PDA

View Full Version : Izvlacenje ce biti ponovljeno 15.jula 2011.

MrDax
14.05.2011, 14:04
Posto sam jedan od izvucenih, ova me vest ne raduje bas previse.

http://www.dvlottery.state.gov/

**IMPORTANT NOTICE REGARDING THE 2012 DIVERSITY LOTTERY PROGRAM**

We regret to inform you that, due to a computer programming problem, the results of the 2012 Diversity Lottery that were previously posted on this website have been voided. They were not valid and were posted in error. The results were not valid because they did not represent a fair, random selection of entrants, as required by U.S. law.

If you checked this website during the first week in May and found a notice that you had been selected for further processing or a notice that you had not been selected, that notice has been rescinded and is no longer valid.

A new selection process will be conducted based on the original entries for the 2012 program.

If you submitted a qualified entry from October 5, 2010 to November 3, 2010, your entry remains with us. It will be included in the new selection lottery. Your confirmation number to check results on this website is still valid.

We expect the results of the new selection process to be available on this website on or about July 15, 2011.

We regret any inconvenience this might have caused.

Click here to view a message from David T. Donahue, Deputy Assistant Secretary of State for Visa Services:

preuzeto sa B92:

Zbog kompjuterske greške više od 22.000 ljudi je dobilo informaciju da ispunjava uslove za specijalni vizni program u okviru američke godišnje lutrije za zelenu kartu, pa izvlačenje mora biti ponovljeno, izjavio je američki zvaničnik.

Dejvid Donahju, zvaničnik iz Stejt dipartmenta zadužen za nadgledanje programa rekao je da SAD žale zbog razočarenja koje je izazvala greška i da će rezultati novog izvlačenja biti poznati oko 15. jula, preneo je Rojters.

On je rekao da su zbog greške u kompjuterskom programu 90 odsto izvučenih bili oni koji su predali molbe prva dva dana tokom 30-dnevnog perioda koliko traje rok.

Drugi američki zvaničnik, koji je želeo da istane anoniman, otkrio je da niko neće snositi posledice zbog greške.

Oko 19,6 miliona ljudi podnelo je prošle godine molbu za dobijanje američke "zelene karte".

SAD svake godine daju oko 50.000 viza nasumičnim izborom stanovnika zemalja iz kojih se u SAD useljava manji broj ljudi. Apliciranje se vrši između početka oktobra i novembra isključivo preko neta i besplatno je.

Zvanično saopštenje možete pogledati ovde.

Milosdv
14.05.2011, 15:46
Vec smo komentarisali na temama DV2012 Results i Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10..

Vec sam rekao na jednoj od tema, neka su ponovili ali ne na nacin da iskuliraju trenutne dobitnike nego da prosire ali oni odlucuju...
Jer i sad kad ponove ceo proces nece biti svima pravo.

Cekamo 15 jul i nadamo se :grin:

MrDax
14.05.2011, 16:37
Vec smo komentarisali na temama DV2012 Results i Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10..

Vec sam rekao na jednoj od tema, neka su ponovili ali ne na nacin da iskuliraju trenutne dobitnike nego da prosire ali oni odlucuju...
Jer i sad kad ponove ceo proces nece biti svima pravo.

Cekamo 15 jul i nadamo se :grin:

Pa ajde bas da vidimo. Zena i ja smo oboje konkurisali, ja sam "dobio" pa sam danas saznao da ipak nije sve bilo u redu sa softverom.
Posteno je ponoviti lutriju ali nije posteno nekome je dati pa mu posle fakticki oduzeti ako ne dobije 15.jula.
Sve u svemu, nema nista od ljutnje. Videcemo 15 jula.:naughty:

cile
14.05.2011, 16:51
Neverovatno,ali kako je-tako je :blink:Kad razmislis.............a nema potrebe ni da razmisljas,mnogo boli,nista drugo ni ne preostaje,vec da naucimo strpljenju!
Zato samo pozitivno,puni lepih misli i nade,kao i pre svega ovoga:obrva:
Narode - pa igrali smo se, al nas je Marfi preigro!Ovo nije poraz,vec iskusenje:udri:
Lagano, 15.juli je ipak blizu,radovacemo se opet i nas jos vise:;D:

Milosdv
14.05.2011, 16:52
Posteno je ponoviti lutriju ali nije posteno nekome je dati pa mu posle fakticki oduzeti ako ne dobije 15.jula.

Totalno se slazem sa tobom i ja sam u slicnoj situaciji, ocu da idem.
Citam na rojtersu da je 22000 ljudi bilo izvuceno od ukupnog broja i onda stopirali proveru na sajtu.

Sta mene briga sto je neko pogresio, ja sam totalno poludeo.
Neka izbace agencije i prijave tipa muz zena (ne mislim oboje nego jednu od) pa sve to moze za ta dva meseca da se sredi i uradi.

Ako budu hteli da isprave gresku a da ne skrate nekoga, prosirice lutriju za ovu godinu, ostavice izvucene i svi mirni a oni nikad cistiji.

todorovskimkd
14.05.2011, 17:43
Totalno se slazem sa tobom i ja sam u slicnoj situaciji, ocu da idem.
Citam na rojtersu da je 22000 ljudi bilo izvuceno od ukupnog broja i onda stopirali proveru na sajtu.

Sta mene briga sto je neko pogresio, ja sam totalno poludeo.
Neka izbace agencije i prijave tipa muz zena (ne mislim oboje nego jednu od) pa sve to moze za ta dva meseca da se sredi i uradi.

Ako budu hteli da isprave gresku a da ne skrate nekoga, prosirice lutriju za ovu godinu, ostavice izvucene i svi mirni a oni nikad cistiji.
Milosdv:
Dali sa ti odgovorili kad si im posaljio mail ja neznam sta da rdaim mnogo jako sa me zafrknali ja ni sum pranirao da se vencam sa mojom djevojka to sum uradio samo za da dodze i ona so meni ama sad moram da ostanem u brak zbog prevaru sta su uradili sa lotariu ama sat idicu namerno u usa da budem imigrant zasto ja imam viza za 10god. ama mnogo mi je krivo sto moja djevojka sad nemoze ni da zeme vizu zasto je u brak s meni
me interesira dali su ti odgovorili na mail ako si im pisao i sta su ti odgovotio
moi broj e 2012EU00004xxx
pozzz

Milosdv
14.05.2011, 18:15
Milosdv:
Dali sa ti odgovorili kad si im posaljio mail ja neznam sta da rdaim mnogo jako sa me zafrknali ja ni sum pranirao da se vencam sa mojom djevojka to sum uradio samo za da dodze i ona so meni ama sad moram da ostanem u brak zbog prevaru sta su uradili sa lotariu ama sat idicu namerno u usa da budem imigrant zasto ja imam viza za 10god. ama mnogo mi je krivo sto moja djevojka sad nemoze ni da zeme vizu zasto je u brak s meni
me interesira dali su ti odgovorili na mail ako si im pisao i sta su ti odgovotio
moi broj e 2012EU00004xxx
pozzz

Bas mi zao, sta da ti kazem to sto kazes da ne moze ni vizu sad da dobije.
Nisam im slao email ne znam ni da li cu da im saljem cekam taj 15.jul, dobio sam od DHL info da su preuzeli kovertu i to je to.

outer_space
14.05.2011, 18:24
sta reci, klasican cirkus! pitanje je da li smo svi sacuvali svoj confirmation number za ponovnu proveru rezultata?

todorovskimkd
14.05.2011, 18:32
Bas mi zao, sta da ti kazem to sto kazes da ne moze ni vizu sad da dobije.
Nisam im slao email ne znam ni da li cu da im saljem cekam taj 15.jul, dobio sam od DHL info da su preuzeli kovertu i to je to.
i ja isto dobio sam potvrdu od DHL da su dostavili kovert
to je to ke cekamo 15juli pozzz

gorcvet
14.05.2011, 19:02
Tazna situacija. Sansite da te izvlecat povtorno se nesporedlivo pomali.

http://ireport.cnn.com/docs/DOC-607264

:-_-;:

Milosdv
14.05.2011, 19:49
Peticija pa ako neko od selektovanih misli da treba, neka se upise.

http://www.petitionspot.com/petitions/dv2012

Ako nije dozvoljeno neka admini obrisu.

Pozdrav :punk:

nastob
14.05.2011, 23:56
Jas sam jedan od onih sta nisam socuvao confirm number,molim vas ako neko zna na koi nacin da saznam moj confirm number pisite mi na forumu.
Unapred vam hvala.

Milosdv
15.05.2011, 01:12
Jas sam jedan od onih sta nisam socuvao confirm number,molim vas ako neko zna na koi nacin da saznam moj confirm number pisite mi na forumu.
Unapred vam hvala.

Ovo ce ti pomoci ako makar znas kako se zvao fajl ili u kom se folderu nalazio.
Skini sa neta:obrva: GetData Recover My Files Professional.:grin:
Nakon instalacije startujes i imas par opcija da izaberes npr: da trazi obrisane fajlove (moze da potraje ali 100% nalazi cak i ako si formatirao disk).

Ako ti ne bude jasno javi se.

Pozdrav

noki
15.05.2011, 06:30
Stvarno iznenadjujuca i zalosna situacija,izvuceni nemojte da gubite nadu,nikad se ne zna,Sto se tice konfirmaciskog broja,mozda ce vam biti cudno,ali evo ja,iako sam vec u Americi jos uvek cuvam sve dokumente i mejlove u vezi lutrije(mozda i iz sentimentalnih razloga),ne brisem i ne bacam nista,iako znam da mi nece vise trebati.Puno srece 15 jula svima...

milos
15.05.2011, 17:18
Ja se ne nadam iskren da budem izvukli su me posle 7 godina od 20miliona prijava, i sada da se nadam da ce me izvuci opet, znas kad? N I K A D, ovo je bila ta jedna jedina sansa i to je to.... this is the end!

Mirko86
15.05.2011, 17:33
Ja se ne nadam iskren da budem izvukli su me posle 7 godina od 20miliona prijava, i sada da se nadam da ce me izvuci opet, znas kad? N I K A D, ovo je bila ta jedna jedina sansa i to je to.... this is the end!
Ne mogu sa sigurnoscu da kazem, ali mislim da su sanse znantno bolje, jer ne izvlace nas medju tih 20 miliona, nego broj prijavljenih iz drzave / kvota za drzavu .Mi smo zapravo jedni drugima konkurencija :)

Isabelle
15.05.2011, 20:19
Sad su barem bolje sanse za ove koji budu izvuceni u Julu, a budi imali veliki CN, jer dosta dobitnika jednostavno nece ni znati da su dobili , jer ne mogu provjeriti, izgubljen confirmation number, pa samim tim ne mogu ni nastaviti proceduru...

Mislim da nas ceka jos iznenadjenja:naughty::naughty::naughty:

MrDax
15.05.2011, 21:41
Ne mogu sa sigurnoscu da kazem, ali mislim da su sanse znantno bolje, jer ne izvlace nas medju tih 20 miliona, nego broj prijavljenih iz drzave / kvota za drzavu .Mi smo zapravo jedni drugima konkurencija :)

Vidiš, o ovome nisam ni razmišljao.:obrva:

Baš me živo interesuje koliki broj ljudi aplicira iz Srbije a koja je kvota.

Mirko86
15.05.2011, 21:47
Mislim da je oko 10 000 prijavljenih na 330 i nesto mesta, tako nesto je bilo prosle godine.

MrDax
16.05.2011, 08:45
Mislim da je oko 10 000 prijavljenih na 330 i nesto mesta, tako nesto je bilo prosle godine.

Aha, hvala na obavestenju.Oko 3.3% :book:

Bas je lutrija.

Taji
16.05.2011, 18:02

Hajde molim te izbaci nam link gdje si nasao tu cifru od 10 000....hvala unaprijed.

Mirko86
16.05.2011, 18:12
Neko je okacio to ranije, evo linka http://www.travel.state.gov/pdf/TotalDVApplicantsbyCountry.pdf

olivera77
16.05.2011, 18:12
Evo statistike prijavljenih za DV po zemljama 2007-2012

http://www.travel.state.gov/pdf/TotalDVApplicantsbyCountry.pdf

Evo Mirko je bio brzi,molim moderatora da izbrise moju poruku,da ne dupliramo postove

slaya
16.05.2011, 18:29
Kvota je otprilike 1: 27, da (ne)ćeš biti izvučen/a. Ako oba partnera igraju, verovatnoća se povećava za duplo, iliti 1: 13 (otprilike).

Što i nije baš mala verovatnoća, ali opet, sreća posluži nekog iz prve, a nekog neće ni iz 14 puta. :naughty:

Ja bih se radovala zaista da ova godina bude srećna Željku ,vrhunskom, i onima koji igraju dvocifreni broj puta, pošto bi red bio da dobiju :;D::bravo:

ZeljkoUSA
16.05.2011, 20:04
Kvota je otprilike 1: 27, da (ne)ćeš biti izvučen/a. Ako oba partnera igraju, verovatnoća se povećava za duplo, iliti 1: 13 (otprilike).

Što i nije baš mala verovatnoća, ali opet, sreća posluži nekog iz prve, a nekog neće ni iz 14 puta. :naughty:

Ja bih se radovala zaista da ova godina bude srećna Željku ,vrhunskom, i onima koji igraju dvocifreni broj puta, pošto bi red bio da dobiju :;D::bravo:

Tako je, jos prosle godine se pricalo na forumu o tim verovatnocama za Srbiju...

Sto se tice ovogodisnjih (novih) dobitnika: Ja tu nista ne bi' dir'o...
:==D:

Isabelle
16.05.2011, 20:22
E daBogda dobio, kako nas narod kaze...:1081::1081::1081:

Ja sam izgubila nadu za sebe..:no::no:

ZeljkoUSA
16.05.2011, 21:59
E daBogda dobio, kako nas narod kaze...:1081::1081::1081:

Ja sam izgubila nadu za sebe..:no::no:

Da Bogda ti se vratilo isto, opet rece narod. :==D:

Sto tako, kad je moglo jednom, moze i drugi put. Mozda stvarno na neki nacin budete "obesteceni", videcemo. Kao sto si rekla u nekom postu, kod njih nista nije nemoguce...

cile
16.05.2011, 22:19
Ja sam izgubila nadu za sebe..:no::no:[/QUOTE]

Ne,ne - to od tebe,necu vise da cujem:bigkiss:Pa,hteli smo da se igramo,zar ne?
Malko smo se obradovali :ludak: i :ziveli2:,bilo lepo dok nije onaj celavi iskocio sa video poruke:blink::trouble:,a mi :nene: i:udri:
Ne pisi po glavi gluposti,nemoj da te podsecam - igrali smo da bismo dobili:;D:

Mirko86
16.05.2011, 22:28
Drago mi sto vecina ovde na forumu nije previse tesko primila ovaj novi razvoj dogadjaja, jos uvek ima sanse za sve :)

Ninovranje
16.05.2011, 22:56
Drago mi sto vecina ovde na forumu nije previse tesko primila ovaj novi razvoj dogadjaja, jos uvek ima sanse za sve :)

Sem onaj Makedonac koji se ozenio pa oce da tuzi sve zivo :grin::grin::grin:
A nije morao da se zeni sad, mogao je tek pred odlazak na intervju :book:
Ali ... ko zna zasto je sve to dobro :a078::party::smil42d2::946185:

lukau13
16.05.2011, 23:06
jao Makedonac je legenda. Zenidba, a stanje na sajtu "haos" :D

ma nema ocajavanja, sto rece zeljko, kad je moglo jednom moze i drugi put!
Isabelle, vjeciti optimista, ja sam od tebe vise ocekivao!!!!
Glavu gore pa da akoBogDa (a mora vise) sledece godine "manitamo" po Amerika!
:1081::1081::1081::1081::1081::1081::1081::1081::1 081::1081:

chombe_bg
17.05.2011, 01:46
Sem onaj Makedonac koji se ozenio pa oce da tuzi sve zivo :grin::grin::grin:
A nije morao da se zeni sad, mogao je tek pred odlazak na intervju :book:
Ali ... ko zna zasto je sve to dobro :a078::party::smil42d2::946185:

Sad ostaje samo da mu "zena" neplanirano zatrudni i da upotpuni sebi veselje! :==D:

chombe_bg
17.05.2011, 02:02
Mislim da je malo nezahvalno govoriti o tome jer se kvota svake godine menja.Za proslu godinu jeste bila oko 1:30 jer su izvukli 300 i nesto ljudi iz Srbije na 10000 prijava.Za DV2009 bilo je izvuceno 500 i kusur prijava a godinu dana kasnije je bilo izvuceno skoro 700 prijava.I jos na sve to bilo je manje prijava nego sada,tako da za sad mozemo samo da zabatalimo sva nagadjanja...:;D:

jovke
17.05.2011, 10:38
Bice ovde do 15. Jula jos mnogo teorija o tome koga ce izvuci i preracunavanja o kvotama. Cime bi ubijali vrijeme ako ne na taj nacin, dok ne dodje do zamaranja time i odlazaka na more :grin:.
Moje misljenje je kako god ameri bili nepredvidivi, samo neki od prvomajskh dobitnika ce ponovo dobiti, a nema sanse da ce svima ponovo dati vize. Mogli su da naprave ustupak dobitnicima ili onima koji su izvisili. Odluka je bila da se ucini ustupak vecini, a to su oni koji su izvisili. Razne peticije i tuzbe nece doneti nikakav rezultat za ostecene ljude, jer ipak je USA sila broj 1 u svijetu da bi je neke peticije ucjenjivale. Ne vjerujem u nove ustupke, jer su se za jedan ustupak vec opredijelili, a to je ponistavanje.
Pozdrav svima...

ZeljkoUSA
17.05.2011, 11:21
Sad ostaje samo da mu "zena" neplanirano zatrudni i da upotpuni sebi veselje! :==D:

:==D: :==D: :==D: Makedonac je hit: Hoce da ih tuzi sto se ozenio.... :wtf:

Razumem da se oseca lose, ali....ovaj razlog - NEPROCENJIVO!!!

olivera77
17.05.2011, 16:16
:==D: :==D: :==D: Makedonac je hit: Hoce da ih tuzi sto se ozenio.... :wtf:

Razumem da se oseca lose, ali....ovaj razlog - NEPROCENJIVO!!!

Kada je pre stigao da se ozeni,zakaze vencanje :1072:

Nego procitah na jednom drugom forumu da je lik dao otkaz,otkazao stan,kupio avio karte za drzavu iz koje dolazi da spremi papire,uradi medicinske preglede i svasta jos nesto,zaboravila sam.......mozda i malo karikira jer je poludeo zbog ponistavanja prethodnih rezultata :wtf::wtf:

todorovskimkd
17.05.2011, 19:29
jao Makedonac je legenda. Zenidba, a stanje na sajtu "haos" :D

ma nema ocajavanja, sto rece zeljko, kad je moglo jednom moze i drugi put!
Isabelle, vjeciti optimista, ja sam od tebe vise ocekivao!!!!
Glavu gore pa da akoBogDa (a mora vise) sledece godine "manitamo" po Amerika!
:1081::1081::1081::1081::1081::1081::1081::1081::1 081::1081:
Momce ne se zamaraj so mene jas imam vozaska licna karta i socialen broj sum bil 3 pati po red vo usa i isto taka stoe najbitno imam 10godisna viza do 2020god. za USA taka da ne mi e problem i denes da trgnam za USA i da si ziveam kolku sakam tamu, samo krivo mi e toa sto ni na kraj pamet nebi ocekuval deka toa ke se sluci od amerika pozzz

cile
17.05.2011, 20:25

Ma,kako nismo?Umalo da pocrkamo od soka:blink:Al,sta vredi,zar moze nesto da se uradi:no:Idemo!-kako kaze Nole.:obrva:Mi je zelimo i dalje smo puni nade da nas mogu izvuci,sto da ne:1072:Lepse nam je tako i hocemo da verujemo:;D:
Narode,samo pozitivno:grin:

djon
18.05.2011, 02:09
Kako ono kažu?
Kako došlo tako i otišlo.
Ništa sad... Šta je tu je.
Čekam(o) i nadam(o) se ponovo!
Srećno svima!
(=

Zana
18.05.2011, 23:25
Proverite emailove pristigle na adresu koji ste prijavili prilikom prijave za DV lottery: US Department of State je poslao emailove sa obavestenjem sta se desilo i link ka vasem Confirmation number. Svakako dobra vest za one koji ne mogu da se sete gde su i da li su sacuvali ovaj broj.

slaya
18.05.2011, 23:39
Zana, ni meni ni mužu nije stigao mail sa CN, da li treba da brinem? NIje da mi je potreban, imam CN zapisan, nego da li to znači da moja prijava nije u sistemu, ili šta? Ili da sačekam s panikom koji dan, možda ipak stigne?:wtf::no::smrc:

Mirko86
18.05.2011, 23:55
Takodje, ni meni nije stigao, sta li je u pitanju ? Mozda nisu svima odjednom poslali...Voleo bih da se javi neko ako je stigao nekom.

Zana
19.05.2011, 00:01
Slaya,

ne verujem da ima potrebe da brines - verovatno salju u etapama (i kod nas je kum dobio email a kuma nije). Ja samo pomislila da je super sto su tako nesto uradili jer ko zna koliko ljudi je iz besa pocepalo papir sa brojem :(

Anyhow, oni u email-u objasnjavaju i ostale bitne stvari (na primer oko refunds za AoS ko je vec poslao)... tako da pomislih da bi trebalo da obratite paznju da slucajno email ne ode u Spam folder...

Milosdv
19.05.2011, 00:01
Ni meni nije stigao email, ko zna kad su krenuli da salju treba biti strpljiv.

Zana
19.05.2011, 00:10
Ni meni nije stigao email, ko zna kad su krenuli da salju treba biti strpljiv.

Predpostavljam da je ista prica kao i na sajtu.
Zana kako sazna za to da salju?

Paaaaaaaa... stigao email :smrc::nene:

Stiglo sa adrese [email protected] (ubacite ovu adresu u safe listu) sa subject: eDV Lottery Confirmation Number.

I izmedju ostalog tu stoji:

If you lost or destroyed your confirmation number, please click here:

https://ceac.state.gov/ccd/pls/public/edv_confirmation_num.php?p= (ja sam tu izbrisala ostatak linka)....

I ima jos nekih Q&A i tako. Email je stigao danas, a datiran je 05/16/2011. Stici ce svima ja verujem. Ako nemaju neciji email pretpostavljam da ce poslati obavestenja regularnom postom (bar mi na tako nesto lici).

Milosdv
19.05.2011, 00:26
Hvala Zana

Kad su mogli da se cimaju da salju emailove sa linkom ka cn-u mogli su i ovu zajebanciju da rese.

Minie
19.05.2011, 01:44
Pozdrav svima! Ukratko, druga prijava po redu, nisam izvucena, ali srecom data je druga sansa :)

I hvala za divnu vest koja se tice izgubljenog confirmation broja, koji sam bacila nakon provere 1.maja. :bravo:

jovke
19.05.2011, 08:54
Ja sam e-mail dobio a supruga nije. Ja sam na gmail a ona na yahoo. Nismo predali isti dan prijave (ja sam 9 dana ranije), ali sam siguran da je i njena prijava pravilno popunjena u Oktobru jer sam je popunio i predao kao i svoju. Provjerio sam i link koji su mi poslali u tom e-mailu i Confirmation number je identican onom iz Oktobra koji sam dobio prilikom prijave. Eto to je moj info. :;D:

dalibor_mkd
19.05.2011, 10:08
I na mene deneska mi stigna mail so CN,ne vo inbox tuku na hotmail vo junk-spam.Bas super od nivna strana.

Prijava: 5.10

slaya
19.05.2011, 10:21
Stigao jutros, džabe sam paničila :) Hvala za info, pomislila bih da je spam inače :) Još jednom, srećno svima u drugom krugu :beer:

dalibor_mkd
19.05.2011, 10:25
Srekno i na tebe Slaya i na site drugi.Vo spam stignuva so link za confirmation number.

profoto
19.05.2011, 14:02
Evo i ja da se prikljucim forumu, pre svega pozdrav za sve clanove.
Ja i supruga smo se takodje prijavili za DV2012 i to nam je prvi put da se prijavljujemo. Sad citam kako su krenuli da salju mailove sa CN ali mi nista nismo dobili i sad vec pocinjem polako da brinem dal sam ja sve to pravilno popunio i tako to, mada sam sve uradio po uputstvu i nekako sam siguran da sam sve ispravno uradio al opet se javlja trunka sumnje s obzirom da mailovi ne stizu. Ja sam poslao prijavo nekad na pocetku (07.10.) a za suprugu sam poslao 29 og.
Zanima me jel nas ima jos koji nismo dobili mail il smo mi jedini :(

Neverhood
19.05.2011, 14:21
Ljudi a jel isti CN broj koji salju na mail u potpunosti? Mislim da ne cekam za dzabe ako je apsolutno isti.:wtf:

MrDax
19.05.2011, 14:23
Ljudi a jel isti CN broj koji salju na mail u potpunosti? Mislim da ne cekam za dzabe ako je apsolutno isti.:wtf:

Ja nisam dobio ponovo e-mail ali sam bio jedan od navodno izvucenih.Jos nisam dobio nikakav e-mail.

Neverhood
19.05.2011, 14:28
Verujem da ce svako dobiti mail, samo polako, vremenom.

jovke
19.05.2011, 14:31

CN je potpuno isti. Kliknes na link koji dobijes u e-mailu i prikaze ti se CN. Evo recimo ovako je pisalo meni, samo sam promenio 3-4 slova za ovaj post,a to je taj format. 20121ELKP34POQT3. Taj isti sam dobio i u Oktobru uz cuveno Success!
Opet da kazem ja sam dobio e-mail, a supruga jos nije. Za oboje sam ja popunio prijave. Ako sam znao za sebe valjda sam i za nju znao. Dobijanje e-maila nije mjerilo da li je pravilno popunjena prijava, ali shvatam zabrinutost. Mozda i ako se pravilno popuni, sistem negdje ispusti neciju prijavu (narocito posle ove greske u sistemu), pa tako i ja za supruginu strahujem. Ali ne treba strahovati, svakako je ovo gratis pokusaj, nema se sta izgubiti! :woohoo:

caka i dulle
19.05.2011, 14:38
Nsdam se da to ne znaci da nam prijava ne vazi.... I dalje cuvam svoj CN... Mozda bude nesto :P

Mirko86
19.05.2011, 14:45
Dobijanje e-maila nije mjerilo da li je pravilno popunjena prijava, ali shvatam zabrinutost.
Ja sam dobio pre 8 sati email.E sad hteo bih da se nadovezem na ovo citirano, posto u emailu stoji sledece You submitted a qualified entry between October 5, 2010 and November 3, 2010.
Sad da li su to poslali i onima ciji entry nije kvalifikovan ili svima...

olivera77
19.05.2011, 14:46
Nemojte da brinete bez razloga,doci ce svima mail,bar tako pise u ovom sto salju.Moj suprug je dobio,ja nisam,a prijavu smo predali istog dana 10.10,razlika mozda 15-ak minuta.

dalibor_mkd
19.05.2011, 15:48
Jas mislam deka nema veze toa sto ne vi e praten mail.Vasiot CN e seuste vo ''igra".Samo edno ne mi e jasno,nikade vo prijavata ne e naveden mailot.Kako e dojdeno do nasite mailovi?A vo porakata ima link koj sto ti go dava istiot CN so prijavata.

olivera77
19.05.2011, 16:00
Jas mislam deka nema veze toa sto ne vi e praten mail.Vasiot CN e seuste vo ''igra".Samo edno ne mi e jasno,nikade vo prijavata ne e naveden mailot.Kako e dojdeno do nasite mailovi?A vo porakata ima link koj sto ti go dava istiot CN so prijavata.

Dalibore jeste bilo obavezno ostaviti svoj mail u prijavi,verovatno si zaboravio.

dalibor_mkd
19.05.2011, 16:02
Mozno e :==D: ne se sekavam daleku bese oktomvri,no mislam deka site ke dobijat mail,ako ne dobijat seuste se vo igra,bez razlika. Mnogu sreka.

TheNenad
19.05.2011, 16:13
Dobio mail danas... veoma čudna ova godina što se tiče izvlačenja :)

MissCynic
19.05.2011, 16:18
Ja nisam ništa još dobila. Ali ionako sam odustala od nadanja. Nema šanse da me još jednom izvuku, pa mi i tako to ništa ne znači. :twitch:

todorovskimkd
19.05.2011, 17:12
Dali ima nekoj dobieno mail od onie aplikanti koi sa bili izvuceni prvi put za DV2012

MrDax
19.05.2011, 17:55
Dali ima nekoj dobieno mail od onie aplikanti koi sa bili izvuceni prvi put za DV2012

Ja sam malopre dobio, ovako izgleda e-mail:

May 16, 2011

Dear Diversity Visa Lottery Entrant:

We regret to inform you that, because of a computer programming error, the results of the 2012 Diversity Lottery that were previously posted on the Department of State Entrant Status Check website have been voided. The results were not valid because they did not represent a fair, random selection of entrants, as required by U.S. law. They were posted in error.

If you checked the Entrant Status Check website (http://www.dvlottery.state.gov) during the first week in May and found a notice that you had been selected for further processing or a notice that you had not been selected, that notice has been rescinded and is no longer valid.

A new selection process will be conducted based on the original entries for the 2012 program.

You submitted a qualified entry between October 5, 2010 and November 3, 2010. Your entry remains with us and will be included in the new selection lottery. Your confirmation number to check results on the Entrant Status Check website is still valid.

If you lost or destroyed your confirmation number, please click here:

https://ceac.state.gov/ccd/pls/public/edv_confirmation_num.php?p=...........

We expect the results of the new selection process to be available on or about July 15, 2011 at http://www.dvlottery.state.gov

We regret any inconvenience or disappointment this might have caused.

Here are some answers to frequently asked questions:

Q: Why was it necessary to invalidate the names that were selected?

U.S. law requires that Diversity Immigrant visas be made available through a strictly random process. A computer programming error resulted in a selection that was not truly random.
Since the computer programming error caused an outcome that was not random, the outcome did not meet the requirements of the law, and would have been unfair to many DV entrants.
Q: Is the 2012 Diversity Visa Program cancelled?

No. The 2012 program will continue. The computer programming error has been identified and corrected. The Department of State will run a new selection using all the qualified entries submitted for the 2012 program (received between October 5, 2010 and November 3, 2010).
Q: Do I have to submit a new application?

No. You may not submit a new application. We will use all qualified entries received during the October 5 to November 3, 2010 registration period.
Q: Will you open a new entry period?

No. New entries will not be accepted.
Q: I checked the Entry Status Check website after May 1 and it said I had been selected. Can I apply for a DV visa?

Unfortunately, results previously posted on this website are not valid because the selection process was not fair or random. We will take the entries of all individuals who sent in their registration during the original October 5 to November 3, 2010 time period and run a new lottery. We regret any inconvenience or disappointment this has caused.
Q: How can I check the results of the new selection?

The new results should be available on this website on or about July 15, 2011. The confirmation code you received when you registered is still valid for use on the website.
Q: Was the Department of State hacked? Was my personal information at risk?

We have no evidence that this problem was caused by any intentional act. No unauthorized party accessed data related to the DV program.
This appears to be solely the result of a computer programming error.
Q: You said the Department of State would not contact DV entrants by e-mail. Why are you sending this one now?

Because of the computer error, we decided it was important to notify every person who might have seen incorrect information on the website. An e-mail was the fastest way to reach DV entrants.
Winners in the new selection process will not be notified by e-mail. The results of the new selection process will only be available on the Entrant Status Check website (http://www.dvlottery.state.gov) on or about July 15, 2011.
Q: I thought I was selected, and I sent application forms to the Kentucky Consular Center. What should I do now?

Those forms will not be processed by the Kentucky Consular Center, because they were submitted in connection with the lottery result that was voided. We cannot reimburse you for any costs, such as postage, that you may have paid to send these forms to the Kentucky Consular Center. You should check the Entrant Status Check website on or about July 15 to see if you are selected in the repeated lottery selection process. If you are selected again, we ask that you simply follow the instructions given in the notification letter, including the step of mailing your completed application forms to the Kentucky Consular Center, once again.
Q: I thought I was selected. I am in the United State and contacted US Citizenship and Immigration Services about adjustment of status. What should I do now?

USCIS will not process any adjustment of status cases based on the voided DV selection process. If you already paid the $440 DV fee to the USBank lockbox based on your belief that you had been selected, you may request a refund from KCC through the following mailing address:
Kentucky Consular Center
3505 Highway 25-W North
Williamsburg, Kentucky 40769

dalibor_mkd
19.05.2011, 19:11
Po moe mislenje 15 juli ke bide cista formalnost,od ovie izvlecenite pak ke bidat site.Bas sakam site od forumov da si pisuvame od tamu,eden da nema tuka.:==D: :==D:

Positive Vibe
19.05.2011, 19:32
Da, evo dobio mail, mada sve te informacije vec imamo.
Ipak, jako je korisno za ljude koji su izbrisali confirmation number.
U svakom slucaju, lepo s njihove strane.

profoto
19.05.2011, 20:04
Stigao mail za suprugu, ja jos uvek cekam moj iako sam ja nju prijavio bar 20 dana kasnije nego li sebe.

todorovskimkd
19.05.2011, 20:05
dalibor_mkd
Culte gospod ama cisto sumjam deka ke bide taka a dali ti bese izvlecen prviot pat od kade si daj skype pozz ja sum od radovis

necko1
19.05.2011, 20:55
Danas sam i ja dobio mail,a moja supruga nije...mada sam oboje ja prijavio dvadeset sedmog Oktobra.:wtf:

Vladana123
19.05.2011, 22:23
Zano bez tebe nista :inlove:Ako pozelenim nacicu te da idemo na kafu:1072:,jer cu biti blizu tebe San Diego...:1072:

ZeljkoUSA
19.05.2011, 23:28
Samo da javim i ja....

Danas oko 14h sam i ja dobio mejl mada imam broj, ali ok. Devojka (supruga) jos nije proverila...

Score
20.05.2011, 08:29
Samo da javim i ja....

Danas oko 14h sam i ja dobio mejl mada imam broj, ali ok. Devojka (supruga) jos nije proverila...

Pazi sad...devojka (supruga)??? Il' je devojka il' je supruga? Ili si se samo do pola ozenio (obecao ako bude, bice:;D:)? Ili imas i devojku i suprugu i nijedna jos nije dobila....:1060: e, to zvuci kao problem

ZeljkoUSA
20.05.2011, 10:53
Pazi sad...devojka (supruga)??? Il' je devojka il' je supruga? Ili si se samo do pola ozenio (obecao ako bude, bice:;D:)? Ili imas i devojku i suprugu i nijedna jos nije dobila....:1060: e, to zvuci kao problem

Jos uvek je devojka i majka naseg deteta, ali nismo registrovani...nista nisam ni obecavao :grin: Pazi, ako je izvuku 15-og jula, zenim je sigurno :harmonik:

Mada, nije lose imati jos neku devojku u rezervi u slucaju da dobije, a ne bi isla sama :naughty:.
Mislim, opet bi bio neka sigurnost :1072:

jovke
20.05.2011, 11:10
Vidim da neki ljudi tek kad dobiju e-mail konstatuju i povjeruju da je lutrija ponistena. I bez e-maila valjda je i pticama jasno kad to pise na zvanicnoj internet stranici. Nista novo u tom e-mailu ne pise.

voyager
20.05.2011, 19:08

I nie (jas i soprugot) dobivme e-mail so nasite CN. Inace jas bev edna od izvlecenite na 01 Maj, a se prijaviv prviot den od lotarijata, a mazot mi go prijaviv naredniot den. Se nadevam deka sepak ke ostaneme kako dobitnici site sto do sega bevme izvleceni i na 15 Juli. Do togas....:wacko:
Srekno do site!

libertas222
22.05.2011, 12:17
ja još nisam dobila mail. ima li još netko tko nije? :blink:

kmarko79
22.05.2011, 13:31
ja još nisam dobila mail. ima li još netko tko nije? :blink:

Sad mi je lakse :) Ni kod mene u HR jos nista od e-mailova... Mozda salju po regijama. Ili je problem u prijavi... Nadam se ovo prvo.
Prijavio curu i sebe 14-tog.

City Lights
22.05.2011, 13:38
Ja sam iz HR i dobila sam mail prošli tjedan. Prijavljena pred kraj prijavnog razdoblja.

mari
22.05.2011, 13:44
Ni ja nisam dobila mail, ali sam sacuvala cn, tako da bez brige cekamo 15.07.:==D:

botexag
22.05.2011, 19:35
proverite svoj junk email....
meni je automatski prebacen tamo.....:suure:

dukees86
22.05.2011, 20:45
Meni ni u inbox, ni u junk. Maaaajku mu ....!!!!!!!!

jovke
22.05.2011, 21:04
Ameri sve nesto teze da ova lutrija bude jednostavnija prevodeci je svu u elektronski format, a samo unose nemir, pometnju i sumnje medju ljude. Posle propalog izvlacenja sad unesose nemir medju ljude ovim e-mailovima. Ako nisu mogli korektno svima poslati nisu ni trebali slati nista. I kod mene jos supruga ne dobija e-mail, a ja dobio odavno. Sami sebi komplikuju zivot i namecu probleme tipa: da ljudi gube povjerenje u regularnost, da ih ljudi pune pitanjima, pismima, e-mailovima itd. :nene: I treba ih puniti... :)

Isabelle
22.05.2011, 21:41
I ja sam dobila prvi dan kad se pocelo slati, i dragi takodje..

Suska se da ovi sto nisu dobili, razlog mogao biti diskvalifikacija, jer u email-u stoji ''You submited a qualified entry''..

City Lights
22.05.2011, 22:42
Suska se da ovi sto nisu dobili, razlog mogao biti diskvalifikacija, jer u email-u stoji ''You submited a qualified entry''..

Da, to sam i ja pomislila... da šalju samo na validne entry-e.

mario
23.05.2011, 00:17
Zdravo svim forumasima....

Ja samo da pitam da li znate do kada se salju ovi mejlovi sa CN-om(prijavio sam se 9. oktobra i jos nista)...?
elem ja sam svoj CN sacuvao u stampanoj formi ali posto mi nikakav mejl nije stigao strahujem da sam mozda pogresno popunio prijavu (MAILING ADDRESS me najvise brine a inace stavio sam i e-mail, bar sam 90% siguran da jesam, i redovno proveravam ali nista)...
Dakle jos jednom do kad mislite da ce slati mail sa CN-om, do kog datuma....?

Positive Vibe
23.05.2011, 00:26
Zdravo svim forumasima....

Ja samo da pitam da li znate do kada se salju ovi mejlovi sa CN-om(prijavio sam se 9. oktobra i jos nista)...?
elem ja sam svoj CN sacuvao u stampanoj formi ali posto mi nikakav mejl nije stigao strahujem da sam mozda pogresno popunio prijavu (MAILING ADDRESS me najvise brine a inace stavio sam i e-mail, bar sam 90% siguran da jesam, i redovno proveravam ali nista)...
Dakle jos jednom do kad mislite da ce slati mail sa CN-om, do kog datuma....?

Ne brini previse, stici ce ti mail uskoro. :srbinosm: Bitno je da si sacuvao confirmation number. A i ako ne stigne...

dalibor_mkd
23.05.2011, 02:54
Spored mene mailot i nema nekoe znacenje,dali si izbran ili ne,dali si diskvalifikuvan ili ne.Znacenjeto e toa sto go imate linkot so CN vo mailot,dokolku nekoj go izbrisal od razocaruvanje.Drugoto e se isto od nivnata strana.Bez nervozi,ima vreme uste.Se nadevam site ke dobiete mail,pa makar i na 14 juli.

Mnogu sreka

highvoltage84
23.05.2011, 08:49
I ja sam isto dobio mail,mislim da ce svi takodje pre ili kasnije

Vladana123
23.05.2011, 17:58
[QUOTE=mario;23410]Zdravo svim forumasima....

Dakle jos jednom do kad mislite da ce slati mail sa CN-om, do kog datuma....?[/QUOTENebrini nista,taj mejl koji šalju nema nikakve veze sa izvlačenjem.....ti si sačuvao svoj CN to je dovoljno....uživaj i čekaj :grin:

Amra Huric
23.05.2011, 19:57
Hjoooj meni je ta e-mail adresa totalno poznata, jer znam da sam imala jedan e-mail koji je pocinjao sa no-reply ali nisam sigurna da li ej to to bilo.
Jer inace sve iz spam foldera brisem.
Da li postoji koja mogucnost da nekako vratim ili vidim mailove koje sam iz spam foldera izbrisala???
...... hajd vazno je da imam svoj CN sacuvan. :suure:

zika_kg
23.05.2011, 20:51
da, to je taj mail koji pocinje sa no reply. ako imas cn sacuvan onda ti nije ni potreban taj mail posto u njemu nista posebno i ne pise sto ovde ne mozes procitati. :)

Amra Huric
24.05.2011, 22:25
Nadam se da je to bas bio taj mail
hvala i sretno svima jos jednom :==D:

Naja
25.07.2011, 10:20
izvuceni smo 15.jula 2011. (provjerili na netu) ali nismo jos dobili koverte. kad stize prva koverta? trebamo li cekati da stigne ili printati i popuniti ovo s neta pa poslati nazad?

mikiSA
25.07.2011, 10:46
Cestitam Naja!
Otidji na web stranicu koja ti se nalazi u pismu, i tu ce ti pisati sta dalje:
Popuniti SP 122 ( onaj koji je dobio lutriju), i DS230 za svakog clana porodice (suprug i djeca do 21. godine se tu racunaju) i po dvije slike za svakog (one 5x5 cm)
Ako mogu pitati koji si broj (ne mora tacno, u hiljadama je dovoljno :)).

Od 2010 vise ne dolazi prva koverta na adresu, obavjestenje dobivas preko interneta sa CN /ali to si vec vidjela :)

izvuceni smo 15.jula 2011. (provjerili na netu) ali nismo jos dobili koverte. kad stize prva koverta? trebamo li cekati da stigne ili printati i popuniti ovo s neta pa poslati nazad?

Naja
25.07.2011, 11:22
Hvala. Novi smo u ovom, jer prijavio nas je neko drugi, sreca nas posluzila. Pa sad pojma nemamo sta i kako dalje :) A broj smo 14xxx

mikiSA
25.07.2011, 11:38
Nije problem Naja,
da, ovaj SP fali slovo D (DSP 122):)
Probajte formulare poslati ranije, obzirom da vam je broj dosta nizak, moj je 26XXX