PDA

View Full Version : HRVATSKA - Uvjerenje o NEKAZNJAVANJU

anukto
28.08.2011, 00:08
HRVATSKA - ZAGREB

Procitao sam da se za Hrvatsku trebaju izvaditi 2 dokumenta; jedan na ministarksoj a drugi na opcinskoj razini.

Zivim izvan Hrvatske i ne mogu telefonom nazvati da se dalje informiram o slijedecem

Koliko vremena je potrebno da se izdaju oba dokumenta racunato od dana kada se podnese i to u ZAGREBU?

Cuo sam negdje da se to izdaje u roku od 20 minuta.

Zahvaljujem...

Zelenka
28.08.2011, 14:53
I manje cete cekati. :)

Znaci potvrdu o nekaznjavanju trazite u Ilici 207 (Sud), a Izvod iz kaznene evidencije u Ministarstvu u Savskoj (Zagrepcanka, rade do 13 sati). Za ovo zadnje iskopirajte prethodno osobnu. Biljege je mislim trazio samo Sud (30 kn?), ali stvarno se ne sjecam vise.

Sretno.
Pozdrav

MIA
29.08.2011, 14:02
anukto,

1. Izvod iz kaznene evidencije: državni biljezi (taksa) = 70,00 kn po osobi, priložiti kopiju osobne iskaznice - zahtjev možeš poslati poštom a izvod ti isto pošalju na kućnu adresu
2. Potvrda o nekažnjavanju (sud) - obrazac zahtjeva se kupuje u Narodnim novinama cca 2-3 kn, a taksa je 30,00 kn (jedino potvrde koje se izdaju u svrhu zaposlenja se ne naplaćuju)

Zahtjev za izdavanje potvrde o nekažnjavanju može i predati i podići netko drugi umjesto tebe ali mora biti potpisan s tvoje strane.

Zelenka
29.08.2011, 16:48
70 kuna? Mia, bojim se, da vas je netko gadno "oplendrao".
Obrasci se ne moraju kupovati unaprijed (dapace, besplatni su) jer se uzmu u prostorijama sto Suda, sto Ministarstva. Eh, sad tako je bilo meni prije cca 3 mjeseca, da li se nesto u medjuvremenu promijenilo, ne znam. Ne bi me cudilo.
Cekanje na Sudu - 5 minuta, u Min. nekih 10ak.

MIA
30.08.2011, 14:45
Zelenka,

Obrazac zahtjeva za izvod iz kaznene evidencije sam skinula sa stranice pravosuđa i prije slanja ih nazvala i još sve provjerila. To je bilo prije cca 3 tjedna. Inače, ja nisam iz Zg pa sam sve slala poštom. A za potvrdu o nekažnjavanju na općinskom sudu stvarno nemaju obrazac zahtjeva nego sam ga morala sama kupit. To ti je razlika od grada do grada :suure:

Zelenka
30.08.2011, 16:45
Pfft, koji gadovi. Pljackaju gdje stignu.
A svasta..

Sretno i vama. :)

MIA
31.08.2011, 07:34
ISPRAVAK!!!!!!

Išla sam pogledati bilješke i shvatila da sam pogrešno napisala za izvod iz kaznene evidencije: državni biljezi po osobi su 40,00 kn
Još jednom moje isprike za pogrešan navod (da se iskupim, evo obrazac zahtjeva za izvod iz kaznene evidencije, možda nekom pomogne)

anukto
26.11.2011, 01:56
Da li se sve potvrde (ministarstvo i opcinski sud) mogu dobiti sa prilozenom PUTOVNICOM (ako osoba nema osobnu iskaznicu jer ne zivi u Hrvatskoj)