PDA

View Full Version : Hm...:!

Dragon
03.10.2011, 10:16
Planiram ove godine da igram lutriju! Zavrsila sam Visoku geodetsku skolu u Beogradu, pa me interesuje, da li skola ima uticaja u izboru i da li je moja skola jedna od trazenih?:nene:

TheNenad
03.10.2011, 14:41
Visoka škola spada u više stepene obrazovanja. Ako si išla u četvorogodišnju srednju školu, što se tiče DV lutrije, visoka škola ti ne znači ništa. Ako si išla u trogodišnju srednju školu, onda ti visoka škola omogućava prijavu.

Ali ako misliš na to da li ti visoka škola povećava šanse za dobitak - odgovor je NE. Zato se i zove "diversity lottery", dakle imaju svi jednake šanse, i oni sa četvorogodišnjom srednjom školom, i oni sa doktoratom.

Ipak, ako dobiješ zelenu kartu i ako si stručna u svojem zanatu, onda ti ne moram reći da visoka škola znači veoma veoma mnogo kada se nađeš u USA ili bilo gde drugde, jer šljakati se mora :)

vrhunski
03.10.2011, 16:28
Visoka škola spada u više stepene obrazovanja. Ako si išla u četvorogodišnju srednju školu, što se tiče DV lutrije, visoka škola ti ne znači ništa. Ako si išla u trogodišnju srednju školu, onda ti visoka škola omogućava prijavu.

Ali ako misliš na to da li ti visoka škola povećava šanse za dobitak - odgovor je NE. Zato se i zove "diversity lottery", dakle imaju svi jednake šanse, i oni sa četvorogodišnjom srednjom školom, i oni sa doktoratom.

Ipak, ako dobiješ zelenu kartu i ako si stručna u svojem zanatu, onda ti ne moram reći da visoka škola znači veoma veoma mnogo kada se nađeš u USA ili bilo gde drugde, jer šljakati se mora :)

Ja bih samo dodao da svi imaju jednake sanse cak i oni bez skole ako su radili nesto sto je trazeno zanimanje u zadnjih 5 god najmanje 2 godine.

Uglavnom visa skola ne povecava sanse nikako za lutriju, mozda za H1B ili neku drugu vrstu "vize" ali za lutriju ne.

Zana
03.10.2011, 17:04
Planiram ove godine da igram lutriju! Zavrsila sam Visoku geodetsku skolu u Beogradu, pa me interesuje, da li skola ima uticaja u izboru i da li je moja skola jedna od trazenih?:nene:

Sta znaci "Hm"? To treba da pomogne kao tema drugim korisnicima - kako?

Zasto ponavljas isto pitanje koje si vec postavila na drugoj temi?

Planiras da konkurises za lutriju a postavljas ovakvo pitanje? Znas li uopste pravila ili ih je lakse saznati preko "Hm" pitanja?

Jesi li uopste zavirila u teme koje se ticu konkurisanja samo (da ne pricamo o ostalim)?

Povrh svih postova o fotografijama (PONOVO), trecim stepenima (PONOVO), samo treba jos da se vratimo u 2005-tu i da ponovo definisemo da li stepen skolovanja ima uticaja na izvlacenje. Na O*net ce mozda neko ko ima visak vremena da "svne" umesto tebe i da ti kaze kom nivou pripada tvoja struka.

spectra
04.10.2011, 09:17
Sta znaci "Hm"? To treba da pomogne kao tema drugim korisnicima - kako?

Zasto ponavljas isto pitanje koje si vec postavila na drugoj temi?

Planiras da konkurises za lutriju a postavljas ovakvo pitanje? Znas li uopste pravila ili ih je lakse saznati preko "Hm" pitanja?

Jesi li uopste zavirila u teme koje se ticu konkurisanja samo (da ne pricamo o ostalim)?

Povrh svih postova o fotografijama (PONOVO), trecim stepenima (PONOVO), samo treba jos da se vratimo u 2005-tu i da ponovo definisemo da li stepen skolovanja ima uticaja na izvlacenje. Na O*net ce mozda neko ko ima visak vremena da "svne" umesto tebe i da ti kaze kom nivou pripada tvoja struka.
Bas htjedoh isto da prokomentarisem...
Sve potpisujem!

PS. Jos jednom cu pomenuti da bi bilo dobro da se onemoguciti tek registrovanim clanovima da otvaraju nove teme...

Dragon
04.10.2011, 21:57
Pokusavam satima da popunim formulare za green card i u opste ne mogu ni da pocnem. Kliknem na ponudjenu opciju i samo mi se otvori prazan list, odnosno novi prozor na kom ne pise nista....:smrc:

Dragon
04.10.2011, 22:00
A i tamo gdje udjen dobijem prozor gdje mi trazi ovo, a ja ne znam sta tu da upisem, sta je ovaj confirmation number?:
Confirmation Number:* Format:2012xxxxxxxxxxxx
Last/Family Name:*
OR
No Last/Family Name (Check this box only if you did not enter the last name in your Diversity Visa Entry)
Year of Birth:* Format:YYYY

flops
04.10.2011, 22:06
To ti je za dv 2012, idi sada na njihov sajt i popuni formular>

Dragon
04.10.2011, 23:05
ali trazi mi confirmation number a ja ga ne znam? :nene:

Score
05.10.2011, 00:10
ali trazi mi confirmation number a ja ga ne znam? :nene:

Ne znas sta je confirmation number a hoces da se prijavis za lutiju? Brate....
Idi ovde https://www.dvlottery.state.gov/application.aspx i pocni sa popunjavanjem, broj ces dobiti kada popunis formular ( e, a tu sam siguran da ces imati par pitanja nikad pomenutih ovde...osim par miliona puta : )...)
'ajd sa srecom...