PDA

View Full Version : High School in USA


Kendalxbaby
22.01.2012, 18:03
Zdravo svima,

Da li bi neko mogao da mi pojasni kako izgleda srednja skola u US?Moja sestra zivi sa porodicom 17 god. u NYC.Zvala je moju cerku koja ima 13 god. da dodje kod nje kada napuni 15.Da li postoji mogucnost da ona ako ona dobije green card posto ce citavu srednju i najvjerovatnije college da zavrsi tamoda dobije green card?Inace je moja sestra drzavljanin.Gledala sam nesto da ja mogu da podnesem zahtjev preko sestre,ali se najmanje ceka 10 god.I da li se moze ako si dobar djak u srednjoj skoli dobiti neka schoolarship,pa da se college placa barem upola?Imamo neke prijatelje koji zive tamo i njihova cerka je imala skoro sve A u srednjoj skoli,pa placa skolarinu na University of California,Berkeley upola.Mojoj cerki je stvarno zelja da zavrsi srednju i college tamo.I da li bi neko mogao da mi kaze koliki su troskovi na UCLA ako nisi iz Californie i da li uopste postoji forensics na tom univerzitetu?

:1072:

mikiSA
22.01.2012, 19:09
Pogledaj u programe razmjene srednjoskolaca u American Councils,

http://www.americancouncils.org/exTraining.php
mislim da imate tako nesto u CG (gore na linku ima A-Smyle program za srednjoskolce), drug je isao na godinu dana tako u srednjoj skoli.
Srednju skolu placaju poreski obveznici, tako da je malo teze dobiti vizu za srednju skolu (osim ako nije privatna i koja kosta $$$). Za college je vec lakse, pogotovo ako je kcerka dobar djak, bavi se sportom, svira neki instrument, folklor, volontira (ovo je veoma vazna stvar)... Ima dosta stipendija koje se mogu dobiti, fellowships....
Zelenu kartu moze da zaboravi preko tetke bar, jedino ako je dobije preko tebe kao sestre USC (u pravu si za cekanje, sad je oko 10 godina, da li je sestra vec poslala aplikaciju za tebe?)

Kendalxbaby
22.01.2012, 20:36
Da,ali ona ne zeli da ide na jednu god.,vec citavu srednju tamo.Gledala sam,cak postoji opcija da je tetka usvoji kao clana porodice,pa posto imaju drzavljanstvo da i ona dobije.Samo ja i muz treba da potpisemo to.
Nije jos poslala aplikaciju,ali ja sam mislila ako cerka dobije,da ja onda podnesem jer se ceka mnogoo manje.

mikiSA
22.01.2012, 20:46
Da,ali ona ne zeli da ide na jednu god.,vec citavu srednju tamo.Gledala sam,cak postoji opcija da je tetka usvoji kao clana porodice,pa posto imaju drzavljanstvo da i ona dobije.Samo ja i muz treba da potpisemo to.
Nije jos poslala aplikaciju,ali ja sam mislila ako cerka dobije,da ja onda podnesem jer se ceka mnogoo manje.

Ne ide to bas tako... ne mogu je usvojiti ako ima zive roditelje. Ovaj gore program je dobar jer je "foot in the door' kad vec bude tamo mozda se nadju neke opcije.
Koliko je sestra vec drzavljanin? Mogla je dan nakon ceremonije predati za tebe. Reci sestri da odmah salje aplikaciju, jer redovi mogu biti samo veci, nece nikad biti manji za F4 kategoriju imigrantske vize.

Kendalxbaby
22.01.2012, 23:10
Sestra je drzavljanin oko 13,14 god.,mozda i vise.Nego zanima me da li bi neko mogao da objasni kako izgleda skola tamo i kako se snalaze oni kojima je ESL.Da li je tesko prilagoditi se?I koliko ima predmeta i koji su?

:confused: