PDA

View Full Version : Las Vegas, Nevada


curlika
06.03.2012, 11:23
Relativno sam nov clan na forumu tj. ovoj stranici (mada sam valjda sve zivo procitao o cemu se pisalo). Jeste da do oktobra i novih prijava za GC ima jos dosta ali kao veoma optimisticki nastrojen kandidat za GC, upoznajem sve zivo sto mi moze kopristiti za emigraciju u USA kada me bude (ne ako me budu) izvukli.
Naime, sa zenom i cerkicom od 4godine bi na prvoj destinaciji bili u Las Vegasu posto imamo tamo prijateljicu koja se udala za Amerikanca-naseg coveka poreklom. S obzirom da je ona tamo tek nesto vise od godinu dana, nije nam mogla preneti neka iskustva (tek se sad zaposlila u hotelu i rece da joj je satnica 16$), pa zato ovim putem molim neke forumase (ako ih ima), na napisu kakva iskustva imaju sa Las Vegasom. Ja nisam kompjeteras nego...diplomirani muzicar klarinetista-saksofonista i vrlo se nadam da cu naci dobar lokal za svirku a i mogao b ih predavati istrumente koje sam naveo, tako ako mi se sve posreci mogli bi ziveti i bolje od kompjuterasa. :)
Eto mog kratkog prredstavljanja pa se nadam da ce se neko javiti. Pozdrav svim forumasima, posevno nasim emigrantima koji su vec otisli i "bore se za zivot" na dalekoj planeti zvanoj USA.

NightSky
06.03.2012, 11:47
Pozdrav, curlika!
Suprug i ja smo također još uvijek u fazi nadanja i maštanja, a lijepo je razmišljati o takvim stvarima. Las Vegas nam je pri vrhu željenjih lokacija. Ovdje ima dosta tema o Las Vegasu, nadam se da će biti od koristi. http://www.city-data.com/forum/las-vegas/

curlika
06.03.2012, 12:46
Hvala NightSky...postavicu slicno pitanje na tom forumu pa ce neko nesto valjda i odgovoriti.

dreadnot
06.03.2012, 17:02
Dok sam se pripremao za iseljenje stupio sam u kontakt sa covekom koji je dobio zelenu kartu godinu dana pre nas, sa zenom i cetvorogodisnjim klincem otisao za Las Vegas jer su oboje krupijei, prvih par meseci su se snalazili sa lovom koju su poneli, da bi kasnije oboje nasli posao u istom hotelu/kazinu i poceli da zive sasvim normalan zivot. Klinac im je za godinu dana progovorio engleski i potpuno se ukopio. I mi imamo isto iskustvo sa nasim klinjim koji je takodje dosao u USA sa 4 i po godine. Kao i u svakom gradu, i u LAs Vegasu imas delove grada gde ne zelis ni da zadjes, a kamo li da zivis, i delove gde je situacija normalnija i mozes da rentiras gajbu. Sve informacije o cenama mozes da nadjes on-line.
Niko ne moze da ti kaze da li je lako ili tesko naci posao, nekome uspe malte ne iz prve, nekoga vec ceka posao, a nekome treba i po nekoliko meseci... godinu.,.. da nadje nesto. Sve zavisi od struke, potraznje i srece. Jos ako ima neko da te preporuci, eto lepote. Ako te izvuku, uradi sto vise mozes na sopstvenoj propagandi, cak i dotle da napravis video klipove i okacis ih na YouTube, a u rezimeu navedes linkove, tako da mogu da te vide kako sviras. Poslodavci (ne mogu bas da kazem za tvoju profesiju, ali je ipak trend) sve vise gledaju prisustvo kandidata na Internetu (LinkedIn, profesionalni forumi i sl.), kao jedan od parametara pri zaposljavanju. Najbolja moguca stvar je da te neko preporuci, to otvara nesluceno mnogo vrata. Kopaj da nadjes poznanika poznanikovog poznanika, to je najsigurniji nacin...

curlika
06.03.2012, 19:01
Hvala Dreadnot za odgovor, ali ko sto rekoh precesljao sam sa zenom sve skoro postove na sajtu pa sam "upio" dosta informacija o svemu. Ovo moje pitanje nije bilo u klasicnom fazonu: "Jel mi neko moze reci hocu li naci posao" nego jednostavno pokusavam naci neku osobu, muzicara ili ko poznaje nocni zivot Las Vegasa, kao i da zna kakva se vrsta muzike svira koliko su zastupljeni uopste lokali sa zivom muzikom. (gde se svira jazz, pop, instrumentalna muzika i sl.)
U svakom slucaju, mislim da bi mi bilo pametno da prvo sam dodjem za Las Vegas sa mojim istrumentima pa sa prijateljem postupno pocnemo obilaziti te "Live" lokale i gde jednostavno smatram da je muzika za mene tj. koju mogu svirati, pridjem muzicarima, upoznam se i dobijem svojih 5 minuta. Sad, na dalje je da li bi me prihvatitli ali vazno se prikazati. Ono za Youtube i sl. sajtove je dobra fora, to sam svakako mislio ali u svakom slucaju za uzivo svirku je najglavniji i jedino moguci nacin da me neko primi u band - da me cuje uzivo. Za neke druge oblike rada kao npr. za poducavanje...e tu bi bilo dobro da me preko linkova cuju.
Dakle, u svakom slucaju, ako nesto sredim u roku od mesec dana...ok ukoliko ne...menjaj lokaciju ili se vracaj za Srbiju pa i dalje sviraj narodnjake. :)

ZeljkoUSA
06.03.2012, 23:17
Ja nemam nikakvu preciznu informaciju samo da podelim svoje iskustvo.

U hotelu u kojem sam bio svake veceri je bio drugi pop bend koji je svirao u jednom delu u prizemlju, gde su aparati. Nije bio fazon kluba gde ih svi slusaju kako sviraju vec onako, u prolazu. Nisam muzicki obrazovan, ali sa sigurnoscu (da ne objasnjavam) mogu da tvrdim da su svi prosecni muzicari.

Druga stvar koju ne znam je: koliko se to placa i da li takvu gazu imaju i ostali hoteli ili samo klubovi? Cini mi se da sam u jos nekom hotelu cuo takvu vrstu nastupa...

Sve najbolje prvo sa izvlacenjem. Ukoliko budete srecne ruke, nacice se nesto...

curlika
07.03.2012, 02:30
Ma to sam i ja siguran tj. da ce se nesto naci. Moja svirka i istrumenti su mi jedini "kec" u rukavu za USA i to kad upali bice super. Ne treba tu ni jezik...muzika je specifican jezik koji svi razumeju. :) Samo da obavimo izvlacenje pre toga i sve redom.

mijan
07.03.2012, 18:08
Samo da obavimo izvlacenje pre toga i sve redom.
Tu i jeste poenta price! Mislim da ides predaleko u detalje sa razmisljanjima.
Kao prvo, ljudi na forumu ce ti sigurno vise pomoci i biti aktivniji kada zaista budes izvucen i budu ti potrebne te informacije. Ovako sve je to razmisljanje SBBKBB jer te mozda nece izvuci ni za 10 godina na lutriji pa ljudi i nemaju motiva da odgovaraju na detaljna pitanja ucesnicima koji jos nisu izvuceni. To je moje zapazanje na forumu.
Druga stvar, previse se trosis na takva detaljna razmisljanja jer su uglavnom mnogi od nas tako krenuli intenzivno za informacijama pa smo samo doziveli razocaranja kako se smenjuje Maj mesec u svakoj novoj godini. U redu je da sakupljas neke osnovne informacije o zivotu tamo ali detaljno oko svirke gde bi, sta bi i s kim bi svirao, moj ti je savet da se ne trosis nepotrebno na to za sada.
Lepo je kad se prvi put prijavljujes na lutriju znam ja to, ali to je jedna sasvim druga euforija od one visegodisnje price sa prijavljivanjem, pa bi mogao brzo sagoreti i pasti u neko razocarenje.
Sto bi narod rekao: Prvo skoci pa reci HOP!

curlika
07.03.2012, 18:32
GC treba da bude jedna zavrsna stvar za mene i moju porodicu. Kao fil na tortu. Hoce li biti ili ne nece me spreciti u namerama. Stvoricu uslove sledece godine da bar ja sam odem tamo pa da izvidim situaciju. U planovima treba imati uvek i rezervno resenje u slucaju da glavno omane. A u svakom slucaju moram imati motivaciju, tj. cilj da nesto ostvarim i ne vidim sto je tu lose da se raspitujem o svemu? Zivim svakako zivot ko i do sada i "kolektorisem" informacije. Nece biti uzalud, siguran sam.

mijan
07.03.2012, 19:41
GC treba da bude jedna zavrsna stvar za mene i moju porodicu. Kao fil na tortu. Hoce li biti ili ne nece me spreciti u namerama. Stvoricu uslove sledece godine da bar ja sam odem tamo pa da izvidim situaciju. U planovima treba imati uvek i rezervno resenje u slucaju da glavno omane. A u svakom slucaju moram imati motivaciju, tj. cilj da nesto ostvarim i ne vidim sto je tu lose da se raspitujem o svemu? Zivim svakako zivot ko i do sada i "kolektorisem" informacije. Nece biti uzalud, siguran sam.
Ja sam ti hteo skrenuti paznju da to nije kao sto kazes "Samo da obavimo izvlacenje". Mnogi ucesnici lutrije sa foruma su vec gledali i cene stanova i odabrali sebi stan gde ce ziveti kad stignu uAmeriku, ali eto "samo" nisu imali srece da ih izvuku. Da je to "samo" sad bi svi mi vec bili u Americi. A ti ostani motivisan i izvini sto te sputavam u raspitivanju. Samo ti cepaj i raspituj se na forumu i internetu po ceo dan i noc.
Srecno sa ucescem na lutriji... :;D:

curlika
07.03.2012, 20:32
Mijane...hvala na savetima ali mislim da nisu za ovu temu, pa te tako molim da vise ne mudrujes. Ja i dalje naravno, pozivam forumase koji imaju neke informacije o L. Vegasu da ih podele nama ostalima. Ima nas dosta koji cekamo oktobar za upis. Sta znaci pola godine vise ili manje? :)

highvoltage84
07.03.2012, 21:06
A ja mislim da ti ne bi trebao mnogo visoko da letiš jer ćeš mnogo nisko da padneš,nažalost tako je kako ti je on reko i to je živa istina koliko god da si psihički "velik" bio bi makar malo razočaran,i to tvoje veliko pozitvno mišljenje bi se pretvorilo u razočaranje,možda ne nakon prvog izvlačenja ali već nakon trećeg bi ti bilo "Živano skrenjujem ne znam gde bijem" :D jer je svako prolazio i dalje prolaze svi članovi ovog foruma.

curlika
07.03.2012, 21:43
Ok highvoltage84. Lepo sam zamolio da ova tema ne bude za prepucavanja. Komentar koji si stavio je totalno nepotreban. Jel mozemo na tome ostati? Ja vise takve "savete" necu komentarisati a ko je procitao sto sam u pocetku pisao mogao je videti da se ne oslanjam samo na GC i srecu u izvlacenju. Po drugom osnovu cu otici u USA a GC mi treba za porodicu. OK?

highvoltage84
07.03.2012, 23:15
Potreban je komentar jer si ti započeo,a svakako da to nije prepucavanje već neka realnost koju ti ne prepoznaješ u njegovom postu jer izgleda da ti ne želiš da veruješ niti pa da pomisliš da postoje i druge(negativne) opcije,ti si kao Alisa u zemlji čuda i ne kao da ne želiš da upoznaš istinu ubedjivajući sebe samo u ono što bi ti želeo i kako bi ti želeo,ali dobro kad god hoćeš.

hope
08.03.2012, 15:13
@curlika:
dobro je što praviš neke planove za budućnost i imaš nadu. ali najbolje ti je da živiš svoj život, pa još ako te izvuku jednog dana: super.
sad si nov u ovome i imaš euforiju. ona će se tokom narednih meseci smiriti. prvo zato što ćeš se smoriti dok ne dočekaš oktobar. živi svoj život i budi strpljiv jer sve ovo dugo traje.
evo neki primer kako bi potencijalno ovo moglo da bude: čekaš okt 2012 da se prijaviš. izvlačenje maj 2013. verovatnoća da te izvuku: oko 2%. ako su te izvukli i ako stigneš na red sređivaćeš zeleni karton recimo negde između okt 2013 i negde leta 2014.

tako da opušteno. :)

dreadnot
08.03.2012, 19:08
Potrosili ste celu stranu a da nista niste rekli. Ako curlika hoce da pravi planove, pa makar bile i kule u vazduhu, neka ga, on je samo pitao za informacije o Las Vegasu i to je sustina ovog topica, a ne prevaspitavanje i otvaranje ociju. Slazem se i sa konstatacijom da clanovi koji su vec u USA nece pohrliti da daju detaljne informacije nekome ko se jos nije ni prijavio...a opet, moguce je i da budu inspirisani pitanjem i da napisu sve sto znaju ne bi li bilo od koristi nekome drugom ko ce mozda na tu istu stranu. Zato, kubure za pojas, pa da vidimo sta ima o Vegasu
... ako ne uspe nista za posao, svu lovu na crveno, pa sta bude :-)))))

curlika
09.03.2012, 03:40
Ja samo ne kapiram sto niko ne vidi da sam u 2 navrata napisao na mi GC nije jedina solucija a da ga recimo, i dobijem sada ne bih mogao otici dok ne pozavrsavam neke zivotne poslove. Kao muzicar ja dosta solidno prolazim na teritoriji Srbije i Bih pa tako sigurno ne bih sebi uskakao u stomak sa nekim glupostima a usput da svemu tome izlozim i porodicu. U prevodu receno...JA CU SIGURNO ICI sledece godine za Vegas da budem neko vreme i uradim sve sto bih skoro uradio kad bi i dobio GC pa ako me jos i GC lupi bice "dupli mustuluk". Zato se i raspitujem i skupljam informacije. Ko mi u tome moze pomoci - puno mu hvala. Svojih narednih godinu-dve zivota sam prilagodio pripremi za zivot i rad u USA i to cu i ostvariti kao i mnoge stvari toku svojih 50 godina zivota. Dakle, nema lebdenja i "spustanja". "Program mog kompjutera" je zadan i pod kontrolom je, nije prepusten samo sreci i slucaju. Jednog dana cu o tome pisati na ovom forumu. Nadam se da sam sada bio jasniji nego pre te da se ne misli da sam neki uspaljeni klinac koji celi dan sedi za kompom , cita postove i sanjari o USA. Jeste...sanjari ali praveci planove koje moze da ostvari.

highvoltage84
10.03.2012, 15:10
Pa dobro ja mislim da je generalno suština da pomažemo i savetujemo jedni druge u čemu je i istina i činjenica,i to se ponekad loše protumači pa se svi počnemo pričati u glas, i to je normalno u svom tom žaru,kako god, ja ti svakako želim zaista iz sveg srca kao i ostalima svu sreću u životu,da budu izvučeni i da beže iz ovog sranja.

Mikimax
12.03.2012, 12:26
Sopstvena iskustva (kao turista) i moje viđenje grada (45 dana boravka).

Moje pozitivne stvari o Vegasu:

- Vrijeme!!! (sada je tamo 22C, u aprilu kupanje na otvorenim bazenima, sunce peče non-stop) Posle Srbije vrijeme u Vegasu će ti izgledati kao raj.
- Šorc i majca all year round :bravo:
- Veoma vreo i suv vazduh (manje znojenja nego na Floridi, veoma dobro vrijeme za ljude sa problemima sa sinusima - kao mene nazalost)
- Veliki grad (preko 2mil stanovnika)
- Centar regiona
- Strip (najveci hoteli na svijetu)
- Najbolji restorani, provod, koncerti, predstave, shopping, muzeji
- Odlično mjesto za život i rad
- 6h vožnje do LA i plaže
- Bezbroj lokacija i načina za razonodu. Vožnja quad-a po pustinji, odlazak u nacionalni park, Red rock canyon, Death valley, Hoover Dam, Lake Mead (jezero, mutna voda, ali extra u ljetnjim mjesecima), Grand Canyon, Golf na svakom cosku, itd. Ovo su samo neke od lokacija koje se trebaju posjetiti bez posjećivanja centra grada.
- Siroke ulice i bulevari veoma kvalitetno uradjeni (citav grad je u "grid" blokovima)
- Veoma kvalitetni autoputevi
- Sve je pod konac (nema da vam komšija ogradom uđe u trotoar ili napravi kuću na sred ulice, trotoari su svuda)
- Kuće (Spring Valley) su fantastične, kao iz filmova
- Cijene kuca su u odnosu na CA prihvatljive
- Prihvatljiv commuting time.
- No income tax
- Minimum wage 8,25$
- NASCAR circuit
- Kisni dani su prakticno nepostojeci
- Dozvoljena prostitucija "van grada"
- Kupovina automata i odlazak u pustinju na pucanje :naughty:
- Turistički grad
- Palme
- OGROMNE teretane koje rade 24h (http://www.24hourfitness.com/FindClubDetail.do?clubid=210)
- Gužve na putevima samo oko ulaza na autoput
- Beach Parties u hotelima (http://www.youtube.com/watch?v=zqGfwrX7BOQ)
- Sa aerodroma imaju direktni letovi za EU
- Pawn Stars :grin:



Lose strane:

- Veoma los gradski prevoz (minimalan i spor)
- U Julu temperatura zna da skoci na 50C, topi sve u autu.
- Vjetar i sitna prasina
- Nezaposlenost je na oko 13%
- Kriminal (bratu su mi ukrali auto, uzeli sve djelove i onda ih policija uhvatila)
- Zagađenje, najviše zbog autoputa koji prolazi kroz centar grada
- Osnovne i srednje skole imaju veoma malo prozora, djeca uce pod neonkama
- Od kako je krenula kriza mnogo preduzeća je otišlo u stečaj, dosta kuća je prazno
- Ako ste iznajmili kuću ispod brda očekujte poplavu
- Ako ste kockari ili imate problema sa alkoholom ne idite u Vegas
- Stvari koje ne mogu da se sjetim



Najvise me odusevio Lake Las Vegas (http://www.lakelasvegas.com/). Na obalama ovog vjestackog jezera napravljen je hotel u Italijanskom stilu. Covjek se osjeti kao da je ponovo na mediteranu :inluv:

Ako zelis da se integrises u drustvo, druzenje sa nasima nije preporucljivo.

Ukoliko želiš da budeš informisan o LV, čitaj http://www.lvrj.com/

Kao što neko reče baci pogled na city-data, ima dosta bitnih podataka.


Ovo su moja mišljenja i iskustva, kako ne planiram da provedem život na Balkanu, LV je moj cilj.
Ne oslanjaj se samo na Green Card Lottery jer možeš kao mnogo ljudi na ovom forumu ostati godinama čekajući na nešto što možda nikada nećeš dobiti. Uzmi sudbinu u svoje ruke i sam sebi prokrči put koji si zacrtao.

Mikimax
12.03.2012, 12:49
Double post, molim admina da izbriše ovaj post......

curlika
13.03.2012, 19:45
Sopstvena iskustva (kao turista) i moje viđenje grada (45 dana boravka).

Moje pozitivne stvari o Vegasu:

- Vrijeme!!! (sada je tamo 22C, u aprilu kupanje na otvorenim bazenima, sunce peče non-stop) Posle Srbije vrijeme u Vegasu će ti izgledati kao raj.
- Šorc i majca all year round :bravo:
- Veoma vreo i suv vazduh (manje znojenja nego na Floridi, veoma dobro vrijeme za ljude sa problemima sa sinusima - kao mene nazalost)
- Veliki grad (preko 2mil stanovnika)
- Centar regiona
- Strip (najveci hoteli na svijetu)
- Najbolji restorani, provod, koncerti, predstave, shopping, muzeji
- Odlično mjesto za život i rad
- 6h vožnje do LA i plaže
- Bezbroj lokacija i načina za razonodu. Vožnja quad-a po pustinji, odlazak u nacionalni park, Red rock canyon, Death valley, Hoover Dam, Lake Mead (jezero, mutna voda, ali extra u ljetnjim mjesecima), Grand Canyon, Golf na svakom cosku, itd. Ovo su samo neke od lokacija koje se trebaju posjetiti bez posjećivanja centra grada.
- Siroke ulice i bulevari veoma kvalitetno uradjeni (citav grad je u "grid" blokovima)
- Veoma kvalitetni autoputevi
- Sve je pod konac (nema da vam komšija ogradom uđe u trotoar ili napravi kuću na sred ulice, trotoari su svuda)
- Kuće (Spring Valley) su fantastične, kao iz filmova
- Cijene kuca su u odnosu na CA prihvatljive
- Prihvatljiv commuting time.
- No income tax
- Minimum wage 8,25$
- NASCAR circuit
- Kisni dani su prakticno nepostojeci
- Dozvoljena prostitucija "van grada"
- Kupovina automata i odlazak u pustinju na pucanje :naughty:
- Turistički grad
- Palme
- OGROMNE teretane koje rade 24h (http://www.24hourfitness.com/FindClubDetail.do?clubid=210)
- Gužve na putevima samo oko ulaza na autoput
- Beach Parties u hotelima (http://www.youtube.com/watch?v=zqGfwrX7BOQ)
- Sa aerodroma imaju direktni letovi za EU
- Pawn Stars :grin:



Lose strane:

- Veoma los gradski prevoz (minimalan i spor)
- U Julu temperatura zna da skoci na 50C, topi sve u autu.
- Vjetar i sitna prasina
- Nezaposlenost je na oko 13%
- Kriminal (bratu su mi ukrali auto, uzeli sve djelove i onda ih policija uhvatila)
- Zagađenje, najviše zbog autoputa koji prolazi kroz centar grada
- Osnovne i srednje skole imaju veoma malo prozora, djeca uce pod neonkama
- Od kako je krenula kriza mnogo preduzeća je otišlo u stečaj, dosta kuća je prazno
- Ako ste iznajmili kuću ispod brda očekujte poplavu
- Ako ste kockari ili imate problema sa alkoholom ne idite u Vegas
- Stvari koje ne mogu da se sjetim



Najvise me odusevio Lake Las Vegas (http://www.lakelasvegas.com/). Na obalama ovog vjestackog jezera napravljen je hotel u Italijanskom stilu. Covjek se osjeti kao da je ponovo na mediteranu :inluv:

Ako zelis da se integrises u drustvo, druzenje sa nasima nije preporucljivo.

Ukoliko želiš da budeš informisan o LV, čitaj http://www.lvrj.com/

Kao što neko reče baci pogled na city-data, ima dosta bitnih podataka.


Ovo su moja mišljenja i iskustva, kako ne planiram da provedem život na Balkanu, LV je moj cilj.
Ne oslanjaj se samo na Green Card Lottery jer možeš kao mnogo ljudi na ovom forumu ostati godinama čekajući na nešto što možda nikada nećeš dobiti. Uzmi sudbinu u svoje ruke i sam sebi prokrči put koji si zacrtao.

Hvala ti Mikimax na odgovoru. Otprilike sam i ja zakljucio da to moze biti dobar grad i poslovno i po vremenu, no svejedno bih od L.Vegasa krenuo posto su nam prijatelji tamo. A naravno da cu preduzeti korake da ne zavisim samo od Lutrije. Imam nekoliko vaznih stvari koje prvo moram zavrsiti pa zato sve po redu. :)

curlika
13.03.2012, 22:45
A da. Zaboravih pitati...Pa za to vreme koje si bio u Vegasu sigurno si negde izlazio, muvao se....Mozes li opisati kako izgleda "muzicki zivot" u Vegasu, u lokalima? Sta se svira, koji istrumenti, jesu li mali sastavi (2-4 muzicara) ili veci, ima li velikih big bandova (orkestri samo sa duvackim istrumentima), koliko su klarinetisti i saksofonisti zastupljeni i sl. Sta dominira: jazz, rock, DJ-evi i techno-disco ili sta vec. To saznanje mi je od velikog znacaja jer svakako pre odlaska bih se malo (muzicki) pripremio. Doduse, ono sto znam i sto mi lezi je to sto trebam svirati...svakako necu svirati havy metal na sax-u ili klarinetu :)

Mikimax
14.03.2012, 13:03
A da. Zaboravih pitati...Pa za to vreme koje si bio u Vegasu sigurno si negde izlazio, muvao se....Mozes li opisati kako izgleda "muzicki zivot" u Vegasu, u lokalima? Sta se svira, koji istrumenti, jesu li mali sastavi (2-4 muzicara) ili veci, ima li velikih big bandova (orkestri samo sa duvackim istrumentima), koliko su klarinetisti i saksofonisti zastupljeni i sl. Sta dominira: jazz, rock, DJ-evi i techno-disco ili sta vec. To saznanje mi je od velikog znacaja jer svakako pre odlaska bih se malo (muzicki) pripremio. Doduse, ono sto znam i sto mi lezi je to sto trebam svirati...svakako necu svirati havy metal na sax-u ili klarinetu :)

Da, izlazili smo, ali to su vecinom bili klubovi na stripu gdje DJ-evi pustaju muziku.
Muzicki zivot u Vegasu je veoma kvalitetan, nisam upoznat sa lokacijama gdje je ziva muzika, ali znam da osim lokacija na stripu imaju i mnogi kafici i restorani van njega koji su upscale i koji imaju zivu muziku.
Vegas nije samo strip vec i 2 miliona stanovnika oko njega.
Skoro je otvoreno novo pozoriste finansirano od strane grada.

Najpoznatije zurke su u diskotekama na stripu pa posle toga idu dnevne zurke na bazenima, vecinom se pusta House.
Siguran sam da ima kvalitetne, zive muzike, samo se treba potraziti.
Kao sto rekoh, preslusaj sve na youtubu, link 1 (http://www.youtube.com/watch?v=6pPCGCRgx2I) URL2 (http://www.youtube.com/watch?v=9dKvKPxiJTY)
Cak se i na Google maps moze naci (http://maps.google.rs/maps?um=1&ie=UTF-8&q=las+vegas+live+music&fb=1&gl=rs&hq=live+music&hnear=0x80beb782a4f57dd1:0x3accd5e6d5b379a3,Las+Ve gas,+NV,+USA&ei=NIlgT4HmOoel8gO6v6WoBw&sa=X&oi=local_group&ct=image&ved=0CB4QtgM)

Kada planiras da odes?

curlika
14.03.2012, 15:04
E hvala ti za info...steta sto se nisi muvao po live svirkama ali dobro. Pa ne znam jos kad tacno ali u planu je tamo negde za godinu dana...trebam diplomirati akademiju na prolece ove godine, pa negde svirkati preko leta i skupljati para, pa u oktobru se prijaviti za GC a istovremeno i sredjivati pasos sa madjarskim drzavljanstvom (mada sam rodjen u Srbiji), bezicno ozvuciti moje istrumente i jos nesto dodatne opreme kupiti za njih (to je cirka 1000eura) pa ako ne upali GC idem sa madjar. pasosem. Nije isto ali moze biti rezultat isti. :) U svakom slucaju imam zanimacije narednih godinu dana (usput i tezgarim tj. sviram) pa mi nece biti dosadno.

lukicd
18.11.2013, 12:29
Dragi clanovi foruma,
kao sto sam vec napisao, izvuceni smo za DV-2014.
23. januara 2014. godine polecemo za Las Vegas. Sinoc sam poceo da pisem blog kako sam sve to dozivljavao, bez puno detalja oko formalnosti posto je to Oskark vec sve lepo objasnio u svom blogu pa da se ne ponavljam. Naravno, blog ce pratiti nas zivot u Americi, odnosno u Las Vegasu. Nadam se da ce nekome i biti od koristi...nekim "buducim generacijama dobitnika" mozda... A ukoliko je neko od clanova foruma vec u Vegasu, neka mi se slobodno javi.
Veliki pozdrav svima!

IgorMAD
18.11.2013, 12:45
E super, jedva cekamo da sletis pa da se raspises. Nemoj samo mnogo da se kockas :)

lukicd
18.11.2013, 12:54
Bas se pitam zasto ti je prva asocijacija na Vegas - kocka... :P Toga bas nema tamo...salim se naravno, od toga moram bezati kao djavo od krsta... :)

IgorMAD
18.11.2013, 13:42
Upravo sam procitao u jednom dahu sve ovo :) Potpuno isti osecaj i nervoza koja se pojacava, samo da prodje to da mogu da udahnem vazduh normalno :)

RBSMC
18.11.2013, 14:38
Evo i ja, što reče Igor, u dahu pročitah. Svaka čast i samo napred.
Nas to isto očekuje samo što mi imamo "najdužih 10-12 meseci" umesto 6 koliko ste ih vi imali.
Pošto vidim da ste iz Novog Sada, ako možeš napisati koji red oko papira (SUP, sud). Gde tačno ste vadili i koliko je trajalo? Nas isto to čeka u januaru ili februaru.

SEEUSAIC
18.11.2013, 17:02
Tema je pomerena u Lokacije u USA. Clanovi mogu da stave adrese svojih stranica u svoj potpis. Clan LukicD je dobrodosao da podeli iskustva sa drugim clanovima, ali Zelena Lutrija nije mesto za reklamiranja i licne prezentacije. Hvala.

vuxanne
18.11.2013, 19:24
Gde je link za blog, aj postavi to u svoj potpis gde vec pa da vidimo...

lukicd
18.11.2013, 21:21
@SEEUSAIC Za pocetak, tebi dugujem izvinjenje ali jednostavno sam pregledao sve opcije u kontrolnoj tabli i nigde ne mogu da nadjem opciju za postavljanje potpisa?! Ako neko ima savet kako da to uradim, bicu mu zahvalan! Sto se tice prebacivanja u "Lokacije u USA", nema problema. ;)

@RBSMC Evo ukratko nekim redom...ako budes imao pitanja posle ovoga, slobodno pitaj. Pasosi u SUP-u na Bulevaru Kralja Petra (odnosno, Ulica Kraljevica Marka, kako se vec vodi). Predlazem zakazivanje preko e-uprave. Cekas pasos oko 10 radnih dana. Izvodi iz maticne knjige rodjenih i vencanih - Maticar na Trgu Mladenaca u centru, dobijas ih odmah. Izvod iz kaznene evidencije SUP - isti SUP kao i pasosi. Ako si rodjen u Novom Sadu, dobices za 7 dana, ako nisi cekas 14 dana. Izvod iz kaznene evidencije u Sudu - vadis u Sudu kod SPENS-a, u prizemlju se javis na info-pult. Na to cekas 2-3 dana. Za maloletnu decu isti Sud ali na trecem spratu u pisarnici Viseg Suda. U svom Domu zdravlja kod svog lekara (u mom slucaju u Zmaj Ognjena Vuka) trazis potvrdu o primljenim vakcinama, ako si primao neku skoro, konkretno tetalpan (tetanus). Kod decijeg lekara to dobijas za decu. Ove potvrde ti trebaju za lekarski, mozda ti uvaze neku od vakcina, ja nisam primao dve, nego jednu (nisam primao tetanus, jer sam ga primio pre godinu dana zbog povrede na poslu). Mislim da je to sve, ako imas jos kakvih pitanja...tu sam... :)

@vuxanne Stavicu link u potpis cim saznam kako i kad mogu da ga postavim.

via
18.11.2013, 21:31
Kontrolna tabla - podešenja i opcije - izmeni potpis

Nisam sigurna, ali mislim da je i ova opcija povezana sa određenim brojem postova :( , a bas me zanima da pročitam...

Salec
18.11.2013, 22:52
Koliko razumem - i za dete treba da se vadi da nije osudjivano? Ili sam to pogrešno skontala? Naše dete ima 11 god. -ljubi ga majka! :grin:

Otkud Las Vegas kao izbor? Pričaj nam malo o toj destinaciji!

RBSMC
18.11.2013, 22:57
E baš ti hvala na brzom odgovoru. Najviše me je interesovalo ovo za sup i sud koliko se čeka i gde se vadi.
Inače da bi mogao staviti potpis na profilu treba da imaš pet postova, a to već imaš tako da samo treba da odeš na kontrolnu tablu i tamo sa leve strane ima opcija "izmeni potpis".
BTW: Each applicant aged 16 years or older must submit police certificates to the U.S. Embassy or Consulate at your interview.
(sa zvaničnog sajta travel.state.gov/visa/visa_4760.html)
Doduše to se odnosi na izvod iz kaznene evidencije iz SUP-a, za uverenje iz suda ne piše, ali nisam čuo da je iko to ranije vadio.

Salec
18.11.2013, 23:04
E baš ti hvala na brzom odgovoru. Najviše me je interesovalo ovo za sup i sud koliko se čeka i gde se vadi.
Inače da bi mogao staviti potpis na profilu treba da imaš pet postova, a to već imaš tako da samo treba da odeš na kontrolnu tablu i tamo sa leve strane ima opcija "izmeni potpis".
BTW: Each applicant aged 16 years or older must submit police certificates to the U.S. Embassy or Consulate at your interview.
(sa zvaničnog sajta travel.state.gov/visa/visa_4760.html)

Hvala na odgovoru! U taj deo se tek trebam udubiti. Visok sam broj pa do toga još nisam stigla! :grin:

lukicd
18.11.2013, 23:53
Moj sin, Aleksej ima godinu i po dana, tacnije u februaru 2014. godine puni 2 godine. U Visem Sudu su mi rekli da oni izdaju za sva maloletna lica potvrde o nekaznjavanju...cak i za bebe...administracija, sta reci...a opet, sa druge strane u ambasadi mi se sluzbenik samo nasmejao i vratio taj papir...tako da ne znam sta da ti kazem...moj savet ti je izvadi za svaki slucaj... A za Las Vegas smo se odlucili zato sto imam rodbinu tamo...cisto da imamo makar nekog svog za pocetak...mnogo ce nam to znaciti...veruj mi da nisam ni razmisljao o nekoj drugoj destinaciji...

bosha92su
13.01.2014, 13:25
jel ima neko link od bloga ? :D voleo bih da procitam :D

Aristotel
17.01.2014, 02:43
takodje trazim link do bloga al ne mogu da nadjem nigde.. ajde bre lepo postuj link ko covek :) SREĆNO....

mebely
03.02.2014, 17:34
@lukicd Puno srece i uspeha u Americi!
Evo linka:

SEEUSAIC
03.02.2014, 17:40
@lukicd Puno srece i uspeha u Americi!
Evo linka:


Clan Mebely,

Forum ZelenaLutrija nije oglasna tabla - tema za cestitke i pozdrave takodje postoji. Clan LukicD moze da stavi link ka svom blogu u svoj potpis.

dulei86
04.06.2014, 01:24
Ako neko ima link bloga neka mi posalje pm, voleo bih da procitam iskistvo iz LV-a...

zanesena
01.08.2014, 17:53
Zivela sam 3 meseca u LV, bila sam u poseti sestri.
Ne bih nikom preporucila taj grad.
Kada izadjete sa glavne ulice (stripa) grad je katastrofa...
LV je ok posetiti kao turista i sve mozete videti za 1 dan.
Zivot u pustinji je bezvezan a izvan glavne ulice zivot je depresivan.
Sestra je zivela u luksuznom apartmanu u sigurnom delu grada, ulica se zvala Spring mountain road...u LV je dosla zbog posla jer je arhitekta i tamo je provela 4 godine i kaje se sto je te godine protracila u takvom gradu. Pri tom kad je odlucila da ode u LV, prijatelji Ameri nisu bili odusevljeni tom idejom i rekli su da ce i sama shvatiti zasto kad ode tamo. Vratila se u Los Angeles posle 4 godine.
U LV su jeftinije kirije i nekretnine inace pa mozda to nekom odgovara ili ako zeli da radi u hotelijerstvu posto je grad prepun hotela.

fostes
11.04.2015, 18:34
Dali ima jos informacija, jeli se nesto promenilo u medjuvremenu?
Kakvi su prema strancima, sa koliko se moze najeftinije pronac soba za izdavanje sa wcom i sl?

arhit
19.09.2016, 09:52
ima li neko link bloga koji je pisao @lukicd da mi posalje?

Ja sam izvucen ove godine pa skupljam informacije gde sta i kako cu.

Da li neko moze da podeli svezije iskustvo zivota u LV ?

Markonato
19.09.2016, 12:41
ima li neko link bloga koji je pisao @lukicd da mi posalje?

Ja sam izvucen ove godine pa skupljam informacije gde sta i kako cu.

Da li neko moze da podeli svezije iskustvo zivota u LV ?Dok nenadjes blog mozes malo pogledati snimke od jedne nase vlogerke
https://www.youtube.com/watch?v=YOsaoQlB7jw

bokiit
19.09.2016, 14:42
Dok nenadjes blog mozes malo pogledati snimke od jedne nase vlogerke
https://www.youtube.com/watch?v=YOsaoQlB7jw
Juce sam bas gledao te snimke, recimo spomenula je da kad su dosli u vegas njen muz 4 godine nije mogao da nadje posao. Ej 4 godine. Meni je to neshvatljivo,a isto je arhitekta. Ja nisam cuo dobre stvari o Vegasu osim kucerina sa bazenom po ceni od 1500$

arhit
19.09.2016, 20:45
Juce sam bas gledao te snimke, recimo spomenula je da kad su dosli u vegas njen muz 4 godine nije mogao da nadje posao. Ej 4 godine. Meni je to neshvatljivo,a isto je arhitekta. Ja nisam cuo dobre stvari o Vegasu osim kucerina sa bazenom po ceni od 1500$

Da gledao sam ovo ali mi je promaklo da nije nasao posao 4 godine :)
To me brine jer sam i ja u toj struci mada bih aplicirao i za entry level pozicije barem za pocetak. Imam iskustva 4-5 godina vecinom honorarno i nesto kao zaposlen. Znate kako to ide kod nas.. Cene su prihvatljivije izgleda, ni vrucina mi ne bi smetala ali mi se najvise svidja sto je blizu LA:naughty:

Markonato
19.09.2016, 20:52
Da gledao sam ovo ali mi je promaklo da nije nasao posao 4 godine :)
To me brine jer sam i ja u toj struci mada bih aplicirao i za entry level pozicije barem za pocetak. Imam iskustva 4-5 godina vecinom honorarno i nesto kao zaposlen. Znate kako to ide kod nas.. Cene su prihvatljivije izgleda, ni vrucina mi ne bi smetala ali mi se najvise svidja sto je blizu LA:naughty:Najbolje da nasu vlogerku kontaktiras i da ti kaze iskustva njenog muza,gde ces bolje iste ste struke i isti grad

Markonato
19.09.2016, 20:55
Juce sam bas gledao te snimke, recimo spomenula je da kad su dosli u vegas njen muz 4 godine nije mogao da nadje posao. Ej 4 godine. Meni je to neshvatljivo,a isto je arhitekta. Ja nisam cuo dobre stvari o Vegasu osim kucerina sa bazenom po ceni od 1500$Svasta ljudi pricaju,svasta mozes da cujes,netreba shvatati zdravo za gotovo,pogotovo da 4 godine nije nasao posao.

bokiit
19.09.2016, 22:41
Svasta ljudi pricaju,svasta mozes da cujes,netreba shvatati zdravo za gotovo,pogotovo da 4 godine nije nasao posao.

Mislim da joj se klip zove Prvi posao u Vegadu. Tako nesto. Prica da je radila u Targetu, pa u D&G... Msm ok je eto da cujes sta sve moze da te snadje, i za vecinu informacija koje je ispricala bih se slozio sa njom. 😃

kuki
14.01.2018, 01:12
Da li je za zivot u Las Vegasu neophodan automobil (kao u ostalim mestima u US), ili se kao prevozno sredstvo svakodnevno moze koristiti bicikla npr.?

margos13
14.01.2018, 18:25
Da, za zivot i rad u Vegasu neophodan je auto. Odnosno, moze se funkcionisati i bez auta ali ne bih to preporucio. U Vegasu postoji javni prevoz (autobusi) ali ne funkcionise bas najbolje. U svakom slucaju, za pocetak mozes probati da funkcionises sa biciklom i autobusom. Svi autobusi imaju napred nosace za bicikle, pa se biciklom moze ici do autobuske stanice, pa mozes bicikl uneti u bus. Funkcionisanje u Vegasu samo sa biciklom nije moguce (osim ako si profesionalni biciklista). Vegas je razudjen grad i ima dosta uzbrdica i nizbrdica, a da ne pominjem da je temperatura mesecima preko 40...

ivangradjanin
17.01.2018, 20:40
Margos13, hvala na odgovorima na temi o Vegasu.

Koji kraj preporucujes za jednu 4-oroclanu porodicu ?

P.S. "klinci" su 18 i 21 god.

margos13
17.01.2018, 22:04
Pa, super...."klinci" mogu da rade ako zatreba, hehehe..

Preporucujem juzni i jugozapadni deo Vegasa i tu vecina nasih ljudi zivi za porodicama, a u tom jugozapadnom delu ima i dve srpske kafane u kojima se skupljaju ljudi iz bivse SFRJ i nasa crkva (SPC). I ja sam u tom jugozapadnom delu Vegasa. Najfiniji deo po meni je Summerlin.
Nije los ni Henderson koji je 15-ak milja jugoistocno od centra Vegasa. U Hendersonu se mogu naci povoljne kuce za rentanje i fin je kraj.
Nikako ne preporucujem severni i severoistocni deo Vegasa - zbog kriminala (i naseljeno uglavnom siromasnijim stanovnistvom, Meksikancima i crncima).
P. S. - ako dolazite u Vegas spremite se na neverovatne vrucine od maja do oktobra (vrucine na Balkanu su maciji kasalj za ove vrucine ovde).

ivangradjanin
17.01.2018, 22:40
Ne da mogu da rade....nego moraju :)

Hvala na pomoci....jos se "cujemo" ;)