tice slanje ovih prva dva formulara, 2 slike i vtora strana od dokument koji otstampate kada se logirate da provjerite dali ste izvucen (gde stoi Ime prezime, adresa, onda onaj broj 2012.......... i pod njega BAR Code, gde pise "Please return this sheet with the DSP 122 and DS 230 (part I&II) to the Kentuky Consular Center. Dali ova vtora strana treba cisto da stoji u pliku sa ostalih 2 formulara i 2 slike, ili se ona zalepi vrz plika, kako bi se videli taj broj pod kojim ste izvucen i BAR code? Mozda je pitanje i malo smesno, ali bolje da pitas neko ko zna, nego da slusas neke price ko uopste nije ni poslao aplikaciju za DV lottery. Ili treba ta vtora strana najnormalnije da se ubaci kao list, sa ova dva formulara i dve slike i da se posalje? Sto se tice slanje, dali ima veze ako se to posalje sto prije da dobies ova vtora koverta ili ne menja nista ako primer posaljem krajem meseca Maja 2011?Jer sam cuo, kao ako odma posaljes onda 100% dobijes pozitivan odgovor. Ali sta je odma? (1 nedelja, 2,3... mesec). Jer sva pitanja su mi popunjeni, samo imam problem sa to 10-to pitanje i ta adresa gde treba da navedes gde ce da stanujes i gde da pristigne Zelena karta. Video sam neke skenirane dokumente na forumu gde je lik napisao N/A i na 10-tom i na 11-tom pitanje pa opet dobio drugi koverat i na kraju vizu da ide. Tako da, jel ta adresa presudna ili da posaljem kao on, sa N/A? Inace apllicirao sam kao samac, 25 mi je godina, nezenjen, ako to uopste igra neku ulogu za ova vtora selekcija. Hvala puno unapred za ponudjene odgovore. Pozz

Негде на форуму има пост члана који је добио прву коверту за DV-2011. маја 2010. (као и већина селектованих), он им одговорио ЈАНУАРА 2011.!!! и добио другу коверту и заказан интервју!!!
Не могу тренутно да нађем тај пост, али кога интересује нека се потруди...

Углавном, ја лично мислим да брзина слања одговора не игра пресудну улогу (што се из горенаведеног може закључити), већ је број битнији. Све до 20.000 сигурно пролази (за 2011. се дошло до броја 29.450 http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=162&page=24), тако да бар ја мислим да нема разлога за журбу...
Што не значи да им треба одговорити јануара 2012.!!! :==D:

smexor
04.05.2011, 15:55
lukau13 i Bockyman :bravo: hvala na brzo repliciranje. Znaci da rezimiramo: imam dve opcije za tu famoznu adresu: jedan zivi na Floridi, tamo je vec 3 godina, isto dobio je na lutriju, a drugi zivi u Bethlehem, Pensilvanija neki godina i po. E sad, neko mi je reko da kad navedes adresu gde ides, osobu koju navedes treba da ima "solidne godisne primanja", kao on ce biti garancija da on moze sa tim primanja da izdrzi svoju familiju i "mene" ako imam srece da pristignem u SAD-u.Pa zato vas pitam, dali treba da navedem ko ima bolji primanja (a oboica sud pod kiriju) ili nema veze to? bilo koga mogu da navedem? I ako moze neka sugestija za ovo pitanje br.43a :"Have you ever applied for a Social Security Number? Tu odgovorim "No" svakako.Ali, onda sledi "Would you like to receive a replacement card? You must answer YES to question 43b." I ovo podpitanje: "Do you want the Social Security Administration to asign you a SSN and issue a card?" i ovde isto stoi ovo "You must answer YES to question 43b".
I dali je pametno u Present Occupation da navedem da sam student na post-diplomskih ili bolje da pisem nezaposljen? Vi ste ljudi sa informacijama, pa znam da malo smaram sa ovim pitanjima, ali trazeci tu nekakvu "srecu" ponekad i ne osecamo kad smo extra dosadni nekome.

lukau13
04.05.2011, 16:28
Nema na cemu, tu smo da se pomognemo! :)
Ovako sto se tice ko ima veca primanja, prvi put to cujem, samo znam da osoba koja "garantuje" za tebe mora imat Americko Drzavljanstvo!
a sto se tice, popunjavanja, ja sam se pridrzavao vec popunjenih formulara koje mozes da nadjes na ovom linku!

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2

IvanS
04.05.2011, 17:02
Ljudi kao i uvek citajte lepo formulare ,

Po novom morate imati nalepnice -sa svim stvarima u koverti (koje ce oni upotrebiti) sa vasom adresom,
ajd srecno

smexor
04.05.2011, 17:03
lukau13 onda sve to pada u vodu za primanja i te stvari, ako oni nisu Americki drzavljani. Pogledao sam i ja ove popunjeni formulara i tamo je lik napisao za adresu N/A i uspesno obavio celi proces, odnosno dobio je vizu. Tako da mislim da ja najpametno da posaljem isto kao on, pa sta bude. Ako posalju taj drugi koverat za intervju dobro, ako ne opet dobro :;D: Onda da isprintam ja sve, kupim plik i ode moja "buducnost" prepouceno avionski do Kentaky :==D:

IvanS
04.05.2011, 17:03

Po novom morate imati nalepnice -sa svim stvarima u koverti (koje ce oni upotrebiti) sa vasom adresom,
ajd srecno

skiner_x
04.05.2011, 18:57

ajd srecno

Kakve sad nalepnice? Ne razumem, nigde se ne pominju nalepnice?

IvanS
04.05.2011, 19:07
citaj ispravno supplemental registration for DV
pod - instructions

Using the enclosed self-adhesive return label, immediately send this form along with Form DS 230 to : Diversity Immigrant Visa Program, Kentacky ................
to su nalepnice u koverti sa tvojom adresom , koje ce oni nalepiti...

skiner_x
04.05.2011, 19:18
Znaci li to da trebam da napavim samolepljive stikere samojom adresom? Koje dimenzije, koliko primeraka?

lukau13
04.05.2011, 19:19
ijuuuuu ja im te markice nisam poslao?! Sta sad, jel dramim bez razloga ili ce me zbog ne slanja istih diskvalifikovat!?

P.S. Primaju li dodatnu postu od aplikanata ako im tokom sedmice posljem te markice sa adresom? :S

*SCARED*

IvanS
04.05.2011, 19:36
Nemam pojma , mislim da ce biti ok jer imaju tvoju adresu na papiru,
samo blank nalepnica na koju napises svoje ime i adresu - za skiner X - puta 2 , ja sam moje odstampo na kompu

skiner_x
04.05.2011, 19:43
Znaci kupim samolepljivi kolaz papir i na njemu ostampam ime prezime i adresu u sva primerka, ok, hvala :)

jedan.od.nas
04.05.2011, 19:44
http://www.travel.state.gov/visa/visa_4759.html

zvanični link. Drugi korak.

lukau13
04.05.2011, 19:50
Nista zovem sutra ambasadu u Sarajevu da vidim sta mi je radit. Da ako mi priznaju bez adresnih stikera! :S :(

IvanS
04.05.2011, 19:51
mislim da je to ok . ..sve je u redu.. samo furaj

skiner_x
04.05.2011, 19:55
Sad sam proctiao celo uputstvo, nigde se ne pominju nalepnice, pojma nemam gde si ti to procitao IvanS http://www.travel.state.gov/visa/visa_4759.html

milos
04.05.2011, 20:11
Naravno da ne pise nista za nalepnice, zasto se sire dezinformacije nije mi jasno?

Ejjj ne dizite paniku bez veze prvo naucite engleski pa onda citajte na engleskom ove nalepnice se odnose na nalepnice na kojima pise adresa za Kentucky kako su ranije dolazili ovi obrasci u kovertama!!!!!! Sada kada je u pdf-u te nalepnice nemate!!!!

Stavrno mi nisu jasni pojedini clanovi ovog foruma, prvo ne znaju najprostiji obrazac da popune a moj imenjak srdjevic je to dao i u slici i u reci, ima 1500 tema sa svim mogucim pitanjima i dalje se vrte jedna te ista pitanja, i onda se sire neke dezinformacije! Molim vas lepo procitajte na engleskom ili prekopirajte ovde pa da vidimo, nemojte da pustate buve bez veze!!!
Kako vi ljudi zamisljate da se snadjete i zivite u tudjoj zemlji, po njihovim pravilima, sa njihovom kulturom, jezikom i birokratijom koja je 3x gora nego nasa nije mi jasno! I nemojte da se plasite nicega, ako pogresite za jedno slovo ili permutujete neki broj oni vam to nece uzeti za zlo, verujte mi znam dosta ljudi koji su otisli preko DV lottery, imali su greske samo takve na obrascima i prosli su svi, nemojte da nabijate tenziju bez potrebe, MOLIM VAS!!!

Zana
04.05.2011, 20:29
Naravno da ne pise nista za nalepnice, zasto se sire dezinformacije nije mi jasno? Ejjj ne dizite paniku bez veze prvo naucite engleski pa onda citajte na engleskom ove nalepnice se odnose na nalepnice na kojima pise adresa za Kentucky kako su ranije dolazili ovi obrasci u kovertama!!!!!! Sada kada je u pdf-u te nalepnice nemate!!!!

Pretece me, Milose :) Hvala na odgovoru...

Ja sam upravo proverila formu DS-122 i to je to sto je Milos rekao. Mozete da odstampate adresu Konzulata i svoju na koverti ili da ispisete citko, sve jedno je. Nema nicega "enclosed" u online pdf formi :) Koristite pravi format za adresu ovde u US, i sve je ok.

milos
04.05.2011, 20:33
Pogledajte dokument iz 2003-e godine, tada su se slali obrasci postom i u njima sticker da ne zabrljate adresu!!
http://www.zelenalutrija.com/prva-koverta/dsp-122-p1.jpg

Lepo napisite adresu stampanim slovima latinicom i ne sekirajte se oko toga!!!

Nema na cemu Zana

Bockyman
04.05.2011, 20:33
Да ли ми се само чини,или је ово једна врло нервозна генерација добитника?

Људи,само опуууууууштено! :srbinigr: И све ће бити у реду!

Слажем се са оним што су написали Милош и наравно Жана!

lukau13
04.05.2011, 21:06
Hvala Vam moji dobri ljudi na razrijesenoj misteriji! :)

IvanS
07.05.2011, 09:21
izvinjavam se na konfuziji oko nalepnica, samo sam mislio na svaki detalj iz formulara

Bole
07.05.2011, 17:53
Jedno mozda glupo pitanjce :D

Da li stampati formulare jednostrano ili obostrano?

Original formulari koliko se ja secam su bili obostrani.....

skiner_x
07.05.2011, 23:22
Pa ako si u deficitu sa papirom onda dvostrano, inace bi trebalo jednostrano :D

Bole
08.05.2011, 16:08
Pa ako si u deficitu sa papirom onda dvostrano, inace bi trebalo jednostrano :D

Hehehe nisam nego samo da budem siguran........:grin:

Kako ste potpisali papire? Svojim dosadasnjim potpisom ili promenili u latinicu? :D

Potpisuje se DSP-122 i DS-230 part I na drugoj strani?

Dok DS-230 part II 4 strana ostaje nepotpisan?

Samo da proverim jos jednom :D

lukau13
08.05.2011, 16:38
Hehehe nisam nego samo da budem siguran........:grin:

Kako ste potpisali papire? Svojim dosadasnjim potpisom ili promenili u latinicu? :D

Potpisuje se DSP-122 i DS-230 part I na drugoj strani?

Dok DS-230 part II 4 strana ostaje nepotpisan?

Samo da proverim jos jednom :D

E posto nisam bio siguran kako treba potpisat, ja sam te "potpisne listove" stampao u dva primjerka, jedan sa printom imena i prezimena, a drugi prazan pa potpisao! :D Poslao oba, pa sta bude!

Ako potpisujes, onda uradi kako si i do sad radio, cirilica, latinica, whatever! ;)

cile
08.05.2011, 17:04
Mi smo sve rucno popunili crnom hemijskom olovkom,stampanim slovima i potpisali druge stranice na oba formulara. :bravo: :;D:

Isabelle
08.05.2011, 17:08
Ja sam potpisala svojerucno...ne vidim smisao potpisa kompjuterski, kad su te vec pitali za ime i prezime da ukucas u predhodnim pitanjima...A zna se sta je potpis...uzmes olovku i potpises...Bar ja to tako vidim...Ali ne mislim da je greska i da se ukuca u kompjuteru, ali nekako mi je ozbiljnije da stavis svoj potpis...a ovako ti svako moze popuniti...:;D::;D:

todorovskimkd
08.05.2011, 19:05
Ja sam potpisala svojerucno...ne vidim smisao potpisa kompjuterski, kad su te vec pitali za ime i prezime da ukucas u predhodnim pitanjima...A zna se sta je potpis...uzmes olovku i potpises...Bar ja to tako vidim...Ali ne mislim da je greska i da se ukuca u kompjuteru, ali nekako mi je ozbiljnije da stavis svoj potpis...a ovako ti svako moze popuniti...:;D::;D:
Me interesira za ovie dve prasanja zadolzitelno li treba da se popolnat ili moze i bez da gi popolnam dali ke imam ponatamosni formulari kade ke mozam da vnesam adresi poradi toa sto momentalno ne gi znam adresite

10. Permanent address in the United States where you intend to live, if
who currently lives there.
i
11. Address in the United States where you want your Permanent
(include the name of a person who currently lives there).

Predvremeno vi blagodaram pozzz

Isabelle
08.05.2011, 19:30
Ako sam te dobro shvatila, pitas sta da odgovoris na ova dva pitanja za adrese...Jednostavno ako znas gdje ces prvo zivjeti, i kod koga da ti posalju green card, onda napisi te adrese, ali nije neophodno sada odmah to znati, tako da ako nemas tu informaciju samostavi N/A....Not aplicable..:;D:

todorovskimkd
08.05.2011, 19:41
Ako sam te dobro shvatila, pitas sta da odgovoris na ova dva pitanja za adrese...Jednostavno ako znas gdje ces prvo zivjeti, i kod koga da ti posalju green card, onda napisi te adrese, ali nije neophodno sada odmah to znati, tako da ako nemas tu informaciju samostavi N/A....Not aplicable..:;D:
Mozam da dadam adresa vo usa na moj drugar koi zivi vo Chicago ama toj e nelegalen tamu pa poradi toa se plazam da nema nekoj problem ako e nekoj zapoznaeen ve molam da mi odgovorite

jedan.od.nas
08.05.2011, 19:45
Mozam da dadam adresa vo usa na moj drugar koi zivi vo Chicago ama toj e nelegalen tamu pa poradi toa se plazam da nema nekoj problem ako e nekoj zapoznaeen ve molam da mi odgovorite

Osnovno pravilo, moraš biti zdrav i čist pred zakonom!!! Sve ostalo se može dogovorit. Slati adresu nelegalca je ne dopustivo, molim te uozbilji se ;-)
Bolje upiši N/A, pa trazi do oktobra nekog, neces biti ni prvi ni poslednji.

gorcvet
08.05.2011, 19:55
Me interesira za ovie dve prasanja zadolzitelno li treba da se popolnat ili moze i bez da gi popolnam dali ke imam ponatamosni formulari kade ke mozam da vnesam adresi poradi toa sto momentalno ne gi znam adresite

10. Permanent address in the United States where you intend to live, if
who currently lives there.
i
11. Address in the United States where you want your Permanent
(include the name of a person who currently lives there).

Predvremeno vi blagodaram pozzz

Podobro da ne pisuvas nisto, nema steta ako gi ostavis prazni tie dve polinja ili napises to be confirmed ili nesto slicno vo ovaa faza. Podobro vo sekoj slucaj odosto davanje adresa od nekoj koj nelegalno prestojuva.

smexor
10.05.2011, 16:47
Ljudi, poslao sam dokumente u Kentucky prije 3 dana sa DHL-om i na netu pise da je pratka stigla. Ali za svaki slucaj sam poslao e-mail u Kentucky Consularni Center samo da mi potvrde dali je stigla moja posta (naveo sam broj pod kojim sam izvucen) i nije proslo ni 10 min. odma sa dobio Reply. ali Vas pitam dali ovoj odgovor znaci da je moje pitanje (e-mail sta sa poslao) upucen u neku grupu (kao sto pise dole u e-mail koji su mi poslali) ili ovo znaci da su primili postu od DHL? Jer netko slao e-mail u Kentucky da mu potvrde dali je stigla njegova posta? I ako je, za koliko dana ti potvrde da su dokumente stigli? Evo kako izleda e-mail sta su mi poslali:

Your inquiry or message has been received and routed to the appropriate
group. If you are looking for the latest DV Lottery instructions, they
can be found here:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html.

This is an automated message, please do not reply.

Thank You,
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
The Kentucky Consular Center

Hvala unapred na moguce odgovore.:beer:

olivera77
10.05.2011, 17:05
Kao sto vidis to je automatska poruka,sacekaj jos malo,sigurno ces dobiti odgovor da li je tvoja posiljka stigla,ipak im treba vremena da provere.

lukau13
10.05.2011, 17:09
Olivera77 je vec odgovorila! ;)
Znaci cekaj uskoro ces dobit odgovor.

smexor
10.05.2011, 17:13
:;D: Daj boze da posalju "neautomatski" odgovor da potvrde da su primili postu. Je ste Vi poslali isto sa brzom postom ili obicnu ? pozz

lukau13
10.05.2011, 17:43
sigurno ili ne vidjet cemo kroz 10-ak dana! Poslato je kao preporuceno! :D

olivera77
06.07.2011, 20:38
Imam jedno pitanje za one koji su bili izvuceni u maju.Da li su u obavestenju sta sve treba popuniti i poslati dali i neki rok za slanje dokumentacije.
Ja idem da putovanje 15.jula i nisam sigurna koliko cu imati pristupa internetu,stampacu itd u narednih 20-ak dana.

Vladana123
06.07.2011, 22:02
Imam jedno pitanje za one koji su bili izvuceni u maju.Da li su u obavestenju sta sve treba popuniti i poslati dali i neki rok za slanje dokumentacije.
Ja idem da putovanje 15.jula i nisam sigurna koliko cu imati pristupa internetu,stampacu itd u narednih 20-ak dana.

Ja mislim da to jos neznaju!!!Vidis da sa ovom zbrkom od 01.05., svi ce biti uskraceni za ova dva meseca...ma nije bitno vise nista,osim da budemo izvuceni!!!:1081:
P.S.Ti se samo lepo provedi!!!

ZeljkoUSA
07.07.2011, 00:21

U obavestenju, odnosno linku koji vodi ka detaljima i uputstvu za selektovane, stoji detaljno objasnjeno sta i kako treba uraditi. Cini mi se, iskustvo od ranijih dobitnika, da stoji da se posalje sto pre medjutim tu nemas pravila posto je bio slucaj na forumu da je neko poslao u januaru jer je tek tada saznao da je dobio prvu kovertu i, koliko se secam, uspesno prosao proceduru. Pisem sa telefona pa mi je teze da pronadjem temu...

Svakako na putovanje ne nosis diplome, izvode i knjige rodjenih, potvrde iz SUP-a i suda,.... Uzivaj, a ako budes izvucena uzivaj jos vise pa kad se vratis na tenane sve prikupis pa cekas datum intervjua :1081:

olivera77
07.07.2011, 02:02
Hvala Zeljko
Naravno da ne nosim dokumentaciju na putovanje,to i nije potrebno za slanje prve koverte hahahha nego oko 1.maja su svi poceli da panice i salju sto je pre moguce one formulare pa pomislih da ne pise kojim slucajem da se posalju u roku od 15 dana,mesec dana itd