PDA

View Full Version : K1 Verenička viza


arete
14.01.2012, 13:27
Da li bi neko mogao da mi kaze za koliko vremena se dobija verenicka viza?
Takodje, bili bi korisni i svi ostali saveti na ovu temu. Inace, ja sam iz Beograda, a vidjam se sa deckom iz Chicaga malo manje od 2 godine. Probala sam da dobijem turisticku vizu pre vise od godinu dana, ali su me odbili. Medjutim, sad su vec stvari postale ozbiljnije, pa razmisljamo o verenickoj vizi:inlove:
Hvala unapred za bilo kakvu informaciju ili savet!

mikiSA
14.01.2012, 14:22
Dobrodosla Arete,
Kao sto vidis, ovaj forum je ustvari za DV lutriju, tako da ce malo ljudi moci da te savjetuje u vezi pitanja za vjerenicku vizu.
Znam da visajourney.com/forums ima sekciju bas za vjerenicke vize, a ako odes na isti forum, pod regionalne forume (Evropa) naci ces forum za BiH, Srbiju i Hrvatsku koji se bave vjerenickim/supruznickim vizama.
Puno srece zelim,

Aura
14.01.2012, 16:13
Ako je sa papirima sve uredu - pod uredu mislim ako ste sve ispunili, prikupili i poslali kako treba -viza ti je u rukama za nekih 4 do 6 mjeseci...zna se otegnuti i na 9 mjeseci ako nesto nije u redu pa morate slati ponovo, pa cekanje itd...
Za sve ostalo ti je mikiSA odgovorila :)

Srecno! :1081:

mijan
14.01.2012, 17:30
Dobrodosla Arete,
Kao sto vidis, ovaj forum je ustvari za DV lutriju, tako da ce malo ljudi moci da te savjetuje u vezi pitanja za vjerenicku vizu.
Znam da visajourney.com/forums ima sekciju bas za vjerenicke vize, a ako odes na isti forum, pod regionalne forume (Evropa) naci ces forum za BiH, Srbiju i Hrvatsku koji se bave vjerenickim/supruznickim vizama.
Puno srece zelim,
A zasto ti ljude teras sa foruma? Cim neko ima pitanje koje nije vezano direktno za lutriju ti ga evo vec par slucajeva savetujes da ide i da ovde nece dobiti odgovore. Ako neko otvori temu vezanu za neku drugu vrstu iseljenja u USA pored lutrije sa jasnim pitanjem i fino objasni svoj problem onda to nije spamovanje i pocetnicko smaranje tipa gde da se prijavim, jel mogu celo selo da povedem itd. Ako ne zelis ili nemas sta odgovoriti takvim novim clanovima mozda neko ima, a ujedno i ti novi clanovi mogu doneti neke korisne informacije svima nama na forumu ili dovesti neke druge korisne i normalne clanove na forum.

mikiSA
14.01.2012, 18:36
A zasto ti ljude teras sa foruma? Cim neko ima pitanje koje nije vezano direktno za lutriju ti ga evo vec par slucajeva savetujes da ide i da ovde nece dobiti odgovore. Ako neko otvori temu vezanu za neku drugu vrstu iseljenja u USA pored lutrije sa jasnim pitanjem i fino objasni svoj problem onda to nije spamovanje i pocetnicko smaranje tipa gde da se prijavim, jel mogu celo selo da povedem itd. Ako ne zelis ili nemas sta odgovoriti takvim novim clanovima mozda neko ima, a ujedno i ti novi clanovi mogu doneti neke korisne informacije svima nama na forumu ili dovesti neke druge korisne i normalne clanove na forum.

Zasto ti mislis da ih tjeram sa foruma? Procitala sam cijeli ovaj forum, i znam da nema bas puno ljudi koji joj mogu pomoci. S druge strane, onaj forum koji sam pomenula je najveci bas kad se tice ovih K1 i K3 (ili CR1) viza, pa sam mislila da je ipak uputim na mjesto gdje moze naci puno vise konkretnih odgovora na svoje pitanje nego ovdje. Ovaj forum se ipak zove zelena lutrija.

arete
15.01.2012, 22:33
Hvala u svakom slucaju, pokusacu na tom drugom forumu. Inace, mislim da je ovo sjajno, nasla sam ovde puno drugih korisnih informacija.
Pozdrav svima!

Siberian
19.01.2012, 16:42
arete ovo jesste forum za sve ljude kojima treba pomoc za ulzak savet il slicno pm me

albertas
20.01.2012, 22:13
Mislim da je ovo dobra tema,nisu svi ljudi na ovom forumu samo zbog lutrije....ovde ima pregrst informacija koje su pomogle dosta ljudi i bilo bi dobro da neko podjeli iskustvo sa k1 vizom ......pozdrav svima ljudi samo pisite

rajon
21.06.2015, 22:29
Pozdrav Aura,nov sam na ovom forumu a vidim da se razumes oko ovih verenickih viza pa me interesuje mogu li preko e-mail da te kontaktiram uz par pitanja? Hvala

Aura
22.06.2015, 14:21
Pozdrav :papa: Slobodno pitaj ovdje ili na pp, pomoci cu koliko mogu.

rajon
22.06.2015, 14:27
Okej...verenica mi je amerikanka iz Milvokija,bila je ovde u Srbiji vec par puta i odlucili smo da se uzmemo i da ja idem tamo. Poslali smo papirologiju za verenicku vizu i vec mesec dana nema odgovora pa me interesuje da li je jos rano za odgovor i koliko sve to traje otprilike i kakav je redosled...? U sustini bilo kakva informacija bi mi dobro dosla...Hvala

Aura
22.06.2015, 16:51
Hej, dobice ona uskoro odgovor od njih putem poste i obavjestit ce je sta je sljedeci korak.

Ako ste poslali svu urednu dokumentaciju sad ce oni vama odgovoriti da su dobili vase papire, onda da ih pregledavaju i zatim da ste odobreni..
Ako ste slucajno nesto zaboravili poslati ili ste pogresno ispunili neki dio onda oni posalju papir tvojoj dragoj da to ispravi. Nista se ne brinite, malo strpljenja jer sve ide svojim redom, za svaki korak ce vas obavjestavati kako i sta trebate, kad oni rijese ovdje proceduru onda ce papire poslati u tvoju ambasadu i onda ce ambasada pozvati tebe da obavis ljekarski i dodjes na intervju.

Ne traje dugo, ako sve bude ok do kraja godine bi trebao imati vizu u rukama. Proces za K1 vizu je oko 6-9 mjeseci, nekima se i otegne duze ali generalno je taj period.

rajon
22.06.2015, 17:02
Hvala na objasnjenju i na ovim sajtovima. Bilo mi je bitno da cujem bilo kakve smernice i otprilike da znam sta sleduje.

srboljub89
09.06.2017, 06:10
Vidim da je tema malo pala u zaborav, ali ja je moram podici iz mrtvih hehe. Citao sam po forumima i pitao, ali niko nema konkretan odgovor na ono sto mene zanima.

Naime, ako su u vezi sa drzavljaninom USA par mjeseci, i zelite da to predje u brak, da li vlastima da smeta sto ste par mjeseci i da naravno sumnjaju da je to brak iz koristi? Naravno nije zbog papira brak. :-) Da li treba dokazivati to i kako, ako treba? U pitanje je naravno K-1 viza.
Hvala svima koji zele i mogu da pomognu, a oni koji samo pametnuju, a pojma nemaju, molim da obidju ovu temu. Postavio sam pitanje iz najbolje namjere.

mveruovic
09.06.2017, 09:45
Cekaj, kako hoces brak a apliciras za K1, mislis da se vencas u Americi nakon procesa ili da se vencate pa tek onda da pokrenete proces za iseljenicku vizu?

Naravno da je u oba slucaja to njima kako bi rekli crvena zastavica. Uslov je i da ste se videli u tih par meseci, posto ima ludaka koji su i bez ijednog vidjenja u "vezi".

srboljub89
09.06.2017, 09:51
Cekaj, kako hoces brak a apliciras za K1, mislis da se vencas u Americi nakon procesa ili da se vencate pa tek onda da pokrenete proces za iseljenicku vizu?

Naravno da je u oba slucaja to njima kako bi rekli crvena zastavica. Uslov je i da ste se videli u tih par meseci, posto ima ludaka koji su i bez ijednog vidjenja u "vezi".

Jasno mi je da moramo da se vidimo, i to se moze ostvariti par puta naravno. Sta je tvoje preporuka? Vjencanje ovde pa da se salju papiri ili da se ide na K1 pa da se to u USA obavi?

A da li je pametno otici na turisticku pa se onda tamo posle par mjeseci vjencati i onda pokrenuti to sve?

Morgy
10.06.2017, 21:34
Meni je burazer našao neku... ili ona njega nemam pojma, on uzeo turističku i godišnj odmor i evo već 3 godine je na godišnjem odmoru, oženio se posle3 meseca, dobio je GK posle oko godinu i po, al ne razmišlja o razvodu, a ni ona... Valjda su se našli....