PDA

View Full Version : Slovo đ u imenu

mari
05.11.2011, 10:22
Dragi drugari,

Tek danas sam se setila da treba da apliciram i otrcala do fotografa po sveye slike. Sad sam sela i rekoh ajde da procitam instrukcije jos jednom. Pise da ime i prezime treba da bude idto kao u pasosu. Ja u prezimenu imam slova đ i ć, a u dosadasnjim prijavama sam ih pisala kao dj i c. Kako je ispravno napisati?

ZeljkoUSA
05.11.2011, 11:24
Dragi drugari,

Tek danas sam se setila da treba da apliciram i otrcala do fotografa po sveye slike. Sad sam sela i rekoh ajde da procitam instrukcije jos jednom. Pise da ime i prezime treba da bude idto kao u pasosu. Ja u prezimenu imam slova đ i ć, a u dosadasnjim prijavama sam ih pisala kao dj i c. Kako je ispravno napisati?

Pises kao i do sada, nista se nije promenilo. To se odnosi da ne pises muzevljevo, a u pasosu je devojacko,.... Sve je normalno, bez kvacica...

lafayette
10.10.2012, 19:11
Najkritičnije je slovo "Đ", jer ostalima se samo skine kvačica, a u našem jeziku ga menja Dj.
U novom pasošu ispod slike slovo "D" menja slovo "Đ". Da li neko ima iskustva sa slovom "Đ" tj. da li formu treba popuniti "D" ili "Dj"?

ZeljkoUSA
12.10.2012, 14:12
Najkritičnije je slovo "Đ", jer ostalima se samo skine kvačica, a u našem jeziku ga menja Dj.
U novom pasošu ispod slike slovo "D" menja slovo "Đ". Da li neko ima iskustva sa slovom "Đ" tj. da li formu treba popuniti "D" ili "Dj"?

Ja bih uvek popunio kao DJ i mislim da nikakvih problema neces imati, samo opusteno :papa:

NinaPetra:)
12.10.2012, 14:21

Iz iskustva sa francuskom administracijom mislim da se nase dj sa crticom pise d, odnosno kako ti stoji u pasosu: ako je dj onda pises dj, ako je slovo sa crticom onda d, uh! Ja sam recimo Sladana, jer njima crtica nista ne znaci, a kad sam pisala Sladjana uvek je bilo nesporazuma. dakle, kako je u pasosu, tako pisi

vuxanne
12.10.2012, 14:25
Jedan moj drug je imao problema jer u pasosu nije imao DJ a na SSN je stavio DJ pa je naisao na jednu Micu Salterusu koja je brojala slova u pasosu i slova na SSN kartici i rekla ne poklapa se ovo i kvit. Onda je pokusao u Srbiji da napravi pasos sa Dj i nakon dugo dugo svadjanja i probavanja je uspeo.

lafayette
12.10.2012, 22:47
Ipak sam se odlučio za "D" jer pored slike piše "Đ", a
ispod slike gde je praktično internacionalni naziv stoji "D"!

NinaPetra:)
12.10.2012, 23:23
Ipak sam se odlučio za "D" jer pored slike piše "Đ", a
ispod slike gde je praktično internacionalni naziv stoji "D"!

Upravo tako, nisi pogresio. Srecno na izvlacenju i da se 2014. odmaras na travi Central Parka:grin:

lafayette
13.10.2012, 10:20
Hvala NinaPetra:) takođe Ti želim puno sreće na izvlačenju :1081: