PDA

View Full Version : Prijava za lutriju DV-2013

Stranice : [1] 2 3 4 5

jovke
02.08.2011, 12:50
Naletio sam na ovaj clanak u danasnjem broju lista "Alo" pa prenosim clanak. Nigdje zvanicno nisam vidio ovu informaciju da je Stejt Department odredio period prijavljivanja za DV-2013, pa ne znam odakle im informacija?! Ako je istina znaci da za sada nema nista od ukidanja lutrije.
Inace, mozete na ovoj temi kasnije pisati sve sto je vezano za informacije oko prijave za DV-2013 kako informacije budu dostupne.

Clanak:
http://www.alo.rs/vesti/38547/Otvorena_lutrija_za_americku_vizu

Otvorena lutrija za američku vizu!

Utorak - 02.08.2011
Stejt department saopštio je da će prijavljivanje za lutrijski program viza za 2013. godinu početi 4. oktobra 2011. Svi koji žele da učestvuju u programu lutrije moraju da se registruju na sajtu „www.dvlottery.state.gov“, koji će biti aktivan od 4. oktobra do 2. novembra 2011. godine.

Besplatna prijava za lutriju direktno na sajtu američke vlade moguća je samo u oktobru i novembru! Tokom cele godine, moguće je prijaviti se preko agencija, koje tu uslugu naplaćuju.
Za prijavljivanje za lutriju potrebno je da imate navršenih 18 godina, završenu četvorogodišnju srednju školu ili ukoliko nemate redovno završenih 12 godina školovanja (u USA se može završiti univerzitetski program bez srednjoškolske diplome), možete se prijaviti po osnovu radnog iskustva - ukoliko imate dve godine iskustva u poslednjih pet godina na poslovima koji zahtevaju dve godine obuke.
Ukoliko ste u bračnoj zajednici, i vi i supružnik/ca možete se prijaviti po jednom i navesti onog drugog kao „člana porodice“. Koga god da izvuku, dolazi cela porodica. U decu se računaju biološka i usvojena deca, kao i pastorci/ke do 21. godine starosti koji nisu u bračnoj zajednici.

Ipak, ako vas i izvuku u lutriji, zelena karta ne znači bezbolan i besplatan odlazak u Ameriku. Za ulazak u zemlju, gde se najpre čeka useljenička viza, potrebno je negde oko 10.000 dolara. Za različita dokumenta, lekarske preglede, plaćanje razgovora u ambasadi, avionske karte, ali i „štek“ za prve mesece, dok se ne nađe posao.

jovke
02.08.2011, 12:56
Evo i zvanicne informacije:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

DV 2013 Program-Online Registration
The online registration period for the 2013 Diversity Visa Program (DV-2013) will begin on Tuesday, October 4, 2011, at noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Wednesday, November 2, 2011, at noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5). Check back later for the DV-2013 instructions, which are not yet available.

albertas
02.08.2011, 14:30
Dobre vjesti ...Pitanje Jovke ...ako se zena i ja prijavimo sada u oktobru za 2013,a ona trudna 5 mjesec ...oboje bi se prijavili...dali se trudnoca navodi u aplikaciji ili kako to ide posto ako daj boze dobijemo, kako to kasnije ide posto bi se djete trebalo roditi u januaru ,a mi ako je neko uzet u obzir bi trebali znati rezultat u maju 2012 ako smo u pravu... pozdrav

mikiSA
02.08.2011, 15:41
Dobre vjesti ...Pitanje Jovke ...ako se zena i ja prijavimo sada u oktobru za 2013,a ona trudna 5 mjesec ...oboje bi se prijavili...dali se trudnoca navodi u aplikaciji ili kako to ide posto ako daj boze dobijemo, kako to kasnije ide posto bi se djete trebalo roditi u januaru ,a mi ako je neko uzet u obzir bi trebali znati rezultat u maju 2012 ako smo u pravu... pozdrav

Ako se dijete nije rodilo jos, onda ga nema jos. Samo navedes sebe, u ono clanovi familije zenu. Zena navodi muza. Ako vas izvuku kad se budu slali formulari (DS230) tu ces navesti i dijete: po datumu rodjenja ce vidjeti da se rodilo nakon prijave.

Positive Vibe
02.08.2011, 15:45
Evo i zvanicne informacije:

DV 2013 Program-Online Registration
The online registration period for the 2013 Diversity Visa Program (DV-2013) will begin on Tuesday, October 4, 2011, at noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Wednesday, November 2, 2011, at noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5). Check back later for the DV-2013 instructions, which are not yet available.

Uprkos svim iskusenjima DV program jos uvek funkcionise. :==D:
Dobra vest!
Jos malo pa prijavljivanje za DV2013 pocinje....

outer_space
02.08.2011, 15:57
dobra vest, iako nam je vreme svake godine sve manje saveznik. nadam se da će velika većina nas sa foruma imati daleko više sreće u ovom krugu izvlačenja.

pozdrav svima.

jovke
02.08.2011, 16:46
Sve sto radis prilikom procedure oko papira moras da gledas iz trenutnog ugla, odnosno prikazujes stanje kakvo je taj dan kad nesto popunjavas. Ako na dan prijave dijete nije rodjeno ne mozes navesti da je tu. Trudnoca se ne navodi nigdje. Kasnije kada se rodi i ako te izvuku naknadno ces ih obavijestiti da je u medjuvremenu porodica dobila jos jednog clana. Nisi prvi koji ima tu situaciju niti ces imati problema u smislu da dijete ostane bez vize ako budette izvuceni. To je dio procedure gdje nema nikakvih problema (naravno ako je brak ili starateljstvo nad djetetom zakonski regulisano).

Isabelle
02.08.2011, 17:02
Super vijest , slazem se:1081::1081::1081:

Bila sam se malkice zabrinula i ja oko ukidanja, ali evo nove sanse..sad ce to brzo..Ja sam mislila da ce pomjeriti i prijave ove godine zbog komplikacija oko dv2012, ali eto sve ce biti u redu akoBogda....

NAdajmo se vise srece za sve u sljedecem krugu...:;D::;D::;D:

jovke
02.08.2011, 18:25
Iskren da budem proslo je razocarenje od izvlacenja, ali manji sam optimista za ubuduce nego prethodnih godina. Brine me to sto se svake godine smanjuje broj dobitnika iz zemalja bivse Juge, i osjecam da su mi sanse sve manje jer je i broj ucesnika sve veci. Jesam pozitivan ali i realan prema samom sebi. I ako ne ukinu ako smanje broj dobitnika na mizernu teoretsku cifru kao da su je i ukinuli ako su mi sanse samo teoretske kao da igram loto. Do sad je i bilo nekog veceg optimizma ali sad je ipak manje zbog konstantnog smanjenja dobtinika u jednoj godini. Do prije 5 godina je bilo 170 dfobitnika iz BiH, da bi prosle godine bilo 50. S obzirom da se nastavlja trend smanjenja dobitnika a rast ucesnika gdje su tu sanse jednog pojedinca?! Al dobro dok bude lutrije bice i nade. :;D:

ZeljkoUSA
02.08.2011, 19:17
Auuu, vec se pise o dv2013, koliko cu ih jos izbrojati...

Iskreno, nisam verovao da ce ukinuti lutriju ove godine, kao sto ne verujem da ce se skoro uopste ukinuti. Iako ne volim o tome, a niko to i ne radi ovde ipak je to politicko pitanje i otud veliki broj dobitnika iz Irana, Sirije,... Zbog toga se i Ameri bune, ali treba praviti opoziciju u svim zemljama, pogotovo rizicnim. Nista vise o tome...

Sve najbolje zelim forumasima pa da nas stvarno bude, barem malo, vise sledece godine...

Nastavicu sa slanjem pa sta bude... I corava koka ubode zrno, mozda cu i ja DV, konacno!!!

albertas
03.08.2011, 00:23
Ako se dijete nije rodilo jos, onda ga nema jos. Samo navedes sebe, u ono clanovi familije zenu. Zena navodi muza. Ako vas izvuku kad se budu slali formulari (DS230) tu ces navesti i dijete: po datumu rodjenja ce vidjeti da se rodilo nakon prijave.

Hvala najljepsa na informacijama....puno si nam pomogao/la,ako budemo imali jos nekih nedoumica javit cemo se jos...veliki pozdrav.

albertas
03.08.2011, 00:31
Hvala lijepa na odgovoru...dobro je da jos uvijek ima lutrija....tako da postoji jos uvijek nada za bolje sutra.....pozdrav svima

chombe_bg
04.08.2011, 02:27
Bas se radujem sto se lutrija reklamira i po dnevnim novinama!To znaci da ce biti sve vise ljudi koji ce da se prijavljuju a i ovako nas iz godine u godinu sve manje i manje izvlace...:no:

TheNenad
04.08.2011, 02:49
^
Hahaha... Baš sam o tome razmišljao... Ima da se prijavi celo porodično stablo, bre, pa kasnije će biti pitanja "e, a 'de da vidim da l' mi je baba izvučena?" :==D:

Zaista mi zvuči dobro onda ideja da se plati neka sitna suma za prijavu, čisto da bi se otarasili od "ozbiljnih kandidata". Joj, jednoga dana...

mijan
04.08.2011, 08:13
Za sada je samo Alo objavio vest za novi krug lutrije. On je kao ekskluziva u odnosu na ostale. Svi ostali ce tu vest objaviti pocetkom Oktobra kad pocne prijava da podsete svoje citaoce na vreme tako da niko nece nista propustiti ko cita dnevnu stampu. Ljudi, lutrija jednostavno postaje premala prica za sve nas i treba traziti neka alternativna resenja za odlazak.

gorjana
04.08.2011, 09:58
Pozdravljam sve prisutne članove,ja sam pokušavala sa prijavom nekoliko puta i na žalost za sada neuspešno. Čitala sam forum i pomislila da pitam, možda neko može da mi da informaciju i savet. Ja posedujem još jedno državljanstvo iz nama susednih zemalja i kod njih je broj za izvlačenje veći nego kod nas. Sada razmišljam na glas i molim da mi se neko pridruži u razmišljanju,šta ako bi se ja prijavila kao građanin te zemlje:wtf: iako sam samo formalno. Naime ja živim i radim u Srbiji???:nene:
Hvala svima koji žele sa mnom na glas razmišljati:1081:

ZeljkoUSA
04.08.2011, 10:08
Pozdravljam sve prisutne članove,ja sam pokušavala sa prijavom nekoliko puta i na žalost za sada neuspešno. Čitala sam forum i pomislila da pitam, možda neko može da mi da informaciju i savet. Ja posedujem još jedno državljanstvo iz nama susednih zemalja i kod njih je broj za izvlačenje veći nego kod nas. Sada razmišljam na glas i molim da mi se neko pridruži u razmišljanju,šta ako bi se ja prijavila kao građanin te zemlje:wtf: iako sam samo formalno. Naime ja živim i radim u Srbiji???:nene:
Hvala svima koji žele sa mnom na glas razmišljati:1081:

Prioritet za prijavu ima zemlja rodjenja. Ukoliko se ta zemlja ne kvalifikuje za lutriju onda se moze navesti zemlja ciji pasos se poseduje, a ima pravo ucesca...

Mislim da je vec pisano o tome na forumu, ali pisem sa telefona pa mi je teze da pronadjem temu... Mislim da je u tvom slucaju jedino ispravno (posto sve "nase" zemlje ucestvuju) staviti zemlju u kojoj si rodjena.

highvoltage84
04.08.2011, 10:19
Da,baš kao što kaže Željko,ja sam rodjen u Slovenije i vodio sam se na osnovu nje prilikom izvlačenja,a ako ta zemlja rodjenja nema pravo da učestvuje na lutriji onda navedeš drugu državu tj. onu čije državljanstvo imaš.

albertas
15.08.2011, 12:02
Evo ljudi jos mjesec i pol...pa prijava pa sta bude,valjda ce biti srece neke za nas ove godine pogotovo za neke sto se prijavljuju po ko zna koji put....negdje sam citao na forumu da sada ne dolazi prva koverta ako te izvuku,vjerovatno nisam dobro procitao..znate li ista o tome?

montela
15.08.2011, 14:27
Pozdrav,
nov sam na forumu pa bi da probam i ja da posaljem prijavu da pobegnem odavde. Zanima me da li moram da se registrujem prvo da bi slao prijavu u oktobru, ili to ide zajedno prijava i registracija u oktobru? Hvala.

mikiSA
15.08.2011, 16:33
Pozdrav,
nov sam na forumu pa bi da probam i ja da posaljem prijavu da pobegnem odavde. Zanima me da li moram da se registrujem prvo da bi slao prijavu u oktobru, ili to ide zajedno prijava i registracija u oktobru? Hvala.

Dobrodosao montela,
Ne znam na sta mislis za registraciju, ako mislis na prijavljivanje na dv lutriju to je na http://www.dvlottery.state.gov/ . Spremi sliku (600x600 px) i to je to. Sretno!

montela
15.08.2011, 18:38
Dobrodosao montela,
Ne znam na sta mislis za registraciju, ako mislis na prijavljivanje na dv lutriju to je na http://www.dvlottery.state.gov/ . Spremi sliku (600x600 px) i to je to. Sretno!

Hvala na brzom odgovoru, ali cu imati jos neka pitanja.
Ne razumem, ovu adresu sto si mi dao tu se prijavljujem od oktobra. Znaci nema nikakve registracije pre tog roka. Nadam se da sam u pravu. Da li moze pomoc oko slike? Slikam se u foto radnji pa prebacim od njih na moj komp ili postoji druga fora? Izvinjavam se na malo glupim pitanjima ali me shvati te. Hvala jos jednom i srecno svima.

mikiSA
16.08.2011, 07:22
Hvala na brzom odgovoru, ali cu imati jos neka pitanja.
Ne razumem, ovu adresu sto si mi dao tu se prijavljujem od oktobra. Znaci nema nikakve registracije pre tog roka. Nadam se da sam u pravu. Da li moze pomoc oko slike? Slikam se u foto radnji pa prebacim od njih na moj komp ili postoji druga fora? Izvinjavam se na malo glupim pitanjima ali me shvati te. Hvala jos jednom i srecno svima.

Nije problem, tu smo da pomognemo.
Registracija prije roka? To je mozda ono kad te uhvate neke agencije pa ti pare traze i da time kao povecavas sanse da budes izvucen? Ne nasjedaj na to: aplikacija je besplatna i moze se uraditi samo na stranici koju sam navela gore. Nikad do sad nisam nikome placala da popuni formular za mene, kad sve sam mozes uraditi besplatno. Znaci oktobar cekaj i salji.

Slika? Ja sam uhvatila prijateljicu, stala pred bijeli zid i rekla joj da me uslika. Skinula na komp, smanjivala i smanjivala dok nije izaslo na 600x600 px. Ima na onoj stranici i photo validator i tu provjerila da li je slika OK prije nego sam poslala aplikaciju. (to je besplatna opcija) Druga opcija je da odes kod fotografa i naglasis da ti treba slika za americku vizu (to je taj format) i oni ce te pitati hoces li i sliku na CD (ovdje u BiH kad uzmes i elektronsku verziju, jer ti treba za turisticku vizu) dodje oko 24KM? Mozes uzeti i samo slike bez CD 14KM, pa skenirati tu sliku...

montela
16.08.2011, 11:34
Nije problem, tu smo da pomognemo.
Registracija prije roka? To je mozda ono kad te uhvate neke agencije pa ti pare traze i da time kao povecavas sanse da budes izvucen? Ne nasjedaj na to: aplikacija je besplatna i moze se uraditi samo na stranici koju sam navela gore. Nikad do sad nisam nikome placala da popuni formular za mene, kad sve sam mozes uraditi besplatno. Znaci oktobar cekaj i salji.

Slika? Ja sam uhvatila prijateljicu, stala pred bijeli zid i rekla joj da me uslika. Skinula na komp, smanjivala i smanjivala dok nije izaslo na 600x600 px. Ima na onoj stranici i photo validator i tu provjerila da li je slika OK prije nego sam poslala aplikaciju. (to je besplatna opcija) Druga opcija je da odes kod fotografa i naglasis da ti treba slika za americku vizu (to je taj format) i oni ce te pitati hoces li i sliku na CD (ovdje u BiH kad uzmes i elektronsku verziju, jer ti treba za turisticku vizu) dodje oko 24KM? Mozes uzeti i samo slike bez CD 14KM, pa skenirati tu sliku...

Ok hvala puno na informacijama. Čekamo oktobar i srećno. Pozdrav.

tamara-tasa
16.08.2011, 14:11
Zanima me da li neko mozda zna ako se prijawimo owe godine kada je onda izvlacenje sledece godine? Nisam bas najbolje obavestena pa me interesuje . Nadam se da ce mi neko odgoworiti.Hwala! :) A da umalo da zaborawim u nekom clanku sam widela da pise da swi srbi koji se prijawe idu u ameriku posto ih ima weoma malo da li je to tacno ? ewo i sajta gde je to napiseno http://www.njuz.net/svi-gradani-srbije-dobili-americku-zelenu-kartu/ :) ja se nadam da je tacno ...

Silvija29
16.08.2011, 14:27
Pozdrav svim forumasima, i ja sam nova na forumu, pridruzicu vam se i ja ove godine u prijavi, i nadam se da cemo imati srece :naughty:

Zana
16.08.2011, 17:07
Zanima me da li neko mozda zna ako se prijawimo owe godine kada je onda izvlacenje sledece godine? Nisam bas najbolje obavestena pa me interesuje . Nadam se da ce mi neko odgoworiti.Hwala! :) A da umalo da zaborawim u nekom clanku sam widela da pise da swi srbi koji se prijawe idu u ameriku posto ih ima weoma malo da li je to tacno ? ewo i sajta gde je to napiseno http://www.njuz.net/svi-gradani-srbije-dobili-americku-zelenu-kartu/ :) ja se nadam da je tacno ...

Ma da, samo pozoves ambasadu da zakazes interwju - evo ti broj:011-587-896. Jedino sto ti treba ti je licna karta, uwerenje o drzawljanstwu i neka adresa u US na koju bi ti stigla dokumenta. To sve kad sredis, oni ti rezerwisu kartu i stan za prvo wreme dok se ne snadjes....

Swe u swemu, ako prodjes lekarski pregled i dokazes da ti sunce nije sprzilo mozak kao sto to izgleda na osnovu tvog posta i da znas svih 36 slova srpske azbuke, uspesan ziwot u US ti je zagarantovan. Wall Street place za tobom, sto vise takvih i ima zemlja da nam procweta.

Sima
16.08.2011, 19:52
Ju, dobro si mi rekla Tamara, idem odma' da javim i komsinici, pa da se sprema. Takvih nam pravih informacija treba na ovom forumu.

Ej, da -- dodaj obavezno trojku ispred broja za ambasadu sto je napisala Zana, promenili su centralu!

TheNenad
16.08.2011, 23:20
^
Recite mi da se šali... molim vas :nene:
.......

citizenx
17.08.2011, 16:03
hahahaahaha (smanjite ogranicenje broja karaktera po postu, makar na 20)

tamara-tasa
17.08.2011, 23:54
izwini molim te! ja nisam odavde vec iz druge drzave tako da me ne zanima...ako ti se ne svidja moj post ne komentarisi ga :P za zanu :P

albertas
18.08.2011, 02:36
Ma da, samo pozoves ambasadu da zakazes interwju - evo ti broj:011-587-896. Jedino sto ti treba ti je licna karta, uwerenje o drzawljanstwu i neka adresa u US na koju bi ti stigla dokumenta. To sve kad sredis, oni ti rezerwisu kartu i stan za prvo wreme dok se ne snadjes....

Swe u swemu, ako prodjes lekarski pregled i dokazes da ti sunce nije sprzilo mozak kao sto to izgleda na osnovu tvog posta i da znas svih 36 slova srpske azbuke, uspesan ziwot u US ti je zagarantovan. Wall Street place za tobom, sto vise takvih i ima zemlja da nam procweta.

Cestitke za ovaj post hahhhhaha svaka cast............NO HARD FEELINGS Taso:1060:

Lidija_84
19.08.2011, 01:13
Dobrodosao montela,

Cao, ja sam nova. Reci mi molim te jel sad prijava za 2013. god i jel prosla prijava za 2012.? Tako sam razumela. Sad u oktobru ako se prijavim, kada se znaju izvuceni za 2013.?

montela
19.08.2011, 02:14
Cao, ja sam nova. Reci mi molim te jel sad prijava za 2013. god i jel prosla prijava za 2012.? Tako sam razumela. Sad u oktobru ako se prijavim, kada se znaju izvuceni za 2013.?

Da u oktobru ako se prijavis to je za 2013. Izvlacenje je koliko sam shvatio u julu 2012, a dok u djes u program moze da bude kraj 2012 ili pocetak 2013l.

montela
19.08.2011, 02:17
Da u oktobru ako se prijavis to je za 2013. Izvlacenje je koliko sam shvatio u julu 2012, a dok u djes u program moze da bude kraj 2012 ili pocetak 2013.
Da u oktobru ako se prijavis to je za 2013. Izvlacenje je koliko sam shvatio u julu 2012, a dok u djes u program moze da bude kraj 2012 ili pocetak 2013. Ako budemo izvuceni.

mikiSA
19.08.2011, 10:37
Da u oktobru ako se prijavis to je za 2013. Izvlacenje je koliko sam shvatio u julu 2012, a dok u djes u program moze da bude kraj 2012 ili pocetak 2013. Ako budemo izvuceni.

Sve je dobro navedeno, osim da ce biti rezultati u maju, ne u julu. Ovo je samo ove godine bilo i u maju (kad je oko 22.000 ljudi izvuceno iz prva dva dana prijavljivanja, pa su to otkazali 13. maja) i 15. jula. Puno srece vam zelim!

Bockyman
19.08.2011, 12:03

:bravo::bravo::bravo:

:grin::grin::grin::grin:
:==D::==D::==D:

Lidija_84
19.08.2011, 13:05
Svaka cast!!! Cestitam!!! A jel koverte stizu samo izvucenima ili kako???

zeleni068
19.08.2011, 13:42
Izvucenima donosi licno Obama a ovim drugim Hilari!

MIA
19.08.2011, 14:32
Svaka cast!!! Cestitam!!! A jel koverte stizu samo izvucenima ili kako???

Lidija,
Moraš sačuvati confirmation number kojeg dobiješ kad se budeš prijavljivala u 10 mj. Izvlačenje je u 5/2012 i onda na stranicama dvlottery.state.gov provjeriš da li si izvučena. Ne šalju više nikome koverte i sama moraš provjerit da li si izvučena jer oni nikoga ne obavještavaju. Za provjeru ti naravno treba confirmation number - ako ga izgubiš možeš sve lagano zaboravit. Dakle, čuvaj broj!

Lidija_84
19.08.2011, 15:48
ok, hvala!Za taj confirmation number znam da treba da se cuva, ali nisam znala da vise ne salju koverte.

zeleni1122
19.08.2011, 21:04
:bravo::bravo::bravo:

:grin::grin::grin::grin:
:==D::==D::==D:

ja razumijem da ima glupih pitanja i da nekim starijim clanovima je dojadilo odgovarat na ista, pa bi volio da se na takva pitanja ni ne odgovara jer je bolje i tako nego da se nekog vrijeda i ponizava a koliko sam shvatio da ovaj forum je tu da se pomogne ljudima.

isto tako shvacam ko je nov ovdje i ko se prvi put prijavi da mu je sve nepoznato i da stvarno na forumu ima puno informacija pa se neki ljudi ne snadu nego idu postavljat glupa pitanja.

dovoljno je malo strpljenja jer svi smo ili smo bili u istoj siuaciji, neki prije 10 i vise godina a neki sada.

pozdrav svima

zeleni1122
19.08.2011, 21:06

krivi quote sory pozdrav

Good Spirit
19.08.2011, 22:12
izwini molim te! ja nisam odavde vec iz druge drzave tako da me ne zanima...ako ti se ne svidja moj post ne komentarisi ga :P za zanu :P

Ti nisi odavde već iz druge države? Gde je to odavde? A gde je ta druga država?
I pošto si "odatle" tebe ne zanima? Šta te ne zanima? Odgovor na tvoje pitanje?

I kakve veze ima odakle si?

Totalno sam zbunjen :blink:

Zana
19.08.2011, 23:05
ja razumijem da ima glupih pitanja i da nekim starijim clanovima je dojadilo odgovarat na ista, pa bi volio da se na takva pitanja ni ne odgovara jer je bolje i tako nego da se nekog vrijeda i ponizava a koliko sam shvatio da ovaj forum je tu da se pomogne ljudima.

isto tako shvacam ko je nov ovdje i ko se prvi put prijavi da mu je sve nepoznato i da stvarno na forumu ima puno informacija pa se neki ljudi ne snadu nego idu postavljat glupa pitanja.

dovoljno je malo strpljenja jer svi smo ili smo bili u istoj siuaciji, neki prije 10 i vise godina a neki sada.

pozdrav svima

Kako to mislis? Devojka/zena je samu sebe ponizila, po cemu to ja treba da se osecam lose zbog toga? Po cemu mi sad treba da cutimo, a ona ne?

Svako moze da definise ovaj forum kako zeli - po meni ovo nije niti socijalna ustanova niti je osnovna svrha foruma da nekome "pomaze". Sa konstatacijom da jednim delom sluzi za razmenu iskustva, a drugim za debatu mogu da se usaglasim - a sad da li ce to posredno nekom da pomogne ili nece zavisi od onog ko cita. Po svemu sudeci, dosta njih ne cita.

Za vredjanja si dobrim delom u pravu - ovde ima razno raznih doktora koji meni redovno odradjuju dijagnozu: sto se mene tice imaju pravo na to, svaka napisana rec je ogledalo onog ko je napise.

Ali, onda i ja imam neka prava: nemam nameru vise da budem "politicki korektna" da bi se neko "ko ne moze da se snadje" bolje osecao - takodje nemam nameru da se izvinjavam nekom za konstataciju cinjenica; ako je neko priglup onda je priglup, ako je nepismen onda je nepismen. Svako je voljan da bude kurtoazan i da osobi koja je ruzna kaze da lepa, da kaze smaracu da je interesantan, i osobi sa ispodprosecnom intelegencijom da je pametna. Svako ima svoje razloge.

Saznanja delim ako mi se cini da nekom mogu da posluze, muka mi je vise od pitanja kad se i gde se konkurise i saznaju rezultati - moj je stav da takve postove treba brisati i nakon upornog davljenja postavljace ovih pitanja udaljiti sa foruma. Na kraju krajeva, ovaj forum nije jedini izvor informacija, cak je na sajtu Ambasada na balkanu na lokalnom jeziku objasnjeno sve do detalja, mnoge dnevne novine su svake godine objavljilale uputstva. Neko ko hoce da sazna, ima nacina da to uradi bez spamovanja i trolovanja. To nije nesnaljazljivost - to je bezobrazluk.

Ja imam pravo da reagujem kako hocu na sve to, isto kao sto ovde ljudi ocigledno imaju pravo da kazu da sam ja ovakva ili onakva, da imam psihickih problema i sve ostalo (verovatno u nedostatku argumenata za ono sto rade, za takve osobe je logicno da samo napadaju i daju dijagnoze nekom pored koga nikad nisu prosle).

Svaki put kad neko citira njuz.net kao izvor informacija i pise kao da u zivotu skolu nije video naravno da necu da propustim sansu. Svaki put kad neko postavlja pitanja za fotografije i formulare na svim mogucim temama isto cu da reagujem.

Svako ko je u u USA vec je po ko zna koliko puta odgovarao na pitanja o aplikacijama, fotografijama, menjanju statusa... sta tu vise nije jasno? Ne samo to, odgovarali smo i na pitanja "potencijalnih" aplikanata, onih sto bas nisu znate sigurni da li ce da apliciraju ali bi za svaki slucaj da znaju koliko kosta struja u Atlanti?! I sad kao molim te neko tu nekog vredja...

Po tebi znaci nije trebalo da citiras post neke tamo koju ti stavljas u kategoriju "nesnalazljivih" i koja je meni pre neki dan posteno objasnila svoj intelekt, pismenost, i domace vaspitanje, nego citiras mene da je vredjanje sto po*****vam clana za kojeg tek sad otvoreno kazem da je odraz nevidjene gluposti (pa da je cak i 13-godisnja balavica i dalje je sramotno). Vidis, to gore druze nije vredjanje, a ni ovo u ovom postu nije vredjanje nego cinjenice.

Dakle Zeleni, slobodno odgovaraj drugaricama i drugovima na milion puta postavljena pitanja. Ja nemam nameru da "pomazem" nekome ko nema postovanja prema ostalim clanovima da malo cita naokolo. Ili - da okrenemo vodu na tvoju vodenicu - onaj ko se ne znalazi da pronadje odgovor na pitanje kad je prijava i ne zasluzuje nikakvu pomoc i to mu je usluga: neko ko se ne snadje da pronadje datum aplikacije, sigurno nece uspeti da se snadje ovde.

U medjuvremenu - ekipe nema zbog svih ovih nebuloza, a i onaj sto je pokrenuo ovaj forum valjda pobegao covek glavom bez obzira... jbg.

zeleni1122
19.08.2011, 23:33
vidim da si shvatila moju poruku.

zelim samo reci da ti se totalno divim,kako uvijek imas dobre argumente kada treba nekome ukazat na pogreske.

ti si jedna velika carica ovog foruma i moj si uzor,jednog lijepog dana zelim biti tocno kao ti.

Hvala ti na svemu:bigkiss:

zeleni1122
19.08.2011, 23:36
U medjuvremenu - ekipe nema zbog svih ovih nebuloza, a i onaj sto je pokrenuo ovaj forum valjda pobegao covek glavom bez obzira... jbg.

ekipe nema jer zive svoj zivot u US, a vidim da ti nisi pobjegla daleko od balkana

toliko od mene,bez obzira na sve

pusa svima

tamara-tasa
20.08.2011, 00:07
Ne bitno je! Ljudi samo gledate tudja posla! Ako ste voljni da odgovorite na pitanje onda to uradite na pravi nacin a ne ismejavajte ovde ljude bez razloga. Nemojte da smarate glupim odgovorima. A koliko vidim ova zana ne izlazi sa ovog foruma. Nema pajetnijeg posla i samo gura nos tamo gde joj nije mesto!

Lidija_84
20.08.2011, 00:23
Mislim da je Zana 100% upravu, posle svega sto je navela od argumenata, podrzavam! I ja sam postavila par glupih pitanja, pa sam pretresla sajt od a do š koji je zaista mnogo opsiran. To se desava kad si nov ovde, a zanima te par stvari koje bi sto pre da saznas i nestrpljiv si i eto, ispalis se glupim pitanjima, ali dobro. Sve u svemu, ne treba vredjati. Pozz

tamara-tasa
20.08.2011, 00:29
Da ali ona je to upravo uradila sto nije bilo lepo s njene strane. Ovde ne bi doslo do nikakvih vredjanja sve dok ona nije pocela. A i vidim da su se neki zalili takodje na njene odgovore. Pozz

kaneolopa
20.08.2011, 03:50
Ona je to upravo uradila sto nije bilo lepo s njene strane

Oh da sada cemo suzice da sakupljamomo u bočici, jer je neko malko povređen.

Nema pajetnijeg posla i samo gura nos tamo gde joj nije mesto!

Ti stvarno nemaš POJMA šta pričaš, pročitaj forum pa se javi za jedno 5 dana kada to obaviš.

Molim da se stavi katanac na ovu temu.
Generacije koje se sada javljaju za prijavu lutrije nisu zaslužile da se jedna reč o prijavi posveti više. Što je puno puno je, svake godine .... svake godine gomile šupljih glava koje nisu navikle ništa da čitaju (po slobodnoj proceni od lektire iz osnovne škole i eventualno puškica za ispite ništa dalje nisu pročitali). Postavljaju pitanja bez razloga na teme o kojima je toliko puta pisano na sve strane, ali neee uvek je lakše nekoga cimati nego uzeti prelistati i pročitati.

Ne pitajte se zašto je ovakav prijem novih članova. Odgovor je vrlo jasan
UZMI I PROČITAJ NEŠTO U ŽIVOTU, MAKAR TO BIO I OVAJ FORUM!

ZeljkoUSA
20.08.2011, 09:15
"Gura nos" - oooo, Boze, Boze...

Procitaj malo forum pa ces videti da je Zana zvala i slala mejlove raznoraznim ustanovama kako bi pomogla nekom clanu. Cak je i zvala telefonom neke agencije u USA da proveri kako rade kako jedan par ne bi otisao u nepoznato....

Sve to pise na forumu, samo citajte pa onda postavljajte dijagnoze... Ne zelim da je branim, moze ona to i sama samo me nervira ljudski bezobrazluk...

dreamland
20.08.2011, 12:02
Ne bitno je! Ljudi samo gledate tudja posla! Ako ste voljni da odgovorite na pitanje onda to uradite na pravi nacin a ne ismejavajte ovde ljude bez razloga. Nemojte da smarate glupim odgovorima. A koliko vidim ova zana ne izlazi sa ovog foruma. Nema pajetnijeg posla i samo gura nos tamo gde joj nije mesto!

Bez uvrede, ali svojim komentarima sama sebe ismijavas i mislim da se Zana ponijela fer prema tebi kad ti je rekla ono sto smo svi pomislili kad smo procitali onaj clanak iz news.net sto si postavila, a i ostali komentari ti ne sluze na cast.

Prosto je bezobrazno da neko ko ima ukupno 4 posta a da pri tome ne zna 2 recenice ispravno napisati, govori nekome ko ima blizu 1000 postova i ko je svojim komentarima pomogao masi ljudi da "gura nos tamo gdje joj nije mjesto"!

albertas
20.08.2011, 13:05
Ljudi sta je vama pa nije kraj svijeta ako ima i neko glupo pitanje,obzirom da sam i ja koji sam novi ovde vjerovatno postavio neko glupo pitanje ako do sada i nisam ali ne namjerno ......vjerovatno cu postaviti nesto sto je napisano milion puta ali ne zbog neke bezobrazluka i sl.....ta pa bezveze sada da se prepucavaju ljudi na forumu.......mislim da ljudi imaju strah da ne zabrljaju nesto....super je ova tema :blink::blink:ali imam osjecaj da skrecemo sa nje ........pozdrav svima

tamara-tasa
20.08.2011, 16:23
U potpunosti se slazem sa tobom albertas . Samo ovi ljudi ne kapiraju sta sam htela da kazem ali dobro njihova stvar...

albertas
20.08.2011, 16:50
U potpunosti se slazem sa tobom albertas . Samo ovi ljudi ne kapiraju sta sam htela da kazem ali dobro njihova stvar...

ma sve je to ok,ti samo nisi dobro prostudirala da je onaj text supljak......a sto se tice starih clanova na forumu i njih razumijem posto na forumu ima more pitanja i 2 mora odgovora:grin:mislim da se trebamo fokusirati sada na prijavu koja ce uskoro.....:obrva:

Lidija_84
20.08.2011, 17:27
Da, uskoro! Polazem puno nade da ce izvuci mene ili supruga! Makar i za par godina :). Bila sam 2008. god u USA preko programa Work & Travel i jako mi se dopao zivot u Americi. Sutra bih se bez razmisljanja spakovala i preselila tamo negde, uh!

albertas
20.08.2011, 19:07
Svi se nadamo boljem zivotu.....pogotovo ljudi sa malom djecom ili oni koji cekaju djete...pa i neki malo stariji uopste nije bitno...stvar je u tome da postoji volja za zivotom!Na ovome forumu ima ljudi raznih profila...sa parama,bez para,obrazovanih i onih koji to nisu.....svi djele istu zelju koja se zove BOLJI ZIVOT ZA MENE I MOJU PORODICU....isto tako vidim da ovde ima ljudi koji su se prijavljivali vise puta i nisu odustali i na kraju dobili...tako da samo naprijed......zelim nam svima puno srece!

Lidija_84
20.08.2011, 19:58
Hvala, takodje! Ne treba odustajati! Ako se ne pokusa, ne moze se ni dobiti nista. A ovde ne mozemo nista da izgubimo, samo da dobijemo, uz malo srece!

jovke
20.08.2011, 22:08
Evo i mene posle par dana nekog putovanja, iskreno dosta sam se ismijao citajuci cini mi se kao nikada do sad. Vidim da se zakuvalo pa da i ja ubacim koju pametnu sa strane ali ne odavde nego odande. :grin:
Kad sam ja na redu za preuzimanje GC? Vidim nove informacije da su vize odobrene gratis pa da i ja nesto ucinim za sebe da lagano prosetam do ambasade i pokupim vize za my family! A jel treba platiti te vize ili je i placanje viza na Obamin racun?! :woohoo:

Bockyman
20.08.2011, 22:35

Видиш како конструктивна критика помаже. Иако ниси "одавде" сада већ много боље користиш тастатуру и чуваш слово w за језике у којима се употребљава.

Поздрав за Жану, која је много допринела и даље доприноси корисним и исцрпним информацијама на овом форуму.

Сви смо ми некада били нови овде, али са том разликом да се неко бар потруди да прочита што више информација којих има на овом форуму.

Оно за позивање на информације са њуз.нет-а, нећу да коментаришем...

albertas
21.08.2011, 00:54
Evo i mene posle par dana nekog putovanja, iskreno dosta sam se ismijao citajuci cini mi se kao nikada do sad. Vidim da se zakuvalo pa da i ja ubacim koju pametnu sa strane ali ne odavde nego odande. :grin:
Kad sam ja na redu za preuzimanje GC? Vidim nove informacije da su vize odobrene gratis pa da i ja nesto ucinim za sebe da lagano prosetam do ambasade i pokupim vize za my family! A jel treba platiti te vize ili je i placanje viza na Obamin racun?! :woohoo:

Ja mislim da su se za 2013-tu dogovorili Hilary i Bill za vize da rasterete Obamu malko:gun::obrva:

jovke
21.08.2011, 18:04
Ja mislim da su se za 2013-tu dogovorili Hilary i Bill za vize da rasterete Obamu malko:gun::obrva:
Tako je :grin:
Ma u ovom slucaju ovo nije prica o novim ili starim clanovima foruma niti o tome ko cita ili ne cita teme, bezveze je to porediti. Takvo pisanje nije vrijedno ni komentara niti paznje, a vi se naravno palite i pisite koliko zelite. Pa samo ispod linka koji je ostavljen kao veza za tu glupu vijest o podjeli viza svim srbima stoji bezbroj komentara iz kojih i moje dijete od 4 godine moze skontati da je to obicna zajebancija, a kamoli osoba koja sutra treba da se snadje u USA. Nije ova lutrija za svakoga pa to ti je, ali sta da se radi forum sve trpi... :)

shanzy
28.08.2011, 19:58

realno, na tvoje pitanje nije trebalo niko ni da odreaguje toliko je bilo, da me izvines glupo. zana je apsolutno u pravu.
ja sam se prijavila na forum pre mesec i po, i do sada nisam nista pisala, jer SVE sto me je zanimalo vec POSTOJI na forumu. jedino izgubljeno vreme je bilo kad su se pojavljivala ovakva sumanuta pitanja i rasprave koje nicemu ne sluze, a da je zainteresovani malo proceprkao po forumu, verovatno ne bi imao sta vise da pita.
i za kraj --> nemojte da smarate glupim pitanjima

NinaLjuba
30.08.2011, 12:16
Pitanje: U prijavi za Zelenu Kartu,da li navodis u kojoj drzavi u USA bi da zivis ili to ide nekako drugacije?

albertas
30.08.2011, 12:34
Pitanje: U prijavi za Zelenu Kartu,da li navodis u kojoj drzavi u USA bi da zivis ili to ide nekako drugacije?

Mozes,a i ne moras imas sve info na forumu samo polako pregledaj...

lukau13
31.08.2011, 11:35
Malo da zaobidjemo temu.
Da li je moguce da te posle apliciranja na green card u ambasadi odbiju za radnu vizu, uz objasnjenje da "nisi pouzdan kandidat, zato sto hoces da emigriras u USA"?

Markoo
31.08.2011, 17:16

Ovo je strasno,kako neko moze da odgovori.Ja stvarno ne razumem,da neko moze ovakav odgovor da da.Tu je ona nasa stara ''Mozes ti iz sela da odes,ali selo nikada iz tebe nece otici''Sraman odgovor,bravo Amerikanko.

albertas
31.08.2011, 19:09
Ovo je strasno,kako neko moze da odgovori.Ja stvarno ne razumem,da neko moze ovakav odgovor da da.Tu je ona nasa stara ''Mozes ti iz sela da odes,ali selo nikada iz tebe nece otici''Sraman odgovor,bravo Amerikanko.

Sta fali i malo cinizma nije na odmet... nista strasno....dokle ce se vise raspravljati o ovom Zaninom postu postalo je dosadno....:drool:

ISTRIJANKA
01.09.2011, 01:38
Da bas me zanima zna li netko ovdje da li kad se trazi viza npr. turisticka oni imaju podatke da sam na primjer aplicirala za useljenicku vizu??.....Da li oni to imaju evidentirno negdje.....

mijan
01.09.2011, 06:46
Ko nije u toku sa elementarnim informacijama koje se mogu pronaci po sajtovima zvanicnih ustanova ne mora te informacije traziti ni na forumu?! Te informacije sta je dzaba se mogu pronaci sa bilo kog zvanicnog izvora o lutriji ako neko ozbiljno zeli da ucestvuje na lutriji da bi jednog dana otisao u SAD i nesto ucinio za sebe. Za mene je logicno ako neko zeli da igra lutriju bar da procita one osnovne informacije koje amerikanci izbacuju kao upustvo za prijavu. Zana je u pravu jer onaj ko dodje na forum da pita da li ce mu neko sve dzaba dati od vize pa do srecnog zivota u SAD pored tolikih izvora informacija i na samom forumu, je debil i treba ga bukvalno marsnuti!

Taj podatak o drzavi u kojoj ces ziveti u SAD se uopste ne trazi prilikom popunjavanja prijave za ucesce. Nije tacno da moze a i ne mora to da se popuni jer te opcije u prijavi nema, pa se taj podatak nigde ne unosi prilikom prijave!

albertas
01.09.2011, 11:50
Ko nije u toku sa elementarnim informacijama koje se mogu pronaci po sajtovima zvanicnih ustanova ne mora te informacije traziti ni na forumu?! Te informacije sta je dzaba se mogu pronaci sa bilo kog zvanicnog izvora o lutriji ako neko ozbiljno zeli da ucestvuje na lutriji da bi jednog dana otisao u SAD i nesto ucinio za sebe. Za mene je logicno ako neko zeli da igra lutriju bar da procita one osnovne informacije koje amerikanci izbacuju kao upustvo za prijavu. Zana je u pravu jer onaj ko dodje na forum da pita da li ce mu neko sve dzaba dati od vize pa do srecnog zivota u SAD pored tolikih izvora informacija i na samom forumu, je debil i treba ga bukvalno marsnuti!

Taj podatak o drzavi u kojoj ces ziveti u SAD se uopste ne trazi prilikom popunjavanja prijave za ucesce. Nije tacno da moze a i ne mora to da se popuni jer te opcije u prijavi nema, pa se taj podatak nigde ne unosi prilikom prijave!

Kako?Pa zar nema u aplikaciji adresa na kojoj cete zivjeti u USA...pa ako ne znas stavis N A ili ako znas upises adresu na koju da ti posalju kartu,pa kasnije mozes tu adresu promjeniti na intervjuu ili eventualno kad sletis tamo .....mozda grijesim ako nije tacno onda nije sorry...

vrhunski
01.09.2011, 11:55
ima adresa i treba da se upise ali ja sam stavio N/A

Markoo
01.09.2011, 15:19
Sta fali i malo cinizma nije na odmet... nista strasno....dokle ce se vise raspravljati o ovom Zaninom postu postalo je dosadno....:drool:

Ma ne mora da se raspravlja uopste,ali sam slucajno naisao na takav odgovor i to je van svake pameti....ali dobro,ima nas raznih.

mijan
01.09.2011, 19:44
Pitanje se jasno odnosilo na obrazac prijave koji se popunjava u Oktobru, a ne na obrasce DS-230 koje salju dobitnici tokom leta. U obrascu prijave nema nikakvog polja za adrese koje trebas upisati gde ces ziveti u SAD. To sto ne citate nisam vam ja kriv, ali u svakom slucaju upisite N/A kad budete popunjavali prijavu. :==D:

Positive Vibe
02.09.2011, 02:19
Jos samo mesec dana do prijavljivanja za DV2013. :obrva:
Bas se primaklo i to nesto brzo... :==D:

vrhunski
02.09.2011, 07:29
Pitanje se jasno odnosilo na obrazac prijave koji se popunjava u Oktobru, a ne na obrasce DS-230 koje salju dobitnici tokom leta. U obrascu prijave nema nikakvog polja za adrese koje trebas upisati gde ces ziveti u SAD. To sto ne citate nisam vam ja kriv, ali u svakom slucaju upisite N/A kad budete popunjavali prijavu. :==D:

aaaaaaa vidi stvarno u pravu si :)

.................................................. .........................................

YoWanna
02.09.2011, 11:54
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu.Forum vam je super,svaka cast! Puno informacija za one koji zele da saznaju vise emigraciji i zivotu "preko bare".Hvala svima na izdasnim informacijama.Citam forum vec danima,skoro da sam i sve procitala.
Ja evo ove godine cu prvi put probati da igram zelenu lutriju do sada nismo probala.Pa se nadam izvlacenju ako ne ove 2013 godine,onda sledece ili vec koje...:grin:Naravno zelim svim ucesnicima na ovoj lutriji puno srece!:grin:

vrhunski
02.09.2011, 13:30
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu.Forum vam je super,svaka cast! Puno informacija za one koji zele da saznaju vise emigraciji i zivotu "preko bare".Hvala svima na izdasnim informacijama.Citam forum vec danima,skoro da sam i sve procitala.
Ja evo ove godine cu prvi put probati da igram zelenu lutriju do sada nismo probala.Pa se nadam izvlacenju ako ne ove 2013 godine,onda sledece ili vec koje...:grin:Naravno zelim svim ucesnicima na ovoj lutriji puno srece!:grin:

pa dobro nam dosla :) Nadam se da ces 2013te i pozeleneti :D

Lidija_84
03.09.2011, 21:57
Pozdrav svima,

Dobrodosla!!!
Zelim i ja svima puno srece i da pozelene u maju svi oni koji imaju zarku zelju kao i ja da odu u USA...very soon!

Danko
05.09.2011, 12:42
Lijep pozdrav svim članovima i pohvale autoru na ovom zanimljivom forumu kao i onima koji svojim sudjelovanjem i mnoštvom informacija uvećavaju njegovu vrijednost. Hvala Vam jer ste puno toga napisali što je korisno onima koji se tek upoznavaju s ovim načinom odlaska u SAD.

Ove godine prvi put apliciram i iskreno se nadam da će biti OK. :;D:

Samo u par riječi da se predstavim:
-sredina dvadesetih godina
-studiram na master studiju
-živim u Vrhbosni-Sarajevu

:papa:

albertas
05.09.2011, 15:00
Lijep pozdrav svim članovima i pohvale autoru na ovom zanimljivom forumu kao i onima koji svojim sudjelovanjem i mnoštvom informacija uvećavaju njegovu vrijednost. Hvala Vam jer ste puno toga napisali što je korisno onima koji se tek upoznavaju s ovim načinom odlaska u SAD.

Ove godine prvi put apliciram i iskreno se nadam da će biti OK. :;D:

Samo u par riječi da se predstavim:
-sredina dvadesetih godina
-studiram na master studiju
-živim u Vrhbosni-Sarajevu

:papa:

Dobrodosao nadam se da cemo pozeleniti i meni je prvi put........:==D::==D::==D:

YoWanna
05.09.2011, 15:44
Dobro dosao i od mene! i ja sam od skoro na forumu,takodje prvi put apliciram.Evo pridruzujem se zeljama,da pozelenis...:==D:
P.S.Zahvaljujem se Lidijia 84 i tebi vrhunski na lepim zeljama.:)

ZeljkoUSA
06.09.2011, 00:25
Svim clanovima puno srece u narednom izvlacenju... Mogu vam reci da prillican broj ljudi dobije iz prvog puta. Ne znam kako se to namesti, ali prosto ima dosta primera. Bez obzira na mene i jos par ljudi sa foruma koji nismo izvuceni is 10+ pokusaja sa puno vere saljite i nadajte se dobitku. Jos jednom, svima puno srece za DV 2013!

Danko
06.09.2011, 09:39
Hvala najljepša svima na dobrodošlici i željama i iskreno se nadam da ćemo uspjeti.:)

fikro
06.09.2011, 16:06
nije mi jasno fa se placa sto sta kad se tamo ode pa 10 000 dolaras nije mala lova.

vrhunski
06.09.2011, 16:07
sa 10.000 dolara u nekim delovima amerike ne mozes da prezivis ni 4 meseca.

bizholix
08.09.2011, 23:01
zelim srecu svima u vezi 2013 god nadam se da ce neko biti izvucen sa ovog foruma :obrva: meni ce ovo biti drugi put da se prijavljujem

Positive Vibe
09.09.2011, 01:29
zelim srecu svima u vezi 2013 god nadam se da ce neko biti izvucen sa ovog foruma :obrva: meni ce ovo biti drugi put da se prijavljujem

Da, iako je DV2013 i cela prica oko broja 13, ipak se nadam da ce biti izvuceno sto vise ljudi s foruma. :==D:

cvale
09.09.2011, 18:54
Kada je riječ o broju 13 (rođen na petak 13:wtf::wtf::wtf:)to je moj sretan broj tako da se i ja nadam da će me prilikom sledećeg izvlačenja Bog pogledati. :naughty::naughty::naughty::naughty::grin::grin:

jovke
10.09.2011, 16:02
Jos nisu izbacili ni zvanicne rezultate za DV-2012 na glavnoj stranici http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html (ne racunam u visa bulletin sto je neko pronasao rezultate), a o informacijama za novu DV-2013 da i ne pricam. Jadna je ta njihova administracija iz godine u godinu nigdje se ne pomjeraju nego smaraju igrace po starom sve im je pet do dvanaest. I ove godine standardna prica, verovatno ih neko podsjeti da trebaju nesto i da rade kad dodje Oktobar...

draganav
10.09.2011, 20:11
Ćao svima! Jedno pitanje. S obzirom da će i meni ove godine biti 2 put kako igram lutriju,zanima me da li mogu iskoristiti fotografije moje porodice od prošle godine??? Šta mislite?
:wtf:

vrhunski
10.09.2011, 20:31
pa sta ima da razmisljas i da rizikujes bezveze??? slikaj se ponovo!!!

albertas
10.09.2011, 21:23
Ćao svima! Jedno pitanje. S obzirom da će i meni ove godine biti 2 put kako igram lutriju,zanima me da li mogu iskoristiti fotografije moje porodice od prošle godine??? Šta mislite?

Sigurno je bolje da se uslikate iako ne vjerujem da su problem ni slike od prosle god....uslikaj se ponovo bolje sprijeciti nego lijeciti...kako narod stari kaze:obrva:

mijan
11.09.2011, 09:02
U principu ne bi trebalo da koristis iste slike jer slike ne bi trebalo da su starije od 6 meseci. Opet postavlja se pitanje kako ce oni to provaliti? Jedan moj prijatelj je isao u fotografsku radnju slikao se i doneo tu sliku kod mene da mu predam prijavu. Datum izrade fotografije je bio star 2 godine jer decko u fotografskoj radnji nije imao podesen adekvatan datum na fotoaparatu i zapis o datumu pravljenja slike je star. Neka neko kaze da li to znaci da je automatski eliminisan bez obzira sto se taj dan i slikao i prdao prijavu pa ce zbog "date picture taken" koji se star 2 godine da ga odbace? Dosta je tumacenja price oko slike da li proslogodisnja ili ne i kako to uopste mogu da provale i eliminisu te ?! Ja ipak preporucujem nove slike narocito ako su deca mala, a moguce je i da njihov sistem na neki nacin prepozna ako istu sliku saljete dve-tri godine za redom. Najbolje je da se javi neko ko je izvucen sa istom slikom koju je predao prethodne godine i da otklonimo sumnje oko toga zauvek.

I love NY
11.09.2011, 19:08

Ma samo properties na sliku --> Details --> Date taken promeni na 2011 i gotovo. Barem ja tako radim. :)

mijan
11.09.2011, 22:37
Ma samo properties na sliku --> Details --> Date taken promeni na 2011 i gotovo. Barem ja tako radim. :)
Sta ako date taken nije merilo po kome oni provaljuju da li ponavljas sliku?!
Ja se secam da je pre 5-6 godina u zvanicnim instrukcijama pisalo da slika treba biti stara do 6 meseci, ali to vise u upustvima ne vidim da pise. Zasto? To ne znam ali je pisalo sigurno. Samo licni primer nekoga sa foruma ko je izvucen sa ponovljenom slikom moze srusiti mit o ponovljenim slikama. Do tada bice raznih teorija.

bane72
11.09.2011, 22:38

Pozdrav svim forumašima. Rekao bih samo da treba biti oprezan sa izmenom datuma stare slike, jer se taj datum unutar slike čuva na bar tri mesta pod stavkama Date taken, Date modified, Date digitized. Ako se ovi datumi razilikuju, znaće se da je fotografija naknadno obrađivana i da je neko menjao originalni datum. Ipak je najsigurnije napraviti novu fotografiju.

albertas
11.09.2011, 23:16
Pozdrav svim forumašima. Rekao bih samo da treba biti oprezan sa izmenom datuma stare slike, jer se taj datum unutar slike čuva na bar tri mesta pod stavkama Date taken, Date modified, Date digitized. Ako se ovi datumi razilikuju, znaće se da je fotografija naknadno obrađivana i da je neko menjao originalni datum. Ipak je najsigurnije napraviti novu fotografiju.

Slazem se nikad se ne zna ....:blink:evo jos malo pa oktobar ::==D:

draganav
12.09.2011, 23:10
Slazem se nikad se ne zna ....:blink:evo jos malo pa oktobar ::==D:

U svakom sličaju,hvala vam drugari. Ipak slikaćamo se ponovo i to je to! Pozdrav i naravno srećno svima!:1081:

jovke
13.09.2011, 14:23
Mi smo danas posjetili fotografa i slikali se za novu sezonu. To mi je najmrzi dio ove lutrijske price jer je tesko sa malom decom obaviti to slikanje. Starija kcerka je malo odrasla pa je ove godine bilo lakse ali sad je tu druga mladja kcerka. Ista prica godinama trebaju da se slikaju pa spava im se, pa nece da miruju pred fotoaparatom, pa nece da se nameste, pa placu... Rijesili smo se tog smaranja sa fotografisanjem za ovu godinu danas, a sad cekamo Oktobar da popunimo prijave po osmi put i supruga i ja.
Ako mene pitate da li iskoristiti slike iz prethodnih godina ja ih ne bi ponovo slao, jer mi niko sa sigurnoscu ne moze garantovati da to nije eliminaciono za moju porodicu. Mozda i nije eliminaciono i jeste smaranje novo fotografisanje narocito sa malom djecom ali takvim rizicima ne zelim sebe da opteretim kad dodje nova prijava.

jovke
13.09.2011, 17:18
Objavili su i zvanicno upustvo (DV-2013 Lottery Instructions) za Oktobar.
Koliko sam ja gledao na brzaka nisam vidio nikakvu promjenu u odnosu na proslu godinu.

YoWanna
13.09.2011, 18:41
Super,jos malo pa krecemo sa slanjem prijava!:grin:

I love NY
13.09.2011, 21:39
Objavili su i zvanicno upustvo (DV-2013 Lottery Instructions) za Oktobar.
Koliko sam ja gledao na brzaka nisam vidio nikakvu promjenu u odnosu na proslu godinu.

Kao sto si i rekao u sustini je sve isto...Malo sam obratio paznju vezano za sliku i ne vidim nigde da je potrebno da bude mladja od 6 meseci, ako gresim ispravite me.

stiki
13.09.2011, 22:14
Cao,skoro sam cuo za ovu lutriju, jer mi je komsija izvucen i danas je otisao za New York, tako da sam i ja odlucio da okusam srecu, ali nisam siguran da razumem proceduru oko dobijanja tih koverti i slanja nazad. ako ima neko raspolozen da mi se javi na E-mail da mi to malo detaljnije objasni bio bih mu veoma zahvalan.
[email protected]

ISTRIJANKA
14.09.2011, 09:09
E da se i ja javim jedva cekam da se prijavim i to po treci puta.....Do Bog da na se ostvare zelje....I ja i moja obitelj smo se slikali i pripremili slike tako da se ne brinem.....SRETNO svima........:grin:

NinaLjuba
14.09.2011, 15:15
Pomoc! Ja zivim sa svojim suprugom ali nismo vencani.Ja imam jedno prezime a on i sin drugo.Onda mi i nije suprug.:))
Znaci,moje pitanje je kako da ga navedem u prijavi?Ili da se ekspresno vencamo?Hvala svima na odgovorima i pozdrav.

lukau13
14.09.2011, 15:57
Pomoc! Ja zivim sa svojim suprugom ali nismo vencani.Ja imam jedno prezime a on i sin drugo.Onda mi i nije suprug.:))
Znaci,moje pitanje je kako da ga navedem u prijavi?Ili da se ekspresno vencamo?Hvala svima na odgovorima i pozdrav.

Prijavite se oboje pod razlicitim prezimenima i u razlicitom vremenskom periodu, cisto srece radi. Ako i koga izvuku, onda se vjencavajte.

stiki
14.09.2011, 20:40
prvi put se prijavljujem, pa bih hteo da pitam oko slike, dal se slikas u radnji ako za pasos pa onda tu sliku skeniras i ubacis u prijavu kroz browse? i dali bi neko mogao da mi se javi putem maila da mi malo detaljnije objasni proceduru oko celokupne prijave.
[email protected]

mikiSA
14.09.2011, 21:32
prvi put se prijavljujem, pa bih hteo da pitam oko slike, dal se slikas u radnji ako za pasos pa onda tu sliku skeniras i ubacis u prijavu kroz browse? i dali bi neko mogao da mi se javi putem maila da mi malo detaljnije objasni proceduru oko celokupne prijave.
[email protected]

Stiki, vidi svoj profil ili promijeni preference da primas pp, imas poruku od mene (neki ne vole slati na privatne emailove odgovore)

NinaLjuba
14.09.2011, 22:03
Prijavite se oboje pod razlicitim prezimenima i u razlicitom vremenskom periodu, cisto srece radi. Ako i koga izvuku, onda se vjencavajte.

Ako izvuku recimo mene,kako njih obavestiti da sam se u medjuvremenu udala i promenila prezime?Mozda i ima logike da se prijavimo odvojeno.A da li i ja i on u orijavi da navdemo naseg sina,to je obavezno jel?Navesti svu decu,pastorke itd...Ne znam..pomozite mi jos malo.Svaki odgovor je dobrodosao.

stiki
15.09.2011, 01:00
hvala mikiSA, znaci sve odgovore od njih cu dobijati putem maila, a kako im vracam,isto mailom, ili fotokopiram formulare pa saljem postom? mozda lupam ali stvarno ima mnogo detalja, a meni je ovo prvi put da se prijavljujem, i u ovoj prici sam tek 15 ak dana. hvala ti na pomoci.

stiki
15.09.2011, 01:00
da li je moguce ako budem izvucen na lutriji da se ozenim,ili to moram da uradim pre izvlacenja. Bez nagadjanja, zeleo bih siguran odgovor.

vrhunski
15.09.2011, 01:07
Evo bez nagadjanja: Mozes da uradis i pre i posle nema neke razlike.

Neverhood
15.09.2011, 08:27
Ako izvuku recimo mene,kako njih obavestiti da sam se u medjuvremenu udala i promenila prezime?Mozda i ima logike da se prijavimo odvojeno.A da li i ja i on u orijavi da navdemo naseg sina,to je obavezno jel?Navesti svu decu,pastorke itd...Ne znam..pomozite mi jos malo.Svaki odgovor je dobrodosao.

na forumu je opisano kako da ih obavestis, ono sto mislim da je nova situacija da imate dete a niste vencani, mada ni u to nisam siguran da vec nije opisano. Ako se stalno vrte ista pitanja starosedeoci foruma dobiju utisak da rade Sizifov posao. Potrazite po forumu ako nema sigurna sam da ce neko od kompetentnih "Pravi Amer"-a rado odgovoriti.
Moje misljenje je da oboje morate da navedete dete a vencati se mozete i kasnije, pa naknadno obavestiti Kentucky. Ali to je samo moje misljenje.

NinaLjuba
15.09.2011, 08:37
Koliko sam pretrazila forum,nisam nasla odgovor na moje pitanje.Mozda nisam dovoljno trazila.:)
Hvala vam na odgovorima,valjda su pravi.

Neverhood
15.09.2011, 12:07
Koliko sam pretrazila forum,nisam nasla odgovor na moje pitanje.Mozda nisam dovoljno trazila.:)
Hvala vam na odgovorima,valjda su pravi.

Obicnim pretrazivajem mozda teze ali naprednim moze sasvim detaljno da se filterise trazeni sadrzaj.
Ako kliknes ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=271), naci ces prilicno slican slucaj.

NinaLjuba
15.09.2011, 12:54
E hvala ti do neba.Ovu temu nisam nigde videla.Sad mi je jasno kako trebamo da uradimo.Hvala jos jednom.

mikiSA
15.09.2011, 16:35
hvala mikiSA, znaci sve odgovore od njih cu dobijati putem maila, a kako im vracam,isto mailom, ili fotokopiram formulare pa saljem postom? mozda lupam ali stvarno ima mnogo detalja, a meni je ovo prvi put da se prijavljujem, i u ovoj prici sam tek 15 ak dana. hvala ti na pomoci.

Emailom neces nista dobiti. Na onoj stranici gdje si provjerio svoj status pojavice se tekst Congrats... ako su te izvukli i u tekstu ce biti link na kojem ce biti dalje objasnjeno sta trebas sljedece uraditi. Jedini email koji sam ja od njih dobila je bio onaj sa konfirmacijskim kodom, kad je ponisteno majsko izvlacenje. Nakon toga sve sam saznala kad se ulogujem sa kodom, prezimenom i godinom rodjenja. Formulare popunis online, onda isprintas, potpises gdje treba, i saljes EMS postom (dodje jeftinije nego DHL). O tome kad te izvuku...

milenaa88
16.09.2011, 00:02
Pozdrav svima :)
Mene zanima na koliko se dobija zeleni karton i sta bude ako se posle par meseci vratis u svoju zemlju. Da li imas pravo da se jednog dana vratis u USA?

NinaLjuba
17.09.2011, 18:02
Joj meni joj!Da li se u prijavi trazi broj pasosa?Imam stari pasos koji sada ne vazi.Da li mogu da izvadim pasos nakon slanja prijave?Sada nemam vremena da izvadim biometrijski pasos.Joj meni joj.Da li ce mi propasti pokusaj ove godine?

albertas
17.09.2011, 21:52
Koliko sam ja vidjeo ne trazi se broj pasosa u prijavi ali mislim da ti pitanje nije bas na mjestu posto na glavnoj stranici -forum zelena lutrija- imas primjer prijave......trebas samo da prostudiras malo bolje! joj meni joj hehe

NinaLjuba
17.09.2011, 22:15
Koliko sam ja vidjeo ne trazi se broj pasosa u prijavi ali mislim da ti pitanje nije bas na mjestu posto na glavnoj stranici -forum zelena lutrija- imas primjer prijave......trebas samo da prostudiras malo bolje! joj meni joj hehe

Neko kaze ovako neko onako.Ne znam ni da li da verujem svojim ocima kad nesto procitam!:)))

mikiSA
18.09.2011, 06:29
Neko kaze ovako neko onako.Ne znam ni da li da verujem svojim ocima kad nesto procitam!:)))

http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf

Evo pa citaj. NIgdje se ne spominje nikakav broj pasosa.
Prijateljski savjet: ne prijavljuj se na lutriju ako ne ZELIS da zivis u USA zastalno.

NinaLjuba
18.09.2011, 09:26
Hvala za link. I hvala za prijatreljski savet,ali nisam ja dokona domacica koja je naisla na ovaj forum,registrovala se i pocela da ispitujem i pretrazujem. Zelim isto sto i svako ovde.Pozdrav.

mikiSA
18.09.2011, 10:57
Izvini NinaLjuba, ona zadnja recenica je bila namijenjena Milenanesto, ne tebi. :)
/ njoj je prvo pitanje bilo kad dobije zk kad moze nazad kuci i sta bude kad odluci da opet hoce u us? /

NinaLjuba
18.09.2011, 12:40
Izvini NinaLjuba, ona zadnja recenica je bila namijenjena Milenanesto, ne tebi. :)
/ njoj je prvo pitanje bilo kad dobije zk kad moze nazad kuci i sta bude kad odluci da opet hoce u us? /

Aha,aha..ok.Ali je zvucalo kao da je meni namenjeno.:)Ma nema veze.Pozdrav.

Sacipko
22.09.2011, 18:02
Pozdrav,
Slucajno sam juce naleteo na ovaj sajt (forum), listao cele noci ovaj forum, i video da je aplikacija uskoro i da mozda imam sanse i ja sa mojom porodicom. Setio se da u komsiluku ima par ljudi koji su dobili GC i otisli u Ameriku, a niko nije znao kako, povezao sam da su i oni mozda dobili na ovome.
Ako bi neko od vas bio ljubazan da mi malo vise pojasni na pp ili ovde, kako sve ovo ide.
Znaci:
prvi uslov je da imam minimum 4g srednje skole. Ja imam Visu (VI-stepen).
Popunim obrazac i cekam izvacenje...
Najvise me interesuju par stvari:
prvo,
Moram li da imam nekoga u inostranstvu, ko bi mi obezbedio smestaj i posao, ili mogu i sam da se snalazim kad stignem (lupam, spavam na ulici, dok ne nadjem stan,...), ili se sprijateljim kasnije sa nekim ko je vec tamo i odavde sredim sve pre nego stignem...
Moram li unapred da odaberem grad i drzavu u kojoj planiram da idem, ili mogu kasnije, ako prodjem prvi krug...
Koliki nivo znanja Engleskog mi je poteban, i da li je potrebno da imam polozene zvanicne kurseve Engleskog - moj Engleski je slab u konverzaciji...
I ono sto mi je bitno a nisam pitao
Vrlo bih vam bio zahvalan, jer ne bih ni konkurisao, ako ne zadovoljam neki od uslova. Ozenjen sam i imam devojcicu od 2 godine.
Hvala unapred :bravo:

Sacipko
23.09.2011, 11:28
Ok. Provalio sam.
Jezik je manje vise bitan na sastancima u abasadi, ostalo moras da znas radi sebe.
Moram da imam nekog tamo ko ce mi pomoci ili da imam u banci 10.000 usd, posto ja nemam nikog tamo,
Sto ispada ovako:
oko 2.000usd za prevod dok. med. preglede, viziranje i troskove do Bgd-a, jer sam iz Nisa, plus ako prodjem razgovor ovde, oko 1.500-1.700 usd za avio karte, jer smo troclana porodica, plus rentiranje stana unapred, jer je tako najbolje, i sve to AKO prodjemo lutriju!!!
Mnogo nade, sa mnogo para, za malo srece u zivotu...
Summa summarum:
2.000+1.500+troskovi+10.000 u banci i dodje oko 12.000-15.000 usd :wtf:
ja da imam 10.000 jevreja, Amerika bi me videla samo kao turistu!!! Ja u glavi racunah, prodam auto (oko 5.000e) + troskovi. Ipak sa 5soma ne oze da se krene neki biznis ovde, ali sa 10-15 soma, bogami...
Jos sam citao da su ljudi ovde davali otkaze u jakim firmama da bi ziveli Americki san... haha
Moracu ja to malo bolje da razmislim (iako trenutno ne radim nigde), jer imam dvogodisnju devojcicu i ne isplati mi se toliko maltretiranja...

albertas
23.09.2011, 14:57
Samo polako nije to nista tako crno- bijelo.....doobro moras razmisliti o svemu jos malo djete... imas jos vremena nemoj se samo bezveze prijavljivati ako ne planiras ici:nene:pozdrav

ld3d
23.09.2011, 15:49
Postovani,
Molim Vas da mi pojasnite da li u prijavi postoji sekcija -obrazovni profil-? Procitao sam sta se sve upisuje u aplikaciju, vidim da je u pitanju upis samo visine strucne spreme ali nisam shvatio da li se upisuje i obrazovni profil!?

Takodje me interesuje da li se u prijavu upisuje koja srednja skola se zavrsila, AKO aplikant ima zavrsen fakultet?

Unaprijed zahvalan na odgovoru i zelim svima puno srece!!!

jovke
23.09.2011, 16:30
Postovani,
Molim Vas da mi pojasnite da li u prijavi postoji sekcija -obrazovni profil-? Procitao sam sta se sve upisuje u aplikaciju, vidim da je u pitanju upis samo visine strucne spreme ali nisam shvatio da li se upisuje i obrazovni profil!?

Takodje me interesuje da li se u prijavu upisuje koja srednja skola se zavrsila, AKO aplikant ima zavrsen fakultet?

Unaprijed zahvalan na odgovoru i zelim svima puno srece!!!

Ne treba upisivati nikakve obrazovne profile u prijavi. Imas samo jedno pitanje da izaberes oko skolovanja. Ako imas zavrsenu srednju skolu onda odaberes opciju <High school> koja ce biti ponudjena, a ako imas fakultet onda <University degree>, i to je sve sto te pitaju oko skolovanja u prijavi.

jovke
23.09.2011, 16:38
Ok. Provalio sam.
Jezik je manje vise bitan na sastancima u abasadi, ostalo moras da znas radi sebe.
Moram da imam nekog tamo ko ce mi pomoci ili da imam u banci 10.000 usd, posto ja nemam nikog tamo,
Sto ispada ovako:
oko 2.000usd za prevod dok. med. preglede, viziranje i troskove do Bgd-a, jer sam iz Nisa, plus ako prodjem razgovor ovde, oko 1.500-1.700 usd za avio karte, jer smo troclana porodica, plus rentiranje stana unapred, jer je tako najbolje, i sve to AKO prodjemo lutriju!!!
Summa summarum:
ja da imam 10.000 jevreja, Amerika bi me videla samo kao turistu!!! Ja u glavi racunah, prodam auto (oko 5.000e) + troskovi. Ipak sa 5soma ne oze da se krene neki biznis ovde, ali sa 10-15 soma, bogami...
Jos sam citao da su ljudi ovde davali otkaze u jakim firmama da bi ziveli Americki san... haha
Moracu ja to malo bolje da razmislim (iako trenutno ne radim nigde), jer imam dvogodisnju devojcicu i ne isplati mi se toliko maltretiranja...
Za dobitak na lutriji ti treba samo da ispravno popunis prijavu i da imas 12 godina skole (osnovna + srednja). Na osnovu ta 2 uslova ces dobiti vizu ako te izvuku i imas love da platis vize, a sve ostalo je na tebi. Sa koliko ces novca otici, koliko znanje jezika imas, da li ces se snaci pronaci posao itd. je tvoja briga. Ova lutrija nije socijala pa da ti neko da vizu i smjesti te tamo na sigurno. To sto si izracunao troskove (10.000 dolara za pocetni zivot u USA nije uslov za ulazak nego slobodna procjena forumasa) izracunali su i ostali forumasi i znaju to sto si ukapirao i ti da je to skupo. Od price tipa >da imam toliko para ja bi ovo i ovo ne bi isao> nemas nista i niko se nece uzbuditi u USA ako ti nemas love da ides tamo i pokusas doci do boljeg zivota, bas kao sto ih je briga i za mene isto tako da li cu sakupiti novac za odlazak. E sad da li ces se upustiti u ovu igru i rizike to je tvoja licna procjena, a forum ti pomaze da iz vise uglova i sa vise informacija doneses tu odluku kakva god ona bila, kao i svima nama.

vrhunski
23.09.2011, 18:23
E sad da li ces se upustiti u ovu igru i rizike to je tvoja licna procjena, a forum ti pomaze da iz vise uglova i sa vise informacija doneses tu odluku kakva god ona bila, kao i svima nama.

ja bi samo dodao ovde zavrsetak recenice "i to besplatno". :)

vrhunski
23.09.2011, 18:26
@Sacipko

Ako se duze u US nema posao 12000-15000$ je bas nista. Mislim taj novac se brzo potrosi na 100 raznih gluposti a pritom sa tim novcem ce se ziveti izvesno vreme ali vrlooo skromno.

Uglavnom poenta odlazaka u US (bez igde ikoga i icega) kao 95% forumasa je da se nadje brzo neki dobar posao da bi se kroz izvesno vreme uradilo nesto. Svakako da nije lako ali je onima koji nemaju green card (a takvih je iz ExYu jedno milion) je mnogo teze. Propustiti priliku kad si dobio green card na lutriji je totalna glupost zarad neke pocetne zrtve. Ukoliko hoces i mozes da radis tih 12-15000$ ces povratiti ubrzo, bez obzira na realnu strucnu spremu ili znanje.

jasmin_nikol
23.09.2011, 23:28
zdravo dragi forunaši,
nova sam među vama, iako sam do sada dva puta aplicirala za gc. Imam druga koji je pre nekoliko god. dobio na lutriji i odlično se snašao tamo (doduše on je od onih koji od dinara pravi deset). čitajući forum zaključujem da taj američki lebac nije baš tako sladak. S druge strane, drugarica je napustila posao profesora i otišla za NY, gde radi kao konobarica, pa mi ništa nije jasno... moj suprug i ja radimo, imamo solidna primanja (suprug odlična), sve u svemu mnogo iznad srpskog proseka, koji je inače bedan, a muka mi je kad vidim da i b92 lažira podatke, pa se pitam zašta smo uopše šetali i trošili se...kad i ovi kradu, samo u belim rukavicama. Elem, moj razlog odlaska je taj da mi je više muka da brinem o delovima Srbije koje smo odavno napustili i da se pitam šta je sledeće što nas može snaći, muka od nas samih koliko sto postali loši, muka od pada morala, nekulture, nerada, neobrazovanja..... pa se pitam, da li je to, TO?! Da li mogu u Americi pružiti mom sinu bolji život, sa jasnijim pogledom, sa zdravim ambicijama. Ko zna.... u svakom slučaju, tu sam i hvala vam, super ste!!!!

zdravko80
24.09.2011, 14:59
Dobro nam došla :bravo:
Puno sreće i da nam pozeleniš :)

domo-kun
24.09.2011, 19:56
Odavno pratim forum, pa ima vise od 3 godine :) I evo tek sam ove godine resio da se registrujem, a nadam se i da prvi put ucestvujem u lutriji :)

Pretrazio sam ceo forum ali nikako da nadjem pravi odgovor na neka pitanja (imam jos neka sto se ticu prve koverte - ali za to ima vremena :) ) koja me interesuju...

1. Prilikom popunjavanja prijave u delu za postanski kod, da li neko zna da li je moguce koristiti PAK ?? Koristio sam PAK prilikom slanja nekih paketa po Srbiji, ali nikad nisam koristio PAK za nekakve posiljke koje su stizale iz inostranstva.

2. Da li neko zna neku dobro foto radnju u BG koja radi slike posebno za lutriju?? U poslednjih godinu dana sam radio 2 puta slike za razna dokumenta, i stvarno mi je bilo muka kada sam video kako neko radi te slike, bez ikakvog stativa, dobre opreme... Sve onako otprilike...

Sacipko
24.09.2011, 22:42
@ jovke
Prvo mnooogo si me lose procenio na osnovu jednog posta, a drugo nisam ni u jednoj recenici niti nagovestio da me interesuje njihova socijala.
Stvar je u tome da ovde nemam posla i ako sam ekonomista, i to nemam dan radnog staza u struci, ni supruga kao diplomirani pravnik. Ja sa mojom ekonomijom, koju sam da budem iskren ispao iz stosa jer sam odavno zavrsio, a kazem, nisam radio u struci, ili supruga koja je ucila pravo nase zamelje, a razlikuje se u potpunostiu od Americkog, u Americi tesko da cemo naci posao u struci. Jedino fizikalija ili neki zanat jer sam odlican sa alatom. Od tih poslova, ako nemam nikog, a imam malo dete (2god), znaci radio bih sam u pocetno vreme, pitanje je koliko cu zaraditi da se izdrzavamo. A opet napominje da je 12-15000 usd koje si spomenuo, a nista su za tamo, za mene ogromna cifra. Opet, kazem da je to moj slucaj

kulovski
25.09.2011, 00:05
Da li ovo jos uvek vazi http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=314 Tacnije da li da se prijavim za 2013 i ako sam izvucen za 2012?

jasmin_nikol
25.09.2011, 12:44
zdravo!
hvala Zdravko na dobrodošlici.
Što se tiče ove diskusije, ja bih dodala da je post postavljen oko računice i odlaska vrlo tačna i jasno rečena. I to se mora vrlo realno prihvatiti. Nije odlazak za Ameriku nedeljni izlet u prirodi! Niko od nas forunaša ne treba da se vređa i oseća prozvanim, ovde smo da podelimo informacije, iskustva, da se bodrimo i tešimo (kad prođe izvlačenje). Od šarenih laža niko niša ne dobija! Da se razumemo, ne čekaju nas Ameri kao ludi. i ako imamo sreće da dobijemo gc, pored novca, neophodna je čvrsta vizija, uverenje i big balls, because if you dont have them you're gonna fall, that's sure. Nije to nimalo lako, ali svaki početak je težak. Šta mislite kako je bilo emigrantima 1824.-19XX? Koliko njih nikada nije ni stiglo da Ellis island! Tako da, stisneš zube i kreneš (pod uslovom da dobiješ gc:1081:). A što se tiče posla tamo, situacija je individualna, ide do krajnosti i opet zavisi od samog čoveka i sreće, pomalo...ali ako veruješ, biće tako! Imam komšinicu koja je završila Poljopr. faks, ali ipak godinama radi kao kuvarica u jednoj osn.školi, a kako stvari i entuzijazam stoje kod nje, verovatno će i ostati kuvarica. S druge strane, takodje drug koji je u BGu bio lekar, kada je otišao za US, radio je neke glupe poslove u jednom hotelu. U našem rodnom gradu (Negotin) smejali su mu se, kao ono: lift boy, a bio je doktor! Ali čovek je uspeo da posle nekoliko god. nostif. diplomu (a to je tamo užasno teško) i evo ga sad, radi kao lekar. Možda ne u nekoj poznatoj klinici, ali ko zna sa tako jako voljom, možda bude jednog dana i poznati neurohirurg. i da ne smaram više....čini mi se da nije loša varijanta da se upiše doktorat ili master, ali pod uslovom da budeš njihov stipendista, to nije neka kinta (pogotovu ako se ide sa malim detetom, kao u mom slučaju)ali, može da ispadne dobro u budućnosti.... ko zna?! meni je malo čudno kad recimo znam drugaricu koja je u Pančevu radila kad profesor, a sada u Americi radi u nekom restoranu i srećna je, ne želi da se vrati. Pa se pitam da li smo mi živeći toliko dugo u ludilu, nemaštini i štroki malo izgubili kompas šta je normalan život?! Ko zna?! Pozdrav i da mi :papa:, sa srećom!

jovke
25.09.2011, 13:23
@ jovke
Prvo mnooogo si me lose procenio na osnovu jednog posta, a drugo nisam ni u jednoj recenici niti nagovestio da me interesuje njihova socijala.
Stvar je u tome da ovde nemam posla i ako sam ekonomista, i to nemam dan radnog staza u struci, ni supruga kao diplomirani pravnik. Ja sa mojom ekonomijom, koju sam da budem iskren ispao iz stosa jer sam odavno zavrsio, a kazem, nisam radio u struci, ili supruga koja je ucila pravo nase zamelje, a razlikuje se u potpunostiu od Americkog, u Americi tesko da cemo naci posao u struci. Jedino fizikalija ili neki zanat jer sam odlican sa alatom. Od tih poslova, ako nemam nikog, a imam malo dete (2god), znaci radio bih sam u pocetno vreme, pitanje je koliko cu zaraditi da se izdrzavamo. A opet napominje da je 12-15000 usd koje si spomenuo, a nista su za tamo, za mene ogromna cifra. Opet, kazem da je to moj slucaj

Nisam ja tebe nista lose procjenjivao nego sam htio reci da ukazujes na nesto sto svi znamo. Nemas od toga nista sto konstatujes da je cifra ogromna jer amere to zabole nego gledaj na koji bi nacin dosao do tog novca. Cifre su takve kakve su nema izbora. Jeste, novac je glavni problem za odlazak i tebi, i meni i mnogima sa foruma. I ja radim kao mnogi za 250 eura i od toga platim stan i djeciji pampers pa zivim od vazduha mjesec dana ni ja ne znam kako, a o skupljanju novca za vize da i ne pricam. Ne trebas se sad opteretiti razmisljanjem o novcu ako imas volje za odlazak. Bice dovoljno vremena da pokusas sakupiti novac ako te izvuku. Predajte ti i supruga prijave u oktobru pa ces vidjeti da li ces odustati ili sakupiti novac jednog dana za odlazak kad dodje vrijeme. Da sad ovde ne razvlacim temu ali procitaj ima primjera gdje dobitnik bude muski clan proodice odnosno suprug pa on ode ranije prije supruge i djece u USA i pripremi teren za njihov dolazak tako sto se snadje u prvih 6 mjeseci za stan i posao. Ne moraju svi clanovi porodice prvi put uci u USA isti dan. U tom slucaju bi ti trebalo manje novca. Sve u svemu, izracunao si tu cifru, ali nemoj se fiksirati za nju, jer ko zna sta sve moze i kako da se odigra ako te izvuku. Mozda u medjuvremenu upoznas nekoga ko ce ti pruziti podrsku, budes imao srece na neki nacin itd. Mnogo nekih faktora utice na ovu pricu. Po meni je bitno je da ti prelomis u glavi da li zelis ici zbog sebe i proodice, imas li sta ostaviti iza sebe ovde kao razlog za neodlazak (dobar posao, stan,...) i na osnovu toga se prijaviti ili ne. Novac ti je sad u drugom planu borices se za njega kad dodje vrijeme. Siguran sam da vecina forumasa nema sad taj novac u dzepu niti ga moze zaraditi ali je spremna da se snalazi i pozajmljuje da bi otisla, naravno ako ih izvuku na lutriji. Onaj ko ima nesto ostaviti ovde i ima bilo kakav pristojan zivot za njega je ova avantura rizik pa ce se dvoumiti, a onaj ko nema sta ostaviti i zivot mu je ovde postao bezvrijedan i bez perspektive na duze staze za porodicu on ce rizikovati makar pozajmio taj novac. Sve je danas rizik, a kamoli otici na drugu stranu svijeta ali bez rizika nema ni dobitka.

albertas
25.09.2011, 15:28
Nisam ja tebe nista lose procjenjivao nego sam htio reci da ukazujes na nesto sto svi znamo. Nemas od toga nista sto konstatujes da je cifra ogromna jer amere to zabole nego gledaj na koji bi nacin dosao do tog novca. Cifre su takve kakve su nema izbora. Jeste, novac je glavni problem za odlazak i tebi, i meni i mnogima sa foruma. I ja radim kao mnogi za 250 eura i od toga platim stan i djeciji pampers pa zivim od vazduha mjesec dana ni ja ne znam kako, a o skupljanju novca za vize da i ne pricam. Ne trebas se sad opteretiti razmisljanjem o novcu ako imas volje za odlazak. Bice dovoljno vremena da pokusas sakupiti novac ako te izvuku. Predajte ti i supruga prijave u oktobru pa ces vidjeti da li ces odustati ili sakupiti novac jednog dana za odlazak kad dodje vrijeme. Da sad ovde ne razvlacim temu ali procitaj ima primjera gdje dobitnik bude muski clan proodice odnosno suprug pa on ode ranije prije supruge i djece u USA i pripremi teren za njihov dolazak tako sto se snadje u prvih 6 mjeseci za stan i posao. Ne moraju svi clanovi porodice prvi put uci u USA isti dan. U tom slucaju bi ti trebalo manje novca. Sve u svemu, izracunao si tu cifru, ali nemoj se fiksirati za nju, jer ko zna sta sve moze i kako da se odigra ako te izvuku. Mozda u medjuvremenu upoznas nekoga ko ce ti pruziti podrsku, budes imao srece na neki nacin itd. Mnogo nekih faktora utice na ovu pricu. Po meni je bitno je da ti prelomis u glavi da li zelis ici zbog sebe i proodice, imas li sta ostaviti iza sebe ovde kao razlog za neodlazak (dobar posao, stan,...) i na osnovu toga se prijaviti ili ne. Novac ti je sad u drugom planu borices se za njega kad dodje vrijeme. Siguran sam da vecina forumasa nema sad taj novac u dzepu niti ga moze zaraditi ali je spremna da se snalazi i pozajmljuje da bi otisla, naravno ako ih izvuku na lutriji. Onaj ko ima nesto ostaviti ovde i ima bilo kakav pristojan zivot za njega je ova avantura rizik pa ce se dvoumiti, a onaj ko nema sta ostaviti i zivot mu je ovde postao bezvrijedan i bez perspektive na duze staze za porodicu on ce rizikovati makar pozajmio taj novac. Sve je danas rizik, a kamoli otici na drugu stranu svijeta ali bez rizika nema ni dobitka.

Amin sve je tacno............................................. ........bravo:

drolma
25.09.2011, 19:18
Da li na forumu ima pedesetogodisnjaka koji bi si uselili u USA, vjerujem da ima ali se ne javljaju. Pa nismo ni mi za otpisati.:obrva:

noki
25.09.2011, 21:40
Da li na forumu ima pedesetogodisnjaka koji bi si uselili u USA, vjerujem da ima ali se ne javljaju. Pa nismo ni mi za otpisati.:obrva:

Moj otac i majka su dosli ovde u Ameriku sa 57 i na 55 godina,uistinu nije bilo preko lutrije,ali nema veze ovde su morali da pocnu ispocetka,poso,stan i sl.Kad kazes kod nas nazad na balkanu,da ces da trazis poso sa 57 godina,svi ce da te smatraju ludim,posto nema posla i za mladje ljude,ali ovde nije bas takav slucaj.Otac mi se zaposlio u supermarketu Shoprite i evo vec 6-ta godina mu je u istom,i nadamo se da ce ostati do penzije.Isto tako oni su zasluzni sto sam i ja ovde - dva puta su mi podneli dokumente za lutriju,i iz drugog puta smo izvuceni ja i moj muz,i vec 6 meseci zivimo i radimo u Americi.Tako da mislim da nije nikad kasno ako se ima dobre volje i upornosti.

jasmin_nikol
25.09.2011, 22:22
Roditelji mog druga, koji je dobio gc na lutriji, su takodje otišli u kasnim 50tim i super im je !! sa decom, a stigli i unučići, pa su sad svi srećni i zadovoljni. Definitivno, nikad nije kasno. pozdrav!:papa:

zdravko80
26.09.2011, 00:26
Apsolutno se slažem sa jasmin_nikol da nikad nije kasno i da uvek postoji šansa da se dobije GC :) Doduše sreća je uvek dobrodošla :) Evo primer moja komšinica je dobila iz prve i od 2008 godine je tamo... nalazi se u Majamiju i prezadovoljna je :)) Ima posao dobar i svima preporučuje da pokušaju sa lutrijom... Moja dva daljna rođaka su izvučeni takođe iz prve jedan 2005-te drugi 2006 - te :)))
Šta reći nego ljudi rođeni pod srećnom zvezdom :))))) Dragi moji forumaši nadam se da ćemo svi mi imati malo sreće i biti izvučeni kao moja komšinica i rođaci!!! pozzz i budite optimisti svaki dan, svaki sat , svaki minut ... :))))

chombe_bg
26.09.2011, 02:37
Ok. Provalio sam.
Sto ispada ovako:
Summa summarum:

Vidi,ovo sve sto si napisao je tacno ali si prevideo jednu bitnu stvar a to je da imas/imate 6 meseci fore da aktivirate vize a to mozes vrlo prakticno da iskoristis :;D:
U sl. da budes izvucen a nemas dovoljno casha,po dobijanju vize ti prvi odmah zapucas tamo,nadjes bilo kakav posao,ako treba i dva,i u narednih 6 meseci zaradis pare da dovedes zenu i cerku.Ako ti ni to nije dovoljno vremena da se snadjes i obezbedis zivotne uslove za sve vas,one ostanu u US&A onoliko dugo koliko god mozes finansijski da podneses,samo da bi aktivirale GC pa onda mogu da se vrate kuci a ti ces vec za tih godinu dana stati na noge...

jumanji
26.09.2011, 10:15
Pozdrav svima!

Suprug i ja pratimo ovaj forum skoro godinu dana i sada smo se prijavili. Zelimo se zahvaliti svim forumasima koji su podijelili svoja iskustva i korisne savjete. Ove godine cemo i mi aplicirati za GC. Svim ucesnicima zelimo puno srece! :)

drolma
26.09.2011, 13:57
Cini mi se da se pedesetogodisnjaci slabo javljaju na forum, jer ipak se u tim godinama drugacije gleda na sve, pa ih hrabrim da to cine da bi svi vidjeli i drugacije razmisljanje, nacine odlaska i probleme. Zahvaljujem na podsticanju i ohrabrenju.

Silvija29
26.09.2011, 14:04
Pozdrav svim forumasima, planiram ove godine sa porodicom da aliciram, i ako nam se sreca osmehne da dobijemo, da li neko od vas zna hoce li moj suprug imati problem jer je 2004 deportovan iz Italije zbog falsifikovanja dokumenata i ima zabranu 10 godina?

Sacipko
26.09.2011, 15:53
To je ono sto mi je trebalo. Znaci nije uslov da svi odemo od jednom!!!
To je vec druga prica i varijata. Nov sam i nagovestio sam da neznam tacno o cemu se radi. Ja mislio da moramo u isti dan overiti vize, naravno pod uslovom da budemo izvuceni i predje sve silne zavrzlame. :D

Isabelle
26.09.2011, 19:07
Poooozdrav svima i evo mene opet sa vama...

Velika dobrodoslica novim clanovima i puno srece sa 2013-tom...Kako neko rece , cudno ali ovi koji prvi put apliciraju nekako su i najsretniji...U svakom slucaju prijavite se, i daBogda vas izvukli :bigkiss::bigkiss:

Stara raja, gdje ste? Zeljko, Vladana, jovke, evo jos par dana...

Nama drugi pokusaj akoBogda, oboje se prijavljujemo , s tim da smo obavili tehnicke detalje sa zakonske strane...

Puno srece svima :1072::1072::1072::1072:

jovke
26.09.2011, 20:14
To je vec druga prica i varijata. Nov sam i nagovestio sam da neznam tacno o cemu se radi. Ja mislio da moramo u isti dan overiti vize, naravno pod uslovom da budemo izvuceni i predje sve silne zavrzlame. :D

Ne znam sta tacno mislis pod <overiti vize>?! Onda kad vam zakazu razgovor u ambasadi tada ce izdati svima vize i moras ih tad platiti (819$ x broj clanova porodice), nema druge. Ali sve ostale troskove posle izdavanja viza (put, stan u USA,...) mogu biti umanjeni za ostale clanove porodice, jer bi samo isao ti za pocetak. Od trenutka izdavanja viza svi clanovi porodice moraju uci u roku od 6 mjeseci pa ti je zato chombe rekao da ako ti i to bude malo prvih 6 mjeseci, opet se vrate u Srbiju dok ne skupis jos love.
U svakom slucaju imas sigurno najmanje 6 mjeseci od trenutka kad te izvuku do razgovora u ambasadi da iskupis novac da platis vize, jer izvlacenje je u Maju a razgovori pocinju od Oktobra i to tek za one sa najmanjim brojem. Ako budes neki visok broj mozda ces imati i godinu dana od izvlacenja do razgovora i placanja viza.

Sacipko
26.09.2011, 21:33
Od cega zavisi koji cemo broj dobiti?
Od datuma-satnice prijavljivanja? ili ide randum?
Recimo, ko aplicira 6 oktobra, recimo, 1000 npr, a ko aplicira, recimo, 5. novembra, 1500 (odnosno red bre vise)...

ZeljkoUSA
26.09.2011, 23:34
Poooozdrav svima i evo mene opet sa vama...

Velika dobrodoslica novim clanovima i puno srece sa 2013-tom...Kako neko rece , cudno ali ovi koji prvi put apliciraju nekako su i najsretniji...U svakom slucaju prijavite se, i daBogda vas izvukli :bigkiss::bigkiss:

Stara raja, gdje ste? Zeljko, Vladana, jovke, evo jos par dana...

Nama drugi pokusaj akoBogda, oboje se prijavljujemo , s tim da smo obavili tehnicke detalje sa zakonske strane...

Puno srece svima :1072::1072::1072::1072:

Tu smo, tu smo... Malo da prodju ove price oko prijave pa eto nas opet :bravo:

Naravno da igramo i cekamoooo... Pozdrav i puno srece "starim" kao i novim clanovima, nema tu neke razlika :1081:

ZeljkoUSA
26.09.2011, 23:36
Od cega zavisi koji cemo broj dobiti?
Od datuma-satnice prijavljivanja? ili ide randum?
Recimo, ko aplicira 6 oktobra, recimo, 1000 npr, a ko aplicira, recimo, 5. novembra, 1500 (odnosno red bre vise)...

Ne postoji pravilo na osnovu koga ti odrede broj. Ukoliko te izzuku, odrete ti broj koji ti odredjuje datum intervjua. Datum, cas prijave nema veze sa tim. Totalno random, osim za 2012 :no:

chombe_bg
27.09.2011, 18:13

Samo da znas da tu postoji jedna zackoljica a zaboravio sam da ti je pomenem!
Nisam 100% siguran ali mislim da ostala lica koja su dobila vizu moraju u pratnji nosioca da udju u Ameriku tj sa onim clanom porodice koji je u stvari izvucen na lutriji.
Ti se lepo uskoro prijavi i nemoj mnogo da mozgas jer do izvlacenja ima dosta vremena,a do tad lepo sedi i procesljaj ceo forum i naci ces sigurno odgovore na sva pitanja...

mario
27.09.2011, 18:43
Zdravo forumasi....prijavljivanje je uskoro i samo me jedna stvar buni...iako znam da se sve elektrononizovalo ipak zelim da cujem vas savet kako popuniti polja za 8 pitanje.

8a.in care of
8b.Address Line 1
8c.Address Line 2
8d.City/Town
8e.District/Country/Province/State
8f.Postal Code/
8g.Country

Ako sam Ja Pera Petrovic a nisam i mi u pasosu stoj u polje adrese Beograd, Vozdovac Somatovacka 2a stan 7 sta ja tacno treba u ovom pitanju da odgovorim

da li bi moj odgovor trebao da glasi ovako

8a.in care of Pera Petrovic
8b.Address Line 1 Somatovacka 2a
8c.Address Line 2 Apt (stan) 7
8d.City/Town Beograd
8e.District/Country/Province/State Serbia
8f.Postal Code/ 11000
8g.Country Serbia

wolf
28.09.2011, 01:11
Za Marija: http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/uputstvo.php

Milosdv
29.09.2011, 01:37
ZAŠTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
VAS
MRZI da prelistate malo forum? :drool:

Inače puno sreće svima u novom zezanju... :grin:

Pozdrav

Irvassss
30.09.2011, 09:48
Pitanje,ako ja prijavim sve clanove porodice, i nekoga izvucu a to npr nije moje ime, da li mogu ja da odem a oni ne? Hvala na odgovoru

chombe_bg
30.09.2011, 12:08
Pitanje,ako ja prijavim sve clanove porodice, i nekoga izvucu a to npr nije moje ime, da li mogu ja da odem a oni ne? Hvala na odgovoru
Hahahaha! Mozes,mozes,naravno :bravo::bravo::bravo:

dejancic
30.09.2011, 18:07

Sacekaj ti lepo prijavu za 2014-tu. Do tada ce popis stanovnistva verovatno biti gotov, onda nadji spisak pa lepo prijavi celu Srbiju i izvlace te 100%...

mikiSA
30.09.2011, 19:15
Stani, ti hoces da prijavis nekoga ko ne zeli da ide, i onda ako tu osobu izvuku da ti odes umjesto njih? Jesi ti svjestan da bi to bila lazna prezentacija,ustvari skoro kradja identiteta, kako bi dobio pasos na njihovo ime, kako ostale dokumente?Sta je sa otiscima prstiju, hoces i to promijeniti da bude njihov??? Mislim da to nece moci.

vrhunski
30.09.2011, 21:00
sacekaj ti lepo prijavu za 2014-tu. Do tada ce popis stanovnistva verovatno biti gotov, onda nadji spisak pa lepo prijavi celu srbiju i izvlace te 100%...

:))) +1 .

jasmin_nikol
30.09.2011, 21:49
pa nisam baš sigurna kako to misliš irvasss? zato što osoba koja je izvučena započinje ceo proces oko dobijanja vize: prva, druga koverta, lekarski, vakcine..a što je najvažnije INTERVJU na kraju. I sve to KOŠTA!!! Pa sad vi vidite,,,, pozdrav!

vrhunski
30.09.2011, 22:20
pa ne kosta nista osim troska vremena i eventualno fotografisanja svakog ucesnika na lutriji.

On je mislio ovako

Pera Peric, podaci bla bla uploaduje sliku
Zika Zikic, podaci bla bla uploaduje sliku
xxxxx

i tako ko zna koliko a onda Pera Peric bude izvucen i da kaze ja necu da idem ali jel moze neko drugi da ide umesto mene :)

odgovor je NE!

Irvassss
30.09.2011, 22:55
Ljudi neki su me pogresno shvatili, ja sam mislio za majku,tatu,sestru , moja porodica. I npr izvucu sestru , a ona nece pa da li mogu ja,to je moje pitanje. Shvatio sam iz postova da ne mogu. Ne morate praviti sprdnju za popis nisam toliko glup :wtf:

jovke
30.09.2011, 23:02
Ne znam na koje clanove porodice si mislio? Sta znaci clanovi porodice?
Lutrija prepoznaje samo 2 clana porodice kod izvlacenja na osnovu kojih se ide, a to su 2 supruznika. Ako izvuku tebe ili suprugu mozes otici i zaradjivati lovu tamo gastrabajterski a supruga i eventualno djeca da zive ovde ako ne zele tamo. Svi ostali clanovi porodice, familije, mama, tata, djeca, stric, baba itd. ti ne mogu doneti odlazak u USA i da ih prijavis i da ih izvuku. I na kraju, ti ili supruga kao dobitnik i tu ima razlike. Ako izvuku tebe supruga ne mora nikada vidjeti USA ti ides bez nje kao dobitnik,a ako izvuku nju mora i ona jednom uci u USA. To je ipak neka visa matematika koju ces ti tesko za sada ukapirati bez kako rekose popisa stanovnistva a to ce ostali forumasi da ti obrazloze. :grin:

jovke
30.09.2011, 23:18
Ljudi neki su me pogresno shvatili, ja sam mislio za majku,tatu,sestru , moja porodica. I npr izvucu sestru , a ona nece pa da li mogu ja,to je moje pitanje. Shvatio sam iz postova da ne mogu. Ne morate praviti sprdnju za popis nisam toliko glup :wtf:

Forumasi su se malo sprdali jer si se i ti sprdao na forumu. Malo su ti samo uzvratili. Nisi ni elementarne stvari procitao na forumu a vec si lupio zestoko pitanje za sprdnju. Imigraciona viza nije kupovina karte za neku utakmicu pa da je preprodaje ko god kome hoce. Da li recimo tvoja sestra moze za tebe da polaze prijemni na Harvardu i ako prodje da ti ides na studije umjesto nje? E tako ni ovo ne moze. Svako dobro i prijavi se u Oktobru svima su sanse jednake, mozda te izvuku. Pozdrav!

Irvassss
01.10.2011, 00:28
Izvinjavam se,ovo mi je prva prijava , hvala na objasnjenju :ziveli2::konjanik::konjanik::konjanik:

mario
01.10.2011, 21:29
Zdravo svim forumasima....
Na sajtu za prijavu pise da sajt podrzava samo IE 6 ili IE 7....U ovom slucaju oni koji koriste win 7 operativni sistem ne mogu na svom racunaru da instaliraju neki od zahtevanih pretrazivaca jer im win 7 operativni sistem podrzava verzije IE 8 i novije....

Opcija vam je da ili aplicirate sa nekog drugog racunara gde vam je instaliran win XP koji nudi mogucnost instalacije nekog od ova dva pretrazivaca ili da ako koristite win 7 odete na vas IE 8 pretrazivac onda kliknete na Tools –> Developer Tools i otvorice vam se prozor....kliknite onda na Browser Mode i iz ponudjenog odaberite Internet Explorer 7.
Isto ovo odaberite i u Document Mode-u...:)

Nadam se da je ovo mnogima pomoglo koji za ovo nisu znali....

Pozdrav

wolf
02.10.2011, 00:52
Za ovo nisam znao, dobra informacija Mario. Hvala! :naughty:

chombe_bg
02.10.2011, 03:03
Zdravo svim forumasima....
Na sajtu za prijavu pise da sajt podrzava samo IE 6 ili IE 7....U ovom slucaju oni koji koriste win 7 operativni sistem ne mogu na svom racunaru da instaliraju neki od zahtevanih pretrazivaca jer im win 7 operativni sistem podrzava verzije IE 8 i novije....

Opcija vam je da ili aplicirate sa nekog drugog racunara gde vam je instaliran win XP koji nudi mogucnost instalacije nekog od ova dva pretrazivaca ili da ako koristite win 7 odete na vas IE 8 pretrazivac onda kliknete na Tools –> Developer Tools i otvorice vam se prozor....kliknite onda na Browser Mode i iz ponudjenog odaberite Internet Explorer 7.
Isto ovo odaberite i u Document Mode-u...:)

Nadam se da je ovo mnogima pomoglo koji za ovo nisu znali....

Pozdrav

U principu,moguca je i prijava preko Firefox-a a mislim i Chrome-a,samo prethodno treba instalirati "IE tab" add on,koji i stranice optimizovane za Internet Explorer otvara u Mozilli tj Chrome-u :;D:

AntaresNS
02.10.2011, 09:43
Moze biti i firefox, odnosno bilo koji pretrazivac koji moze da otvori tu stranicu i preko koga mozete da unesete prijave - potvrdjeno prosle godine u American Corner-u od zvanicnika Americke ambasade u Beogradu

one umbrella two chairs
02.10.2011, 20:29
pozdrav,
imam pitanje u vezi prijave i dela koji se odnosi na obrazovanje, procitao sam u nekoliko postova da stavaljam onaj nivo obrazovanja koji je stecen, mene zanima da li ipak mogu da upisem da imam fakultetsko obrazovanje, jer mi je ostao jos jedan ispit i diplomski, a to cu sve zavrsiti do decembra, najkasnije, u januaru, a izvlacenje lutrije je u maju, pa tek nakon toga slede prve koverte i ostele procedure u kojima direktno proveravaju kandidate? Hvala

kaneolopa
02.10.2011, 20:37
Jos jednom, upisujes diplomu koju imas ne koju ces imati

caspero
04.10.2011, 09:42
imam nekoliko pitanja:

-ako u imenu ili prezimenu imas slova sa kvačicama upisuju li se u izvornom obliku ili bez
-kako se upisuje viša strucna sprema u formularu?
-mora li biti navedena ista adresa kao npr u pasosu prilikom upisa u taj formular

i jos nesto

da li je ovaj program za uredjenje slike ok.
http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

jovke
04.10.2011, 10:07
imam nekoliko pitanja:

-ako u imenu ili prezimenu imas slova sa kvačicama upisuju li se u izvornom obliku ili bez
-kako se upisuje viša strucna sprema u formularu?
-mora li biti navedena ista adresa kao npr u pasosu prilikom upisa u taj formular

i jos nesto

da li je ovaj program za uredjenje slike ok.
- Ime i prezime u prijavi pises bez kvacica
- Visa strucna sprema je associate degree ali s obzirom da nema te opcije u prijavi moras oznaciti High school degree ili University degree ( licno ja bih stavio University degree)
- Adresa koju ostavis ne mora biti zvanicna tamo gdje si prijavljen nego je to vise kontakt adresa tako da ostavi koju zelis, ona koja ti je prakticna za eventualnu komunikaciju sa njima ako dodje do potrebe za tim.
- Program za uredjenje slike je vjerovatno dobar i zvanican ali ja kad sam preko njega obradio sliku nije bas bila kao kada sam je obradio kroz pravila u zvanicnim instrukcijama. Meni se visine do brade i od ociju do dna slike koje se tamo navode ne uklapaju u sliku koju formiram preko linka koji si ti ovde naveo.

Tamara85
04.10.2011, 12:26
Jel pocelo? Ne nam zasto, ok preko Firefoxa nece, ali preko IE (imam 9 ali sam prebacila na 7) i kad odem na tu stranicu bude mi cela bela stranica bez igde icega?! Definitivno nisam strucnjak za komp ali bas sam zbunjena........ I iz 5x mi se pojavi stranica kao u firefoxu i dole pise "This web site only supports Internet Explorer 6.0 and Internet Explorer 7.0" (a jesam prebacila sa 9 na 7 kako pise u pre par postova)

Inace imam Vistu (?!)

Zloh
04.10.2011, 13:13
Jel moze neko da napishe direktan link za Novu Aplikaciju.Hvala

daxterix
04.10.2011, 14:20
VELIKI POZDAV.

Novi sam clan ovog foruma od juce. Zelim samo da pozdravim sve clanove,i pozelim srecu svima koji ce se prijaviti za green card danas kao i ja.
Slucajno sam naletio na ovaj forum i tako saznao da postoji i ova opcija za migraciju,jer vec par dana po netu trazim najboli i najlaksi nacin za vize. tako da ovo necu propustiti.
Procitao sam sve moguce postove,i zahvaljujem svima na savjeima i uputstvima.

SRETNO SVIMA!!!!:obrva:

daxterix
04.10.2011, 14:22
I jedno pitanje>>> NEMOGU DA SKONTAM U KOLIKO SATI TACNO POCINJE PRIJAVLJIVANJE.

flops
04.10.2011, 14:38
Pise u podne po njihovom vremenu, tako da ce veceras moci da se prijavljuje.

vrhunski
04.10.2011, 14:51
http://www.dvlottery.state.gov/

Moj savet za sve koji se prijavljuju prvi put posaljite broj sami sebi ili nekom svom prijatelju/rodjaku BROJ koji dobijete na EMAIL!!!! Mnogi se jave kasnije kako da proverim da li sam dobio a izgubio sam broj odgovor je

NIKAKO!

Dakle cuvajte broj, tj posaljite ga sebi na Email + jos negde :)

nikola_pancevo
04.10.2011, 16:28
pozdrav svim clanovima foruma!

prvi put se prijavljujem na lutriju (prosle godine sam zakasnio) i vidim sledecu poruku uokvirenu crvenim linijama:

This web site only supports Internet Explorer 6.0 and Internet Explorer 7.0.

ja normalno vidim tu stranicu sa google chrome-a gde pise da prijavljivanje pocinje danas u podne po gmt-4 vremenu...

da nadjem IE 7.0 ili mogu i sa mog chrome-a?

Zana
04.10.2011, 17:07
Nekima od vas ce (znam) ovo zvucati naivno, smesno ili sta god vec.... ali, verujte mi da je neophodno. Dakle:

"MOJA PRIJAVA" na ovom sajtu NIJE prijava za ucestovanje na DV Lottery vec samo nacin da se proveri da li ispunjavate sve uslove za ucestvovanje.

Ucestvovanje na DV Lottery se ne naplacuje, ukoliko dobijete poruku/zahtev za placanje nadoknade onda NISTE NA ZVANICNOM SAJTU za prijavljivanje.

ZelenaLutrija.com NE VRSI USLUGE PRIJAVLJIVANJA na DV Lottery.

ZelenaLutrija.com, niti bilo ko od njenih clanova, NE POSEDUJE APLIKACIJU NA SRPSKOM, niti tako nesto postoji. Aplikacija se podnosi online, na zvanicnom sajtu za prijave, na engleskom jeziku. Uputstvo na srpskom jeziku se moze pronaci na sajtu US ambasade u Beogradu - za ambasade u susednim drzavama nisam sigurna.

Hvala i srecno!

jovke
04.10.2011, 17:11
Evo ja cu kroz Operu da predam prijavu kao i prethodne 2 godine i proci ce. Ti zahtjevi IE 7 i 8 su obicne gluposti. Cim vidis stranicu kroz neki pregledac mozes je i popuniti. Navalite ljudi, jer ko preda 5. i 6. Oktobra taj dobija vidjeli smo prosle godine!:grin: :woohoo:
Nemojte otvarati nove teme bez potrebe pitajte na postojecim temama. Neko je pitao za link gdje se besplatno predaje prijava. Evo link samo nemojte krenuti po novim temama bez potrebe. https://www.dvlottery.state.gov

nikola_pancevo
04.10.2011, 17:59
hvala! znaci moze i preko chrome-a... super

ali vidim da karakteristike slike koju traze su vrlo delikatne, moracu sutra ujutro da idem da se slikam, pa da namestam parametre potrebne za aplikaciju...

milos
04.10.2011, 18:05
Vidim opet krece euforija svi da se prijave u prvom satu lutrije, zasto lepo ne sacekamo 5-i ili 15-i ili 25-i oktobar pa da se prijavimo zasto kliktati iz minuta u minut?:blink:

domo-kun
04.10.2011, 18:37
Milose, potpuno se slazem! Pogotovo mislim da nema potrebe slati istog minuta, sata, dana jer dobro se zna sta je prosle godine bilo...
A dobro znam da ima nekoliko ljudi na ovom forumu koji su poslali posle mesec dana (jer za DV2010 je bilo od oktobra do decembra) od samog "otvaranja" i bas su ti bili izvuceni... Treba svi da shvate da je ovo lutrija, i da ne znaci da ako se posalje istog minuta kada se otvori da ce bas taj neko i dobiti...

bojana5
04.10.2011, 20:46
LJudi imam problem,popunio sam prvi dio aplikacije i dosao do djela Authentication Code gdje se trebaju ukucati slova ona da bi se nastavilo dalje i NE MOZE probao sam i velika i mala slova i stalno vraca da ponovim sta se desava molim vas:wtf:

bojana5
04.10.2011, 20:50
Estimated Burden: 30 minutes
Unexpected Page Request

There has been an error with your entry processing. Please be sure to NOT use your browser's BACK, FORWARD and RELOAD or REFRESH buttons in order to prevent this error.

Only use the BACK buttons provided by this application.

To resume your entry from the last known state please press the "Resume Entry" button below.

Thank you.
I ovo pise sta je ovo molim vas

flops
04.10.2011, 21:14
Posto pratim od osnivanja ovaj sajt i dosao sam na ideju,ja bi zamolio forumase koji su dobili green card da lepo daju svoj nick na skype i broj telefona, da svako moze da ih kontaktira u bilo koje doba dana i noci.Bilo bi korisno kada bi organizovali jedan kurs engleskog jezika, ali do 15.10.2011. da bi ostalo vreme bilo iskorisceno za pitanja pod razno. Nisam bezobrazan, ali mi nije jasno da se cekalo do poslednjeg trenutka da bi se informisalo. Razumem ljude koji su tek naisli na sajt, ali toliko je sve 1000 x sazvakano da .... Ne mora odma da se prijavi, ima vremena do 05.11.2011, tako da je sve jedno prijavio se prvog ili poslednjeg dana. Dosta ljudi koji su otisli preko su se vise smorili od jednih te istih pitanja i zato mnogi ne dolaze vise, a oni su dosta informacija ostavili na ovom sajtu. Znam da sam smorio, ali bilo je iskreno. Puno srece svima u izvlacenju!

caspero
04.10.2011, 21:22
- Ime i prezime u prijavi pises bez kvacica
- Visa stru
cna sprema je associate degree ali s obzirom da nema te opcije u prijavi moras oznaciti High school degree ili University degree ( licno ja bih stavio University degree)
- Adresa koju ostavis ne mora biti zvanicna tamo gdje si prijavljen nego je to vise kontakt adresa tako da ostavi koju zelis, ona koja ti je prakticna za eventualnu komunikaciju sa njima ako dodje do potrebe za tim.
- Program za uredjenje slike je vjerovatno dobar i zvanican ali ja kad sam preko njega obradio sliku nije bas bila kao kada sam je obradio kroz pravila u zvanicnim instrukcijama. Meni se visine do brade i od ociju do dna slike koje se tamo navode ne uklapaju u sliku koju formiram preko linka koji si ti ovde naveo.

puno hvala.
i jos nesto.
mogu li se ja uslikati sa svojim digitalcem i da sredjujem sliku.
koji je najbolji program kojim mogu tu sliku srediti.

Dragon
04.10.2011, 21:39
Ala ljudi pa pmoazite....Ne mogu u opste da udjem u obrazac za prijavu na lutriju? Sta se desava?

Barbosa
04.10.2011, 21:43
Probaj da izbrises kes iz pretrazivaca,mozile, google chrome,zavisno sta koristis

ZeljkoUSA
04.10.2011, 21:44
puno hvala.
i jos nesto.
mogu li se ja uslikati sa svojim digitalcem i da sredjujem sliku.
koji je najbolji program kojim mogu tu sliku srediti.

Ne postoji najbolji, ko je na sta navikao. Meni je potpuno ok PhotoScape, besplatan je, mali je pa mozes probati sa njim. Ne saljem link za download posto pisem sa telefona, ali nadji ga pa probaj.

Srecno sa slikom i sa lutrijom, naravno :==D:

flops
04.10.2011, 22:03
Evo sada moze da se prijavljuje. Sa srecom svima!!!

caspero
04.10.2011, 23:04
treba mi jos necije misljenje za ovo.
da li je ovo dovoljno za slilku

albertas
04.10.2011, 23:18
Djevojka i ja 2 prijave po prvi put ....neka nam je sa srecom:1081::1081:i svima sa foruma zelimo puno srece:papa:

zdravko80
04.10.2011, 23:56
Svim forumašima puno sreće i da svi pozelenimo :)
Ja ću sutra da se prijavim :grin:

chombe_bg
05.10.2011, 02:37
Nekima od vas ce (znam) ovo zvucati naivno, smesno ili sta god vec.... ali, verujte mi da je neophodno. Dakle:

"MOJA PRIJAVA" na ovom sajtu NIJE prijava za ucestovanje na DV Lottery vec samo nacin da se proveri da li ispunjavate sve uslove za ucestvovanje.

Ucestvovanje na DV Lottery se ne naplacuje, ukoliko dobijete poruku/zahtev za placanje nadoknade onda NISTE NA ZVANICNOM SAJTU za prijavljivanje.

ZelenaLutrija.com NE VRSI USLUGE PRIJAVLJIVANJA na DV Lottery.

ZelenaLutrija.com, niti bilo ko od njenih clanova, NE POSEDUJE APLIKACIJU NA SRPSKOM, niti tako nesto postoji. Aplikacija se podnosi online, na zvanicnom sajtu za prijave, na engleskom jeziku. Uputstvo na srpskom jeziku se moze pronaci na sajtu US ambasade u Beogradu - za ambasade u susednim drzavama nisam sigurna.

Hvala i srecno!

Zana,pomagaj,nov sam na forumu!Gde se prijavljujem za izvlacenje?I da,najbitnije pitanje.A sta ja treba da radim ako me izvuku? :grin::woohoo::naughty:

Barbosa
05.10.2011, 02:43
https://www.dvlottery.state.gov/
Evo ovde a iscitaj i forum malo

Zana
05.10.2011, 02:56
https://www.dvlottery.state.gov/
Evo ovde a iscitaj i forum malo

Joj bre Barbarosa, nemo' se pecas na fore starog lisca Chombe-ta!!!! Vi's da samo trazi priliku :grin:

Barbosa
05.10.2011, 10:37
Pa videh ja nov na forumu sa 73 posta,al kasno videh,kakav lisac :)

I love NY
05.10.2011, 10:45
Evo danas sam se prijavio, pa sta Bog da. Cekamo 1. Maj i do tada srecno svima...

Darihno 5150
05.10.2011, 11:39
Pregledao sam uputstvo za prijavu,ali imam nedoumicu oko popunjavanja.Posto sam iz Obrenovca pb 11500,koji je jelte jedna od Beogradskih prigradskih opstina,kako tacno da popunim:

Grad/Mesto
Oblast/Opština/Pokrajina
Poštanski broj

kibos
05.10.2011, 12:20
Dugo godina vec apliciram,ali posto sam prosle godine prvi put aplicirao kao ozenjen, imam jedno pitanje. Nasao sam u instrukcijama za 2013. godinu ovo:

"It is very important that you submit all required photographs. Your entry will be disqualified if you do not submit all the required photographs. Recent photographs of the following people must be submitted electronically with the E-DV entry form:
 You
 Your spouse
 Each unmarried child under 21 years of age at the time of your electronic entry, including all natural children as well as all legally adopted children and stepchildren, even if a child no longer resides with you or you do not intend for a child to immigrate under the DV program.
Failure to submit the required photographs for your spouse and each child listed will result in an incomplete entry to the E-DV system. The entry will not be accepted and must be resubmitted."

e sada mi nije jasno, do sada sam uvek stavljao samo svoju sliku, kako sada da nakacim i zeninu sliku???

Zloh
05.10.2011, 12:41
Napravio sam aplikaciju , nek ide zivot sada valjda ce i mene da posluzi sreca :D, Sretno svima da ste zivi i zdravi :D:bravo::woohoo::grin:

tarantoo
05.10.2011, 13:06
Lijep pozdrav svima,

Evo registrirao se samo da velim da sam se i ja prijavio jer zivot u Hrvatskoj te može samo dovest do ludila....

Sretno svima i nadam se da cemo popit jednu breko bare :beer:

jovke
05.10.2011, 13:37
Dugo godina vec apliciram,ali posto sam prosle godine prvi put aplicirao kao ozenjen, imam jedno pitanje. Nasao sam u instrukcijama za 2013. godinu ovo:

"It is very important that you submit all required photographs. Your entry will be disqualified if you do not submit all the required photographs. Recent photographs of the following people must be submitted electronically with the E-DV entry form:
 You
 Your spouse
 Each unmarried child under 21 years of age at the time of your electronic entry, including all natural children as well as all legally adopted children and stepchildren, even if a child no longer resides with you or you do not intend for a child to immigrate under the DV program.
Failure to submit the required photographs for your spouse and each child listed will result in an incomplete entry to the E-DV system. The entry will not be accepted and must be resubmitted."

e sada mi nije jasno, do sada sam uvek stavljao samo svoju sliku, kako sada da nakacim i zeninu sliku???
Kada izaberes opciju da si ozenjen na dnu prijave a ne kao do sada sto si stavljao da si sam, dobices i drugu stranicu da popunis i tu ces uneti zenine podatke i njenu sliku.

kibos
05.10.2011, 14:21
Hvala Jovke! Malo sam razmislio,pa sam se setio toga....hvala svakako

Tamara85
05.10.2011, 15:30
Sta sad pisem ako imam zavrsenu Visu poslovnu skolu? Tu nema diplome...

Primary school only University Degree
High School, no degree Some Graduate Level Courses
High School degree Master's Degree
Vocational School Some Doctorate Level Courses
Some University Courses Doctorate Degree

HITNO!!!

daxterix
05.10.2011, 15:42
Problem sa slikom...

Slikao sam se sa digitalnim foto aparatom,prebacio na komp.
medjutim kad sam je smanjio u programu na 600x600 glava mi je izduzena.... neznam sta da radim,nesmijem staviti takvu sliku,iako sam provjeravao na validatoru,pise mi da je uredu... mogu li to ikako popravit

Tamara85
05.10.2011, 15:49
I nakon prijave nikakve potvrde ne stizu na mail? Tj nigde nema potvrde, ovaj broj potvrde moram samo da prepisem (jer nemam instaliran stampac na laptopu) ??

I da li ovde iko odgovara ili svi samo postavljamo pitanja? :inluv:

tarantoo
05.10.2011, 16:32
Problem sa slikom...

Slikao sam se sa digitalnim foto aparatom,prebacio na komp.
medjutim kad sam je smanjio u programu na 600x600 glava mi je izduzena.... neznam sta da radim,nesmijem staviti takvu sliku,iako sam provjeravao na validatoru,pise mi da je uredu... mogu li to ikako popravit

koristi photoshop kad uslikas uradi crop image na 600x600px a ne rucno smanjivat cijelu sliku......

tarantoo
05.10.2011, 16:33
I nakon prijave nikakve potvrde ne stizu na mail? Tj nigde nema potvrde, ovaj broj potvrde moram samo da prepisem (jer nemam instaliran stampac na laptopu) ??

I da li ovde iko odgovara ili svi samo postavljamo pitanja? :inluv:

Ne dolazi potvrda, eventualno kasnije ako te odluce kontaktirati nesto, al prvo treba proc izvlacenje :)

daxterix
05.10.2011, 16:41
[QUOTE=tarantoo;25335]koristi photoshop kad uslikas uradi crop image na 600x600px a ne rucno smanjivat cijelu sliku......[/QU

hvala

Tamara85
05.10.2011, 16:48
Ne dolazi potvrda, eventualno kasnije ako te odluce kontaktirati nesto, al prvo treba proc izvlacenje :)

Hvala!!
A odgovor za Visoku poslovnu skolu? ja sam popunila kao University Degree jer svakako Univerzitetska diploma jeste, e ako Bog da i izvuku lako cu im objasniti, jer sve jedno imam uslov...

ZeljkoUSA
05.10.2011, 17:25
Ja imam Visu skolu, po starom (4 semestra) i godinama stavljam Some University Courses. Mada, nisam neki reper posto me nisu izvukli pa ni ne znam da li je to ok.

05.10.2011, 17:34
ljudi,neka nam je sa srecom...:1081::1081::1081::obrva:

jovke
05.10.2011, 18:21
Kada se fotografisete sa digitalcem on ne pravi kvadratnu sliku nego recimo neki format npr. 4320x3240 pa je potrebno prvo obraditi sliku da stranice budu jednake a tek onda smanjiti na 600x600.
Ta prica o slanju na e-mail onog broja sto se dobije kad se prijavite je covjek pomenuo iz razloga da imate sigurnost da ste ga sacuvali. Ne salje sistem nista sam na e-mail. Vas je izbor kako ce te ga sacuvati. Moguce opcije zapisati ga na papiru, ici File-save pa ga sacuvati na racunaru, prepisati u mobilni itd. Nema potrebe slati nekome na e-mail dovoljno je poslati sam sebi na e-mail i ne brisati tu poruku. Ko nije sposoban da odradi nesto od navedenog i nije sposoban za odlazak u Ameriku pa mu viza i ne treba.
Za Visu ili Visoku skolu ja bih stavio University degree jer je su to ipak kakve takve zavrsene studije cim je neko imao indeks i ispite a zavrsio je. Kasnije bih naveo Associate degree kroz obrasce koji se dalje popunjavaju. Zasto bih to uradio? Zato sto licno ne vjerujem da je sve 100% random i smatram da je bolje biti u igri kao University degree. To je ipak samo moje licno misljenje koje nije zasnovano na dokazima i cinjenicama.

Haris
05.10.2011, 21:41
Pozz svima :) Zanima me sta da odgovorim na pitanje oko stepena obrazovanja. Trenutno sam druga godina na cetverogodisnjem fakultetu. Da li cu izabrati "Some university courses" ili ipak "High School degree" ? Hvala puno

daxterix
05.10.2011, 23:24
:bravo:

EVO I JA SAM UPRAVO SADA POSLAO PRIJAVU. ZAVRSIO SAM PO PRVI PUT,I NEK JE SVIM SA SRECOM.
HVALA SVIMA NA DETALJNIM UPUTSTVIMA. :==D:

ZeljkoUSA
06.10.2011, 00:30
Pozz svima :) Zanima me sta da odgovorim na pitanje oko stepena obrazovanja. Trenutno sam druga godina na cetverogodisnjem fakultetu. Da li cu izabrati "Some university courses" ili ipak "High School degree" ? Hvala puno

Pises High School Degree. To ti je sasvim dovoljno, nema potrebe rizikovati, a inace je to jedina diploma koju imas da pokazes.

johnny_nyc
06.10.2011, 15:38
prijavio se 4.10.2011 u 1:05 pm, pa nek mi je sa srećom...i svima vama :1081:

wolf
06.10.2011, 16:08
Da li neko zna da li da se prijavim ponovo na lutriju iako je moja supruga nosilac za 2012. Imamo visok broj pa za svaki slucaj da se osiguramo.

Mikimax
06.10.2011, 17:17
Ljudi imam jedno pitanje.

Rodjen sam u Beogradu, 1986. a trenutno imam samo drzavljanstvo Crne Gore i zivim tamo.

Kako da odgovorim na ovo pitanje, mislio sam da eligibility trazim preko Crne gore, mozda su tamo vece sanse da se dobije nego u Srbiji jer se prijavljuje daleko manji broj ljudi.

6. Country of Eligibility for the DV Program

Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is NOT related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please go to Explanation of Country of Eligibility{this link will open in a new window} to see if there is another option available in your case.

Are you claiming eligibility based on the country where you were born?

Yes
No

If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility.

Select A Country...

Mila Milosevic
06.10.2011, 21:08
Veličina moje fotografije je 243 kb a dozvoljeno je 240. Fotografija je uradjena kod profesionalnog fotografa po svim zahtevima ali eto nije 240 kb već 3 kb veća...Da li neko može da mi kaže šta da radim?I da li će me diskvalifikovati zbog te male razlike?

ivkodrg
06.10.2011, 21:14
Veličina moje fotografije je 243 kb a dozvoljeno je 240. Fotografija je uradjena kod profesionalnog fotografa po svim zahtevima ali eto nije 240 kb već 3 kb veća...Da li neko može da mi kaže šta da radim?I da li će me diskvalifikovati zbog te male razlike?

Preko Photoshop-a je skratis malo i resena prica....

zdravko80
07.10.2011, 01:35
Prijavio se i čekam 1. Maj ... devojka će sutra pa videćemo... Svim forumašima puno sreće i da pozelenimo :papa:

Pedjat87
07.10.2011, 02:35
Prijavio se i ja odmah pola sata nakon otvaranja sajta pa sto bog da :)
Srecno svima!

AntaresNS
07.10.2011, 19:43
Eh, prijavih se i ja (po drugi put) a i supruga ce uskoro. Valjda cemo imati vise srece ove godine...Pozz svima! :;D:

enes
07.10.2011, 23:51
Pozzz svima,

Ako bih dobio zelenu kartu preko ove lutrije da li to znaci da sa sobom mogu povesti i roditelje i sestru?

Ako moja sestra dobije kartu je li to znaci da je mogu i ja dobiti jer smo rod?

Ninovranje
08.10.2011, 00:29
Pozzz svima,

Ako bih dobio zelenu kartu preko ove lutrije da li to znaci da sa sobom mogu povesti i roditelje i sestru?

Ako moja sestra dobije kartu je li to znaci da je mogu i ja dobiti jer smo rod?

Aha, i babu i dedu, i kucu i macu, i komsiju a tek pa komsinicu, bez nje nikako :belj::belj::belj:

albertas
08.10.2011, 00:44
[QUOTE=enes;25391]Pozzz svima,

Ako moja sestra dobije kartu je li to znaci da je mogu i ja dobiti jer smo rod?[/QUOte

Odgovor na tvoja 2 pitanja je..... NE MOZES:no:

albertas
08.10.2011, 00:47
Ma ustvari povedi sve koje znas amerika ceka..............

flops
08.10.2011, 01:54
Prijavljeni supruga, ja i drugar. Mislim budite malo kulturni, evo imas http://translate.google.com/ i tu mozes da vidis da svi koji su ti bliski zena, devojka, mama, tata, brat, sestra, baba, deda, tetka, teca, stric, strina, ujak, ujna, brat od tetke i tece, sestra od tetke i tece, brat od strica i strine, sestra od strica i strine, brat od ujaka i ujne, sestra od ujaka i ujne, i sva sira i bliza rodbina, to ti sve pise na zvanicnom sajtu, samo sam ti ja skratio prevodjenje.

enes
08.10.2011, 02:30
I ja sam aplicirao, medjutim, nisam dobio nikakav email. Je li to normalno?

Pokusao sam da provjerim status ali mi ne dozvoljava da i samo kaze da potvrdni kod ne odgovara.

jel to ovako treba da bude?

flops
08.10.2011, 02:34
Jel si probao preko joke.com tamo idu svi sa foruma da provere.

flops
08.10.2011, 02:36
Tek u maju se proverava, ako si istampao broj koji se dobija, sacuvas ga i proveris tada.

enes
08.10.2011, 03:10
Tek u maju se proverava, ako si istampao broj koji se dobija, sacuvas ga i proveris tada.

Znaci nista do maja, nikakav email niti provjeravanje statusa?

enes
08.10.2011, 04:46
Nakon sto sam popunio aplikaciju, kako da znam da mi je aplikacija prihvacena? Da li bih trebao dobiti neko obavjestenje??

Za sada mi nista nije doslo putem emaila niti mogu pristupiti statusu.

mikiSA
08.10.2011, 06:10
Nakon sto sam popunio aplikaciju, kako da znam da mi je aplikacija prihvacena? Da li bih trebao dobiti neko obavjestenje??

Za sada mi nista nije doslo putem emaila niti mogu pristupiti statusu.

Jesi vidio na ekranu konfirmacijski kod? Jesi ga isprintao, spasio, poslao sebi na email?
Ako jesi to ti je jedina konfirmacija koju ces dobiti. Sad sjedi i cekaj 1. maj.

jovke
08.10.2011, 09:26
Cemu li sluzi onaj "Digital signature" ogroman broj koji se dobija uz Confirmation number na kraju prijave? Nigdje se ne pominje da i njega treba uneti prilikom provjere u Maju sledece godine. Vjerovatno neko ojacanje podataka u sistemu sa njihove strane ili nesto drugo?

albertas
08.10.2011, 10:32
Cemu li sluzi onaj "Digital signature" ogroman broj koji se dobija uz Confirmation number na kraju prijave? Nigdje se ne pominje da i njega treba uneti prilikom provjere u Maju sledece godine. Vjerovatno neko ojacanje podataka u sistemu sa njihove strane ili nesto drugo?

Ja sam zapisao i taj broj od milion cifara za svaki slucaj:naughty:

Sacipko
08.10.2011, 11:08
Negde sam citao ranije, ne mogu da nadjem, Da se mesto rodjenja ili stanovanja upisuje sa, recimo ako Niš, кao Nish, i drugo,
da li slika mora da bude 600x600 ili moze manja, jer planiram u pon, daidem kod prof fotog. pa ako bude malo veca od 240kb, kako sam procitao ovde, da je smanjim na crop ?
edit:
i da... imam dvogodisnju devojcicu, koju isto moram da slikam, da li i ona sme da se smesi ili ne? Tesko je da malog zvrcka uozbiljim i smirim za slikanje? Pretpostavljam da mora da se slika bez snalica i frizurica? i verovatno ce ona da promeni lik kasnije....

Ninovranje
08.10.2011, 11:16
Negde sam citao ranije, ne mogu da nadjem, Da se mesto rodjenja ili stanovanja upisuje sa, recimo ako Niš, кao Nish, i drugo,
da li slika mora da bude 600x600 ili moze manja, jer planiram u pon, daidem kod prof fotog. pa ako bude malo veca od 240kb, kako sam procitao ovde, da je smanjim na crop ?
edit:
i da... imam dvogodisnju devojcicu, koju isto moram da slikam, da li i ona sme da se smesi ili ne? Tesko je da malog zvrcka uozbiljim i smirim za slikanje? Pretpostavljam da mora da se slika bez snalica i frizurica? i verovatno ce ona da promeni lik kasnije....

Pises Nis, bez Yu slova i ostalog.
Mora biti TAČNO 600x600 pix, i NE SME biti veca od 240kb.
Zamisli da u pasosu na slici imas dete koje se kezi, krevelji, plezi i sl? Pa normalno da treba da bude ozbiljno, bez afro, hip hop i ostalih frizura, normalno sve vazi kao i za odraslu osobu. Pokusajte vise puta da je slikate, ako treba i 20, 50, 100 i da ta slika lici na nesto. Pozz