PDA

View Full Version : Novi Zeland


Lux
30.01.2012, 14:50
Zdravo forumaši,

Odavno čitam ovaj forum, i redovno igram lutriju za zelenu kartu, ali za sad ništa. :( Eto, tek sad osjetih potrebu da nešto i napišem na forumu. :grin: Konkretno, meni sve ovo oko lutrije za USA, počinje polako da djeluje nerealno (lutrija je ipak lutrija), pa odlučih da s obzirom da imam dovoljno bodova da apliciram za imigracionu vizu za Novi Zeland, pokušam da odem tamo. Samo se još razmišljam oću li čekati do maja da vidim oću li dobiti tu zelenu kartu već jednom, pa da predajem papire za Novi Zeland, ili da predam odmah. Ima li još vas koji polako prihvatate činjenicu da su male šanse da budete izvučeni i da se okrećete kao ja, nekim drugim opcijama? :)

landlord
30.01.2012, 16:17
Cao Lux,

supruga i ja smo prvo razmatrali Kanadu, ali kad smo se mi vec vjencali i htjeli da predamo papire, oni promijenise zakon, i odna se to cekanje na Kanadsku vizu produzilo.

Nakon toga smo odlucili da apliciramo za Australiju. Sistem je isto kao i za Kanadu bodovni, ali je malo komplikovaniji. Ustvari zavisi od zanimanja.
Moja supruga je trebalo da ide u Holandiju da polaze neki test za neki certifiikat. I taman kad smo uplatili za te knjige za testove, dosla nam je prva koverta iz Kentakija. Nakon toga smo odustali od Australije, i oni su nam vratili novac koji smo bili uplatili.

Dakle hocu da kazem, ako hoces da odes, apliciraj sto prije, i nemoj cekati rezultate zelene lutrije. Ako te izvuku, proces oko odlaska na novi zeland mozes stopirati i vratit ce ti pare, a ne gubis na vremenu cekajuci da se prijavis.

poz.

vuxanne
30.01.2012, 20:02
I taman kad smo uplatili za te knjige za testove, dosla nam je prva koverta iz Kentakija. Nakon toga smo odustali od Australije, i oni su nam vratili novac koji smo bili uplatili.

poz.

Marfijev zakon. Znam jos jednu porodicu sto se prijavila za Kanadu i cim su to uradili firma ih je u SAD prijavila za zelenu kartu.

Uvek treba imati plan A i plan B, pa koji prvi uspe. Srecno u svakom slucaju.

Smith6000
31.01.2012, 02:56
Na lutriju ne ttreba nitko da racuna... to je ipak samo lutrija.

Silvija29
31.01.2012, 12:02
Pozdrav, evo i ja da kazem da cekamo rezultate lutrije, ali u medjuvremenu moj supug zavrsava neke kurseve za rad na brodu, pa sta bude, ne mozes se osloniti samo na jedno, pokusavali smo nesto oko Australije pre godinu dana ali nista, a u svakom trenutku mozemo od svega odustati ako nas usreci dobitak na lutriji:naughty:

Lux
05.02.2012, 08:12
Cao Lux,

supruga i ja smo prvo razmatrali Kanadu, ali kad smo se mi vec vjencali i htjeli da predamo papire, oni promijenise zakon, i odna se to cekanje na Kanadsku vizu produzilo.

Nakon toga smo odlucili da apliciramo za Australiju. Sistem je isto kao i za Kanadu bodovni, ali je malo komplikovaniji. Ustvari zavisi od zanimanja.
Moja supruga je trebalo da ide u Holandiju da polaze neki test za neki certifiikat. I taman kad smo uplatili za te knjige za testove, dosla nam je prva koverta iz Kentakija. Nakon toga smo odustali od Australije, i oni su nam vratili novac koji smo bili uplatili.

Dakle hocu da kazem, ako hoces da odes, apliciraj sto prije, i nemoj cekati rezultate zelene lutrije. Ako te izvuku, proces oko odlaska na novi zeland mozes stopirati i vratit ce ti pare, a ne gubis na vremenu cekajuci da se prijavis.

poz.
Isti slucaj kao i kod mene (mislim skoro isti, s tim sto ja ne dobih kovertu iz Kentakija jos) :)))) Hocu da kazem, i ja sam htio da apliciram za Kanadu (posto sam bio u Americi preko nekog studentskog programa i onda sam ukapirao da je srediti status u Kanadi mnogo lakse nego u USA), i polozih IELTS i sve, i taman da predam PUF, oni opet promijenise zakon i izbacise moje zanimanje sa liste :( Za Australiju sad nesto gledam (dok gledam i za NZ), mozda uspijem srediti nesto... :) A mozda se u maju i za mene sve naglo promijeni.
Hvala na podrsci i savjetima.
Poz

putnik
31.01.2013, 11:19
Mozda ce nekome ovo biti zanimljivo
http://www.ssnz.govt.nz/working-in-new-zealand/settling/dairy.asp

ZeljkoUSA
31.01.2013, 22:54
Isti slucaj kao i kod mene (mislim skoro isti, s tim sto ja ne dobih kovertu iz Kentakija jos) :)))) Hocu da kazem, i ja sam htio da apliciram za Kanadu (posto sam bio u Americi preko nekog studentskog programa i onda sam ukapirao da je srediti status u Kanadi mnogo lakse nego u USA), i polozih IELTS i sve, i taman da predam PUF, oni opet promijenise zakon i izbacise moje zanimanje sa liste :( Za Australiju sad nesto gledam (dok gledam i za NZ), mozda uspijem srediti nesto... :) A mozda se u maju i za mene sve naglo promijeni.
Hvala na podrsci i savjetima.
Poz

Radi ti na drugim stvarima, ja igram lutriju 12-ti put (bezuspesno). Na moju srecu sam poceo mlad pa imam vremena jos uvek da radim na necemu drugom. Ako ti/nam uleti GC, odlicno... :;D:

macodlak
26.08.2014, 08:40
Kakva je situacija za Novi Zeland, ja sam saobraćajni inžinjer radim 3.5godina na tehničkom pregledu vozila (P.S kako se taj posao zove u USA, Australija, Kanada Novi Zeland... da bi ga mogao potražiti na skil-listama) a supruga je Muzički Pedagog radi kao nastavnik Muzičke kulture 2 godine master studije privodi kraju? Lutrija me je razočarala uveliko izvučen a nisam stigao na red, ponovo ćemo se prijaviti ali...

Sada se interesujemo i za Kanadu, Australiju i naravno Novi Zeland.

sile2302
26.08.2014, 10:38
Izgleda da je veliko broj ljudi u istoj nedoumici!
Kod mene je slična situacija kao i kod većine, prvo opcija nam je bila Kanada, međutim promjenili su se uslovi za imigraciju, pa smo se okrenuli Australiji, a u isto vrijeme igrali GCL. Nekako od marta/aprila ove godine sam skupio svu literaturu za IELTS i počeo da se spremam za ispit. Zvao sam i Britanski konzulat u Sarajevo oko termina prijave za polaganje i baš kad sam se odlčio uplatiti za polaganje izvuku nas na lutriji. U Americi imamo puno familije koja se jako dobro snašla i obećavaju nam sve, od smještaja pa do zaposljenja. Nakon 1. maja obavimo razgovor sa svima njima i odlučimo da je to završena stvar i da idemo u USA. Međutim desilo se ovo oko bulletina i završeno je sa brojem 40150 za ovu godinu, a naš broj za iduću godinu je 39xxx, pa opet čovjek ne može da bude siguran oko odlaska, jer ko zna sa kojim će brojem završiti DS2015.

A što se tiče Austrailje, evo koje uslove ja imam: diplomirani inženjer arhitekture, sa 6 godina radnog staža, imam 32 godine i na IELTS-u mi je dovoljno da imam minimalne bodove (6 iz sve četiri oblasti) da bih mogao pokrenuti aplikaciju, još ako budem tražio sponzorstvo neke od država to mi je još 5 bodova i onda je to skoro pa sigurna stvar. Međutim u Australiji ne znam nikoga, nemam ni poznanike tamo, pa mi je ova varijanta za Ameriku puno prihvatljivija, mada je Australija po svim parametrima jedna od najboljih zemalja za život.

E sada u svakodnevnom sam razmišljanju i nedoumicama šta da radim? Termini za IELTS su mi do kraja godine svaki mjesec, to je oko 150 eura, zatim verifikacija/nostrifikacija diplome mi je oko 600-700 eura + sudski tumač za prevođenje dokumenata + mnogi drugi troškovi koji izađu ukupno na cca 2 000 do 3 000 eura, da li da se izlažem troškovima za Australiju ili da čuvam pare za Ameriku, a ne znam da li ću i dočekati intervju?!