PDA

View Full Version : Stan i posao pre dolaska

Skullnick
17.11.2011, 17:50
Citajuci forum video sam da neki od vas su nasli posao i stan jos pre dolaska u Ameriku. Buduci da dolazim u Chicago u Martu interesuje me kako ste ovo ostvarili radi nedostatka direktnog kontakta sa poslodavcima i provere kredita i slicnih stvari pre iznajmljivanje stana.
Svaki savet bi bio dobrodoso.

dreamerns
17.11.2011, 20:40
Citajuci forum video sam da neki od vas su nasli posao i stan jos pre dolaska u Ameriku. Buduci da dolazim u Chicago u Martu interesuje me kako ste ovo ostvarili radi nedostatka direktnog kontakta sa poslodavcima i provere kredita i slicnih stvari pre iznajmljivanje stana.
Svaki savet bi bio dobrodoso.

Ako imas posao, firma moze za tebe da potpise lease. Trazis oglase pre interneta, nadjes sta te interesuje....firma za tebe uzme stan, pa onda...sta ti bog da (uglavnom je taj prvi stan zesci zajeb....platis nesto daleko skuplje nego sto vredi).

Skullnick
17.11.2011, 20:48
Ako imas posao, firma moze za tebe da potpise lease. Trazis oglase pre interneta, nadjes sta te interesuje....firma za tebe uzme stan, pa onda...sta ti bog da (uglavnom je taj prvi stan zesci zajeb....platis nesto daleko skuplje nego sto vredi).

A kako se moze doci do toga pre dolaska buduci da nemas SSN prvih 2-3 nedelja. Ne bih mogo aplicirati pre dolaska bas radi to sto nemam SSN. Ili mozda ima tu neka caka?

vuxanne
18.11.2011, 04:21
Mozda lupam gluposti, a mozda da pitas ove u nasem konzulatu u Cikagu da li znaju nekoga ko izdaje stan/sobu?

ili mozda da nadjes nesto ovde:

Craigslist Cikago - stanovi (http://chicago.craigslist.org/apa/)

Craigslist Cikago - izdavanje na krace vreme - sublease (http://chicago.craigslist.org/sub/) Ovo neko mora da se seli a vec je potpisao ugovor koji ne moze da prekine. Ovakvima je cesto bitno da izdaju taj stan nekome da ne pucaju pare u prazno posto svakako moraju da ga placaju. Ili im se odselio cimer/ka...

dreamerns
21.11.2011, 03:09
Mozda lupam gluposti, a mozda da pitas ove u nasem konzulatu u Cikagu da li znaju nekoga ko izdaje stan/sobu?

ili mozda da nadjes nesto ovde:

Craigslist Cikago - stanovi (http://chicago.craigslist.org/apa/)

Craigslist Cikago - izdavanje na krace vreme - sublease (http://chicago.craigslist.org/sub/) Ovo neko mora da se seli a vec je potpisao ugovor koji ne moze da prekine. Ovakvima je cesto bitno da izdaju taj stan nekome da ne pucaju pare u prazno posto svakako moraju da ga placaju. Ili im se odselio cimer/ka...

Da, ali uslovi podizdavanja su isti kao i kod normalnog izdavanja....odnosno, landlord i dalje ti traze credit check i sve ostalo...jedino sto ti je kraci ugovor.

Jack.
09.01.2012, 22:58
Ja i masu mojih prijatelja je imalo kucu ili stan koji ih je čekao kad smo isli na J1. Mnogi poslodavci pomognu sa smjestajem i nas nikada nije izislo previse. U Vermont sam placao mjesecno $360 utilities included i jos su nam jednom tjedno dolazili cistit.

Tesko da se ovako nesta moze nac svugdje u US ali kaze, nekom ce se mozda i desit da plati previse a nekom ce se desit da super prodje.

Caka je da poslodavac tu garantira za tebe iako nemas credit score, SSN etc.

del mar ko
08.02.2012, 22:15
SkullNick kad stizes u Chicago i da li si nasao smestaj. Ja cu biti tamo i trazicu u Skokie pa mozda mozemo zajedno da uzmemo nesto? Koliko planiras da ostanes?

Skullnick
11.02.2012, 12:47
SkullNick kad stizes u Chicago i da li si nasao smestaj. Ja cu biti tamo i trazicu u Skokie pa mozda mozemo zajedno da uzmemo nesto? Koliko planiras da ostanes?

Ja stizem na 14 Mart. Za pocetak cu biti kod jednog prijatelja i bicu u Chicago duze vreme. Tu ce biti pocetak novog zivota.

milosx
28.02.2012, 14:15
Poceo sam da gledam oglase za posao iako ima jos mesec i po dana do vize, ali nisam siguran sta da napisem u vezi work authorization. Da li da u pismu vec spominjem proces dobijanja zelene karte ili samo da pisem da bih mogao poceti za mesec i po + 2 sedmice do SSN? Imate li neki savet po tom pitanju?

mikiSA
28.02.2012, 16:53
Poceo sam da gledam oglase za posao iako ima jos mesec i po dana do vize, ali nisam siguran sta da napisem u vezi work authorization. Da li da u pismu vec spominjem proces dobijanja zelene karte ili samo da pisem da bih mogao poceti za mesec i po + 2 sedmice do SSN? Imate li neki savet po tom pitanju?

Mislim da mozes da napises da imas work authorization (bar ja tako pisem). Kad dodjes do intervjua, tu ce te pitati kad mozes da pocnes da radis? E tu im mozes reci mjesec dana nakon ulaska u zemlju, jer ce realno trebati toliko da ti dodje karta. (Ako ne pristanu, sjeti se da onog momenta kad ti udare pecat i datum ulaska u USA viza postaje zelena karta i kao takva je validna godinu dana ili do dana kad dobijes zelenu kartu. S tim mozes ici da dobijes SSN) Dokle si sa poslom? Ako imas nekoga u US, pogotovo ko je Amer, predlazem da napises fin email i da im najavis da ces imati legal resident status i da ces moci da radis, pa ako znaju gdje ima kakav posao da te preporuce, da ti jave... Preuredi resume u njihov (izbaci drzavljanstvo, sve licne podatke osim imena i prezimena, emaila...)
Puno srece zelim!!!

Sacipko
29.02.2012, 21:44
nailazio sam na neke oglase, meni primamljive, i koji je postupak pri sklapanju dogovora sa poslodavcem? Potpisivanje ugovora na licu mesta, ili sta? Jer ne verujem da neko kod njih radi bez neke "sigurnosti" odnosno na reč

mikiSA
29.02.2012, 22:25
nailazio sam na neke oglase, meni primamljive, i koji je postupak pri sklapanju dogovora sa poslodavcem? Potpisivanje ugovora na licu mesta, ili sta? Jer ne verujem da neko kod njih radi bez neke "sigurnosti" odnosno na reč

Ne znam gdje trazis, kod mene je posao specifican, pa trazim po listserv samo za moje zanimanje i one koje se nalaze na zvanicnim stranicama. Budi oprezan sa oglasima na craigslistu, monstertrack i tako tim stranicama. Mozda da probas usajobs.gov sad sam gledala, neke pozicije ne traze da budes US citizen (neke traze).
Zaboravih ti odgovoriti: ako prodjes na intervjuu, dobijes official job offer (na papiru) i onda sa njima mozes da dogovaras oko plate (pozeljno bi bilo i na intervjuu pitati koji je salary range koji oni imaju i onda sa njima pregovarati).

Sacipko
29.02.2012, 22:50
pa gledao sam na craigslistu. Ja sam u struci dipl. ekon, Ali sam gledao poslove nizeg ranga... Mehanicare, bravare, itd... Imam dosta iskustva u tim poslovima. Verujem da bi se takav posao lakse nasao od posla u struci... Pogotovu, sto nemam iskustva u mojoj primarnoj struci i nemam ikoga preko, nemam istoriju itd...

mikiSA
29.02.2012, 23:28
pa gledao sam na craigslistu. Ja sam u struci dipl. ekon, Ali sam gledao poslove nizeg ranga... Mehanicare, bravare, itd... Imam dosta iskustva u tim poslovima. Verujem da bi se takav posao lakse nasao od posla u struci... Pogotovu, sto nemam iskustva u mojoj primarnoj struci i nemam ikoga preko, nemam istoriju itd...

Googlaj sta je potrebno za mehanicara, bravara, mislim da ce ti izaci da moras imati certfikat neki koji izdaje drzava u kojoj ces da zivis (ovakvi poslovi su unionized, pa da znas) i koji kosta vremena i novca.
evo primjer za locksmith (je li to bravar?)
http://education-portal.com/become_a_locksmith.html

milosx
01.03.2012, 00:02
Hvala na informacijama mikiSA, do ovih informacija nisam dosao ni citajuci 50ak blogova na ovu temu.
U kom smislu treba biti oprezan za Craigslist i Monster oglasima?

shanzy
01.03.2012, 13:17
Hvala na informacijama mikiSA, do ovih informacija nisam dosao ni citajuci 50ak blogova na ovu temu.
U kom smislu treba biti oprezan za Craigslist i Monster oglasima?
craigslist je koliko ja znam prepun laznih oglasa za SVE! i za stanove, posao, sta god. e sad, kako ces da znas koji je lazan a koji ne, ne bih znala da ti kazem. nisam nikad trazila posao preko njih, gledala sam stanove prosle godine u njujorku (turisticka varijanta) i vecina su bili fake.

milosx
01.03.2012, 13:23
Pa koja je svrha stavljanje fake oglasa? Sta imaju oni od toga? Svakako im necu dati nista posebno od podataka.

mikiSA
01.03.2012, 14:38
Pa koja je svrha stavljanje fake oglasa? Sta imaju oni od toga? Svakako im necu dati nista posebno od podataka.

To su fake oglasi u smislu da ti garantuju rad od kuce za puno para, s tim da ce ti kao oni poslati cek da unovcis, tvoja banka ce ti dati pare koje ti njima trebas da dostavis, i kad to uradis, nakon par dana te banka obavijesti da je cek ustvari lazan i da si ti dao svoje pare njima, u tom smislu te upozoravam. Legitimni poslovi se nalaze na carrier opportunities/job /employment opportunities na zvanicnim stranicama firmi (ovo je najcesce na human resources page). Druga opcija je kad dodjes da odes do temporary placement/job agencies, oni ti nalaze poslove i preporucuju te firmama (ima neka provizija kad dobijes posao, ali to firma placa). Tu mozes da uradis razna testiranja za posao, koja ce ti kasnije pomoci kad budes sam trazio posao. Svi traze US iskustvo, a ako ga nemas preporucujem da volontiras bilo gdje na bar mjesec dva, tako mozes dobiti odlicne preporuke za dalje...

noki
02.03.2012, 05:33
Ja sam moj trenutni poso' nasla bas pomocu Craigslista,i eto ostala sam tu vec 10 meseci,ali da bi ironija bila veca,samo mesec otkako sam se zaposlila,objavili su na TV i na internetu da su uhapsili seriskog ubicu(tip nudio smestaj i poso na farmi,preko oglasa na craigslist)koji je ubio mi se cini 27 ljudi.Od tada jos uvek gledam Craigslist,ali samo kad je neka poznata firma,i odem na njen website da bi proverila verodostojnost oglasa.:smrc:

Sacipko
03.03.2012, 15:48
A sta mislite o ovima?
http://www.internationaltrainee.com/Available-Positions-live-from-ITN-HQ-in-Los-Angeles_a27.html

Posao za evropljane. Ne izgleda lose za nekoga ko nema nikog preko za prvi posao dok se ne snadje? Ne znam da li su ozbiljni

mikiSA
03.03.2012, 16:22
A sta mislite o ovima?
http://www.internationaltrainee.com/Available-Positions-live-from-ITN-HQ-in-Los-Angeles_a27.html

Posao za evropljane. Ne izgleda lose za nekoga ko nema nikog preko za prvi posao dok se ne snadje? Ne znam da li su ozbiljni

Cuj nije ovo lose, ali koliko vidim da je ovo specificno za J1 Internship program, ne znam kako bi mogao upasti u ovo.

Tamara85
03.03.2012, 21:42
^^ Ima dosta tih sponzorskih agencija, i nasih odavde koje nalaze posao u Americi, to kosta minimum 3000$ (kad sve saberes) i pretezno poslovi u hotelima/restoranima, s tim sto je uslov za J1 da si zavrsio taj fakultet ili ima iskustvo od 5 godina u tome...
Retko da je placen neki drugi posao tipa ekonimija, menadzment, ma sve drugo sem hotelijerstva....

Sacipko
04.03.2012, 11:58
Ne, kao posao da bih otisao, vec postoji program za one koji su vec tamo, preko. Posao se, kako sam shvatio, lako dobija, ali nisu placena ona osiguranja. Zdrav, itd... Ali racunam, ako nema posla, mozda bi ovo bilo kao dobra vaijanta, da se jos bolje nauci jezik, zaradi da se prezivi tih par meseci, i ulazi u CV kao "prethodni poslovi u Americi". Sta znam...

13.05.2012, 14:08
Izdajem kucu i apartmane na Floridi...st.petersburg beach...:1081::1081::1081::1081:

joga
26.09.2012, 00:49
^^ Ima dosta tih sponzorskih agencija, i nasih odavde koje nalaze posao u Americi, to kosta minimum 3000$ (kad sve saberes) i pretezno poslovi u hotelima/restoranima, s tim sto je uslov za J1 da si zavrsio taj fakultet ili ima iskustvo od 5 godina u tome...
Retko da je placen neki drugi posao tipa ekonimija, menadzment, ma sve drugo sem hotelijerstva....

Da li znate koje agencije kod nas nalaze poslove u Americi?Imate li linkove,sve koje sam ja kontaktirala nalaze poslove samo studentima.

Tamara85
26.09.2012, 02:41
Ako ti je dobar engleski ni ne treba ti nasa agencija nego trazi ove ovde.

Nasi ce ti uzeti veliki deo para a nece uraditi nista. Ja sam znala nekog decka, iz Sombora valjda, koji je navodno saradjivao sa nekom agencijom iz Majamija, sad mu ne mogu uci u trag :) Sreca pa se nisam odlucila za njega nego sami na svoju ruku :)

Neko je ovde na forumu spominjao da postoje agencije (ovde u USA) koje zaposljavaju za ~2000$ na ugovor od 2 godine, al ne secam se ko...

pcelica
02.10.2012, 21:30
Ne znam dal ću potrefiti pravu temu, al ajd, tiče se posla..
Zanima me, da li neko zna, kolika je potražnja za grafičkim dizajnerima i grafičarima uopšte (priprema, štampa, dorada..), i to prvenstveno na području kalifornije? Da li naši sertifikati njima nešto vrede (tipa adobe cs2 kurs) i ako vrede, da li može biti bilo koja škola ili mora neka "jača"?

oskark
02.10.2012, 22:06
Zanima me, da li neko zna, kolika je potražnja za grafičkim dizajnerima i grafičarima uopšte (priprema, štampa, dorada..), i to prvenstveno na području kalifornije? Da li naši sertifikati njima nešto vrede (tipa adobe cs2 kurs) i ako vrede, da li može biti bilo koja škola ili mora neka "jača"?

Sto se tice potraznje i uslova za te poslove mozes da pogledas na sajtovim gde se to nudi. imas ih jako puno...

evo npr http://jobsearch.monster.com/search/Graphic-Designer_5?where=California

ili ovde http://www.indeed.com/jobs?q=graphic+design&l=California

milosx
02.10.2012, 22:37

Generalno poslovi vezani za graficki dizajn nisu bas dobro placeni. Vecnina trazi frilensere i tesko je naci stalan posao. Ja sam i to gledao i raspitivao se kad sam odlucivao izmedju NY i CA. Graficari imaju vecu sansu za poslom od samo dizajnera, narocito u manjim firmama kojima treba jack of all trades. Sertifikate niko ne trazi niti gleda, svi hoce da vide samo radove.

vrhunski
03.10.2012, 00:04
Generalno poslovi vezani za graficki dizajn nisu bas dobro placeni. Vecnina trazi frilensere i tesko je naci stalan posao. Ja sam i to gledao i raspitivao se kad sam odlucivao izmedju NY i CA. Graficari imaju vecu sansu za poslom od samo dizajnera, narocito u manjim firmama kojima treba jack of all trades. Sertifikate niko ne trazi niti gleda, svi hoce da vide samo radove.

i ja ovo mogu isto da ti kazem za sertifikate i diplome to nikoga ne zanima nesto posebno vise u smislu da se potvrdi da si to ti. Al mislim da te za diplomu nece ni pitati. Bitnije je iskustvo i sta si sve radila do sada.
Zanima ih sta ti konkretno znas da radis. Ja mislim da ovde u San Jose, Ca ima potraznja za web designerima sad ne znam u odnisu na ostale 'struke' ali mislim da ne bi bio neki specijalan problem da se nadje posao. Pogotovo ako malo spustis svoje kriterijume na recimo $20 po satu.

pcelica
03.10.2012, 09:59
Hvala vam puno. To me je najviše zanimalo dal da idem na dodatne kurseve zbog sertifikata ili ne :)

vrhunski
03.10.2012, 11:03
Hvala vam puno. To me je najviše zanimalo dal da idem na dodatne kurseve zbog sertifikata ili ne :)

Znanje ti nece skoditi tako da ako mozes idi :) ali iskreno vise se ceni iskustvo nego specificno znanje. Pre ce neko sa 15 godina (proverljivog iskustva da se zaposli) nego Master of Science bez iskustva

oskark
03.10.2012, 11:18
Znanje ti nece skoditi tako da ako mozes idi :) ali iskreno vise se ceni iskustvo nego specificno znanje. Pre ce neko sa 15 godina (proverljivog iskustva da se zaposli) nego Master of Science bez iskustva

E vrhunski da te pitam kad se vec prica o iskustvu.
Sto se tice naseg iskustva, znam da to njima malo sta znaci. Al recimo dal im znaci to sto sam radio par freelance poslova, i to bas kod US poslodavaca. Ako stavim dodatno i to kao iskustvu u resume?

vrhunski
03.10.2012, 12:32
E vrhunski da te pitam kad se vec prica o iskustvu.
Sto se tice naseg iskustva, znam da to njima malo sta znaci. Al recimo dal im znaci to sto sam radio par freelance poslova, i to bas kod US poslodavaca. Ako stavim dodatno i to kao iskustvu u resume?

Njima znaci bilo kakvo radno iskustvo. Nece oni sad bog zna koliko to proveravati. Hoce da posalju 1-2 emaila ili da pozovu 1-2 osobe (ali kad im objasnis da treba na telefonu da kucaju +381 odustanu od zvanja) znaci maltene svaki poslodavac hoce da posalje 1-2 Emaila i da dobije neke odgovore. To je nacin kako proveravaju.
Naravno da ako imas freelance poslove stavi ih obavezno ono sto treba samo da formiras jeste da ti resume bude kao neka prica ...krenuo si u tom pravcu i da se zna kuda ides i sta zelis da budes.

Evo ti par saveta za resume.
- Treba da bude u US formatu (obavezno!!!!)
- Treba da se tacno zna sta hoces da budes i sta si bio.
- Treba da sadrzi sto vise kljucnih reci tipa (html, php, mysql, zavisi sta si)
- Trebalo da budes lokalni kandidat (tj da apliciras u oblasti gde zivis)

Ako ti je dobro napisan resume i kad okacis na monsteru ako ne dobijes 1-2 poziva u roku od 7 dana brisi ga nevalja. Eto to ti mogu ja reci iz svog iskustva.
Probaj ovde http://rezscore.com/ koju si ocenu dobio za resume.

Po mom iskustvu resume ti je 50% obavljenog posla za zaposljavanje ako te pozovu i ako stvarno znas to sto pise da znas zaposlice te. Ako hoces da budes brzo zaposlen spusti malo kriterijume i sve ce biti ok. Ja sam otvoreno slagao u Resumeu (stavio sam da sam radio mnogo nizu poziciju nego sto sam stvarno radio) i meni je regruter na to rekao da sam dobro uradio jer resume ti sluzi da mislead regrutera da te pozove. (njegove reci a radi 15 godina taj posao) Ti trebas da uradis sve da njega na neki nacin namamis da te pozove a posle sta bude bude :). Meni su samo posle trazili da napisem pravi da imaju cisto za arhivu sta sam stvarno radio :)

ej odoh da spavam sutra prvi radni dan :)

pcelica
03.10.2012, 14:45
ej odoh da spavam sutra prvi radni dan :)[/QUOTE]

Pa srećno onda sutra..javi nam utiske..

oskark
03.10.2012, 17:43
Njima znaci bilo kakvo radno iskustvo. Nece oni sad bog zna koliko to proveravati. Hoce da posalju 1-2 emaila ili da pozovu 1-2 osobe (ali kad im objasnis da treba na telefonu da kucaju +381 odustanu od zvanja) znaci maltene svaki poslodavac hoce da posalje 1-2 Emaila i da dobije neke odgovore. To je nacin kako proveravaju.
Naravno da ako imas freelance poslove stavi ih obavezno ono sto treba samo da formiras jeste da ti resume bude kao neka prica ...krenuo si u tom pravcu i da se zna kuda ides i sta zelis da budes.

Evo ti par saveta za resume.
- Treba da bude u US formatu (obavezno!!!!)
- Treba da se tacno zna sta hoces da budes i sta si bio.
- Treba da sadrzi sto vise kljucnih reci tipa (html, php, mysql, zavisi sta si)
- Trebalo da budes lokalni kandidat (tj da apliciras u oblasti gde zivis)

Ako ti je dobro napisan resume i kad okacis na monsteru ako ne dobijes 1-2 poziva u roku od 7 dana brisi ga nevalja. Eto to ti mogu ja reci iz svog iskustva.
Probaj ovde http://rezscore.com/ koju si ocenu dobio za resume.

Po mom iskustvu resume ti je 50% obavljenog posla za zaposljavanje ako te pozovu i ako stvarno znas to sto pise da znas zaposlice te. Ako hoces da budes brzo zaposlen spusti malo kriterijume i sve ce biti ok. Ja sam otvoreno slagao u Resumeu (stavio sam da sam radio mnogo nizu poziciju nego sto sam stvarno radio) i meni je regruter na to rekao da sam dobro uradio jer resume ti sluzi da mislead regrutera da te pozove. (njegove reci a radi 15 godina taj posao) Ti trebas da uradis sve da njega na neki nacin namamis da te pozove a posle sta bude bude :). Meni su samo posle trazili da napisem pravi da imaju cisto za arhivu sta sam stvarno radio :)

ej odoh da spavam sutra prvi radni dan :)

Wow, hvala na ovom opsirnom mailu. Bas si detaljno objasnio sve tako da ne ostaje mesta za dodaatna pitanjca :grin:
Samo u tvom slucaju ti si stavio manje nego sto si radio, al ja na zalost ne mogu vise nego sto jesam...U svakom slucaju videcemo kakva ce biti ponuda poslova kad ja budem trazio. Gledacu da pocenm traziti vec odavde, ako ne bude sve kako je planirano...
I naravno ocekujemo update bloga o prvom rano danu :grin:

dejancic
04.10.2012, 00:36

Slazem se sa delom da rezime radi pola posla. Bez dobrog rezimea je tesko otici korak dalje. Treba pogledati na internetu i naci cete mnogo dobrih primera kako napisati dobar rezime. Ja sam primetio da se samo po pitanju formata rezimea situacija za par godina dosta promenila. Treba odvojiti dosta vremena, konsultovati se sa drugim ljudima koji su u slicnoj situaciji, istraziti firmu kod koje se prijavljujete i sto je vise moguce prilagoditi rezime njima i njihovom oglasu, a onda prijava i cekanje. Medjutim...
Moje misljenje je da si regruteru rekao da si sve istinito napisao on bi opet rekao da si bas kako treba uradio. Ista ona varijanta kao kada neko odvali nikad gluplje pitanje, a oni prvo kazu: Hm, good question. :-)

Po meni kod prijava za ozbiljne strucne poslove treba izbeci laganje. Ti si uslovno receno slagao na svoju stetu, neki rade kontra. Ubiju se od laganja i preuvelicavanja. Kad im procitas rezime jedino im nedostaje iskustvo u voznji space shuttle-a, a i to bi imali nego u Srbiji bas i nemamo toliko mnogo rent a shuttle agencija pa je bio problem naci slobodan termin. Ne treba pretpostavljati da ih mrzi da zovu pa nece proveriti sta ste sve napisali. Mene su proveravali u Srbiji. Nije ih mrzelo da okrenu +381...

Pedja_1003
04.10.2012, 14:57
I ja planiram u Chicago krajem Aprila.. Za pocetak bi mozda moving, da li je neko upucen koja firma tamo daje najbolje uslove (vise $ po satu, overtime)?

ivanmilosavljevic
16.03.2013, 23:39
Miami-maj 2013...
Rezervisao sam stan,tacnije rezervisali smo stan drugar Maruko sa foruma i ja.Imali smo tu srecu da nam tako brzo i lako ispadne na vrhunskoj lokaciji, posto tu zivi moj drugar Srbin sa svojim drugom(koji je drug sa mojim skolskim drugom-svet je mali) on iseljava mi upadamo.
Stan se nalazin na South Beach-u,Lincoln road.Tacno 10 metara od glavnog setalista i 10 minuta od plaze.Cena mesecne rente sa svim dazbinama 1400$(kuhinja,king bed,2 lcd plazme u sobi,internet,gas,struja,sve novo) na 3 dela ispada 466$.Jeste da cemo se malo guzvati,ali mi smo flexibilni
Cene u drugim delovima grada malo su nize ali takodje je i manje posla,zabave,klubova...:obrva:
Sto se tice posla,verovatno cemo se ubaciti Maruko i ja u H&M za pocetak posto imamo neke poznanike i satnica je dobra 16$,a drugi posao u lokalnom restoranu isto zahvaljujuci drugaru...
Jos da dobijem vizu i to je to.hehe:1072:

Hurricane
17.03.2013, 15:21
Super. Svaka cast. Odlicna lokacija i uslovi.:bravo:

Poslao sam zahtev za uclanjenje na tvojoj stranici na face-u. Pozz.