PDA

View Full Version : Zelena lutrija - Retro


Stranice : [1] 2 3 4

srdjevic
10.10.2005, 16:15
"Stalna boravišna karta (iliti Permanent Resident Card), poznatija kao Zelena karta (Green Card) obezbeđuje pravo na permanentni život u US. Postoje razni načini dobijanja ove kartice (... preciznije... (http://travel.state.gov/visa/immigrants_types.html)), a jedan je Diversity Visa Program (http://travel.state.gov/visa/immigrants_types_diversity.html), popularna lutrija koja za nagrade daje godišnje 50 hiljada zelenih propusnica.
Primetite na stranici poslednjeg linka gomilu crvenih slova, a ima ih i ovde - Website Fraud Warning (http://travel.state.gov/visa/website_fraud_warning.html). Treba i ovo pročitati - Read the Rules, Avoid the Rip-Offs (http://www.ftc.gov/bcp/conline/pubs/alerts/lottery.htm)".
Ovo je izvod iz teksta Korisnika blog.hr (http://korisnik.blog.hr/arhiva-2004-11.html#64711) sajta, i savrsen je tekst za otvaranje ove teme.
Ono sto bih celoj ovoj prici (linkova) dodao je zvanicni sajt (tj. homepage) US Department of State (http://travel.state.gov/), na kome se nalaze SVE vazne informacije vezane za Diversity Visa Lottery. (hint:www->visas->permanent imigrant->DV)
Za ucestvovanje na lutriji, prvi i neophodni korak je popunjavanje ONLINE obrasca na adresi http://www.dvlottery.state.gov/. Procedura je na sajtu KOMPLETNO opisana, Amerikanci imaju stvarno smesne fazone, jeste da su striktni, ali su bas zato sve lepo opisali. Za osobu koja zna engleski, popuniti obrazac je jednostavno koliko i otvoriti nalog na Yahoo!.
Pri popunjavanju formulara, potrebno je uneti gomilu podataka o sebi. Pored klasicnih podataka tip ime/prezime/adresa/telefon/datum rodjenja, potrebno je uneti broj pasosa (da se vidi da ga imas, jer bez njega, jeli, nista), broj clanova porodice (ako si u bracnoj zajednici) i jos par sitnica. Pored toga, potrebno je obezbediti sliku kao za pasos/licnu kartu u elektronskom formatu koja se attach-uje uz aplikaciju kao attachment uz mail na Yahoo!u ;-).
Petog oktobra ove godine, pocelo je novo kolo lutrije zvano DV-2007 (jer ti srecnici odlaze te godine u Ameriku), a zavrsava se cetvrtog decembra. Ja sam prvi (i jedini ;-) ) put ucestvovao u lutriji DV-2005, pa cu opisati proceduru za neke buduce generacije.
Mislim da se pravila nisu promenila od pretprošle godine. Sto se tice slike (za formular svi znaju kako popuniti), tada je bilo da slika ne sme da bude vidljivo obrađivana. Znači, mogu samo sitnije korekcije, moraš se ipak slikati pred svetlom pozadinom (ne gradient, kao kod većine fotografa)... Naravno, preporučujem beli zid... Idealan background... :-) Mene je drugar slikao digitalnom kamerom, samo malo popravio senku na zidu i tako sam je poslao. I prošla... :-)
http://milos.srdjevic.net/blog/wp-includes/js/tinymce/themes/advanced/images/spacer.gif

Spisak troskova za ucestvovanje na lutriji, kao i (da ga tako nazovemo) uputstvo, hronoloskim redom:
prijava na www.dvlottery.state.gov u periodu oktobar-decembar = BESPLATNO!
stigne pismo KLASICNOM POSTOM sa formularima NA KUCNU ADRESU koju si naveo u aplikaciji. Koverta stize iz Kentakija, na njoj pise da je salje Department of State, NIKO DRUGI! Potvrdu o izvlacenju salju na 100.000 adresa, iako dele samo 50.000, jer iz iskustva znaju da se mnogo ljudi u medjuvremenu predomisli (ili sta vec), pa se to radi da bi sigurno podelili sve. U evropske zemlje godisnje ode oko 20.000 (od 50.000) zelenih karti, jer je iz Evrope najmanja stopa emigracije u USA. Redni broj dobitnika je formata 2007EU000xxxxx. Obavestenje o tome da li si izvucen dolazi u periodu april-juni. U koverti stigne dalje uputstvo na engleskom i na srpskom jeziku, kao i formulari (komada 3). (Salju i spisak enclosed documents, tako da ako vidite da nesto fali, mozete ih odmah nazvati/obratiti se mailom). Ja sam moju kovertu dobio otvorenu (eh, ti postari), ali srecom nista nije falilo. Potrebno je popuniti te formulare, opet se slikati, i poslati sve to nazad u Kentaki, gde im je glavni ofis. U tom koraku su potrebne 2 slike: jedna klasicna anfas, a druga 3/4 profil. Slike moraju biti kockaste, sve pise u uputstvu, samo opis slika je na 2 stranice. ;-) Ja sam celo uputstvo dao fotografu uz naznaku "hocu ovakve slike" i to je to. Dakle, u drugom koraku izadje 300din za izradu fotografija (ako usluge fotografskih radnji nisu poskupele) koje se salju postom sa popunjenim obrascima, plus oko 150 dinara postarine, stize za maksimalno 2 nedelje (kazu).
ako je sve u redu sa formularima/slikom koje si poslao postom (a sto ne bi bilo), posle septembra stize drugo pismo (opet postom), koje se salje negde iz Evrope, ali sa jasnom naznakom da je od njih. Meni je moje stiglo iz Ciriha. U pismu je opisana kompletna procedura za dalje: kazu ti kada i u koju ambasadu da se javis, koji ti papirir trebaju, sta da poneses u ambasadu. Uvek ti izaberu najblizu ambasadu, u mom slucaju to je, naravno, bila ona u Beogradu. Vratimo se na troskove:
potrebno je obaviti standardni lekarski pregled (koji se sprovodi za sve imigrante svuda i primiti neophodne vakcine. pregled je 70$, a vakcine su mene izasle 1300din, drugog momka 2400, sve zavisi od toga koliko si ih vec primio, da li imas papir da si ih stvarno primio i koliko godina imas.
potrebno je prevesti dokumenta na engleski jezik. U uputstvu kazu da je potrebno do 11 dokumenata, a meni je trebalo samo 4. Trebali su mi: izvod iz maticne knjige rodjenih, diploma iz srednje skole (tj.diploma najviseg obrazovanja koje imas), uverenje o nekaznjavanju iz SUP-a, pozivno pismo od bilo koga (da neces pasti na socijalnu pomoc). Cak nije potrebno standardno overeno pozivno pismo, prihvataju i e-mail ako ti neko posalje u kome ti porucuje da se ne brines, da ces za prvu priliku odsesti kod njega. ;-) Nisu mi trebali: izvod iz maticne knjige vencanih ('single' sam), dokaz da je neko umro (a aplicirao), izvod iz vojnog odseka da si cist (nisam jos giljao vojsku), itd, itd... Prevod po dokumentu je oko 800din, za to se nadje ovlasceni sudski tumac.
na kraju, javiti se u ambasadu na zakazani dan. Ako je sve OK, viza se dobija isti dan, ista je kao i vize za sve druge zemlje, samo sto na njoj pise Immigrant Visa umesto Business/Tourist/itd... Za izdavanje imigrantske vize, NEOPHODNO je platiti takse za usluge ambasade, koja iznosi: 335$ klasicna taksa za izdavanje imigrantske vize (procedura se placa u samoj ambasadi, U DOLARIMA), plus 100$ taksta sto si ucestvovao u lutriji. znaci, odes lepo sa 435$ (i svim papirima: originali+prevodi+kopije svega) u ambasadu, i to je to. ;-)
onda jedino ostaje da iz ambasade odes u neku turisticku agenciju i da rezervises kartu (u jednom pravcu?). Cena avionske karte zavisi od doba godine u kome planiras da ides, i ume da kosta izmedju 500 i 1000$ sa svim aerodromskim taksama. Omladina do 26 ima neke popuste...
od dana izdavanja vize, imas 6 meseci da udjes u USA.Lekarski pregled:
U tom drugom pismu koje stigne, nalazi se spisak mesta koja su ovlascena da obavljaju lekarske preglede za imigrante.
Pretpostavimo BG koji sam ja dobio. U BGu postoje 3 adrese na koje mozes da se javis da odradis lekarski (u drugim mestima ih nema). Potrebno je nazvati ih unapred i zakazati dan kada mozes da dodjes. To valja uraditi sto pre, naravno. Ja sam isao u IOM (Internacionalna organizacija za migraciju) u Baje Sekulica 52. Znaci, taj scenario: njima se plati 70$ da urade klasican fizicki pregled (visina, tezina, kaslji, skini majcu i ti fazoni), da ti snime pluca (posalju te u Juzni Bulevar 27 za to) rendrgenom i da urade HIV test. Ako nemas potvrdu o vakcinama, salju te u Centar za zastitu zdravlja u Vasingtonovoj 4b gde te izvakcinisu.
Za par dana (do 7) su rezultati gotovi, oni ti lepo daju zapecacenu kovertu sa nalazima koju moras tako da nosis u ambasadu sa svojim papirima.
Pozivno pismo:
Jedna od vaznijih stvari na koju polazu paznju je pozivno pismo. Doduse, preko lutrije su mnogo popustljiviji nego u slucaju npr. turisticke vize. To je i logicno: kada daju turisticku vizu, frka im je da tamo i ne ostanes na crno, proveravaju da li imas gde da budes i gde da se vratis, dok ovde znaju da ides tamo da zivis, pa im je samo bitno da imas gde da budes za prvu priliku. ;-) Dovoljno je da (u slucaju da neko garantuje za tebe) ti taj neko posalje e-mail u kome te poziva (Bog zna kako), na to udaris Print i to im odneses. Mada, racunaj da ce oni to proveriti (mozda cak nekad ulete u iznenadnu kucnu posetu), jer im vec u ambasadi dajes adresu gde da ti posalju SSN (Social Security Number).
Dalje, kazu da imas prava da sa tom vizom udjes u Ameriku u roku od 6 meseci, ali da kada udjes u USA, ne smes da boravis van nje duze od godinu dana (bez posebne dozvole), jer ti onda istice viza. Takodje, ako 'immigration officer' skonta da koristis vizu samo da bi je odrzavao dolazeci jednom godisnje (na godisnji odmor), ima pravo da ti je oduzme.
Sustina: oni ti daju retku sansu i lepo ti kazu: dajemo ti je ako hoces da je koristis kako treba. Ako neces, uzecemo ti je. A ti vidi sta ti se isplati.
Ako su te vec izvukli (medju 50.000 ljudi od ~12M), onda ne zezas, nego odlucis: ili se selis, ili bacas kovertu... :-D
Koliko sam cuo, posle 5 godina boravka imas pravo da apliciras za drzavljanstvo. Posle toga (mislim da) mozes da izbivas do 5 godina a da ne izgubis drzavljanstvo... Ali i tih 5god. treba izdrzati. :-)
Inace, u ambasadi smo nas 3 bili preko lutrije isti dan. Dve devojke (isto single) i ja. Slucajno ni jedna veca familija? ;-)
Posle svega:
Ja sam naravno cekao maksimalno dugo, i iako sam dobio vizu jos krajem novembra, rezervisao sam kartu za kraj maja, 5 dana pred istek vize. Stigao sam u USA 19. maja, zelena karta (http://milos.srdjevic.net/slike/zelena-kartica.jpg) mi je stigla na kucnu adresu tri nedelje kasnije. Sa njom (to je od tada vazeci dokument u USA, sa kojim mozes i da izlazis (i da se vracas) iz zemlje kad god hoces) onda mozes da vadis sve ostale dokumente: broj socijalnog (NAJVAZNIJI, bez koga ne mozes da radis), vozacku dozvolu (a to je u stvari licna karta jer svi voze), racun u banci, i ostala cuda.
Postoji tu jos trista stvari koje sam verovatno zaboravio da napomenem (ako se jos necega setim, napisacu ovde komentar), ali to je uglavnom to. Za sve ostale informacije, potrebno je otici na sajtove Americke vlade, najvise Department of State (http://www.state.gov/) i USCIS (http://www.uscis.gov/). Tamo je sve lepo objasnjeno, samo treba sesti i citati. ;-)

Zlobnik
10.10.2005, 18:49
"Ja sam prvi (i jedini ) put ucestvovao u lutriji DV-2005" - Oduvek si bio user, ma super-user (čitaj kako je napisno, nije engleski. Vuk ) :P

Suzzana
25.04.2006, 01:03
Hmmm konacno sam nasla da je neko napisao detaljnije sta se desava kada te izvuku...
Ipak, ja bih da dodam jednu utesnu povodom onog da tog dana u ambasadi nije bilo ni jedne familije. Znam licno familiju (muz, zena i cerka) koji su dobili... Ili se mozda tesim jer i ja sad cekam rezultate a u moju familiju spadamo moj sin i ja:)
Bilo bi lepo da ako neko dobije - objavi to - ne bi li nekako bili u toku da li su poceli da stizu odgovori...

Mogao bi da napises koju o tome kakva je lova tamo. Ja sam graficki dizajner i zanima me kolika je prodja tog zanimanja tamo... Cisto - info:)

Nemanja
18.05.2006, 17:59
Milose hvala na cestitkama i odgovoru!
Hteo sam da te pitam ako bi mogao da opises intervju,kako je proteklo,sta su te pitali.....Mislim da ce znaciti mnogima.
Hvala

vlada
28.05.2006, 23:51
ako sam dobro razumeo,prijave su u oktobru?koja je fora da se ode preko faksa ,drugari su otisli na 5 meseci.ja sam zavrsio

Aleksandar
30.05.2006, 18:09
Interesuje me da li gospoda iz USA obavestavaju prvo preko e-mail ili samo postom na kucnu adresu?
Pozdrav,
Aleksandar

oljica
05.06.2006, 01:40
Ja bih samo da nesto pitam, ako smem :)
Sta se podrazumeva pod name check iliti clearence? Sta konkretno oni ispituju o tebi? I da li samo u Americi, ako si ikad bio tamo, ili u tvojoj zemlji.
Da sve ovo prevedem, koliko je tebi trajao taj name check?
Veliki pozdrav svima, a posebno za Meelosh-a :)

Marina
01.07.2006, 19:16
Cao svima!Hvala Milosu sto je otvorio ovaj sajt,jako je koristan.Ja samo imam neka pitanja oko onog "cuvenog garantnog pisma".znaci izvucena sam na lotaroju ove godine ,prosla na intervju i sve je bilo krasno dok mi nisu ptrazili to pismo.
Kontaktirala sam neke ljudi koje zive u usa i neke poznate prijatelje koije imaju prijatelje ili rodbunu u usa da mi pomogne da dobijem to pismo.
Ali od pisma ni traga.:(
Proslo je vec mesec ipo od intervjua i jos nemem garanta t/j adresu u usa.strah me da ne ispustim sansu da dobijem vizu uopste..
Molim za savet ili pomoc neko ko moze da mi pomogne.
Mogu li kontektirati rabotodavca ili neki fakultet da mi isprati pismo samo da mi daju taj pecat u pasosu da ne izgubijm vizu?
Ili ima li nekih "pravih" ljudi koje bi mi pomogli?
I am desperate.........

ZA MARINU
03.07.2006, 10:50
ZA MARINU:

Ja sam Igor iz BGD-a, imam brata u USA koji tamo (legalno) zivi i radi. Moj brat ce napisati to pismo (materijalno je sposoban za to) i dobices imigrantsku vizu (zelenu kartu), odnosno mocices da iskoristis to sto su te izvukli na lutriji jer ces imati garantno pismo i punu garanciju sto ti sada fali. Ja nisam imao srece kao ti da me izvuku, pa za uzvrat trazim da se fiktivno vencamo da bi i ja posao sa tobom (posto i supruznik dobija green card kao i ti). Napominjem da cemo u pocetku kod mog brata da stanijemo i neces morati da mislis nista za pocetak u vezi snalazenja. Eto, ja sam NORMALAN decko, koji samo zeli da dobije useljenicke papire koje si ti dobila, ali ti fali to pismo koje ja mogu da obezbedim za nas preko brata, a koje moras da imas!!
Sve cemo da se dogovorimo, brak moze da bude samo fiktivan, a i svaki drugi dogovor je moguc!
Ja ti nudim resenje, kontaktiraj me da makar popricamo, da me upoznas, da vidis da sam OK decko.
Javi mi se na email:
pdxigor@yahoo.com

da razmenimo telefone (mobilne) pa da se cujemo. Javi mi se hitno jer nemas mnogo vremena!!
Igor

ZA MARINU
03.07.2006, 10:59
Dakle Marina, razmisli, nema sta da izgubis samnom.
Bez tog garantnog pisma neces dobiti iseljenje, a ja ti to mogu obezbediti.
Znaci mozemo ziveti kao cimeri, brat ce nam pomoci oko svega za pocetak, ni
to netreba da brines...
Javi mi se sto pre jer po tome sto kazes, nemas mnogo vremena da nabavis to
garantno pismo. Makar mi se javi da popricamo... Nema sta da izgubis.
Igor
Email:
pdxigor@yahoo.com

Za Marinu!
03.07.2006, 11:36
ZA MARINU:

Marina, javi mi se na email! Imam resenje tvog problema 100%.
Imam resenje kako da dobijes to garantno pismo koje ti je neophodno da bi dobila iseljenje.
Ako ga nemas, neces nikad dobiti green card, tj. neces moci da iskoristis to sto si izvucena na toj lutriji!
Javi mi se na email:
pdxigor@yahoo.com

Igor

magy
03.07.2006, 11:57
Ljudi, nisam mogao da verujem neki dan (krajem juna)sam dobio "beli koverat" imam broj 2xxx aplicirao sam za celu porodicu (nas 4-oro)i tako je i stiglo. Kao i mnogi imao sam "visak" dokument koji sam vratio. Predpostavljam da je za jos jedno dete ko ima ili clana porodice.Vec sam sve poslao u Kentaki. Mislim da jos ima sanse za neke jer imam mali broj a stiglo mi je kasnije nego nekima sa vecim brojem (4xxx u maju)Zelim da se zahvalim svima na komentarima, savetima itd...Nasao sam mnogo odgovora na pitanja koja nisam imao kome da postavim. Zao mi je svih ovih koji nisu dobili a igraju dugo. Igrao sam prvi put i eto proslo. Molio bih neke koji su bili na intervjuu da nesto o tome napisu, sta pitaju. Imam prijatelja u NY pa me je obradovao i ohrabrio tekst da moze i e-mail "za prvu pomoc" oko snalazenja. Inace imam nestandardno zanimanje "madjionicar" pa cu pokusati uspem u tome. Ako nista drugo ono na ulicu i sesir pa koliko ko ubaci. Dali neko zna koliko je ovakav nacin zarade "legalan" sa GC kad dobijemo. Love nemam bas puno da ponesem, dok kupim karte za nas cetvoro..?! Dali pitaju i postoji li neki limit koliko moras imati para u dzepu kad stignes . Imam ovde nekretninu (lokal) dali to da prodam ili da prikazem da imam nesto vrednosti koje bih mogao unovciti.HVALA SVIMA NA KOMENTARIMA. Nadam se da ce i moj nekome pomoci u bilo kom pogledu. Magy

srdjevic
03.07.2006, 22:13
!!! VAZNO OBAVESTENJE !!!

SVI KOJI UCESTVUJU U OVOJ DISKUSIJI, PRE SLANJA KOMENTARA, MOLIO BIH DA PROCITAJU OVO: http://milos.srdjevic.net/blog/archives/filtriram-komentare

MAGY I IGORE, ZA KOJI DAN CU VAM POBRISATI DUPLIRANE KOMENTARE, NEKA STOJE ZA SADA! :-)

Jovan Z
04.07.2006, 14:06
U americi imam privremenu radnu vizu h2b,u medjuvremenu ja i moja devojka cemo se uzeti,ona ima zelenu kartu, da li i ja posle toga imam prava da ostanem u americi i da li mogu da trazim boravisnu vizu.Ukratko koji je moj status
Hvala

sanja
06.07.2006, 09:10
hvala najlepse,milose.bicemo u kontktu!

Brak - problem??
06.07.2006, 09:36
Moja devojka je izvucena na lutriji, ali je prilikom intervjua (pre godinu dana) rekla da nema nameru da stupi u brak. To je bilo jos za proslu godinu (izvucena je za DV 2006), ali sada (posle godinu dana) zelimo da se vencamo da bih i ja posao sa njom.
1 --> Dali sada moze da ona u ambasadi promeni misljenje (posto sada treba da preda zadnji dokument) i da i mene kao supruznika ukljuci u proces, tj. da ja podjem zajedno sa njom u USA ??

2 --> Ako to nije moguce, kakva je procedura da i ja dobijem (na osnovu nje) zelenu kartu?

3 --> Dali i dalje vazi pravilo da (kada ja odem sa njom u USA) moramo ostati u braku neko vreme (3,4,5 godina???) ako ja zelim da zadrzim green card ili to u nasem slucaju nemora?

Hvala unapred na odgovorima... Pogotovu me interesuje odgovor na prvo i drugo pitanje!!

Andrej
08.07.2006, 09:37
Pozdrav
Mene ınteresuje jedno, a to je ako se prıjavım za lutrıju ı ne ızvuku me, da lı cu ımatı zabranu ulaska kao turısta u narednom perıodu,s obzırom da ımam rodbınu tamo. Jednı su mı reklı da ko se prıjavı moze zaboravitı na mogucnost
ponovnog ulaska u SAD kao turısta.
Hvala!

Goran
08.07.2006, 11:56
Andrej, nije istina. Ja se prijavljujem za lutriju vec 5 godina i nisu me izvukli. Bio sam u Americi pre 3 meseca i bez ikakvih problema sam dobio vizu i to multi na godinu dana.

Pozdrav

Strummer
11.07.2006, 12:13
Ehej,zanima me samo oko garantnog pisma za turisticku vizu,jel ta osoba moze da posalje pismo ambasadi tipa "da
pozivam ga da dodje..." ili je potrebno potvdra o prihodima te osobe i sl.Posto bih isao uskoro u NY na par nedelja
al imam samo neke poznanike preko neta i sl koji zive tamo,te da vidim koliko je to cimanje za njih oko tog garantnog
pisma i sama mogucnost dobijanja turisticke vize sa statusom studenta?

srdjevic
11.07.2006, 20:32
Za turisticku vizu je situacija totalno drugacija, treba ti pravo garantno pismo, overeno u Imigraciji njihovoj, gde taj koji te "poziva" mora da im ostavi i broj cipela... :-(
To sto si student, totalno im je nebitno. Dobro je zato sto imas dokaz da te nesto "vezuje" ovde, tj da imas zbog cega da se vratis. A sa druge strane, ako si zadnja godina, cuo sam da im je onda bas to sumnjivo, da neces da ostanes, itd...

Za turisticku vizu najbolje ti je zvati direktno ambasadu pa njih da pitas, ovde se ne prica tome nego o Lutriji (zelenoj, ne Srbije). ;-)

Micko
11.07.2006, 22:08
Sto bi rekao Soic (Tesna koza): Mora da muckas, ali u skladu sa propisi...
Pre ce onih 12 miliona ilegalnih ljudi koji zive i rade ilegalno u USA da dobiju zelenu kartu, tj. legalno useljenje u USA tako sto ce da dobiju amenstiju (kao za vreme Klintona), nego sto ces ti da dobijes turisticku vizu za USA...

magy
12.07.2006, 12:05
Dali neko zna kada pocinju da stizu pozivi za intervju. Posto se fiskalna godina 2007 racuna od 1. oktobra ta pisma bi trebala stizati nesto ranije da bi se odradio lekarski(bar ja tako mislim). Ako je neko ovo prosao za 2006 molim ga da napise.

Nemanja
15.07.2006, 04:34
ZA MAGY-JA
Cao! Ja sam u Maju isto dobio beli koverat i pokusacu da odgovorim na tvoja pitanja...

Pozivi za intervju se dobijaju 4-6 nedelja pre intervjua.
S obzirom da ti je broj 2xxx bice ti intervju najverovatnije u oktobru/novembru,jer su ti brojevi tada bili prosle godine,tako da ce nadam se biti isti i ove.
Moj broj je 13xx tako da ja ocekujem intervju isto u oktobru.
Pregled se obavlja nedelju dana pre intervjua i kostao je do prosle godine 70 dolara po osobi.Nekima se desilo da im pisma stignu i 10 dana pre intervjua pa se mora sve na brzinu.Nadam se da kod nas nece biti takav slucaj.I moras da znas da iako smo poslali aplikacije nije sigurno da cemo biti pozvani na intervju.Sve zavisi da li su ti ok formulari koje si popunio i poslao...tako da nam preostaje da cekamo avgust/septembar i nadamo se da je sa formularima sve kako treba.Ne zelim da te obeshrabrujem ali mislim da ne treba mnogo da se nadamo dok ne udjemo u ambasadu na razgovor.
Pocni na vreme da skupljas dokumente jer ce i tebi a i meni verovatno intervjui biti na pocetku,tako da ti preporucujem da krenes sve na vreme,da ne bi u septembru sve na brzinu.Isto tako mislim da moras da prevedes sve papire na engleski sto te bas nece izaco jeftino s obzirom da vas je 4.
MOram samo da kazem da je ova "igra" veoma skupa,i ne cudi me sto dosta ljudi odustane.
Tvoj posao ti ne ide u prilog jer je njima bitno da im pokazes da ces odmah naci posao u USA i da sto pre pocnes da zaradjujes. Ne znam koliko si upucen ali ti je Affidavit Of Support najbitniji za intervju,a to ti je dokaz o tvojim finansijama ili o finansijama onoga ko garantuje za tebe ukoliko ti nemas dovoljno novca.Ako nemas dosta novca,neko iz USA ko ima Green Card ili drzavljanstvo mora da potpise formular I-134 za tebe i tvoju porodicu,i da garantuje da necete biti na teretu drzave kada stignete i Ameriku,tj. da necete biti socijalni slucajevi.Za cetvoroclanu porodicu ti je potrebna garancija na 30,000 dolara.Odnosno onaj ko garantuje za tebe mora da pokaze da zaradjuje minimum 30,000 godisnje.Isto tako moram da ti kazem i ovo jer ne znam koliko si upucen,jer ja igram vec par godina i znam dosta.Cena vize po osobi je od Juna 2006,755 dolara po osobi tako da moras spremiti 3000 dolara kada budes isao na intervju,jer ako se viza dobije mora sve odmah da se plati.
Razgovor se placa ja mislim 350$ po osobii mislim da je to obavezno da se plati pre intervjua,a posle ako prodjete placate jos dodatnih 380$.Budi spreman na ovo jer su ljudi u Engleskoj morali da odloze sve zbog toga sto nisu poneli dovoljno novca za njih petoro.
Sto se tice samog intervjua on ne traje dugo.Od mnogih ljudi sam cuo da je u proseku izmedju 10-30 minuta,u zavisnosti koliko vas ima i ako je sve u redu sa papirima intervju se prolazi za 10tak minuta.
Pozdrav,i nadam se da cemo sledece godine putovati u USA!SRECNO!
P.S. Ako ti jos nesto treba,slobodno pitaj...

Igor
15.07.2006, 09:50
Ako je neka neudata devojka izvucena, a fali joj garantno pismo, tj. formular I-134 Affidavit Of Support najbitniji za intervju (u predhodnom postu spomenut), neka mi se javi jer ja (preko brata koji zivi i radi u USA) mogu da obezbedim isti. Fiktivan brak + ja donosim garantno pismo (I-134) za oboje i letimo zajedno za USA. Kao sto vidite iz predhodnih postova, garantno pismo i taj formular su uslov da dobijete iseljenicku vizu, pa ako to nemate, javite mi se radi dogovora, makar da se "informisete"...

Email: pdxigor@yahoo.com

Mislim da niko od nas nema sta da izgubi (brak je samo fiktivan)... Samo ozbiljne, molim!

Igor

magy
17.07.2006, 11:33
Hvala PUNO Nemanji na detaljnom odgovoru. Pa i nije bas "lutrija" izvuku te i ides. Sve i nekako ali ako to bude toliko love hmm! Pa meni ce trebati 10.000$ samo da odem + tamo za troskove i stan. Ne znam kako cu to izgurati do kraja. Da sam ovo sve znao ranije podneo bih samo za sebe, sad neznam dali mogu da idem samo ja, da odustam od puta sa porodicom jer su mi tolike finansije velika prepreka. Sa toliko para bih se i ovde snasao. Zao mi je sto mnogi koji to mogu nisu izvuceni a ja eto dosao pred cilj pa zapelo. Velike su to pare, porodica bez 20.000$ u dzepu nebi trebala ni da podnosi zahtev. Ostajem u igri , pa koliko izdrzim.
Pitanje: DALI MOGU DA IDEM SAM A DA ODUSTANEM OD PUTA SA PORODICOM?

srdjevic
17.07.2006, 18:36
Mozes da ides sam, to je tvoja odluka. A iskreno mislim da nije potrebno bas toliko para koliko je covek rekao. Nazovi i pitaj lepo ambasadu. Nasi ljudi rade tamo, lepo ce ti objasniti proceduru. Niko te nece "izbaciti iz igre" zato sto si pitao, ne boj se. ;-)

magy
18.07.2006, 12:08
Hvala Meelosh, nazvacu ambasadu i pitati ali tek kad dobijem poziv, mada, mozda i u pozivu bude pisalo koliko treba da se plati. Sreca, imam sta da unovcim. IDEM NA SVE ILI NISTA ! Ovo je jedinstvena prilika da covek nesto uradi sa zivotom. SPREMAN SAM NA SVE PA KUD PUKLO DA PUKLO. HVALA S V I M A na savetima. Imam tamo prijatelja pa mi je on logistika , da nije njega bilo bi jos teze. Koliko sam ja do sad ukapirao, ako nemate tamo bas nikoga jako je tesko to sve izgurati. On ce mi pomoci oko pronalazenja stana, sacekace me itd. Za sad cekanje.

Jelena
19.07.2006, 21:00
Milose, mnogo ti hvala na informacijama, ja sam izvucena u prvom krugu, kovertu sam dobila u aprilu a broj mi je 2007EU000001xx, zanima me kad bih otprilike mogla da ocekujem (ako ga bude) drugi poziv tj. koverat?

srdjevic
20.07.2006, 01:10
Pa evo, da ja ovako zvanično, mada sasvim slučajno, ubodem ovaj stoti (da, broj 100) post na ovu temu. :-)
Zato ću se truditi da zvučim pametno, čak nadahnujuće, iako o odgovoru na pitanje nemam ni 3 čuke. :-D

JELENA, KOVERTA CE TI STIĆI NAJKASNIJE U SEPTEMBRU, POŠTO ĆE TI VEROVATNO INTERVJU BITI VEĆ U OKTOBRU, NA POČETKU GODIPNJEG CIKLUSA! ;-)

(To je samo logička dedukcija na osnovu sa ovog sajta poznatog nam uzorka.)

Nema na čemu Jelena, u svako doba. :-)

igor
11.08.2006, 11:36
Da li se konačno zna hoće li biti DV-2008? Hitno potrebna informacija.

Bravo za ovaj blog!

goran
12.08.2006, 08:59
I ja isto cekam kovert a sta u slucaj da nedoce taj kovert gde mozemo da se obratimo zasto nije dosao i staje pricina

srdjevic
12.08.2006, 23:11
@Igor:
Kako se stvari cine, lutrija ostaje. (Ako ne jave od jednom drugacije, u sta sumnjam)
Hvala. :-)

@Goran:
Koji koverat cekas? Drugi, za intervju u ambasadi?

Goran
14.08.2006, 13:59
Da, cekam drugi koverat za intervju u ambasadi.

srdjevic
15.08.2006, 06:38
Nemoj da vices Gorane, svi ovde dobro vidimo. ;-)
(smanjio sam ti slova u komentaru)

To se ne zna. Zavisi ti i od broja i od gomile drugih stvari. Pogledaj recimo komentare broj 99 i 100.

Dobitnik
17.08.2006, 10:19
Jedno pitanje:
Da li je neko ko je izvucen slao mail KCC-u da proveri da li su mu dokumenta stigla u Kentaki, i da li je sve u redu sa istim? Ako jeste, da li su mu odgovorili?

srdjevic
18.08.2006, 02:15
U SAD-u (a i ostatku sveta) posta ne samo da ide NORMALNO, nego se na istoj sve i zasniva. ;-)
Ako nasi posalju (najslabija karika), stize 100%! A sitna je doplata da posaljes preporuceno, samo da znas. Ja nisam ni to, stigla je uredno.

Moje skromno misljenje je da ne treba biti paranoican ni oko jednog koraka u proceduri.

magy
18.08.2006, 09:13
Kako se blizi septembar (moguc pocetak pristizanja pisama za intervju), evo pojacava se i poseta sajtu. Napetost raste, a? I mene je uhvatila nervoza, ali mislim da ne treba pisati u KCC jer tamo lepo pise "...nemojte nas kontaktirati, osim u slucaju da ima promene rodjenje deteta, razvod isl..." Slazem se sa Meelosh treba cekati. Jedan koristan (ali neproveren) podatak. Cuo sam da ko ne zivi u mestu-drzavi rodjenja treba da pribavi potvrdu iz policije i iz mesta prebivalista napr. Beograd i mesta rodjenja npr. Zagreb. Dali neko zna vise detalja? Dali dokumenti moraju da budu "friski" do 6 meseci ili je to nebitno?

Nemanja
18.08.2006, 21:02
Ja imam zakazan intervju u ambasadi 20 oktobra!!!!!:)
Sada pocinje jurnjava za dokumentima.
Sto se tice policijskih sertifikata,mislim da je "bolje spreciti nego leciti" pa pribaviti sve potrebno,u svakom slucaju okrenucu sledece nedelje ambasadu i pitati ih.
Bolje da ih zovem pa da uradim sve kako treba,nego da pogresim.
Sa srecom ostalima!!!
Inace samo da znate da su izasli cut off brojevi za oktobar,za Evropu 3450.
P.S.magy koji ti je Case Number?

Dobitnik
21.08.2006, 12:07
@ Nemanja
Koliko novca zvanicno kosta green card, tj. koliko su ti naveli u pismu da treba da uplatis?
Cestitam!!!

Vedrana
23.08.2006, 00:42
Čestitam Nemanja, SRETNIČE!Ja i muz cekamo obavjestenje za intervju, broj mi je 12xx, nije Srbija vec Sarajevo, nadam se da će uskoro. Bijela koverta mi je dosla 17 maja. HVALA NAJLJEPSA ZA SVE INFORMACIJE NA SAJTU, SUPER KORISNO JE, sad nam ostaje samo da cekamo.

srdjevic
23.08.2006, 03:34
Cestitamo jos jednom svim dobitnicima i zelimo im srecan put. :-)

Molio bih ako je neko ko je primio drugu kovertu nasao izmene u odnosu na celu ovu temu, neka bude ljubazan da napise za ostale. ;-)

@Nemanja: gde si nasao taj podatak za cut off brojeve? Daj link! :-D

igor
23.08.2006, 06:29
šta je to cutoff broj?

magy
23.08.2006, 14:45
CESTITAM Nemanja MAJSTORE !!! Srecno !
Ja sam 2xxx. Dokumenta sam poceo da skupljam jos u junu. Sad su na redu prevodi itd. Molim Nemanju da napise oko troskova sta pise, mislim da je to mnogima vazno, meni takodje kao i neke druge informacije koje bi mogle biti od pomoci. Za Igora: Cut off broj je zadnji planirani broj koji je predvidjen da ide na intervju u oktobru. Nadam se da ce biti jos lepih vesti o prijemu 2. koverta.

Mare
29.08.2006, 12:54
Ljudi, pa ja bih platio na desetine hiljada eura samo da me puste u USA da zivim i radim, tj. da dobijem green card. Konkurisem na lutriji za zelenu kartu vec godinam ali nikad nisam dobio. Gledam Vas sto ste dobili na lutriji kako sada za neke smesne cifre kukate da bi vam izdali green card zbog toga sto ste dobili na lutriji (zaista smesne cifre). Mnogi ljudi u Srbiji su spremni da plate i na DESETINE hiljada eura samo da nadju nacin da dobiju GC, a vi umesto da ste srecni sto ste dobili na lutriji GC i sto treba da platite smesnu cifru samo da vam izdaju GC, vama sad mnooogo to... pa stavrno mislim... de Vas da izaberu...

Mikle
31.08.2006, 08:51
@Mare
Vidi ovako druze, cini mi se da je ovo mesto gde ljudi razmenjuju informacije o procesu dobijanja vize a ne o tome ko koliko ima para u novcaniku.... te DESETINE hiljada koje spominjes da bi dao, u ovoj zemlji je jako tesko zaraditi, pa se zato ljudi i odlucuju na korak da napuste zemlju da bi tamo negde mogli mozda da ih zarade... a to sto godinama konkurises a nikako da dobijes, a mi nesrecnici koji pitamo koliko to kosta da bi videli kako da sakupimo tu "smesnu" cifru (...de Nas da izaberu...), to je zbog toga sto je to Amerika bato, a zar si zaboravio da oni iz satelita sve vide, pa su tako sigurno videli i tebe kako ti vire DESETINE hiljada evra iz dzepa i garantujem da su rekli: "e, vid' Mareta, ala je punisha, ne treba njemu viza kad ima tolike novce, brisi ga sa spiska!"... i tako svake godine.. nekom zivot majka a nekom maceha... sta tu da se radi :))) e, da, nemoj se ljutiti sto ti ja ovo kazem, salim se ja, naravno da zelim svakom ko konkurise da dobije vizu..

magy
31.08.2006, 11:38
Smatram se prozvanim od strane Mare-a jer sam ja zapoceo pricu o lovi. Pa eto izvukli me i naravno da sam sretan, i zelim svakome da dobije sansu za GC. Ujedno zahvaljujem Mikle-u i podrzavam njegov stav. Desetine hiljada nisu smesne cifre ni u Americi. Da imam te desetine nebih nigde ni isao. Razlog za trazenje informacija o kostanju jeste taj da bih na vreme imao predstavu koliko treba para za vizu da mogu da se spremim, pozajmim itd... ne samo ja vec i ostali. U Americi kad stignem treba odmah dati za stanarinu oko 1300$ i to 3 meseca unapred. A treba i ziveti jedno vreme bez posla dok se sve ne sredi. Idem sa porodicom u New York, dvoje dece, ne mogu decu pod most da spavaju a nemam bogate rodjake ni ovde ni tamo. Ne znam koliko troskova ima tamo oko papirologije a sigurno ce biti. Ali bez obzira na sve IDEM ! Ovaj forum treba da bude "GC-SERVIS" i nista vise.

Mare
01.09.2006, 14:31
OK, ljudi nisam mislio nista lose o Vama, mada je mozda tako zvucalo... Samo zelim da naglasim da to sto Vama traze, kao dobitnicima na lutriji, to je smesna cifra za pocetak da bi dobili green card... Samo hocu da kazem da bi mnogi u Srbiji davali zaista enormne cifre (nepovratno) samo da mogu da dobiju GC (a nisu izvuceni na lutriji). Verujte, ovde u Srbiji i da imate poprilicnu sumu novca (pa i stotine hiljada eura) ovde ce da Vam taj novac propada, verovatno necete imati posla, bicete prinudjeni da samo trosite te pare koje imate (moj slucaj) i generalno necete biti zadovoljni sto je to tako. Iako ste "obezbedjeni" i zivite lagodno, ipak niste srecni jer imate samo rashode, a prihode nemate... zato sto zivite u Srbiji... OK, znam da vecina u Srbiji nema "ustedjevinu" i zivi samo od svoga rada jako bedno... ali verujte koliki god da novac imate u Srbiji, ipak cete gledati ida odete negde gde cete taj novac moci da uvecavate, ili makar da vam prihodi budu isti kao i rashodi pa da "ne profuckate" pare koje imate do kraja zivota... Ja toliko zelim da odem u USA, da osetim da i ja nesto zaradjujem (vredim), a ne samo da trosim ono sto sam nasledio... A ipak nemam milion eura (daleko od ove cifre) da bi preko toga dobio... Lutrija me nece... Cujem sad glasine da DV 2008 nece ni biti, pa onda vise nemam ni cemu da se nadam ako zaista ukinu tu lutriju... U svakom slucaju onima koji su dobili zelim srecan put i sve najbolje... Ako nista drugo sigurno cete moci da zivite od svoga rada sto ja jako zelim jer ja zivim "lagodno" od novca koji ja nisam direktno zaradio... Jos jednom SRECNO!

Goran
02.09.2006, 13:33
Ma daj pustite ove glupe price pisite dalije neko dobio drugi kovert posto ija ga cekam samo na to mislim kad ce doci joj poludecu

Vedrana
02.09.2006, 22:38
Joj ajde ako ima neko da je dobio drugu kovertu neka javi!!!!!!!!!Umirem vise od cekanja

srdjevic
03.09.2006, 03:46
Vedrana/Gorane,
Ma nema cekanja, spremajte se! :-)
Ja bio u ambasadi, dobio vizu, usao 2 dana pred isteka roka (kad dobijes vizu imas rok od 6 meseci da udjes u SAD), znaci max vremena sam ostao, i opet nisam sve stigao da obavim. Mislim da dugorocne planove, koje svi imamo, a koji ce se DRASTICNO promeniti selidbom na drugi kontinent. Sudba... :-(

milos
03.09.2006, 23:55
Jako se radujem jer sam procitao ovako nesto iscrpno i lepo objasnjeno! Svaka cast sampione! Nek ti je sa srecom.
Ja nazalost nisam znao celu proceduru prijava i tako to ali se nadam da cu sledeci put(ako ga bude bilo, neznam) javiti na vreme! U svakom slucaju hvala ti jos jednom na ovako iscrpnoj prici!
Sve najbolje!!! Pozdrav, Milos

mip
07.09.2006, 00:20
Evo ja dobio drugo pismo. Razgovor u ambasadi krajem oktobra, i moj broj je ispod ovih pomenutih 3450.
Placa se 375 dolara na dan itervjua, + 380 kasnije ako sam dobro razumeo. Ostalo ne vidim nista posebno sto nismo citali ovde. U vezi garantnog pisma ne pise nista, pa cu se detaljnije raspitati kod njih u vezi tog, kao i drugih dokumenata ii pregleda.

magy
07.09.2006, 11:33
LEPA VEST ZA SVE KOJI NISU PROSLI U DV 2007 !!!!
DV 2008 STARTUJE 4. OKTOBRA i traje do 3. Decembra

Originalni tekst...

U.S. Department of State
Bureau of Consular Affairs
Electronic Diversity Visa Lottery
DV-2008 Lottery Starts Soon!
The DV-2008 Lottery will begin at noon EDT on October 4, 2006 and will end at noon EST on December 3, 2006.

Mare
07.09.2006, 12:16
@ magy

Vest je super (ako je zvanicna), ali ja nisam uspeo da je nadjem na zvanicnom "U.S. Department of State" sajtu. Na odeljku za DV lutriju i dalje samo stoji informacija:
-----------
Those who have not received notification were not selected. They may try for the upcoming DV-2008 lottery if they wish. The dates for the registration period for the DV-2008 lottery program will be widely publicized during August 2006.
-----------
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1317.html
Doduse to je info za rezultate za DV 2007 ali tu se jedino makar spominje DV 2008...
Gledao sam na celom U.S. Department of State ali nisam uspeo nista da nadjem u vezi DV 2008 !?? Mada ima hrpa inofrmacija pa mi je mozda promaklo...

Ako nije problem, jel moze direktan link za tu vest da se uverim da je zvanicna...

magy
08.09.2006, 08:38
VEST JE ITEKAKO ZVANICNA ! NEMOZE BITI ZVANICNIJA JER JE NA STRANI GDE SE POPUNJAVA ZAHTEV ZA LUTRIJU.
Link : http://www.dvlottery.state.gov/

Ovo je JEDINO pravo mesto za apliciranje za GC. Ja sam ovde popunio obrazac za DV2007 i prosao u "polufinale". Sad cekam 2. Pismo.

Vedrana
08.09.2006, 09:52
Magy molim te ako mozes da kazes koji si broj (makar u hiljadama), jer sam JAAAAAAAAAAAKKOOOOO nestrpljiva.

magy
08.09.2006, 13:06
Ja sam 2xxx , mislis li da si samo ti NEEEESTRPLJIVA!!!

Nemanja
08.09.2006, 22:12
Pa ljudi ja zaboravio da vam kazem,stigla mi koverta broj 2. :)
U njoj je opet spisak svih dokumenata,ali kao sto je vec neko rekao nema nista o formularu I-134-garantnom pismu,ali cu ga ja svakako nabaviti.
Ima spisak medicinskih ustanova u kojima se obavlja pregled,i pise mi mesto,datum i vreme intervjua.
Nista mnogo bitno u odnosu na prvo pismo,osim sto vam pismo iz druge koverte treba da biste otisli na razgovor.
Sto se tice troskova,oni su onoliki koliko sam ja vec naveo,sve ukupno u ambasadi je 755$ po osobi+pregled 70$+prevodi i nabavka domumentacije.Sve to=sigurno vise od 1000$ po osobi.Ako se ne dobije viza NOVAC SE NE VRACA.
Znaci po nekoj mojoj proceni za jednu osobu,sve vezano za ambasadu+avio karta+sigurno jos troskova oko puta jer se ipak selimo=2000-2500$
Sa srecom ostalima,i nadam se da ce narednih nedelja stici koverte ostalima koji ih ocekuju.
Pozzzzzz......

putnik
23.09.2006, 19:46
Cao svima! Imam jedno pitanje ja sam se sad u septembru 2006 godine prijavila za lutriju zelene karte. Mene zanima kad se moze ocekivati to izvlacenje posto nigdje ne mogu da nanjem odgovor kad su reyultati. Hvala svima koji mogu da mi odgovore!

Mikle
25.09.2006, 15:54
hmmm.. opet sam danas prosao kroz sve komentare na ovu temu i koliko vidim 7-8 ljudi je napisalo da je dobilo prvi koverat a samo je njih dvoje javilo da im je stigao drugi sa pozivom na razgovor.. ajd javite da li je jos neko dobio, obzirom da je kraj septembra.. kod mene jos uvek nista..

Goran
25.09.2006, 21:48
Ja svaki dan gledam dali ima nesto novo na sajtu dali je jos neko dobio drugi kovert i ja cekam i kod mene nista joj ljudi do kada cemo da cekamo psiha ce da nas ubije a sta ako se javimo u KCC ili im pisemo na mail pr.dokle je procedura do kada da cekamo ili slicno.

Vedrana
26.09.2006, 11:36
Ljudi sta je ovo vise, gledam na sajtu gledam u sanduce i NISTA!!!!! Nasla sam na jednom sajtu da je izvuceno 16 000 za Evropu, cak su neki napisali da se mogu provjeriti dobitnici na nekoj stranici, ali nebuloza prava. Nista od provjere, na stranici vlade sam nasla da kao nesto salju u avgustu, septembru, oktobru. Ja se poistovjecujem sa Miloshem, jer nam je broj tu negdje, a opet negdje kazu da broj nema nikakve veze!!!?????!!! UZAS, ima Seve jednu pjesmu: "E, da mi je otici odavde"!!;)))

Nemanja
26.09.2006, 12:20
Evo ja se opet javljam.
Obavio sam pregled i cena mu nije 70$ kao sto pise u pismu,vec 85$ po osobi+ ce vam najverovatije trebati dodatne vakcinacije,sto iznosi jos 20-30$.
A sto se tice drugog pisma,ja ne znam kako nekim ljudima ovde jos uvek nije stiglo.Ako vam je Case Number ispod 3500 trebalo bi vec uveliko da ste dobili drugo pismo,mada verovatno i to zavisi od toga kada ste poslali vase pismo sa formularima u KCC.Ja sam to obavio vec sredinom Maja,tako da je slucaj prosao brzo kroz proces,i verovatno su bili u manjoj guzvi nego sada,tako da se ne brinete jos uvek.Ipak oni kazu da drugo pismo stize 4-6 nedelja pre intervjua,a ja sam cuo da je nekima stiglo i 7-10 dana pre intervjua.
Samo vi cekajte,sad ce ono da stigne... :)
Pozzz.....

Mikle
26.09.2006, 16:48
... "dobro je" ... nisam jedini.. uplasio sam se jer vec danima nema novih komentara pa rekoh da su najverovatnije svi dobili i nemaju vremena sada da posecuju sajt itd... ali izgleda da su svi u neizvesnosti zanemeli :)) .. ja sam prvo pismo dobio krajem aprila i poslao ga nazad 3 dana kasnije.. znaci pocetak maja.. ajd jos koji dan da se nadam :))

turista
28.09.2006, 16:30
Hi! Zna li neko kad se izvlace ovi sto su se prijavili za zelenu kartu sad u avgustu, ja se prijavila preko USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145) organizacije pa me ljudi zvali dva puta tj. neki amerikanci provjeravaju moje podatke sto sam napisala u prijavi mada sve je istina nista nisam slagala. Ja cu umrijeti u nadi sta vi mislite heheeee? Pozdrav pa se cujemo a mozda i vidimo! cao!

Marko
29.09.2006, 13:37
@ Mikle
Za oktobar su zakazani intervjui za one koji su do broja 3750 u Evropi, za novembar do 5700, tako da ces ti dobiti poziv za novembar. Stoga nema razloga za brigu!

sanja
30.09.2006, 10:25
caos!interesuje me da li ste vi polagali IELTS test i da li je tesko,da li se on polaze na kraju i da li je potrebno i radno iskustvo ili je dovoljna samo zavrsena skola
HVALA.HVALA,HVALA

turista
01.10.2006, 19:32
Mikle, hvala ti puno na odgovoru ostaje mi jos samo da se nadam i da cekam pa mozda i bude nesto sve zavisi od srece dali ce me izvuci! Cao!

Goran
01.10.2006, 20:56
@Marko A mi sto imamo broj 10xxx sta mislis u koi period bi dobili poziv za ambasadu.

Marko
01.10.2006, 22:43
Gorane, na sajtu Americke vlade mesecno izlazi izvestaj o broju dodeljenih viza uopste. U tom izvestaju pise i do kog broja se pozivaju dobitnici Green Card dva meseca unapred. Tako je u avgustu izaslo koji brojevi imaju intervju u oktobru (3750), u septembru za novembar (5700), ovim tempom ti dolazis na red u januaru, februaru, mozda cak i martu. Sajt ces naci ako u Google otkucas Visa Bulletin.

Goran
01.10.2006, 23:11
Marko znaci za nas koi imamo br 10xxx jos je rano da cekamo drugi kovert za poziv u ambasadi.

Marko
02.10.2006, 14:37
@ Goran
Tako je. Cini se da nije bilo bitno da se posalju dokumenti iz prvog koverta sto pre, jer se procedura obavlja po broju dosijea. Na sajtu http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.html mogu da se vide i arhivirani izvestaji od prethodnih godina, gde se takodje vidi da je redosled pozivanja u ambasadu prema broju dosijea, a ne prema tome ko je pre dobio prvi koverat i odgovorio na njega. Tako je Meelosh dobio koverat u junu, ali je imao nizak broj pa je pozvan u prvoj turi. Takodje, prosle i pretprosle godine je dinamika pozivanja u ambasadu bila potpuno razlicita, pa je tako tvoj broj (oko 10000) 2005/2006 pozvan negde u aprilu, a 2004/2005 u novembru! Ali na osnovu ova dva poslednja izvestaja cenim da neces na razgovor sigurno pre Nove Godine.

Goran
02.10.2006, 21:40
Hvalati Marko na informaciju ja ovo nisam znao i sam video na adresu Visa Bulletin da je tako pa sada neka kazu dobitnici do broja 3750 dali su dobili pozivi za intervju u ambasadu a drugo vidim da kod nas u Makedoniju ljudi koi su izvlaceni su nad broj 10000 a kod vas u Srbiju ispod 10000 broj.Hvalati Marko opet na informaciju.CAO.

bucko
02.10.2006, 22:21
Cao svima! Jeli zna neko koliko se ljudi godisnje prijavi za zelenu kartu iz Bosne taj podatak nigdje ne mogu da nadjem.Ako ima neko izvucen iz Bosne neka se javi nikoga nisam nasao da je izvucen da li se neko iz Bosne uopste i prijavljuje. Ko zna nesto o ovome neka napise. Cao!

Vedrana
04.10.2006, 08:31
Ja sam iz Bosne, broj je 12XXX, koji je tvoj broj?

Vedrana
04.10.2006, 08:42
Za Bosnu je prvi koverat dobilo 90 ljudi, ima na sajtu vlade taj podatak.

magy
04.10.2006, 08:53
DANAS STARTUJE GC 2008
Ja sam izvucen iz Bosne, Prvi koverat sam dobio krajem juna a broj mi je 2xxx, mada poziv za intervju nisam jos dobio a po gornjim informacijama bih trebao na razgovor ovog meseca. Kontaktirao sam KCC telefonom i mailom. Telefonom se tesko dobija ziv covek samo automati, a na mail cekam odgovor. Ukoliko do kraja ove sedmice nista ne dobijem , prijatelj koji zivi u USA ce da ih pozove da se informise. Cudi me ova devojka "turista" sto se prijavila u septembru ?! NEMA PRIJAVA U SEPTEMBRU !!!! PRIJAVE KRECU 4. OKTOBRA TJ. DANAS !!!

turista
04.10.2006, 16:38
Ja stevarno nisam u toku oko te lutrije moja tetka zivi u Americi i ona je njihov drzavljanin i ona je mene prijavila u avgustu preko USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145) organizacije i platila 299$ ja ne znam ni kada se to izvlaci ako me mozda izvuku dali cu saznati do kraja ove godine ili sledece stvarno ne znam. Ako neko nesto zna neka napise kad je izvlacenje ovih sto su se sad prijavili kao ja. Cao svima!

magy
04.10.2006, 18:18
Informacije za "turistu"
Ti si MOZDA prijavljena za nesto drugo !? Sluzbeni organizator DV-a je U.S. Department of State a ne USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145)
ZA DV SE NEPLACA - APSOLUTNO JE BESPLATNO!
Mozda je neko uzeo novac "ONAKO" pa ce te prijaviti tek danas ili ovih dana, ali sluzbenih prijava za DV pre 4.Oktobra N E M A.
A prijave pocinju od danas. Za DV-LOTTERY prijave traju do 3.decembra a obavestenja dobitnicima pocinju stizati negde u aprilu pa sve do kraja juna. Moj ti je savet da proveris ODMAH za cega si prijavljena i da ti daju potvrdu o prijavi.
Nakon ONLINE popunjavanja formulara sa slikama dobijas potvrdu o prijavi koju bi bilo pametno odstampati i sacuvati.
PAPIRNE PRIJAVE ZA DV SU UKINUTE. Sama se lepo mozes prijaviti na sajtu http://www.dvlottery.state.gov/ samo prvo proveri da te nisu oni prijavili jer dupla prijava podrazumeva diskvalifikaciju.

turista
04.10.2006, 20:55
Magy, puno ti hvala na savjetima odmah sam ja od njih dobila nekoliko poruka o prijavai mada su oni mene i zvali tj. neki Amerikanci da mi se zahvale sto sam se prijavila preko njihove organizacije i da me pitaju ko me prijavio i koga imam u Americi. Ja sam sigurno platila posrednike pa ce oni mene od danas prijaviti za lutriju. To znaci da izvlacenje pocinje od aprila do juna pa sve zavisi kad se ko prijavio. A sto se tice potvrde o prijavama mozes li mi malo objasniti sta pise posto mi je stiglo puno poruka od njih jeli na toj potvrdi ima neki password. Hvala ti puno pa se cujemo! cao!

Goran
04.10.2006, 21:43
Magy ako dobijes informacije od KCC pisi sta kazu o dukumentima dali su ih pustili da znamo ako treba i mi da se obratimo do kada cemo da cekamo i slicno zanima me dali daju takve informacije.cao.

Miodrag
05.10.2006, 00:28
Interesuje me nekoliko stvari u vezi popunjavanja formulara na sajtu: Da li svaka stavka treba da bude popunjena i da li to vazi i za stavke: in care of (da mi navedete konkretan primer za ovu rubriku sta je potrebno uneti)i zanima me za rubrike 8b. Address Line 1

8c. Address Line 2 , da ako vec zivim na jednoj adresi, da li smem da ostavim prazno polje 8c. Address Line 2, ili se mora uneti nesto, kao i u vezi poslednje stavke vezane za broj dece: da li ako nemam decu da stavim 0 ili prazno polje? Pozdrav

magy
05.10.2006, 08:40
Sadrzaj p[oruke o prijavi za GC je otprilike sledeci, mada ti to niko nece traziti ali dobro je imati. Tako bar oni kazu.

ELECTRONIC DIVERSITY VISA ENTRY FORM Approved OMB 1707-0943
Expires: 04/28/2007
Estimated Burden: 30 minutes
Submission Confirmation: Application Received
Success!
A Diversity Visa 2007 Lottery Entry Form was received on Saturday, November 02, 2005 at 7:58:03 AM and has been entered into the system. Please print this page for your personal records.
Applicant Name: OVDE PISE TVOJE IME
Birth Date: OVDE PISE TVOJ DATUM RODJENJA
Eligibility Country: ZEMLJA IZ KOJE APLICIRAS
...ITD.
Iz KCC za sad nema odgovora...cekam do petka, onda zovem.

Goran
06.10.2006, 22:24
Pri popunjavajne aplikaciju za dv 2008 nemije jasno sta treba potpuniti pod tacku broj 8 molim ko zna objasnite mi Mailing Address
8a. In Care Of

8b. Address Line 1

8c. Address Line 2

8d. City/Town

8e. District/County/Province/State

8f. Postal Code/Zip Code No Postal Code/Zip Code
8g. Country
NOTE: This is the address that will be used to notify you if you are selected.)

srdjevic
08.10.2006, 11:29
8a. Puno ime i prezime
8b. prva linija adrese (ulica i broj)
8c. druga linija adrese (primer: sprat II stan 45) - moze ostati prazno
8d. grad, naravno
8e. kad sam ja bio, ovde sam stavio Srbija, sad Vojvodjani verovatno mogu Vojvodinu. u suprotnom ide prazno, jer nije potrebno za postansku adresu po YU pravilima. ne skidaju glavu ako je nesto polu-tacno, samo ako lazes. Tako da, opusteno. ;-)
8f. postanski broj
8g. u mom slucaju je bilo SCG, sad je znaci onda Srbija

Kao sto lepo pise, to su polja u koja unosite ADRESU NA KOJU STIZE KOVERTA. Kao sto vidite, tu su SVI PODACI potrebni za validnu postansku adresu.

Goran
08.10.2006, 22:08
Meelosh molimte objasnimi i ta6. Country of Eligibility for the DV Program
Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please go to Explanation of Country of Eligibility {this link will open in a new window} to see if there is another option available in your case.
Are you claiming eligibility based on the country where you were born?

Yes No

If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility

cku broj 6

srdjevic
09.10.2006, 06:17
Kako je vrlo malo zemalja na listi nedozvoljenih, te sumnjam da si rodjen u nekoj od tih, onda postuj prvu recenicu: "Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth."

U suprotnom pratis opisanu proceduru.

Nisi napisao sta ti nije jasno... :-(

Goran
09.10.2006, 06:54
Ja sam roden u Makedoniju i od tamo apliciram nie mi jasno dali treba yes ili no

magy
09.10.2006, 09:35
Odgovor iz KCC (zvano telefonom iz USA) za mene glasi; "Termin ce mi biti odredjen za 5 dana , a pismo poslato za 14 dana ") Po meni to znaci da sam prosao, a! Sad mi je malo mi je lakse. Verovatno ima jos slicnih situacija i za vas ostale , tako da jos nije vreme za paniku.

Miodrag
10.10.2006, 19:39
Meelosh reci mi samo u vezi slike mi nije jasno, na zvanicnom sajtu pise da je potrebna velicina 320x240 pixela, a kada isprobavam validnost slike on mi trazi rezoluciju 240x300 i 300x300 pixela. Da li je u redu da posaljem sa rezolucijom 240x300 i da li velicina slike 300x300 pixela vazi samo za skenirane fotografije ?

srdjevic
11.10.2006, 06:50
Slika mora da ti bude 300x300 (ako si je skenirao) ili 240x320 ako je digitalac.

Kaca
11.10.2006, 19:29
Dibitnica sam DV2007,i sta da radim sa momkom,jer smo planirali da se vencamo u januaru 2008,a ova lutrija nas skroz poremetila.Da li da idem sama u USA,pa da on dodje tamo da se vencamo, ili da se vencamo pre i da ako je moguce odemo zajedno?

srdjevic
12.10.2006, 06:38
Uh Kaca, pa nije ti to bas pitanje za sajt... :-)
Ali ajde, kad trazis savet, evo ga:
Ako ste vec planirali da se vencavate, onda ne odlazite nego to i uradite, PRE intervjua u ambasadi.

Kako ti se svidja savet? ;-)

Kaca
12.10.2006, 18:47
Nikako mi se ne svidja, pogotovo zbog toga sto imam intervju 20.10.2006 godine.Molim te da mi objasnis koja je procedura ,ako se vencamo po planu u januaru 2008, da li mozemo uci zajedno u USA, u aprilu 2008 god.Hvala

srdjevic
13.10.2006, 06:52
Kaca,
Stvarno nisam siguran. :-( Neko mi je jednom rekao da se vencao 4 dana (valjda) pred intervju, da su odmah javili ambasadi, te su pustili da sve odrade zajedno, odjednom. Moj predlog bi ti bio da nazoves ambasadu i da ih lepo pitas, ne treba se bojati amera u smislu "mozda me ispale za vizu". (i tako ce ti se javiti neko nas)
Pretpostavljam da se sve da srediti, i da mozete da idete zajedno, ako ti naravno ne otpalis odmah 21. X... :-)

Goran
13.10.2006, 23:31
Meelose ja opet posto mi je slab engleski a moram da apliciram drugovima znam da ja High School sredna skole ali bunime High School, no Degree i High School Degree bunime ovo(Degree)i(no Degree).Pozdrav.

ceca
14.10.2006, 10:41
Degree- to ti je visa skola i ja sam se prijavila za lutriju ali sam kliknula na TWO-YEAR COLLEGE DEGREE posto sam to zavrsila a smijer mi je KINDERGARTEN TEACHER eto mozda ti sta pomogne. Cao!

srdjevic
14.10.2006, 12:28
Degree je u ovom slucaju DIPLOMA. U prevodu, da li si maturirao ili nisi. Za nasu zemlju prilicno glupo pitanje. Imas degree. ;-)

Lucky
15.10.2006, 17:48
@ Kaca

Ti imas bukvalno isti problem o kome smom ja i moja zena(tada devojka) razmisljali prosle godine u ovo vreme.

Pogledaj komentare No 4,6,7,8 i 14 na pocetku ove teme I srecno!

Lucky
15.10.2006, 17:49
Ako ti treba dodatih informacija mozes mi se javiti na mail

srdjevic
16.10.2006, 09:11
Pa de si Laki, kuco stara?! :-)

srdjevic
16.10.2006, 09:13
Jeli Laki, jel imas ti neki update da podelis ovde sa svima nama? Sta se desava? :-)

Lucky
16.10.2006, 16:20
Pozdrav MIlose iz suncane Floride!

Sto se novosti tice, zena i ja trenutno radimo neke "poslice" i u fazi smo nostrifikacije diploma ne bili uskoro poceli da se bavimo necim ozbiljnijim. Posle 6 meseci (juce bilo) moze se reci da smo se privikli na ovdasnji stil zivota i ne zalimo se. Meni licno najvise odgovara klima.

Schlbaizer
17.10.2006, 12:33
imamo u planu da se prijavimo za zelenu kartu, supruga i ja, (jer onda imamo duplu sansu da budemo izvuceni, verovatno?).
par pitanja u vezi ZK:
1. posto imamo malu bebu, trenutno 5 meseci staru, da li prilikom intervjua placamo i za nju 755$ ili manje(koliko)?
2. imam poslovni prostor(lokal) od 20kvadrata, da li je to dovoljan garant ako nemamo garantno pismo(e-mail) prijatelja iz USA?
3. da li i supruga moze da navede isti taj lokal koji se vodi na mene u njenoj prijavi?
4. ako ne moze da li je dovoljno da ima na svoje ime recimo njivu ili shumu od 5-10 ari?
5. da li to u ambasadi placamo i ja i zena 375+380 ili nesto drugacije?
6. pasos za zenu i bebu nemam ali planiramo da na njen pasos ubacimo i bebu, da li je to u ambasadi jeftinije(takse i viza)?
pozdrav

Vlada
17.10.2006, 15:28
Izvucen sam za Green card I cekam poziv za intervju.U medjuvremenu sam se vencao,pa me interesuje da li vec sad mogu da obavestim Konzularni Centar u Kentakiju ili je bolje da sacekam poziv za intervju.Broj mi je nesto preko 6ooo,intervju bi otprilike bio pocetkom decembra.

Karlos
18.10.2006, 10:19
Imam MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikat. To mi je najvisi nivo edukacije za sada. Da li mogu da sertifikat ubrojim u Vocational ili da to uradim naknadno u papirnoj verziji ako me izvuku? Hvala.

Karlos
18.10.2006, 14:50
Da se nadovezem na moj prethodni post. Prevideo sam da Vocational ne prolazi uopste. To im dodje kao neki zanat...Dakle, ostaje pitanje za papirnu verziju. Da li mogu da sertifikat prilozim u papirnoj verziji ako me izvuku? Hvala :)

Lucky
18.10.2006, 17:56
@ Vlada
Druze, javi se odmah u Kentaki i prijavi promenu statusa. Tako su uradili moji prijatelji koji su dosli u USA prosle godine kao i ja. Ja sam bespotrebno oklevao pa sam vencanje i promenu statusa prijavio 8 dana pred razgovor u decembru.Iako sam dobio vizu preporucujem ti da izbegnes jurnjavu i stres kroz koje smo prosli moja zena i ja.

Vlada
18.10.2006, 20:12
Hvala na odgovoru.

Vlada
18.10.2006, 20:27
@Lucky
Lucky,ako sam dobro pratio ovaj forum,tvoj slucaj je isti kao moj.Da li bi bio problem da mi das tvoj e-mail.Postavio bih ti nekoliko kratkih pitanja.Naravno ako nemas nista protiv i ako imas vremena.Moj e-mail je: vjovanovic et gmail.com.

Schlbaizer
19.10.2006, 07:12
da li bi neko da odgovori ako zna, na 175?!
supruga ima neki osecaj da cemo biti izvuceni.
do sada smo igrali svakakve nagradne igre i nista(samo neke gluposti), a za ovo misli da ce nas izvuci.
malo je strah od nepoznatog, ceo zivot od nule pocinjemo ako odemo tamo.
ako je nekom lakse moze i na mail sclbaizer@yahoo.com

Savetnik
19.10.2006, 07:57
Zdravo Milose,

Samo sam hteo da ti se zahvalim na svim ovim informacijama u vezi lutije koje si naveo na blogu. Dobio sam vizu pre nekoliko dana i sve ovo mi je veoma pomoglo da citav proces prodje elegantno i bez cimanja.

Puno pozdrava,

Savetnik

Jelena
19.10.2006, 17:16
Ako jos niste dobili drugu kovertu moze da se desi da vam je poslata, a da se usput izgubila (moj slucaj- poslata krajem septembra,jos nije stigla a razgovor mi je zakazan pocetkom novembra)pa bi bilo dobro da pozovete KCC ili posaljete imejl da se raspitate za svoj predmet.

srdjevic
19.10.2006, 18:10
Hvala Savetnice, bas mi je drago da to cujem! :-)
Cestitam na vizi, i zelim ti srecan put.

srdjevic
19.10.2006, 18:12
Savetnice, mogao bi takodje (ako nadjes slobodnih minuta) da nam malo prepricas tvoj slucaj, sta ti se sve desilo, da li je bilo nesto drugacije nego meni (i sta), itd... Sve sto mislis da moze da pomogne buducim generacijama. Unapred hvala. ;-)

Nemanja
21.10.2006, 00:45
Ljudi danas mi je bio intervju u ambasadi.Sve je bilo ok,ali moraju da urade jos neke provere pre nego sto nam izdaju vize.
Morao sam da potpisem papir da se necu vencati pre nego sto odem u USA,i potpisali smo formulare one iz Kentucky-ja DS-230.
Meni su dali da potpisem i nesto vezano za vojsku.To potpisuju muskarci od 18-26 godina.
Ako neko zna o cemu se tacno radi molim vas da objasnite.
Milose da li si ti potpisivao ovo?
A sam intervju je trajao 10 minuta,a pitanja su uobicajena:gde,kako,sta,posao,smestaj itd...
Hvala
Pozzz

srdjevic
22.10.2006, 02:20
Jesam, i ja sam potpisao to, moraces da se prijavis cim ti stigne SSN u SSS. Videces vec dalje... ;-)

oliver
22.10.2006, 13:21
Hej Nemanja na kom jeziku si imao untervju u ambasadi jeli na engleskom ili na srpskom? Cao pa se cujemo! Srecno!

Nemanja
22.10.2006, 17:55
Milose hvala na odgovoru,ali da li se secas mozda o cemu se radi?
To vezano za vojsku?
Sta smo u stvari potpisali,jer sam toliko bio sludjen da se ni ne secam?
Hvala
Pozz

Vlada
23.10.2006, 13:00
@Meelosh
Milose,ko sam dobro razumeo nisi sluzio vojsku.Interesuje me sta si nosio u ambasadu kao dokaz.

Vedrana
23.10.2006, 13:47
Jelena jesi li ti zvala KCC ili si poslala e-mail?

Vedrana
23.10.2006, 13:50
Da i usput, koji si broj?

srdjevic
23.10.2006, 16:27
@Nemanja:
Teraju te da potpises (kao i svakog Amera/imigranta) da si duzan da se odazoves na poziv na vojsku u slucaju "draft"-a, tj. mobilizacije. A kako im se to zadnji put desilo u Vijetnamu, te nemaju ludosti da ponavljaju to vec salju profi vojsku, nema sta da brines.
@Vlada:
Nisam sluzio vojsku, pa zato nisam ni nosio taj dokaz (tj. vojni dosije koji traze). Njima se vise isplati da NISI bio u vojsci, tako da nemas brige. Zabole ih. ;-)
@Oliver:
Prvi prolaz (na salteru gde predajes papire) doceka te nas covek, cepas dakle srpski. Onda posle kad te pozove konzul(ka), e ona je vec amer. Medjutim, uz nju stoji isti lik sa saltera, tako da on prevodi ako ti mucas... ;-)

LJUDI, SAMO OPUSTENO NA INTERVJUU!!! :-)

magy
23.10.2006, 19:55
Hvala svima na detaljnim informacijama, ovo stvarno moze da pomogne! Kod mene jos nista! O prvom pozivu u KCC sam vec pisao, ako nista ne dobijem do kraja ove nedelje zvacu ponovo. Na drugi email koji sam poslao nisu ni odgovorili. Predpostavljam da su zatrpani mailovima.

Jelena
23.10.2006, 21:23
Moj brat od ujaka koji zivi u Cikagu je zvao KCC, a ja sam im pisala, odgovorili su mi u roku od 4 dana.
Broj mi je EU000001xx.

magy
26.10.2006, 19:30
Jelena i sta bi ? Ti, koliko vidim, imas mali broj a nisi jos dobila drugi koverat, sto znaci da pozivi i nemoraju pratiti brojeve kad je u pitanju intervju.

Mikle
27.10.2006, 09:31
@jelena & magy
na koju im mail adresu pisete? ja bih isto morao da im napisem da mi se promenio bracni status..
tnx

Jelena
27.10.2006, 18:07
Magy, ono je bio odgovor Vedrani, pogledaj gore.
Mikla, e-mail adresu KCC-a imas u prvom pismu koje si dobio: KCCDV@state.gov
U subject liniji imejla treba da napises "Case Number", a u mejlu da napises broj tvog predmeta, ime i prezime i datum rodjenja, i naravno da pitas sta te zanima. Srecno.

Jelena
27.10.2006, 20:57
Mikle, ovo sto sam napisala vazi kad se raspitujes za svoj slucaj, ali ne znam sta treba da napises u subjectu kad ih obavestavas o promeni bracnog statusa. Mozda neko zna, pa nek napise.

srdjevic
28.10.2006, 08:00
Treba da stavis kompletan case number, ne text "case number" u subject, po tome te identifikuju. Na isti nacin pises i mail za promenu statusa, pa ce te oni vec preusmeriti gde treba. A i ne boli da okrenes ambasadu. Jes' 041, ali sta sad... :-(

Jelena, u kom si statusu sad?

Jelena
28.10.2006, 15:12
Cekam. U petak imam zakazan intervju u ambasadi.

Kaca
28.10.2006, 22:31
Lucky , ja sam prosla intervju , ali se nismo vencali. Sta mislis da radim sada ? Daj mi molim te tvoj mail . Pozdrav Kaca

Vedrana
29.10.2006, 21:13
Jelena hvala na informaciji. Ja ću isto poslati mail da vidim sta se dogadja. Po ovome svemu vidim da ovde mena nikakve logike sa brojevima, jer si ti trebala davno sve završiti. Na sajtu vlade pise da u novembru dijele brojeve za Evropu do broja 7700, a ti si 1xx pa imas tek sad zakazan intervju!!!!???? Ako ima neko jos nekih informacija neka javne.

Goran
29.10.2006, 23:35
Vedrana jasam pisao KCC i oni su mi pratili ovu poruku (
Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers below 7,700 in your region for the month of December. If your case number is current, KCC will send a notification letter to you via postal mail. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

To je zato sto ja imam broj 10xxx i jos je rano za u ambasadu i ako imas i ti veci broj dobices istu poruku za mesec decembar su do br7700 tako da mi cemo posle novu godinu.

Mikle
30.10.2006, 11:47
@Jelena & Meelosh
hvala na odgovorima...
pozz

Jelena
30.10.2006, 16:11
Vedrana, mozda ipak ima veze jer su mi u avgustu poslali jedan formular da dopunim, pa mi je zato sve pomereno.

magy
31.10.2006, 19:25
INTERVJU !!! U decembru, zvato iz usa u kcc, pismo da ocekujem ove nedelje.

Bound
01.11.2006, 01:54
Juce sam popunio formular, za GC,DV-2008 medjutim bojim se da sam napravio gresku prilikom aplikacije tako da bih voleo da mi neko razjasni da li sam ispravno uradio aplikaciju ili ne? Evo sta je problem:
U polje MAILING ADDRESS pod 8a. In care of ...Nisam stavio svoje ime , racunajuci da to treba da bude popunjeno samo u slucaju kada neko drugi treba za mene da primi posiljku, dali sam TU POGRESIO ?
Drugo..Skenirao sam sliku u JPEG formatu sa rezolucijom 240X320 piksela medjutim kako je skener stari iz 97 godine i sa drajverima koje sam jedva naterao da rade pod XP-om on je skenirao sliku u rezoluciji 96*96dpi, slika ima svetlo plavu pozadinu kao za nase pasose a PHOTO VALIDATOR na sajtu http://www.dvlottery.state.gov/ je pokazao da je slika OK .
Moje pitanje je. Dali je ovo stvarno ok ili cu biti unapred diskvalifikovan zato sto slika nije na beloj pozadini i u rezoluciji 300X300 i zato sto nisam u polju 8a. Napisao svoje ime i prezime vec sam to polje ostavio prazno.Prijava je na kraju oznacena kao successful...
Citajucu neke od komentara ovde vidim da su neki od vas drugacije obradili sliku ...AJ neka mi neko ko ima vise iskustva u ovome odgovori , cisto da bih znao dali da se nadam necemu ili ne...
Koji je minimum obrazovanja za Aplikaciju za GC..nesto mi nije bas najasnije ovo sto pise u nihovom instrukcijama za DV-2008...OK, ovo za Srednju skolu mi je jasno ali ovo drugo za radno iskustvo mi nije bas jasno , kada kazu da ce O*NetOnline sajt biti koristen da odredi kvalifikaciju radnog iskustva...sta se pod tim podrazumeva?
AJ budite fini pa odgovorite..
Pozdrav...

magy
02.11.2006, 20:44
Po meni , prijava ti je prosla jer ako slika ne valja odmah to znas (validator kaze da nije uredu) rezolucija skeniranja nije isto sto i format slike. Pozadina mora biti bela ili "SVETLA" , a za ime nebi bilo lose da si stavio ali mislim da te zbog toga nece izbaciti. Pod iskustvom se podrazumeva neprekidan rad "u nekoj struci" tri godine bez obzira dali imas diplomu za taj posao. Naravno moras imati potvrdu o tom iskustvu. Najbolje je Diploma i iskustvo i + dodatna znanja vestine, sposobnosti...dokaz da ces naci posao.

xxl
02.11.2006, 21:57
Da li se moraju odgovoriti i pitanja koja se ne odnose na mene npr: Midle name........ Hvala!

Vedrana
03.11.2006, 16:04
Ja sam poslala mail da vidim dokle je dosla procedura i odgovorili su mi da trebam dopuniti sa datumom rođenja (zbog sigurnosti). Danas sam ponovo poslala dopunjen, pa ćemo vidjeti sta ce reci. Tako da ukoliko jos neko bude slao, moraju se navesti slijedeci podaci: First name; Last name; Case Nuber; Date of Birth. Kazu da ce odgovoriti ukoliko su kompletni podaci.

vlado
03.11.2006, 22:17
dobio sam dokumente za dv 2007 u aprilu poslao sam ih nazadu americi i molim nekoga da mi kaze kada ot prilike treba da stignu druge dokumente P.S dali je sigurno da ce stici drugi dokumenti HVALA

vlado
03.11.2006, 22:44
broj je otprilike 11xxx

Ljuba
05.11.2006, 17:47
Da li se u USA priznaje Pravni fakultet , Beograd i moje zvanje dipl.pravnika? Ako je odgovor na ovo da , molim za objasnjenje nostrifikacije .

tanja
05.11.2006, 19:04
Ima li koga ovda?

alanmolnar
06.11.2006, 13:46
Cisto radi probe stavio sam sliku koja je tehnicki ok po pitanju dimenzija i rezolucije, ali je nepravilna po kompoziciji (vidi se pola lica, mnogo senki itd.) i validator mi je prijavio da je slika ok. Cisto da znate da validator kontrolise samo tehnicke aspekte fotki.

Mikle
08.11.2006, 15:47
Dobio sam juce poziv za intervju koji ce biti 28. novembra. Pozdrav!

tanja
08.11.2006, 20:28
zdravo mikle interesuje me koji si broj bio otprilke mi reci hvala! ja jos cekam drugi koverat ali nema nista jos

Vedrana
09.11.2006, 10:40
Odgovorili su mi na mail, kazu da su mi prihvatili prijavu kao urednu i da ću dobiti poziv za intervju kad bude dosao red na moj broj, te da trebam pratiti na vladinoj stranici. EXTRA!:)

Mikle
09.11.2006, 14:27
@tanja


broj xxxxxx4730 ...

tanja
09.11.2006, 16:36
A mikle sta mislis dali cu dobiti drugi koverat?
Rekla sam ti broj je 11xxx ?
I po cega odrecuju ko ide a ko ne?
HHHVVVAAALLLAAA

Mikle
10.11.2006, 14:59
@tanja

Broj ti je 11xxx, sta god znacili ovi iksevi (ja sam ispred mog stavio xxx da nebih pisao 2007EU bla bla, jer je to pocetak svakog broja), manji od 54xxx sto znaci da imas dosta sanse da dobijes ako si na vreme poslala nazad u KCC formulare koje su ti oni u tom pismu dostavili i ako u tim formularima nema nesto sto bi njima zasmetalo (recimo, nadam se da nisi stavila "yes" kod onog dela koji pita da li ces slucajno da se bavis terorizmom itd :)))
A sto se tice pitanja "I po cega odrecuju ko ide a ko ne?".. na njega ne bih mogao/umeo da ti odgovorim jer sam isto kao i ti najobicniji podnosilac zahteva kome je se posrecilo da ga izvuku.
Ostaje ti samo da strpljivo cekas i nadas se da ce ti sto pre stici poziv za razgovor... a on ce sigurno doci jednog dana.
Pozdrav

magy
10.11.2006, 19:00
Juce mi je stiglo II pismo. (broj 2xxx)intervju za decembar. Koliko sam shvatio, mali brojevi NISU presudni za ranije vreme izvlacenja ali veliki jesu. Otprilike , ja sam trebao u oktobru na razgovor, a idem u decembru ali niko sa velikim brojem neide u novembru isl. "Mikle" ima veci broj a ide ranije itd.... Znaci VELIKE sanse postoje jos uvek za sviju.

tanja
10.11.2006, 22:09
mikle te ikseve oznacavaju 11 hiljada :)
hvala puno i nadam se i ja da ce sve biti ok i da ce stici

tanja
12.11.2006, 12:29
A mikle jesi li bio na intervju?

Mikle
13.11.2006, 11:19
@tanja
jos uvek ne .. zakazan za kraj novembra.

Goran
14.11.2006, 22:58
Za mesec decembar idu u ambasadi broevi do 9900 mozete da proverite na http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_3086.html

Goran
14.11.2006, 23:00
Oprostite mislio sam za mesec januar 2007

Jelena
14.11.2006, 23:30
Samo da javim da sam dobila zelenu kartu, ako je s papirima sve u redu razgovor je formalnost, nema razloga za nervozu, traje desetak minuta. Milose, jos jednom hvala. A ostalima, puno srece.

tanja
15.11.2006, 16:53
Jelena kad si bila na razgovor? I sta te pitaju?
Hvala

srdjevic
15.11.2006, 20:02
Cestitam ti, Jelena! Nije bilo strasno, zar ne? :-)

Jelena
15.11.2006, 22:08
Tanja, bila sam na razgovoru 3. novembra. Prvo te doceka nas sluzbenik i njemu predas papire. Ako je sve u redu s papirima, kaze ti kad da dodjes na razgovor s konzulom. Taj razgovor je formalnost, potpises formulare, kazes sta planiras da radis, gde ides i kad ides, to je sve.

Milose, hvala. Nije bilo strasno, al je bilo treme.

tanja
16.11.2006, 00:14
JEl ima nekog od makedonije?
Gorane odgovori ako vidis ovo i ja sam iz makedonije

tanja
16.11.2006, 00:15
I meni je broj nad 10xxx

Goran
16.11.2006, 00:41
Zdravo Tahja bravo i nekoi drug od Makedonia jas sum od Ohrid i jas imam broj 10xxx sigurno sme blisku so broevite od kade si ti

Mikle
16.11.2006, 11:23
@Jelena

Cestitam!
Reci mi da li se viza dobija istog dana ako su papiri OK? U pozivnom pismu koje sam ja dobio na jednom mestu pise da vise nije praksa da daju vize istog dana..
pozdrav!

tanja
16.11.2006, 13:32
Zdravo goran jas sum od kicevo! od ohrid si samo ti? ili ima i nekoj drug? koga ti stignaa prvite dokumenti? i za kolku vreme gi prati nazad? pozdrav

Goran
16.11.2006, 15:37
Tanja od Ohrid ima 4 sto znam sto dobija edni od niv se otkazaja za zal edni drugi sto imaa broj 2000 bea vo ambasada vo oktomvri i veke zaminaa za Amerika zato sto imaa mal broj da se nadevame deka inas navrreme ke ni stignat dokumentite i uspesno ke ja zavrsime ovaa rabota kako e vo kicevo dali imat drugi izvleceni za lotarijava.Pozdrav

Goran
16.11.2006, 15:39
Tanja prvite dokumenti mi stignaa okolu 10 maj i za destina dena gi pustiv nazad

tanja
16.11.2006, 20:55
@goran!.! Ne znam drugi sto imaat dobieno!
A kako mozi tie da se 2000 broj a nie nad 10000?
momentalno se do 9900 taka da za dve nedeli ke znaeme dali ke odime i nie ili ne!
Kako gi prati nazad dokumentite po obicna posta ili ekspres?
Jas gi prativ po brza posta DHL,i stignaa vo USA za 3 dena!
Pozdrav

Goran
17.11.2006, 00:07
Tanja jas gi pustiv kako preporacano pismo vajlda to e isto za broevite sepak to e lotarija nemi e jasno bitno e dobivme i da ja zavrsime rabotava do kraj za mesec januar se do 9900 broj a nasite se vo fevruar i izgleda togas ke odime vo ambasada a dali ke ne obavestat za dve nedeli neznam po moe mislam posle 15 dekemvri koga ke izlezi obavestuvajne na VISA BULLETIN zosto nasite broevi se na red,a ti si sama ili familijarno izvlecena na lotarijava.Pozdrav

srdjevic
17.11.2006, 04:56
Bravo Makedonci!!! :-D
Nemate pojma ljudi koliko mi je drago da se zakuvala ovako lepa tema od svega ovoga! Evo, sad nam se i braca pridruzuju, znaci bice jos veselije! :-)

Razmisljao sam vec uveliko da uradim nesto po pitanju ove teme, mozda da je razbijemo na vise delova ili napravim poseban sajt samo za ovo... Priblizavamo se cifri od 250 komentara, sto stvarno jos ne mogu da verujem! :-) Bojim se da ne oteramo pridoslice... Pa pogledajte ljudi scroll bar! :-D Any suggestions?

Ivana
17.11.2006, 04:58
Zdravo moje ime je Ivana i o vasem blogu cula sam pre par dana od prijatelja i sada sam redovni posetilac.
Moja sestra je dobila drugo pismo prosle nedelje i intervju je zakazan za decembar.Ona dolazi sa porodicom (ako sve to naravno prodje),pa moram da priznam da su svi pomalo uplaseni.
Zaboravila sam da napisem da ja zivim i radim u Americi zadnjih pet godina.Moje papire nisam dobila na ovaj nacin tako da ste nam zaista pomogli i dali odgovore na skoro sva nasa pitanja koja nas muce zadnjih par dana.Hvala vam puno ,ovo je super ideja.
Zelim puno srece svima koji imaju intervju u narednom periodu,a onima koji su ga prosli-CESTITAM i dobro nam dosli.
p.s.cuvajte energiju i zivce ,trebace vam kad dodjete ovamo

srdjevic
17.11.2006, 08:58
Hvala, Ivana, na tako lepom komentaru! :-) Bas mi je drago da to cujem!

P.S. BRAVO za tvoj p.s.! ;-)

Goran
17.11.2006, 13:26
Bravo Meelosh ako nije bilo tvoi blog ja a i sigurno mnoge druge samo bi lutali i sigurno nebismo znali sta da radimo veliko H V A L A tebi majstore za veliku vakvu stvar sto mozemo nauciti mnogo o DV LOTTERY i nadam se ako da Bog da uspemo nacicemo se svi u USA i napravicemo jedna velika zurka.BRAVO MEELOSH MAJSTORE!!!Pozdrav od MAKEDONIJA

tanja
17.11.2006, 17:22
Goran ne mi odgovori kako mozi tie da se 2000 a nie nad 10000?
A sto mislis za vo fevruari ke ni bide intervju ili togas ke ni stigne vtoroto pismo pa intervju ponataka?
i ako ne e tajna koj broj si potocno?
Jas okolu 10700!
Pozdrav!!!!

tanja
17.11.2006, 17:26
Meloshe tvoj sajt sam nasla sasvim slucajno!
Na GOOGLE napises ( rezultate za dv lottery 2007 ) i izace tvoj sajt super si hvala!!!
P.S--treba vise ljude da se ukljuce na ovom sajtu da pricaju kao pr.MAKEDONIJA,SRBIJA,itd.
moras negde reklamirati ovo!!!!!!!!!!!!!!!!11

tanja
17.11.2006, 21:13
Meloshe opet ja koju godinu si dobio green card?> mislim za koji dv si bio odabran?
Hvala

Jelena
17.11.2006, 21:55
Hvala Mikle,
meni nisu odmah dali vizu, intervju mi je bio 3. novembra, a vizu sam dobila cetrnaestog.

Goran
17.11.2006, 22:03
Tajna za izvlekuvajneto kako odi i zasto nekoi se 2000 a nekoi 10000 nemie jasno a za vo fevruar mislam zatosto togas odat na intervju nasite broevi nad 10000 toa mozes da go proveris na http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.html a mislam deka pismata ke ni stignat kraj decembar ili januar a brojot mi e 10200

srdjevic
17.11.2006, 23:14
@Tanja: Ja sam ucestvovao na DV2006, sto mozes videti po datumima kada sam sta obavljao...

@Makedonci: Samo tako nastavite, vidimo se u USA kad stignete! :-)

tanja
18.11.2006, 21:33
Meeloshe a kako to da si ucestvuo na DV2006 a kazes da si bio broj 9996 pa mi nije jasno kad uzes u sajtu gde je visa buletin pise da do decembra 2005 su do broj 3000 ili 5000 hiljada a ti kazes da si vizu dobio negde novembra pa te molim objasni mi to !
HVALA

tanja
18.11.2006, 21:33
I izvini sto ti ovako dosazujem! :)

srdjevic
19.11.2006, 02:34
@Tanja: Izvinjavam se, greska. Sad sam se konsultovao sa tekstom na vrhu stranice, u 5tom pasusu (posle izvoda) pise DV2005. Tada sam sigurno znao bolje. ;-)

magy
20.11.2006, 11:08
CESTITKE DOBITNICIMA !!! SRECAN PUT!
Ja sam zavrsio lekarski sa porodicom i sad cekamo intervju. Napomena za one koji jos nisu isli na lekarski, ukoliko
imate oziljak od neke operacije OBAVEZNO ponesite od vaseg doktora nalaz sta ste operisali. Meni je za zenu zapelo pa smo sutradan morali ici ponovo sa nalazima od operacije koju je imala pre 30 godina! Bitno im je da nije kakva ozbiljna boleshtina. Racunajte i na par vakcina. Mi smo radili u IOM i sve bude brzo ali ima vozanja po BG-u. Ko dolazi van beograda opremite se mapom grada.

srdjevic
20.11.2006, 18:56
Magy, jesu vas slali po vakcine i rentgen pluca u druga mesta? Ja sam tom prilikom dobio od njih mapu, tako da sam cak peske uspeo da obavim sve. Nije bilo tesko snaci se. Jel' i dalje isto?

magy
20.11.2006, 20:57
@meelosh
Da isto je, na snimanje pluca se ide u Juzni bulevar, a na vakcinaciju u institut u ul 29. Novembra. Dobro je poneti vakcinacioni karton-potvrdu o vakcinacijama to moze da vam ustedi nesto para a da ne bodu bez veze. Na "casnu pionirsku" ne pale:(! Svima daju mapu ali ako se ide peske moras biti "brz", mada nigde nema velikog cekanja. Poenta je u tome da se na vreme ode u IOM mada oni zakazu u koliko sati da se dodje ali nerade po tom rasporedu vec po dinamici dolaska "ko pre devojci..." Moj savet, treba ici ranije u IOM pa se onda ima vremena za sve. Daju zapecacen koverat koji se nosi u ambasadu. Ja sam dobio i NOVE vakcinacione kartone (za nas 4)na engleskom i receno mi je da to cuvam i nosim u USA i tamo predajem doktoru gde budem bio. Po tome mislim da je na lekarskom sve u redu, jer (pretpostavljam) da nesto ne stima nebi dali koverat i kartone.

Mikle
21.11.2006, 12:33
Sto se tice pregleda, moja supruga i ja smo isli na onu drugu varijantu, tj u privatnu ordinacuju u Smiljanicevoj 22. Koliko sam ja skontao , ta ordinacinja sluzi samo u te svrhe. I sve je gotovo vrlo brzo.. Dodje se ok 9 , sestra ti uzme krv i posalju te na snimanje pluca koje je na 2 minuta odatle (u Prote Mateje.. deo studentske poliklinike). Snimanje zavrsis za 5 minuta i onda imas pauzu do 13:00 kad se vracas po snimak a onda opet u ordinaciju gde ides na pregled kod lekara, odnosno lekarke.. pregled traje 5-10 minuta.. sto se tice vakcina, ni mi, ni ostali ljudi nisu imali nikakav problem, odnosno nisu nam trebali dokazi o ranije primljenim vakcinama. Oni po godistu znaju sta ste vec trebali da primite od vakcina i svi koji su tamo bili su morali da prime 2 vakcine, jednu za neke rubeole (sto smo mi vec primali kao klinci) i druga je protiv tetanusa. E sad, ako neko ima dokaz o tome da je primio vakcinu protiv tetanusa u poslednjih godinu dana, obavezno neka ponese neku potvrdu o tome da ne bi bezveze primao 2 iste vakcine u kratkom roku.
@magi
mi nismo dobili nikakve kartone , samo zapecanjen koverat sa popunjenim formularima i rengenski snimak.

@jelena
Kakvo si ti pozivno pismo imala za razgovor u ambasadi? jJa imam "mali" problem sto se tice toga.. ne mogu da nadjem nekoga ko bi mogao da mi posalje tako nesto.. svi moji prijatelji koji su u americi ili su u nekom statusu cekanja papira ili su na nekim vizama koje im daju mogucnost ogranicenog boravka..
Interesuje me da li si ti imala zvanicno pozivno pismo (overeno u notary service-u) ili nesto drugo.. Neko je gore (na pocetku teme) spomenuo da je dovoljan e mail od nekoga, mada ja sumnjam malo u to.. mail ne znaci nista..
Sa druge strane, kako misle da ce svako ko je aplicirao za vizu vec imati nekoga u americi ko moze da garantuje za njega..
Ja, ako ne mogu da se snadjem, odlazim na razgovor samo sa potvrdama iz banke da imam neku svotu dovoljnu za prvih par meseci i da imam nekretninu u vlasnistvu.. pa sta bude bude...
pozdrav

srdjevic
21.11.2006, 20:38
Mikle,
Neka ti neko posalje mejl, neko ko ce biti recimo iduca 3 meseca po tvom dolasku i dalje tamo. Da na tu adresu moze da ti stigne zelena karta. A ti ces vec u hotel, ili bilo gde, nebitno.
I da, ja sam rekao: dovoljan je email od nekoga da te poziva, moze i na srpskom! Ja sam imao i email i overenu garanciju, a devojka koja je sa mnom bila isti dan u ambasadi, imala je samo email na srpskom od druga nekog. Dobila je vizu, tako da.... Opusteno. ;-)

Inace, rekli bi Vam odmah da nesto nije u redu sa zdravljem ili slicno, ali kontam da za to onda ne treba brinuti sto ne mozes da ides u SAD, nego sto si onda BOLESTAN. Nece te pustiti ako imas neku vecu bolestinu. Sve ostalo je sve za ljude. ;-)

Jelena
21.11.2006, 23:49
Mikle,
evo da ti odgovorim, ja sam imala zvanicno garantno pismo (formular I-134 Affidavit Of Support) koje mi je poslao ujak.

tanja
21.11.2006, 23:53
Goran nema nisto novo neli?

Goran
22.11.2006, 03:09
Nema Tajna i jas cekam pobudalev na kraj sum so nervite

Mikle
22.11.2006, 17:02
meelosh & jelena,

hvala na odgovorima.. mail cu moci da sredim.. valjda..

napomena za ljude koji su u procesu sakupljanja dokumenata:

Ako Vam je trenutno mesto boravka razlicito od mesta rodjenja, (recimo ja zivim u Beogradu poslednjih 12 godina ali nisam tu rodjen), sto pre podnesite zahtev za dobijanje potvrde o krivicnoj evidenciji-(ne)osudjivanosti. Taj poduhvat moze potrajati jer policija iz mesta boravka salje depesu policiji iz mesta rodjenja, pa onda tako redom svim policijama gde ste prijavljivali boravak (adresu u licnoj karti). U zavisnosti od azurnosti policijske administracije taj proces moze potrajati od 3 do X dana. Moze se bez problema desiti da je neki nacelnik sluzbe, ili ko god je vec zaduzen za potpisivanje takvog dokumenta, na bolovanju, odmoru itd, pa da se proces oduzi a Vas razgovor u ambasadi se blizi. Ovo Vam govorim iz licnog iskustva..
Pozdrav

Vedrana
24.11.2006, 15:16
magy ti si napisao gore da si izvučen iz Bosne, pa odakle sada u Beograd da ides na ljekarski pregled? Meni na prvoj koverti pise Zagreb!!!

magy
24.11.2006, 15:38
Aplicirao sam po mestu (mjestu :) ) rodjenja a imam prebivaliste u Srbiji a dao sam adresu iz Srbije tako da mi je
i poziv za Ambasadu u BG i pregledi. U onim papirima pise da ti odredjuju "najblizu" ambasadu i preglede a ne po zemlji iz koje apliciras.

Sasa
25.11.2006, 01:23
Recite mi molim Vas kolika je satnica u Americi, recimo za poslove u nekome baru ili tome slicno.Hvala unapred.

Sasa
25.11.2006, 01:27
Inace sam po profesiji policajac i imam zavrsenu visu ekonomsku skolu. Ozenjen sam, imam sina a drugo dete je na putu. Interesuje me kakva je sansa da prime policajca. Inace moja supruga je diplomirani ekonomista.Hvala

magy
26.11.2006, 17:02
@sasa
Satnica je za obicne poslove (ugrubo) od 8-14$ zavisno od posla.. diplome.. znanja.. SRECE! Kako se kotiraju policajci to ne znam , mada za GC to nema veze da bi aplicirao, a ako te izvuku i ako nisi kaznjavan :) verovatno imas sanse ali NE kao policajac vec kao neko ko ima Srednju Skolu. Sigurno je jedno, U USA ne mozes biti policajac bez drzavljanstva. Ukoliko si neka "krupna" zverka mozda imas sanse za neke od poslova iz domena "security".

Goran
26.11.2006, 23:46
Milose recinam nesto za USA kakav je zivot dali je dobro dali se dobro zaradi kazi zada znamo sta nas ceka tamo kad docemo dali ce da bude tesko nama ili ce da zivimo bolje nego ovde na balkanu

srdjevic
27.11.2006, 09:20
Ih Gorane, al' si izabrao temu... Pa da li si mogao opsirniju? hahaha :-)

Trudicu se da odgovorim tacno po tvojim pitanjima, redom. Dakle, ovo je CISTO SUBJEKTIVNO misljenje:
meni je dobro, zaradjujem bolje nego sto bih ikad tamo, ceka vas sve trnje i tezak svakodnevni rad, bice vam jako tesko kao i svim imigrantima (dok ne naucite pravila, obicaje, kulturu i tome slicno), i zivecete bolje nego na Balkanu, ali mnogo, mnogo manje. ;-)

Goran
27.11.2006, 15:06
Ali i to mnogo majne verujem da je mnogo bolje za razliku od ova teska vremena na Balkanu.

Apatin025
27.11.2006, 20:50
Ćao !
Ja sam već dva puta aplicirao za Zelenu kartu i sad treći put ! Ali, imam jedno pitanje !!!!
Oženjen sam i imam dvoje dece !!! Da li mogu, ako dobijem Zelenu kartu, da odem sam u SAD pa kasnije kad se snađem tamo da ih dovedem ili moram odmah ???
Ili, da li moju porodicu prijavim na razgovor u ambasadi i kažem: " JA sad idem a familiju dovodim kasnije !".
Da li za njih moram isto da radim (pregled, prijava, razgovor u ambasadi), ali neodvedem ih odmah !
Hvala na odgovoru !!!

magy
28.11.2006, 10:54
Ja jos nisam cuo da je neki amer trazio useljenje u Srbiju,
cak ni na ovom forumu niko ko je otisao ne izrazava zelju za povratkom! Uz duzno postovanje G.Gorane mislim da pitanje nije na mestu . Poceo si da kukas a nisi ni otisao. Svi bi mi voleli da odemo i odmah zivimo na 100 spratu i imamo zlatnu American ali tamo bar SVI IMAMO sanse da to dostignemo vremenom i radom (svako prema sposobnostima) a ovde :( ...

Sasa
28.11.2006, 11:12
Hvala magy.
Reci mi molim te koliko je potrebno para za neki normalan zivot u NYC ili vec gde si?
Mislim na stan, hranu itd. Koliko kosta auto (polovan) jer verujem da bez njega jednostavno ne moze da se zivi u Americi. Koliko je gorivo, mislim objasni nam malo zivot u Americi. Hvala ti jos jednom. Pozdrav

Goran
28.11.2006, 14:34
Ko je rekao da se zalim ja jedva cekam da idem za USA nemogu vise ovde izdrzati sve vise sto se blizi vreme to vise sam nestrpliv i verujem i znam da u USA ce da bude mnogo,mnogo bolje nego ovde.Pozdrav

srdjevic
28.11.2006, 21:05
Magy, koliko sam ja shvatio Gorana, on se valjda zali na Balkan, ne na USA. A zato valjda svi i odosmo sa Balkana, ne? :-)

Apatin025
29.11.2006, 16:55
Pozdrav !

Da li moram i da povedem porodicu na razgovor (supruga, 2 dece), ili ne !?! Pošto sam ih prijavio u mojoj prijavi ! Znam da oni nemoraju da idu odmah samnom u SAD ali gde to treba da kažem, kada idem na razgovor u Ambasadu ili ... Ima li neko iskustva ko je išao sa porodicom odmah/kasnije !?!?! U ambasadi sam gore pročitao da treba platiti oko 400$ takse, da li to važi isto i za suprugu i decu ili to važi za mene !?!

Mikle
29.11.2006, 17:41
Evo da kazem par reci, posto sam danas uzeo vizu za suprugu i sebe.
Najpre, da zahvalim opet Meelosh-u sto je otvorio ovu temu na blogu i objasnio proceduru, kao i ostalima koji su prosli kroz ovu pricu i davali savete..
Hocu da potvrdim da je procedura koju je Meelosh opisao na pocetku teme 100% ista sa onom kroz koju sam ja prosao. Eventualno, mogu da spomenem da je na pocetku potrebno da se posalje samo jedna slika ( amfast, 5x5, bela pozadina, vise od 50% da bude glava, i da se vide oba uveta), a ne treba ona druga (iz poluprofila) koju su trazili ranije.
Sto se tice slike, iako je u drugom (pozivnom pismu) koje sam dobio iz KCC-a pisalo, da ako ste im vec poslali sliku, nece vam trebati druga u ambasadi, to nije tacno.. ponesite jos jednu sliku na razgovor.. ili dve ako vec niste poslali jednu.. Takodje, da vas ne bi slali da se dodatno slikate (kao sto su moju suprugu), obratite paznju da vam slike budu bas onakve kao sto su oni opisali.. fotografije moje supruge su bile dobrih dimenzija ali je pozadina bila svetlo plava sto oni ne prihvataju.. jer se valjda ne moze lepo skenirati (?!).. u svakom slucaju, ako nesto nije u redu sa fotkama, postoji foto radnja preko puta ambasade gde spremno cekaju da vas oderu za dve fotke..

Ono na sta bih isto upozorio je uverenje iz policije koje je jako bitno i nemojte se pojavljivati bez njega. Iako u pismu iz KCC-a pise da vam treba uverenje iz policije samo iz mesta u kome ste boravili u poslednjih 6 meseci, to nije tacno... devojku koja je bila istog dana kada i ja su vratili jer nije imala uverenje iz bosanske policije, iako ona zivi vise od 2 god. u srbiji..

Eto, toliko za sada..

Pozdrav!

Apatin025
29.11.2006, 19:21
Mikle, da li možeš da mi odgovoriš na moja pitanja koja sam dao !?!? Vidim da si ti dobio zelenu kartu a da je tvoja supruga išla preko tebe. Čestitam ! Ipak molim te odgovori mi na ona pitanja koja sam napisao ranije, hvala !!!

magy
29.11.2006, 19:45
@Sasa
Pa ja tek treba da idem za NY :) (bar planiram) ja sam u GC programu ali imam prijatelja u NY koji mi je od NEPROCENJIVE pomoci. Stan treba da platim tri meseca unapred oko 1200$ mesecno , posto idem sa porodicom nemogu mali stan. Detalje ne znam, ali idem kako god da bude.

Mikle, dali su ti trazili da na uvernju od policije pise od kad boravis u Srbiji? Ja sam pribavio 2 uverenja (iz Bosne gde sam rodjen i Srbije gde zivim zadnjih 10-15 godina) ali ovde nisu hteli da nista dodatno pisu na uverenju vec sam morao traziti drugi papir "uverenje o prebivalistu" u kome stoji datum od kada sam na trenutnoj adresi. HVALA ZA INFORMACIJE O SLIKAMA !!!!

@apatin025
Ja idem isto sa porodicom (4), koliko sam razumeo SVI MORAJU da se pojave na razgovoru a ukupn iznos koji se placa je 755$ PO OSOBI. Objasnjeno je u drugom pismu sta je za cega ali to i nema veze bitno je da u dzepu moras imati MINIMALNO 755$ za svakog :( . Ja sam trenutno u fazi rasprodaje kompjutera, TV, itd... da bih nakupio pare.

magy
29.11.2006, 21:02
Link za sve one koji zele vise informacija o poslu u USA, ceni, konkretnoj ponudi i potraznji (sa adresama i telefonima poslodavaca) sortirano po poslovima i gradovima:
http://jobmarket.nytimes.com/pages/jobs/?excamp=GGJMfindingemploymentinnewyork

srdjevic
29.11.2006, 22:35
Ej Magy, pa nemoj da prodajes kompjuter! Pa odakle ces da ucestvujes u diskusiji onda? ;-)

Goran
30.11.2006, 01:38
Tanja kadesi te nema dane ima nesto novo kaj tebe.

Mikle
30.11.2006, 13:46
@Apatin025

Vidi ovako.. ja sam dobio prvo pismo iz KCC kad sam jos bio momak mlad.. jos uvek nisam bio ozenjen ali je to bilo u planu.U medjuvremenu sam se ozenio i kad sam dobio drugo (pozivno) pismo pozvao sam ambasadu i rekao im da hocu i suprugu da ukljucim u proces dobijanja vize. To uopste nije bio problem.. rekli su mi da svratim do ambasade, da odnesem vencani list i da pokupim formulare za nju. U ambasadi su mi rekli da i ona dodje na razgovor iako do tada u celom procesu nije navedena kao dobitnik ili kao neko koga bih ja poveo u USA.
Ono sto je mozda pravi odgovor za tebe je ustvari to, da sam u ambasadi video celu porodicu (otac, majka i cetvoro dece) koji su dosli na razgovor.. ocigledno je da moraju svi clanovi porodice da dodju.. e sad, najbolje je da pozoves ambasadu i da ih pitas da li moraju svi da dodju.. narocito ako su klinci jako mali.. ono sto znam je da svi clanovi porodice moraju da odu na lekarski pregled i da se ta dokumentacija mora dostaviti ambasadi. Sto se tice placanja, mislim da je magy upravu, odnosno da moras da platis takse za sve clanove porodice po 755 dolara...
Ono sto su mi rekli kad sam preuzeo vize je da clanovi porodice ne moraju da dodju zajedno sa nosiocem vize, ali ne mogu da udju u USA pre tebe (ako si nosioc vize odnosno dobitnik na lutriji)..

Mikle
30.11.2006, 13:51
@magy

hmm.. na uverenju ne pise mesto boravka vec samo da u kaznenoj evidenciji mupa imas ili nemas osudjivanost po krivicnoj osnovi.. ako imas uverenja iz oba mup-a (srbije i bosne) onda je to sasvim dovoljno..
pozdrav

tanja
30.11.2006, 16:28
nema goran nisto!
Ke cekame uste!

magy
30.11.2006, 21:18
@Meelosh :)
Imam ja toga ko drva (PC-a) kad bih SVE prodao nebi bilo problema za lovu ali..:( (Imam radnju PC shop/servis)
@MIKLE HVALA na odgovoru!
p.s. Ljudi, uhvatio sam sebe da u zadnje vreme prvo otvaram ovaj forum pa onda proveravam svoj mail !?

Apatin025
30.11.2006, 22:00
---- Opet ja...

Hvala Mikle, sad mi je nešto jasnije !!! Ali ono što si rekao moja familija može doći u SAD i posle mene ali kako kada ja imam u svom pasošu jednu zajedničku vizu a ja sam Već, npr. 2 meseca u SAD !?!? Ili moram da se vratim po njih pa da zajedno idemo !?!?! Izvini, ali može li se to nekako razjasniti ! Znači, moramo doći svi na razgovor koje sam prijavio na sajtu/prijavi !?!?

Mikle
30.11.2006, 22:37
@Apatin25
Ne dobijas samo ti vizu u pasosu.. Svi clanovi porodice ce imati u svom pasosu vizu samo sto ce se te vize razlikovati u sledecem..
Ti, kao nosilac vize dobijas DV1 vizu a ostali DV2 i kod njih ce i na vizi i na kovertama koju ce vam dati u ambasadi pisati da oni mogu da udju samo u slucaju da su sa tobom ili da si ti vec tamo.. Inace, to ce ti reci i sluzbenik na salteru. Pretpostavljam da je to tako reseno da bi u slucaju porodice ili para, onaj koji je izvucen na lutriji mogao da ode prvi i tamo mozda pronadje posao, stan ili sta god, pa da onda ostali clanovi porodice mogu da dodju..
Pozdrav

srdjevic
01.12.2006, 06:31
Tačno tako Mikle! SAMO: čudi me da niko ne pominje kovertu! ;-)

Dobijete u ambasadi kovertu (moja bila žuta sa jednom ivicom isečenom da se vidi koliko je papira unutra) u kojoj su SVI VAŠI PAPIRI! U njoj su originali i prevodi koje oni po pravu (piše tamo) zadržavaju! Svako dobije svoju, i na nju je sa spoljne strane zakačen vaš ceo info iz lutrije, tj. imigrantski deo, sa sve slikom. To je zato što možete da uđete u USA i preko Meksika ako hoćete, tj. na bilo kom port of entry (graničnom prelazu) pa da uvek ide lokalnoj službi nadležnoj za taj reon. ;-)

@magy: hahaha, znam kako ti je care, i ja sam bio u istom "blatu"! :-D Nego, ti si mi neki komplement? Ti u hardveru? ;-)

Igor
01.12.2006, 15:33
Pozdrav i cestitke svima koji su izvuceni u lutriji. Ja sam se ovih dana prijavio (po prvi put) i nadam se (kao sto se i svi nadaju) da cu imati srece.Svaka cast na ovoj temi Milose.

Apatin025
01.12.2006, 15:39
Hvala Vam na odgovorima,jer moram biti spreman na sve ! Ali, još jedno pitanje : Magy je napisao da nije siguran da li se plaća po svakoj osobi koja ide sa tobom taksa od 755$ ili ... ???
Inače, dobar je ovaj blog, bar se sazna dosta stvari za koje nisi bio spreman !!!
Pozdrav !!!

magy
01.12.2006, 16:22
E moj Meelosh, ja sam ti u "svemu" nesto kao "one man team" radim sve i svasta od show biznisa pa nadalje... Salu na stranu, imam vise zanimanja i bavim se sirokim spektrom (krajnje ozbiljnih) poslova a pokusavam sa GC to sve iskoristiti u USA. Mada prevodiocima je sve isla voda na usta kad su videli koliko dokumenata donosim na prevod" (16). Sad samo da naucim tablicu mnozenja 4x755 .

Marko
02.12.2006, 18:36
Evo i ja da se javim posle duzeg vremena, mada sam sve vreme pomno pratio desavanja na ovom sajtu. Posto sam poslao mail KCC, stigao mi je odgovor da mi je intervju zakazan za 30. januar 2007, a drugo pismo su mi poslali pre 10ak dana, tako da ga sada ocekujem. Sada sledi ona kompletna procedura, a verovatno ce biti i nekih pitanja pa cu ih vec postaviti ovde. Do tada, srecno svima!!!

Marko
03.12.2006, 16:48
Evo i ja da se javim posle duzeg vremena; pre neki dan sam dobio odgovor od KCC na mail koji sam im poslao. Razgovor u ambasadi mi je zakazan za 30. januar, a pismo su mi poslali 21. novembra, tako da ga ocekujem u narednih nekoliko dana. Jedno konkretno pitanje: Posto nemam nikoga da mi posalje garantno pismo iz USA, interesuje me koliko je potrebno novca imati na svom racunu kao finansijsku garanciju, interesuje me KONKRETNA cifra. Pozdrav svima.

Mikle
04.12.2006, 15:55
@Marko
Sumnjam da ce neko moci da ti da tacan odgovor na tvoje pitanje. Ono sto sam ja saznao, a moci ce da me ispravi neko ko vec zivi u USA (npr. Meelosh) je, da za dvoje ljudi, za normalan zivot (iznajmljivanje 1-sobnog stana, placanje svih dazbina, klopa itd), potrebno oko $2000 za jedan mesec i da najveci deo toga ode za rentiranje stana. E sad, ako ti ides sam, verovatno ti je potrebno manje para (narocito ako bi delio stan sa nekim). Mislim da ti je potrebno najmanje 2 meseca da se tamo snadjes... samo ti je mesec dana neophodno da ti stignu svi papiri.. Ono sto bih ti savetovao je da se stvarno potrudis da pronadjes nekoga (makar to bio 6-ti komsija tvog komsije ko zna nekog ko zivi u americi) i da ti ta osoba posalje najobicniji e mail u kome kaze da ce te on primiti i pomoci ti u prvih par meseci. To ti je jako vazno jer ce te u ambasadi pitati sta ces i gde ces kada stignes u ameriku, a pitace te i za adresu gde da ti posalju green card. Pretpostavljam da postoji varijanta da im ti kazes da trenutno neznas tacno gde ces i da ces te informacije dati pri ulasku u ameriku.. ali mislim da je ova prva stavka bolje resenje.
Da rezimiram... mislim da je najmanje $4000 u banci nesto sto bi te mozda izvuklo na razgovoru ako nemas pozivno pismo..
Neka me neko ispravi ako ima preciznije informacije..
Pozdrav

Goran
04.12.2006, 16:00
Marko sta si im pisao po mail i koi si broj

magy
04.12.2006, 22:54
Mislim da je Mikle u pravu, tj. informacije kojima raspolaze su iste kao i moje, meni je drug koji zivi u usa (on mije podrska pismo itd...) rekao da mi treba sa stan oko 1200$(za nas 4)i oko 600-1000$ za ostalo. Sobe za samce sa kupatilom koje se deli su oko 300$. Ovo je 100% sigurno. Ali cak i da sve prodje opet mislim da je JAKO tesko ako nemas bas nikoga ko ce te sacekati makar na aerodromu. Nisam reko nemoguce, samo tesko.

Mikle
05.12.2006, 13:11
Cini mi se da su mi prijatelji koji zive u usa rekli da je obavezan i depozit pri iznajmljivanju stana koji se krece od $800 pa navise, sto je jos jedan trosak vise..

PS Meelosh-e, mogao bi da organizujes neki party za 300-ti komentar! :D

tanja
05.12.2006, 22:09
Goran uste nisto a?

tanja
05.12.2006, 22:12
Goran gore kako sto procitav ako toj istiot Marko toj e 9826 broj a mu zakazale za vo januar znacit nie sme vo fevruar najverojatno
A novi brojcina na visa buletin ke izvadat denovive da znajs da proveruvas otprilika vazaat od 6 do 10 vo mesecot Pozdrav

Goran
06.12.2006, 00:53
Tajna nasite broevi se so sigurnost za fevruar bitno e samo da ni dojdat pokanite za vo ambasada a na visa buletin izleguvaat na 15 i izgleda posle 15 gi pustaat pokanite za ambasada sigurno e taka zosto do detal ja pratam celava rabota sprema drugive sto gledam.Pozdrav

Goran
06.12.2006, 01:41
Tajna koga ke e sve OK kade planiras vo USA koe mesto dali imas nekogo tamu i dali nabavi garantno pismo

Schlbaizer
06.12.2006, 09:11
pitanje za nekog ko je prosao intervju sa porodicom.
gore su pisali da se placa 755 dolara po osobi u ambasadi, da li se placa duplo ili ne
(posebno za dete i posebno za majku)ako se dete od 1,5 godine vodi u isti pasos sa majkom?
Pozdrav

tanja
06.12.2006, 10:00
Goran tanja ima dobieno a ovde e soprugot na tanja inace brat mi e tamu! i jas edvaj cekam da dojdat a proveri na visa buletin na stranata najdolu i ke vidie deka na site prthodno sto gi vazale gi vazale od 6 do 10 vo mesecot barem jas toa go zabelezav pozdrav i valjda ke bide sve ok i ke si zamineme

tanja
07.12.2006, 16:57
miloshe sta je ovo kad god da uzem u tvoj blog napada me virus TROJAN

Goran
08.12.2006, 01:26
Jeste i meni se isto dogaca

srdjevic
08.12.2006, 10:31
Šta vam piše kao info? Koju oznaku nosi?

tanja
08.12.2006, 12:53
goran ti kogo imas vo amerika i dali se snajde so pismo?
I od ko ce izvadat na visa buletin deka se na primer do 11900 sto planiras da im se javis ili da im pratis e-mail
Pozdrav pa pisi

tanja
08.12.2006, 12:56
a gore sto mi pisa deka ke ni pratat posle 15 jas mislam obratno oti tie prosliot mesec izvadia kon 15 posle toa odat na procedura drugi brojcina i jas mislam deka kako sto gi obrabotuvaat im pracaat pisma taka da ti si 10 iljadi i nest malce mislam deka pismoto ti e prateno isto kako i na mene treba samo da cekame ovie denovi da stigne

Goran
08.12.2006, 13:56
Jas imam striko od zenami i veke mi ja pusti garancijata 134i toa i e oznakata a planiram i mail da pustam i da se javam ama ke pocekam uste destina dena a daj boze da stignat ovie dena

Goran
08.12.2006, 13:59
Milose danas je u redu ali sajt je nesto drugacii valjda si nesto uradio ali mislim u pozitivnu smislu sada je mnogo bolje.pozdrav

tanja
08.12.2006, 17:50
Goran @
a zosto velat 755 $ se placa ko mene vo prvoto pismo mi pisuvase 355 $
I koga planiras ako bide se vo red da odis
i so kogo ke odis i koj go dobi pismoto?

srdjevic
08.12.2006, 19:37
Jesam, Gorane. Napisao sam i post na temu koje su sve novine... hehehe ;-)

Marko
08.12.2006, 19:56
Dobro, znaci trebalo bi neko pismo podrske. E sad mene interesuje da li je jos neko (ove godine), osim Milosa, pokusao sa obicnim emailom od nekoga iz Amerike i sta sve u tom mailu uopste pise? Mislim, da li email ima neku formu ili je proizvoljnog sadrzaja? Ovo sve vazi uz cinjenicu da ovde mogu da podnesem dokaze o finansijskoj podrsci, tako da mi to ne bi trebalo iz Amerike.
Pozdrav svima!

P.S. Za bracu Makedonce
Da, to sam ja gore negde na pocetku ove stranice. :)

Goran
09.12.2006, 02:08
Tanja jas sum nositelot na aplikacijata ako e sve vo red odam maj so soprugata i decata a deka se plaka 755 dolary toa e tocno od luge sto bile vo ambasada mi kazaa zosto e taka neznam

tanja
09.12.2006, 15:43
mikle pa de si jesi li uzeo vizu ili nisi sta si uradio pisi nam?
Pozdrav

tanja
09.12.2006, 19:27
Goran@
ne mi e jasno edno nesto na visa buletin primer izlezeni se brojcinata za januari i primer pisuva za afrika do 10900 za evropa 9900 itn. ako gi soberes site ke dobies cifra odprilika do 54000 taka da mi e cudno sega koga ke izvadat za fevruari dodadi im plus 2000 na sekoj region izlaga cifra sto e nad 55000 sto tie gi dodeluvaat taka da mie cudno za nas !
Neznam mozebi gresam zatoa ispravi me ako gresam!

Goran
10.12.2006, 00:08
Tanja se izvlekuvaat 100000 aplikacii kako sto kazuvaat prvite 50000 broevi se od Evropaa a na primer ako ti go imas brojot 10 300 nekoj od afrika e posle tebe so broj 10 301 nekoj od azija 10 302 i tn. nemoj da mislis deka nekoj od afrika imat isti broj ko tebe ti si edini vo tie 100000 so toj broj jas mislam deka e taka.Pozdrav

Mikle
11.12.2006, 10:33
@tanja
Uzeo sam vizu za sebe i suprugu jedan dan posle razgovora. Viza mi vazi do 28. maja tako da cemo verovatno sredinom maja da putujemo.
Vidim da ste jako nestrpljivi da dobijete poziv za razgovor... Ne brinite nista, poziv cete sigurno dobiti (mislim da celokupna procedura kasni za mesec dana u odnosu na ono sto pise u Bulletin-u).
Pozdrav!